Új privát üzeneted érkezett!

Már bocs, de ez egy tahó! :evil:
Vendég
 


vivi, úgy látszik a legrosszabbat hozom ki a nőgyógyászokból :)
nincsenek jó tapasztalataim

na, tényleg megyek, céges összeröfi, bejelentem a nagy hírt, csakazértis :)

Kép
boruska
 
 


boruska,

jesszusom! Ez egy igazi paraszt! Az én (eredeti) dokim is így van ezzel, de teljesen más szavakkal fogalmaz.
Ő azt mondta legutóbb, hogy "Babobából még nem írok papírt a védőnőnek, majd 1 hónap múlva"
A lényeg ugyan az, csak más köntösben.

Amúgy te minek mentél most dokihoz? Nem most voltál?

Köszi csajok a dícséreteket. Azért egy kis retus csodákra képes ám! :wink:

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 

 
 

Sziasztok!

nagyon sokat írtatok, szinte nem is tudom követni!

Letti: örülök, hogy rendes emberekre leltél az fontos máskor is de most talán méginkább!

Hony: nagyon szépek a képek!

Boruska: tényleg furi azért a doki!

Tünetek: nekem egyenlőre nincsen (persze mit is várnék 4+1 napon) de mondjuk a lányomnál elég erős hányingerem volt a 15. hétig egész álló nap, fogytam is vagy 4 kilót az elején.
A cicim talán érzékenyebb de ezt is lehet csak bebeszélem

Vonalzót majd csak akkor csinálok ha voltam dokinál, babonából.
Sajnos volt már rossz élményem is az első terhességemmel.
kaviar
 
 


Honey!

Nagyon szépek vagytok!!!Tényleg!!!Szuper képek!!

Vivi!

Látom sikerült a vonalzó,szuper :wink:

Ne legyél ilyen türelmetlen :wink: bízz magadban és a babádban és minden ok lesz júl.31-én!! :wink:

Judit??

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Lányok!

Judit csak este jön, délután-este ment mindkét dokihoz!

Honey!

Hú. de jól néztek ki!!!

Márti
borossné becz márta
 
 


Hu de sokat irtatok. Most ami eszembe jut arra reagálok!

honeymoon: Tényleg nagyon szuperek ezek a képek. Gondolom nem ti csináltátok otthon.

boruska: bunko egy doki. Én is igy jártam a városban. Az első terhességemnél a város legjobb dokiját választottam. (megjegyzem a rendelésén vagy 10x elmondta, hogy ez fizetős, már az aszisztens szólt rá, hogy doktorúr eddig is ide járt a hölgy. GÁZ.)
És mikor elhalt a baba, kértem, hogy ő csinálja a műtétet. Mondta persze, időpontot egyeztettünk. Aztán mikor mentem közölték, hogy ő szabin van, majd az ügyeletes doki csinálja. Az meg egy tahó volt. Szememre vetette, hogy bejövök ide kikapartatni magam, aztán meg sietnék haza karácsonykor. elötte 5 perccel közölte, hogy tényleg el volt halva. Na, akkor döntöttem, hogy végeztem a várossal.
De most nagyon jó dokim van - 40 km-el arrébb

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


Na, gondoltam nem írok egybe olyan sokat.

Feladtátok a leckét most, hogy mikor menjek dokihoz. Tényleg lehet jobb lenne egy hét múlva mikor már majdnem 7 hetes leszek, de mivel az első terhességem elhalt azt mondta ad valami gyógyszert ami megtámogatja a terhességet. Az nem lesz már későn? Mi ez a gyógyszer, nem tudjátok? És pontosan hogy hat.
De írigylem azokat akik már hallották a pulzálást.

Képzeljétek ma úgy megszédültem. Majdnem ledöltem az ágyról. Pedig a klimatizált szobában ültem és néztem a tv-t. Kicsit durva volt.
Kérdésem akik elevitet használnak, azoknak színezi a vizeletet? (már bocs, de az enyém nagyon nagyon sárga) elnézést, hogy ide írtam, csak furcsállom.

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


Vadszi!
Valószínüleg Utrogesztánt fogsz kapni (nagyon sokan kapnak a terhesség elején). Az első 12 hétben kell használni. Van belőle hüvelykúp és szájon át szedhető tabletta is. Ha választhatsz, a hüvelykúpot kérd, mert nagyon sokan mondták, és olvastam is, hogy a tablettától sokan nagyon rosszul vannak (ájulás, remegés, hányinger, hányás, stb.) közvetlenül a bevétel után. A hüvelykúpot a legkönnyebb egy kis síkosítóval használni, és ne ijedj meg, nyomot hagy a bugyin, és (nekem legalábbis) sokszor olyan érzés, mintha folyna valami kifelé. A hatásáról annyit tudok, hogy sárgatest hormont termel, ami kell a babának, amíg a méhlepény át nem veszi a szerepét. És nem vagy elkésve a majdnem 7 héttel, de legfeljebb hívd fel a dokidat és kérdezd meg tőle.

Az Elevit tényleg színezi a vizeletet, meg mást is, azt hiszem, a vastartalma miatt.

Remélem, segítettem.

Judit!
Mi a helyzet?????

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok Lányok!

Bár borzasztóan fáradt és elnyűtt vagyok, tartozom Nektek annyival, hogy mesélek a mai napról...
Az első és 2. helyen is mindössze 2-3 mm-es embriót mértek, szívműködés nélkül.
A régi doki bácsim próbált vígasztalni, hogy higgyem el, ennek oka van, még mindig jobb hogy így alakult, mintha 20.hétben derül ki, hogy baj van...Mindenképp azt javasolta, hogy minél hamarabb végeztessem el a műtétet, mert szövődmények is lehetnek.
Elmentem a helyettes dokihoz is, Ő ugyanezeket mondta, csak totál látszott rajta, hogy mindez őt hidegen hagyja...kértem, hogy ha lehet, végezze el ő a műtétet még a héten, mert más orvost nem ismerek, jövő héten költözünk és itt van még nekem 4 gyermekem is...ja és nem mellesleg nagyon rosszul vagyok még mindig...
Ő azt javasolta, hogy inkább várjam meg az orvosom (jövő szerda), és ha közben elkezdek nagyon vérezni, akkor futás...
Aztán végül "megesett rajtam a szíve"és beprotezsált holnap reggelre még 10 abortuszos mellé az éppen ügyeletes orvos kezei közé. Akiről semmit nem tudok, sőt, azt sem, hogy ki az...
Próbáltunk ismerősökön keresztül orvost keresni, de hiába. A legtöbb szabadságon van.
Anyukám reggel idejön és vigyáz a gyerekekre, elvileg engem este hazaengednek, s majd próbálok a hétvégén pihenni...
Egy valami biztos:senkinek nem kívánom, hogy orvosilag úgy járjon mint én, az elmúlt 11 évben!Mindegyik gyerek másnál született, ha gond volt vagy probléma, soha egyikükre sem számíthattam... :(
Mit meg nem adtam volna egy olyan dokiért, mint Mártié!

Kérlek gondoljatok rám holnap/ma(?), hazudnék ha azt mondanám, hogy nem félek...kisírni már kisírtam magam.

Egyben szeretnék elbúcsúzni is, túl szép lett volna hozzátok tartozni, olyan jó kis csapat vagytok!!...kívánok Mindannyiotoknak csodaszép babavárást, egészséges bébikkel!!Olvasni biztosan foglak Titeket!

Puszi!

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Judit!

Nagyon sajnálom, nem is tudok mit mondani!
Kitartást a mai naphoz, gondolok Rád!

boruska

boruska
 
 


Judit!

Annyira sajnálom!!! Tényleg nem lehet mit mondani! Nagyon drukkolok a mai naphoz, vigyázz magadra!!! Azért legalább annyit írj még, hogy jól vagy, és minden rendben ment!

Detty

Kép
Kép
detty74
 
 


Jó reggelt!

Judit nagyon sajnálom ami történt pedig úgy szoritottam értetek, hogy minden rendben legyen. :( Sajnálom, hogy a dokikkal is így jártál én nem értem ezeket az orvosokat komolyan. :( Gondolok Rád ma 10 órakor és szoritok érted. Próbálj pihenni sokat és meríts erőd a 4 szép egészséges gyermekedből.
Azért ne menj el ha gondolod szerintem mindenki szivesen látt itt téged.

Boruska a Te dokid sem piskóta...... :shock: Az én dokimnál soha fel sem merültek ilyen beszélgetések anno Dáviddal.

Vadszi: akkor ha az előző terhességgel így jártál akkor tényleg hívd fel a dokit és lehet, hogy minnél előbb kéne Utrot kapni, hogy nehogy baj legyen.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Judit: nagyon sajnállak, én igazán tudom min mész át. Ami most vigaszt nyujthat neked az a gyerekeid. Gondolok rád, kitartást.
Ird majd meg, hogy mi volt, hogy vagy.

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 


Sziasztok kismamik!
Vadszi, jaj hát így teljesen érthető, hogy korán akarsz menni! Nekem is volt vetélésem és bizony mikor 2 hónapra rá terhes lettem, már 5 hetesen ott csücsültem az uh vizsgálóban, aztán írták a sárgatest hormont. Így teljesen jogos...:) Kb egyidősek vagyunk, de gyanítom, Neked 12-én volt a mensid nem? Mert nekem 13-án és márc. 20-ra írt a kalkulátor.
Vendég
 


Szia Judit, nagyon-nagyon sajnálom!!! Imádkozom értetek! Tényleg a gyerekek a gyógyír most Neked...
Pihenj sokat!
Vivi
Vendég
 


Sziasztok Kismamik :D

Ha nem bánjátok csatlakoznék én is hozzátok. Látom már nagyon sokan össze gyűltünk.
Én is a 2008 szeptemberi topikból vagyok bár 2 héttel hamarabb jött a kisfiam így augusztusi baba lett.
A tesó méretei e keddi uh alapján: 26 mm-es petezsák, CRL:7,9 mm,szikzacskó 5,5 mm. Minden okés.
Nem tudom milyen gyakran tudok majd jönni,de igyekszem.
Gratulálok minden kismaminak és jó pocakosodást kívánok :wink:

Kép
Kép
a.m.
 
 


Judit! Isten adjon a lelkednek vígasztalást!
danyuci
 
 


Boruska! Az orvos...hogy lehet valaki ilyen lelketlen bunkó :?: :!:
Mikor lesz a bejelentés :?: Kíváncsi leszek, hogy reagálnak a munkatársak :roll:

Vadszi! Én mennék dokihoz...mindenképp, esetleg 2 hét múlva újra visszarendel.
danyuci
 
 


Judit!
Nagyon-nagyon sajnálom :( :( Gondolok ma rád sokat.

Kép
Kép
a.m.
 
 


Judit!

Én is nagyon sajnálom :( :( :(

Ezek szerint a dokinak tényleg jó szeme volt hozzá...

És tényleg lécccci ne tűnj el, mert nagyon szívesen látunk....főleg majd ha hozod a nagy hírt is pár hónap múlva :wink: :wink: :wink:

Vadszi!

Abban igazad van h az Utrot minél előbb el kell kezdeni használni.Igazából már a pozitív tesz után szokták javasolni annak akinél gond lehet.Én is már akkor elkezdtem használni.És tényleg inkább a hüvelykapszulához ragaszkodj ha lehet,mert az sokkal hatásosabb mint a szájon át szedhető.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Üdv.a.m. a csapatban!!

Egy nappal vagy előttem :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Üdv, a.m.!
Sziasztok!

Na, megvolt a bejelentés tegnap, minden kollegám nagyon örült, meg lelkes volt a habitusának megfelelően.
Egyik anyuka le is passzolt nekem pár terhes ruhát - bár lehet, hogy még így alig terhesen sem jók rám :)
Kicsit elhúzódott ez a kertiparti, fél egykor értem haza, aztán meg nem tudtunk elaludni, az uram a sok kóla miatt, amit elfogyasztott, miközben hazavárt, nekem meg élére álltak a hasamban a lilahagymák, amiket lelkesen majszoltam szalonnasütés helyett :)
Elég sokáig beszélgettünk az ágyban, aminek az egyetlen valódi produktuma, hogy elneveztük a kis hasbérlőt Bucványnak - ez csak munkanév, mert a rendes néven még hadakozunk :)

Sajnos ma korán kellett kelni, kissé fejbeütött vagyok, de kitartok :)

boruska

boruska
 
 


Judit

Nagyon nagyon sajnálom,pedig annyira izgultam érted..már jó ideje olvasom ezt a topicot,drukkoltam neked..kitartás és hiddel minden rendben lessz.
Ettől függetlenül maradj sztem sokan kiváncsiak rád,mizujs veletek:)

Bocs lányok a hogy bepofántlankodtam,de uszáj volt irnom Juditnak:)

Nektek pedig problámamentes gyönyörű terhességet kivánok.:)
sajnos én még nem jöhetek közétek,várat magára az én kis bébim:(

KépKép
bettike83
 
 


judit,
Jaj nagyon sajnálom!!!! :( Mostanra már túl vagy rajta.. remélem minden ok és a lelked is rendbejön mielöbb!!

a.m,
Na vééééégre!!! :wink: Üdv itt is!! :D

boruska,
örülök, hogy ilyen jól fogadták a kollégák!

Nálam úgy tűnik használ az Utro, mert már tegnap is csak egy kis gombostűfejnyi pötty volt este a bugyimon, ma meg már semmi! :)

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Nekem is használ az Utro: nekem kedd óta nincs semmi, pedig egy estét ki is hagytam, mert mire eszembe jutott, már olyan fáradt voltam, hogy nem bírtam kimászni az ágyból.

Judit! Ugye minden rendben ment? Sok erőt kívánok!

Boruska! De jó, hogy mindenki jól fogadta a hírt!

Szia a.m.!

Kép
Kép
detty74
 
 


sziasztok

nem tudom, ki hogyan viseli ezt a napot, de én borzasztó rosszul vagyok

nem hányok, de lehet, hogy jobb lenne, ha ihánynék
mintha folyton tele lenne a hasam, nincs étvágyam, közben ájuldozom, émelygek és fáj a fejem.

lehet, hogy csak a tegnapi rövid alvás, meg a meleg...
egész nap rohangálnom kellett munkaügyben, meg beszélélésekre járni, meg írni....

elnézést a nyafogásért, de azt se tudom, hogyan vonszolom magam haza....

boruska
 
 


Am!

Már épp reklamálni akartam, hogy miért nem vagy még itt? :lol: Na jó, hogy jöttél végre!

Boruska!

Én sem vagyok a topon! És hétvégén nagy bulit kell itthon lezavarni, a ház romokban, én meg imitálom a takarítást, közben szakad rólam a víz...és a sok eszemmel ebédre palacsintát sütöttem a srácoknak....

Márti
borossné becz márta
 
 


Boruska!

Örülök,hogy jól fogadták a hírt a kollégák. Mivel foglalkozol ha publikus?

Márti,Honey!
Addig csalogattatok míg beadtam a derekamat.

Nagyon érdekes,hogy ebben a topicban több a már 2 vagy többedik gyerkőcét váró kismami míg a tavalyin inkább az első babások voltunk sokan/vagyunk többen :D

Kép
Kép
a.m.
 
 


ja egyébként engem is kiborít ez a meleg teljesen. A IV. emeleten csak légkondival lehet megmaradni,így anyáéknál töltjük a nap nagy részét. De lehet,hogy jövő héten el is költözünk hozzájuk míg az új ház kész nem lesz belül.

Kép
Kép
a.m.
 
 


Köszi mindenkinek a kedves fogadtatást :D
Jó éjt mindenkinek!

Kép
Kép
a.m.
 
 


Gyerekek, mi ez a pangás???? :shock:
Én eldöntöttem, hogy holnap nem megyek ki a 25 fokos lakásból!
Vendég
 


Bocs :oops: nekem ma nem igazán volt kedvem jönni Judit miatt..annyira sajnálom :( sokat gondoltam rá!!

Holnapra összeszedem minden pozitív gondolatom és jövök :wink:

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Jó reggelt mindenkinek.

Üdv a.m. a csapatban! :lol:

Engem is koborít ez a meleg teljesen nem lehet csinálni semmit a fiú éjszaka olyan rosszul aludt, hogy vagy 4 szer felkelt sírva, szerintem melege volt :(
Hétfőn megyek dokihoz drukkoljatok remélem jó hírek lesznek csak, a hétvégén már nem leszek mert apával romantikázunk egy kicsit a fiút meg elviszik anyukámék. :lol:

Boruska jó, hogy ilyen jól fogadták a dolgot a munkahelyeden. :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Hahó!

Boruska, én sem vagyok jól, a tüneteim hasonlóak, de napnta 4-5 hányás is belefér...utána kicsit jobb :oops: Örülök, hogy jól fogadták a hírt, talán egy kicsit tehermentesítenek majd.

Ez a meleg, úgy látszik mindenki szenved, pedig gyerekkoromban annyira imádtam...tegnap nyakig a Balatonban egészen elviselhető volt :lol:

Ti itt szinte mind ismeritek egymást :?: Csak kapkodom a fejem :!:

Márta, a takarítás, nekem sem nagyon megy :oops:

Szép napot! Danyu
danyuci
 
 


Sziasztok!

Judit! Folyamatosan jöttem nézni a híreket rólad és nagyon elszomorított... :( Nagyon drukkoltam. Ezek szerint tényleg nem simán 1 hét lemaradás volt. Sajnálom nagyon! :( Mielőbbi testi-lelki felépülést!

Üdv az újaknak! :)

Szörnyű ez a dögmeleg! Nagyon kínlódunk éjszakánként a 28 fokos hálóban... Csak víz mellett bírható ez ki. Kedden strandoltunk, szerdán babás medencepartin voltunk és ma délután is strandolni megyünk. :) Szóval végre kicsit kihasználjuk a nyarat. :)

Boruska! De jó, hogy ilyen jól fogadták a hírt! Azóta kímélnek kicsit?

Na, végül csak nem lett eldöntve ez a fránya számolás. Akkor most melyik a jó???

Nem tudom, hogy írtam-e már, de kedden este megyek dokihoz. Remélem, minden rendben lesz. Egyébként belém is annyira belém verték a dokik, hogy 12. hétig semmi nem biztos, hogy tényleg úgy is állok hozzá... :? Szóval már olyaasmit érzek, hogy elindult bennem a lehetősége egy új kicsi életnek és most még csak nagyon igyekszik, hogy lehessen...

Vadszi! Ha progeszteron pótlásra van szükség, akkor tényleg jobb minél előbb dokihoz menni. A barátnőm eleve úgy esett teherbe, hogy előre megsegítették a szervezetét, a megtapadást kis progeszteronnal.

Lányok! Lassan érdemes lenne egy kis táblázatot csinálni nem? Ki mikorra várja, hányadik héten tart, melyik év melyik hónapban született testvérei vannak? És egyéb érdekes kérdések... Van ahol a napszámlálás állandóan frissül, meg kellene tudni, hogy olyan táblázatot hogy lehet csinálni nem?

biribon
 
 


Sziasztok

Ma sokkal jobban vagyok - biztos a meleg csinált ki ennyire.
Bár ma is meleg van, de talán egy kicsit nyugisabb lesz az élet.

Azt nem tudom, mennyire fognak kímélni, egyelőre csak magától van kevesebb munka, de a feladataimat ugyanúgy el kell látnom.

Most dobta vissza a főnök egy anyagomat, hogy át kell írni... Most értem vissza egy interjúrúl, úgyhogy kezdek is bele.

a.m.: marketingkutatással foglalkozom, ha ez mond vkinek vmit :)

mindjárt itt a hétvége, és akkor anyóspajtásékkal is megosztjuk a jó hírt :)

boruska
 
 


Boruska miatt eszembe jutott egy dolog, és nem tudok dönteni. Szerintetek melyik könnyebb, első gyereket várni, és közben dolgozni, vagy többediket úgy, hogy otthon vagy, de közben ott az 1-2-3-4 gyere?

Biribon! Én is nagyon tartok az első 12 héttől. Főleg hogy még nem volt szívhangunk.

Kép
Kép
detty74
 
 


Judit, en is csatlakozoma többiekhez, sajnos nem rajutunk mulik az iesmi. Godnolja arra van akinek az egesz elete csak ab-kröl szol es össze se jön egy bebi!!

Detty, olyan verzio nincs, hogy többedik gyerek es dolgozik???

Länyok azert hallatom a hangom, mert ma reggel a wcpapir barnäs volt. Elözö terhessegemnel ien nem volt. Valmaint az UH-on nekem ugy tünt, hogy a babu a mehszaj fele ägyazodott be. 1: pici barnäzäs lehet rosszabb, vagy ha mondjuk holnap mär nincsa, kkor csak eppen fenetudja mi volt 2: sztetek ien korai idöben összefüghet ez a lepeny helyzetevel??? (8+3)
köszi elöre is, csak gondoltam it eleg sok a barnäzo sorstärs!

(probälok küldeni nektek egy kis hüvöset, itt csak 23-27 fok van)

Kép
kriemhild
 
 


Detty, hidd el sokkal könnyebb az első verzió!!! Akkor még tudsz pihenni, ha melóból hazajössz. Ha gyerekekkel vagy otthon és még terhes is vagy, nem akkor pihensz, amikor akarsz. Sőt van, hogy egyáltalán nem tudsz pihenni!!!
Kriemhild!
A barnázás tényleg sokmindentől lehet... a leleten nincs ott, hogy tapadás méhszájnál vagy hasonló?
Nekem volt ilyen, és tényleg a méhszájhoz közel tapadt, mert előtte volt egy vetélésem és így nem ott tapadt meg, ahol amúgy tapadt volna. De mindez nekem a 12. héten volt :roll:
Vendég
 


Kriemhild! De olyan verzió is van, de nekem most ez a kettő jutott eszembe.

Vivi! Igen talán igazad van, bár én Alexával az utolsó előtti napig dolgoztam (vállalkozó vagyok, így muszáj volt), sokszor este 9-ig, és tényleg pokoli fáradt voltam. Akkor azt hittem, hogy ha jön a második, majd könnyebb lesz (eleve kis korkülönbséget terveztünk), de egyenlőre közel se könnyű, és hol van még a nehezen mozgó, nagy pocakos időszak! Ti ezt hogy csináltátok végig (sokan már többször is - minden elismerésem)?

Kép
Kép
detty74
 
 


kriemhild,
én úgy tudom, ha a tapadás helye a gond, akkor az nem barna lenne, hanem piros...
Amíg barana, nem görcsölsz és nem sok, addig nem kell aggüdni.

Sajnos én ma újra kezdtem a barnázást. :cry: És most rosszabb a helyzet, mint eddig bármikor.
Pedig 1 hete nem is szexelünk apával. :?
Más is le van tiltva a szexről?! (mondjuk most emiatt nincs is nagyon kedvem)

Képzeljétek, ma bent voltam a cégben. Ultra jófejek, mert papíron visszavesznek. Egyből elmehetek szabira - addig kapok fizut is, majd táppénzre és utánna ha megszületett a babó újra a jó magas TGYÁS-t fogom kapni. ( nekem nagyon jó, nagyon hivatalosan bejelentett fizum volt ) Mindez a cégnek 2,5 milliájába kerül! :shock: Úgyhogy le vagyok nyűgözve milyen jófejek! :D
Már csak az a bajom, hogy emiatt a barnázás miatt még nem merek lépni.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Detty: Állítom, hogy első gyereket várni és dolgozni könnyebb. :lol:
A másodiknál ki kell szolgálni az első gyereket és Ő nem érti miért akar Anya pihenni illetve miért nem mászik be vele a homokozóba játszani illetve nálunk nagy sláger hogyha hancurozunk az ágyon akkor Dávid szeret ránk mászni és onnan fejest ugrani az ágyba na mostanában nem érti, hogy Anyára miért nem lehet felmászni. :shock:

Kriemhild: A barnázással kapcsolatban nem tudok segíteni, mert nekem ilyen nem volt, de lehet, hogy nem ártana megnézetni egy dokival és esetleg adna Utrot.

Többiek merre vagytok mindenki nyaral? :lol:

Többgyermekes anyukák nektek nem kezdett el nőni már a pocak? Nekem egy kicsit már feszül és a farmerban már kényelmetlen ülni azt ki kell gombolnom :shock: De hason azért még tudok aludni. :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Sziasztok!
Hát nekem méhszáj közelben tapadt meg ugyan, de egy haematoma miatt barnáztam, mert kifelé ürült. Mégis fenyegető vetéléssel ágyba parancsoltak, adtak sárgatestet, meg vérzéscsillapítót. De nem lett baj mondom!
Azért a doki mindenképp tudjon róla!
Szex téma, nekünk nincs eltiltva, de nem is tudom, hogy bírná apa... mondjuk nekem ez az utolsó gondolatom... :oops: dehát sajnos nem vagyunk egyformák... :roll:
Honeymoon, Te akkor biztos jól informált vagy táppénz-ügyben! Előző gyerekkel még másik munkaügyis volt és jó fej volt, mert engem is papíron felvett, kiadta a szabit és aztán elmentem táppénzre. Most az van, hogy már csak a GYES jár. És másik munkaügyis van... meglehet, hogy nem-et mond? És nem vesz vissza papíron?
Valamint létezik, hogy amióta 2004-ben elmentem táppénzre, majd szülni és azóta is papíron ott dolgozom, semmit nem emelnek az órabéremen?! 2004 óta? Mert csak papíron dolgozom ott? Ez szerintetek máshol is így van?
Vendég
 


Hali!

Detty!

Totál egyet értek Vivivel..sztem sokkal könnyebb volt az eslő gyereket várva dolgozni(bár én már akkor is a 9.héttől táppénzen voltam mert akkor is barnáztam)szal az volt maga a paradicsom :lol: :lol: a babuci a pocakban és akkor pihizik az ember amikor akar...de most a 3 másik lurkó mellet szinte egész nap szolgálatban van az ember...nincs olyan hogy lejár a műszak...de az is igaz hogy a többedik babával az ember már megszokja az állandó készenlétet.

Honey,Kriemhild!

Én mindháromszor és most is barnáztam és nem lett semmi gond!!

Igaza van Honey-nak mert ha a lepénygond lenne akkor piros vér jönne...de még az se vészhelyzet csak akkor sokat kell pihizni és vigyázni!!A barnázás pl.lehet egy kis hormonprobléma vagy hajszál ér vérezgetése vagy egy kicsi hematóma..pl.a második fiammal az volt azért is barnázgattam mert szép lassan folydogált a hematómából a vér..aztán az a 12.hétre felszívódott és nem lett belőle semmi baj.

Sári!

Ilyenkor tényleg csak a strand a legjobb :wink:

Figyu,sztem csinálj táblit,te olyan ügyes vagy ilyenekben(is:))..persze csak ha van hozzá kedved és időd :wink:

Nekünk eddig csak az itthoni medencve volt de holnaptól IRÁNY A BALCSI! :lol: :lol: :lol:
Holnap kis lehűlés lesz..nem is bánom mert utazni jobb lesz úgy..de vasárnaptól megint 36 fokokat írnak..legalábbis a neten..szal sztem jó lesz :wink: a srácok már be vannak sózva :lol: :lol:

Akik a jövő héten mennek UH-ra drukk nekik!!

Azért még én is kicsit para vok amíg nincs szívhang...de megpróbálom elhesegetni a parát és türelmes lenni 29.-ig.
Nekem már elmúlt teljesen a barna...használom szorgalmasan az Utrot azért.


Vivi!

Nálunk sajna a munkaügyis nem adhatja ki a szabit mert a nagyfőnöknek nem tetszene..szal én is most azon agyalok hogy milyen TGYÁS-meg milyen GYED.et fogok kapni??!!Utoljára 2001-ben dolgoztam de azóta megy fel a besorolási bérem.Mivel eddig a srácok között 3 év volt így mindig táppénzen voltam a GYES helyett a szülésig,és a táppénzemből számolták ki a TGYÁS-t meg a GYED-et....de most hogy a GYED-ről megyek szülni így nem tudom mi lesz...úgy értelmeztem a neten hogy ilyenkor mivel nincs a szülés előtti évben értékelhető jövedelem(a GYED nem az)szal ilyenkor a besorolási bért veszik alapul és az alapján számolnak, de maximum a minimálbér kétszeresének a 30-ad részét.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


vivi,
igen, sajna a céged és a munkaügyis jóindulatán múlik, hogy visszavesznek e papíron. Mivel azért ez nagyon sok pénzbe kerül ám a cégnek.
És igen, az is előfordulhat, hogy nem emelnek. Mivel a fizuemelés nem kötelező. :?
Én is azt kapom, amit 1 éve kaptam. Mondjuk arra nem is lehet panaszon.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Bocs, hogy bepofátlankodom:

Panny!

Ha GYED-ről mész GYED-re, marad minden a régiben. Pontosan annyit fogsz kapni, mint most. Ha max GYED-et kapsz, akkor is annyi jár majd, mint most, hiába emelik a GYED-et mondjuk a 2szeresére :lol: :lol: . Ilyenkor ugyanaz az időszak lesz a GYED alapjául véve, mint Olival.
Ez jó, mert mégsem minimálbér alapján számolják, viszont ha extra sokat kerestél, nem jó, mert a magasabb táppénz ill. TGYÁS meg nincs. De vmit vmiért. :roll:
UFF
Vendég
 


Hát, detty, és mindenki!

Mindenkinek az a helyzet a legnehezebb, amiben éppen van.
Megértem a sokgyerekeseket, de nekem éppen elég nehéz a munka. Nem aktákat tologatok légkondiban napi 8 órában, hanem rohangálok, prezentálok, tárgyalok, írok, csoportokat vezetek, utazom, vidékre megyek, és kurva nagy felelősség van rajtam napi 10-12-ben, néha hétvégén is.

Igaz, el sem tudnám képzelni az otthoni láblógatást. Lehet, hogy a másodiknál azt mondom, inkább dolgoznék közben, mint gyereket egyengessek, de egyelőre ne irigyeljen egy otthoni mama sem...

boruska
 
 


Húúú...nekem ilyen még eszembe sem jutott, én is GYED-ről megyek GYED-re. Nekem is felajánlották, hogy papíron visszavesznek, aztán szabi és táppénz, de még várok... :roll: az a bizonyos 12. hét...

De, ha amúgy is marad az összeg, akkor végülis mindegy...

Nóri, köszönöm és is a felvilágosítást :)

Judit :?: :?: :?:
danyuci
 
 


Sziasztok!

Ne haragodjatok, hogy nem irtam, de csak olvasgattam miket írtatok. De nem vitt rá a lélek, hogy ilyen melegben irjak is valamit.
A témához amit felvetettetek, hogy 1. gyerekkel dolgozva, vagy többedikkel otthon mi a könnyebb.
Hát én most a 3. kategória vagyok. 1. gyerekkel itthon. Mivel éppen szabin vagyok. Agusztus végéig. Azt számoltam mire visszamegyek dolgozni már a 10 hetemet is betöltöttem. Tehát a 11. ben leszek. És mire megjönnek a gyerekek addigra már betöltöttem a 11-et, tehát a 12. ben leszek. Úgye igy mondják. (egyébként óvónő vagyok) Tehát az már majdnem az a "biztos" 12 hét. Szóval nekem jobb is, hogy itthon vagyok. Azért annyi gyerek között nagyobb az esélye, hogy történik valami. Véletlenül megüti a hasam valamelyik gyerek, stb. Sokszor nincs segítségem foglalkozáson, és akkor nem halaszthatom el, mert nincs aki mondjuk megemeljen helyettem valamit. Na mindegy.
A lényeg az, hogy igy itthon viszont iszonyú lassan telik el az idő. Szinte vánszorognak az órák...
Most szivesen ugornék néhány hetet.

Juditot még nem engedték ki a korházból szerintem.
Ált a műtét utáni 2. napon lehet hazamenni.
Sokat gondolok rá.

Kép
Kép+1nap
Kövi orvosi vizsg+uh:nov 5.
vadszi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: