Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Vagyok ám én is! :D

Timo már jobban van. Kétféle gyógyszert kell adnunk neki. Egyet szájon át, ez fájdalomcsillapító, és egy cseppet. Napi háromszor kell cseppenteni a szemébe. A doki szerint vmivel megsértette a szemét, de nem vészes. Ha 10 nap múlva se múlik el, akkor vissza kell mennünk. De már most sokat javult :lol: Amilyen kis őrült, rohangál össze-vissza a lakásban tuti megütötte vhol a szemét.

Én sík ideg vagyok, keresem az utolsó gyakszi helyem, de nem találom. Az idő sürget. remélem hamarosan kialakul.

A Goethe intézetben nem gyűlt össze egy csoport, így nem indítják a tanfolyamot. Valami más megoldást kell találnom. Mussáj, hogy vki megtanítson rendesen németül :evil: Már nagyon unom ezt a suli-témát. Jó lenne már ha vége lenne. :evil:

Nóri! Megnéztem a képeket iwiwen, nagy cuki a kissrác, és nagyon szép helyen laktok. Bár ahogy látom minig hideg van :shock: :shock:

matnani!
ha van kedved oszd meg velünk a gondodat, néha jó kibeszélni magunkból!

Morca? Leköt a kutyázás? :D tessék jönni!!!!

mka
mka
 
 


Sziasztok!

naná, hogy lett kilencedik oldal.. :wink: :P

Matnani: drukkolok, hogy megoldódjon a problémátok mihamarabb.. 8) lehet, hogy tényleg segítene, ha jönnél, és "kibeszélnéd" magadból a feszültséget, még ha nem is konkrétan a problémádról írnál.. :roll: :wink: próbálj meg jönni, mi itt leszünk és segítünk, ahogy tudunk.. :wink: :lol:

Nozavi: hogy állsz a fogyival?? 8) tessék helyzet jelenteni!! 8)

Mka: hát elég rendesen lekötnek a gyerekek, meg a kutyák, de szép lassan helyre áll a rend és akkor többet jövök.. :wink: :lol:
remélem Timo is hamar rendbe jön.. a te, hogy állsz a kilóiddal??

ja, és egy kép az új családtagunkról..

Kép

ő Niki..

képzeljétek, ma reggel már csak 86,1 kg-ot mutatott a mérleg.. :P :P :P tök jó.. :lol: ha ilyen ütemben haladnék, azzal nagyon meg lennék elégedve.. :lol:

na, most megyek.. 8) írjatok.. :wink:

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Helyzetjelentés!!!

76.8-ról indultam, és most 75,4-et mutat!!! Pedig még nincs egy hete, hogy csinálom!! Rékával is megbarátkoztam, kemény egy csaj, főleg amit csináltat velem! :lol: Mától járok futni este fél 8tól. Bepaliztam egy barátnőmet, tegnap akartunk kezdeni, de mivel tegnap szépen megpedikűrüzte a lábamat, meg kifestette a lábkörmöm , meg szépen rendbe rakott, így mára maradt! Este leteszem Manócskámat aludni és irány! Jöhet a gratula!!! :lol: :lol: :lol:

morca-Ééééédddeeessss ez a kutyuli!!! Tesómat Nikinek hívják, hihihihihi!! Ügyike vagy a fogyival!!! Jók leszünk így nagyon!!!! :wink:

mka-Örülök, hogy Timoval minden rendben!!!


Büszke-büszke-büszke 9. oldal!!!!!!!!!!! :lol: :lol:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 

 
 

Nozavi: na látod.. 8) megy ez nekünk.. :lol: :lol:
ja, és eszembe jutott az emotikon.. 8) csináltam egy külön mappát nekik, és onnan szoktam ide bemásolni.. 8) a mappába pedig az egér jobb gombjával klikk a neked tetsző fejecskére és másolás, aztán meg a mappában ugyanígy jobb gomb klikk, beillesztés.. :wink:

puszi

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


köszi-köszi de már rájöttem! 8)

csak nem szabad vagy? alszanak a gyerkőcök? huhhh! én tegnap du voltam szabad, de olyan jó volt, mert az a barátnőm akit bepaliztam futásra az rendbe hozott, fodrászkodtunk, meg köröm kézen lábon, lábmasszír, szóval csúcs volt! Ügyes kiscsaj, meg szépen is dolgozik. Alapból egészségügyi dolgozó, de mellette műkörmözik, persze nekem csak sima körmöm van, gyerek mellé nem hiányzik! :lol:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Nozavi: egy kicsit szabad voltam, de Ákos már fent van, úgyhogy csak két szóra jövök.. :wink: de jó, lehetett egy kicsit kényeztetni magad... :roll: :lol: :lol: én most készülök új frizurát csináltatni, de elmennem esélytelen a fodrászhoz, úgyhogy találnom kell valakit, aki házhoz jön.. 8) és persze jól is dolgozik, mert szépnek kell ám lenni.. ha már fogyi, akkor mindent bele nem igaz?? :lol: :lol:

na, most megyek.. 8) este 10 körül jövök, ha itt tudnátok lenni olyan későn, szívesen cseverésznék.. :wink:

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


ja, és hogy álltok ezekkel a frontokkal?? minket nagyon megvisel.. :( én konkrétan két napja olyan feszült vagyok, hogy fel tudnék robbanni vagyok.. :( DE!! nem ,menekültem a zabálásba.. :lol: :lol:

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


morca-ügyi, ügyi, hogy nem a kajában élted ki magad! :wink:
tegnap intenziven barátkoztam Rékával, nagyon jól esett, még meg is lepődtem, és ma meg igaz meghalok olyan izomlázam van, de mindent bele! :wink:
nektek jó a szombat este 10 óra? mert én hétköznap már fél 9kor kidőlök! :oops: Hétvégén szoktunk tovább ébren maradni! Na???

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


ja, és én is csak ide a szomszédba mentem egy kis kényeztetlésre!

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


mka-mizu Timoval???

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Sziasztok!

Tiszta ideg vagyok, Timo az orvosnál van. Hétvégén nagyon szépen javult a szeme, de tegnap sokat rosszabbodott, így ma visszavittem. Ott kellett hagynom, mert jobban meg akarják vizsgálni. Kicsit elaltatják, hogy teljesen meg tudják vizsgálni. Valószínűleg kora délután mehetek érte, majd hívnak. Remélem nincs komoly baja.

Ügyik vagytok a fogyóval. Nekem pár napra megállt a súlyom, most megint csökkeni kezdett :D

Na megyek, most semmihez sincs kedvem, várom a doki hívását. Azt mondta, hogy még a délelőtt folyamán felhív, hogy elmondja mit talált. Aztán ha teljesen felébredt az altatásból, akkor mehetek érte. Hihetetlen mennyire hozzánk tu nőni egy háziállat.

Majd még jelentkezem

mka
mka
 
 


mka-nyugi!!! minden rendben lesz!! Legalább teljesen ki lesz vizsgálva a cicusod, és ha véletlen ne adj Isten valamit találnak akkor azt is kitudják kezelni! NYUGI!!!! Írjál egyből!! :cry:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Mka: várjuk a híreket Timoról.. :roll:

később jövök, viszem a fiúkat aludni.. 8)

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok, hogy aggódtok Timóért :D

Megjöttünk a dokitól. Szegénykém jól ki van facsarva, húzza a lőbőrt. :D kapott új gyógyszereket és antibiotikumot, 10 nap múlva vissza kell menni ellenőrzésre.
A doki egyenlőre nem tudja pontosan mi baja van. Lehet, hogy egyszerű vírusfertőzés (meglepne mert ki se mozdul a házból). Vagy lehet, hogy vírushordozó. Azt mondja, hogy mindkét esetben a gyógyszerek hatására néhány nap alatt el kell múlnia.
Viszont ha hordozó, akkor bármikor visszajöhet ez a kórság. vett le vért, elküldi analizálni, kb egy hét múlva lesz eredmény. Ha kiderül, hogy hordozó, akkor vmi plusssz kezelésekre lesz szükség, hogy nem jöjjön töbé vissza.
Hát ennyi, majd okosabbak leszünk, ha meglesz a vérvizsgálat eredménye. A lényeg, hogy pár napon belül el kell múlnia.

Na megyek mert még nem ebédeltem, majd jövök.

mka
mka
 
 


Nozavi: nekem jó a szombat 10.. :wink:

Kép

Kép
morca
 
 


mka-sajnálom, de hidd el, most már minden csak jobb lesz!

morca-akkor szombar 10! :wink:

Képzeljétek, most ahogy oda voltunk sétálni összeismerkedteme gy svéd lánnyal, neki 4 hónapos a kislánya, és holnap elvisz valami templom szerűségbe, annyira örülök, mert azért magamat is sajnáltam már a bezártásgtól, a gyereket meg attól, hogy senki vele korabeli gyerekkel nincs kapcsolatban. Oké kicsi még, de azért csak jó neki is egy kis társaság! Kíváncsi leszek! Juujj, msot annyira örülök!!!

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Mka: Timo szép, erős cicus, hamar rendbe fog jönni meglátod.. :wink: ti is hazavihetitek a cipőtökön, ruhátokon a bacikat, vírusokat, nem?? :roll:

Nozavi: tök jó, hogy lesz társaságotok.. :P én is hamar vittem Matyit vele egykorúak társaságába, de persze együtt játszani még nem tudtak, de akkor is nagy hatással voltak egymásra.. :P :P neked sem árt, egy kis pletyizés.. :wink: nekem jó, mert itt van velünk anyukám szinte minden nap, úgyhogy nekem van kivel pletyiznem... :lol: sajnos itt a környéken nincs igazán társaságunk, mert valahogy kilógok a sorból.. :roll: :lol: vagyis hát van társaság, csak nem igazán tudunk egymással mit kezdeni.. :? pl. arra gondolok, hogy én mindig együtt játszom a fiúkkal, ha kell focizok, ha kell homokozok, ha kell fára mászok velük (anyukám szintén :P ), meg ilyesmi, de a többi gyerekkel nem igazán játszanak a szülők, csak elvárják tőlük, hogy kössék le magukat amíg ők kibeszélik apró-cseprő dolgaikat.. 8) na jó, én is szoktam beszélgetni, de ha menni kell, akkor megyek játszani.. :lol: :lol: így gyakorlatilag csak ott játszunk mellettük, és hiába próbáljuk őket bevonni, valahogy nem sikerül.. :roll: egy barátnőm van itt akivel nagyon jókat szoktunk játék közben dumcsizni, a park két végéből.. :lol: :lol: de ő sajnos nagyon keveset van itthon, mert dolgozik.. :( úgyhogy bandázzatok csak, sokat, sokat, sokat.. :lol: :lol:

Kép

Kép
morca
 
 


morca-erre vágyom én is! Hogy társaságban játék, meg pletyi! Annnyira örülök most ennek, majd beszámolok! Most viszont megyek, mert hív ez a kis lurkókoma! :arrow:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Sziasztok!

Nekem is hiányzik sokat a társaság, mióta itt vagyok nem alakult ki igazi baráti kapcsolatom. vannak néhányan, akikkel keressük egymást, de ők nem barátok max jó ismerősök.

na megyek, már megint cseppenteni kell timo szemébe. Teljesen ki volt ütve, aludt 2 órát, mostmár kicsit élénkebb. Gondolom holnapra már teljesen elmúlik az altató hatása.
Háromféle cseppet kell cseppenteni a szemébe naponta. Egyiket napi 1szer, másikat 4szer, harmadikat 6szor. Írtam egy menetrendet, hogy hány órakor mit kell cseppenteni. Ez napi 11 alkalom, még követni is nehéz. A párom kezd majd minden reggel 7 kor, mivel ő ébred előbb. És az utolsó cseppentés este 11kor lesz. Eddig könnyen beadtam neki, mivel ma nincs csúcsformába, de amint visszanyeri az erejét egy kemény fizikai meló lesz beadni neki :shock:
De a lényeg, hogy meggyógyuljon tőle.

na lépek, most következik az 5 órai cseppentés

mka
mka
 
 


Na sziasztok!

Nagyon jól telt a tegnap délelőtt, csak megfáztam, és most azon izgulok, hogy nehogy a gyerek elkapja, mert kedden lenne a következő szurija! Csináltunk tányéralátétet, meg énekeltünk, meg beszélgettünk, jobban mondva kézzel-lábbal kommunikáltunk, de mágis azt mondom, hogy sok minden rám ragadt a koszon kívül!
:lol:

mka- Mizu Timoval??? Jó sok macera van most a cicussal!! Nem baj, hamar meggyógyul, aztán meg semmi cicó! :D

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Sziasztok!

Nóri, szupi, hogy jól érezted magad :D Pont kérdezni akartam, hogy te hogy állsz a svéddel? Megérteted magad vagy angolt tudod használni, vagy hogy is mennek ott a dolgok? :D

timo, hát nem is tudom. Talán van változás. Jobban kinyitja a szemét és a hangulata is jobb. Van vele macera, már amikor meglátja a szemcseppet a kezembe, akkor már seder, úgy kell rohanni utána :lol: Ráadásul a beteg szeme az egyik gyógyszertől teljesen más szinű lett. Mondta a doki, hogy ne lepődjek meg, majd elmúlik ha abbahagyjuk a gyógyszert. Hát elég érdekesen néz ki szegény :D

mka
mka
 
 


Sajnos angolul nem tudok, csak nagyon, de nagyon keveset, azt is inkább szavakat! Szóval marad a kéz-láb, de jobb is, mert így legalább rám van erőltetve a svéd!
Sanyi ma későn jön haza, mert elment téli gumit venni az autóra, és az ide 130 km-re van! Itt az nem sok, csak az idő sok amikor hazaér. Főleg, hogy Vilikét alig tudtam letenni, mert ki volt csavarodva kereste az apját! Alig akart elaludni! Drágám! Majd meg szakadt érte a szivem, de megígértem neki, hogy ha hazaér körbepuszilhgatja, úgy tűnik megértette mert már alszik! :D

Timonak más szinű lesz a szeme? Milyenre változott? Illetve milyen volt! :roll:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Sziaszto, sziasztok!! Merre vagytok elveszve????

Be kell vallanom valamit!!! :oops: :oops: :oops:

Ma zúzapöri lesz az ebéd, sajttortával, és ezt tutira nem fogom tudni kihagyni!! Holnap meg vacsi vendégeink lesznek, rácponty helyett ráccsirke lesz a menü!! Bocsi, bocsi, de nem hagyom abba, csak most kapok egy kis szünetet!! Jóóó??? :oops: :oops: :oops:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Halihóóóóó!!! Tényleg nagyon elvesztetek!!! :cry: :cry:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Szaisztok!

Nóri, szerintem szupi, hogy tanulgatod a svédet, nem tudom, hogy meddig tervezitek, hogy ott maradtok, de biztosan megkönnyítené a mindennapjaidat ha tényleg jól beszélnél. Tudnál jókat pletyózni :lol:

Hát a vacsira annyit tudok mondani, hogy egy kis kihágás nem a világ, hidd el meg se fog látszani a súlyodon.

Timo szeme? eredetileg sárgás szeme van, mint a legtöbb macskának. A bal szeme nem beteg, így az nem is változott. A jobb szeme most olyan sötétkékes-zöldes-sárgás-feketés színben játszik :D A fájdalomcsillapító csepp okozza ezt az elváltozást. Amint abbahagyjuk a cseppet, szépen vissza kell állnia az eredeti színnek. Elég furin néz most ki szegény. Ezt a cseppet csak holnapig kell neki adni, jövő hétre talán visszaáll az eredeti szín. A többi csepp viszont marad jövő hét péntekig, akkor megyünk vissza kontrollra, és akkor már meg kell lennie a vérvizsgálat eredményének.
Mindenesetre hangulatilag sokkal jobban van. Olyan energiával rohangál itt a lakásban, amit már több mint egy hete nem láttam. Néha majd fel borít :lol:

Morca tényleg nagyon eltűntél!

mka
mka
 
 


Sziasztok!!!

Itt vagyok!!!!!!!! :lol:

Nozavi: tök, szuper, hogy ilyen jól sikerült a bandázás.. :lol: amúgy nehéz nyelv a svéd?? én még sosem hallottam svéd beszédet.. :oops: 8) izgalmas lehet kézzel-lábbal megértetni magad, de jó buli az biztos.. :lol:

ne aggódj a "bűnözés" miatt, az ebéd szerintem egyáltalán nem baj, sőőőt, valahonnan azért kell energiát biztosítani a szervezetnek, egy vacsi meg simán belefér, de aztán folytatni ám a fogyit.. :wink: 8)

tegnap nézegettem a képeidet az iwiwen és meg kellett állapítsam, hogy hihetetlen energia árad belőled.. :P :P én is szívesen pletyizgetnék veled élőben.. :wink: kár, hogy olyan messze vagytok.. :roll: 8) viszont gyönyörű helyen éltek, csodálatos a vidék.. 8) az emberek milyenek arrafelé..? Matyinak meséltem arról, amit írtál valamelyik nap, hogy milyen későn kel és milyen korán megy le a nap, meg, hogy ott más nyelven beszélnek az emberek, azóta mindig mondja, hogy "beszélj még Matyinak valamit" :P (ez azt jelenti, hogy más országokban élő emberekről, kell mesélnem neki, hogy hogyan élnek, milyen ruhát hordanak, milyen nyelven beszélnek, meg ilyesmi) :P egyébként annyira aranyos, minden ilyen témájú műsor érdekli, simán leültet, és végig kell beszélgetnünk, amit lát.. :P hihetetlen mennyiségű információval rendelkezik már, és mindenre emlékszik is, amiről beszélgettünk eddig..:lol:

holnap este 10-kor itt leszek ám..

Mka: naná, hogy te is messze laksz.. :( 8) Timo jól festhet felemás szemmel.. :) de azért remélem hamar rendbe jön.. :wink: muris lehet, ahogy próbálod összeszedni egy-egy kezeléshez.. :lol: :lol: (vizuális típus vagyok.. :D :D ) hogy állsz a fogyival..? :roll:

képzeljétek ma reggel 85kg voltam már "csak".. :D :D :D Mka, leadtam a te fölöslegedet.. :wink: :wink:
ha ez ilyen ütemben halad, karácsonyra annyi leszek, mint az első terhességem előtt.. (kb mint most Nozavi) onnan pedig már egyenes az út..:P :P :P

nálatok is jönnek-mennek a frontok?? mert itt nálunk nagyon kemény frontok vannak.. :? már teljesen oda vagyunk tőle.. :? a fiaimat is teljesen padlóra küldi, és én is nagyon ingerült vagyok napok óta.. :oops: :? remélem már eltűnnek innen.. 8)

később még jövök.. :wink:

Kép

Kép
morca
 
 


Végre Morca!

A fogyit még csinálom, elég változó eredménnyel. Előfordul, hogy napokig nem változik a súlyom, aztán megint csökken, aztán megint megáll... Szupi, hogy te ilyen szépen mész lefelé, nekem is bearanyozza a napomat, mikor reggel felállok a mérlegre és megint kevesebbet mutat :D

Itt most napok óta piszok hideg van, elővettem a csízmát és a téli kabátot. Reggel különösen nagyon hideg van, 1-2fok.

Tényleg kár, hogy ilyen messze lakunk, Európa három potjában :D . Engem már kiakaszt, hogy nincs itt egy igazi barátom. Legjobb barátnőm Londonban él, kb másfél éve nem találkoztunk :(
Ja, képzeljétek. Iwiwen összeakadtam egy csajszival, aki szintén Versailles-ban lakik. Hétfőn találkozunk. :D Tegyük hozzá, hogy karácsonykor végleg visszaköltözik Magyarországra. Hosszú távon vele se számíthatok :(

mka
mka
 
 


Sziasztok!

De jó, morca!!! Már nagyon hiányoltalak!!! mka téged is, de azért te sűrűbben benézel! :wink:

morca-elég sok embertől hallottam már ezt vissza, hogy sugárzik belőlem a pozitivumos energi! Ezt szerintem Zalcsikor tanultam meg, hogy mindenből muszáj felállni!!!
Matyi de édesss, és milyen okos!!! :shock: Egyszer jó lenne összehozni valahogy egy talit!De most ha nagyon őszinte akarok lenni, még arról sincs nagyon fogalmam, hogy Dány hol van! :oops: Versailles talán megy! :roll: :lol: De otthon M.o. kellene majd valamit kiokoskodni! Hmm? Mit szóltok?? Esetleg jövő nyáron???? De ez csak ötlet!
Hááát a svéd nyelv, megjárja nehézségileg! Az egyik barátnőm aki hétfőn vizsgázik belőle szerinte nagyon nehéz, én nem érzem annyira nehéznek, de hozzátartozik, hogy elég humán beállítottságú vagyok, és szeretek nyelvet tanulni, na nem tankönyvből :oops: hanem ha ragad rám! :wink:

mka- hidd el aki keres az talál barátot, igaz nehéz komoly barátságot kialakítani, de mivel te is hosszú távra tervezed a franciaországi kint tartózkodásod, így szerintem lehet, hogy megérné. Én is most próbálkozom ezzel a kiscsajjal akibe belekötöttem, akit írtam, aki elvitt a babatalira! Csak ugye ő svéd, na most a svédekkel nagyon óvatosan kell bánni, mert elég sunyi népség! A szemedbe vigyorog, a hátadba meg belemártja a kést!

Mizu Timoval? Én is elég vizuális vagyok, szóval bármit eltudok képzelni, és akár még jót röhögök is magamban! :lol:

Jajj, egyébként képzeljétek isteni lett a sajttorta!!!
Ha érdekel benneteket nagyon szívesen leírom, mert nagyon egyszerű, és tényleg nagyon fini!

Na beállítottam a telefonomat holnap este 10-re jövök!!! Muszáj, mert sajnos elég szita az agyam! ...ésésésés így tutira itt leszek!! :wink: Jó éjt csajok, most mentem!!

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Sziasztok!

Mka: nagyon ügyesek vagyunk a fogyival így hárman együtt.. :wink: ha egy kicsit megáll a súlyod, szerintem nem gáz, mert nagyon keveset kell leadnod.. 8) a lényeg, hogy lemenjen.. :wink: gondolom minél nagyobb a súlyfelesleg, annál könnyebben pörögnek lefele a kilók az elején, aztán stagnál egy időre a dolog.. 8) na, ettől félek is egy picit, nem fog túl jól esni a dolog, de majd ti tartjátok bennem a lelket.. :wink:
nálunk ma egész jó idő volt, az elmúlt héthez képest, sokat is csavarogtunk a fiúkkal.. :)

jut eszembe, annyira cukik voltak ma.. délután mikor kimentünk, mondtam Matyinak, hogy most csak simán sétálunk, nem biciklizünk.. 8) mondta, hogy jó, ő nagyon szeret sétálni.. :lol: így mikor elindultunk, Ákost be sem raktam a babakocsiba, hanem ő is sétált velünk.. 8) elkezdtek futkározni, és olyan fogócskázás lett belőle, hogy csak na.. Ákos gurgulázott a röhögéstől és mikor megállt Matyi pihenni, rögtön mutatta neki, hogy menjen futni, hogy ő meg kergethesse.. :lol: annyira aranyosak voltak, majd megzabáltam őket.. :P Matyi meg mindig mondta neki, hogy gyere kicsi Jackson.. :P :P (Michael Jackson Matyi kedvence és egyben a legjobb barátja.. :P :P ) pár hónapja Tarzan volt a kedvenc és akkor meg kicsi Tarzan volt Ákos.. :P engem Anya Tarzannak hívott, az apját meg Apa Tarzannak.. :P amúgy egész nap be sem áll a szája, és amiket mond.. :lol: hihetetlen milyen fantáziája van.. :lol: a múltkor is mentünk a közértbe, és természetesen M. Jackson is jött velünk..amikor a sarokhoz értünk, egy néni kanyarodott ki onnan a biciklijét tolva, és elment mögöttünk.. erre Matyi megállt és roppant gondterhelt arccal nézett a néni után.. kérdeztem tőle, hogy mi a gond.. erre ő: "lapos lett", kérdem, hogy kicsoda.? mire Matyi: Michael Jackson, mert ráment a néni a biciklivel.. :P :P :P valamelyik nap, meg mentünk már haza és a zöldséges előtt vezetett az utunk.. Matyi elkezdett alkudozni velem, hogy menjünk be, venni valamit.. 8) mondtam neki, hogy nem kell semmi, mert mindenünk van otthon ami kell.. 8) már alkudoztunk pár perce, mikor kezdett sírásra görbülni a szája, és akkor megint mondtam neki, hogy "mit szeretnél venni, mindenünk van, amire szükségünk lehet" erre odabújt hozzám, és huncutul vigyorogva azt mondta nekem, hogy "anya meggyőzte Matyit"..:P :P hát én teljesen kész voltam..:P :P

ami a barátokat illeti, hát tényleg nehéz igazit találni, de azért ne add fel.. :wink: :lol: amúgy én is nagyon igénylem a jó társaságot, de itt a környéken nagyon zárkózottak az emberek, nem állnak olyan könnyen szóba "holmi betelepülőkkel" (Pestről költöztünk ide 5 évvel ezelőtt).. de azért már van egy nagyon jó barátnőm itt a környéken, (ő is betelepülő..:P ) csak sajnos nagyon keveset találkozunk, mert sokszor nincsenek itthon.. majd számolj be, hogy sikerült a találkátok azzal a lánnyal.. :wink:


Nozavi: húú, a tali nagyon jó ötlet, nagyon örülnék neki, ha megismerhetnélek benneteket személyesen is.. :lol: :lol: jövő nyáron mindenképp összehozunk valamit.. :lol: :wink:

a svédekkel nagyon óvatosan kell bánni, mert elég sunyi népség! A szemedbe vigyorog, a hátadba meg belemártja a kést!

hát így elég nehéz lehet őszinte barátságokat kötni.. :? de szurkolok nagyon, hogy összejöjjön.. :wink: :D

Vili baba továbbra is csuda édes kis pasi.. nagyon aranyos baba lehet..:D

a sajttorta receptjét pedig mindenképpen kérem, meg szeretném kóstolni.. :wink: :D

ja, Dány Pest megyében van, Gödöllőtől nem messze, Isaszeg után..:wink:

este 10-re jövök.. :wink:


Móni :D

Kép

Kép
morca
 
 


na most csak egy mondat, vagy kettő! :lol:
Kidőlt a családom. Mondjuk az éjjel Apával mi sikeresen fél 3 kor mentünk aludni, a gyerek meg 6kor kelt, de apa hősiesen engem visszazavart aludni :roll: :D , így én 9ig szunnyadtam, majd utána most ő alszik, meg a Manót is elaltattam! Szóval most szabad vagyok! :lol: Bár lenne meló, a vacsi vendégeknek, de még ráérek!

morca remélem, hogy ideérek 10-re, szebben fogalmazva, már megint én leszek a jó vendéglátó, dehogy elmennek 10-re! :roll: A csodába, miért van az, hogy ez vagy az kimegy az ember fejéből? Ha a vacsira koncetrálok akkor a 10 óra, ha meg a 10 órára akkor mg a vendégek! Tiszta dinka! :lol: De meg fogom oldani!!!

mka-tényleg beszámolj a taliról a csajjal! :wink: Tuti jó lesz, csak ez az én véleményem, hogy nem kell sokat várni tőle így első körben! Most csak jól van találkozunk, aztán majd kialakul! :wink:

Na most cupp, kvzni!!! :arrow:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


jaaaa, és sajttorta recept!

New York-i sajttorta

Hozzávalók:

25 dkg darált omlós keksz
10 dkg olvasztott, langyos vaj
65 dkg natúr tejszínes krémsajt (phili, vagy mascarpone)
15 dkg porcukor
1.5 evőkanál liszt
2 kávéskanál vanília aroma
1 citrom reszelt héja
1 dl tejföl
3 tojás
Elkészítés:

A kekszet összekeverjük a vajjal, és egyenletesen belenyomkodjuk egy kb. 24 cm átmérőjű, kapcsos tortaformába, és előmelegített, 170 °C-os sütőben 10 percig sütjük, míg megbarnul.
Nem kell, hogy teljesen átsüljön.
A sajtkrémet kikeverjük a cukorral, a liszttel, a vaníliával, a citromhéjjal, és a tejföllel, végül egyenként adjuk hozzá a tojásokat.
Ráöntjük a kekszes alapra, és további 50 percet sütjük.
Ekkor még lágynak látszik a tészta, de nem szabad tovább sütni, mert hűlés közben még szilárdulni fog.
Rácson hagyjuk kihűlni a formában, és másnapig hűtőben tároljuk.
Megnedvesített késsel meglazítjuk a torta szélét a forma mentén, és tálcára csúsztatjuk.
Kínálhatunk hozzá epret, málnát, vagy valamilyen piros színű gyümölcsöntetet.

Én philadelphiat használtam, mert itt csak olyan van, tényleg isteni!!! Ráadásul nekem még az is nehezítette a dolgom, hogy nekem kellett a kekszet ledarálni, plusz itt barna omlós keksz van, nincs szép fehér, édes, akkor porcukrot is darálnom kellett, szóval még ilyen plusz akadályokkal is azt mondom, hogy gyors, és finom!
:lol:
Ja és így néz ki, legalábbis az enyém! :lol:



Kép

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Nozavi: a vendégeid az elsők.. :wink: mi még rengeteget dumcsizhatunk bármikor.. :lol: de azért jövök 10-kor, hátha itt leszel.. :wink: :lol:
nagyon jól néz ki a sajttorta.. Kép nyami-nyami.. :lol:

később jövök.. :wink:

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok!

Még nincsenek itt a vendégek, szóval valószínűleg nem tudok ideérni 10-re! :cry: Ne haragudj!!! Holnap beszámolok, és megbeszélünk esetleg valamelyik napra valamit!
Na megjött az első kör! Puszillak benneteket!!

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Nozavi: semmi gond, bármikor dumcsizhatunk.. :wink: várom a beszámolót.. :wink: :lol:

jó bulizást.. :wink:

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Na sziasztok!

Ki vagyok! Nem tudtam kipihenni magam, mert 1 órakor mentek el a vendégek! ááááá!!!

morca-bocsi! Felnéztem, de akkor is már 11 óra volt! :oops: Majd megbeszéljük a héten a jövő szombatot! :wink:

na mentem mert vasárnap du van, és így még egy kicsit kiélvezzük Apát, mert holnap megint hétfő! Cuppppp

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Sziasztok!

Csak előkerültem én is. Hétköznap több időm van jönni, hétvégén alig vagyok neten. Csak megnézem az emailjeimet és ennyi.

Találkoztam a csajszival, most jöttem vissza. Nem is tudom. Nagyon más mint én, de azért inkább pozitív benyomást keltett mint negatívat. Teljesen a keleti kultúrát követi, vega, nem iszik tehén tejet, zöld energiával akar foglalkozni.... A felét sem értettem annak, amit mesélt :lol: Viszont jógaoktató, és ad majd nekem órákat. Már régóta gondolkozom azon, hogy ki kellene próbálni a jógát, de itt nagyon magasak az óradíjak. Azt mondta, hogy egy jelképes összegért elvállal :lol: Legalább kipróbálom ezt is.
Timo egyre jobban, ennek köszönhetően megint egyre nehezebb beadni neki a cseppeket. Mission impossible :lol: Viszont a szeme színe kezd visszaállni szegénynek. Már egyre kevésbé van földönkívüli ábrázata :D

Örülök, hogy mindenkinél minden rendben van, babócák jól vannak.
Nóri, jól néz ki a torta, biztos fini volt. Én a hétvégén vettem muffin-sütőt, és csináltam csokis muffint. Nagyon fincsi volt. Én csak reggel eszem belőle, aztán tilos :shock:

Majd még jövök

mka
mka
 
 


Sziasztok!

Csak benézek, mert Apa beteg lett, és ugye ha egy férfi beteg azt körbe kell ugrálni! Az, hogy én múlt héten voltam dögrováson az nem számít! :lol: :roll:
Tegnap kiakadtam, mert a gyereket alig bírtam felébreszteni a du alvásából! Már úgy ráztam, mint aki megbolondult, de hála Istennek csak mélyen aludt, semmi baja, csak túlpörögtem! Megmondom őszintén, most egy pár napig nem is akartam feljönni, mert alapjáraton is ugye egy más kategóriába tartozom mint anya, ezt most remélem értitek, de itt olvasok össze mindent, ami még jobban felszabadítja a fantáziámat és a félelmeimet! De mégis itt vagyok, mert nem akarlak benneteket itt hagyni! :oops:
A másik topicomba be sem nézek tényleg! Hülye vagyok mi?
Jut eszembe morca, amikor neked jó a 10 óra most így hogy apa itthon van nekem bármikor jó!

Na most megyek csicsis, mert holnap babatali!

Tényleg a Manócskám ma megkapta az 5 hós szuriját, egész jól viselte, ott pl. egy hangja nem volt, inkább estére nyűglödött be!

Na puszika Nektek!!

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Sziasztok!

Nozavi: ne is hagyj itt minket, hiányoznál.. 8) meg tudlak érteni nagyon.. :roll: én az átlag kategóriás anyukák közé tartozom, de én alapjáraton nagyon aggódó típus vagyok, és az én félelmeim és fantáziám is be tud indulni, pláne, ha mindenfélét összeolvasok.. :roll: :? a tegnap délutáni keltegetés nagyon durva lehetett neked lelkileg... :? kemény helyzetben vagy, mert neked többszörösen meg kell küzdened, a szorongásokkal, félelmekkel..

Vilcsi egy hős.. :) :) sok-sok puszi az okos kis kobakjára.. :wink:
Ákos meg ma kapta meg a 15 hós oltását, meg a prevenar utolsó részletét, úgyhogy kettőt kapott.. egy picit megsértődött, de hamar túl tette magát rajta.. szerencsére nem viselte meg egyáltalán, még csak nyűgös sem volt.. :)

most én is elkaptam valamit, mindenem fáj, a dokim azt mondta valami vírus.. :? remélem a fiúk nem kapják el.. :roll: na, abbahagytam a nyafogást.. :oops:

szerintem a holnap este 10 jó lehet, szerintem addigra már jobban leszek..:wink: 8) most is csak a gyógyszeremet jöttem ki bevenni, már aludtam egyet, csak még rád mindenképp reagálni akartam, mielőtt vissza megyek aludni.. 8)

na, most megyek is.. 8) holnap jövök.. :wink:

Mka: ??

Jó éjt.. :)

Kép

Kép
morca
 
 


Sziasztok Lánykák!

Látom mindenki szépen előkerült. Én felnéztem tegnap is, de mivel senki nem írt semmit, így én se írtam :lol:

Nozavi!
Teljesen megértem az aggódásodat, az vessen rád követ, aki nem ugyanígy érzene, mint te. De hidd el, kétszer nem történhet meg ugyanaz a tragédia veled. Szupi, hogy Vilcsi ilyen jól viselte a szurit, már tiszta nagyfiú :lol: Még a gondolataidból is verd ki, hogy itthagysz minket. Voltunk többen is, de mostanra csak ez a hármas-keménymag marad, tessék maradni és erősíteni a csapatot ! :D
Én is tudom milyen mikor egy férfi beteg. Az enyém ráadásul enyhén hypochonder. Egy egyszerű torokfájástól neki már tuti vmi vírusos nem is tudom milyen baja van. kb 2 kórház. Még a kapcsolatunk elején meg is ijesztett, de mostmár lepereg rólam :D :D

Morca! Remélem, hogy neked is csak egy egyszerű megfázásod van, és a fiúk nem kapják el.

Timo jól van, úgy tűnik, hogy a szeme teljesen meggyógyult. Pénteken megyünk vissza a dokihoz.
Holnap reggel megyek a csajszihoz jógára :lol: Kíváncsi vagyok milyen lesz.

mka
mka
 
 


Sziasztok!

Ha nem bánjátok, én is csatlakoznék!
Ha minden jól megy, mi is 2011-ben szeretnénk babát! Persze nálunk is sok mindennek kell történnie addig (többek között meg kell írnom 2 szakdolgozatot + államvizsga). De már nagyon várom!
Van már egy kisfiam, Noelnak hívják, és két hét múlva lesz 1 éves. Hihetetlenül rohan az idő... szóval nem is olyan korai már most tervezgetni a kistesót, mert hamar elszáll az az egy-két év.
Vendég
 


Na sziasztok!

ÁÁÁÁ, nem végleg hagytalak volna itt benneteket, dehogyis, casak pár napig amíg visszafordítom az agyam a pozitiv gondolkozásra. De most már eldöntöttem legyen aminek lenni kell, de itt oldalt semmit sem fogok elolvasni! Rá sem nézek!
Voltunk a babatalin, ismét jó volt, de most egy óra múlva hazajöttünk, mert Mancikám nyűgös volt, meg belázasodott! :? :cry: Már lement a láza, most alszik! én meg neki ugrok Apa svéd nyelvkönyvének és tanulok! MUSZÁJ! Nagyon aranyosak ezek a svéd csajok, mert így vagy úgy megértetjük magunkat, de azért milyen jó lenne, ha már legalább egy pár összefüggő mondatot eltudnék mondani!
Jövő szerdán nálunk lesz a tali! A mostani ha másra nem arra jó volt, hogy felmérjem, hogy mit kell prezentálni. Kávét rengeteget, meg reggelit, meg úgy gondoltam, hogy sütök egy sajttortát! Itthon nagyon bejött, remélem a svédeknek is befog. :oops:

Tényleg morca milyen lett a tortád???

Na puszillak benneteket!!

morca-gyógyulni!!! :roll: Nyugi a fiúk karakának nem fogják elkapni!!! :wink:

mka-örülök, hogy Timo jobban van!! Ja és hypochonder embernél nincs rosszabb! Én is az voltam még régebben, hála Istennek kinőttem! Meg csak olyan szinten voltam, hogy beteg vagyok, beteg vagyok, de orvoshoz nem megyek, csak sajnáljatok!
:oops: :oops: :lol: :lol: :lol:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Sziasztok!

most csak pár szóra.. 8)

Nozavi: szuper erős csajszi vagy.. :wink: :lol: :lol:
szegény Vilcsi.. :roll: remélem hamar rendbe jön, biztos a tegnapi szuri kavart be nála.. :roll: a babataliért egyenesen irigy vagyok.. :lol: kíváncsi vagyok, hogy megy majd a svéd tanulás.. 8) majd pár mondatot kérhetnék mutatóba a megtanultakból?? :lol:
sajttortáig még nem jutottam el.. :oops: talán majd karácsonyra összehozom.. :oops: :lol:

Mka: Timo stramm cica, tudtam, hogy nem lesz gond vele.. :lol: :lol:

Amy: üdv közöttünk.. :P örülök, hogy csatlakozol.. :P mesélj magatokról.. :wink:

na, most megyek, mert a fiúk itt nyüzsögnek körülöttem, bár a mama is itt van, Ákos most nagyon anyás.. 8) lehet, hogy őt is a tegnapi szuri piszkálja.. :roll:

Ja, Nozavi: mi lesz este??

Móni

Kép

Kép
morca
 
 


Mka: a jóga óráról mindenképpen számolj be holnap.. :wink:

Kép

Kép
morca
 
 


na én itt

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Amy-én is örülök, hogy csatlakozol!! Minél többen vagyunk annál jobban!! Gyere minél sűrűbben, és számolj be mindenről ami szép, ami öröm, esetleg ne adj Isten bánat, szomorúság! Itt mindent kitudunk beszélni!
Mi leszel ha nagy leszel??? :lol: :lol:

mka-tényleg jóga feltétlen beszámoló!

morca-legújabb tanulmányaim egyike!
Vad heter du? /ejtsd: vá ete dü?/ Magyarul: Hogy hívnak! Hivatalos fordításban mi a neved! Egy tök alap, na de én tényleg innen kezdem! :oops: :oops: :lol: :lol: ma 3 óra hosszát svédeztünk Sanyival! Annyit, de annyit tanultam, olyan jó!!! Holnap is fogunk! :wink:

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


morca-nem jöttél??? Sajnálom!!! :cry: :cry:
Na de akkor mikor?? Reggel felnézek, hogy írtál-e!

pusssz Nektek!! Szép álmokat, nyugodalmas jó éjszakát!

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Nozavi: itt vagyok!!!!! ne haragudj, fent voltam fél tízkor és mivel nem válaszoltál, azt gondoltam ma nem jó.. :oops: :oops:

még várok egy picit, hátha visszanézel.. :wink: 8)

Kép

Kép
morca
 
 


Nozavi: ha nem jönnél vissza, holnap mindenképp itt leszek 10-kor, ha válaszolsz, ha nem.. :wink: :lol:

Kép

Kép
morca
 
 


na itt vagyok!! Alszanak a fiúcskák??

Nóri

Kép

Kép
nozavi
 
 


Nozavi: láttam, hogy még fenn voltál, és próbáltalak is elérni, még privit is küldtem... :wink: sajnos már nem sikerült.. :( :cry: de majd holnap.. :wink: :lol:

reggel mindenképpen benézek.. :wink:

nagyon jó a svéd szöveg.. :P még, még, még.. :P tök jó, hogy tudsz a férjeddel tanulni, sajna sem én sem a férjem nem beszélünk semmilyen más nyelven.. :oops: 8) na jó én régen tanultam németül, de az már olyan rég volt, hogy csak pár szó, mondat maradt meg.. :roll: az meg elég kevés.. :oops: egy ideje már gondolkozom, hogy kellene valamilyen nyelvet tanulni, de eddig még nem sikerült összehoznom.. :roll:

nem haragszotok, ha belinkelek ide videót a fiaimról..? :roll: :) csak szeretném veletek megosztani.. 8) ma csináltam őket..

http://www.babanet.hu/album/video.php?video=58195

Matyi lovasakrobata mutatványa.. :P

http://www.babanet.hu/album/video.php?video=58194

és egy kis esti test edzés.. :P

Kép

Kép
morca
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: