Új privát üzeneted érkezett!

Hű, Manócskák, most veszem észre a vonalzódat. Gratulálok!
Nálatok sem lesz sok különbség, egy éven belül fog megszületni a két baba?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


sziasztok,igen 10és fél hónap,hamar megfogant,de akkor már nem szoptattam,mert nagyon kevés volt a tej,nem volt elég a picimnek,mert annyira sírt .szóval így gyorsan terhes lettem,de a 3.gyerekem után az ikreket meg 21 hónap különbséggel szültem,az se semmi.ahhoz képest,hogy nem volt segítségem jól bírtam.

mó73
 
 


 
 

Akkor azért sikerülhetett ilyen gyorsan. Én meg csak lestem, hogy szoptatás mellett... :shock: Bár van egy barátnőm, aki 11 hónappal fiatalabb, mint a bátyja. A szülei azt hitték, a szoptatás megvéd a fogamzástól. :wink: Nem úgy lett. :D

Manócskák, és te szoptatsz? Én nem mertem tovább, kb. 3 hete elválasztottam Benit. Igaz, már úgyis időszerű volt, legalább megvolt az indokom, ami miatt elszántam magamat, mert másként ki tudja meddig húztuk volna. :oops: Azt hittem, nagyon nehéz lesz ,de egész könnyen viselte.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 



egyébként én még ilyet nem hallottam,hogy a szoptatás megvéd a teherbe eséstől.sőt engem mindig figyelmeztetett a doki,hogy ,ha valaki nem védekezik az rögtön terhes lehet.

mó73
 
 


Uxi, Manocskak, gratulálok a pocaklakókhoz!

Hú, Mó, hol lehetett olvasni, hogy mennyi idősek a gyerekeid?

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


zdori,írtam néhány helyen,hogy mennyi idősek.már nagyok 5-en iskolások:17,16,13,11,11évesek.és egy kicsi,aki 3éves ő ovis.

mó73
 
 



Ez egy közhiedelem, mert a szoptatás elvileg gátolja a peteérést.
Csak az a bökkenő, hogy nem mindig van így, meg azt ugye előre nem lehet tudni, kinél meddig és mennyire gátolja.


Nekem a lányomnál 6 hónapig nem jött meg, pedig nem csak szopott, hanem tápszert is kapott, a fiamnál csak 11 hónap múlva érkezett, ő 8 hónapig csak szopott, de még utána is elég sokat kérte. Viszont elég szabálytalan ciklusaim voltak, sűrűbb is a kelleténél, gondolom akkor állt volna helyre, ha a szoptatást abbahagyjuk,és a hormonok is visszaállnak, de most nem így alakult.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Néha-néha én is meglesem, írt-e valaki, örömmel látom, hogy most volt mit olvasni (igaz én sem nagyon aktívkodtam eddig).

Mó, gratulálok a szép nagy családhoz!

Manocskak, Uxi nektek pedig a Babához!

Zdóri! Hogy vagytok, milyen az élet a két kicsivel?

Laki papnéról és a babájáról tud valaki? Jól vannak?

Mi is szeretnénk Emmának kistestvért.

Manocskak, kérdezhetek a Hit gyülivel kapcsolatban? Bár nem jellemző, hogy nézem a Vidám vasárnapot, de azért régebben néha belenéztem, de mindig csak Németh Sándort lehetett látni, hallani. Van a gyülekezetben más prédikátor (így nevezik?) is? Vagy ő az egyedüli vezető?

Miért gondolod, hogy a papok hazugságot prédikálnak? Én úgy általában nem ezt tapasztalom (katolikus vagyok), bár az tény, hogy ők sem egyformák, de alapvetően a Szentírás alapján tanítanak. Konkrétan mit értesz bálványimádás alatt?

Egyébként tényleg mindegy, hogy ki milyen vallású, nem ez a lényeg, de szívesen megismerném más egyházak, felekezetek szokásait is, anélkül, hogy bármelyiket kritizálnám. Legalábbis igyekszem a szubjektív véleményemet megtartani magamnak...

KépKép
KépKép
atizka
 
 


szia atizka,én is katólikus vagyok,de ezt a hit gyülit nem bírom.szerintem csak a N.Sándor beszél,de biztos többen osztoznak.a hit fontos az embernek,de csak az istenben kell hinni.és én pl:csak személyesen adakozom a szegényeknek.nem adok sehova a jövedelmemből %-ot,hanem én személyesen a szegényeknek segítek,amikor tudok,engem senki ne hülyítsen.nincs igazam?

mó73
 
 


mó73 írta:engem senki ne hülyítsen.nincs igazam?

Ezt hogy érted? Csak mert nekem nem világos teljesen. :oops:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Atizka, köszi! Ti is mostanában szeretnétek kistesót?

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


uxi,nem neked írtam.a hit gyülire értem.

mó73
 
 


Köszönöm a ránk-gondolást. Testileg jól vagyunk és talán a szorongásom is múlik. Mindenesetre ma láttunk egy gyönyörű kettős szivárványt és ez számomra azt jelenti, hogy Isten nem felejtkezett el rólam. A napokban az jutott eszembe, hogy teljes erővel kapaszkodom bele, de a kép, ami megjelent, hogy Ő tart teljes erővel, míg átvészelem ezt a nagyon nehéz időszakot. Ha lehet, továbbra is imádkozzatok értünk. Előre is köszönöm.

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Anna, imádkozunk érted és a babáért!

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


atizka
Igen ott csak Németh Sándor prédikál, de őket pásztoroknak hívják.
Minden városban más és más a pásztor. Mi a Vidám Vasárnapot, ha nem tudunk fölutazni Pestre akkor a neten nézzük végig.
Bálványimádás alatt azt értem, hogy a templomokban szobrokhoz imádkoznak az emberek, de mint tudjuk és a Bibliában is benne van Jézus feltámadt a halálból, akkor minek van szükség keresztekre és faragott szobrokra.
A templomokban bálványokhoz imádkoznak.


Nem vitatkozni akarok veled, de te hallottál már olyan emberektől gyógyulási bizonyságot akik templomba járnak?
Mert én egyszer sem hallottam.
Nekem 8 évvel ezelőtt nyakcsigolya repedésem volt, a baleset után nekem olyan fejgörcseim voltak, hogy a Qualerin nem használt, csak annál egy erősebb fájdalom csillapító.
Amióta a Hit Gyülekezetbe járok nincs szükségem semmilyen gyógyszerre, mert elmúlt teljesen a fejgörcsöm.
De a gyülibe vannak olyanok akik rákos betegségből gyógyultak meg (orvos igazolta). Ilyet hallottál már?
Nekem a párom (amikor még nem ismertem) leírta az imáit, hogy milyen feleséget szeretne maga mellett (alakra, természetre és stb). Megismertem a párom és ezt a füzetet megtaláltam (amit ő azt gondolta, hogy már nincs meg) elolvastam amit írt és rám illett minden szó amit abba a füzetbe beleírt.

A fiaimnak az óra rendjébe be van iktatva a Hittan oktatás, de ők nem járnak, hiszen szabad vallás gyakorlás van.
A Hit Gyülekezet Magyarországon a 4. helyen áll akiket nem az állam pénzén fejlődik.
A Gyülekezet nem veszi el az emberek pénzét, mint azt bárki is mondja, a Bibliában is meg van írva, hogy tizedet kell fizetni, mert az Istené.
Aki nem vet az nem is arat.

manocskak
 
 


Anna! Most is vannak gondok? Lemaradtam vmiről? Nagyon gondolunk rátok. Isten pedig meghallgatja az Övéi könyörgését! :wink:

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


én sem vitatkozom veled! milyen tizedet?ez hülyeség!Németh Sándor 20milliós kocsival jár,mit gondolsz miből?nekem senki ne prédikáljon,én egyedül csak az Istenben hiszek! A gyógyulásról pedig reális véleménnyel vagyok,figyelj,ha fáj a fogam fizetek 15000 ft-ot vagy amennyit kérnek és megcsinálják.vagy bármi bajom van az orvosom meggyógyít!nekem ne írj hülyeségeket!pénz beszél ,kutya ugat!!!!!ennyi!

mó73
 
 


Én hallottam olyan embert, nem is egyet, aki templomba jár, és az Úr meggyógyította. Rákos beteget is, egyik napról a másikra. A templomba járók közül is szoktak az Úrhoz fordulni gyógyításért. :wink: Csak nem ezen van a hangsúly. Szerintem mindenképp az Úr gyógyít meg, akkor is, ha ez orvosok által történik.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Egy igét hoztam, nekem nagy vígasztalás volt. Egy életvédő képzésen voltam, onnan hoztam el egy szórólapot, amiben ezt találtam.

"Lássátok be, hogy csak én vagyok, nincsen Isten rajtam kívül! Én adok halált s életet..." ( 5 Mózes 32,39)

Tegnap sokszor éreztem, hogy szúr a hasam alja, elég ijesztő volt. S mivel még az első harmadban vagyok, kicsit aggódtam, mi lesz ebből. Ekkor fedeztem fel ezt az igét, s megnyugtatott.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 



Az amiket írtál, én azt úgy veszem, hogy vitatkozol, de nem baj. Mindenkinek meg van a maga véleménye.
Nálunk a papnak van olyan Audi autója akinek senki másnak a faluban, az szerinted miből van neki? (sőt a faluban amióta ő a pap mindig különc autói voltak)
Erről ennyit, hogy a Sándor Pásztornak milyen kocsija van.
Csak tudod a papok bort isznak és vizet prédikálnak.
És, ha dokid nem tud meggyógyítani akkor mit csinálsz? Kifizetsz milliókat, hogy külföldön meggyógyítsanak meg, ugyan már ezt te sem gondolod komolyan.
A papok, hogy tudnak megszabadítani a bűneidtől?
Érdekes nekem a doki mégsem tudta a fejfájásomat elmulasztani. Ha rá hagyatkozom még mindig gyógyszereket szednék, de ez már a múlté. És HÁLÁS VAGYOK AZ ÉLŐ ISTENNEK, HOGY MEGGYÓGYULTAM ÉS A FÉRJEMET IS CSAKIS NEKI KÖSZÖNHETEM!!!!!!!!!!!!!!
És ezt a gyógyulást nem papnak és nem orvosnak köszönhetem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

manocskak
 
 


hát látom neked hiába írok ,..... téged terelni kell.nem véletlen pásztor a neve .....én szerintem egy embert se kéne terelni,csak a birkákat,nem?én pedig hiszem,hogy az orvos azért van ,hogy meggyógyítson.egy istenbe kell hinni,ez a Németh S. épp olyan ember ,mint bármelyikünk,csak okosan csinálja.habár múltkor egy ismerősömnek igaza volt,mikor azt mondta,hogy ha valaki megakar gazdagodni a mai világban,akkor kikell találni egy "vallást".hát igen,mert a sok birkát lehet terelni,még a tizedet is kifizetik..... a papokról meg én is tudok mindent én őket se szeretem,90%-uk homoszexuális.én csak istenbe hiszek,de ahhoz nem kell járni egy csomó birka közé.na ha akarod lezárhatjuk a vitát,úgyis nekem van igazam.

mó73
 
 



az egy mondás ,hogy ha valakit megkeresztelnek egy báránykával több!nem tudtad? de a gyülibe sok bírka egy emberre hallgat,aki olyan sima ember,mint bárki ,csak tereli őket,mert tényleg bírkák.ez a különbség.

mó73
 
 


Bocs, lányok, hogy beleszólok, de itt nem azzal az indulattal "beszéltek" egymással, amiről azt írja a Biblia, hogy "az az indulat legyen bennetek, mely volt a Krisztus Jézusban is". (Fil 2, 5)

Azt írja az Ige, hogy van Jó Pásztorunk. Nem más, aki terel bennünket, hanem Ő. De az Ő "báránykájának" lenni nem szégyen! Sőt, eza legnagyobb dolog a világon!
Itt a földön azonban kétségkívül kiválasztott Isten némelyeket, hogy hirdessék a gyülekezetnek Isten szavát. Ezt is Isten rendelte. Más kérdés, hogy valóban azok hirdetik-e az Igét sokaknak, akiket Ő hívott el erre a szolgálatra. Mindig is voltak tévtanítók, ma is vannak. Hogy kik ezek, nem áll hatalmamban eldönteni. De egyikünknek sem áll hatalmában. Isten ítéli majd őket, nem szeretnék majd a helyükben lenni...

Remélem, nem írtam semmi bántót!

Isten-áldotta éjszakát mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Uxi, nagyon jó a Bibliai idézet, köszi hogy beírtad!!! Igen, már mi is szeretnénk kistestvért.

Anna, továbbra is imádkozom értetek! De tényleg, most mi van veletek?

Név nélkül reagálnék én is néhány dologra.
Isten bárkit meg tud gyógyítani, akit akar, mindegy neki, hogy milyen egyházba, gyülekezetbe jár vagy talán nem is jár.

Ha az, hogy hetente misére járok, és meghallgatom a papot, azt jelenti egyeseknek, hogy "birka" vagyok, vállalom!!!
Nem a papok bocsájtják meg a bűnöket, azt csak Isten bocsájthatja meg, a gyónást én úgy veszem, mint egy lelki beszélgetést.
Sajnos a papok között is, mint minden más halandó között is vannak, lehetnek eltévejedettek, DE nem ez az általános!!! Ebből kiindulva azt is mondhatnánk, hogy az emberek 90%-a homoszexuális... Ugye ez azért messze nem így van...

Bálványimádás: a katolikus templomokban valóban vannak szobrok, képek azért, hogy emlékeztessenek valakire: egy szentre, Máriára vagy éppen Jézusra. Gondolom mindenki ajándékozott már képet magáról, gyerekéről nagyszülőnek azért, hogy ha ránéz a képre eszébe jusson, gondoljon rá. "Értelmes" hívő nem a szobrokhoz imádkozik, hanem Jézushoz, vagy közbenjárásért egy-egy szenthez. (Ha emberek is közbenjárhatnak értünk imával, miért ne járhatna értünk közbe Mária, Szent Rita, Szent József, stb...?) A kereszt pedig jelkép is lehet, "Igen, én Istenhez tartozom!" (Ugyanúgy, mint ahogy az autójukra is sokan felragasztják a "halacska" matricát.)

Mó! Mondd, te hány papot ismersz, hogy ilyen következtetést tudtál levonni???
És miért vagy olyan biztos, hogy nálad az igazság? Van egy véleményed, rendben van, de nem biztos, hogy neked van igazad.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Még néhány dolog, főleg Manocskaknak:
Mint írtam én katolikus vagyok. A katolikus egyházon belül jó ideje megindult a megújulás, talán te nem találkoztál vele, ill. nem hallhattál róla.
Jó pár évig jártam én is egy ilyen megújult, karizmatikus közösségbe, ami az egyházon belül működött. (Jó pár ilyen van már.)
Nem vezetője van, hanem felelőse, tizedet itt is lehet fizetni, de mindenkinek saját belátása szerint, amennyit jó szívvel tudott adni, ill. amennyit a pénztárcája megengedett. Nem is mindenki fizetett, de ezt soha senki nem tette szóvá. Viszont forintra pontos elszámolást vezettek, és ezt a pénzt mindig a közösség céljaira fordították: magyar fiatalok támogatása külföldi evangélizációs iskolában, rendezvények, táborok megszervezése, esetleg a kevésbé tehetősek támogatása.
És hidd el, én nagyon sok tanuságtételt hallottam gyógyulásokról, fizikairól és főleg leki gyógyulásról. Sok megtérést láttam, annak ellenére, hogy mindez a katolikus egyházon belül történt!
Amiért most nem járok már, az az, hogy a férjem nem egy közösségi ember, ő nem szeretne ide tartozni, pedig hívő. Nem fogom eröltetni, így viszont nem tudok a közösség teljes értékű tagja lenni, mert az oda tartozás bizony kötelezettségekkel is jár, amit persze mindenki szívesen vállal. Nagyon sokukkal tartom a kapcsolatot most is, tudom, hogy akár imában, akár másban számíthatok rájuk.
Egyébként értem is nagyon sokat közbenjártak, iszonyat sokat szenvedtem, mert egyedül voltam, holott már nagyon szerettem volna családot. És látod: van egy nagyon rendes, aranyos férjem, meg egy gyönyörü, egészséges lányom! Az Isten az ő és az én imáimat is meghallgatta...

Gondolom a Hit gyülekezetében ilyenről nem igazán beszélnek, sőt inkább az ellenkezőjéről. Folyamatosan azt érzem a hozzászólásaidból, hogy nektek azt tanítják, hogy aki nem Hites, az már nem is lehet hívő. Nem is üdvözülhet? Vagy hogy van ez???

KépKép
KépKép
atizka
 
 


atizka
a tized fizetés nem kötelező, mert ahogy írtad mindenki a pénztárcája szerint adakozik.
Nálunk is vezetnek rendesen minden költséget a befolyt pénzről, amit ha akarunk meg is nézhetünk.
Tudod nálunk a pap viszont molesztálja főleg a fiukat. Annak idején mesélte a párom amikor ő gyerek volt, hogy nála is próbálkozott a pap, de ő ellenállt.
Volt aki viszont hajlott a pap közeledésére.
Számtalanszor próbálták őt már innen elküldeni, de sajnos nem sikerül.
Csak tudod van egy dolog amit azóta értek amióta a Gyülibe járok, hogy Máriához Isten anyjához, miért imádkoznak az emberek, hiszen ő csak addig szerepelt a Bibliában is amíg megszülte Jézust, de többet hallani sem lehet a későbbiekben róla.
Megmondom őszintén, hogy én Mó-val pont ezért nem is állok le vitatkozni, mert ő más szemszögből nézi a dolgokat.
Tudod én azóta nem jártam Katolikus templomba amióta a nagymamám meghalt, ő vele minden vasárnapi misén ott voltam, amikor náluk nyaraltam.
De a Gyüliben egészen másként érzem magam oda úgy megyek mintha egy nagy családhoz mennék, mintha mindenkinek a rokona lenne, nem úgy mint a templomba akik elmennek egymás mellett.
Nagyon scalád centrikus ez a Gyülekezet és én pont ezt tartom jónak, hogy nem úgy megyek oda, hogy néznek rám mintha más bolygóról jöttem volna, hanem mintha mi évek óta ismernénk egymást.
Itt is szokott a Gyülekezet tartani családi hétvégét amikor különböző programok vannak lovaglás, bográcsban főzés, foci és stb.....
de mindenki azzal a Gyülekezettel vagy éppen amilyen vallást gyakorol abban érzi jól magát, és azt is tartja jónak.

manocskak
 
 


manocskak írta:Csak tudod van egy dolog amit azóta értek amióta a Gyülibe járok, hogy Máriához Isten anyjához, miért imádkoznak az emberek, hiszen ő csak addig szerepelt a Bibliában is amíg megszülte Jézust, de többet hallani sem lehet a későbbiekben róla.
.

De igen, Jézus anyja később is szerepel a Bibliában, nem csak Jézus születésekor. Ha gondolod, szívesen beírom az is, hol találod... Attól, hogy máshol nincs akkora Mária tisztelet, mint a katolikusoknál, még benne van, legalábbis az enyémben biztos :wink:

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Gondoljatok ránk légyszi, ma délután megyünk először orvoshoz, megnézi, ki lakik odabent.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Renden Uxi. Aztán gyere és mesélj!

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok? Ahogy látom, pár ismerős már van :)

26 éves vagyok, két lányom van, aztán a többi majd menet közben kiderül :wink:
Vendég
 


Szia Panndi! Gyere ide is! :D

KépKép
KépKép
atizka
 
 


én nekem semmi bajom a vallással,csak ezzel a N.Sándorral van bajom,NEM BÍROM!meg azokat se akik oda járnak! mind hamis csalás.hülyeségekkel hülyíti az embereket."tereli őket" .hát én soha nem mennék oda.szerencsére katólikus vagyok és mind a 6 gyerekem megvan keresztelve,nekem ennyi elég.

mó73
 
 


SziasztoK!
Egy 11 mm-es babát láttunk, s dobogott a kis szíve. :D A dokinéni meg nagyon aranyos, szimpatikus. Viszont van a baba mellett egy vérömleny is. A doki szerint nincs ok aggodalomra miatta, reméljük nem okoz problémát.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Uxi, :) :) :) ! Csodajó lehet Isten kis teremtményével most neked egy testben együtt! :)

HELLÓ, Panndi! :lol: Puszilom a lányokat, bár nem tudják, ki vagyok... Jól vagytok?

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 



A téma lezárása végett, én pedig templomba nem tenném be a lábam.
És tudod ez egy olyan topik ahol keresztény várandós anyukák beszélgetnek, már ne haragudj, de te milyen Keresztény vagy aki más vallását nem tartja tiszteletben?
Én mindenki vallását tiszteletben tartom, hiszen én is Katolikusként lettem megkeresztelve, sőt a két fiam is és az egész családom.
Az édesanyám és a testvéreim sőt az egész családom tiszteletben tartja, hogy én a Gyülekezetbe járok és nem templomba.
De én most ebben a Keresztény Gyülekezetben érzem jól magam. FELSZABADULTABB vagyok és BOLDOGABB, a Templomba siratják a halottakat, de én szerintem nem siratni kéne őket, hanem örülni, hogy jó helyen vannak és még biztos vagyok benne, hogy a halottainkkal találkozni fogunk. DICSŐSÉG AZ ISTENNEK!!!!!!!!
Inkább adj HÁLÁT ISTENNEK a gyermek áldásért és azért, hogy egészségesek (és ti is azok vagytok) és ne a másik Keresztény embert kritizáld, mert ő nem jár templomba, hanem más Gyülekezetet választott!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Én a 4. babámat várom és HÁLÁT ADOK ISTENNEK, mert ma van 1 hónapja, hogy a Joel fiamat aki most 4,5 hónapos a halálból hoztam vissza, mert ha nincs Isten akkor most a fiamat egy hónapja elvesztettem volna, de HÁLA ISTENNEK Ő ERŐT ADOTT NEKEM, hogy a fiam a kezeim által életben van!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

manocskak
 
 


jó ,ha tényleg akarod lezárhatjuk a témát,egyébként én nem mondtam,hogy az embernek szükséges templomba járni,ahhoz,hogy higgyen istenben.csak azt mondtam,hogy az a N.Sándor mit képzel,hogy uralkodik a naiv embereken,habár igaz a mondás :könnyű Katát táncba vinni,ha ő maga is akarja.meg az is baj ebben a világban,ha valami történik,rögtön istenre fogják,pedig az ember mindenért a felelős.mit gondolsz miért van ennyi prostituált meg b... ebben az országban?na csá...

mó73
 
 


Először is, Uxi, garulálok a picike babához a pocakodban. Reméljük, következő uh-n már nyoma sem lesz a vérömlenynek sem. Netán új orvosod van? Csak azért, hogy külön kiemelted, hogy nagyon aranyos volt.

Szerintem sem sok értelme van azon vitatkozni, hogy ki melyik egyház tagja, jár-e teplomba vagy sem. Kritizálni meg végképp nem kéne!!! Az egy dolog, hogy mindenkinek megvan a saját véleménye, de meg kéne próbálni úgy fogalmazni, hogy azzal ne bántsuk meg a másikat. Legalább itt, ebben a topikban ne! Úgyis egy a lényeg, hogy akik ide írunk, hiszünk Istenben.

Képzeljétek, Emmi olyan kis aranyos. Ha este imádkozunk, akkor egy pillanatra már ő is összeteszi a két kis kezét :D . Aztán átvált tapsolásba, de annyira kis édes...

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Uxi, pihenj sokat!
Atizka, Emmi tényleg nagyon aranyos!!!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Atizka, igen, új orvosom van, és másik kórházat is kerestünk.
Elköltöztünk másfél éve, s nem is nagyon vágytam vissza a régi orvosomhoz, úgyhogy mindenképp újat kellett keresni. Kicsit izgultunk, hogy milyen lesz, de úgy tűnik, megérte váltani.

Beni meg azt szokta, hogy mikor este imádkozunk velük, utána hangosan kiáltja, hogy áámmmmen! és kitárja a kezeit közben.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Édesek ezek a törpék! :)

Anna, hogy vagytok?

Én is remélem, hogy legközelebb már nem lesz vérömleny! És örülök, hogy jó az új orvosod!

Kép
Kép
Kép
zdori
 
 


Köszönjük, testileg jól vagyunk. Lelkileg még nagyon sok feldolgoznivalóm van, de igyekszem :)
És ti jól vagytok a kisbabával?

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Sziasztok csatlakozhatok?Én egy ideje járok a babanetre de sajna ritkábban mint szeretnék.Én evangélikus vagyok van egy lányom:Anna most egy éves.Mi is szeretnénk több gyereket de majd meglátjuk hogy lesz.Most vagyok 28 éves vidéken lakunk de ideiglenesen apunál "táborozunk".
Vendég
 


"Erőt kértem az Úrtól, –
s ő nehézségeket adott,
melyeken megedződtem.

Bölcsességért imádkoztam, –
és problémákat adott,
melyeket megtanultam megoldani.

Előmenetelt óhajtottam, –
gondolkodó agyat és testi erőt kaptam,
hogy dolgozzam.

Bátorságot kértem, –
és Isten veszélyeket adott,
melyeket legyőztem.

Szeretetre vágytam, –
és kaptam az Úrtól bajba jutott embereket,
hogy segítsek rajtuk.

Kegyes jóindulata helyett
alkalmakat kaptam a jóra.

Semmit nem kaptam, amit kértem,
és mindent megkaptam, amire szükségem volt."
(Ismeretlen szerző)
Vendég
 


Szia Gitka itt is! szép ez a vers, néhány sora rám is igaz.

Hallottatok a Nemzeti zarándoklatról? Tegnap említette a férjem és most rákerestem a neten, mi is lesz ez. Ezt találtam:

Nemzeti Zarándoklatunk formája, hogy településeink vezetőiként közösségeink élére állunk, magunkhoz vesszük jelképeinket és békés zarándoklattal Zemplénből - 2009. június 10-én Pálházáról, 2009. június 11-én Komlóskáról - gyalog elindulunk Budapestre. Minden égtáj felől elindul egy-egy menet a főváros felé és 2009. június 20-án mindannyian ott találkozunk. Kérjük, hogy minél többen csatlakozzanak hozzánk az ország minden részéről, kelet felől, dél felől, nyugat felől és észak felől is.

A településvezetők javaslatait és a lakosság nehéz anyagi helyzetét figyelembe véve azt kérjük, hogy Zarándoklatunkhoz lehetőségeikhez képest csatlakozzanak egy órára, egy napra, vagy akár több napra is. Köszönettel fogadjuk, ha egy staféta jelleggel a településük határában várják a Zarándokokat, és a szomszéd település határáig már együtt tesszük meg a következő kilométereket. Így minden nap folyamatosan utunk során 8 órától 20 óráig, magunkhoz gyűjtjük a csatlakozókat.

Budapesten 2009. június 20-án az égtájak felől érkező zarándokok találkozásakor egy napos rendezvényt tartunk. Ide várjuk mindazokat, akik egyetértenek a Zarándoklattal. Előre meghatározott helyeken és időben találkozunk, ahonnan a központi rendezvény helyszínéig az utolsó kilométereket gyalog tesszük meg a minket támogató fővárosi lakossággal közösen. Történelmi egyházaink ökumenikus istentisztelete után nagygyűlést tartunk, ahol véleményt mondunk, és javaslatokat teszünk.


Remélem sokan csatlakoznak hozzájuk, és csak olyan emberek, akik békés szándékkal teszik.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


sziasztok,szép a vers,nekem is tetszik. Alex: Kép

mó73
 
 


Sziasztok!
Én megint megyek a kórházba. Most meg a cukrom lett magas (9,4).
Gitka, én most nagyon benne vagyok a tanulásban :wink:

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: