Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kb. nekem is így zajlott a császár, azt leszámítva, hogy nekem a hátbaszuri után tették be a katétert. A végén meg is kérdedztem, hogy katétert nem kapok? Mire mondták, hogy már rég bent van.
Én pl nem tudom, hogy milyen érzéstelenítést adtak. Semmit se mondtak. Megkérdezték a súlyom, magasságom, aztán böktek. Annyit éreztem, hogy szúrás, feszítés, aztán mintha áram ütötte volna meg a lábam (azt mondta az anesztes ez vm belövellés volt), aztán zsibbadás. A legrosszabb a végén az oxitocin volt, azt hittem ott kapok infarktust az asztalon annyira szorított a szívem.

Az éjjel jobb volt, mint tegnap. A kritikus időszak továbbra is az éjfél és a 3 óra közti időszak, amikor felváltva sírtak, ettek. Aztán fél7ig aludtak, majd hami, és 10ig. De délután 2től 5ig nem voltak hajlandóak aludni, nyüglődtek nagyon. Esztinek ráadásul csúnyán gennyedzik a szeme. Nem tudom mi történhetett vele. Kapott szemcseppet, és kamillás vízzel törölgetjük.

Abbey
abbey
 
 


Abbey!
A szemváladékozás elég gyakori jelenség, nekem 3szorosan volt hozzá szerencsém. Könnycsatorna szűkület okozza. A szemcsepp mellett annyit tegyél még, hogy a belső (tehát az orra felőli) szemzugot masszírozod, és napi egyszer szívd le az orrát porszívós orrszívóval. Érdemes vacakolni vele, mert ha nem oldódik magától, át kell mosni a könnycsatornát, ami egy elég kellemetlen procedúra (két gyerekemnél ezt sem úsztuk meg).
vovanda
 
 


Olyan jó Vovanda,hilyen gyorsan válaszoltál, én is pont ezt akartam írni, bár nálunk csak egyiknek volt, de egy kis szemcsepp és nyomkodás elég volt. Érdekes, h az a fiam amúgy is olyan mindenütt szötyit termelő gyerek volt, h már a csecsemős osztályon felpolcolták a matracát, mert úgy szörcsögött!! Mindenre úgy reagált, h taknyos volt, hörgött, meg minden. Később 2x szedték ki az orrmanduláit, 3 illetve 6 évesen! De tök masszív gyerek egyébként!!!
Van egy homeos szemcsepp, azt már gyanú esetén is szabad adni, akkor esetleg nem gyullad be, ha érzékeny szemű marad. (oculoheel a neve)

Claire
claire
 
 

 
 

Köszi a tippeket, maszírozom neki, kamillával törölgetem, ha nagyon váladékos, és csepegtetünk. Egyelőre szebbnek látszik. Azért aggódom miatta, nehogy kelljen vele csinálni valamit.
Köszi Claire, felírom ezt a homeos cseppet, jobb szeretek én is ilyeneket alkalmazni.

Most voltunk varratszedésen, most rosszabb, mint reggel volt, remélem délutánra jobb lesz.

Abbey
abbey
 
 


Szivvi hatalmas gratula Kép

abbey gyönyörűek a kiscsajok!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Maccs
vörösmacska
 
 


Abbey!
Varratszedés :cry: vacak lehet, jaj, vigyázz magadra!!!
És csodáld a lányaidat! Annyira helyesek ilyenkor!! (Megnyugtatásodra: később is tudnak helyesek lenni. Én, mint elfogult anya pont múltkor néztem, h milyen csini csaj kezd lenni a lányom :-) )

Claire
claire
 
 


Köszi Claire, valóban megnyugtat :) Ahogy így elnézem őket, minden fáradság, nyüglődés ellenére azt szoktam kívánni, bár maradnának ilyen picik. Mindenki elfogult a gyerekeivel szemben, de olyan gyönyörűek...

Tényleg jobb lett. 2 hónap elmúltával, ma sikerült egyedül zuhanyoznom, és még a lábam is meg tudtam törölni. :D Úgyhogy határozottam jobban vagyok.
És ami különösen feldobott, hogy 15kg lejött a szüléssel. 2 kg plussz maradt rajtam. Nem mintha az a kalória meg kg számláló lennék, de azért ennek szerintem minden nő örül.

Na, mennem kell etetni. Eszti nem eszik jól. Nem tudom mit csináljak vele, folyton elalszik szopi közben, és képtelenség felkelteni...

Abbey.
abbey
 
 


Naná, hogy örül az ember a leugró kilóknak. Én is kiváncsi leszek, mi lesz utána, én az ikreknél -2kg-al távoztam a kórházból :D Sajna visszajött :(

Igen, nagy siker egy ilyen után, hogy már ezt-azt megtudsz csinálni!! Az élet apró örömei és sikerei.Ne tudd meg múltkor mit bénáztam körömvágás címszó alatt :lol: :lol:
nekem szülés után már az nagy élmény volt, hogy tudtam levegőt venni, és volt ahova befért! :lol: Ezt már most is várom :)

Sajnos aluszékonyságban keveset tudok mondani, mert az enyémek mind szopógépnek születtek. Mindenesetre amint felébred tedd mellre, minél gyakrabban. Mennyire sárga? Attól ugyanis aluszékony lehet!!

JÓ éjt, némi alvással :lol: mindenkinek!

Claire
claire
 
 


Már alig sárgák, legalábbis nekem határozottan úgy tűnik, hogy jobb. Aluszékonynak sem mondanám őket, inkább szerintem az a baj, hogy a kicsi nagyon hamar elfárad, és akkor inkább elalszik, majd 1 óra múlva kel. Mindig mellre teszem, ha kel, és tátog, meg a kezét eszi, de nagyon nehéz kettővel. (tudom, tudjátok :) ) Amikor az egyik elalszik, kel a másik.
Szerintetek, ha egy éjjeli etetést cumisüvegből adunk nekik, tényleg rászoknak a cumira és nem fog kelleni nekik a cici? A védőnő azt mondta semmiképp ne adjunk neki cumisüvegből. Mi a véleményetek, ti csináltátok?

Abbey
abbey
 
 


Szia! Igaziból a gyerekeim nem tudtak cukisüvegből inni, 1-2x próbálkoztunk vele, de teljesen bénák voltak hozzá :lol: Én biztos a szopit nyomatnám, esetleg az erősebbet megpróbálnám a kicsihez "hozzáállítani", és egyszerre szoptatni, talán úgy többet pihenhetsz. Emlékeim szerint az enyémek is felváltva keltek éjjel, mindig feküdt és szopizott mellettem vki :) . Ha vissza tudsz hamar aludni, akkor talán bírható.
Napközben milyen segítséged van?

Voltam ma dokinál, a méhszáj zárt, minden OK, sajnos a jobb oldali (b), még mindig faros. Nektek egyformán mozgott a kettő, nekem a nagyobb annyival élénkebb, hogy tökre aggódom, h nem veszem észre, és vmi gond lesz. Kicsit kisebb is, mint a tesó, de tulképpen ő felel meg a terminusnak. Ha vmi gond lenne, akkor nem nőne ilyen szépen, nem??? A doki csak annyit mondott, h figyeljem, eleget mozog-e, de időnként nem is tudom eldönteni melyik mozog.

Claire
claire
 
 


Abbey!
Nem minden baba lesz cumizavaros a cumisüveges kajától. Nekem a nagy pl. az lett, át is szokott az üvegre 3 hósan (beteg volt, nem evett, választhattanm hogy üveg vagy kiszárad és kórház), onnantól fejtem, azt itta üvegből.
A minik meg ugye PICesek voltak, amíg inkuban laktak, szonda volt, meg üveg, szoptatni próbáltam, ment is, de picik voltak, hamar fáradtak, tuti rhúztunk volna még egy hetet a kórházra, ha erőltetem. Maradt a fejés velük is, itták üvegből 4 hónapig a saját tejemet, utána abbahagytam (folyamatos tejcsatorna-elzáródással kínlódtam, állandó fájdalom, nem ment tovább sajnos).

Claire!
Réka nekem is kevesebbet mozgott, kisebb is volt, és nagyon ritka volt, hogy mindkettő egyszerre rúgkapált.
vovanda
 
 


Claire, nekem a nagyobb sokkal lustább volt, ő jóval kevesebbet mocorgott. A pici meg szinte egész nap rúgkapált. Ha a 'B' baba faros, attól még lehet sima a szülés. Azt mondják ha megszületik az első általában befordul, mert lesz helye. Vagy akár farosan is jöhet, az első úgyis kitaposta az utat neki.

Teljesen el vagyok keseredve. Az éjszaka szörnyű volt. Éjféltől 2ig a férjem foglalkozott Lillussal, aki nem volt hajlandó aludni. Megetette cumisüvegből (80g-t evett),adott neki cukors vizet, ringatta, de továbbra is nyüglődött, fél 3kor megszoptattam, evett rendesen megint, utána végre aludt reggel 8ig. Majd lefeküdtünk, férjem kiütötte magát, majd kelt a pici 3kor, és 5ig megállás nélkül cici-kiságy ment. Aztán 5től meg reggel 10ig aludt. Úgyhogy most sikerült jól felborítani az eddig nagyjából működő napi rutint. Nem tudom mit csináljak velük... Teljesen érthetetlen számomra, hogy a napközben jól alvó gyerekek miért nem hajlandóak éjjel aludni.

Na, már sír egyikük...
abbey
 
 


Sziasztok!
Köszi a biztató tapasztalatokat, jövő csütin mehetek ctg-re, kiváncsi leszek. Nekem az előzőek nagyon egyformák voltak, méretre is alig volt különbség, amikor születtek. (Most épp van, Eszter elhúzott, nem is nézik őket ikreknek :lol: Kamasz korukban meg majd biztos Ádám lódul meg. :)

Cukros víz , rá a 80ra? Nem sok neki? Hasa nem kínozza?

Claire
claire
 
 


Abbey!
Türelem, nagyon picik még. Keresik a helyüket a kinti világban. Az első 3 hónap kegyetlen tud lenni, de utána sokkal könnyebb, ha másért nem, azért, mert már RÁD mosolyognak, nem csak bele a vakvilágba. Tudom, hogy iszonyúan fárasztó, de hidd el, hogy jobb lesz.
vovanda
 
 


De, szerintem is sok volt a tejre a cukros víz, de aludtam, és lemaradtam róla :oops:
Nem tudom, honnan lehet tudni, hogy fáj a hasa?

Claire, mennyi idős vagy?

Köszi a bíztatást Vovanda, ez lebeg a szemem előtt, hogy könnyebb lesz. Igazából ez a nem alvás visel meg borzasztóan. Én mindig is korán fekvő típus voltam, és nyűgös, ha nem alszom. Persze, ez változik, már 3 egybefüggő órának is örülök(nék) :)

Abbey
abbey
 
 


Abbey!
Hasfájás: csitíthatatlan, fájdalmas sírás, kucorog, esetleg megfeszíti magát. Látványilag lehet még puffadt poci.
vovanda
 
 


Abbey!
védőnőt kérd meg , h mutassa meg merről merre kell a pocakjukat körkörösen simizni, az használhat, meg esetle egy kis láb emelgetés, hajlítgatás. már ha tényleg a hsatól van.

Mennyi idős, vagy mennyi idős terhes? :D 40 éves (vén, mint az országút :lol: ), és betöltött 34 hetes. Miért?

Hajrá, kitartás, be fognak állni, meg te is, tejtermelés, egyebek, és akkor könnyebb lesz!

Claire
claire
 
 


Claire, a terhességre értettem :)

Hétfőn jön a védőnő, megkérdezem akkor, köszi.
abbey
 
 


Abbey!
Jut eszembe: hasfájástól függetlenül sok baba nyugodtabban alszik hason. Ha van légzésfigyu, érdemes megpróbálni, nekem a mai napi hason alvós az összes.
vovanda
 
 


vovanda,
na pont ez az, amit írtál is, hogy hason alvás. Az én fiam is hason aludt/alszik, de mi van az ikrek esetében???
Ugye mindenhol azt olvasom, hogy nekik az a jobb, ha együtt vannak, mert az anyaméhben is együtt voltak és nem szabad olyan hirtelen elszakítani őket egymástól, hogy ez drasztikus. Oké, csak így nem tudom alájuk rakni a légzésfigyelőt vagyis tudom, csak minek!
Nekem az biztonságérzet nagyon, de a babákat sem akarom szétválasztani, de szeretném ha hason alvósak lennének, sokkal nyugodtabban alszanak azok a gyerekek, meg jobb is a hátuknak is meg minden.
Ilyenkor mi a helyzet?

Eddig csak olvastalak titeket folyamatosan és okultam én is, hozzászólni még nem tudok..:-)

Abbey,
két fejvégű baba volt nem? Miért nem szülhettél te rendesen, bocsi, ha mondtad már, hogy volt valami külön oka.

claire,
nem vagy vén, egy nő sosem vénül meg :-). Meg szerintem bármelyik huszon- harmincéves csinálja utánad...de nem? :-)


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Kösz, egyébként én sem érzem vénnek magam, csak ennél a terhességnél azt hallgattam folyton, hogy "nincs semmi oka, de azért csináljunk magzatvíz mintavételt, mert hát a kora.... :) :)"

No, holnap utazunk, nehezen gyűröm a bepakolást. nem tudom, mikor tudok bejelentkezni. vigyázzatok magatokr aés a tieitekre, Abbey! nagyon drukkolok, h túljussatok a kezdeti nehézségeken, és később csak mmosolyogj rajta, h micsoda káosz volt saz eleje. A gyerekek fejlődése biztos kárpótol!!

Claire
claire
 
 


Silver!
Én nem cicóztam: egymás mellett, de külön kiságyban aludtak, légzésfigyelővel. Viszont se rácsvédő, se baldachin, így látták egymást, meg egy idő után átnyúlkáltak egymáshoz. Nappal mondjuk az elején nem sűrűn aludtak a kiságyban. Volt egy bölcsőnk, Dani nappal abban nyomta, Réka meg sokszor pihiszékben. Meg napközben pakoltam őket egy kiságyba, de olyan 3-4 hós koruktól amúgy is rugdossák egymást, szerintem jobb, ha megszokják az elején, hogy nem egy ágyban vannak.
vovanda
 
 


Silver!

Nálunk egy kiságyban alszanak, nincs is csak egy ágyunk egyelőre, de az nagy, 70*140es. Keresztben alszanak, és nagyon szeretnek együtt aludni. Hiába rúgkapál az egyik, nem kelti kel fel rá a másik. Sőt többször volt, hogy egyik nyüszörgött, és a másikuk megfogta a kezét (de komolyan), és megnyugodott.
Légésfigyelőnk nincs, de erre is van megoldás, mert lehet olyat kapni, amit a pellusra kell csiptetni, és nem rajta fekszenek, tehát egy ágyas alvásnál is lehet használni.

A hason alvás egyelőre nem megy, a pici egyáltalán nem marad meg hason, egyből elkezd sivítani. A nagyobb ideig-óráig marad, de nem szereti. Úgy alszanak ahogy az apjuk. Hátra dobják magukat, kezüket a fejük fölé, és durmolnak.

Éjjel a babakocsit próbáltuk ki, de nem használt az sem. Pedig napközben olyan édesen aludtak benne. Kezdek beletörődni, hogy ezek a kicsik nem szeretnek éjjel aludni. Ahogy kivilágosodik rögtön durmolnak. (még szerencse, hogy nyár van :) ) Lehet, hogy világosabbat kéne éjjel csinálni?

Abbey Kép Babakocsiban Kép Kiságyban
abbey
 
 


Abbey!
Hidd el, változni fog. Tudom, hogy most végtelennek tűnik az éjszakázás, de jobb lesz. Ők még nem tudnak különbséget tenni nappal és éjszaka között. És nem, ne csinálj világosat a szobájukban. Beáll majd, nyugi.
vovanda
 
 


abbey,
türelem kell csak hidd el.
Egyelőre ezek a babák nagyon picik és tudom nagyon fárasztó ez eleinte, de nekik lövésük nincs még az éjszakáról vagy a nappalról...még tévesztik ezeket, ezért valóban semmiképpen ne kapcsolj villanyt vagy világosíts bármivel.
Csak a mindennapos rendszer és azonos időben végzett szertartásszerű fektetés segíthet majd.
Én is nagyon türelmetlen voltam, persze egy gyerekkel, de amikor az ember hulla fáradt már mindegy hány gyerek...

Azért nem jó nekem a hasra csíptetős, egyrészt mert darabja 40 ezer és bár fontos a gyerekeim egészsége, de nincs erre pénzünk és nem is jó, mert hason altatásnál nem használható.
Az angel care-t lehet valahogy használni egyébként ikrekkel, egy ágyban, de nem tudom még hogyan...majd utána nézek vagy elmegyek egy angel okításra ott elmondják biztos.

Abbey, miért kellett császárral szülnöd?

vovanda,
igen én is gondoltam az egymás mellé tolt ágyra, lehet az lesz ha nem tudom megoldani a légzésfigyelőt sehogy.
Figyi, meddig nő ilyen abszolút iramban a has, tudom egyén válogatja biztos, neked hogy volt, gondolom belassul egyszer...
a férjem aki minden nap lát mondja, hogy megint nagyobb és megmérem tényleg.

Claire,
jó pihenést!

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Silver!
Nem tudok mit mondani pocakméretileg. Azt tudom, hogy én 110 centivel fejeztem be.
vovanda
 
 


Silver,

nem tudtam, hogy ilyen drága egy ilyen légzésfigyelő. De tulképp miért ragaszkodik mindenki ennyire a légzésfigyelőhöz? Engem mindenki lebeszélt róla. Állítólag sokszor falsul sípol, nem működik rendesen.
Azért kellett császárral szülnöm, mert mindkét baba farfekvéses volt. Nem is volt választásom. Még a szülés beindulása előtt ki kellett őket venni, ezért zavart azonnal be a kórházba a doki, és műtöttek 1 órán belül.
Huuu, én a végén már nem is mértem a pocim. mondjuk nekem nagyon furán nőtt. A csípőm és a derekam megmaradt, hátulról senki meg nem mondta, hogy terhes vagyok. Oldalról viszont akkora volt, mintha minimum 2 dinnyét nyeltem voltna le. Mikor betoltak a műtőbe az anesztes viccesen megjegyezte, hogy megérkezett a Kékestető... :)

Éjjel "kialudtam" magam. :) Szegény férjem hajnali negyed 4kor őrjöngve keltett fel, hogy hiába eteti őket, enni kérnek és nem alszanak. Aztán szopiztattam őket, és szokásos menet szerint 4kor elaludtak.

Abbey
abbey
 
 


Sziasztok!

Mi Baby Control ikres légzésfigyelőt vettünk a Brendonban 38ezerért...
lotion
 
 


Abbey!
Nekünk Baby Cotrol volt, ikres, ha jól emlékszem 25ért lőttem itt babaneten. Nem volt vele fals riasztás, nekünk a koraszülöttség miatt volt, illetve azért, mert mindkét bébinél volt az elején kisebb légzésprobléma.
vovanda
 
 


Sziasztok! Gyors bejelentkezés , hűsölünk a Velencei tó partján, én inkább a házban, ami nagyon klassz.

Abbey! Kitartás!
Nem biztos, hogy ez követendő, de nekünk nem volt légzésfigyelőnk. ÚŐgy nézett ki, h kapunk vmi alapítványi alapon kölcsön potom áron, de mire bejelentkeztünk, sorra kerültünk volna, stb, addig megszülettek, nem korán, nagy súllyal, és végül nem lett. Kora babáknal én is ajánlanám, utána kéne nézni a kölcsönzésnek!!! (nekem is, majd meg is nézem)
Biztos jó, ha hamar megszokják a külön alvást, de nekünk a szétválasztástól kezdtek pokollá válni az éjszakák, így én nem erőltettem, inkább aludjanak együtt, mint ne aludjanak :lol:
KÜlönben rugdosták egy mást, meg minden, de láthatóan ez őket nem zavarta! Persze aki meg tudja szoktatani őket, az jó, az enyémek gyakorlatilag 5 éves korukig egymás mellett aludtak :oops: :oops:

Szóval altatás ügyben inkább nem adok tanácsokat :) , üdv: Claire
claire
 
 


Mindenkinek minden jókat, legközelebb pénteken nézek rátok, megyünk nyaralni! 8)
vovanda
 
 


abbey,
nem tudok sok biztatót írni neked, de ma beszélgettem a sógornőmmel és neki bár csak egy baba, de 2.5 kilósan született.
Ő mondta most nekem, hogy sajnos pokol volt az első hónap, mert hogy picike volt a baba és azt mondták neki a kórházban, hogy bár aluszékony lehet a picurka különböző napszakokban, de fel kell keltenie 2 óránként és megetetni, hogy erősödjön és ugye kvázi "táguljon" a picurka gyomra. Mert addig nem is fog tudni magához venni elegendő táplálékot.
Gondolom nem segítettem ezzel, de legalább segít megérteni, hogy még ez a gáz helyzet azért van mert nagyon picikék.
Egyébként, nem neked volt két fejvégben? Teljesen úgy emlékeztem, hogy azt írtad...bocsánat, ha összekevertem valamit. Csak ezért csodálkoztam a császáron.

szivvi,
nagy a csend feléd, remélem minden rendben van, jól vagytok mindannyian és csak a kezdeti nehézségekkel küzdesz.

Vovanda,
jó pihit nektek!

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Köszi Silver :)
Kezdünk alkamazkodni a picikhez, váltva alszunk a férjemmel. Első 6 óra az enyim 1 etetéssel, a következő 6 a férjemé, így mindketten egészen ki tudjuk pihenni magunkat.
Szépen hízik a pici is, tegnap mértünk, már 3300g fölött van, és egyre többet eszik, megeszi a 60-70gokat. A nagyobb már 2700g, és 80akar eszik. A védönő is meg volt elégedve, híznak rendesen.

Az együtt alvással én is elfogult vagyok, én az ikertesómmal 20 éves koromig egymás mellé tolt ággyal aludtunk :oops: Voltak próbálkozások a szoba 2 végére tolt ággyal, emeletes ággyal, de egyik sem volt a nyerő. Aztán külön költöztünk. Az első időszak így is nehéz volt, de mindketten már mással laktunk. (most 1 emelettel alattam lakik :) ) Nehéz kérdés, én sem tudom még, hogy hogy fogjuk őket szoktatni. De egyelőre jó nekik ez.

Hát légzésfigyelőnk már nem lesz szerintem. Drága nagyon, és úgy gondolom, ha az elmúlt x évben nem használták, akkor nem lehet lét kérdés. Mi is felnőttünk nélküle.
Kicsit hasononló kérdés, mint az őssejt levétel. Ti vetettek le, vagy fogtok most?

Sajnos nem fejvégűek voltak :( Szívesebben szültünk volna rendesen.

Vovanda, jó pihenést!!!!!!

Abbey
abbey
 
 


abbey,
mi nem vetettünk le vért a köldökzsinórból. Sok mindenféle szakmai véleményt hallgattunk meg ez ügyben és végül úgy döntöttünk, hogy nem akarjuk. Ez most is így lesz, szóval még csak a gondolat erejéig sem jutottam el most.
Nagyon örülök, hogy megoldottátok, hogy mindenki tudjon pihenni, ez fontos.
Fura, hogy a nagyobb testsúlyút nevezed picinek... :D

Irtózat ez a meleg, nálatok nincs meleg a lakásban? A picurkák gondolom jól bírják, hisz a pocakban is 36 fok volt minimum...
Ez azért már nekem is sok, főleg így hárman!!!

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Sziasztok

bocsánat a betolakodásért, lenne 1 ikerkocsink eladó, nagy segítség lenne megválni tőle.

Némi infó róla:
- használtan vásároltuk, kb. 8hónapot használtuk , ennek ellenére KIVÁLÓ állapotú
- háttámlája vízszintesig dönthető
- háttámlája külön-külön is dönthető
- nagyméretű kerekei vannak, terepre kiváló
- középen nincs elválasztva, téli babák felöltöztetve remekül elférnek benne
- nem változtatható a toló-irány
- kényelmes, a gyermekeim nagyon szerették
- kb. 18kg
- lapra csukható
http://kepfeltoltes.hu/100606/ulve_kulo ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/100606/osszecsuk ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/100606/osszecsuk ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/100606/fekve_lab ... es.hu_.jpg

Árban engedékeny vagyok, szóval irányár 28.000Ft.

Kellemes babavárást , a többieknek pedig kitartást az első hónapokhoz.

KépKép
tüccs
 
 


tüccs,
köszi szépen, részemről már megvan elviekben a tuti járgány... :D

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


sziasztok

megvagyunk, köszönöm szépen a gratukat és Bridzsinek, hogy hozta a híreket!
Nagyon-nagyon boldogok vagyunk és örülünk, hogy végül annyi aggódás után végül minden rendben van.
nem nagyon tudok visszaolvasni, csak ezt az utóbbi pár hsz-t, nekünk is a kaja a baj..nálunk most cumisüvegezés van, mert 3-4 szívás után "belefáradnak" a szopiba, muszáj megerősödniük. A csajszi szépen eszeget üvegből is, de a krapek abba is belealszik, van, hogy csak 20-at iszik meg..úgyhogy ma éjjel meg is csúsztunk, totál külön időben étkeztek, így én nem sokat aludtam...de jön anyum, aztán igyekszem bepótolni valamennyit.
kérdés: nekem a mai napig nagyon fáj a pisilés (bocs), doki szerint idő kell, míg minden visszatér a rendes kerékvágásba. tapasztalt valaki ilyet?

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi, teljesen átérzem. Nálunk is össze-vissza esznek. Én már feladtam, hogy együtt egyenek. Esznek, amikor éhesek, és kész. Még jó, hogy szülés előtt elhatároztam, hogy én bizony nem fogok igény szerint szoptatni, szépen majd rendszerben... hát feladtam. Az egyetlen biztos pontunk a fürdés és utána a vacsi.
Pisiléshez annyit, hogy igen, nekem is fájt, és a barna maci is (bocs), tegnap éreztem először, hogy jobb (2 hét). Úgyhogy kitartás, teljesen átérzem a helyzetet. A varratszedéssel kicsit jobb lesz.
Végül miért lett császár? (bocs, ha írtad már)

Jó pihizést, és jó étvágyat a piciknek :)

Silver, jogos, én vagyok a hülye. Nem 3300g, hanem 2300g... asszem így már érthető, hogy miért ő a picúr :)
Mi sem vetettünk le köldökvért. Mi is utána kérdeztünk több helyen, genetikust, orvosokat, és mindenki lebeszélt. Egyikük (aki amcsiban is dolgozó nődoki, eléggé benne van a legújabb kutatásokban) úgy fogalmazott, hogy kb annyi esély van az őssejttel való gyógyításra, mintha 1 szelvénnyel nyernék a lottón. Na ezek után mi is úgy döntöttünk, hogy nem éri meg. Kicsit parasztvakításnak érzem a dolgot, annyira felkapták.

Más.
Ti megfigyelitek/tétek, hogy a pocitokban mikor a legaktívabbak a csöpik? Azt mondta nekem egy csecsemős, hogy amikor a pociban voltak a legaktívabbak, akkor lesznek születésük után is. Na, nálunk ez tényleg bejött. Éjfél és 3 közt mindig azt hittem, hogy kiugranak a pocimból, és ugye most sem hajlandóak akkor aludni. Kiváncsi vagyok, hogy csak nálam igaz, vagy tényleg van benne valami.

Abbey.
abbey
 
 


szivvi,
végre itt, látom piciben a képet, bár nem nagyon látszanak a törpék, dobsz majd egy nagyobbat?!

Akkor minden rendben van, ennek nagyon örülök. Mesélj majd kicsit a szülésről, ha ráérsz és van kedved, de elsősorban persze pihenj.

Abbey,
az az igazság, hogy az őssejt bizniszből sokan meggazdagodtak és mára már nem is hallod annyira ezt a témát.
Egyébként igen én is azt hallottam, hogy ez egyelőre nem lesz fő gyógymód, hogy finoman fogalmazzak.
Ezért csak amiatt haragszom, mert kihasználják megint az embereket, érzelmileg zsarolják, hogy márpedig ezzel tehet a gyerekéért....stb...undorító.

Na akkor erre a rugdosásra én is kíváncsi leszek. Nekem a kisfiam sem bugizott éjjel és nagyon korántól jól átaludta az éjszakát. Az ikrek sem rugdalnak éjjel, szóval lehet van egy pici remény, hogy hamar átaluszkálják majd az éjszakát.
Barátnőm nagyon sokat virrasztott, nem tudott aludni sokat a terhessége alatt és a mai napig ébred a gyerek éjjel...szóval lehet benne valami.


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Abbey
csaszi, mert az elsőt is úgy szültem, meg a csaj faros volt.
nektek mikorra küldték a taj kártyákat?
akkor te nem is keltegeted őket, hanem esznek, amikor megébrednek? nekem ez nagy dilemma, kisfiam pl 20-30 miliket nyomat, de a csajom 60-at is benyom, így a csaj többet is bír, mint 3 óra, de pl Oli éjjel óránként evett volna..

Kép

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


tüccs! Nálunk már-még nincs egymás melletti kocsi, úgyhogy ha kicsit több időm lesz, megnézem! Köszi!

Abbey! Az ikrekel én is úgy indultam, h tuti nem igény szerint, aztán az lett. így néha együtt ettek, néha külön, stb.

Aktivitás: én azt hallottam, h amikor zsületnek, ha természetesen indul a szülés, olyankor még sokáig aktívak, és ez az enyémeknél be is jött (éjjel 11-12 között :lol: ).
Üdv: Claire

Meleg: ma még a partra sem engedett le a családom, ott pancsoltatják az összes gyerekemet, szokatlan itt a csönd :lol:
claire
 
 


Claire, rendben, légyszi privit írj ha kérdésed lenne, az biztosabb, hogy eljut hozzám.

KépKép
tüccs
 
 


Szivvi!

Tüncik a babák nagyon, meg ezek a rugik... őrület:)

Nekünk még mindig nem küldték ki a TAJ kártyát, az anyakönyviért meg tegnap voltunk bent, de fél oroszország előttünk állt, nekünk meg időre kellett jönni haza, úgyhogy az sincs még. :( Amúgy miért kell annyit állni az anyakönyviért? Nem csak bemész és átveszed?

Igen, abszolut igény szerint esznek. Próbáltam kelteni őket, de egész egyszerűen annyira nyűgösek voltak, és két korty után visszaaludtak, hogy nem láttam értelmét. Így a pici 60-70g-okat szopik (előfordult a 100g is), a nagyobb 80-90gokat. Néha kelnek 3 óra múlva, de napközben akár 4-4,5 órát is alszanak. És híznak rendesen, 1 hét alatt a pici 150g-t a nagy 160g-t hízott. Uh, sztem nem kell izgulni, ha nem eszik szigorúan 3 óránként.

Silver, teljesen egyet értek Veled őssejt témában!

ui.: végre sikerült a kis csík nekem is, hurrá-hurrá :)
Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Nekünk annak idején be kellett menni átvenni a TAJ kártyát, szerintem az jobb is, mert mire ezek kiküldik......


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Sziasztok!

Ancsi vagyok egy másik ikres topiból (Vovandával) és bocsi, hogy betolakodom hozzátok is, de néha-néha beleolvasgatam a topikotba.
Ugye nem haragszotok? Nekem is ikreim vannak, de már lassan 2 és fél évesek. Gratulálok Nektek (ahol már meg vannak, és ahol még várjátok a babákat), és sok örömet, boldogságot, a terhességhez pedig kitartást kívánok!

Ancsi

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
ancsi76
 
 


Sziasztok!

Milyen csend lett. mindenki vízparton hűsöl? Ti hogy bírjátok ezt az iszonyú hőséget?
Mi nagyon szenvedek. Még csak kereszthuzatot sem lehet csinálni a lakásban, pokoli. Az erkélyen kb 50 fok van. A picik miatt aggódom picit, nem árt nekik ez a nagy meleg? Egy szál pellusban vannak egész nap, de félek így is melegük van. Sétálni se mentünk le se ma, se tegnap.

Tegnap vettem egy szopipárnát a neten, a www.szopiparna.hu-ról. Ismeri valamelyikőtök?

Ancsi, miért kéne haragudnunk? Helyesek a lányok nagyon :)

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


sziasztok
mi megvagyunk, ülünk a besötétített házban...anyum még itt van, segít, jövő héten jön tesóm is, király életem van :lol: igaz éjjel max 3-4 órát alszok, azt is több részletben :roll:
tegnap voltam a mák-nál elintéztem az anyaságit, meg a csp-t.
Abbey
köldökcsonkkal hogy álltok? nekem az első lányomnak 1 hét alatt leesett, most meg még mindkettőnek megvan..
szopipárnánk van, de még most kezdenek el kicsit többet szopizni, de ezt még csak egyenként nyomjuk.

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok!

Bocsi a zavarásért,kérlek Benneteket az alábbi linken szavazzatok a kisfiamra,Zsoltra.Köszönjük!!

További szép napot Mindenkinek!

http://liberoarcai.liberoklub.hu/kepek/?pid=2008122744
nituska
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen nagyon aranyosak vagytok.
Próbáltalak benneteket rendesen visszaolvasni, de sajnos nem nagyon sikerült.

Olvastam, hogy most még igény szerint szoptattok, szerintem próbáljatok meg beállatni a babáknál valami rendszert, mert különben az lesz a vége, hogy reggeltől másnap reggelig etetni fogtok. 2 gyereknél ez nagyon el tud húzódni, föleg, ha csak külön külön tudtok majd eteni (én nem tudtam őket egyszerre) és volt hogy 1 órám elment az etetésre, és még csak utána kezdtem el fejni. Aztán meg 1,5 órám maradt arra, hogy bármit is csinálja, de általában kaja előtt fél órával már velük kellett foglalkozni.
Mi elég jól beálltunk az elején, aki éhes volt és sírt mondjuk 2 órával az etetés után, azzal kb még fél órát valahogy kihúztam ,aztán a másik is egy kicsit előbb kapott enni, és kb 1 hónap alatt nagyon szépen beálltak. Az alvással is így volt, mikor már csak 2x aludtak egy nap, kb 1 hónap alatt be tudtam állítani náluk, hogy egyszerre aludjanak délelőtt és délután.

Üdv,
Ancsi

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
ancsi76
 
 


Szivvi, Esztinek már leesett múlt hét végén, Lillának még megvan, neki még nem fog pár napig az biztos.
Aztaaa, már elintézted? Ezt hogy csináltad? Megvan az anyakönyvitek is akkor? Miért kell ennyit várni? Nem csak be kell menni átvenni? Vagy ott töltik ki?

Mi ma szereztünk be sötétítőt, már a gépben van, talán kicsit elviselhetőbb lesz.
Ami viszont aggaszt, hogy kevesebb a tejem :( Iszok rendesen, de annyira izzadok ebben a melegben, hogy lehet ettől nem termelődik elég. Pedig éjjel egyet már mindig kihagyok, a lefejt tejet agyjuk nekik.

Ancsi, igyekszünk beállítani, de nem könnyű még ilyen picin. Egyelőre azt tűztem ki, hogy 3 kg felett kezdek neki komolyan az összeszoktatásnak és az idő szerinti etetésnek.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: