Új privát üzeneted érkezett!

És ez a kerek 4000. hsz. :lol: . Jó kis topic vagyunk.
Vendég
 


Jó reggelt baglyok :lol:

Balatoni szállás ügyben nem tudok sajna segíteni, majd én is keresgélek hátha találok neked valamit doo!

Nos egy kicsit (de csak egy kicsit :wink: ) én is megvédem Vicuska anyósát így ismeretlenül. Talán azt szerette volna ha jól érzitek magatokat, kikapcsolódtok és kicsit kivárt a telefonnal, aztán megnyugodott Lotti és végül ezért nem telefonált.

Én is mindig mondom anyának, hogy hívjon ha Rozi sír. Volt, hogy felhívott Rozi most ébredt fel és sír menjek. Pont a DM pénztáránál álltam sorba. Ott hagytam csapot papot rohantam haza. Erre pár perc múlva megint telefonált , hogy megnyugodott már játszanak, evett minden rendben :?

Kata, még tegnap akartam csak elfelejtettem írni, hogy tetszett ahogy írtad, ha ha SZEMBŐL nézzük a képet akkor a baloldali Marci :lol:

Hajni, nagy empátiával gondolok rád, mert majd rám is ez vár!

Jaj, szegény Bercel lábacska! Mennek a kis lábára a gyógypuszik ezerrel :cry:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Mary, ha mentek Blankának cipőt venni azért meglátogattok minket is ugye?
Ja még annyi, hogy mi voltunk a Brendonba is és + 2 cipőboltban, de a Tégelben volt a legnagyobb választék.

Doo, tudod én is ugyanígy érzek időnként mint Te, csak eddig ezt nem mertem írni :oops: Már többször megállapítottuk, hogy Rozi és Vikó eléggé egyívásúak, de ez a szopi dolog is hasonló. Én már olyan rosszul tolerálom ha órákig szopizik, egyszerűen frusztrál. Másrészt viszont jó,hogy ezzel mindig meg tudom nyugtatni + el tudom altatni! :oops:

Ági, nem írt tegnap ugye?

Emmának tényleg gyögyörű szemei vannak! :lol:

Bea

Kép[/url]
június
 
 

 
 

jó reggelt :D :D

Hozzá képest ma korán ébredt Emma,Apa elment 3/4 7-kor és felébredt,most aludt vissza.Remélem nem keverdik meg a napja :roll: :roll:

Balatoni szállás ügyben sajna én se tudok segíteni. :oops: :oops:
mia2007
 
 


Szia Évi! Jó reggelt! :lol:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


szia :D :D
mia2007
 
 


Doo, jól értettem, hogy Vikó eddig hosszúujjúban aludt? :shock:

Hajni, tetszett a "nincs lazsálás" beszólásod :lol: Tényleg miért szokásuk produkáltatni a gyereket. Anyámnak én is mondtam, ha találkoznak valakivel nem kell rögtön Rozit produkáltatni, ha akar majd küld puszit stb....... :?

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Dolog van, lépek :!:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Doo,
Én is még keresgélek balatoni szálláshelyet szeptemberre. Augusztusra már foglaltam helyet egy vendégházban egy cserháti faluban. Megmutatom hátha érdekel valakit:
www.doboskutvendeghaz.hu

Balatoni szálláshelyekhez íme egy kiindulópont:
http://apartman.lap.hu/
Nekem ez pl. tetszik, de apa leszavazta, mert ha esetleg földszinti apartmant kapunk, ne rohangáljanak a fejünk fölött. :? Íme:
http://www.csato.hu/index.html
mary74
 
 


De ha kifejezetten panziót szeretnél, úgy látom van ilyen honlap is, és sok balatoni helyet látok benne:
http://panzio.lap.hu/
mary74
 
 


Na, itt vagyok megint. Csak közben Blanka is felsírt és a net is kidobott.

Bea, lehet róla szó, hogy benézzünk hozzátok is. :wink:
De már úgy néz ki, hogy csak jövő hét közepe-vége felé lesz valami a dologból, mert addig már sok ilyen-olyan programunk összejött. Majd szólok, mikor megyünk.

Szegény kicsi Bercel! Gyógyuljon meg minél hamarabb a fájós lábad! Mi is küldünk sok gyógypuszit!
Etus, Blanka is kb. annyi folyadékot iszik, mint Hanga. 2x250 ml tápszer (reggel, este), plusz napközben mostmár megiszik 1,5-2 dl vizet. Úgyhogy örülök, hogy mostmár ebben a nagy hőségben azért hajlandó többet is inni az eddigi napközbeni kb. 10 kortynál.
mary74
 
 


Nem tudom mennyi a normális az ő korukban, de a két liter tényleg kicsit soknak tűnik. De lehet, hogy ez egyszerűen egyénfüggő.
Blanka eddig sem volt nagy ivó. Tavaly nyáron is Ő átaludta az etetési idők közötti időszakot, nem szomjazott meg nagy melegben sem. Ezen sok ismerősöm csodálkozott akkor.
mary74
 
 


Találtam egy cikket, ebben így adják meg a gyermekeknek szükséges folyadékmennyiséget:

"gyermekeknél szintén a tömegükhöz adjuk meg a szükséges folyadékmennyiséget: 60 – 80 ml/tskg/ nap"

De szerintem ugyanúgy, mint a felnőtteknél is, biztosan a gyerekeknél is vannak különbségek a folyadék-igényükben. Pl. egy kolléganőm nyáron sem iszik több vizet napi 2 dl-nél, azt is erőszakkal gyűri le, mert egyáltalán nem kívánja. Míg másnak 3 liter is kevés.

Etus, nem paráztatni akarlak, csak engem is érdekelt a téma, mert nekem meg úgy tűnt, hogy Blanka viszont túl keveset iszik.
mary74
 
 


Gyermekágy témához:
Egyik ismerősünk gyerekeinek olyan ágyuk van, amin van körben egy kb. 12-15 cm magas viszonylag kemény keret, ami be van vonva az ágyhuzat anyagával (mármint gyárilag ilyen, nem maszek készítésű). Persze van egy kis rész, ahol nincs keret, így fel-le tudnak mászni a gyerekek. Nekem tetszik ez a fajta ágy, én rácsosat még nem láttam.
mary74
 
 


Mary, igazából az hogy rács vagy keret szerintem már csakk esztétikai kérdés, amúgy mindegy. Nekem még az a félelmem ezzel kapcsolatban, hogy ez a rács elég alacsony, és ha éjjel feláll és félálomba elindul át tud bukni rajta. Lehet, ha veszünk, eleinte csak nappal teszem bele, amíg meg nem szokja. hogy itt nincs állva leszállás.

Bea, örülök, hogy Neked tetszett a beszólásom, mert az érintettnek nem annyira. Vagyis inkább nem értette meg, mert nem ugyanazzal a dologgal, de folytatta tovább. Néha olyan érzésem van ott mintha Hanga egy cirkuszi ló lenne. Míg ott voltunk 1 óra hosszát,Hangi ült a szőnyeg közepén, 5-en körbeülték és kapta az instrukciókat, mondjad, mutasd, csináld... :evil: . Mikor kimentünk, meg persze odagyűltek a szomszédok, hát nekik is meg kellet mutatni, mindent. Ott, minden van, csak spontán játék nincs.
Vendég
 


Ági, hová tűntél???
Vendég
 


Sziasztooook!! :D :D :D
Most értünk haza nemrég. Képzeljétek anyuéknál elszállt a számítógép mág hétfőn este :cry: valószínű a winchester, most van szervízbe, és így elszállnak a képek is róla :cry: :cry: Zitáról megvan nekünk is, de más képek pótolhatatlanok :cry:

mennem kell, este próbálok jönni. majd olvasok is
elvonásom volt :oops: :oops:

Kép
ági_bp
 
 


Halihó!
Épp olvasok, közben próbálok reagálni is.

Mary, ez az újságolvavás tetszik, jópofa, hogy előbb Blanka cenzúrázza :lol:
Etus szavait alátámaszthatom, hogy Bercel eltűnik, itt nálunk is lelépett, és barangolt a lakásban, Zita meg ott ült mellettünk. Ő ilyet nagyon ritkán csinál, azért volt már nekem is ilyen élményem, hogy hol vagy?tényleg a másik véglet. :wink:

Pelenkázásügyben mindenki előtt le a kalappal, mint mondtam, Zita e téren nagyon jó, csak ritkán vannak ellentámadások, és fúú, nem szeretném ha mindennapos lenne :oops: főleg ilyet, hogy letépi magáról 5-6X :shock: Ma azért mert visszafektettem a csupifenekével a pelenkázólapra, ahol felugrott előtte, behisztizett, s jól odacsapta a fejét hanyatt, mikor fektettem le :roll:

Etus, miért rémlik, hogy 4en vaygtok tesók? De csak 3ról írsz magaddal együtt. Van egy hugod is?

Etus, miért voltál hétfőn elkeseredve?? :oops: :lol:

Hajni, ül a Wc-n az öledbe :lol: ismerős, bár mi ezt csak az éjszakai járatokra tartogatjuk, nappal csak az ajtó marad nyitva. ha bezárom ott sír és feláll, ergo ki sem tudok jönni, mert ellökhetné az ajtó :?

Bea, engem is érdekel az a bizonyos dolog! Elő vele, ha már említetted :wink:

Hangi félti a kakáját :lol: :lol: ez jóóó.

Mary, Zita is mem-nek mondja a nemet. :) én azt bírom, ahogy közben a kezével is mutatja, határozott karmozdulat. :)

ezt most elküldöm...

Kép
ági_bp
 
 


Zita tegnap este már hármat lépett önállóan. Kapaszkodás nélkül feláll-ezt sűrűn csinálja már, és állva hol a combjaiba kapaszkodik :lol: hol tapsol, éédes :D :D

Vicuska, én ilyen nagymamánál többet nem hagynám, és megmondanám neki, hogy sajnos nem egyek a nevelési szempontjaink. :twisted: :twisted:

Na, Kata, csak minket hagyott ki :cry: :roll:

Kép
ági_bp
 
 


Hajni, szerintem nem gáz, hogy ennyi megjegyzést tettél. É amúgy elég beszólogatós vagyok alapból :oops: de ez szerintem végképp nem volt durva, szal ne pironkodj. :wink:

Etus, jaj, szegény Bercel :cry: :cry: remélem azóta javult a lábacskája. gyógypuszik mennek.

Mia, milyen lakás??? :shock: :D

Doo, még mindig nem válaszoltál, arra a bizonyos esti dologra. :oops: már bocs, h számon kérem :oops: :wink:
Doo, Ti 140es ágyon alszotok hárman??? Vagy az a "kanapé" volt ahol kezdtétek az együttalvást anno?
Fúú, ez a 3 órás szopi, nem irigylem :oops: főleg ha még vacsi előtt voltál. :roll:
Doo, Viki este hol kezdi az alvást, kiságyban? És nappal a kiságyba teszed, ugye? Én arra gondoltam, ha nagyobb lesz veszünk olyan gyerekheverőt, ami állítható hosszússágú, 3 méretben használható, leesésvédő rács van rajta, s nappali alvásnál próbálgatnánk. Vagy nem is tudom :roll: el kellene, hogy bírjon engem is majd, ha még szopizni fog elalváshoz. Anyuéknál egyébként a franciaágy mellé van letéve egy 1 m széles matrac, s nappal ott altatom Zitát, s nagyon beválik. Ezt is eltudom képzelni, hogy ez lesz az első lépés, h mellettünk alszik majd egy matracon. Aztán annak veszünk keretet. Csak az egy fix méret, míg az imént említett kiságyat lehet csak 140 cm hosszúságban is használni.

elküldöm..

Kép
ági_bp
 
 


jól elvagyok itt magamnak. senki sehol?? :cry:

Kép
ági_bp
 
 


Szia Ági
vagy még?
mia2007
 
 


Doo, erről a dokis témáról annyit, hogy nekem 21 hetes várandósan azt találta mondani egy orvos egy bizonyos eredményem miatt, hogy ha ez 8 hetesen derült volna ki, javasolta volna a terhesség megszakítását. Ettől durvább dolgot nehéz lett volna mondania. :(
Mi lett volna ha?? Én is utálom, és felesleges dolog ilyennel bántani az embereket. Apám szokta mondani: ha nagyanyám fiú lett volna, ő lett volna a nagyapám.

Etus, Zita sem iszik túl sokat, szerintem olyan fél liter, de ebbe saccperkábé már benne van a kaja folyadéka is, plusz a szopik. Szerintem is furi, hogy ennyit megiszik, azért kérdezz rá drtől, de simán lehet, hogy Ő ilyen és kész.

Kép
ági_bp
 
 


szia Mia! :D

Kép
ági_bp
 
 


Sziasztok? miről írjak? Sün Balázs jó lesz? :lol:
Vendég
 


Etus, a receptesben olvastam, hogy mézet még nem adsz bercelnek. De epret igen? :shock:
már akartam kérdezni a mézet, ki-hogy adja, nem adja? Még én sem mertem, de már szeretném. :)

Kép
ági_bp
 
 


jövök még csak Emma felsírt
mia2007
 
 


helló Hajni :D

Kép
ági_bp
 
 


Végre előkerültél Ági? Látod nekem lesz igazam mikor megsaccoltam Zitának az egy hónapot. Gratulálok Neki és háromszoros hurrát küldök.

Én is eléggé beszólógatós vagyok. :oops: De nem durván, inkább olyan ironikusan , cinikusan. Nem mintha az jobb lenne.
Vendég
 


Én nem adok még mézet, de majd lassan lehet megpróbálom.

A wc-n nem ül mindig az ölemben, csak amikor extra csimpi, általában csak ott áll és őtiz. De nem tudom melyika jobb, amikor áll és néz vagy amikor az ölemben ül. :lol:
Vendég
 


Őtiz= őriz
Vendég
 


A lakás amibe most lakunk,2006 év végén vettük akkor még nem volt befejzve,és egy éve költöztünk be.

Nálatok milyen meleg van a lakásba,nálunk 28 fok van,Emma csak pelusba alszik,nyitva a tetőablak,és izzad.
mia2007
 
 


Ezt az Etus féle köles joghurtot gondoltam megcsinálom meggyel. Azzal is jó ?
Vendég
 


Zitának gartulálok :D :D
mia2007
 
 


Ja, ma full rózsaszínbe lekislegényezték Hangát. Aztán mikor mondtam hogy nem igazán fiú, akkor még folytatta, dehát olyan rövid haja van. Ezekkel a szituációkkal nem tudok mit kezdeni. Ennél csak azt utálom jobban amikor a nevén értetlenkednek. Ma mindkét helyzetből jutott bőven. Ez egy ilyen nap volt. :evil:
Vendég
 


Hajni, te honnan tudod h hányadik hsz? én nem látok ilyesmit sehol :shock: :roll:
Vendég
 


Évi, nálunk is dög meleg van, 30 fok. Én ma már bekapcsoltam a klímát, csak a plafonmeg a külső fal felé irányítottam.
Vendég
 


kislegény :shock: :?

Kép
ági_bp
 
 


én is meggyulladok :? :?

Kép
ági_bp
 
 


Hát amikor belépsz a topicba, ott ki van írva mennyi hsz. volt eddig. Csak kiszámoltam, ha eddig 3999 volt, akkor még egyet kell írnom, hogy az legyen a 4000. Na ügyes vagyok??? :lol: :lol:
Vendég
 


Nekünk klimánk nincs :cry: :cry: ,úgyhogy megsülünk,de legalább kisül a zsírom. :D :D
mia2007
 
 


Hah, azt én se bánnám, csak akkor céliráyosan süljön ki. Fenék marad, has mehet.
Vendég
 


én megyek hidegebb éghajlatokra! 8)

Kép
ági_bp
 
 


Csak hogy irigykedjetek, én épp jégkrémet eszem. :lol: 8)
Vendég
 


Ági, még nem válszoltál a ruha kérdésre. :wink:
Vendég
 


Etus, hogy van bercel lábikója? Olyan sokat gondoltam ma rátok.
Vendég
 


Bocsánat, Bercel :oops:
Vendég
 


Na sehol senki, Ági tényleg elment a hidegebb éghajlatra.
Vendég
 


én vagyok.

hosszú ujjú rugiban aludt Viki, igen. de nem teszek rá plédet, mert lerúgja és a rövidujjút még keveselltem. de most már rövidujjú body és zokni van rajta, ablak nyitva... :roll: eddig még lehűlt egy kicsit a levegő éjszakára, de most már az se nagyon üdít fel.

Ági jól értetted: 140-es ágyunk van. sovány család vagyunk :lol: 8) napközben kiságy. éjjel is kisággyal kezd. egyszer már előfordult h 9 órát aludt egyhuzamban!! :shock: :D csak lesz vmi...
ez a hosszabíthatós ágy érdekelne. hol van ilyen és pontosan hogy is van ez? nekem is jó lenne, ha olyan ágyat szerválnánk, amire én is ráférek, de neki is biztonságos. van ilyen?! akkor végre nagyobb hely lenne a szobájában, mert kidobhatnánk a nagy kanapét, amit már alig használunk, de néha mégis jól jön. viszont rengeteg helyet foglal :roll:
ja és képzeljétek, a napokban újra felállítottam a járókát - Viki kérésére :shock: folyton az ágyban akart huncutkodni, én meg gondoltam h inkább a járókában azokkal a viseltes zokni talpakkal :roll: és hát egyre többször belekéredzkedik. persze kukucsolunk, tehát nem az van h otthagyom, de akkor is érdekes. már azt fontogattam h kivitetem a kertünkbe, mert az is csak a helyet foglalta...

Hajni, engem még nem szólít meg Viki, úgyh nemtom, az milyen érzés :wink: :? :lol: néha az az érzésem h az emberek többsége alapból minden gyereket fiúnak néz. a lány meg ezek szerint vhogy csak a természet tévedése... :evil: :evil: :shock: :shock: egy ismerősöm mesélte h az ő lányát is rendszeresen fiúnak nézik: MINDIG rózsaszínben van, gyakran SZOKNYA van rajta, plusz akkora a haja h három COPFot kötöttek bele - na ezen már csak röhögni tudtam :shock: :evil: :lol:

én már próbáltam mézet - éájtosan: van olyan puffasztott búza pl, ami mézzel van bevonva. na, olyat már kapott párszor. epret még én sem merek. bár nekem nem világos h eper, málna, és társai most miért is okoznak gondot valójában: a tisztámtarthatóság v az apró magvak a probléma, esetleg mindkettő?
Vendég
 


Sziasztok!

Bercel laba nincs jobban, ma egesz nap az olemben ult, es "panaszkodott", nagyon nyugos volt, de hat ez ertheto... :cry: Probalt parszor felallni, az meg ment is neki, de csak a jobb labara terhelte a sulyat, a balra nem tudta, mert akkor osszecsuklott es nagyon sirt... :( Jaj ugy sajnalom szegenykemet, foleg, hogy nem tudom meg neki megmagyarazni, hogy most mi van, meg hogy majd jobban lesz... szerintem ez tok nagy lelki trauma lehet neki... :oops: :( Most ez igy hulyen hangzik, de abbol a szempontbol "orulok", hogy Hanginak ugyanigy fajt a kis laba nemreg, mert egyebkent mar halalra aggodtam volna magam azon, hogy nem tud raallni... :( Mondjuk igy is aggodom, de egy fokkal kevesbe... Annyira fura, hogy nem maszkal, meg hogy sirdogal, egyik sem jellemzo ra... :(

Agi: 4en vagyunk tesok, sot, igazabol 5-en, mert van egy feltesom, egy ocsem :) Igen, van hugom is, csak o 5 evvel fiatalabb mint en, ugyhogy amikor mi meg csak picik voltunk, akkor o meg nem volt... :):):):):):)

Hajni: kislegenynek hivtak a kis menyemet??? Hat nincs ezeknek szemuk???? Hanganak szerintem tok lanyos pofija van, soha nem neznem fiunak... Vannak hatareset babak, amikor inkabb rakerdezek kedvesen, hogy: es hogy hivjak? Mert akkor utana azert kiderul... :) De Hanga gyonyoruseges kislany ez mar elso ranezesre fel kene hogy tunjon!!!! Vakegerek... :):):)
Epret en meg nem adtam Bercelnek, neki a kolesjoghurtot almaval csinaltam... De ugy is fini lett, szoval szerintem meggyel is az lenne.
Kerek jegkremeeeeeeeeeeeeet!

Koszonom hogy irtatok a napi folyadekmennyiseggel kapcsolatban! Holnap megyunk tanacsadasra, a biztonsag kedveert azert rakerdezek... bar amilyen tahos velem sokszor a dokino, szerintem siman csak "lepattint" majd... :roll:

zetus8
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: