Új privát üzeneted érkezett!

Szisztok! Üdv Annus! :)

Én ma voltam belgyógyászati vizsgálaton-EKG-n. MInden rendben JÓ SZÍVŰ vagyok :) 5 napja köhögök este jön rám igazán,de már szedek rá SOTODAL Homeopátiás köhögés csillapítót. Nem nagyon múlik,de most megemelhetem az adagot és akkor talán elmúlik. Az este már majdnem sírtam,mert nagyon fájt a fogam (amit 3
hete kezelnek és most próbatömést kaptam tegnap) , köhögtem és nagyon hányingerem volt. Így egyszerre nem volt kellemes. A fogamból éjel fél 1 -kor kapartam ki a tömést és utána,minden rendben lett és aludni is tudtam. Azt hiszem ez még elhúzodik egy darabig. Ha lehetne röntgenezni, már lehet előrébb lennénk,de nem lehet.Na mind1.

Munkahely: Én azt hiszem jó helyzetben vagyok,mert szüleimmel dolgozom családi vállalkozásban. Szerintem hamarosan táppénzre megyek,mert kereskedelmben dolgozom és elég sok stressz ér egész nap. Emelgetnem nem kell,de a stressz annál rosszabb. Megkapom a 20 nap szabadságomat és már iratom is ki magam. Attol még besegítek és asszem nekem lehet is ,mert családi vállalkozás.

Nagyon várom a 12. heti uh-t,mert én a 6.héten láttam utoljára és az már nagyon régen volt. :(

Kitartást mindenkinek!

Kép
bei
 
 


Bocs STODAL a köhögésre. :)

Kép
bei
 
 


pancsi!
ez a "magánban találkozunk" jó szöveg lehetett :o
én nagyon szívesen mentem volna magánba... de az orvosban fel sem merült. kapásból azt mondta, hogy csütörtökönként bármikor megtalálom (akkor van ő a szakrendelőben)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 

 
 

Na én ma is háromszor hánytam eddig, és még nincs dél... ááá...

Képet én is kaptam tegnap, szerencsére a doki mindig ad kérés nélkül, most meg pláne, mert ugye nem volt egyszerű a kezdet.
Most örülök, hogy tegnap is láttam, meg kedden is látni fogom, ráadásul akkor apa is tud velem jönni :)
Vendég
 


Sziasztok

Udv Annus a korben!!!!
Nekem is uez a problemam, folyamatosan hanyingerem van, otodik napja csak pizzat eszem, abbol is csak a sima, margherita megy le, ha mar van rajta vmi, az nem kell.
Viszont a kenyerre, peksutikre, edessegre, gondolni se birok.
A tejre sem, pedig szegeny parom, minden nap hoz egy felliterest. Nem erti, hogy visszajonne....
Azt mondja, a lanyokkal nem voltam ilyen finnyas. Lehet, hogy fiu lesz???
Ma hivott a vedono, hogy kedden megurult 1 idopont, jo-e nekem...
Hat persze!!!!!
Most megmertem magam, megint fogytam 1 kilot. Eddig -3.
Bei - biztonsagos az a kohoges gyogyszer? Anelkul nem javulna meg? Anno en is voltam beteg es nekem csak tengeri sos orrsprayt engedett a doki STERIMAR asszem ez volt a neve. Nem belekotyogni akarok, csak ugy kerdezem....
arvalany
 
 


Sziasztok!
Élek ám én is még!
Nálam is kezdődnek a rosszullétek de szerencsére róka nélkül! A kisfiamnál nem volt egy pici rosszullét sem! Megllátjuk mit is jelent ez!
Én hétfőn megyek dokihoz és már nagyon várom, hoyg én is beszámolhassak nektek!

Doki kérdésben... én magánba járok a doktornőmhöz, hozzá járok 14 éves korom óta és már megmentette a kisfiamat, szóval nekem mindent megér! Lelkiismeretes és imádom őt!

Én is gyed-en vagyok de a főnököm már tudja a 2. babát (a család még nem) most segít nekem hogí összejöjjön a bérezett napok száma hogy újra a magas Tgyást kapjam! azt hiszem a világ legjobb főnöke!

Na pihizzetek aztán még jövök! :D

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Sziasztok!

Milyen jó, hogy felmerült ez a gyedes dolog. Én is gyeden vagyok és nemigazán tudom, hogy most a második babánál hogy is fog ez működni. Mármint, hogy mennyi lesz az amit kapni fogok, miből számolják stb. Tudtok nekem ebben valamit mondani? Még a munkahely felé nem akarom bejelenteni a dolgot csak majd 12.hét után, mikor már megjöttek a vizsgálati eredmények.

tyche
 
 
 


Én is gyden vagyok...és mivel decemberi a baba,így a gyed már jövőre fog járni megint,és akkor ezt az évet veszik alapul.Biztos kevesebb lesz mint most...vagy nem tom hogy kéne ezzel trükközni!

Én is magánba járok,ugyan oda ahova Izával is.De amúgy SOTE 2.a kórház,szülni is ott fogok megint!Jár még vki oda?

annus11
 
 


tyche amit tudok róla szívesen elmondom!
Vagy priviben elküldöm a számom és hívj fel nyugodtan, meg írd meg a személyes adataidat sé igyekszem átadni amit tudok!
Ami pl nálam be fog játszani hoyg 2009.01.01 és 2. baba születés között ha van 180 bérezett napom (munkanap, betegszabi lehet, a Tgyás gyed és táppénz nem számít) akkor a második babával a Tgyás újra korlátlan lesz és nem pedig maximált összeg mintha gyedről mennél!
Én még 2009 márciusáig dolgoztam és van egy csomó szabim meg iylenek így most kb 3-4 hetet kell dolgoznom és kisfiam felügyeletét apára mamára bízni hoyg ez az eset fenn álljon!

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Boglárka!
De most ezt a 180 napot felemelték,nem?Az lett 365 nap.Ésaz ránk is vonatkozik már,vagy nem?

annus11
 
 


annus az amit te mondasz az a biztosított napok száma az teljesen más és az magához a GYEd/gyes jogosultsághoz kell!

Nekem ez nem gát mert akár 2365 napom is van olyan rég dolgozom!
De a Tgyás alapod az más!
A gyed persze újra maximalizálva lesz de az mindenkinél, akkor is rengeteget számít hoyg az első 168 napban korlátlanul kapod a pénzt a béred után! Persze ez csak annak fontos aki jó pénzre volt bejelentve!

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Gyeden lévőknek és tanácstalanoknak ajánlom ezt az oldalt ha visszaolvastok akkor sok kérdésre választ kaptok!
És ha valami speciális helyzetben vagytok akkor kérdezzetek , segítenek és profi szakértők!

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9036766

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Ja értem,na akkor megkérdem h nekem mennyi szabim van.2009ben én is kb 3 hónapot dolgoztam,ha kivenném a szabikat akkor lehet h nekem s csak pár hét meló kéne.Bár nekem nem volt olyan sok a tgyás,vagyis nem volt sokkal több a gyedhez képest!

annus11
 
 


Bogi.....tök jó hogy ilyen szupi a főnököd, nekem nagyon ...főnököm van! :evil: Még a táppénzem utáni adót is ki kellett fizetnem nekik, és minimálbéren voltam bejelentve. :cry:
Ha nem lettem voltna 28 éves akkor tuti elmegyek valahová még dolgozni hogy több pénzem legyen, de nem akartam későn szülni.

Jó ez a link, mindjárt végigolvasom.
Én is amúgy így tudom hogy az előző évi Tgyás, gyed, táppénz, kinek mi van, után számolnak.A gyest nem számolhatják bele!!!így elvileg nem csökkenhet a pénzünk. :roll:

Annus...üdv itt! Nagyon édes a kislányod! Szupi hogy kicsi korkülömbség lesz. :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Árvalány, a Stodal szirup homeopátiás szer, azt nyugodtan lehet terhesen is szedni. Sőt, nekem a dokim anno, mikor Fruzsival tüdőgyulladás gyanús voltam, mert már hat hete köhögtem, azt mondta, hogy menjek el röntgenre, mert egy kezeletlen betegséggel többet ártok, mint egy röntgennel (persze letakart hassal). Végül meggyógyult a köhögésem, de én is homeos cuccokat szedtem.

Jaj ezek az anyagiak annyira gázok. Nekem a munkahelyem megint nincs képben, hogy mi van :roll:
Vendég
 


Árvalány! Biztos, hogy jó,mert a belgyógyásznak is mondtam ma és ő is azt mondta, hogy jó. :)

Kép
bei
 
 


Lányok. Én is ezen agyalok, hogy mi hogy lesz, de még mivel nem is voltam első vizsgálaton, így addig tuti nem szólok a melóhelyemen (bár egy helyen dolgozunk a férjemmel, és ő már mondta pár kollégának,szóval....de nem egy osztályon vagyunk).
Amit tudok, hogy létezik egy joghézagos rendelet, mely alapján a gyerekorvos a gyerek 1 éves koráig kiírhat gyermekápolási táppénzre. Majd megkeresem, hol olvastam. És így ugye nagyobb pénzt kaphatnék. De ez gyerekorvos függő,hogy ki teszi ezt meg.
mert valami olyan van a szövegben, hogy beteg, meg szoptatás alatt levő gyerekre érvényes. Tehát nem kell,hogy beteg legyen elvileg, ez a bibi a rendeletben.
NEkem anno Andornál csak 3 hetet sikerült kapnom a dokitól, de ha legalább most a tgyás idejére így irnának ki az már tuti lenne.

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Én anno Zsófi egy éves korában elmentem táppénzre Fruzsival, és táppénzen voltam szülésig. Az előzmények miatt most is kiírna a doki, csak nem jutottunk még megegyezésre a munkahelyemmel, hogy mi alapján járna nekem a táppénz.
Vendég
 


Akkor en nem is mondom, Belgiumban milyen a rendszer.
Van egy asszem, 3 honapos anyasagi szabadsag, amibol max 4, de minimum 1 hetet a szules kiirt datuma elott kell kivenni. A tobbit szules utan - aztan pedig SEMMI nincs. Vagy visszamegy az anyuka dolgozni, vagy otthon van es semmi penzt nem kap.

En ezt ugy probalom "kijatszani", hogy majd ha letelik, utana otthonrol fogok dolgozni. Elvileg lehetseges.
Vendég
 


Sziasztok!

Helló Annus! :) Igaz más fórumon, de újra egy topicban. :)

Szeretnék csatlakozni hozzátok. :)
Ha minden jól alakul - márpedig miért ne lenne így - az idén decemberben különös ajándékot hoz nekünk a Jézuska. A várható időpontunk - a kalkulátorok szerint - december 27. Tehát úgy néz ki, még beleférünk az 'idénbe'.

Néhány hónappal későbbre terveztük a babaprojekt indítását, aztán egy hirtelen elhatározástól vezérelve előrébb hoztuk. :) És már az első hónapban meg is jelent az a bizonyos két csíkocska. :)

Jövő héten lesz az első jelenésem az orvosnál - elvileg az már 7+3 - tehát akkor már szívhangnak is lennie kell. Drukkoljatok, hogy minden rendben legyen. :)

Kellemes babavárást mindenkinek!

Kata
katinkababa
Eger
 
 


lovaszkata ha még azt is elmondom hyog a főnököm egy átszervezés miatt most nem is a főnököm és így segít nekem, és beszélt már az új főnökömmel is akkor az állad is leesik hyog iylen ember nincs is! de szerencsére van!

Üdv katinkababa! Minden rwendben lesz és együtt várjuk a karácsonyt! :)

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Szia Kata!

Őőő,melyik az a másik fórum? :lol: Egyenlőre nem tudlak beazonosítani :oops: :wink:


Hogy bírtátok a mai napot?Nekem a fejem is fájt,a gyerek is nyűgös volt.Fél 6kor már aludt is hála az égnek.Ésholnapra se mondanak jobb időt.

Na megyek is és eszek vmit...vagy nem is tudom 8)

annus11
 
 


Sziasztok,

Újaknak üdv, Annus mi is találkoztunk már egy másik topicban, itt a babaneten vetéléssel kapcsolatban és ahogy látom a nagyobbik nálad majdnem egyidős az enyémmel.....

GYED, TGYÁS-t Bogi leírta már......tudunk küldeni mindketten trükkös táblázatot, hogy pár napot még hogy lehet összehozni....

Megyek, mert hulla vagyok, most dolgoztam este......

Kép

Kép
leo50
 
 


Jó reggelt!

Én továbbra is szarul, továbbra is fogyok, ma védőnő.

Annus, azt néztem, hogy a nálatok a korkülönbség annyi lesz, mint Zsófi meg Fruzsi között :)

Zsófi első születésnapján voltam kb nyolc hetes terhes :)
Vendég
 


sziasztok!
jó reggelt!

nemsokára indulok a háziorvoshoz a táppénzes papíromért... legalább mára is meglesz a séta :lol:

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Leo!

Rád emlékszem!Szia itt is!Tényleg együtt haladunk :wink:

Panndi!
Igen,kb másfél év lesz köztük! :lol: Iza szülinapján már tudtam h van vki a pocakomban :wink:


Juli!
Kellemes sétát!Én is megyek ma a leletekért a háziorvoshoz,de az itt van 1 sarkonyira :lol:

annus11
 
 


Sziasztok Jó reggelt mindenkinek!

Az éjjel megint annyira köhögtem, hogy még a könnyem is folyt,pedig azt hittem javulgatok. :( :cry: Biztos nem tesz jót a picinek, de ugye nagy bajt sem??? Hiába jó,meg szedhetem a STODAL-t nem használ. NApközben tök jól elvagyok,este lefekvéskor meg rám jön. Száraz köhögés és nem akar múlani. MA találkozok a védőnővel megkérdezem mit lehet tenni. :( Valakinek valami ötlete? Mézzel sem múlik. Negrót szopogatok,az jó,de meg nem gyógyít.

Kép
bei
 
 


Ja! És csak köhögök. Nem fáj a torkom,nem vagyok náthás sem.

Kép
bei
 
 


Bei, nem szaraz a levego a szobaban? Esetleg egy parologtato nem segitene?
Vendég
 


Bei!
Vagy esetleg nem allergia??

Amúgy Izával kb 5 hetes voltam amikor torokgyulladásom volt,hát kemény2 hét volt,mivel nem szedhettem kb semmit,így nehéz volt kijönni belőle.Szenvedtem is rendesen a terhességi tünetek mellett még az is...de semmi baj nem lett! :wink:

annus11
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Nem akarom elkiabálni, de ma egész jó. :) Hányinger-mentes. Rájöttem, mit kell ennem: zsömle tejföllel és sajttal. :) :) :) Ez volt a vacsim, a reggelim, a tízóraim. Az ebédem még kérdéses. :) :)
Ettől legalább nem forog a gyomrom. :) :) :) Mástól már akkor is, ha rágondolok...

Bei!
Jobbulást!

Volna egy kérdésem: a vérvétel kivételével minden vizsgálatom egy másik városban lenne, s ottani a háziorvosom is. A háziorvos átal adott beutaló felhasználható másik megyében is?
Hálistennek eddig nem nagyon jártam dokihoz, úgyhogy tudatlan vagyok a kérdésben. :oops:

Annus!
A kata24 itt már sajnos foglalt volt. :) :) :wink:

Kata
Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
katinkababa
Eger
 
 


Sziasztok!

Bei: én is a száraz levegőre gondolok, próbálj párologtatni, vagy résnyire nyitva hagyni az ablakot, esetleg inni egy-két korty vizet... Nálam ez beválik.

Mi épp a szutyival szenvedünk. Apa hazahurcolta és szépen ránk ragasztotta sorba, persze ő már túl van rajta :evil:

tyche
 
 
 


bei: szerintem allergiás lehetsz valamire, biztos tudnak adni valamit, hogy elmúljon.

Nálam a hajnali hányás már teljesen megszokottá vált, a napközbeni hányinger sokkal jobban zavar. Várom a 12. hetet, remélem utána ez megszünik vagy legalább enyhül.

Kép
eper74
 
 


Köszönöm a sok választ! Megpróbálok párologtatni. De azt hogy csináljam? Forraljak föl vizet és tegyem be a szobába amíg gőzől? Mert télen ugye könnyebb, hogy a fűtőtestre rátesszük a vizes edényt és szépen elpárolog. Allergia. Nem tudom. Eddig nem voltam allergiás semmire és csak este?

Kép
bei
 
 


Sziasztok!

Gondoltam, én is csatlakozom hozzátok, sok minden jót olvasni itt! :)

Kedden voltam dokinál, 6 hetes vagyok, már látszik a petezsák! :))) Két hét múlva megyek újra, elvileg akkor már szívhangot is kéne látni... Tiszta ideg vagyok persze, annyi szörnyűséget olvastam már a neten. :(((

Lányok, nem tudjátok mit lehet bevenni puffadás ellen? Két napja ugy felpuffadtam, mint még életemben soha, és nem volt vmi jó élmény...és látványnak sem volt az utolsó! :)

Anna
presario
 
 


sziasztok,

irígykedem azokra, akiknek semmi hányás-émelygés nincs jelen..:) panndi, én téged követlek: szintén hányok még, de rendesen. én az 170 magasságomhoz, most 49 kg-nál tartok..nem akarom, hogy lejjebb menjen.:(

Lányok, én voltam két napot dolgozni. Közöltem a főnökeimmel, mi a helyzet. Ma szabin vagyok, hétfőn, kedden kell még mennem dolgozni, aztán utána szabi, elengednek.:)
én nem bántam volna, ha a tegnapi napom lett volna az utolsó munkanap. és először így is volt..de változtattak rajta. a legjobb, hogy a kollegáim azt hitték,hogy tegnap vagyok utoljára, így vettek nekem édességet meg virágot.:) aranyosak voltak.
ma voltam védőnőnél. rendes volt, megkaptam a kiskönyvet is, meg prospektusokat, könyveket a várandósságról:) legközelebb csak juni 18.-án kell majd mennem.:)
lányok, a fogorvosnak a kiskönyvbe hanyadik oldalra kell majd pecsételnie? csak nézegetem még, mert az én fogdokim biztos nem fogja tudni.:)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


presario üdv köztünk, és gratula.:)
espumisant szedhetik terhesek is haspuffadás ellen.:)

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Sziasztok Lányok!

Én ma mentem volna nődokihoz,de csak hétfőn rendel... :( Pedig már annyira szerettem volna látni ŐT!!! (Na nem a nődokit... :o )

bei: Mi 2 nap eltéréssel egyidős terhesek vagyunk! :-) Amúgy a köhögés sztem is a száraz levegőtől van... Ráadásul ilyenkor Nekünk,kismamáknak,még az orrunk is be van dugulva... Legalábbis a többségünknek. A sűrű szellőztetés és párologtatás jó ötlet! Gyógyulgass!!!

Cicus

Kép
cicus78
 
 


Hányadik hétben vagy már, hogy elmondtad a melóhelyeden? Én itt bent tutira nem mondom el egy darabig, ahhoz tul féreg a brigád. :(

Köszi az espumisan tippet, most igy beugrott a reklám, amikor a tag majdnem felszáll a randin, de a nő visszafogja! :D
presario
 
 


presairo: Üdv. itt köztünk!!! NE olvass semmi rosszat a neten,nem szabad!!! Én is leszoktam róla és most boldogan,nyugodtan várom a babámat,pedig volt már 2 vetélésem... :-(

Kép
cicus78
 
 


cicus78: Igazad lehet! :)
presario
 
 


presarió: 11 hetes vagyok.:) én is vártam, mert az én munkahelyemen is elég szemetek tudnak lenni..

Kép
Lilypie Pregnancy tickers
henne
 
 


Én úgy gondoltam, hogy ilyen 14-15. hétig várok!

Nem láttátok a Felkoppintva c. filmet? Ott a csaj ilyen 25. hétig várt, hogy elmondja, pedig már szinte gurult, és mindenki látta rajta, h terhes! :D
presario
 
 


bei!
éjszakára mellkasra zsíros ruha!
amikor kicsik voltunk, mindig így volt. nagyon úúúútáltam, mert büdös... de jó :)
én nem gondolnám, hogy a száraz levegőtől van... mert akkor a torkod is fájna reggelre... na meg a levegő napközben is ugyanolyan száraz... tehát nem csak éjjel köhögnél.


presario!
üdv a klubban :)

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is csatlakoznék, ha lehet. A kezdetektől olvaslak Titeket, szorítok mindenkiért!

Én a 8. héten járok, kb december 12-re leszek kiírva. 7 hetesen voltam uh-n, már volt szívhang. Bár eléggé aggódom, mert az orvos 6.2 mm-es crl-t mért, ami csak 6 hetesnek felel meg. Legközelebb csak a 12. héten kell mennem, addig marad a para. Van egy 20 hónapos kisfiam, Bálint.

Hányingereseknek, hányósoknak jobbulást!

(van esetleg valaki köztetek, aki CH diétát csinál? Jó lenne egy pajti, akivel szenvedhetek...)
blúmi
 
 


blúmi!
üdv a klubban neked is ;)

nekem csak kéne diétáznom de baba előtt sem ment, most meg végképp lemondtam róla :D

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Sziasztok Lányok! :)

Presatio,
Üdv. köztünk!

Halihó Blúmi! ;) Üdv., itt is Neked is!
Tessék nem aggódni, minden rendben lesz!
Azért vicces lenne ha a második babánk is 1 napon születne :lol: de erre kevés esélyt látok, mert a születési kalulátorok nekem dec. 31-et hoznak ki. Kíváncsi vagyok mit mond majd a doki. Lehet nem is decemberi baba lesz? Azért jó lenne ha idei lenne.

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Sziasztok.volta ma uh-on ot van a kis lüktetés végre nagyon megnyugodtam.ma 3km-ret gyalogoltam nagyon elfáradtam de ahhoz képest minden jó.Blumi ne aggódj nekem is csak 12-en kell mennem minden ok lesz.11mm a picikém.puszika
t katinka
 
 


katinka!
de jó!!!
kicsit irigykedek azokra, akik mostanában látják/látták a babájukat :oops: olyan régen volt múlt hét szerda... és olyan sokára lesz még 20-a...

youlcsi, Muki anyuja
-j-
Baja
 
 


Juli! :) A zsíros ruhát azért kihagynám. :) Egyébként napközben is köhögök,de csak 1-et , 2-öt. Kb 2 óránként 1et.

egyébként olvastam valahol, hogy kismamák szedhetik a lándzsás utifű köhögés elleni kanalast is.

Kép
bei
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: