Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!

Kép
Kép
petra1980
 
 


Én itt bent a munkahelyemen csak akkor mondom el, ha letelt a kritikus első 3 hónap, akkor már úgyis észreveszik.
Az én főnököm nagyon rendes, mikor fél éve teherbe estem, akkor is mondtam neki, és gratulált, meg örült neki. Remélem most is így lesz.

Kép
Kép
petra1980
 
 


Bagzerka!

Én szerintem a héten el fogom mondani. Nem érdekel, hogy még korán van, stb. én egy csomó nővel dolgozok együtt és szerintem már így is lefülelték, hogy esemény van. Nálunk itt nagyon pletyósak a csajok, uh. inkább én mondom el, mint hogy mind a két szintet megjárja a pletyka.
De ez mellett az sem kisebb érv hogy a belejelentés után "védve" vagyok a munkahelyemen. Nem rúghatnak ki, nem sóznak rám nagyon hosszú távú munkát, akkor mehetek vizsgálatra amikor akarok, plusz szerintem így fair. Nálunk elég nehezen megy a munkatársak utánpótlása, mert a HR nincs a helyzet magaslatán, de talán így, ennyi időre előre fel tudnak készülni rá hogy el fogok menni és talán találnak helyettem valaki mást. A közvetlen kolléganőimnek nem mindegy.

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 

 
 

Sziasztok!
Húúúú, jó sokat írtatok! Alig győztem visszaolvasni! :D
Sajnálattal látom, hogy majdnem mindenkinek van negatív tapasztalata (vetélés) a terhességgel kapcsolatban. :( Sajna nekem is, kettő..... Na de most pozitív szemlélettel kell hozzáállni, és minden kismaminál minden rendben kell, hogy legyen.
Remélem pénteken nálam is látnak majd szívhangot, akkor leszek 6+1 hetes. Kisfiamnál pont 6 hetesen voltam először és akkor már élő embriót láttak. Hihetetlen, hogy mennyit számít az elején 1-1 nap!!!
Mindenkinek szép napsütéses (itt süt!), rókamentes napot kívánok!
netti77
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok! Nekünk otthon nincs még netünk, majd csak az új házban lesz.

Melóhely: én a főnökömnek elmondtam, mert nem akarok már az első UHra se szabit kivenni, így meg csak simán elmegyek hamarabb. Megkértem, hogy ne mondja egyelőre senkinek, a többiek majd csak a 12. hét után tudják meg. Plusz így a főnököm időben elkezdhet gondolkodni az utódlásomon, mert az nálunk is elég nehézkes, sokszor hónapok, mire találnak valaki helyére új embert.

Para: nekünk első baba, nem volt még vetélésem, de eléggé megijedtem, ahogy olvastam itt, hogy nagyon sokatoknak volt már. Aztán megkérdeztem a dokim, és azt mondta, hogy nem szabad ilyesmire gondolni, nagyon kevés esély van a vetélésre. Élvezzem, hoyg terhes vagyok. Úgyhogy próbálom élvezni, hogy terhes vagyok :) Itt mindenkinek a babájának lesz szívhangja, és minden rendben lesz :)

Kép
kistiggrincs
 
 


Ti egyébként mivel foglalkoztok?

Kép
Kép
petra1980
 
 


Sziasztok kedves újdonsült kismamák!

Szegény Minyu ennyi adatot karbantartani nem lesz kis feladat.

Nagyon szépek az új vonalzók is! :D

Baló! Szerintem várjon anyucid+1hetet, hogy biztos látni lehessen a szívhangot.

Szép napot :) !

Kép
Kép
a.m.
 
 


jóó reggelt :)

Petra én képszerkesztek! és terveim szerint jó volna kb a 7. hónapot még melózni, aztán meg szépen pihizni, meg nekem nem egy stresszes ez a munka meg 1-6ig tart és nyáron a száz fokokban még sztem jól is jö a légkondiban ülni :D de persze majdmeglátjuk hoyg bírom, de a pénz meg jól jönne....

és ti mivel foglalkoztok???

na megyek, kéne levegôzni, hamár ilyen széép napunk van!!
pááá, érezzétek jól magatokat!!!

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Én agrármérnök vagyok, és egy mezőgazdasági hivatalnál dolgozom mint kérelemkezelő.

Kép
Kép
petra1980
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni a topichoz! :D
1 hete teszteltem pozitívat - 3-at a bizti kedvéért.
Elméletileg szept 23 a baba érkezése.

Ami külön öröm, hogy szilveszter este a nászéjszakánkon fogant meg!! Most 5 hetes vagyok.
Hétfőn megyek dokihoz. De őszintén szólav nagyon parázok, mert nagyon szeretném ezt a babát!!

Kérlek bátorítsatok egy kicsit!!
honeymoon
 
 


Sziasztok!

Jó látni, hogy így pörög a topik, de alig győzőm elolvasni.

Ma úgy örültem mint egy kisgyerek: megkaptam a KISKÖNYVEMET! :D :D :D

Monee!
Én is így voltam vele, minél előbb szól az ember a munkahelyén, annál könnyebb. Amíg bírni fogom dolgozom, utána úgyis sokat leszek otthon. Egyébként én titkárnő vagyok és egyáltalán nem stresszes a munkám, a főnököm és a kollegáim pedig nagyon rendesek!

A párommal beszélgettünk a szóba jöhető nevekről, de ő azt szeretné, hogy ha lány az én, ha fiú az ő nevét kapja. Először nem tetszett az ötlet, de végül is: miért is ne? Anikó vagy Csaba. Ebben már csak az is a pláne, hogy nekem anyukám is Anikó, apukám pedig Csaba :lol:

Kép
Kép
konan
 
 


Ja! És üdv minden új kismaminak!

Honeymoon!
Ez nagyon klassz lehet, hogy pont a nászéjszakán...? :oops: :D De semmi para!!! Mi baj is lehetne???

Anikó

Kép
Kép
konan
 
 


Én logisztikai asszisztens vagyok egy multinál. Egyelőre úgy tervezem, hogy nyár közepéig dolgozom, aztán majd meglátjuk.

Honeymoon: üdv itt és ne aggódj! Nem lesz semmi gond. :)

Kép
kistiggrincs
 
 


Az a baj, hogy a közvetlen környezetemben 2 munkatársnőm is van, akiknekl a 8. héten le kellett mondani a babáról. :D

Hiába a pozitív életszemléletem, a negatív környezet bezavar.

Ráadásul 13 évig szedtem a tablettát. Abbahagytam és 10 nap múlva már meg is fogant a pici. Remélem ez nem jelent semmi rosszat a babára nézve.

Hétfőn leszek 5 és 1/2 hetes. Akkor már tud mondani valamit a doki szerintetek?
Ha még nem lát semmit, akkor az a baj, hogy pénteken megyünk nászútra és acsak febr. 18-án jövünk vissza. Addig tuti belelőrülök a várakozásba!
honeymoon
 
 


Tegnap megnéztem a "Titok " című könyv filmváltozatát. Nagyon durva!! Minden aggodó kimamának ajánlom!!!
nagyon jó praktikák vannak benne a pozitív képek kialakításához! :D
honeymoon
 
 


Helló!

Én ügyfélkapcsolati referens vagyok egy multinál.
Szerencsére csak levélben jutnak el hozzám az ügyfelek, de néha ezzel is az őrületbe tudnak kergetni. :roll: Elvileg februártól ez ügyben jobb lesz a helyzet, majd meglátjuk.
Én is szeretnék dolgozni ameddig lehet, talán ezt a kezdeti időszakot nehéz túl élni (minden pillanatban el tudnék aludni), utána már okés lesz minden. Nálam kb. a nyár közepe a cél, de majd meglátjuk hogy alakulnak a hőségriadók. Ha extrán meleg lesz, nem fogok jönni dolgozni.
De mint tudjuk, ember tervez... aztán majd a baba eldönti. :)

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Honey!

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem azon kívül hogy van petezsák és szikhólyag, mást nem fog tudni mondani. Ennyi idősen tuti nem fog dobogni még a kis szíve.
De figyu! tök jó lesz Nektek, a nászútra már a babával mentek. :D Úgy el fog repülni az idő hogy észre sem veszed! :D Február 19.-re meg kérsz egy időpontot UHra és minden el is van intézve. :)

Monee

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


(minden pillanatban el tudnék aludni)


Én eddig is eléggé mormota típus voltam, azt hittem ezt nem fogom tudni felülmúlni. Hát sikerült. Kb dél körül elkezdem nézegetni az órám, hogy mikor mehetek haza aludni egyet. :) [/quote]

Kép
kistiggrincs
 
 


Sziasztok!
Szívesen csatlakoznék a Csapathoz.
Van már egy tüneményes kislányom, aki tavasszal lesz 2 éves.
A nyáron vártunk egy tesóbabát,de őt sajnos a 11 héten elvesztettük.
De most újra babát várunk!!! :lol: :lol:
És hihetetlen optimizmussal gondolok a mostani terhességemre!!
Hiszem,hogy most nem lesz baj!! :lol:
Mintegy megelőlegezve a bizalmat a babámnak szeretnék csatlakozni hozzátok. :D
holka
 
 


Honey
Én a helyedben biztos elmennék UH-ra. Legalább annyit biztosan tudnál,hogy a kis petezsák jó helyen van…

Kistiggrincs
Én is rengeteget alszom. 9-kor ébredek a kicsimmel együtt aztán egész délelőtt a déli alvását várom és akkor megyek én is aludni.. :D
holka
 
 


Sziasztok!

Jelenleg Én gyeden vagyok itthon, de az előző terhességet szinte végig dolgoztam! Utolsó hónapot töltöttem csak itthon amit a későbbiekben meg is bántam! De most ilyen problémám nincs, kicsi Kornéliámmal együtt várjuk a kistesót!!! :) Amúgy Én adminisztrátorként dolgoztam! Úgy látom itt Mi vagyunk a lefiatalabbak :):) De Én is nagyon pozitívan állok most a dolgokhoz!!! Nem lehet semmi gond, és nem is lesz!!!!

Szép napot!!! :)

Kép
Kép
lanta
 
 


Hahó!

minnyá dobok táblit, csak elöbb visszaolvasok...

addig is annyit: én adminisztrátor vagyok, pénzügyön egy szállitmányozó cégnél. És úgy látom, engem érdekel legkevésbé a meló, mert max májusig akarok melózni :oops: Ha minden rendben lesz, akkor a fönöknek 12. hét után jelentem be. A kolléganök már pedzegették a dolgot, de végül letagadtam. Egyelöre nem akarom, hogy tudják benn...

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Én szívem szerint május végével szintén felejteném a melót, de amíg nincs meg a lakhatásink piaci kamatozású a hitelünk, tehát kétszer annyi a törlesztő részlet, mint lakhatási után.
Ezért nem lenne jó, ha az én fizum kiesne, de ha nagyon nem bírom, akkor valahogy megoldjuk majd nélküle.

Kép
kistiggrincs
 
 


Tábli
Kép

Bagzerka ötletét-miszerint a tábliból vegyük ki a heteket - most támogatom, mert egyrészt lusta disznó vagyok (most a napokat manuálisan állitom, de ahhoz is lusta vagyok, hogy kitaláljam, melyik függvénnyel tudnám automatikussá tenni... :oops: ) másrészt mindenkinek van vonalzója igy látjuk, ki hol jár. Harmadrészt már én is bekavarodtam a napok számát illetöen: védönénivel számoltunk terminust, és ugy koppra szept 9-e (a mensi idöpontjából ugye elvesznek 3 hónapot és hozzáadnak 1 hetet) viszont igy meg nem jön ki a hetek+napok száma, mert vasárnap lenne a hétfordulóm, az a 0. nap :roll: :roll: Nah, mindegy. Most még igy hagytam 7-vel, de a kiskönyvbe már terminusként 9-ét irtunk...

kistiggrincs :)
hát igen, a kényszer nagy úr!!! :roll:

Álomkór: jaj, ne is mondjátok, délután 2 körül egyszerüen le akar esni a fejem. Elöször azt hittem, elájultam, de rájöttem, hjogy csak iszonyat álmosság tört rám... :oops:

Új zebrásoknak üdv, van még hely a tábliban, férünk jócskán!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu!

A hetek levétele szerintem is jó ötlet. Nekem is mást írtak a kiskönyvbe. Szülés várható ideje: szept. 5.

Ja! És aludjunk egyet.....! :D

Kép
Kép
konan
 
 


Sziasztok!

Csinálok én is vonalzót.
Lanta, kb. egyidősek lehetünk! :lol:
Én ma vagyok 4 hetes, 5 napos.

Nekem is volt nyáron vetélésem. :cry:
És én is nagyon optimista vagyok! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak! :lol: :lol:

Jó sokat írtok, alig győzöm olvasni :wink:

De jó annak, akinek már van kiskönyve :D Én febr. 1-én megyek dokihoz legközelebb, és csak utána a védőnőhöz, aki ad könyvecskét. Már nagyon várom, hogy láthassam Picúrkát :D

Honey, tiszta jó, hogy a nászéjszakán fogant meg a babátok :lol: Nászúton már mi is hárman voltunk :D Mondjuk már az esküvőn is. Sárikám akkor volt 12 hetes, akkor még semmi nem látszott, és akkor még benne voltam ebben a hányós korszakban, és azon izgultam előtte, hogy csak az nap ne legyek rosszul. De kicsi lányom nagyon jól viselkedett, és egész nap teljesen jól voltam :D Mindennek nemsokára 2 éve. Hova mentek nászúrta?

De jó annak, aki építkezik, vagy költözik. Már én is úgy költöznék egy sajátba. Anyósoméknál lakunk, mondjuk egy rossz szavam sem lehet, mert nagyon szeretem őket, meg ők is engem, meg az unokájukat, és amiért hálás vagyok nekik, hogy nem szólnak bele a gyereknevelésbe, csak segítenek, ha tanácsot kérek. Szóval minden jó, csak azért egy saját akkor is saját...

Minyu, én is bekerülhetnék a táblázatba?
Terminus(internetes kalendárium szerint, még nem hivatalos) szept.1.,Kórház: Kistarcsa, Flór Ferenc, lakhely: Pécel, testvér:1 lány, köv vizsg. 02.01. köszönöm
:lol:
Ráér ezzel foglalkoznod, ha több név is összegyűlt, miattam most ne állj le szerkesztgetni :wink:

Na megyek, tanulok, míg alszik a leányzó, mert szombaton vizsgázom...

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Ichtus: mi Pécelen építkezünk :)

Kép
kistiggrincs
 
 


Egyébként a terhesség most már tuti összefügg az építkezéssel! :D
Mi nászút után költözünk az új kecóba!!
Mondanom sem kell, hogy 1 hete ( amikor még nem tudtam a piciről ) kanapét cipeltem, meg íróasztalt. ja, és kb 10 doboz rohadt nehéz csempét! :D Ha ezt túlélte a pici, akkor bármit!!
A vicces az, hogy berendeztük a babaszobát irodának ( mert még későbbre volt tervezve )
Vasárnap beraktuk a bútorokat, majd hétfőn megtudtam, hogy babánk lesz!!! :D :D

Szóval akkor még semmi keringésre, vacs szivecskére ne számítsak 5,5 hetesen? Annyira különböző infők vannak a neten erről.
honeymoon
 
 


Ilyen vonílzóra hol tudok szert tenni?
honeymoon
 
 


Ichtus,
én meg az anyósodat irigylem Tőled!!! :D :D :D
Az enyém még abba is megpróbált beleszólni, hogy kalapom vagy fátylam legyen az esküvőn és milyen legyen a hajam!! :D
még jó hogynem ugyan abban a városban lakunk! :D
honeymoon
 
 


petra: szintén zenész, de én vetőmagokkal foglalkozom :)

Asszem a szezonban nem fogok tudni dolgozni mert julius augustusban a szántóföldet járni 40 fokban szerintem nem reális, így a főnökömnek amint meglesz a kiskönyvem szólni fogok. Időt kell neki adni hogy át tudja szervezni a melót.

Kicsit kitoltam vele...

Kép

Kép
starlark
 
 


Starlark!
Ennek örülök, te hol végeztél?

Kép
Kép
petra1980
 
 


Nekem elég sok fehér folyásom van. Szerintetek ez normális???

Kép
Kép
petra1980
 
 


petra: igen tök normális a folyás ( akkor is ha több mint , amikor nem voltál terhes )
Az a lényeg, hogy szagtalan legyen és semilyen más tünet ne kísérje!
honeymoon
 
 


Köszönöm.
Tüneteim: ez a fehér folyás, álmosság, mellfeszülés, és néha egy kis alhasi fájdalom.

Kép
Kép
petra1980
 
 


Detto!!
Az alhasi fájdalom a dokim szerint jót kelent!!
te mikor mész UH-ra?

Nekem majdnem állandóan van. de főleg esténként, mintha "izomlázam" lenne az alhasamban.
A mellem annyira fáj, hogy hajnalanta felébredek rá.
A párom legnagyobb örömére 75 E-ettem :D
honeymoon
 
 


Honeymoon!

Mi karácsony előtt költöztünk. Cipekedés, takarítás, létrázás..... minden volt! Akkor még én sem tudtam. Szilveszterkor kezdtem el sejteni, hogy itt már tuti van valaki a pociban.
Amikor én a dokinál voltam kb. ugyanannyi idős babás voltam mint most te. Petezsák látszott, halványan rémlett, hogy van benne valaki és halk szívhang is volt. Szerintem hétfőn már látni fogtok belőle valamicskét, ami egyelőre bőven elég. Hidd el, olyan boldog voltam, hogy csak na!!! Egyébként én is hétfőn megyek a következő UH-ra.

Tényleg! Lányok! Aki 7-8 hetesen volt UH-n! Még mindig hüvelyi UH vagy már hasi?

Kép
Kép
konan
 
 


Petra!

Én óvónő és fejlesztőpedagógus vagyok és már 6. éve GYED-en!

Konan!

Szép név a Csaba, a legnagyobb kisfiamat is így hívják!

Márti
borossné becz márta
 
 


konan: jaj de jó lenne ha látnánk már valami pozitívat!!! Úgy sokkal nyugodtabb szívvel mennék el nászútra!

KÖZÉRDEKŰ:
tudom, hogy még korai és még babonából nem szokás... DE!
Az budapesti Árkádban lévő C&A ban március elején 2 napig az újranyitás alkalmából 20%-os árleszállítás lesz! Álomszép babarucik vannak!!! :D
Még nem publikus a dolog én is csak azért tudom, mert az ügyfeleim. De majd megírom a pontos dátumot. Persze csak ha nem vagytok tűl babonásak
honeymoon
 
 


Konan, nekem Sáránál 12. hétig hüvelyi volt. Őszintén szólva igen elcsodálkoztam, mikor írtátok többen is, hogy hasi uh volt nálatok. Én eddig azt tudtam, hogy ilyen pici korban csak hüvelyi van :shock: ezek szerint ez orvos, kórház, szokás függő??? :roll:

Kistigrincs, tiszta jó, melyik részen?

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Honey, ez jó hír!!! :lol: Én nem vagyok babonás, így biztos ellátogatok majd! Várjuk akkor majd a bővebb infot, ha megtudsz vmit :wink:

Katica

Kép
Kép
Kép
ichtus
 
 


Sziasztok!

És én még azt hittem, hogy korai sorstársakat keresnem... :)
Szóval én is szeptemberre várom a picimet, akit egyelőre csak egy teszt bizonyít, de elvileg 09.23 lesz a terminusom. Remélem jövő héten az orvosom megerősít.
Még nem olvastalak vissza benneteket egészen, de láttam, hogy van egy tök jó kis táblázatotok. Segíteni fog képbe kerülni. ;)

Különben Kaposvár mellett lakom, és van egy kislányom, aki júniusban lesz egyéves. Szerettük volna a kistesót minél hamarabb összehozni, úgy látszik, sikerült.

Egyet had kérdezzek. Márti!
Látom azt írtad, hogy 6. éve gyeden vagy... először is gratula a kitartásodhoz, és erődhöz, bizti nem egyszerű.
A gyedet téynleg minden babánál újraszámolják, vagy az első után megállapított összeg érvényes a lejáratig?

Na most ennyi elég belőlem. Dugultam. :D

Üdv:
Yvette

Kép
Kép
lolababa
 
 


Welcome!! Lolababa! :D

megcsináltam ezt a vonalzót, de hogy tudom ide beilleszteni?
honeymoon
 
 


Szia Honeymoon!

Menj bele a profilodba (segédletek alatt), és az aláírás szerkesztéséhez másold be a vonalzó url kódját.

Kép
Kép
lolababa
 
 


Kösziiii!!! :D

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Majdnem...
A másik kódot másold be ;)
De azért meglestem a vonalzódat. :)

Kép
Kép
lolababa
 
 


Szia Lolababa üdv itt!

Látom gyülekezünk szépen :)

Ichtus: fenn a hegyoldalban, mi leszünk az utolsó ház abban az irányban. Nagyon várom már, hogy költözhessünk :)

Kép
kistiggrincs
 
 


Szia Kistiggrincs!

Látom elvileg 2 nap van köztünk?
Akkor ti már tavaly összehoztátok... ;)

Kép
Kép
lolababa
 
 


Hiába, szőke vagyok! :D

de nekem csak ez kód van megadva.
Mind1. Részletkérdés...

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: