Új privát üzeneted érkezett!

Ari biztos hogy nem lesz semmi baj, csak tényleg egy duzzanat. Minden oké lesz. Írd meg majd uh-t is. Furcsa lesz a helyzet a kislány után a fiú de te már hasonlón átestél, hisz első nálad kislány.
Lili csatlakozom én is hozzád, ráálltam ma a mérlegre és majdne le is este róla. Én nem tudom remélem itthoni mérleg rossz mert döbbenetes a különbség. Pedig nem eszem annyit és mozgok is eleget.szóval nem értem, de tényleg szülés után rólam is lement múltkor is az egész sőt még plusszok is.
Barátném (Évi) majdnem megszült tegnap. Voltunk náluk reggel elment nyákdugó, és görcsi is voltak, de aztán abbamaradtak. Jól megbeszéltük első szülésünket. Úgyhogy ha lesz lekierőm jövök és már tényleg megírom nektek.

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Sziasztok!

Ari, remélem nem lesz semmi baj ezzel a valamivel.. Kép Szorítok Nektek! Meséld el, hogy mi volt, hogy ne aggódjunk!

Domicsenge, itt is grtaulálok!!!!!!! Kép

Gabócacica, az tényleg nagyon szép ajándék lenne a férjednek, ha akkor jönne világra a pici. Bár így is gondolom én, hogy őrült boldog veletek... Kép Nekünk az aug.30 lenne ilyen alkalom, mert mi akkor házasodtunk össze és a nagypapáknak és az egyik dédinek akkor van a születésnapja. Teljes lenne az öröm... Kép Bár szept. 18-ra vagyok kiírva, de ki tudja... Kép A dédi lenne a legboldogabb. Kép

Ari, ne aggódja a gondok miatt, itt nyugodtan leírhatod, hogy mi bánt, szívesen meghallgatunk, nem mindig az örömökről kell ennek a topicnak szólnia. Kép Bár az a címe, de azért vagyunk, hogy segítsük egymást. Kép El tudom képzelni, hoyg nem lehet egyszerű ennyi gyerekkel... Tisztellek érte nagyon. Kép

Köszönöm, hogy bíztattok a kilókkal kapcsolatban, de már szerencsére nem vagyok elkeseredve miattuk. Majd lesz valahogy. Csak mindig ezzel küzködtem, mióta kamasz vagyok... és még mindig nem nagyon tudom elfogadni... De muszály pedig... Na de sebaj, majd tornázok a picivel. Viszem konditerembe, a csajoknak már úgy is bejelentettem, hoyg jön a baba is velem tornázni szülés után. Várják is.. Kép
Voltunk vasárnap koncerten, annyira szuper volt, hát a babó is élvezte nagyon. Õrült jó volt. Kép Remélem mindenkinek jól telt a hétvégéje. Voltunk barátokkal is bulizni, férjemnek megjegyezte az egyik régi (őskori) haverja, hogy Gábor, Te sokat komolyodtál, nagyon megváltoztál. Persze nem rossz szándékkal mondta, hanem azzal, hogy hát igen, most kezdődik az igazi felelősségteljes élet, fe kell készülnünk... Kép

Anikó merre van? Jó régen járt már itt nálunk. Kép

Puszilok mindenkit, jövök még este, Ti is írjatok!

Lili(21+1)

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Hol vagytok lányok? Kép

Ari, mi van Veletek?????

Pkagi és Aniko is nagyon eltűntek. Kép Írjatok!
Pkagi, mi újság Veled? Baba jól van?

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 

 
 

Hali én vagyok csak férjem bitorolta a gépet.ma meg húzos napom volt rengeteget futkoztam. Szerencsére minden ok, zárt a méhszáj, doki mondta, hogyha görcsöm is lesz nospa ha nem múlik befektet. Mondtam neki ezt inkább kihagyom, úgyhogy pihenek. Már amennyit egy örökmozgó Dominika meleltt lehet. Ariu jelntekzz légyszi ha lesz időd mi volt lányoddal. Pkagi merre vagy? Mizu van veled?

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Sziasztok!
Sajnos nem kaptunk,csak holnapra időpontot.
Amiért nem tudtam előbb írni,az Zsófi hihetetlenűl nyűgös napja.Szinte megállás nélkűl szopizott,ráadásul du.4-től 10-ig,le sem tudtam tenni.Biztosan front van,meg a pocija is fájt.Amikor letettem,Gergő ébredt fel sírva,rosszat álmodhatott.Rendesen elfáradtam ma,de majd pihizek!Kép

Orsi!Én itthon mindig jó súlyokat mértem,de a védőnőnél mindig többet mértünk.Mondtam is neki,hogy rossz a mérlege,de akkor is beírta.Kép
Ne aggódjatok,majd lemegy,vagy a szopi alatt,vagy utána!Vigyázz magadra,ne hajtsd magad túl.Ha ilyen futkosós napod van,a következőt lehetőség szerint töltsd pihivel!

Lili!Megértem az aggódásodat,mert én is kamaszkorom óta küzdök a kilókkal.Nem vigaszképpen,de amikor a nagylányomat szűltem nagyon meghíztam.Mégis sikerűlt lefogynom,és soha olyan vékony nem voltam,mint akkor.A második terhességemnél is híztam 18 kg-ot,a nagyja ott is lement.És most csak 8-at híztam.72-vel kezdtem,most 69 vagyok.Persze jó lenne még lejjebb menni,de van időm,most első a bébi!
Anikóval remélem nincs gond,nagyon rég jelentkezett.
Ági mi újság?Ugye minden rendben?
Sziasztok

Aranka
ari3
 
 


Sziasztok!

Aranka,
Nati is nagyon nyügi ma - s ki se tudtam tenni a kezemből. Viszont a védőnő látta, s azt mondta, nem sárga - féltem, mert mindenki, aki látta, mondta: milyen szép kreol.Kép
Én most kb. 60-ról indultam, 80-nál álltam meg. (A védőnő mérlegén. Sztem is "rosszindulatúan" mér a "szolgálati" mérleg.Kép )
A szüléskor leugrott egy 10-es, azóta - ma egy hónapos Nati - viszont csak egy. Így most a 69-en megrekedtem.
Zavar, mert a combom, csípőm, derekam lett aránytalanul vastag - és naribőrös a lábamKép -, és mert nem jönnek rám a ruháim. De első a baba!

Azért a baba elég jól lestrapálja a testünket, s a párjainknak nagyon ügyesnek kell lennie, hogy nőcinek érezzük magunkat ilyenkor is, ne egy üres kindertojcinak.Kép Persze a magunkból fakadó önbizalom sem árt! Kép Csak hova is tettem?!Kép

Lányok!
Mozgalom: minden pocakos és a babáját már a karjában tartó hozzászoló és olvasó kényeztesse magát valahogy a héten.Ha publikusKép, osszuk meg egymással ezt az örömünket is - esetleg ötletet adva asszonytársainknak.
Én holnap veszek magamnak egy hosszúszoknyát - gumisderekút vagy lapszoknyát (amely velem tud változni, ha esetleg fogyok - hízásra nem is gondolok) - vagy egy gyűrt anyagú nadrágot, mely ápol s eltakar. Persze, nem vmi. drága holmit, de mégiscsak lesz egy új darabom!Kép

Kényeztető-programra fel!
Üdv:
Adri
Vendég
 


Sziasztok lányok Kép
Most csak egy gyors bejelentkezés, majd visszaolvaslak benneteket. Most 4 napig otthon voltunk, mert elintéznivalónk volt Szolnokon. Tegnap este jöttünk haza. Jól vagyunk. Holnap megyek ultrahangra, akkor már többet tudok majd mondani. Kép

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok!

Új vagyok itt, a Babprojekt előtt állók ide... topikból jövök. Szombaton teszteltem és két csíkom lettKép. Pénteken megyek dokihoz. A baba a számításaim szerint 04.17-én fogant, tehát hétvégén lesz kb. 4 hetes. A doki szerintetek látni fog valamit? Meg tud már nyugatatni hogy minden rendbe? Vagy még túl korai?
Meg nincs még semmi babás jelem,nincs hányingerem, nem fáj a fejem, csak a cicim nőtt....
Segítenétek? :oKép

Lami

Kép
Kép
lamika
 
 


Sziasztok!Üdv köztünk Lami!!!
Én 4-hetes voltam mikor elmentem a dokimhoz.Nálam hüvelyi uh-t csinált.A kis petezsákot lehetett még csak látni.Ilyen korán még nem tudja megmondani,hogy minden oké-e.Tudod az a kritikus 3-hónapot kell kibírni utánna már nem hiszem,hogy gond lehet.Csak addig nagyon kell magatokra vigyázni.Válószínü,hogy 8-hetesen kell majd vissza menned és akkor már hallani fogod a kis szívét.Csodás érzés.Az nem baj,hogy nem érzel semmit a cicin kívül.Addig örülj.Lehet,hogy nem is fogsz az egész terhesség alatt.A lényeg,hogy nagyon vigyázz magadra és persze a babura.Már ketten vagytok.Gratula!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ha voltál dokinál írd meg mi volt.

Hát!Tegnap elvoltam kismamacluba mivel a szülésről volt egy film.De először az őssejtekről volt szó.Hát megmondom őszintén engem baromira nem kötött le pláne amikor megláttam,hogy mennyibe kerül."352,000ft"!!!!!!!!!!!!
Majd berakták a filmet,de én majdnem röhögőgörcsöt kaptam amikor megláttam.Kb.30-éves film volt a nő végig vogyorogta a szülést persze kapott valami kábszert közben.Ja!És kevesebb mint egy perc alatt megvolt a baba.Jókat nevetgéltünk a lányokkal.Mi valami korabeli filmre gondoltunk.És megálapítottuk,hogy mi nem fogunk ilyen csöndben és vigyorogva szülni.Szóval szörnyű volt ez az előadás.
A gátvarrás fájdalmas dolog?Utánna nagyon vérzel?
Ari nálad hogy volt?

Én ma úgy kényeztetem magam,hogy megyek fodrászhoz.Már alig várom.Meg még mielőtt megszülnék a kozmetikusomat is megkéne látogatnom,mert a szemöldökömet már szinte nem is látom úgy kiszőkült.A hétre ezt is bekéne iktatnom hátha a jövő héten megszülök.Bár még 20-napja van apa szülinapjáig.

Pkagi!Mihelyst megjöttél a dokitól írd meg mi volt.

Gabi!37+6
Vendég
 


Lamika Kép
Valószínűleg egy petezsákot fog látni a doki. Kép
Nekem 4.11.-én fogant a babám és múlt héten ezt láttam. Gratulálok egyébként. Kép
Azt fogja tudni megmondani a doki, hogy jó helyen van e a babó.
Nem mindenkinek van ám hányingere. Pl. nekem sincsen. Úgy hallottam, aki egyébként hajlamos a hányásra, azt végigkiséri, de aki nem azt meg sem fújja a szele.
Írd meg mi volt a dokinál. Kép

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok!

Ma mi is voltunk uh-n! Annyira aranyos volt. Láttuk a pofikáját, megint megnézettük, hogy kislány vagy kisfiú és azt mondta, hoyg kislány... Kép Van videófelvételünk is megint róla. Cuki bébi. Tegnap rettenetesen sokat mocorgott és ez volt az első, amikor ennyire láthattuk, ahogy rugdos. Kép Apa is látta már. Szabályosan kilkökte a pocakom egyik részét. Jókat nevettem rajta. Ezt művelte kb 4órán keresztül.. Kép

Pkagi, de jó, hoyg bejelentkeztél! Kép Holnap írd meg, hoyg mi volt veletek! Várni fogom! Kép

Lamika, szerintem is látni fogja már a doki a petezsákocskát. Kép Vigyázz nagyon magadra, pihenj sokat! Kép

Gabócacica, miből érzed, hoyg lehet, hoyg meg fogsz szülni? Vannak előjelei?

Ari, Adri! Fel a fejjel. Biztosan nagyon nehéz lehet ennyi gyerekkel és még meg is tartani anyai, feleségi és női mivoltát az embernek, de nagyon sokat kell megtenni egy nőnek... Én még csak most kezdek erre ráébredni... De már most léátom, hogy nem olyan egyszerű, mint gondoltam. De remélem párom boldog, és elégedett lesz a kicsi családjával és velem. Mi nagyon szeretjük egymást és ha ti is a férjeitekkel így vagytok, szerintem nem lehet gond, bár biztosan naívságnak hallatszik, amit mondok... Én így gondolom, még most... Kép Kitartást kívánok nektek!

Puszi mindenkinek! Lili (21+2)

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Sziasztok!
Adri!Tényleg nagy örömöt tud okozni egy újabb darab.Én most nem veszek magamnak semmit,de nagyobb öröm,hogy a gyerkőceimnek vásárolok.Most lesz ugyanis mindkét nagyobbnakKép a születésnapja!
Lami!
Üdvözöllek én is bár már nem a várandósság örömeiben élek.Gratulálok a babátokhoz!!!

Ági!
Jó,hogy minden rendben,vigyázz magadra!

Gabi!
A gátvarrás az első szülésem után fájt a legjobban,de azért,mert ott vágtak és sok volt az öltés.A másodiknál repedtem egy pár napig ott is nagyon érzékeny volt.Most Zsófinál olyan ügyesen varrt a doki,hogy szinte egy pillanatig sem éreztem!

Lili!
Nem könnyű ennyi gyerekkel,de több az öröm és hálás vagyok a sorsnak,hogy lehetnek nekem.A világ legszebb hivatása az anyaság!!!
A férjed is nagyon szeret téged és nagyon boldog lesz veletek!!!

Voltunk ma ultrahangon és minden rendben az Alexával.Egy gyulladásról van szó.Nagyon nagyon megkönnyebbűltem és köszönöm nektek a bátorítást,bíztatást!
Na megyek,mert Zsófi apa ölében engem óhajt.Legalábbis üvölt és nagyon keresi a cicit,innen gondolomKép

Aranka
ari3
 
 


Sziasztok!

Ari,
örülök, hogy végre túl vagytok a vizsgálaton. A nagylányod szolidál veled.Kép
Nem kaptam magamnak ruhát, most látom csak, milyen könnyen voltam addig, amíg nem voltam túlsúlyos...
De vettem egy kislámpát a gyerekek szobájába, és Marcinak egy evőeszközkészletet(egy kés, villa, kanál). A tortavilla már pici nekiKép

Lili,
köszönöm!
Az én párom az első baba után kicsit meghülyült. Bizony volt egy pocsék időszakunk, mikor megingott a kapcsolatunk.Kép De ez is, mint minden megoldott probléma, megerősített minket.

Tényleg a gyerek a létezés értelme!

Gabi,
bízz a gátvédelemben!Kép

Lami,
üdv és gratuláció!

Szép estét:
Adri
Vendég
 


Sziasztok!

Adri, remélem helyre állsz lelkileg... Kép És nagyon szívesen. Ha ezzel is tudtam segíteni, akkor számíthatsz rám, ha másként nem is tudok segíteni, de egy két jó szó mindig jó az embernek. Kép

Ari, aranyos vagy, és vigyáz magadra és a kiscsaládodra!

Mindenkinek puszi, Lili

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Szia Lili,

azért nagyon nem vagyok összeszakadva. A gyerekeim gyönyörűek - szerintemKép, egészségesek , és ez a lényeg!

De nagyon jó megosztani Veletek örömöt, bánatot!
Szóval jó, hogy Rátok leltem!Kép

Szép álmokat:
Adri
Vendég
 


Sziasztok lányok Kép
Megjöttem a dokitól. 6 mm-s a picim és dobogott a kicsi szíve.
A párom is bent volt és teljesen extázisba esett. Kép

Kép

Kép
pkagi
 
 


gratula nagyon Ági.
Ari örülök, hogy minden ok, bár ennek így is kellett lennie. Kitartást két picikéhez. Este majd még írok.
Orsi (22+3)

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Ági!
Nagyon örülök és gratulálok!
Majd én is jövök,csak mindketten fent vannak egész nap!
Aranka
ari3
 
 


Sziasztok!
Birolili!Az az igazság,hogy még nem érzem,mert mekem még jósló fájásaim sincsenek így,hogy már kezdek kinyilni.Van egy csaj akkorra van kiírva mint én ő full zárva van és ő neki már vannak.Holnap megyek megint tanácsadásra kiváncsi vagyok,hogy nyíltam-e tovább.Azt mondták többen is,higy figyeljem mennyit mozog,mert ha már nem aktív annyira akkor 1-2-hét.De az én tökmagom még a mai napig is egy hiperaktív baba.De még 19-napja van amikor apának lesz a szülinapja.Bár a héten remélem már megjön a szekrénye bepakolom a kis ruhácskáit utánna én miattam már jöhet.Csak ezt még én akarom elintézni.Én már nagyon nem bánnám ha kibujna,mert egyre nehezebb.Pl. ha autóval megyünk mihelyst beülök az autóba és amíg ki nem szálok teljesen befeszíti magát.Nagyon szar érzés alig szoktam levegőt kapni.Anyukám telefonált tegnap,hogy megvan a babakocsi,alig várom,hogy már lássam milyen.

Adri!Én lennék a legboldogabb nő ha megusznám a gátmetszést.De úgysem fogom.Már nap mint nap annyiszor lejátszódik bennem,hogy mi fog történni.Ott tartok,hogy már nagyon várom.Az érzés miatt is meg a baba miatt is főleg.

Úgy döntöttem,hogy baba-mamás szobába fogom kérni magam.AZ elején nagyon nem akartam,de aztán elgondolkoztam,hogy abban a 4-5-napban valamennyire kitudom ismerni a majd a kis Levit.Lehet,hogy így fárasztóbb lesz,de így legalább mire hazajövünk nem lesz olyan fura érzés mivel valamennyire már összeszokunk a babuval.
Volt valamelyikőtök ilyen szobában?Milyen volt?

Ja!!Tegnap egy héttel elírtam a dátumomat.Hogy miért azt nem tudom.Ma vagyunk 37-hetesek.

Gabi
Vendég
 


Még valami.
Ari!Nagyon örülök,hogy Alexával nincs semmi baj.Ennek tényleg így kellett lennie.Szuper.

Pkagi!Amikor csak teheti a férjed legyen ott veled a az uh-n,mert egyre nagyobb extázisokba fog esni.Baromi nagy élmény nekik is.Nálunk apa csak most nem volt ott a 36-hetesen,mert dolgozott,de az összes többin igen.Nagyon élvezte és hatalmas élmény volt neki mind.Alig várja már,hogy kibujjon.Bár nálam jobban biztos nem.Szóval hacsak teheti legyen ott veled.

Csak ennyit akartam még.

Gabi!
Vendég
 


Gabi!

A baba-mama szoba szuper. Ezt szerettem a győri kórházban a legjobban. Fárasztó nagyon, ki se igazán tudod ismerni a kicsit szerintem (nekem 2 hét után "bontakozott ki" csak itthon). De el se tudnám képzelni, h. ne legyen mellettem a pici, hogy ne lássam minden rezdülését. És így a szopi is tényleg igény szerint mehetett.
Én mellette szavazok!
Üdv:
Adri
Vendég
 


sziasztok!
Elfáradva de megérkeztem estére. Lányos anyukák a hiszti velejárója a13 hónapos kornak? Domi olyan hisztis, hogy csak na. nem tudom miértha nem foglalkozok vele abbahgyja, de gyakran csinálja. Most meg pláne jön a foga. Azaz közepe kint két széle bennt.
Na akkor most leírom első szülésem történetét!
Kedden voltunk tanácsadáson, minde ok volt csak kicsit kinyíltam. Megígértük barátainknak hogy aznak meglátogatjuk őket Bagidan (tőlünk 55 km). El is mentünk odafelé busszal, vissza kocsival. nagyon rázott a kocsi barátaink még viccelődtek is na most fogunk szülni. Hát nem sokat tévedtek.(bár ez már csak a plusz besegítő volt, de utólag belegondolva lehet, hogy jó volt így). Ekkor voltam 36+4. Másnap minden szépen ment, este viszont rengeteget ettem, nagyon éhes voltam.Kicsit fájdogált ahasam, de nem volt vészes. Fürdinél valami szívárgott, na akkor megijedtem. Fel alá rohantunk most ez mi? Rózsaszínes is volt, akkor talán vér, vagy nyákdugó? De továbbra i szívárgott valami, na mondom ez magzatvíz. Hívjuk este fél 12 kor a kórházat. Felhívtuk csak nem a szülőszobát, hanem az osztályt. Mondták mennyünk be. Gyalog mentünk (kb 10 perc) nme engedtem taxit hívatni, mert olyan ideges voltam. Apuéknak meg (alattunk laktak) beszóltam, hogy megyünk szülni valszeg. Semmi fájásom nem volt. Nem tágoltam semmit. Mondták feküdjek le, még sokára szülők kispapát meg hazaküldték. (szegény egész északa nem aludt, nem tudott). Nekem egy picit sikerült. Na reggelre elkezdett fájni a hasam, de nst semmit nem mutatott. 10 kor már csak ülve éreztem jól magam, nem voltam kitágulva nem voltak mérhető fájásaim, de nekem fájt. Megijedtem most mi lesz? Kispapát 11-re visszarendeltem (nálunk csak a szülés megindulásakor engedik szülőszobára kispapát addig szülőszoba előtt lehet beszélgetni (védőnénit felhívtam, ma szülünk). Mondták hogy fél egykor oxitocint kötnek be. Kimentem páromhoz és mondtam, mi van. Egyszer csak éreztem azt, hogy szülni fogok (tolófájást, pont ahogy le van írva). Péternek mondtam most be kell mennem,d e azonnal. Szülésznőnek meg, tolófájásaim vnnak, mire ő az nem létezik,d e megnézzük. És utána már pörögtek az esemének. Alig jutpottam fel szülőágyra dokik rohantak, szülősznő is párom is, és kb egy óra múlva 12-20 kor három nyomás után megszületett Dominika, kicsi volt de gyönyörű. hasamra tették és akkor fel sem fogtam, hogy mi történt, utólag rengeteget beszéltünk róla párommal.Õ elment megfürdetés öltöztetésre, majd visszahozta, és gyönyörködtünk benne. és utána jött életem legkellemettlenebb 50 perce a varrás. De nem érdekelt csak az hogy van egy egészséges gyönyörű sokhajú kislányom és az hogy apa nagyon büszke volt, azt mondta, nem lenne nő, és minde szülő nőre felnéz, mert amit mi végigcsinálunk az nem semmi.
4 kor láttam utána előszőr, ő aludt. Sajnos katunk egy fertőzést (utólag aznalp megérkezett leltből derült ki, ez volt felleős az előbbi szülésért). De szerencsére kezeltek minket és minden ok volt. Pár napig viszont emiatt Domi nem lehetett vlem egy szobába (kékfény+infuzióba antibiotikum) de utána igen, és nagy segítség volt, szoktuk is egymást, meg így pewlenkázást mindet gyakarolhattam is.

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Sziasztok!
Remélem mindenki jól van!Tényleg olyan jó olvasni benneteket,mert az embernek jó kedve lesz tőle.Nem mintha egyébként nem lenne,csak egy-egy ilyen fárasztó nap után felüdülés.

Gabi!Igaza van Adrinak.Nagyon fárasztó tud lenni a baba-mama szoba,de semmi pénzért nem engedném,hogy ne velem legyen a babám.Amikor 9 hónapig veled lélegzik,veled mozog és akkor hírtelen kiszakad belőled és nem vagy ott.Pl.Zsófi már 4 hetes,de ma egész nap az ölemben volt,mert ezt igényelte.El nem tudnám képzelni,hogy ne legyek ott,amikor szüksége van rám.A MÁV-ban kérhettem volna,hogy csak akkor hozzák ki éjszaka,ha sszopizni akar,dehát akkor ugyanúgy nem tudnék pihenni.Jobb ha ott van veled,de ezt mindenkinek szive joga eldönteni.Bocsi,ha kicsit zavaros vagyok,de eléggé fáradt is.
Miért ne úszhatnád meg a gátmetszést?Beszélj az orvosoddal vagy a szülésznővel,hogy gátvédelemmel szűlhess.Lehet,hogy így egy picit hosszabb lesz a kitolási szakasz,de kárpótol az.hogy nincs varrás,nincs fájdalom.Ha mégis repedsz kicsit,szerintem az még mindig elviselhetőbb,mint a vágás.
Orsi!Nagyon megható a szüléstörténeted.Egy kicsit össze is szorúlt a szívem,hogy ezt az élményt már nem élem meg többet.

Adri!Engem tulajdonképpen nem zavar ez a súly,ami elkeserít kicsit,az a melleim állapota.Három gyerek után mindennek lehet nevezni,csak szépnek nem.Ez eléggé elszomorító,hiszen még csak 36 leszek.

Vajon Anikóval mi lehet?Remélem nincs nagy baj,hogy nem jelentkezik!

Jó éjszakát mindenkinek,aludjatok amíg lehet!!!Kép
Aranka
ari3
 
 


Szia Aranka!

Sajnos az én amúgy is pici melleim is tönkrementek már az első szülés után. Az a helyzet viszont, hogy nem műtetném meg. Még egészségi okokból is félnék kés alá feküdni. A combomon a bőr nagyon csúnya. Ha egyszer visszanyerné a régi formáját, se mernék rövid szoknyát venni. Ráadásul a nadrágon keresztül is látszik...
De arra gondolok, hogy nem velem van a baj. A nő dolga, hogy szüljön. A "kirakatnőnek lenni" feladatát a kereskedelem rótta ránk, ill. sugallja (vagy ordítja?). Én még az emancipáció minden dolgával sem értek egyet.Kép Amióta csak pocsék és pocsék pártok, elvek, ideák között lehet választani, nem akarok szavazni sem. Aztán most is Apa hozza haza a több pénzt - 2 állással. Nekem meg van egy állásom, meg egy sokkal rosszabbul fizető (mint Apáé, pedig az se sok) másod, ez az egyenjogúság, de a háztartás és a gyerekek főleg az én gondom. Apa - ha fáradtan hazaért - segít, de csak ha mondom, mit csináljon. (És egy idő után attól félek, úgy érzi, ugráltatom. Pedig férfiből van, és inkább kényeztetésre vágyik.)

Szóval a mellnek a feladata a szoptatás. A többit mi találtuk ki hozzá.
S ha Apának nem tetszik, a következőt ő szüli.Kép A többi ember számára nem látható annyira - jó dolog a melltartó (legfeljebb nem hordok pár szabású ruhát...)
Ha Apa meg egy szebb ciciért hagy itt minket, meg is érdemli. Már mondtam neki, hogy ő veszít többet!Kép És az új cici is egyszer régi lesz!Kép

Na, lehet, hogy zavaros, amit itt összezagyváltam, de tán érted, értitek így is!

Szép napot!
Adri
Vendég
 


Sziasztok

Láttam, láttam, láttam KépKép
16 mm-es a petezsák, ami szabályos és a méh üregében helyezkedik el Szerintük olyan 5-6 hetes. Persze vissza kell menne egy hét múlva is, de azért jó volt most látni, megnyugodtam
Az ultrahangos doki fiatal, jó képű és nagyon-nagyon kedves volt, meg a nőgyógyász is.
Happy vagyokKépKépKépKép
Képet nem kaptam sajna, pedig a férjem is nagyon-nagyon kíváncsi már Rossz napot választottam, mert ma rengetegen voltak, de a kis pötty ott van…..

Lami

Kép
Kép
lamika
 
 


Domi Kép
Jó gyorsan zajlott le szülésed Kép, öröm volt olvasni. Kép

Adri Kép
Egyetértek, de szerintem egy igazán jó kapcsolatban ez fel sem merül.

Lamika Kép
Jó nagy petezsákod van. Gratulálok. Kép

Én lányok jól vagyok Kép Semmi hányinger meg ilyesmi. Élvezek minden pillanatot. Sokszor beszélek a babóhoz, hogy kapaszkodjon és fejlődjön ügyesen. Kép

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok!

Lami, gratulálok a picihez! Kép Nagyon boldogok lehettek... Kép Mimég mindig, sőt fokozottabban azok vagyunk, hogy már komunnikál velünk. Reggel is rúgott olyan nagyokat és este is mindig szokott. Imádjuk apával. Kép

Pkagi, örülök, hogy veletek is minden rendben van! jelentkezz be többször, mert hiányoltalak már most is! Kép Írj arról, ha van kedved, hoyg hogyan élitek meg ezt a szép dolgot. Kíváncsi lennék rá. Kép

Domi, tényleg jó gyors volt a szülésed, remélem, hogy nekem is ilyen gyors és rövid lesz. Nem tudom elképzelni a szülést.

Adri, igazad van. Ha nagyon jó a kapcsolat, akkor a férfi el tudja fogadni a feleségét és továbbra is szeretni fogja. remélem, hogy nálunk ez lesz. Bár nem szabad elhagynia magát egy nőnek, mert gyerekei és férje van, mindig ápoltnak, csinosnak kell lennie, nem? Nem tudom, hyog én ezt meg tudom e majd tenni gyerekek mellett.... Kép

Mi nagyon jól vagyunk, Zsóficica rengeteget rugdos. Reggel, este... Olvasunk neki mesét, verset és nagyon tetszett neki. Kép

Anikoval remélem nincs semmi gond, mert nagyon régen jelentkezett... Kép

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


adri, én sem értek egyet sok mindennel, ami itt megy Magyarországon. Az emancipáció, a kirakatbabák... Engem is frusztrál ez a dolog, utálom, hogy ez van. Lehet, hyog néha ezért érzem magam rosszul ilyen fiatalon háztartási szerpben és nemsokára anyaszerepben? De nem érdekel, férjem ezt szereti bennem, szeret minket így nagyon. ebben bízom. Bár néha elgondolkodom azon, hoyg a saját lábamon is meg kellene tudnom állni, de így alakult, és nem agyalunk olyan dolgokon, amik nincsenek... Kép

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Lili Kép
Hát mi nagyon örülünk a picurinak. Még egy kicsit szkeptikusak vagyunk. Várom hogy legalább a 12. hetet betöltsem.
A párom agyon babusgat, ami természetesen nagyon jól esik. Minden este azzal fekszünk és minden reggel azzal kelünk, hogy beszélünk a picihez, hogy legyen nagyon ügyes és kapaszkodjon szépen.
Itthon is nagyon jól érzem magam. Azt hittem uncsizni fogok, de nem, nagyon jó.
Ma megyünk haza Szolnokra a szülőkhöz és majd csak szerdán jövünk haza.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Sziasztok!
Egyre jobban vonz a baba-mama szoba.Tudom,hogy jóval fárasztóbb leszeb mindha csak szopizni hoznák ki,de ki fogom bírni.Alig várom már.Főleg,hogy az Orsit kikérdezetem tegnap mindenről.Ha lesz gátmetszésem annak az összevarrásától félek a legjobban meg a katétertől.Bár van aki azt mondja,hogy fáj van aki azt,hogy nem.De nemsokára majd úgyis átélem.Tegnap voltam tanácsadáson,de a dokimmal sajna nem tudtam beszélni,mert műttenie kellett.Ja!Meg 20-perc helyett 50-percet voltam NST az egyik csajjal.Szépen bent felejtettek minket.A vége fele már mind a ketten csak nyökögtünk olyan szar volt egy oldalon feküdni annyi ideig.
A másik!Épp tegnap mondja az Orsi,hogy a tolófájásoknál lehet bent velem apa.Bár én kimehetek hozzá majd a folyosóra ha lehet,de ettől teljesen kiakadtam.Én azt hittem,hogy mikor bemegyünk ő az elejétől a végéig ott lehet.És mint kiderült csak akkor jöhet be ha megkezdődtek a tolófájások.Mondhatom k.... jó!!!!!!!!!!!!!!!!
Az én véleményem szerint egy apás szülés arról szól,hogy az apa ott van végig és erősíti,bátorítja a kedvesét és nem arról,hogy az utolsó időben legyen ott.Ez nálatok is így van???
Én ezen valahogy nem tudok túljutni.Akkor ki fog majd engem nyugtatni ha ő nem lehet ott!!!Kiváncsi vagyok,hogy nálatok is így van-e!!
Tegnap óta ezen rágódom és nem is igen tudok másra gondolni.Kész téboly!!!!!!!!!!


Lami!Gratula a pindurhoz!!!!

Mindenki vigyázzon magára.Holnap megint jön egy hidegfront!Most ki lehet használni apával ezt a három napot.
Puszi mindenkinek!!
Gabi!
Vendég
 


Szia Lamika!
Gratulálok! Csak ügyesen!

Szia Lili!
Bizony elhagyni tilos magunkat! Pedig fárasztó, de másrészt, ha így szokod meg az első perctől, akkor a napi rutin része lesz, mikor visszamész dolgozni is.
Azért az apucik fejébe nehéz belelátni. Amúgy is pasiból vannak, s el tudom képzelni, h. néha izgalmasabb lenne az enyém páromnakKép vmi. feszes, szőke bombázó. De pár nap, hó, év izgalomért nem hiszem, hogy képes lenne lemondani aarról, h. együtt keljen-feküdjön a gyerekeivel. Meg az új is régi lesz egy idő után, s egész életében csak nem akar futni.
Én azt gondolom, h. természetesebb, ha - főleg a nőnek - eszébe jut ilyen vad gondolatsor baba után, s ha más nem, a hormonok és a bezártság számlájára lehet írni. Nem csak a külsőm izgat e téren. Néha attól félek, hiába próbálom karbantartani magamat, a gyerek a központi témám, s lehet, h. nem elég változatos, izgalmas, amiről beszélek, másrészt pedig a gyerkőcök számára fontos rendszeresség miatt eléggé hasonlóak a napjaink.

Szia Pkagi!
Örülök, hogy jól vagytok. Vigyázz magatokra, s minden pillanatot élvezz ki!
Sztem. a kapcsolat minőségét nem lehet megállapítani abból, ha felmerül témaként. Meg ha vmi. nem téma, attól még gondolhatsz rá te, vagy a párod.
Tudod, nem vagyunk egyformák, s a párjaink sem stb. Én túl sokat tudtam a mozgalmas múltjáról, s a babavárással semmi gond, de a baba születése után van egy időszak, amikor elmúlik, vagy csendesedik egy kicsit az eufória, s kibújik egy pillanatra az anyából a nő, hogy aztán ott is maradjon szerencsére.Kép De ha nem olyan nagyon magabiztosfajta az a nő, akkor aztán riadtan szembesül az addig sem túl nagyrabecsült teste változásaival. A helyzetéről nem is beszélve.
Nem tudtam nem észrevenni pl., hogy változott meg a mellem, s nem hiszem, hogy nem jó a kapcsolatunk, ha erről a kis bánatomról megkérdeztem egy önbizalomhiányos pillanatomban Apát is, persze tréfásan, s nem zokogva.Kép
De azt kívánom, ne éld át ezt a buta dilemmát!Kép

Szia Gabi!
A katéter csak akkor kell, ha nem tudsz pisilni. Én olyan voltam, mint a vízmű. A gátvarrástól ne félj, ne szugeráld magadba, nem egyformán fáj! Amúgy pedig ez legyen a legnagyobb bajod, de ink
bb még ez se!Kép Olyan izgalmas dolog vár rád, nekem pozitív élmény volt mindkét szülésem.
Győrben végig apás a szülés, ha akarod.
Én pl. nem akartam, s Apa sem. Õ azt se bírja, ha náthás vagyok.Kép Én meg folyton azért aggódtam volna, hogy aggódik. Vagy elhagytam volna magam, mert van, aki sajnál.Kép (Így viszont némán vajúdtam.)

Bocs, jó hosszú lett!
Szép délutánt:Adri
Vendég
 


Köszönöm a gratulációkatKép Vigyázok magunkraKép
Mindenkinek kellemes hétvégét, jó pihenést feltöltődéstKép

Lami

Kép
Kép
lamika
 
 


Sziasztok!

Örömmel olvaslak benneteket!

Pkagi, jó, hogy így élitek meg, mi is minden nap így örülünk a babónak, minden reggel úgy kel az apa, hogy keresi a pocakot és meg is puszikázza... Kép Annyira imádom... Kép A baba is élénk, mozgolódik. Írtam, hoy olvasunk neki mesét és verset? azt is nagyon díjazza. Kép

Lamika, Te is írj arról, hoyg hogyan élitek át a terhesség elejét. Nagyon kíváncsi vagyok.
Szülők hogyan fogadták nálatok? És Ági nálatok?

Nálunk sírás volt, úgy örültek.. Kép Nővérem már mondta, hoyg külön kis kuckója lesz a lakásában a babónak.. Kép


Adri, biztosan a férfinak többet ér a családja, mint bármi más. Kép Főleg a gyerekei és a felesége is, aki minden nap mos, főz, takarít és rock and roll.... Kép Szerintem ezt is díjazzák. Kép Nem egyszerű...

Gabócacica, én azt gondoltam, amit Te, de még nem tudom, hoyg Kecskeméten hogy működik, majd hamaeosan kiderül... Megyünk felkészítőre. Ott biztosan mindent elmondanak. Én is szeretném, ha végig ott lenne mellettem. Az ismerősi körünkből mindenki azt mondta, aki bent volt a szülésen, hogy jöjjön be "szülni", mert akkora élmény és még jobban fogja csak tisztelni a feleségét. Kép Én nagyon szeretném, ha ott lenne velem. Bár apa most bátor, azt mondta, hoyg majd ott meglátja, hogy bejön-e. Nagyon megijedt a múltkori kis rosszullétemtől is. Utána mondta, hogy nem tudja, hogy bejön-e, nem mond előre semmit. Kép

Na, szép estét Nektek, vigyázzatok magatokra!

Zichy, Ari, Aniko, merre vagytok? Írjatok nekünk! Kép

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok,olvaslak is benneteket,de írni nem nagyon tudok,mert Zsófi szinte egész nap a karomban van.Szóval nem vesztem el,ha sikerűl letennem és éppen a Gergő sem igényli a társaságomat,írokKép

Aranka
ari3
 
 


Sziasztok!
Lili!Ha majd mentek arra a felkészítőre írd meg mi volt,mert nagyon kiváncsi vagyok rá.Én baromira szeretném ha az elejétől a végéig bent lenne meg mi úgy is tervezzük.De ez megint csak nem rajtunk múlik.Ha azt mondják,hogy nem lehet akkor nincs mit tenni.Majd jövő héten megkérdezem a dokimat hátha mond valami bíztatót.Nem bánnám,mert ezzel fekszem és kelek.Tök jó lesz,mert akkor majd magamat kell elszórakoztatnom abban az x órában.Már alőre élvezem!!!!!!!!!!!!!
Én úgy gondolom,hogy az apa ha bírja legyen bent az egy visszaadhatatlan élmény lesz számára.Hajrá leendő apukák!!!!!!!!!



Szia Adri!Egy kicsit megnyugodtam amit írtál és pont ma reggel,hogy már 1/2 6-kor fönt voltam azon gondolkodtam hogyha a szülést kibírom és ami utánna jön azzal már nem foglalkozom,mert akkor már ott lesz a babám.

Most búcsúzom,mert mindjárt elered az eső és be kell pakolni a ruhákat.

Szép pünkösdöt mindenkinek!
Gabi
Vendég
 


Sziasztok!
Alszanak a babáim!KépMost még...
Adri!Teljesen igazad van abban,hogy ha ilyen dolog mint a megereszkedett mell elhagy a papi,akkor meg is érdemli!Az a baj,hogy magamnak nem tetszem.Kislánykorom óta a súlyom mellett küzdöttem azzal,hogy túl nagyok voltak.Öltözköni sem tudtam úgy ahogy szerettem volna,mert a derekam vékony,de ha szűk ruhát vettem fel,akkor a mellemmel beszélgettek.De igazából elfogadom a helyzetet,apát nem zavarja.De mint minden nő hiú vagyok kicsitKép

Lami!Örülök,hogy így örűlsz!KépOlyan jó kismamának lenni én is szivesen lennék még!A következő alkalommal már a kis szivecskéjét is láthatod!

Ági!
Mondjad is neki,hogy kapaszkodjon,hiszen közösen kell akarnotok!Jó,hogy nem vagy rosszul,élvezz ki minden pillanatot!Kép

Lili!
Emlékszem mennyire vártad,hogy érezhesd Zsófi mozgását és most tessék.Olyan gyorsan telnek a napok,észre sem veszed,hogy elszalad az idő és már ott is lesz a karjaitokban.De ez olyan jó.Hosszú hónapokg nevelgetjük,dédelgetjük a testünkben a picinket,arra várva,hogy lássuk végre.Aztán rájövünk,hogy milyen hamar eltelt ez az időszak!

Sajnos a mai reklámdömping nagyon megzavarja a fiatalok gondolkodását.Az én nagylányom nem vékony,165 cm-hez 60 kg.Szerintem ez pont jó,de állandóan fogyni akar.Szinte másról sem tud beszélni,mert a fiatalok ezt az eszményképet akarják követni.Ez nagyon nagy baj szerintem,ettől olyan sok a beteg fiatal.Nagyon sajnálom őket,mert azt sugallják nekik,hogy csak az ér el valamit az életben aki az ő megitélésük szerint tökéletes.Kép

Gabi!
Kár lenne ha a párod kimaradna a szülés élményéből.Az én párom Gergőnél nem akart ott lenni,de amikor rohantunk a szülőszobára,mert már jött a baba,ott ragadt az ajtóban és végignézte a fia születését.Zsófinál már a kezemet szorongatta végig,ki sem lehetett zavarni!

Zsófi pár napja nem alszik nappal,csak ha ölben van.Ha leteszem felébred és sír.Fáj a pocija,meg különben is anyahiánya vanKépNa mármost nekem viszont a derekam és a karom leszakad.Így vettem ma egy hordozókendőt.Nagyon jó találmány,beletettem Zsófit,rögtön elaludt.Örülök,hogy megvettem,mert így mindkét kezem szabad és még Gergővel is tudtam játszani közben!

Sziasztok!

Aranka
ari3
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, ma megvettük Zsóficica babkocsiját. Fent voltunk an bababörzén és nézelődtünk, de rá kellett jönnünk, hogy ide babócával érdemes eljönni, mert foggalmunk sem volt, hoyg mekkora ruhára lesz szüksége, hány kilóval fog születni, és mekkora lesz nyáron... Pedig nyárra olyan tündéri kis rucik voltak. Kép Nagyon vettem volna egyet, kettőt... Kép Persze, apa a reális: nem tudjuk, hogy mekkora lesz és felesleges... Kép Igaza van, de olyan szépek voltak. Kép

Ari, nagyon jó találmány ez a babhordozó kendő... Kép Én is szeretnék majd ilyet, már kutakodtam az interneten és meg fogom varratni. Egy anyuka feltette a méreteket és a kötési módokat. Majd kipróbáljuk. Kép Tényleg jó, hogy már mocorog és tényleg gyorsan telnek a hetek... Kép Már holnap betöltjük a 22.hetet.

Gabi, megírom, hoyg mi volt a szülésfelkészítőn, bár addigra lehet, hogy meg fogsz szülni. Nekünk csak kb.1hónap múlva kell bejelentkeznünk, ha menni akarunk. De én remélem, hogy itt az elejétől bent lehet majd apa, mert én sem tudom elképzelni idegen, sivár, ismeretlen emberek között a vajúdást és minden mást. Kell apa oda és kész. Kép Bár ha nem lehet, akkor meg jobban fogok örülni. Kép

Ari, még egy gondolat: Nekem is van egy 13éves hugom, és cson t vékony, csak erős csontjai vannak, ezért szélesebb a válla, háta... De ő mindig nézi magát a tükörben, a pocakját - ami nincs - fogdossa, hogy mekkora... Mindig mondom neki, hogy nem szabad ezzel foglalkozni, és nagyon csinos, nézzen már bele a tükörbe, de csak azt mondja, hogy ő milyen ronda, csúnya kövér, nagy a segge... Tudom, nehéz a mostani kamaszoknak. Nagyon el vannak ferdülve az értékrendek, nincs igazi, szilárd érzelmi sem és semmilyen más értékrend sajnos... Nézz meg egy reklámot: miről szól? Csókolj meg bárkit, hisz olyan jó a lehellete..... Fújjjjjjjj. Én amikor először megcsókoltam a férjem, olyan bizsergést éreztem, hogy még most sem felejtettem el, és szoktam is neki mondani, hogy azt tudom, hogy nagyon vágyott rá, éreztem belőle. Tele volt érzelemmel, szenvedéllyel... A mai világban egymás után jön mindenki után mindenki... Mindenkit megkaphatsz, valósíts meg önmagad... Nem kell a házasság, nem kell a gyerek, kötöttség... Nagyon szomorú vagyok emiatt, sokat gondolok ezekre a dolgokra és anyukámnak is azt mondom, hogy gondolja el, hoyg milyen nehéz lehet most kamasznak lenni, és máris nem szidja a hugomat, hanem megérti... Régen bekötött szemmel bíztak egymásban, mindenki mindenkit ismert, beszélgettek... lehetne tovább folytatni, de nincs értelme. Az embernek saját családját kell olyan hangulatúvá tennie, hogy érdemes legyen otthonnak hívni, jó legyen haza menni, vidámak legyenek a tagok, szeressék egymást. Ez lenne a legfontosabb szerintem.

Na, befejezem, mert nagyon belemerültem. Jó hétvégét mindenkinek, azért jelentkezzetek... Kép Puszi.

Lili(21+6)

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Sziasztok!

Az biztos, hogy az apukák is részt akarnak venni a szülésben valahogy, ki-ki vérmérséklete, bátorsága stb. szerint.Kép
A párom Marcinál sem akart már bejönni. Este 10 körül értünk a kórházba, addigra Anyukámék is ottvoltak - ők az ellenkező irányból jöttek. A magzatvíz folyt el, s egész nap fájásaim voltak, de nem erősek, így este fel is hívtam a dokit, hogy a vesém görcsöl-e v. szülni fogok.Kép
Kórterembe akartak még tenni, de az addig 1 napot ráhúzott Marcikám már akkor is édi volt, úgy döntött, kibújik.Kép Hát előkészítettek, és majdnem sikerült gátvédelemmel a 3,67 kilós nagybuksijút megszülni - egy kicsit vágtak - 3:47 perckor. Apa mire jött be? A beöntésre, ill. ami utána következett!Kép
Sajnos a végén letapadt a lepény - kismamák, ne ijedjetek meg! -, s nagyon sok vért veszítettem. Anyu és a párom teljesen bepánikoltak, mikor meglátták a 2 zacsi vért, amit hoztak.
Engem elkábítottak - nem volt altatóorvos vagy mi? - a beavatkozáshoz. Amúgy is be voltam zsongva a picitől, nyomtam is a sok sületlenségetKép, de a kb. 10 ember nem nevetett körülöttem. És bejött a párom!Kép Mondom: ugye, de gyönyörű! Válasz: Nem érdekel, jól megvoltunk ketten! Na, gondoltam, ez meghülyült!Kép
Apa beijedt, hogy elvérzek. Ja, azt nem mondtam, hogy Marcit nagyon akartuk, és nagyon nehezen - gyógyszerrel - jött össze!
(Ja, és a vajúdásnál együtt sétáltunk a folyosón Apával, de itt be is jöhetett volna.)
A lányomnál (aki már gond nélkül megfogant)megfigyelésre bentfogtak éjszaka - nem tudtam, h. a magzatvíz szivárog-e. Este 8 körül ment haza a párom. Éjfél körül kezdődtek a fájások. 3 körül készítettek elő. 5 körül hívták csak be a dokimat, addigra gyengültek a fájások. Az oxitocin viszont megtette a magáét. Egyedül vajúdtam. Nem volt szívem a páromat berángatni, a szülésznő pedig eltűnt. Kép Aztán kiáltottam: vki. jöjjön, nyomnom kell! 3 tolás és kint volt Nati 7:23-kor. S csak ekkor hívtam az apukát, majd a család többi tagját. Nagyon csalódott volt a párom, hogy kihagytam az egészből. Pedig csak arra gondoltam, h. egyedül ne ücsörögjön éjjel a kispadon, ne utazzon éjjel 40 km-t stb. (Anyukám, sajnos nem érte meg Nati fogantatását semKép )
Aztán bejött - kaparás után voltam, de most jött magától lepény-burok, s gátvédelem is volt.Kép
És mire érkezett a párom? Õ szedte ki alólam az ágytálat.Kép S döbbenten mondta, h. csupa vér alattam a lepedő stb. Mondtam is, h. jó, hogy rádöbbent, h. nem a gólya hozza.Kép
Szóval a mi apucink a "leglíraibb" részeknél bírt bentlenni.KépKépKép De már meg merte fogni a picurt, ottvolt az első szopinál, még a szülőszobán!
Tyű, bocs, hogy mindkét szülésem történetét a nyakatokba zúdítottam.

A mai gyerekek nem tudják, mi a közösség - nekünk az úttörőmozgalom segített egy kicsit.

A külsőről pedig úgy van, ahogy írtátok. S a ruhadivat: anyagok (minden bőrhibát látni engednek), szabások, színek mind erősítik még ezt a torz elvárást! Sztem nehezebb most tininek lenni, mint nekünk volt!
Na, nem lopom az időtöket. Szép ünnepeket, puszi:

Adri
Vendég
 


Sziasztok!!

Aranka!!Apa mindenképpen ott akar lenni,még amikor nem voltam terhes már akkor így döntöttünk.Csak hát ugy látszik,hogy nálunk itt Kanizsán nem úgy működnek a dolgok mint nálatok.Sajna!!!!Megpróbálom majd a dokimmal megbuhárálni a dolgokat.
Amikor terhes lettem nem is itt akartam szülni hanem otthon Sopronba.Ég és föld a két korház állapota és szokásai.Megasztán a családom helyben lett volna.Főleg anya!De aztán jobban belegondoltam a dolgokba és letettem róla,mert akkor legalább 1-hónappal előbb haza kellett volna mennem hátha előbb jön a picur.Megasztán a legfőbb ok a párom volt,hogy letettem róla.Pedig az elején még ő is támogatta az ötlete.De most már örülök,hogy így döntöttünk.Kivéve a csadálom és az otthoni barátnőm miatt.Így majd utazgatnia kell mindenkinek.Na mindegy.Ez van!
Zsófinál próbáltad a köménymagos teát?Amikor az

öcsém megszületett borzasztó hasfájós volt,de úgy,hogy éjjel nappal nem aludt és ez segített neki.Azért próbálj meg valamennyit pihenni!

Szia Lili!Hát én remélem,hogy megszülök mire ti mentek a felkészítőre.Márcsak 17-napunk van hátra.De azért majd írd meg érdekel meg szerintem mást is fog.

Szia Adri!Jó,hogy leírtad az élményeidet.Érdekes volt.Én ezt nem akarom,hogy egyedül vajúdjak.Szeretném ha apa is ott lenne.Ha nem fog menni már bekészítettem magamnak egy-pár cd. amitől tudom,hogy le fogok nyukodni és amit tudom,hogy a babu is szeret.Majd akkor elszórakoztatom magamat meg a babut.Napról napra jobban várom a szülést.Soha nem gondoltam volna,hogy majd így fogom várni.Apuka is már nagyon be van zsongva.Nagyon várja már a fiát.

a ruhavásárlással én is úgy voltam már akkor vásárolni akartam mikor megtudtam,hogy jön a babu.De apuka mindíg lehurrogot.Még akkor is amikor már 8-hónaposak voltunk.De nem is bánom,mert sok ruát kaptunk.De én azért majd veszek neki,mert kinéztem 3-kantáros rucit neki amit hatörik-haszakad meg fogok neki venni.De a vásárlási láz szerintem ilyenkor természetes.


Na jó befejezem,mert az enyém is túl hosszúra sikerült.
Jó pihit nektek!

Gabi!37+4
Vendég
 


sziasztok!
Ari nekünk az infacol vált be hasfájásra. Nme a legolcsóbb de nem szívódik fel a szervezetében babónak így nem ártalmas, és az íze sem rossz.
Kevesebbet voltam, mert héten babaáradat volt ismerettségi körben. Szerdán barátunknak született meg Kyra Dominikája, csütörtükön legjobb barátaimnak és volt csoporttársaimnak második lányuk Melina Bettina, pénteken meg kolléganőm unokahúga Gréta. Így majd Domi ismerkedhet a akisbabákkal eleget. A Gabócacicának kellett volna zárnia a sort szombaton, de Levi baba még nem akar kibújni. De most már hamarosan lesz uncsitesó.
A második szülés tényleg rosszabb? barátnőm nagyon megszevedte, kicsit meg is ijedtem, de azért nem aggódom lesz ami lesz. Csongor apocakomban borzalmas elevenke.
Adri!
Lepény nekem sem akart leválni előszőr de nem kellett műteni szerencsére mert végül elindult. de már één is megijedtm nehogy vért kelljen kapnom.
Nem tudom egyébként miért aropilány a divat ma egyáltalán nem szépek és örökké csak sanyargatják magukat.
Ari:
165 cm és 60 kg nem is kövér. Lányodnak ideális az alakja szerintem.Hordozókendőt milyet vettél? Kismamásat? És mennyi volt? lehet hogy nekem is szükségem lesz rá?
Gergő mennyire féltékeny?
Lili:
Zsófikának a pocidban Boldog Névanapot!
Orsi (23)

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Sziasztok!

Kiteregettem,második adag a gépben,főztem,Alexa Gergővel játszik,Zsófi a kendőben alszik,így van egy kis időm írni!Kép

Lili!
Igazad van abban amit írtál.Már ott tartunk,hogy strandon takargatja magát törölközőbe.Ugyanakkor látom rajta,hogy annyira szeretné elengedni magát.Én bíztatom,de sajnos ma a fiatalok hangja erősebb.
Jó lett volna találkozni veletek,mert én is kint voltam Zsófival a börzén.Ha tudtam volna,hogy jöttök megbeszélhettünk volna ott egy talit.Kép
Azt elhiszem,hogy jó érzés amikor rugdos.Ez még csak fokozódni fog,ahogyan nő,erősödik.Én ezt hiányolom most,de rugdos kintről is eleget!KépKép

Adri!

Engem nem zavar a szüléstörténeted,örülök neki.Ez egy olyan megismételhetetlen csoda,hogy nem lehet elégszer elmondani.Nekem mindig azt mondja apa,hogy nem semmi amit véghezvittem már másodszor a szeme láttára.És ettől még jobban felnéz rám.Ez olyan jóleső érzés!
Mondjuk én nem szeretem,ha piszkálnak ha fáj valamim,de jó volt,hogy ott van mellettem.Szerencsére ő sem olyan tutujgatós így nem zavart az átélésben.KépMondjuk a köldökzsinór átvágása elől elmenekűlt,de megértem!

Gabi!
Nem próbáltam a teát,anyatejen kívűl mást nem kap.Gergő is fél éves koráig csak szopit kapott.De szerencsére úgy tünik az Espumisan cseppek bevállnak,mert nem szenved annyira.De egyedűl aludni nem szeret továbbra sem.Ha leteszem rögtön felébred.Ha magamhoz ölelem,vagy beteszem a kendőbe képes órákig aludni.Nos szüksége van az anyamelegre én megtudom ezt adni neki,akkor legyen!Kép
A vásárlási láz természetes,bár én most szinte mindent az interneten keresztűl vettem.

Orsi!Gergőnél az Infacolt használtam,de Zsófinál nem vállt be.Érdekes,mert a hatóanyagaik ugyanazok,mégis van hogy egyik jó a másik nem.

Szerintem is ideális a lány alakja,de nem tudom megértetni vele.
Hordozókendőt a börzén vettem,természetesen újat.2500 Ft volt és nagyon szeretem.Natur lenvászon.Még egyik gyereknél sem volt,de soha nem késő elkezdeni.Lehet,hogy Gergővel sem szenvedtem volna annyit,ha van,mert ő is elég ölbéli kisbaba volt.
Nekem az első szülésem gyorsabb volt,mint a második.Nem sokkal egy órával.A harmadik meg nagyon könnyű,hiszen az első fájás észlelésétől számítva 4 óra 14 percKépAz első 7 óra a második 8 óra.De ami nehéz volt nagyon az mindegyiknél 10-15 perc,a kitolási szak.
Gergő nem féltékeny,vagyis látványosan nem.Eleinte kezelhetetlenebb lett,de ez már szünik.Zsófit puszilgatja,simogatja,szeretgeti.Féltem a szopis féltékenységtől erre önként lemondott róla,illetve nem kéri már 5 napja.Az alvástól is féltem,mert addig csak szopival aludt el és azt is mellettünk,de egy hete a saját ágyába lefekszik,egy kis összebújás,puszicsata után otthagyom és minden gond nélkűl elalszik egyedűl.Olyan büszke vagyok rá.

Lili!Tényleg neked is Zsófikád van,isten éltesse!Kép
Na jó hosszú lettem megint!
Sziasztok

Aranka
ari3
 
 


Ja a mai kényeztetés!Ettem egy szeletet a tesóm szülinapi oroszkrémtortájából.Hogy az milyen finom volt!Nem igazán eszem édességet,mert fogyni kéne,de legalábbis nem hízni!Kép

Zsófi drága így szeret fűrdeni!KépKép

Kép
ari3
 
 


Sziasztok!

Adri, írj le minden gondolatodat, azért vagyunk itt. Kép Jó volt olvasni szüléseidről... Én még annyira nem akarok belegondolni... Lesz ami lesz és jön aminek jönnie kell... Kép Majd lehet, hoyg 35.hét után parázni fogok?.... Most még nem szeretnék belegondolni. Kép

Gabóca, majd leírom, hogy mi volt a felkészítőn. Én is kíváncsi vagyok. Apa most beszeretne jönni, de majd meglátjuk, hogy ott abban a pillanatban milyen bátor lesz. Kép

Ari, nagyon cukorfalat a kicsi Zsófi ahogy fürdik. Kép mekkora szemei vannak... Kép Kis cuki lány. Tegyél majd fel róla több képet légyszi, mert én többet szeretném nézegetni. Olyan szép. Kép

Szép estét mindenkinek!

Lili

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Sziasztok!
Ari gyönyörű a lányod. Nagyon édike mekkora szemei vannak.Kérünk még képeket! A kitolástólmár nem félek, mert akármennyire is fáj tudom ott a vége. Az előtte lvőktől kicsit jobban izgulok, na de majd meglátjuk. Ja meg a varrás amit írtam.
Adri tök jó, hogy leírtad szülésed történetét.
Holnap megyek vércukor vizsgálatra már előre utálom.

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Sziasztok!!
Hát Ari!!Nagyon szép Zsófi.Csúszás gátló van alatt vagy pelus?Olyan szép nagy kerek barna szemei vannak.Barna ugye?Tündéri!!!!!!
Én ezt a kendős megoldást itt hallottam először.Tényleg ennyire jó?Jobb mint a kenguru?
Az utolsó 2-hétbe te is elkezdtél puffadni?
Én nekem tegnap eléggé bedagadt a lábam meg a barátnőm mondta,hogy az arcomon is látni egy kicsit.A jobb bokám valami módon meghúzódott és tegnap 2x akkor lett mint a másik.Mára valamennyire lement,de nem teljesen.Úgyhogy mától papucsban fogok mászkálni.
Tegnap megbeszéltük apával,hogy ha jövő héten sem bújik ki Levi kicsit rásegítünk,hogy ne kelljen a 40-héten befeküdnöm.Lemegyünk a csótóra a kutyákkal egy nagyot sétálni "nekem ez már egy hatalmas túrát jelent pedig 10-percre vagyunk tőle"utánna pedig a házig meg kell mászni egy dombot.Hátha úgy dönt,hogy kibújik.Ha csak addig nem dönt úgy hogy elég volt neki bent.Eddig nagyon jól érzi magát csak már én egyre nehezebben viselem.Minden este ha lefekszem nekiáll iszonyúan fájni a hátam ha a jobb felemre fekszem neki áll nyomni a bordámat.Szóval már sehogy sem jó.Remélem már nem sokat kell várnom és kibujik.


Szasztok!
Gabi
Vendég
 


Sziasztok,

Koszonom, hogy igy aggodtok, nagyon jol esett.
Pont arra gondoltam egyebkent, mivel csak a vallalatnal van internet elerhetosegem, sajnos csak joval a szulesem utan tudlak majd ertesiteni titeketKép, de majd bejovok(sajat ceg), amint lehet.
Persze meg igazan nem a szulesen jar az agyam, csak hat most arrol irtatok.
Engem csaszaroztak az elso szulesnel, farfekvesu volt a fiam vegig.
Most voltam csutortokon a dokimnal, zart vagyok, a baba fennt fekszik es normalis fejvegu a fekvese. Ez megnyugtat, mivel elso fiam mindig is farfekvesben volt, bar meg megfordulhat a masodik is, de azert jo eselyem van a normalis szulesre is. Ugaynakkor be is vagyok tojva, nagyon felek a szulestol. Azzal nyugtatom magam, hogy nincs valasztasom.Kép Ki kell, hogy jojjon.
Olyan jo annak, aki konnyen szul, nekem nagyon rosszul sikerult az elso, attol felek, uilyen horrortortenetem lesz a masodiknal is.

Ari,
Edes a lanyod, de szeretnek mar itt tartani.Kép

Nekem az elso szulesnel nem johetett be, mutet miatt, most pedig nagyon azon a velemenyen van, hogy jobb lenne kihagynia ezt is.
En nem fogom rabeszelni az ellentetjere, szamomra ez nem tudom miert, de nem egy "elmeny".
utana igen, ha mar megszuletett, de en nem tudom, hogyan reagalna az enyem. Majd meglatjuk, ha itt lesz a z ideje. Van akinek sokkal inkabb ilyen gondolatai lehetnek, igaz Gabocica?

Nekem szebb lett a mellem az elso szules utan, igaz en csak hat honapot szoptattam. Sokkal teltebb lett. Most viszont rengeteget nott, nehez, azt hiszem jobban megterhelo majd ez a terhesseg.
Nekem nagyon bevallt es ezt fogom alkalmazni most is, hogy szules utan allandoan rajtam volt a melltarto ejjel-nappal.
Az en ferjem nem foglalkozik az alakommal, ameddig terhes terhes vagyok, mindent a babaert cimszovalKép, de szules utan par honapra mar elkezdett maceralni! Hozza kell tennem, hogy sokat hiztam.
Most sem maradok le viszont azt hiszem a kilokkal.Kép Engem zavar ez a sok kilo, hiaba imadom a fiam, eszmeletlen jo a kapcsolatom vele-de tenyleg, viszont a kereskedelemben dolgozom, igy szamomra nagyon fontos a megjelenes!
de ez majd csak megint a szoptatas elhagyasa utan jelentkezik nalam, marmint a fogyokuras nyavalyamKép

Mindenkit udvozlok, akihez nem szoltam nev szerint, elnezest.

Aniko
27+6

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Sziasztok!

Domicsenge, írd meg, hogy mi volt ezen a terheléses cukorvizsgálaton, jó? Tényleg csak zsemlét és tejet lehet reggelizni? Én attól félek egy kicsit, hogy fogom bírni, mert minden reggel úgy ébredek, hogy iszonyúan éhes vagyok. Kép

Aniko, nagyon örülök, hogy jelentkeztél! Örülök, hogy nincs semmi baj. ne aggódj az alakod miatt. Várandós vagy, ezt el kell fogadni, és a babának sem jó, ha aggódsz a kilók miatt, mert megérzi. Én is iszonyatos ütemben hízok, de már elfogadtam. Mit tudok tenni? Ilyen az alkatom. Diétázni babával pedig nem vagyok hajlandó, csak ha nagyon drasztikus - ami miatt muszály lenne - valami nem jön.... De remélem, hogy nem lesz ilyen. Kép

Gabócacica, elhiszem, hogy a vége nem jó, én már most fel szoktam ébredni, pedig még csak 22hetes vagyok. Már most nem mindegy, hogy fekszem a pocakkal. Estére mindig nehezebbnek tűnik... Kép Nektek is? Nemsokára babázhattok... Kép

Puszilok mindenkit! Jó éjszakát!

Lili (22+2 Kép)

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


sziasztok!
Északa émn sem tudok nagyon aludni. Ma is többször felébredtem, pedig olyan fáradt voltam.
Anikó végre hallunk rólad. Már nagyon hiányoztál.
Vércukorvizsgálat nálunk cukros lötyis, 12 órával előtte nem ehettem, vérvétel 7-kotr aztán cukros lötyi, megint nem ehettem semit 9 kor vérvétel, na utána lehet enni. Én nem is tudom zsemlés tejesnél mit csinálnának mert utálom a tejet, belerakni meg ugye nme lehet semmit.
puszi mindenkinek:
Orsi (23+2)

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Sziasztok!

Nagy a csend errefelé. Kép
Hová lettetek lányok?

Mi nagyon jól vagyunk tanulnom kellene az államvizsgára, de nagyon nehezen megy. Kép annyira nem fog az agyam...

Ari, jól van Zsófi?

Gabócacica, jól vagytok? Babóca még nem akar kijönni? Kép

Írjatok, hogy ne haljon meg ez a jó kis topic. Kép

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu][img]http://www.nagyonbaba.hu/tickerek/2-50-1-2007_11_21-Boti_0B2bi.jpg
birolili
 
 


Sziasztok!

Na,most hogy Zsófit megint magamra csatlakoztattam,talán tudok írni.Bocsi,hogy nem írok gyakrabban,de a kisasszony nem szeret aludni.Olvasgatlak benneteket,de írni nehéz.Most is egy újjal pötyögök,előre is bocsi a hibákért!

Anikó!
Örülök,hogy jól vagytok és minden rendben.Kár hogy nem tudsz jönni gyakrabban!

Gabi!Remélem jó vagy!
Pelus van Zsófi alatt ,mert ez olyan kád,ami úgy van kialakítva,hogy megtartja a babát,nem kell fogni.Így mindkét kézzel tudom fűrdetni,a pelust pedig azért teszem alá,hogy ne a műanyagra fektessem az érzékeny,puha testét.Kép

Orsi!

Azt szokták mondani,hogy azért nem tud aludni a kismama,mert a szervezet felkészűl a baba születése utáni éjszakázásokra.
Nos nekem az éjszakákkal semmi bajom,a nappal jobban megvisel.Egész nap ölben van a kiscsaj.Csak a szopi,a szopi,a szopi.

Lili!Nem kell félni a szüléstől,gondolj arra,hogy fájni fog,de utána ott lesz az a kis csoda,aki a tiétek.Na megyek,mert megint harc van,nem akar aludni!

Sziasztok

Aranka
ari3
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: