Új privát üzeneted érkezett!

Köszönöm a gratulákat, csak tartson ki jó sokáig :)

Pöcök, nekem két dokim is mondta, hogy nem jó a szívhanghallgató, mert egy csomószor nem hallod, vagy a sajátodat hallod és csak fölös pánikra ad okot... Nem tudom, ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.

Momi, tegnap este a párom több meccset is megnézett, egymás után. Én attól a vuvuzellától annyira migrénes lettem, hogy alig bírtam mozogni, mintha baltával ütögették volna. Alig tudtam elaludni is, csillagokat láttam...
A napozással nincs bajom, de csak finoman csinálom :)

Holdfény, szerintem egy hét múlva próbáld meg egy másik dokinál, ez tényleg bunkó volt! Legalább elmondhatta volna, hogy mit lát...
12 teszt? Eléggé biztosra mentél :)
Tudom, hogy pl. van olyan veseelégtelenség, ami pozitív tesztet produkál, de neked ne az legyen, hanem BABÁD!

pkeroka, úgy aggódtam és amikor nem is válaszoltál, a legrosszabbra gondoltam. De nagyon örülök, hogy minden rendben van, néha nézz be hozzánk, ha van kedved. Persze, ahogy jól esik! :)
mieza
 
 


NIka, az integráltat miért nem csináltatnád meg?

Vickany, ezek szuper hírek! (bevallom, miattad jöttem :D )
Na, akkor mit írhatok a táblába?
Jaj, de szuper, hogy ilyen jó híreket hoztál :D

Pöcök, akár hallhatsz szívhangot is, de ha nem, még az sem akkora gond, mert nem mindenkinek van még ilyenkor. Vidd be aput is, persze, nekem mindegyik dokim (3db) megengedte ""

Littlebaby, holnap hozd a híreket, naggggyon drukkolunk!!!

Csajok, a védőnéninek kell pénzt adni? Aki már volt nála, meséljen, milyen? Mennyire kell komolyan venni a jótanácsait?
mieza
 
 


Napvirág, mi volt a védőnéninél?
mieza
 
 

 
 

Teca!
De jó lenne,ha nálam is ilyen jól menne a szülés! :)
Nekem még nincsenek kismamarucijaim.....valahogy még nem akarok venni a 12. hét előtt semmi ilyesmit...bár tudom,hogy nem lesz semmi gond, érzem...de valahogy mégis...lehet,hogy hülyeség.
:roll:

Mieza!
Hétvégén beszélgettünk apával. Lánynevünk már van, Emese....és fiút szeretnénk. Jól kapcsolódik össze,mi? :D Beírod majd a táblába?

Pöcök!
Biztos jó dolog ez a szívhang hallgató. Én jelenleg biztos nem vennék. Ennek igazából van egy anyagi oka, hogy jó lenne a lehető legtöbb pénzt az építkezésre szánni, a másik,hogy úgy gondolom,ha valaki kismama, gyereket vár vagy nagyszülő lesz mindenfélékkel "le akarják húzni", hogy ez meg az kell meg fontos, mert tudják,hogy az ember mindent megadna egy egészséges babáért. Pont úgy, mint a nyugdíjasokat a termékbemutatós kirándulással. Szegényekkel elhitetik,hogy mindenféle csodaszerek vannak több százezrekért és sokan meg is veszik. Ez mellett persze biztos én is meg fogok venni sok felesleges dolgot :wink: , de ennek még tudok ellenállni.
Uhra biztos beengedik az apákat is, ha kérjük. Nem csajok? Pont nálunk is téma volt,hogy a következőt úgy megnézné ő is! :)

Holdfény!
:( másik dokihoz nem tudsz elmenni?

Nalla!
Nálam a védőnő tök rendes volt,megkérdezte,hogy dolgozom-e, meddig, mikorra tudok odaérni és úgy adta az időpontot.

Vickany!
Gratulálok, örülök,hogy minden rb van! :) Kaptál képecskét? Én nem is gondoltam,hogy ilyen fantasztikus dolog egy terhességi uh! Már alig várom a következőt! :oops:

Littlebaby!
Tökéletes időzítés volt egy wellnesre! Szuper időt fogtatok ki! Jó lazulást! :) Holnapra meg DRUKK!!!!!!!

Brita!
Remélem jól telik a buli! Jó pihit utána! :)

Hogy bírjátok a meleget? Én már ki vagyok tőle, pedig nagyon napimádó voltam! Ma egész napos pihi volt a szobában, összekapcsolva néhány kis szunyókálással. Hol én aludtam,hol apa, hol mindketten. :D Szerencsére főzni nem kellett, anyuéknál ettünk, szóval király dolgom volt ma! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Mieza!

Hát izé.....én nem adtam...nem mondta senki,hogy kellene... :oops:
De szerintem nem. Bementem, felvette az adataimat, gyerekkori betegségeimtől elkezdve a szülők betegségéig, korábbi terhességről, leletekről írt be eredményeket (kézzel kitöltötte a kiskönyvet meg a kartont, - hát ezen marhára meglepődtem,a mai számítógépes világban- ahol ugyanazok a kérdések voltak), vérnyomás mérés, pisivizsgálat, testsúly mérés. Kaptam még egy csomó reklám könyvecskét a várandósággal kapcsolatban, hogy olvasgassam, meg egy ételajánlót,hogy mit kellene enni, miben milyen vitamin van ami jó a babának meg a mamának. Azt mondta legközelebb úgy találkozunk,hogy ő jön ki házhoz, mert szeretné megnézni milyen körülmények közé jön a baba. Előtte felhív telefonon.
Kíváncsi leszek neked milyen lesz! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!

mieza: táblához adatok:
37 éves vagyok. első baba.6 hetes vagyok.
CRL:7 mm.Szívhang:FHR:140/min. Baba neme teljesen mindegy mi lesz. Lakhely:Ságújfalu.
Most már csak azt kell eldöntenem, hol szeretnék majd szülni, a Szent János Kórház fele hajlok a PIC miatt..Meg dokit kellene választanom.

pöcök:Kaptam képet az Uh-n. Szívhallgatót én sem vennék, csak fölösleges aggódásra adna okot.

Littlebaby:Mennek a drukkok vasárnapra! +++++++++
Jó lazulást a Welneszezésen!!

Brita:remélem jól telik a buli.

Holdfény:szerintem menjél el két hét múlva egy másik dokihoz, valószínűleg később ágyazódott be, a tesztek nagyon ritkán csalnak.

Rókamentes hétvégét mindenkinek!!
Vendég
 


Lehet,hogy hülyeséget kérdezek, nézzétek el nekem,mint első babásnak: Szerintetek van olyan,hogy úgy érzitek minden rendben van és közben már nincs szívhangja a picinek? Vagy mindenképp van jele,ha meghal a picúr?

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


mieza: a védőnőnek nem kell pénzt adni. A tanácsait ésszerűen érdemes betartani. Ahogy érzed. :wink: Legalább is én ezt tettem. Hál' Istennek én eddig normális védőnővel találkoztam, remélem a mostani is az lesz.

napvirág: hát személyes tapasztalatból nem tudom, de egy ismerősömnek volt ilyen, megkérdezem a testvérét, mert én már nem emlékszem pontosan mikor meg hogyan is történt. :roll:

További kellemes hétvégét mindenkinek.

Kép
ekriszta
 
 


Sziasztok!
Napvirág ne aggódj!!!!Sztem kellene hogy legyen jele ha valami nincs rendben,de igazából én sem tudom,de ezzel nyugtatom magam,mert én is félek néha ettől!!!!!:-(

És még 3 nap az orvosig!

nem igazán tudok reagálni,nagyon sokat írtatok.:-D
én vendéglátózom,és ezen a hétvégén rendezvényen vagyok kint a párommal.iszonyat sok meló,szervezés,így nem sok időm van most pihenni,és gép előtt ülni....:(

DE HAMAROSAN JELENTKEZEM!!!!:D

jó éjt
Aludjatok jól.és sokat

Kép
ani983
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat,Én sem olvastam sok pozitívumot a szívhallgatóval kapcsolatba.Köszi a ti meglátásaitokat.

Napvirág!Meglepő volt amit a védőnőről írtál,hogy ő megy ki hozzád a következő találkozásnál.Neki nem mindegy hogy hova vállaljátok a babát?Ez így van mindenhol?Ez nekem olyan furi.Hozzánk aztán jöhet mert a gyerekszoba egyenlőre a gardróbunk,teregetős,vasalós,számítógépes szobánk.

Littlebaby!Írj hogy mi volt tesztelésen!Bár biztosak vagyunk benne!Két csík!

Én még mindig jól vagyok,tegnap volt egy kétszer rosszullétem de nem volt vészes.Ez mai napra dettó.Egyébként a meleget még lehet bírni nálunk,de azért ez nagyon kemény...

Remélem mindenki jól van!Mindenkinek további jó hétvégét.

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Itt borongós, szellős, kellemesen meleg az idő. Végre :D

Rövid leszek és tömör, mindenkitől elnézést kérek :oops:

Pöcök, holnaphoz nagy drukk!!! :wink:

Littlebaby, írj mááááár!!! jajj de drukkolok, és izgulok!!!

Napvirág, sajnos nem mindig van jele. Hallottam már olyat hogy mentek a 12. heti uhra és közölték, hogy a baba már napok óta nem él :( Ilyen van, sok rossz van de ne gondolj ilyenekre!!!! Nem szabad! Arra gondoloj, hogy jövőre ilyenkor tologatod majd a babakocsiban :wink:


Védőnő: jön az, illetve jönne ha anyuka beengedné... :twisted: Az enyém jó fej, fiatal, terhesen jött egyszer a végén terepszemlét tartani. A baba születése után 6 hétig heti egyszer jön a gyerekorvosal egyetemben. Utána jön valamikor 6, majd 12 hó körül is. Vannak túlbuzgóg és jönnek ha kell ha nem, és vannak akik inkább berendelik tanácsadásra a kisbabás anyukát még ekkor is. Az enyém jött volna ha beengedtük volna, de anyós elhajtotta hogy alszunk :twisted: :lol: Egyáltalán nem bánom, sose szólt csak csengetett... persze a legroszabb időben jött :x Így nem látta már hivatalosan a gyerekeket egy éve, csak az utcán futunk össze :D A védőnői tanácsadásra meg orvosi javaslatra nem járunk, közöltem vele, hogy én két gyerekkel nem sétálom keresztül a várost öt perc pofavizitért :oops: Ennyi a kapcsolatunk, most majd hall rólunk többet :lol: Pénzt nem kell neki adni, én sem adok. Az első karácsonykor kapott egy csokit aztán azt sem, van annnak fizetése :twisted: Elég a szülést fizetnem :oops:


Totál be vagyok carva a holnap miatt, már képzelgek, hogy ikrek lesz vagy hogy pont egy üres petezsák :oops: Persze utána elmondom százszor is hogy minden rendben lesz az egyszem babónkkal, nehogy bevonzak valamit :D

További szép vasárnapot mindenkinek! Sziasztok!

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Védőnő: dehogy kell fizetni!!! Munkaköri kötelessége a tanácsadás és a házhoz kijárás is! Az én korábbi védőnőm ultra gáz volt, a terhestanácsadás annyiból állt, hogy megmérte a súlyom meg a vérnyomásom, úgyhogy megmondtam neki, hogy na nem gondolja, hogy én ezért órákat hiányzok majd a munkahelyemről? Majd bediktálom telefonon, ezért ugyan el nem mászok sehova. Gyerekemet egyszer látta születése után, akkor jött ki. Az összes környéki gyereknél ez van, ráadásul egyik anyuka mesélte, hogy tudjuk-e, hogy papíron meg azért lekönyvelte, hogy x-szer volt kinn háznál, munkahelyére meg nem megy be, hogy bejáráson van, jó firma.... :D Leginkább azért haragszom rá, mert "jobb helyeken" a védőnő felhívja a figyelmet a különböző védőoltásokról, sajnos én a rotaoltásról totál lemaradtam, semmit nem tudtam róla, és mire tudomást szereztem róla, már elmúlt fél éves a babám. Mikor felhívtam a védőnőt, hogy miért nem tudott szólni, azt mondta, hgoy a rotaoltás drága (30 e Ft), nincs rá pénze a szülőknek, mit reklámozza!!!!!!! Innentől van, hogy nem is köszönök neki, ha találkozunk az utcán.

Gyerekem sajnos már kétszer is beleesett a rotába, ez a legundorítóbb betegség, ami egy pici gyereket elkaphat, sugárban hány, megy a hasa, csak sír, lesoványodik, piciknél kiszáradás veszély miatt azonnal kórház, nagyon-nagyon megszenvedtük testileg-lelkileg, a szívem megszakadt a kisfiamért:((((( Úgyhogy a rotaoltás számomra szent, akármennyibe kerül, ennek nem fogom kitenni az ikreket.
...és persze lapáton a védőnő, többet az utcámba nem jöhet. Szerencsére ideiglenes lakcímem is lett közben, és aszerint is lehet járni.

Kép
Kép
nalla
 
 


Momi!Ne izgulj,minden rendbe lesz,Jó neked mert te délelőtt mész én csak délután addig lerágom a tíz körmömet!Ez végig így lesz???Azt hittem csak az első uhu-nál fogok így parázni.De tudom hogy minden rendbe van,csak mégis valami kis gombócka van gyomromba...

Nalla!Nem lehet egyszerű ezt átélni,a kicsi gyerkőcöd rosszul van és úgymond semmit se tudsz csinálni.Szegénykém!Ezt meddig kaphatja el?Hány éves korig?

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Beírtam mindent a táblába :)

Vickany, kb. mikorra leszel kiírva? A kalkulátorok mit mutatnak?

Napvirág, van, hogy nincs semmi jel sajnos :( Én is parázok. Nekem elmúlt minden hányingerem, csak reggel van egy pici, de keksz segít és a hasam se nagyon szurkál már, szóval, én is tiszta para vagyok, de próbálom úgy venni, hogy minden okés :)))
mieza
 
 


MOmi, minden rendben lesz, nagyon drukkkkkolunk!!!

Nalla, fel is írtam, hogy ROTA elleni oltás, elég meggyőző volt, amit írtál. El sem hiszem, hogy ilyen durva ez a védőnő... nagyon ronda dolog!

Pöcök, neked is nagggggyon szorítok, nem lesz semmi baj :)
mieza
 
 


Sziasztok!!!

Hááát.... látom hiányoltatok, ez igazán jól esik! És nagyon várjátok az
eredményt ahogy én is!!!
Akkor ünnepélyesen bejelentem:TERHES VAGYOOOOOOK!!!!!! 8) 8) 8) :lol: :lol: :wink: :wink: :wink:

Ma két teszt is egyértelműen kimutatta, kedden hívom a dokit, h mennék vizsgálatra.
Annyira boldog vagyok!!! - és várom h dokihoz menjek.
Tünetek? Szédülés, álmosság és néha undi a kaja.

A Wellness hétvége fantasztikus volt, ma délelőtt mielőtt eljöttünk még egy csokis masszázst is kaptam, na jó nem maszíroztak csak bekentek azzal a csokis mázzal, mert ugye kismamát az első 12hétben nem szabad maszírozni, utána meg speciális kismama masszázst lehet kapni. De azért nagyon fantasztikus volt.
A kislányom istenien érzete magát, sokat pancsolt, lovagolt (pici pónilovaglás), játszóterezés.
Mi meg pihentünk ahogy lehetett.

Remélem mindenki jól van, ahogy olvastam szépen fejlődik minden kis csöppség!!
Szép esét nektek, holnap többet írok és reagálok!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


mieza:kalkulátor szerint február 20.
Vendég
 


Pöcök: Nekünk sincs babaszoba, sőt egy darabig nem is lesz. Szerintem ő igazából "csak" arra kíváncsi mennyire vagyunk tiszták, rendezettek, gondolom.

Momi: doki előtti pánik. :? Én is sokszor így vagyok, főleg a váróban....de aztán kijövök és tök happy vagyok,hogy minden rb. Te is így leszel vele, ne izgulj! :)

Nalla: húúúú! ez durva! Az ilyen embereket nem is kellene alkalmazni!

Littlebaby: GRATULAAAAAA!!!!! Látod, egy anya megérez mindent! De jóóó!!!!! Jó egészséget és sok boldogságot neked is! :)

Köszi, hogy írtátok a szívhang leállásos dolgot....felkészülök rá...és örülni fogok,mert nem fog ez velünk előfordulni!!!!! Így állok hozzá. :)

Pöcök + Momi DRUKKKKK!!!!!! Írjatok, minél előbb!

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Szia"reni78"
Sógórnőmék most jöttek haza Londonból egy hétre van nekik egy 4 éves kislányuk!Elmondása szerint nagyon sok támogatást kapnak!És csak kevesen tudják,hogy mannyi mindent meg lehet igényelni.A gyerek után un.(tejpénz)jár ha ovis vagy bőlcsis azt is támogatják!Sőt az albérlet 80%-át is.Egy a bökkenö mindennek utánna kell járni!
timi87
 
 


Sziasztok én 7 hetes vagyok.Febr 17-re vagyok kiírva!Egy hét mulva megyek a 2. ultrahangra.Egy hete voltam akkor azt mondták,hogy 6 hetes vagyok.De viszont a magzat a számítottnál kisseb.Nagyon megijedtem.Az ultrahangon viszont11x12mm-es szabályos petezsákot találtak.Sokan azt mondják,hogy az normális,most nem tudom mi van!!!!
timi87
 
 


Sziasztok Lányok!

Elnézést a zavarásért, de a terhességem alatt megmaradt 1 egész doboz /bontatlan/ + 2 levél Femibion 400-as magzatvédő vitaminom /42 db/ ! Akit érdekel írjon Nekem privit. Az ára: 5.000,-Ft postával együtt!

További Boldog Babavárást Kívánok Nektek!

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Timi!
Üdv köztünk! :) Ne aggódj,minden rb van, ott van az a kis pocaklakó jó helyen, biztosnágban, egészségben. Az utolsó mensitől számítják a terhességet, de lehet,hogy a magzat később fogan meg, ezért ilyenkor kisebb. Minden rendben van, hidd el! :)
Vagy olvass vissza, most igazából nem tudom kinél merült fel hasonló kérdés, de teljesen jól le lett írva a válasz. :wink:
Vigyázz magadra és tessék örülni minden egyes percének a terhességnek, a rossz gondolatokat meg elhessegetni, mi is ezt csináljuk, majd segítünk! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


megy a drukk az uh-soknak még mindig!!!!! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!

Egy kis eltűnés után ismét jelentkezem.

Gratula minden egyes szívhanghoz és minden pozitív terhességi teszthez.

Továbbra sem vagyok túl jól, Iván kisfiam pedig minden szabad percemet leköti. (sőt még azt is ami nem szabad)

Olvasgattam, és láttam kérdeztetek a császárról. Nos Iván végül azzal született. Lábára volt tekeredve a köldökzsinór, végül pedig a feje is kimozdult a helyéről. Én 6 órát vajúdtam 1 perces fájásokkal, már brutál rossz volt az ő szívhangja is minden egyes fájásnál, én meg már erre az időszakra nem is nagyon emlékszem.:) A fájásoknál ébren voltam, a szünetekben pedig elájultam. Ekkor megválásként éltem meg a császárt, de az utána lévő időszak elég nehéz volt. Nem fizikai, hanem lelki értelemben.
A legrosszabb talán az volt, hogy a műtét után én az intenzívre kerültem, ő meg le a csecsemőosztályra. Nem aludtam egész éjszaka, mert arra gondoltam, hogy milyen rossz lehet most neki, kiszakították belőlem és én meg magára hagytam. Másnap reggel már megkaptam, nem is engedtem el többet, de szerintem megviselte őt is. A kórházban töltött időszakot úgy ahogy volt végigordította, amikor hazaértünk, teljesen megváltozott.
A másik a szoptatás. Csak másnap amikor megkaptam, tehettem mellre. Bármit is csináltam később, nem lett elegendő tejcsi neki. Ugyan 11 hónapig szoptattam végül, de nagy küzdelem árán. Ekkor ő választotta el saját magát.
A harmadik, hogy császár után kötelező hashajtót adnak, amitől nekem 2 hétig volt hasmenésem, és Ivánnak is.

Tudom, hogy akkor nem volt más megoldás és életet mentett a császár, de nagyon szeretném, ha a következő babám normál úton születne. Mindezek mellett nekem a műtét fizikai fájdalmat nem jelentett, és az orvosok is nagyon pozitívak voltak, a férjem pedig végig velem lehetett.

Bocs ha untattalak Benneteket a sztorimmal:)
rlehoczki
 
 


Napvirág! Nagyon szépen köszönöm a biztatást. Bízom benne,hogy minden rendbe lessz!!!
timi87
 
 


Sziasztok!

Este ha nem ájulok be jövök részletesebben is 8)

Agyon paráztam magam tegnap, erre ma egyáltalán nem. Olyan jó volt :D Ismét rájöttem fantasztikus a dokim, imádom az asszisztensével együtt :D
Babánk 8 mm-es és dobog a szíve. Két hét múlva megint mehetek uh-ra. És rábeszélt a kombinált tesztre, mivel úgyis ingyen van, csináltassam meg... hát meglesz :D
Köszönöm a drukkokat, kedvességet, nagyon jól esett!!!!!!!!!!!

Pöcök, gondolok rád, remélem te is csupa jó hírt hozol!!

Littlebaby, gratulálok!!!

Timi, üdv itt és biztos hogy minden rendben lesz!

Most ennyi, este vissza térek terveim szerint! Sziasztok!

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Na végre!!!!!!
Momi: de örülök,hogy minden rendben! Látod,ilyenek vagyunk mi kismamik! Aggódunk,amikor nem is kellene, de micsoda nagy boldogság,mikor azt mondják minden okés! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!

Én holnap megyek dokihoz,de parázom nagyon hogy mi lesz........

momi-Gratulálok,és nagyon örülök hogy minden rendben nálad!miért kell jövőhéten újra menned orvoshoz?

mi az a kombinált teszt?

Ani

Kép
ani983
 
 


momi: a kombinált tesztet hol csinálják neked, hogy ingyen van?
Vendég
 


Tudnátok abban segiteni,hogy mit tegyek mert már most nagyon vizes a lábam,fáj és feszül.Az este meg maga a pokol.Van vízhajtóm de azt nem merem szedni.És már korábban sem éreztem magam tőlle jól!Mit tegyek?Előre is köszi
timi87
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kedves szavakat, végre úgy érzem jogosan tartozom ehez a kis csoporthoz.
Ma teljesen jól voltam, nem volt szédülés sem feszülés, de még éhség sem, sőt inkább azt mondanám nem voltam éhes.
Viszont az álmosság mindig akkor tör rám mikor a legkevésbé sem tudok aludni mert épp Lilivel játszom v. valami mást csinálok.

Napvirág!
Én még nem írtam választ a szívhangfigyelőre. Nos, én biztos nem vennék, a Lilivel sem vettem a következő indokból:
1. Nem biztos h jó helyen keresed a szívhangot és ez fölösleges aggódalomra adna okot ha nem találnád.
2. A babának sem tesz jót az állandó "kukkolás" mivel ez is csak egy uh készülék, és a babának is van már füle, jól hall, sőt, emiatt zavarhatja is a kukucskálás, hallgatózás. Sok orvos is ellenzi. Remélem tudtam segíteni.

Timi!
Van és létezik olyan, h a baba kisebb mint a számított hetek száma. Ne aggódj, biztos minden rendben lesz! A vizesedésben nem tudok segíteni nekem Lilivel nem volt, de megkérdem a barátnőm h ő mit csinált és majd írok! Addig is sztem borogasd, polcold fel, és ne erőltesd.

Rlehoczki!
De jó h ismét jöttél, köszi a gratulát.
Sajnálom h végül csaszi lett neked is, de vígasztal gondolom h egy csodás kisfiút kaptál. A sztorid nem untatott, sőt! Köszönjük h megosztottad velünk.
Én úgy vagyok vele, h szívesen elolvasok minden történetet, nem gondolok rá h mi van ha velem is ez lesz....

Momi!
Köszönöm neked is a jókívánságot! Én is gratulálok neked a csodás kis 8mm-es tündérhez!!
Mi az a kombinált teszt? Még sohasem hallottam, homályosítsatok fel légyszi!

Ani!
Holnapra szorítok neked, biztos minden rendben lesz, várjuk az eredményt, írj minél
előbb h halljuk a jó hírt!!

Na épp előbb írtam h semmi tünetem, erre összekaptam a párommal, és most szédülök meg feszül a hasam. :( Megyek pihenni, puszi!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


Sziasztok.

Nem győzök visszaolvasni :)
Gratula a vizsgálati eredményekhez, és a pozitív teszthez is littlebaby-nek. Várom már én is a csütörtök délutánt a második babu lesést, remélem minden oké lesz.

Timi: én is köszöntelek itt közöttünk.

Nekem a lila hagyma okoz hasfájást, de mindig elfelejtem, hogy nem kéne ennem :cry:

Kép
ekriszta
 
 


:?

Kép
timi87
 
 


Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek aki szorított ma,segített!!Én is nagyon izgultam,éjjel is forgolódtam végig,tiszta görcs voltam tegnap és ma,de nekem akkor szűnt meg amikor bementünk a váróba a dokihoz.

Nálunk is minden rendbe!Az én kis törpém nő mint a bolondgomba!Már 10.8 mm.És ami lenyűgözött minket!?Láttuk ahogy ver a kicsi szíve!Azt hittem Behalok.Istenem!Apócánk is bejött az uhu-ra,rendes volt a doki,megkérdezte a apócámat hogy bejön e megnézni,hát persze hogy bejött!

Momi:Örülök hogy neked is minden rendbe van.köszönöm hogy szorítottál.Én is gondoltam rád délelőtt.

Timi:Üdv köztünk.Szerintem is polcold fel a lábad!És holnap hívd a dokit,kérdezd meg tőle hogy ilyenkor mit lehet tenni.

Ani:Holnapra megy a Drukk!!!!

Littlebaby:Hangulatingadozás?normális.Biztos hamarosan kibékültök.Ez így megy.

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


pöcök-gratula!!!!!!!

Kép
ani983
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors kérdés...
Valaki megcsináltatja a toxoplazma szűrést? Nekem úgyis esedékes az első laborom, és már Reginél is terveztem, de most kérem plusszba azt is. Majd vagy a védőnő, vagy az orvos ír beutalót erre is.

Littlebaby
Az én orvosom sem ajánlja a sok uh-ot, csak akkor ha szükséges. Szerinte felesleges macerálni a gyerkőcőt annyit. Zavarhatja őket az uh.
Vendég
 


Sziasztok!

Szörnyű éjszakán vagyunk túl, a kislányom elkapta a hasmenéses-lázas vírust, és szinte egész éjjel alig aludtunk, mert hol pelenkát kellett cserélni, hol itatni, hol lázat levinni, vagy csak vígasztalni mert annyira sírt. :roll: :cry: :?
Sem én sem a párom nem tudott aludni, de gondolhatjátok, mit éreztem mert most különösen rajtam volt az álomkór! :lol:
Remélem mihamarabb kilábalunk belőle, a doki szerint csütörtökre lesz jobban. Enni alig eszik, inni inkább de azt sem nagyon.

Pöcök!
Gratulálok a picikéhez, nagyon szépen fejlődik! Örülök h minden rendben volt, pedig h izgultál. :wink:

Ekriszta!
Megy a drukk csütörtökre, de jó már nem soká láthatod a babót!!

Csajok én meg alig várom a délután 3órát, mert akkor van bent a magándokim, és hívom h mikor mehetek uhra!! Tök izgi, remélem még a héten betesz, de lehet h várnom kell jövhét keddig, mert sokan lesznek nála mivel július utolsó 2hetében és és aug első két hetében szabin lesz.
Na megyek csinálok vonalzót, ha sikerül. :lol: Utoljára Lilivel csináltam de már szinte azt sem tudom h hogy kell berakni.

Szép napot mindenkinek!

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


hűű még nem jöttem ki a gyakorlatból!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 8) 8) Elsőre sikerült! :lol: :lol: :lol: :lol:

Üdv. Littlebaby

Kép

Kép
littlebaby
 
 


ani983!
Drukk neked mára! Jelentkezz,amint tudsz, várunk a jó hírekkel (tuti azt fogsz kapni,érzem!) !!!! :)

pöcök24!
Annyira jó az uh történeteket olvasni! Komolyan mondom könnyek szöknek a szemembe!!!!! :)

brita80!
Nekem már megvolt az első laborom, de nem néztek ilyet.....öööö....vagyis azt hiszem.... :oops: Azt külön kell kérni?

littlebaby!
Jobbulást a kiscsajnak! :( Hátha tudsz majd vele egy kicsit napközben aludni. Délután írj, mikorra kaptál időpontot! Drukk, hogy minél előbb! :) Jó lett a vonalzód! :)

Én nem bírok magammal az éhséggel! Rámjön,hogy éhes vagyok és ha nem eszem egy picikét, akkor kb.5-10 perc után annyira éhes leszek,hogy korog a hasam. :D
Tegnap észrevettem,hogy az eddig imádott csokis dolgoktól undorodom. :( Se kakaóscsiga, se somlói, se csokitorta....mondjuk nem baj, csaj érdekes. Nagyot néztünk tegnap este apával! :lol:

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni én is hozzátok.
Február 20-ra vagyok kiírva, pocaklakó a második gyermekünk lesz. A bátyja 8,5 éves, és nagyon helyes volt, mikor elmondtuk neki a jó hírt. Már rettentően szeretett volna kistestvért.
Külföldön élünk, és itt fogok szülni. Épp ma kaptam meg az első UH időpontot, amit majd augusztus közepén fognak csinálni. Itt nem bonyolítják túl a dolgokat. :)

Van köztetek olyan, akinél ekkora a korkülönbség a testvérek között (bocsánat, még nem olvastam vissza az összes hozzászólást)?

Nagyon szép napot kívánok mindenkinek, élvezzétek a jó időt, itt borult és nem is akar kikacsintani a napocska! :)

Ági

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Megjöttem a dokitól!Minden rendben van!:D
CRL:2.98 cm
9hetes 6 napos kismama vagyok!:D
a 12.héten megyek legközelebb nőgyógyászhoz,kombinált tesztre!

Köszönöm hogy gondoltatok rám,aranyosak vagytok!

Most mennem kell!

Ani

Kép
ani983
 
 


Sziasztok!

Mieza! Én nem adtam a védönőnek... de nem is hallottam olyanról hogy valaki adott volna.

Littlebaby! Gratulaaaaa!!! Tudtam én hogy van ott baba :) Jobbulást a kislányodnak!!

Timi! Gratula a babóhoz és üdv köztünk! :)

Momi! Gratula Neked is

Pöcök! Neked is gratula a jó uh-hoz :)

Ágci! Gratula Neked is És üdv köztünk!!!!! :) Jó nagy a korkülönbség. Az jó hogy örül a kistesónak, gondolom már alig várja hogy megszülessen

Ani! Gratulálok!!!!

B@sszus ennyiszer leírni hogy gratulálok :D :D :D De az csak jó az azt jelenti hogy mindenkinél minden rendben :) Én ma voltam vérvételen... el is felejtettem hogy elsőre ilyen sokat vesznek le.
Uh+doki meg hétfőn. Alig várom de félek is. Ugyanúgy mint Momi... Mi van ha ikrek, de mi van ha nincs is baba :S

Mit szólnátok egy g-mail-es fiókhoz? És oda mindenki tud feltölteni magáról meg gyerkőkről képet, meg a táblázatot is át lehet menteni oda is, és akkor Miezának nem kell folyton feltölteni. Persze az a táblázat is maradna :)
Majd gondoljátok meg. Ha nincs más önként jelentkező én meg is csinálom :)

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers
tecaaa
 
 
 
 
 


Ágci!
Üdv köztünk, gratula a pocakosodáshoz! :) Valijja is Írországból van! :) Tök jó, legalább meg tudjátok beszélni ott mi a "szokás". :)

ani983!
Jaaj....te is könnyeket csaltál a szemembe! :) De jóóóóóó! Úgy örülök az ilyen jó híreknek!

Én ma teljes negatív hangulatba lettem. Elvileg nem híztam. De nem tudom felvenni a nyári ruháimat. Nem úgy nézek ki,mint egy kismama, hanem mint egy "molett" nő. :( Alacsony vagyok (159 cm) és 54 kg. Tehát nem igazán pehelysúly, de most már széles a csípőm, lufi a hasam és állandóan éhes vagyok. Nálatok is van hasonló? Holnap elmegyek veszek valami egyenes szabású nyári ruhát, abban nem látszik. :? Aztán majd ha lesz szép kismama pocim visszaveszem a szűkeket és büszkén virítok benne! :)

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Agi:Én is Üdvözöllek köztünk.

Ani:Jaj,de jó hogy nálad is minden rendbe van!Örülök.Leírja valaki hogy mi az a kombinált teszt.Akkor a vonalzód nem számol pontosan.

Tecca:Hogy gondolod ezt a g.mail-es emailt?Nekem jó,mindegy,ha a többiek is belemennek,bár szerintem sokat örülnek hogy eltudják olvasni amit egész nap írunk és nem mindenki ír,csak olvasgat.
Timi:Hogy van a lábad?Vizesedik?Dokit megkérdezted már,mitől lehet?

Remélem mindenki jól van.Nálunk iszonyat ez az idő,egyszer melegem van egyszer meg becsukogatok mert fázok és néha esik az eső.

Napvirág:Én ugyan így vagyok az éhséggel.Megőrülök egész nap ennék.De visszafogom magam mert nem akarok nagyon sokat hízni.Bár mikor két hete voltam dokinál ugyan ekkora volt a súlyom.Örültem hogy legalább az nem nőtt.Csak én érzem úgy magam hogy csak dagadok-dagadok.

Kép
pöcök24
Dunakeszi
 
 


Napvirág
Külön kell kérni, az orvostól. Én jövő héten megyek a 10. betöltött hét után, és még azon a héten el is akarom menni vérvételre.

Ági
Üdv itt!
Vendég
 


Ezt találtam a kombinált tesztről:

Kombinált teszt: a várandósság 10-14 hete között, optimálisan a 12. héten, anyai vérből egy hormon- és egy fehérjeszintet mérünk (hCG és PAPP-A), továbbá ultrahangvizsgálatot végzünk, melynek során elsősorban a magzat ülőmagasságát (CRL) és tarkóredő vastagságát (NT) mérjük.

Négyes (kvadrupol) teszt: A várandósság 15-17. hete között, optimálisan a 16. héten, anyai vérből három hormon (hCG, szabad ösztriol és inhibin-A), valamint egy magzati eredetű fehérje (alfa-fetoprotein) mennyiségét határozzuk meg.

Integrált teszt: A jelenleg leghatékonyabbnak tekintett szűrőmódszer. Ennek során a várandósság 12. hete körül elvégezzük a kombinált tesztben is szereplő ultrahangvizsgálatot, illetve anyai vérből történő PAPP-A meghatározást. Később, a várandósság 16. hete körül az anyai vérből meghatározzuk az AFP, hCG, szabad ösztriol és inhibin-A markereket. Fontos, hogy a kismama türelmes legyen, mivel pontosan az biztosítja ennek a módszernek a kiemelkedő hatékonyságát, hogy a két időpontból származó adatokat együttesen értékeljük, és a kockázatbecslést csak a második vérvétel után végezzük el.

A szűrések eredménye egy kockázatbecslés. Speciális számítógépes kiértékelő program (Alpha) segítségével az anyai életkor és a mért biokémiai paraméterek, illetve a kismama egyéb adatai alapján (testsúly, dohányzás, stb. ) meghatározzuk a Down-kór és egyéb kromoszóma-rendellenességek, valamint a velőcső-záródási rendellenesség kockázatát.

Met újrakezdés 2011.10.13

KépKép

Kép
napvirág
 
 


Na, voltam védőnéninél, nagyon aranyos, elég laza, de alapos, nekem szimpi volt.

Littlebaby, ezek szuper hírek!!!

Timi, ne izgulj, én is egy héttel le vagyok maradva és nekem is később jött a szívhang. Pedig mi tudjuk a fogantatás dátumát, mégis picit lassabban indult meg (ikrek voltak, aztán kiderült). De most már tartja a fejlődési ütemet. Mindannyian a Jóisten kezében vagyunk, de semmiképp se izgulj, még nem kell aggódnod!
Sok fekvés, felpolcolt láb, vizesruha rá. A meleg miatt van, sokaknak, ahogy olvasgatom máshol is. Illetve a védőnéni mutatott nekem trükköket, hogy a lábfejedet spiccbe, majd pipába, majd ezt ismételgetve felfrissül a vérkeringés és az is segíthet.

Rlehoczki, mennek a drukkok, hogy legyél jobban!

Az uhusoknak sok-sok gratulat, látjátok, fölös igzulni, csak a babónak árthatunk ezzel. Nyugi és mosolygós kismamik legyünk :D (könnyű ezt mondani!)

Brita, nem tudom melyik hétnél, de ott kötelezően kell.

Üdvözlöm az újakat és beraktam mindenkit a :D Ágci, timi, megírjátok a hiányzó adatokat? Lehet püben is.
Ki mikor megy újra UHU-ra? :D

Teca, mennek hétfőre a nagy drukkok!

Napvirág, na pont így keseredtem el tegnap. Egy nadrágomat sem tudtam bekapcsolni és olyan voltam, mint egy lufi. (nem fogok babot enni többet, úgy látszik nem vagyunk barátok már..)
Szó szerint annyira felfújódtam! Ma egész nap zöldség-gyümi-gyümilé volt, hátha segít és ma feljött a nadrágom. (de már nem kényelmes :D ))
mieza
 
 


Itt a táblácskánk is :)

Kismamik
mieza
 
 


Sziasztok lányok!

Már régen voltam,vagyis írtam.De azért olvastalak benneteket.
Ugye otthon voltam Magyarba,és tegnap jöttem haza.
Nagyon jó volt,de azért itt jobb a családommal.Nagyon hiányzott a két gyerkőcöm meg a férjecském is.
Ma voltam bent a kórházban,elbeszélgetésen a szülésznővel,meg vettek vért rutin vizsgálathoz.És megkaptam az időpontot is az ultrahangra az július 26.-a,utána meg az orvoshoz kell mennem augusztus 3.-án.Mert nagyon úgy néz már most hogy nem sima szülésnek nézek elébe.Itt ha minden rendben van a kismamival akkor nem is kell az orvossal találkoznia,csak a szülésznővel egész idő alatt.Mindegy majd kiderül.Már nagyon várom,mert egyre jobban idegesít hogy nem tudok semmi infót a bébikémről.Jól van e.Minden megfelelően alakul meg stb...
Légyszike mieza írd be a két dátumot nekem a táblába.Köszönöm!

Az újakat én is sok szeretettel üdvözöm közöttünk és gratulálok a pocilakóhoz is!


Én érdekesen érzem magam,mert amíg abban a pár napban Magyarban voltam,semmi bajom nem volt azon kívül hogy egy kicsit fáradékony voltam.Mielőtt indultam nem voltam túl jól egy két napig akkor írtam is,és most hogy vissza jöttem,hányinger és álmosság gyötör megint.A másik érdekesség otthon nagyon jókat aludtam,itthon meg nem alszom jól.Szerintem más a levegő.Na a repülőn odafele meg visszafele is megfájdult a fejem,pedig nem szokott.Gondolom a terhesség miatt.

Azt hiszem megyek is aludni mert nagyon fáradtnak érzem megint magam,gondolom vagyunk egy páran ezzel így.
Mindenkinek szép estét és jó alvást kívánok!

Kép
Kép
Kép
reni78
 
 
 
 


Napvirag: en is detto igy vagyok az evessel, az edeset kerulom. Pedig imadtam idaig :(

Raadasul tok mindegy mit eszem ugy felpuffadok mint egy lufi :shock:
Nem vagyok egy nagy evo, eleg vezna vagyok (voltam) most meg lenezek es ott egy domb!!! :D
Ugyerzem feszulok-nyulok belulrol, ami tok kenyelmetlen. Hulla faradt vagyok, a melohelyemen ma a fonokom kozolte velem eleg rosszul nezek ki :? mert szedultem mint az orult es mosolyogni nem nagyon volt erom 8)
Probalom magam osszeszedni de ez a felpuffadt erzes borzalom szamomra!

Kép

Kép
valijja
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?