Új privát üzeneted érkezett!

Hajni, nekem hiányoznál, ha eltünnél :oops: úgyhogy légyszi valami módon jelentkezz mondjuk max 2 naponta :wink: :lol:

Hajni, sajnálom, hogy még nincs jó hír. Én titkon reménykedtem, hogy akik próbálkoznak, már csak a 12. hetet várják a bejelentéssel. 10xesére növeli az ikerterhességet... :roll: tudtam, hogy növeli, de meglepett, hogy ennyire.

Rozinak gratulálok, hogy jár azokon a formás lábikókon!! :lol:

Kép
ági_bp
 
 


sziasztok!
Hajni:nekem is hiányoznál,úgyhogy tessék valamily módon jelentkezgetni!

Rozinak:gratuláció a sétához!!!

A lány név még nem olyan határozottan(bár az Olivér sem)de megvan csak választani kell 2 lehetőség közül!Ami nekem tetszik az neki nem annyira és fordítva!Mármint az apukának-páromnak!Ja még fiú név a Marcell ami tetszik vagy a Lóránt/d.

A lányom ma reggel 8:05-ig aludt.szerintem ez idáig a rekord!

KépKép
vicuska
 
 


Vicuska, gondolom, te már addigra el is fáradtál a munkában - amennyire koránkelő vagy... :wink:

na, ne: se Hajni, se Bea?! ez így nem ér!!! :shock: :? :(
Vendég
 

 
 

Hajni ne tűnj el :oops: :oops: siess vissza :) :)

Bea te is gyere amint tudsz.Rozinak gratulálok a járáshoz :D :D

Lány fiú név nekünk még egyik sincs a következő babának :roll: :roll: :roll:

Ági
Vita tigrist ma akrtam adni Emmának,úgye írtam,hogy kanállal adom neki,ki akartam önteni egy kis tálba,és zavaros vízszerű dolog jött előszőr,összeráztam akkor is,nem volt benne,csak valami lötty :evil: :evil: :evil: ,ez nagyon jó :evil: ,és mi van ha kiitta volna mint mondjuk Zita,csak azért írom vigyázz vele.
mia2007
 
 


Én Emmának bevásárló kocsit szeretnék venni mint Zitának :oops: :oops: találtam is az Árkádba 2000 Ft körül volt,meg kis babakocsit is láttam,annak nem emlékszem az árára,de ma megyünk megnézem.
mia2007
 
 


Zitának van :oops: :oops:
ez kimaradt
mia2007
 
 


Vita tigrisnél azt még kihagytam,nem volt kibontva,úgyhogy gyárilag került bele.
mia2007
 
 


Jaj, lányok, de rendesek vagytok. :lol: De ennyire ne temessetek, csak pár nap, anyuéknál van net, csak itt már ma este valószínűleg Imi kiköti a gépet, meg a netet.
Rendesen elvonási tüneteim lesznek az biztos. :oops:
És pont most, mikor Kata is kétségek közt hagyott minket.

Doo, Neked nem válaszoltam a 15 hós oltásra. Bocsánat, pedig tudom hogy Neked meg ez nagyon fontos. Egyelőre nincs mellékhatás, de hétfőn lesz egy hete és elvileg 7-10 nap múlva várható tünet. Szóval még bármi lehet. Az oltás helye viszont elég piros volt még pár napig. A diétát még tartjuk, jól van. Majd úgy 1 hónap múlva talán újra megpróbálom, hogy kiderüljön az volt-e gond.

De ha már félbehagytam a munkát, akkor már írok mindenre:
Fogkrémet én Vademecumot használok, 1 éves kortól adható, alacsony f. tartalmú. A tablettát nem minden orvos javasolja, én viszont szülőktől jó tapasztalatokat hallottam róla. Azonkívül nagyon rosszak a fogaim, mind tömött, tegnap ráadásul pont kettétört az egyik :evil: , most mehetek még fogorvoshoz is. Én nagyon utálom, hogy ilyen gyengék a fogaim, szeretném ha neki jobb lenne. Na, szóval én így döntöttem, adom, ártani, ilyen mennyiséggel biztos nem fogok.

Örülök, hogy javulgat Bercel, üzenem Neki, hogy így tovább.

Én is gratulálok Rozinak :lol: !
Vendég
 


Etus, a mászás már haladás, úgyhogy reméljük hamarosan meggyógyul a lábikó!
Oké, talizhatunk, mondjuk ha Bercel azt főzi meg amit Zita megvesz a kosarában, akkor kanibalizmus lesz, ugyanis a kisasszony a babáit pakolja a kosárba, s őket tologatja, s közben határozottan mondogatja: baba, baba... de valahogy Sálgótárjániasan :lol: így: bábá, de az á-t olyan rövidnek ejti, na nincs olyan betű a klaviatúrámon :wink: végülis a felmenői palócok :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ági_bp 2010.02.24 15:45-kor.

Kép
ági_bp
 
 


Mia, mi ezt a kosarat 100 ft-osban vettük, 2100 volt vagy valami ilyesmi. A kis babakocsi szerintem azért necces még nekik, mert, (bár nem próbáltuk, csak láttam ilyet játszin) szóval Emma és Zita még nem járnak és az a kis babakocsi sem egy életbiztosítás, úgy értem könnyen elborulhat vele. Ezt a kis kosarat is ki kellett súlyozni, a képen is látható az aljára van erősítve egy 2 kg-os kézisúlyzó :lol: Vikónak viszont már tökéletes lehet egy ilyen babakocsi, hiszen Ő már stabilan jár, s nem támasztéknak használja majd.
A lényeg, hogy próbáljátok kis mennyire stabil.

Én lánynéven szoktam néha gondolkodni, de még nem válsztunk :lol: fiú már van régóta.

Bea, hajni, rossz ha nem tud az ember olvasni sem, én megtapasztaltam a héten, nekem is hiányzott :oops: jó, túléltem volna még néhány napig :wink: de azért járt az eszembe, vajon mi lehet itt?

Etus, én főtt tojást csináltam, s abból vettem ki a sárgáját-így választható szét tökéletesen a fehérjétől. Zita nagyon szereti, ennek ellenére kb heti 1X kap, de nem adok egy egészet még. Fehérjét próbáltuk anyu piskótájában-minimális jutott rá így, tehát nem kapott mondjuk egy negyedet, mint anno sárgájából, azt úgy kezdtük, viszont a piskóta be sem jött neki, 2 kis falatot evett csak. Na, ezt még nem nevezném bevezetésnek.

Kép
ági_bp
 
 


Én mindenképp kosarat akarok neki venni elöszőr,néztem és sokkal stabilabb,mint a babakocsi,igen neki az még korai,majd később.
Annyira aranyos ahogy tolja a kosarat.
mia2007
 
 


most mennem kell, sütni akarok, jönnek apósék.
Nálunk az a rendszer hogy nincs rendszer, fáradt de nem tudjuk elaltatni, vagy hamarabb elalszik, tegnapit írtam, aztán délután olyan nyűgös volt, mégis este csak 9kor aludt el. Ma 8kor kelt, ebédnél elaludt :!: az etetőszékben, gyors mosdás, ágyikó, ott meg ugrált, s kellet még vagy fél óra, akkor meg beájult-ringattam. Fúú, most ez elég nehéz :? csak én szoktam elveszteni a türelmem, mikor nem tudom sehogysem elaltatni az amúgy álmos és nyűgös gyermekemet??? Vagy nálatok is előfordul? Ma már apa is pipa lett, pedig Ő jobban bírja cérnával. :oops: :oops:
biztosan a foga is meg ez a marha meleg, és úgy felborult az a kis rendszer is ami volt most, hogy vidéken voltunk. :roll: de ha amúgy minden oké, evett ivott elvileg nem álmos, akkor is annyit nyafog szegényke. Remélem elhül hamar ez a meleg. :?

Kép
ági_bp
 
 


Köszi Mia! Szerintem is nagyon édes. És ez annyira új volt, hogy előre lépeget, eddig csak oldalazott. Ahogy a kis lábait pakolja :D :D majd meglátod mekkora élmény látni. Kis Chaplin még és ezerrel elindult, de most már tud lassítani és megállni is. :) Ja, és ma már a bébitaxit is állva tolta, pedig az már megvolt régebb óta, de azt csak térden tologatta eddig.
na, tényleg megyek. :wink:

Kép
ági_bp
 
 


Kép
Pakolom a játékaim
mia2007
 
 


Sziasztok!
Elolvastalak benneteket, de nincs túl sok időm írni.

Doo, megkaptam a prividet, de még nem volt sajnos időm utánanézni a dolognak, mert így kapásból homályos nekem, hogy hogyan is kerül egyáltalán foszfát a borkőbe...
Hétvégén sort kerítek a válaszra.
Most a kimaradt linket sem találom, ne haragudj. :oops:

Ági, hol néztél ruha-kölcsönzési árakat? Én anno nézelődtem Pesten is és aztán Miskolcon és Debrecenben is. Ugyanazon modellek kölcsönzési ára vidéken akár majdnem fele is lehet a pestinek. :shock: Nézzel szét vidéken is!
Eleinte én is varratni akartam valami elegáns kosztüm-félét, mondván a habos-babos nem nekem való. Párom erősködött, hogy de csak az az igazi, még ha nekünk nem is klasszikus lagzink volt. Adtam még egy esélyt, mielőtt varratok és akkor találtunk egy egyszerűbb darabot, ami nekem is tetszett.

Hajni, minden jót Nektek a költözéshez és gyere minél hamarabb!!!
Igen, mi is áruljuk a házat, amiben lakunk.

Rozinak mi is gratulálunk!!!!! :D

Zita nagyon édes, ahogy babát vásárol! :D
És Emma ahogy rendet rak!!!! :D

Kata, én is szorítok és gondolok Rád!!! Mindjárt szombat....

Most mennem kell. Puszi Nektek!
mary74
 
 


Itt vagyok megint.
Doo, a kimaradt link: http://www.antoniavilla.hu/

A tojássárgát én is úgy szoktam adni, mint Ági. Főtt tojásból kiveszem (másképp nem is tudom, hogyan lehetne :roll: ), margarinos kenyérből falatkákat csinálok és azokra halmozok belőle. Blanka már megeszik egyszerre egy egész tojás sárgáját is, eddig még nem láttam, hogy gondot okozott volna.

Ma délutánra Blankának is durva pöttyök lettek a nyakán hátul a tarkóján (de ezt nem hiszem, hogy a tojás számlájára lehetne írni). Eddig jól működött a hintőporozás, mióta hintőporoztam gyakorlatilag nem is voltak már pöttyök sem a nyakán, sem az orrán (púderpamaccsal oda is tettem neki egy picit és elmúltak onnan is a meleg okozta kis pöttyök).
De most mintha a hintőportól még rondábbak lennének. Nem tudom, mit lehet ezzel csinálni.
mary74
 
 


Nagyon ügyesek a szívószálazós babák!!!
Én szívószálat még nem is próbáltam. Nálunk még a csőrös pohár megy.

Blanka új tudománya, hogy mostmár fel is tud mászni az ágyra, kanapéra. Eddig csak lefelé tudott. (Amikor nemrég tanácsoltátok, hogy mutassam meg neki, hogyan kell lejönni, megmutattam és tényleg szinte rögtön megtanulta.) A felmászást megtanulását nem sürgettem :lol: , magától kellett rájönnie.
És ma először "rendeltetésszerűen használta" a karácsonyra kapott FP tanuló kutyust. Neki ez eddig nem ment, ha mi nyomogattuk neki, akkor sem igazán érdekelte a dolog. Ma érzett rá az ízére. Nem késő ez egy kicsit? :roll:

Etus, Bercel fájós lába jobban van? Reméljük, igen.
mary74
 
 


Mary, már biztos írtad, de nem emlékszem, miért nem volt klasszikus a Ti esküvőtök? :oops: A májusiból Riellával elkezdtem erről beszélni, mert álomszép ruhákat készít, szokott feltenni képet, úgyhogy tudjátok :wink: Szóval úgy néz ki ezen a vonalon indulunk el, még ha utazni is kell érte. Bár most még minden lehet, lehet végül bérelek. :lol:

Zita ma már 4-6 lépést megtett :D :D rengetegszer feláll kapszkodás nélkül, az már nagyon magabiztosan megy. Jaj, olyan furi is elképzelni, hogy így fog két lábon közlekedni :shock: :lol: :lol:

Kép
ági_bp
 
 


Én szinte azonnal észrevettem annak idején, hogy terhes vagyok Blankával. Késett, rögtön pozitív lett a teszt.
Bár én éppen olyan álmos voltam, amikor csináltam, hogy emlékszem elsőre úgy voltam vele, na megint semmi. Aztán nagyon lassan esett le nekem, hogy az az első ablakban megjelelő csík, az nem a referencia csík, hanem az, amelyik a terhességet mutatja.
Blankáról 5 hetesen már UH készült. :)

Nekünk lánynevünk van tuti, fiúval hadilábon állunk. Így volt ez első körben is. Úgyhogy lehet, hogy másodszorra is lányunk lesz, ha lesz.

Nekem egyébként hányingerem is csak egyszer volt a terhességem elején, hánynom pedig egyszer sem kellett. Nálam inkább csak fáradékonyság volt jellemző.
Problémák inkább később adódtak.
mary74
 
 


Helló Mary! Itt vagy még? Én meg megírtam előző hszemet, és közben képekt nézegettünk, s nem küldtem el csak most.

Zitának mára javultak a pöttyök. nekünk azt mondták, fürdessük le ill törölgessük le napközben is többször az izzadtság miatt.

Kép
ági_bp
 
 


Mary, most hogy írod, tényleg!!! :shock: :shock: én is nagyon korán elaludtam esténként, mikor még nem is tudtuk, hogy baba lesz. Hulla fáradt voltam egyszerűen. Ezt nem is írtam Katának tegnap.

Kép
ági_bp
 
 


És mi a lánynevetek?? ha nem titok. :wink: Ha az, akkor nem faggatlak.

Kép
ági_bp
 
 


sziasztok :D
mia2007
 
 


Itt vagyok.
Borka. :)
mary74
 
 


Én a terhesség elején nagyon sokat aludtam,nekem a 8.héttől hányingerem volt a 16. hétig hányni egyszer se hánytam,csak rossz volt a közérzetem egész nap.
mia2007
 
 


Esküvő: 10 év együttélés után házasodtunk össze, nem akartunk nagy felhajtást, mivel igazán jelképes volt a dolog. Összesen 20-an voltunk, a polgári és a templomi szertartás után nem-táncolós vacsoránk volt otthon az akkor még szinte üresen lévő lakásban, étteremből hozatott kajával (háromféle menü-az étterem által biztosított mobil, melegíthető tálalókban-azért nem nézett ki rosszul, nagyon profik voltak).
De végülis ahogy közeledett a nagy nap, egyre inkább kezdett hasonlítani a dolog egy rendesebb lagzihoz, csak még ezt is, csak még azt is.... stb. Lett rengeteg lagzis süti, volt emeletes torta is. A család nagyon belejött, lázas készülődés indult be. Nagybátyám például vőfély-verseket keresett az alkalomra a neten és aztán vacsoránál, tortaszeletelésnél előadta. Az unokatesóim rengeteg papírliliomot origamiztak a dekorációhoz, sőt netről letöltött fotó alapján még lufidekorációt is csináltak.
Beindult mindenki, úgyhogy nagyon szép emlékeim vannak arról a napról (kivéve a polgári szertartást a baki miatt-azt már írtam nektek, hogy az anyakönyvvezető hibázott).
Végül hajnal 2-3 körülig tartott a buli, összeválogatott zene szólt Cd-ről és jó kis beszélgetős csapat volt.
mary74
 
 


Mary, ez szerintem nagyon jól hangzik!!! :D :D

Kép
ági_bp
 
 


Mármint a név vagy az esküvő? :wink:

Időpont-elképzelésetek azért már van, ugye?
mary74
 
 


Előbb a lagzira gondoltam. Most pedig a lánynévre is reagálnék :wink: különlges név, még nem hallottam. Nekem tetszik, és hasonlít a Borira egy kicsit, ami nekem egyik kedvencem. Bár az úgy, hogy Borbála annyira nem tetszik már. :oops:

Ez a név pl benne van a sima utónévkönyvben, vagy már valami ómagyar nevek közt kell keresni? Hallottam van ilyen utónévköyv, amiben csak ómagyar nevek vannak.

Kép
ági_bp
 
 


Aug vége. De lehet átcsúszik szeptemberre, attól függ mi hogyan halad, ill eldöntöm-e már végre hol legyen?? :oops: anyukámnak még nem is mertem mondani, hogy már megint variálok :oops: :roll: valahogy úgy érzem Zita miatt is, egy pesti esküvő gördülékenyebben zajlana. Nagyon durván össze-vissza aludt most mamáéknál. Fél6os kelés...stb.

előbb egyszerre írtunk, szóval nekem is leesett közben, hogy nem volt egyértelmű mire is írtam. :lol:

Kép
ági_bp
 
 


Egyszer a neten nézegettünk neveket, akkor szúrtuk ki.
De szerintem sima utónévkönyv alapján készült lista volt, nem emlékszem hogy valami különleges ómagyar valami lett volna. :roll:
mary74
 
 


És nemrég láttam a Nők Lapjában egy 30-35 körüli nőt, akinek Borka volt a keresztneve. Ezek szerint már akkor is lehetett ezt a nevet adni.
mary74
 
 


Mary, sztem is jól hangzik ez az eskitek!! sztem annál "igazibb" nincs is, amikor mindenki szívét-lelkét beleadja az eseménybe. én ezt nem érzem az ilyen puccosra megszervezett esküvőknél. biztos az én hibám... de vhogy beleképzelem magam abba a sok szervezésbe - fúú, nekem már nem lenne kedvem az egészhez, mire oda jutnék az oltár elé... :roll: ma engem is felhívott a holnapi vőlegény és elkérte a rendszámunkat (amit elvesztett) h be tudjunk állni az étterem parkolójába. és belegondoltam h mennyi ilyen apró részletre kell figyelni... :shock: :?
Vendég
 


Borka nekem is bejön. de azért nem veszem majd fel a listánkra, ha eljön az idő, nehogy lopással vádoljatok... :roll: :lol:
tök érdekes sztem h egyik topicban sincs név ismétlődés a babák között! :shock: pedig pl Viktória nagyon gyakori név. Anna meg úgy olvastam, a leggyakoribb, mégsincs itt egy se.
Vendég
 


Mia, vitatigrises: brrrrrr! :shock: :x
Vendég
 


jézusom, én annyit eszem - remélem, az esküvőn nem fogják azt mondani majd h na ez a gebe csaj azért jött ide h kiegye a vagyonából az ifjú párt... :roll: :oops: :lol: :shock: persze, úgyse hinném h túl sok fogamra való kaját találok... :roll: :(

Ági, nálunk az altatás/alvás kezd kísértetiesen hasonlítani a tiétekre. remélem, ez téged megnyugtat :wink: engem nem annyira :roll: Vikit viszont napközbn én nem látom a szokottnál nyűgösebbnek. sztem nem viseli meg annyira a meleg egyelőre. ma nálunk elég jó idő volt a lakásban.

jaj, a szomszédban hosszú percek óta üvölt a bébi. szegényke - a fogaira tippelek. nagyon sír :roll: :cry:
Vendég
 


ne csináljátok már h itthagytatok!!! :shock: :?
Vendég
 


Szia Doo!
Én még itt vagyok, csak elkalandoztam.
mary74
 
 


tényleg, vitatigris :shock: :shock: :roll: :evil: mondjuk így adjon az ember olyat a gyerekének, amit nem lát. Tegnap én a maradékot kiettem belőle, az okés volt. Ezután előre kinyomk egy kicsit majd, hogy megnézzem. Kösz, hogy szóltál.

Kép
ági_bp
 
 


Én még nem is láttam ilyen vitatigrist.

Név:
Amikor Blankát választottuk akkor mi megnéztük, hogy lehetőleg ne legyen a leggyakoribb nevek között, és ne legyen túl ritka név se. De már nem érdekelnek ilyesmik, a Borka mindkettőnknek nagyon megtetszett és kész. Úgyhogy lányt rendelünk majd másodszorra is. :wink:

Doo, nagyon aranyosak lehettetek, ahogy gyurmáztatok!
Olyan jó ötleteid vannak! Nekem ilyenek nem jutnak eszembe.
mary74
 
 


Írtátok az ortopédiát. Oda nekünk is kell majd mennünk. Blankának terpesznadrágot kellett viselnie pár hónapig, úgyhogy ha majd stabilan jár, vissza kell mennünk kontrollra.
mary74
 
 


Doo, jó szórakozást Nektek holnapra! Érezzétek jól magatokat!
Akkor hármasban mentek?
mary74
 
 


a gyurma nem nekem jutott eszembe különben, hanem sógornőmnek. én még korainak gondoltam volna és ahogy ő csinálta a lányával, úgy asszem az is. szal nekünk nem ez az én csinálom, ő meg bámulja stílus jött be, hanem h ilyen kis basic szinten gyúrjuk-tépkedjük, így ő is aktív részese a dolognak. asszem, ez az ő temperamentumához közelebb áll.
Vendég
 


ötösben megyünk, mert anyósomék is velünk oda, visszafele vszeg már hármasban.
Vendég
 


ritka név: Ranschburg írta egy régi könyvében h a ritka nevű gyerekeket többnyire kiközösítik és a gyakori nevűek népszerűbbek. én ezt nem tudtam, amikor nevet választottam különben. de lehet h már nem helytálló a megfigyelés, mert sztem már sokan sportot űznek abból h csakis az ő gyerekünet hívják, úgy ahogy.
Vendég
 


Doo, kívánom, hogy jól sikerüljön a holnapi nap, és hogy tudjál enni sokat!!!

Kép
ági_bp
 
 


tanuló kutyus: sztem annyira különbözően fejlődnek - nem hinném h van szabvány-előírás h mikortól kell élvezni a tanuló kuzyus használatát :wink: :lol: különben meg ha késői, akkor mi van? a mondókákat mindenkinél hamarabb és kitartóbban élvezi Blanka, úgy tűnik :lol:

képzeljétek, ma tökfőzit készítettem! ez azért újság, mert én mindig is gyűlöltem ezt a kaját, de végülis egy-két éve ettem már olyat, ami ízlett (lehet, én ebben vagyok későn érő típus ;)) és most az enyém is nagyon finíííííí lett!! :D :D Vikinek is ízlett. :) de h mennyit bénáztam a tök pucolásával! azt hittem, gyorsabban megy majd... :roll:
Vendég
 


Minket ez nem befolyásolt mikor Zitát választottuk. Mármint hogy menniyre gyakori. Bár örülök neki, hogy nem minden második csemetét hívnak így. Nekem tetszik az Anna név nagyon, nagymamám is Anna (meg mondjuk após élettársa is :? ) de mostanában annyira felkapott, hogy asszem azt már nem adnám :roll: aztán ki tudja? :wink: Nekünk fiúban is egy nem túl gyakori akedvencünk, Boldizsár.
Egyik ismerősöm meg azt mondta, azért nem lesz Bende a fia neve, mert az már van a faluban :shock: erre lett Máté Levente: a két leggyakoribb fiúnevet kapta :shock: :shock: :lol: :roll:

Kép
ági_bp
 
 


Én a tököt asszem simán krumplihámozóval leszántottam és kész. Mit bénáztál vele?? :lol: :wink:

Kép
ági_bp
 
 


Viki is a két leggyakoribb lánynevet kapta, mert valójában Viktória Anna a becses neve. az Anna az első, a Viktória a második a listán. ezzel együtt a játszón még csak egyszer hallottam h vkit Viktória néven szólított meg az anyukája.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: