Új privát üzeneted érkezett!

Uccsó:

Igen, együtt ázik, mert így sokkal könnyeben kijön belőle a cucc, kevesebb dörgöléssel. De ecetes, mosószeres vízben ázik. Azért is alakult így, mert én a születése óta ezeket használom, és ált. nem jutott időm kajálás előtt a pelenkacserekor rögtön öblíteni is. De a mosógépből mindig illatos, tizta, hófehér pelenkékat veszek ki, amiket utána át is vasalok. Szóval szerintem tök rendben vannak. Ezért kár aggódni. :wink:

Egyébként én senkit nem akartam meggyőzni, megszólni. Lituka kérdezte, én meg válaszoltam. És nem valami nagy világmegváltó érzésből választottam ezt az utat, hanem, mert a családomban 8 unokából 6-ot ilyennel pelenkáztak, szóval láttam hoy kell. Az eldobhatóra pedig általában kipattogtak a gyerekek. A kettő, akinél eldobható pelust használtak, 3 éves korában is bekakilt. Én elég sokat vigyáztam rájuk, és meglehetősen megrázó élmény volt számomra, hogy még akkor is a kakit kellett alóluk szedni. Ezért választottam a textilpelust. De az sem mellékes, hogy mennyivel olcsóbb. (Ezt már fent leírtam.) És nem használok sok krémet. Lehet, hogy a fiam bőre nagyon jó, de nincs rá szükség, mégis szép a bőre.

Ági

Kép

Kép
ágic
 
 


Kerekpocak,
köszi a tippet, kipróbálom! :D Mondjuk, ha szemeteszacsiban dobom ki akkor ugyanott vagyok.. :roll: hogy nem bomlik le, nem?
Vendég
 


Sziasztok!

Bocs Gaboo, de úgy éreztem engem támadsz, félreértettem.

HA átöbltem a pelusokat, mégis miért ne lehetne a ruhákkal mosni? Ha pisis lesz a ruhája a babódnak, vagy esetleg kakis, te is külön mosod?
Az ecet és a teafaolaj is fertőtlenít.

Borsika, mióta textilezünk nem használtunk popsikenőcsöt :) Igaz, hgoy az nem pamut, de ha hosszabban van a pelusban (pl éjjel) akkor teszek a feneke alá egy polár betétet, ami elvezeti a pisit és szárazon tartja a fenekét.

KAkis pelust nem tárolnék 3 napig sehogyse, ez tuti. Én mindig azonnal kiöblítem.
Ágic nem büdös??? Mondjuk nekem a régi nejlonos megoldás nem jönne be, mert közel nem olyan megbízható, mint a mai mosható pelenkák, de kinek a pap...ugyebár :)

Aki absz nem akar moshatózni, úgyse győzöm meg :) HA vki szeretné csak kipróbálni, szóljon, tudok kölcsönadni egy-két pelust, próbára :)

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 

 
 

Jajj tényleg!!Ezt a DM-es pelust ALANA már mi is használtuk.De vak vagyok... :oops: :oops: fel se tűnt hogy öko pelus. :oops: :lol: De jó volt,nem okozott popsi pirosságot. :wink:

borsika: jujj a Tesco gazdaságos/kék/pelus nagyon rossz... :? :? és rögtön 3csomaggal is hozott embered? :? szegények! :cry: Hozzánk is elkeveredett régebben egy ilyen pelenkacsomag,anyós pajtás hozta... :? És párom tudta csak Blankát belecsomagolni. :oops: :lol: Én ha meggebedtem se tudtam belerakni,mert nekem nem tapadt a tépőzárja az istennek sem. :? :shock:

Csajok nem tudom ki regisztrált be a jó múltkorjában általam belinkelt címen a Felicitas csomagra de nagyon nagyon jó!!!!Atizka neked is kiküldték tegnap írtad. :wink: Küldtek neked is kislabdát hozzá?Nekünk volt benne egy plüss kislabda,és csörög is,és Blankának nagyon bejön. :) :) Játszottunk vele,gurigattam neki és hatalmasakat kacagott!!! :lol: :lol:

Kép

Kép
mezsó
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.19 14:56-kor.
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.19 14:55-kor.
Vendég
 


Áhhhhhhhhhhh....látom megint csatát váltottam ki :D

bocsi lányok..de engem tényleg érdekel ez a mosható pelusozás :)

Zsu: én jelentkezem pelusért :D

Na nagyon gyors leszek!!!!

és köszi köszi köszi :) azthiszem nekem is ez a egyben pelus kéne...(viszont azt halottam hogy 2szer akkora benne a popojuk ez igaz?) ugyh beköltözünk és kiszámolom mennyi kéne..és gyüjtök rá hogy még tavasszal válthassunk.lementettem a hszed :) kiszámolnád nekem is? mi ugy 5 pelust használunk el naponta..nekünk is kb 2 kaki van benn.és hogy akkor ebből a aioból mennyi kéne..mivel ez tünik a legegyszerübbnek. ja és akkor majd teszveszen keressem ezt a pelust ugye?

Fruzsi: ezt passzolom ....nem tudom sajnos..de ha enyém véleményt kérded biztos jobban mint Komáromban...sztem.. Mivel ha baj van tudod akkor Győrben sokkal több osztály van stb.

Papámmal tegnap egész nap kórházban voltam..baj van a szívével tegnap rosszul lett..háziorvosa nem rendelt..felhívtam a miénk..kikapcsolva...elmetnem a házához..a felesége le akart rázni..nem hagytam magam..végül felébresztette a dokit...aki nem jött ki papához..mondta hogy ir beutalót vigyem be a kórházba...bevittem ott 2 órát várunk...majd bennt fogták...akkor gyors hazajöttem ..pakoltunk a mamival cuccot aztán vissza a kórházba..óriás köd..a gyerekem egész nap nem láttam..a papiért aggódtam..ma meg hulla vagyok...ugyh az agyam jelenleg egy nagy szivacs..
a házhoz is szaladgálnom kell..ebédet vinni meg stb...

mostmeg már vár a pici fiam :)

de igyekszem..de amint olvasom másoknál is nagy káosz van :(
Vendég
 


Sziasztok.

Nem akartam senkit riogatni. Pusztán leírtam, hogy én miért döntöttem emellett. Pumpóka, Igen, akartad, kitartottál. Nem azt mondtam, hogy nem lehet így bilire szoktatni a gyereket, de a gyerekorvosunk is azt mondta, hogy az eldobható pelus kényelmesebb a gyereknek.

Befejeztem.

Meglátás: Nem mintha bárkinek is hiányoznék, mert nem tartoztam közétek, csak követtem az eseményeket, és néha, nagyon néha reagáltam. Most asszem jobban jártam volna, ha egyáltalán nem szólalok meg, vagy csak privit küldök Litukának. Én igazán nem tartozom azon emberek közé, akik rá akarnának beszélni bárkit, vagy ijesztgetni akarnának. Én így döntöttem. A szomszédasszony eldobható pelusozik. Egyszer konstatálta, hogy én nem. ennyi. Azóta sem téma köztünk, és jóban vagyunk.
Itt meg azt vettem észre, hogy ha vlki más véleményen van, mindjárt akad, aki beszól, leszól. De lehet, csak az én lelkem túlérzékeny. :(

Ági

Kép

Kép
ágic
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.19 14:54-kor.
Vendég
 


Sziasztok!
Hát nagyon régen voltam már!Igaz mindig amikor volt időm olvastalak benneteket!Sok minden történt nálunk is!
Réka fel áll néha lépked is!Mászik nagyon!Jön a 4-5fogunk ami kisebb
nagyobb kínlódással jár! 11kg és 79cm!

Kölcsönről annyit nekünk is van a házon sajnos de ez van!Más képp nem ment volna!

Mi is eldobható pelust használunk én is kicsit lusta lennék a másikra áttérni!Mindenkinek a saját dolga mit használ szerintem!

Nagyon szép babákat láttam mindenki gyönyörü!

Emi gratulálok hogy nyertetek!
Vendég
 


Csajok más téma:

Mennyi ideig kell kifőzni a cumisüveget, cumit??? Meddig kell forralt vizet adni a manóknak????

KépKép
kisfruzsi
 
 


Ágic: semmi gond és nagyon köszönöm hogy irtál és mindenkine aki leírta a véleményét :)

igaziból gondoltam hogy lehet hogy elég szélsőséges kérdést teszek fel...mert ebben a témában tényleg elég eltérőek a vélemények..

de biztosan senki nem akart megbántani :)
Pumpi mindig ilyen kis vérmes :D :D :D

szóval nincs itt gond :) én nagyon nagyon köszönöm a véleményeitek leírását..

mindenesetre...én kipróbálnám és ki is fogom..aztán majd meglátom..csak gyűjtenem kell egy kis pénzt mert most semmire sincs sajnos :( még arra sem amire nagyon kellene..

meghirdettem vaterán a ágyneműszettünket és a légzésfigyelőt..de persze pont most senkinek nem kell :(

na megyek..ezer a dolog..
Vendég
 


Sziasztok!

Még nem sikerűlt vissza olvasnom, és asszem nem is fogok tudni, mert ha éppen nem a Marci orrát szívom, akkor árgus szemekkel figyelem hova mászik, mit próbál éppen megkaparintani, és hol próbál felállni!
Mert hát igen, eljött az idő! A Marci is felállt!! :D :D
Már a multkor raktam a próbálkozásáról videót (igaz nem sokan reagáltak rá :lol: ), de tegnap kezdte el úgy istenigazán, hogy odamászik az ülőgarnitúrához, és feltérdel, és feláll! Persze azt sosem sikerül felvennem kamerával, de azért ezt szeretném megmutatni (olyan büszke vagyok rá! :D )

http://www.youtube.com/watch?v=qsXjDnrdRxk

Meg ezt is, így szokott olvasni :D

http://www.youtube.com/watch?v=saUREIIfxsk

Meg persze gondol egyet, és elindul az előszobába, étkezőbe, bemászik a szobályába..
Úgy le szoktam izzadni tőle, hogy csak na!

És csak egy kérdés! Akinek cumizik a gyerkőce, az szokott ilyet csinálni (mármint a gyerek)

Kép
ez normális?! :shock:

Marci már nem lázas. Viszont a tápszeren kívül még mindíg nem eszik semmit, kivéve a brokkolit pulykával. Bármi mást egyből elutasít! Még a száját sem nyitja ki, csak sír.
És mostanába kihagyja a tízórait vagy az uzsonnát.

Sajnos még mindíg csupa takony, és tegnap elkezdett köhögni is.
Úgyhogy most folyamatos fújás-szívás, már nagyon utálja.

Ja és még mindíg nincs egy darab foga se!!! :shock: :shock: :?
Van még rajtunk kívül valaki, akinek fogatlan a babája?


Vissza lapoztam, és legalább a képeket megnéztem!
Uramatyám!!! Már akkorák! :shock: :D
Én teljesen el vagyok képedve, hogy már milyen nagyfiuk-nagylányok, és olyan ügyik!!!!!

Köszönöm mindenkinek a jókívánságokat!
Remélem mindenki meggyógyult már aki beteg volt!

Na majd még jövök, most megyek megnézem elaludt-e a Prücsök, és gyorsan megcsinálom a vacsorát. (havaii csirke :D )

Kép
marcianya
 
 


ágic: nekem pl az nem tetszik,hogy nagyon ritkán írsz tényleg ide,és amikor véletlen mégis akkor ilyen keményen véleményt nyilvánítasz dolgokban.Holott szerintem sokunkról azt sem tudod hogy kicsoda.Én pl.hamarabb elgondolkodok kisfruzsi,pumpó,vagy akár lituka véleményén,de még sorolhatnám...mint a tiéden.Bocsi... 8) Lehet hogy kemény voltam,de ez az igazság.Őket/és a többieket régebb óta ismerem már,mint tégedet,és ők nem csak véleményt nyílvánítanak,hanem csak úgy általánosságban is beszélgetnek az emberrel. :roll: De isten ments hogy vitát szítsak úgyhogy be is fejezem!!!

marcianya
: örülök,hogy jobb már Marci állapota! :D Az is nagyon jó,ha már a tápszert megeszi!Hisz az folyadék is egyben!A felálláshoz gratula!A cumis kép :lol: :lol: :lol: Nem lehet hogy nem is nagyon kell neki?Inkább játszik vele nekem ezen a képen úgy tűnik. :lol:

lituka: papádnak jobbulást!

Kép

Kép
mezsó
 
 


Mezsó: köszi:)

és köszi a felicitas-os csomag linkjét..mi is megkaptunk és a nestlét csörgős labda...hát Máté elsem engedi jóformán...csak az kell neki :D
Vendég
 


marcianya! Zsófi is szokott így szórakozni a cumijával semmi gond szerintem! :lol:
örülök, hogy jobban van Marci! én gyakran csinálok olyan Uncle Bens szószos (üveges) ananászos csirkemellcsíkokat. édes-savanyú. nagyon hamar megvan!
:P

steilizálás: én már nem sterilezem a cumikat és cumisüvegeket. csak forró vízben mosom antibakt. mosogatószerrel (Cif) nem sok értelme van, hiszen már végignyalják a lakást.
szerintem forralt víz/babavíz 1 éves korig kell ami az ivást illeti. na meg a tápszer készítést persze.
de főzni lehet sima csapvízzel is már a kezdetektől úgyis felforr.

[/b]

Kép
gabo001
 
 


Talán azért nem írok gyakrabban, mert nincs rá igazán időm...

És sztem nem nyilvánítottam véleményt a textilpelusról, csak leírtam, én hogyan csinálom. Egyetlen személynek. (valszeg ezért kellett volna privit írni.) Nem kell megfogadni, elgondolkodni azon, amit írtam. Nem oda szólt.
Csak amit beírtam, arra többen reagáltak úgy, ahogy nekem sem esett jól. Erre írtam keményebben. Egyébként sztem normális vok, de azért köszi. D emár csak magyarázom a bizonyítványom. Inkább elhúzok.

KisFruzsi: Vlhol azt olvastam, hogy 6 hós kortól lehet a család edényeivel együtt kezelni a babáéit is. De ezért biztos megint kapok. úgyhogy ne gondolkodj el rajta...

Marcianya: Még az én fiam is fogatlan. És gratula a mocorgáshoz, egyébként meg jobbulást. Mi is hasonlóan.

Lituka: Nagyon nagyon köszönöm.

Ági

Kép

Kép
ágic
 
 


Marcianya,
Marci csoda ügyes már! Örülök, hogy meggyógyult!
Mióta nem eszik? HA nem régóta, akor szerintem tuti csak a betegség miatt és nemsokára visszatér az étvágya.
A cumival Alma is szokott így játszani, ne aggódj!

Gabo,
köszi a steriles választ. Nem mintha nagyon megterhelő lenne, de azért jó tudni!

Csajok, az éjszakánk végre jó volt, mint régen! Délelőtt is aludt 2 órát, de du. annál rosszcsontabb volt! Tök jó idő volt, ezért kimentünk sétálni, gondoltam alszik egy jót, mert álmos kezdett lenni. Hát egy szemet nem aludt, viszont másfél óra múltán rohanhattam vele haza, mert olyan hisztit levágott a babakocsiban, hogy csak néztem! Majd kiugrott belőle, hogy vegyem ki. Én nem vettem ki, mert k..nehéz már és nem akartam cipelni hazáig+tolni a babakocsit..de hisztizett egész hazafelé úton. Aztán itthon evett és 3/4 óra nyűglődés után végre elaludt...

KépKép
kisfruzsi
 
 


Ági,
ne csináld már És a többiek se légyszi....

azt akartam még írni, hogy ma éjjel végre jön haza Apa és holnap jön a nővérem is, igaz csak 1 napra, de tök jó lesz!!!

KépKép
kisfruzsi
 
 


Most csak gyorsan Marcianyunak:
Isti ugyanígy csinál a cumijával időnként, szóval szerintem nem gond. Amúgy neki alapból is kedvence a brokkolis pulyka, betegségtől függetlenül. Ja, és nekünk sincs még egy darab fogunk se! Szóval hasonlítanak a fiúk néhány dologban... :)

LÁnyok, én is regisztráltam arra a Felicitas-csomagra rögtön, amikor olvastam, de nekünk nem jött semmi, se csomag, se kupon, se értesítő... akkor mindenki megkapta csak mi nem? :(

Mindenkinek jobbulást, aki betegeskedik!

Kép

Kép
nóna
 
 


Sziasztok!
Én is hanyag anya lennék, vagy csak kényelmes? Akkor legyek az. Nekem így könnyebb, és kényelmesebb is, hogy eldobható pelust használunk. Így is mosok eleget a családra.
Petrát anno textilpelusoztuk a legelején. Ugyanígy vödrözgetés, áztatás, öblítés. Áttértünk inkább az eldobhatóra, mivel neki nem volt jó a bőrének. Egyébként pedig bőrtipusa válogatja az eldobható pelus is kinél mi válik be.
Egyébként pedig mindig vannak érvek és ellenérvek.

Mind a három nagyobb lányomnál 2 évesen már nem használtunk pelust sem. Ez megint szoktatás kérdése, és a gyerek érzése is sokszor számít, hogy mikor érkezik el az az idő, amikor tudja érzékelni, hogy neki pisilni és kakilni kell. Van akinél nagyon hamar, de van aki ugyebár 6 éves korában is még bepisil, kakil. Ezért mondják azt, hogy 6 éves korig nem számít kórosnak ez a baleset.
Járni sem egyszerre tanulnak meg.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Sziasztok,

Dicsekedhetek kicsit??? Lili ma nagyon beindult. Elkezdett önnállóan, kapaszkodás nélkül lépegetni. Délelőtt még csak 5-6 lépést tett meg, délután meg volt, hogy átszaladt a nappali egyik végéből a másikba. Még rengeteget esik, de nagyon kitartó :lol: :lol:

Marcianyu,
Lili is szokott ilyet csinálni a cumpijával, sőt néha teljesen bekapja, aztán nem tudja kiköpni...

Rékahercegnő
Köszi :)

Sterlizálás: én kb két napja hagytam abba... Anno nekem a védőnő azt mondta, hogy egy éves korig sterilizáljak, de mostanában már tényleg minden szöszt a szájába vesz Lili...

Kép
emi29
 
 


Emi,
TE JÓ ÉG :shock: Lili már jár?????? GRATULÁLOK!!!!!!!!!!!!!
A kis fürge!!!! Alma még csak oldalt lépeget egy kézzel kapaszkodva és szerencsére nem nagyon esik már, megtanult a popójára huppanni végre. Járás közben, hogy esik, oldalra vagy össze vissza?

A sterilizáláson én is ezek miatt gondolkodom, a cumit rendszerint elfelejtem kifőzni :oops: , csak a cumisüveget szoktam napi 2x. A tápszert azért forralt vízzel csinálom és azt is issza Alma.

KépKép
kisfruzsi
 
 


Emi!
Nagyon nagy gratula Lilinek! Tényleg igazán beindult a kiscsaj! Csak nem egy kis krapekot nézett ki magának és azután szalad? :D

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Sziasztok Mamik!

Vagyok ám én is, csak az elmúlt napokban egy kicsit összesűrűsödtek a dolgok. Be kellett mennem a munkahelyemre, Apa amikor itthon volt, akkor igényelte, hogy legyünk együtt hármasban, úgyhogy nem volt időm a gép elé ülni.

A pelusos témához nem tudok hozzá szólni, mi is eldobhatót használunk. Lusta dög vagyok, de ezt eddig is tudtuk :lol:

Én már nem sterilizálok Lizának, mert tényleg mindent összefogdos, meg megnyalogat.

Mezsó ma voltál dokinál? Hogy vagy? Blanka jobban van? Remélem igen :wink:

Emi gratulálok Lilinek, hihetetlen, miket csinál már!!! Nagyon ügyi!!!

Marcianya örülök, hogy jobban vagytok! Marci nagyon aranyos és ügyes a felvételeken! Ő is nagyon belehúzott most a mozgással.

Nálunk is van újdonság, Liza elkezdett négykézláb mászni. Úgyhogy most fele-fele arányban mászik és kúszik, mert ha nagyon siet, akkor inkább hasra vágja magát, mert azt biztosabbnak érzi. :wink:

Eve

KépKép
eve@liza
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.19 14:52-kor.
Vendég
 


Sziasztok :) Lituka dobj privit oké ?

Amúgy én is lusta dögnek tartom magam :) Ha ez vígasztal vkit :)

Én is meglepődtem, hogy bejön a textilezés, azt hittem ráunok hamar. Szerencsére nem :)

Marcianyu, Katusnak 10,5 hónaposan jött ki az elsőfoga :)


Lizi meg kinövesztette a hetediket :) Észre se vettük, hogy jön :) Csak ma megéreztem, ahogy harapdlta az ujjam.

Ja, én se sterilizálok. Azóta nem mióta mászik.

Emi, Lilinek gratula :) Két nagyon is ennyi idős volt mikor elindult :) Lizi sztem nem fog :) Ő szeret legjobban mászni a 3 közül...

Sziasztok!

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Zsúfoltak a napjaink, visszaolvasni soha nem tudok, csak bekukkantok felületesen!

A betegeskedőknek jobbulást. Mi még mindig a takonnyal küzdünk, de semmi komoly szerencsére.

A pelusos témához én nem szólok igazából hozzá. "mindenki másképp csinálja" Ennyi!

Emi!

Lilinek utólag is gratulálok a verseny első helyéért.

Lányok!

A Felicitas csomit én is megkaptam. Mezsó még egyszer köszi, hogy szóltál nekünk róla!

Marcianya!

Bogi ilyet nem szokott a cumijával csinálni.
Csak mániája, hogy akárhol megtalálja (már tudja, hogy az éjjeliszekrényen van vagy a nappaliban az asztalon) akkor megy és bekapja.

Jaj és köszi még a képdicséretet is, igaz nem most volt, de azóta nem írtam azt hiszem.

És Lilinek pedig gratulálok az egyedül járáshoz! NAgy lány már!

Rólunk: Bogi is szépen fejlődik. Mászás turbó, felállás turbó, kapaszkodva lépegetés csípőből megy. És mostanában nagyon nagyon anyás lett. Ha apja is egy szobába van vele, de én kimegyek, már sikítva , sírva mászik utánam....
Valaki tapasztalt még ilyet? Ha bárki más felveszi, akit nem ismer annyira, vagy egyáltalán, akkor már görbül a szája...
Ja és kapaszkodás nélkül már meg tud állni egyedül, ha elengedem a kezét. Egy lépés már néha sikerül, de inkább huncutkodik és rámdől direkt és kacag....
Bocsi, de most csak ennyire tellett.

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Azta!!!!!!!! Én voltam ma az első???? :shock:

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


És Emi tőled akartam kérdezni!
Lili amióta megáll kapaszkodás nélkül, mennyi idő telt el az önálló lépegetésig?
Csak hogy mire számítsak? Bár minden gyerkő más...

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


??? senki ???

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Sziasztok!

Köszi a jókívánságokat, de sajna félre értettétek, amit írtam, mert Marci még egyálltalán nem gyógyult meg, csak már legalább láza nincs, de borzasztoan taknyos, és nagyon csúnyán köhög. :(
Tegnap este fél 11-ig szenvedtem vele mire el tudott aludni, de 1 óra múlva már megint felébredt, és onnan egész éjjel félóránként fentvolt. Nagyon el volt dugulva az orra. Már mindent kipróbáltam, de az egyik feléből folyamatosan dőlt a takony, a másik meg úgy be vol dugulva, hogy semmivel nem tudtam kirobbantani. :(
Ma reggelóta megállás nélkül szívom az orrát, kb 3 percenként. Van, hoy szívás után mire kiérek a nappaliba vele, már fordulhatok is vissza, mert az álláig lóg a tkony. Fluimare orrsprayt, és gyerek nasivint használok, meg valami szemcseppet kell a nózijába csepegtetnem még, mert állítóag az is fertőtlenít.

Kisfruzsi bizti a betegség miatt nem eszik, mert eötte nem volt gond vele.

Emi gratulálok Lilihez!!!! Nagyon ügyi!!

Köszi fog ügyileg is a reagálásokat, bevallom nem nagyon aggódok, hiszen egyszer csak kijön neki :lol:

Megyek ebédelni amíg még a Marci alszik.

És köszi a cumis hsz-eket is! Akkor legalább ez nem egyedi eset! :D

Kép
marcianya
 
 


sziasztok

Marcianya
LEvim detto ugyan igy cumizot kicsinek.sőt még most is ha a szájába van. :oops: :oops: :oops: :oops:
Vendég
 


Úgy látszik, ebben a szép időben legtöbben inkább sétálnak :D Mi majd csak a délutáni alvás után.

Ágic, ne haragudj, nem bánatni akartalak én sem azzal egy mondatommal, csak csodálkoztam azon, amit írtál. De te így csinálod, neked így jó, nincs ezzel baj.

Mosható pelussal kapcsolatban még annyi - függetlenül attól, ki hogyan csinálja, - hogy én az egészet úgy képzelem el, és én is úgy csinálnám, ha muszáj lenne, ahogy még anyu is (igaz akkor még csak max. forgótárcsás mosógáép volt), hogy a pelenkákat szinte kifőzte, annyira forró vízben mosta, hogy fehér és igazán tiszta legyen a pelenka. Autómatában is én a legmagasabb fokra állítva mosnám csak, de akkor ugye a többi ruha nem mehet mellé. Ezért is gondolom, hogy nem lenne gazdaságos. DE mondom, én így csinálnám. Más meg máshogy. Ezzen kár vitatkozni, a borsólevest is biztosan sokféle képpen lehet elkészíteni, azon mégsem veszünk össze :D

A sterilizáló már nekünk is egy ideje a szekrény mélyén lapul.

Lituka! Papádnak jobbulást. Mi van most vele?

Gratulálok Marcinak a felálláshoz.

Mary, Emma is anyás, szeintem ez a normális egy ilyen idős gyereknél. Ha a nagyszülőkre bízom, mert muszáj valahova mennem, akkor mindig úgy megyek el, hogy ne lássa, mert akkor van rá esély, hogy nem üvölt utánam. Viszont tök érdekes, mert amikor meg hazaérek, nem kezd úgy örömködni, mint apának szokott. Persze jön hozzám, meg bújik, de nem vigyorgott ezerrel. Szerintem neki az a természetes, hogy vele vagyok, csak abból csinál nagy ügyet, ha hiányol, ha meg ott vagyok, akkor minden oké.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!

Zsófi is anyás nagyon! De ez term. ebben a korban. pár hónap múlva már nem lesz ennyire látványos úgy olvastam. múltkor mi is bementünk férjem nagypapájához a kórházba. anyunak kellett volna elaltatni.... már úgy telefonáltak, hogy jöjjek haza, már üvöltött! de ami csúcs: mostanában fél a porszívótól!!!! eddig nem! ha vki vele van addig míg én porszívózok akkor is sír, gondolom engem keres, nem -e vitt el az a szürnyű berregő valami! :P
csúcsok csúcsa: ma történt. hajat mostam, Zsófi ott sertepertélt körülöttem. elindítottam a hajszárítót, elkezdett üvölteni!! meg kellett szárítanom már, de állandóan le kellett hajolnom hozzá... cumi stb. de akkor is folytatta! Nagyon jó! most már hajat sem tudok úgy mosni, hogy valaki ne lenne még itthon velünk! na meg takarítani sem... úgy látszik minden korban van valami nehézség, és csak akkor lesz könnyebb ha már egyetemista lesz! :P

marcianya! durva lehet ez a nátha dolog! jobbulást Marcinak! neked meg kitartást.

emi! Lili aztán tényleg ügyi!! :shock:

Kép
gabo001
 
 


ma tényleg gyönyörű napos idő van! már mi is voltunk kinn, de még megyünk, ha felébredt!

Kép
gabo001
 
 


Ezt még a betegsége elött csinálta Apa :D

http://www.youtube.com/watch?v=roNK6olK4Xo

Imádom!!!!

Kép
marcianya
 
 


Sziasztok!

Köszi Atizka, és én is bocsi. Asszem elég rossza hangulatban voltam mostanában. Néha arra gondoltam, hazaköltözöm a szüleimhez és itthagyom apát. :twisted: De persze nem. :lol:

Szóval, ha túl tudtok lépni az eddigi zűrjeimen, megpróbálnék gyakrabban írni. És egy kérés. Le tudná írni valki egy hatéves gyerek szintjétn, hogyan kell vonalzót csinálni? Még sose sikerült. :oops:

Gaboo! Szoktad használni az orrszívó porszívót? Barnus azóta ordít, ha bekapcsolom a porszívót. ill. ordított, és a hajszárítóra is. De egyszer összebarátkoztattam őket. :D Mostmár csak akkor sír, ha az orrába is dugom a cuccot.

Mindenkinek jobbulást és szép napot.

Kép

Kép
ágic
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon szívesen akik beregisztráltak az általam ajánlott Felicitas csomagra. :wink: Akinek csak eztán esne le hogy mi egy ingyenes Felicitas csomagról beszélünk,a link már nincs meg,nem tudom mégegyszer ide beilleszteni,ha valakinek megvan tegye be.De szerintem a www.felicitas.hu oldalon én elképzelhetőnek találom,hogy megtaláljátok a regisztrálós részét amit ki kell tölteni hozzá.

emi:
Lili baba nagyon nagyon ügyi,gratulálok a lépegetéshez! :wink: Blanka már elég régóta lépeget a bútorok mentén,de magától még nem tud.Mostanában kezd kiülni az arcára,hogy néha látom,hogy eljutna szívesen A pontból B-be,csak mikor felméri hogy lép egyet a semmibe,és nincs mibe megkapaszkodnia,inkább visszalép,és lemond az uticélról! :lol: :lol:

eve@liza: gratula nektek is a négykézlábazáshoz! :wink: Blanka is csak most kezdte el ezt a formát csinálni.Már korábban is ment négykézláb 1-2 lépést,de utána mindig áttért a mászásra.A napokban tűnt fel nekem,hogy egyre inkább kizárólag 4kézláb tesz meg hosszabb távokat.Igen tegnap voltam nődokinál,köszi a kérdésed.Hát levett hüvelyváladékot,és jövő szerdán,vagy csütörtökön kell sms-ezzek hogy találtak-e benne valamit.Egyébként megvizsgált,és azt mondta,hogy jelenleg ami folyásom van,az küllemben,ránézésre nem kóros.Javasolt megelőző jelleggel egy gyógynövény hatóanyagú hüvelytablettát amit mensi után 2-3 napig,valamint szexuális együttlétek után 2-3 napig mindig célszerű lesz használjak,valamint ha a folyás megint bővebb lenne,akkor 4-5 napig.Aztán majd kiderül lesz-e a hváladékban valami...Meg azt is mondta,hogy mivel hüvelyi úton szültem,így meg kell próbáljam azt elfogadni,hogy valamennyi folyásom mostmár mindig is lesz.Olyan nem leszek hüvelyileg mint szülés előtt... :? Nem minden nőnél alakul ez így hüvelyi szülés után,de azt mondta nagyon úgy fest hogy nálam valami ilyesmiről is szó lehet... :cry: Te voltál EKG-n?Emlékszem hogy te meg ezt írtad hogy menned kell oda...

pumpóka: örülök,hogy teljesen egyetértettél velem Ágiccal kapcsolatban. :D Nem lepődtem meg. :D Mi újság veletek?Mostmár be lett fizetve a net is?Tudsz jönni többször?

ollem: Blanka már nagyon régóta anyás...néha túlzottan is... :oops: Komolyan néha kiidegel vele,ő is képes bárhova ordítva,visítva utánam mászni,ha eltűnök.Tegnap még nődokinál voltam,addig anya vigyázott rá,és végigordította. :? Nem tudott anya vele mit csinálni. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Szóval a helyzet borzasztó.Pedig korábban jól elvoltak...Szokták mondani ezt a szeparációs szorongást erre a korra.Ilyenkor az idegenektől félnek a gyerekek,meg ha anya nincs a képbe,valahová elmegy,és nem látják azt hiszik hogy elvesztették,hogy anya nincs többé.Lehet valami ilyenről van szó? :roll: jobbulást Boginak!

marcianya: akkor még tessék gyógyulgatni Marcinak!

A minap képzeljétek végre vettem a strapát és megkerestem topikunk lapjain azt a részt amikor március 6-a volt 2008-ban.Mikor írtam nektek,hogy mi volt anno Blankával az uccsó UH-án,meg hogy jóslóim vannak,és utána végig olvastam az oldalakat hogy hogy gratuláltatok hogy megszületett Blanka,meg mindenki írta,hogy elsírta magát.Édesek voltatok. :wink: :wink: :wink: Még eddig nem olvastam ezeket az oldalakat,és most olvastam először,és nagyon meghatott ez a nosztalgia.El is sírtam magam de örömömben. :) Annyira de annyira szépek voltak azok a napok,és úgy várom hogy majd ketteskével is átéljem.Csak azok a napok még nagyon nagyon nagyon soká lesznek. :cry: :cry: :cry: :cry: De hihetetlen hogy kistörpém mindjárt 1 éves. :D

Kép

Kép
mezsó
 
 


Írtam, és elszállt!!!

A lényeg: Emma a hangos gépektől nem, viszont a vasalótól fél :shock: . Pedig soha nem volt a közelében, amikor meleg volt. Nem mer ránézni, sűrűn pisog, és lehajtja a fejét. Apa szürke színű sapkájával ugyanez a helyzet. A kék színűvel nincs baja. Ki érti ezt?

Ágic, vonalzót úgy tudsz készíteni, hogy rákattintasz itt egy olyan vonalzóra, ami tetszik, bejön az az oldal, ahol meg tudod magadnak szerkeszteni. Ha magyart választasz, akkor elsőre talán könnyebb lépésről lépésre haladni. Aztán, ha az kész, akkor megad egy vagy több kódot. Kijelölöd azt, amelyik elé ez van írva: BBCode vagy PHPBBcode. Jobb egérgobbbal "Másolás", majd itt a Babaneten bemész a Profilodba, és az "aláírás" üres helyére bemásolod ezt a kódot (jobb egérgomb: "Beilleszt"). Ha mented és minden oké, akkor remélhetőleg az írásaid után ott lesz a vonalzó.
Ha nem sikerül, szólj!

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!

Pelusos témának akkor vége? Én egyáltalán nenm éreztem magam megbántva sem Agictól, sem Zsuzsófiól, sőt, én örültem az információknak. Agic, én továbbra is foglak olvasni, ha írsz ide, ha ritkán írsz is ide (szerintem nincs ezzel semmi baj) :D

(Egyébként arról sok fórumon olvasni, hogy a moshatós pelenkás gyereket könnyebb bilire szoktatni egyszerűen azért, mert jobban érzi, hogy van ott valami. De én Kerekes véleményére is adok ebben: valószínűleg nagyon gyerekfüggő, és igazán az tud ebben véleményt mondani, aki már több gyereket látott, hogyan megy ez.)

Most lehet, hogy meglepő leszek, de mi Trudival 1-2 hete elkezdtünk bilizni. Nem rendszeresen még, úgymond ismerkedik vele, szokja, hogy rá lehet ülni, és mehet bele valami. Olyan módon csinálom, ahogyan a nagymamám és anyukám mondta: a gyerek ugye imád utánozni ebben a korban, szereti, ha megdicsérik, szeret játszani - szóval ezekkel a jellemzőkkel. Ez nem az EC, ugye ahhoz már késő van. Hát, majd meglátjuk, mi sül ki belőle. Egyelőre csak reggel próbálkozunk még.

Sterilizálás: mi cumisüveget egyáltalán nem használunk, cumit sem, poharat, csőrös poharat is csak 1-2 hónapja kezdtük rendszeresen, és nem sterilizálom őket. De Trudi rengeteget szopik még, én úgy gondolom, ez számít (vagy legalábbis engem immunitás szempontjából megnyugtat).

Ollem: Trudi is már régóta nagyon anyás, azokkal a tünetekkel, amiket te is írtál. Ez a szeparációs szorongás időszaka tudtommal.

Emi! Nagy gratula Lilinek a járáshoz!
Trudi még csak bútorok mellett lépeget, meg néha pár másodpercre megáll kapaszkodás nélkül, de én úgy látom, őt még nagyon a mászás érdekli.

Eve!
Gratula nektek is a mászáshoz! Jó látvány lehet, ahogy kúszik is meg mászik is. Nálunk a kúszás csak 1-2 hétig tartott.
Vendég
 


ágic! köszi az infót, de mi hál istennek nem vagyunk náthásak! Marcianya Marcija náthás sajnos! Ja, és gyere gyakrabban!! :wink:

mezsó! én is imádok visszagondolni az egy év előtt dolgokra, amikor még a pocakomban volt Zsófi! Imádtam! Életem legszebb időszaka volt állítom!! Na meg a mostani is. De a babavárás az valami mennyei érzés tényleg! Én úgy sajnálom, akik valamilyen oknál fogva lemaradnak erről a csodáról!
Hát a hüvelyi dolgok nálam sem olyanok mint szülés előtt!! AZ mondjuk szerencsére tök jó :oops:
De tényleg amúgy más az egész ciklus. Ez van... valamit valamiért. De azért valamit csak javítanak a dolgaidon a kúpok!

Bepróbáltuk ma Zsófit egy-két autósülésbe. Nehéz dönteni... szerencsére jól bírta, még mosolygott is az eladóra, pedig téli overálban volt szegényke! :D

atizka! vasaló, meg sapi!! tök jót mosolyogtam rajt! ki érti a kis lelküket! írtam ám privit :wink:

Kép
gabo001
 
 


gabo: na örülök,hogy nem vagyok egyedül ezzel a nosztalgiázással!! :D :D Meg hogy a babavárás az valami mennyei érzés!! :) :) :) :) Hihetetlenül vágyódom már ketteskére,pedig még Blanka is alig alig született meg. :) És sajna még sokat kell várni ketteskére...nagyon sokat!De az az idő is csak el tellik valahogy... :roll: Remélem majd akkoris ennyien írunk ide a fórumba,mert ez is tök jó,ebben a babázásos időszakban szerintem,hogy írhatunk ide egymásnak. :wink: Én szeretem. :wink: AZ nekem is nagyon jó,ABBAN nem rondítanak bele a hüvelyi változások. :lol: :lol: :lol: Csak pl utána nem túl kellemes a helyzet van hogy akár 1kerek napig is... :oops: :oops: na ez van....ezek a dolgok viszont tényleg nem voltak nálam szülés előtt.

atizka: vasaló,és sapi félelem :lol: érdekes valóban :lol: Hűű én Blankám félne a vasalótól de jó volna! 8) :lol: Akkor tudnék legalább rendszeresen vasalni...de így...Állandóan ott sertepertél ha ki van nyitva a vasalóállvány alatta...a zsinórja kimondottan bejön neki a vasalónak,mert össze-vissza himbálózik a levegőben és meg akarja mindig fogni... :lol: Ezért nem bírok én tőle vasalni...

Kép

Kép
mezsó
 
 


Na akkor csak enyémgyerek nem sír utánam??? :)
nekem nem anyás se papás se mamás...mindenkit egyformán imád..és akárkivel elvan órákig is ha kell :)
én mondjuk örülök ennek..pedig szeretgetem ám eleget...és ha csak én és ő vagyunk...és találkozunk vki idegennel és felveszik..(ritka) akkor viszont azonnal jönni akar hozzám.
de azért elbújnom nem kell előle hál istennek ha megyek vhová..(persze nálunk más hisz még anyuéknál lakunk és vannak körülötte sokan)

én sokszor attól félek hogy nem e fogja nehezen megszokni az új házat új helyen lesz az ágya...minden más lesz és nem lesz ott se a papa se a mama...se kiskutya..se tesóim...
hát biztos nehéz lesz neki azért az elején sztem??!!
vkinek tapasztalat?

Lilinek nagy gratula :)

Mary: mi a helyzet veletek??? privikre sajna nincs időm..most nagy a felfordulás nálunk :(

azon gondolkodom ha kisüt a nap akkor lehet ma nem megyünk úszni hanem inkább csinálunk déltől egy 2 órás sétát....
ki szeretném használni a jó időt..

na megyek..felébredt :)

a többiekre nem tudtam reagálni...bocsánat érte..
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi Atizka, köszi Virág, köszi Gaboo! :D

És Atizka sikerült!!! Ezer hála. Rájöttem, mit nem csináltam jól eddig. Okos vagyok. 8)
Sapi és vasaló. Vicces! Barnus nagyon szereti a vasalót. Úgyhogy jó magasan tárolom. Egyébként vasalás közben dettó ugyanazt csinálja, mint mezsó Blankája. :lol:

Lituka! Ne aggódj majd fog! (sírni) De lehet, hogy nem. Az tényleg sokat számít, hogy többen vagytok körülötte. Én nem tudom Barnust hagyni senkire, mert mindenki több tíz km távolságra, és ez meg is látszik rajta. Egyszer megkértem anyukámat, hogy vigyázzon rá egy órát, mikor otthon voltunk. Na azt végigsírta. Míg haza nem értünk. Akkor viszont nagy nevetés, huncutkodás. Élesváltás. 8) :lol:
Így én nem szoktam apát sem terhelni, mert nem vállalja már, hogy egyedül marad vele. :D Ha megyek valhova, Barnus a kendőbe, és jön velem.
De bizti meg fpogja szokni a házat. A saját dolgai veszik majd körül, és ti is ott lesztek.

Akartam kérdezni a babúszáról. Szerintetek érdemes egy kilenc hós gyerekkel elkezdeni? És milyen? tapasztalatok?

Mégegy Barnus vagy nem akar kanalasat enni, vagy kiveszi a kezemből és nem adja vissza. Így katonázunk.

Ági

Kép

Kép
ágic
 
 


Bocs, tudom mit akartam írni, amit elfelejtettem. Ha valaki gondolja, a Coraban febr. 4-15 között baba-mama hetek vannak.

Ági

Kép

Kép
ágic
 
 


Sziasztok!
Gyorsan végigolvastam.

Még az utolsó hsz-emnél akartam írni, de lukas az agyam, hogy Eve nagyon nagy gratula Lizának a mászáshoz!

Most csak gyorsan két videót hoztam (már megint :lol: ), aztán mennem kell.

http://www.youtube.com/watch?v=WsYp2A6dmSo
Elég életveszélyes... :D

http://www.youtube.com/watch?v=VLFAaf38-BM
Már nagyon megy!

Majd még jövök.

Kép
marcianya
 
 


ágic: a minap én beszóltam ugye neked... :oops: 8) De csak egy megjegyzés...Ha ezután ilyen leszel mint a mai hsz-ed is,akkor kellemes csalódás,és a kalapom leemelem előtted. :wink: így sokkal sokkal jobb.Voni is van,és nem csak véleményt nyílvánítani jöttél. :wink: Ez egy pozitív fordulat! :wink:

marcianya: megnéztem a videókat,édes Marci nagyon.Tényleg nagyon megy a teperés már. :lol:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Ja és ágic,láttam Barnabásnak tegnap volt hófordulója!!Boldogat neki. :wink:

Kép

Kép
mezsó
 
 


.....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.19 14:51-kor.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: