Új privát üzeneted érkezett!

Jajj nagyon cukik Mezi . Mi 30 hetesen voltunk uh-on és az is szuper volt. Első ugye akkor készült 4d mikor még úgy volt hogy Kistarcsán szülök, és elmentünk Hajdú doktornő magán rendelőjébe. Aztán 30. héten volt egy ingyenes 4d uh, amire egyik fórumtársam hívta fel a figyelmemet. Hát az szuper volt. Ott készültek a legjobb fotóink!

Kép Az első képünk
Kép A 12. heti képek
Kép
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára labkat 2010.12.21 09:15-kor.

Kata
labkat
 
 


Ja még elfelejtettem ZSEBIBABAK, remélem minden a legjobban alakul, alakult. Nagyon szépen kihordtad őket. Bár furi, hogy 39. hétig. Nekem dokim 38. héten mindenképp indított volna, mert azt mondják hogy aztán annyira leterheli a mama szervezetét, hogy az már nem tesz jót. Állítólag a babáknak sem túl jó már, mert alig van hely. Persze az is igaz, mindennek rendelt ideje van.

Kata
labkat
 
 


Kata, köszi a képeket, amiket megosztottál velünk. A pocakodtól megijedtem. Bocsánat. Mármint attól ijedtem meg, hogy nekem is kb. ekkora lesz. Úristen! A párom az ágyban feküdt, amikor mutattam neki a képeidet és megkérdezte, hogy "mit tart a kezében?" :) Amikor mondtam neki, hogy a pocakod az, tátva maradt a szája és hozzátette, hogy akkor neked is ekkora pocakod lesz már februárban... Édes volt, ahogy rácsodálkozott. Az ember tisztában van vele, hogy nagy lesz, de amikor más feltölti a képeit, akkor szembesülünk vele igazán...

Nálatok milyen idő van? Nálunk bazi nagy hó esett....

Kép

Kép
mezi_84
 
 

 
 

Zsuzskó: Nagyon jó hírekkel jöttél. Nálunk nem indokolta semmi (a saját magam rossz érzésein kívül), de én is váltottam a 13. héten kórházat, lett saját dokim is. És teljesen más mentalitással találkoztam, így nyugodt vagyok és tudom, hogy nem lesz baj, mert van egy szakember, aki mellettem áll. :)
Szóval teljesen meg tudlak érteni, mit is érzel most pontosan.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sziasztok!

Én sajnos rossz hírekkel jövök: Pénteken megindult a szülés, és megszültem a babákat :( Ezzel befejeződött a terhességem.
Senki nem tudja mit történt. én most kezdem csak felfogni. Ma jöttem haza a kórházból, nehéz szembenézni itthon mindennel, csak folynak a könnyeim...

Remélem veletek minden rendben lesz és minden baba időre, egészségesen születik majd. Néha benézek még, hiányozni fogtok!

Zitus
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Zitus: nagyon sajnálom, ami történt. Nem is igen tudom, hogy mit írjak. Talán így kellett ennek lennie... Vigyázz nagyon magadra és ha kedved van nézz be!

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Bocsi Mindenkitől, most csak Zitusnak :cry: , de hogy, de mi történt, de miért? Jajjj annyira sajnálom :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Holnap délelőtt jövök a 4d-s beszámolóval és reagálok mindenkire!!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Vizi, ez borzasztó, nagyon-nagyon sajnálom:(((( mielőbbi testi-lelki felépülést kívánok! óriási virtuális ölelést küldök!!!! :( :( :(

Kép
Kép
nalla
 
 


Köszi mindenkinek. Leírom mi történt, hátha valakit tényleg érdekel, de légyszi csak az olvassa el aki bírja az ilyet.

Senki nem tudja miért történt, nem volt semmi előjele, épp ez az ijesztő benne. Péntek reggel 7-kor elkezdett fájni a hátam, és szivárgott "valami", később a kórházban kiderült hogy megrepedt az egyik burok, folyik a magzatvíz és már egy ujjnyira ki vagyok tágulva... A babák koruknak megfelelő méretűek voltak (Zsuzsi, téged talán érdekel: 11 cm) és éltek. De a szülést már nem lehetett visszafordítani.

A férjemet elküldték a ruháimért, befektettek a szülőszobára. Kaptam oxitocint, mondták hogy ha jönnek az erős görcsök szóljak és kötik az EDA-t. Hát, én szóltam, de már nem értek oda. Így utólag nem bánom. Délre megszülettek a babák, utána altatásban "kitakarítottak". Az egész nem volt olyan rossz testileg mint gondoltam. Azzal a mondattal ébredtem, hogy "Van két kis angyalkánk a Jóisten mellett a Mennyországban" - én nem emlékszem erre, a férjem mondta el.

Felfogni szombat este kezdtem hogy mi is történt, azóta szörnyű. Folyton sírok, pedig próbálom elterelni a figyelmemet.

Remélem fel tudom dolgozni ezt az egészet. 3-4 hónap múlva lehet újra próbálkozni a babával, remélem addig a félelmem is elmúlik.

Minden jót kívánok nektek!

Zitus

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Ohh, bent maradt a vonalzóm...

Zitus

Kép
vizi87
Budapest III. kerület
 
 


Köszi Zitus, hogy megosztottad velünk, nagyon sajnálom. Sok erőt kívánok a felépüléshez.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Zitus: köszi, hogy leírtad. nagyon nehéz lehet ez, nagyon sajnálom ami Veletek történt :cry: ! Bízom benne, h mihamarabb tudtok próbálkozni és egészséges, életerős babó(kák) születik(születnek) a próbálkozásból!! Sok erőt!! Nagy ölelés Neked!!!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Mezi: 4d-vel sajnos hasonlóképpen jártunk :? , eléggé takarták egymást, ráadásul a méhlepény is útban volt. így nem sok normális kép született :( ... Mindkét babám szépen növekszik, már majdnem 70 dekásak :D! amikor elkezdődött az uh, még aludtak, aztán menet közben felébredtek és volt buli odabenn :D! nekem mindkét gyerekem majdnem keresztben fekszik, így egyik a másik szájába tolta a fenekét meg néha rugdosta is kicsit. az tuti, h az egyik lány! viszont a másikra is azt mondta a néni, pedig az én dokim (aki egyébként szintén szonográfus!!) az egyiket tuti fiúnak mondta :lol: :lol: , na azt hiszem, kiderülni már tényleg csak akkor fog amikor megszülettek :lol: :lol: :lol: :shock: :shock: :shock: !!!! méhszájam szerencsére tök zárt!!! nézte a köldökzsinór áramlást, az is tutti mindkettőjüknél. jó volt látni, h minden rendben manókkal :D!!!


én is teszek egy-két képet:

Kép Ő a tutti kiscsaj

Kép Ő pedig a hiperaktív "nemtudjukanemét" baba

háááát ennyit sikerült belőlük kihámozni.

Kata:
aztaaaaaaa mekkora pocak :shock: , nem semmi. hanyadik héten is szültél??? fiúknak utólag is Boldog Szülinapot!!!!!

Zsebibabák már babázik, lassan haza is engedik. Remélem jön egy kis beszámolóval!!!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Mezi: nagyon jól áll Neked ez a rövid haj!! Tök jó, h apa asztalos!!! nagyon teccik a bútor amit csináltok a lurkóknak!! és baromi jók a saját készítésű cuccok is!! nagyon ügyes vagy!!!! Elfoglaltság: én nagyon szerettem turizni és jókat sétálni a városban, még egyedül is :D! sokat böngésztem a neten, leginkább tesz-veszen és rengeteget lógtam napközben is a babaneten :lol: . főztem, takarítottam és mindig tök gyorsan elment egy nap. a terhesség végén (kb. 32-33. héttől) meg az állandó mosás, rendezgetés, vasalás, minden szabadidőmet elvette :D!!!! plusz mi csak a 36. hét környékén csináltuk meg a szobánkba a gyerek helyét ... most asszem nem húzzuk olyan sokáig :D !!! Kolléganőd hívogat még????

Kata: Nem semmi milyen kézügyességgel vagy Te is megáldva!! Az meg a másik csodálatra méltó, hogy 4 gyerek mellett van időd ilyenre
:shock: :shock: :shock: , teljesen ledöbbent ez a dolog!!! Nagyon jól be tudod osztani az időd!!! a méhlepény miatt annyira nem aggódom, az nem egyik pillanatról a másikra történik, hanem inkább hetek kérdése :D!!!

Zsuzsko: Te nem ma mentél valami vizsgálatra? talán a magzatvízvétel? ez a dokiváltás tényleg kicsit kényes, kellemetlen, de biztos jól döntöttetek!!!

Mezi: kilók: én most egy hete nem tudtam magam megmérni, mert lemerült az elem abban a vacakban, de addig 4 kiló volt, dokim meg is dicsért :D. bár én elég súlyos voltam már terhesség előtt is, így nem merek sokat hízni. egyébként 16-21 kilót mondanak normálisnak ikerterhességnél.[/b]

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Ma voltam terheléses vércukros vérvételen. Vica, te mikor mész? Holnap lesz eredmény. Kiváncsi vagyok, mi lesz...
Legközelebb január 6-án megyek a dokimhoz, aztán 13-tól pár nap kórház...

Tegnap volt nálunk a faluban egy karácsonyi ünnepség. A zenés műsorok alatt a babák végig rugdostak. Azon nevettünk, hogy nagyon muzikálisak. Anyukám mondta, hogy vagy zenészek vagy táncosok lesznek.

Vica: azért jók lettek a képek nagyon. Nálam is volt, hogy útban volt a méhlepény, de megoldották. Kezdetben nagyon takarták az arcukat, így kaptam egy kis csokit, utána felélénkültek. Az Ákos nagyon sokat szopta az ujját, volt, hogy mosolygott is, őt jobban ki lehetett venni. A Réka folyamatosan az egyik szemét eltakarta. Óriási élmény volt. :D

Lányok! Semmi karácsonyi hangulatom sincs. Tavaly mintha több lett volna. Neki kell állnom karácsonyi zenét hallgatni, hátha segít valamit. Anyukámnak még ajándékot se vettünk. Ilyet nem nagyon szoktam csinálni, hogy az utolsó pillanatra hagyom az ajándék vásárlást, de most így jött ki a lépés.

Ti hogy álltok a karácsonnyal?

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Zsuzskó: ezek szerint idén volt az esküvőtök? Gratulálok! A miénk már lassan két éve volt, így mi már ezt a lehetőséget ellőttük. Most inkább mi kapunk rengeteg ajándékot. A babák és a készülő lakás miatt sokat segítenek a szülők. Már a harmadik karácsonyi ajándékunkat kaptuk meg ma. :lol: (Először megvették a festéket és a parkettát a lakásba, hogy tudjunk haladni, utána a kicsik szobájába a függönykarnist, aztán kinéztem ugyancsak a kicsik szobájába egy kis szőnyeget, ma azt is megvették.)

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi: nekem 18. héten volt már egy cukor mérésem (zsömle+tej), az jó lett. két héttel ezelőtti vérvételen néztek éhgyomri vércukrot, az is jó volt :D. gondolom nemsokára megint lesz egy zsömle tejjel. szerencsére nálunk csak akkor csinálják a terhelésest, ha ez a zsemlés verzió valami kiugrót mutat. Nagyon aranyosak ahogy mozognak odabenn ezek a minikék :D, az én egyik gyerekem gyakorlatilag félbehajtva feküdt vagy fekszik) odabenn, hááát amikor megláttam annyira sajnáltam, h így kell feküdnie, de biztos kényelmes még neki így is, különben nem ezt a pózt választaná! :wink: nekem is sok mocorgás volt, de sosem úgy, h nekünk jó legyen :? . na majd kibújnak nézem őket eleget!!! :lol: :lol: :lol: . Nekem tavaly óta megint jó kis karácsonyi hangulatom van :D, jó a gyerek a háznál :wink: :lol: !!! Jövőre már Ti is alig várjátok majd, h meglepjétek a gyerekeket, h lássátok a végtelen örömöt az arcukon! :lol: :lol: :lol: Nekem mindig könnybe lábad tőle a szemem (bár eléggé érzékeny típus is vagyok mellé ;))

Most megcsináltam Bálintnak a Mickey egér játszóterének figuráit (Goofy, Minnie, Mickey, Pluto, Donald és Daisy) üvegmatricára, és ma felragasztottam őket üvegre, háááát azt a boldogságot, imááááádom!!!!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Vica: nálunk úgy van, hogy leveszik éhgyomorra, utána innom kellett cukros löttyöt, és 2 óra múlva megint leveszik. Szóval ez a tejes, zsömlés dolog nálunk nincs. Remélem jó lesz az eredmény, nem akarok lemondani a csokiról. :oops: De ha muszáj, akkor muszáj. Ma már okosabbak leszünk.

Az jó lesz, ha jövőre már lesz karácsonyi hangulatom. Most minden gondolatom a ház és a babák körül forog. Hiába kreatívkodtam karácsonyi dolgokat, idén nem segített. Majd hallgatok zenét.

Úgy belustulltam. Semmihez nincs kedvem. Pedig ki kellene takarítani a szobánkat, be kellene csomagolni az ajándékokat... Mindig azt mondom, hogy majd holnap. Jó lenne összeszednem magam, mert ez így nem lesz jó...

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sziasztok, elnézést a betolakodásért, szeretnék kérdezni Tőletek
Tegnap voltam orvosnál 5+5 hetes a terhesség és két baba van.
A petezsák ugyan akkora ,az A petezsákban van szívhang, a B-ben még nincs,de a szikhólyag ugyan úgy 3mm mint az A-ban a crl.
Elképzelhető hogy megjön az a szívhang?
Ne haragudjatok ,hogy hozzátok fordulok,de próbáltam utánna nézni,és rögtön csak azt találtam az eggyik baba felszívódik :(
Köszönöm a válaszotok előre is.
minden jót
Niki
Vendég
 


Vizi: annyira sajnálom :( :( :( :( :( :( Ha ez vígasztal, tesóméknak a 30. hét környékén kellett elköszönni kisbabájuktól, aki uúgy megszületett, de már meghalt pocakon belül. Azóta van egy gyönyörű kislányuk. Mielőbbi felépülést kívánok.

Niki: nekem első terhességnél 7 hetesen volt csak az első szívhang. 5 hetesen még csak a petezsák látszott. Szóval szerintem ne izgulj még ezért!

Kata
labkat
 
 


Niki: sajnos nem tudok neked érdemben segíteni, mert én a 12. héten tudtam meg, hogy két babám lesz egyszerre. Azt tudom tanácsolni, hogy feleslegesen ne görcsölj ezen, állj hozzá pozitívan. A pozitív gondolkodás nagyon sokat segít egész babavárás alatt.

Lányok! Nektek erősödött a folyásotok a babavárás alatt?

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Zsuzsko: a kicsöppent vizeletet ne is mondd tüsszentéskor, meg nekem orrfújáskor is volt, de csak kb. a múlt héttől. Tisztára "kiakadtam", hogy mi lesz akkor a végéig még?! Bepisilek majd? :oops:

A folyásom nekem is színtelen és nincs is más bajom, nem görcsölök, nem viszket, nem ég, semmi, de az utóbbi pár napban mintha egy kicsit több lenne, vagy eddig nem igazán figyeltem oda és mivel Zitus megírta mi történt vele, a tudatalattim nekiállt dolgozni. Nem tudom.
Azért írd majd meg, mit mondott a dokid. Aztán lehet, hogy felhívom én is. Bár úgy tudom, hogy amíg színtelen és szagtalan, addig nincs gond, ez természetes.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi: most még lustulhatsz :wink: :lol: :lol: . megvár minden! hidd el lesz olyan, h alig lehet leállítani annyira "rádjön" :D! Cukroddal bizti minden rendben! erősebb folyás nekem is van és be is "pisilek" néha ... egyik sem nagy gond! majd elmúlik szülés után!

amit viszont én észrevettem magamon mostanában, h hiperaktív vagyok esténként :? , majd hogy nem fáj hogy le kell ülnöm. az x-faktort vasárnap szinte állva néztem végig, mert leülve egyáltalán nem volt jó ... mindig keresek valamit amit csinálhatok, a férjem ki van borulva. :oops: :lol: :lol: :lol:

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


sziasztok!

Elnézést a betolakodásért......
Én a Lombik topikba írtam eddig, teljesen véletlen kerültem ide.
Őssejt levételen gondolkozunk és a kereső valamiért ezt a topikot adta ki, magam sem értem miért mert nem találtam meg a választ.

De mindegy is, gondoltam írok nektek.
Olvastam és ki is sírtam magam ami Vizivel történt :(

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


Zsuzsko: még neked akartam írni, hogy nagyon örülök a jó híreknek, és hogy dokik is meggyőztek, hogy a vérkép totál nem mérvadó. A magzatvíz vétel már annál inkább. Egyébként nekem srácok között is kb egy hét különbség volt. Bálint fél kilóval született kisebb súllyal, és egyébként simán tévedhetnek súlybecsléskor is jó nagyot. Volt egy anyuka a kórházban (már bébikkel jött vissza PIC-es kontrollra) és neki pl a nagyobb duplája volt a kicsinek (tán 1,5 kg) és nem is látták hogy ekkora lenne a különbség.

Mezi: normális a több folyás, de azért érdemes figyeltetni nincs e valami a háttérben (fertőzés). Szerintem sok doki alig vesz hüvelyválladékból mintát tenyésztésre. No az enyém mindig nézte, és sajnos mindig is volt valami gebasz.

Na és egy kis vicces jelenet mára:

http://www.youtube.com/watch?v=cXiB0wC5jEI

Remélem nagyon várjátok a csöppeket, és ez csak kedvet csinál hozzájuk!

Kata
labkat
 
 


Zsuzsko: a zárt méhszáj jó, de a gombával indult nekem is minden. Kaptam rá egy fellőhető kenőcsöt, amitől teljesen felborult a hüvelyfórám, és hozott mindent magával. Staphylococcus először, amire augmentint kaptam, aztán streptococcus amire megint antibigyót szedtem, majd egy hüvely flóra helyreállító kúpot. Egy hétig tiszta voltam, aztán megint vissza jött a strepto, ami terhesség végéig fenn is állt. Kaptam rá Semicillin (vagy mia fene fekete-piros kapszulás gyógyszert) és szüléskor szuriban antibigyót. Remélem minden a legnagyobb rendben lesz.

Kata
labkat
 
 


Zsuzsko: jó, hogy leírtad, mit mondott a dokid, azt hiszem, biztos, ami biztos ma felhívom a védőnőmet, aztán megkérdezem erről a folyásról. Egy kicsit náthás is vagyok, elvileg lehet attól is, de biztos, ami biztos. Inkább felhívom, nehogy gáz legyen. Annak függvényében amit mond, vagy megerősítésként még a dokimmal is beszélnem kellene.

A kiskönyvbe 4 pecsétnek kell lennie, hogy megkapd a MÁK-tól az anyasági támogatást. De, ha koraszülöttek a babák, akkor elég 1 is. Nálam a védőnő is pecsétel és a dokim is.
(Nekem már egy oldal betelt.)

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Zsuzsko. Mindenképp pecsételtess nőgyógyásszal, de egyébként akihez jársz nőgyógyászhoz terhes gondozásra, ad ki egy igazolást szüléskor, hogy megjelentél 4 terhesgondozáson. Ezt kell a MÁK-ba leadni. Az pedig ha nem pecsételt, szerintem nem feltétlenül jelenti azt, hogy ezt az igazolást nem fogja kiadni. de hogy dokit váltasz, azért erre figyelj inkább oda, nehogy bele kössenek!

Kata
labkat
 
 


Beszéltem a védőnőmmel a folyásomról, kérdezett róla egy- két dolgot, és mondta, ha legközelebb megyek a dokihoz, akkor azért említsem meg és ha esetleg változik valami, pl. égő, viszkető érzést tapasztalok vagy változik a színe, akkor hívjam a dokimat. De szerinte teljesen normális. Két hét múlva megyek dokihoz legközelebb. Ma még nagyon figyelek, aztán ha nem érzem nyugodtnak magam, akkor inkább felhívom.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Zsuzsko: Na megnézem neked az én srácaim adatait:

8. hét
A Crl: 13,1mm
B Crl: 12,6mm

12. hét
A Crl: 50mm;
B Crl: 54mm; (szerintem itt doki össze cserélte a babákat, pedig ezt a kettőt egy doki csinálta!

18. hét (Praxis Hajdú doktornő)
A BPD: 46,1mm; OFD 54,3mm; AC: 141,4mm; FL 28,4mm (18+5-nek felel meg)
B Bpd: 42,9mm; OFD 51,8mm; AC: 125mm; FL 28,5mm (18+1-nek felel meg)

26. hét (ÁEK)
A-B Bpd: 76-73mm, THQ: 74-70mm; FL: 50-48mm

29. hét (ÁEK egy másik doki, aki mindig hasonlónak mérte őket)
A-B Bpd: 82-80mm; THQ: 77-75mm; Fl: 60-60mm

32. hét Itt volt egy gebasz, mert nagyon ránk ijesztettek, amikor B magzat feje csak 2mm-t nőtt, mert másik doki mérte, ellenbe A magzat feje 9mm-t. Közben meg minden arányosan változott. Így dokim beküldött Hajdú doktornőhöz az Áek genetikai uhura, hgoy nézze meg másnap újra a srácokat. Na az nehéz egy nap volt! CSak hogy tudd, ennyire emberi tényező az is, hogy mit mérnek a dokik.
A-B Bpd: 92-86mm (az előző mérésnél 82mm volt elvileg egy nappal előbb a B magzat feje :roll: ) THQ: 88-86mm; FL: 66-62mm

34. hét már a kórházban
A-B Bpd: 95-93mm; THQ: 96-95mm; FL: 70-67mm

Volt még egy rakat leletem, de az a kórház tulajdona maradt. Minden esetre az azért jól látszik, hogy elvileg mérések szerint az egy héttel kb lemaradt B baba végül behozta a lemaradást, aztán mégis 400g-al kisebb volt mint bátyja nagyon sokáig, most tudta behozni a lemaradást, és most egy súlyban vannak. Sőt, B baba azaz Bálint magasabb Gergőnél (Á baba).

Talán segítettem ezzel! Mindenesetre az én kölykeim nagyobbak voltak, mindig azt mondták, jó nagy babák ikrekhez képest!

Kata
labkat
 
 


Kata: ha már így leírtátok a méreteket (én azért nem írom le, mert 1 mm a két baba között a különbség, a dokim mondta is, hogy nagyon ritka az ilyen) a fiúk hányadik héten és milyen súllyal születtek? A terhesség hányadik hetétől van súlybecslés?

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sziasztok!

Leírom én is az adataimat, igaz mintha nem is írtam volna hozzátok :( de hátha aki erre téved Zsuzsko szavával élve annak ez is egy adat lesz.

Én egy helyi Genetikus intézet vezető professzorához járok uh-ra, magán centrumba.

12.heti uh
A babák uh alapján 12hét+5naposak

"A" baba:
FHR:162perc
CLR:64mm
NT:1,3mm
BPD:20,9mm
FL:7,5mm
Köldökzsinór:3ér
Orrcsont: látható

"B" baba:
FHR:160/perc
CRL:64mm
NT:1,6mm
BPD:21,4mm
FL:9mm
Köldökzsinór:3ér
Orrcsont látható

AFP:72 ug/l
2,4MOM

Kombi teszt:
1:177779 a kockázat down-kórra
Uh alapján a kockázat:
1,4445 volt

A Prof 18.héten hívott vissza uh-ra.
Hivatalosan: 17hetes+3napos voltam
Uh alapján még mindig egy héttel idősebbek a prof szerint: 18hét+5naposak

"A"baba kislány
BPD: 42mm
OFD:54mm
HC:150,8mm
CM:4,5mm
TAD:43,1mm
APAD:39mm
AC:129mm

"B" baba kisfiú
BPD:42,6mm
OFD:52,7mm
HC:149,7mm
CM:5,8mm
TAD:43mm
APAD:38,7mm
AC:128,3mm

Jövőhéten megyek a Klinikára 20.heti uh-ra.

Üdv mindenkinek

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


Hát zsuzskó! örömmel hallom, hogy a csöppjeid is beszálltak a buborékfújó versenybe.... :D Annyira jó érzés, ugye?! A tiédek nagyon nagyon ügyesek, nálunk "csak" a 17+6 héten éreztem őket rendszeresen. De lehet, mivel dolgoztam nem is igen tudtam figyelni nap közben rájuk. Bár volt olyan, hogy a gyomrom alatt kicsivel éreztem a buborékokat. Meg olyan is, hogy pont a magzat mozgásról olvastam és mintha éreztem volna valamit. Aztán nem tudtam eldönteni, hogy tényleg éreztem, vagy beképzeltem, mert akkor még annyira rövid ideig tartott. Ja, és nekem mellső falon tapadnak a lepények, így az is befolyásolta, hogy később éreztem őket.
Aztán fokozatosan nekiálltak rugdosni is. Most, ha eszek vagy olvasok vagy zenét hallgatok, akkor szinte mindig rázendítenek.
Volt olyan pár hétig, hogy az elektromos fogkefe hangjára Ákos is beindult. Jókat nevettünk rajta.

Ami az istenhegyis dokit illeti, tényleg le a kalappal előtte. Úgy veszem észre még vannak normális orvosok is.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


csak tavirati stilusban: dec 17-en, tervezett csaszarral megszuletett anna hajnalka es boglarka kata. 2.75 es 3 kg-mal. holnap megyunk haza a korhazbol.

a babak szuperul vannak, en meg kicsit lassan labadozom a csaszibol meg mindenfele egyeb komplikaciobol, de panaszra nincs okunk (csak egy aggodnivalo, de azt inkabb nem irom le)

van egy jo kep, de keptelen vagyok feltenni valamiert ;-((

zsuzsko, fantasztikus tenyleg az istenhegyis doki tortenet - leirnad a nevet? en nagyon keresnek egy ilyen lelkiismeretes nogyogyaszt... bar "sajnos" o nyilvan genetikus es nem mezei nogyogyasz.
zsebibabak
 
 


Mezi: nekem a praxisban a 18. héten volt súlybecslés, de amúgy tök nem szeretnek becsülgetni a dokik tapasztalataim szerint. Igazán mikor már a kórházban voltam, akkor hogy többet jártam uhu-ra, kérdezgettem a srácok súlyait. Amúgy kb el is találták, mert majd három kilósra becsülték őket. Gergő 2890g-al 51cm-el, Bálint 2480g-al 50cm-el született. És most Bálint magasabb egy centivel :D Egyébként 36. héten születtek a srácok, de még a lányaim se nőttek ilyen ütemben méhen belül, mint a srácok. Verát 3430g-al szültem a 39. héten, Johannát 3740g-al a 38. héten. Valsz amúgy is lelassult volna a növekedésük. Sok doki azt mondja, 38. hét után nem jó bent hagyni őket.

Ancsu: de egyformák a bébik :)

Zsuzsko: de rendes doki :shock: :D

Zsebibabák: nagyon gratulálok!!! :D Gyönyörű nevek, gyönyörű méretek :) DE MI VAN VELED? Igaz nem ismerjük annyira egymást, de érdekel, hogy mi lehetett. Sok ez a hat nap, engem 20-án haza engedtek mikor 16-án szültem. Most nézem, hogy lánykáitok egy nappal később ünneplik a szülinapjukat mint a mi srácaink :D
Sok sok boldogságot, örömöt, és tejcit kívánok. A problémára meg minél előbbi megoldást, gyógyulást, vagy ami kell!!!

Kata
labkat
 
 


Mindenkinek nagyon boldog karácsonyt kívánunk!
Kép
Vendég
 


Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánok Mindenkinek!

Kép

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Nagyon Boldog Békés ünnepeket Kívánok!
Mindenki vigyázzon nagyon magára és a bébikre :)

Kép

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


Sziasztok!

Szerintem azért nem becsülgetik a méreteket, mert nagy a szórás, könnyű elmérni (főleg ha már nagyobbak a pocakban a babák és alig tud az uh készülék rámenni az egyes méretekre), sok kismama meg készpénznek veszi a súlybecslést. Ez inkább arra jó, hogy nagyjából, kb. mekkorák lehetnek és akkor van jelentősége, ha az érték valami miatt aggodalomra ad okot, pl. mert sokkal kisebb, mint az átlag stb. Fiammal rendszeresen "alámértek", talán mert vékony, kicsi vagyok, mikor született, több mint fél kilóval rávert arra a súlyra, amit a nőgyógyász mért ultrahang alapján előtte:-)))

Zsuzsó, tényleg ritka az ilyen nőgyógyász! látszik, hogy szereti, érdekli a szakterülete!

Zsebibabák, GRATULÁLOK, Isten hozta a kicsiket!!!!:-)))

Kép
Kép
nalla
 
 


Kata, nekem sem mért a genetikus súlyt és hosszt sem. Végtagokat mért, szívet nézett meg a többi. :) Én nagyon bízom ebben a dokiban vagyis profban. Kedden kell mennem a 20.hetes genetikára,klinikára kíváncsi vagyok ott mit fognak mondani. (a prof 20.heti genetikát 18.héten csinálja)
Annyit mondott a prof, amit te is írtál..... egyformán nőnek és ez így jó :)

Mióta olvastam Vizit, totál kész vagyok :roll: de tudom én vagyok a hülye...... minden apró dolgon aggódom, és már magam sem tudom ez normális ami van vagy sem :roll: :roll:

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


Ancsuka, ne is mond Zitus esetét. Kedden kettős fronthatás volt és ez rám amióta várom a kicsiket szörnyen hat. Igazán semmi bajom, csak nyűgös vagyok és sehogy se jó semmi. Hát ez pont egybeesett azzal, amikor erősebb folyásom kezdett lenni. Már tisztára készen voltam, hogy biztos baj van. Ja és eszembe jutott Zitus is. Aztán Apával elmentünk sétálni, utána zuhany, alvás. Másnap semmi bajom nem volt közérzetileg, "csak" a folyás. Felhívtam a védőnőt, megnyugtatott, hogy normális, de ha változik az állaga, színe, viszket, ég, akkor hívjam az orvosom. Hát mára más lett az állaga úgyhogy inkább felhívtam a dokimat, voltam is nála. Terhességi gomba fertőzés. Kaptam rá kúpot. Mondta a doki, hogy amíg zárt a méhszáj, addig nem ártalmas a babákra, így tényleg megnyugodtam.

Úgy vagyok vele, hogy inkább nézzen meg feleslegesen az orvos, minthogy valami baj legyen. Főleg úgy, hogy ez az első terhességem és az ember lánya tapasztalatlan.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sziasztok!

Hogy telt a karácsony? Hogy vagytok?

Nekem idén nem nagyon jött meg a karácsonyi hangulatom, a hó is hiányzott. De majd jövőre. Akkor már úgyis a kis csipetek is nagyok lesznek. (8-9 hónap!) És külön is költözünk anyáéktól.

Olyan szinten megint be van gyulladva a fogínyam, hogy szabályosan fáj. Ha ez a része nem lenne a terhességnek, akkor semmi bajom se lenne, de hát van... Így még jobban megpróbálok odafigyelni a fogápolásra.

Ma el kell mennem a táppénzes papíromért a körzeti nődokihoz, kiváncsi vagyok, lesz -e a doki így ünnepek között. Múltkor nem mondta, hogy ne menjek, mert nem lesz. De amilyen bunkó, képes eljátszani. Elvileg 9-től van rendelése, de múltkor pl. 10-kor méltóztatott odafáradni. Utálom az ilyet. Akkor kérdem én, miért orvos? Nem hiába nem a helyi kórházban szülök...

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Na megjöttem a dokitól. Nem, hogy késett, nem is lesz az ünnepek között, de még az asszisztens se. Kérdem én, akkor mi a fenének hívnak vissza a tp-es papírért, ha tudják, hogy nem lesznek?! Nagyon kiakadtam... Egy táppénzes papírt nem tudnak úgy kiadni, ahogy elvárható lenne, akkor mit várhat az ember szülésnél vagy valami komolyabb vizsgálatnál... Még szerencse, hogy nem itt szülök...

Bocsi, hogy ennyit panaszkodok, de most eldurrant az agyam.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sziasztok,

nekünk nagyon jó volt a karácsony! igaz nekem ez mindig rohangálós meg melós ünnep, de nagyon szeretem :D! most is az utolsó napokra hagytunk mindent, de túl vagyunk rajta és most jönnek a pihis napok :lol: :lol: :lol: :lol: .

Mezi: anyám, nem semmi a dokid!!!! ezt nem tudom, hogy gondolja komolyan?! :twisted:

Zsebibabák: hatalmas gratula a csajszikhoz!!! mielőbbi felépülést abból amit nem írsz le nekünk és a csasziból.

Kata: fiúk nagyon édesek a videón ahogy kacagnak :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .

Nekem már nagyon durva a szeméremajkamon a visszerem, asszem szerdán felírja a doki nekem a keringésjavítót. a venorutontól semmit sem javult, sajna fáj is. lehet hogy ha az nem lenne, akkor nem sok bajom lenne a terhességemmel :? .

no és egy kép, 24-én voltam 25 hetes:

Kép

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Zsuzskó, Vica: szépek vagytok!

Zsuzskó: mi is anyával pont arról beszéltünk, hogy mennyivel több vizsgálatra kell mennünk most, mint nekik anno. De én is nagyon élvezem a babavárást. Kezdetben annak örültem nagyon, ahogy folyamatosan gömbölyödtem, most meg már a rugdosásoktól vagyok teljesen oda. Imádom. Az egyik ismerősöm mondta, hogy nem érti, miért várom annyira, hogy mozogjanak, hisz az fáj. Én meg néztem bambán mi a baja, hisz ez egy csodálatos érzés.

Mostanra már lenyugodtam a doki miatt, de nagyon durva. Szerencsére csak a körzetis dokim, de nem nála és nem ennél a kórháznál fogok szülni. A fogadott dokim egy áldott jó ember.

Rakok fel én is pár képet, az egyiken alul vagyok öltözve, de apa éppen fényképezős kedvében volt, és így tényleg látni a pocakméretet. A másik karácsony reggel készült, kicsit gyűrötten. :D

Kép 24. hét

Kép 25. hét

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sziasztok,
Elnézést, hogy ideírok, de talán valakinek jól jöhet. Nekünk 10 hónaposak az ikreink és eladó a 2 db babahordozó, ami autósülés is rózsaszín és kék. Ha valakit esetleg érdekel írjon privit, van fotóm is.

Mindenkinek jó babavárást és kitartást minél tovább. Nekem fantasztikus volt ez az időszak, utána pedig még fantasztikusabb.
Kellemes ünnepeket. Bea
nbeuuu
 
 


Csinik vagytok csajszik :D!!!

Én erről a dokimmal beszéltem, nem anyukámmal. de hasonló a vélemény. ezért nem akarta mondani nekem a doki, h öregszik a lepényem. azt mondta így is minden miatt aggódnak a kismamik ... hát én igyekszem nem így tenni :D!!

Szép napot!
Vica
wicca
 
 


Mezi,
Nekem is volt a múltkor folyásom, de ahogy jött úgy el is múlt. Doki persze vett kenetet, mondta leveszi inkább és elküldni, de szerinte semmi baj nincs. Nem is volt.
Ez így van inkább feleslegesen menny dokihoz...
Nem semmi a házidokid....no komment az enyém dettó ilyen :(
A régi hálónkban pont ilyen színű volt a fal :)
Nagyon jó a kép, iszonyatosan nagy a hasad, nekem ekkora volt Vivivel szülés előtt :)



Pl. én 23.-án bepánikoltam, még mindig a fejemben volt.... és érztem egy kis szúró érzést a köldököm felett balra. Hívtam a dokit, pont rendelése volt magán. Mondta ha tudok mennyek. Indultam is egyből, be is hívott megnézett és mondta minden rendben van :)

Ámulok csak, hogy milyen nagy a pocitok....... nekem nincs ilyen nagy :shock: :shock:

Zsuzsko, ez így is van régen minden más volt, de ha úgy nézzük ez a hülye net is rátesz még, itt vagyunk te is én is meg még egy jó páran :lol: :lol: és mindenfélét olvasunk, jó hogy aggódunk.
Mikor én a lányommal terhes voltam netünk még nem volt csak születés után pont egy hónapra kötötték be. Lényeg, hogy én halál nyugodt voltam, amit a doki mondott az szentírás volt.

Ma voltam 20.heti uh újra, voltam 18.héten a genetikusnál azt le is írtam. Majd az adatokat is leírom ha érdekel benneteket.
Minden rendben volt és van, viszont a férjem pánikol...... mert a kislánynál nem lehetett megint látni az arcát, totál arcal lefelé volt. Én ezt nem gondolom, hogy baj lenne a 18.heties uh mikor a genetikus prof csinálta akkor sem lehetett látni, nem is írt az archoz adatokat. Szerintetek ez baj lehet??? Én nem gondolom, hiszen minden eredményem jó, 12hetesen uh volt orrcsont.

Teszek én is képet.
Jaaaa és köszönöm, hogy talán befogadtatok még az elején ez nem így tünt nekem ;) de írtok így feltételezem maradhatok :) :?: :!:

Itt találtok uh képeket 18hetes+5napos (18.heti uh képek)
http://picasaweb.google.com/ancsuka03/2 ... 7Z887yrQE#


Kép

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


Ancsu: ne hülyéskedj, persze, hogy szívesen látunk Téged is. :)
Tényleg nincs nagy hasad, de ahogy elnézlek, amúgy is nagyon nagyon vékony alkatú vagy. És a lánykád is hogy hasonlít rád! :) Teszek fel egy 18. hetes pocakképet, összehasonlításként. Azért van különbség. Főleg, hogy nekem az első terhességem. De én alacsony vagyok és nem voltam egy nádszálkisasszony előtte sem. :D
A kislányotok hogy éli meg a kistesók érkezését?

Kép 18. héten

Az ultrahang miatt (mármint az egyik baba arca) szerintem nincs okod aggodalomra addig, amíg a doki nem mondja. Feleslegesen ne stresszeljük magunkat. Mostanra már leszoktam arról, hogy a neten keresgéljek ilyen olyan terhességi dolgok után. Megpróbálok teljesen a dokimra hagyatkozni.

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi,
lehet azért "nincs" olyan nagy hsam mert nekem lentebb van? hát ki tudja, de nem is ez a lényeg..... a lényeg, hogy a kis babócák jól legyenek ;) és minden jel arra utal hogy jól vannak.
Viszont tényleg nagy különbség van a 18.hetes és a 25.hetes fényképed között, óriási a különbség :shock:
Vivivel ekkora hassal mentem szülni:
Kép

Én alapból 64-65kg vagyok, de a lombik kezdésétől felszedtem pár kg így 68kg voltam mikor terhes lettem és 178cm vagyok, nem túl alacsony.

Vivi nagyon örül a tesóknak, nem mindennapos téma, de ez így jó is ;)
Kijelentette a kislány az övé a kisfiú a miénk :lol: :lol:
Nagyon vigyáz rá, tudja nem emelhetem fel, vigyázni kell a hasamra és ezt soha nem felejti el, volt, hogy nagyon megütötte magát órdítva sírt és azonnal kiabált az apjának, pedig én ott voltam mellette egyből. Mondta később, hogy én nem emelhetem azért hívta apát :)

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?