Új privát üzeneted érkezett!

Marcianya jobbulást nektek :)


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép szerintem örökölte a hajm.kezd neki göndörödni:)
Vendég
 


bocsi a 2egyforma képért :oops: :oops: ja és nem koszos a ruhája csak nyálas :oops: :oops: :oops:
Vendég
 


Marcianyu: jobbulást a picikédnek!!!

Lekri: mi is vaciláltunk a labradoron is de mivel a férjem Rém rendes család Fan igy aztán a briardhoz hasonló kutyust kerestünk.

Fruzsi: igen fekete fehér :D kép alapjánmár megvan a kedvencünk de majd ma élőben is megcsodálom.nekünk a sötétek tetszenek a legjobban..az alomban még 2 db kék lett most.
egyébként a neve is a Bundy család kutyája alapján Brúnó lett :)

Csak nézem a neten ezeket a mosható pelusokat...de olyan drága..persze tudom hogy egyszer kell megvenni na de pont most nincs rá...

Örülök hogy többen is ugy tartjátok ahogy én hogy a kutya és a gyerek viszony nagyon jó mindkettőnek..persze felelős tartás melett.

Házvétel: hát igen nagyon nehéz most venni mert senkinek nincs pénze..az ingatlanárak pedig pont most mennek le pont emiatt..
mi még elég horribilis áron vettük ezt de persze nekünk is svájci frankos a hitelünk...
nagyon durva..........................nem is tudom mi lesz...lehet én sem tudok 3 évig itthon maradni Mátéval.

Fruzsi: bevinne Komáromba a férjem uram és akkor onnan mehetnénk együtt..persze akkor a költségek felét én állom (ugy mindkettőnknek olcsobb lenne) ugyh akkor mi is mennénk :D
de jó lenne :D

na megyek esze vmit mert ma azt még elfelejtettem...

majd jövök még ma (remélem)
Vendég
 

 
 

tényleg göndörödik Kristóf haja! Még mindig szépek a fiúk!

Litu
hogy spórolsz 10 ezret a mosható pelussal :shock: Én 6-7 ezernél nem költök többet pelusra

KépKép
kisfruzsi
 
 


én pelusra havi 3ezer költök. :wink: :wink: :wink: :wink: ebből Kristóf kap 2-3csomaggal meg Levi 1,5havonta egyet mert neki már csak alváshoz kell :wink: :wink: :wink:
nekünk holnap vonják a lakáshitelt de előre rettegek :cry: :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


baszus kár volt megnézni a tőzsde hireket :( :( :( :( :( 201,30 a CHF.ennyi még soha nem volt :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


lekri,
ne is mond.....ma váltok eurót. Muszáj betenni az itteni számlánkra, mert vonják majd a számákat és a hitelt..a középárfolyam 295!!! :shock:

KépKép
kisfruzsi
 
 


Fruzsi: csak kerekítettem a 10 000 Ftot...amig liberot használtunk simán volt havi 10000 amikor pamperst akkor abból a nagy kartondobozost vettük a tescoba 7400ért az nem volt elég egész hónapra..
most a tescos 2500 és abból kell 3 csomag minimum (56 dbszor 3)
napi 6 pelus simán elmegy havi szinten az 180 db...
szóval igy is legalább 7500 havonta...

nem a pelus a legnagyobb kiadásom de pl nyáron nem adnám rá ezt a tescosat mert nekem vastag...sztem az.
igy tök jó meg szeretem mert olcsó és jó...de nyárra tuti vmi mást kell vennem..
és sztem az egy tök jó megoldás ez a mosható pelus (igy hogy nagyobb a gyerkőc)...vagy lehet hogy csak azt gondolom hogy az.

mindenesetre sokkalom az egyszeri alkalmat rá hogy kifizessek egy csomó pénzt...de mivel még nem nyilatkozott egyik mosható pelusos sem igy még nem tudom hogy döntök...
jó lenne na...

Atyaég hogy ennyi a svájci frank...elmondom frankón hogy amikor kinn voltam egy évig ismerősöknél...és jöttem haza fizetéssel akkor persze mindig csak 153 Ft volt...(persze még igy is megérte..ott a minimálbér nagyon magas a miénkhez képest)
most nagyot kaszálnak azok akiknek van elrakva otthon frank..nekem persze nincs :(

Fruzsi: Alma igazán édes a vonalzó melett a képen..:)
Vendég
 


Sziasztok!

Lituka,

Ha érdekel, én a legegyszerűbb, hagyományos textilpelust használom, ahol külön van a négyzet alakú pelenka, és a pelenka nejlon. Ezt elég olcsón vettük, 1500 Ft volt 10 db pelenka, és 100 Ft asszem 6 db nejlon. Ebből 3 tucat bőven elég. Ez a legolcsóbb fajta, de a legmelósabb is. :lol:

Mostmár nagyon sokféle van, ahogy Zsu is írta, olyan, ammi az eldobható használatával egyező, de szét lehet kapcsolni a külsőt és belsőt, hogy könnyebben száríthasd és moshasd. Csak ez nyilván drágább is. De ezekhez nem értek igazán.
Csöpke igen jól összefoglalta a blogjában ezeknek az újabb textilpelusoknak inden csínját-bínját. Hogy hány db-rra van szükség, mennyi idő alatt szárad, stb.

Érdemes megnézni.

Ja, egyébként mi kb 5 pelust használunk naponta, és 2-3 naponta mosom. Kb 1000 Ft-tal ment feljebb avízszámlánk havonta. Ezért megéri. :wink: (nekem :D )
Útközben: Viszek magammal zacsit, és abba teszem a koszos pelust. Ha megérkezünk, beáztatom. De mivel min. 3 órát kibír benne a kölök, és 3 óra alatt elég messzire lehet jutni, még nem sokszor használtuk a zacsit 9 hónap alatt. :lol:

Ági

Kép

Kép
ágic
 
 


sziasztok!

Olyan jó lenne, ha tényleg összejönne a baba-mama találkozó, és tényleg sokan lennénk!! Látom kedve mindenkinek van, jó lenne tényleg találkozni!!!!

Litu, nagyon-nagyon szép a ház! Most még sok a munka, de a lényeg, hogy a Tiétek!! Sajnos mosható pelus ügyileg nem tudok sokat segíteni, olvastam róla, de nekem túl macerásnak tűnik :cry: Viszont ajánlom Csöppke honlapját, ő is textil pelust használ Lócin!

Lekri, nagyon édesek a fiúk! Milyen helyes lesz Kristóf barna göndör hajjal és kék szemmel!! (illetve már most is az)

Marcianya, nagyon édi a kis bágyadtan fekvő Marci-baba! Jobbulást nektek!

Atizka, engem nagyon érdekelne a süti-recept(ek), mert én is olyat szeretnék a szülinapjára sütni, amit megehet!Meg persze jó volna addig kipróbálni, biztos-ami biztos wink: Küldöm a címem priviben!

Lányok, ugye tejterméket nem lehet adni 12 hóig a babáknak. Akkor túrót és natúr joghurtot miért lehet? Az nem allergizálhat?

Megnéztem a kiskönyvben lévő táplálási táblázatot, hááát...szerintem elég érdekes dolgok vannak benne. Pl. a paradicsomot 13 hónapos kortól írja főzve, 24 hónapos kortól pedig nyersen...Viszont galambot(!) már ehet 13 hónapostól :shock:

Ja, és Fruzsi, én személy szerint szeretek ide írni!!! Remélem elmúlik a fejfájásod, tompán én is érzem

Kép
tim27
 
 


Marcianya,
jobbulást nektek!

Lituka,
szerintem nagyon jót tesz minden gyereknek (persze felnőttnek is) a kutya társasága!! Szuper, hogy együtt nőnek fel, nekem is volt kutyám, aki nem élt sosem együtt állattal, az nem is tudja, mit veszít! Én is mindennap gondolok rá, hogy mikor lehetne nekünk is, remélem, ami késik, nem múlik. Egyelőre nyűgként élném meg, ha napi 3-4x ki kéne menni vele (gyerek felcuccolás, lépcső, stb). Mert ugye mi nem kertesben lakunk. Meg még megvan az enyém, bár anyunál (ők nagyon összenőttek :D ) és gyakran van nálunk (ha szép idő van, direk "kölcsönvesszük"), nem hozhatok haza egy új lakót, megszakadna a szive. :D
Szóval hajrá kutyesz! Majd kérünk fotókat :D

Köszi a torta ötleteket!
Vendég
 


Tim,
ja, a kiskönyvtől már én is kiakadtam... :evil:
Vendég
 


anyám

2óra alatt 203,59 RE MENT FEL A CHF

2órával ezelőtt 201,30 volt :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Tim,
örülök neki, hogy Te is szeretsz még írni ide! :lol:

Litu,
igazad lehet, hogy a tescos nyáron lehet vastag....a legvékonyabb eddig amit mi használtunk és most is az van (akciós volt éppen) a pampers sleep and play. Én nem annyira kedvelem és Apa ki nem állhatja az illata miatt :lol: :lol: :lol: De vékony és elég jól bírja a gyűrődést az örökmozgó kislányunkon. Csak a dereka lehetne gumis...

Kiskönyvben...hú én még nem is néztem :oops:
Én adok régóta 7 hós kora óta Almának főtt parit főzeléknek, imádja, joghurt és túró, mivel savanyított tejtermék ezért lehet adni. A tejben a tejfehérje az ami allergizál és a savanyítottakban az már nem aktív formában van. Galamb :shock: szerintem nem is ettem még én sem!

KépKép
kisfruzsi
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, csak tegnap bedöglött a gépünk!

Mi hála isten jól vagyunk! Csak apa náthás, de mi eddig Zsófival nem kaptuk el, pedig már apa is kilábalóban van. Úgyhogy talán már nem is fogjuk.
Ma voltam a bőrgyógyászaton , mert egy furi anyajegyet találtam ami eddig nem volt a lábamon. Jól megijedtem! na mondom pár hónap és nekem annyi... ez melanóma! de kiderült, hogy nem is anyajegy! valami ér pattant meg, és elég érdekes formát öltött. szerencsére apa a kórházban dolgozik, így csak fél órát kellet várni.... :evil: pedig időpontra mentünk direkt, mivel Zsófit is vittem. nem volt kire hagyni.

kisfruzsi! én úgy tudom kb.2 évnek kell eltelnie, hogy császár után normál úton szülhess. feltéve, ha a hasseb is rendben van. de ez nem tuti, csak valahol olvastam, meg mintha itt is beszélgettünk volna róla amikor a babók születtek.

babatali: tök jó lenne... de nekem baromi messze van!! nyugatabbra nem terveztek???? én szombathelyi vagyok!

kiskönyves tápálás: szerintem akkora hülyeség a benne lévő táplálási javaslatok!! pl. asszem a spenótot is tök későre teszi! pedig az az egyik legkorábbi főzi! :shock: paradicsomot én is régóta adok.
natúr jogh., túrót most kezdjük el.

mosható pelus: nem tudok én sem hozzászólni. én tuti nem használnék.... van elég dolog annélkül is nem?

Kép
gabo001
 
 


Bocsi, hogy most nem reagálok csak egy miatt írok gyorsan.

Kisfruzsi! Én anno Petrát császárral szültem, a másik 3 lánykámat pedig simán. Orvos és kórházfüggő is a dolog, hogy engedik-e. Na meg persze fontos a te állapotod, és az is számít, hogy mi miatt volt szükség a császárra. Nálam téraránytalanság, hosszú elhúzódó és nem táguló vajúdás volt a fő indok (22 óra múlva csasziztak az indítás után) na meg persze ekkorra már belázasodtam a fáradtságtól és a baba szívhangja is kezdett romlani. Azt mondják egyébként, hogy legalább 1 év kihagyás kell a két terhesség között, hogy regenálódni tudjon ilyen esetben a méh fala. Bármi kérdésed van nyugodtan írj.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Friss kép Kép Kép

Majd igyekszem jönni is, de tényleg....

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Sziasztok!

Többgyerekeseknek üzenem - büszkén - , hogy enyéim már alszanak! :lol:

Voltam ma tanácsadáson, ahol véletlenül pont az a védőnő volt, aki tegnap szintén a szoptatás ellen volt, csak emberi stílusban és szegényt nagyon a földbe döngölte, amikor a gyerekorvos közölte, hogyha nincs görcsöm, akkor szoptassam még egy picit Attilát, mert szüksége van rá. A védőnő ma már úgy adta elő, hogy nekem görcseim vannak szoptatás közben. Jó, mi?

Dobok egy képet Attiról!! Kép

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Ollem, nagyon édes Bogi!

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Pelenka: mi most a dm-es babylove-os pelusból két kartondoboznyit (2*84) használunk el egy hónap alatt de ez mindkét gyereknek van. Szerencsére egy a méretük. Egy gyerekünk egy nap átlagosan 3 pelust használ el. Így kettejük pelenkája kijön 7.000-ből.

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


Ollem,
Jaj de édes Bogi és milyen hosszú már a haja!!!

Kerekes,
Köszi az első kézből való infót!!! :lol: Azt beszéltük Apával, hogy pont ugyanannyira fogok félni a második szülésnél is mint az elsőnél. Apa akor lenne nyugodt, ha császár lenne megint, azt már tudja milyen :wink:

Hát ahol én szültem nem tudom mi a hozzáállás....de majd kiderítem...

Én kb. 5 pelust használok naponta, kaki ált. 2x van, a többi pisi, de jó sok :lol: :lol: :lol:

KépKép
kisfruzsi
 
 


Lituka!

Írok ide, mert akartam neked válaszolni, csak nem jutottam el odáig :)
De ha már feldobtad a témát:)

Na szóval mi eddig kushies pelust használtunk, külső belső variációban. Ez az olcsóbb megoldás sztem, mert a belső olcsóbb, külsőből meg nem kell annyi, hiszen sokszor nedves sem lesz, ha mégis, kiöbíted kézzel és a radiátoron 1 óra alatt száraz.

(belső=nedszívó, van nadrágpelenkás, meg előre hajtogatott (oyan mint a terta, csak jobb nedvszívó anyagből és előre össze van hajtva

külső: nedvességzáró ráteg, lehet műanyag, vagy vékony nejlonréteggel bevont textil. utóbbi jobb, mert a levegőt átereszti, de a másik se rossz :))


Ami Lizinek van az egy AIO azaz minden egyben. A nedvességzáró réteg egybe van varrva a pelussal, magyarul pont annyi ráadni, mint az eldobhatót.

Én ezt 7 dollárért rendeltem, sok sok anyukával együtt, így a pk elhanyagolható volt. Akitől rendeltem hozat eladásra is. A teszveszen szokta árulni, 1800 körül darabját. Én most 7 db-ot vettem, és ez akár elég is lenne nekünk. Én a ruhákkal együtt mosom, és a radiátoron 2+3 óra a3att száraz, tehát lehet forgatni sűrűn :)

Ja és ami Lizin van, az egyméretes, magyarul 1x kell megvenni, és végig jó lesz.

Nem tudom, hány kg most Máté, de ha nem túl duci, akkor a kushiesből tudok neked próbára küldeni, mert mi inkább ezt hazsnáljuk (apának egyszerűbb ezt feladni :))

Gaboo, nem tudom, nekem 3 gyerek mellett simán megy, nem hiszem, hogy másnak ne menne. Nálunk így működik: Lizit belenkázom, a koszosat ledobom a földre, persze a külsejével kifelé :) Lizit leteszem jétszani, vagy aludni, pelust kiviszem, ha pisis, akkor folyó víz alatt átöblítem, (külön a pelust és a +betétet) ez max fél perc, és bedobom a mosdó alatti vödörbe. 1-2 csepp teafaolajat csöppentek rá, (fertőtlent, és elveszi az esetleges szagokat, ami öblített pelusnál nemigen van), Ha kakis, akkor a kakit wc paprral leszedem, (van aki vékony papírbetétet használ, és ha csak pisis kimossa, ha kakis, akkor kakival együtt megy a wc.be, de én ezzel is spórolok) leszedés után folyó víz alatt lemosom róla amaradékot (finnyásoknak: én se érek hozzá a kakihoz, fúúúj :)) majd bio-foltisztítóval bekenem és megy a vödörbe. Ha fehér ruhát mosok, ami a vödörben van, az megy a gépbe. Ennyi. Naponta 5-6x fél, max 1 perc (mert ugye terigetni így is úgy is kell...) és nem dobsz ki egy rakat pénzt az ablakon, nem teszed tönkre a babád bőrét (mint mondtam, Lizának kicsapja a bőrét az eldobható, mióta textilpelussal kényeztetem :)) véded a környezeted :)
És nem elhanyagolható, hogy a textiles babák hamarabb lesznek szobatiszták, mert érzik a pisit. KAtánál én megéltem hogy még 3 évesen se akart a bilibe pisilni...Lizával nem szeretném.

Tárolás: Kétféleképpen lehet tárolni: vizesen, és szárazon. A vizes tárolásnál ecetet teszek a vödörbe (fertőtlent), szárazon tárolásnál teafaolajat. Most azért tárolok szárazon, mert ezek az új pelusok vékony vízzáró anyagból vannak, nem bírják hosszútávon az ecetet, no meg mivel naponta mosok, elég sok lenne a felesleges vízfogyasztás.

Mosás: Én Bio mosószerrel mosok, és ecettel öblítek, narancsolajjal illatosítok. A mosást meg lehet oldani mg olocsóbban mosódióval, mosószódával, de én örülök hogy apjukomnál ezt leg. sikerült elérnem, nem próbálkozom egy ideig. Ez a bio mosószer egy árban van az Ariellel (mi azt hazsnáltuk régebben), de legalább természetes. Az ecet meg ugye olcsóbb mint az öbltő. És a ruháink nem ecetszagúak, tisztaságszaguk van :)

szárítás: én a radiátoron szárítom a pelusokat, nyáron a napon fogom :) A vastagabb pelusok 1 éjjel alatt szárazak, ezek az aio-k meg 2-3 óra alatt.

A pelenkázón meg pont elfér ott, ahol eddig az eldobható volt.

A észt nem szeretném osztani, de én se hittem volna, hogy ez nekem menni fog. És most imádom :) Csak az a baj, hgoy pelusokból is olyan szépek vannak :) És nehéz megállni a gyüjtögetést :)


Jah, Lituka, kérdezted a takarítást is. Ecettel mosok fel, azzal tisztítom a onyhát, wc-t fürdőt. NIncs vele semmi gond, csak kicsit erős a szaga :) És furi hogy nem habzik. De pl tescoban, dm-ben kaphato a frosch, ami nem teljesen öko, de azért 98 százalékban 24 óra alatt lebomlik, szóval eléggé öko :) Én azt szoktam még hazsnálni. Olcsóbb mint a cif és társai, de bevállt :)
Jah és most veszünk egy gőztisztítot kemény 7000 ft-ért. Fertőtlenít, vegyszer nélkül :)

Nekünk amúgy heti 3 liter ecet fogy (néha kajába is kell azért :))
+ 1-1 flakon a mosogatószerből, a súrolószerből, ablaktisztítóból stb. Ez havi-kéthavi szinten...

Mióta így mosunk, takarítunk pelenkázunk, sokkal több mindenre futja. féretenni nem tudunk, mert mindig van mire költeni, de olyan eddig még nem fordult elő, hogy hó végén vegyem meg a csajszimnak a zsülinapi ajándékát 10000.ért. (biciklit vettem 28-án) eddig mindig minuszban voltunk fizura.
Igaz varrok is, de amit keresek, az kb elmegy a megemelkedett hitelre, 3 a férjem fizujának kompenzálására (egyik +20, a másik - 20, azaz -40-ben vagyunk minden hónapban. Ennyit termelek ki kb...)


Lekri, neked akartam még írni, hogy a bankok nem kicsit használják ki a helyzetet ám, hgoy van mire fogni!!!!!


Ugyanis megnéztem, amikr ofelvettük a hitelünket, 176 ft volt a svájci frank, és a törlesztésünk 36000 ft volt. A múlt hónapban 53000 ft-ot vontak, és 177 ft volt a frank....JA!!!! szóval most majdnem nagyon csúnyát mondtam....
(ebbe mlég nincs benne a lakástakarék)



Na léptem,

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Klarka, csak számolok neked egy kicsit :)

3 db pelus/nap/gyerek, akkor kb 18 AIO-ra lenne szükségetek. (most azt az árat számolom amiért én vettem ok?) +6 betétre, mert éjjelre kettő kell (alapból 1 jár a pelushoz)

Az 18x 1400=25000,

+
6x400: 2400.

Összesen 27400 ft. Ha ezt elostom 7000-er (ami majdnem 8 ha jól rémlik a dm pelus ára még) Az azt jelenti hogy 4 hónap pelenka ára. És a legkisebbeddel együtt mennyi ideig lesz még pelenkásotok? :) Szerintem a mosás költségét nem kell beleszémolni, mert így is-úgyis mosol, ha bedobod a ruhák mellé, fel sem tűnik szvsz. Ja és 3 naponkénti mosással számoltam, szerintem nem is kell ennyi pelus.

De még 1x, nem akarok senkit rábeszélni, csak azért példálóztam veled, mert a te számaidat láttam :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Pelus: Zsuzsófi, Agic, én is köszönöm, hogy leírtátok a mosható pelusos tapasztalatot. Ugyan mostanában rendszeresen olvasok egy ilyen fórumot is, de olyan bonyolultnak tűnik, és nem tűnik olcsónak sem. Bár sokáig szemeztem a dologgal, de már nem hiszem, hogy belevágok. A legolcsóbb megoldást nem merem vállalni, tartok a macerától, az egyszerűbben használhatóak meg túl nagy kiadásnak tűnnek egyszerre. Ráadásul anyóst, aki napi 4-5 órában vigyáz a babóra nem lehetne rávenni (már beszéltem vele róla), szóval eldobható is kellene. Mi sajnos elég sokat használunk, napi 6-8 db-ot, mert Trudi 3-5 x is kakil egy nap. A leszoktató (vagy hogyan is hívják) nadrágokon még gondolkodom.
Többieknek, akik szemeznek még, ezt ismeritek? It van egy csomó tudnivaló róluk, meg ötletek (mondom ezt én, aki nem próbáltam ki):
http://moshatopelus.blogspot.com/

Kerekes, én is köszönöm az infót a szülésről! Írok neked pü-t, ha nem gond.

Kisfruzsi!
Ennek tényleg nem árt előre utánanézni, mert elég változó dolgok vannak. Én pl. lehet, hogy emiatt fogok orvost és kórházat váltani, mert ahol Trudit szültem, gyakorlatilag egyáltalán nem engedik császár után a hüvelyi szülést. Nagyon sajnálnám, mert annyira rendesek voltak egyébként, nagyon szoptatáspártiak is, így császár után is azonnal velem volt a baba. Az orvosom vállalná, de mondta, hogy most ebben a kórházban az aktuális főorvos nem engedi, ő meg így nem tud mit csinálni. Ő nekem egyébként 2 évet tanácsolt a két szülés között, de azt mondta, ennél kevesebb idő sem kizáró ok, csak 2 év fölött jóval nagyobb az esély. Persze minél több idő telik el, annál nagyobb az esély.

Klarka!
Nagyon hősies vagy a szoptatással! Kívánom, hogy szépen menjen továbbra is együtt a kettő!
(Én nem merném bevállalni, de nekem korán kezdődtek most is a keményedések, azért született babó 5 héttel korábban. De így most még nyugodtan szoptatok :D )

Hozzátápi: lehet, hogy nagyon fáradt vagyok? Most lapoztam át a kiskönyvet, és nem találtam benne semmit.

Litu!
Szerintem is nagyon jó, ha vannak állatok a gyerek körül! Én vidéken nőttem fel, nekünk is voltak háziállataink (a kutyán és macskán kívül is), és máshol is sokat láttam. Itt Pesten meg azon aggódom, hogy hol fog látni a gyerekem életében majd mondjuk tehenet, lovat, csirkét. Nehogy majd azt gondolja, hogy a tehén lila, mondjuk. Állítólag az állatkertben már ilyesmit is látni.
Vendég
 


Sziasztok!

Élünk,virulunk mi is,csak nem nagyon jutottam ide a gép elé...
Őszintén írom,hogy mióta legutóbb itt voltam minden beírást átolvastam,de hát nem tudom mire emlékszem,mert már nagyon fáradt vagyok...

atizka: köszi hogy írtad a Felicitas csomagot. :wink: Nekem ma dobott be a postás értesítőt róla,de még nem váltottam ki,mert arra sem volt időm,hogy lemenjek a postára. :cry: De mondta a postás,hogy azért nem hozta ki,mert konkrétan csomag mérete van. :wink: Mostmár legalább tudom mi van benne.Holnap majd kiváltom!! :)

lituka: miért itélnénk el mert kutyust akarsz a házba?Nekünk is még csak azért nincs,mert mi is panelban lakunk jelenleg,nem kertesben.Ha kertesben laknánk tutira lenne kutyánk!Méghozzá Bischone Hawanese. :wink: :wink: Nálunk ez a típus a favorit.

marcianya: húú kemény napjaitok vannak...jobbulást nektek!

Mi ma voltunk a gyerekdokkernál,és szerencsére Blankának "csak"a torka pirosabb mint kellene,de ma reggelre kicsit el kezdett hörögni,így kapott köptetőt is.És megkaptuk a 2.Prevenar oltást!!!Legalább túl vagyunk ezen is.
És a nődokit is sikerült felhívjam folyás ügyben,oda csütörtök este megyek...

Kép

Kép
mezsó
 
 


ja!!Hozzátápi!Paradicsomot azért lehet újabb nézet szerint már korábban/bolti bébiétel/4hótól adni,mert azt úgy kell érteni,hogy olyankor a belső magházát teljesen eltávolítják,és a paradicsomnak csak a húsát készítik el.Amiket a kiskönyv hátuljában találtok/a miénkben nincs ilyen megjegyzem.../azt úgy értik,hogy a paradicsom egészét nézik,maggal mindenestől.A másik a joghurt és a nem tudom már mit említettetek,az sem a sima tej,hanem annak a savanyított,erjesztett akármilye,és úgy ugye külön válnak,kicsapódnak belőle azok a fehérjék/pl.kazein/amik károsak allergizálnak.

Kép

Kép
mezsó
 
 


Jó reggelt,

Hú csajok én maggal együtt adom Almának elejétől fogva a parit. Semmi baja nincs tőle. Kb. hetente 1x eszi paris krumplit.

Az éjszakáink borzasztóak megint.....nem tudom mi lehet....
8-kor aludt már én fél 11-kor mentem aludni és Alma 11-kor felkelt és 2-kor aludt csak el. Sírt forgolódott, semmi se volt jó neki sehol...2-től 7-ig aludt és most is fent van..én hulla vagyok!

KépKép
kisfruzsi
 
 


Litu,
Győrben nem tudod hogy állnak a császár utáni természetes szüléshez???

KépKép
kisfruzsi
 
 


kisfruzsi: sajnálom a húzós éjjelt!! :cry: Nem lehet hogy fogacskája akar jönni Almának?Ínye nem duzzadt?Blanka még éjjel jól aludt,de minden este szoktam nézni fürcsikor az ínyét,tegnap is ezt tettem,és felfedeztem,hogy határozottan be van neki duzzadva az ínye ott ahol már a 9.foga készülődik...Úgyhogy bármikor jöhetnek már nálunk is az álmatlan éjszakák... :roll:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Mezsó,
én is arra gyanakszom, de nem nagyon van megdagadva az ínye.
Almának fent és lent 2 foga van, a következő hol fog jönni neki?Húha 9. fog, húha igazi kis cápa!

KépKép
kisfruzsi
 
 


Hát 9.fognál van állatira megduzzadva az ínye,legalábbis összehasonlítottam a másik oldallal,és attól sokkal dudorosabb...Szóval abból fogacska lesz,de lehet még nem mostanában. :wink: Mert nyűgösség ami a fogának lenne betudható,olyat nem látok,tapasztalok nála egy ideje...kipp-kopp... 8)

Kép

Kép
mezsó
 
 


sziasztok

hát megtörtént a hitellevonás.ujabb 6500ftal emelték :( :( 32helyet már 59et fizetünk :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

de hogy a nap jól folytatódjon,apának balesete volt nem nagy de akkor is.a munkatársa ment elől előtte egy kukás autó.a kukás autó befékezet a munkatársa(unokatesója) is.apa meg hiába már beléjük is ment.igazából kivülről szinte semmi nem látszik a kamionon de a fönök szerint fülkecserés valószinű.szegény apa hivott,mondta még most is remeg

soha nem volt balesete még személyautóval se :( :( :( :( :(

de akkor ispozitiv vagyok(próbálkozom)


Tofi imádja a paradicsomos krumplit.annó Levim is szerette nagyon.én vettem eddig a kecskeméti babaitalból a paradicsomosat és azzal turmixoltam a krumplit össze.Levi kicsinek vízezve itta ezt a fajta paradicsomlét :) :) :)

Fruzsi
éjszakákat sajnálom.nálunk is vannak megébredések de talán javulunk.most fél3kor kapot pár kortyot inni majd fél5kor enni és 8.30ig aludt. :shock:

Zsu
azt hiszem meglesem,hogy mi mennyivel kezdtük.nálunk az is baj,hogy 1évig volt valami állami segitség vagy támogatás vagy mi.az meg már lejárt.szóval eleve emelnék valamennyivel.de azért nem ennyivel. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

olyan jó olvasni,hogy itt mások még csak most készülnek a 2-3.babára.nekem talán már ilyen élményem nem lesz.ha erre gondolok elfog a szomorúság is.na de majd talán lesznek unokáim :wink: :wink:
Vendég
 


lekri: sajnálom a balesetet,de örülök,hogy párodnak az ijedtségen kívül semmi baja nem lett. :) És az is tök jó,hogy javulnak az éjszakáitok!A hitelt pedig szörnyen sajnálom. :cry:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Nem tehetek róla, de nekem akkor is macerásnak tűnik ez a mosható pelusos dolog... meg mindig a mi gyerekkorunk jut róla eszembe, amikor anyáink abba bugyoláltak, és napjában sokkal többször kellett pelenkát cserélni, mert az aztán be nem szívta a pisit... nekem ez a megoldás így nem tűnik baba-barátnak. Zsófim így is ha kicsit többet van benn a pelenkában, már kezd kipirosodni a bőre. igaz ő nagyon fehér, érzékeny bőrű. mi pamperst használunk ami belül hálós, és gumírozott a dereka. ez nagyon bejött a bőrének. szép fehér neki mindig. mi napi 5-6 pelust használunk. pelenkán, tápszeren nem spórolunk. (tápszerből is a Beba Aktívat kapja). inkább máson pl. magunkon, ruhán...stb

Zsófi is többször fennvan mostanában éjjel. :roll: szerintem a felső fogai jönnek, de már olyan régóta... már kibújhatnának végre! :P

Kép
gabo001
 
 


Gabo, nekem nem tisztem meggyőzni senkit...

Csak annyit mondanék, hogy a babád érzékeny bőrű, és te pont ezért veszel eldobhatót??? Csak 2-3 napig ne azt add rá, hanem textilt, és azonnal pirosodni fog az eldobhatótól....Nem spórolsz a pelenkán, és megveszed a full műszálas, többfajta vegyszerrel kezelt pelenkát? komolyan nem értelek....
De mind1, nem az én dolgom :)

Nálam nem feltélten a spórolás volt az első pont, hanem hogy mindenből a legtermészetesebbet adjam a gyerekének.

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


sziasztok!

Tök jó, hogy ilyen aktív a fórum! :D

Fruzsi, köszi a választ a savanyított tejtermékek adásával kapcs-ban. Jó, hogy leírtad hogy miért, mert így már értem!!

gaboo, jobbulást a férjednek, vagy már meg is gyógyult? Vigyázzatok magatokra! Örülök, hogy az anyajegy nem anyajegy!

Lekri, sajnálom a balesetet, de a lényeg, hogy nem lett semmi baj (az ijedtségen kívül) hát igen, a hitelösszeg sem boldogítja az embert, ennek ellenére jó, ha pozitívak vagyunk :)

Klarka, nem semmi az a védőnő!Milyen képmutató!!!! :evil:
Aranyos a kép Attiról!!

Nekünk is javulnak az éjszakáink (csak el ne kiabáljam) 1-szer vagy 2-szer kel csak már Bálint :shock: Nem tudom, minek köszönhető. Annyi szépséghiba azért van a dologban, hogy nagyon későn tud csak elaludni, 10-11 órakor!!!! De ne legyünk maximalisták, most én ennek is nagyon örülök!! (vhogy fáradttabb is vagyok, mióta ennyit alszunk :shock: )

Kép
tim27
 
 


Lányok, kb. mikortól kell majd elkezdeni tanítani a gyerkőcöket az önálló kanalazgatásra? És pl. szendvicseket, kalácsot mikortól ehetnek vajon?

Kép
tim27
 
 


a mi napunk az :(
kimásolom a blogból mit csinált Tofi:
délelőtt Tofi ugy gondolta halálra rémiszt.lenyelt valamit és elkezdet fullákolni.szaladtam hozzá.mire odaértem már felköhögte.de amikor benyultam a szájába akkor vissza nyelte.nem kapot levegőt.gyorsan fejre állitottam és elkezdtem ütni a hátát.hála elkezdet orditani és egyben lenyelte azt a valamit.

sejtéseim szerint papir volt mert a szobájába semmi kis játék nem található viszont kis papir darabkákat láttam jól megrágva.


most már remélem mára befejeződőt
:( :( :( :(

Tim
én már adtam Tofinak májkrémes kenyeret,sajtkrémeset.
Vendég
 


tim: kanállal szerintem még mi várunk,úgyis mindenhová kerülne a kaja csak a szájába nem,ha hagynám így.Amúgy mindig azt szokták mondani,hogy adjunk neki is egy kanalat a kezébe,hogy szokja,és úgy etessük.Nekünk egyenlőre még ez a verzió se jött be,mert inkább játszás van ilyenkor a dologból,ahelyett hogy enne...
Kaláccsal én még vigyáznék/nem is adom,hisz az kelt tészta.Így is felnőttek közül is nagyon sokan rosszul vannak a kelt tésztáktól.Szerintem a babák lehet hogy még rosszabbul viselnék.Szóval kalácsot szerintem mi még tutira nem eszünk jó darabig.A szendvics alatt te mire gondolsz??

Kép

Kép
mezsó
 
 


ja,hát májkrémes kenyérből kis katonákat már Blanka is evett. :wink:

lekri: jujj hát elhiszem hogy nagyon megijedtél!! :cry: :cry: A múlt héten én is idejében érkeztem...Blanka múlt héten derült ki számunkra hogy feléri az étkezőasztalunkat,amiről leszedett egy 5 forintost!! :shock: :shock: :shock: És feltűnt hogy rág valamit...odamentem,és a szájából szedtem ki.Még jó hogy időben érkeztem!! :shock: :shock: :shock: Remegtem utána vagy 1óráig még a gondolatától is hogy mi lett volna. :? :shock: :?

Kép

Kép
mezsó
 
 


ja kanálal:
Levim 15hósan kivette a kezemből a kanalat és onnanól egyedül eszik.viszont van ismim aki még a 3éves gyereket is eteti mert nem képes egyedül enni.
Vendég
 


huh Mezsó elhiszem,hogy te is megijedtél :(
nálunk ugye azért is kell nagyon figyelni mert Levi nem nagyon érti,hogy miért kell a kisjátékokat elpakolni
Vendég
 


Kiegészítés: :D

A mosáshoz szerettem volna írni, én másképp csinálom, mint Zsuzsófi. Lehet, én lustább vagyok. :lol:

Mi ugye síma tetra pelust használunk. Mióta Barnus nagyobb lett, háromszögre hajtva már nem érte jól körül, így kb egy hónapja vasalás után csak félbe hajtom a pelust, utána meg kétszer félbe, és így teszem a fiókba. Amikor használni kell, beleteszem a külsőbe, csak áthajtom a lábai között, aztán elől is, majd hátul is megkötöm a nejlont. Közben persze a nejlont visszahajtom a lábánál és popsijánál. Amikor még háromszögre hajtottam, párszor előfordult, hogy kifolyt vali, de mióta csak így, azóta egyszer sem, pedig sokat kakil. :oops:
Én nem használtam egyáltalán betéteket, csak a pelust, és mindig felszívta apisijét. Plusz ezze a pelussal le tudom törölgetni a popsijáról a kakit, a pisit, így sokkal kevesebb popsitörlőt használok el. Nem pirosodik a popsija, és csak esténként szoktam kenni sudocremmel, vagy ha picit pirosodni látom kaki után. Ja, és nálunk éjszakára sem kellett plusz betét egyáltalán.

Mosás: van két fedeles vödröm, amikbe ecetes vizet teszek. Miután kivettem a pelust a popsi alól, ebbe a vödörbe dobom bele, öblögetés nélkül. Egyikbe a kevésbé szennyezett pisit, meg az áztatni való ruhácskéáákat másikba a kakist. Amikor mosni készülök, a pisiseket csak átöblítem, és mennek a mosógépbe. A kakisokat széthajtom, és így, hogy áztak már kicsit, a kaki maga elválik a pelustol. A tartalmat dobom a WC-be, a pelust átöblítem, ha makacsabb a folt, megdörgölöm kicsit mosószappannal. Így borzasztó gyorsan a mosógépbe kerülnek ezek is. hozzá a ruhái, törülközői, stb. Erre kb 3 naponta kerül sor, nem vészes. Én öblítéshez az ecethez eddig icipici öblítőt tettem, de Zsuzsófi, az olaj nagyon jó ötlet, kipróbálom. :lol:

Bocsi, hogy zavarkodtam.
Ági

ui: KisFruzsi!
Én egyik ismerősöm császár után szült természetesen, de előtte minden nap sétált min. 2 km-t. Ilyen is van. De biztos, hogy orvos és kórházfüggő a dolog. Sok sikert sw próbálkozáshoz. Irigyellek. Mi si több babát szeretnénk, csak most elég vacakul állunk anyagilag, úgyhogy apa azt ondta, várna még kicsit a másodikkal. De néha olyan, mint a széljárás, még lehet, hogy meggyőzhető. :D

Kép

Kép
ágic
 
 


Ági! Nem kötözködés képpen, inkább csak elcsodálkoztam, hogy akkor van, hogy egy kakis pelus kakival együtt 3 napig áll a vödörben? :shock:

Egyébként nincs bajom a mosható pelusokkal, becsülöm, azokat akik azt használják, én talán lustaságból nem használom :oops: , de igazából soha nem nagyon foglalkoztatott a dolog. (Én még mindig amondó vagyok, hogy összességében ez is kerül annyiba, mint egy olcsóbb fajta eldobható. Nem muszáj egyettérteni velem, mondom ez az én véleményem.)

Én is mindig parázok, hogy lenyel valami Emma. Jó, hogy nem lett baja sem Kristófnak, sem Blankának.

Tim, szerintem kenyér-félét, szendvicsként akkor adok majd Emmának, ha lesz elég foga hozzá, ügyesen rág. Ez nagyon úgy néz ki, nem mostanában lesz, még csak két kicsi foga van. Előtte meg kiflicsücsök, kenyérhéj, pici banán, amin tanulja a rágást. De még ilyenekkel sem próbálkoztunk.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Zsu! én is a legjobbat akarom a gyerekemnek! nem hiszem, hogy a pampers olyan szar lenne, szép tőle a feneke. persze a mosható term. anyagú, de nekem egyáltalán nem tűnik higiénikusnak! a ruháival meg pláne nem mosnám. mindenki maga dolga, mint a táplálás. én csak lesek mennyi mindent kapnak egyes gyerkőcök már enni, de inkább nem szólok....
mindenesetre aki mosható pelusozik annak minden elismerésem. van energiája az tuti...de ha van könnyebb én inkább nem szenvedek...

Kép
gabo001
 
 


Sziasztok,

Hát pelus ügyben én borzasztó kényelmes vagyok...nem hiszem, hogy áttérnék a moshatóra. Aban biztos vagyok, hogy természet barát meg minden, de abban már nem annyira, hogy jobb kénylmesebb a babapopónak, mint az eldobható. Zsuzsófinak és Áginak, Csöppkének és még sokaknak tök jó hogy bevált és jobban szeretik használni, mint az eldobhatót.
Én elég hanyaganya vagyok ebből a szempontból: nem mosom külön Alma ruháit az első perctől fogva, sima mosóport használok, öblítőt nem.
De mindenki úgy csinálja, ahogy neki jó!! Mindenki jót akar a csemetéjének az tuti! :wink:

Alma alszik (szerencsére) én meg végre megebédelhetek! Ma nem voltunk kint, mert szakad az eső egész nap....

Lekri, Atizka,
hú ne is mondjátok, én is remegtem és baromira bűntudatom volt a celofános baleset miatt!!! Mindig félek, hogy félrenyel valamit. Főleg hogy valamelyik nap megint mutatták a tv-ben azt a kisfiút, aki agykárosodást szenvedett fulladás miatt...szőlőszem ment félre neki, meg is fulladt és mire újraélesztették károsodott a kis agya...ilyenkor hálát adok Istennek, hogy mi simán megúsztuk....

Ági,
igen abban biztos vagyok, hogy inkább orvos és kórházfüggő a szülés dolog. Ha csak a séta a lényeg én minden nap megyek 2-3 km-t minimum Almával!!!

KépKép
kisfruzsi
 
 


Csajok Alma már fél 3 óta alszik :shock:
Ma már aludt 2 órát fél 10-től fél 12-ig,és most is sokat alszik, bár éjjel nem aludt. Remélem nem megy majd az éjszaka rovására

KépKép
kisfruzsi
 
 


Sziasztok Mamik!

Látom a mosható pelus a téma... Hát én ehhez túl lusta vagyok :oops: :oops: Bár mostanában néha elgondolkodtam rajta, hogy talán áttérhetnénk mi is, de apa mindig lebeszél...

Lekri,
ilyen már nálunk is volt. Mi még az ügyeletet is kihívtuk. Szerencsére Lili nem tudta lenyelni azt a valamit, de én is nagyon megijedtem.

Kép
emi29
 
 


Sziasztok Lusta Mamik! :D

Csatlakozom! :D

Én is emiatt nem térek át a textilre. Pedig minden egyes nap megfordul a fejemben, hogy én aztán jól kiveszem a részem a környezetszennyezésből :roll: Bárcsak lenne olyan eldobható, ami teljesen lebomlik!! Nem szerettem a kakit áztatni és irtóra örülök, hogy ezen a szakaszon hamar túljutottunk. De a textilpelusos megoldásnál a popót lehet védeni popsikrémmel, csak gondolom több kell belőle jóval. Zsu is írta, hogy a textilpelusos babák előbb lesznek szobatiszták, ebből gondolom, hogy rendesen érzik, mikor tele van, de egy jó popsikenőcs aranyat ér (mi összesen 2 kis tégelyt használtunk el születése óta, annyira nem kell krémezni az eldobható mellett, csak törölni szoktam)

Na a bili-korszak megint jó lesz, törölgethetjük a kakit... :roll: :lol: :lol: Sok helyről hallom, hogy egyből vécére ül a baba és kihagyja a biliszakaszt, lehet, én is megpróbálkozom ezzel Boginál. 3 évesen talán már elég nagy lesz ahhoz, hogy fellépővel akár, de felérje az ülőkét, nem?

Hogy ezek a férfiak mennyire nincsenek tisztában a színekkel :roll: :lol: Emberem bevásárolt tescos pelusból, mondom neki "ciklámen" színű, erre hozza a tecsó gazdaságost (a "színes" helyett), ami KÉK.. 3 csomaggal!! Ez is jól állja a "sarat", de macerásabb, mert nejlonosabb.. Tudom, hogy ez női dolog, de nem ártana nekik némi képzés arról, hogy mi a bézs, pink, türkiz, stb, nem? Vagy csak az enyém nincs ennyire képben? :lol: :lol:
Vendég
 


sziasztok.
bocs a belepofázásért. környezetbarát (70%ban lebomló) ökopelus az ALANA a dm saját terméke. az ára nagyon jó és nekem egyik gyerek popsiját sem irritálta (a pampers és a libero néha igen).

bocs. :oops: :oops: :oops:
kerekpocak
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: