Új privát üzeneted érkezett!

Tgyás:megtaláltam, hogy csak az SZJA-t vonják belőle, ami 18%...,de nem tudom, hogy adókedvezmény jár e mert akkor 8%-t vonnak. Na mindegy én beírom a 18%-osat.

Zsu: HŰHA, Bence nem semmi, ami a méreteit illeti!!! Nagyon szépen gyarapodik! :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Mamik! IRÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍGY VAGYOK!!!! Egyszerűen odavagyok ezekért a tündéri babákért!! És egyre türelmetlenebb is vagyok.. :( :( (Pedig lesz nekem még bajom,ha már hárman lesznek!! :roll: :roll:

Zsu:
Én személy szerint azt hittem,hogy pár hónap alatt elhalványul majd a seb. Ehhez képest volt vagy 2 év(!!),mire rózsaszín lett!!! Úgyhogy ezeken a színváltozásokon ne aggódjál..,hát ez egy mély vágás.. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok,

Koszi a hianyolast, meg elek... Noah-nak sokat faj a pocija, nem segit a masszazs sem, ilyenkor nincs alvas... de talan most mar jobb. Most mar mi is setalunk babakocsival, szerencsere legalabb akkor alszik.... Holnap ismet nyustolom a dokit, hatha ad vmit.


Luisa,
Imadom Laurat! Gyonyoru! Elfogadom menyemnek :mrgreen:
Az a hajkorona! A pofi szerintem tisztara te vagy miniben :D
Lassan irok mailt, de holnap hazautazunk, es nem tudom, mikor leszek gep elott.

Gyanixi,
Varunk nagyon! Reka is szepseges!!!!

Pannica,
Hogy ti milyen szepek vagytok!!!

Zsana,
Most mar tudjuk kitol orokolte a fiad a szep szajacskajat! Szepek vagytok! Kerdezted, de nem valaszoltam, majd 3 eve elunk Becsben. Es a talit mar nagyon vaaaarom!!!! Akkor Ozihez alkalmazkodunk, de lehet addig is nyelbe utunk egyet, ha kicsit mulik a hasfajos korszak.

Kicsijuci,
Aranyos vagy, koszi a segitseget es a tippeket.
Hogy Dudor milyen nagy mar! Es rad hasonit szerintem. En is olvasgatlak benneteket es nem bepofatlankodas ez, szivesen latunk.

Nika,
Nagyon szep Gergo!

Nanett,
Domi is edes!

Zsu,
Gratulalok a meretekhez!!! Ez igen!

Csajok, csupa gyonyoru gyermek van itt :D

Es ime friss kepek rolunk.

Kép

Kép

KépKép
KépKép
vitte
 
 

 
 

Sziazstok

Na megjöttünk a tanácsadásról és hát el vagyok hűlve.Egy hónap alatt 1 kg-t hízott most 5200g és 59 cm Még a dokinő is mondta hogy milyen szépen kikerekedett Gergő :D:D

Mi március 6-án megyünk csipő szűrésre. kiváncsi leszek de eddig minden rendben van csak kicsit bélpoklos a fiam és már nem bírom tejcsivel. Sajnos nem vagyok tejcsárda de azért eddig bírtuk úgy hogy csak tejcsi és éjszakára egyszer tápi eddig összesen 5x kapott tápit.Nem tudm lassan mitől hízik ennyire a gyerek mert én úgy érzem hogy nincs elég tejem és néha be is igazolódik mert a gyereke kajáért sír .Van elég pisis kakis pelus is meg hát pukkangat rendesen a ygerek :)

Szépek nagyon a babócák bocsika hogy nem egyesével dícsérgetek :9

nika70
Salgótarján
 
 


Vitte: Noah nagyon helyes. Egyre csak növekszik! Már milyen nagy fiú! Jól látom, hogy gyönyörű kék szemei vannak, vagy csak a fény így esik? Nagyon édesek vagytok!Már nagyon várom a találkozót, Őzivel egyeztetni kell, mert Pannicáék sajnos nem jönnek haza mostanában.
Egyébként azt mondják, hogy Vackor tiszta apja, egyedül csak a hosszú ujjait örökölte tőlem, meg talán a sötétbarna szemeit! (most legalábbis úgy néz ki, bár a barátnőm szerint is a szája az enyém) :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Zsana,
Koszi! Hat egyelore tenyleg nagyon kek a szeme, aztan majd latjuk, mi lesz belole :D
Kis Vackor szaja 100% a tied!!! Es a szeme mar most barna??? Azt olvastam, h. hatarozatlan ido, mig eldol veglegesen a szem szine. Kivancsi vagyok nagyon!
Igen, olvastam, h. sajna Pannica nem tud jonni. Max. kimegyunk hozza Parosra :D :D :D Istenem, de jo poen lenne... :(
Tavaly oda terveztuk az utat, aztan a lusti tarsasag lemaradt a jo repjegyekrol..., mondjuk nem baj, mert akkor meg nem szamoltunk a kis potyapociutassal :D

Bacilivi,
Szuzlany?!... En meg nem voltam kontrollon, de probalkozunk, haaaat, nem ugy nez ki, mintha nagyon kitagultam volna en sem... :roll: De ez a jobbik eset, nem? :wink:

Betti,
Mar regen tettel fel Nikirol kepet!!!

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Vitte: igen Vackor szeme már barna! egyébként már 1 hetesen is barnának nézett ki. :wink: Ja, és benne vagyok a Görögországi kiruccanásban!!! :wink:

Nika
: óriási Gergő. Jó lehet a tejcsid! :wink: Nem csodálom, hogy a doki is elképedt! :wink:

Vitte: dejó már ti is próbálkoztok? :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Sziasztok mamik!

A másik topicon már kipanaszkodtam magam :oops: ,de tőletek is megkérdezném,hogy volt-e valakinek ilyen "élménye",mert én még ilyet soha nem tapasztaltam..
Szóval az éjszakám pocsék volt,arra ébredtem,hogy nagyon fáj a tüdőm,alig kapok levegőt,bárhogy helyezkedek. 3/4 órát sétálgattam éjféltől,de sokkal nem lett jobb. Valami olyasmi,mintha egy kést forgattak volna a hátamban.. És aztán 4 óra felé megint erre ébredtem. És baromira szégyellem,hogy már most nyavalyogjak,pedig még igencsak nem a végén vagyok!! De ANNYIRA fájt,hogy azt hittem,hányni is fogok! Ez MI????? Beszorult a levegő? nem tudom.. Mindenesetre most is nehezebben kapok levegőt,pedig nem vagyok megfázva,vagy ilyesmi. :roll:
És a legjobban attól parázom,hogy két gyerek mellett NEM dőlhetek ki!!!! Reggel már porszívóztam,mert hát kell,ez van.. :roll: :(

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami, nagyon-nagyon sajnállak!! Sajnos nem tudom, mi lehet ez. Nekem a hasam fájt rettenetesen, ezért éjszakáztam a végén már sokat. De olyan nem volt, mint neked. Remélem, nem lesz ilyen legközelebb. Dokiddal beszélj esetleg.

Zsu, nekem nem lilás a vágásom, szerencsére nem nagyon lehet látni. Persze lehet, hogy ez még változni fog. Lehet, hogy az időtől van, hogy fáj. Ez gondolom nálunk várható. De ha nagyon fáj, szerintem hívd fel a dokidat.

Vitte, nem próbáljátok ki az Infacolt? Biztos ott is lehet kapni. Nekünk is segített (lekopogom), aminek rettenetesen örülök. Nagyon sajnáltam szegény Domit, ahogy kétségbeesetten sírt. Most mintha elvágták volna.

NIka, neked aztán óriásbébid van! Csak hízik valamitől, akkor biztos elég a tejed, ne aggódj.

KépKép
nanett
 
 


Jhhaaaj lányok...annyira szépek vagytok..mindenkit egytől egyig megtudnék dícsérni állandóan!!nagyon szépek a képek a babák,ti..sugárzik mindenkiről a boldogság!!Olyan nagyon jó látni.. és nagyon irigyellek titeket!!!
na csak ennyit akartam..mindenkinek minden jót!!!puszilom az összes rosszcsont nemalvót,alvót,evőgépet,cumiköpködőset meg minden mást..!!! :lol: :wink:

Kép
nikky
 
 


Lányok: A kórházból úgy jöttünk haza, h 70,80, sőt 90-et is szopizott!!Ami kissúlyú babánál tök jó!!
Itthon is mértük és ilyesmiket szopizik. Többnyire betartja a 3 órát, de van úgy h 1,5 óra múlva kér, aztán van, h alig lehet még 4 óra múlva is ébresztgetni!!Szóval én úgy látom, h vannak a főétkezései és vannak a nassok!!!Nem tudom kinél hogy volt, de írjátok le légyszi!!
Mérni meg már nem akarom mindig, met belehülyülök!!

Császárseb:nekem kedden volt varratszedés, tegnap meg kellet meni megnézetni és még mindig levedzik!!

Kép
gyanixi
 
 


Sziasztok!

Szepek vagytok meg mindig, es egyre inkabb!

Vitte: mar regebben is kerdezni akartam, ki csinal ilyen szuper kepeket? Nagyon igenyesek, es nem hetkoznapiak, szerintem. Gratula!!!

Lassan kezdem osszepakolni az en korhazi, es a baba "indulos" cuccait. Van vmi gyakorlati jotanacsotok ruha-ugyileg, hogy mit nem szeretnek, vagy mit szeretnek nagyon a kicsik? Mert akkor meg most azt is figyelembe vehetem a sajat szempontjaim mellett.
Miben rosszalkodnak napkozben? Rugi? Hosszu/rovid ujju body? Polo + naci? Sok hulye kerdes, tudom, de hat egy kezdotol...

Kép
Kép
-macsek-
 
 


nagynehezen begépelem az irományom, erre eltünt... :evil: :evil: :evil:

hát akkor mégeccer:

Vitte,
--háát szűzlány... :lol: :lol: :lol: de csak az érzés volt olyan, apa szerint minden a régi :lol: :lol: :lol:
Baromi jók a képek, Noah sokat nőtt!!!

gyanixi,
nálunk a szopi az kissé máshogy megy, de amíg nem nyűgös a baba és szépen gyarapszik, szerintem felesleges mérni, alég neki tuti ami van.

barbamami,
én még nem hallottam ilyet, de remélem MÁR JOBBAN VAGY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

CSajok, ti hogy álltok a linea nigrával? Nekem szntem még csak nem is halványult...
ÉS a házimunka, főzés hogy megy???
Vendég
 


Sziasztok!

Imába foglalom annak a nevét aki az Infacolt kitalálta. És Barbamamiét is. :lol: a baba már egy angyal, tök jól elvan egyedül is a hintájában. az éjszakát még mindig kitolja egy kicsit, de legalább nem bömböl hajnalig.
Ma vettem egy könyvet a bookline-on keresztül a neten rendeltem meg, a suttógó titkai a címe, csecsemőgondozásról szól és trükkök vannak benne, szerintem nagyon jó.

Macsek
elölgombolós rugit vegyél, nálunk abban van a baba, meg bodyban. én az ujjatlant szeretem mert könnyebb ráadni. vékony takaróval szoktuk még betakarni ha alszik, éjszaka pedig vastagabbal. szerintem a rugi praktikus és kényelmesebbn neki mint egy nadrág. késöbb már persze mi is naciba és polóba fogjuk öltöztetni, de amíg lehet rá kapni rugit addig abba.

barbamami
jobbulást, nekem légszomjam volt az utólsó időben.
nekem a házi megyeget, belesteszem a babát a hintájába és abban elvan a játékaival. ott sem végleg de egy jó darabig. amíg kínlódott az emésztésével nem szedte az isteni infacolt, addig mi is kínlódtunk semmit sem engedett csinálni. ez a nagy szabadság is csak pár napja van.
bacilivi
nekem még halványan megvan.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Betti!!

EZ FANTASZTIKUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Már nagyon vártam, hogy errre a hírre jöjjek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Gondolom nagyon megkönnyebbültél!!!?? MOst élvezhetitek csak igazán egymást!!
Szegény Nikibaba, neki sem lehett egyszerű ez az időszak.
Vendég
 


Mamik,bámulatosan ÜGYESEK vagytok!! Abból,amiket leírtok,hát úgy csináljátok a dolgokat a babával,mintha mindig ezt csináltátok volna!! Tényleg nagyon ügyik vagytok!! :D :D

Gyanixi:
Neked külön dicséret is jár,komolyan! :D

Betti:
NAGYON örülök,hogy használt az Infacol!! Nekünk is nagyon bejött,úgy a 3-4. hónapig használtam,aztán már nem kellett. Szerintem most eleve beszerzek egyet,hogy legyen itthon mindjárt..

Császáros mamik,ti külön nagyon vigyázzatok magatokra,ne emeljetek lehetőleg semmit a babán kívül LEGALÁBB 8 hétig!!

Kicsit jobban vagyok..Remélem nem lesz több ilyen éjszakám,mert belegebedek :(

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


BARBAMAMI!

Nem a frászt akarom rádhozni, de mindenképp keress meg soványmalacvágtában egy belgyógyászt, mert gyanús, hogy tüdőembóliád van! Ha ezt egy mélyvánás trombózis tartja fenn, lehet, hogy megitn szór, és ez nagy nagy nagy baj!! A szülészek sokszor nem gondolnak rá!!
Futás dokihoz!!!!! Azonnal!!!!!!

A többieknek gratulálok, irigykedek nagyon!!
Puszi mindekinek!!!

Kép
[/url]
gypsophila
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy bepofátlankodok de egyetértek gysophilával barbamami és irány a dokihoz még MA! Lehet hogy csak egy kis dolog de ki kell zárni minnél előbb. Lábad nincs bedagadva nem piros vagy nem fáj?
Ha nem is mész de telefonálj a dokinak és emlícsd meg hogy nem lehet-e embólia. Szólj majd hogy vagy várjuk.

Kép
rena12
 
 


Sziasztok!

Eléggé nehéz időszak van a hátam mögött... Kedden engedtek haza minket a Heim Pál korházból. Úgy kezdődött az egész, hogy múlt hét pénteken vissza kellett mennünk a Szt. Istvánba PKU szürésre, és ott megnézték Márk bilirubin szintjét, mert amúgy sárga volt. Nagyon magas lett az érték- 400-as ( :!: :!: ), ami baromi magas. Rögtön kaptunk egy beutalót a Heim Pálba. Végig ott voltam a Prücsökkel. Kékfényezték, kapott infuziót. Én meg minden nap bőgtem, hogy így kell látnom a gyerekemet. Mondanom sem kell, hogy elapadt a tejem, vagyis hát inkább azt mondom, hogy be sem indult igazából a sok idegeskedéstől... Valamennyit tudok fejni, de az nem sok. Úgy hogy tápszerrel etetem a Prücsköt, ami miatt lelkiismeretfurdalásom van, mert annyi mindent lehet olvasni a tápszerről, hogy mennyire nem ideális megoldás egy ilyen pici csecsemőnek.
A másik problémám az, hogy Márk nem akar szopizni, tehát azt a nagyon picit sem akarja elfogadni melből, pedig olyan szépen szopizott, amikor haza jöttünk a korházból szülés után... CSak a sárgaságtól nagyon aluszékony lett, gyorsan fárad, ez még mindig nem múlt el. Cumisüvegből, és pohárból kiskanállal etetem, de még így is kb a feléért bealszik, és nem nagyon akar enni...
Kedden 223-as bilirubin színttel engedtek haza minket a korházból, állítólag ez már egy elfogadható érték. De nehezen lábalunk ki belőle.

VAn esetleg valaki, aki tápszerrel eteti a babáját? És milyen tápszerrel? Mi BEBA-t kaptunk.

Szerintetek hogy lehetne vissza szoktatni a cicire, ha szopizna akkor talán több tejem lenne?!?!

Nálatok sírnak a babák, ha éhesek? Márk nem sir.. Sőt, nem is szokta jelezni, ha éhes...

Bocsi, hogy ezzel traktállak benneteket... Eléggé kivagyok...

Dia

Kép
dijcsi
 
 


Gysophila,Rena:
Ma napközben nem szúrt..,csak kicsit kevésbé tudok levegőt venni,de azt olvastam,hogy ez normális,merthogy kevesebb helye van a tüdőmnek tágulni.. Hát,megvárom a mai éjszakát.. Tudjátok, nem akarom a dokimat hívni mindenért,mert mostanában a Kisfiam annyiszor felhívta...,hogy iszonyúan ég a pofám. Nem győztem bocsánatot kérni tőle,mert ahogy megkaparintotta a telefonom a Peti,2 mp-en belül már hívta is.És mindig őt!!
Nagyon szépen köszönöm,hogy írtatok!! Ha éjszaka lesz vmi ilyen,akkor nem telefonálok,hanem megyünk az ügyeletre.. :(

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Jaj Dijcsi,nagyon sajnálom! :(

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Dijcsi ugyan én baromi ritkán de sajnos eelőfordul hogy tápit kell adnom Geginek .Mi a nutrilon premium 1-et kaptuk a dokinénitől.ne aggódj nem vagy rossz anya hiszen ha nincs tejcsid sajnos a babaát valamivel etetni kell hiszen éhes.Ne aggódj tedd sokat cicire és akkor a tejed is beindulhat.

nika70
Salgótarján
 
 


dijcsi,
jajjj szegények!!! de a nehezén már túlvagytok!!!!!!!!
sajnos nálunk is van táp és nekem is lelkiismeretfurdalásom volt emiatt....Nálunk sebes mellgyulladás és rossz szopitechnika volt az ok. Mindenesetre FEJJJÉL!!! HA már Márk nem tud intenzíven szopizni, akkor ez segít!!! Én 3.hét körül max 20at tudtam fejni egy ciciből, de nem adtam fel, fejtem éjjelnappal...Azóta több tejem van (bár nem elég, de sokkal több!!!) és most már bimbóvédővel egy kis szopi si van!!De ha mégsem jön össze, ne feledd, az nem a te hibád és tápon is egészséges, kiegyensúlyotott, szép gyereked lesz!!! Kitartást!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Egy kis Dalmi extra:

Kép beeeee :-)
Vendég
 


Dijcsi
Sajnálom ami veletek történt. Eztén is átéltem. Mármint az infúziót. Tényleg nagyon rossz érzés így látni a kisbabádat, de próbáld meg elfelejteni. Most már jól van, és ez a lényeg. Tápszerről annyit, hogy anno én is BEBA HA tápszert kaptam az Áronnak. Ez a tápszer nem édes, így ha lenne tejcsid simán elfogadná azt. Ezért is adják ezt. Tedd minél többször cicire, hátha... Egyáltalán neked bekapja a cicit és próbálja szívni? Mert nálam az volt a legnagyobb baj hogy nem fogadta el, egyszerűen nem tudtam mellre tenni, csak bimbóvédővel. Az meg nem ugyanaz, nem is lett több tejem.
De a fejlődéséért ne aggódj. Áron is tápszeren nőtt fel, makk egészséges, és fele annyira sem beteges mint az unokatesója, aki csak anyatejen nőtt fel 6 hónapos koráig.
Keltegesd gyakrabban, és mindig kínáld ennivalóval. Ha beáll a normális szintre a billirubinszint, akkor már nem lesz ilyen problémád. Nem lesz aluszékony. Kitartás és próbálj meg nem idegeskedni!!!!

berzkat
 
 


Sziasztok!

Mostanában nincs sok időm jelentkezni, mert Niki elég nyűgős, pedig szerintem se nem éhes, se nem fáj a hasa.
Valahogy csak szeretné, ha mindig a karomban leehetne, habár az sem segít mindig.
Nektek is van ilyen tapasztalatotok, hogy minden ok nélkül sír?

Gyanixi:
Niki is össze-vissza eszik, napközben 2-3 óránként, este meg 4-6 óránként. Szerintem ez normális, majd beáll a 3-4 órás evésre. Ha meg nem, az se baj, mert szépen gyarapszik.

Dijcsi:
hú, ezek tényleg nem jó hírek, legalább Márk már jól van. Szerintem próbálkozz a cicivel, amíg csak tudsz és fejjed egyfolytában, hogy legyen tejed. Esetleg eleinte bimbóvédővel is szoptathatnál, egyik barátnőmnél az bevált hasonló esetben.

Barbamami:
nekem is volt kétszer a terhesség alatt egy különös szúró fájdalmam, kb. fél óráig, utána magától elmúlt. Szerintem ha nem jön vissza, nincs baj.

Vitte:
gyönyörű Noah és tényleg nagyon jók a fotók, milyen gépetek van? A férjed profi fotós?

Kép

Kép
rekanna
 
 


Szia Dijcsi,
sajnalom ami tortent, de a fo hogy mar mindketten otthon vagytok es Mark baba mar jobban van. A lelkiismeretfurdalast a tapszer miatt gyorsan felejtsd el!!!!! Senki nem tehet rola, hogy igy alakult es ez nem a vilag vege, te ettol meg ugyanolyan jo anya vagy. A tejed miatt ne izgulj, (ja tudom ezt konnyu mondani) de ha teljesen megallsz a szoptatassal es nem is fejed 40 napon belul akkor is ujra lesz tejed! Szoval fejjed csak szorgalmasan, meg tedd mellre Mark babat, ha lecsokken a bilirubin szint mar nem lesz olyan aluszekony es talan hajlando elfogadni a cicit. Nagyon sok kitartast kivanok nektek!

Barbamami: remelem az ejszakad jol telt es nincs baj :roll:

Vitte: jo hogy jelentkeztetek! Noah nagyon kis kopenak nez ki a kepeken :D Szepek vagytok egyutt :D

Zsu: a vagas nekem is lila, bar nekem a varrat is meg par helyen rajta van. Hol faj, hol nem, de nem is a vagas hanem a korulotte levo terulet. Probalj meg nem figyelni ra, (persze csak ha nem nagyon eros a fajdalom) sztem csak gyogyul a seb, ez 10 hetig is eltarthat. Ja es azt mondjak nem erdemes naponta nezegetni. Majd fel ev mulva elhalvanyul :D Hat ez van, nekunk ez jutott. A furdoruhaszezon meg ugyis odebb van!

Na ket nap ota mi is nagyon szenvedunk a pocoval, du 4-tol este 10-ig tegnap uvoltve sirast rendezett a kisasszony, en is mar vele bogtem a vegere, mert annyira tehetetlennek ereztem magam, semmi nem segitett :( Teat nem issza meg csak csoppenkent tudom a szajaba adagolni, mert a cumit kikopi. Nem tudom mennyi jut le a gyomraba es mennyit kop ki. Az Infacol amit irtatok hasfajasra azt hogyan kell a babanak beadni? Cumisuvegbol?

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Megint nem aludtunk semmit délután 2-től éjjel 1/2 2-ig!! Nem tudom, mit lehetne csinálni. Volt szopizás, tápszer (már amennyit megevett belőle), ringatás kézben, járkálva, babakocsiban, hintaszékben, kézben fekve, ... NEM TUDOM, hogy mit csináljunk és azt sem, hogy mi okozza. Hajnalban szépen aludt. Állandóan így megy, hajnalban és délelőtt alszik, utána nem. Reménykedek, hátha az új tápszer segít.

Ja, volt a védőnő, megállapította, hogy kevés a tejem. Két napig mértem evés előtt és után. Reggel, délelőtt elég a tejem, gondolom, akkor kipihentebb vagyok. Utána már kevés. Pedig volt úgy, hogy egy órát is szopizott és csak 30-40 lett az eredménye. Én meg azt hittem, jön a tejem. Most ment a férjecském a BEBA tápszert kiváltani, remélem, ez beválik.

Zsana, épp az a baj, hogy nem alszik, ringatni kell állandóan, így én sem tudok pihenni. Egyre fáradtabb vagyok, így egyre kevesebb a tejem, nem elég neki, ezért nem alszik, és ez így egy ördögi kör. Jó neked, hogy tudsz pihizni is.

Pannica, mindenképp próbáld ki az Infacolt! Nagyon egyszerű beadni, egy adagoló van a kupakjában, azzal felszippantod a szert és már mehet is a szájába, belecsurgatod vagy kiszívhatja, ha úgy jobban tetszik neki. Egy pillanat alatt megvan.

Császárseb: Érdekes, nekem végig inkább a belső vágás (a méhem) fájt és még most is, ha fáradt vagyok, az fáj. Nektek az nem fáj? A külsővel nincs gondom.

Bacilivi, mivel állandóan etetek vagy altatok, főzni meg ilyen földi dolgokat egyáltalán nem tudok csinálni. Jó neked, hogy javultak a dolgok!

Barbamami, remélem, jobban vagy már!!

Dijcsi, nagyon sajnálom, ami veletek történt. De semmiképp se legyen lelkiismeretfurdalásod a tej miatt. A legfontosabb, hogy a babád egészséges legyen. És örülj neki, hogy már jobban van. Egyik barátnőm kisfia is tápszert kapott egész pici korától. Most 15 hónapos, még egyszer sem volt beteg, rettentően erős, energikus baba. Az a legfontosabb, hogy a babáink jól legyenek, nem az, hogy tápszert kapnak-e.

Egyébként egy másik barátnőm babájának vérét két napos korában lecserélték, mert 600 felett volt a bilirubin értéke. Két nap múlva már semmi baja sem volt, azóta is jól van szerencsére (ez karácsonykor történt).

Rekanna, azt hiszem, egy cipőben járunk. :cry:

Őzi, hol vagy?

KépKép
nanett
 
 


nanett,
nem lehet, hogy Dominak az ifakol ellenére a pocija fáj?
Megértem, hogy nincs időd főzni....Nekem se sok, de ha lenne is, inkább pihiznék... :lol:

rekanna
az elején nálunk se volt el Dalmi 1 percig se magával,(ha egy pillanatra is letettem, rögtön bömbi) ha ébren volt, állandó ringatás-cumi volt....1-2 hete már nyugodtabb, és negyedórát néha elnézelődik a kiságyában, vagy mellettem közvetlenül.Szerintem ha nem a hasa fáj és nem is éhes akkor ez normális. Egyszerűen vannak ilyen babák... :) Ölbebabák... :lol: :lol:

Képzeljétek mi történt: este 9kor evett Dalmi utoljára, fél10körül elaludt és egyszer csak arra kelek, hogy világos van...Megbököm apát, hogy Ő adott e kaját éjjel a gyereknek...Ő nem.És én sem :lol: :lol: Ekkor 7 óra volt!!!!!! ESLŐ VÉGIGALUDT ÉJJEL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja és mondanom se kell rekord szopi volt... :D :D :D
Vendég
 


Kedves Mamik!

Nagyon szépen köszönöm az aggódást,jól esik,hogy ilyen tündérek vagytok!! :D :D Baromira féltem az éjszakától,de jelentem,hogy SEMMI nem volt,és tök jól vagyok!! :D Borzasztóan örülök neki,mert rettegtem,hogy ha vmi bajom lesz,mi lesz a gyerekekkel.. :roll:

Sok sírás..-téma:
Tudjátok,az az igazság,hogy nekem a fiamnál is ,aki már a 2. volt..,sokszor nem tudtam,miért sír,már mindent kipróbáltam. Tudom,milyen iszonyú érzés,amikor sír,és nem éhes,tiszta a pelus,stb,stb,mégsem tudja az ember,mi a baj. (Sőt,elképzelhető,hogy a 3-nál is lesz ilyen.. :? )
Az első kb 6 hétben sokszor egyszerűen csak azért is sír,mert NAGYON nehéz átállnia erre a kinti világra,és van baba,akinek könnyebb,van,akinek nehezebb. Minden gyerek más,és ez is egy hülye téveszme,hogy a jó anya MINDIG tökéletesen uralja a helyzetet.. A jó anya SZERETI a gyerekét,és ezért MEGPRÓBÁL minden tőle telhetőt megtenni. Ennyi! De igenis joga van fáradtnak lenni,néha ne adj isten kiborulni,és sírni.. mert ő is csak egy ember..
Vannak kivételek persze,de a legtöbb baba minden bűvészmutatvány ellenére az első pár hónapban sokat sír... És persze,hogy nem olvasgat..az ember halál nyugodtan a síró kisbabája mellett..,de ha időnként kudarcot vall az ember,attól még igenis jó anya! :D

Pannica:
Az Infacolnak a kupakjába van építve egy gumi-adagolós cseppentős valami. Azt kell teleszívni a felső gumis rész összenyomásával,és a baba szájába folyatni szopi előtt. Nagyon egyszerű ez az adagolás,legalábbis szerintem jól kitalálták..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Bacilivi:
NAGY-NAGY GRATULA!!!! És a hölgyemény egyszerűen gyönyörűű! (De jó,hogy nekem is lányom lesz!! :D :D :D )

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Lányok: császáros szülésnél normális, h 2 hét után is még hol vérezgetek, h egyáltalán nem??Pár napig egy-egy pecsét volt, tegnap óta meg néha élénkpirosan jön egy kis cucc!!Írjátok meg légyszi kinek hogy volt/van!!!!
Kinek meddig gyógyult a sebe??Nekem még egy helyen levedzik!! :roll:
gyanixi
 
 


Sziasztok!


Köszi a császáros tapasztalatokat!
Nem is a külső vágás fáj hanem a belső.
Ha ülök, ha fel kell kellnem az ágyból.
Eddig ilyet nem tapasztalatam kicsit be is ijedtem.
Szerdán megyek a dokihoz majd meglátjuk mit mond.
Amúgy én vagyok egy nagy hülye!!
Mindent elakarok intézni egyszerre mosás,teregetés, takarítás, Bence,stb..
még jó hogy az ebédet rendelem így nem kell főznöm!
A babakocsit is cipelem van 5 lépcső a lifttől az ajtóig de minek?!!!
Na ezek után leállok.Majd készen lesz valamikor.

Dijcsi: fel a fejjel, minnél többet rakod cicire annál nagyobb a valószínűsége hogy több tejcsi lesz!Kitartás az a lényeg hogy már jól van a manó és otthon vagytok!!

Jó hétvégét!
Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Gyanixi:

Nekem még a 4. héten is hol volt vérzés hol nem!
Elvileg a vérzés 4-6 hétig is eltarthat.
Ha szopizik a baba a méhed is könnyebben tisztul gyógyul.
Esetleg egy intenzivebb tejcsis /szopizós/napon jóbban jön vagy ha többet mozogsz mint kellene./ez saját tapasztalat/
Nekem levedzeni nem levedzik!
Abban nem tudok segíteni!

üdv Zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


dijcsi: ne keseredj el, esetleg ha beindul a tejed (no ideg és sok laktoherb tea), akkor előszőr cumisüvegből próbáld, majd jöhet a cicizés!!
gyanixi
 
 


Hello Lányok!

Dijcsi: sajnos nekem az elejétől kezdve nagyon kevés a tejem és ez csak csökken sajnos, pedig teázom, homeopátiázom ls fejem is, de a fejés már kész kín, mert 30 perc alatt jó ha 20 ml-t le tudok fejni azt is szinte cseppenként arról nem beszélve, hogy ez csak valami előtej féle... szóval ezért Bálint 1,5 hetes kora óta kapja a tápszert BEBA HA-t ami állítólag nagyon jó, már mint minőségileg. Ne aggódj, eleinte én is lelkiztem sokat, még most is néha pl.: tegnap kicsit kivoltam, mikor nem is szopiztattam és így is csak 20 ml jött le... :cry: :roll: ez van... a lényeg, hogy jól legyetek egészségügyileg mind a ketten!!! Ez a legfontosabb, én is ezt tartom szem előtt. Ne szomorkodj.

Barbamami: remélem már jól vagy! Szerintem ha máskor is jelentkezik ez a probléma fordulj orvoshoz, a biztonság kedvéért!

Nanett: hát sajnállak nagyon... talán a BEBA tápi jobban fog ízleni neki! Kíváncsi vagyok... Vackor is ezt eszi, és szereti.

Bacilivi: hű de jó nektek!!! egy egész éjszaka alvással?! :wink: Dalmi nagyon nagy már és olyan szép! Vackornak biztosan tetszene. :wink: 8)

Pannica: próbáld ki az INFACOLT! nálunk 3-4 nap múlva hatott, de jó volt. Most is néha küzd a szelekkel, meg a kakival (látványosan), de nem ordít legalább, ill. meg tudom nyugtatni.

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Tegnap 1 HÓNAPOSAK voltunk!

Kép

ennek örömére, Vackor farmert húzott, amit a keresztmamitól kapott...mert Ő már nagy fiú! Kép

mondjuk én nem nagyon szeretem az ilyen farmeros dolgokat amíg ilyen pici, ennek ráadásul nagyon szűk a gumija és nincs rajta semmi gomb vagy ilyesmi úgy kell felhúzni mint a nagyoknak! :roll: nem tudom ki találta ki...

Az esténk nekünk is egész jó volt! Este 20-20.30-kor evés. Sajnos nehezen aludt el, de 22 h körül alvás! Reggel 4.15-kor kelés! Na, aztán 3 óránként kaja kérés... de azért nagyon jó volt az a 6-7 óra...

Ja és pucér méreckedésünk során 4970 g voltunk! 8) :wink:


Nanett: BOLDOG HÓNAPFORDULÓT DOMINAK!!!

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Macsek: én hosszú újjú body-t adok a rugi alá és abban van nappal, meg éjszaka is. Arra figyelj, hogy milyen rugit veszel!!! Az a jó ami elöl végig pattentos, vagy nekem az is nagyon bejött ami hátul fordított T alakban kapcsolódik (már jobban szeretemint a végig patentost) Képzeld mi egy rudit vettünk bababoltban (a többit Auchan és CORA! nagyon jó áron vannak) ami ráadásul 3000 Ft volt (csak azért vettük meg mert apa beleszeretett) na, a lényeg, hogy ráadhatatlan a gyerekre!!!! :twisted: pedig úgy tűnik, hogy milyen jó, mert a lába között patentos, meg a hátán van patent, de a gyerekre csak úgy tudod feladni, ha az egészet átráncigálod rajta! Kész őrület, erre nagyon figyelj oda mert és összesen kétszer szadiztam rá...

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Barbamami: láttam a pocis képeket a másik fórumon. Szerintem nincs is rajtad plusz kiló, vagy legalábbis jól titkolod! :wink:

Macsek: még valami. Mondjuk és kilósban vettem, de nagyon jó ilyen kis plüss kabátka (blézer) féleség. Ezt van hogy éjszakára még ráadom, vagy amikor megyünk sétálni, hogy pluszba védve legyen a kis háta meg dereka. Ja, és sekünk a zoknik nem nagyon váltak be, (szerintem nagyon szorosak) inkább az ilyen plüss cipőcskék, amiket a rugira ráhúzok.

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Zsu:
NE CIPEKEDJ!!!!! Én is cipeltem a babakocsit a lányommal..,és sikerült úgy bevéreznem a 6. hét körül,hogy mehettem vissza a kórházba!! Látom,te is keljfeljancsi vagy :D,de most álljál le!!
Császár után nem szabad szórakozni,én nagyon megtanultam,sajnos..Ha lehet,neked ne kelljen olyan élményeken átmenned,mint nekem. :?

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Jaj,és zsana:
IRIGYKEDEM!! (Jó ég,annyit irigykedem,hogy lassan sárga leszek..és akkor aztán hogy fogok kinézni?? :roll: )

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok lányok!

Nagyon szépen köszönöm nektek a segítséget!! Nagyon sokat számít, hogy írtatok! Most már egy kicsit jobban érzem magam, és próbálom elfogadni azt, hogy talán tápszeres lesz a babám.
Azért nem adom fel a szoptatást, minden kaja előtt cicire teszem, nem nagyon akar szopizni, kb 4-szer sziv erőset, aztán meglazitja a vákuumot, és csak forgatja a szájába a mellbimbót. Elég sokat fejek. Szinte abból áll a napom, hogy etetek, fejek... fejek, etetek.... és így a végtelenségig. Igazából a tápszert sem akarja enni. Kb 30-at megeszik a cumisüvegből, a többit (90-et kell ennie), meg úgy kell beletukmálni kiskanállal. Pedig enni sokat kell neki, mert széklettel, és vizelettel távozik a bilirubin... VAgyis hát a folyadék és a táplálék oldja a szervezetben.
Mi is BEBA H.A kaptuk. Meg még ezen kivül vettem a gyógyszertárban "Mecsek" teát, amit szintén adni szoktam a Prücsöknek. Anyatej az összességében napi max 100 gramm lehet, de ez nagyon max...

Lányok, nagyon nagyon szépek a babák!!!

Kép
dijcsi
 
 


Dijcsi: mi is kicsit besárgultunk eleinte, azt mondták a folyadék nagyon fontos! Valahogy egy kis teát is próbálj beletömni mert az nem olyan tömény mint a táp és az nagyon jó. Persze tudom, hogy nem könnyű mert aluszékony és nehéz beletáplálni bármit is. (tapasztaltam), de két etetés között ha tudnál egy kis laza folyadékot is adni neki az nagyon jó lenne!
Minden rendben lesz! Hidd el! Ne idegeskedj mert annyi tejed sem lesz mint amennyi van... Nálunk Bálintnak sajnos még 100 g anyatej sem jut naponta....

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Dijcsi: Ne aggódj nem lesz semmi baja ababának ha nerm tudod szopiztatni.Nem lehet mindenki tejcsárda és a babának meg ennie kell.Mi a nutrilon premiumot kaptuk a dokinénitől és gergő első perctől szereti igaz naponta csak egyszer kap estére mert addigra valahogy kevesebb lesz a tejem de nem aggódom.Más is nőtt fel tápin és semmi baja :D Barátnőm fia is tápon nőtt fel és most már nagy 16 éves "ló" és szuper eszes inteligens és egyáltalán nem beteges.Szóval ne aggódj amig tudod azért adj neki anyucitejcsit is mégha kevés is az is sokat számit :D:D:D: És ne aggódj attól is lehet kvesebb a tejed.

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok Lanyok!

Dijcsi,
Csak a tobbieket tudom ismetelni, nem szabad, h. lelkiismeretfurdalasod legyen! Nagyon ugyi vagy, h. nem adod fel. Hallottam sok sikersztorit, h. nem fogadta el a baba a cicit, de anyuka nem tagitott, fejte vegig, mint te is, es kb. 3 honapos kortol mintha kicsereltek volna a bebit, ment a szopi a cicibol. Hogy mitol van, nem lehet tudni...
Azert azt tudd, h. a mai tapszerek - barmelyik - szuper minoseguek. Nekem Milumil PRE HA van otthon veszhelyzetre.
Noah is nagyon aluszekony volt, nogatni kellett nekem is, hogy egyen, de ennek nalatok is mindjart vege, szerintem hamarosan jobb lesz! Kitartas!!!!!!

Bacilivi,
Nekem apa is azt mondta, h. szuz vagyok... :D
Linea Nigra... Poen, nekem szules alatt/utan jott ki, nagyon halvany, szerintem azota nem valtozott... :shock:

Macsek, Rekanna,
Koszike a bokot, nem vagyunk profik, de szupi a gepunk :D
Nikon D50

Emlekeztek, h. paraztam, h. nincs eleg tejem? Volt mar 3x, h. adtam Noahnak tapszert... Erre penteken kiderult, h. Noah 4220 gramm!!!! Az en kis koraszulottem a szuletese ota 1400 grammot szedett fel! Eljenek a hurkak! A doki kirohogott, mikor mondtam, h. epp most akartam tartosan kiegesziteni a szopizast tappal... :roll: , nincs otthon merlegunk, igy nem tudtam, h. ennyit szedett fel...

OFF: egy kis reklam. Az eskuvonk mar lassan 4 eve volt, de meg nem volt osszevagva a videoanyag, mert mi akartuk csinalni, de hat sohsincs idonk... Most elkeszult es ime egy kisfilm osszefoglalasul.
www.felejthetetlenemlek.hu/mywedding/zita_norbi.wmv
Nagyon profik a fiuk, barkinek meleg szivvel ajanlhatom oket!

www.felejthetetlenemlek.hu

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Vitte!
valami eszméletlenül vékony vagy az esküvői képeken! És ez a ruha!! Nagyon szépek vagytok így együtt :D
Festve volt a hajad? Vagy az az eredeti,és a barnát festetted? :?:
Mert amit nemrég felraktál képeket,azokon barna a hajad..
Nagyon igényesen össze van vágva ez a kis film :P

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


sziasztok!

barbamami
örülök, hogy jobban vagy.

zsana
nagyon helyesek vagytok. vagány a farmerban, olyan kissrácos.

zsu
a vérzés nekem 5 hétig tartott, egyszer elmúlt aztán rendesen visszajött, és megint elmúlt.

nanett
sajnállak, nekünk rengetegszer volt ilyen, lehet a gyógyszertől, lehet mástól de elmúlt, talán kinövik. volt olyan is akinek 6 hónapos koráig ordított a baba, bár ez gondolom nem vigasztal. Kép

Kép
Kép
bbeti
 
 


BETTI,

visszanom, Niki teljesen az apukaja, igazad volt! Hatalmasat nott mar!

Barbamami,
Koszi! hat az lenne az idealis sulyom... :roll:
Lassan elerem ismet :D
Sajna a szoke festett, de mar nagyon hianyzik... , de szerencsere nem sokaig kell varnom ra, es ismet szoke leszek.

Te pedig nagyon vigyazz magadra, jol megijesztettel azzal a fura legszomjjal... !!!!

KépKép
KépKép
vitte
 
 


hhh

Kép
gyanixi
 
 


Naa, sikerült a vonalzó.....

Kép
gyanixi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: