Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Timi, tényleg jó kis csini pocakod van! Ez már letagadhatatlan! :D

Lányok, megpróbáltam magam beírni a linken a táblázatba, de engedélyt kér, ami úgy láttam, gmailes felhasználónév és jelszó. Az mi itt? Vagy csak béna vagyok?

Székrekedésre van egy tuti tippem: napi 1 kanál lenmagpehely joghurtban/kefírben, vagy amiben tetszik. Nekem tavaly nagyon bevált, iszonyú székrekedésem volt, és csak természeteset szedhettem, mert még szoptattam az elején a kislányunkat. Ami még állítólag nagyon jó, az a Tamarin lekvár, de ez nem saját tapasztalat, mert szoptatás alatt azt sem lehet. Még a gyógynövényes dolgokkal is nagyon kell vigyázni, a családban nagyon keserû tapasztalat van ilyennel kapcsolatban.

Engem ami még bosszant: orrdugulás! Nektek nincs? Az elõzõ két terhességnél nekem sem volt, most igen(azért jobb, mint a székrekedés, ezt kaptam helyette). De sokszor a fejem is fáj tõle, pl. a hétvégén napokig iszonyú fejgörcsöm volt. Bár abba biztos ez a bolond idõ is belejátszott.

Nacik: én még jó pár sima nacimba is beleférek, a kismamisak még nagyok. Ez a legrosszabb, épp a határon vagyok lassan, a normál lassan kicsi, a kismamis meg nagy, mert tavaly ducibban kezdtem a terhességet.

Buta kérdés: én még sosem használtam bandázst, az kényelmes? Úgy kell elképzelni, hogy a normál nadrágot csak a cipzár tartja, a gombokat nem gomboljátok a tetején, és ezt takarja a bandázs? Nem csúszik le a gatyó? Mondjuk hasznosnak tûnik, mert ha az ember fenékre/combra nem hízik sokat, akkor sokáig jók lehetnek a normál gatyák, csak nem tudom elképzelni, hogy valóban mûködik, meg tényleg szépen takar.

Na, szép napot mindenkinek, lehet, h még jövök.
mandula29
Pécs
 
 


Sziasztok!

Szia MAndula!

Én is küldtem képet. Iszonyat méretű hasamról,a gmailes címre.
Mint látható én már semmi ruhámba nem férek bele. Így jól bevásároltam. Vettem nacikat,meg szoknyákat,meg blúzokat.
A blúzokat az Ősrön a sugárban van egy szuper turi,mindenkinek ajánlom,darabja 1500.- és iszonyú csinik.
Nálunk már mindenki tudja,hogy jön a harmadik...nem is tagadhatnám,pedig kicsit aggódok...de ez van

Én szedem az elevitet hiába szorulok,mert arra gondoltam,hogy a szorulás az én problémám a vitaminhiány meg a Maszaté.....tehát szedem és igyekszem megenni egy grapefruitot minden nap,mert az nekem nagyon tuti:)

Kombinált teszten csak én töröm magam?
Ha minden igaz 3-án megyek a bajcsyba...ha sikerül a beutaló, de 7-re is kértem időpontot a Péterfybe...biztosamibiztos....

Bőgés: végigolvastam egy csíkos könyvet(terhesen csak gyerekönyveket bírok olvasni:)) és úgy bőgtem rajta,hogy Zoli bejött,hogy mim fáj? Nagy aggódó fejjel...aztán rámnézett és közölte: JA, hiszen újra gyerek vagy.....

Böbi! Javaslom a Hanga nevet....de tud,hogy nem egy könnyű tavaszi virág, hanem igazi téli keményfejű:)

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Megnézetem a fotót amit átküldtem. Nem tolom ki a hasam ilyen "kacsapicsa" vagyok....azt szoktam mondani,hogy tudom hordani a fenekemen is a gyereket,mert az egy kisszék:)Vagy,hogy fregoli fenék,mert ha fejenállok is épp annyira áll ki,mint ha simán állok.
És ahány gyógytornász meglát közli,hogy rossza atratásom....hát ez van, néptáncoltam, meg hastáncoltam jó hosszú éveken át és mégis ilyen maradt....anyu is ilyen és ha látnátok Hangát (már 3 hónaposan épp ilyen gömbfeneke volt...és nem múlt el:)

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 

 
 

Sziasztok!

Szomorúan olvasom, hogy néhányan bucsut vettetek tőlünk a napokba. Fel a fejjel, és remélem, hamarosan csatlakozhattok újra a babavárók táborához.

Sajnos a pocak nálam is hatalmas méreteket öltött, nadrágokkal bajban vagyok, már csak néhányat tudok magamra húzni, azokat is elég rendesen kitöltöm. :? Bandázst nem próbáltam, de szerintem így nyáron elég meleg lehet, mégis csak egy plusz réteg. A puffadás, székrekedés, orrdugulás engem is szenvedtet, ezen kívül hál, isten a többi tünetem megszűnt. Nincsen émelygés, a cicik is kezdenek megnyugodni (tudok hason aludni újra) :lol: , méretük viszont, hátttttt... :oops: Az étvágyam kiváló, mindent, de mindent meg tudok enni, :) állandó evéskényszer gyötör. :oops: Olyannak érzem magam, mint a babócák, csak ennék meg aludnék, mert hát az álomkór is állandóan kerülget.

Genetika:
Tegnap voltam a Bajcsyba genetikán, nagyon kedvesek voltak, igaz sok újdonságot nem mondtak, merthogy jó öreg google barátunktól mindenre kielégítő választ kapunk. :lol: Nagyon vacilláltam tegnapig a chorion biopsián, inkább kombinált teszt párti voltam. Most viszont úgy gondolom, élek a lehetőséggel és elvégeztetem ezt a vizsgálatot a magam megnyugtatása érdekében, mert a kombiteszt csak egy arányszámot ad az én véremből számolva, nem pedig a pöttömöm kromoszómáit vizsgálja. Nagyon sokan voltak elöttem pedig 2re sikerült oda érnem, már akkor 13. voltam és a rendelés csak fél 3 kor kezdődött. Az aznapi pocaklakós társainkat, akik részt vettek a mintavételen épp akkor engedték haza. Nagyon jókedvűnek tűntek egytől egyig, nem láttam az arcukon aggódás jelét, zömében az én korosztályom, azaz a 35 felettiek voltak. Megkaptam az időpontot, így jún. 2.-án túl leszek rajta. Kb. 3 hét, amit az eredményre várni kell, legalábbis ezt ígérték. Iszonyú hosszú lesz a várakozás, de legalább biztos eredményt hoz.

UH:
Nagyon jó volt újra látni a manócskámat, :D szépen fejlődik 64mm CLR-t mértek, a nyaki redő 1.2mm, a lepény a mellső falon tapad, tökéletes helyen a méhlepény mintavételhez. Láttam a pöttöm ujjacskáit, nóziját, keze lába meg se ált egész vizsgálat alatt. A neme sajnos még nem derült ki, de a mintavétel 100%-osan kimutatja majd.

Húúúú, jó hosszúra sikeredtem, ne hari érte!

Lassan mindenki itt tart, úgy látom, én vezetem eddig a sort. Ti is meséljetek majd el mindent részletesen.

Vigyázzatok magatokra!!!!!

Jutka

pocakosodo
Budapest
 
 


pocakososdó?
Genetikai tanácsadásra kaptál beutalót? Meddig kellet várnod? Bajcsyban fogsz szülni? kombináltat azért megcsináltatod? Mikorra vagy kiírva?

egyenlőre nincs több kérdésem:)

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


imolyozs

A genetikára a körzetes nőgyógyászomtól kaptam beutalót, ugyanis fogadott orvosom nincsen, és szerintem nem is lesz.

Felhívtam a Bajcsy kórházat, de azt mondták nem adnak időpontot, kedden, csütörtökön van a rendelés 14:30-tól 16:30 ig. megjegyzem én 6 kor végeztem és még voltak utánam, haza senkit nem küldtek. Maximálisan elégedett voltam velük, kedvesek, türelmesek voltak. :)

Területileg nem a Bajcsyba tartozok, így nem ott fogok szülni, hanem a Jahn Ferencbe, elvileg december 4. a nagy nap. :lol:

Jutka

pocakosodo
Budapest
 
 


imolyozs

Bocsi, a kombitesztre nem reagáltam. :?
Most ugy gondolom időhúzás, kb 3 hét mire megvan az eredménye a kombitesztnek és ez az eredmény mégcsak nem is tuti, csak viszonyítás, és ha esetleg rossz lesz az eredmény vagy az AFP indokolja a mintavételt, merthogy addigra azis aktuálissá válik, akkor ugyis beválalnám. Így nyerek 3 hetet ha nem 4 et.
Én így godolkodtam, ezért döntöttem a chorion biopsia mellett.

Jutka

pocakosodo
Budapest
 
 


És juni 2-án a Bajcsyban veszik le?
Utána rögtön írj, légyszi! Én is nagyon hajlok rá,hogy levetetem. Bár nem gondolom,hogy van bajunk,de mégiscsak 37 vagyok és annyira riogatnak:) Az meg tuti.
És azt hiszem harmadiknak nem lenne jó egy kis down-os baba.....
Amúgy nekem tudnának újat mondani,mert sem kedvem,sem türelmem nincs ezeknek utánaolvasni, és nekem is ráírta a dokim,hogy genetikai tanácsadásra beutaló,csak épp azt nem mondta,hogy ugyan kitől szerezzem be....na 31-én megyek hozzá és aztán azt hiszem elválnak útjaink...

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


imolyozs

Szerintem a genetikai tanácsadást ne hagyd ki, mindenképpen halgasd végig, ha nem olvasgattál rólla.
Természetesen utánna jelentkezek és részletesen elmesélek mindent.
Igen a Bajcsyba csinálják Jún. 2.-án.
Lehet az a papír a beutalód amira ráírta a dokid, hogy genetikai beutaló.
Itt a számuk, ha gondolod hívd fel őket:
432-7764
10-től 16-ig próbálkozhatsz, nekem egyből felvették.

Jutka

pocakosodo
Budapest
 
 


Pocakosodó!
Most beszéltem a barátnőmmel. Ő is ott volt tegnap. Ő volt az első aki bement tanácsadásra. Holnap megy szuratni. Aztán beszélek vele és elmondom miket mondott:)

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


imolyozs

Látod milyen kicsi a világ :lol:
A barátnőd miért szurat, ő is a kora miatt?
Mesélj majd el mindent részletesen, ha túl van rajt.
Legszivesebben már én is mennék holnap, nem szeretem ezt a várakozást. :? De tudom én még beleférek az időbe, vannak sűrgösseb esetek mint én, értem a terhesség korára, vagy valamilyen vizsgálat negatív eredményére.
Majdcsak elszalad ez a néhány nap.

Jutka

pocakosodo
Budapest
 
 


Szoval lanyok ti mar dontottetek? En is 37 vagyok. Azert en ugy tudom, hogy a verunk is tartalmaz magzati sejteket, es ezt vizsgaljak a kombiteszten (AFP-n is), nem csak ugy egy hasra aranyszam. Aranyszamma akor valik, amikor belekalkulaljak a korunkat is es jol lerontjak. A korionbiopsziat huvelyen, vagy hasfalon at csinaljak?
En elmegyek a kombitesztre, meglatom mit hoznak ki.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Hű de sokat írtatok, ezt már szeretem :)

Köszi mindenkinek a pocakdicséreteket, úgy örülök neki :)

Mandula, köszi a székrekedésre a tippet! Sima lenmaggal hallottam eddig, de az emésztetlenül kijött. Hol veszel lenmagpelyhet? Tamarinlekvárt én is ettem az előző terhesség alatt. Meg nekem az jött be, hogy reggel éhgyomorra egy fél deci 100%-os gyümölcslét iszom, és csak utána félórával eszem, ez beindítja az emésztést.

Orrdugulás nekem is van, de nem terhesen is van, megszoktam :)

Bandázst én még úgy is hordtam, hogy a rendes gatyón a cipzárt is lehúztam, megtartotta. Kellett igazgatni néha. Az egy bajom vele, hogy szerintem majd inkább ősszel-télen lenne kényelmes, mert meleg, viszont ahhoz a pocakmérethez szerintem már nem fog működni. Regővel is olyan félidőig hordtam, kicsivel utána. Na most nem fogom, sokkal nagyobb a pocak :)

Rékacs, miét töröd magad a kombinálton? Nálatok fizetős, vagy egyáltalán, hogy megcsináltasd-e? Csak egy vérvétel, és szerintem hasznos, sokkal megbízhatóbb, mint az AFP. Szerintem hamarosan lecserélik a hivatalos protokollban is.

Pocakosodó, tök jó nagy már a babád :) Igen, a biopszia biztosabb, mint a vérvétel, viszont vetélési kockázata is van. Drukkolok hozzá!

Málna, igen, az AFP konkrétan alfa-fötoprotein, magzati fehérje. Csak nagyon bizonytalan az eredménye a pontos időpont, testsúllyal való súlyozás vagy annak a hiánya meg ilyenek miatt. Meg az is változó, hogy mit tartanak jónak. Itt jó volt ugyanaz az eredmény, amit a SOTE kórosan alacsonynak tartott, és szúratott volna.

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Réka, tényleg nagyon szép és tagadhatatlan pocak :)

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


U.I. ki kérdezte a logint és a jelszót? decemberibabak@gmail.com a login név és 2011december a jelszó.

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Timi
Igaziból nem töröm magam, hanem első perctől mondják,hogy húha 37 év....aztán a barátnőm,aki egy idős velem volt kombinálton és 1:150-hez jött ki neki...most megy is szuratni
Nekem az előző két terhességnél az AFP nem átlagos vol. Eltért,de már nem tudom hogyan,a lényeg,hogy mivel a második is úgy,mint az első,így már akkor nem csesztettek a hasbaszurival....ebből arra következtetek,hogy most is e fog térni, és ugyan semmi baja Maszatnak,de egész terhességem alatt nem akarok ezen filózni,hogy mi van ha mégis?
És azért doibtam itt fel a témát,mert mindenkinek aktuális és kiváncsi voltam/vagyok:) kinek mi a terve.
És köszi a pocakdicséretet...kicsit túl nagynak érzem,mindenki azt hiszi félidős vagyok...erre még csak 12 hetes:)
De az előző kettővel is nagyon nagy volt. Így előre nő.

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Szerintem nem baj, ha "túl" nagy, nekem a fiúkkal ilyenkor semmi sem látszott, és úgy örülök neki :)

Én úgy vagyok, hogy ha kijön a rosszabb eredmény, még akkor is ráérek szúratni, meg megítélni, hogy tényleg kell-e. Regővel is javasolták, de nem kértük. És az 1:150-hez nem rossz eredmény, az 0,66%, nagyon kicsi. A kor miatt meg eleve rosszabb az arány, nem tudom, mennyi a 37 éves korhoz tartozó normál arányszám. Szóval én első körben a vérvételt választanám, mert az kockázatmentes, és az eredmény birtokában még mindig lehet továbblépni.

Én az AFP-t utálom, azt szüntethetnék már meg, mindig alacsony volt :)

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Lányok! A mai nap a méhszájamnál nyomó érzést érzek. Nem olyan tolakodóan, de mégis zavaró. Valakinek van valami hasonló, vagy hívjam a dokit?
kavaika
 
 


Nekem szerintem még sose volt ilyenem. Kérdezz rá, legfeljebb azt mondja, semmi gond, egy telefont megér.

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Kavaika! Hívd a dokit! Neki mindenképp több terhességhez volt már köze,mint nekünk!

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Az 1:150 az nagyon jo ertek 37 evesen kulonosen, mivel a biopszia vetelesi aranya 1:200.
az amnio 1:100.
Osztom Timi velemenyet. Tudok olyat, aki 25 evesen 1:60 -at kapott. Na ez az az eset, amikor szuratnek...
De sajnos az a tapasztalatom, hogy a genetikai tanacsadason, valogatas nelkul gyozkodik a kismamakat az amniorol. Kulfoldon, ha vki indok nelkuli amniot akar, le is beszelik.
Kavaika ilyet meg nem hallottam, nincs egyeb tunet, folyas stb?
Szerintem konzultalj a dokival! Inkabb 10-szer hivd foloslegesen, mintsem hogy baj legyen!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Igen, engem sem értettem, miért akartak amniozni a sotén 21 hetesen. Volt két cisztának látszó tárgy a gyerek fejében, ez tény. Emiatt mentem genetikai ultrahangra. Amivel nem is törődtek, hanem a szerintük alacsony afp miatt javasolták. Ami az itthoni orvosok, a fehérvári kórház szerint nem is volt alacsony. És minél idősebb a terhesség, annál nagyobb a vetélési kockázat. Plusz mire az amnio eredménye meglett volna, 24 hetes lettem volna, ha akarom, sem vetethetem el. Ja, és kisebbnek mondták a betegség esélyét, mint a vetélését... Fél százalék esély miatt kockáztassak? Magyarul 99,5% az esélye, hogy egészséges? Na ne...

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Sziasztok!

csajok, jó nagy pocakotok van már!!!!! Nekem inkább olyan, mintha jól bevacsoráztam volna, de alapból nagyon lapos a hasam (szerencsére) így ez miatt látszik egy icipicit.

Rékacs, én ugyanilyen fenekű vagyok! :) Amikor még 48 kilós voltam, már akkor is volt hátul egy nagy kofferom. Azzal vigasztalom magam, hogy még mindig jobb, mint a befelé hajló lapos fenék :)

Kavaika, nekem folyamatos a nyomó érzés, eddig minden terhességemnél volt, vérbő ott lent és ez nyomja. Pici vérrögök is vannak, az első esetnél ügyeletre rohantam vele, mert azt hittem, hogy kullancs.... Már megszoktam, elmúlik. De ha megnyugtat, hívd fel a dokidat, ezért van.

Mint ahogy orrdugulásom is volt mindig, de eddig ez még nem jelentkezett.

Szúrásra nem szeretnék menni, csak ha indokolt, én 35 vagyok.

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Timi, egyelőre nincs virágszál, Kamilla lett volna, de decemberben van a névnapja, így vétó....

Rékacs, a Hanga nekem bejönne, de a férjemnek nem, sajnos nincs több virágnév, amiben megegyeznénk, így lehet, hogy átállunk a gyümölcsre :)

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Gyümölcs is jó :) De olyan szép virágok vannak, Nárcisz, Viola, akár még a Rózsa is :) Aztán a végén fiú lesz :)

Itt az utcánkban most 37 hetes egy kismama két lány után fiúval, ők meg bibliai sorozat: Sára, Mirjam, és a kisfiú Ruben lesz :)

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Ja és Boglárka :) de azt nem adom :)

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Timi, nyugi, a Boglárkát nem venném el,túl gyakori az énférjem túl gyakori vezetéknevéhez :)

Nekem a Rózsa, mint Róza tetszik, nagymamám is Róza volt, de a férjem vétó.... Végigmentünk az összes virágneven, vagy nem tetszik, vagy nem jókor van a névnap vagy nem illik a vezetéknévhez.... Most a közös nevező a Napsugár, hiszen kell a napocska a virágoknak, de még nem végleges, a gyümölcsneveken is végigmegyünk :)

Ha fiú egyértelmű, max 2. nevet kell adnunk.....

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


És mi az egyértelmű fiúnév? Mi meg logikusan abban szenvedünk hiányt :)

Juteszembe, Imola?

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Helló Lányok!

Csak felhívtam a dokit!
Azt mondta: - Hú, az nem jó! Be tud-e jönni most azonnal, hogy megvizsgáljam?...... Itt ezen a ponton be is tojtam. Mondtam a főnökömnek (férfi), hogy mizu, erre felajánlotta, hogy Ő bevisz. Ááááááá, mi lehet még ennél is rosszabb 8) Na mindegy mondom, nincs mese. Uccu a doki. Zárójelbe mondom nekem ezért is megnyugtató a fogadott doki. Nem mondok le róla :oops: Szóval a lényeg. Hiába szedem az Elevitet és eszek annyi gyümölcsöt és zöldséget amennyit csak tudok a Magnéziumot plusszba be kell vinni. Ennek a hiánya okozhatja a hüvely/méhszáj körüli nyomó érzést, ami később görccsé, majd rosszabb esetekben vetéléshez is vezethet. Tegnap ment a hasam, este már éreztem, hogy begörcsölt a vádlim, na ezek a figyelmeztető jelek. Ha hánysz, vagy hasmenésed van az első trimeszterben azonnal kötelező Magne B6 vitamint szedni 3-5 napon át 3x2 db-ot. Na nekem most 3 napig oldatban maxi dózis, majd 12 hetes korig a tablit 3x2 db-ot és pihi a héten. Nincs meló. De láttam a szépséget!!!!!!! Olyan gyönyörűségessssségessséges :lol:
kavaika
 
 


Ez pedig jó csemege a névválasztáshoz: http://hu.wikipedia.org/wiki/Magyar_n%C ... %B1rendben
kavaika
 
 


Na, Kavika! Jól tetted,hogy felhívtad!
Amúgy nekem is épp ezért fontos a doki,mert mindig van valami hülyeség...pl múlt héten lepkevírus......

Böbi! Én is épp az Imolát akartam mondani. Meg Zselyke, Boróka?
(Tuti fiú lesz:), és mi a fiú befutó?)

Nekünk nagyon bonyolult , és nem épp magyar apa neve, ezért vannak egyszerű,de magyar gyereknevek. De most bajban vagyunk. Kifogytunk. Ami tetszik,az nem magyar és kicsit zavar.
Lányból a Zorka.

Fiúnév az magyar, de még nem vagyunk meggyőzve: Farkas.

De még van egy csomó idő, míg megsúgja ez a kismaszat a nevét:)

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Kavaika,jó, hogy elmentél! Én is szedek magnéziumot pluszban, de nem tudtam, hogy erre :oops:
Kalciumot is szedek, mert a fogaim sorra töredeznek, na meg C vitamint a visszerek miatt.
Jövőhéten én is rákérdezek a dokimnál, bár mint írtam, nekem az első kettőnél is volt ez a nyomás, szinte már észre sem veszem.

A Zselyke virágnév??? Nem is tudtam! Egyik nagyon jó barátnőmnek most született Zselyke lánya.
Az Imola, hmmm, tetszik, apával megbeszélem! :)

Fiúnév: SÁNDOR, apa után:) Ehhez ragaszkodik, én meg nem vitatkozom.

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Hüpp, hüpp,Imola kilőve, névnap május 13. Gyöngyvirágnak meg május 14. Ha már a születése egyezik a karácsonnyal, legalább a névnapja legyen csakis az övé.
Ja, egyébként a jelentése mocsár, hínár :D

Látjátok, mondom én, hogy nem lesz egyszerű :)

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


PONGYOLAPITYPANG :wink:

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Helló!

Micsoda termés van reggel óta!

Kavaika! De örülök, hogy minden rendben! csak pihenjél is sokat és edd szorgalmasan a Mg6-ot! Azért tök jó alapos a dokid! Az enyém a legtöbb kérdésemre azt szokta mondani, h nem kell vele foglalkozni. De lehet, h csak hülyeségeket kérdezek. Ez a méhszájat nyomó érzés olyan, mint amikor tapintással vizsgálják a méhszájat? Ki is írta, h kullancsra gondolt? Ez most komoly???? :shock: Hogy kerülne az oda???? :shock: Ugye ezt csak viccbõl írtátok?

Lányok, beszerkesztettem magam a táblába, remélem, nem írtam át senkit! :roll: Lehet, h ez fehér holló, de én nem használtam még gmailt. De azért eligazodtam, sõt a pocakfotókat is láttam! Hát, tényleg szépeket növesztettetek! Az enyém csak este nagy, de nekem is inkább olyan, mintha jól bevacsiztam volna. Meg sajna nem olyan, mint az elsõ terhességnél, azaz nem teljesen feszes, mert sajna az "alappárnák" rajta vannak, így inkább hájacskának tûnik. Fotó még nem készült, de pótolni kell, m az eddigi terhességeimnél is nagyon elhanyagoltuk ezt.

Genetika:
Nekem tavaly a pici fiúnkkal volt amniom a 20. héten, csak azért, mert minden létezõ dolgot be akartunk vetni, hogy megtudjuk, mi is a baj és tudjunk felelõsen dönteni. (A probléma a 19. heti genetikai UH-n merült fel, a gerincén volt egy szöglettörés, amirõl senki nem tudta megmondani, h mi az és mik a következmények. Ezután bejártuk az egész országot a legjobb szakemberekért, a legjobb UH-sok nézték, és javasoltak amniot.) Mellesleg az AFP-m OK volt, és az integrált tesztem is.

A lényeg: a saját tapasztalat miatt én nem félnék tõle, és fel is merült bennem, pedig csak 32 vagyok. Valószínû, hogy egy beteg babától való félelmem sokkal nagyobb, és ezért is. Mert igen, az AFP teljesen megbízhatatlan, a kombinált / integrált teszt (sose tudom, mi a különbség) is csak valószínûséget mutat, a chorion biopszia és az amnio meg a biztosat, legalábbis ami a kromoszómaeltérésbõl fakadó rendellenességekre és a nyitott gerincre vonatkozó kérdéseket illeti.

Persze a dokim lebeszélt róla, és vsz nem is fogjuk megcsináltatni, szóval csak annak mondom, aki gondolkodik rajta:
szerintem nem lehet gond, ha tapasztalt orvos csinálja, ha utána legalább 1 v. 2 hetet tudsz pihenni (majdnem fekve, semmi emelés, stb). Az az 1% állítólag azokból szokott összejönni, ahol amúgy is probléma van, és amúgy is elmenne a baba. Ami meg a hasbaszúrást illeti: rémségesen hangzik, de tényleg csak kellemetlen! Szerintem egy tapintásos méhszájvizsgálat egy tapasztalatlan dokinál sokkal rosszabb! Nem szabad odanézni, aki nem bírja a tût (mert tényleg nagy), de amúgy is a monitort nézi az ember, hogy mi van közben a babával.
Nekünk nem segített semmiben, negatív lett minden (ami megnyugtató volt a kromoszóma és nyitott gerinc ügyben), csak épp a betegségre nem találtunk választ.

Szóval véletlenül sem akarok senkit rábeszélni (hülye szó is ez itt), csak a saját tapasztalatomat gondoltam leírni, ha már van, és az nem annyira negatív.
Egyébként én úgy olvastam, h ezeknél a szúrásos dolgoknál a vetélés kockázata annál nagyobb, minél kisebb a terhesség. Vk pont az ellenkezõjét írta. Nem tudom, mi az igazság.
Mááá megint jó hosszú lettem.... :oops:
mandula29
Pécs
 
 


Kavaika, jaj de jó! Illetve nem teljesen, de azért végülis minden oké :) Magnéziumot szokták pluszba, igen, én csak Regővel szedtem picit, amikor éjjel vádligörcseim voltak, azt is homeopátiásan.

Zselykét én sem tudtam, hogy virág, viszont nagyon szép :) Imola meg mocsár? Na milyen szép szó a mocsárra :D

Mandula, a kombinált teszt 12. héten van és két markert mér, az integrált meg 16. körül és négyet, ennyi a különbség. Igazad van abban, hogy a mintavételek biztosak, de a kockázatuk miatt én épp a rossz arányszámok esetén végeztetném csak. Illetve egyes betegségeket vállalnék. Na meg két gyerek mellett feküdni a vizsgálat után...
Én írtam az ellenkezőjét, asszem a sote genetikán mondták, hogy nagyobb terhességnél nagyobb a vetélés kockázata, de az igazság odaát van... :D

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Mandula, én írtam a kullancsot és nem viccből. Aznap horgászni voltunk és ez a vérrög egy fekete kidudorodó valami, sőőőőt, még az ügyeleten megvizsgált nőgyógyász is első látásra kullancsnak hitte!!!!!!!!!

Ja, két gyerek mellett 2 hetet pihenni, vicces! :lol:

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Böbi, de a méhszájon?? Te azt hogy láttad? Meg hogy ment volna oda?

Na mondjad már, mi a tuti fiúnév? Vagy írtad, csak nem figyeltem?

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Nem, nem a méhszájon, én ezt soha nem írtam. Csak azt, hogy a nyomó érzés mellett nekem vérrögeim is szoktak lenni, ezek a szemérem ajkakon vannak. Bocs, ha félreérthető volt! :)

Igen, már leírtam a fiúnevet, de leírom még egyszer: Sándor :lol:

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Ja ééértem :)

Sándor apa után? Szép, ritka manapság :)

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Na visszalapoztam, megvan a Sándor :) Azt hiszem, a pongyolapitypangnál leakadtam :D

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Az amniot minel kesobb csinaljak, annal veszelyesebb. Ugy tudom nem is csinaljak szivesen a 20.het utan. A helyhiany az oka, a nagy magzat, es a megvastagodott burok. Nem valaszoltatok, hogy vegzik a korion-biopsziat? Hason keresztul, vagy a huvelyen keresztul?
Nalam biztos nem fog menni, amugy is osszevarrt mehszajjal...el kell kerulni a lehetseges mehosszehuzodasokat... Persze itt az a kerdes, miyen lesz a kombinalt eredmenye...
Mandula akkor nalad, ha jol ertettem, a profi ultrahang vette eszre a gondot, az amnio nem. Vegul megkerdezhetem mi volt ez a gond? Nyitott gerinc? Vagy csigolyahiany? Azert eleg ijeszto, hogy ha az Uh-s orvos egy picit is figyelmetlen, ezeket el is nezheti....
ezert en egy genetikai kozpontba fogok menni, ahol profi gepek es ultrahangosok vannak. Tavaly az Istenhegyi Klinikan voltam.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Málna, az Istenhegyin mennyi egy uh?
Én a Praxisban voltam, dr Hajdú Krisztinánál, Ő is nagyon profi, úgy emlékszem olyna 12 ezer körül volt.

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Jujj nem emlekszem, Batorffy doktor ur volt, tunderi es irtozatosan alapos. Probald meg felhivni oket es megmondjak! En a 18.heti genetikain voltam. Fel ora volt, dvd-t es kepeket is kaptam. Ott is dolgozik a Hajdu doktorno. Amugy ok is csinalnak amniot es korionboholy-vizsgalatot is.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Az amnio veszélyességét én is így tudom. A korionboholyt nem tudom, hogy csinálják, eddig fel se merült bennem, hogy hüvelyen keresztül, de persze lehet...

Nekem meg Hajdu Krisztina testvére csinálta a szívultrahangot a SOTE-n :) Legalábbis kikövetkeztettem, hogy a testvére, mert hasonló korú nő és Hajdu, de nem emlékszem a keresztnevére. De nagyon kedves, alapos és megnyugtató volt.

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Jó reggelt!

Tegnap elfelejtettem a lenmagpehely beszerzését írni: bio/natura boltokban lehet általában kapni, talán dm, de igazából én máshol nem is próbáltam. A pehely valóban jobb, mint a mag, legalábbis fogyaszthatóságát illetõen, a hatásában én nem érzetem különbséget. De van a magból sajtolt olaj is, ha vk nem szereti ezeket a müzli szerû dolgokat. Állítólag az is hatásos, én azt nem próbáltam.

Böbi, ezt a kullancs-dolgot én is úgy értettem, h a méhszájnál, azért tûnt annyira rettenetesnek. na nem mintha a szeméremajaknál nem lenne az... amúgy is iszonyatosan félek tõlük, mi különösen fertõzött területen lakunk. :(

Timi köszi az infót az integrált/kombináltról, így már tényleg rémlik vm. Ami az amniot illeti, abszolut igazatok van, gyerek mellett ennyit pihenni tényleg kivitelezhetetlen, de tényleg ezt ajánlják, 1 hetet mindenképp, mégha nem is ágyban fekvéssel, de komoly pihenéssel. Nekem tavaly szerencsém volt, mert kaptam nagyszülõi segítséget. Idén nem tudnám megoldani, de remélem, nem is lesz rá szükség.

Málna kérdésére: igen, az UH-n észlelték, és utána kb 6-8 orvos látta minden UH vizsgálatnál (kb.3 hétig járkáltunk mindenhova, és ezalatt sokat nõtt, jobban láthatóak voltak a dolgok, a végére már több helyen látták). Amniora azért küldtek, m nem tudták egyértelmûen kizárni a nyitott gerincet, bár inkább az volt a vélemény, h nem az. Az amnio azért nem hozott eredményt, m valóban nem nyitott gerinc volt és nem is kromoszómarendellenesség, hanem állítólag vm teratogén ártalom miatt alakulhatott ki. Viszont senki nem tudta megmondani, h pontosan milyen szindróma ez, végül egy profi, gerincre specializálódott, részben gyerek ortopéd szakorvos mondta ki, h sorozatfejlõdési rendellenesség, benne velõ fele irányuló ékcsigolya (ami ha késõbb befele nõ, végtagbénuláshoz vezethet), valamint más helyeken hiányzott több csigolyatest fele, és voltak máshol is ékcsigolyák. A szörnyû az volt, hogy a jövõre nézve a prognózis csak valószínûsítette a tolószéket, a bénulást, nagy eséllyel, mivel sorozatfejlõdési rendellenességnél sokkal nagyobb a kockázat, de nem mondták biztosra. De a legenyhébb esetekben is súlyos gerincferdülés és mûtétek sorozata megjósolhatatlan eredménnyel várt volna ránk. Hát, ebben kellett döntenünk, ha már kérdezted.
:cry:
mandula29
Pécs
 
 


ja, és Hajdú Krisztina: nem találkoztam vele sajnos személyesen, õ lett volna a legutolsó, aki megnézi, mert pont 2 hétig nem volt elérhetõ, vm külföldi konferenciák és szabi miatt. Szóval mire mentünk volna, már megvolt az ortopéd szakorvos diagnózisa, meg már a döntésünk is, de én mindenképpen akartam a véleményét, mert úgy hallottam, olvastam, h az ország egyik legjobb humángenetikusa. Mivel aznap kellett volna a kórházba is mennem a befejezésre, reggel felhívtam, h mit tanácsol, üljek-e autóba, utazzak 3 órát és megnézi, m akkor megpróbálom halasztani a befejezést (minden nap számított, hisz a 23 hét végén voltunk), de annyira korrekt volt, h elmondani nem tudom!!!
A mobilján hívtam, felvette (ilyen elfoglalt embereknél ez nagy szó), emlékezett a bejelentkezésemkori problémára, végighallgatta a részletes beszámolómat, ki, mikor mit mondott, és erre mondta, hogy "vsz õ sem tudna többet mondani, és jó irányba tapogatózunk", így fogalmazott. Nyilván nem akarta a döntést befolyásolni, és baromi tapintatos volt, de õszintén elmondta a szakmai véleményét. És tetszett, hogy nem ragaszkodott a tizenpárezer forintjához, és nem utaztatott fel, pedig ha egy fikarcnyi reményt is adott volna, ugrottam volna. Utálom a pénzéhes orvosokat, de õ tuti nem az! Szóval akkor el is döntöttem, ha még egyszer lesz babánk, biztos elmegyek hozzá a 16-19 hét között, függetlenül az itteni genetikai UH-tól. Én is úgy tudom, h az Istenhegyi Klinikán rendel, akkor nekünk oda volt idõpontunk, és 10 v 12 eFt lett volna.
A másik Hajdú, akirõl sokat olvasgattam az orvoskeresés közben, az Hajdú Júlia, õt is csak dicsérni hallottam. Azt nem tudom, h testvérek-e.
mandula29
Pécs
 
 


Sziasztok!

Mandula, tényleg, Hajdú Júlia, ő volt az nálam! Tulajdonképp én se tudom, hogy testvérek-e, csak következtettem.

Szegény Ti tavaly, ez nagyon szörnyű lehetett :(

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Igen, ez így van, de tényleg túl vagyunk rajta. Fejben dolgoztunk rajta 3/4 évet, és eltettük oda, ahova kell. Mindig velünk lesz a szívünk mélyén, és most már a 3. gyerkõcünket várjuk, de már nem fáj úgy. És ezzel be is fejezném ezt a dolgot itt, nem szándékoztam így leírni, csak kijött belõlem. Nekünk itt sokkal vidámabb dolgokról kell tereferélnünk! :!:
mandula29
Pécs
 
 


Sziasztok!

Timi! Csini pocak! :D Az enyém is ilyen...

Látom a nevek a téma. hát már Levinél is úgy csináltuk, hogy én írtam listát azokról, amik szóba jöhetnek, Apa vétó jogot kapott, ő kihúzkodta ami nem tetszik, és a maradékból döntöttünk.
Most is ezt csináltuk. A lány név már azt hiszem megvan: Bianka.
A fiú esetében bajban vagyunk, mert igazán egy sincs, ami kifejezetten tetszene, illetve párom kihúzkodta azokat. Szóval ez még okoz majd fejtörést.

Nekem most itthon van a fiam, a torkával tartotta itthon a doki, de nem igazán javul, félő, hogy még egy hét lesz belőle. Azt viszont nem tudom hogyan oldom meg, mert jövő héten megyek egyszer a beutalókért, egyszer vérvételre és egyszer uh-ra. Na de egy 2,5 évessel?

Szedek én is tablettát, vas, meg magnézium meg mittudoménmi van benne. Azóta annyira nem gáz odalent. Az émelygés meg a fáradékonyság megmaradt sajnos.

Lépek is, mert ebédgyártás, aztán alvás mindkettőnknek. :D
Minden jót!

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: