Új privát üzeneted érkezett!

Bzs, örülök a jó híreknek!
Kitartást a sok idegölő vizsgálatlavinához. Nem lesz könnyű, de ki lehet bírni.
Nem tudom máshol mi a helyzet, de Győrben meglehetősen furcsán működnek ezek a dolgok. Sokszor gondolkodtam már el azon, hogy hova kéne fordulni, mit kellene csinálni, hogy jó irányba mozduljanak el ezek a begyepesedett rossz hozzáállások :shock:
Várom a véleményeteket, ha ráértek.
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Én sok mindenhez nem tudok hozzászólni, mert azért elég sokat beszélgettek a gyermekeitekről, de ebben a témában még tapasztalatlan vagyok :D
Egyébként nekem is az a véleményem, hogy amikor már sorra lesznek a vizsgálatok, meg főleg a beszerzőkörutak, akkor majd itt is jobban beindul minden, lesz miről írni, összehasonlítani az eredményeket, a babaszoba/babasarok képeinek feltöltése...
Nagyon aranyos családok vagytok, mindannyian, nagyon cukik a gyermekeitek:)
Súly miatt ne aggódjatok, anyukám nőgyógyász asszisztense, előtte 25 évig kórházban szülésznőként dolgozott, és ő mondta, hogy nincs fix súly amit fel kell szedni, ez egyénre szabott. Függ attól, hogy mi a kismama kezdő súlya, a nagyon vékony kismamáknál a 15-20 kiló is normális. A nagyon túlsúlyos nőknél meg az a jó, ha nem hízik, hanem fogy a súlyából (persze nem úgy, hogy vadul fogyókúrázik). Szóval ez nagyon változó.
Ja, remélem nem én vagyok az aki az okoskodó, idegesítő. :oops:
Emelgetés: én sajnos nem tudom megoldani, hogy ne emelgessek nehezet, mert a kereskedelemben dolgozok. Igaz ritkán kell "szó szerint" emelni, de sok nehéz dolgoz kell megmozgatni. Ma volt egy elbeszélgetésem a főnökömmel, kérdezte is, hogy mikor jön nálunk a baba, nem mertem még megmondani, csak annyit, hogy próbálkozunk. Majd augusztus végén, amikor intézni kell a családi adókedvezményt úgyis megtudják, akkor meg majd mondhatom, hogy azért nem mondtam meg, mert még nem volt róla papírom (végül is most is még csak 2 napja van papírom :) )

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Február 29: Az egyetemi kollégiumban a szobatársam szülinapja ezen a napon volt. Amikor 24 éves lett vettünk neki Micimackós "6 éves lettél" feliratos üdvözlőlapot:) Meg valami barbie-t vagy hasonló gyerekjátékot:D Nem olyan vészes az a nap:D

Ételek: tegnap este fél üveg savanyú uborkát vacsiztam:D Ma meg vettem egy sárgadinnyét, annak a felét már benyomtam:D

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Kukucsi nálunk sem rózsás a helyzet, a nőgyógyász felírt egy csomó vizsgálatot a háziorvosos beutalóra, amit meg kell csináltatni, a háziorvos meg nem írta fel mindegyiket a vérvételes papírra, mondván ők nem szoktak ilyesmiket csináltatni, ha a nődoki olyat akar akkor csináltassa meg. Hát én csak pislogtam. Nem akarok egyikkel se vitába keveredni. Ez Óbuda... :roll:

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok csajok!

Hát jó sokat írtatok.Én ma nem voltam gép közelbe, ugyanis meglátogattam a barátnőmet katonatelepen, akinek már 2 gyereke van.Őt is itt a babanetten ismertem meg még 2007-ben.Nagyon jó volt kicsit pletyózni.A gyerekeink nagyon ügyesen eljátszadoztak.

Érdekes, ma nem volt hányingerem, egész nap, viszont most van.Minden erősebb szag irritál, főleg,ami olajban sül.Nem nagyon eszek, így több mint valószínű, hogy én fogyni fogok,amit kéne is, hiszen a 163 cm-mel 84 kg körül vagyok.Nem merek ráállni a mérlegre.Nagyon elhíztam... :cry: De bízok benne, hogy leadom és nem megyek fel 100 kg-ra szülés előtt.

Köszönöm a bókokat a pici fiammal kapcsolatban.Majd az Uh-s képekre leszek nagyon kíváncsi.Remélem én is fogok tudni hozni, hisz Attikámnak nincs sajnos...a dokimnak nem olyan gépe volt,ami fotót is csinál, de remélem 4 év alatt korszerűsített.

Most megyek pihizni, mert eléggé émelyeg a pocak.Lehet nem jó nekem a vezetés...

Szép estét nektek! :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Nekem a legutolsó terhességemnél voltak kemény rosszulléteim, meg éjjel nem tudtam aludni, olyan éhes voltam. A bevált praktika: hideg vajas kenyér. Amúgy nem voltam kívánósabb, mint "civilben". A lila hagyma illatára bármikor "beindulok". De pl. a harmadik gyerekemmel a fagylalt szerelmese lettem, holott, gyerekkoromban nem ettem fagyit :? A fagyi-imádatom azóta megmaradt :wink:
És Zsófi, lelkiismeretfurdallásomban visszaolvastam, de nekem nem tűnik, hogy főként a már meglévő gyerekeinkre fókuszálnánk. A képek, ok, azok inkább róluk szólnak, de elég változatos a téma :?
Vagy csak nekem tűnik? Szóval, szerintem nem leszünk unalmasak :wink:
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Tényleg kezd felpörögni a topik, de olyan jó olvasi arról, hogy ki hogy éli meg ezeket a napokat!

Én is ritkán jövök mostanában, szóval sorry, de őrület volt ez a hét!
Szerdán voltam orvosnál, 20mm a bébim, dobog a szíve s minden rendben :) Nekem most is hasi uh volt!

A héten minden családtagot beavattunk és mindenki nagyon örült! Jó volt elmondani a nagyszüleimnek, hogy 3xos dédszülők lesznek :)

Kata, láttad az adatimat? Vagy írjam meg priviben?
Kukucsi, sajnálom ami veletek történ, és olyan jó, hogy leírtad a történeteteket, jó volt olvasni a szomorú történetből kicsengő pozitív gondolatokat!

Gem, azt hiszem te írtad, hogy az első terhesség milyen különleges, mert utána nem lesz annyi idő foglalkozni a pocakkal. Jó hogy megfogalmaztad, mert bár nagyon várjuk a kistesót, mégis van egy kis lelkiismeret furdalásom.Annó a Mátéval ilyenkor csak Ő tette ki minden gondolatom, most pedig minden nap folyik a maga útján. Rohanok, próbálok nem rosszul lenni és bár naponta átfut rajtam a bizserő boldogság, hogy ott növekszik a pocakomban valaki, más érzés mint először volt! sokszor felemelem a Mátét, mire eszembe jut, h jobban kéne vigyáznom. Bár mikor érzem, hogy fáradt vagyok szólok neki, hogy most anya fáradt, nem tudom felemelni, s guggolva megölelgetem :)

Súly: én 60-62 kg szoktam lenni, Mátéval 78kgval mentem szülni 68kgval jöttem haza. Egy év alatt ment le 61kgra. Most 62,3voltam mikor fogant a pici és 63, 7nél tartok. Egyenlőre nem tudok fogalkozni az evés kérdéssel mert örülök, ha nem vagyok rosszul és ez csak rágcsálás mellet megy.De ha túl vagyok az ezen az időszakon oda kell figyelnem, mert a Mátéval is volt egy kicsi cukor problémám, igaz 4 hét diéta után beállt a normális szintre!

Yusz, remélem jobban vagy, arcüreg gyulladás makacs tud lenni és nagyon kellemetlen :(

Hétvégén még jelentkezek!
Évi

Cserfes
Kép
Kép
cserfes
Érd
 
 


Évi, természetes gondolatok rohannak meg, szerintem így voltunk ezzel majdnem mindannyian, esténként az elalvás előtti "számadáson" még ma is megdorgálom néha önmagam, de tudomásul kell vennünk, hogy folyamatosan változunk, nem tudunk mindent ugyanúgy megtenni, de igyekszünk.
És, ha nincs veszélyeztetett terhesség, nem kell aggódni, ha felemelitek a gyerekeiteket. Nem lesz belőle semmi baj. Végül is, lehet közhely, de a terhesség nem betegség csak másállapot. A szervezet nagyon jól tudja hogyan kell védekezni. Elsőszülöttünk júli 27.-re volt kiírva, késett, ezért az orvosok melegen ajánlották a "természetes" szülésmegindítást, hát mondanom sem kell "rajta voltunk az ügyön" :oops: és semmi :( Végül aug 14 született meg. A harmadik babám meg spontán módon 34 hétre elindult, pedig semmi különöset nem tettem, óvtam magam. Az negyediknél meg éppen építkeztünk, férjem csak hétvégeken tudott hazajönni, én 10 emberre főztem minden nap, saját magam kezeltem a fát(gerenda házunk van), ennek ellenére nem történt semmi.
Persze, ha gondok vannak, akkor fontos az óvatosság.
Na pussz, szép hétvégét

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Wááááá,csaaajok nem tudlak titeket követni! :(
Mennyit írtatok! :shock:

De pótolom! :wink:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!


Én már nem is emlékszem, hiszen 4 éve voltam terhes.Mikor múlnak el a reggeli és az esti hányingerek?Mert nekem minden reggel és este megvan...Elég kellemetlen.Ti hogy vagytok?
Szerdán doki, már nagyon várom.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!
Timcike én úgy hallottam, hogy a nagy átlagnak a 12. hét körül múlnak el a rosszullétek, persze van akinek korábban, meg olyan is, akinek csak később.

Tegnap voltunk bababulin, nagyon jól éreztük magunkat. A társaságban 3 kisbaba volt, 1 hamarosan születő, meg hárman voltunk februári kismamák is :) Ott mondták a tapasztalt lányok, hogy a kombinált tesztért fizetni kell, hallottam 9000-ről is meg többről is. Véletlenül valamelyikőtök tudja, hogy a budapesti Margitban mennyi ennek a díja? Ciki lenne ha odaállítanánk egy fillér nélkül. Mikor uh-ra jelentkeztem, akkor nem szóltak, hogy a tesztért fizetni kell.

Ja igen, láttam kérdés volt: én a Margitban szeretnék szülni. Hozzánk az van legközelebb, azt hiszem, és a dokim is ott dolgozik.

Mikortól lehet elkezdeni beszerezni a babaholmit? Bevallom én már vásároltam, már van 4 kis bodynk 3 hónapos babának, 3 kisharisnyánk, meg egy rugit kaptam még a szülinapomra (akkor még nem voltam terhes, abban a hónapban nem sikerült) Van egy csörgőnk és egy cumink (a nagypapának szülinapra:D )

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


bzs88-
Nekünk pl.minden megvan már. Babakocsi,kiságy,ruhák,cumik,cumisüvegek,textilpelenka,mellbimbóvédő,sterilizáló,mérleg...a lényeg megvan.Sok minden maradt Atticy-ről de sok mindent gyűjtöttem így közbe,mikor Akcióba voltak a dolgok.Ha valóban kislány lesz, akkor picit gondban leszek, mert rózsaszín ruháink nincsenek...egyébként nem is vagyok oda értük, de csak világoskékbe nem szeretném öltöztetni, így majd vennem kell valamiket...De az még ráér a 9 hónapban, ha kibírom addig és nem látok meg valami szépet.Van aki azt mondja, csak a 8 hónapban vásárol, mert babonás....van aki már akkor,mikor megtudja, hogy terhes.Szerintem mindenki akkor vásárol,mikor akar.Ez nincs időhöz kötve. :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!


Ma megyek uh-ra szorítsatok!!!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Kirus szorítok neked!meg kicsit irigyellek is, hogy láthatod a babád:)

Babacuccokat én még nem veszek, már folyamatban van egy két apróság, amiket ismerősöktől kapok, de még nem merem elárasztani a lakást.

Tünetek: nekem egyre ritkulnak a kellemetlenségek, úgyhogy van remény lányok!

Mondjuk a hosszabb autóutakon mindig rosszúl leszek, de a szagokat már egész jól viselem, napközben néha meg is feledkezem a piciről:D

Kórház: Én a fehérvári kórházban fogok szülni:)



kristin27
Székesfehérvár
 
 


kírus-szorítunk és nagyon várjuk a fejleményeket. :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Megjöttem!!
Minden oké a bébivel!!!! Van szívhang is, ki is hangosította a doki,nagyon nagy megkönnyebbülés volt!!! :D
Koránál 6 nappal kisebb, így ma 7hetes 4 napos.

Viszont van egy haematomám is, mondjuk a fiamnál is volt..
Azt mondta a doki hogy vagy kiürül vérzéssel vagy felszíódik!

2 hét múlva controll uh megnézi hogy szépen fejlődik-e a bébi és a haematoma szívódik-e fel...

2*1 folsavat és 2*2 magnéziumot rendelt el.. Folsavat már szedem 1 hete,de csak napi 1et szedtem eddig.
Vendég
 


Kírus!

Szuper!gratu neked, én még nem hallottam a szívhangot, biztos szuper érzés:)



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!
Nálunk minden OK továbbra is. Doki azt mondta, a pecsételés csak azért lehetett, mert pont akkor lett volna menzeszem, és a szervezet még emlékszik rá. Hát én már kezdtem elfelejteni, milyen rossz is volt az. Nagyon élvezem, hogy bármilyen program szóbajön, nem azt kell számolgatni, hogy meglesz-e akkor!

Én már híztam, sajna. Amúgy vékony vagyok, 175cm/56kg szoktam lenni, de ma a védőnő 58 kg-ot mért. Mondjuk azt mondta, náluk mindig többet mér a mérleg, de ettől függetlenül is érzem és látom már, hogy kezd rámrakódni az anyag. Mondjuk én nem voltam hányingeres egyszer sem, viszont őrjítően éhes tudok lenni, és néha azt érzem, rosszul leszek, ha nem eszem valamit. Szerencsére az inzulirezisztencia miatt édességet nem nagyon ehetek, de azért a banán vagy a szendvics is hízlal... És most a pecsételés miatt inkább a tornámat is kihagyom. Én annyit szabtam meg magamnak, hogy csak azért nem fogok többet enni, mert terhes vagyok, és most mindent megengedhetek magamnak. Csak annyit, amennyit a szervezetem igényel. :wink:

Ahogy írtam, ma átestem az első védőnős látogatáson, van kiskönyvem! :lol: Nagyon kedves, fiatal lányt fogtam ki. Szerdán meg levesznek 5 adag vért, ha jól értesültem. :roll:
Na, én így haladok a vizsgálatokkal!

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Kírus- De jó, én is már nagyon várom, hogy mit mond a doki.Még van 2 napom.Örülök, hogy minden ok a babával.

lilly-te is már jóval előrébb jársz,mint én.Nekem még semmim sincs.Se doki vizsgálat, se vérvétel, se kis-könyv. De ami késik nem múlik. :wink:

Örülök, hogy mindenkivel minden ok.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

Azért jó látni, hogyan telik az idõ és hogy egyre többen eljutunk odáig, hogy ultrahangon láthassuk a babákat, és hallhassuk a szívhangot! Én sajnos nem hallottam, csak láttam az UH-n hogy ver a pici szíve. :)

Kírus mi kb egy idõben lehetünk, mert az én babám ma 7+1 napos. Február 26-ra vagyok kiírva. :)

Egyébként mennyi folsavat kellene szednünk, mert nekem itt Angliában nem sokat mondtak a vitaminokról, csak megkérdezték szedek-e valamit és örültek, hogy igen. De nem is kérdezték mi az.
Elevitet szedek, gondolom az elég.

Én sajnos nem vagyok egy vékony alkat, 165 centivel és kb 70 kilóval vágok neki ennek a 9 hónapnak, nem tudom mekkora lesz a kísértés, és mennyire tudok ellenállni...remélem jól. Szeretek enni, s habár hányingerem nincs, de hajlamos vagyok sokmindenbõl is egy kicsit összeenni, s azután meg csak fáj a hasam és rossz a gyomrom. Tudom, erre vigyáznom kellene.
Van aki csinál vmilyen terhestornát? Akár otthon dvd-re?
Én úszni szívesen mennék, de hajlamos vagyok elkapni bizonyos fertõzéseket, szóval ez kicsit visszafog. :( Nem akarok a terhesség alatt állandóan kúpozni meg krémezni...

Ennyi mára, minden jót!
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!
Kírus gratula a szívhanghoz:) Timcike ne aggódj, pár nap és neked is lesz bizonyítékod.
Kristin mikor mész dokihoz?
Csekom az én orvosom azt mondta, hogy ne fürödjek, mert főleg az első 12 hétben nem tanácsos elkapni semmilyen fertőzést. Terhestornára még nem, de szeretnék járni. Nálunk orvosi beutalóval lehet menni, legalábbis a várandós gondozási terven, amit kaptam ez áll.

Én holnap megyek a védőnőhöz, oltári mázlim volt, mert a rendelő ajtaján az van kiírva, hogy hétfőn dél és 2 között rendel, én meg 3kor hívtam, de még ott volt, és tudott adni holnapra időpontot. Volt egy jó félórás telefonbeszélgetésem anyumékkal, hogy milyen gyerekkori betegségeim voltak, de ők is csak arra emlékeztek, amire én is... És holnap bejelentkezek vérvételre.

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


bzs88-hát igen, még ez a nap és már megyek is.Holnap 17:45-re vagyok hivatalos. :wink: Már nagyon várom.

Jó nagy vihar és jégeső volt az éjjel.A kicsi fiam nem hallott az egészből semmit.Még szerencsére előtte pár perccel letakartam mind2 autót.Nem látszik, hogy megsérültek volna.Legalább kicsit lehűlt az idő.A muskátlimat szétcincálta és levágta a földre,szét is tört a cserép.A rózsáimnak is annyi.Hát nem semmi vihar volt.
Nálatok is volt? :roll:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Jóreggelt!

Nálunk csak egy kiadós zuhé volt, de jót tett a levegőnek, kellett már nagyon!

Timci!

Szorítok majd neked!

Zsófi!

Még soká megyek a következő uh-ra aug 8-án van időpontom a 12 hetesre, de akkor már 13 hetes lesz:)Már nagyon várom, jön velem a párom is, akkor már egészen jól fog látszani a pici:D
A vérvizsgálatokra csak hétfőn tudok elmenni, remélem még időben van.
Tudtok arról valamit, hogy van-e azoknak időkorlátja, hogy hányadik hétig kell megcsináltatni?meló miatt csak hétfőn tudok menni:(

Sport: mindenhol azt olvasom, hogy a legjobb mozgásforma az úszás a kismamáknak, de hol???
én félek, hogy valami bacit beszedek. a 12.hétig úgy tudom, hogy nem kell erőltetni semmilyen mozgást, még a terhestornát sem, utána már lehet picit dolgozni, de én csak intimtornát vagy terhestornát fogok bevállalni azt hiszem...féltem a picúrt.:)

Vitamin:én femibion 800-at szedek, a dokim szerint is jó, nincs benne vas így nem csinál szorulást sem, viszont sok más szükséges vitamin benne van, mellékhatást nem érzek, nem hízom tőle.



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Kírus gratula szívhanghoz :) és mekkorának mérte 7+4naposan?, Mert nekem is azt mondta, hogy 7+4 napos de én akárhogy számolom minimum 8+1 voltam akkor. Bár tudom, hogy ez apár nap különbség nem számít azértv avizsgálat után mégis átszámoltam mindent 1000x :oops:

A tornát most én sem eröltetem semmi enegriám rá, de amint nem érzem azt egész nap, hogy bármikor kijöhet belőlem minden valamit elkezdek, kismama jógára gondoltam! Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

Este a mese után, hamarabb elaludtam ,mint Máté és 9 óra alvás után is csak pislogtam az asztalomnál, mikor beértem.. Vároma 12. hetet! Úgy emlékszem akkor villámcsapás szerűen elmúlt minden kellemetlen tünet és kivirultam :)

Cserfes
Kép
Kép
cserfes
Érd
 
 


Az úszás, hát nem tudom...én csak a tengert ajánlom, de ugye az elég messze van.Mi ha minden ok lesz Szeptember 8-án megyünk nyaralni a tengerre.Már nagyon nagyon várjuk,főleg én és Atticy. :lol:

Vitamin-az elején Ladevit-et szedtem...de nagyon híg volt tőle a székletem és hányingerem volt.Végre egy pár napja elfogyott és visszatértem az Elevit-re,mint Atticy-val.Közbe szedek még Folsavat is napi 1-et.Mindenki az Elevit-et javasolja.Nekem az vált be.Atticy-val kipróbáltam mindent, de egyedül csak az Elevit-től nem volt hányingerem.Én meg vagyok vele elégedve maximálisan.Most a 100 db-os kiszerelését vettem,ez gazdaságosabb. :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

Kicsit elmaradtam, elég sűrű volt a hétvégém, tegnap meg nagyon gyengének éreztem magam, szinte egész nap feküdtem.
Ez a meleg már nagyon az agyamra megy, tegnap este volt egy kis villámlás és dörgés, de eső egy csepp sem.

Remélem ma már jön egy kis enyhülés.

Kirus!
Gratulálok a szívhanghoz! Olyan megnyugtató érzés, hogy minden rendben van odabent. :D

timcike!
Mi is szeptemberben tervezzük a tengerpartot, Görögországba megyünk. Biztos, hogy nem hagyom ki a fürdést.

kristin!
Én is úgy tudom, hogy az első trimeszterben nem ajánlott az úszás, főleg strandon és uszodában, mert ott nagy a fertőzés veszély.

Én Gravidát szedek, eddig nem volt vele bajom. Reggel egy folsavat, este a terhesvitamint.

Holnap megyek vérvételre, jövő héten csütörtökön meg a védőnőhöz.
Aztán pont nem tudok visszamenni a terhesrendelésre, mert aug. első hetében vidékre utazunk rokonokhoz.
Szóval leghamarabb 3 hét múlva fogom a picurt újra látni.

Nikit hétfőn viszem a 15 hós oltásra, pont a szabink alatt fog kijönni a mellékhatás. :(

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!
Nálunk sajna nem volt eső :? , pedig nagyon vártuk, mert este elkezdett dörögni meg villámlani, de aztán semmi nem lett belőle...

Cserfes!
13,5mm-t mért a 7+4-re, hát igen mensi szerint mi sem annyi idősek vagyunk, hanem 8+3 volt tegnap...
Na de lényegtelen, csak minden rendben menjen!!!! És jó eredményekkel!!! :wink:

Yusz!
Vigyázz magadra!! Még nem gyógyultál meg teljesen?
Remélhetőleg nem lesz mellékhatása a szurinak!!! :wink:
Vendég
 


yusz-akkor sajnos nem találkozunk. :( Mi Törökországba megyünk, mert csak ott vannak csúszdák.És én úgy választottam ki a hotelt, hogy a gyereknek is élmény legyen a nyaralás.Azért választottuk a szeptembert, hátha akkor már nem olyan forró a levegő és a homok a tengerparton...


Nézd csak, ide fogunk menni, már nagyon várjuk: http://www.youtube.com/watch?v=ygdKH_myBIE
http://www.youtube.com/watch?v=NCo2skeuPcw

Gyógyulj meg hamar és légy újra erős! :wink: Ha tudod, te is mutasd meg hova mentek,ok? :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

Már régen írtam, de olvasni olvastalak benneteket.
Látom felpörgött a topik, szuper!
A képek nagyon jók, helyesek a gyerkőcök egytől-egyig!

Én szombaton lánybúcsúban voltam. Egy nagyon kedves barátnőmnek a bulijában. Végre kikapcsolódtam. Nagyon jó kis buli volt, kerti party, grillezés. A barátnőmnek mindenféle vicces feladatot kellett megoldania.
Jó volt nagyon, 1.30-körül jöttem haza:)
Ti szoktatok gyerek/gyerekek nélkül kikapcsolódni?
Ákosom is nagyon élvezte a szombatot, mert neki Apa-fia program volt:)
A Duna partra mentek biciklizni, lángosoztak, nagyon bírta:) Másnap sokat mesélt! Tetszett neki hogy csak kettesben mentek.

tünetek: nálam a farkaséhség múlóban(kopp,kopp,kopp), émelygés még minden nap van, és fáradékonyság is van még sokszor.

Ma intéztem a védőnőt, mostmár van kiskönyvem:)
Még EKG-ra kell mennem, és jövő hét hétfőn viszem a leleteimet a nődokihoz. Már nagyon várom, hogy újra lássam a babócámat!

Tegnap én is carul voltam mint yusz, nekem fekve volt a legjobb.
Nálunk egy pici eső volt estefelé, de csak mutatóba kb.

Timcike nagyon jól néz ki ahová mentek. Biztos nagyon jó lesz.
Mi tavaly Görögországban voltunk nagyon jó volt, a kisfiam imádta!
Idén a Balcsira megyünk augusztusban.

Zsu



pipcsike
 
 


Sziasztok!
Ez a számolás ne ijesszen meg senkit szerintem, nem mindenkinek van pontosan a ciklus 14. napján a peteérése. Nekem ha a gyerek méretéből indulunk ki (aki a 8. héten 9. hetes méretű volt) pont egy héttel korábban volt a peteérésem, mint a "standard" számítás szerint. Ti kiszámoltátok már a Jónás-napotokat? Egy barátnőm mondta, hogy az ő terhesfórumukon mindenkinek bejött a jónás-nap.

Nem tudom, hogy nálunk esett-e az éjjel, én aludtam mint akit fejbe vágtak. De hajnalban egész friss volt a levegő. Viszont délben esett, egy picit, pont leszálltam a buszról, mikor hatalmas cseppekben esni kezdett, de mire a védőnőhöz értem már elállt. Kb. 5 perc volt az egész.

Védőnő aranyos volt, vagy egy órát voltam nála, felvette az adatokat, elmondta mik lesznek a következő viszgálatok, meg, hogy azok miért vannak (nem mintha nem tudtam volna...) meg kaptam egy csomó magazint.

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Pipcsike szia!
Hová mentek a Balcsinál? Mi is oda megyünk, augusztus közepén 2 hétre. Mi Szemesre megyünk. Ti?

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Zsófi!
Még nincs konkrétum, csak annyi hogy a Balcsira.
A férjem csak most kapta meg a szabit. Már nézelődtünk a neten, de még nem választottunk.
Ti nyaralóba mentek v. szállodába, hotelbe...?

ZSu



pipcsike
 
 


Sziasztok!

Látom többen is mentek külföldre nyaralni szeptemberben, gondolom repülõvel. Ti mit tudtok a terhesség alatti repülés miatti kockázatokról?
Szeretnék én is hazamenni szeptember végén egy kis idõre, de a férjem teljesen megijeszt, mert szerinte ártani fog a babának. Sugárzás, légnyomás különbség, oxigénhiány stb...
Ti mit tudtok errõl?

csekom
csekom
Zsurk
 
 


Jelentem nálunk zuhi van :D

csekom bemásolom ami a dokim honlapján van:

Utazás és várandósság



Amennyiben nem veszélyeztetett terhes és gondozó orvosa is elengedi, a kismama utazhat, nyaralhat, élvezheti a pihenés nyújtotta örömöket. Azonban néhány jó tanácsot érdemes megfontolni az utazások előtt.



1. Ne utazzon hosszan! Tanácsos nem túl hosszú autó-, busz- vagy repülőutakat bevállalni. Autóval, busszal csak a környező országokig, repülővel Európa határain belül érdemes csak utazni. Gondoljanak bele, ha mondjuk egy 12 órás Budapest �Los Angeles út kellős közepén, az Atlanti óceán felett kezd el valaki görcsölni vagy vérezni. A gép nem tud leszállni.

A hosszabb ideig tartó ülés során a végtagok vénás ereiben pangás alakulhat ki, ezért a terhesség alatt amúgy is fokozott trombózisveszély növekedhet. Ennek elkerülése végett érdemes 1-1,5 óránként az autóból kiszállva pihenőt tartani, a buszon, repülőn felállni és sétálva kinyújtóztatni a végtagokat. Ha kezelőorvosa javasolja, megfontolandó ún. vérhígító, véralvadást csökkentő tabletták vagy injekciók alkalmazása a hosszabb utakon. Ne utazzon egyedül!

2. Utazzon kultúrországokba! A kalandosabb, kevéssé civilizált vidékekre való utazást érdemes inkább nem terhes állapotban bevállalni. Egy várandósnak nagy szüksége van az állandó tisztálkodási lehetőségre, a fertőzések elkerülésére, a megfelelő pihenésre és táplálkozásra. Szükség esetén a magas szintű orvosi ellátásra is számítania kell.
3. Kössön utasbiztosítást külföldi utak esetén! Egy kismamával bármikor történhet valami (vérzés, görcs, vetélés, koraszülés, szülés stb.), ami miatt orvoshoz kell fordulnia. Külföldön az orvosi ellátás költségeit csak életmentő beavatkozások, szülés esetén állja a társadalombiztosítás, de csak olyan országokban, ahol államközi megállapodás van érvényben Magyarországgal. Mivel a nem finanszírozott egészségügyi ellátás minden országban drága, érdemes utazási biztosítást kötni külföldi utakra.
4. Utazás repülővel: Várandósság alatt az utazás repülővel, nem tilos. Sőt! Ha megválaszthatja, hogy úticélját autóval vagy repülővel szeretné elérni, akkor a repülőutat javasoljuk. A káros sugárzásokat a repülőgép fémteste felfogja, valamint a légnyomás változás a kabinban minimális, nem ártalmas. 3 óránál hosszabb vagy a többszöri átszállással járó repülőútra ne vállalkozzunk. A felszállásnál a fémkereső kapun áthaladni nem jelent veszélyt a terhességre, de azért kérjünk inkább kézi átvizsgálást, ha lehetséges. Célszerű a folyosó mellé kérni a jegyet, vagy a fedélzetre szállva elcserélni a helyet oda. Legalább óránként álljunk fel egy kis sétára, hogy a végtagok keringését elősegítsük.

Egyes légitársaságok nem vállalnak várandós utasokat, ezért célszerű az utazás előtt erről a légitársaság ügyfélszolgálatánál érdeklődni. Gondozó orvosától magyar- és angol nyelvű igazolást kérhetnek arról, hogy egészségi állapota megengedi a repülést. Ehhez formanyomtatványt itt letölthet.

2. Napozás: A napozás nincs megtiltva, azonban a mértékletesség betartása nagyon fontos. Javasoljuk a magas fényvédő faktorú naptejek használatát a napnak kitett testrészeken a terhességi pigmentfoltok (chloasma) kialakulásának elkerülésére. Fontosnak tartjuk a has letakarását, ugyanis a hőhullámok áthatolnak a hasfalon és melegítik magzatvizet. A közvetlen napfényen tartózkodás időtartama az 1 órát ne haladja meg egyhuzamban, utána legalább egy órát legyen árnyékban. Napi 3 óránál ne napozzon többet.
3. Fürdés: A fürdés nem tilos panaszmentes terhesség alatt. Magyarország nagy élővizei, mint a Balaton, Velencei-tó, Tisza-tó nagyon jó vízminőségűek, a kismamák is élvezhetik. A folyóvizek már nem annyira, különösen a Duna és a Tisza. Ott nem javasoljuk a fürdést terhesen. Egyéb esetekben kérjük tájékozódjanak az ÁNTSZ vagy a vízügyi hatóságok vízminőségi értékelése felől. A medencés strandokon, uszodákban a víz tisztítása és fertőtlenítése állandóan folyik. Azonban zsúfolt szezonban vagy egyes helyeken gyakrabban lehet gombás vagy bakteriális fertőzést kapni. Ilyenkor megelőzésre javasoljuk, hogy a korareggeli órákban fürödjenek, vagy valamilyen gombaellenes, recept nélkül kapható krémmel bekent, a fürdés idejére a hüvelybe felhelyezett tamponnal védekezzenek. A sós víz rendkívül jó fertőtlenítő hatású, ezért tengerparti üdülésekkor nyugodtan fürödhetnek a tengerben vagy óceánban.
4. Wellness: Gyógyvizekben való fürdés esetén kérjék ki a fürdő üzemeltetője vagy a helyi fürdőorvos tanácsát. Általában elmondható, hogy terhesen a 35 foknál melegebb vízben nem ajánlatos tartózkodni. Melegvizes fürdőzés esetén gyakrabban van különböző gombás és bakteriális fertőzés. Masszás vagy bármilyen kezelés esetén mindig jelezze a masszőrnek, a kezelőnek, hogy kismama. Számos krém (Pl. A-vitamin származék, retinol tartalmú) nem használható terhesség alatt. Egyes területek masszírozása is ellenjavallt.
5. Sport: A várandósság alatti testmozgás nagyon fontos. Azonban meg kell választani a megfelelő sportolási formát. Ehhez kérje ki gondozó orvosának véleményét. Vérzés vagy fenyegető vetélés, koraszülés tüneteinél a sport kerülendő. Általában kerülni kell az eleséssel, ütődéssel, rázkódással és balesettel járó sportokat, mint a futás, lovaglás, küzdősportok, extrém sportok. A gyakorlatok során a has nyomódását kerüljük. Felülés helyett más hasizomerősítő gyakorlatokat kell választani (pl. statikus feszítések, lábemelések). Nem szabad súlyokat emelni, ezért a testépítő jellegű sportok kerülendők. Nagyon jó hatású viszont az úszás, a közepes erősségű aerobic, callanetics, jóga, és 20. hét után a speciális kismamatorna. A kerékpározás a 20. hétig javasolt, de csak aszfalton, biztonságos körülmények között. Utána a szobakerékpárra vagy ellipszisgépre térjünk át. Kirándulni lehet, a megfelelő óvintézkedések (időjárásnak megfelelő öltözék, kullancsok elleni védelem, biztonságos túraútvonal stb.) mellett. Ha másra nincs lehetőségünk, akkor a napi egy óra séta is elegendő lehet.
6. Étkezés. Idegen helyen való étkezéskor nézzük meg, hogy számunkra megfelelők-e a higiéniás viszonyok. Ha ez nem kielégítő, akkor lehetőleg csak palackozott vizet fogyasszunk, nyersen ne együnk meg semmilyen ételt, a zöldségeket, gyümölcsöket csak hámozva, vagy neomagnolos fertőtlenítővel leöblítve fogyasszuk. Piacról vagy utcai árus által készített ételt ne fogadjunk el. Készüljünk fel az �utazók hasmenése� előfordulására. Ilyenkor széntablettára lehet szükségünk illetve diétára (főtt krumpli, rizs, üres tészta, ropi, keksz, tea vagy ásványvíz). Nagy mennyiségű hasmenéses széklet, láz, véres vagy bűzös hasmenés, hányás esetén forduljunk orvoshoz.
7. Védőoltások. Terhesség alatt lehetőleg semmilyen védőoltást ne kapjunk. Amennyiben lehetséges, ne utazzunk olyan országba várandósság alatt, ahol utazáshoz javasolt védőoltást vagy malária ellenes szert kell hogy kapjon.
8. Minden további kérdésben kérje ki gondozó orvosának véleményét!



pipcsike
 
 


Csekom

Semmi gond nincs a repüléstől.
Teljesen biztonságos. Nem kell parázni.

Azt érdemes megnézni, mert légitársaságonként változik,. hogy mikortól nem engednek, mert van, aki bizonyos korban nem szállít terheseket.

Ha ez megnyugtat, én kb. a beágyazódás körül repültem:-)
majacka
 
 


JA, és nem árt egy papír orvostól, hogy repülhetsz, mert arra szükség lehet.
majacka
 
 


Köszönöm pipcsike!
csekom
Zsurk
 
 


csekom írta:Sziasztok!

Látom többen is mentek külföldre nyaralni szeptemberben, gondolom repülővel. Ti mit tudtok a terhesség alatti repülés miatti kockázatokról?
Szeretnék én is hazamenni szeptember végén egy kis időre, de a férjem teljesen megijeszt, mert szerinte ártani fog a babának. Sugárzás, légnyomás különbség, oxigénhiány stb...
Ti mit tudtok erről?

csekom


Ne aggódjál! Én Atticy-val nagyon sokat repültem, igaz, hogy csak 45 perces volt az út, de havonta mentem az biztos.És kutya baja.A kapunál nem szabad átmenni...megmutatod a dokitól a papírodat vagy mondod, hogy terhes vagy és akkor megmotoznak.A légi társaság egyedül a 8 hónapot betöltött kismamákat nem látják szívesen, mert nincs megfelelő ellátás, ha Isten ments beindulna a szülés.De egyébként nem árt se a babának se a mamának!Utánanéztem, ne izgulj! :wink: Ha tovább tart az út mint 1,5 óra, akkor ajánlatos néha kicsit felállni,sétálni.Azt ennyi..

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Húúúúúúúúúúúúúúúúú csajok!Itt aztán cudar vihar volt 1 órán keresztül a reggel.A redőnyeimet kicsavarta a helyéről,a szomszéd kapuját kitépte a helyéről,fákat, cserepeket...nem semmi.Az egész városba nem volt áram és térerő.Most kaptuk vissza az áramot.

Az egész város úgy néz ki, mintha egy komoly tornádó járt volna erre.Fák ráesve az útra,kocsikra,villanykábel lóg...borzasztó.Még a villanyoszlopot is kiszedte a főútról.Komoly.A redőnyeimet szerencsére vissza tudtam állítani, de sajnos a virágaimat nem... :( Pedig annyit kínlódtam velük...Remélem azért erőre kapnak.Nálatok volt valami?Hamarosan megyek a dokihoz. :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Voltam a dokinál,aki nagyon rám ijesztett.Nem találta a picit...Sok kutakodás után végre sikerült neki.Azt mondta hátra hajló a méhem.Ez most rossz vagy jó?Kérdeztem, hogy Atticy-nál nem ilyen volt?Ő nem emlékszik, rég volt...Na aztán megijedt, hogy nehogy méhen kívüli legyen,azért nem látja.Aztán végre mikor megtalálta jó fenn, akkor mondta, hogy minden ok,és készített egy képet is.Nagyon boldog voltam, mert Atticy-nál még egy fotót sem kaptam, még akkor nem volt ilyen profi gépe.Most van. :D Aztán kérdezte még a vizsgálat előtt, hogy mikor voltam méhnyakrákszűrésen...mondtam, hogy 4 éve :oops: , így gyorsan le is vette a mintát,ami elég kellemetlen érzés volt.És hüvelyi vizsgálat volt, nem hasi.Azt viszont nem éreztem.Kedden reggel 8-ra mennem kell a kórházba az ambulanciára, hogy ott is nézzenek meg, hogy biztos legyen, hogy nem méhen kívüli.És a vonalzóm szerinti kor az reális.
Úgyhogy nem vagyok nyugodt...Majd kedden megnyugszom.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

Timci!
Sok esetben hallottam már hátra hajló méhről és simán kihordta az anyuka!
Minden rendben lesz, csak pozitívan!!! :wink:

Nálunk is esett reggel, elég ilyesztő volt, de itt a házkörül szerencsére nem csinált kárt...
Vendég
 


Sziasztok!

timcike81 sajnos én nem sokat tudok ehhez hozzászólni, remélem minden rendben lesz veletek.
Csak annyit tudok, ha valakinek méhen kívüli terhessége van akkor az pecsételéssel, görcsökkel, esetleg váll- és hátfájással jár... De nem is értem, ha egyszer megtalálta a babát akkor csak rendben van minden.

Írj holnap, miután van eredményed. Szorítunk értetek!
csekom
csekom
Zsurk
 
 


Csajok- Köszönöm, hogy velem vagytok!Én semmit sem tudok róla...próbáltam utánanézni a netten, de semmit nem találtam... :( De gondolom így születtem, nem?Nem az első terhesség után változott ez meg.Mert akkor no para, hisz Atticy-t is simán gond nélkül kihordtam. :wink: Csak ne legyen méhen kívüli.

csekom-semmi tünet nincs, azokból, amiket írtál, hála Istennek. A hátfájás az már Atticy születése óta megvan.

Jövő héten kedden megyek a kórházba vizsgálatra.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


timcike

nekem hátrahajló méhem van, az égvilágon semmi különös nem lehet tőle, nyugi. Max. nehezebben emelkedik ki a medencéből, semmi egyéb, ne izgulj:-)

Ellenben én lehet elgondolkodnék az orvosváltáson.
Ha méhen kívülire gyanakszik, akkor azonnal kórházba kellett volna küldjön, nem egy hét múlva.
Ha meg ott a baba, akkor ő az orvos, neki kell tudni, hogy a méhedben látja-e. És nem kétségek közt hagyni téged.
Ha méhen kívüli lenne, akkor görcsölnél.
A helyedben megnyugodnék, mielőbb elmennék másik helyre, nem kedden, és kipróbálnék másik orvost.
majacka
 
 


majacka-késő délután voltam nála és már azt szerette volna hogy ma korán reggel menjek be a kórházba, hogy megnézzék, de én sajnos nem tudok,mert a kicsit nincs kire hagynom,csak kedden,mikor az apja úgy dolgozik, hogy reggel 7-ig.Így nem a doki a hibás, hanem én.De mikor a fotó készült azt mondta, hogy minden rendben, de azért a megnyugtatás kedvéért menjek a kórházba is, hogy megnyugodhassunk rendesen.
De azért köszönöm, hogy aggódsz. :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Timcike!

Tudom, hogy én tapasztlatlannak számítok ebben a témában, de van egy varátnőm, akinél szintén megállapították, hogy hátrahajló méhe van, először ő is kicsit megijedt. Most 2 év körüli a kisfia és egészséges, mint a makk, szóval emiatt nem lehet baja a picinek.

Majackával egyetértésben, lehet hogy érdemes lenne mással is megnézetni a picurit, hogy megnyugtasd magad, hogy minden rendben.

Szorítok neked nagyon, és ne idegeskedj, az biztosan nem tesz jót!

Pipcsike!

Mi kb egy időben vagyunk, te is fel vagy puffadva állandóan? lehet ez ellen tenni vmit?vagy ez így normális?



kristin27
Székesfehérvár
 
 


krisztin-köszönöm neked is, már nem aggódom a hátranyúló méhem miatt, hiszen a kisfiamnak sincs semmi baja.De azért köszönöm. :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Timcike, nekem is hátrahajló és kicsi méhem van, volt. Egyszer a tinikoromban megállípította egy doki, de semmi gondot nem okozott ;) Ne aggódj! A méhen kívüli terhességnek tényleg komoly tünetei vannak, próbálj meg nem aggódi keddig amikor biztosan megnyugtat egy másik orvos is! Szorítok!

Nálam most csúcsosodik az álomkór! Este fél 8kor már zombiként közlekedek, reggel pedig 7. 20kor kell indulnom s 6. 45kor még nyomom a szundi funkciót...az irodában meg csak pislogok.

Ma ráálétam a mérlegre és 1 kgval többet mutatott mint múlthéten :shock: próbálok odafigyelni de folyton rágnom kell valamit emiatt a fránya émelygés miatt..

Kírus Köszi az infót! Nekem 19-20mmt mondott és 7+3at... a lényeg h szerinte is rendben van minden és én is így érzem!
Sziasztok
Évi
cserfes
Érd
 
 


Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Én azok közé tartozom akiknek alig van tünete, a legegyértelmûbb a mellfeszülés. De mi van ha ez abbamarad? Vagy visszajön de kevésbé feszül? Ez normális? Kicsit félek megint egy vetéléstõl... ma lennénk 8+3 naposak. :?

Másnak is van ilyen?
csekom
csekom
Zsurk
 
 


Csekom, nekem két barátnőm is úgy volt várandós, hogy semmi tünete nem volt aze lső 3 hónapban és teljesen problémamentes volt a várandósságuk!

Mátéval nekem is elmúllt a mellfeszülésem viszonylag hamar!

De ha nagyon aggódsz hívd fel az orvosod. Ő biztos tud megnyugató választ adni!

Biztos minden rendben van!
Évi
cserfes
Érd
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: