Új privát üzeneted érkezett!

@csollaredina:


Hát vegyük alapul azért hogy alapból legalább a dupla a széltem mint neked sajna!

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Én is elbújhatok a pocakod mellett sodrika. Barátnőm normál testalkattal ennyi idős terhesen dupla akkora pocakkal rendelkezett mint én most. Egy bő blúzzal még most sem nyilvánvaló. Ennek örültem is mindaddig amig nem mondták 21. héten, hogy túl picike a baba. :(
szilvi16
 
 


Nekem a baba méretével hála istennek semmi gond, sőt még nagyobb is a korához képest :) de majd csak megugrik a pocak mérete is :) addig legalább kényelmesen tudok mozogni

Kép
csollaredina
Komárom
 
 

 
 

Már akartam kérdezni tőletek, csak mindig elfelejtettem, Ti szoktatok a pocaklakóval zenét hallgatni, vagy hallgattatni vele???? és ha igen milyeneket????

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


@csollaredina:


Szia Edina, nekem az anyósom szokta mondogatni hogy hallgassak minél több zenét hogy muzikális legyen  a kis Martin.... háááát szoktam is, de nem azt a fajtát amire anyós gondol.... valószínűleg kimenekülne a világból ha belehallgatna egy-két kedvenc számomba... rockpárti vagyok!!

Kép
minka87
Győr
 
 


Sziasztok. Ma megjött a kenetvétel eredménye, ami negatív úgyhogy már fél boldogság megvan, a teljes a véreredménytől függ :) Képzeljétek ma egésznap olyan nyilalgató fájdalmat érzek a farkcsontnál. Szerintetek?


Edina én néha éjjel szoktam nyomni neki amikor mocorog egy kis babaltató zenét, de általában én hamarabb bealszok rajta :) Amúgy rádiózunk sokat :)


Szépek a pocakok :)


Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Tegnap voltam nődokinál és mondta, hogy kissé emelkedett a fehérvérsejt számom, ami valami gyulladást jelez, emiatt azt le kell kontrollálni. Lehetséges, hogy enyhe megfázás vagy hugyúti fertőzés is okozhatta, bár én nem érzek semmit. Picikém jól van, most is mocorog ezerrel. :-)
Nagyon szép pocikat látok itt és higgyjétek el, nem a pocak nagysága határozza meg, hogy mekkora a baba, hanem ez alkati kérdés. Diétázni, fogyózni viszont tuti nem szabad, mert a szervezet ilyenkor érzi mire van szüksége. Cukros, lisztes kajákat én sem eszem, legalábbis nagyon keveset, de tudatosan, odafigyelve így is már 8 kg-nál tartok. Nem mondta senki eddig, hogy ez sok és biztos vagyok benne, hogy szülés és szoptatás után le is tudom adni. Most tényleg a baba a legfontosabb!

Edina! A youtube-on rengeteg baba zene van, zongorás, relaxációs, vidám, bármilyen a néhány percestől a néhány órásig. :-) Én úgy szoktam beírni a keresőbe, hogy lullabies és kidob egy csomó félét.

Kérdés: Mivel téli babák születnek majd itt, a fűtési szezonra Ti használtok majd párologtatót, vagy párásító készüléket?
viktria
 
 


Lenne egy kérdésem. Én azt tervezem, hogy mosható pelust fogok majd használni. Valakinek bármiféle tapasztalata ezzel kapcsolatban ?
szilvi16
 
 


Sziasztok!

@Sodrika: Pocakméretet illetően versenybe szállnék, bár vékony testalkatú vagyok, de a pocakom "hatalmas". Tegnap egy üzletben az eladó azt hitte, hogy már a várandósság végén járok. Nem ez volt az első eset.

@Edina: néha hallgatok zenét mp3 lejátszón, de nem nevezném babazenének. Rock.

@Viktria: én nem használtam ilyen készüléket.

@Szilvi: Eldobható pelenkát használok, sajnos nincs tapasztalatom a mosható pelenkával kapcsolatban.

Tervezitek, hogy elmentek 4d ultrahangra? A 24. és a 30. hét között ajánlják, gondolkodom rajta, hogy elmegyünk. Tavaly voltam, az nagyon jó volt.

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok :)

Mosható pelus. Az egyik ismerős anyuka, nagyon kedveli és csak moshatót hasznàl, nagyon elégedett vele. Csinált már külön Facebook csoportot is.
Nekem annyira nem szimpi, mert nem tudok majd vele később mit csinálni. De nyilván van mellette és ellene is sok érv.
marie89
 
 


Sziasztok! Ma voltam dokinál, a picivel minden rendben van, sajna képet nem tudott csinálni, mert arcal lefele feküdt és csak a fenekét láttuk :) de majd legközelebb! Az alhasi görcsökre meg szurkálásokra azt mondta az orvos hogy lehet a hátgerinctől is, mert már nagyobb a teher, és megérzem jobban. Hát most is majd be szakad a hátam is, le se bírok hajolni :( de ki kell bírni mindent.

Remélem veletek is minden ok és jól vagytok, szép estét mindenkinek :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek. Én kicsit utána érfdeklődtem és akik használják nagyon oda vannak a mosható pelusokért, ezért is szeretném én is kipróbálni.
Edina. Amennyiben fáj a hátas javaslom a nyújtó gyakorlatokat. Nekem már a 16 ik héttől elkezdett fájni és mióta a tornába ezt is beépitettem, teljesen elmúlt. Pár napig nem tornaztam és újra megjelentek a fájások, aztán két keményebb nyújtógyakorlatozás után minthe nem is lett volna, úgy elmúlt. Neten sok gyakorlatot találsz ezzel kapcsolatban.
szilvi16
 
 


Sziasztok!
Beköszönök a munka beindulása előtt:)
Mindenki jól van, mármint a körülnényekhez képest?
Üdv Szilvi köztünk!
De sok pocakos kép van, nagyon jól néz ki mindegyik Szerintem felesleges azon aggódni, hogy túl kicsi vagy túl nagy...Az a fontos, hogy mindenki egyen mindenféle hasznosat, mert utolsó 3-4 hónapban a babák nagyon leszippantják a hasznos anyagokat, így nem baj ha van miből és az anyukák sem készülnek ki teljesen:)
Én a héten voltam védőnőnél, megállapítottuk, hogy pótolni kell a hepatitisz vizsgálatot, mert az elmaradt eddig sajna:( Fontos, mert ha nincs meg alapból azt feltételezik, hogy az anyuka + és a baba automatikusan be lesz oltva. Szóval most megint papírokért kell majd kuncsorognom a kórházban a dokim titkárnőjénél...Beszélgettünk a védőnővel a babakocsikról, általában kelengyéről, baba ápolószerekről, meghallgattuk a szívdobogását. De nagyon menekült, ahogy közelített a gép, rögtön vándorolt tovább. A védőnő mondta, hogy a babák általában menekülnek ettől is, az uh-tól is, nem szeretik...
Ja én nem tudok semmit a méretéről, mert legutóbb a 2-ik gentikai vizsgálaton mérték, a dokim nem szokta, szóval csak remélem, hogy rendben van.
@edina én szoktam zenét hallgatni, mindenfélét, amihez éppen kedvem van vonatozás közben (Enya, Loreena McKennitt, Vaya con Dios, Ákos, Morcheeba, Scorpions,Shakira, Goran Bregovic mindenféléket), a férjem a 2-3 órás utaknál a klasszikus zenét szokta erőltetni:), néha átkapcsolok a Petőfi rádióra, vagy ami éppen megy a könyéken:) Zuhanyzás közben, vagy csak úgy otthon szoktam énekelgetni:) Azt mondják ha van egy visszatérő dallam várandosság közben, arra majd a születése után is meg fog nyugodni Ja és itthon a háttérben szinte mindig szól a rádió.
@viktria a baba terv szerint először Pesten fog hazakerülni a kórházból, ott azt hiszem hogy nem fogunk párásítani (ott van páratartalom mérő és rendben van mindig a szint). Ha már elköltözünk Bécsbe, nem tudom mert nem ismerjük még az új lakásunkat...Elvileg pár nap múlva kapjuk az új albi kulcsokat és jöhet a költözésSzóval ott ki kell majd tapasztalnunk...
@szilvi 16 nekem nincs tapasztalatom pelus ügyben, de én is a használhatóban gondolkodom, vagy vegyesen eldobhatóval kiegészítve.
Jaj még csak reggel van, de duci lábfejjel és fájó térddel ébredtem:( Na mindegy, irány dolgozni:)
Szép napot és jó hétvégét mindenkinek!!!

Kép
moncsih2
 
 


@moncsih2:


ja szóval Szilvi16 úgy értettem, hogy a moshatóban gondolkodom én is:)))

Kép
moncsih2
 
 


Sziasztok Lányok!

Mi szuperül vagyunk, úgy kitolja magát néha a babucim a pocakból, hogy csak csodálkozom, hogy már ekkora. :-)

Végül megvettük a párásítót, mert faházban lakunk és Apa mondta, hogy minden télen kiszárad a szoba reggelre, úgyhogy nem ártana és végül egyetértésben beszereztük. Nem csak a babának jó, de nekünk sem fog reggelente kaparászni a torkunk.

Pelussal kapcsolatban, nekem sajnos kicsit macerásnak tűnik a mosható, pedig tudom, hogy rengeteg szemét keletkezik az eldobhatóval. :oops:
Úgy tudom, hogy bababoltokban is lehet venni gazdaságos, nagy kiszerelésű, eldobható pelusokat kb. 30 Ft-os darab áron. Olvasgattam teszteket és egész jókat írnak. Ilyenek a Molfix, Dada és különböző Francia pelusok. Szerintem mi majd ilyet fogunk használni. Újszülött korában valami jobb minőségű lesz pár csomaggal, de utána kipróbálom a gazdaságosakat is.
Több gyerekes anyukák, esetleg ezekről valami tapasztalat?
viktria
 
 


Csajok nekem úgy fáj két oldalt a fenekem, csípőm, forgóm vagy nem tudom mim hogy alig tudok menni nem tudom mitől most vagy feltörte az ágy (kemény mint a franc és új , viszont már másfél hónapja ezen alszom), vagy tágul a csípőm vagy mi a franc lehet ez nagyon szar!?

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Sziasztok csodamamik :-)

Hogy telik a hétvége?
Jelentem minden rendben, megyünk jövőhéten a cukortermelésre, jön a védőnő is hozzánk.
Kíváncsi leszek a terhelésre.
A törpe nagyon aktív, szerintem ma éppen pörög mert fent és lent is érzem. Olyan kis cuki. :oops:
Hogy álltok a vízesedéssel? Sajnos nekem van, néha olyan vagyok mint gagyi mami. Borzalom a lábam. Igaz biztos rátesz, hogy meleg helyen dolgozom.

Jó olvasni titeket, már vártam hogy legyen időm :-)
marie89
 
 


Azaz cukorterhelés, nem termelés hihi. A telefon imád rosszalkodni. :oops:
marie89
 
 


Moncsi a mi kis Drágánk is ilyen elbújòs. :D
marie89
 
 


Sziasztok a hétvége, szuper hisz csodálatos idő van! Hát nekem az éjszakám mondjuk borzasztó volt, a derekam majd be szakad, és nekem is vannak ezek a tünetek hogy fáj a csípőm meg a fenekem, az ágyból se bírok kikelni és már ülni se jó, pedig még messze van a vége! Ma inkább pihizek! 

Remélem ti is jól vagytok, szép hétvégét nektek! :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok!

Nekem most sajnos olyan nagyon nincs jó napom, mert már éjszaka is rosszul aludtam. Picikém 2:20-kor ébresztett, hajnal 3-kor még ficánkolt, olyan farkas éhség tört rám, hogy néhány falatért le kellett mennem a konyhába. Reggel nyűgös voltam, az ebédet későn kezdtem el, dög melegem volt, majd a nokedli főzés közben már végképp elegem volt a 100 fok mellett. Ebédkor aztán eltörött a mécses, elkezdtem pityeregni, de ne kérdezzétek a konkrét okát, mert én sem tudom. :-)
Férjem nagyon aranyos volt, nyugtatgatott, aztán ebéd után mondta, hogy dőljek le pihenni...
Szóval ezek a hormonok lehetnek a bűnösek, meg talán a meleg.
A csípőm nekem is már fáj elég régóta, de nekem szerintem leginkább az oldaltfekvéstől. Az biztos, hogy tágul a medence is, most nagyon nagyot fognak nőni a babók rövid idő alatt. :-)

Szép hétvégét Nektek!
viktria
 
 


Sziasztok!

Remélem élvezitek ezt a gyönyörű időt!
Nálam nem sok újság van, várom a hétfői találkozást az orvossal, talán megnézik a babát ultrahangon is, majd írok, hogy mi volt.

Jó hétvégét mindenkinek!

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok! Én élvezem ezt az időt ,ahogy csak tudom! Mostmár nagyon kezdem érezni .hogy egyre feljebb van a méhem , és mikor a pöttömöm sem "alul rúg-kapál" sokkal jobban érzem magam. kevesebb az alhasi görcs stb.. annyi ,hogy most kicsit nehezebb a levegő , de az éjszakákat most megint végigalszom, még pisilni sem megyek ki. :) szóval , valahogy most kicsattanok :) Már nyomtattam egy 3 oldalas listát, hogy lassan tényleg meg kell venni ezt azt. Kezdek beindulni :) Remélem , hogy sokáig megmarad ez a jókedv! A kenetvizsgálatom és a véreredményem is jó lett , szóval elég szupi hetet zárok. :) Szerdán megyek dokihoz. Már várom. :)

Kép
baudry
 
 
 


szisztok!


Gyorsan felugrottam ,de holnap írok :)

Nálunk minden rendben van :) ma voltunk uh-n :) képeket fel is teszem :D

Őszinte leszek azt, hittem többet fog megmutatni magától , de tévedtem
De örülök neki, hogy jól van :) jah és 785grammos a centit nem tudjuk , mert össze volt gömbölyödve angyalom

Jó éjt!


angyali88
 
 


Sziasztok!

@Angyali: gratulálok a kislányodhoz.
@Baudry: Örülök, hogy a vizsgálatok eredménye rendben van.
Ma találkoztam a kórházban a szülésznő által ajánlott orvossal. Normálisnak tűnik, megbeszéltük a részleteket. A terhesgondozásra továbbra is az sztk-ba járok a 36. hétig, ezen a héten vissza is kell mennem a vérkép lelettel.

Jó pihenést!

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok :-)

Angyali, de édes a babátok :-) Kicsi kis keze, de szép :-)

Látom a hormonok dolgoznak mindenkinél.
Ma vérvétel után, majdnem pityeregtem, pedig mindig jól bírom :-)
marie89
 
 


Sziasztok! Mennyire más mindenhol a szülészet... Nálunk pl ha nem választok orvost nem lehet választott szülésznőm se... érdekes dolgok ezek..
Kismacko köszönöm , én is nagyon örülök.
Most lassan két napja nem alszom jót, mert fáj éjjel a gyomrom, ma próbáltam kevesebbet enni, dehát megint 8 órakor jutottam a vacsihoz :/ És persze megint érzem ,hogy olyan mintha " ki akarná dugni a lábikót alul és sokat is keménykedik a pocak.
Marie a hormonok is dolgoznak tuti, meg bizti volt ma valami a levegőbe , mert én ma kiadtam magamból az elmúlt két hét stresszhatásait és jó sokat bőgtem is. No de senki nem mondta , hogy egyszerű egy lakásfelújítás, csak egy idő után elfárad az ember!


Legyen szép hete mindenkinek!


Kép
baudry
 
 
 


Szép jó reggel kismamák.

Mi jól vagyunk, egy hét múlva megyünk orvoshoz. Mát tűkön ülve várom.
Tegnap sikeresen elköltöttem 40 e ft-t mosható pelusokra. Remélem valóban bevállnak majd. Éjszaka azt álmodtam, h itt volt az idő és szültem. Nem fájt, csak nagyon féltem. Azt hiszem kezdem érezni a nyomást az egyre közeledő szülés miatt. Végre nagyon jól alszom és a napjaim is sokkal aktivabbak, ami nem is árt, hiszen még 1.5 hónapot dolgozni fogok, sőt ha minden rendben lessz akár decembert is bevállalnám.

Itt nem lehet orvost fogadni, kizárólag a kerületi kórházak közül választhatsz, igy Dúla fogadásán gondolkozom.... Nektek mi a véleményetek erről?
szilvi16
 
 


Sziasztok Kismamik! :-)

Angyali, nagyon szép babácskád van, ugye milyen fantasztikus érzés, hogy már most lehet látni a kis pofiját?

Baudry, örülök a jó leletednek! Most én is megnyugodtam, mert csökkent a fehérvérsejt az ismétlő vérvételen és az a kis gyulladás ami volt bennem valahol, már múlik el.

Szilvi! Én is nemrég álmodtam hasonlót. :-)
Én előbb fogadnék szülésznőt, vagy dúlát, mint orvost. Nálunk a doki ismerős, barát rokona és én császáros leszek, emiatt nem fogadok szülésznőt, de amúgy azt tenném.

Képzeljétek! A szombati pityergés után, ma reggel sikerült ismét egyet bőgnöm egy semmitmondó szituáción, majd 5 perc múlva semmi bajom nem volt. Kicsikém majd kirúgta az oldalam közben, remélem Ő nem érzi ennyire ezeket a hullámzásaimat. Bár nagy esély van rá... :oops:

Legújabb a héten a hátfájás, majd kipróbálom a nyújtó gyakorlatot, amit korábban írtatok.
viktria
 
 


@Szilivi16: Azt hallottam, hogy a dúlák sokat segítenek a szülés előtt, alatt és után is. Biztos jó dolog egy dúlát felfogadni, aki végigkíséri a várandósságot és segít.

Budapesten egyedül a Dél-Pesti Jahn Ferenc kórházban lehet orvos nélkül is szülésznőt fogadni. (egyedül levezethetik a szülést, ha nincs komplikáció a várandósság alatt) Én is csak szülésznőt fogadtam a fiamnál. Kár, hogy a vége mégis császármetszés lett. Most azért nem volt értelme újra felfogadni a szülésznőt, mert azt mondták, hogy császármetszés lesz, ahhoz meg orvos kell.

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok, nemrég jöttem haza a cukororvostól, hála az égnek minden rendben van. Nálunk nem szokás ez a cukros lötty ivászata, pedig már arra voltam felkészülve, de nekem csak egy kiflit 5dkg sonkás szalámit és egy kis dobozos narancsos üdítőt kellett elfogyasztanom. Bár én ettől még éhesebb lettem :D Már kopogtam a szemeim. De a lényeg hogy minden OK :)

Veletek mi újság????

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok! Edina örülök ,hogy minden rendben veletek. Mi is ma voltunk vizsgálaton, jó nagyok vagyunk már 1 kg 40 dkg, doki szerint minden ok. nem is találkozunk majd csak decemberben legközelebb. 32 héten lesz genetikai vizsgálatom a 4 D -vel egybekötve. Hát szerintem ez az egy hónap egy örökké valóság lesz!! Ami aggaszt, hogy a combcsont értéke kisebb majdnem 3 héttel , mint a többi érték, de a dokim azt mondta ,hogy nincs semmi gond. Hihetetlen , hogy mindig találok aggódni valót magamnak:) Ma megvettem a babanaplómat meg az első kis mamuszunkat. :)

Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok! :-)

Edina, de jó Neked, hogy megúsztad a cukros löttyöt! Azt hittem, hogy már csak azzal csinálnak vizsgálatot. Majd a kistesónál olyan labort fogok keresni, ahol lehet sonkás kiflit enni. :D

Baudry, ha a doki azt mondta, hogy nincs semmi gond, akkor tuti, hogy nincs is! Engem is ijesztgetett a szonográfus, hogy kicsit több a magzatvíz, erre a doki azt mondta, hogy nem foglalkozunk vele, mert állandóan változik a mennyisége. Lehet, ha egy hét múlva mennél már rendes értékűnek látná a combcsontot.

Szerintem én kb. 2 hét múlva elkezdem kimosni a kis ruhákat, ágyneműket, de nem tudom, hogy mivel mossam. Ti használtok majd öblítőt? Annyi mindent hallok, hogy szabad, nem szabad.

A 27. hetet tapossuk már. :-)
viktria
 
 


@viktria:


 
Én is úgy tervezem ahogy te, hogy lassan nekiállok, már összeraktuk a szekrényt szóval mostmár lehet errakni a helyére. Én fogok öblítőt használni, mondjuk én Lenort vettem azt a baba öblítőt meg mosóporból is a Persil babássat, szerintem azzal nem fogok kárt tenni és még finom puhák is lesznek a kis ruhák :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok!

@Viktria: én használok öblítőt is, de kifejezetten a sensitive megjelölésűeket. Egyébként meg a babaruhák kimosásánál több öblítésre állítom a mosógépet, hogy ne maradjon a ruhákon mosószer vagy mosópor maradvány.

@Baudry: Biztos minden rendben van, ne aggódj!

@Edina: Tényleg szerencsés vagy, hogy nem kellett cukros löttyöt innod, bár utólag visszagondolva nem volt olyan vészes, mint ahogy azt előtte hittem.

Holnap megyek 4d-re, már nagyon várom!

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Viktria , Kismacko köszi a bíztatást :) Babaruhák mosása.... Én is múltkor nézelődtem az öblítőknél elég tanácstalan vagyok velük kapcsolatban :/  Már készül a kórházból hazajövős kisruhája , hófehér pihepuha kötött rugi , pulcsival :) Most nézem a vonalzóm, 80 nap... Egy szempillantás alatt itt lesz :) Kismacko milyen volt a 4 D ? Hogy vagytok ebben a "gyönyörű " időben?

Kép
baudry
 
 
 


Helló mamik :-)

Túlvagyunk a cukorterhelésem, marha undi volt. De az értékem teljesen jó, hála az égnek :-)
Tegnap voltam kismama klubban, tök jó volt és nagyon sok ajándékot kaptunk. El sem hittem. A melltartó betét,szopis melltartót is kaptunk. Sőt még kismama rucit is. Nagyon jó :-)

Nálunk ha front van, törpe nagyon laza. Nálatok ez hogy van?
marie89
 
 


Sziasztok kismamik!

Remélem jól vagytok!

Baudry, köszönöm az érdeklődést. Tegnap voltunk  4D-n. Vegyes érzésekkel távoztunk. A baba szépen fejlődik, minden rendben van, kivéve, hogy a szonográfus szerint az átlagosnál valamivel több a magzatvíz, kérdezte is, hogy rendben volt-e a vércukor vizsgálat eredménye. (rendben volt.) A kiadott papíron is feltüntette a magzatvíz többletet és mondta, hogy mutassam meg az orvosnak is. A baba méretei alapján 1 héttel nagyobb, úgyhogy kicsit ideges lettem ettől az egésztől. Jövő héten megyek terhesgondozásra, remélem nem lesz semmi gond. (persze azt a hibát én is elkövettem, hogy utánaolvastam az átlagosnál több magzatvíz témának és a hajam is égnek állt)

Kép

Kép
kismacko81
 
 



Kép

Kép
kismacko81
 
 


Kismacko nagyon szép a babátok :-) Kis cunimanò :-)
Gratulálok :-)
marie89
 
 


Kismacko nagyon szép a babátok :-) Kis cunimanò :-)
Gratulálok :-)
marie89
 
 


Kismacko! Most én nyugtatnálak Téged, ahogy Ti szoktatok engem, ahány ultrahang annyi mérés... Ha kórosan sok lenne a magzatvíz tuti , hogy nem rendezte volna le ennyivel. ÉN is olvastam már erről és összeköthető a cukorbetegséggel , de ahogy írtad ott nem volt gond, lehet , hogy egy hét múlva már teljesen más eredményt kapnál. Én is várom is meg izgulok is , hogy mit mond a szonográfus a combcsont méretre a 4 D -n. Az a baj ,hogy amennyire fejlődik ez a technológia, ugyanakkora kárt is tesz , mert én úgy gondolom, hogy többet stresszelek azon ,hogy minden rendben legyen egy ilyen vizsgálaton és akkor lehet ,hogy csak annyi a baj ,hogy éppen nem úgy helyezkedik a babó... Amúgy meg a képen is látszik milyen tökéletes, boldog baba :)


Marie, frontokkor én 2x hisztisebb vagyok ,a pocaklakó pedig lustibb :) De ez csak egy napig tart :)


Ti hogy álltok a kamilla teával? Lehet azt inni egyátalán?


Kép
baudry
 
 
 


@Marie89: Köszönöm.

@Baudry: Köszönöm, hogy próbálsz te is megnyugtatni. Lehet, hogy túlreagálom, de akkor leszek teljesen nyugodt, ha hétfőn az orvos is azt mondja, hogy minden rendben. De azért próbálok nem idegeskedni. K
Kamillateát nem szoktam inni, de nem hallottam arról, hogy kismamáknak ne lehetne fogyasztani.

Jó hétvégét nektek!

Kép

Kép
kismacko81
 
 


kismacko81! Az én szonográfiai vizsgálatomnál ugyanezt mondták. A kicsit több magzatvíz nem jelent problémát, csak annyit jelezhet, hogy kicsit több szénhidrátot viszel be és sok lisztes dolgot. Azt is mondta, hogy a gondot a túl sok magzatvíz okozná akkor ha a genetikai vizsgálat sem lenne jó, de Neked sem túl sok, csak kicsit több és a vizsgálataid is rendben voltak. Szóval nyugi, a magzatvíz 4 óránként cserélődik és a mennyisége állandóan változik. A dokim, aki egyébként szerintem egy elég nagy koponya megnyugtatott és közölte, hogy nem baj a kicsit több magzatvíz! :-)
Remélem sikerült megnyugtatni.. Majd írd meg légyszí, hogy a Te dokid mit mond rá!? Ja, az én babám is 4 nappal érettebb a koránál, de ez sem baj! :-)
Pénteken nekem is lustika volt, de ma bepótolta a mocorgást. :D
viktria
 
 


...Azt elfelejtettem írni, hogy gyönyörű szép Babád van, nagyon édes a pofija!!!

Baudry, én kamillateát nem szoktam inni, helyette citromfű teát iszom heti 1x 2x és arról azt olvastam, hogy szabad. Annak is hasonló, nyugtató hatása van és emesztést segítő.
viktria
 
 


Sziasztok, hát a mai éjjelem nem volt valami fényes alig aludtam, nagyon sokat aggódtam azon hogy minden rendben van-e, meg rámtört olyan dolog, hogy nekem lehet nem is nől annyira a hasam, mert kicsinylem :( Lehet már beképzelem! De aztán eltereltem a figyelmem a vásárlással, nagyon sok mindent beszereztünk a picinek, már majdnem teljes a lista :)



Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a megnyugtató szavakat Viktria!
Ma voltam az orvosnál, megmutattam az uh leletet és azt mondta, hogy nem kell pánikolni, ez nem jelent semmi rosszat. A vércukor eredménye jó lett, ez a lényeg. A baba méreteiről meg annyit mondott, hogy van akinek nagyobb, van akinek kisebb a babája, ezért ne aggódjak. Remélem tényleg minden rendben van bent a pocakban, de így már nyugodtabb vagyok.

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok!
Most járok erre először,bár pár éve mindennapos vendég voltam a topikokban.
Remélem nem bánjátok ha csatlakozom hozzátok.

üdv!

KépKép
argizsu87
Detk
 
 


@argizsu87:



Üdvözlünk a csapatban :) és csodás babavárást kívánok! Bátran oszd meg velünk gondod, bajod és persze örömöd :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok! Örülök, hogy többnyire mindenki jól van és nőnek a gyönyörű babócák:) Üdv az új társaknak!
Én tegnap és ma elég sokat aggódtam, mert magához képest szinte semmit nem mocorgott Hannah és azt is enyhe mozdulatokkal. Szóval nagyon remélem, hogy jól van és csak valami helyváltás miatt nem érzem annyira. Vagy ki kell pihennie a költözést, amit én még nem Hétvégén költöztünk és hát bár nem emeltem, de azért a be és kipakolásban kivettem a részem és még van bőven tennivaló. De a napokban a munkával foglalkoztam, majd hosszú hétvégén lehet tovább pakolászni kicsit takarítani...Szóval remélem, hogy a kislányunk csak átmenetileg "lustább" és örül annak, hogy végre lesz szobája, amit előkészíthetünk és megvehetjük bele a szükséges dolgokat
Az aranyerek/mióma kikészít, már nem csak az üldögélés, hanem a járkálás is fájNa meg a lábfejem is dagad (néha az egyik térdem)...Szóval azt hiszem kezdek lelassulni és kicsit szenvedősebben viselni a hétköznapokat.
Ti voltatok már valami szülésfelkészítőn, vagy egyéb programon pl. a csecsemőgondozásról? Próbálok most már a bevásárlással és ilyen jellegű olvasmányokkal készülni az anyaságra, egyre jobban kezd átállni az agyam erre, annak ellenére, hogy a sok munka és mindenféle tennivaló bőven lefoglalja a rohanó napközbeni perceket. 
Na még kicsit rendet kellene tenni magam körül és összekészíteni holnapra a dolgaimat.
Szép estét még és pihentető éjszakát mindenkinek!



Kép
moncsih2
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: