Új privát üzeneted érkezett!

Gigi,
de azért jó, hogy mennyi hülyeséget lehet összeolvasni a netenKép a fiú vagy lány kérdésben sajna személy szerint még nem tudok nyilatkozniKép
pötyike11
 
 


KépKépKéphát ez jó! Hogy mi mindent olvasunk összeKépKépKép
Egyébként Pötyi! Én ezt úgy tudomKépKépKép, hogy egy nőnél lehet rendkívüli peteérés. De ez nem általános, elég ritka. Illetve hát... 2 ismerősöm így esett teherbe. Úgy lehet rendkívüli PÉ, hogy vagy valami nagyon nagy öröm, vagy valami nagyon nagy trauma éri a nőt. Tehát így lehet, ha extra batárnagy orgazmusa van valakinek, az idézhet elő rendkívüli PÉ-t. Így járt egyik barátnőm. Az anyukám meg úgy, hogy meghalt az anyukája és az idézett elő rendkívüli PÉ-t, és lett az öcsém...
Hát ennyit tudok erről mondani.

Kép
vio
 
 


Nahát Pötyi, tegnap is 2 perccel egymás után írtunk esteKép

Kép
vio
 
 

 
 

Vio,
na mindegy akkor, nem lesz plusz peteérésKép Akkor marad a hőmérőzés aztán majdcsak rájövök mikor is kell a baócát gyártaniKép
pötyike11
 
 


Õzi, szabad tudni, mi annak a tesztnek a neve? Nagyon drága? Ilyet még nem is hallottam, hogy kimaradás előtt... Nekem a lányommal (ketteske) olyan volt, hogy beágyazódás utánit vettem, és meg is csináltam, amint lehetett. Pedig kisebb volt, egy héttel, mert 35 napos ciklusom volt és az uh is azt mondta. Megcsináltam a tesztet és láttam, 1 csík. Aztán addig bámultam, amíg kezdtem látni egy második csíkot is. Hangosan megmagyaráztam:
-Nahát, annyira hülye vagyok, hogy ennyit bámulom ezt a tesztet, hogy már odaképzelem a másik csíkot...
Aztán jobban megnéztem és tényleg ott volt, de nagyon-nagyon halványan. Pár nap múlva megint csináltam egyet és azon már sokkal erősebb volt.
V

Kép
vio
 
 


Kép...nahát, úgy látom, csak én vagyok itthon hétvégén...v

Kép
vio
 
 


vio,
én is,csak rídolniban vagyok.de nincs sok dolgomKépKéputánanéztem interneten a megtermékenyülésnekKép2 féle adatot találtam,az egyik azt mondja sperma 48 óráig megtermékenytőképes petesejt meg 24.másik szerint sperma 72 óráig és petesejt 12.melyiknek hiszünkKép?????????amúgy katona mennyi idő alatt jut a petesejthez ha ott a célba várja hogy repedjen?
Vendég
 


Vio,
Clearblue Easy-nek hivjak de otthon meg nem lehet kapni. En kulfoldon vettem.

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Helló Lányok!

Vagyok ám én is, de tegnap ovis anyák napja volt - nagyon helyesek voltak Liliék Kép -, és vendégeink voltak/vannak, csak most elmentek megnézni a környéket.

Gigi!
Mindjárt írok mailtKép - mert egy hülye szenilis vénasszony vagyok, de nézd el nekem, az én korombanKép
Ami pedig az orgazmus és a baba neme közötti összefüggést illetiKép - 3 lány után, a 4. előtt mi a következő ciklustól, apa kétségbeesett ötletére, ritkítjuk az együttléteket, hátha így sikerül... Na, ha eddig ez olyan rossz lett volna nekem, akkor lehet, gyakrabban fájt volna a fejemKépKépKép És lehet, hogy az én korombanKép már ciki, de a ritkítás nálunk azt jelenti, hogy ezentúl csak minden másnapKépKépKép(és még el is pirulok...Kép)

Pötyike!
Én azóta - éppen egy éve - szedek folsavat, hogy elkezdtük a baba-projektet. Szerinted lehet vmilyen mellékhatása?
Nekünk magyar vizsláink vannak!

Vio!
Én a magánrendelőjébe járok. KépDe azért még összefuthatunk!Kép

Aranykavics!
NagycsaládKép
A NOE mottója/szlogene szerint minden nagycsalád az első gyerekkel kezdődikKép Úgyhogy előre!
Egyébként kövezz meg (aranykaviccsalKép), de én nem a nemzet kihalása ellen küzdök - az csak egy mellékes jó -, hanem önző vagyok: imádom őket!Kép Nekem egyedül - értsd férj nélkül - is lett volna ennyi gyerekem, mert nekem szükségem van rájuk! Ha most egyedül maradnék, ugyanígy élne bennem a vágy egy újabb baba irántKép.

További szép hétvégét mindenkinek, még jövök!

Sziasztok!
Kriszta
Vendég
 


kriszta,

én is gondoltam hogy szedek fosavat,te milyet szedsz?lehet hogy kipróbálnám.....én b-nél ezt a fero folgammát szedtem de ugye az vas is.....aztat meg még nem szeretném mert én nem tudok tőle wc-re menniKépszóval mi az ami csak folsav?és biztos nem ártKép
mindjárt nézem a mailtKép
Vendég
 


Sziasztok!

Hát szerintem sosem azzal van a baj, hogyha valaki olvas, hanem akkor van baj, ha mindezt kritika nélkül teszi meg. Mert ugye itt irdatlan információ áradat van, és ha valaki mindent elhisz, amit összeolvas, hát ott valami nincs rendben.
Mert én is letöltöttem minden szart, kínait, jónást, ilyen-olyan dolgokat, de hogy aszerint szexeljek, az nekem túl morbid. Érdekes volt, hajtott a kíváncsiságom Kép
És hogy befolyásolni tudjuk a gyerekünk nemét..hát, nem tudom. szerintem nem igazán lehet, csak ha valakinek véletlenül be jön az, amit szeretett volna, önkéntelenül magyarázni próbálja, hogy biztos azért, mert.... és itt születnek a praktikák, módszerek.

Jaj emlékeztek, még régebben volt egy olyan hír, vagy felvetés, hogy mi lenne, ha eldönthetnénk a második vagy harmadik gyerekünk nemét. Akkor vállalnánk-e még a magyar szülők gyereket? És nagyon sok voksolt arra, hogy igen.

Erről a plusz peteérésről én is hallottam már, hogy az orgazmus is kiválthatja. Nade a peteérés nem egy folyamat??? Vagy jön egy jó kis orgazmus, és hipp-hopp egy perc alatt megérik és meg is termékenyül, vagy mi? Például a hőmérős csajok ezt biztos látnák a görbélyükök. Vagy én vagyok túl értetlen?

Õzi, tudom milyen nehéz várni. Nekem csütörtökön kell mennem. Most hogy már lassan itt van, most meg azon parázok, hogy nehogy valami baj legyen.

Gigi! Egyébként ez a clostys dolog is érdekes. Nekem a fiam elvileg clostys rásegítéssel lett. Node: Első hónap, szép tüsző, uccu haza, hát nem sikerült. Második hónap emelt closty, peteérés sehol!!!! És mit gondolsz? Pont akkor sikerült, de hogy hogyan azt nem tudom. Pedig a c. rendezte aa ciklusomat, addig sosem volt 28 napos. Úgyhogy vagy előtte, vagy utána jött össze.

jaj mennem kell, nem hagy, majd még jövök.
cicmerák
 
 


Sziasztok! Én meg úgy tudtam Kép, hogy a sperma 72 órjáig termékenyít, a petesejt meg 48 órán át termékeny.. ez a 12 óra nem igazán kedvezne a gyermekáldásnak. Remélem, nem így van...
Cicmerák! Nem a sima orgazmus vált ki peteérést-ha igaz, hanem ha valami fergeteges. Mert van különbség. Például állítólag valaki el is veszítheti az eszméletét, ha annnnnnyira nagyon jó. Kép na mindegy. Szerintem is minden csak tapogatózás amúgy.
Ki milyen terhesvitamin-párti???
Egyébként a fiam nekem is előbb lett, mint a várt peteérés! Úgyhogy innentől jelentem, semmit nem értek...
Jaj, erre válaszoljatok már, senki nem érzi magán a peteérést? Vagy akkora marhaságot kérdeztem? Mert nekem érzékeny a hasam alul.. és 35,3 volt a hőm reggel.. ja és a 14. napon tartok. Kép
Vio

Kép
vio
 
 


Vio,
En erzem mindig a peteerest, azt is hogy melyik oldalon van. A dokim szerint egyatalan nem vagyok egyedi eset, leginkabb az odafigyelestol fugg. Gondolj bele, hogy egy kb 2 cm-es tuszo mocorog benned, persze hogy erzed hogy szurkal... azt mondjuk nem erzem mikor reped meg, mert egyforman faj. Ezen kivul teljesen mas szinu es alagu a huvelyvaladek is, plusz a homerseklet is leesik, szoval szerintem nem olyan bonyolult ez. Egyszoval nem kerdeztel marhasagot. Kép

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


KépKépKép akkor jó! Hajrá!!!
Ja igen, Rabkri!!! Hát, a minden napos próbálkozással silányabb lesz az anyag... ez tényleg igaz! 2 naponta több esélyetek van!

Kép
vio
 
 


Sziasztok!
Elmentem folsavat venni és a gyógyszertáros néni mosolyogva mondta, hogy most mindenki azt szed, mert nekik egy darab sincs és majd csak a következő hét végefelé leszKép
Vio!
Én is azt hallottam, ha minden nap "ügyködik" az ember az nem jó a gyerekprojektnek, én is úgy tudom, hogy ( a te szavaiddal élveKép ) silányabb az anyagKép
Rabkri!
Nem tudom, hogy van-e mellékhatása a fólsavnakKép Az biztos, hogy nekem valami vitamint majd kéne nézzek, mert sem a zöldséget, sem a gyümölcsöt nem nagyon szeretemKép
pötyike11
 
 


Pöty! Én a Highlandtól a Prenatalt szedem már most-terhesvitamin. Nagyon kíváncsi leszek, mert az előző 2-nél a Maternát szedtem, és ebben meg sokkal több minden van. Remélem, észrevehető lesz a különbség.
Csajok, hogy is van? Ha leesik a hő, akkor aznap, vagy másnap van PÉ? Tegnap 35,3 volt reggel, ma reggel pedig 36! Tudom, ez nem az a topic, de hogy van ez?
Vio

Kép
vio
 
 


hahó,
én elevitet szedtem a fiamnál és sztem most is azt fogok,semmi gond vele csak arany árban adjákKép

vio,
hős dologban nem tudok segíteni én azt soha nem tartottam többre mint a kedélyeim borzolásáraKépKépKép

kriszta,
nm kaptam mailtKép
Vendég
 


Én is Elevitet szedek. Most olvastam, hogy a Béresnek is van/lesz egy ilyen terhesvitaminja, Gravida a neve. Sajnos azt még nem találtam meg, hogy pontosan milyen vitaminok vannak benne és mennyi (no meg mennyi az ára). Ha valakinek megvan, vagy megtalálja, feltehetné.
cicmerák
 
 


Vagyis ennyit találtam:

A vitaminok és ásványi anyagok szerepe a terhesség és szoptatás időszakában

A terhesség és szoptatás időszakában rendkívül fontos a szervezet megfelelő vitamin-és ásványi anyag szükségletének biztosítása.
- Ez csökkenti bizonyos magzati fejlődési rendellenességek kialakulásának kockázatát,
- Valamint segít fenntartani az anyai szervezet optimális működését.

Folsav:
- Már a fogamzás idején szedett folsav csökkenti bizonyos fejlődési rendellenességek előfordulását (pl. velőcső záródási rendellenességek); a vassal együtt pozitívan hat a magzati vérképzésre.

Vas:
- Alapvetően fontos szerepe van a hemoglobin - oxigénszállító fehérje - szintézisében, csökkenti a terhesség alatt mind az anyai, mind a magzati vashiányos vérszegénységet.

Jód:
- A jódhiány igen gyakori a terhes nőkben Magyarországon. Az anyai jódhiány a magzat pajzsmirigyműködésének zavarát okozhatja, ami károsítja az idegrendszer fejlődését.

B6-vitamin:
- Fontos szerepe van a fehérje-, a biogén-aminok és a folsav-anyagcserében.

B12-vitamin:
- Szerepe van a normál növekedésben, az idegrendszer fejlődésében, a vérképzésben és a folsav-anyagcserében.

Kalcium:
Biztosítja a magzati fejlődés során a csontváz-rendszerhez szükséges kalcium igényt.

Cink:
Közvetlenül részt vesz a DNS és RNS anyagcserében; részt vesz a folsav felszívódásának biztosításában;

C-vitamin:
Jelentős antioxidáns hatású; szükséges a zavartalan folsav-anyagcseréhez.

E-vitamin:
Jelentős antioxidáns hatású.

Az egyéb vitaminok- és ásványi anyagok:
Szerepük elsősorban az anyai szervezet optimális működésének biztosításában van, így a bármilyen okból létrejövő vitamin-, ásványianyag-, és nyomelemhiány megelőzésében, ill. annak kezelésében.

1: European Journal of Endocrinology (2000), 143, 479-483.
2: European Journal of Clinical Nutrition (2004), 58, 979-984

Kapcsolódó termékek

Gravida filmtabletta

Felhasználási tájékoztató

2006 áprilisától forgalomba kerül a GRAVIDA filmtabletta, a Béres Gyógyszergyár Zrt. új multivitamin készítménye várandós és szoptató anyáknak.

A készítmény orvosi rendelvény nélkül is kiadható gyógyszerként (VN) kerül forgalomba.

Szokásos adagja: napi 1 filmtabletta.

* A Gravida komplex multivitamin készítmény 25 hatóanyaggal, a terhességben különösen fontos 14 féle vitaminnal és 11 féle ásványi anyaggal.

* A magyarországi szakmai ajánlások figyelembe vételével kifejlesztett összetétel.1

1: Bíró és Lindner, Tápanyagtáblázat, 1999

Mikor ajánlott a Gravida multivitamin készítmény szedése?

* A készítmény szedésének már a fogamzás ideje előtti megkezdése esetén bizonyos fejlődési rendellenességek megelőzésére, ill. előfordulásuk csökkentésére alkalmazható;

* Terhesség és szoptatás ideje alatt a fokozott szükséglet következtében fellépő vitamin-, ásványi anyag- és nyomelemhiány megelőzésére;

* Nem szoptató anyáknak is javasolt a szülést követően 3 hónapi

Szóval pontos adatok még mindig nincsenek. Bár ebben van jód, az Elevitben asszem nincsen.
cicmerák
 
 


Velem azért szedették az Elevit helyett a Maternát, mert jódhiányom volt! Abban van.
Vio

Kép
vio
 
 


Legújabb verzió a spermákról...

"Az első hetek történéseiből nem sokat érez a kismama, pedig nagyon fontos dolgok mennek végbe odabenn.
Lehetséges, hogy a spermiumok már három-négy napja „lesben álltak” és vártak a petesejtre, ám az is előfordulhat, hogy épp a legjobbkor érkeztek."

Ezekszerint 3-4 napot is élnek?!?!

Kép
vio
 
 


Ha napra pontosan tudom, mikor van peteérés, és rászámolok 7 napot, majd még 3-at, mert a teszt azt írja, hogy beágyazódás után 3 nappal már kimutatja a terhességet, akkor már 10 nap múlva pozitív lesz a teszt?!?!?! Már ha terhes vagyok. Azért én olyan korán még nem merném megcsinálni. Csinálta valaki már ilyen korán?
V

Kép
vio
 
 


Helló Lányok!

Gigi!
Bocs, mail csak nemrég mentKép
Az a folsav, ami csak folsav, az a FolsavKépKépKép Vigyek Neked?

Én eddig a 3X9 hónap alatt csak egyszer, önszorgalomból szedtem terhesvitamint, Lilivel Maternát. Lucával Supradynt, Dorkával meg folsavat és E-vitamint, bár ez utóbbit orvosi javallatra.

Írjatok sokat,csajok, bennetek minden reménységem - meg tán apában is egy kicsitKép -, hátha tudományos alapon közelítve a kérdéshez sikerülKép

Vio!
Nem kérdeztél hülyeséget - szerintem itt nem tudsz hülyeséget kérdezniKép -, ha odafigyelek, én is érzem a peteérést - legalábbis azt hiszem, azt érzemKép

Sziasztok!

Kriszta
Vendég
 


Sziasztok!

Folsav nem káros, vagy hasznos, vagy nem árt!Kép
Létezik Folsav néven, ha jól tudom 3 mgos és Huma-Folacid néven, ez utóbbi 5mgos 50 db van benne. (ezt szedem énKép)

Terhességi vitamint a nőgyógyászok ajánlják, abban én még nem műveltem ki magam. Az Elevitről már hallottam. Azt sokan szedik-szedték a környezetembenKép

Én sajnos azt sem tudom, hogy anno régen 2000 előtt, a tabletta szedés előtt volt e PÉm. Sosem foglalkoztam ezzel. Viszont tavaly júniustól nem szedem a tablettát és azóta NO PÉ. Sajnos!!Kép
De a Norcolut most kicsavar belőlem egy kis havit, és a harmadik naptól jön a Closty. Majd meglátjuk.
Örülnék egy szép PÉnek. Főleg ha az meg is termékenyüélne és fogannaKép

A petesejt kb 2-3 napig megtermékenyíthető, de inkább három, a himcsirasejt 2-3 napig életképes. Szóval ha jól végiggondoljuk egy egészséges nő a ciklusában kb 3 napig termékenyíthető meg. Olvastam már 6 napról is. De ez utóbbit nem hiszem. De saját tapasztalat nincsKép

Én már biztos 2007es kismama leszek, már nincs semmi esély a 2006 ra. De laglább a 2007 jöjjön össze. És lehetőleg tavasszal (legkésőbb)Kép

CSók Mindenkinek!

Kavics
(37 cn.)
Vendég
 


kriszta,
válaszoltamKép

kavicska,
éljenek a 2007es kismamikKépKépKép


na akkor kicsit konrétabbanKépKépKépha nekem mondjuk május 26 a 14.nap és aznap reped a tüsző akkor mikor is másszak apára szerintetek hogy csaj legyenKép???????meg még vmi....én azért kicsit nézem ám azt az asztrológiai izét is mert hogy veszíteni nem veszítek semmit és ott nekem pont úgy van hogy 25-től lány.....de most azon filózom hogy ez ugye a fogamzás időpontját veszi figyelembe és ha mi mondjuk együtt vagyunk apával 24én mikor még fiút ír az nem befolyásolja mert hogy a fogamzás nem akkor fog történni hanem csak 26án mikor már láynt ír,neeeeeeeeeeem?rosszul asszociálok????

cupp
gigike
Vendég
 


Sziasztok!
Gigi! Ne nézd azt az asztro izét, BUNDA! Illetve vagy bejön, vagy nem! Emiatt főleg nem érdemes még azzal is foglalkozni, habár Te tudod! Mondom, az én fiam nem lány lett!
A peteéréssel kapcsolatban, ha tutira a 14. napon van PÉ-d, akkor 11-én vedd elő apát! Mi így csináltuk!Aztán a biztonság kedvéért a 14. napon is... de akkor lehet, hogy fiú lesz. De inkább fiú legyen, mint hogy lecsússz róla, vagy akkor vársz a köv. hóig? Ha meg nem hiszed el, hogy 3 napig termékenyít a sperma, akkor a 12. napon próbáljátok, és akkor tutira életképes még!
Szerintem....Kép
Izé, tudatlan vagyok, de mi az, amit a zárójelben jelölgettek? Eddig én nem figyeltem semmit babatervezés-ügyben...
Vio

Kép
vio
 
 


vio,
rossz hírem vanKépinkább hajlok az igen felé az asztrlógiában mint a nem.azaz inkább azt gondolom hogy tényleg van benne vmi mint az hogy bunda!!!!!!!!!nekem eddig 5ből 5 bejött abból amit az asztorlógusom mondott,ez azért már sok ahhoz hogy azt mondjam szerencséje volt és nem fogott melléKépés ha az utolsó is bejön az összes maradék fenntartásom elszállKép!!!!!!!!!

és én is a 12.napra saccoltamKépmeg mondjuk még a 15-reKépaz is jó ha 24 órán át él a petesejt,nemKép?
és akkor ha a 12 oké csaj ha meg a 15 fiúKépdehogy várok még egy hónapot,viccelsz velemKépKépKép?????????????elmegy az fiúnak is csak legyen márKépakkor majd hármaska csaj leszKép
Vendég
 


Gigi!
Ezt találtam csak neked!Kép

A férfi ivarsejtjei szexuális izgalom során kerülnek a nõ hüvelyébe - ahol akár 7 napig is életképesek maradhatnak- de csak 48 óráig termékenyítõképesek . A nõi petesejt csupán 2-3 napig életképes – de csak 24 óráig termékenyítoképes.

A szexuális izgalom fokozódásával a herék, mellékherék és az ondóvezeték izmai összehúzódnak és a spermiumok a húgycsõbe préselõdnek. Az ondóhólyag és a prosztata által termelt testnedvek a spermiumokkal összekeveredve alkotják a nemi váladékot (az ejakulátumot). A hímvesszõ barlangos testjei vérrel telodnek-ezáltal létrejön a hímvesszo merevedése (erekciója). A szexuális izgalom csúcspontján - a hímvesszõ ritmikus összehúzódása kíséretében - a húgycsövön át - az ondóváladék kilövell. (Ez a folyamat :a magömlés vagy ejakuláció).

Egy-egy ejakuláció alkalmával – a 2-3 ml ejakulátumban - akár 200 millió spermium is kerülhet a nõ hüvelyébe. A spermiumok jól és gyorsan mozognak, bár haladásuk során sok elpusztul közülük.

Ha a Nõnek az elmúlt 2 napban volt ovulációja (petesejt kiszabadulása a tüszokbol) - akkor az ivarsejtek találkozása létrejöhet. (Ez a folyamat: a megtermékenyítés vagy fogamzás). Ekkor, a felszabaduló enzimek hatására - a többi spermium már nem tud a petesejtbe behatolni.

Ha nem volt érett petesejt (nem ovuláció körüli idõben történt a kapcsolat) akkor- a hímivarsejtek elpusztulnak - és a méh nyálkahártyája - az esedékes menstruációs idõben vérzés közepette leválik. (A partner nem került másállapotba, vagyis terhesség nem következett be).

Ha az ivarsejtek találkoztak: A születendo gyermek neme, hogy: fiú lesz-e vagy leány - az ivarsejtek találkozásának pillanatában eldol és a hímivarsejt kromoszómáitól függ. Az ember minden sejtjében 46 db vagyis:23 pár kromoszóma van. A kromoszómapárok egyik fele az anyától, a másik fele az apától származik. A 23 pár közül 1 pár az un. nemi vagy sex kromoszómapár. A nok csak X a férfiak X és Y kromoszómával rendelkezhetnek.
Nõ:

zsuzska80
Szombathely
 
 


Gigi! És mik jöttek be, amit mondott az asztrológus? Már ha publikus? Kép
A gyerekeket is megkérdezted?
cicmerák
 
 


Sziasztok Csajok!

Hú. Jó sok mindenről lemaradtam a hétvégén. Persze otthon nincs netem. Mi ez a fiú vagy lány??? Meg ez a 12. nap, 15. nap, érik-nem érik?? Hozzászólva, én sosem hőmérőztem, de számoltam alaposan (ez nem hiba). Ajánlom a születéskalkulátort is, nekem az első úgy jött be (legalábbis utólag visszagondolva). Persze, lehet, hogy ha nem nézem meg, nem számoltatom ki, akkor is bejött volna a magam számolása útján.
Üdv. Aranykavicsnak.

Ez a vitamin-összeállítás jó. Nekem pl. az orvosom E vitamint, MagneB6-ot és Jódot javasolt. Semmi más extra, több összetételű vitaminbombát nem díjazott, mondván, hogy ezek a legfontosabbak a magzat korai fejlődéséhez, amúgy ha ezek mellé mást szedek, előfordul, hogy több kerül a szervezetembe, és az sem jó. Láttam én is egy új kismama-vitamint, mindenféle vitaminnal vegyítve, de aki pl. jódot szed, annak ilyet nem szabad szednie, mert ha a komplex vitaminban is van jód, nem szabad meghaladni a napi jódmennyiséget, ugyanis az is súlyos pajzsmirigyproblémákhoz vezethet!!!
Ezt azért nem árt mérlegelni. Szerintem mindenki maga dönti el, mihez nyúl. Én inkább gyümölcsöket, mogyorót, halat .... eszek többet, vagyis olyan kajákat, ami tartalmazza a legfontosabb nyomelemeket. Ezekről sokat lehet olvasgatni mindenféle terheskönyvben, interneten. Gondoljátok át. A másik oldala a dolognak pedig, hogy van aki meghízik tőle (valljuk be, ez sem jó). Mindezek ellenére akinek a dokija mégis javasolja, ám legyen.Végül is vitamin...

Más:
nekem is rossz hírem van, mert megcsináltam azt a híres nevezetes TESZT-et, de negatív lett!Nagyon rosszul érintett, nem is értettem mi van, akkor miért késik? De aztán végül is megérkezett! Hát ennyi. A köv. akcióra várok én is, de lehet, hogy csak 1-2 hónap múlva szánom rá magam. Végül is, mindegy, ahogy lesz, úgy lesz, csak legyen!

/Hogy lehet ezeket a smile-figukat használni? olyan cukik, de nekem nem megy!!!/
Benita
benita
 
 


cic,
ha lesz időm írok mailt mert azért ide mégsem tenném felKépKépKépaz utolsó aminek be kell jönnie a gyerek nemeKépKépés ezt majd utólag elmondom,kicsit babonás lettemKép

zsuzska,
kösziKépKépKépén is ezt találtam a legtöbb helyen amit bemásoltál,úgyhogy jó ez a kis megerősítésKép
Vendég
 


Sziasztok!
Anita vagyok a 2006-ban akarok szülni topikból. De sajnos már ez nálam sem aktuális. Szeretnék hozzátok jönni, ha lehet hisz beleesek már én is a jövő évbe.
Persze, ha nem bánjátok. Sűrűn nem tudok jönni, mert dolgozomKép, de olvasni van időm, néha.Kép
Szóval, ha lehet írnék hozzátok is.
Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Gigi! Nem baj, csak kérdeztük!
Benita! Mosolygós-kettőspont és utána jobbra zárójel, szomorú-kettőspont és balra zárólel, vigyorgós-kettőspont és kis "o" betű!
Üdv Anita, most majd sikerül!
Vio

Kép
vio
 
 


Sziasztok!

Férjemmel hamarosan mi is szeretnénk elkezdeni a babaprojektet.
Az lenne a kérdédem, hogy mennyi ideig kell szedni előtte folsavat, ha kb. 1 hónapig szedem az elég?
A nődokinak kellene küldeni vizsgálatokra ( vér, vizelet)?
A doki miket kérdez? ( hogy fel tudjak készülni, kiskori betegség stb.)
Köszönöm előre is a segítséget.
kis_meske
 
 


anita,
üdv ittKépés gyere amikor csak tudszKép

meske,
sztem itt nincs olyan hogy kell.......ha elkezded vmikor,bármikor jó ha nem akkor is egészséges babád lesz hidd el!én vagyok az élő példaKépés megvan már a doki akinél szülni fogsz?mert én pl lánykorom óta járok a dokimhoz szóval ő mindennel tisztában volt úgyhogy nem kérdezett semmitKépKépKép
Vendég
 


Vio
Köszike Kép, talán akkor sikerül.

Ancsa, Kis_meske üdv. a csapatban!
Ancsa, mi történt, hogy a 2006-os rovatból átkerültél a 2007-esbe? Csak nem valami rossz Kép ?? Első baba lesz?

Kis_meske
Én az első babánál már csak akkor mentem, mikor tudtam, hogy van. Igazából kellett volna előbb egy vizsgálatot kérnem, hisz akkor kiderült volna a bajom, és megmaradt volna a baba is.
A következőnél (ami remélem nemsokára lesz Kép!!!) nekem is kell mennem előre a dokihoz. Õ fogja megmondani, hogy mit kér. Vérvétel, vizelet, baktervizsgálat, kenetvétel, .... előre nem tudom. Azt csak ő dönti el. Ezt neked kell megkérdezned tőle. (én javaslom!)Hogy mit fog kérdezni? Sokra nem emlékszem, de arra, igen, hogy a betegségekkel kapcsolatban a legfontosabbakat, a fertőző betegségeket kérdezi, rubeola, skarlát, bárányhimlő...., és azt, ami a te családodban előfordul (ugyanis anyai ágon érdekes a magzat részéről) trombózis, vesebetegség, szívbetegség, cukorbetegség, daganatos betegségek, vérnyomás, de ezeket is főleg azért kell tudnia, mert ha (ne adja az ég) valami probléma lenne veled, vagy a babával, ezeket figyelembe tudja venni. Ezek ún. rutin-kérdések, ezt tudniuk kell. Tudnia kell, mit örökölhetsz esetleg át a családból, ami a te terhességed lefolyása közben előjöhet Kép (pl. magas vérnyomás, vizesedés, cukor....). Asszem ennyi. De ettől ne riadj meg Kép
Esetleg még olyat kérdez, hogy szedsz-e rendszeresen gyógyszert, szedtél-e mostanában valami antibiotikumot. Voltál-e kórházban, vérvételen mikor voltál, volt-e mostanában lázad, meg ilyeneket. Milyen munkakörülmények között dolgozol (ülő, álló munka, műszakban, káros körülmények között, pl. vegyszerek, gáz. Aztán a ciklusodról is kérdez, rendszeres-e, milyen, mennyi...stb-stb.
Több nem jut eszembe most hirtelen.
Rem. segítettem. Kép
Benita
benita
 
 


Köszönöm szépen az infókat.
kis_meske
 
 


Sziasztok!
Először is köszönöm a lehetőséget.
Kicsit rólam:
Nem első baba lesz, hanem 2. A fiam már 5 éves elmúlt.
Tavaly szeptemberben elvesztettünk grav. 7 hetesen egy bébit aki most születne meg valamikor.
Azóta sajnos nem jön össze a várvavárt csemete.
A múlt hónapban kaptam Duphastont, mert a ciklusom is egyre hosszabbodott és az orvos azt mondta a hosszú cilus miatt nem marad meg a baby. Majd miután megjött, elkezdtem szedni a Clostylt 5 napig, amivel lesz pé a 15. nap, és most ott tartunk, hogy ma van a 14. cn. Úgyhogy nálunk most van hajrá, ha összejönne, 2007 január végi lenne a babánk. Már nagyon szeretnénk.Kép
Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Anita,
Udv a topikban. Szoktam olvasni a 2006-os topikot en is. Amikor csatlakozni akartam hozzatok odaat, akkor elveteltem, ugyhogy lecsusztam 2006-rol. Azert vagyok itt en is. Sajnalom, hogy te is elvesztettel egy babat. Egyebkent hajra!

Kismeske,
Neked is udv es hajra!

Lanyok,
Most jottem uh-rol, lattuk a picit, es minden rendben van eddig. Kaptunk rola kepet is, es mikor mar epp befejezni keszult a doki a vizsgalatot, akkor egyszer csak elkezdett hunyorogni es "Jeee! Itt luktet valami!" Es tenyleg!!! Hat nekem ugy potyogtak a konnyeim, hogy csak na. Nem is szamitottam ra, hogy ilyen koran lehet latni. Most annyira boldogok vagyunk!!! Remelem ti is hamarosan olyan boldogok lesztek mint en most, drukkolok mindenkinek!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


őzi,
szuper hogy ilyen boldog vagy és öröm volt olvasni a soraidat,majdnem meg is könnyeztem...... eszembe jutott mikor én voltam az első UH-n milyen voltKépés én nagyon örülök a te boldogságodnak mert tudom hogy hamarosan én is ugyanilyen boldog leszek és megint átélhetem ezt a csodátKép

anita,
milyen emilcímre irhatok nekedKép?ha nem akarod leírni itt akkor dobj rám egy mailt a gigi83kukacgalambpontnet-re.

cupp
gigi
Vendég
 


Anita, Meske! Üdv. itt Kép

Õzi, neked meg nagyon drukkolok! És nagyon-nagyon örülök. Azt hiszem a Kismamában olvastam (na tessék, már megint olvasok Kép Kép ), hogy ha van szívverés, onnantól már csak 3%-os vetélési kockázat van. Te meg még hormont is pótolsz, úgyhogy most már nyugodtabb lehetsz. Kép Gondoltam ám rád Kép
cicmerák
 
 


Anita! Akkor én 2 nappal odébb vagyok, 16. napnál járok! Csak nekem 31 napos volt legutóbb.
Lehet, hogy egyszerre szülünk?
Õzi! Tök nagy élmény lehetett, már én is alig várom!!!Kép
Vio

Kép
vio
 
 


Jaj csajok, én meg annyira rosszul tudok lenni eegyik percről a másikra. Kép
Jóizűen eszek, rá pár percre meg azt hiszem, hogy visszaadom. Az imént a párom egy szúnyogot fogott meg kézzel, és öklendezni kezdtem, mikor megláttam a tenyerében a szétnyomott véres cafatot. Gergő azt hitte ez vicces, és nagyokat kacagott rajtam.
Pedig ilyen sosem volt még, vértől sem undorodtam eddig. Kép Hát tényleg más minden terhesség. Az álomkór meg valami hiper méreteket öltött nálam. Volt olyan, hogy úgy elaludtam pár percre, hogy Gergő ott játszott mellettem. Kávét nem bírok inni, csak nescafét, de hát az meg mint halottnak a csók. Úgy, de úgy végig bírnék aludni egy teljes napot.
Na megyek próbálok nem döglött szúnyogokkal álmodni Kép

Ja, Õzi,nem raksz fel képet a manócskádról? Kíváncsi lennék!

Cic (apanaszkodó)
cicmerák
 
 


Sziasztok! Kinek van-vagy volt olyan tünete, hogy ragyásodott a terhesség elején? Most csak úgy általánosságban kérdezem, barátnőmnél az volt szinte az első jel. Hatalmas rügyek jöttek ki a nyakán az állcsont alatt. Az a baj, hogy nekem máskor is jön ki időnként, úgyhogy... nem fogom magam beleélni, hogy attól. Inkább mérem a hőmet, azzal hamarabb kiderül! :o
Na most akkor hogy is van, ki terhes és hány hetes? Cic, Te hány hetes vagy? Õzi? Mikorra vagytok kiírva?
Rabkri, Neked is minden terhesség más volt?
Én kicsit félek, hogy a harmadik szülés jobban fáj majd a másodiktól...Kép
Vio

Kép
vio
 
 


Gigi,
Koszi!!!

Vio,
Koszi!!! Jan 3-ra vagyok kiirva (5+5).
Konkretan milyen ragyara gondolsz?

Cic,
A rosszulletekrol csak annyit, hogy tegnap voltunk ebedelni a baratainkkal, rendeltem kajat, kihoztak, es amikor megereztem az illatat, rosszul lettem es nem tudtam megenni. Alig neztek hulyenek. A masik erdekesseg, hogy minden fogmosas oklendezesbe vagy hanyasba fullad. Hat ez sem valami szorakoztato. En is ulve elalszom akarhol is vagyok. De mindekozben az egeszet nem banom, sokszor felnevetek, ha rosszul vagyok, mert tudom, hogy jol van a kicsi. Delutanra a laborleleteim is kesz lettek, minden szupi.
Kepet nem tudok feltenni, mert nincs skennerem. Mikor is mesz dokihoz legkozelebb?

Na pa!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Mindenkinek szép napot!
Õzi! Hát ez a fogmosósdi...:o azért az tényleg olyan jó, hogy ezek örömteli rosszullétek (egy bizonyos határig), tehát ha csak alapban hány valaki és ájul el, stb, akkor marhára le van törve, és ki van akadva (jó, időnként várandósan is), hogy beteg. De ilyenkor... tudod, hogy attól vagy rosszul, hogy ott a pici baba bent...Kép tök jó! Ez azért erőt ad!
Ja, ragya. Hát barátnőmnek is és nekem is-anno mikor terhes lett-lettem és még nem tudtam, bazi nagy rügyek jöttek ki az áll vonalán és a nyakon. Olyan nagy vörös, gyulladt. Ami aztán magától visszahúzódik, mert nem lehet vele semmit csinálni és marhára fáj. Sztem most is ez lesz...

Kép
vio
 
 


Sziasztok! Jó reggelt!

Gigi: Ha szeretnél írni az e-mail címem: nyanita@freemail.hu

Lányok: Tegnap nagyon jól sikerült az esténk. Remélem, sikerült is valamit(kit) összehozni.Kép
Tegnap 36,0 volt ma már 36,3 a hőm.

Vio: A múlt hónapban Duphastonnal nekem is 31 vagy 32 napos volt a cilusom. Már pontosan nem emlékszem.
Még később jövök!
Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Halihó!
Õzi, Cic gratu a kis jövevényhez. Õzi, irigyellek a uh-hoz, a szívdobbanáshoz, én ilyet még nem éltem át Kép , de gondolom isteni érzés lehet. Majd megtudom remélem. A rosszullétek ellen sok lelki erőt kívánok Kép, ami megerősít bennetek, mert meglesz a gyümölcse! Álomkórban én is szenvedtem, rettentő, de azt is a baba jelzi, ő pihenni szeretne.
Ancsa, sajnálom h. elvesztetted a babádat, de drukkolok a köv.-höz. Ha most van a napja, mindent bele!!! Kép
Én is számolok már előre, mondjuk még egy kicsit odébb van. Csak most azt nem tudom, hogy emiatt a hosszú ciklus miatt hogy számítsak a pé-re.

Benita
benita
 
 


Õzi! Fotózd le az uh képet. Kép Én csütörtökön megyek uh-ra, majd szorítsatok Kép

Ragyák: Nekem is kijöttek, de nekem az a fajta, ami több pici és nem fáj. De már elmúltak.

Hát a baba kora még kétséges. Ugye a dokik alapból az utolsó mesitől számítják, és ha mondjuk valakinek nem 28 napos a ciklusa, hanem mondjuk szabályos 35, akkor ezeket a napokat hozzákalkulálják. De viszont. Nekem azért problémás ez az egész, mert egyetlen egy mesim volt, így azt sem tudom, hogy hány napos ciklusom volt. Március negyedikén kezdődött, akciós-esélyes napok a 15-e, 17-e, 19-e volt. Április negyedikén teszteltem egy pozitívat, hatodikán már látszott egy petezsák 2mm-es.
Szóval elvileg mesi szerint most vagyok 9+3, de szerintem meg az uh szerint is egy héttel fiatalabb. Most megvárjuk ezt az uh-ot, hogy hátha pntosabb időt ad. És most azért vagyok kicsit ideges, mert egy hét különbség nem mindegy a nyakiredőnél, főleg nem az Afp-nél. Majd jól beparáztatnak, ha rossz érték lesz. Kép

Kép
cicmerák
 
 


anita,
mailtemKépköszi
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: