Új privát üzeneted érkezett!

Szia Macsek!
Szerintem megismerjük egymást Kép
Lányok!
Nagyon unom már a folytonos gondolkodást a napi menün. Nem ismer valaki egy jó dietetikus szakácskönyvet? Olyanra gondolok ahol egyszerü (nem kacifántosan elkészíthető ismeretlen alapanyagokból) ételek vannak leírva.
Előre is köszi
Hajni
cshajni
 
 


Hajni,
Pár link, ahol recepteket is találsz:
http://home.hu.inter.net/~gaaldiab/ ezen belül Betegtájékoztató majd Receptek
http://www.mcd.hu/etlapok/index.html
http://dieta.lap.hu/
http://cukorbeteg.lap.hu/
http://www.mcd.hu/szkonyv/
http://www.canderel.hu
kalória és tápérték számító program: http://www.kcal.hu/
Jó böngészést!

Maci_2
maci_2
 
 


Maci_2!

Köszi. Életmentő vagy Kép
Megyek is böngészni.
Hajni
cshajni
 
 

 
 

Kedves Gyuri!

Most olvastam végig a Kismama újságot és olyan örömmel láttam, hogy már nem csak minket okosítasz. Kép Csak így tovább, hiszen annyian vagyunk akiket érint ez a téma és sajnos nem kapunk hiteles válaszokat sehonnan. A te válaszaid mindig olyan szakszerűek, érthetőek! Köszönöm!
Hajni
cshajni
 
 


maci-2!
3 dolgod van, mind sürgős!
1. Azonnal térj vissza a legszigorubb diétához (150g), mert a a kétórás 11.3 már igazi cukorbetegséget jelez, ennek első teendője a diéta lesz. Elválasztani nem kell.
2. Néhány napi diéta után fordulj a diabetologus orvoshoz, mert, az ellenőrzés szükséges, magasabb vércukorok esetén inzulin jön szóba.
3. Azonnal nézzen meg endokrinologus, mert a pajzsmirigy betegségei, főleg a túlműködés (hyperthyreosis) azon kívül, hogy veszélyes betegség, a diabeteszt is elősegíti, emeli a vércukrot! Rendezése előnyös lesz.

Szerintem mindeközben is nyugodtan szoptathatsz.
Következő terhességről majd később, a beállítások után beszélünk.
Addig viszont fogamzásgátlás, biztonságos!; nem hormonális! 1: Spirál, 2. Gumieszköz (condom, vagy hülypesszárium)
Mindezeket vedd komolyan.
gyuri
Szeged
 
 


Dr. Csákány M. György,

Köszönöm a választ. Ilyesmire számítottam.
Már december óta diétázom. Viszont a pajzsmirigy túlműködés miatt gyorsan fogyok, és már nem igazán van honnan (162 cm, 47 kg).
Voltam endokrin szakrendelésen (MÁV kórház, Budapest), ahol a doktornő (a cukrommal is ő foglalkozik) továbbra is az azonnali elválasztást (hétvégéig kaptam haladékot), és Metothyrin szedését javasolja a laborlelet alapján. UH-os vizsgálatra 2 hét múlva kaptam időpontot.
Reméltem, hogy nem szükségszerű az elválasztás,
ezért elmentem egy pajzsmirigy ambulanciára (Károlyi Sándor Kórház, Budapest) is. Sajnos ott is az elválasztást javasolták, további kezelést pedig az UH vizsgálat után (kb. 3 hét múlva) mondanák meg.
Mindkét helyen arra hivatkoztak, hogy 10 hónapos gyereket már gond nélkül el lehet választani.
Így, az én egészségem érdekében, most ezen küzdünk. Úgy döntöttem, hogy maradok az orvosomnál. Először a pajzsmirigyet állítjuk be (addig is diéta szoros vércukor ellenőrzés mellett).

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!

Örömmel tudatom veletek, hogy véget értek a diétával és inzulinozással terhelt idők, megszülettek csodaszép ikreink, makk egészségesen, tökéletes vércukorszinttel. A végén valami miatt rohamosan csökkent a vércukorszintem, de az inzulint nem merték elhagyni, így egy ideig többet ehettem a megengedettnél, nehogy túl alacsony legyen. A babák 38 betöltött hétre születtek 3300 g és 54 cm, ill. 3750 g és 57 cm méretekkel.
Minden diéta egyszer véget ér és kibírható, a végén a mérésekkel együtt naponta 10-szer szúram magam, de megérte.
Mindenkinek sok-sok türelmet és kitartást kívánok a hátralévő időkre:
Kriszta
Krisztike01
 


Kriszta,
Gratulálok a babócákhoz! Nagyon sok boldogságot, örömet, gyors felépülést, jó egészséget és sok tejcsit kívánok nektek!Kép
Maci_2
maci_2
 
 


Szia Kriszta!

Gratulálok a babákhoz! Minden jót kívánok nektek!

Erika
n_erika
 
 


Tisztelt Doktor úr!

Kedden voltam terheléses vércukor vizsgálaton, mivel szeretnénk egy újabb babát, de az előző terhességemnél cukros voltam. A mostani eredmény (75 g szőlőcukor után 2 órával) 9 lett. Jövő héten megyek csak vissza az orvoshoz, de addig is szeretném tudni, hogy ez az érték nem-terhesen mennyire rossz? Addig is vissza kell állnom a diétára? Ha igen, akkor mennyire? (terhesség alatt 160 CH-t kellett tartani)

Segítségét előre is köszönöm.

Tüni
tüni
 
 


Tüni!
Nem terhesen ezt úgy hívják: csökkent cukor tolerancia - azaz nem negatív. Már többször is írtam, most megismétlem, hogy a terhességi cukorbetegség előrejelzője az időskori cukorbetegségnek. Az, hogy ez milyen /idős/korban jön az Tőled is függ. Ha keményen diétázol, sokat mozogsz, sovány (maradsz), akkor később, ha nem akkor korábban....

Kriszta! Ez rád is vonatkozik!
Egyébként a "végén valami miatt rohamosan csökkenő vércukorszint" magyarázatát megtalálod egy Farkas Bogi-nak nem rég írt válaszomban: lepényi elégtelenség jele!
gyuri
Szeged
 
 


Tisztelt doktor ur!

Elolvastam a topicot es nagyon orulok, hogy mar van szakszeru felvilagositas a terhessegi cukorbetegseggel kapcsolatban. Akkoriban mikor en a kisfiamat szultem (2001. januar) inditottam egy topicot is itt, de sajnos csak mi mamak es kismamak neztunk egymasra tanacstalanul. De szerencsere ez a helyzet mar a multe! Kedves doktor ur, azt szeretnem kerdezni, hogy mint fentebb is emlitettem, kisfiammal valo terhessegemkor cukorbeteg voltam, azt tudom, hogy ez az idoskori cukorbetegseg egyik jele lehet, es ami meglepo volt, hogy mar a szules alatt visszaesett a cukrom, holott inditott szules volt, mert a kiirt idopont elott 1 hettel ehgyomorra 9,2-t mertek. A kerdes az, hogy most jott el az ideje, hogy harmadik babara gondoljunk es miutan a terv lassan kivitelezesbe lep at,szeretnem megkerdezni, hogy van-e valami kulonleges teendom a terhesseg ill. a teherbeeses alatt, lehetek-e megint cukorbeteg, kell-e megint dietaznom (inzulint nem kaptam, 175 g-os szenhidrat dietan voltam) es hogy nem lesz e a babanak vagy nekem vmi. bajunk?

Valaszat elore is koszonom,
Udvozlettel,
Banvolgyi Judit
3jane
 


Kedves Gyuri és minden diétázó!

A babák egészségén kívül még valamire kiváló volt a diéta. Jelenleg 8 kilóval vagyok könnyebb, mint terhesség előtt.


A lepényi elégtelenségtől mi történhet? Mert nekem az nst-k (naponta min 1, volt, hogy fájások miatt 2.) tanúsága szerint igen jól érezték magukat a babák.


További kitartást mindenkinek:
Kriszta
Krisztike01
 


Sziasztok!

Tudatom Veletek, hogy február 10-én, 7:40-kor megszületett Lili Dorina. 51 cm, 3230g. A kislány gyönyörű, egészséges, és jó baba.
Sajnos császármetszés lett a vége, mert rosszak voltak a szívhangok, és szinte azonnal műtőbe kerültem. A magzatvíz is véres volt.
A köldökzsinór a nyakára tekeredett és a lepény is már kezdte elhagyni magát. Ettől függetlenül mondhatom, hogy már minden rendben van.
Lili a kórházban besárgult, pár napig a tengerparton érezhette magát.

Gyuri!

Köszönöm az összes segítséget, bíztatást, amit Tőled kaptam. Nagyban hozzájárultál a kitartásomhoz.

Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Hahó!
Üdv mindenkinek. Bogika! Krisztike fogadjátok gratulációmat.
Legújabb eredményem reggeli/1 zsömle 2dl tej/ után 6,3.
Így a diétát már nem tartom.Mert amit csinálok az már nem diéta. Még sem hízom , eddig csak 3 kg-ot sikerült.Kérdésem, ha mégsem vagyok terhességi cukorbeteg-valószínű-az előző diétázásokból nem lehet e hátrány a babának, elég kicsikének mondják. V
Veronika01
 


Kriszta!
Ez a veszélyes! Mert néha ez az egyetlen jele a lepény elégtelen működésének.

3Jane!
Ha tényleg Bánvölgyi Judit-nak hívnak akkor ez nagy szerencsét jelez, mert ugyanúgy hívnak mint a világ egyik legjobb dietetikusát (Bánvölgyiné, Judit), olyan szakember, akiről csak jót lehet mondani mint emberről és mint szakemberről is. (Szabolcs u - központi diabetes Ambulancia)
Mi a teendőd? Csináltass, nem terhesen egy cukorterhelést. Ha az jó (2 órás érték 7.8 alatt) akkor teendőd nincs, megkaptad a "startjelet", szedjel Folsavat. Ha magasabb, kezdjél diétázni, szakember (pl. Judit) segítségével. A startjelet akkor kapod meg, ha a HgA1c értéke 7 alatt lesz.
Ezt hívják prekoncepcionális (terhesség előtti) beállításnak.
A frissensülteknek gratula. Tessék terjeszteni az itt tanultakat. A személyes példa a legjobb!

Veronika! A diétát csak 6 héttel a szülés után hagyd abba! És akkor is csináltass egy cukorterhelést.
gyuri
Szeged
 
 


Doktor ÚR!
Az előső 75g-os terhelés után 2 órával 7,5 /diéta oka/.
A második 75gos után 2 órával 6,0.
A harmadik már 1 zsömle 2dl tej után 1 órával 6.3. Tudom hogy az te cikkedben milyen értékek vannak felsorolva.De itt másképp gondolják, még profilt is akartak csinálni.De nem panaszkodni akarok, hanem kérdezni. Felesleges diétától nem lehet e hátránya a babának, eléggé kicsikének mondják. Másrészt eléggé megkavar hogy ha a hivatalos értékek szerint nem vagyok terheségi cukrobeteg akkor minek diétázni? Nekem mérni nem kellett az étkezések után a cukromat, így azt sem tudhatom ha túl alacsony.Abból nem lehet különösebb probléma?
veronika01
 
 


Bocs az előbbi is én voltam. Kicsit változtatni kellett a profilomon is. Szóval ilyen eredményekkel biztos hogy diétázzam?
Ellentmondásos lenne a cikkeddben írtakkal nem?
V
veronika01
 
 


Doktor Úr!

Válaszát köszönöm. Ha jól értem, a terheléses eredményem jobb már nem igazán lesz, hiába diétázom, azzal konkrétan ezen az értéken nem lehet változtatni. Jól értem? Ha étkezések után jó értékeket mérek (mindig 7 alattit), akkor a terhesség is vállalható már?

Tüni
tüni
 
 


Tüni!
Tulajdonképpen jól interpretálta a mit írtam, de jobb lenne, ha jelentkezne annál a diabetologusnál, aki gondozni fogja, és a startjelet ő adja meg!
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok lányok és Gyuri!
Eddig azért nem jelentkeztem, mert sűrüsödnek a dolgok körülöttem. Már 3x volt vaklármás szülésindulásom és ezért folyton ágyban fekszem. Legutóbb most vasárnap már azt mondták, hogy megnyílt a méhszáj. De diétázom és még minden rendben van. Bár egyre nehezebb, mert már régóta nem ehettem semmi édeset, de azért próbálom tartani magam.
Gyuri!
Most én nagyon félre vagyok vezetve, mert nekem a dietetikus lányok az ambulancián azt mondták, hogy nem kell tartanom a diétát szülés után, csak ha akarom. De én sütivel szeretném megünnepelni Matyi születését és nem almával. Az tény, hogy sokat fogytam tőle és sokszor fogok visszatérni ehhez a diétához, hogy fogyózni szeretnék, de most úgy érzem, hogy a baba ellátása mellett nem lenne egyszerű tartani. Te viszont Veronikának azt írtad, hogy csak a szülés utáni 6. héten hagyja abba. Most mi az igazság???
Hajni
cshajni
 
 


Hajni!
Az igazság az, amit Veronikának írtam.

Matyi (nevemben az M.=Mátyás) megünneplését és is rettentően fontosnak tartom, és ha akkor eszel egy(1) adag valami süteményt, tortát, attól nem nem lesz katoacidotikus kóma (különösen, ha nem cukorral, hanem édesítő szerrel csinálják). Utánna pedig folytasd a diétát. Évente egyszer (egy diétásnak) ki lehet rúgni a hámból, de ne terjeszd ezt az információt.
gyuri
Szeged
 
 


Sziasztok!

Hajni!
Én már túl vagyok Lili születésének megünneplésén.
A menü: kefír, kiflivel.
A tervezett menü: Krémes (Bergmann féle)

Nos azóta sem tudtam enni olyat. Egyébként a kórházban nálam is direkt rákérdeztek az orvosok a szülés utáni diétára, és azt mondták, hogy nem kell. A helyzet viszont az, hogy nincs étvágyam. Jó mi? A szép álmok a tejbepapiról, és krémesekről most dugába dőltek.

Egyébként büszkén jelentem, hogy a terhességet 74 kg-al kezdtem, és most vagyok 63 kg. A szülés előtti legnagyobb súlyom a vizesedés miatt 78 kg volt. A férjem a mai napig nem tud betelni a látványommal Kép És persze én sem. Utoljára 5 évvel ezelőtt voltam ennyi, amikor megismerkedtünk a férjemmel, és az volt az álma, hogy egyszer lefogyok csak annyira, amennyi akkor voltam. Próbáltam is, de nem sikerült. 68 kg volt a max, amire lement. És persze vissza is híztam.
Tudom, hogy az egésznek nem ez volt a lényege, de minden szempontból megérte.
Gyönyörű, egészséges kisbabám lett, a terhesség alatt nem híztam el, amitől féltem, és most utána pedig jól is nézek ki Kép
(A férjem csak egynek nem örül: teljes ruhatár csere lesz! Kép )

Üdv midnenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Tisztelt Doktor úr!
Terhességem 12. hetében terheléses vércukor vizsgálatot csináltak (75 gr-os), az éhgyomri érték 5,6 mmol/l volt a terhelés után 2 órával 8,1 mmol/l. Beszéltem dietetikussal és 180 gr CH-ra állították be a diétámat ami naponta 6 étkezést jelent, pontosan ezt a CH mennyiséget elosztva.
Az előző terhességemnél nem jelentkezett gest. diab., de édesapám időskori cukorbetegségére tekintettel elvégezték ezt a vizsgálatot és így derült ki.
Az lenne e kérdésem, hogy ezzel a beállított diétával, amit természetesen nagyon szigorúan betartok a kontroll vizsgálatokon a vércukorszintem csökkenhet-e, ill. elérheti-e a normál értéket, illetve ez a kaialkult kissé emelkedett érték hatással van-e a babára és ha igen hogyan.
Megtisztel válaszával, amit előre is köszönök.
Üdvözlettel:
Justitia de jur.
Justitia de jur.
 


Bogi!

Gratulálok a babádhoz! Meg az alakodhoz és a kitartásodhoz Kép Örülök nektek, de nem örülök annak amit írtál Kép nem ehetek?? Jaj, jaj, jaj,...

Gyuri!
Miért van ez a különvélemény? És mi az a katoacidotikus kóma? Örülök, hogy te is Matyi vagy Kép Szép név Kép

Hajni
cshajni
 
 


Hajni!
Hogy másnak miért van más véleménye azt tőle kellene megkérdezni, az enyémet azt hiszem indokoltam.
Ketoacidosis: magas vércukorszinttel és acetonvérüséggel járó (koma ha eszméletvesztéssel is jár), súlyos, életveszélyes állapot, a nem kezelt cukorbetegség jellemzője.

Justi!(bocs)
Szerintem 180g nem diéta. Szerintem a diéta ott kezdődik, hogy 150g és napi 5x, spec.elosztásban. Ezt meg kell tanulni! Ki tanított?
Ha már a terhesség első három hónapjában (trimeszterében) kimutatható a terhességi (?) cukrobetegség, akkor nagyon valószínű (de nem biztos, pl a diétától is függ!), hogy a végére inzulin kell. Ezért jó lenne a terhességi diabeteszben járatos (!!) szakemberhez fordulni!
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Doktor úr!

Természetesen terhességi diabeteszben járatos szakember tanította (amúgy a kórház, ahova járok élen jár a gest. diab. kezelésében - Szent Margit Kórház) a diétát és napi 6 alkalommal történő étkezésre elosztva kell a 180 gr. CH-t bejuttatni.
Nem hiszem, hogy eljutnék oda ahova Ön említette, mert elég sok gest. diab. kismama "megúszta" persze ennek feltétele volt a szigorú diéta és a kórház állandó és igen szigorú kontrollja. Mint említettem családi előzmények miatt szűrtek már a 12. héten és így derült ki ez a 8,1-es érték a 75 gr. cukor oldat elfogyasztása után.
S mivel a diétát 3 hete már csinálom, most fogják kontrollálni az értéket.

Sajnálom, hogy pont az engem érdeklő kérdésemre nem kaptam Öntől választ, hiszen az érdekelt volna, nem pedig az esélyek latolgatása, hogy kell-e inzulin vagy sem, ezt amúgy magam is tudtam, mivel a témában nagyon sok elérhető magyar,angol és német nyelvű publikáció áll az érdeklődő rendelkezésére. Ha nem ismertem volna azt, hogy milyenek a kilátásaim, mondhatnám azt is, hogy akkor ahelyett, hogy próbált volna megnyugtatni jól rám ijesztett, de nyilván - feltételezem - nem ez volt a célja.
dr. jur Justitia
dr_jur_justitia
 
 


Tisztelt Csákány Doktor Úr!

28 éves vagyok, 22 hónapos a kisfiam, akivel a várandósságom 24. hétben gest. diab-t állapítottak meg. (75 gr-os glükózterhelés 2 órás értéke 8.4) 150 gr-os diétával rendben lehetett tartani (Szent Imrébe jártam)A fiam egyébként 36 hétre született 3000 grammal, 52 cm-rel. A majd egy hónappal hamarabbi szülést nem hozták egyértelmüen összefüggésbe a terhességi cukorbetegséggel, bár az szülést megelözö héten próbareggelis (30 CH) terheléssel 7.1 lett az érték, ami már a határérték felett volt valamivel. Szeretnék második babát. Végigolvastam a topicot és megfogalmazódott bennem már néhány dolog, amit feltétlenül meg kell tennem a teherbeesés elött. (pl ellenöriztetni a cukromat, lefogyni az eredeti súlyomra) A problémám, hogy a 22 hónapos fiam még szopik az elalvásokhoz és ébredésekhez, ami kb 4 alkalom naponta.(próbálkozok az elválasztással, de egyenlöre nem sok sikerrel, fogalmam sincs meddig fog még tartani a dolog) Kérdésem az lenne, hogy a sok más rizikófaktor mellett a szoptatás mennyire növelheti az esélyét a második terhesség esetében a gest. diab. újbóli kialakulásának? Gondolok itt arra, hogy a hormonháztartásom még nem állhatott vissza a terhesség elötti állapotra, így eleve egy "leterhelt" hormonháztartással indítanék.

Válaszát elöre is köszönöm! A diétázóknak pedig sok-sok kitartást kívánok!

Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Juszti!
Nem tudhatom hova jár, s bár a Margitban valóban több geszt.diab.-t kezelnek, amit a diétáról írtam, és ezzel kapcsolatban az esélyekről azt fenntartom, nem ijeszgetés, vélemény, 25 év és több mint 3000 eset tapasztalata.
Nem válaszoltam arra, hogy milyen hatása van a magzatra, ez ugyanis nagyon sokrétű, a szimpla felsorolás még ijesztőbb lenne (OK: fejlődési rendellenességek száma több, gyakoribb vetélés, magzati elhalás a középső időben és a szülés körül, túl nagy magzat - sérülés a szülés alatt, agyvérzés, újszülöttkori vércukorszint csökkenés=hypoglikaemia, sárgaság stb ezek csak a leggyakoribbak)
De ez így nem korrekt, mert kellenének hozzá a statisztikai adatok és a körülmények - együtt egy tanulmány, mely egyébként sok helyen elolvasható, talán a Dokumentáció-ban is.


Meskete!
nagy érdekes a kérdése, válaszom nem lesz biztos.
Egyrészt a teherbe jutás valószínüsége kicsi, mert a szoptatásnak fogamzásgátló hatása van (nem teljes). Viszont, ha teherbe jutsz, akkor szerintem a szoptatás nem jelent lényeges plusz terhet (azt hiszem a tejtermelés csökkenni fog egy ideig) Egyébként a vércukor értékeket ugyanúgy kell nézni és a diétát éppúgy be kell tartani - talán lehet is. Érdeklődéssel várom.
gyuri
Szeged
 
 


Tisztelt Csákány Doktor Úr!

Köszönöm a gyors választ. Tulajdonképpen megnyugtatott a szoptatással kapcsolatban. Számítok rá, hogy nem esem rögtön teherbe, bár egy éve visszajött a mensesem, rendszeres és azon szerencsések közé tartozom, akik érzik a peteérést (legalábbis azt hiszem, hogy azt érzem): a 14-16. napon teljesen felpuffad az alhasam, havonként felváltva szúrnak a petefészkeim, nyúlós lesz a hüvelyváladék. Vagy léteznek ilyen tünetek akkor is, ha nincsen peteérés? A fiam az elsö próbálkozós ciklusban besikeredett. Talán ezért is vagyok ilyen óvatos, ezért érdekelt mi történne, ha egy szopizó két éves mellett lennék terhes. Azt is sejtem, hogy attól még, hogy esetleg megtermékenyülne egy pete pontosan a szoptatási hormonok miatt nem biztos, hogy be tud ágyazódni stb.
Mindenen esetre most valószínü csináltatok egy kontroll terheléses vizsgálatot, felfrissítem a két évvel ezelötti diétás tudásomat és megpróbálok lefogyni (plusz 10 kiló az elsö terhesség indulási súlyához képest) Még az is megtörténhet, hogy ezalatt az egy-két hónap alatt sikerül meggyöznöm a cicimániást, hogy hagyjon fel a hobbyjával.

A fejleményekröl mindenképpen írok! További sikeres munkát kívánok!

Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Tisztelt Csákány Doktor Úr!

Terhességem 25-ik hetében járok. Ma kaptam kézhez a leleteimet.
Van négy egy *-os, és négy két *-os eredményem, meg van egy összpont értékem (1721.00), de bevallom gőzöm sincs mi mit jelent!

A négy két csillagos:
fehérvérsejt ** magasabb
vörösvértest ** alacsonyabb
haematokrit ** alacsonyabb
glukóz ** magasabb

Az első vérvételnél a glukóz érték 3.4 volt, a második 6.7 mmol/l lett, amiért kaptam is két csillagocskát.
Ez mit jelent?
Válaszát előre is köszönöm!

Gabi
Kosza Gabriella
 


Gabi!
Így nekem sincs.
A 1721 a vszeg a finanszírozott pontok száma.
A csillagok általában valamilyen a normálistól eltérő (kóros) értéket jeleznek, de a megjelölt helyekre az jellemző, hogy nem a terhességet veszik figyelembe, tehát csak a pontos értékek birtokában lehet véleményt mondani.
Az egyetlen amit pontosan jelzett a vércukor, de ebből sem tudom, éhgyomri-e ez az érték vagy étkezés, esetleg cukor itatás után, és mennyi időval(?) készült. A 3.4 biztosan normális, a 6.7 éhgyomrinak nagyon nem jó, de pl. egy órával egyzsemle-2deci tej után vagy két órával a cukoritatás után jó.
Csillag ide, csillag oda.
gyuri
Szeged
 
 


Tisztelt Csákány Doktor Úr!

A második glukóz értéket a cukor itatás után (két óra múlva) produkáltam.

Köszönöm válaszát.

Gabi
Kosza Gabriella
 


Tisztelt Doktor úr!


Ahogyan azt korábban Ön is javasolta, tegnap felkerestem azt a diabetológust, aki terhesség alatt is gondozott. Furcsán nézett rám, hogy mi a gondom ezzel az értékkel, és csak azt hajtogatta, hogy nincsen semmi teendő. Mondtam neki, hogy szeretnénk még egy kisbabát, mire azt mondta, hogy nincsen semmi akadálya, ez esetben sincsen teendő (diéta sem!). A különbség annyi, hogy nekem majd a 16. héten kell a terhelést megcsinálni. Őszintén szólva, én nem erre számítottam. Azért is írom le, mert érdekelne a véleménye/tapasztalata, hogy máshol hogyan zajlik ez. Én laikusként úgy gondoltam, hogy azért néha ellenőrzik az étkezés utáni értékeket, diétát javasolnak, stb. Ön szerint ebben az esetben (előzményeket korábban már leírtam) én aggódom túl a dolgokat, vagy az orvosom nem jár el kellő gondossággal?

Üdv
Tüni
tüni
 
 


Tüni!
sajnálom, de adja át a kollégának üzenetmet:
jelentkezzen továbbképzésre.!
A véleményem nem változott, jelentkezzen szakembernél, ha budapesti: Szabolcs utca -Központi Diabetes Ambulancia - dr. Baranyi Éva (hivatkozzon rám), ha máshol lakik is tudok tanácsot adni.
gyuri
Szeged
 
 


Doktor úr!

Szigetszentmiklóson lakom. Ha esetleg itt egészen közel tudna vkit ajánlani, annak örülnék. Ha nem, akkor viszont felkeresem a fent javasolt doktornőt. Esetleg tudna egy telefonszámot adni, amin elérhetem őt?

Köszönettel

Tüni
tüni
 
 


Szia Tüni!

Baranyi doktornő telefonszáma 320-2492

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


YndiKép

Köszi szépenKép

Tüni
tüni
 
 


Szívesen! Én is hozzá járok.

Yndi

Kép
Kép
yndi
 
 


Doktor Úr!
Én még a terhesség elött állok,van már egy 13 éves fiam ,aki 5.10 kg-mal született,sajnos akkor még nem ellenörízték a vércukrot terhesség alatt.A szülés után helyre állt a cukorszintem,viszont most ,hogy újra gyermeket szeretnénk és ez már jó ideje nem sikerül,kértem egy cukor vizsgálatot is .Az eredmény éhgyomri:6.1 ,egy pohár tea és egy piritós után 1 órával 9.5 .
Inzulinra állitottak és 160 g-os diétára ,a cukor szintem igy mindig 7 alatt van.Naponta 3 szor kell mérnem.
Viszont volt szerencsém egy dietetikus segitségét kikérni ,a napi szénhidrát elosztásban,aki nem ért egyet a 160 g-mal,mondván ez kevés annak aki gyereket szeretne.Az orvos azt mondta ha emelem a napi CH bevitelt ,emelni kell az inzulin adagot is .Most mit tegyek?
Ez már cukorbetegség ,vajon ez már végleges lesz nálam?Sajnos minden idös családtagom cukorbeteg,nálam ez már ilyen fiatalon kijöhetett?
bandus
 
 


Sziasztok!
Végre én is túl vagyok a szülésen. Jelentem Megszületett Matyi 3750gr és 55 cm-el. Nagyon eleven és erős gyerek. A cukorszintje teljesen normális volt. És szerencsére én is rendben vagyok. De a súlyom az valami fantasztikus. 5 kilóval kevesebb vagyok mint amivel a terhességet kezdtem. Kitartás lányok, a végeredmény nagyon "édes". Kép
Sziasztok
Hajni
cshajni
 
 


Hajni!
Matyid pont egy kilóval nagyobb, mint én voltam. Gratula.

Bundus!
Sok megjegyzésem lenne, de foglaljuk össze.
1. Sajnos akinek sok időskori cukorbeteg van a családjában bizony esélyes arra, hogy nála fiatalabb korban jön elő. És sajnos ugyanez vonatkozik az utódokra is ....
2. A többiről két szóban válaszolnék: prekoncepcionális gondozás! Amit leír, az maga a káosz, ez nem vezet jóra. Forduljon olyan diabetologus szakemberhez, aki a terhességhez ért (kevés ilyen van!) és aki a terhesség alatt is gondozni fogja! Ha megírja hol él, tudok személyre is tanácsot adni.
gyuri
Szeged
 
 


T. Doktor Úr!
Köszönöm válaszát.Zalaegerszegen élek.
Ôn szerint a 160 g kevés vagy sok?Az az igazság ha kevesebbet eszem rosszul leszek,ha többet akkor felmegy a cukorszintem.Van súlyfeleslegem sajnos.168 cm magas vagyok és most 74 kg .
3 hét alatt 6 kg-ot fogytam,a diéta meghozta hatását.Ha vissza áll a normál súlyom ,a cukorbetegség akkor is megmarad?
Valóban semmi tanácsadást nem kaptam,ezért elég sok a nyitott kérdés.
bandus
 
 


Kedves Csákány doktor úr!
Eddig nem követtem a társalgót, így biztosan olyan kérdést is fel fogok tenni, amit előttem már többen kérdeztek. Ezért előre is elnézést kérek.
Van egy 3 éves kisfiam, akivel mikor terhes voltam, terhességi cukorbetegségem alakult ki.
Nagyon meg voltam lepődve, mivel a családomban csak a nagypapámnál van ilyen gond, ő is csak időskori cukorbeteg és annyira enyhén, hogy gyógyszert sem kap, csak diétázik.
Nekem pedig olyan értékeim voltak, hogy a terhesség félidejében inzulinra állítottak.
Az igaz, hogy pont a 16. hét környékén egy hónap alatt 4-5 kilót sikerült híznom, ez az én hibám.
Lassan szeretnénk újra kisbabát, de nagyon nehezen szánom rá magam, mert nagyon rossz volt a sok kórházasdi.
Ráadásul én Pécsett Klinikán szültem, de nem szeretnék még egyszer, de a másik kórházban csak akkor fogadnak, ha a Klinikára járok ellenőrzésre.
Ez még nem lenne probléma, ugyanis az orvosokkal nem volt ott semmi bajom, maga az intézmény nem szimpatikus.
Az első kérdésem az, hogy mennyiben vállalok kockázatot azzal, ha nem ott szülök, ahol a betegséggel gondoznak?
A kisfiam normális súllyal, normális időben, szövődmények nélkül született.
Egyáltalán biztos -e az, hogy újra kialakul ilyen probléma?
Egyébként a Klinikán azt mondták, hogy jobb, ha a szülés után is tartom a diétát, de a diabetológus, ahova járok ellenőrzésre, nem tatja szükségesnek.
Ennek ellenére a terhesség alatt átálltam egy egészségesebb életmódra, amire a családom is rászokott, így tartom a diétát, ha nem is olyan szorosan.
Judit
szabonehjudit
 
 


Bundus!
Nem a 160g a lényeg, hanem annak pontos időrend szerinti és mindíg azonos szénhidráttartalmú elosztása, ezt hívjuk "menyiségi diétának":azonos időben azonos mennyiség".
A fogyás előnyös, jósolni nem lehet. Valamikor vszeg cukorbeteg lesz, lehet hogy csak 90 évesen. Ez Öntől is függ.

Judit!
Szerintem nem a szimpátia az elsődleges, bár igen fontos, hanem a szakértelem és a felszereltség. Nem véletlenül mondják, hogy hova forduljon. A diéta lehet nem szükséges, de előnyös. A következő terhesség előtt viszont, még nem terhesen csináljanak egy terhelést és annak ismeretében induljon a terhességnek. Ha sokat fogyott nem szükségszerű az ismétlődés!
gyuri
Szeged
 
 


Doktor Úr!
Tud nekem ajánlani valakit Z.egerszegen?
2 napja a diéta és inzulin mellett 8-9 között van a cukrom,nem tudom mit tegyek,mert a Diabetológián csak hetek múlva tudnának fogadni,sajnos elözetes idöpont egyeztetés szükséges és egy nap szabadság.
bandus
 
 


Bandus33!
Amennyire én az ottani viszonyokat ismerem leginkább dr. Oroszlán Tamást tudom ajánlani. Hivatkozzon, ha kell rám. A 8-9 sok. Nem terhesen is, terhesen nagyon sok! Szerintem sürgős esetben biztosan előbb is fogadják, hiszen terhesen hetente van kontroll.

Ha egy nap szabadság amúgy is kell, akkor még Budapest is szóba jön.
gyuri
Szeged
 
 


T Doktor Úr!
Ôrülök ,hogy ezt a nevet irta,mert Ô állitott inzulinra,de az adagon kivül és a 160 g CH-n kivül más információt nem kaptam.Még nem vagyok terhes sajnos ,a nögyógyászom szerint az emelkedett cukor is nehezitheti a teherbe esést.Havonta kell jelentkeznem ellenörzésre,de akkor csak 2 vérvétel van ,egy éhgyomri és 1 órával reggeli után.Az a baj ettöl nem leszek okosabb,már ami a kilátásaimat illeti,ill. segitene az étkezésem kialakitásában.
Budapesten pontosabban hol?
bandus
 
 


Bandus33!
Hát igen az oktatás, szüntelen képzés a cukorbetegség alapja. Soha sem lehet, nincs az az inzulin amivel be lehet állítani azt, aki nem jól diétázik (mert vagy nem tud-oktatás!, vagy nem akar!)
Munkacsoportunknál jelentkezhet a Szabolcs u.ban, dr. Baranyi Évánál, és hivatkozzon rám és az internetre, mert beutalót így nem tudok adni, de nyilván fogadja hétfőn vagy szerdán. Esetleg előtte telefon: 3504060/személyesen kérni.
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Doktor Úr!
Köszönöm a gyors választ!
Nemrég voltam vércukor vizsgálaton és minden eredményem teljesen rendben volt.
Kissé megnyugtatott, hogy nem törvényszerű az ismétlődés.
A kórházzal kapcsolatosan pedig teljesen egyetértek, hogy a szakértelem a fontos, de nagyon rossz élményeim maradtak a szüléssel kapcsolatosan, hónapokig szörnyű álmaim voltak.
Azért merném megkockáztatni a másik kórházat, mert én a diétára és esetlegesen az inzulinadagolásra is maximálisan odafigyeltem és a gyermekekmnek valóban semmi baja nem lett.
Ráadásul a hetenkénti vércukor-ellenőrzésre és a beállításra is a Klinikára kellene mennem, tehát a szakértelem így is meglenne.
Az orvosom a másik kórházban azt mondta, hogy ő mindenképpen tartaná a kapcsolatot a Klinikával az én esetemmel kapcsolatosan.
Tehát tulajdonképpen csak a szülésről van szó.
Persze ez is kockázatot jelenthet, még nem tudom hogyan döntsek.
A kérdésem az, hogy abban az esetben, ha a terhességi diabéteszben járatos szakember kezel, de nem nála szülök, ezzel milyen kockázatot vállalok?
Köszönöm!
Judit
szabonehjudit
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?