Új privát üzeneted érkezett!

Én komplett kismamavitamint szedek, abban van folsav, külön nem szedem, mert így is az van ráírva, hogy 200% folsav van benne. :lol: Persze hogy ez mit jelent, nem tudom... :lol:

Én eddig 2 különböző dokinál voltam. Az egyik mondta a Femibiont, ami állítólag valami hiper-szuper új kismamavitamin, meg a magneb6ot. A másik doki semmit nem mondott. Még amikor "próbára tettem", kíváncsi voltam ő mit mond a hasfájásra, azt mondta, hogy ez természetes hisz alakul ott bent minden. Semmiféle bogyóról nem volt szó. Ebből is látszik, hogy mindenki mást gondol erről.

Norka!

Mi az a Flavon Kids lekvár?

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok

Niki örülök hogy sikerült regizni.

Én is a mgne b6-ot szedem, egyrészt a hányinger ellen, másrészt a magnézium ellazítja a méhizomzatot és könnyebben kezd el tágulni, ezért érezzük hogy fáj a hasunk, mert tágul a méh. De csak a 36. hétig szabad szedni, mert azután viszont pont jó ha beindul a méh összehúzódás, hogy felkészüljön a szülésre.
Ezenkívül szedek még elevitet, és folsavat.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


ja csek elrontottam, nem 2008 :-))

f.nikici
 
 

 
 

folsavat nem mondta nekem,de szerintem van a gravidába valamennyi.
Ja,görcsölés esetén doki legelőször!!!

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Igen,sokan írták nekem is,hogy nem gond ha fáj,meg természetes,a dokim mégis inkább elővigyázatos volt!!Én nem bántam meg....

Vernike

Kép
vernike25
 
 


Szia Gabi:-)

én most gondolkodom, hogy elkezdjem-e a folsavat vagy sem és ha igen akkor mennyit, és legfőképp azon, hogy a dokim miért nem mondta ha ez annyira fontos?!

f.nikici
 
 


a hasam nekem is fájt amikor meg kellett volna jönnie akkor főleg, de szerencsére a Magne B6 segített:-)

f.nikici
 
 


Folsavat nekem mondta a doki, azért szedem.

Flavon Kids lekvár pedig egy magyar termék, tele rengeteg vitaminnal, köztük folsavat és B6 vitamint is tartalmaz. Régebben a sima felnőtteknek való változatát szedtem, nem is voltam beteg, és az emésztésemet is rendbe rakta. www.flavonmax.hu
Vendég
 


niki hát nem tudom miért nem mondta, én már terhesség előtt is szedtem, hogy teljesen feltöltődjön a szervezetem, nagyon fontos a velőcsőzáródáshoz. Én 2x1-et szedek.

Ja és elfelejtettem még pluszba a vetélés miatt kell dugdosnom az utrogestánt is. naponta 2x2-t

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gabi1 akkor szerinted kezdjem el szedni, és mennyit? napi 2x1? (mondjuk már megvettem 3mg os tablettákban)

f.nikici
 
 


Niki igen 2x1-et, nyugodtan szedheted semmi bajod nem lesz belőle, én mindegyik terhességemnél szedtem először csak sima folsavat, később már tardyferon fol-t mert kevés volt a vasam.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gabi na oké akkor elkezdem szedni! jaaa és feltettem az uh képet:)

f.nikici
 
 


niki hova?

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 



f.nikici
 
 


jaj de cuki, ott a fekete pontocska neked is a petezsák alján, akkor már neked is van szikhólyag, és lehet már szívhang is. Nekem 3 nap alatt volt.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gabi komolyan?? látod?? ennek nagyon örülök :D
Szívhangot azt mivel nézik, uh? és hallod Te is? vagy még csak látni hogy pulzál? DE édes lehetett én mikor megláttam majdnem elbőgtem magam, azt mondtam jajj de szép :D

f.nikici
 
 


Niki hallani még nem lehetett de látni ahogy pulzál. Igen uh-on nézik ugyan úgy. 7 hetesen már hallani is lehet.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gabi nekem nov 26án kell legközelebb mennem. de már nagyon várom!

f.nikici
 
 


Niki oh, akkor addigra már baba forma lesz, végtag kezdeményekkel:) Nagy élmény majd meglátod:) Én 17-én megyek, vagy még a héten csütörtökön.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


És azt hogy egészséges-e a baba azt mikor tudják kiszűrni?

Gabi és a héten miért kell menned, mit csinálnak?

f.nikici
 
 


niki rendes terhes gondozás, megállapítja a szívhangot, odaadja a további beutalókat az ekg-ra, fogászatra meg a védőnőhöz. csak azért mondta hogy mehetek csütörtökön is a 17 -e helyett mert tudja hogy milyen ideges voltam a vetélés miatt, féltem hogy lesz e szívhang. aztán ha már így felajánlotta nem akarom megtenni hogy csak nem megyek el.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


niki hát ha minden rendben van az uh-on akkor nincs gond. majd lesz a 12. héten tarkóredő mérés a down kor szűrűsére. aztán a 16. héten afp szintén erre és a velőcsőzáródásra. aztán majd a 18. héten lesz egy nagy uh az afp ismeretében akkor mindent megnéznek. De nem lesz semmi gond.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Gabi ja értem, örülök, hogy minden rendben, és rendben is lesz :wink:

most megyek, mert leragadnak a szemeim, jó éjt Nektek!

f.nikici
 
 


niki jó éjt én is lassan megyek, hamar elálmosodom

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok!

Vitamin: mindenképpen szedjetek valamit, folsavat legalábbis...nekem a második babám, aki most 7 hónapos súlyos szívrendellenességgel született, 2 hónapig voltunk intenzíven, nagy szívműtétje volt, és ezért igyekszem mindent megtenni...tudjátok, hogy ilyenkor alakul ki a keringés, meg a szív.....persze ezzel nem elriasztani akartalak titeket, ritka betegsége volt, de azért kapja meg a max-ot:) ez a baba!!

Hajrá mindenkinek!!

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


De azért már jól van a kisfiad ugye? :? Én azért nem szedek külön folsavat, mert van a komplett vitaminban.

Kép
Kép
tabati
 
 


tabati én is szedem az elvitet abban is van, de ilyenkor az kevés, pluszban még nem árt naponta két szem, és azt túl adagolni sem lehet mert kiürül a szervezetből a felesleg.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Sziasztok Jó Reggelt :lol: :lol:

Üdv köztünk Vernike, Klarka és Nikici :lol: :lol:

Stirke :lol:
Kép

Hát én lányok csak folsavat szedek napi 1-et és én is már a terhesség előtt is szedtem.

Csibe!
Sajnálom, hogy a labor negát mutatott de a bébi biztos ott van. Nagyon szépen látszik a teszteden :lol: :lol: :lol:


Táblázathoz:
szülés: Sote I. , van már egy kislányom 10 éves Vivien
dokihoz nov. 17-én megyek

Kép
Kép
minimano74
 
 


Szép jó reggelt!
Üdv minden új kismaminak!
Én egyenlőre csak e-vitamint és folsavat szedek magamtól már egy hónapja kb.hányingerem nekem még szerencsére mindig nincs(le is kopogom).a cickó feszülés és a puffadás viszont már állandósult szinte.
ki hogy érzi ma magát?

Kép
Kép
csibe83
 
 


köszönöm szépen mini a bíztatást.hál istennek már minden kétségem eltűnt péntek óta.

Kép
Kép
csibe83
 
 


Csibe!

Nekem is ugyanazok a tüneteim vannak csak amik neked. Szerencsére :wink:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Én most még jól vagyok, de sajna egy nagyon hosszú nap áll előttem. A pénteki is hasonló volt, és estére már nagyon elfáradtam, és megfájdult a hasam. Tegnap megbeszéltük a párommal, hogy nem fogom ezt sokáig csinálni. Maradok csak a főállásomnál kedd-szerda-csütörtök, így heti 4 napom lesz a pihenésre.

Mindenkinek szép napot!
Vendég
 


Norka!
Jól teszitek most tényleg a lefontosabb a bébi :wink: :lol: :lol: és tényleg pihenjél is, az most jár nekünk :wink:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Szia Mindenkinek, különösen az újaknak! :)


Stike!
Boldog szülinapot utólag is! :) Nem tudom, hogy érezted magad, de nem lepődnék meg, ha a legjobban annak örültél volna, ha mindenki békén hagy és pihenhetsz. :wink:



Érdekes, hogy mi itt mindannyian még fiatal terhesek vagyunk, és van olyan doki aki még csak meg sem említi a folsavat. :shock: Pedig a velőcsőzáródás a fogantatástól számított huszonvalahanyadik napokon fejeződik be. Folsavat végig érdemes szedni, de pontosan ebben az időszakban van kiemelt jelentősége. És pont akkor nem szól róla, amikor a terhesség ilyen korán felismert???
Túl lőni tényleg nem lehet vele, mert a felesleg kiürül a szervezetből, de azért, ha tényleg túl sok van belőle, akkor gátolja a cink felszívódását. Illetve erre is igaz, hogy különböző pirulákkal együtt szedve módosíthatják egymás hatékonyságát. Gondolom, nem véletlenül, hogy aki szed valamilyen gyógyszert annak többet javasolnak.
Nyugodtan el lehet kezdeni saját magától szedni az ember lányának, de azért nem árt, ha felhívja a dokiját és megkérdi, hogy mit javasol, mennyit szedjen. (Vagy ha másért nem legalább azért, hogy kérdőre vonja, miért nem szólt erről semmit....?)

Kép
Kép
200907?
 
 


200907 teljesen igazad van, egyébbként nekem a dokim azt mondta hogy amig nem vagyok terhes addig elég az elevit és a folsavból napi 1 szem. De ahogy terhes lettem rögtön mondta hogy emeljem meg a folsavat napi kétszerre. És a másik hogy egyszerre ne vegyem be a gyógyszereket. hanem reggel a magne b6-ot, és a folsavat délben az elevitet, és este újra magne b6 folsav. így nem keveredik a hatás. És ennyi folsav nem fog felhalmozódni.

én ilyenkor általában jól vagyok, délután szokott rámtörni az álmosság, és az émelygés is. De ezt leszámítva nincs más bajom, néha fáj a hasam, de a magnézium elmulasztja.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Nem az Elevittől szoktál szoktál beálmosodni? :) Alapból reggel kéne bevenni, de van akire álmosító hatása van és pont ezért akkor inkább a délutánt vagy estét javasolják inkább. (Mondjuk ebben az időszakban alapból is fáradékonyabb az ember, több alvást kíván)

Kép
Kép
200907?
 
 


200907 nem hiszem, tegnap nem vettem be, mert valahogy most nem bírtam lenyelni, és még is álmos voltam. Ma meg még szintén nem vettem be de most baromi álmos vagyok, ennyire korán nem szoktam.
Nálam mindegyiknél ez volt, állandóan aludtam volna

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Alvás...Nekem lassan fel kell ragasztanom a szemhéjam,mert mindjárt elalszom,pedig dolgoznom is kéne.Még szerencse,h sokszor kell wc-re mennem és felébreszt a séta kicsit.

Kép
Kép
csibe83
 
 


Nem tudod lenyelni? Nincs kis mozsaratok esetleg, amibe összetörhetnéd? Vagy esetleg egy kicsit feloldod mondjuk valami narancslével és úgy veszed be? Kell azért az a vitamin...

Kép
Kép
200907?
 
 


Nekem tilos terhesvitaminokat szedni, az én dokim ellenzi :roll:

Kép
Kép
minimano74
 
 


minimano74!
Tilos????? Ellenzi???? Ne haragudj, ezt megmagyaráznád nekem?

Kép
Kép
200907?
 
 


Sziasztok, én sem értem azt a dokit, aki nem írja fel rögtön a folsavat... nekem is végig, tehát a vetéléstől folyamatosan szednem kellett, mivel szerettük volna a következőt, így a szervezet fel tudott készülni. Remélem! :) önállóan még szedem az Elevitet, de azt csak 2-3 naponta, valamint néha magnet is beszedek. Ja, és mindezt reggel. És még eszembe jutott a Q10 vitamin, abból is néha eszem. Az jó vagy sem??? Nem is tudom... az ember feltételezi, hogy ilyen vitaminok csak pozitívan hathatnak... tudjátok, nekem már eljárt az idő a fejem felett, ezért már ilyen praktikákhoz is fordulni kell... :lol: :lol: :lol:

Köszönöm a jókívánságokat! Igen, jobb lett volna családi felvonulás nélkül a hétvége, de a párommal ügyesen végigcsináltuk. Nagyon sokat segít nekem, isteni marha pörköltet csinált!!! :lol:

Felhívtam a dokim nővérkéjét és nov 20-ra van időpontom. Addig meg a kefe és várakozás! :lol: persze úgysem lehet semmit sem mondani még ennyire az elején, de szerintem utrot fel fog írni nekem is a korábbi tapasztalatok alapján... :?
stike
 
 


én nem tudom hogy egy vitaminon mit lehet ellnezni. Semmi ártalmas cucc nincs benne és ilyenkor úgy sem tud az ember annyi vitamint megenni sem zöldségben sem gyümölcsben mint amennyire ilyenkor szükség van a szervezetnek. met azt felejtik el sokan hogy ilyenkor a gyerkőc elszedi azt a mennyiséget amire neki szüksége van az anyukától, és akkor ő lesz hiánybeteg na de egy idő után már nem bizti hogy lesz annyi tartalék ami neki is elég.

Kép

Képwww.liegl.blogspot.com
gabi1
 
 


Lányok, ismeri valaki közületek a Zymafluor tablettát? A fogszuvasodás megelőzésére szolgál -de persze azért nem helyettesítő a megfelelő fogápolást!-, és egészen 16(!) éves korig ajánlott.

Idézet a betegtájékotatóból:

"....A fluoridpótlás a fogáttörés előtt el kell, hogy kezdődjön és ajánlatos tartósan folytatni....Terhességben és szoptatás idején napi 1 mg fluorid használatos széleskörben és hosszú évek óta anélkül, hogy a kezelés káros következményét észlelték volna. Mivel az anyatejbe csak elhanyagolható mértékben jut át, így a szoptatott csecsemőnek is ajánlott, gondosan összetörve napi 1 db 1/4 mg-os Zymafluor tablettát adni...."

A tájékoztatóban szerepel egy táblázat is, hogy mikor, mennyi az ajánlott, és igen, ott szerepel a terhesség is... :wink:



http://www.egeszsegkalauz.hu/gyogyszer/2540/zymafluor_1_4_mg_bukkalis_tabletta

Kép
Kép
200907?
 
 


A doki szerint ezek a terhes vitaminok nem jók :roll: és inkább egyen az ember gyümölcsöt és zöldséget. Én egyedül a folsavat szedem. Nekem a legelső babámnál (igaz az már nagyon rég volt 96-ban) szedtem terhesvitamint és ettől nagy baba lett és nem tudtam megszülni.......nem mesélem el szomorú történet:oops: , de lehet hogy már leírtam :oops: (habár azért ezt 100 %-ra nem lehet venni hogy pont a terhesvitamintől lett nagy a bébim)
Na végülis mindegy az én dokimnak ez a véleménye :wink:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Zymafluor tablettát én adtam a kislányomnak csecsemőkorban de nem szabad túlzásba vinni, mert sajna sárgák és foltosak lesznek tőle a csontfogak (sajnos saját tapasztalat :roll: ) pedig én csak jót akartam, de amikor mondtam a gyerekfogorvosnak hogy adom a gyereknek, hát nem igazán tetszett neki, illetve azt mondta, hogy nem kell minden babának :roll: Na most legyen okos az Anyuka :roll: :wink:

Kép
Kép
minimano74
 
 


Mi az, hogy nem jók??? Persze, eszünk (ugye???? :wink: ) annyi zöldséget, meg gyümölcsöt amennyit csak lehet/bírunk, de azért az nem ugyanaz! És ezek a készítmények sem helyettük, hanem MELLÉJÜK vannak, étrendkiegészítők.
Legjobb tudomásom szerint van egy kis igazság abban, hogy a vitaminos babák lehet, hogy nagyobbak lesznek. De nem azért, mert ez a "mellékhatásuk", hanem pont azért mert megadja a szükséges utánpótlásokat, amelyek nélkül jó eséllyel kevésbé lennének egészségesebbek. Itt most nem arra gondolok, hogy 5 kilós lesz egy baba, hanem hogy az a baba, aki mondjuk 3200 gr-mal született, nem született volna ennyivel, csak 2800-zal (most csak mondtam valamit)
Nem tudom, mi a történeted, minimanó74, nem firtatom. De ha esetleg mégis a vitamin kavarhatott be annak idején, azóta elteld 12 év, és az nagy idő a gyógyszeriparban is...
(Egyébként jó doki, megbízol benne? Mert ez a nézőpont manapság már finom szólva is avittas... :evil: )


A foltosodás tényleg nem szép, de azt a túl sok fluor okozza. Ezért kell figyelembe venni azt is, hogy az adott helyen mekkora a víz fluor tartalma. Lsd. betegtájékoztató.

Kép
Kép
200907?
 
 


Igen egyébként jó doki és megbizom benne a lányomat is nála születem és a mostani 20 hetes vetélésnél is megmentett (majdnem ottmaradtam a műtőasztalon), tehát én nagyon bizom benne. (Az első babám 96-ban meghalt :oops: )

Kép
Kép
minimano74
 
 


Sajnálom, hogy ennyi mindenen kellett átmenned. :( Félre ne érts, egyrészt semmi közöm hozzá, másrészt meg nem vájkálni szeretnék, de nem lehet, hogy mégiscsak kellett volna valami, amit pótolhatott volna a vitamin...?

Kép
Kép
200907?
 
 


Hát igazából az előző terhességemnél beteg volt a babám (down-kóros). Már túl vagyok a dolgokon (amennyire lehet), tudok róla beszélni :roll:

Kép
Kép
minimano74
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: