Új privát üzeneted érkezett!

Szia Beus!

De jó! :) Én Barcsról, nem vagyunk túl messze egymástól! :)
Hol fogsz szülni? Nagyatád, Kaposvár...?
Látom nálatok már a második baba, már több tapasztalatod van, mint nekem. Én igazából még csak tapogatózom a sötétben... :)
orsolymors
 
 


Sziasztok!

Csnixi
Lumbágó :cry:

Xsara
Nagyon édes a babácskád!
Jobbulást!

Atizka
Szép :lol: :lol: :lol: :lol:

Orsolymors
Üdv itt :lol: :lol: :lol:
alicia
 
 


Sehol senki? :cry:
alicia
 
 

 
 

Sziasztok!

Október 2-án kell mennem az UH-ra, vizsgálatra és a laborba.
Többiek merre vagytok?
Remélem mindenki jól van.
Puszi mindenkinek.

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Sziasztok Lányok!

Én vagyogatok, csak lusti vagyok írni... :)
Látom mások sem túl aktívak. De remélem mindenki jól van a babával együtt.
Voltunk genetikai tanácsadáson. Okt. 8-án megyek megszuratni a pocakom :(
Védőnéninél ma voltunk újra.
A gyomorégés, meg a fáradság, fejfájás nekem még sajna nem múlik, pedig lassan jó lenne már elhagyni.

Ja és járjuk a bababoltokat es egyre jobban bekeveredünk a sok cuccba. :)

Babaexpora terveztek menni?

Szép napot mindenkinek!

Kép
moncsi73
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok, csak ki sem látszom a munkából... :(
Én 29-én megyek (jövő kedden) UH-ra meg védőnőhöz is.
Jól vagyok, kicsit fáradékonyabb, meg fejfájósabb talán mint egyébként, de semmi komoly szerencsére.. :)
Eddig április 13-ra vagyok kiírva, kíváncsi vagyok mennyit változik jövő héten.

Ha valaki megmondaná, hogyan kell vonalzót ide tenni, azt megköszönném. Napok óta próbálkozom... :lol: (kicsit béna vagyok) :oops:

Kép
orsolymors
 
 


Orsolymors
Vonalzónál a BBCode sort kell bemásolni....
alicia
 
 


Sziasztok!

Én is vagyok, csak már ezen a héten és a következő héten dolgozom, így most elég sok mindent be kell fejeznem addig!

Pénteken megyek a 12 hetes UH-ra, már nagyon-nagyon várom!

Nálam: puffadás, hát és derékfájás van, na meg a hormonok még mindig csinálják néha a hangulatváltozásokat.

moncsi73: mi megyünk a baba expora/börzére! :) Ti?

Szép estét mindenkinek!

Kép

Kép
csnixi
 
 


Ahogy látom sikerült a vonalzóm!!! :) Bár erre magamtól soha nem jöttem volna rá... :lol: He-he :lol:
Beus, Alicia köszi a segítséget! :)

Kép
orsolymors
 
 


Sziasztok.

Orsolymors: szívesen.

Remélem, mindenki jól van. Sajnos én nem. Tegnap elkezdett fájni a torkom, az éjjel alig aludtam valamit, nem bírok nyelni, a fülem is fáj és most még meg is náthásodtam. Hát ez nagyon nem hiányzott. Ja és ez mellett majd szétrobban a fejem.

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Sziasztok mamik
Azért írok mert a 2in1-ban most nagy leértékelések vannak, ha valaki kismama ruhát keres. Én két éve itt vettem a legkényelmesebb kismamagatyámat 3000Ft/db. Alapból elég drága de 50% 70% már egész jó!
http://www.2in1collection.hu/

Ez a két mamut között található! Ha kicsit tovább mentek akkor rábukkantok a Liliputi boltjára. http://www.liliputi.hu
Ahol szebbnél-szebb és jobbnál-jobb babahordozókat találtok és gyönyörűséges puhatalpú cipőcskéket.

Most nézem, hogy akár ide is tartozhatnék.. sok márciusi is van köztetek, engem pedig már jósoltak április 2.-ára is.
...és még ismerős is van...
Szia Atizka! ;)

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Csnixi! Mi is nagyon szeretnénk menni.
Ha lehet mindkettőre, sose lehet tudni melyiken találunk használható dolgot - jó áron :)
Okt 17. Expo
nov 6-7-8 . Aréna
Ti melyikre szeretnétek?
Ja és akkor 2 hét múlva már tudsz jönni előkészítőre???
Mi most kedden munka miatt nem voltunk , Tündércserje meg a "nyaralása" miatt nem jött - de azért járunk! :)

Beus - vigyázz magadra. Én a legelején 6 hetesen kaptam el 10 napos torokgyuszit. Sósvíz! :) A lázzal vigyázz!

Kép
moncsi73
 
 


Moncsi:

Hát akkor lehet, hogy mind2-re mi is elmegyünk, ha nincs más program! :)

2 hét múlva már megyek én is Veletek! :) Te meddig dolgozol?

Lányok!

Hogy álltok a névválasztással? :)

Kép

Kép
csnixi
 
 


Mamacka, köszi az akciós infókat. Babahordozó ügyben később még lehet, hogy kérdezlek.

Beus, jobbulást kívánok. Sajnos nincs jó tanácsom, hogy mit csinálj a torokfájással, de ha esetleg lázad is lenne, arra mindenképpen vegyél inkább be valamilyen gyógyszert. (Algopirin tudtommal szedhető.)

Csnixi, névválasztás... Nálunk nehéz ügy lesz. Emma még meg sem fogant, amikor már biztos volt a neve, most meg eléggé tanácstalanok vagyunk. Van 2-2 nevünk, de egyenlőre még egyiket sem érezzük a "miénknek". Úgyhogy amíg nincs döntés, nem is mondjuk senkinek, hogy mik az esélyesek, (így legalább más nem tud beleszólni...).

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!

Én még mindig küzdök a köhögéssel.
Lázra és fejfájásra a Rubophen jó, az szedhető is.
Nála még a fáradság van meg, hébe- hóba émelygek, de más nincs.No meg az éjjeli nem alvás.... :?

Nevek: fogalmam sincs, Daninál már az elején tudtam, Jázminnál apa elég hamar kitalálta, de most tanácstalanok vagyunk.

Mamacka Szia! a hordozás majd engem is érdekelne, két kicsivel úgy biztos könyebb lenne..

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 


Sziasztok!

Én még nem írtam Nektek, és igazság szerint nem is vagyok "közétek való". Én ugyanis már túl vagyok a szülésen is, immár hat hete. (aug. 8-án)
Amiért mégis ide tévedtem, annak az oka, hogy a barátnőm itt van veletek.
Valójában krisztike83-nak szerettem volna írni, hogy én az ÁEK-ben szültem (úgy emlékszem Te érdeklődtél erről a kórházról). Ha tudok segíteni ezzel kapcsolatban valamit, akkor nagyon szívesen, csak kérdezz. Persze bárki másnak is szívesen, ha tudok.

Mindenkinek nagyon boldog és problémamentes babavárást kívánok!

BoSzi

Kép
boszi72
 
 


Szia drága barátnőm! (Boszi) :)
Követlek a babavárás útján...hamár sajna nem egyszerre jött össze a jövőbeli barátok...
Az ÁEK-ben meg hátha tudsz segíteni a többieknek...friss a tapasztalatod! :)

Csnixi! Előkészítőn talizunk hamarosan - személyesen is. Dolgozni szeretnék karácsonyig még. Ha nincs határidőnk, akkor nagyon lájtosan :) vagyok bent. De tolerálják...muszály! :)

Nevekről meg annyit, hogy ízlelgetünk jópárat. (de már régebben is így voltunk, amikor tervezgettünk)
Párom inkább a lánynevekkel próbálkozik, én meg a fiúnevekkel. Persze akkor lesz érdekesebb, ha biztosra kiderül a Babó neme, esetleg 4D UH-n látjuk a pofikáját. (de szeretnénk 2 nevet adni neki)

Kép
moncsi73
 
 


Sziasztok!

Mi a nevekkel nem állunk sehogy! :) Valahogy minden nap más tetszik... :) Meg is beszéltük, hogy várunk még ezzel, erre érni kell... ;)
Beus: mi van veled? Javulgatsz? Remélem nincs komolyabb gond...

A H1N1 védőoltás kérdéssel hogy álltok? Én most kérdezek mindenkit, akit lehet, hogy mi a véleménye, mert ugye a terhes nőket elvileg az elsők között oltják. Én nem vagyok védőoltás párti az ilyen betegségek terén, de vacilálok. Egy gyógyszerész ismerősöm tegnap volt tájékoztatón (ő 16 hetes terhes egyébként) és nekik azt mondták, hogy semmiképpen ne oltassák be magukat, mert az oltás "olyan helyen tapad, ami árthat a babának" (nem tudom ez mit jelent, de így mondta). Érdekes ez a nagy ellentmondás. Teljes tanácstalanság... :?

Kép
orsolymors
 
 


Találtam egy cikket az előző témához:

http://209.85.135.132/search?q=cache:Li ... clnk&gl=hu

Véleményetek? Ti igényeltek oltást?

Orsi

Kép
orsolymors
 
 


Betegeknek jobbulást!

Mi voltunk 12. heti UH-n
Kép
alicia
 
 


Kép Kép

Ekkora a pocakom 12+2-nél :lol:
alicia
 
 


Hordozókról

Hordozó nekem három van. A kendő nem jött be, túl macerás. De érdemes kipróbálni mert nagyon jó csak nekem jobban tetszettek az alábbiak...

Az elejére, és a járni tanulós-felkéredzkedős időszakra csatos babaerszény (saját) http://babooo.gportal.hu/gindex.php?pg=22887247
Lehet egy csomó fajta szebbnél szebb erszényt találni más készítőktől is! pl Bohém mama
http://www.bohem-mama.hu/keptar/index.p ... a4dcdf3596

Kép
Kép
Kép



utána Liliputi csatos, ezt is nagyon szeretjük! http://liliputi.hu/index.php?m=main&a=s ... e=hordozok az oldalon találtok egyéb hordozókat is! Üzlet a Mamutnál.
Kép

Hasonló még az Ergo
http://www.ergobabycarrier.com/
Ezt lehet nálunk is kapni, ugyanolyan mint a Liliputis csak az Magyar és talán több színben lehet kapni.
Kép


Nagy szerelmem a Beco olyan csodálatos anyagokkal dolgoznak, csak az ára elég borsos... :(
http://www.becobabycarrier.com/
Kép


És még van egy Mei Tai is, amit szintén magam varrtam, de azt csak saját célra nem eladásra. Ezt kis kézügyeséggel bárki megtudja varrni, de a liliputi oldalon találtok gyönyörűeket.

De lehet kapni is szebbnél-szebb jobbnál jobb darabokat:
A Liliputis oldalon is... illetve...
http://kozycarrier.homestead.com/
http://www.bamberoobaby.com/test.html
http://www.parentingbynature.com/babyhawk-mei-tai.htm
http://www.kleinsmekker.dk/ ez utóbbit nem lehet kapni mert külföldre nem postáz, csak gyönyörködés végett tettem fel!

Jó böngészést! :)



Alicia
Annyira aranyos ezen a képen! :)


Én biztos nem fogom beoltatni magam egy olyan szerrel amit nem is volt módukban tesztelni, hiszen oltott mama babája még nem született.

Szerintem ez az egész hisztériakeltés. :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mamacka 2009.09.26 07:41-kor.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Én is voltam tegnap a 12 hetes uh-on,a doki rám is ilyesztett :?
A méreteivel rendben minden 6,3cm a kis drága ficánkolt szépen..
De azt mondja a doki ö az agyánál lát valamit,de mivel kis felbontású a képernyöje fogalma sincs hogy mi az hogy normális-e a dolog vagy sem... :?
Jó mi?
Így kaptam beutalót Kecskemétre genetikai uh-ra,azt mondta ott majd megmondják ha van valami.. 5.-ére kaptam idöpontot..

Tegnap elvoltam nagyon keseredve,de sokan mondták és írták hogy találkoztak már hasonlóval és nem volt semmi gond,következő uh-on már normál volt minden...
Ugyhogy most probálok pozitívan hozzá állni,és bízni még ha nem könnyű akkor is!!!

ESETLEG VOLT VALAKINEK ILYEN HASONLÓ TAPASZTALATA? VAGY ISMERŐSÉNEK??

Alicia!
Édike a bébid,és szépen növöget a pocid :wink:

orsolymors!
Én is ugy hallottam hogy nincs még igazolva kismamáknál hogy nem káros a magzatra :idea: :roll:
Félek én is ettől a nyavalyától...

csnixi!
Nálunk megvannak a nevek,mi már a februári terhességemnél eldöntöttük :( :)
Ha kisfiú akkor Nimród,ha kislány akkor Kendra lesz...
Sokan ki vannak akadva ezeken a neveken,de nekünk ez tetszik 8)
Olyat szeretnénk ami még nincs ebben a faluban :lol:

xsara!
Mielöbbi gyógyulást neked!!! :wink:

Ja vissza térve az írásomhoz,a doki megkérdezte hogy volt-e lázam a terhesség alatt :?: :!: mondtam nem volt...

beus!
Neked is jobbulást kívánok!!

Többieknek is üdv..
Kellemes hétvégét!!!
Vendég
 


A hordozásról érdeklődőknek még annyit....

Ma van az utolsó napja a Hordozós hétnek!

Ha valakit érdekel a hordozás, mosható pelusozás, környezetvédelem és gyereknevelés... és még egyéb érdekességek, akkor gyertek a Kesztyűgyárba!
VIII. kerület, Mátyás tér 15.
térkép:
http://hordozas.hu/hordozashete2009/?page_id=95

A programról bővebben itt:
http://hordozas.hu/hordozashete2009/?page_id=15

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Kírus
Nekem volt egy ismerősöm akinek nemhogy az elején de szinte végig ciszták voltak az agyában veséjében a babának. Mire megszületett mind felszívódott. Most okos nagyfiú.
Nálad simán lehet az is, hogy félrenézte az ultrahangos!
Ne izgulj!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamacka!
Köszi a biztatást!! Reméljük nem lesz semmi komoly! :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Mi is tegnap voltunka 12 hetes UN-n!
Fantasztikus élémény volt! :) Minden rendben van a babival! :) Doki át is kapcsolata a az UH- gépet 4D-re, ahol nagyon jól látszott a kicsike!

Éppen szundikált, és el volt fordulva, fel kellett ébreszteni, hogy forduljon meg (sokat kellett köhögnöm, meg az UH. fejjel is rezegtették kicsit a hasamat, de vagy 5-6 perc volt mire felébredt
és megforuldt, hogy a nyakirendőt is meg tudja mérni az orvos).

Babi Adatai:
BPD (Fej átmérője): 19 mm
NT (Nyaki redő): 1, 3 mm
Fej körfogata: 72 mm
Has körfogata: 57 mm
Comcsont hossza: 5 mm
CRL (ülőmagasság): 61 mm
Magazti súly: 54 g

Orrcsont: látható
Számított terhességi korom: 12 hét 4 nap

Pici szívverését is hallottuk! Nagyon édes volt és megható az egész vizsgálat, mikor kijöttünk a vizsgálóból eleredtek a könnyeim már kint alig bírtam!
Kaptunk is DVD-t a vizsgálatról, így a nagyszülők is meg tudták nézni! :)

Maj teszek fel képet is, csak be kell szkennelni a felvételt! :)

Kírus: Bizti nem lesz semmi! Drukkolok Nektek! Csak pozítivan gondolkodj!!!

Alicia:Édike a bébid,és szépen növöget a pocid ! Enyém is már elég jól látszik!

xsara, beus: jobbulást Nektek!

Nevekkel mi jól állunk , elvileg már meg van mind a két nevünk:
kisfiú: Arnold
kislány: Eliza

Szép hétvégét mindenkinek! Vigyázzatok magatokra! :)

Kép

Kép
csnixi
 
 


Sziasztok!


Elnézést kérek, hogy bejöttem közétek, de van pár dolog,ami számunkra már feleslegessé vált, és szeretném eladni!

Babakád,
szoptatós póló (44-es brendonos, ciklámen színű),
szoptanít készülék,
pelenkázó, és fürdetőállvány 1-ben,
retrus nagykerekű sárga-kék babakocsi,
illetve ruhák minden méretben újszülött kortól.

Ha valakit érdekel, elérhető vagyok a trixi78@gmail.com e-mail címen, illetve pü-ben. Kérésre képeket küldök.

Köszönöm

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers




Trixi
trixi78
 
 


Ma ellátogattunk családostul a hordozós hét rendezvényére!
Elnéztem holnap lesz az utolsó nap tombolával, gyerektáncházzal!

Lehet csodaszép hordozókat nyerni!

Képek itt kedvcsinálónak:

http://s59.photobucket.com/albums/g3...view=slideshow

Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Kép Picurink-12. hét

Íme az UH-n készült kép a mi kis picikénkről! :)

Kép

Kép
csnixi
 
 


Kedves Kismamik!

Előre is elnézést kérek a zavarásért! :D
Gremese vagyok a "2007 szeptemberi babák" topikból.
Mei tai-okat készítünk, pontosabban a Gremese Mei Tai-okat gyártjuk.
Tudom, egy kicsit még korai hordozóról beszélni, hiszen mindenkinek még csak gömbölyödik a pocakja, de szeretném időben a figyelmetekbe ajánlani a honlapomat: www.mei-tai.hu . (A termékeket folyamatosan töltjük fel, egységnyi időnként új színkombinációjú mei tai-okat találtok az oldalon).
A honlapon megtalálható darabokon felül vannak más mei tai-ok más árfekvésben (kapucnis változatok is).
Ha valamelyikőtöket érdeklik ezek a hordozók, azok írjanak nekem privit, hogy igénybe tudják venni a babanetes kedvezményt. ;)

További kellemes pocakosodást! :D

Gremese

Kép
Kép
Kép
gremese
 
 


Sziasztok Kismamik!
Tegnap este megérkeztünk a "nyaralásból", egy gyönyörű hetet töltöttünk a Badacsonyban, ha már nem mentünk nászútra.
Igyekeztem elolvasni, kivel mi újság, de azért egy heti "termésre" nehéz reagálni :wink:
Látom, sokan voltatok UH-n, mindenkinek gratulálok, szépek a babók!

Kírus, remélem, nincs semmi baj!!! Ha nem túl profi a gépe a dokidnak, akkor azért jó esély van rá, hogy minden rendben, nagyon szorítok!

Sajnálom, hogy jópáran betegeskedtek!!! Mindenkinek jobbulást, vigyázzatok magatokra! Nekem a védőnő és a házidokim is azt mondta, hogy a C vitamin és a tömeg kerülése a legjobb védekezési mód a vírusokkal szemben, úgyhogy én minden nap iszom csipkebogyó teát citrommal, persze nem bolti csipkebogyóból, hanem erdőmentiből...

Rákérdeztem több orvosnál is a védőoltásra, és röhejesnek tartják, hogy a kismamikat első körben oltják, ugyanis szerintük egyáltalán nem ajánlatos várandósan beoltatni magad...ráadásul ahogy hallottam, még engedély sincs az oltóanyagra, mert a kísérletek sikeressége egyelőre nem igazolt...legalábbis a hírek szerint...

A névválasztással küszködünk...lánynevet könnyebben találtunk, de nekem meggyőződésem, hogy fiam lesz, azzal meg gondban vagyunk...nekem is a Nimród tetszett, de a férjem leszavazta, úgyhogy fiúnevünk nincs, de mi is kettőt szeretnénk adni. A lány egyelőre Szonja Lili...

Az alvással most már egész jól állok, viszont elég durva baloldali derékfájásom van - sajnos korábban is voltak ilyen problémáim, amire a gerinctorna volt az egyetlen, viszont nagyon hatásos elleszer, úgyhogy alig várom már, hogy újra elkezdhessem. Hétfőn kikérem a dokim véleményét, és ha lehet, a fitballos kismama tornát is elkezdem.

Mindenkinek jó pihenést!

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!

Moncsi: köszi, most már jobban vagyok, már csak a köhögés és a nátha maradt.

Csnixi: névválasztás? Hát a kislány az valószínűleg Veronika lesz, mert már az elsőnek is azt akartam adni, de a Tibi jobban szerette volna a Viktóriát. Úgyhogy most az én választásom jön. Fiúnévben még nem igen gondolkodtunk. Nagyon aranyos az Uh képen a picurkád.

Atizka : köszönöm!

Orsolymors: köszi, most már javulgatok. Csak a köhögés ami rossz. Ráadásul a kislányom is lekapta a köhögés. Az éjjel nagyon köhögött és úgy láttam megint rásegített az asztmájára, mert egy kicsit nehezebben is lélegzett.

Kírus: biztos nincs semmi baj. Mindenképpen próbálj pozitívan hozzáállni. Csak arra gondolj, hogy minden rendben van. Gondolom, hogy nem lehet könnyű. Szorítok neked!

Alicia: gratulálok a Uh képhez és a szépen növő pocakodhoz is.

Mindenkinek puszi!

Kép

[://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]url=http

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Sziasztok!!!!

Megvannak a sztárfotók! kiderül, hogy 13 hetes vagyok, szóval nekem nagyon április eleje lesz :)
Kép Pocaklakó
Kép
Az alsón, mint egy párnára fekszik a méhlepényre! :)

Sokat mocorgott és még csuklott is! Édes, nem?

Nevek, ha jól olvastam erről megy a közös téma. Hát nekem csak lány nevem van, de meg mondom az őszintét, én lánynak is érzem. Ha lány lesz, akkor Ajsa, lesz a neve (ősmagyar eredetű név).

Ti megéreztétek/megérzitek, hogy mi lehet a neme a babának?

Fiú nevekkel viszont gondban vagyok, mert abban nem tudunk megegyezni a párommal...

Jól vagyunk, engem kicsit meg terhel a fősuli, de az első félévek ilyenek. Szerencsére mindenki próbál a csoportomból segíteni.
Nektek erősebb a szaglásotok?
Na jó, majd ha lesz időm és energiám, visszaolvasok, de addig is remélem mindenki jól van és pihiztek is sokat/eleget.

Alexandra
kaisa
 
 


Kaisa: hát nagyon cuki a gyerkőc! Nagyon jó a 3D-s kép, nekem sajnos még nem csináltak csak 2D-t.
Az Ajsa nagyon szép név, hogy akadtál rá?
Azt nem írtad, hogy mekkora a babó?
A sulihoz sok kitartást!!!

A baba nemével kapcsolatban már írtam, hogy nekem egyelőre meggyőződésem, hogy fiú, de nem tudom, hogy ez csak annak köszönhető-e, hogy első babának inkább fiút szeretnénk...persze a kislánynak is ugyanúgy fogok örülni. Valószínűleg az is benne van a dologban, hogy a férjemnek már van egy 14 éves nagylánya, és tudom, hogy emiatt most ő is inkább fiút szeretne.
Bár igyekeztem megállni, mégsem sikerült, megnézetem a kínai fogantatás naptárban, és aszerint is kisfiú, de nem tudom, hogy ez csak egy kicsit is megbízható-e...

A szaglással kapcsolatban: engem elkerült a hányingeres-hányós megpróbáltatás, de egy intenzívebb szagtól (még ha egyébként kellemes is lenne) totál felfordul a gyomrom, és egyértelműen élesedett a szaglásom...

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!

Én tegnap voltam a nődokinál, és vele is beszéltem az oltásról! Ő nagyon nem javasolta, mivel csak 3 hétig tesztelték az oltóanyagot, amikor normál esteben min 60 napig kellene!

Szóval én biztos nem adatom be!!!! Kismamiknak amúgy sem jó semmilyen oltás adni a terhesség alatt!!

Elkezdtük nézni a babakocsikat! De még csak nézni, mert hiszen olyan nagy a választék! :D :D

Na, és úgy néz ki, hogy meg van nyerő: ABC Design 3tec

Fórumokon elég jókat írna róla, német fórumokon is, és megnéztük élőben is nagyon kis praktikus, fordulékony, könnyen kezelhető és még sorolhatnám! :)

Esetleg vki hallott még róla vmit, ismerősének van ilyen??

Tündércserje:
Tegnap voltál nődokinál? :) Milyen tornára fogsz járnia derekaddal (gerinceddel, amit korábban írtál) és hová? Mert a lumbágom miatt nekem is kellene! Köszi! :)

Kaisa: nagyon édes a babyd! Nekem is csináltak a 3D-s kép, ami fantasztikus élmény volt!

Kép

Kép
csnixi
 
 


Csnixi: a baba előtt is fitballoztam itthon DVD-vel, keresztanyám gyógytornász, tőle kapom az edzésprogramokat, nem rég' kaptam tőle kifejezetten kismama-tornát, de a korábbi gerinctornát is lehet csinálni 1-2 gyakorlat kivételével. Nem nagyon szeretek edzőterembe járni, szívesebben tornázom itthon, de ha te inkább "edzővel" szeretnél tornázni, neten találsz mindenféle kismama-tornát tartó helyeket, a derekad miatt tényleg érdemes valami speciálisat válsztani, mint pl. a fitball. Ha érdekel a DVD, amikor el kezdesz járni előkészítőre, oda tudom adni.

Igen, tegnap voltam dokinál, minden rendben a pindurival,a CRL 8,85 cm, épp' szunyókált a kis drága. Az apukája reklamált, hogy mi az, hogy most nem "integet" neki, de mondtam, hogy ne legyen telhetetlen.

A doki egyébként még az úszást javasolta, mint gerinc és derék kímélő mozgást.

Kép
tündércserje
 
 


Sziasztok!
Sajnos én nem szolgálhatok jó hírrel, elhalt a magzatunk. :( Most értünk haza a 12 UH-ról.
Annyi előzménye volt a dolognak, hogy tegnap este megjelent egy kevés barna folyás, éjjel semmi, majd ma délelőtt ismét egy folt. Pihentem egész nap, de már nem segített sajnos. Holnap megyek be a kórházba, csütörtökön altatásban kikaparják. Ha esetleg vkinek van erről tapaztalat, hogy milyen, és holnap délelőttig írna, azt megköszönném. Kicsit félek (vagyis inkább nagyon).
Mindenkienk további egészséges fejlődést, boldog és gondtalan babavárást kívánok! Ja, és persze könnyű szülést (de addig még benézek azért) ;) !
Sziasztok

Kép
orsolymors
 
 


Orsolymors! Jaj istenem, nagyon sajnálom ami veletek történt!
Sok-sok kitartást és pihenést kívánok neked! Kaparáshoz sajnos nem tudok hozzá szólni... :cry: :cry: :x

[/quote]

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 


Láttam nagyon szép babukákat, már én is nagyon vágyom arra hogy lássam!

Oltás:én nem hiszem, hogy túl jó ötlet lenne egy ilyen "félkész" vmit beadatni.... :cry:

Betegség: a köhögésem sajna még mindig megvan, de erre számítottam is.

Kirus reméljük csak a doki nézet el vmit, de jó utána járni....
a pozitív hozzáállás már fél siker :wink:

Na megyek elteszem magam holnapra...
pussza
xsara

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 


Sziasztok!
Újra itt vagyok!
Orsolymors! Nagyon sajnálom a babádat! :( Sok erőt és kitartást kívánok!
Végre túl vagyunk a költözésen!még egy két csinosítás aztán kész leszünk!
Most még netem nincs a tesómtól netezek! 1-2 hét aztán lesz az is!
Voltam uh-on megint! egy héttel fiatalabb a kicsike,úgyhogy április 1 helyett április 7.-ére módosult a szülés várható ideje. 5,7 cm tarkóredő 1,5mm. minden rendben van.csütörtökön már kész lesz a down szűrés eredménye is! Nagyon édi volt a kismanó,nagyon izgett-mozgott! :D
Nevek: Ha fiú akkor Benjamin, ha lány akkor Vivien lesz!
Megérzések: én az elsőnél megéreztem,hogy lány és bejött! Most pedig azt érzem,hogy fiú lesz!Bár a férjem lányt szeretne másodszorra is! De aztán majd kiderül nemsokára! Remélem megmutatja magát!Képet nem kaptam sajna.majd legközelebb!csak az még soká lesz!
Oltás: hát én biztos nem adatom be magamnak!Lehet,hogy többet árt mint használ!
Na megyek aludni!
Jó éjt!
Ui.: szépek a babócák!

KépKép
dudu_84
 
 


Olsolymors: :cry: :cry: :cry: gondolok ma rád.

Kírus, nagyon jól látszik a babád a 4D-d képen. Kis édes...

Csnixi, babakocsi vásárlás-választás kapcsán (tapasztalatból) csak annyit tanácsolnék, hogy a súlyára nagyon kell figyelni, főleg ha valaki lépcsőzik, esetleg BKV-zik. Amit mi először vettünk, azzal minden kis gödörben elakadtam, a lépcsőzés meg szenvedés volt. Hamar le is cseréltük. (Nem néztem, milyen ez amit kinéztetek, biztos szuper.)

Emma beteg, lázas. Más baja nincs, de ez épp elég.
Jó lenne nem elkapni tőle.

A háziorvoshoz is el kéne már menni a kiskönnyvel, de semmi kedvem beülni a betegek közé. Új asszisztens van, nem ismerem, de majd megpróbálom bekönyörögni magam, a többiek előtt meg lobogtatom a kiskönyvemet. (Kár, hogy már nem olyan aranyos babás, mint régen. Arról mindenki tudta, hogy kismama az ember, és senki nem kekeckedett.)

Szép babavárást mindenkinek!
(Eltűntek a vonalzóim...)

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!

Orsolymors, nagyon-nagyon sajnálom. Én tudom milyen elveszíteni egy babát, ezért is írok Neked. Átestem én is ilyen műtéten két éve. Az igazság az, hogy szerintem a leki része sokkal-sokkal rosszabb, a fizikális nem. Nekem legalábbis semmi (komolyan mondom) fájdalmam nem volt. A műtét utáni vérzés is pár nap alatt elmúlt.
Az én dokim hat hónap szünetet javasolt a műtét után, de van aki csak hármat. Utána újra lehet próbálkozni!! És nem feladni, láss engem. Itt van a majdnem két hónapos kislányom, minden gond-baj nélkül.
Kitartás és fel a fejjel! (Tudom ezt nagyon könnyű mondani.)

BoSzi

Kép
boszi72
 
 


Sziasztok!

Kaisa: nagyon jó az Uh kép. Az első babánál biztos voltam benne, hogy kislány lesz. Most még nem érzek semmit. A szaglásom sokkal erősebb. Minden szagra érzékenyen reagálok. Jó pár szag van amit nagyon nehezen viselek el.

Orsolymors: nagyon sajnálom, együtt érzek veled!

Pénteken megyek a 12 hetes Uh-ra, vizsgálatra és laborba. Ha kapok képet majd felrakom.

Mindenkinek puszi.

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek az együttérzést, nagyon jól esik. Igazából tegnap este óta nagyjából folyamatosan sírok. Eddig is nagyon nehéz évem volt, ez most igazán nem hiányzott.
Hamarosan indulunk be a kórházba, elvileg holnap délelőtt fognak megműteni. Szorítsatok, nagyon félek.
Jelentkezni fogok, amint kicsit összeszedtem magam.

Mindenkinek egészséget kívánok!

Orsi
orsolymors
 
 


Orsolymors!!!
Sok erőt és kitartást neked!!! :(
Sajnos februárban nekem is volt részem ilyenben,a lelki része a fájdalmas,amugy nem érzel semmit...
Sírd ki magad,aztán könnyebb lesz kicsit :cry: !!
Sajnálom nagyon! :(
Vendég
 


Sziasztok!

Előre is elnézést kérek a zavarásért!
Csak nosztalgiázni néztem, be, mivel nekem mindkét fiam áprilisban született...

És mit látok?

Mamacka!

Már jön a harmadik baba? Szerintem április 2-án fog születni, mint nekem Marci. Vagy ahogy Téged "ismerlek", inkább 3-án. :)
Szívből gratulálok!

És persze minden kismamának! Boldog babavárást Nektek!

Kírus!

Marci agyában a 18 hetes genetikai UH-on vettek észre két plexus cisztát. Ez valójában felritkulás,ami az esetek nagy részében elmúlik, a 24-30. hétre. Nálunk is ez történt.

Két nap múlva már fél éves lesz a "nagyfiú", és forog hasról hátra illteve vissza, négykézlább áll és hintázik közben, illetve már fel is ül magától, igaz még támaszkodik közben. De így is előbb csinálja ezeket, mint sok más hasonló korú baba. Ezt csak azért írom, hogy ne aggódj, minden rendben lesz.

Az igazsághoz persze hozzátartozik az is, hogy ezek a felritkulások utalhatnak genetikai problémára is.
Ezért szokták ilyenkor javasolni, hogy menjetek el profi genetikai UH-ra és kombinált tesztre is. (Mi az Istenhegyin voltunk.) Illetve majd pár hét múlva egy magzati szív UH-ra is Hajdú Júliához.
Ha ezeknél jó eredmény születik, akkor csak annyi a teendő, hogy várjátok amíg a ciszta felszívódik.
Vendég
 


Kírus
Drukkolok, hogy minden rendben legyen!

Csnixi
Gyönyörű a picikétek :lol:

Kaisa
Gyünyörűségetek van nektek is :lol:

Tündércserje
Üdv itthon!
Képek a nyaralásról?

Orsolymors
:cry: :cry: :cry: :cry:

Atizka
Jobbulást Emmának!
alicia
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Catherine!
Köszi hogy írtál! Most már lassan csak eljön a hétfő és okosabbak leszünk,bár így hogy nem mondott semmit a doki hogy mit lát így elég idegesítő,de az lenne a legjobb ha azt mondaná nincs itt semmi baj...
Ügyes a kis Marci babád
:wink: !!

Alicia!
Köszi neked is a drukkot!!!

Szép napot mindenkinek!!!
Vendég
 


Orsolymors

Nagyon sajnálom ami történt!!!
Sok erőt és kitartást neked!!! Vigyi magadra![/b]

Kép

Kép
csnixi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?