Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Kismamák!

Itt vagyok,nem vesztem el!Arik vagytok,hogy így hiányoltok! :lol:

Heni!Nagyon édes a pocakod!

Tabati!Elhiszem,hogy nagyon megijedtél!Én is így tettem volna a helyedben!Biztos rohannék a dokihoz!
Írtad,hogy voltál fogdokinál.
Az ugye igaz,hogy a kismamama is kaphat érzéstelenítőt,ha tömik vagy húzzák a fogát?Nagyon remélem,hogy igen,mert én az nélkül nem bírom ki. :oops:

Képzeljétek!Amit most leírok nem elrettentés képpen írom,csak megosztom Veletek.Hétfőn hívott az egyik barátnőm.1-2 hét eltéréssel együtt lettünk terhesek az ősszel.Hétfő reggel ment a 18.-ik heti ultrahangra,bement vele a férje is,megakarták tudni,hogy lány e vagy fiú.És nagyon szomorú hírt közöltek velük.Neki is elhalt a babája.
Rettentően sajnálom.Mondtam neki,hogy át tudom élni,ami vele történt.Szerdán műtötték meg,Hrabár a dokija.De szegénynek már meg kellett szülnie,hisz pont félidős volt.Neki is 6 hónapot javasolt a doki,de azt mondta,hogy max 4 hónapot várnak,hisz erre a terhességére is több mint 3 évet vártak.Fél,hogy megint sokat kell majd várniuk.
Hát szörnyű!Ja és 99 %,hogy a köldökzsinór rátekeredett a baba testére és ez okozta az elhalást.

Még mindíg fogyózok,de csak mértékkel.De most több mint egy hete stagnálok.4 és fél kg ment le.A tornát már egy kicsit visszafogtam.Nem járok ki futni és nem súlyzózok.Csak szépen light-osan tornázgatok és délután olyat eszek ami nem hízlal.
A tornát azért fogtam vissza,mert elkezdtük az újabb babaprojektet! :wink: :wink: :wink:

Egyre gázosabb a helyzet a melóhelyemen.Februárban nagyon kevés melónk lesz.Minden héten 2 napi munka.Ez elég gyászos.Sőt a fizunk is elég gyászos lesz.És március 1.-ig még több száz embert elküldenek a gyárból.
Múlthét szombaton bementem túlórázni.Beígérték a nagy túlórapénzt,most meg benyögték,hogy nincs rá keret.De a munkánk az jó volt!
Végül is úgy lett megoldva,hogy kapunk egy nap pihit,amit ugyanúgy kifizetnek,mintha bennt lettünk volna meg plusz az éjszakára járó pótlékot. Nem semmi ez a cég!

Vigyázzatok Magatokra és a babákra!Puszi

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Uppsz! ezek nem túl jó hírek... Mondjuk annak örülök, hogy elkezdtétek megint a babaprojectet, de a többi.... Sajnálom a barátnődet, nagyon is meg tudom érteni, mit érezhet... Pláne, ha már érezte, hogy mocorog... :( Szerencsére Beni baba még mindig nagyon aktív, és minden rendben vele, bár néha rám is a frász jön, és ez már sosem lesz másként. A hátralévő időben azért aggódunk majd, hogy érezzük-e a mozgásokat ahogy kell, ha megszületik, akkor meg azért, hogy eszik-e rendesen, nem felejt-e el levegőt venni... később ovi, suli... szóval ez már a sorsunk lesz. :)
Mindegy, remélem, egy ilyen negatív sztori nem szegi kedveteket és hamarosan Te is azt írod, hogy van egy +teszted. :) Jó lenne már.
A munkahelyedet is sajnálom, a férjeméknél is ez van. Januárban csak ma kellett először mennie rendesen a műszakjában, eddig összesen 2 napot dolgozott, mert nem volt munka.Ki kellett venniük kötelezően a szabadnapokat. :( Nem tudom, milyen fizetést kap majd, de már mi sem számítunk semmi jóra. A kölcsönt fizetni kell, néhány dolgot kell vennünk a babának is, de majdcsak megleszünk.
Akkor szinkronban vagyunk Sziszkó, mert én meg pont + 4 kg-nál tartok. :) Ami Nálad lement, nálam feljött...
Gyere gyakrabban, ha tudsz!

Tabati, Veled mi van? Eltűntél... remélem, azért minden rendben.

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy nem jöttem, de rázós hetem volt, és sajna a mostani is még ilyen lesz. :?

Csütörtökön voltam dokinál, minden oké szerencsére, méhszáj zárt 3000-res, afp is szuper lett, babu szépen fejlődik, egy fél héttel korábbra tették a szülést, így most én is csinálhatnék másik vonalzót, de inkább midig átvariálom majd. :D Nemét nem tudjuk, nem kérdeztem, úgy vagyunk vele, hogy ha elárulja a doki, akkor jó, ha nem akkor meg izgi lesz. Persze ha megkérdezi, hogy szeretnénk e tudni, akkor tuti nem bírjuk ki, úgyhogy addig jó, míg nem kérdez semmit. :lol:

Heni!

Szép nagy pocid van, nekem még nem ekkora, de már hihetetlenül nagynak látom. A júliusiakhoz a hétvégén raktam fel képeket, majd nézzétek meg, ha tudjátok. Vásároltam pulcsikat is, mert csak nem akar végetérni ez a hideg idő, és már mindegyik pulcsimból kilóg a hasam. :lol:

Sziszkó!

kaphat érzéstelenítőt igen, nekem is adtak, de a múltkor amikor még nem vártam babut megkérdeztem és akkor is mondták, hogy lehet. Meg barátnőm is a saját dokijánál érdeklődött, úgyhogy ne aggódj! :wink:

Sajnálom a barátnődet... :( Én viszont már egyáltalán nem tartok semmitől, egyszerűen érzem, hogy nem lehet baj. :D

Torna!

Szerintem nem muszáj egyáltalán visszafognod a tornát. Ha épp sikerül is a babó, de még nem tudod, akkor sem ártasz neki. Én direkt megkérdeztem még anno a dokimat. Jártam is rendesen edzésre, és nem lett baj látod. Most is járok csak kevesebbet meg ha érzem, hogy fáradok akkor abbahagyom. Érdekes, mindig másképp bírom. Most vasárnap pl. nagyon pörögtem. :lol: És emellett járok még kismamatornára is. Ja !

Heni!

Kérdezted a gyakorlatokat. Megpróbálok párat leírni.

1. Oldalt fekszel, 90 fokos szöget zár be a térded és úgy emelgeted a lábad. Ilyen normál tornáknál is szokott lenni. Aztán a sarkad emelgeted. Majd mintha kerékpároznál.

2. Háton fekszel, tarkón a kezed és jobbra balra fordulsz a törzseddel, amíg kényelmes csak addig. Én még le tudtam tenni a könyököm a földre. :lol:

3. Fekvőtámasz úgy, hogy a térded lennt van, a lábad csípőszélességben

4. Szintén négykézláb domborítani, homorítani.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. van még csomó, de azt labdán csináljuk, tudod olyan vajúdólabdán. Azok is jók, főleg a hátnak, meg a csípőnek. Előredöntjük a csípőt, meg hátra, körzünk vele stb.

Légzést is tanulunk. Fájdalomcsillapítót, meg tolófájáshoz, vajúdáshoz. Ami így hirtelen eszembe jut (még csak 2x voltam :oops: ), de nem tudom melyik, majd még máskor leírom pontosabban, ha már belejöttem, csak ízelítőnek.

Bevesszük a levegőt, benntartjuk (itt van, hogy időt néz a gyógytornász, van, hogy keveset tartjuk csak bent) majd kifújjuk és gyorsan újra be. Asszem ez a tolófájásnál van és azért kell gyorsan újra beszívni, hogy ne engedjük ellazulni a rekeszt, ne akadjon meg a folyamat.

Kép
Kép
tabati
 
 

 
 

Köszönöm szépen, aranyos vagy! :)

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni!

Nagyon szívesen! :D Én is kérnék tőled valamit... :oops: A ti topicotok is nagyon pörög és alig bírom követni, (most még a júliusit sem nagyon) és olvastam, hogy a csajok jó kis babaruha turkálókat találtak. De sajnos nem tudtam visszakeresni a linket, vagy lehet, hogy csak címet írtak. Meg tudnád nekem kérdezni, hogy hol van, vagy lehet, hogy emlékszel is rá. Olvastam a tesz-veszről is sokan vásároltak, vagy arról volt csak szó? Majd később igyekszem követni, jó, hogy ti előrébb jártok egy hónappal, sokmindent el lehet lesni. :wink: Csak tudjam követni! :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok Lányok!

Heni!Most nézem a vonalzódon a bébid születésének időpontját.Pont május 31.-re voltam én is kiírva. :cry:
Szóval akkor most lennék 23 hetes.Hű,de furcsa.Úgy elment ez a 3 hónap.

Képzeljétek!
Tegnap elmentem a nőgyógyászom magánrendelésére.Ugye az ősszel azt mondta nekem,hogy mielőtt babát szeretnénk,menjek el hozzá,és elküld vizsgálatokra.Szóval elmentem hozzá,meglepődtem,mert megismert,nem kellett neki magyarázkodnom,hogy ki vagyok.Megvizsgált,rákszűrést is csinált.Azt mondta,hogy minden rendben a hasfalammal,szépen begyógyult.Adott beutalót a vérvételre,majd jövőhét kedden megyek be az Sztk-ba.Erre rá kb 2 hét múlva meglesz az eredmény.Ja és mondta,hogy páromat is küldjem el egy vérvételre,mert kíváncsi az ő eredményeire is.
És ha mindkettőnk eredménye megvan,menjek vissza hozzá.
Ja és mondta,hogy addig bírjuk már ki és nem próbálkozzunk,amíg nem biztos benne,hogy minden rendben van e.Erre én már nem is mertem neki mondani,hogy a múlt héten már kétszer voltunk együtt a párommal úgy,hogy nem védekeztünk.
Féltem,hogy le fog tolni.Na mindegy.A lényeg,hogy így fizettem 6 ezret.Mikor hazajöttem és elmondtam a páromnak,hogy mi van,rendesen összevesztünk.Azt mondja nekem:"Jó,akkor majd nem eszünk amíg a dokihoz járok,mert neki viszem el 3 hetente az 5 ezreket.Az igaz,hogy mivel ő munkanélkülin van,elég kevés a havi bevételünk,de mondtam neki,hogy akkor bele se kezdjünk ebbe a babadologba,hisz sok pénzzel jár.De még januárban ő mondta,hogy kezdjünk próbálkozni.
Ugye jön azzal,hogy járjak be az Sztk.ba a nőgyógyászatra.De tudom,ott az embert nem nézik semmibe,úgy bánnak vele mint a kutyával.De őt ez nem érdekli.Most tegnap óta padlón vagyok ezmiatt.Akárhányszor feljön ez a lóvé téma,mindíg veszekszünk.
Mikor ősszel bennt voltam a kórházba volt ott egy csajszi.Úgy ment be,hogy nem volt fogadott orvosa.Egy egész hétig bennt volt,szó szerint a fájdalomcsillapítón kívül nem adtak neki semmit,mire szólt az egyik dokinak,hogy lehet e a betege.Rögtön körülötte ugráltak,gondolhatjátok.
Én meg belegondolok,ha ott leszek,hogy szülni kell,és netalán szülés előtt több napot bennt kell tölteni a kórházban,le se fognak sz.rni,mivel nem lesz fogadott dokim.

Bocsi lányok,hogy így Rátok zúdítottam a bajomat,de olyan jólesett kibeszélni magamból.

Jó éjt Mindenkinek!

Puszi

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó!

ne idegeskedj, majd még este írok neked, csak most mennem kell melózni.

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati, utánanézek, és este írok. Neked is Sziszkó...

Heni

Kép
szheni
 
 


Drága Sziszkó, ez sajnos tényleg nagyon nagy probléma, meg is értem, hogy ki vagy akadva miatta. Viszont sajnos Neked van igazad, ha így áll hozzá, akkor beszélned kell vele. Valószínűleg most, hogy nincs munkája, másképpen él meg dolgokat. Képzeld a helyébe Magad: kiesett a családfenntartó státuszából, biztos, hogy megviseli. Neked viszont fontos a baba, és tuti, hogy neki is, csak most egy kicsit kétségbe van esve. Nem hiszem, hogy komolyan gondolta, hogy menj el az SZTK-ba. Bár van, hogy ott is ki lehet fogni lelkiismeretes dokikat, én mégis arra szavazok, hogy jobb, ha az embernek van egy orvosa, akivel megbeszélhet mindent. Legalábbis nem biztos, hogy minden éppen rendelő orvosnak minden alkalommal el akarod mondani a gondjaidat... Nem beszélve arról, hogy itt már nem csak Magadért kell felelősséget vállalnod, hanem a babádért is, és azt hiszem, Beni biztonsága nekem minden pénzt megér. Egyébként nekem a várandósság alatt 3 hetente kellett az orvosomhoz menni, akkor muszáj hogy csináljon méhszájvizsgálatot, és egy uh-t. Ezért 7000 Ft-ot fizettem alkalmanként, viszont az összes többi egyetlen fillérbe sem került... Ő tudja, mikor hova kell menni, míg egy SZTK-ban vhogy evidens, hogy Neked kell tudnod, mikor milyen vizsgálat van. Pedig nem, pláne, ha az első babádat várod. Én is csak hallomásból, ismerősök révén tudom, hogy működik ez nálunk az SZTK-ban, és persze nem mondom azt, hogy sehol nem figyelnek az emberre. Ha csak magam miatt kellene mennem, akkor nekem megfelelne, de a kisfiam most a legfontosabb.
Sajnálom, hogy ilyen rossz emlékeket ébreszt Benned a vonalzóm...:( Akarod, hogy letöröljem?
A próbálkozás miatt meg ne aggódj! Ha a szervezeted még nem kész rá, akkor nem fog történni semmi, viszont ha mégis babás leszel, akkor megnyugodhatsz, hogy rendbe jöttél. :)

Tabati, nálunk Noémi az, aki babaturizik, de ő is úgy, hogy anyukájának van turis ismerőse, akitől hazaviheti a cuccokat, így Noémi kiválogathatja. Általában a teszveszes és a vaterás oldalakat ajánlják a lányok- vagyis ajánlgatjuk- egymásnak. Ezen kívül a
www.babyoutlet.hu oldalt érdemes megnézni, de a rucik sztem itt is drágábbak, mint a vaterán. Ja, igen: és a német, osztrák e-bay-en szoktunk még keresgélni, érdemes ott is.
www.e-bay.de
www.e-bay.at
(Tettem 4D-s képet a júniusi topikba.)

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Heni!

Igen láttam a képeket, írtam is, hogy miylen cukin alszik Beni, és a haja belelóg a szemébe lassan, úgyhogy vigyél kisollót a kórházba, hogy rögtön meg tudd nyírni! :lol: De látod, már megpróbálok aktívkodni nálatok is és remélhetőleg (legalábbis úgy láttam, hogy te is jössz) talizunk is márciusban! :D

Sziszkó!

Sajnállak titeket, de ahogy Heni is írta, érthető a férjed részéről is a dolog, mégha bántó is. Bár tuti én is nagyon ki lennék ettől. Mégis megpróbálhatnád vele rendesen (lehetőleg veszekedés nélkül, bár ez nem egy emberes) megbeszélni a dolgokat. Biztos ismered már annyira, mivel lehet megfogni, kicsit meglágyítani, hogy elmaradjon a veszekedés...Jajjj, olyan nehéz tanácsot adni. Viszont ha úgy látod, hogy nincs közös nevező, akkor nem érdemes erőltetni a témát, annyit nem ér, hogy rámenjen a kapcsolatotok. Durva ezt mondani, de ha rendeződik az állásprobléma, ha újra egyenesbe jöttök, akkor megint erőltetheted. Én így látom... Amúgy én kórházba járok terhesgondozásra egy szimpatikus dokihoz. van neki is magánrendelője, messze is van, meg ha így is műkszik akkor minek fizessek. Eddig még semmi problémám nem volt. Szerintem érdeklődj itt a babaneten is a lakóhelyednél, meg ismerősöknél, hátha valaki tud egy jó dokit, akinek van sztk-s rendelése. Még ha néha el is hív a magánrendelőjébe, akkor sem kerül annyiba, mintha mindig kéne fizetned. Jaj, nagyon makacsak tudnak lenni a férfiak, próbálj meg ügyeskedni!! És a legfontosabb tényleg, hogy e miatt ne hagyd megromolni a kapcsolatotokat!! Most ez egy nehéz időszak, próbáld meg túlélni valahogy! (tudom, könnyen beszélek, de tényleg nehéz tanácsot adni! :roll: ) Kitartás, és írj, hogy most hogy áll a dolog!!(kicsit későn írtam, mint ahogy megígértem, de be voltam havazva a munkahelyemen, bocsánat :oops: )

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm Nektek a bíztató szavakat,aranyosak vagytok!
Sajnos a párommal nem olyan egyszerű ilyen komoly dolgokról beszélni.Ő nem nagyon mondja el az érzéseit.Ez szerintem rossz tulajdonság.Így nehéz vele zöld ágra vergődni.
Jól mondod Tabati,nagyon makacsok a pasik! :roll:
De azért azóta nem volt vita köztünk. Már ez is valami.
De biztos vagyok benne,hogy ez is zavarja,hogy ő nem keres most pénzt.Csak nem mondja.
Amúgy ma voltam vérvételen.Teljes vérkép meg hormonvérkép.Mindent néznek.Pénteken lesz meg az eredmény.
A párom holnap reggel megy vérvételre.Azt mondta a dokim,hogy a biztonság kedvéért ő is csináltasson egy vérképet.

Heni!Jajj,nehogy levedd a vonalzódat!Tényleg nem zavar! :lol:

Képzeljétek,holnap temetésre megyünk.a sógorom anyukája halt meg.De hírtelen szegény,63 éves volt.Sógorom 40 éves és teljesen ki van bukva.Nincs neki tesója se,és az apukájával nem túl fényes a viszonya.
Idő kell,mire feldolgozza.Ha egyáltalán az ilyet fel lehet dolgozni.
Én is egyke vagyok.És borzasztóan félek,hogy mi lesz,ha már nem lesznek a szüleim.Persze,nem kell ilyenen gondolkodni,dehát az embernek ilyenkor akaratlanul is eszébe jutnak ezek a dolgok. :cry:

A munkahelyemen egyre rosszabb a helyzet.a héten is közel 200 embert akarnak elküldeni.De már ott tartunk,hogy nem is tudadtják az emberrel,hanem egyik napról a másikra nincs munkája a parasztnak.Már bocsi a kifejezésért.
Mondtam páromnak,ha engem most elküldenének minden hezitálás nélkül mennünk kellene ki külföldre melózni.Nincs vesztenivalónk.

Na megyek,puszi Nektek!

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó!

Hát nem is tudom...szerintem mostanság külföldön sem jobb... pl. most van abból balhé, hogy a brittek tüntetnek a külföldi munkavállalók ellen, mert ugye a gazdasági válság miatt nekik is kevés a meló, nehogy má' még a külföldieket lássák el munkával. :roll: Viszont olyanon nem gondolkodtál, hogy valami teljesen más meló után nézz? Valami olyan után, ami nem a végzettségednek megfelelő, esetleg kevesebbet fizet, mert elég hozzá 8 általános, vagy ilyesmi....tudom gázul hangzik, de az is pénz, és most az a lényeg. Persze mellette nézelődhetsz a végzettségednek megfelelő melót, csak jobb többfelé körbenézni.

Ja! És tudom, hogy spontán próbálkoztok a babóval, de képzeld van egy ilyen törvény, hogy már akkor sem rúghatnak ki az állásodból, ha mesterséges megtermékenyítési eljárásban veszel részt. És párommal megnéztük, pontosan nem részletezik a törvényt, tehát ahogy ő kivette (jogász) ha már csak egy hsg-t csinálnak, hogy átjárható vagy e, (persze csak akkor ha utána inszemre mész) már akkor sem rúghatnak ki. persze jobb az ha nincs semmi gond veletek, csak tudd, hogy ha mégis találnak valamit és esetleg inszemre kell menned, onnantól már védett vagy. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Ja, bocsi, akartam még a másik dologa is reagálni, csak annyira belemerültem ebbe az állás kérdésbe... :oops:

Szóval sajnálom a sógorodat, nem lehet könnyű neki...
Viszont ha a sógorod, akkor a párod ott van neki, mint "mostoha"testvér, vagy valamit nagyon összekeverek? meg persze gondolom te is ott vagy, ha jóban vagytok. Vagy annyira nem felhőtlen a viszony?

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok !

Ne haragudjatok, hogy idepofátlankodom. :oops:
Szoktalak Titket olvasni, csak igazából azért nem írtam, mert én még nem várok kisbabát ( csak harmincas vagyok :lol: ), így hozzá szólni nem tudok, de figyelemmel kisérem az írásaitokat :wink:

Igazából a munka és a törvény miatt írtam, hátha tudnál Tabati segíteni abban, hogy a törvény védi az apukát is ? Ha tudnál erre válaszolni, akkor nagyon megköszönöm ! Mi - sajnos - mesterséges megtermékenyítési eljárásban veszünk részt, és hallottam, hogy van valami törvény, csak nem tudtam pontosan, hogy miről szól, és a fenti kérdésem merült fel. Egyenlőre még talán nem fenyeget minket ez a veszély, de sosem lehet tudni a mai világban.

Bocsi, ha zavartalak Titeket !
További szép napot kívánok Nektek !
Sikeres és szép kisbabavárás kívánok Heni és Tabati !
Sziszkó, Neked kitartást, tudom, hogy nehéz lehet Neked és a párodnak!
wepe
 
 


Wepe, nagyon örülök Neked!:) Egyáltalán nem "pofátlankodsz", sőt!
Mindig örülünk, ha vki hozzánk hasonló cipőben jár vagy szeretne járni... :) Mi is úgy kezdtük ám, mint Te, úgyhogy Isten hozott!
Én is IVF-en voltam, ha érdekel, mesélek róla. :) Melyik intézetbe jársz? Nálunk hála Istennek nem merült fel, hogy bmelyikünket elküldhették volna ez idő alatt, de sztem nem védi az apukát ez a törvény. Talán abban az esetben, ha esetleg vele van gond, de akkor sem hiszem. Ha ő van betegállományban, akkor a betegállomány ideje alatt biztosan nem küldhetik el, de egyébként sztem csak a főnökön múlik. Bár ebben Tabati a szakember...

Sziszkó, szegény sógorod! El sem tudom képzelni, milyen nehéz lehet most neki, pláne tesók nélkül... azért jó, hogy Rátok számíthat! Annak viszont örülök, hogy Ti azért egyelőre rendben vagytok. Hagyj egy kicsi időt Magatoknak, persze a női praktikákat bevetheted, ha a baba a cél... ha meg oda kerül a sor, biztos, hogy ő is a legjobbat akarja majd Nektek. :)

Tabati
, nagyon klassz, hogy jársz hozzánk is. :)

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok !

Köszi Heni a fogadtatást !
Persze, hogy érdekel a Te történeted is, elmeséled? Te hova jártál ?
Diákok járnak még hozzád magánórákra ?
Én a Forgács intézetbe járok, pont most lesz egy 1 éve, hogy először voltunk, babát kb. 3,5 éve szertnénk. Nálunk a párommal van a baj, tavaly 2* meg is műtötték, biopsziát csináltak neki. A 2. nál többet szenvedett, nagyon sajnáltam, és aggódtam érte. Volt tavaly egy ősszel egy donoros inszemináció, de nem sikerült. És akkor kérdezték meg tőlünk, hogy mi legyen a mintáival, és megkérdeztük a Forgács tanár úrat, hogy megpróbálhatjuk-e a lombikot donor támogatással, és támogat minket. Sajnos váró lista van az OEP miatt, + még gyűjtenünk is kell rá, a sorszámunk kb. május-június.
Egyébként szerintem is csak az anyukát védi a törvény. Tegnap olvasgattam is MTK-t, de elég bonyolult :oops:
Ma süt végre a nap :lol:
További szép napot Nektek !
wepe
 
 


Üdv köztünk Wepe! :D

Gyere rendszeresen ha tudsz! :wink: Nem én vagyok a szakértő, hanem a férjem, majd megkérdezem este, de én is mintha arra emlékeznék, hogy a nőt védi a törvény. De hátha volt olyan kikötés is, amit meg sem néztünk. Megkérdezem. :wink:

Amúgy férjecském volt tegnap a híradóban, olyan büszke voltam rá! :D Biztos hallottátok azt az esetet, ahol 3 gyerek bennrekedt az égő házban, az egyik meg is halt. :( Felügyelet nélkül otthagyták őket a szülők. :evil: No, erről az esetről kérdezték, hogy ilyenkor mi lesz a szülőkkel stb. Vicces, hogy úgy írták ki, hogy családjogász, pedig mindennel foglalkozik, sőt, főleg gazdasági joggal, de hát újságírók!!! :lol: Amúgy meg mérges voltam, mert sosem vesz fel inget, csak ha nagyon muszáj. Ez meg hirtelen jött neki, erre ott feszített pulcsiban. :evil: Úgyhogy megállapodtunk, hogy legalább vigyen be egy inget meg egy zakót, s ha máskor ilyen van, akkor vegye má' föl. De hát nem sűrűn nyilatkozik a Drága! :oops: :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!
Wepe, írtam privit. :)
Tabati, láttam a férjed a tv-ben. Nem ismertem föl, de most hogy mondtad, tényleg feltűnt, hogy pulcsiban volt. :):):):) Hát milyen felesége van szegénykének? Nincs egy rendes inge? :lol: :lol: :lol: :lol: Szóval nehogy kiakadj már egy ilyenen!!!! Sztem nagyon is csini volt pulcsiban is. Arra meg tényleg nem lehet fölkészülve minden nap, hogy hátha megkérdezik őt egy-egy esetről... :)

Heni

Kép
szheni
 
 


Köszi Tabati, a fogadtatást, és a választ ! :wink:
Én nem láttam a TV-ben a férjed, biztos jó érzés lehetett, hogy láttad :wink:
Te dolgozol még ? Hogy haladsz a tornával ?
Heni, én is írtam egy rövid privit. :wink:
wepe
 
 


Wepe!

No, megnéztük, és sajnos nem. Szóval pontosabban minden emberi reprodukciós eljárásban résztvevő személyekre vonatkozik. Ezt is külön megnéztük, hogy mit jelent, és a megtermékenyítésekkel kapcsolatban ezt találtuk:


a) testen kívüli megtermékenyítés és embrióbeültetés,
b) a házastárs, illetve élettárs ivarsejtjeivel vagy adományozott ivarsejttel végzett mesterséges ondóbevitel,
c) ivarsejt adományozásával történő testen kívüli megtermékenyítés és embrióbeültetés,
d) embrióadományozással végzett embrióbeültetés,
e)
f) a női ivarsejt megtermékenyülését, illetőleg megtermékenyíthetőségét, valamint a megtermékenyített ivarsejt megtapadását, fejlődését elősegítő egyéb módszer
alkalmazható.


Hát ezek, mintha csak a nőre vonatkoznának...mi legalábbis ezt vettük ki a szövegből. :roll:


Amúgy dolgozom és szeretnék még legalább május végéig, ha összejön...remélem.

Torna meg jólesik és jegyezgetem meg a mindenféle légzéstechnikákat. :wink:

Férjecskémre nagyon büszke voltam és naggyon izgultam amikor néztem a tvben. :oops: :lol:

Heni!

Nem szidtam ám le nagyon az ing miatt, de azért legközelebb lesz benn egy, bizos ami biztos. :wink: Tényleg láttad? :D

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok Lányok!

Wepe ln is üdvözöllek köztünk! (így utolsóként :oops: )
Te mennyi idős vagy?Én 30 kereken. :oops: Néha olyan öregnek érzem magam! :oops:

Képzeljétek a héten csak két napot dolgoztunk,ma már nem is kellett menni!Nagyon kevés a meló.
Bár ma amúgy is szabin voltam,mert Pestre kellett mennem a lábammal kontroll vizsgálatra.Utána meg megejtettük a nagybevásárlást az Auschan-be.

Tabati sajna én nem láttam a párodat a tv-ben.megmondom őszíntén én csak most tudtam meg,hogy jogász.
Köszi az infót a terhes kismama elküldésével kapcsolatban.
Remélem azért menni fog a fogamzás természetes úton is,de sajnos sose lehet tudni.
Most lehet,hogy butának néztek,de én nem tudom,mi az az inszemináció?Eláruljátok nekem,hogy ne legyek tudatlan?

A párom nővérének az élettársa Gábor.Így a sógorom.
Szegény a temetésen nagyon ki volt borulva.nem is csodálkozok rajta. :cry: amúgy jó viszonyba vagyunk velük.Minden héten találkozunk,összeülünk velük dumcsizni.

Mivel holnap nagyon rá fogok érni,egész délelőtt sütök-főzök a konyhában.Csinálok finom husilevest( a párom elkapta az influenzát,jól fog neki esni) meg resztelt májat krumplival és ráadásnak csokis sütit túrókrémmel.A sütit most próbálom ki először.Remélem jól sikerül.
Most kaptam egy csomó sütireceptet,egy párat ki akarok próbálni.Képzeljétek van olyan is,hogy 10 perces fánk.Ez nekem azért tetszik,mert nem szeretek olyat csinálni,amit keleszteni kell.Azzal sok a baj.Ezt a 10 perceset meg nem kell keleszteni.
Ti szerettek sütni?És miket szoktatok?

Na megyek,jó éjt!

Puszi Nektek

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok !

Sziszkó, köszi az üdvözlést :wink: Én már tavaly novemberben elmúltam 31 is. Így a babára várva én is öregnek érzem magam :o , de remélem, külsőleg annyira nem látható, és remélem, nem a nagyija leszek a gyerekemnek :lol:
Sajnálom, a sogorodat, biztos nehéz, főleg így hirtelen történt vele a tragédia. Nagyon jó, ha sokat találkoztok velük, talán kikapcsolja valamennyire ! Párodat tessék meggyógyítani a levessel és a finom sütivel :wink:
Fincsi lehet a túrós süti, csak nálunk a párom nem eszi meg a túrót, így nem szoktam csinálni, mert akkor nekem kell az egészet megenni, ami nem hiányzik :lol:
Változó, hogy milyen sütiket csinálok, de én is az egyszerűbbre hajtok :wink: A bögrések a kedvenceim, van két könyvem is.

Tabati, köszi, hogy utána néztetek ! A légzéstechnika biztos jól fog jönni majd :) És hogy vagytok a babával ? :)

És Te Heni ? :)
wepe
 
 


Sziszkó!

na, azért ne gondold, hogy párom sztárügyvéd!! :lol: Talán most volt először a tvben, azért ez a nagy felhajtás. :lol: Itthon már csak celebnek hívjuk! :lol:

Most minden rendben veletek? Már leült a téma, nem veszekedtek? Biztos az is jólesik párodnak, ha ápolgatod. Még jól is jött ez az influenza. :lol:

Én nagyon szeretnék sütögetni, és még egy csomó mindennel így vagyok, de várom, hogy elkészüljön a házunk és többek között legyen saját konyhám. Na, ott majd kiélem a vágyaimat. Itt anyósnál inkább nem. Lehetne, de engem zavar, hogy más konyhájában tevékenykedek, én sem szeretném. Nálam a konyha az szent és az asszonyé. :lol: Ezzel nincs gondom, mert párom nem az a típus aki főzőcskézik majd. Tipikus férfi, akit ki kell szolgálni, de nekem ez jön be. :wink:

Inszemináció: http://quad.bdtf.hu/Kaali/kinszem.html



Wepe!

Van olyan ember a földön aki nem szereti a túrót? :shock:

Babával minden oké, úgy örülök, mert már lassan be tudom lőni, mikor van ébren és mikor alszik. (napközben általában mindig ébren van, mi lesz itt :roll: :lol: ) Amikor fekszünk le, fürdés után a legaktívabb már két napja. Ennek örülök, mert így az ágyikóban apuci is érzi mindig ha odarakja a kezét. Én meg úgy szoktam elaludni, hogy ott a kezem. Nagyon jó érzés.
De majd nemsokára te is átéled!! :wink: Nekem is olyan hosszúnak tűnt a várakozás, de így visszanézve nem is volt egyáltalán hosszú. Csak ugye nekem is közbejött egy méhenkívüli, ami után várni kellett, hogy újra próbálkozzunk. De addig is kitaláltam új dolgokat, amiket majd -gondoltam- várandósan úgysem tehetek meg. Így át lehet vészelni ezt az időszakot is. :wink:

Nálatok csak a pároddal van probléma?

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati, nálam minden rendben.
Hát, sajnos nem szereti a túrót, meg a szószos cuccokat, tudnám sorolni ( tejföl, mustár, kethup, majonéz, vaj, sajtból is csak a keményet, salátát szósz nélkül, satöbbi :? ) kicsit néz volt először, de már tudom úgy alakítani a főzést, hogy nem panaszkodhat :lol:
Persze, azért van amit belecsempészek :lol:
És persze a kiszolgálás alap :wink:
A konyhával ugyanúgy vagyok, mint Te. Én sem szeretek máshol kotynyeleskedni, de más se tevékenykedjen énnálam, ez így ok :lol:
Sziszkó, elfeljtettem írni az inszemről, de Tabati feltette, ott szakszerűen le van írva.
wepe
 
 


Sziasztok!
Köszönöm szépen, jól vagyok! Sőt, annyira, hogy ma Benivel közösen megvettük a babakocsiját. Remélem, tényleg el tudjuk hozni szombaton, mert volt olyan rendes a csaj a vaterán, hogy megengedte, hogy megnézzük, mielőtt megvennénk.

Tabati, szegény férjed! Amikor mi voltunk a Széfben, akkor hetekig ezt hallottuk mindenkitől. Sőt, vki még most is megjegyzi, pedig január 15-én volt egy éve, hogy leadták... :)

Sziszkó, én nem ismerem ezt a 10 perces fánkot, viszont a túrós fánkot imádom. Persze szigorúan teljes kiőrlésű lisztből, de isteni!
Átküldöd majd a receptet?
Örülök, hogy alakulnak a dolgok a férjeddel!
Az inszeminációt Tabati nem is tudta volna jobb helyről feltenni. :) És tudod, hány párnak segít? Néha elgondolkodom, hogy mennyi olyan pár van, akik bmit megtennének, hogy babájuk legyen, és mennyi olyan szülő, aki meg sem becsüli a gyermekét...

Konyhatéma: Én azt sem szeretem, ha mosogat nálam vki, nemhogy még főzni vagy ezt-azt csinálni... én viszont szívesen segítek bhol a konyhában, ahol épp szükség van rá. Ha a háziasszony szemén nem látom, hogy tüzet hány, akkor megcsinálok bmit. Persze csakis engedéllyel. :wink:

Heni

Kép
szheni
 
 


Wepe, Drága, én most leszek 34! Nehogy már öregnek érezd Magad! :lol: :lol: Egyébként majd a babuci megfiatalít! :) Képzeld, én 54 leszek, mire Beni 20. :):):) Akkor kezdi majd el hordani a csajokat.... szted hogy fogunk hozzáállni? Mondjuk Apa mostanában folyton ezzel jön, hogy milyen öreg lesz már addigra a lányokhoz. :):):):)
Egyébként Beni is sokat mocizik már, bár ma mintha egy kiscit aluszékonyabb lenne, mint tegnap volt. Hihetetlen, milyen édeseket tudunk játszani. Imádom, mikor kis dudor valahol, megcsikizem, gyorsan elbújik, és kidudorodik máshol. :) Na meg a csuklások. :D De tényleg, nemsokára Ti is érzitek majd Sziszkóval. Én már átéltem egy ilyet Tabatival... beszélgettünk, mindig kérdezte, mi újság, egyszer csak közölte, hogy a reggeli tesztje pozitív lett. :):) Hát olyan boldog voltam, mintha csak a sajátom lett volna pozitív. :) Úgyhogy hajrá lányok!!! Nagyon szorítok Nektek!

Heni

Kép
szheni
 
 


[
quote="tabati"]Hát én meg nem bírtam ki mégsem... :oops: :oops: :oops: Nem is tudom mi ütött belém, eddig mindig kibírtam, de most valami isteni sugallatra a délután kellős közepén csináltam egy tesztet, és OTT VOLT A MÁSODIK CSÍK!!!!!!

Szóval ez volt Tabati... először. :) Aztán várt egy fél napot, és a második tesztje, a reggeli, na, az is pozitív lett!... :):):):):):):):)

Heni

Kép
szheni
 
 


Heni!

Jaj, de édes vagy, hogy beraktad a régi hozzászólásom, már épp meg akartam keresni, de jó volt kicsit nosztalgiázni! :oops: :D Szóval tényleg így volt el sem hittem! 70 éves apósom volt otthon egyedül, rohantam hozzá a szemüvegével, hogy látja e ő is a második csíkot. :lol: Azt sem tudta mi az! :lol:

Olvastam a babakocsidilemmádat, és szuper, hogy meg tudod nézni, ki tudod próbálni. Drukkolok majd, hogy megfeleljen! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati, tényleg olyan jó volt... :) És úgy emlékszem, mintha utána nem jöttél volna egy darabig, én meg lerágtam az összes körmöm, hogy mi van. :D:D De elolvasom majd... :):):) Abban az időben még én is igencsak aggódtam, hogy mi lesz velünk... hol volt még a 12. hét?! :) Épp írtam a többieknek, hogy milyen jó lenne megint egy-két ilyen hírt hallani... Hm?

Igen, szerencsém volt a babakocsival, majd meglátjuk, mi a helyzet szombaton. Így ránézésre tényleg szimpi, de nem akarom postán elküldetni magamnak, hogy utána meg tegyem én föl a vaterára. :):):)
Na, megyek alszani. Jó éjt mindenkinek!

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok !

Így Sziszkó nevében is köszönöm a bíztatást, nekem jól esik :!:
És jó volt olvasni Tabatit is még múltkor, hogy úgy alszik el fogja a babás pociját :wink: , ill. amit Te, Heni írtál, hogy ha kidudorodik, akkor megcsikized :wink:
Később, ha csikizni fogod, lehet, hogy tudat alatt emlékszik majd rá :lol: Ezt a csikizőset még senki nem mesélte nekem :D
Igyekszünk Sziszkóval követni Titeket :D

Sziszkó, milyen lett az ebéd ? Párod, meggyógyult vagy jobban van már ?

További szép napot Mindenkinek !
wepe
 
 


Wepe, és ha majd azt érzed, hogy arra ébredsz, hogy rugdossa az ágyat? :) Ma oldalra fordulva aludtam, és fura puffogásokra ébredtem. A pocimban boxolt és közben az ágyat püfölte. :D Hihetetlen egy gyerkőc. :) Viszont sosem fekszik úgy, hogy nekem fájjon. Imádom ezt a kis Macifülecskét! :):):):):):):)

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok !

Remélem, jól telt a hétvégétek :wink:
További szép napot !
wepe
 
 


Sziasztok!

Mi most nem pihentünk sokat (legalábbis nekem nem volt elég :oops: )

Szombaton előadásra mentünk (húha most nem részletezném, gyerekek hittantanítása másképpen, ha ismeritek a VISZt, tudjátok, ha nem majd egyszer elmesélem) Egész délelőtt, meg még délután is. Aztán be Pestre, páromnak volt egy találkozója munkaügyben, addig én meg unatkoztam, nem vittem könyvet, azt hittem rövid lesz... :evil: Utána anyuékhoz mentem, de elaludtam hamar náluk is, még jó, hogy beszélgetni mentem, mert egy héten egyszer találkozunk csak. :roll:

Vasárnap jó volt, csak sógorom lekéste a buszt, amivel ki szokott jönni ebédre és muszáj volt a levest megennem, mert már annyira éhes voltam, hogy majd kilyukadt a gyomrom. :lol: Úgy 2 körül ebédeltünk a reggeli meg fél 9kor volt, közben alma, de nem bírtam... :oops:

Heni!

Nem tudom, hogy nem lövök e mellé, de boldog szülinapot kívánok!!!! És nagyon szupi a babakocsi, bár a zöld nem az én színem, de azért tetszik. :wink: És külön jó, hogy a mózes részét ki lehet venni a kocsiból, mi is szeretnénk mózest ami belefér a babakocsiba, mert télire elég huzatos lenne így, meg nyárra sem árt szerintem. Licitálok majd valahol egy jót. :lol: :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok Lányok!

Nekünk jól telt a hétvége.Bár nem ünnepeljük párommal a Valentin napot,azért most elmentünk vacsorázni.Ja ,de nem kettesben,hanem egy baráti párral.Szóval így négyesben.A kaja nagyon fini volt,meg a hely is jól nézett ki,csak a kiszolgálás volt a béka segge alatt.Már bocsánat a kifejezésért! :oops:
És a vacsi után elmentünk egy szórakozóhelyre.Olyan disco féle,de mulatós zenék voltak.Nagyon jó volt a hangulat.

Meg kaptunk esküvői meghívót május 30.-ra.Barátnőm és a párom unokatesója esküdnek meg.Már nagyon várom,rég voltam egy jó lagziba! :lol:

Képzeljétek voltam vérvételen meg a nőgyógyászomnál egy bakterológiai vizsgálaton.De ez utóbbinak rossz lett az eredménye,sajnos holnap meg kell ismételni.Azt írták a papírra,hogy:vegyes baktériumflóra tenyészett ki. Lányok ez mit jelent?Nagyon rosszat?
Bár holnap megtudom,mert megyek vissza a dokimhoz.
Olyan jó lenne már,ha kezdhetnénk próbálkozni!Már nagyon vágyom a babára! :lol:

Heni!Nincs elfelejtve a fánk receptje,de ha nem haragszol,majd valamelyik nap írnám le,már nagyon álmos vagyok és holnap hajnalba kell kelnem! :oops:

Puszi mindenkinek!Vigyázzatok magatokra és a babókra!

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó!

Szerintem nem lehet nagy ügy ez a baci. Gondolom gyógyszerrel hamar kikezelik. Esetleg kúppal.

Én meg nem is vágtam, hogy a hétvégével kapcsolatban a Valentin napra gondoltok... :roll: Mi nem tartjuk...nem szeretem az ilyen kitalált nagy felhajtásos "ünnepeket". Inkább majd a mi saját évfordulónkon romantikázunk, meg amúgy is amikor kedvünk van. :wink:

Viszont úgy hallottam, hogy csütörtökön "torkos csütörtök" lesz, sok étteremben olcsón lehet enni. Úgyhogy hajrá, nézzetek utána, már aki szeret étterembe járni. :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati,

már most lesz a torkos csütörtök, azt hittem később szokott lenni :shock:

Sziszkó, szerintem ne aggódj, ( bár könnyű mondani ) nekem is volt, hogy HPV-t találtak, és semmit nem is kellett szednem, elmúlt magától, csak megismételtették velem a vizsgálatot.

Heni, merre vagy ?
wepe
 
 


Sziasztok Lányok!

Jó hírekkel jöttem haza a nőgyógyászomtól.
A bakterológiai eredményre azt mondta,hogy nem kell megismételni,ez a baktériumflóra nálunk nőknél normális.Teljesen nem szabad kiírtani a szervezetből,mert azzal okozunk bajt.Csak fürdéskor használjak intim mosakodó gélt.Meg el kell mennem pajzsmirigyvizsgálatra,mert egy kicsit magas ez az értékem.
A rákszűrésem eredménye:P2-es.Azt mondta,ez tökéletes.
Úgyhogy most nagyon happy vagyok!
Ja és mivel most nem vizsgált meg,nem is kért lóvét!
A páromat szigorú diétára kell fognom (ennek nem örült )és neki írt fel vas tablettát.kevés a vasa.
De mondta,hogy nyugodtan próbálkozhatunk a babával.
Juhhhhééééé :!: :!: :!: :lol: :lol: :lol:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok !

Sziszkó ez nagyszerű hír, és akkor hajrááá :wink: :wink: :wink:
wepe
 
 


Sziasztok!

Lányok,köszi a bíztatást!Rajtunk nem múlik! :lol: :oops: :wink:
Remélem hamarosan azzal a jó hírrel jövök,hogy pozitívat teszteltem! :D :D :D

Heni! Íme a megígért recept!(Én még nem próbáltam,de a kolléganőm igen,és azt mondta isteni lett.Ebből az adagból kb 50 db kissebb fánkocskák lettek neki.)

10 perces fánk

- 2 pohár natúr joghurt
- 2 csomag sütőpor
- 1 csomag vaníliás cukor
- 30 dkg liszt
- 2 kanál cukor
- csipet só
- olaj a sütéshez

A hozzávalókat összedolgozzuk,5 percet állni hagyjuk,majd kiszaggatjuk és olajban kisütjük.

Hát ennyi.Nem lehet egy nagy kunszt megcsinálni! :lol:

Jó éjt Nektek!

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Olyan üzenetet kaptam az e-mail címemre (justimister@gmail.com ) egy kedves Kismamától, hogy nem elérhető már a link... :(
Valószínűleg akkor az is korlátozott, hányan tölthetik le...

Mindenesetre felraktam újra a kérdőíveket , ahol elérhető:)

http://www.yousendit.com/download/U0d6RkJUV Ehv eE9Ga1E9PQ

Elnézést kérek a kellemetlenségekért! És köszönöm szépen a jelzést!

Szép estét!
justimi4
 
 


Sziszkó!

látod, kár volt aggódni!! :wink: És még fizetni sem kellett a jó hírekért! :D Akkor hajrá és babára fel!! :wink:

Wepe!

Heninél azt hiszem rokonok vannak a héten látogatóban, azért nem tud jönni.

Kép
Kép
tabati
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szheni 2009.05.06 20:53-kor.

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok !

Heni, azért pihenjél is, és vigyázz Magatokra ! :D
Márciusban kell vérvételre menni ( mindkettőnknek ), és utána meg ( úgy gondolom ) hívnak, mert tudod már sorszám van. Türelmesen várok, csak egy kicsit félek is, mert elég rossz, hogy ilyen pici esélyünk van :(

Tabati, Ti hogy vagytok ? Én már kíváncsi vagyok, hogy fiú v. lány lesz Nálatok ? Valamikor mész/mentek uh-ra ? Bár írtad, hogy kifejezetten nem kérdezitek meg :)

Jó éjszakát !
wepe
 
 


Igen, nem kérdezzük meg! :wink: De amúgy jövőhéten csütörtökön megyek a dokihoz.

Miért írtad, hogy kicsi az esélyetek? :shock: Én már olyanról is hallottam (de szerintem elég sűsű manapság, úgyhogy tuti mindenkinek van ilyen sztorija), hogy lombikra készülődtek és spontán sikerült a baba. Heninek is elsőre sikerült, egy ismerősömnek meg mindkét babája lombikos és mindkettő első beültetésre sikerült. :wink: Bár igaz, ott is a párjával volt gond, de nem tudom a részleteket, hogy mekkora gond volt. De bármekkora is, egy babuhoz elég egy életképes spermium is! :wink: Ha olyan van, hogy a pasinak egy sincs, úgy műtik meg, hogy legalább találjanak, és ha találnak abból is lehet lombik, akkor nektek nagyon nagy esélyetek lehet. :wink: Csak mindig arra kell gondolni, hogy nálunk is vannak rosszabb helyzetben lévők. :roll: Sajnos...

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati, a párom már 2 műtéten van túl. Andrológus a donort ajánlotta. Megkérdeztük az intézet vezetőt, hogy a lefagyaszott mintával megpróbálhatjuk-e a lombikot, és donorral megtámagatva indulunk neki, mert felhasználásnál fog minden kiderülni, akkor. Szóval ezért írtam, hogy pici esély a saját babára.... :(
wepe
 
 


Wepe!

:shock: Húha, ezt nem tudtam bocsi. :oops: De nem értem egészen...hogy akkor végül csak van valami lefagyasztva nem? Vagy inkább ne is kérdezzem, mert hülyeséget kérdezek? Mi az hogy megtámogatva...?

És hogy álltok a donorral? Mert én amikor még csak próbálkoztunk, össze-vissza olvasgatta a különböző topicokat és van itt ilyen a babaneten biztosan tudod, vagy akár oda is irogatsz. Ott eléggé feszegették ennek a lelki oldalait, és elmeséltem férjemnek, hogy természetesen legvégső esetben mi is választanánk az örökbefogadást, de ez talán még nehezebb. A párodnak. De ha neki, akkor már neked is...szóval így csak vér szerint tied lenne a baba ugyebár. ..

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok,

remélem, jól telik a hétvégétek :wink:

Tabati, a műtétből szövetek vannak lefagyasztva. Támogatás azért kell, mert ha a szövetben nincs használható sejt, attól még az én felkészítésem a lombikra ne legyen felesleges, mert eléggé megterheli a szerveztet. Egyébként a lombiknak %-ban nagyobb az esélye, mint az inszemnek. Vannak párok, akiknek jobb az eredményük ( meg vannak határozva az értékek ), és kötelező végig csinálni a 6 inszemet, és csak utána mehetnek lombikra.
Nem kérdeztél hülyeséget, nem vagy jártas ebben ! Donor az csak anonim lehet, ez törvény. Lelkileg nagyon nehéz. Egyedül az idő segít valamennyire...
Számomra az örökbe fogadás sem egyszerű. Erre is - talán - az időt tudom mondani, mert először még a donorról sem akartam hallani, amikor megtudtuk az eredményeket, és a lehetőségeket....
wepe
 
 


Sziasztok!

Hétvégénk mindig sűrű. De azért pihi is belefér. :wink:

Akkor már kezdem érteni, hogy van ez az egész, bár nem lehet egyszerű... Lelkileg meg főleg, ezt én tuti nem tudom átérezni, hiába beszéltünk már ezekről a dolgokról párommal, más az elmélet és más megélni... Remélem minél hamarabb sikerül nektek is a babu! :wink:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!
Elnézést, hogy nem jöttem eddig, de rokonok, aztán rosszul voltam, azt hittem, itt a vég, de nem... :) Mostmeg végre vagyok egy kicsit Veletek is!
Wepe, kérlek, ne add fel! Már annyi mindent tudnak a meddőség terén intézni... de ha elfogadod a jó tanácsot, ne állj meg egy intézetnél. Kérd ki több orvos véleményét, mert elképzelhető, hogy több szem többet lát alapon más orvos már találkozott ilyen problémával a praxisában, és talán voltak sikeres beavatkozások is. Nem szabad elkeseredni. Igenis sikerül majd, és Ti is boldog szülők lesztek hamarosan. Ha a Forgács Intézetben nem jártok szerencsével, nekem van telefonszámom a Kaáliban, szívesen segítek. Sőt, tudok a János Kórházban is orvost, ahol kb fél év alatt sikerültek hármasikrek a bnőmnek. :) És megkérdezni meg nem tart semmiből. De feladni semmiképp nem szabad.

Sziszkó
, mi a helyzet? Rendben vagy? Megcsináltam a fánkot, nagyon fincsi lett! :) Köszönöm a receptet még egyszer!

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok !

Kismamik, hogy vagytok a babátokkal ? Vigyázzatok a csúszós hóval !

Heni, mi volt a baj, hogy rosszul voltál ? Biztos, sokat jöttél-mentél :shock:
Vigyázz magadra, elős legyél Te és a Beni baba ! :) :) :)

Nagyon aranyos Tőled, hogy tartod a lelket bennem ! Jól esik ! :wink: Csak alaphelyzetben is parázok, és majd fogok is, mindig túlaggódok mindenent ! Köszönöm a segítségedet is !
És a hármasikrek megszülettek már, vagy még kismama a barátnőd ?

Tabati, tényleg más elméletben, és benne lenni. Még kb. 3-4 hónap van a programig.

Sziszkó, én már várlak a jóhírrel :wink: :)
wepe
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: