Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Képzeljétek ma voltam a védőnőnél, és már van kiskönyvem! :D Amúgy ez a tanácsadás nem tetszett annyira, mint amilyen a Márkkal volt. Először is nem külön helyiségbe hívtak be, hanem a váróban különböző helyeken 5-6 védőnő foglalkozott 1-1 kismamával. Semmi diszkréció, pl. hallottam amit a mellettem ülő kismamának mond a védőnő. Amúgy meg nem is foglalkozott velem a védőnőm sokat, csak éppen amíg a kartont és a kiskönyvet kitöltötte, tanácsot nem is adott. Vagy csak azért, mert már voltam kismama? De az már 8 évvel ezelőtt volt! :shock: Na mindegy! Amúgy azt is mondta, hogy az a rendszer, hogy 8 napon belül a lakáson is meg kell látogatnia, úgyhogy jövő hét csütörtökre beszéltük meg a randit, utána megyek a nőgyógyászomhoz.

Beszilva: én már nagyon hiányoltalak, reménykedtem, hogy semmi baj nincs nálatok. Most megnyugodtam, hogy jelentkeztél.

Robcsi: veled mi van, mikor jössz? Úgy volt, hogy max. 1 hétig nem lesz internet, azóta sem jelentkeztél! Aggódom érted!

Bee: azóta sem volt hányingerem, esetleg néha egy kis undor!

Integrált teszt: majd jövő héten megkérdezem a dokim véleményét, de szerintem én nem fogom megcsináltatni, főleg amikor megtudtam, hogy Szegeden nem is végeznek ilyen vizsgálatot. A férjem szerint ez megint arra megy ki, hogy minél több pénzt kicsikarjanak a kismamákból! :x

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Mona!

Nyugodtan egyél hurkát, sült kolbászt!

Kép
nap12
 
 


Márkanyuka, Robcsi írta egy másik topicban, hogy még nem tudták beköttetni a netet, így később jön.

Én döntöttem, holnap bejelentkezek az Istenhegyi Klinikára. Mindenkitől aki volt azt hallottam, hogy alapos a félórás ultrahang, és profi a vérvétel elemzése.

Kép
nap12
 
 

 
 

Márkanyuka gratúla a kiskönyvhöz.

Én most megyek a vérvételre, cukorvizsgálatra.
/nagyon félek :oops:

Kép
mona76
 
 


Márkanyuka!

Én is utánanéztem ezeknek a vizsgálatoknak, és valóban a környékünkön sehol sem csinálják. Ez tart engem is vissza. Egyszerűen nem tudjuk megoldani. Anyukámnak annyi melója van a könyvelőirodában, hogy egyáltalán nem tud szabira jönni, hogy vigyázzon a gyerekekre, a másik mama is dolgozik, férjemre pedig szintén ferde szemmel néznek, ha akár egy napra is szabira szeretne menni. :cry: A védőnőm véleményét azért még kikérem, nagyon megbízom benne, jól felkészült, segítőkész és ő maga is 2 gyerekes anyuka. (Ez sem utolsó szempont.Anno Tominál egy frissdiplomás fiatal csaj volt a védőnő, csak azt tudta, amit a könyvek írtak.)
Az viszont biztos, hogy 4D ultrahangra többször is elmegyünk. Amikor Balázst vártam, a kecskemétivel nagyon meg voltam elégedve. Kb. fél órán át nagyon alaposan végignézte a babót a doki.
A rosszullétről annyit, hogy lekopogom, ma is jobban vagyok, legalábbis eddig. Remélem ez így is marad.

Mona!

Feltétlenül írj a vérvétel után!
bee73
 
 


Jó reggelt kismamák!

Márkanyuka, tök jó, hogy neked is lett kiskönyved, akkor már csak nekem nincs, de remélem ma kapok! 8)

Mona, én pár napja steak-et ettem, petrezselymes krumplival és túléltem.... Nagyon megkívántam, mondjuk, jól átsütve kértem.

Késő délután megyek a dokimhoz, nagyon izgulok, hogy minden renben lesz e, mert utoljára de. 27-én voltam nála.
Amúgy este állatira fájt a fejem, pedig abszolút nem vagyok fejfájós,majd rázott a hideg. Megmértem a lázamat és 38 volt. nagyon megijedtem, hogy mitől lehet, mert vigyázok magamra, nehogy elkapjak valami kórságot. Nem mertem semmi gyógyszert bevenni, inkább lefeküdtem aludni. Ma reggelre már hőemelkedésem van, de a csontjaim is fájnak.
Szerintetek elkaptam valamit, vagy okozhatja ezt a belső lázat a terhesség is??? Eléggé rossz a közérzetem.


szép napot!
h.bogesz
 
 


Bogesz!

Szerintem a 38 fok már túl magas ahhoz, hogy a terhesség okozza, főleg ha a csontjaid is fájnak.Lehet, hogy mégis elkaptál valamit. Egyél sok C-vitamint! Az Echinacea golyócskákról már írtam Márkanyukának is. Immunerősítő, segít leküzdeni a fertőzéseket, sőt nálam a lázat és fájdalmat is csillapította. És nem gyógyszer. Mindenkinek csak ajánlani tudom. A téli influenzás időszakban megelőzésre is szedhető. Egyébként paracetamol tartalmú gyógyszer pl. Panadol a terhesség első harmadában is alkalmazható.
Jobbulást kívánok!
bee73
 
 


Sziasztok!

Megjöttem. Vízeletet, itthon produkáltam, és ott csak átöntöttem a korházi pohárba :oops:
Vérvételnél nagyon aranyos kis hölgy volt, nem is éreztem, pedig nagyon sokat vett le :roll: . A cukrosvíz, az 2dl szírupos folyadék, de vittem egy kis citromlét, és a kedves nővér is helyeselt, hogy tegyük bele, úgy kibírhatóbb az íze :wink: . Aztán 2óra múlva, megint volt vérvétel, de most jóval kevesebbet vettek le :) . Szóval semmi aggódalom csajok, nem vészes. Nekem nagyon gyomoridegem volt reggel, annyira féltem. :oops:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Katkala vagyok és 9 hetes várandós kismama. Első babánk lesz, így nagyon izgulok, elsősorban az orvosi vizsgálatok és a szülés miatt. (Utálok dokihoz járni, de most muszáj lesz.)
Látom, itt már tapasztalt anyukák is vannak, így tanácsot is szeretnék kérni: normális, hogy már ebben a korai szakaszban szinte folyamatosan éhes vagyok, de legalábbis 2-3 óránként muszáj ennem? Anyukámat kérdeztem, de az ő bevallása szerint még kívánós sem volt, s csak a vége felé evett többet. Ha már most ennyit eszem, mi lesz később?
Próbálok odafigyelni és inkább gyümölcsöt, meg joghurtot enni, de sokszor még éhesebb vagyok utána, mint előtte :(
A héten kell mennem vérvételre, de a doki feljegyzése szerint sima vérképet kért, ill. az Rh ellenanyagot; vajon éhgyomorra kéne mennem? Reggel a legrosszabb, úgy mar a gyomrom, esetleg nincs valamelyőtöknek valami jó kis trükkje?
Bocsi a sok kérdésért! És előre köszönöm, ha írtok!
Mindenkinek minden jót!

Katkala
katkala
 
 


Üdvözöllek Katkala!

Szerintem a legjobb helyen jársz, én sem vagyok régóta itt, de mindenki kedvesen, segítőkészen fogladott és gondolom veled sem lesz másképp és biztosan sok-sok tanácsot is fogsz kapni!
Szerintem a kaja miatt ne izgulj, én pont hogy a terhesség elején voltam nagyon kajás, a kerítést is megettem volna..... Most vagyok a 11 hét közepénél és úgy érzem mintha alább hagyott volna a falánkságom. Napról-napra kezd visszatérni az étvágyam a normál kerékvágásba. Lehet, hogy te is így leszel, nem tudom....
Én is a 9. héten voltam vérvételen és voltam annyira pofátlan, hogy hajnali 7-kor mikor kezdődött a vérvétel odamentem az ajtóhoz és kértem, hogy vegyenek előre, mert terhes vagyok és eddig is csoda, hogy nem rókáztam el magam éhgyomorra. Kedvesek voltak és soron kívül 13 emberke előtt behívtak elsőnek.
Szerintem te is kísérletet tehetnél.

Üdv
h.bogesz
 
 


Lányok!

Egyre rosszabbul érzem magam, hőemelkedésem van és fájnak a végtagjaim, azt hittem el fog múlni. Munka után elmegyek a gyógyszertárba és megveszem az általatok ajánlott Echinacea golyót, de addig......
Szerintetek ha valóban beteg vagyok, lehet e ez rossz hatással a picúrra???? Aggódom!
Előre is köszi a hozzászólásotokat!
h.bogesz
 
 


Üdv. Katkala

én is éhes vagyok állandóan.
Tegnap voltam a vérvételen - éhgyomorra kell menni! - vittem magammal péksütit, hogy abban a pillanatban, ahogy leveszik a vért, tudjak enni, s megmondom őszintén, hgoy mire oda jutottam, hgoy levették, már az ájulás kerülgetett az éhségtől. Még bent, abban a helységben elkezdtem enni, ahol a vérvétel volt.

Márkanyuka

kimegy hozzátok a védőnő? nálunk ilyenről szó nem volt, pedig már kétszer voltam nála, s megadta a következő időpontot is, hgoy mikor kell újra mennem (jan 30.)
Amúgy én is úgy terveztem, hgoy amennyiben megcsináltatom az integrált tesztet (még mindig nem döntöttem konkrétan), az majd Szegeden lesz, de most meglepődtem azon, amit írtál, hogy ott nincs is erre lehetőség.
Akkor marad Gyula.

Bee

megírnád nekem, hgoy a kecskeméti 4 D-s UH-t konkrétan hol csinálják? hogy hívják a dokit, és mi a pontos címe? vagy hol találok erről infot a neten? nekem is mindenki Kecskemétet dicsérte. Ti ahnyadik héten mentek majd 4D-re?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Szia katkala!
Üdvözlünk itt köreinkben. :wink:
Szerintem tuti éhgyomorral kell menned, vigyél egy kiflit, vagy pogit, amit ott gyorsan bekapsz a vizsgálat után.
:wink: Én az evéssel úgy vagyok, hogy nem érzem, hogy éhes lennék, de ha nekiállok enni akkor meg nem érzem hogy jóllaknék. :) Szóval órákig ehetnék, akkor sem érzem, hogy tele a has. :(
A vizsgálatoktól ne félj, szerintem nincs ember aki nálam jobban félne a dokiktól :( . De szerintem megnézik a papírunkat, látják hogy kismamák vagyunk, és nagyon kedvesen bánnak velünk. :wink:
Nekem még a fogorvost is át kell vészelnem :cry: . Van egy rossz bölcsességfogam, szerintetek kihúzzák a terhesség ideje alatt? :?:
Bocs, hogy ilyen hosszú voltam, úgy néz ki, kipihentem magam, úgyanis most keltem fel. :o

Kép
mona76
 
 


Mona

nem értek valamit.
Te 08.07-re vagy kiírva a táblázat szerint. Viszont csak 8 hetes a vonalzó szerint. Ez hogyan lehetséges? Én 9 hetes vagyok,s 08.22-re vagyok kiírva.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi, nekem nagyon hosszú, és rendszertelen volt mindig a ciklúsom. /60-70-80napos./ Ezért a peteérésem sem a menszesz utáni 14.napon van, mint legtöbb embernek, hanem napokkal, hetekkel késöbb. Azt mondta a doki, azzal ne is foglalkozzunk, hogy mikor volt az útolsó mensim, mert akkor már 11-12hetes lennék, de az uh szerint meg csak 8hetes. Még a doki nem állapította meg a szülés időpontját, azt mondta, hogy majd a következő alkalommal, de a védőnő meg az útolsó mensim alapján kiszámolta, hogy augusztus hetedike, merthogy neki ezt az adatot kell beírni. Szóval majd csak a legközelebbi uh-on tudom meg a szülés időpontját. Ide beírtam a doki adatát, hogy hány hetes vagyok, meg a védőnőét, hogy mikorra vagyok kiirva, de a kettő tudom, hogy nem passzól.
Na ezt jó bonyolúltan írtam le.

Kép
mona76
 
 


Mona

téged műtöttek PCO-val? Láttma a táblázatban, hogy Ti si régóta próbálkoztok, annál régebben már csak én vágytam a babára.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi, nem műtöttek, 2005 szeptember óta próbálkozunk, de csak 2006 szeptemberben fordúltam orvoshoz, ez ügyben hogy nem jön össze a baba. 2 hónapig szedtem gyógyszert ami elvileg rendberakta a peteérésemet, és a 2.hónapban sikerült a baba.

Kép
mona76
 
 


Csajok, én tudjátok mit kívánok? mc donald-os kajákat, /de ezeket eddig nem szerettem/, hambúrger, hot-dog, pizza, spagetti, kínai kaja, semmi főtt kaja. Normális dolog ez? Egyáltalán ebben az időben már lehet kívánós az ember, vagy csak bebeszélem magamnak. De persze nem ilyen kajákat eszem csak, a párom ki sem bírná ezeken :) , mindennap főzők főtt kaját.
Ti hogy vagytok ezzel a kívánós dologgal?

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!
Hát én egyenlőre még irigykedem a kívánósokra és azokra akik állandóan éhesek, mert engem még mindig gyötör a hányinger és igazából semmit nem kívánok, csak mindent magamba tömök.

Mona!
Én mindenhol azt olvastam, hogy csak nyers húst nem szabad enni. Tehát szerintem sütve nyugodtan megeheted a disznóságokat. Főtt sonkát már én is ettem az elmúlt hetekben .

Nap12!
Én ma bejelentkeztem az Istenhegyi géndiagnosztikára az ún. Kombinált tesztre. Jan 31-én megyek. Van honlapjuk is, ahol mindent meg lehet tudni az intézetről és a vizsgálatokról. ( www.gendiagnosztika.hu )

Bogesz!
A 38 fok szerintem magasabb, mint a terheséggel járó hőemelkedés. ( Nekem 37,3-4 szokott lenni) Na meg a végtagfájás... Ezt lehet, hogy vírus okozza. feküdj sokat és igyál citromos, mézes teát. De én a helyedben biztos elmennék dokihoz is.
Egyébként még nekem sincs kiskönyvem, mert a rosszúllétem miatt eddig nem bírtam elkezdeni a vizsgálatokat.

Katkala!
Üdv itt a fórumon! Vérvételre tuti, hogy éhgyomorral kell menned.
mirosz
 
 


Sziasztok!

Bogesz megnyugtattlak, nem csak neked nincs kiskönyved. Én még csak 22 én megyek dokihoz, és csak utána fog küldeni mindenhová:-(!

Katalka üdv a fedélzeten :) . Sajnos éhgyomorra kell menni vérvételre.

Bár én attól félek a legjobban. A vénáim túl vékonyak és mélyen vannak. Volt már, hogy a csuklomból vettek vért. Na akkor ájulás közeli állapotban voltam :( .

Az étkezés az nálam katasztrófa. Étvágyam az van, de nagyon válogatós lett a gyomrom. Amit régen szerettem ( pl. majonézes saláta) azt most már nem tudom megenni! De az uborka az bejönt :D

Védőnő barátnőm mondta, hogy mindig keveset együnk de azt többször. Ő a saját babájánál nem is hízott sokat!
jessie
 
 


Sziasztok!

Tegnap azt hittem, hogy nem került be a hozzászólásom, mert nagyon lassú volt a gép, utána kiírta, hogy a lap nem jeleníthető meg, utána a babanetre egyáltalán nem engedett fel. Ez olyan rosszul esett, hogy inkább ki is kapcsoltam a gépet, meg amúgy is fürdésidő volt. De legalább az irományom nem veszett el. :D

Szia Katkala, üdvözlet közöttünk. Szerintem teljesen normális, hogy kívánós vagy, nekem változó. De azt megfigyeltem, hogy amikor érzem, hogy kezdek éhes lenni, ennek ellenére nem eszek, hanem még várok egy darabig, utána már nem esik jól a kaja, fáj a gyomrom, alig bírom magamba tömni. Szóval annak ellenére, hogy nincs hányingem, nekem sem mindig jó a közérzetem. Ja és tegnap este óta fáj a torkom! Elegem van már a betegségekből!

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Útólag is köszönöm a szülinapi jókívánságokat :) !!!!!
jessie
 
 


Nap: köszi az infót Robcsiról, most már nyugodt vagyok!

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Szia Márkanyuka!

Nekem is szokott néha fájni a torkom ( úgye mert most a hideg innivaló esik jól) ilyenkor csak a méz segít, pedig nagyon nem szeretem Meg még ha van otthon infralámpád azt is használd ( nálam bevállt).

A változatosság kedvéért nekem a vesém fáj!
jessie
 
 


Sziasztok lányok!

Tegnap és ma reggel kár volt elkiabálnom, hogy jól vagyok. Ma egész délelőtt hánytam, a végén valóságos pánik tört rám, olyan rosszul voltam. Egyedül voltam otthon a 2 gyerekkel - Tomi beteg, itthon van a héten - és a 7. róka után olyan rosszullét jött rám, féltem hogy elájulok. :cry: Akkor bevettem egy fél Daedalont, lefeküdtem egy kicsit és megszűnt a hányás. Irigylek mindenkit aki bármit is kíván és tud enni. Én ritkán érzem úgy, hogy jól esne valami, és ha meg is eszem többnyire visszajön. :cry:

Zsuzsi!

Gyulán csinálnak integrált tesztet? Ez biztos? Hol?
A kecskeméti 4D uh-ról a http://www.sono4d.hu oldalon részletesen olvashatsz. A nőgyógyász neve dr. Nemes András, állítólag nagyon jó szakember, velem nagyon alapos volt. Amikor Bazsót vártam, a 28. héten mentünk, előtte a 14.héten Szegeden voltunk, az hatalmas csalódás volt. Most szeretnék a 18., 28. hét körül és esetleg a 36.hét körül elmenni. Nem tudom most mennyien vannak, 2004-ben pár héttel hamarabb jó volt bejelentkezni.
Érdekes, hogy nálatok nem megy ki a védőnő látogatni. Nálam minden hónapban jött terhesség alatt és szülés után is, most is volt már. Rengeteg jó tanácsot adott és otthon nyugodtabban is beszélgethet az ember.


Jobbulást a betegeknek, vigyázzatok Magatokra kismamák!
bee73
 
 


Sziasztok!

Én is bejelentkeztem ma az istenhegyi kombinált tesztre. Február 7-re beszéltük meg az adminisztrátorral, azt mondta, hogy inkább legyen 13. héten, hogy szépen látszódjon a hasi ultrahangon a babóca minden része! Úgy örülök, hogy végre bejelentkeztem!
A férjem most azon parázik, hogy hogyan jutunk oda, ahogy gondoljuk Pest túlsó felén van. Tud valaki segíteni, hogy lehet Hatvan felöl a legkönnyebben eljutni?

Még egy kérdés? Nektek van erős hüvelyváladékotok? Nekem ma nagyon sok van!

Kép
nap12
 
 


Jaj, üdv Katkala!

Én is mindig éhes vagyok! Tele van tömve reggel a táskám túlélő kajákkal, hogy nehogy éhen haljak két étkezés között.

Reggel én is érzem a gyomrom, nekem az segít, hogy rögtön bekapok pár falatot ahogy felkelek.

Kép
nap12
 
 


nap12!

Nekem is sok a hüvelyváladékom, pedig anno idejében nem volt.
De azt olvastam, hogy ez jó.

Kép
mona76
 
 


Bocsánat, hogy ilyet kérdezek, de Neked is sárgás-barnás?

Kép
nap12
 
 


Bee

nekem a védőnő adott egy szórólapot, amin rajta van ez a gyulai Intézet.
A pontos nevük: Békés Megyei Képviselő-testület Pándy Kálmán Kórháza. Semmelweis u. 1. Tel: 06-66-526526/2249 melléklet.
Ha majd volt nálad a védőnő, írd már le légyszives, hgoy miket néz, vagy mond. Lehet, hgoy ez még előttem is áll, de nálunk tényleg szó nem esett erről.
Köszi a 4D-ről az infót, el is mentettem.

Mona,

milyen gyógyszert szedtél? Én is úgy vagyok vvele, hgoy teljesen más jellegű kajákat eszek. pl. a tejtermékekre rá se tudok nézni. Előtte örökké joghurtot ettem reggelire. De pl. tegnap grillezett natur csirkemellet akartam enni, s ahogy az első falatot a számhoz emeltem, felfordult a gyomrom. ma már a felvágotatt se tudtam megenni.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok!

Teljesen fel vagyok dobva, képzeljétek ma voltam a 12. heti uh vizsgálaton, olyan nagyon cuki volt a babánk, mintha integetett volna. Csináltak videófelvételt, 7 perces lett és már csuklik, tátog, kalimpál ezerrel. :D :D :D :D Már 3-szor néztem meg 3 óra óta!!!!Egyébként 57 mm, és a gép szerint 12 hét+4 napos vagyok. A nyakiredő 1,8 mm ami azt mondták, hogy jó, és van már orrocskája is.

most nagyon hezitálok, hogy elmenjek-e 28000.-ért az integrált tesztre, mert minden oké. Szerintetek? Ne mondjam le, így hogy minden ok?

Üdv Katkala!!!!!

Kép
barbuli
 
 


Barbuli, szupi hírek! Nagyon örülök! :D

Én mindenképp elmegyek a tesztre, mert nálunk nem alapos a terhesgondozási vizsgálat. Így számomra megnyugtatóbb lesz. De ha Te úgy láttad, hogy alapos vizsgálat volt, szerintem nem szükséges a kombinált teszt.

Kép
nap12
 
 


Barbuli

gratula a picurhoz, biztos nagyon jó érzés volt látni, ahogy kalimpált.
a dokit nem kérdezted meg, aki az UH-t csinálta, hgoy ő javasolja-e az integrált tesztet ezek után?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Barbuli!
Gratúlálok! De jó neked, hogy már ennyivel előrébb vagy. :wink:

Nap12!
Nekem fehér :oops:

Zsuzsi73!
Duphastont szedtem, hőmérőztem, és decemberben kezdtem volna a clostyt. De már nem kellett :lol:
Neked volt műtéted? Te szedtél valamit?
Ti tudtok valamit a cisztáról? :(

Kép
mona76
 
 


dimet, zeze, beszilva, sildike, mirosz, mi van veletek? Hogy vagytok?

Kép

Kép
mona76
 
 


Mona

Babanet Társalgó - Fogamzás - PCO-sok teherbeesési nehézségei és megoldások.
Itt nagyon sok szakértő lány van, akik értenek a cisztához, s hasonló problémákkal küszködnek, min Te.
Nekem egy laparaszkópiám, egy hysteroscopiám + a lombikok voltak, a beavatkozások.
Én is hiányolom a lányokat, akik régóta nem jelentkeztek.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Mona!

Megírtam priviben a nevem, bejelölhetjük egymást az iwiwen! :D

Többiek? Ki van még rajta az iwiwen? :D

Kép
nap12
 
 


Jó reggelit!

Képzeljétek, tegnap este voltam a dokimnál és megcsinálta az ultrahangot, sima 3D-s volt de ennek is annyira örültem!
11 hetes és mozog, lábát lóbálta, csücsült mint a fotelben és a kis kezével lökdöste a köldökzsinórt. Azt hittem elsírom magam....
Nem gondoltam volna, hogy ilyen korán már ennyi mindent fogok látni!
A doki mindent rendben talált, hétfőn kapok kék könyvet, védőnőt és akkor megyek EKG-ra is. Viszont eddig aug. 13-ra volt kikalkulálva a szülés időpntja és a gép a tegnapi vizsgálaton aug. 7-ét írt. Akkor most mi a szitu?
Örülök, hogy mindenkinek jól alakul a babavárás!

Nap 12!

Szerintem ha Hatvan felöl jöttök akkor a következő útvonalat kéne választani:
M3-as bevezető, utánna eljössz a vidámpark, állatkert felé jobbra a felüljárón, majd a jégpályához egyenesen és kiérsz a Hősök teréhez.
Majd onnan az Andrássy útra kanyarodsz és elmész az Oktogonig, ott jobbra kimész a Teréz krt-ra és csak mész, mész a Westend felé! Átmész a Margit hídon majd tovább a Moszkva tér felé a Mammuthoz.
Majd utánna az út magától balra kanyarodik a Krisztina Krt. felé, arra menjél! A Moszkva tértől kb. 1 km-ert jössz a körúton EGYENESEN (nem kanyarodsz semerre) és a harmadik lámpás kereszteződésnél fel kell kanyarodni jobbra a hegyre a NAGYENYED U-ra. Na, ez visz fel az Istenhegyire.
Az út csalókán balra kanyarodik de te egyenesen csak hegynek felfelé mész, mész, mész elég sokat (eléggé szar arra a hegyi út), mikor eléred az Orbán teret. Ott otvább egyenesen föl a Normafa felé. Kb. az Orbán tértől 200m-re jobb oldalt van a Klinika, de elég rossz ott a parkolás, ja vaslom a fölötte lévő utcában parkoljatok le. Nem kell parkolási díjat fizetni!

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, de alapos akartam lenni. Másrészt a Klinika fölötti utcában dolgoztam két évet, jól ismerem a környéket.

Üdv
h.bogesz
 
 


Sziasztok!
h.bogesz nagyon örülök, hogy minden rendben van :)
képzeljétek, nekem már 3-4napja zsibbad a bal kezem. De nem is múlik, szóval egyfolytában, és éjjel is. :( Mitől lehet ez, nektek nem volt ilyen?
Most kaptam meg a leleteimet, hát sajnos sokat nem értek belőle, nemtudjátok esetleg hol lehetne ennek utána nézni? Annyit tudtam kiolvasni, hogy vízelet üledékben gyér baktérium :cry: és hogy a cukorszintem éhgyomorra 4,5, a cukrosvíz után pedig 5,3.

Kép
mona76
 
 


Csajok lenne megint egy kérdésem :oops:
Azt írta a védőnő a kiskönyvembe, hogy belgyógyászatra a laboreredménnyel. Ez mit takar hogy belgyógyászat? És csak úgy odamehetek, vagy a körzeti orvostól kell beútaló?

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!
Mona76 örülök, hogy még számon vagyok tartva nálatok, sajnálnám, ha elveszteném a fonalat a csapat tagjairól, de vizsgaidőszakom van és kevés időm maradt a kismamamaságra.
Kéz zsibbadás:
Ez fejfájással együtt jelentkezik, amit kivizsgáltattam és (migrénnel együttjáró dolog lett nálam)
Általában nálam vérnyomásingadozás okozza inkább alacsony)
Nekem a kávé szokott segíteni.
A lábzsibbadás a gyakoribb a kismamáknál azt tudom hogy magnéziumhiány okozza, de ha multit szedsz akkor csökken.
Tegnap végre voltam dokinál, "kielégítő" volt már amennyire minősíteni lehet a nődokikat. Nem nagyon kedvelem őket.
De meglepő dolgokat mondott.
Én azért csatlakoztam az augusztusi kismamákhoz, mert szeptemberiek még nem voltak. Most úgy nézki, hogy az eddig 5 hetesnek gondolt babuci 11 hetes ami simán elképzelhető, csak a teszt nem mutatta ki ez lehetséges valyon?
Naagyon meglepődtem amikor egy bukfencező kiembert láttam a pocimban. 4cm jövő héten megyek vérvételre és kórházba UH-ra.
Majd beszámolok.
Az éhséggel és a kívánósággal kapcsolatban van egy elméletem.
Ilyenkor a szervezet annyira a babával van elfoglalva, hogy az emészéssel nem tud mit kezdeni azon kívül, hogy a gyomor termeli kitartóan a sok gyomorsavat amitől aztán farkaséhesek leszünk aztán az evés után 1 órával ismét. Olvastam milyen furcsa dolgokat kívántok amiket eddig nem.Én most olajoshalat és tőkehalmájat eszek elég nagy mennyiségben, és nagyon büdös van a lakásban tőle. De mit lehet tenni ez van, még mindig jobb, mint a füstölt csülök, habár....lehet hogy holnap csülkös bablevest kellene főznöm?
Ja és Üdv az újonan csatlakozott kismamáknak!
zeze
 
 


sziasztok!

Ma beszeltem reggel a dokimmal, (mert az uh-t nem o csinalja, hanem egy szonologus,es tegnap a dokim este nem volt elerheto), es azt mondta mindenkepp erdemes megcsinaltatni az integralt tesztet, artani nem art (max a penztarcanknak.....), de neki is jobb, mert taralmaz egy csomo olyan infot ami neki is hasznara valik, szoval nem kidobott penz...........Hetfon megyek, majd utana beszamolok mindenrol.

Megjott a toxo eredmenyem is, minden negativ lett, de a laboros csaj mondta, hogy neki allatorvos a ferje, es olyat meg Ok nem hallottak, hogy kutyatol valaki elkapta volna. Azt mondta, hogy a kutyaim miatt egyaltalan ne aggodjak, szerinte felesleges kesobb ujra tesztelni.

Mindenkinek szep napot kivanok!!!!!

Kép
barbuli
 
 


Mona!

A cukros-leleted nagyon frankó, mert ha jól emléklszem, lötyi után max. 7 lehet, azalatt jó.
Nálunk nincs belgyógyászat. Meg ezt a terheléses vércukormérést is csak huszonvalahányadik héten csinálják meg, nem ilyen korán.

Én tegnap voltam a dokimnál, és maximálisan elégedett vagyok vele. Tapintatos, türelmes,viszonylag finoman vizsgál, marhára intelligens és mindent részletesen elmagyaráz. Mondjuk kérdeztem is tőle sokmindent, úgyhogy legalább fél órát elbeszélgettünk.
UH-ra jövő héten megyek, remélem rendben lesz minden.

Barbuli!

Gratula a kisemberhez! :) Tényleg alapos vizsgálatot csinálnak nálatok! A helyedben nem biztos, hogy elmennék a fizetős vizsgálatokra... Bár, inkább ne adj a véleményemre, mert én alapból úgy döntöttem, hogy nem megyek...

Üdv.
Franciska

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Zsuzsi!

Találkoztam ma a védőnőmmel és kérdeztem, hogy Gyulán csinálnak-e integrált tesztet. Azt mondta, tudomása szerint CSAK Pesten csinálják, de utána fog nézni.
Egyébként amikor nálam járt, feltehettem neki a kérdéseimet. Minden terhesség más és más, nekem még most a 3. babával is vannak kérdéseim,melyek az előző kettőnél nem merültek fel. Kértem tanácsot a migrénnel kapcsolatban, beszélgettünk homeopátiás bogyókról, terhesség alatt szedhető készítményekről...Én ilyenkor összeírom a kérdéseimet és ő nyugodt körülmények között tud válaszolni rájuk. Nekem nagyon sokat segít. Pl. amikor Bazsóval kijöttünk a kórházból, kaptam tápszer receptet, mert még nem volt elég tejem. Sírtam, hisz Tomit 2 évig szoptattam. A védőnő tanácsolta, hogy tépjem szét a receptet, higgyem el, lesz tejem csak türelem. És igaza lett. Balázs 27 hónapig szopott!

Zeze!

Írtad, hogy te is migrénes vagy. Van a kávén kívül valami, ami terhesség alatt is alkalmazható és neked bevált? Már több tippet kaptam, de semmi sem használ. 4 hét alatt most tört rám másodszor, tegnap este óta úgy hasogat a fejem jobb oldala, hogy megőrülök. Mi lesz ha ez egész terhesség alatt elkísér? :cry:

Mona!

Nekem a védőnő adta a beutalót a belgyógyászatra. Gondolom szóltak volna neked, ha háziorvosi beutaló kell. Lehet, hogy elég csak a kiskönyveddel odamenni.

Apropó, lányok! Kismamáknak is kell vizitdíjat fizetni? A terhesgondozás ingyenes, de ha háziorvoshoz vagy szakrendelésre kell mennünk?

Üdv mindenkinek!

bee73
bee73
 
 


Sziasztok!

Gratulálok a jó UH és vérvételi eredményekhez. Én jövő héten megyek UH-ra, vérvételre még nincs időpontom.

Képzeljétek, ma volt az első nap az új bírónőmmel, amikor én mentem be a tárgyalásra jegyzőkönyvezni. Volt egy reggel 8-kor és egy délután 13 órakor. A reggeli tárgyalásra idézve volt egy hajléktalan, hát azt a szagot elviselni. De mondtam a csajoknak, ha most nem hánytam el magam, akkor soha nem fogom. Amúgy a délelőttivel 12 óra 5 perckor, a délutánival pedig 15 óra 55 perckor végeztünk. Úgyhogy teljesen hulla vagyok. És az volt a legrosszabb az egészben, hogy már nagyon kényelmetlen volt ülni, úgy éreztem a fenekem már egy nagy kocka. Mert az irodában elég sokszor felállok telefonhoz, nyomtatóhoz, irodára stb. Remélem ma éjjel jól tudok majd aludni.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Barbuli!Zeze! Bogesz!
Gratulálok! Teljesen át tudom élni a látottak által kiváltott érzéseiteekt, mert ma én is a részese voltam.

Bementem a kórházba, hogy megkérdezzem a dokimat a további vizsgálatok ügyében és azt mondta, ha már itt vagyok nézzük meg a babát.
10. hetet tölti a pocakomban, 3cm és ezerrel mozog, kalimpál. Írtó jó érzés volt látni. Utána fülig érő szájjal járkáltam a városban. De az ide vezető út rögössége miatt még mindig nem tudom teljesen elhinni, hogy ez igaz és tényleg velem történik...

Elmentem a védőnőhöz is, megkaptam a kiskönyvemet. Jövő héten megyek vérvételekre.

Bogesz!
Mizújs a lázaddal?
mirosz
 
 


Mona

én voltam már a belgyógyászaton, az EKG-val, meg a labor eredménnyel kell odamenni.
Megmérik a vérnyomásod, kérdezősködnek, meg megvizsgál fekve, megnézi, van-e visszered, stb. kb 5 perc volt nálam az egész. és nekem a terhesgondozóban adtak rá beutalót,amikor a laborba is adták.

Bee

nem hívtam még fel a gyulai Intézetet, mert ma Szegeden voltam a Kaáli Intézetben, de holnap fel fogom hívni. Ma kellett utoljára mennem, mostantól én is "rendes" kismamának számítok. Volt 9 hetes UH, és mozgott a kis Picur, meg kalimpált, olyan megható volt, fél óráig is elnézegettem volna. Megkérdeztem a dokimat, hgoy szerinte menjek-e az integráltra, ő megkérdezte, hgoy hány éves vagyok (33), s rögtön rávágta, hgoy menjek.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Bogesz!

Nagyon ari vagy, szupi részletesen leírtad. Majd kinyomtatom és követjük a férjemmel a leírást! :D Nagyon köszönjük!

Mona, csini vagy Te is! Köszi, hogy bejelöltél! :D

Nekem a védőnő azt mondta, hogy a kiskönyv maga a beutaló a Belgyógyra, és így is volt. Én 1 hete voltam. Mondtam az asszisztensnek, hogy kismama vagyok, elvette a kiskönyvet és már be is mehettem rögtön.

Márkanyuka, biztos hogy jól kifáradtál!

Jó olvasni az ultrahangos élményeket!

Kép
nap12
 
 


Kép

Kép
mona76
 
 


Csajok, én ma egésznap kegyetlen sz....ul vagyok :oops:
Ittam eleget, de az egésznapi kajám 2kifli. Egyszerűen nem megy le semmi, vagy ha valamit betúszkolok, kihányom :( . Fázom, és állandóan émelygek, mintha az lenne a természetes :cry: . Annyira irigykedem arra akinek nincs rosszúlléte, és jókedvűen élvezheti a terhességet :roll:

Kép
mona76
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: