Új privát üzeneted érkezett!

Kata, azt akarod mondani h párod sem tudja?! :shock: nem csoda h nem tudsz aludni... :roll: :wink:
Vendég
 


fúú Etus, ez a haláleset... :cry: :cry: ilyenkor mindig próbálok arra gondolni h az ő ideje itt vmiért lejárt és talán idővel a hátramaradottak számára is világossá válik h miért kellett így lennie. nem tudom, érthető-e. meg hát ez csak filozofálgatás, de nekem vmit szokott segíteni h meg tudjam őrizni a "hidegvéremet" - mert ugye hozzám nem azért jön senki h együtt sírjak vele. v nem csak azért :roll:

Hajni, megértem h nehéz kidobni még a béna burkolót is - az ember minél több időt és energiát feccöl a dologba, annál jobban reménykedik h a "mester" egyszer mégiscsak képes lesz jól befejezni a dolgot. sztem is ultra ügyes vagy h összepakoltad a lakásotokat!!! :shock: :D én még a játékokat és a széthagyott (mit szépítsem: Viki által szétDOBÁLT) ezt-azt-amazt sem tudom összeszedni és elrakni, nemhogy a teljes 56m2-t bedobozolni!!! :shock: :roll:
Vendég
 


Sziasztok!Jó reggelt!
Hajni:kitartás-és ügyes vagy,így gyerek mellett sokkal nehezebben mennek az ilyen dolgok!Hanginak jobbulást!

Zetus:küldjük még azokat a gyógypuszikat Bercel lábára!Szerintem ő tudja mennyit is terhelhet a fájós lábára.

Kpetro:jó utazást!Kicsit azért én is irigy-irigy vagyok.Remélem hozzánk is eljön hamarosan a gólya :lol:
Már egy csomó babanetes "ismerős" akivel együt pocakosodtunk anno,ismét babát vár.Sőt az egyik már meg is szülte a másodikat!

Mi most jól vagyunk,egy kicsit enyhült ez az anya mánia Lottinál :roll: Csak 4 napig kellett altatnom,már elalszik magától...már nem olyan drasztikusan követ a 63nm-en néha egyedül is elkóborol :lol: Csak most a hangokra lett érzékeny :shock: kapucsengőtől megriad és ha bekopognak úgy megijed,hogy sírva fakad!Mitől lehet ez?

KépKép
vicuska
 
 

 
 

Vicuska,
Blanka pedig a turmix vagy az aprítógép hangjától riad meg újra. :shock: Pedig már régóta semmi baja nem volt ezektől a hangoktól. Most viszont néhány napja rendesen ordít, ha meghallja, hiába szólok, hogy most zúgni fogok.

Ma reggel miután szólt ( :lol: ), hogy ébren van, bementem és mit látok?
Mostanában a nagy melegben már csak egy pelusban és egy vékony, ujjatlan hálózsákban alszik.
Szóval, megyek be reggel és Ő áll a kiságyban és dumál és a hálózsák cipzárja le volt húzva :shock: , az egyik válláról a pánt már lecsúszva. Szóval, jó kis szakadt volt! És közben vígan dumált! :lol:
Lehet, holnap reggel már pelus sem lesz rajta. :roll: Pelenkázás közben már úgyis gyakorolta a leszedését.

Hajni, szerintem is le a kalappal előtted! És ha panaszkodni akarsz, hát csak nyugodtan tedd. Szerintem itt mindenki megérti, hogy mennyire nehéz feladat egy ilyen költözés, lakás-átalakítás egy ilyen kisgyermek mellett! Különösen ha még beteg is!
Reméljük, Hangi láza mostmár elmúlik és minden oké lesz. Küldünk még gyógypuszikat! Én is kitartást kívánok Neked!
Hamarosan túllesztek ezen a nehéz időszakon és élvezitek a gyönyörű, új házatokat!

Etus, Bercelnek is mennek még gyógypuszik a kis lábára! Szegénykém!
Megdöbbentő ez a haláleset, amiről írtál!
A mi családunkban is volt egy olyan eset, hogy a nagyapám öccse éjszakai horgászat közben eltűnt, és pár nap múlva találták meg holtan a Tiszában. Csónakból horgászott és valószínűleg elaludhatott. Ez már nagyon rég volt, én még kisgyerek voltam, de emlékszem, hogy a családunk nagyon nehezen dolgozta fel ezt, hosszú évek kellettek hozzá. Nagyapám vádolta magát, (mert ők gyakran együtt horgásztak), hogy aznap este miért nem ment Ő is...

Beáéknál még mindig nincs net?
És Szilvi? Ők hosszabb időre utaztak el? Én úgy emlékeztem, mintha csak egy hétvégére mentek volna.

Doo,
milyen almatortát próbálsz ki meggyel? Azt a kelt tésztásat?

Kata, őrizzük a titkodat! :lol: :wink:
mary74
 
 


Sziasztok!
Nem akarom elkiabálni de Kpetro-n felbuzdulva vetem én is tesztet :lol: És két csík van :lol: :lol: :lol: :lol: az egyik ugyan halványabb mint a másik de nem nagy az eltérés!Remélem nem vág át a teszt :shock:

Sokat jártam pisilni és olvastam egy másik fórumban,hogy a gyerekek megérzik az anyukájukon,hogy jön a tesó és anyásabbak lesznek....Hát miért ne alapon vettem egyet.

KépKép
vicuska
 
 


Vicuska: Aztamindenit! Ez nagyon szuper!!!!!!!! Irigy-irigy!!! :lol: :lol: :lol: Nyithattok KAtaval egy uj topicot... :wink: :):):):):):) Drukkolok hogy minden okes legyen!! :)

Mary: nem semmi Blanka, hogy igy nekivetkozott! :)
Horgaszos eset: :( :( En meg mindig depis vagyok, valahogy annyira valosagossa lett most nekem, hogy minden mennyire mulando... hogy mennyire fontos, hogy kedvesek legyunk egymassal, ne halogassuk a bocsanatkerest, segitsunk a masiknak, ne legyunk feleslegesen mergesek, ne veszekedjunk hulyesegeken... ki tudja mit hoz a holnap... :roll: Mondjuk en vallasos vagyok, ez segit...

Doo: ha torik ha szakad, ma este begepelem neked azt a pastetom-uzsikrem-akarmit!! :)

zetus8
 
 


Vicuska, én csak Etust tudom ismételni, Aztamindenit!! De jó, én is szívesen csatlakoznék már az új topicba, amit Etus javasolt. Picit irigyellek Benneteket, de ez nem olyan rossz irigység, de mégiscsak irigység. :wink: Ez jól megmondtam. :lol:

Köszi mindenkinek az együttérzést, sokat segített, tényleg.
Hangi ma is beteg, Házidokink, maszekdokink szabin, úgyhogy elvittem a körzeti helyetteséhez. Hát sok értelme nem volt. Azt mondta vírusos bélhurut, mert a 4 nap alatt 1x volt hasmenése. Én nem nagyon hiszek benne, az szerintem inkább a sárgabari miatt lehetett. Nem is adott csak hasfogót meg normaflore-t. De szerintem a hasfogót sem adom, csak ha még többször lesz hasmars.

Kata, tényleg senki nem tudja, ez tök izgi. És Nálatok, Vicuska?

Etus, Hangi kb 2-3 hét! után járt normálisan, ne aggódj. Nekünk azt mondta az orvos, amennyit Ő mozog az ne fogjuk vissza, érzi Ő mi az ami fáj. Hangi is 1 hét után még biceget és összecsuklott, de én hagytam amennyit tudott ment. Aztán napról-napra jobb lett.

Sajnálom a barátnődet, szörnyű lehet.

Uzsikrém engem is érdekelne, várjuk. :wink:
Vendég
 


Sziasztok Csajok!

Nem volt időm és energiám jönni, miután megérkeztünk Békéscsabáról.

A múlthéten mindennap vittem az Alexandrát úszásra (megérte, mert megtanulta) :lol: , meg a 15 hós oltást is megkapta a Gergő (vasárnapra várható a hatása :roll: ) + volt jó pár bőgős éjszakám és nappali alvásos időszakom is de ezeket leszámítva jól vagyunk.

Az utat meglepően jól viselte a Gergő, úgy időzítettem, hogy lehetőleg az alvási idejében utazzunk és több pihenőt tartottunk.

Anyósom a 2. emeleten lakik (ami szinte 3.-nak számít a magasföldszint miatt) és azzal nyúzott naponta, miért viszem fel-le a Gergőt mikor már tud járni, miért nem vezetgetem a lépcsőn!!! :roll: :x Ezt leszámítva kellemesen teltek a napok nála.

Végre láttuk a 3 hónapos keresztfiúnkat, aki csak eszik és alszik olyan jó gyerek és amikor ébren van elnézelődik a gyerekágyban szórakoztatás nélkül, nem akartam hinni a szememnek. :roll: :lol:

A visszaolvasással le vagyok maradva, nagyon sokat írtatok.

Békéscsabán a Márvány cuki nyitva van, ott ettünk fagylaltot (nagyon finom volt), a Csaba Centerhez meg hozzáépítettek egy nagyobb részt és 2 óra parkolás ingyenes, de utána a parkoló használatért fizetni kell.

Hajni, ti szoktatok átjárni Bcsabára?

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Szia Szilvi!

Igen szoktunk átjárni Csabára a centerbe és a Brendonba meg egyéb néhány boltba, szóval főleg csak vásárolni.

Ügyes Alexandra :lol:

Ma már könyen elaludt Hangi, nem keltt kézben altatni. Remélem az éjszaka is jobb lesz mint az eddigiek.

Vicuska, hahó, várjuk a híreket. Mit szólt a párod, meg hogy Te mennyire örülsz, meg hogy vagy, minden apróság érdekel. :wink:
Vendég
 


Hajni, most nem mozdulok innen, nehogy egyedül érezd magad!! :wink: :lol:
Vendég
 


De aranyos vagy. :lol:
Vendég
 


Doo, hogy sikerült a meggyes- almás?
Vendég
 


Szilvi, jó h végre jöttél! :D hát igen, lányod ügyesebb, mint én, az már biztos :) :oops:
ma rámszólt a fsz-i öregasszony h ne húzzam a gyerek kezét, mert meghúzom neki :shock: :evil: a történet: miközben a lépcső mellett álltam vele és beszélgettem, fogtam a kezét, ő meg lépett egyet a lépcsőre fel, de megbillent és borult volna, ha nem fogom, akkor lepottyan. ami persze kívülről tűnhetett úgy h húzom felfelé, de a másik lehetőség h hagyom leesni :shock: :roll: soha nem csuklónál fogom különben, hanem inkább az alkarját. kifejezetten lógatós gyakorlatok is vannak jógán, uígy alkarból, szal azt nem is hinném h káros. de mondom, nem azért "lógattam" most, mert úgy akartam, hanem mert különben megütötte volna magát. én hagyom lépcsőzni, ha ő akar fel v le, ha nincs akkor meg felveszem - egyik se okoz gondot. mi is harmadikon lakunk.

Vicuska, hűha!!! :shock: :D neked is nagy grat! hát ez az anyásság ez tök érdekes!! én még nem hallottam.

de azért lányok, ha mentek új topicolni, azért naggggyon remélem h minket sem hanyagoltok majd el!!!! :roll: :wink:
Vendég
 


Doo, van már időpontod az oltásra? Én mostmár nem tudom mi van. Kétlem hogy bélhurut, bár délután is volt egy nagy fosi, viszont oltási reakciónak ez már sok.
Vendég
 


hát, aranyos is vagyok :oops: 8) :lol: meg önző is :roll: :oops: már majdnem írtam h hagytok itt EGYEDÜL vacsizni :roll:
Vendég
 


mi az h sok?
én még nem döntöttem semmit oltás ügyben :roll: :oops:
bár lehet h jobb lenne túlesni rajta h egész nyarunkat ne vágja tönkre a dolog... :roll: vagy ez önző hozzáállás? :roll: :oops: :oops:
Vendég
 


na szal ez az almás most csak meggyes volt :lol: és nagggyon nagy sikere volt!!! :D a tészta receptből kicsit lefaragtam és teleraktam meggyel, egy zacsi van.cukorral, porcukival és kb fél tk fahéjjal és így sütöttem meg. sztem múltkor túl kevés lett benne nekem a töltelék.
Vendég
 


örülök h Hangabébi gyorsan-könnyen elaludt :)
Vendég
 


Hát ha ez az anyásság a terhességtől van akkor én biztos mindig az vagyok csak sose marad meg. :?

Szilvi, ha Sokadik emeleten laknál, mint Doo és én, tudnád mekkore ajándék ha a gyerek szeret lépcsőzni. Én is engedtem, sőt kicsit biztattam is hogy menjen gyalog. Mégiscsak majd' 11 kiló. De ha mondta fel-fel (vegyem fel) akkor cipeltem.

Doo, okos szomszédokat mi is szeretjük. :wink:
Vendég
 


A sok úgy értettem, hogy 2-3 nap a "megengedett" láz. Nekünk ez volt a 4. és hasmenésnek nem kellenne emiatt lennie. De az bármitől lehet, az talán nem olyan vészes. Mondtam hogy még az ekcémája is kijött a láztól, asszem írtam, nem lapozok vissza. És van 2 hólyagos kiütés kezén. Jaaaj, utálom hogy mindenen aggódom.

Jó étvágyat Doo! Irigyellek, hogy ilyen konyhatündér vagy és ne mondd hogy nem vagy az, mert Te és Etus vagytok a szememben az ETALON.
Vendég
 


Viki csak simán tartja föl mindkét kezét, amikor azt akarja h vegyem fel :lol: tök édes! :D ja, én nemcsak akkor veszem fel, ha ő akarja, hanem ha sietek :roll: (szerencsére, ő nem nehéz...) egyébként sztem Viki alapból szereti a lépcsőzést, meg mindent, ami mozgással jár.

ja, múltkor még hintát akartam írni: kb nálunk is az van, mint Maryéknál, mondogatja h HIPA, amit én úgy fordítok h hinta palinta, de amikor beteszem, akkor már nyújtja a kezét h vegyem ki. kivéve, ha másoknak mondom h nem szeret hintázni :lol: :shock: viszont a rendes, nagyoknak való hintán hosszabban elvan! nekem az kicsit macerásabb, de megoldható és akkor úgy hintázunk h állok mögötte és fogom mindkét kezét, amivel a láncba kapaszkodik.

ja Ági még: pedig már figyelmeztettél is :roll: :oops: :oops: szal sztem ha rendszeresen későn alszik el és te alvási idő előtt megérkezel, akkor sztem vszeg semmi gond, de ha már altatási idő van, akkor megfontolandó h az egy védtelenebb, regresszívebb időszak, amikor mindenki jobban igényli a kiszámíthatóságot, a megszokott biztonságot, stb. szal sztem nem szerencsés otthagyni, ha nem muszáj nagyon. Zitát "ismerve" neki meg még fokozottabban igénye van anyucira, mint a legtöbb gyereknek (persze a többemberesek sztem egyértelműen az előbbi kategóriába sorolandók :wink: )
Vendég
 


Hajni, ha én vagyok az egyik etalon, akkor ezt a mércét könnyű lesz teljesítened! :wink: :lol: :lol: (én nem tudok csinálni egy normális rántást, csomómentes habarást és a kelt tészta is csak így sikerül h megkelesztem a kenyérsütőben... éljen a technika!! :))
nekem is Etus az!!! :)
Vendég
 


Ha köszönés nélkül eltünök az a babanet hibája. Nálam most hiperbéna. Minden klikk után fél órát várni kell, de lehet hogy a következő kattintásnál akkor megvacsorázom.

Ezt még leírom, bár szentimentális baromság: Tudjátok mi volt a legfurább első éjjel Anyuéknál? Hogy ott feküdtem az én gyerekszobámban és mellettem volt egy kiságy. Ettől valahogy olyan felnőttnek éreztem hirtelen magam. Valahogy itt döbbentem rá, hogy mostmár én nem lehetek gyerek, mert itt már a gyemekem szuszog.
Vendég
 


Én a habarást habverővel kavarom bele, úgy sosem lesz csomós. Ezt próbáltad már?
Vendég
 


Van valakinek szobacsúzdája? Én ma szereztem egyet kölcsön és zseniálisan élvezte. Ez kicsi, neki való méretű. Erre egyedül fel tud mászni, én csak állok mellette készenlétben, de igazából nincs rám szükség és imádja. Szereti a játszótérit is de arra fel kell tennem és hamarabb elfáradok mint ahogy Ő megunja. :roll:
Vendég
 


Egyedül maradtam :( , lépek én is.
Vendég
 


jaj, csak másba is beleolvastam, mea culpa!!! :oops: :oops: itt vagyok...
Vendég
 


sziasztok

Vicuska gartulálok neked is :D :D

Hajni nagyon sajnálom Hangát :cry: :cry: remélem hamar túl lesz rajta
mia2007
 
 


megyek, megfőzök holnapra asszem. bár semmi kedvem hozzá :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Vicuska, én is GRATULÁLOK Nektek és minden jót kívánok!!!

Hajni, mi vasárnap vettünk kis csúszdát Blankának. Penny-ben volt akciós, Mici mackós (bár én nem nagyon vagyok oda a Mici mackós dolgokért, de üsse kő...). Azt hiszem ez inkább kerti csúszda lenne, mert slagot is lehet rácsatlakoztatni és akkor jobban csúszik, ha csordogál rajta a víz. De mi egyelőre még a nappaliban tartjuk. Blanka egyszerűen imádja. De Ő még nem tud felmászni rá (még csak a csúszófelületen próbál felmászni, nem a létrán :lol: ) és csúszás közben is fogni kell, úgyhogy még egy kicsit macerás, de reméljük nemsokára megtanulja hogyan kell igazából használni.
mary74
 
 


Tegnap este megcsináltam Doo tortáját próba képpen,az íze jó volt,csak szerintem a dara kemény lett,és a zselatin nem akart megkötni,de a hideg hűtő segített rajta.

Hajni amikor mi költöztünk,még volt hátra egy hónapom a szülésig(vagyis 1 hetet laktunk itt és jött Emma)én akkor teljessen ki voltam,nekünk csak költözni kellett,neked meg lakásfelújítás és Hanga is beteg,nem csodálom,hogy elfáradtál,de le a kalappal elötted,hogy a pakolás nagy részét egyedül csináltad.
mia2007
 
 


Sziasztok!

Vicuska, micsoda jó hírek!!! Nem vártál vele, bár valahol érthető :) örülök a jó hírnek! És igen, írj hogyam fogadta párod, stb?? Így 2 év lesz a korkülönbség, ugye?
Hajni, Neked akartam reagálni ezzel kapcsolatban. Én megértem az érzéseidet, és nemes dolog, hogy vállalod is. (Amit írtál, hogy "irigy" vagy.) Gondolom nehéz türelmesnek lenni. Bár most talán jobb is, hogy a nagy költözés és betegeskedés közepette nincs hányingered :wink: aztán az új házba, nyugodt körülmények között jobb lesz mindenkinek. És gondolj arra, mert tudom, Te sem szeretnél visszamenni melózni a 2 gyerkőc között, hogy ha majd' 1 év múlva fogan meg a bébi, akkor is "benne lesz" a 3 évben! :D Gondolok Rád, hogy Te lehess a következő babás a 2007/2008 többemberes babáinak kistesói topicban :lol:

Kata, adj hírt magatokról!! :D

Etus, bercel lábikójának én is küldöm tovább a gyógypuszikat. Már előttem is elmondták, amit kérdeztél, úgyhohy nem ragoznám. :roll: szegénykém. Nyűgös még tőle nagyon??

Szilvi!!! Végre! Már vártunk! Jó sok minden történt itt mióta nem voltál, mi?? Olvass csak vissza!! :lol:

elküldöm...

Kép
ági_bp
 
 


Szilvi, jó hogy jelentkeztél.
Alexandra nagyon ügyes!!! :D (Tőlem is ügyesebb, nemcsak Doo-tól, én sem igazán tudok úszni. :oops: Felnőttként kezdtem tanulni, de nem túl nagy sikerrel.)
Bőgős éjszakák? :shock: Ezt hogy érted? Persze csak ha publikus, akkor írd.

Doo, felcsigáztál ezzel a meggyes tortával! Holnap lehet én is bepróbálkozok vele. Hogyan módosítottad a tészta receptjét?
Viki is kóstolta?
mary74
 
 


na még nem főztem meg, mert el se mozdultam innen :oops: :oops:
szal 90g olívaolaj, 460g rétesliszt, 1.5-2 dl víz (azért nem tudom pontosan, mert 1gyel kezdtem, de öntöttem még bele, viszont azt nem tudom h pontosan mennyit, 3ek cukor fél tk só (ez sztem lehet kevesebb is), az élesztő maradt egy csomag. semmi lényegi, de így nem lett túl folyós és nem is futott ki a kenyérsütőből.
tényleg megyek...
Vendég
 


Vikinek is nagyon ízlett. én csak olyanokat sütök, amikből ő is ehet. meg hát, uazt ehetem csak én is :roll: (jill lehetne eper v málna, amit én eszem, ő meg nem)
Vendég
 


Most olvasom miket írtam :shock: :oops: :oops: Vicuska, a tesztre értettem, hogy nem vártál vele :wink:

Bercel nagy betű :oops:

Etus, a barátnődéknek nagyon nehéz lehet. Micsoda veszteség :cry: :cry: jaj, milyen igaz amiket írtál, félelmetes is belegondolni, min múlik az élet néha, és mégis miken vitázik meg puffog az ember :?

Hajni, ez a gyerekszobás dolog szerintem szééép :D én néha még most is alig hiszem :shock:

Doo, köszi a reakciót!! :wink: Igazából erősen meginogtam a programommal kapcsolatban, főleg, hogy ez egy igen hosszútávú dolog lenne, tehát mondjuk majd 2 gyerek mellett el sem tudom képzelni, hogy ne legyek itthon este. Végülis Zita most már rendszeresen 10 körül alszik el, és én kicsivel utána érnék haza, tehát akár kis is lehetne húzni az altatást, nem tudom :roll: Ami érdekes tapasztalat, hogy mikor elmegyek tornázni, egyre jobbak a búcsúk, édesen pápázik, kicsit picsig általában, de aztán nagyon jól elvan apával. Viszont az időérzéke :shock: :shock: szinte percre pontosan 1 óra múlva odamegy az ajóhoz, s ott sírdogál, ma felállt és ütögette az ajtót, és mondta anya! anya! :) :cry: És ahogy bejövök nyomban felveszem, úszunk a boldogságba, mintha egy hete nem láttuk volna egymást, aztán cicizik vagy 10 percet :) Jaj, dehogy hagynám Őt sehol fél napra!! :oops: :lol:

Kép
ági_bp
 
 


Doo! nagybetűvel írtad a nevem!! Észrevetem ám!!! :lol: :lol: :lol:

Kép
ági_bp
 
 


Hajni, Hanginak remélem elmúlik a láza :? és a hasmarsa is :? vajon mi ez tényleg? :roll: szerintem egy ilyen oltástól simán legyengülhet annyira az immunrendszer, hogy könnyebben benyalt valamit az oltási reakció mellé. Emlékszem Lottinál is vaciláltak beteg vagy oltási reakció??!! :roll: :roll:

Doo, dönthetsz oltás ügyben? max húzhatod az időt, nem? Hát... :roll: utána meg jön a 18 hós. Vagy minden tolódhatna? De mennyit??? :roll: :? :? :? megértem a dilemmádat. Csak gondolom annyit nem tudsz várni, mire elmúlik az allergiája. :roll:

Mia, hogy vagy? :oops: :oops: ma azt hittem én meg a Te példádon fogok felbúzdulni :wink: úgy görcsölgetett a hasam, de aztán elmúlt nyom nélkül.

Kép
ági_bp
 
 


Hajni a majd'-ot úgy értem, hogy ha majdnem 1 év múlva....szóval hogy van időd!!!
Olyan értelmetlenül írok néha. én értem, de visszaolvasva néha úgy tűnik félreérthető. :oops:

látom senki sehol.
akkor elköszönök.
Etus, már majdnem írtam smst, hogy hová tűntél!! :shock: :) :)

Kép
ági_bp
 
 


Sziasztok!

Hajni, Doo: ne hozzatok mar zavarba... :oops: :lol: Dehogy vagyok en etalon... Habar... ETA-lon az lehetek (hehhe :lol: :lol: ) Nagyon kis vicces vagyok igy keso iccaka. :) Olyan almos vagyok mar, hogy meg ezen is tudok nevetni, szoval jol elszorakoztatom magam! :)
Ne utaljatok, de nem talalom a receptes-konyvem amiben a voroslencses pastetom van... :oops: De rajta vagyok az ugyon!

Bercel laba csigalassan ugyan, de javulgat, ma mar lepkedett kicsit, de persze csak kapaszkodva es bicegve. De mar ez is haladas... Hajni, jo hogy irtad, hogy Hanganal is 2-3 het volt hogy "rendesen" jart ujra... igy nem aggodom annyira...
Agi: extra nyugos Bercel, nagyon nehez vele, mert raadaskeppen jon tobb foga is, es az is kikesziti... egesz nap DIREKT rosszalkodik, mert unatkozik szerintem... de tenyleg, csak azokat a dolgokat csinalja, amirol tujda hogy nem szabad! :shock:

Hajni: Erdekes erzes lehetett ez a regi szobadban valo alvas Hangaval... neha nekem tok fura, hogy anyuka vagyok... marmint amikor igy belegondolok, hogy anyukam ugyanezeket a dolgokat csinalta/atelte velem... aztan mikor volt mar az... :)

Szilvi: orulok hogy jelentkeztel, mar hianyoltalak! :wink:
Miert vagy mostanaban szomoru? :(

Agi: elkepzelem ahogy egy ora elteltevel Zita "kaparja" az ajtot... :)
En sem szoktam sok idot tolteni Bercel nelkul, de tegnap pl. a hugom vigyazott ra 2 es fel orat, mert mi Oliverrel randizni voltunk (este aztan ha nem is "hivatalosan", de elinditottuk a teso-projektet, szoval Hajni remelem nemsokara nekunk is lesz egy kozos topic-unk... hehhe :):):) De nem is ezt akartam mondani, mar megint hova kalandoztam... :) Szoval hogy amikor hazaertunk, akkor mar ugy izgultam, ugy hianyzott az en kicsi fiam, es olyan edes volt amikor szinte beleugrott az olembe, es csak szoritotta szoritotta a nyakamat... imadom ezt az erzest!! :):):)

Hajni: szegeny Hanga, remeltem hogy ma mar jobban lesz... ez a 15hos oltas miert ilyen gaz? Ez mi ellen is van???:roll:

Szobacsuszda tok jo otlet, Bercel is imadja a jatszon a csuszdat, de tok faraszto allandoan felpakolni meg minden, ugyhogy o 2-3szor lecsuszik, aztan mar viszem is el onnan... :oops: Milyen egy tapos anyja van ennek a gyereknek... :oops:

Hajni: irtam mar hogy fenn van a bicajomon a gyerekules? Tegnap azzal mentunk a bio-boltba! :)

Doo: okoskodo-szomszed: :twisted: Az en "kedvencem"-et szerintem meg nem is meseltem... Bercel 6 honapos volt, amikor volt egy olyan idoszaka, hogy viszonylag keson fekudt le (fel 10 -10 korul), viszont keson is kelt, fel 10 korul reggel. Egy ismerosommel beszelgettunk, es valahogy ez szoba kerult, amikoris kozolte velem, hogy ezt nem kene hagynom, mert majd amikor iskolaba megy, nem fogom tudni reggel felkelteni, meg egyebkent is milyen faradt lesz... :shock: Nem akartam mondani, hogy nem telt el ugy 2 honap, hogy ugyanabban az idopontban fekudt-es kelt volna, de hogy ez hogy jutott eszebe, hogy majd 6 ev mulva is pontosan ilyen lesz az alvasi szokasa?? :shock: Persze, ha ejjeli bagoly-tipus mint en, akkor van benne valami, de hgoy en azert keltsem fel reggel a gyereket, mert hogy majd 6 ev mulva mi lesz az iskolaban?!?!?! :shock: Aztan azota "rendes iskolas" modjara ebredunk egy ideje, ma pl. 7-kor...

En nemtom ti ezt hogy birjatok, de nekem az egesz gyerekneveleses dologban az a legnehezebb, hogy nem akkor kelek fel reggel, amikor EN akarok... meg hogy nincs az, hogy :"adj 5 percet, es aztan minden jo lesz"... Bercel felkel, kesz, ki kell pattani az agybol, mert mar maszik is lefele es nekiall garazdalkodni... :roll:

Beaeknal meg mindig rossz a net, benyelt vmit netkukac-felet, van egy sejtesem hogy mivel lehetne leszedni, telefonon megprobalom elerni (ma oda-vissza hivtuk egymast, de hol o nem ert ra, hol en...) szerintem utana mar tud jonni... legalabbis remelem... :)
Rozi nagyon huncut, vmelyik nap pl. lefejelt egy puffrol, ugy, hogy verzett a kis orrocskaja... szoval unatkozni tovabbra sem lehet mellette... :)

zetus8
 
 


Sziasztok!
Most csak gyorsan jövök mert a kisasszony igényli a társaságom!
Hajni:nekem is volt hasmars egy pár napig és én is Normaflore- t adtam!

A férjem nagyon örül és persze én is.Bár sokat gondolkodom,hogy fel vagyok én erre készülve???Olyan bizonytalan vagyok és egyenlőre hihetetlen számomra!De ami a legnagyobb érzés,hogy most nem csak Lotti lesz az egyetlen?Életem értelme!!!Nem tudom elképzelni az érzelmi "megosztás" részét!

Szilvi:örülök,hogy újra itt vagy!És gratulálok a lányod úszó tudományának!

Zetus:én korán kelő voltam mindig,így a kelés nem okoz gondot :lol:

KépKép
vicuska
 
 


Vicuska: Teljesen megertem a dilemmadat,van egy ismerosom, aki kb. 6 evvel ezelott varta a masodik babajat, es azt mondta nekem, hogy van benne egy adag felelem, mert nem biztos benne, hogy fogja tudni ugy szeretni a masodik gyereket mint az elsot... en akkor tokre kiakadtam, hogy hat hogy mondhat valaki ilyet?!?!?!?!? Most meg... :oops: :oops: En sem tudom egyenlore elkepzelni... Anyukam szokta mindig mondani, mivel ugye mi negyen voltunk, amikor megkerdeztuk, hogy kit szeret a legjobban (egy kisgyerek persze azt akarja hallani hogy ot... :) akkor o mindig azt mondta, hogy egyforman szeret minket, csak mindegyikunket maskepp... Pl. a hugom mindig is bujosabb volt, tehat ot olelgetni kellett, engem babszinhazba kellett cipelni meg nyolcvanezer kulonorara hogy lekossem az energiaimat, az ikertesomat "bekenhagyni" hogy menjen a sajat feje utan, stb. Szoval biztos mukodik, de egyenlore meg en sem tudom elkepzelni, hogy milyen lesz amikor meg kell osztanom a figyelmemet-szeretetemet. Meg jo hogy a szeretet vegtelen es sose fogy el :):):):):)

zetus8
 
 


Etus ez az utolsó mondatod :cry: :) :cry: :) én még mindig olyan érzékeny vagyok :) :)
Tényleg furi ebbe belegondolni, de szerintem is duplázódni fog a szeretet nem kettéosztódni :wink:
Etus, mi az hogy nem hivatalosan? :oops: :oops: mármint nem lett megbeszélve, hogy mától aztán jöhet a bébi, csak "úgy" mégis jöhet? Mármint Ti nem tartóztatjátok? :wink: De gondolom azért Olivér is vágyik a kistesóra!
Tomi is egyre sűrűbben mondogatja a kistesót (Doo, Ő is kislányt szeretne, pedig elsőre fiúra számított , na, persze csak míg ki nem derült, hogy leányzó) Elvileg közeleg az idő, amit már előre megbeszéltünk, de nekem úgy tűnik az nagyon hamar itt lesz :shock: úgyhogy nem tudom :roll: nem is az érzelmi része, hanem a szopi miatt. De ezt már latolgattam. meg mensi nélkül :shock: Tényleg Etus!! neked megjött már így, hogy nem szoptatsz??? Kíváncsi vagyok! :oops: :oops: :lol:

Szegény Bercel :cry: lábikó és fognyűvés egyszerre :? Egyébként együttérzünk a fozgós részével, Zitának 4 rágófoga jön egyszerre :shock: :? végül igazam lett, alul is jön. Nem tudom ez jobb-e így, hogy nagyjából egyszerre letud majd 4 fogat, mintha egyesével jönnének? :roll:

Kép
ági_bp
 
 


Nagyon meg vagyok magammal elegedve, hogy ma mar ketszer is a babanet ele jutottam, pedig meg nincs is ejszaka... :):)

Agi: hat az ugy van a kistesoval, hogy nem olyan regen Oliverrel megbeszeltuk, hogy majd nyaron, nyar vege fele nekiallunk a babaprojektnek, de igy konkretan nem hataroztuk meg, hogy augusztus 12-en peldaul... :lol: Es most meg mar nem vedekeztunk...:) Mondjuk elotte se nagyon, bar akkor meg ugye nem menstrualtam. (tudom, ugy is teherbe lehet esni, de en ugy dontottem hogy szerintem en nem fog:)) Na mindegy szoval vegulis nekialltunk a teso-projektnek :)
Most az egyszer megbocsajtom hogy nem emlekszel arra, hogy irtam hogy megjott nemreg, csak hogy lasd kivel van dolgod... :):):) Pedig meg a hasam is fajt meg minden :) Abbahagytam a szoptatast, es ra ket napra megjott... :shock:
Oliver a nap 98 %-ban vagyik a tesora, a maradek 2 % meg nem szamit :) Neha este van, hogy mindkettonknek dolga lenne, es akor "passzolgatjuk" egymasnak a Dodit, hogy ki foglalkozzon vele, es olyankor nevetni szoktunk, hogy ha mar 2 gyerekunk lenne nem lenne ilyen vita, mindenkire jutna egy gyerek :)
En ugy "tervezem", vagy legalabbis annak orulnek a legjobban, ha 3 gyerkoc lenne szepen sorban nem nagy korkulonbseggel, aztan meg szulnek egy negyediket mondjuk 35-38 evesen... Tok nagy vagyam, hogy "idosebb fejjel" is babazhassak meg egyet! :oops: :lol: Az idosebbet ugy ertem, hogy nem 24 evesen mint most, nem kell rogton megsertodni! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Beaval nekialltunk a net-szerelesnek (telefonon), de abba kellett hagyni, mert Bercel hatalmasat esett kozben, persze a fajos labara, meg a masikra is, tokre bedagadt megint a laba, teljesen ki vagyok keszulve, most alszik, meglatom mennyire fajlalja ha felebred... lehet hogy el kell vinnem megint dokihoz, teljesen kifacsarva tartotta a nagylabujjat, es elegge be van dagadva a laba... :(:(:( hat ennek mar sose lesz vege??????? :(:(

Nem tudom hogy jutott most eszembe, de Bercel imad teregetni, olyan cuki, hogy segit, es adogatja a ruhakat (meg kozben felveszi oket... meg belefurja a fejet a vizes ruhakba... ezt imadja... :):) Mondom hogy tok hazias ferfi lesz, Hanganak majd lesz segitsege, ne aggodj...
:wink: :lol:

Szoptatasrol akartam meg irni: vegyes erzesek kavarognak bennem, mert bar nem en akartam, hogy Bercel ne szopizzon tobbet, o nem igenyelte, azert kuzdeni nem kuzdottem erte... inkabb tudomasul vettem hogy nem akar es kesz. Aztan amikor dokinal voltunk tanacsadason, tokre kiakadt, hogy amiota nem szopizik, nem adok neki tapszert... bevallom, eszembe se jutott hogy kene, hiszen eszik rendesen... na mindegy, nem megyek bele a reszletekbe, elkezdett mindenfelevel ijesztegetni, es oda lyukadtunk ki, hogy "rabeszelt", hogy vegyek tapszert a gyereknek... persze mindezt ugy, hogy: "en csak tanacsot adhatok, aztan maga dont... de kozben eloadta, hogy milyen hatranyai lesznek ha nem adok stb... Ne ertsetek felre, nem az a bajom, hogy tapszert kap alapvetoen... hanem hogy most kezdtem el neki adni amikor elmult 1 eves? Ez normalis? Na mindegy, hypoallergent vettem, biztos ami biztos, es reggel meg este kap 100-100 ml-t (a doki 200 ml-t mondott, de annyit nem akarok adni, ennyi viszont szivesen megiszik, tobbet meg egyebkent se ker belole). Na velemenyeket kerek...

zetus8
 
 


sziasztok

Emma pár napja nagyon rendes kislány 8-9 körül elalszik este,3-4 szer van fenn éjszaka,és reggel 8-9-ig alszik :D :D remélem így marad.

Nagyon fura,hogy mensturálok fura lesz újra megszokni,Etus írta,hogy Bercel nem szopizott pár napja és megjött,szerintem írtam Emma délben nem akart nagyon szopizni,pár napig nap1-2 korty volt aztán megint rendessen szopizott lehet,hogy nekem is befolyásolta,attől a naptól visszajött a kedve,úgyhogy megint cicizik,valamikor majdcsak leszokik róla. :roll: :roll:


Bercelnek lábikójának jobbulást
mia2007
 
 


Kép
Tegnap készült mentünk anyuékhoz vacsizni.
mia2007
 
 


Hú Etus, nagyon rájár a rúd Bercel lábára :shock: :? :(
ez a tápszer nekem is fura. azt nem is értem h milyen bajai lehetnének belőle Bercelnek? :shock: ez nekem kicsit "beetetésnek" tűnik :? uakkor nem hinném h azzal bajt csinálsz, ha adod, pláne hipoallergént. sztem ne lelkizz rajta sokat. azért, ha tudsz, olvass utána. én pl rákérdeznék egy szopis tanácsadótól. tapasztalatom szerint ők nagyon képzettek minden szoptatással kapcsolatos és azzal részben összefüggő témában.
én is csak addig emlékszem h írtad h nagyon fáj a hasad és aztán azt is h MÉGSEM jött még meg eddig. az már nem rémlik h aztán mégis :roll: :oops:

különben, Miának szerettem volna írni, de sztem lehet h te is uígy jártál h sztem a csemete lehet h azért igényelte kevesebbet a szopit, mert már érezhette h meg fog jönni és megváltozott az íze. azt kizártnak tartom h kevesebb/elmarad a szopi és hopp, már meg is jön pár nap múlva. nem hinném ha szervezet ilyen gyorsan tud reagálni. hipotézisem szerint a fordított oksági összefüggés a valószínűbb... ez alapján sztem is igaza lehet áginak h Mia még számíthatsz akár arra is h később majd megint többet fog rajtad csüngeni Emma :wink:

Hajni, hogy vagytok?
én bennem sem tudatosodott még igazán ez az anyaságos dolog... :oops: lehet h pár napra a régi szombámban kéne aludnom ehhez? :shock: :wink: :lol: kár h már nem olyan, mint volt... :cry:

sztem második gyereket uúgy nem tudja elképzelni az ember, mint ahogy az elsőt sem tudta, nem? :roll: :wink: legalábbis én így voltam és többektől ezt hallottam h elsőre se tudták h mit vállalnak - hiszen nem is lehet tudni, mert végülis az ember nem tud felkészülni arra, amiről csak kevés elképzelése van, ill egyáltalán nem tudni h milyen sajátosságokkal rendelkező kis palánta érkezik. tényleg minden baba más - és ez sztem a második megérkezésével lesz csak igazán testközeli élmény! :wink:
Vendég
 


na tessék, miközben írtam, Mia már "igazoltad" is az elméletemet! :shock: :lol:
Vendég
 


Kata, várom az ötleteidet szállásra vonatkozólag! :) ti merre is fogtok táborozni?
Vendég
 


Etus!! Tényleg írtad? Tutti?? Arra emlékszem, hogy fájt a hasad meg derekad, de még írtad is, hogy nem jött meg aznap mikor azt hitted meg fog!! :shock: :shock: szerintem nem írtad meg nekünk!
na, közben olvasom, Mia szerint írtad. Doo szerint nem. :D Hát gondolom írtad akkor, mert inkább el tudom képzelni, hogy mi nem emlékszünk rá, mint hogy Mia "kitalálta" :lol: szerintem nem azon múlt a 2 nap, hogy abbahagytad a szopit...gondolom már készülődött, s megjött volna akkor is ha Bercel még egyszer-egyszer cicizett volna, nem? Végülis ez egy folyamat, mármint egy ciklus (400 napos :lol: ) nem 2 nap eseménye :roll:

Kiváncsi vagyok mikkel ijesztgetett a dokitok?? Én is hallottam ilyet a játszin! Sőt! Szopi mellett adatta a tápot a dr! :shock: az a kislány is 1év fölött volt.

Doo, behalás! Ugyanazokat írjuk a mensiről, pedig én közben olvasok és reagálok :D :wink:

Kép
ági_bp
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: