Új privát üzeneted érkezett!

Igen Eni, okt. 2.!
A vonalzóink alapján én is azt hittem, hogy van egy nap köztünk, de úgy tűnik mégsem :D

Amúgy Korena ma eszembe jutott az érzelmi hullámvölgyed. Ugyanis ma a kocsiban ment a MAMA című dal, a férjem szólt, hogy hallgassam, és tök végig bőgtem az egész számot.. :) De a férjem már megszokta :) Csak ilyenkor az ő ruháját szoktam összekönnyezni, mert hozzábújok, most meg vezetett, mégsem csinálhattam :roll:

Lányok! Az album, amit emlegettek, abba hogyan tudok benézni?

Puszi!

Kép
ziti
 
 


Sziasztok!

Tegnap este nem tudtam megnyitni az oldalt. Olyan rossz, tok sokszor fordul elo.

Ziti, a lap jobb felso sarkaban van egy rozsaszinu ikon, Fotoalbum a hp tamogatasaval. Arra kattinst ra es azon belul azt hiszem van egy olyan, hogy a fotoalbumok megtekintese, aztan kattints a B beture es azon belul megtalalod a BABAT VAROK :) albumat!

Ma egyedul maradtam, ugyanis a ferjemet felhivta a volt uzlettarsa, hogy segitsen neki, mert tul sok fenykepezest vallalt be mara, ugyhogy ment neki segiteni. Nem is baj, mert ha itthon van allandoan kitalal nekem valamilyen munkat a szamitogepen es mar megint el vagyok maradva a mosassal.

Kellemes vasarnap delutant mindenkinek!

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Lányok, ma olyan érdekes fájásaim vannak, nem az a pocikeményedéses. hanem az a mensi-szerű ami állítólag AZ a fájás. Nem tudom. Eddig kb. 3szor volt úgy 1 órás különbséggel. Az utolsó az előbb múlt el. Mondtam is közben a férjemnek, hogy a végén holnapra megszülünk. :lol: Ő meg erre, hogy csak akkor szóljak, ha már indulhatunk a kórházba (ő még nem hiszi hogy ez AZ lehet. Hát még szerintem sem, de sose lehet tudni. Nyákdugó még megvan (szerintem)). Egyébként nem fáj nagyon, csak úgy húzódik. Lesz ez még így sem. :D
Babóca sokat mozgolódik, dudorgatja magát ide oda, csuklik, jól elvan. Olyan érdekes érzés ez és egyben hihetetlen.

Beuci: Ugye te kérdezted a filmet? Igen, szerintem az a cime amit te irtál, én csak a németet ismerem.

Olive: Akkor be tudod hozni a lemaradást :D. Az is jó. További szép napot.

Megyek egy kicsit kinyújtom magam, mert ez az ülő pozíció nemigen jó, úgy érzem.

Puszi

Kép
Kép
ann77
 
 

 
 

Eniko, nagyon izgi! Lehet, hogy jovo heten mar Vanessa fenykepeit fogjuk nezegetni? :D Olyan hihetetlen, hogy holnap mar a 39. hetnel tartasz. :shock:

KépKép
olive
 
 


Köszi Olive, megtaláltam! :)

Úúú Eni :D Akkor ezek a jóslófájások lehettek? Vagy most szállt le a pocakod? Tényleg, lejjebb van már, mint eddig volt?

Nálam még semmi ilyesmi, bár a férjem szerint szerdán szülünk :D Úgyhogy holnap elmegy, kikéri a házassági a. kivonatot, mivel régebbi, mint 300 napos a miénk.. Mondtam, hogy intézze el, mert aztán az én nevemen lesz a fia! :D

Edith, várom a táblázatot :) Nem siettetni akarlak, csak hátha elküldted, de nem kaptam meg..

Puszi Nektek!

Kép
ziti
 
 


Jo estet mindenkinek!

Megszüntek a fajasok, SEMMI Pedig mar azt hittem, hogy elindult... Ziti: Ezek biztosan a joslok voltak, a pocim egyebkent mar egeszen lent van. A ferjem nekem keddi szülest erez, en csütörtökit. Na majd meglätjuk. :).
Olive: köszi hogy te is gondolsz ram, majd meglatjuk, mikor lesz kep Vanessarol :lol: . Akkor megy nektek is e-mail!!!!

Jo ejt mindenkinek!

Puszi, Enikö

Kép
Kép
ann77
 
 


Drága csajok!

Merre jártok? Nincs leány talpon e vidéken??? Remélem mindenki rendben vn!
Az éjszaka jól telt, nincs fájásom, tényleg jól érzem magam. Azt álmodtam, hogy elment a nyákdugóm, de csak álom volt :( . Ma a férjem Szlovéniában van (de 5 körül hazajön), holnap megy újra utoljára. Most azon izgulok, hogy addig ne induljon be amíg nincs itthon. (Este már lehetne, akkor holnap legalább nem megy :wink: )

Készítettünk tegnap is képeket. Felteszek egyet nektek.

Remélem jelentkeztek! Ziti, még egyben vagy?

Puszi, Enikő

Kép 39 hetesen

Kép
Kép
ann77
 
 


Sziasztok!

Szép pocakod van Enikő! :)
Én meg azt álmodtam, hogy a magzatvízem folyt el :D De persze nálam szintén semmi, csak álom volt :)
És hogy még valamiben hasonló legyen a helyzetünk: a dokim ma hívott, kérdezte van-e valami fájásom, vagy hasonló, mert megy vidékre és csak este 8 körül ér haza.. Mondtam, hogy nyugodtan mehet, még nem jön a Babóca..

Kép
ziti
 
 


Enikő! Ez a poci már úgy néz ki, hogy a pici lányod bizony már lent van. Lehet, hogy mire íroma sorokat, már ki is bújt!!! Jaaaaaaaaaaj de izgi. :lol:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok!!

Enikô: nagyon drukkolok Nektek!!!! :D :D :D
Ne aggódj, biztos megvárja Vanessa a párod!

Ziti: úgy látom, Te ráérôsebb vagy, de még van is idô! Én sem éreztem semmit egészen a kiírt idôpontig :lol: Pihenj nagyon sokat!

Puszi Mindenkinek, ja és küldtem képeket, kivéve Neked Ziti, mert sajnos citromailre nem tudok küldeni :( :( :(
zsuzsi 81
 
 


Sziasztok Lanyok!

Azert nem jelentkeztem egesz nap, mert nagyon vacakul voltam. Most kivetelesen nem hanyinger, hanem reggel 8 ota gorcsol a hasam. Olyan mensiszeru gorcsok. Vartam, hatha elmulik, de csak nem, ugyhogy du. felhivtuk a korhazi ugyeletes vedonot, aki azt mondta, hogy hivjuk fel haziorvost es kerjunk surgossegi idopontot. O majd megvizsgal es lehet, hogy bekuld a korhazba. Este fel 6-ra kaptam surgossegi idopontot, addig mar majd megpusztultam a folyamatos fajdalomtol. Erre megmerte a vernyomasom es megnyomkodta a hasam es kozolte, hogy szerinte nincs semmi, csak nyulnak a szalagok. Azert holnap reggel kell bevinnem vizeletmintat. Ja, es mielott megvizsgalt, megkerdezte, hogy miert aggodom. Ennel hulyebbet mar nem is kerdezthetett volna. Azt mondta, hogy pontosat nem tud mondani, de szerinte nincs semmi baj. Csak az UH tudna pontosat mondani, de arra nincs lehetoseg, ugyis megyek majd 7 het mulva ultrahangra. Hat, ettol aztan igazan megnyugodtam. Mondtam is a ferjemnek, hogyha megegyszer pocakos leszek, hazakoltozok. En meg egy terhesseget nem vagyok hajlando itt vegigcsinalni. Volt esetleg valamelyikotoknek ilyen mensiszeru gorcse?

Eniko jo nagy lett a pocid a vegere! Izgi, hogy ki lesz az elso: Ziti vagy Eniko. :)

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Olive: Valóban, ne aggódj, mert igaza volt annak a lükének. MOst már lassan kezd nőni a pocid, legalábbis belül., ha kint még nem is látaszik. És nyúlnak a szalagok. ilyen nekem is volt. Tudom, én is hívtam a dokinőt, és ő nyugtatott meg. Tudod, mit ajánlok? Én találtam, (igaz románul volt, de biztos magyarul is lehet ilyesmit találni) a neten egy ilyen hétről hétre való leírást, az elsőtől a 40.-ig, és ha valami volt, mindig elővettem, és először megnéztem azt. Érdemes lehet 1-2 héttel előre is olvasni, mert nem mindenkinél egyformán jön be. És olyan jó tudni, hogy hol tartasz! Mekkora a picúr épp most, szerintem egy ilyenre mindenképpen érdemes rákérdezned. Én abban általában mindenre választ kaptam.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Nem rákérdezned. Rákeresned. Ezt akartam írni. Bocs.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Szia Edith!

Koszi a megnyugtatast. Du. beszeltem a szomszed csajszival is, aki 21 hetes pocakos es o is azt mondta, hogy volt neki ilyen, csak neki korabban es nem tartott egesz nap. Nekem meg most is faj, folyamatosan, csak valamikor egy kicsit tompabban, valamikor meg iszonyu erosen. Nem gondoltam, hogy a szalagok nyulasa ilyen fajdalommal jar. Na, mindegy, turom, mast ugyse tudok tenni. :(

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Kedves Enikő és Ziti!

Nagyon sokat gondolotok Rátok! Minden jót és szép szülést kívánok nektek

Eszter

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Sziasztok!

Még egyben... Köszi mindenkinek a kedves szavakat és a jókívánságokat! Mi jól vagyunk még, néha vannak fájások de nem rendszeresen.
Kicsit később még benézek, csak szólni akartam, hogy még megvagyunk!

Puszi

Kép
Kép
ann77
 
 


Sziasztok!



Olive tényleg ne aggodj én nekem is ugyan ez volt én egyböl bementem a korházba csináltatni egy ultrahangot azon mondták hiogy minden oké aztán vizsgálat után nekem is azt mondta a dokim hogy a szallagok nyulnak és hogy valoszinüleg lesz olyan idöszak amikor még jobban is fog fájni.Bár én ugy voltam hogy allig tudtam menni de hálaisten kb 1 hét után elmullott.Itt is az ügyeletes doki csinálta akkor az ultrahangot de az is tisztára fel volt háborodva hogy minek izgulok.Aztán szépen behivattam az én dokimat és ö megnyugtatott.Talán lessan neked is elmullik.Nekem azt mondták ha nem mulna akkor vegyek be nospát.

Más:Volt valakinek a ierhessége allatt olyan hogy nagyon csikos lett a böre a pociján?Nekem nagyon az most már?Nemtudtok rá valamit ajánlani,??

Beuci & Dominik

[Kép
beuci21
 
 


Beuci: Sajnos, vagy inkább szerencsére, nekem egyetlenegy csíkom sem lett. (Ettől viszont nehogy azt hidd, hogy most tökéletes a bőröm :( ) Én kenegettem a Milupától való direkt terhességi krémmel, meg volt úgy, hogy a sima jó glicerines kézkrémmel kenegettem. De most már késő, eddig kellett volna. Szülés után halványodnak majd, de el nem fognak már múlni. Viszont a Milupának van valami szülés utáni krémje is, nézz utána, hátha sokat segít. De lehet, hoyg te is kenegetted eddig is, ez hidd el, adottság kérdése, van aki sosem kenegeti,mégsem reped meg. Azért most krémezd amennyit csak tudod.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Olive: ez csak termeszetes, hogy aggodsz. En is mindig megkerdeztem mindent az orvostol, ez azert fontos, hogy tudd te is mi törtenik. Sokszor olyan szivtelenek tudnak lenni...

Beuci: sajnalom hogy becsikozodtal :(. En mar a 15. het ota kenem a pocim WELEDA terhescsik elleni olajjal minden este. Nagyon jo, egy csikom sincs, pedig erzekeny böröm van nagyon. Persze ez nem ettöl függ csak. Ahogy Sedith irta, ez adottsag is. Azert kend szerintem ezutan, hatha több csik elkerülhetö.

Sedith: jo hogy idönkent azert meg benezel. Te olyan kis hüseges vagy :wink: . Ma megyünk 6-ra CTG-re, utana pedig meg egyet vacsizunk kettesben. Ha itt lesz Vanessa, egy ideig ugysem lesz ra lehetösegünk.

Kép
Kép
ann77
 
 


Egyeblent ugy feszül ma egesz nap a pocim. Neha van egy kis fajas, de rendszertelen. Vanessa is feszeng nagyon bent. Mar nagyon szük lehet neki bent a hely.

Kép
Kép
ann77
 
 


Sziasztok!

Eniko, nagyon jol teszitek, hogy meg mentek egyet kettesben vacsizni!

En meg mindig szinte a falat kaparom a fajdalomtol. Egesz ejjel fenn voltam, nagyon gorcsolt a hasam, ugyhogy nem tudtam aludni. Ma reggel kellett volna vizeletet vinnem a korzeti dokihoz, de az emeletrol alig tudtam lemenni, ugyhogy a ferjem lemondta a mai munkajat, attette holnapra es felhivta a korhazat, hogy mit mondanak, mert ez nem tunik normalisnak, hogy meg ejszaka se tudok aludni. Azt mondtak, vigyen be minel hamarabb. A fel napot ott toltottuk, de legalabb megnyugodtam. Megvizsgalt egy doki, igaz, nem sokat csinalt, csak megnyomogatta a hasam es azt mondta, hogy valoszinuleg a szalagok nyulasan kivul a miomam miatt is lehetnek ezek a fajdalmak. Aztan megkerdezte, hogy szeretnek-e UH-t, hogy lassuk, hogy minden rendben van-e a bebivel. Persze, hogy akartam UH-t. Most nem adtak kepet, de legalabb lattam, hogy minden ok. A mioma viszont mar megint nott, most mar 4.5 cm. Azt mondtak ra, hogy nem kell aggodni emiatt, ettol meg minden ok. Ha nagyon faj, akkor vegyek be Paracetamolt. Az angoloknak ez a kedvencuk. Mindenre Paracetamolt vagy antibiotikumot ajanlanak. Ugy gondoltam, hogy igy napkozben turogetek, aztan ejszakara lehet, hogy megprobalom a Paracetamolt, ha mar nem nagyon birom. Viszont nem tudom, hogy fog-e segiteni, mert nekem altalaban a Paracetamol annyi, mint halottnak a csok. A lenyeg, hogy a babaval minden ok. Ma vagyok 14. hetes, de ok 14 het 3 napra saccoltak. Mondtam a ferjemnek, hogy biztosan az o nagy fejet orokli a baboca, azert latjak idosebbnek. :lol: Olyan edes volt, felhuzott terdekkel fekudt a kepen. Szoval, a fajdalomtol szenvedek meg rendesen, de legalabb nem aggodom a baba miatt.

Beuci, a csikok sajnos adottsag kerdese. En tuti, hogy tele leszek veluk. Terhesseg elott is mar begyujtottem nehanyat a combjaimra. Jo zsiros kremet vagy olajat szoktak ra ajanlani. Ha nem is 100%-osan, de valamennyire segit. A DM-ben lehet kapni Alverde boraplo olajat (100 ml) vadrozsa es homoktovis kivonattal. Nem tartalmaz mesterseges tartositoszert es illatanyagot. Ez foleg most nagyon jo, mert igy nem kensz semmi karos anyagot a borodre, ami esetleg bejutna a babahoz. En ennek a termekcsaladnak hasznalom a tusfurdojet, testapolojat, arckremet, borradirjat, hajsamponat, balzsamat es ajakapolojat is. Eddig minden tusfurdo szaritotta a borom, hiaba volt rairva, hogy szaraz borre van es hidratal. Egyedul az Alverde tusfurdo nem szaritja a borom. A vegen meg azt hiszitek, hogy valami kozmetikai ugynok vagyok. Pedig tavol alljon tolem, csak en tenyleg meg vagyok elegedve ezzel a termekcsaladdal es meg az ara sem veszes.

Este meg benezek, hatha irtok. Most egy kicsit ledolok, mert talan ugy jobb, mint ulve.

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Köszi Etterke, nem tudom mikor fog megtörténni a szülés, mert semmi előjelet nem veszek észre..

Nálam semmi fájás eddig, nem úgy, mint Eninek, tehát valszeg ő "nyer" :)

Zsuzsi, a citromail-en kívül mindenhova tudsz képet küldeni? Mert csinálok akkor másik e-mailcímet..

Hát Beuci sajna nekem is lettek csíkjaim, pedig naponta többször is kentem :( Azóta már mással kenem, a védőnőm azt javasolta, hogy olyan testápolót vegyek amiben van kollagén. Voltam a Rossmann-ban és az összeset végignézve egyet találtam, a St. Ives intenzív testápolóját, nagy betűkkel rajta van, hogy collagen, elastin. Meg ott vettem olajat is ( Babydream), azzal is kenem. Hogy melyik hatott azt nem tudom, de azóta nem szaporodtak a csíkok, bár lehet, hogy nélkülük sem lett volna több, de szerintem megérte :)

Remélem Olive azóta csökkentek a fájdalmak :!:

Puszi

Kép
ziti
 
 


Lányok, lenne egy kérdésem, bár lehet, hogy nagy hülyeség.. :?: :!:

Ha valakinek adnak EDÁ-t, akkor utána katéterezik az embert, vagy sem? Mert olvastam pár szüléstörténetet és abból azt vettem le, hogy igen!

Köszi :!: :!:

Kép
ziti
 
 


Ziti és Eni: már halálra aggódom magam miattatok, vagyis értetek. Annyit gondolok rátok, hogy megvan-e már a babátok. Olyan izgalmas.

Zsuzsi megkaptam a képteket, nagyon édes vigyori a kicsikéd!!

Ziti: én fájdalomcsillapítás nélkül szültem, a választ sajnos nem tudom, csak azt, hogy katétereztek már meg engem is, de hidd el, az nem olyan nagy dolog, van annál sokkal de sokkal rosszabb dolog is!! :)

Szorítok értetek!!!

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Olive: Jobban vagy már? Én is halálra aggódnám magam a helyedben. Kitartás kislány, és pihenj! Mi az hogy semmi gáz, hogy nő a mióma? Jobban fejlődik mint a baba? Jesszus megijesztesz.

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Sziasztok, lányok!

A kedves férjem "véletlenül" nem vette észre, amikor a saját dolgai mellett a netet is kikapcsolta, így elúszott, amit addig írtam.
Erőm már nincs írni. Annyit még, hoyg hajrá Ziti és Enikő! Egyáltalán nem biztos, hogy az szül hanmarabb, akinek fájásai vannak. Enikő tudja az én és az Etterke példáját!

Aludjatok jól! Most csak ennyit tudtam, majd máskor még írok. Addig is szorítok és egy hatalmas hajrát kívánok nektek!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Szia Enikő!!

Ma egész nap rád gondoltam,hogy vajon megszültél-e már,és talán elfelejtettél sms-t irni.
Azonban látom még Vanessa bent van.Nagyon szép szülést kivánok neked!!!Már nem sok van hárta.!!!
Puszi

Kati , Mira,Iza babaKép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
kati28
 
 


Szia Ziti!Engem még nem ismersz,de szeretnék neked nagyon könnyű és fájdalommentes szülést kívánni!Majd megismerkedünk a babázóban,úgyhogy szeretettel várunk a babázóba is Enikővel eggyütt.
Emőke a nevem,Szlovákiában lakom,májusban szültem 5 héttel a kiírt időpont előtt.van egy KisMorzsink akit Krisztiánnak hívnak és tegnap volt 4hónapos.

Enikő neked is megy a drukk!!!!!!!

puszika Emőke és Krisztián

Kép

Kép
emoke1
 
 


Sziasztok!

Enikô, Ziti: most biztos hülyének néztek ezért, de annyira irigyellek Titeket, hogy mindjárt szültök!!! Úgy szülnék én is!!! :D

Ziti: szerintem az EDA nem jelent automatikus katéterezést, de én nem otthon élek, meg aztán én sem vettem igénybe fájdalomcsillapítót. Nagyon jó lenne, ha tudnál nyitni egy másik fiókot is! Legalább én is láthatnék képeket Rólad. Edith a múltkor feltett a babázóba (mama-baba, a babázó folytatása) képeket rólunk, azt hiszem a 20. vagy 21. oldalon találhotók.

Olive: nagyon örülök, hogy nincs semmi baj, gondolom Te is megnyugodtál. Jó lenne azért, ha már elmúlna ez a hasfájás. Szegény, úgyis nehéz volt a terhességed eleje!

Beuci: nekem is lettek csíkjaim, pedig én kentem minden nap a pocim. Az utolsó hetekben csíkosodott be, mikor irdatlan nagyra megnôtt (legalábbis az én 163 cm-hez képest nagyon nagy volt) a pocakom. Ez hagyján, de még ki is száradt a bôr és folyton viszketett. Úgy tudom, hogy a kakaóolaj-kivonat nagyon jó a csíkokra! Készültek mostanában pocakos képek Rólad? már régen láttam!

Korena: jól vagytok? Hogy bírod a munkát? Lazíts, ha túl soknak érzed, a Babó mindennél fontosabb!

Puszi Mindenkinek
zsuzsi 81
 
 


Sziasztok Lányok! Még semmi, csak a pocakom kezdett el nagyon viszketni :roll:

Köszi Emőke a jókívánságokat! :) Nagyon vagi a fiad a farmercuccban :D
Már benéztem a babázóba, mert Edith is meginvitált már, csak még írni nem írtam, mert hát mit is amíg benn van a Kiccica..
Megkeresem akkor ott a képeket Zsuzsi :!:

Eni, hogy van a pocak :?:

Kép
ziti
 
 


Sziasztok!!!

Látom, már velünk együtt izgul mindenki :wink: . Fájások nincsenek egyelőre, teljesen nyugi van... Tegnap este a férjem 9-re ért haza, nem bírták üzembe helyezni a cuccost, így sokáig ott kellett lenni, amíg nem ment. Így nem tudtunk menni se CTG-re, se vacsizni.
CTG-re ma mentünk reggel, minden OK és zárt, Vanessa jól van (még mindig kislány) és kb. 3200 g. Méhszáj is zárt, fájás nuku. Már minden táska bent van egyébként az autóban, megtartottuk a főpróbát, 25 perc a kórház ide. Vanessa nagyon élénk, sokat mozgolódik, de így van jól.

Ziti: ahogy most kinéz nálunk, simán megszülhetsz előbb... ahogy Sedith írta.

Olive: jobban vagy??? Örülök hogy legalább így volt UH és láthattad a kicsikédet.

Korena, Beuci: Ugye veletek is minden OK???

Kép
Kép
ann77
 
 


Zsuzsi: köszi az újabb Alidás képeket :)

Sedith, Emőke, Kati: Aranyosak vagytok, hogy benéztek ránk, ti már tudjátok mi vár ránk, biztosan azért vagytok annyira izgatottak :wink: . Remélem, szépszülésünk lesz Zitivel.

Kép
Kép
ann77
 
 


Enikő, ma UH-n is voltatok, hogy írtad, hogy még mindig lány, és mennyi a súlya?!

Beuci vettél valami új kencét?

Kabóca, rég írtál, mi van veled? AFP megvolt?

Kép
ziti
 
 


Ziti: Igen, voltunk UH-n is. Itt azt automatikusan csinaljak melle. A kis feje szepen lent van, mostmar nem valoszinü hogy fordulna.
Ti mikor mentek CTG-re?

Kép
Kép
ann77
 
 


Az tök jó, hogy csinálnak ilyenkor mindig UH-t is! Nálunk sajna nem :(
CTG-re holnap reggel megyek, de változás szerintem nem lesz.. Múltkor azt mondta a szülésznőm, hogy a baba szívhangja olyan szép, hogy rajzolni sem lehetne szebbet :) :) Ügyes fisfiú, és úgy tűnik ragaszkodik anyuci pocakjához :)

Kép
ziti
 
 


Sziasztok!

Ziti, ugye Te kérdezted hogy EDA esetén automatikusan katétereznek-e? Szóval bár én külföldön szültem, de EDA-val és itt nem volt katéter semikor sem. Szülés után felkelhettem pisilni és nem volt gond. Első alkalommal kikísért a nővér, hogy lássa, hogy nem szédülök és jól vagyok, utána önállóan mozogtam.

Buci: Én is a Milupa terhességi csíkok elleni krémet használtam és jó volt. Ilyesmi van ráírva: Schwangerschaft creme. De bármilyen zsíros krém jó állítólag és ahogy többen írták ez adottság kérdése is.
A bőrviszketés egyébként a hormonok miatt nekem, nekem nagyon viszketett, sokat krémeztem, talán akkor enyhült és a pamut ruha viselése is ajánlott.

Ziti, Enikő hajrá!!! Nagyon jó élmény lesz, higgyétek el! És azért nézünk be, mert mi már tudjuk, hogy milyen szuper!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Jó reggelt lányok! Ma sikerült lefeküdnöm hajnali kettőkor, és hatkor keltem, kicsit fáradt vagyok. De muszáj lezárnom a munkáimat, mert már nem akarok csak a kicsi fiamra és családra koncentrálni. Ezen a héten talán már lezárom az összes cégem anyagát és végre unatkozni fogok egy kicsit otthon.... :lol:
Most poncsót kezdek kötni magamnak télire. Andrisnak már kötöttem két sapikát. Az egyik jó nagy lett, majdnem jó a lányomra :lol: hiába régen volt tökmag a kezemben...

Zsuzsi: Nem vagy egyedül, én is nagyon szülnék már.....

Nagyonk köszönöm az aggdásotokat, jól esik, de minden ok!!

Hascsíkkal kapcsolatban: Lilivel nagyon becsíkozódtam, de most sima NIVEA zsíros krémmel kenegetem magam, és eddig minden ok.

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a babás képeket. Imádom nézegetni. Meg szoktam mutatni a lányomnak is, és együt ájuldozunk, hogy milyen nagyon aranyosak a töpörtyűk, úgyhogy küldjétek csak továbbra is!!!

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Jó reggelt!

Még egyben...

Tegnap este voltunk végül vacsizni ketteseben, már régóta készültünk, csak eddig nem jött össze. Jól éreztük magunkat igazán, és Vanessa is nagyon élénk volt.

Lányok, nem tudom hogy ez a nyákdugóm volt vagy nem de egy nagyobb adag fehér nyákos valami távozott tegnap. Ezelőtt is volt ilyen valami, csak sokkal kevesebb. Azóta semmi. Szerintetek??? Egyébként fájásom nincs, minden olyan mint eddig. Ja, és különösen jól alszom éjjelente.

Korena: Hidd el hogy nemsokára te is szülsz, ne aggódj! Az elején én is azt hittem, hogy sohasem jön el (ráadásul te nem is az elején vagy), és látod, már itt vagyok a végén.
Szegény, jó sokáig fent voltál! Azért pihengess is!

Beuci, Olive: Jól vagytok?

Ziti: még egyben????

Kép
Kép
ann77
 
 


Szia Enikő!

Nekem a nyákdugó picit piros színű volt. Inkább véres szokott lenni. De szülés előtt a hüvelyváladék mennyisége nekem is megnőtt. Lehet, hogy az volt. De ha a nyákdugó volt akkor már tényleg közeleg a nagy nap :D
Ja és sokan mesélték már, hogy az utolsó napokban jól alszanak... :D :D :D
Már hivatalosan is csak 4 nap van hátra!!!!
sok-sok puszi

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Sziasztok kismamik!

Jaj, én most nem szeretnék szülni még, de pocakos már lennék. Na persze, ezért szedek már ismét bogyókat, hogy ne legyek! :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: De nem sokáig! :wink: :wink: :wink: :wink:

Enikő, meglehet, hogy a nyákdugód volt, nekem is volt egy ilyen nagy mennyiség csütörtökre virradólag, és szombat hajnalban szültem. Az, hogy különösen jól alszol éjszaka a viharelőtti csendnek is betudható!!! :shock: :shock: :shock: Igen, igen, Rita mesélte anno, hogy milyen jókat aludt a szülés előtti napokban. Van bene ésszerűség, mert állítólag a szervezet így kipiheni magát a rá váró erőfeszítések előtt. Aznap bementünk a kórházba, de hazaküldtek, hogy minden rendben, másnap este meg mentünk szülni. Na, hátha nálad is így lesz.

Ziti: Jelentkezz!!!!!!!!!!

Korena: Te könyvelő vagy? Hogy elintézted a cégeidet? :) Azért karácsonyig még sok van, ha nem bírod, szerintem mindenképpen menj táppénzre, mert a baba most sokkal fontosabb, mint a pénz. És ha valóban könyvelő vagy, akkor az egy nem kis stresszel járó munka, és főleg az évzárás nem fog hiányozni neked, persze az azzal járó strapával. Jó lesz, ha minden cég, utánanéz az utánpótlásodnak, vag ha könyvelési cégnél dolgozol, akkor ott keressenek helyedbe valakit már minél előbb, hogy időben tudd "betanítani"! :)

Szép napot mindenkinek!

Tényleg, Kabóca, merre jársz, minden rendben?

Beuci: Te sem jelentkeztél a "csíkos" kérdésed óta. Vettél valami krémet? Használ?

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok Lányok!

Még egyben vagyunk.. Reggel voltam CTG-n, meg dokinál, semmi változás a múlt hetihez képest..
Legközelebb hétfőn kell mennem, aznapra vagyok kiírva.
És a dokim javasolta, hogy szeretkezzek a férjemmel :D Ettől talán a szülés is előbb történik meg, meg mint mondotta, utána 6 hétig úgysem lehet..
Már hívtam telefonon az "uramat", hogy ha hazajön lesz egy kis dolga :oops: :oops:

Puszi!

Kép
ziti
 
 


Sziasztok!

En is elek meg, csak tegnap nagyon vacakul voltam es nem akartam nektek itt nyavalyogni. Amugy mar kinomban nevetek. Foleg, ha itthon van a ferjem. Tegnap mondtam is neki, hogy jo lesz, ha abbahagyja a bohockodast meg a poenkodast, mert fajdalmas nagyon a nevetes. Olyanokat szolt be nekem, hogy nem lehetett nevetes nelkul kibirni. Pl. be akarta nekem hozni a nappaliba a vacsorat es mondtam neki, hogy inkabb a konyhaban eszek, az kozelebb van a wc-hez, ha esetleg szaladnom kell. Erre ezt monda:"Hogy te mindig milyen elore tervezel?!" Na, aztan tenyleg szuksegem volt a wc-re. Egesz jo izuen ettem, mindaddig, amig ra nem haraptam egy gombara. Nagyon nem szeretem a gombat es azonnal elkezdtem oklendezni es ki is jott belolem minden, amit addig megettem. :( Pedig mar azt hittem, tulvagyok ezen az idoszakon. Fel ora mulva ismet ehes voltam. Megemlitettem a ferjemnek, remenykedve, hatha csinal nekem kajat. Erre, azt mondta, hogy kar belem, ugyis kijon, meg, hogy en mindig kihanyom, amit o csinal. :lol: Tenyleg mindig igy jarunk. Ha en fozok, akkor minden rendben, ha o kesziti a kajat, akkor az kijon. Mondjuk ez nem az o hibaja, csak eppen nem tud fozni szegeny es kesz kajakat szokott venni, amit csak vagy a sutobe vagy a mikroba kell tenni. Ugy latszik ezeket nem komalja a hazi koszthoz szokott gyomrom. Ja, meg nem birok kiegyenesedni, mert akkor jonnek a gorcsok, igy nagyon idetlenul jarok. Erre tegnap este elkezdett utanozni a ferjem. Annyira fajt a rohogestol a hasam, hogy mar sirva nevettem. Jobb is, hogy legalabb napkozben nincs most itthon, igy legalabb csak este bohockodik nekem.

Ziti, Eniko, en mar izgatottabb vagyok, mint ti! :lol:

Korena, jo faradt lehetsz ma. En kivetelesen ma ejszaka aludtam, ugy latszik nem gorcsolt annyit a pocim. Elozo 2 ejjel szinte semmit sem aludtam.

Beuci, Kabocabogar, merre vagytok?

Puszi:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok !
Köszi az aggódást, tényleg volt egy kis problémánk. A hasam állandóan keményedett. Pénteken elmentünk a dokimhoz. Mikor mondtam neki, hogy mi a bajom, azonnal levetkőztetett és megvizsgált(hú, ez most egy kicsit félreérthető!? :oops: ). Szerencsére zárt volt a méhszáj. Ő is eléggé megijedt. Megkérdezte, hogy szoktam-e simogatni a hasamat. Én mondtam, hogy persze, elég sokat (pl. a számítógép előtt ülve) , sőt esténként még a férjemnek is mondom, hogy simizze egy kicsit, mert olyan jól esik. Erre a dokim "megnyugtatott", hogy akkor meg van az ok. A hasizom ugyanis simaizom, ami inger hatására összehúzódik. Nem is ez a baj, hanem az, hogy ezzel együtt a méh izomzata is, és így bármikor elvetélhetek. ( Ennyit a megnyugtatásról.) Közölte, hogy pihenjek még többet, és készüljek fel rá, hogy a 28. héttől csak fekvés vár rám, és ha rossz kislány leszek, akkor befektet a kórházba. Ez az időpont kb. december közepére esik. Hát március 8-ig elég sok idő, hogy megőrüljek a kórházban. A férjem persze mondta, hogy ő majd vigyáz rá, hogy betartsam az orvosi utasítást. Na, ennyit rólam.
Ziti, Enikő: én is nagyon drukkolok nektek. Legyen könnyű szülésetek. Nekem a dokim már most kilátásba helyezte a császározást.
Hascsíkokra én is a zsíros krémek kedvező hatásáról hallottam. Igaz még semmit nem használok. Nincs még rajtam csík, bár biztos hamarabb célszerű elkezdeni.
Megyek vasalni, később még benézek!
Puszi mindenkinek!! :D
kabócabobár
 
 


Eni, Ziti: Szexeljetek sokat!!!!! :oops:
Edith: Van főállásom is, és egy könyvelő irodám is. A könyvelőirodámat építem most le. Amúgy is sok a család, főiskola, főállás, vállalkozás. Andris hozta meg a döntést, le kell állnom. :lol:

Kép
Kép
[/url]
korena73
 
 


Jo reggelt!!!!!

Etterke, Sedith: Hat, lehet, hogy nem a nyakdugo volt, mert azota sincs semmi. Tenyleg, a fajasok egyszer csak jönnek minden elözmeny nelkül es akkor meg is szül az ember, vagy van valami elözmeny??? A kerdes az, hogy akar ma is megszülhetek, vagy az ember mar erzi, hogy na, lesz valami. Mi vel ön meg nagyon jol vagyok, birok mindent csinalni es nincs olyan arulkodo jel, azert kerdezem. Mostmar kezd egyre izgibbe valni a dolog... :wink:

Korena : probalkozunk azzal is, eddig meg nem segitett :? Nem is art leadnod valamit, csoda hogy eddig is meg birtad szervezni az eleted

Kaboca: Nem lesz semmi baj, meglatod, csak pihenk eleget!!! A dokid biztosan csak elövigyazatossagbol szolt, tudd hogy kit keress ha nincs itt. Ez tenyleg figyelmesseg. :shock: !!! Ügyes vagy nagyon! De mostmar pihizz inkabb.

Olive: Nyavalyogj nyugodtan, nekünk elmondhatsz mindent, azert vagyunk hogy segitsünk. Egyebkent is mindenki nyavalyog valamikor... Jo ez a kaja nallatok, szegeny ferjed lassan nem is mer kajat kesziteni. Egyebkent a gyors kajakat ilyenkor nem ajanljak a tartositok, stb miatt. Latod, a te szervezeted is egyböl megerzi mi jo neki. :wink:

Ziti: Latom, hagynak idöt maguknak a gyerekek... Nalunk SEMMI, de tenyleg. Mar annyira kivancsi vagyok mikor jön... A ferjem meg mindig kerdezi hogy vagyok, mehetünk-e mar... :lol: Remelem hogy hamarosan. Vegülis maximum 13 nap es itt lesz velünk. Azert remelem nem kell meginditani majd a szülest.

Beuci: Hogy vagy??? Ritkan jelentkezel.

Kép
Kép
ann77
 
 


Korena, Kaboca, az elöbb kicsit bekeveredtem.
A következö meg Korenanak szolt:

" :shock: !!! Ügyes vagy nagyon! De mostmar pihizz inkabb. "

Bocsi

Kép
Kép
ann77
 
 


Ma reggel jött ez a cikk. Gondoltam beteszem, hátha érdekel titeket is...

____________________________________________________________


Fitten és csinosan a terhesség alatt is
________________________________________

Négy héttel a fogantatás után a magzat olyan aprócska, mint egy almamag - és mégis mennyi minden megváltozik a hatására a testben! Mit tegyél, hogy terhességed alatt mindvégig jól érezd magad? Eláruljuk.

Még soha nem volt ilyen telt és erős a hajam. Szükség van ennek ellenére speciális ápolásra?
A nők haja nagyjából tíz százelékkal lesz teltebb a terhesség alatt - ez is az ösztrogén hormonnak köszönhető. Ez viszont azt is jelenti, hogy a roncsolódott hajszálak sokkal tovább maradnak a fejbőrben. A pakolások és az ápoló termékcsaládok visszaadják a haj csillogását. A terhesség után sokkal erőteljesebben hullik a haj, míg újra helyre nem áll a rend, legkésőbb a szoptatás után.

Miért lesz zsírosabb a haja néhány kismamának?
A magas ösztrogénszint miatt megnövekszik a faggyútermelés, ettől pedig zsírosabb lesz a haj. Ebben az esetben egyszerűen csak gyakrabban kell hajat mosni, nem szabad szárítani, mert az stimulálja a faggyúmirigyeket. Ha lehet, ne használj olyan termékeket, amelyek megnehezítik a hajszálakat (a balzsamot például csak a hajszálakra kend, hagyd ki a haj tövét, majd alaposan öblítsd le).

Veszélytelen a magzatra a hajfestés?
Eddig semmi sem utalt arra, hogy a hajfesték vagy a dauer - kis mennyiségű - hatóanyagai ártalmasak lennének a születendő babára vagy az anyára. Még a terhes fodrászok is használják ezeket az anyagokat. Ha ennek ellenére aggódsz, akkor csak szőkíttesd a hajad, de ne festesd be - a legkritikusabbak ugyanis a színpigmentek. A hajszínedet pedig melírral puhítsd, mely a hajtő előtt öt miliméterrel ér véget, és alig kerül kapcsolatba a fejbőrrel.

Meg lehet előzni a terhességi csíkokat?
Sajnos hajlam kérdése, hogy a nőnek striás lesz-e a hasa, a combja, a melle, a csípője vagy a feneke. A várandós nők nagyjából 70%-ánál alakulnak ki terhességi csíkok. A még feszesebb kötőszövetek miatt a fiatalabb nők hasán, combján hamarabb alakulnak ki repedések, míg a 35 évesnél idősebb hölgyek bőre jobban elviseli a bőr nyúlását. A 13. hét után érdemes csipkedő masszázst alkalmazni: naponta kétszer a hüvelyk- és mutatóujj közé kell venni a bőrt, kicsit megemelni, megcsavarni, majd leengedni. A szeméremcsont környéki részt ki kell hagyni, ott ugyanis kontrakciókat (méhösszehúzódást) válthat ki a masszázs. A csipkedés hatására puhább lesz a bőr, így sokkal jobban meg tud nyúlni. A masszázshoz használhatsz olajat. Aki túlságosan csúszósnak találja, az a masszázs után egyszerűen törölje le.

Mi helyettesítheti a csipkedő masszázst?
A száraz kefével vagy az ujjbeggyel végzett masszázs serkenti a bőr vérellátottságát, erősíti a bőrt. Ez a terhesség alatt különösen hasznos, ha a has annyira feszes, hogy a bőrt alig lehet megfogni. A masszázsolajos vagy -tejes masszírozás hatására rugalmasabb lesz a bőr. Jó hatása van az E-vitaminnal dúsított jojoba-, a búzacsíra-, a mandula- vagy a napraforgóolajnak. Egy újabb kutatás szerint a tigrisfűkivonat segít megelőzni a striák kialakulását.

Lehet még valamit tenni, ha már megjelentek a striák?
A terhességi csíkokat úgy kell elképzelni, mint egy túlfeszített gumiszalagot, melyben már elszakadtak a rostok - tökéletesen nem lehet helyreállítani. Azonnali, például A-vitaminos vagy gyümölcssavas kezelés nem jöhet szóba a várandósok számára: az A-vitamin sav károsítja a magzatot, a szalicilsavak pedig fájásokat okozhatnak. A lézerimpulzusos kezeléssel, ami összeforrasztja és halványítja a repedéseket, szintén ajánlatos várni a szülés utánig. Ezzel szemben azonnal használhatsz krémeket, amelyek gyorsabban meggyógyítják a nemrég kialakult striákat.

Hogyan maradhat szép a dekoltázs?
A hideg zuhany felpörgeti a bőr vérellátását. Lágyabb módszer: hideg vizes kendővel dörzsöld le. Elengedhetetlen egy jól tartó, feszes melltartó (pl.: sport melltartó). A dekoltázsodtól se sajnáld a hatóanyagban gazdag krémeket, amelyek többek között természetes olajokat és nőszirom- vagy tigrisfűkivonatot, valamint E-vitamint tartalmaznak.

Van tornagyakorlat, amelytől szép lesz a mell?
Igen, ráadásul nagyon egyszerű: emeld fel a karod vállmagasságba, tedd össze a tenyeredet a mellkasod előtt, és nyomd össze olyan erősen, ahogy csak tudod. Tartsd a feszítést körülbelül harminc másodpercig, majd lazíts. Naponta tízszer.

Meg kell keményíteni a mellbimbót a szoptatáshoz?
Nem! A kefével vagy szivaccsal dörzsölés hatására gyakran apró repedések maradnak a mellbimbón, melyekben megtelepedhetnek a baktériumok. Ennek következtében pedig fájdalmas mellbimbógyulladás alakulhat ki. De nem tanácsos a zsályatinktúra, a citromlé és a gyümölcsecetes borogatás sem, ezek az anyagok ugyanis szétrombolják a bőr természetes savköpenyét. Itt a kevesebb a több: hagyjuk a mellbimbót megszáradni a szabad levegőn, és ne krémezzük be!

Van gyors segítség, ha viszket és feszül a has?
A hatodik hónaptól normális, ha feszít és viszket a bőr. A vakarás helyett kend be inkább testápolóval (tipp: a táskádba tegyél egy kis üvegcsében). Komoly panaszok esetén az orvos ír fel krémet.

Kép
Kép
ann77
 
 


Sziasztok!
Bár úgy látom, a mai reggelt "csak" Enikőék kezdték korán. Remélem minden rendben, és bár gondolom, hogy már nagyon várod a szülést, én is csak azt mondom, hogy élvezd ki az utolsó napokat, órákat, perceket. Nekem is mindenki ezt mondja, hogy addig pihenjek, amíg megtehetem, mert szülés után már nem lesz erre lehetőségem. Én azért reménykedem, hogy jók lesznek a csöppségeim, és legalább 2-3 órát hagynak majd pihengetni. Most kezdtem el nézegetni a babaszoba bútorokat. Mire két gyereknek mindent megveszünk, anyagi csődbe jutunk. Majd szépen , lassan kezdünk el vásárolgatni. Hátha úgy nem tűnik annyira fel. Megyek készülődni, mert most, hogy a család megtudta, hogy decembertől sehova nem mehetünk, mindenki azonnal látni akar. Ezen a hétvégén a nővéremékhez megyünk Szombathelyre (500 km tőlünk). Következő hétvégén főiskolára kell mennem, amikor is lebeszélem a tanárokkal, hogy nem tudok bejárni a többi konzultációra, az utána való hétvégén pedig a férjem unokatesójának lesz az esküvője Erdélyben (240 km). Nem unatkozom.
Mindenkinek szép napot és jó hétvégét!!
A szülőknek kitartást!! :)
kabócabobár
 
 


Jó reggelt Enikő!

Most már én is veled izgulok, hogy mikor jön a kis Vanessa! Hihetetlen, hogy elszaladt az idő, szinte most csatlakoztál a fórumhoz, és neked volt a legkisebb pocakod!
Nem szülés előtt semmi előjel nem volt. Előző nap picit fáradtabb voltam, nehezemre esett ülni spanyol óra alatt. Este fájt a derakam és éjjel megindultak a fájások. De gondolom olvastad a történetemet! És mindenkinél más és más a szülés. Tehát nekem semmi előzmény nem volt!
A nyákdugó távozása után néhány napon belül szültem. A könyvek szerint akár egy hét is eltelhet.
Szóval ezek a napok és órák most várakozásal telnek és sok izgalommal, az is lehet a következő pillanatban beindul a szülés és az is lehet Vanessa még nem akar kibújni csak a jövő héten és ezt csak ő tudja, senki más.
Még valami, szülés előtt 2 nappal (szerdán) teljesen zárt voltam és semmi fájást nem mutatott a CTG, a doki hétfőre rendelt vissza és pénteken megjelentem, hogy fájásaim vannak és a vizsgálat is ezt bizonyította és 5 cm-re tágultam ki.
Minden jót kívánok! Írjál, ha még valami az eszedbe jut akár emailt is!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Sziasztok!!!

Kriszta elaludt már vagy félórája, most kihasználom egy kicsit az időt és írok.

enikő: Jaj, olyan izgalmas ez a várakozás! Bár tudom, hogy már ti is túl szeretnétek lenni rajta, de látom, Vanessa is jó komótosan végzi a dolgát. :) :wink: :wink: nyugalom, egyik percről a másikra beindulhat a dolog. Én sem éreztem semmi különöset előtte. Tudod, aznap (egyedül) eg y nagyméretű sétát tettem a világ másik végén lévő bababoltba, és miután hazaértem, akkor éreztem egy erős szúró fájdalmat. De tudod, akkor már annyit viccelődött a kisasszony velünk, hogy nem is akartuk hinni, hogy valami lesz belőle! Pontosan így volt, péntek. Ez délután fél 4-kor volt, és utána semmi. Majd fél 8-kor ismét egy, majd 9 óra 6 perctől rendszeresen 8 percenként. Szóval, nyugi, pénteken reggel még eszem ágában nem volt, hogy este megyünk, és másnap hajnalban meglesz a kisszöszim. :) És mikor bementünk csak egy ujjnyira voltam nyitva (ami, 2 centit jelent - bár egyszer valaki kijavított, de nem volt igaza) és egyáltalán, semmi elszíneződés nem volt egészen majdnem az utolsó percig. Amikor kísértek át a szülőszobára akkor láttam, hogy véres voltam. Addig semmi. Szóval így is lehet, de ki tudja, nálad hogyan fog majd történni! :) Várom izgatottan azt a bizonyos sms-t! :)
És igen, bármi kérdésed van, nyugodtan tedd fel - ez másra is vonatkozik - mert amikor benézek, és tudok vlamit, akkor biztosan válaszolok is! :)

Kabóca: Az valóban jó, hogy most mindenki látni akar, de a jobbik megoldás valószínű az lenne, ha mások látogatnának meg titeket. Jó, persze, eléggé az elején jársz még, ilyenkor még nem tiltják az utazásokat, de azért mopst mindenképpen fokozottabban kell vigyáznotok. Mindenesetre úgy induljatok, hogy legyen időtök pihenőket tartani, mert meg kell mozgatnod magad időnként!

Valóban, Erdélybe jösztök lakodalomba? Te írtad egyszer, hogy Várad környékén vannak rokonaitok? Ne haragudj, már nem vagyok biztos benne. Vagy esetleg "beljebb" jösztök? Én Marosvásárhely(en) mellett lakom! :)

Korena: nem tudtam, hogy saját vállalkozásod (is) van, hát így egyetértek a férjeddel, hogy lassítanod kell! :)

Olive: Jobbulást! Igen, valóban vigyázz az ilyen félkész kajákkal. Ha nem megy, nem kell erőltetni. Nem tudod megoldani, hogy amikor jobban vagy, főzzél többet és lefagyasztod? Még így is sokkal jobb, mint a félkész kaja! A krumplin kívül mindent le lehet fagyasztani és nem is változik meg az íze. A krumplit is le lehet, de ha megvan főve, utána szétmállik és nagyon vízízű, ezért nem a legjobb.

Na, vigyázzatok magatokra!

Ja, Ziti: Neked is nagyon drukkolok! Végülis a férjed ír ide nekünk, hogy megtudjuk, ha szültél?

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: