Új privát üzeneted érkezett!

@deiss:
Nekünk van egy benti angol bulldogunk
Szerintem nő az én pocakom is,bár csak a nacikon érzem,eddig nem mértem.

Hilton,
Én véletlen kétszer rendeltem be egy femibion 1 es pakkot,úgyhogy én nem fogok 2 re áttérni meg el nem fogy az:)
szanimanika
 
 


Hát ha ide lehetne feltolteni képet,szerintem én vinném a prímet..én meg 7+3 hetes vagyok,de már akkora a pocak mint legalabb 15 hetesen..Ma.iszonyatosan fel voltam puffadva,idegesít a nadrág,van olyan amit már nem.is veszek fel mert szorít..
Nekem 2 máltai selyemkutyám van,akik.velunk elnek egy lakásbanŐk.az én négylábu gyerekeim
lispa1217
 
 


Én még mindig az első ultrahangra várok. 17-én vasárnap megyek.
nokli
 
 

 
 

@lispa1217:
Lehet feltölteni!A smile melletti ikonnal.
deiss
 
 


Sziasztok! Nálam változatlan a helyzet, változatlanul undorodom mindentől és egész nap émelygek. Étvágyam még mindig nincs, most váltottam terhesvitamint, hátha.... Ma vagyok 9 hetes és 1 napos, csütörtökön megyek orvoshoz, talán végre én is meg tudok valamit a kismanómról.
kismano20
 
 


Vagy mégse.Tuti hogy lehet valahogy!Nekünk egy kinti laradorunk van és egy benti brit kék rövidszörű macskánk.
Nokli,még nem is nézett orvos uh-n?
deiss
 
 


@deiss:
Nem. Teljesen más a rendszer itt. Nincs hivatalos ultrahang a 12.hétig. Azt is szonográfus csinálja. Itt addig nem is számítasz terhesnek kb. Ez privát ultrahang lesz, amire megyek vasárnap. Arra szolgál csak, hogy lássam, jó helyen van/él. Ha lenne bármi gondom a 12.hétig, van erre egy sürgősségi részleg a kórházban, ahol természetesen csinálnak ultrahangot is (ott voltam a vetéléskor). Ha alacsony kockázatú kategória leszek, akkor a szülésznő/védőnő (midwife) kíséri végig a terhességet, elvileg mindig ugyanaz néz majd meg, akihez kerülök. Orvost nem nagyon fogok látni. Hacsak nincs gond, illetve szüléskor, ha szükség lesz rá. Két ultrahang lesz összesen, a 12 hetes, és a 21 hetes. Ha magas kockázatú leszek, akkor több. Szóval kicsit más, mint Magyarországon, de mivel nincs tapasztalatom otthonról, így nem tudom összehasonlítani.
nokli
 
 


Nekünk nincs semmilyen kisállatunk sajnos. Lakásban lakunk, ami bérelt. Nem is engedné a tulaj.
nokli
 
 


Jó reggel csajok!
Ez a hét akkor sok embernek izgalmas!
Megnyugtatás képen a következőt találtam!:
(*remelem feltölti)
szanimanika
 
 


szanimanika
 
 


Jó reggelt mindenkinek!
Hajnalban a róka koma keltett.
deiss
 
 


Na elküldte mielőtt még kiírtam volna magamból mindent.Szóval én ezt pozitív jelnem veszem és bízom benne,hogy a kicsi bántja a nagyot és nem a progeszteron.
deiss
 
 


@deiss:
Örülök,hogy jobbak az előérzeteid!
Ma rajtam is rajtam van a róka , egyre jobban hiszem,hogy a külomböző frontoknak nagy szerepe van ebben(legalább is nálam).
szanimanika
 
 


Lányok, ki hogyan érzi ezt a hányingert? Azért kérdem, mert szerintem nálam valami nem stimmel. Megpróbálom leíni. Felkeléstől lefekvésig azt érzem, mintha valami irritálna belül az állkapcsom alatti részen és attól van hányingerem, nem is a gyomrom miatt. A gyomrom is szar kicsit, de nem vészes. Tehát mintha ott fel lenne dagadva belül a tokámnál (nyirokcsomó van ott?) ésaattól van ilyen nyelési, meg öklendezési kényszerem egész nap. A nyelés is nehezebb. Érez valaki más is ilyet, vagy a gyomrotok van felborulva? Kezdek aggódni kicsit.
nokli
 
 


Nekem már nem igazán van hanyingerem, nekem az elején sem nagyon volt,csak nagyon néha..Azt hiszem 2 olyan nap volt,amikor kerulgetett a roka koma..Engem ez a hasszurka,meg a mindjárt megjön érzés készít ki..Ha nem veszem be a magnéziumot,egyböl elkezd fajni a hasam..Na meg a puffadás...Tegbap alig birtam mozogni,ugy fel voltam puffadva..Reggelre meg mindig jo lesz..
Nekem a gyomrom..hát.. mint irtam nincs hanyingerem,de étvágyam sem nagyon..egesz nap alig eszek,majd estére jön meg az étvágy..
Hát ilyet még nem hallottam,ami neked van... olyat már igen,hogy ha valakinek magas a sava,akkor ilyen gombocérzés van a torokban..Nem lehet h ez az?
lispa1217
 
 


@nokli:


Nekem sem ilyen jellegű. Nekem az egész az undor érzésből indul, elég egy gondolat és már rosszul vagyok. De tudom milyen érzésről beszélsz, nekem az leginkább fogmosás után szokott jönni reggel és este is, az is borzalmas, de nekem alapvetően nem az okozza.
kismano20
 
 


@lispa1217:
Nem tudom igazából. De elkeseredtem. Mivel eddig soha nem voltam hányós, azt gondoltam, ez az, de egyre biztosabb vagyok benne, hogy ez nem a tipikus hányinger. Tegnap tapintgattam, nyomogattam és extra érzékeny az a terület. Nem fáj, de olyan mintha duzzadt lenne. Ez nem normális szerintem. Olyan érzés, mintha mindig valami szorítaná az állkapcsom alatti részt. És attól van hányingerem. Olvasgattam most és annyit találtam, hogy a jód hiány okozhat nyelési nehézséget. Ha a pajzsmirigy nem jól működik, kialakulhat. A jód hiány meg kreténizmust okoz a gyereknél. Megnéztem a vitaminom és van benne jód egyébként, szóval nagyon remélem, hogy a pajzsmirigyem is rendesen működik, ha esetleg ez okozza.
nokli
 
 


nokli
 
 


@lispa1217:
Nem a torkomban van, hanem az állam alatt a toka részén.
nokli
 
 


@kismano20:
Igen az a fogmosós irritáló érzés. Olyasmi.. Na jó akkor ezt majd mondom az időpontomon, bár van egy olyan érzésem, nem fogják tudni, miről beszélek.
nokli
 
 


@nokli:
Tudom miről beszélsz.Nekem is volt régen párszor ilyen.Az okát nem tudom.Egyszer csak elmúlik.Jód van a halban,szóval egyetek sok halat!Mivel gondolom eddig nem volt ilyen gondod,szerintem csak a más állapot okozhatja.Okoznak furcsaságokat a terhességek.Van akinek foltokban elszíneződik a bőre,vagy kiütéses lesz pl.Nekem ez a tokánál jelentkező érzés hányás előtti pillanatban szokott előjönni.Azért ha mész kontrollra,említsd meg az orvosodnak,vagy akár háziorvosnak.
deiss
 
 


@deiss: Mindenképpen mondani fogom, az még 3 hét, amíg az első találka lesz, lehet akkor a háziorvost felkeresem előbb. Az a hányás előtti érzés, pontosan. Csak folyamatosan egész nap, ahogy felkelek, már érzem tompán.

Köszi mindenkinek.
nokli
 
 


@deiss:
Terhesség alatt volt neked ilyen?
nokli
 
 


@nokli:
Nem csak terhesen,de csak akkor szokott,ha vlmi hányós kórság volt rajtam.Mintha összehúzódnának ott az izmok.Felkészül a toka a rókázásra.
deiss
 
 


@deiss:
Jaaaaajjjjjj.. Hát remélem, elmúlik hamar, mert már kivagyok nagyon tőle.
nokli
 
 


Szed valaki vasat?Régen mindig kellett terhesség alatt vasat is szedni.Nem szerettem,mert szorulásom volt tőle,de azon töprengek,hogy most nem írta elő az orvos és másnál sem látom hogy írta volna.
deiss
 
 


@deiss:
Nem szedek külön.Valamennyi van a femibionban szerintem.
Akkor ha még az is jönne,akkor én lennek a legnagyobb Wc papír megtakarító a Földön
szanimanika
 
 


Szerintem azt akkor írják elő,ha dzar az ember vérképe.Vagy nem?
szanimanika
 
 


Én úgy tudom, a vasat nem szabad túlzásba vinni, akkor írják fel pluszban, ha nem jó a vérkép. Mindenképpen orvos kell javasolja.
nokli
 
 


@szanimanika:
Nem voltam sosem vérszegény,vérképem is jó volt.Járok vért is adni,mégis kellett szednem.Ami volt mindig nálam,az a terhességi diabétesz.
deiss
 
 


Lányok. Hivatalosan hétfőn kell mennem dolgozni. Most hívott a főnököm. Vegyesek az érzéseim nagyon. Annyit mondtam neki, hogy junius 1-én van időpontom az orvosnál (nem mondtam milyen időpont). Rendben van-e ha nsm megyek beaaznap. Azt mondta, nyugodtan menjek dolgozni az időpont után, úgy nem kell szabit kivennem.. (akivel az időpont lesz akkor szervezi le a vérvételt, stb, ki tudja mikorra, lehet az azutáni napra). Úgyhogy Kénytelen leszek közölni vele a nagy hírt, mert ez így macerás lesz nagyon, hogy összevissza kell hazudozni..
nokli
 
 


Sziasztok Lányok! Szerintetek mikor érdemes jelentkezni a helyi védőnőnél? Hanyadik hétben?
hilton201
 
 


@hilton201:
Azt hiszem akkor,amikor az orvos is mondja hogy vedd fel a védőnővel a kapcsolatot.Szerintem a 12.hét környékén,mert akkor lesznk az első fontosabb vizsgálatok.
deiss
 
 


@deiss:
Én már 9 hetesen be lettem rendelve a védőnőhöz aki kiadta a kiskönyvet és ha azt a háziorvos kitöltötte (van egy speckó oldal ami beutalókent fog szolgálni) akkor lehet menni a laborra.Mindezt 13.het előtt kellene
szanimanika
 
 


@szanimanika:


Ó hát ezt jó tudni, köszi az információkat, akkor a háziorvossal való találkát is le kell szerzveni. Hát ez nem lesz egyszerű kezdés. Főleg úgy, hogy én dolgozom, nem tudom hogy fogom ezeket megoldani munkaidőben, majd lehet idő előtt szólnom kell bent. 
A vassal kapcsolatban....a legtöbb komplex vitaminban van vas. Én külön semmit sem szedek a terhesvitamin mellett, csak magnézium+b6ot. Majd meglátom a vérvétel után (az még több mint két hét), hogy milyen hiány van a szervezetemben, szerintem az sem jó, ha túladagoljuk magunkat. Furcsa ez a terhességi székrekedéses dolog, nekem eddig nem volt túl szuper az emésztésem, de ez a terhességgel teljesen megváltozott pozitív irányba, ennek nagyon örülök, legalább emiatt nem kell aggódnom. Mondjuk biztos sokat segít rajta, hogy naponta legalább 5 ször eszek, minden nap egy alma, és az étkezési adagok háááááát.......szerintem egy  kismacska többet eszik, mint én mostanában. Nagyon ritka mikor jóízűen tudok enni, persze azt ki is használom. Próbálok odafigyelni, hogy amit megkívánok, ami eszembe jut, azt gyorsan megveszem és abból eszek, viszont gyakran előfordul, hogy amit egyszer nagyon megkívánok, azt utána már nem akarom enni. Olyan vagyok, mint egy hisztis gyerek, a másnapos kaja (kivéve a leves) nem igazán tetszik, inkább nem eszek semmit. A hústól még mindig undorodom, heti egyszer-kétszer sikerül legalább felvágott vagy valami feldolgozott húskészítmény formájában ennem. Kicsit nehezen elviselhető vagyok az utóbbi időben, de már csak az eredmény gondolata lebeg előttem, nagyon szeretném már ha ott tartanánk. 
Nem tudom Ti hogy vagytok vele (akik facebookon csatlakoztak a csoporthoz), de én nagyon megbántam már most. A mai lány kiírása is borzalmas volt....nagyon sajnálom őt és közben nagyon remélem, hogy senki más nem kell, hogy ezt kiírja.
kismano20
 
 


Csajok,képzeljétek az előbb leestem a lepcsőn..az utolso 3 lépcsőfoknál veletlen kimaradt egy lepcsofok,megcsuszott a lábam es lezúgtam..a farcsontomra meg a könyökömre estem..Ugye nem leher baja a babanak?
lispa1217
 
 


@lispa1217:
Szerintem hívd fel az orvosod(ha van már) a biztonság kedvéért. Ha a hasad nem ütötted meg, szerintem nem kellene bajnak lenni.
nokli
 
 


@lispa1217:
Szerintem ha nem vérzel nincs baj.Olyan pici még.Bio pajzsként megvédted:p
De te jól vagy? Fejed nem fáj?
szanimanika
 
 


Én jól vagyok,a fenekem fáj,.van rajta egy jo nagy kék folt,egyebként semmi bajom..a hasam sem fáj..Remelem nem lesz semmi baj
lispa1217
 
 


Sziasztok! Én is mét egy kis parával jövök elő... A pár nap nyugi után, ismét valami, amin izgulhatunk a férjemmel... :( 


Én picit elkeseredtem, sőt eléggé. Ma voltam a nőgyógyászomnál. Évek óta hozzájárok szűrésre. Szép a magán praxis, kedves a titkárnő, kellemes a doki. Ennyi véleményem volt róla összesen, de legalább nem érzem iparinak és mindgi türelmesek voltak velem, így hozzájuk mentem ultrahangra (6. héten járhatunk). 


A baba jó helyen van, elvileg mérete is ok, azonban azt mondta a doki, hogy alacsony a pulzus száma... és készít a legrosszabbra, két hét múlva menjünk vissza... teljesen lefagytam... csak arra emlészkem, hogy azt mondja, 80 a pulzus.. de már többnek kellene lennie... két hét múlva menjünk vissza, hátha csoda lesz... Viszont mindenhol azt olvason, h 6. héten indul be a pulzus és akkor a 80 normális, ezt követően gyorsul be. Optimsita próbálok lenni, tudom, h 12. hétig bármi lehet... De hát nem is tudom. Próbálok racionális lenni és reménykedünk. 


Ha bármit hallotattok, olvastatok ez ügyben, nyugodtan meséljetek. 

tkini
 
 


@kismano20:
A facebook az én saram.6éve egy olyan tagunk sem volt a 43 főből,akinek elment volna a babája.Meg sem fordult a fejemben,hogy most ezzel lesz tele a csoport.Borzasztó!Egyre csak töprengek,hogy mi történik most a világ asszonyainak méhébében?Vagy csak mindez annak köszönhető,hogy már mindenről pillanatok alatt értesül az ember?Szomorú vagyok és riadt,hiszen a kard felettem is lebeg.
A vizagálatokat megoldani nekem is érdekes lesz.Szerencsére a mostanira pont kiírtak szabit nekem.Utána meg táppénzre megyek max.Mivel már jó egy éve elég sokat járok orvoshoz,így nem fog feltűnni.
Nekem külöbösebben nincs étel megkívánás,vagy viszolygás.Inkább azvan,hogy eszem és 10perc múlva olyan,mintha nem ettemvolna semmit.
Így is van majd 20kg plusz rajtam,úh nem nagyon kellett ez nekem.
deiss
 
 


@tkini:
Ilyet én most hallok először,így érdemben nem is tudok hozzászólni sajnos.Bízom benne,hogy két hét múlva minden a legnagyobb rendben lesz veletek!
deiss
 
 


@deiss: Dehogy is a te sarad a fb... Hiszen nem tudhattad, hogy lesz ilyen és nyilván te is csak információt osztottál meg itt, hogy van egy csoport. Én személy szerint úgy gondolom, hogy a terhesség egy nagy lutri és szerintem ez most teljesen véletlenszerűen történt így a csoportban. Én megpróbálok nem nagyon belegondolni (nyilván sajnálom őket)..
nokli
 
 


@deiss:
Dehogyis, nem tartották pisztolyt senki fejéhez, hogy lépjen be. Ez van sajnos, tényleg nincs rendben valami a világban. :-(
kismano20
 
 


@tkini:
Pihenj sokat és csak a jóra gondolj! Rendben kell lennie!!!
kismano20
 
 


Sziasztok csajok!Újabb nap.Ma a tegnapi pozitívan megélhet terhes tüneteket fálváltotta megint a hasfájás.Minden egy alkalommal az ember szalad a wc-re ha folyást érzékel.Borzalmas éjszakám volt,nem bírtam aludni csak forgolódtam órákon keresztül.Maradok a kamilla teánál reggelente.Most persze jó fáradt vagyok,de 16-ig meló,utána meg 18 órától szülői értekezlet és el is ment a nap.
Szerencse,hogy a férjem szakács,így ő megfőz.Szerencsétlenség,hogy a pandémia miatt munkanélküli,viszont sokminden mást is megcsinál,elintéz.Mivel jókat főz,így jól meg is híztam.Gyakorlatilag 8-10 órát egy helyben ülök.Ti hogy vagytok ma?
deiss
 
 


Sziasztok,
Rám megint rám-jött a felfordult gyomros érzés.Ma vagyok kereken 11 hetes:)
Olyan lassan telik az idő,hogy nem tudom hogy fogom kibírni 21.éig,hogy megint lássam a babákat és hogy jól vannak. A várandósság türelemre tanítja az embert(nekemebből az erényből sosem volt sok)

Deiss,akkor szerencsés vagy nagyon.Mondjuk nekem is szeret párom főzni,úgyhogy nem lehet okom panaszra.

Többiekkel Mizu?
szanimanika
 
 


@szanimanika:
11 hetes az már jó!Hogyhogy olyan sokálesz uh?Szokott lenni 18 hét körül is emlékeim szerint.
deiss
 
 


Itt minden ok. Igaz rosszul aludtam, de az amiatt lehet, hogy a testvérem épp szül és aggódom érte. Nekem ma jobb napom lesz, érzem. Még nem érzem az irritáló érzést a tokámnál sem. Jajj, csak maradjon így..
nokli
 
 


Hát én elég rosszul aludtam az esésem utan..fáj a karom.meg a fel fenekem..A hasam halistennek nem,remelem minden rendben lesz..én jovohét penteken megyek Uhra..olyan messze van még..
lispa1217
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: