Új privát üzeneted érkezett!

szia, lumaluba! :D Velem is majdnem egyidős vagy! (1 nap van köztünk :lol: )
andrejja, na, valami hasonlóképpen érzek én is. :?

Emma :D

Kép
Kép
Kép
Kép
emma04
Dunaszentgyörgy
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Körkérdés:
Ti milyen tényezők alapján választotok orvost? Vagy szülésznőt netán?

Judit

Kép

Kép

Kép
migej
Pécs
 
 


Szia Judi!

Nos, a kérdésedre válaszolva. Nálam egyértelműnek tűnt, hogy kit választok orvosnak. A dokihoz már évek óta járok (régebben volt egy kisebb problémám, akkor az SZTKban találtam rá és azóta már magánba járok hozzá szűrésekre évente). Én azt szeretem, hogy általában veszi a fáradságot és elmagyaráz dolgokat, persze rá kell kérdezni, de készséges. Ezt nem minden dokinál tapasztaltam. Amúgy az a véleményem, miután én is próbáltam utánaérdeklődni ismerősöknél, hogy kinek mi a véleménye különböző dokikról, hogy teljesen emberfüggő. Pl. a sógornőm egyszer volt vizsgálaton az én dokimnál és neki nagyon nem volt szimpi... Szóval szerintem a saját megérzésére hallgasson az ember.

Szülésznőt én nem biztos, hogy választok, ezt majd meglátom.

Helyzetjelentés: nem tudom szavakkal kifejezni, hogy mennyire fáradt vagyok, sokat alszom, de soha nem elég...

Üdv,
Tinus
20140503222551
 
 

 
 

Sziasztok!
Nekem sem kell már orvost választanom; az első gyerkőc születése (tragédiája) után mentem ehhez a dokihoz, akihez most is járok, ő segített hozzá a 2. babámhoz és nála szültem őt is és a 3. gyerekemet is. Nagyon aranyos, lelkiismeretes és nagyon jó szakember; egy hátránya van csak, hogy nagyon sok a betege, de végülis ezt én még nem éreztem meg. :) Mindkét utóbbi szülésemen ott tudott lenni, remélem, most is ott lehet majd. De egyetértek tinussal, az a lényeg, hogy te megbízz benne, neked szimpatikus legyen. Szerintem kérdezd meg az ismerőseidet, hogy kit ajánlanak... vagy a védőnődet, ha adsz a véleményére...
Nálunk (Szekszárdon fogok szülni) nem lehet szülésznőt választani, úgy tudom, de nem nagy baj, az összes szülésznő, akihez eddig volt szerencsém, nagyon rendes és ott van szakmailag, ahol kell.

Emma :D

Kép
Kép
Kép
Kép
emma04
Dunaszentgyörgy
 
 


Sziasztok!

Nálunk szülésznőt nem lehet választani, így ez a kérdés eldöntve. A dokim meg a jól bevált :)

Lányok, én olyan rosszul vagyok, hogy ihajj. Eddig az összes terhességemet végighánytam, és most is durva :? Két kilót fogytam, nem bírok enni, inni még annyira sem, és hányok és émelygek :( Ja, és állandóan alszom :roll:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Gyors helyzetjelentés:
Sajnos tegnap délután bevéreztem és itt vagyok a kórházba :cry:
Még tegnap csináltak ultrahangot, a babák élnek! Az "A" baba mondjuk 4mm-el kisebb. Holnap megyek mindenféle vizsgálatra. Persze a doki továbbra sem örül, hogy az "A" baba a császárom hegén van...
Amúgy a vérzésem hamar elállt.
Szurkoljatok nekünk légyszi!

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Sziasztok!

Zsófi!Drukkolok,hogy minden rendben legyen."A" baba pedig minél hamarabb be fogja hozni a lemaradást, figyeld meg.A heg miatt véreztél be, mert ott a baba?Lehet,hogy 1-2 hétig bent fognak tartani pihenés miatt.

Migej,már milyen nagy babód van!

Lumaluba üdv a fórumon!

Émelygőknek kitartást!(Én is idetartozom).Plusz,ha eszem,akkor fura íz kísér végig.Semleges kajákat próbálok enni,krumpli,rizs.
Szemi

Kép

Kép
szemi_dévisz
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocs,hogy kicsit eltűntem...Annának mandulagyulladása volt,de már kilábbalunk belőle...

Üdv az újaknak,azért már vagyunk szép számmal! :D

Zsófi nagyon szurkolunk Nektek!!

Külön örülök Emmának!Szekszárdi vagy?
Én Szekszárd környéki.

Kép
Kép
bell25
 
 


sziasztok! délben ettem húslevest jó nagy tányérral utána 1 szelet rántott húst rizzsel! azóta iszonyúan fáj a gyomrom..már 2szer nagywctem.5órája szenvedek,nagyon fááj,semmit nem tok tenni,nem múlik el!:(fetrengek,összehúzom magam és sírás kerülget.mi lehet?

KépKép
dike
 
 


zsófi! nagyon nagyon szurkolok,nem lehet semmi gond, erősek azok a babák!drukk!!!írj majd!!

KépKép
dike
 
 


Zsofi, drukkolok, hogy minden rendben legyen.

Dike, pont egy ereztem en is hetvegen, kiveve a nagyWC-dolgot.
Gondolom, mostanra jobban vagy.

Nekem tegnap a hangulatom volt iszonyu, boghetnekem volt, de semmi okom nem volt ra. Hulye hormonok.

Ma 10.30-kor UH, majd utana jelentkezem.

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 


Zsófi, drukkolok!!! Minden oké lesz!

Na, a két lány után nálunk most nekem van mandulagyulladásom, király :(

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


panndi jobbulást neked!

andreja! mesélj egy kicsit.tudod kétségbe vagyok esve, h múlóban a tüneteim a mellem nem fáj annyira, már nem pisilek olyan sokat,hasam nem fáj,nem szúr nem görcsöl......nem baj??néha alább hagynak a tünetek? úgy aggódom és még messze az uhu.

tegnap lenyúltam hánytam egyet azaz 2szer és utána jobb lett, de nagyon nagyon szenvedtem fuuu!!!

zsófi! remélem minden rendben nagyon szorítok értetek!

KépKép
dike
 
 


andreja! uhura drukk igaz már végeztél gyere a hírekkel!

KépKép
dike
 
 


Dike, ne izgulj, az, hogy egyes tunetek mulnak, semmit nem jelent.
Nekem sem egyforman faj mindig a mellem, a hasam meg nem is nagyon szokott szurkalni. Ha faj, akkor inkabb a gyomrom faj.

Dokinal: eloszor talalkoztam a dokival, akinel szulni fogok. Fiatal, talpraesett, vagany kis no. UH meret alapjan egy hettel elorebb jarunk, 9 het 5 nap. Siman elkepzelheto, mert nekem a peteeresem mindig korabban volt, mint 14 nap. Az elso UH-k is ezt tamasztjak ala.
Kertem kombinalt tesztet, amihez ma le is vettek a vert, es masfel het mulva kell visszamennem UH-ra.
A bebikem mozgott, olyen edes volt! Lattam a kis kar-es labkezdemenyeket.

Egyelore nem javitom at a vonalzon a kort, megvarom a kovetkezo UH-t.

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 


andrejja! jaj de szupi lehetett h már mozogni is láttad!!!örülök h minden rendben volt! ezt a kombinált tesztet te kérted?azt nem a 12.héten csináljál?

KépKép
dike
 
 


Andrejja, gratu!

én is szeretnék kombinált tesztet. Te tudsz róla több részletet? Mivel jár? Én úgy tudom, hogy 12 hétnél előbb csinálják, épp ezért jobb, mint más.

Ma megyek én is 1 óra múlva UH-ra, szorítsatok!
20140503222551
 
 


tinus! nagyon szorítok, majd gyere a hírrel!

KépKép
dike
 
 


Sziasztok!

Minden rendben 12 mm-es, jó helyen tapadt meg, úgyhogy nagyon hepik vagyunk:)) Szerdán berendeltek egyéb vizsgálatra, vérvételre stb.

mindenkinek hasonló jókat kívánok!
20140503222551
 
 


tinus! nagyon örülök!!!szupeer! neked milyen tüneteid vannak? és pontosan 7 hét hányadik napon vagy?

KépKép
dike
 
 


Dike, en Belgiumban elek, nem tudom, otthon hogy van ez a teszt, de itt is valaszthato es ha jol olvasom, a 12-14.het kozott csinaljak (ez nem biztos).
Vervetelbol es UH-bol all es az adatokat valamilyen programban rogzitik, ami kidob egy rizikofaktor szamot (bocs, ha hulyen mondom, probalom magamban forditani, amit a doki mondott).
Az anya korahoz van rendelve egy ertek, ha azt meghaladja a te erteked, akkor ajanlott az amniocentezis.

Ma levettek a vert, masfel het mulva lesz az UH es gondolom, ott majd kiderul, mi a helyzet.

Azt nem irtam, a vernyomasom 90/60, nem csoda, hogy allandoan almos vagyok.

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 


Sziasztok!
Andrejja, tinus gratula!

Dike, ne aggódj,hogy a tünetek kicsit múlóban vannak, Lehelnél nem éreztem semmit.
A kombinált tesztet andrejja már leírta, az uh-n megmérik a baba ülőhosszát, orrcsontját és takaróredőt, a vérből 97% pontossággal meg tudják állapítani,hogy minden rendben van-e a babával.Nekem anno a 11.héten csinálták az uh-t, 12.héten pedig a vérvételt.Nekem sajnos vérnyomásmérés-fóbiám van, meglátom a mérőt jól felmegy,dokiknál mindig 150-160as volt,így itthon mindennap mérnem és írnom kellett,itthon az ember másra is tud koncentrálni,szerintem most is ez lesz.Pénteken megyek uh-ra.

Zsófi, milyenek lettek az eredmények?

Kép

Kép
szemi_dévisz
 
 


Sziasztok!

Én a 2010 júniusi topikból kukkantottam be hozzátok. Jó olvasni benneteket...egy évvel ezelőtt mi is (mármint a 2010-ek) is így kezdtük.

Bocsánat a bepofátlankodásért, de kívánok mindenkinek boldog és problémamentes babavárást!
Élvezzétek a még hátralévő heteket, hiszen olyan gyorsan eltelik ez a csodás 9 hónap. :D :D

Mindenkinek sok sikert, egészséget és kitartást kívánok a jövőre nézve!

Kép
Kép
henibaby1975
 
 


dike: 7. hét 5 napon vagyok
tüneteim: állandó és kibírhatatlan fáradtság, reggeli rosszullét

szerintem ne aggódj, mert nálam is megszűnt néhány tünet, pl. már nem fáj a hasam
20140503222551
 
 


henibaby! köszönjük!

tinus! én is ma vagyok 7+5!!!:))))))))))

KépKép
dike
 
 


csajok voltam 4+5, 5+5,6+2 ügyelet,és a kaáliba 6+6 ultrahangon,viszont a móri dokim akinél 5+5 voltam holnapra hívott vissza uhura kontrollra.hozzá már nem fogok utána járni,mivel jövő hét szombat 9+2 megyek a fehérvári dokihoz és utána már csak hozzá fogok.szóval holnapra is bevok jelentkezve. ha nekem ez nyugtató akkor elmenjek?szerintetek káros h ennyiszer megyek?

KépKép
dike
 
 


Sziasztok!
Ma már munka volt, pörgős egy nap volt.

Zsófi, kitartás, majd jelezd mi újság veletek.

Az én tüneteim is szűnnek, mondjuk amúgy sem voltak kibírhatatlanok, én nem hánytam, csak kicsit émelyegtem, de a melleim sem fájnak annyira, szóval tök jól vagyok és elég aktívan, egy munkanap után is tudnék ma mondjuk úszni egyet, ha mennénk, de nem megyünk.... :D Mire mindenki összeszedné magát, sokáig tartana. A lényeg, hogy ismét egész jól érzem magam és nem akarok lépten-nyomon elaludni.

http://www.origo.hu/tudomany/elet/20041 ... angos.html

Judit

Kép

Kép

Kép
migej
Pécs
 
 


kisbabánk 16mmes már szépen dobogott a szíve,és a férjem is látta,olyan jóó volt.8hetest írt a papírra.

meg h székesfehérváron 12.héten uhu kontroll javasolt.

KépKép
dike
 
 


Gratu, dike! Na látod, kár izgulni:)) és milyen nagy a baba..:)
én ma mindenféle laborvizsgálaton voltam, meg EKG-n és 4 hét múlva rendeltek vissza UHra, bár szerintem előbb fogok menni, mert dec elején külföldre utazom és előtte javasolt a vizsgálat
20140503222551
 
 


Sziasztok!

Dike gratula a szép nagy babádhoz!12.héten lesz egy alapos uhu vizsgálat.Nekem anno 11.hetesen mondta a doki,hogy Lehel 90%-ban fiú lesz, de 18.héten már biztos lett.

Többiek,akik régen jelentkeztek,hol vagytok?

Kép

Kép
szemi_dévisz
 
 


Sziasztok!

Először is mindenkinek köszönöm a szurkolást nekünk! Sokat pihenünk és sokat néznek uh-n is. Jelenleg nincs semmi gond, de megfigyelés céljából bent tartanak még jó sokáig.
Van már vagy 10 uh képem, de mind ott van az anyagomba, ezért nem tudom megmutatni. A tegnapi uh-n 4-et is készített a főorvos.
Van egy haematoma csík a "B"baba mellett és valószínű, hogy attól véreztem. Ezenkívül az "A"baba igen közel van a méhszájamhoz, úgyhogy nem nagyon kelhetek fel...hát nagyjából ennyi.

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


zsófi! akkor vigyázz nagyon magatokra,és kitartást kívánok, de örülök, h nincs nagy baj!

KépKép
dike
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni. 35 éves vagyok, első babámat várom. Már olvaslak titeket egy ideje, de nem mertem addig írni, amíg nem volt szívhang - ma voltam dokinál, 10 mm-es kis dobogó szívű a poronty! :lol: Egyébként andrejja barátnője vagyok, külön fantasztikus, hogy egyszerre várunk babát... 8) 8) 8)

Kép Kép
kriszti0921
 
 


kriszti! üdvözöllek és gratulálok!!!

olyan kár csajok h ritkán írtok,nem nagyon pörög a topic!:(

KépKép
dike
 
 


dike, majd beindul... gondolom, kicsit később. Rajtam nem fog múlni! :wink:

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Krisztikem, csokoltatlak es nagyon orulok Nektek!
Puszi! (elloptam a vonalzodat : :oops: )

KépKép

KépKép

KépKép
andrejja
 
 


Andikám,
Tsak nyugodtan a lopiszkolást. De nem sok az a 3...?? :lol: :lol:

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Csajok! tényleg fel kéne pörgetni a topicot.
Üdv, Kriszti. Jó a vonalzód, de azért én nem koppintom le:)

Kérdés: Hogy álltok manapság a szexuális élettel? Nekem a férjem túlaggódja a kérdést, úgyhogy jelenleg nincs.
20140503222551
 
 


Hát nálunk nincs, a vérezgetés miatt nem szabad.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok, ha nem probléma én is csatlakoznék. :-) A kalkultor szerint 2011.09.06-án fog megszületni Manócskánk. A doktor bácsi csak jövő héten írja be a kiskönyvembe, hogy mikorra várhatjuk. Az ő számításai szerint most töltöm a 8. hetet. Örülök, hogy sikerült rátok akadnom, mert ahogy olvasgattam, itt már szinte mindenki tapasztaltabb, mint mi. Nekünk Ő lesz az első :-) Úgyhogy én kérdezni fogok :)

Szami
Kép
szami78
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok, látom nem régen indult a topik, ha lehet, csatlakoznék. Olyan nehéz régóta együtt lévő kismamikhoz csatlakozni... Én is júniusi babaváró vagyok. 1. lombik során sikerült. :) Immáron 3 hete nem láttam a manót és nagyon izgulok, mert nem nagyon vannak tüneteim, így még azt sem mondhat, hogy a babám jelez. Egyedül a fáradtság vanmeg, mellfájdalom is volt, de ennyi.

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Sziasztok!

Kriszti, Szami, Nyuszika!
Üdv közöttünk! Gratulálok nektek! :D

Zsófi
Pihenj sokat, vigyázz magatokra! Kitartás, ezen is túl leszel.

Hát lányok! Már megint el vagyok maradva! Mire frissítem a táblázatot, addigra mindig - szerencsére! :D - jönnek újak. Hmmmm.... De azért rajta vagyok az ügyön! :wink:

Én jól vagyok. Végre Pocok sem küld vissza mindent odabentről, és én is igyekszem a "megrendeléseihez" alkalmazkodni. Ma voltam dokinál. Egészséges, 8 hetes terhességet állapított meg, zárt méhszájjal. Túlestem az EKG-n és a belgyógyászati vizsgálaton, valamint a laboron is. A következő az 1 hónap múlva esedékes genetikai UH lesz. Ja, és szerdán meglátogatom a védőnénit.

Ami a topik-pörgést illeti... Hát a legtöbben dolgozunk, lótunk-futunk. Na de lesz ez majd másképp is néhány hónap múlva! :wink:

Az élet egy ajándék, hát minden percét élvezni kell!
Kép
Kép
Kép
nammado
 
 


Ja, és a szex...

Nos, mint a mesében: Hol van, hol nincs. Néha nincs időnk, mert kerülgetjük egymást a munka miatt (ha én itthon vagyok, akkor apa dolgozik, és fordítva :shock: ). Néha én vagyok rossz paszban (Pocok leckézteti Anyuját :) ). De van, amikor minden oké, na és akkor persze kihasználjuk az alkalmat! :D

Az élet egy ajándék, hát minden percét élvezni kell!
Kép
Kép
Kép
nammado
 
 


Sziasztok!
Üdv az Újaknak,örülök,hogy egyre többen leszünk.

Zsófi örülök,hogy jól vagy(tok),a haematóma felszívódik,Lehelnél nekem is volt.Pihenjél sokat!(Mondjuk a kórházban az ember nem is nagyon tud semmit csinálni.)
Ma voltam uhun 23,9mm a baba.Dec.elején kell mennem a kombinált tesztre,jövő héten megyek a védőnőhöz a kiskönyvért.Nagyjából ennyi.Kajálás ügyileg még mindig változatlan a helyzet,ha eszek utána szarul érzem magam,Lehelnél abszolút nem volt ilyen.Szexet most hanyagoljuk,nem szeretnék semmi komplikációt,főleg,hogy barnáztam.Lehelnél végig kihagytuk,főleg,hogy nehezen jött össze,és a méhszájműtétnél 1centit kivágtak,féltem,hogy a méhszáj kinyílik.(Tudom,hülyeség).Ez a 9 hónapnyi nyugalom megérte.A szülés után természetesen triplán bepótoltunk mindent. :lol:
Szemi
8+5

Kép

Kép
szemi_dévisz
 
 


szami! üdv itt és gratulálok! nekem is az első:))

tinus! mi se sexelünk..nem merek majd talán a 12 hét után!

nyuszika! neked is gratulálok és képzeld nekem is az elő lombik sikerült! én még fáradt se vagyok!!

nammado!örülök h minden rendben volt!én még nem voltam sehol..ekg stb...én is szerdán megyek a védőnőhöz:)

KépKép
dike
 
 


szemi! örülök h minden rendben volt! jó nagy a babád!!

KépKép
dike
 
 


Dike, melyik intézetbe jártál, jársz?

Sex... Nekünk a doki azt mondta, hogy az első 12-re vegyük igénybe a szomszédasszony segítségét...:) Mondjuk nem is tudnám elengedni magam, mivel a lombik miatt közepes hiperstimuláció lépett fel nálam, amit most is küzdök le, kedden kiderül, hogy állok.

Dike, mint lombikos, neked van olyan, hogy fekszel a hátadon és ha röhögni kell, kicsit begörcsöl a petefészkeid környékén? Vagy van, amikor a méh? Olyan fura...

Nammando, milyen táblára gondolsz? :D

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


nyuszika! győri kaáliba jártam.hát őő rémlik vmi mintha, ha nagyon nevetnék akkor nem lenne olyan jó ott lent.

KépKép
dike
 
 


én mért nem vagyok soha álmos!én még ilyen várandóssal nem találkoztam,az alap mindenkinél!:))pedig éjjel is nagyon sokat fent vagyok!

KépKép
dike
 
 


Dike, nyugi! 7-8 hónaposan már este 9 kor aludni fogsz :lol:
(napközben nem szoktál aludni?vagy hülyeséget kérdeztem,mert dolgozol)

Kép

Kép
szemi_dévisz
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: