Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
Köszi mindenkinek a gratulációkat. Azért a nap nagy részében még négykézláb mászkál Lili, de egyre többször indul el egy-egy játékért két lábon :lol: :lol:

Mary,
kb 1 hónap telt el a kapaszkodás nélküli állás és a lépegetés között.

Eve,
gratula Lizának. Remélem, jó volt az úszás. Sajna Lilinek még mindig nagyon piros a popója :(

Kép
emi29
 
 


Ajándékba kapott, de párom által nem használt márkás férfi pólók, ha esetleg valakit érdekel. :)

http://teszvesz.hu/item549677199_markas ... somag.html

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Sziasztok Mamik,
na ma mindenki szuper elfoglalt????
Hát most szakad az eső....Alma ma fél nap nem volt velem. Volt még egy kis munkám (amit nem sikerült befejeznem) és Apa elvitte magával rokonlátogatni. Hát szegénykém végig szenvedte az egész napot.....nem tudott aludni csak fél órát az autóban és előtte itthon sem nem tudom miért. Szóval nagyon rossz kedve volt és nem mosolygott senkire...pedig ilyen még nem volt. Amikor hazajöttek este csak úgy sikítva repült a kezembe!!! Annyira édes! Biztos én is hiányoztam neki (anyás ő is mostanában jobban)!!

KépKép
kisfruzsi
 
 

 
 

Ágicnak kedvcsináló a babaúszáshoz!

Kép Kép Kép Kép


Ollem,
akartam kérdezni már, hogy sikerült egyenesbe jönnötök anyagilag?

KépKép
kisfruzsi
 
 


kisfruzsi: húú nagyon cukik ezek a babauszis képek!!Édes rajtuk Alma nagyon!!Ez az anyás dolog nagyon érdekes...É csütörtökön voltam nődokinál,addig anya vigyázott Blankára.Máskor is voltak ennyit kettesben akkor jól viselte,de most végig ordította azt a másfél órát,és nem tudott anya vele mit csinálni,mert ő azért is ordított!!! :shock: :shock: :shock:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Én vagyok ma az első??? Hol van mindenki???

Fruzsi,
irtó édesek az uszis képek. Látszik, hogy Alma mennyire élvezi.

Mezsó,
most nézem, hogy nektek már csak kevesebb mint egy hónap van hátra az első szülinapig. Tudjátok már, hogy mit kap Blanka??

Csináltam egy kisfilmet Lili első lépéseiről. Ha valakit érdekel itt megnézheti:

http://www.youtube.com/watch?v=sqC05ssqorI

Kép
emi29
 
 


emi: neked nem vacakol a babanet?Én a nap 90%-ában nem bírtam belépni,most meg elviselhetetlenül lassú :? :? :? :? Szerintem biztos másoknak is ilyesmi gondjuk van...
Blanka szülinapja hááát...valószínű játékokat fog kapni/tőlünk...bennem megfogalmazódott hogy építőkockát kellene venni neki,úgyhogy ez tuti lesz.Meg torta,azt még nem döntöttük el hogy mi csináljuk itthon vagy megvesszük,de az is tuti hogy lesz rajta tüzijáték :) ,meg én szeretnék olyan lufit venni neki amibe plüssfigurát kötnek bele :) /,és az is tuti hogy 3-asban szeretnénk lenni március 7-én.Még apa se megy aznap este dolgozni. :) Már nagyon várom!!!! :D

Kép

Kép
mezsó
 
 


Nagyon nagyon ügyes Lili baba!!Istenem ha már Blanka ilyen ügyin lépegetne!! :D De még csak kapaszkodva megy...Mondjuk ma egy pillanatra már megállt minden támaszték nélkül,de csak egyetlen pillanat volt,utána eldőlt... :roll:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Mezsó, szerintem az építőkocka nagyon jó ötlet, meg a többi is, amit kigondoltál szülinapra!

Építőkockát én is akarok majd Istinek. Meg most eszembe jutott pár olyan dolog, ami nekünk is volt régen, pl. búgócsiga, kézzel tekerhető zenélős "doboz"... ezek szerintem nagyon jópofa dolgok. Sőt láttam olyat is ismerősöknél, hogy egy forgó kis dobalakú alátéten van két mágneses figura, és ahogy az alátét forog, a figurák is forognak és ide-oda dülöngélnek... nagyon édes! Isti amúgy pl. mindig nézi mosogatás közben a kis buborékokat, amik néha felszállnak, és arra gondoltam, biztos tetszene neki egy buborékfújó is ( persze egyelőre én fújnám a buborékot neki). Ezek most csak arról jutottak eszembe, hogy a szülinapról "beszéltetek".

Na megyek is, mert holnap korán kell kelnünk, csak ezeket le akartam írni.

Igyekszem én is majd többet jönni, csak mostanában a kicsi fiam nagyon beindult, mindenhová kapaszkodik fel, aztán meg elengedi magát, mint aki jól végezte dolgát, én meg kaphatom el... :D

Ja, képzeljétek, a múltkor vettünk egy nagy fitball labdát, Isti először félt tőle, most meg csattog utána négykézláb, és két kézzel püföli azt a hozzá képest óriási labdát, hogy pattogjon, meg ráültetem és úgy rugózik rajta, vagy ráfektetem és hengergőzik a labdán előre-hátra meg oldalra, úgy, hogy én fogom közben. Nagyon élvezi.

Kép

Kép
nóna
 
 


Most, hogy mondod Mezsó... próbáltam koradélután belépni, de el is felejtettem, hogy nem ment.
Mi is építőkockát fogunk venni Lilinek meg kerti játékokat. Bentre már nem akarok semmit, mert nem férünk el...

Én szeretnék sütni neki túrótortát és rendelni is szeretnék egyet. Nagy a család, úgyhogy el fog fogyni :) Csak még nem találtam túrótorta receptet...

Nona, a búgócsiga jó ötlet. Nekünk is van és imádja a lány, de tegnap próbáltam használni és nem tudtam lenyomni a tetejét. Szerintem elrontotta :?
A buborékfújó is aranyos :)

Egyébként Lili ma kezelhetetlen volt. Olyan hisztiket vágott le, ha valami nem tetszett neki, hogy csak néztem. És dobálta magát...
Remélem, holnap visszakapom a régi jó csajszimat :roll:

Kép
emi29
 
 


nóna: tök jó,hogy volt most pár perced benézni!Pont a minap gondoltam rá,hogy derég voltál!!Na akkor Isti is jól beindult! :lol: Blanka is ezerrel pörög mindenfelé,4kézláb hihetetlen tempóba tud teperni!!! :shock: :shock: :shock: Van hogy tényleg szaladnom kell utána ha valami bajtól meg akarom óvni... :shock: :shock: :lol: Köszi a szülinapra tervezett ajándékdícséretet! :wink: Én most a hétvégén vettem Blankának buborékfújót,mert meg voltam győződve róla,hogy tetszeni fog neki...De nemigazán. :shock: :shock: :cry: Kicsit frusztrált tőle,vagy nem tudom...rémült tekintete van,ha túl sok buborék kerül a levegőbe!! :shock: :shock: Nekünk ez még nem jött be...

Kép

Kép
mezsó
 
 


Mezsó még annyit, hogy egyáltalán nincs lekésve Blanka semmiről.
Hamarosan ő is elindul majd. Lilinek azért könyebb, hiszen ő alig 8 kg.

Kép
emi29
 
 


emi: az én csajszim is csak morogni,ordítani,hüppögni tudott...nem tudom mi volt ma!Biztos valami front vagy mifene :lol: :lol:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Sziasztok!

Na végre! Tegnap egész nap karbantartás volt a babaneten, és nem engedett fel.

Emi megnéztem a videót, és majdnem hanyat dobtam magam Lilitől!!! :D Atya ég! Nagyon ügyi!!!
Háát, mi még elég messze vagyunk innen, Marci ugyan néha feláll, de most az a kedvenc, hogy odamegy a puffhoz, belekapaszkodik, felhúzza magát, de csak annyira, hogy térdeljen, és úgy dumál. Vagy jobb estetben elkezd velem veszekedni, hogy segítsek neki felállni.
Viszont énekel! :lol: Hallgattuk valamelyik nap Levente Pétertől a málna című éneket, én is énekeltem neki, ő meg ahogy ült az ölembe, telitorokból elkezdett Bababázni!
Meg mostanába megy még a Jajajajaj, és az Apázás egész nap, és már mondja, hogy anya! :D

És állati anyás! Lóg rajtam, mint a kismajom. :D

Kisfruzsi, nagyon jók a babauszis képek!!!! :D :D

Lányok! Marci már egy hete nem hajlandó mást enni, csak brokkolis csirkét! :? Ugyan tízóraira és uzsira megeszi a sinlac-ot gyümivel, de ebédre semmi más nem kell neki, csak brokkolis csírke.
És sokkal sokkal kevesebbet eszik, mint álltalában.
Mondjuk, jókedvű, és végig alussza az éjszakát, de normális ez?
Hogy fogom így a daraboshoz hozzászoktatni?

Rakok még képet, most ezeka kedvenceim, aztán el is dugultam! :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Bocs, ha sok letem! :lol:

Kép
marcianya
 
 


A nagy titok a nőkről és a wckről

Kislány korodban anyukád mindig elvitt a mosdóba, megtanította, hogy legelőször le kell törölni a wcdeklit wcpapírral, majd ezt követően kis darab wcpapírkákat tett a wcdekli teljes felületére.


Végül megtanította: "Soha ne ülj rá a nyilvános vécékre".

Ezt követően megtanította "a pózt", azaz, hogy tartsd meg az egyensúlyodat a vécé felett úgy, hogy rá se ülj és ne is érj hozzá a felületéhez.

"A Póz" megtanulása olyan első leckék egyike egy kislány életében, amely végigkíséri őt egész hátralévő életében. De még felnőttként is nehéz megtartani amikor a húgyhólyagod a kidurranás határán van.

Amikor el "KELL" menned vécére nyilvános helyen azzal fogsz szembesülni, hogy akkora sort kell végigállnod, mintha ott bent nem más, mint Brad Pitt várna rád. És vársz., mosolyogva, kedvesen és látod ahogy a többi nő is diszkréten keresztbe teszi a lábát és a kezét, ami a hivatalos kifejezése annak, hogy "behugyozom".

Végül rád kerül a sor de hirtelen megjelenik a tipikus anyuka azzal, hogy "ne haragudj, a kislányom nem bírja már tovább".

Ekkor végignézed az összes többi helyiséget is, hátha nem látsz valahol lábakat.

Mindegyik foglalt. Végre, valamelyik kinyílik és ráveted magad, szinte kiszeded az illetőt, aki éppen jön ki.

Bemész és konstatálod, hogy a zár nem működik (sosem működik), nem baj. Rátennéd a taskád az akasztóra de nincs (sosincs), gondolod majd a kilincsre, az sincs, ezért szemügyre veszed a területet, lenézel a földre és látod, hogy gyanus meghatározhatatlan víz van a földön, nem mered a földre tenni, inkább a nyakadba akasztod, miközben nézed, hogy himbálózik alattad, nem beszélve arról, hogy szinte megfojt, mert annyira tele van, hogy alig bírod el olyan dolgokkal amiket szép lassan tettél bele, de a nagyrészét nem is használod, de mégis ott van hátha kelleni fog valamikor.

De visszatérve az ajtóra. Mivel nem volt rajta zár, az egyetlen módja, hogy zárva tartsd az, ha az egyik kezeddel fogod, miközben a másikkal egy rántással lehúzod a bugyid és odateszed magad "a pózba". Micsoda megkönnyebülés!!!... Ahhhh. Végre! És akkor hirtelen érzed, ahogy a combjaid elkezdenek remegni. mert lógsz a levegőben, a lábaid behajlítva, a bugyid elvágja a vérkeringésedet a combjaidban, a kezed amely tartja az ajtót kinyújtva és egy 5 kilós táska a nyakadban. Nagyon szeretnél leülni, de amikor bejöttél nem volt időd letörölni a vécédeklit és bevonni papírral. Valószínüleg nem történne semmi, ha leülnél, de anyád szavai visszhangoznak a fejedben: "sose ülj rá a nyilvános vécékre", ezért úgy maradsz "a pózban" remegő lábakkal.

De jaj. egy rossz kalkuláció miatt érzed ahogy egy vékony sugárban végigcsurog a pisi a fenekeden, talán a harisnyád is olyan lett!!!

Egy kis szerencsével megúszod, hogy a cipődet ne érje, de hát óriási koncentrációt ígényel megtalálni a helyes "pózt".

OK, próbálod elfelejteni ezt a szerencsétlenséget és inkább elkezded keresni a wcpapírt, de . a k. életbe!!!

Üres, nincs papír (mindig üres)! Ekkor esdekelve könyörögsz, hogy legyen a táskádban az 5 kiló lom között egy nyomorult papírzsebkendő, de ahhoz, hogy megkeresd el kell engedned az ajtót. Egy pillanatra kételkedsz hátha valaki pont akkor nyit majd be, de nincs mit tenni muszáj elengedni.

És persze, hogy amikor elengeded valaki belöki az ajtót, amit meg kell fékezned egy erős, gyors és nagyon határozott mozdulattal miközben kiordítod: FOOOOOOOOGLALT!!! Viszont ekkor megbizonyodsz, hogy mindenkihez eljutott ez az informació, aki kint várakozik, ezért az ajtót már nyugodtan elengedheted, hiszen senki nem fog újra rádtörni (ebben mi nők, nagyon tiszteljük egymást) és végre nyugodtan elkezdheted keresni a papírzsebkendőt. Szeretnéd mindet felhasználni, de tudod, hogy micsoda kincset érhet hasonló esetben, ezért elteszel egyet.
Ekkor már számolod a másodperceket, hogy végre kimehess, mert rajtad a kabát, hiszen nincs akasztó, ömlik rólad a víz, őrjítő, milyen meleg tud lenni ezekben a pici helyiségekben, ráadásul ebben az erőltetett testtartásban, amiben még mindig vagy a vádlid már majdnem szétrobbant.

Nem beszélve, hogy rád törték az ajtót, megfojtott a táskád, csorog az izzadság a halántékodon és a végigcsurgott lábadról.

És tudod, hogy anyukád most nagyon szégyenkezne miattad, ha így látna, mert az ő feneke sosem ért hozzá egyetlen nyilvános vécéhez sem és hát valljuk be, "nem tudhatod milyen betegségeket lehet összeszedni egy ilyen helyen"... már teljesen ki vagy merülve, amire felállsz, nem érzed a lábaidat sem, gyorsan magadra húzod a ruhádat és lehúzod a wc-t.
Ezután átmész a kézmosóba. Minden tiszta víz, nem engedheted el a táskádat, a válladra helyezed. Nem tudod, hogy működik a csap, olyan sok fajta szenzoros csap van manapság és addig érintgeted amíg egy hajszálvékony hideg vízsugár meg nem jelenik. Gyorsan beszappanozod a kezed, megmosod egy olyan pózban, mintha a notre-dame-i toronyőr púposa lennél, hiszen nem szeretnéd, ha lecsúszna a táska a válladról.
A szárítót már nem is használod, hanem gyorsan beletörlöd a gatyádba, mert ugye nem fogsz egy egész papírzsepit erre áldozni és kimész.

Ha szerencséd van nem húzol magaddal egy darab papírzsebkendőt a cipődön vagy ami még rosszabb nem akadt fent a szoknyád a harisnyádban amikor fénysebességgel felrántottad magadra a ruhádat és kivillant a feneked.
Ekkor meglátod a pasidat, aki bement a férfi vécébe, kijött és még egy újságot is volt ideje olvasgatni, míg rád várt.

"Miért voltál bent ilyen sokáig?" -kérdezi az idióta.

És csak ennyit válaszolsz: "Sokan voltak".

Ez az oka annak, hogy a nők csapatostul mennek mindig a mosdóba, szolidaritás miatt, mert amíg bent vagy az egyik tartja a táskádat és a kabátodat, a másik az ajtót és a harmadik beadja a papírzsebkendőt az ajtó alatt és így sokkal gyorsabb és könnyebb megtartani a "pózt" és a méltóságodat.

Köszönöm mindazoknak akik, voltatok velem mosdóban és voltatok fogasok vagy tartottátok az ajtót!!!...
De ez az email minden olyan férfinak is szól aki eddig nem értette, miért mennek a nők egyszerre vécére. íme a válasz.


Befogtam! :D

Kép
marcianya
 
 


Na végre,ma elég gyors az oldal!! :D

marcianya: nem lehet,hogy most hogy ennyire beteg volt Marci,azért kicsit felbolydult neki az étkezése,étvágya is?Írtad hogy mikor jobban lett a brokkolis csirke volt az első kajcsi amit megevett.Lehet csak ennyiről van szó nem?Szerintem hagyj időt neki,biztos helyreáll a régi rendszer!!Ne erőltesd,csak mikor kajcsi van,kínálgasd meg a régi kedvenceiből is mindig 1-1 kanállal,hátha egyszer mégsem brokkolis csirke kell neki,hanem valami más.Én így csinálnám. :) A képek nagyon édesek! :) És nem voltál szerintem sok,hisz régen írtál már.

emi: tudom,hogy Blanka nincs legkésve semmiről. :) Csak nagyon várom hogy ő is magától totyogjon.Olyan jó volt nézni Lilidet is a videón!!!Ő már nagyon ügyi. :wink: Elképzeltem hogy majd egyszer Blanka is úgy fog totyogni...Már nagyon várom,kíváncsi vagyok! :)

Kép

Kép
mezsó
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: HIHETETLEN EZ AZ IROMÁNY!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Mezsó nem tudom, én is a betegségének tudom be, és minden ebédnél bepróbálkozom, hátha.. De eddig nem kelett más. Lehet, a foga? Végülis, már lassan azért kibújhatna neki legalább egy :lol:

És én is várom már, hogy így totyogjon Marci! :D Olyan édesek! De azt sem bánom, ha még nem megy, végülis majd elindul :lol:
De a mászásban már nagyon profi!!! :D És nagyon élvezi!

Azért hiheteten, hogy tényleg mindjárt egy évesek!!! Mondjuk, nekem még távolinak tűnik, (2 és fél hónap), de olyan hamar eljön. És olyan furi, hogy már nem babák, hanem kisfiuk, és kislányok! Nagyon nagyon hamar elment a baba korszak :(

Kép
marcianya
 
 


Hát egyetértek hogy hamar elszállt a babakorszak!! :cry: :cry: Na de majd egyszer jönnek a kistesók is!! :roll: Csak nálunk az még soká lesz sajnos. :cry: Várni kell vele... :cry: :cry: Blanka meg a 4kézláb teperésben profi!!!Olyan tempót tud diktálni,hogy hajjjajjjj :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Háát majd jól megutálja Marci a brokkolit,ha ennyit eszik belőle. :lol: Úgy nem próbáltad,hogy valami mást adsz,olyat amihez bele lehet csempészni a brokkolit,hogy kiérezze az ízéből...Hmm? :)

Kép

Kép
mezsó
 
 


Sziasztok!

Tegnap nekem is azt írta ki a babanet, hogy valami súlyos hiba miatt több órás karbantartást kell végezniük a Társalgón.
Már kezdett hiányozni...! :P

Szerintem senki ne izguljon, hogy nem megy még a babája, hiszen ez ált. 1 éves kor körül szokott lenni! Ne siettessük! Onnan már olyan hamar felnőnek! Zsófi mászás helyett fenekén csúszva közlekedik! Valaki látott már ilyent??????
Így jön -megy már jó gyorsan. Néha próbál mászni, de max. 1-2 lépést tesz, aztán lábait előre húzza, és ülve folytatja!! Tudjátok micsoda hasizom kell hozzá? Kipróbáltuk... :lol:
Ő még nem térdel, nem áll. Mondjuk kis giznyó. 74 cm és 7,9 kg.

Már én is úgy várom, hogy újra terhes legyek! Ez még nálunk pár év.

Kép
gabo001
 
 


gabo: hűű tök jó!Nem csak én vágyódom nagyon a következő terhességre,úgy hogy addig még pár évnek mindenképp el kell telnie. 8) Sorstársak vagyunk. 8) Fenéken csúszás? :lol: :lol: Klassz lehet!Én tökre el bírom képzelni,hogy így majd hamar felálljon nem?Mert talál egy kapaszkodót,és ott majd egyszercsak felhúzza magát állásba. :wink: Vagy hülyeség ez a logika :?:

Kép

Kép
mezsó
 
 


6-12 hónap között

- ha a gyerek elalszik végre, akkor a postás csenget. De kétszer!!

-a törlőkendő pont akkor fogy ki, amikor a babád nyakig kakis, és a vízszolgáltatás előreláthatólag!!! 14 óráig szünetel.

- bármit próbálsz hozzátáplálás címszóval, az öklendezve jön ki belőle.

- a főzelék SEMMIVEL nem jön ki a ruhából és textilpelenkából.

- 3 kanál lenyelt kaja után képes fél üvegnyit visszahányni, és még 3x lebukni magát napközben.

- napi négyszer átöltöztetni nem is sok.

- az egész szobát betakaró játszószőnyeg is kicsi.

- a hányás mindig a kimenőbe felöltöztetés és az autós hordozóba betevés UTÁN következik!

- 1 óra cipelés után egy 6 kilós baba is 20 kilósnak tűnik.

- a legjobb játék a pillepalack. Minden más pénzkidobás.

- az is befér egy baba szájába, amiről azt hiszed, egy reklámszatyorba sem férne be.

- mindenen a bevarró címke a legérdekesebb.

- minden fájdalom és baj emelés hatására múlik.

- ha eddig nem volt kutyád, most van. 2 méternél nem távolodik el jobban és még a WC-re is követ négykézláb.

- amíg a gyerek iszik a cumisüvegből, már lila fejjel és lélegzet visszatartva nézve őt rá kell döbbenned, hogy ő tovább bírja 1 levegővel, mint te.

- térd magasságig minden kéznyomatos és nyálas a lakásban.

- 1 fog arra elég, hogy piercinget lukasszon a mellbimbódba, és átharapja a nyaki ütőered.

- ha valamit 1 órán át pepecselsz, főzöl, minden edény koszos, turmixgép úszik, na akkor nem fogja megenni.

- a baba nem nyeli le a szájában lévő falatot, mielőtt veled szemben ülve eltüsszenti magát.

- a baba nem ismeri a türelem szót! (sem)

- amikor leülsz mellé a földre, ő ügyesen feláll beléd kapaszkodva, de tuti a mellbimbód a fogódzó.

- a körömvágást altatásban kéne végezni!! Olyan, mint futó vadra lőni..

- a tépőzáras cipő 3 mp-ig van a lábán.

- miközben eteted, mindenki rajtad röhög, aki lát, mert te is nyitod és csukod a szádat, néha le is nyalod körbe a nem létező maszatot.

- a baba tojik rá, hogy hétvége van, akkor sem alszik tovább.

- fel sem tűnik, ha kicsit hányásos a pólód.

- van, hogy 4 napig ki sem bontod a lófarokból a hajad. Kelsz és fekszel vele.

- rájössz, hogy a mikróba tett babakajás üvegből 40mp után kirobban az egész főzelék és mindent beterít.

- az etetőtálcára csöppent főzelék sorsa a tenyérrel szétcsapkodás. Ha nem vagy elég gyors a papírtörlővel.

- elnyúlni egy nagy kád habos vízben, arcpakolással, gyertyákkal körbe véve, egy pohár itallal. Na ez innentől csak ábránd marad.

- ha 1 szál hajad kilóg a copfból, akkor azt megtalálja és szép lassan kitépi.

- ha megvetted a méregdrága játszószőnyeget lelógó cuccokkal, az elektromos hintát, a bébikompot, a babataxit, a félsátor áll a nappaliban, a felfújt kismedence is teli játékkal a szoba közepén, a járóka felállítva, a babakocsi a folyosón, és éjjel minimum 1 labdán átesel a 7-ből. . . Akkor rájössz, hogy kiszorítottak a kecódból.

- ha eddig fújoltál egy nyálzó kutya láttán, akkor még nem tudod, milyen, ha megpuszil a csorgó nyálú gyereked.

- bármilyen földre ejtett morzsa vagy kajamaradék a szájában köt ki.

- többé nem kell mosni a papucsod talpát, van, aki tisztára nyalja.

- nem csak a saját lábujját tudja és fogja a szájába venni.

- a nagyszülőkhöz érkezve te már a kocsiban láthatatlanná válsz számukra.

- lehet égnek álló seggel aludni!!!

- vendégségben is képes pólón és melltartón át bekapni a bimbódat.

- nem csak anya haját jó szálanként húzgálni, ott van apa mellkas szőre is.

- igenis meg lehet enni egy 3 fogásos vacsorát 4, 5 perc alatt.

- csak addig néz a fényképezőbe, amíg nem nyúlsz az exponálás gombhoz. 32 képből 1 sikeres.

- vetkőzni öröm, öltözni kín.

- a " de én ezt így csináltam " mondat egy idő után kiváltja belőled a nagyigyilkos indulatokat .

- ha bevásárlás után cipekedsz az emeletre, karodon gyerek, töködön is csomag lóg, akkor leejti a cumiját.

- a spejz úgy néz ki, mint egy bébiétel depó.
Vendég
 


sziasztok
berobbantam :wink: :wink: :wink:

Lilinek nagy gratula nagyon ügyes :) :)

Marci meg olyan édes :D :D
Vendég
 


sziasztok!

Hát persze,hogy én is tegnap akartam írni, mikor elromlott a babanet :cry: de sebaj, ami késik nem múlik :lol:

Emi, hihetetlen ügyes a lánykád, ez jó pár lépés!!! Olyan megható, ahogy megy hozzád!!

Fruzsi, jók az uszis képek, mennyi mindennel játszhatnak a gyerekek!

Marcianya, jók a fotók Marciról, a kádban lévő képek is tök jók! Ilyen pici vízben szokott fürdeni?Nem szokta magát beverni, ha elengeded? És egy uccsó kérdés: nem szakad le a derekad, ha térdelve tartod?

Csak azért kérdezem, mert mi tegnap vittük először Bálintot a nagy kádba, és egy szenvedés volt...Nekem megfájdult az első 5 p-ben a derekam ahogy tartottam, a férjemről pedig ömlött a víz, ha átvette, mert nagyon meleg volt...szóval egyikünk sincs a top-on, ha így kell fürdetni.

Marcianya, még annyit, hogy nagyon tetszett a wc-s történet!! Sokszor magamra ismertem, bizony, én is sokszor akrobatizálok, sosem ülnék rá a deszkára.

Kép
tim27
 
 


tim: miért nem vesztek a kádba csúszásgátlót?Vagy pl olyat amit mi használunk,igaz már nem sokáig mert lassan kifolyik a Blanka belőle...ez öntapadó korongokkal ellátott macis ülőke.Beleültetem és akkor ő abban ül én meg közben mosdatom.Már próbáltam ülőke nélkül is fürdetni,de hiába ül kádon kívül Blanka már stabilan,ha ülőke nélkül van a kádban akkor azt ő sem szereti. Szerintem nem érzi úgy biztonságban magát.Olyan kevés vízben meg én speciel nem tudnám Blankát fürdetni,amilyen kevés vízben Marci van a képen...

Kép

Kép
mezsó
 
 


köszi Mezsó az ülőke ötletet, azt hittem, az már nem bírja ki Bálint 10 kg-os súlyát. Akkor megpróbáljuk.
Igen, az a baj, hogy hiába ül egyedül szépen, ő a kádban feltérdel-jön-megy, szóval fogni kell amúgy.

Kép
tim27
 
 


Sziasztok!

Rövid leszek, mert nem tudok visszaolvasni. Mozgalmas napjaink vannak, mostanában éjjel kerülök ágyba. 2-3 körül.
Sajnos anyagilag még mindig rosszul állunk. Épp ma bőgtem rajta... :cry: Nagyon kéne valami megoldást találnunk....pedig párom reggeltől estig dolgozik, túlóra meg minden. Csak kajára költünk, abból is olcsót veszünk meg Boginak kajára meg a csekkek...

Hogy jó hírt is hozzak, mintha úgy látnám, hogy hamarosan kibújik Bogi ELSŐ foga!!! :lol: Nem vagyok benne biztos, de egy kis fehér folt szerűt látok alúl...

Most látom. Blanka ma 11 hónapos! Boldog hófordulót!

Emi!

Lili nagyon ügyes. Már szinte szalad!!! :wink:

Marci baba nagyon édes! Látom már nagy kádban fürdik!

És lányok már én is nagyon vágyom egy kistesóra.....pedig nem vagyunk abban a helyzetben, de lehet, hogy bevállaljuk, lesz ami lesz....(párom ugye már 45 éves) Nekünk azért sürget az idő....

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Mezsó, gratula a hófordulós Blankának! A vonalzó szerint akkor pont egy hónap van a gyerekeink között (Bálint ma 10 hónapos) , de 7-én született igaz?

Kép
tim27
 
 


Bálintnak is boldog hófordulót!

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


köszi Ollem! Sajnálom, hogy sírtál, annyira kemény világban élünk!! :(

Kép
tim27
 
 


Tim!

Igen. Kemény a világ.
Annyira gáz, mert most azon borultam ki, hogy a banknak visszaadtuk az autónkat (lejárt műszaki, nem használtuk, még volt rá 100 ezer valamennyi tartozás ) Mert ugye nem tudtuk fizetni. Bank elszállította, kiküldték a csekket majdnem 600 ezret kell fizetni. de ha nem adjuk vissza akkor meg csak 100 valamennyit...most meg rászámoltak minden fenét .....igaz talán kapunk részletfizetési lehetőséget, de ha tájékoztatnak és normálisak, akkor talán nem itt tartanánk....áh. kész vagyok....

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Szavazzatok Bogira, ha van kedvetek! Minden nap lehet szavazni!

http://palyazat.picibaba.hu/2009-februa ... d=szavazat

és itt is

http://palyazat.picibaba.hu/februari-pi ... orrend=abc

köszi

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


lekri! tök jó ez az írás! szinte valamennyi igaz ránk is! :shock: :D :lol:

ollem! sajnálom.... igaz semmi közöm hozzá... azért picit várjatok még a babával nem? férfiaknál egyáltalán nem sok a 45 év!! azért ha terhes leszel rendesen kell táplálkozni+ terh. vitamin stb... na meg a 2. gyerkőnek is kaja, pelus... de ti tudjátok persze, ne haragudj...

Nem is mondtam csajok! Végre kibújt Zsófi felső kettő metszője egyszerre! tegnap vettem észre! Így 4 fogunk van! :lol:

mezsó! szerintem is logikus amit írtál a felállásról. majd meglátjuk, úgy látom Zsófi nem kapkodja el. legalábbis az itteni többi babához képest. már sok ügyes baba van! persze ők vannak inkább kicsit korán szerintem...
te még visszamész dolgozni? szakmádban? van arrafelé állás? mert itt szinte lehetetlen védőnői állás. persze én nem is akarok, jó nekem a mostani helyem nagyon! 2. babát mikorra tervezitek?

fürdetés: mi még a kis műanyagban fürdetjük, úgyis inkább ülni szeret mostanában. annak meg van ugye állványa, így nem kell akkorát hajolni. de gondolom lassan nekünk is át kell térni a nagykádra!

Kép
gabo001
 
 


tim: ez a macis ülőke amit mi használunk 18kg-ig jó talán??nem is tudom.No de Blanka 13kg már elmúlt és még mindig abban fürdetem.Nem is azzal van baj hanem hogy szélesebb lassan mint az ülőke,meg már elég hosszú is...de a súlyát még bírja szerintem.

ollem: sajnálom az anyagiakat...mi is nagyon szűken nehézkesen vagyunk...hitelek,törlesztések.Babára iszonyatosan vágyunk már pedig még Blanka is baba,de mégis várnunk kell.Van időszak mikor könnyű,de van mikor nagyon kínoz máris hogy szeretnénk már a kistesót...ha értitek mire gondolok...Ez van.Jelenlegi anyagi helyzetbe nem kívánom hogy még egy kisbaba beleszülessen.Kicsit egyenesbe kellene jönni.Azért az hogy párod már 45éves szerintem sem gáz ám...Baba szempontjából inkább az a lényeg hogy te ne fuss ki az időből.Tudod a klimax...De ez még ha jól gondolom nálad is messze van...Nem belekotty én sem,ahogy gabo is írta de azt hiszem kicsit lehet hogy jobban járnátok ha várnátok a babával,és nem lesz ami lesz alapon vállalnátok a kistesót.De én sem kotyogok tovább,remélem nem sértődtél meg.

tim,ollem: édesek vagytok,és köszönjük a köszöntést de nem ma van a hófordulója Blankának! :lol: nézzétek meg mégegyszer a vonalzót.március 7-én született. :lol: De aranyosak vagytok :wink:

tim: Bálintnak viszont ma van,úgyhogy neki is boldog hófordulót!!!

gabo: terveim szerint április-május magasságban megyek be az alapellátásra munka ügyben.Még terhesség alatt megbeszéltem velük,hogy szeretnék védőnőként dolgozni,ha megvan a baba,és abban állapodtunk meg hogy 2009.szeptembertől állok munkába.És ez annyira megállapodás volt,hogy ráírták az önéletrajzomra is úgyhogy számolnak velem szerencsére.Azt mondták hogy üres védőnői állás mindig van.Max annyi eshet meg,hogy először egy helyettesítő körzetbe kerülök,mert gyesre menő védőnő tényleg mindig van.De ezek még olyan szinten kérdőjelek hogy Blanka ugye vagy meg lesz műtve vagy nem,aztán ha megműtik akkor mikor,és utána mikor mehet közösségbe,felveszik-e bölcsibe???Szóval sokmindent meg kell oldani hogy dolgozhassak...majd meglátjuk mi lesz!!Gratula a fogacskákhoz!!

Kép

Kép
mezsó
 
 


gabo: ja!!A lényeg! :D Jelen állás szerint 2010-ben kerül a pocakba a kistesó,úgy hogy 2011-ben szülessen meg.Most ez a terv,aztán tényleg meglátjuk mit hoz a jövő! :wink: Ha hamarabb jönne sem lennénk ellenére,mert elvetetni nem lennék/lennénk képes/ek úgyhogy ilyen esetben természetesen hozzá alakítanánk az életet.De tervben 2011 van.

Kép

Kép
mezsó
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan Tim-nek válaszolok, (Marci éppen altatja magát az ágyába, és még egy jópárszor szerintem mennem kell hozzá, mire elalszik)

Pont azért készűltek ezek a képek a pancsiról, mert Marci is a kiskádba fürdött eddig. Egy párszor ugyan próbálkoztunk már, de sokkal nagyobb vízbe, és én úgy nem tudom fürdetni, mert nekem is leszakd a hátam, plussz nem is éreztem, hog biztonságosan tudnám tartani.
Meg persze sokkal izgalmasabb a kiskádba ülni, mert ott fel lehet állni, mindent le lehet pakolni a polcról stb.
Én is úgy látom, hogy kissé kevés lett a víz, de foggalmam sem volt, mennyit engedjek bele.
Így még úgy gondltam elég biztonságos.

Csúszásgátlót én is akarok, de nem tudom milyet vegyek, melyik a jobb? Az ami teli lap, vagy amik kis tappancsok.

Na mennem kell, megy már az anyaanyaanya! :D

Kép
marcianya
 
 


Köszi csajok a gratulációkat!

Ollem,
én sem akarok beleszólni a dolgaitokba, de szerintem is várnotok kellene még a kistesóval, amíg kicsit egyenesbe jöttök. Olyan fiatal vagy még, és a férjed sem olyan öreg.

Marcianyu,
nagyon cuki Marci a képeken :) Azt a dobozt hol vettétek, amibe Marci belemászott???

Timi,
Bálint babának boldog hófordulót

Gabo,
mókás lehet a fenekén közlekedő Zsófi baba :lol: :lol:

Fürdés: Lili is még műanyagban fürdik, de már nem tesszük a kiskádat az állványra. Én simán leülök Lili mellé a földre. Tartanom már nem kell, mert ügyesen közlekedik. Néha elcsúszik, de mindig ott vagyok mellette. Később nem is tudom, hogy fogjuk megoldani a fürdést, mert nekünk nincs kádunk csak zuhanyzónk :roll:

Kép
emi29
 
 


Emi a ládikát az IKEA-ba találtam, 3900.-körül volt. Csak ezért mentünk e, mert nagon megtetszett.

Nézzétek, mit taáltam: http://www.jatekfutar.hu/altermekcsopor ... ejlesztok/

Ötlet a szüinapra. Nekem a macis nagyon tetszik.

Jaj, a fenébe, már megint felébredt!

Kép
marcianya
 
 


NAgyon jók ezek a vicces történetek!


Köszi a dícséreteket az uszis képekre! Alma egyszerűen imádja!

A fürdésre akartam írni, hogy mii már nagyon régóta a nagykádban fürdetjük Almát, mert a kicsiből mindig kipancsolta a vizet. A kádban feláll és jön megy, de nem zavar. A mienknek az alja kicsit recés, nem csúszik nagyon. Én hagyom játszani és utána megfürdetem, de nem fogom, nem hajolgatok felette végig, így nem fáj a derekam sem. Persze ott állok mellette amig fürdik, de nem fogom.

Marcianya,
remélem visszatér Marci étvágya hamar! Alma még az anyát nem, csak az apát mondja sajna...nagyon édesek a képek, nekem a dobozos a kedvencem!

KépKép
kisfruzsi
 
 


Lányok!

Tudom, hogy nem éppen a megfelelő helyzetben vagyunk a kistesó tervezésre. Miért sértődnék meg? Igazat írtok. Ésszerű dolgot.
Próbálom magam lebeszélni róla, de annyira szeretnék már.
Szeretném, hogy apa is lássa felnőni a gyerekeket...

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Jajjj ollem: ha férjed 45 éves,attól mert mondjuk várnátok 2-3évet miért ne látná felnőni a gyerekeket??Hisz akkor 48éves lenne mikor megszületne!!!Én is oltárian szeretnék már kistesót,de mindig győzködöm magam,megbeszélem magammal hogy még nem lehet.Nem soha nem lehet,hanem most éppen nem.Ha azt akarom hogy a legjobb körülmények között tudjon Blanka fejlődni,növekedni és később a kistesó is,akkor muszáj belátnom hogy várni kell.Csak a gyerekek érdekében.Az hogy mi miket nélkülözünk,miről mondunk le azért hogy Blankának jelenleg is mindene meglegyen az más kérdés,engem mindenért kárpótol az ő mosolya,és az ha magamhoz ölelhetem...Na nem is ömlengek itt tovább.

Kép

Kép
mezsó
 
 


Én is gondolkodóba estem, hogy milyen tortát is csináljak majd Almának..hát találtam 2-t!

Egészséges túrótorta

Hozzávalók: 10 dkg vaj, 1 citrom leve, 25 dkg túró, 3 ek étkezési zselatin, 10 dkg cukor, 2 tojássárgája, 4 dl (növényi alapú) tejszín, 15 dkg natúr kukoricapehely, 35 dkg meggy

A meggyet kimagozzuk. A vajat megolvasztjuk és belekeverjük a kukoricapelyhet, hogy massza legyen belőle. Ezt öntjük bele a kikent tortaformába, majd az egészet a hűtőbe tesszük állni. A cukrot habosra keverjük a tojássárgával, ehhez adjuk a citromlevet és a túrót, majd az 1 deci forró vízben feloldott zselatint. A tejszínt keményre felverjük és a túrókrémhez adagoljuk. A krém felét rátesszük a kukoricás alapra, majd rásorakoztatjuk a meggyeket és a tetejére kenjük a maradék krémet. 1 órát kell a hűtőben állnia és már ehető is!

Már megint egy almatorta

Hozzávalók: 50 dkg liszt, 10 dkg margarin, 1 csomag porélesztő, 3-4 evőkanál cukor, kb. 4-5 dl víz, csipet só, búzadara, 4-5 db alma

Fél csésze langyos vízben kis cukorral megfuttatjuk az élesztőt. A margarint liszttel elmorzsoljuk, hozzáadjuk az élesztőt, az összes cukrot, egy csipet sót, és fokozatosan annyi langyos vizet, hogy jól gyúrható tésztát kapjunk. Az egészet fél órát letakarva kelesztjük.
Az almákat megtisztítjuk, lereszeljük, majd a kinyújtott tésztára helyezzük, búzadarával megszórjuk a tetejét, majd az egészet összecsavarjuk. A tekercsből vékony szeleteket vágunk és egymás mellé szorosan betesszük a tortaformába. 180-200 fokon kb. 40 percig sütjük (tűpróba)

KépKép
kisfruzsi
 
 


Újabb :lol:


Babatorta egyéves szülinapra
Hozzávalók :
kb. 10 dkg natúr zabpehely
bio rizsital
1 db banán
3 szem alma

Elkészítés módja:
A zabpelyhet fél-egy órára beáztatom annyi rizsitalba (vagy vízbe), amennyi jól ellepi, azután megfőzöm (pár percig kell főzni, amíg nyálkás és puha lesz). Botmixerrel összeturmixolom a banánt és a meghámozott almákat, majd a gyümölcspépet a megfőzött zabpehelyhez keverem. A keveréket 18 cm átmérőjű tortaformába öntöm, tetejét gyümölccsel díszítem, és 200 fokon, hozzávetőleg háromnegyed óráig sütöm.
Forrás: mindmegette

KépKép
kisfruzsi
 
 


http://index.hu/velemeny/eheti/e7i080616/

Ezt olvastátok meg!
Szerintem felháborító!

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


olllem: hűha...de hogy találtál erre a cikkre??Tényleg modortalan nagyon. :evil: :evil:

kisfruzsi: klassz receptek! :wink:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Sziasztok!

Sajnos mostanság csak az olvasásig jutok el, nappal teljesen leköt a lányom, éjszaka meg kipihenem a fáradalmakat...
Köszi a hiányolást! (még oldalakkal ezelőtt olvastam)

Emi: Gratulálok Lilinek az első helyhez és az önálló lépegetéshez! Ügyes, bátor baba!

Marcianya: További gyógyulást Marcinak, gratulálok a felálláshoz, nagyon édi kissrác!

Kisfruzsi: Nagyon aranyosak a babauszis képek, szép baba Alma.

Ollem: Eléggé felháborító ez a cikk valóban, de most fáradt vagyok bővebben írni erről. Bunkóság!

Természetesen azt már elfelejtettem, mit olvastam az előző oldalakon, lelkiismeretfurdalásom is van emiatt. :oops:

Bogit holnap viszem a dokihoz, megkapja a 2. prevenart. Most már szépen ül egyedül is, sokat forog (régebben csak hasról hátra forgott, visszafelé csak nagyon-nagyon ritkán, éppen bemutatta, hogy tudja), most már elég macerás öltöztetni, pelenkázni, a leglehetetlenebb pillanatokban fordul hasra, aztán vissza. :roll: :lol: Mást sajna még nem csinál, de végülis én is 9,5 hónapos koromban kezdtem el mászni, de behoztam a lemaradást, mert 13 hósan önállóan mentem, ahogy a nagykönyvben meg van írva. Tehát addig nem aggódok (pontosabban: igyekszem nem aggódni). Holnap azért rákérdezek a dokinál.

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Mosható pelusozás: Tudom, hogy lejárt lemez, de most jutott eszembe, hogy én is próbálgatom még, csak pár db van, de nekünk bejön, csak egyszerre sok kiadással jár a megvétele. Én úgy tudom elképzelni, hogy éjszakára és útra marad az eldobható, nappalra itthon vagy rövid sétákra mosható. Külön vödörbe a pisis, külön vödörbe a kakis ecetesvízbe (fertőtlenít, szagtalanít), aztán mosógépben mosni a többivel (akkor már nem fogja be a többi cuccot, hiszen a kaki 90%-a kiázott a vödörben). Bocsi a részletezésért. Eddig szépen kimosódott belőle minden, még szép fehér, mintha nem is lenne használt! Szép, guszta, aranyos mintásakat lehet kapni. Persze szíve joga mindenkinek abba tenni a gyerekét, amit jónak lát, csak az érdeklődőknek írtam le, hogy én hogyan csinálom/miket olvastam... :wink:

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


MÁR ITT SEM VAGYOK, DE EZT FELTÉTLEN LÁTNOTOK KELL!!!

http://www.youtube.com/watch?v=Nla-Fjp8Qpk
Ez a ma esti fürdés elött.

Ez meg délelött. http://www.youtube.com/watch?v=6_V2ysCO4xU

Sajna azt nem láttam, hogy az a baja, hogy kilóg a lába a járókábol, és be van szorúlva. De az utóbbit hanggal nézzétek!

iMÁDOM!!!!!

REGGEL JÖVÖK!

Kép
marcianya
 
 


Gratulálok Marcinak! Ne felejtsétek lejebb engedni a kiságy alját, mert kieshet mostmár!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKép
kisfruzsi
 
 


Na jó, most törtöltem ki az egészet véletlenül, és sír a gyerek. megyek. 8) :evil:

Kép

Kép
ágic
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: