Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Ez az első alkalom, hogy írok Nektek, bár már régóta olvasgatom az üzeneteiteket.
Sajnos írni viszont nem tudtam, mivel két hónapig kórházban feküdtem terhességi magas vérnyomással. Szerencsére decemberben egészséges, bár kis súlyú, de gyönyörű kislányunk született amiért nagyon boldogok vagyunk. Az egyetlen b ánatom, hogy még mindíg problémák vannak a vérnyomásommal 3x1 dopegyt mellett is. Volt már 180/100 esti ügyeleten mérve, bár aznap nagyon ideges voltam. Azt szeretném kérdezni, hogy kb. meddíg tart ez az állapot? Nekem azt "ígérték", hogy szülés után még 3 hét és várhatóan elmúlik a magas vérnyomás. Most a választott "körzeti" orvosom szerint kb. fél év. Ha volt valakinek tapasztalata örülnék, ha megosztaná velem. Külön jó lenne, ha Gyuri is válaszolna, aki szakember.

Egyébként szívesen válaszolok én is a tapasztalataimról.

Köszönöm előre is.
igili
 
 


Jaj, és még egy kérdés: soha nem volt problémám a koleszterinemmel, de most szülés után magas. Mi lehet az oka? Volt hasonló tapasztalatotok?

Igili
igili
 
 


Doodle!
muszáj: ha a Dopegyt+Ca-csatornabénító+hydralazin nem elég, a magzat "jól van" és a terhesség oly fiatal, hogy még kellen húzni, magzati érdekből. Ilyen eset nagyon ritka.

Igili!
Csak akkor múlik el, ha terhességi magas vérnyomás, akkor lényegében elmúlik, esetleg lassan, de ha korábban is magas volt akkor persze nem. A szülés után már a Dopegyt nem számít korszerű és főleg nem hatékony vérnyomáscsökkentő, valamint a 3x1 nem is elég, mert csak 6 órán át hat és 3x6 az 18, marad 6 óra kezelés nélkül. Nem lehet hogy ekkor indul el fölfelé?
Mostanra inkább tartós Ca-csatornabénítót (pl. Normodipine)javasolnék, esetleg Bétablokkolót (amit terhesen nem) Vizhajtó most is tilos, mert elmegy a tej. ACE gátlót sem szabad.
gyuri
Szeged
 
 

 
 

Kedves Gyuri!

Köszönöm szépen a választ. Igazán nem tudom volt-e a terhességem előtt magas vérnyomás betegségem, mert nem tudok róla. A védőnő az első hónapokban mindíg 120/80-as vérnyomást mért, majd lassan előbb 130/90 majd pedig 140/90 lett a vérnyomásom. Ezután már az egekben állt meg, volt 220/140 is. Szerencsére egyéb toxémiás tüneteim nem voltak. Szemészeten voltam, I. erősségű volt a szemfenéken az elváltozás, amit a magas vérnyomás okozott (ami nem tudom mit jelent???). Viszont tegnap este és ma reggel 100/60-as vérnyomásértékeim voltak (gyógyszer bevétele előtt is). A háziorvosom háromhetenkénti ellenőrzést javasolt. Így hogy derül ki, ha közben szépen lassan beáll a vérnyomásom?
A koleszterinszintemhez mit szólsz? Elképzelhető, hogy ezt a kórházban két hónap alatt nem nézték volna? Többször voltam vérvételen.

Mégegyszer köszönöm a választ. Ha nem jelentene goldot, örülnék, ha most is írnál néhány szót nekem. Köszönöm!

Igili
igili
 
 


Igili!
Ha most, majd a gyógyszerek lassú elhagyása után sem megy fel, akkor vszeg a terhesség előtt sem volt magas. Viszont a szemészeti kép kissé gyanus, mert "hypertoniás szemfenék" még ha csak a lekissebb foku is tartós, tehát régebbi magas vérnyomásra is utalhat. Ezt is ellenőrizni kell majd.
Koleszterinnel kapcsolatban nekem eretnek nézeteim vannak, szerintem az olyan adottság (genetika) amit alig lehet befolyásolni, de az biztos, hogy a terhességi magas vérnyomáshoz nincs köze. Minek nézni?
gyuri
Szeged
 
 


Igili! Lenne néhány kérdésem, hátha Te tudsz nekem segíteni... mivel hasonló az én helyzetem is. Az első hónapokban nekem is alacsonyabb vérnyomásokat mértek, majd mostmár a felső érték 140 fölé kúszott, az alsó érték egyelőre 90 alatt van.
Tehát a kérdés:
- Neked hányadik hét környékén kezdett 140/90 körül lenni?
- Tudtál-e természetes módon szülni, vagy császárra volt szükség? (Én még szülés előtt vagyok):
Köszi
Lilló

lilló
 
 


Gyuri!
Köszönöm a választ. A "hypertoniás szemfenékkel" kapcsolatan ettől a választól féltem. Azért még reménykedem, hogy nem lesz tartós a magas vérnyomásom. Soha nem voltam beteg, most kicsit szokatlan ez az állapot és szörnyen zavar. Remélem túl leszek rajta egyszer. A koleszterint azért nézték, mert felszaladt a vérnyomásom és szerintem attól féltek, hogy hirtelen megjelnik a vizeletemben a fehérje. Hallottam, hogy toxémia szülés után is kialakulhat. (Tényleg igaz? Nekem ezt a kórházban mondták). Szóval fehérjét nem, de magas koleszterin szintet találtak. Hát, ez az én formám. Remélem, hogy diétával és tornával javíthatok a helyzetemen.

Lilló! Szívesen segítek, de azt gondolom, hogy minden eset más. Én a sajátomat tudom csak megosztani Veled. Szóval: a terhességem 29. hetében szaladt fel a vérnyomásom, de előtte is voltak már jelei (először 130/90, majd 140/90 aztán egyre feljebb és feljebb). Kórházba 180/100 körüli vérnyomással kerültem, másnap reggelre 220/140 volt. Ekkor vittek át az I. sz. Női Klinikára. Ez a 29. héten történt. Szerencsére tudták uralni a vérnyomásomat (amiért külön köszönet az orvosoknak) így végül a 37. betöltött héten császármetszéssel megszületett a lányunk. A műtétre azért volt szükség, mert medencevégű volt a kislányunk, szóval semmiképpen sem szülhettem volna meg másképpen. Nem igazán tudom, hogy a magas vérnyomás miatt szülhettem-e volna természetes úton. Õszintén remélem, hogy a Te terhességed szerencsésen alakul, és nem jársz hasonlóképpen, mint én. Bár, tudom, alakulhatott volna rosszabbul is. Ha van még kérdésed, örömmel válaszolok.
Hányadik hétnél tartasz?

Jó egészséget kívánok!

Igili
igili
 
 


Igili, nem semmi, hogy a 29. héten 220/140-es vérnyomás után úgy be tudták állítani a vérnyomásodat, hogy a 37. hétig "kihúztátok". Nagyon jó orvosok vannak az I. klinikán (az én kisfiam is ott született); nem értem különben, hogy ilyen - szerintem - alapvető dolgokat, mint vérnyomást beállítani gyógyszerekkel, miért nem tudnak más kórházakban. Én egy hétig feküdtem a Kútvölgyiben, egy rakás orvos látott, és egyiknek se tűnt fel, hogy 3x1 Dopegytet és Corinfart kapok, aztán még 3x1 Depressant mellé, és a vérnyomásomban továbbra sem történt javulás, majd a SOTE-n rögtön az első nap 4x1-et adtak (Dopegytet, Corinfart; Depressanból semmit), és egyből tökéletes lett a vérnyomásom.
Költői kérdés, vagy kérdés Gyurihoz, nem is tudom: miért nem tudnak ilyen alapvető dolgokat más kórházakban az orvosok? Vagy ez a toxémia (meg hogy Dopegytből 4x1 kell, nem 3x1) annyira extra dolog?

Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Liv,
Hát nem tudom. Nekem sem sikerült az István Kórházban beállítani a vérnyomásomat, sőt...
Egy dologért vagyok hálás a Szent István Kórháznak, az pedig az, hogy mentőt hívtak és átszállíttattak a Klinikára. Egyébként 3x2 Corinfartól nem tudom miért vártak csodát...
Az én gyógyszeradagom a Klinikán kezdetben 3x2 Dopegyt és 3x2 Corinfar volt, majd miután 100/60-as értékeim lettek, csökkentették mindkét gyógyszer adagját 3x1-re. Így sem volt magasabb a vérnyomásom, mint 130/90. Én azt gondolom, hogy ami velünk történt az csoda, és a kislányom egy igazi kis túlélő.
Neked mi a történeted? Kiváncsi lennék rá. Mikor voltán a SOTE-n? Ki volt az orvosod? Bár színte mindegy, mert ott minden orvos szuper, és minden nap csodákat tesznek. Tudom, hogy máshol is vannak nagyon jó orvosok, de nekem nagyon meggyőző volt a SOTE! Elvégre két hónapot töltöttem ott, láttam ezt, azt.

Igili
igili
 
 


Igili, az archivban aug. 20-tól olvashatod a történetünket, akkor kezdődtek a gondok, szept. 5-én született meg a kisfiam, Szigeti Zsanett volt az ügyeletes aznap éjszaka, nála született meg Dávid.

különben folyamatosan éreztem, tudtam, h jó helyen vagyok a SOTE-n, sokkal jobb helyen, mint a Kútvölgyiben, mégis legközelebb a Kútvölgyiben kezdek újra, remélve aegjobbakat...
A szülésznők a szülőszobai megfigyelésen a SOTE-n minősíthetetlenül bántak velem, ami mély nyomokat hagyott bennem, vmint két orvos(jelölt?), akik felvettek a kórházba, és olyan durván és lekezelően bántak velem a megérkezésünket követő vizsgálaton, h a köv. 2 hétben attól rettegtem, csaknehogy náluk szüljek majd. szóval a kútvölgyis orvosom is követett el hibát, mégis inkább őt választom a következő babával, ha minden rendben lesz. márpedig, remélem, minden rendben lesz.

a történetünket 2004. szept. 28-án írtam le.

Liv

Kép

Kép
liv
 
 


Liv!
Megkérdezhetem, hogy Neked utána meddíg tartott a magas vérnyomás? Kellett gyógyszert szedned? Mi történt szülés után?

Köszönöm
Igili
igili
 
 


Nekem utána kb. egy hétig volt még magas a vérnyomásom. Szülés után 2 nappal még a kórházban leállították a Corinfart, maradt a Dopegyt, aztán én egy hét múlva önhatalmúlag abbahagytam a Dopegytet, mert láttam, hogy már nincs rá szükség, és azóta tökéletes a vérnyomásom.

Kép

Kép
liv
 
 


Liv, irigyellek. Remélem egyszer én is abbahagyhatom a gyógyszereket. Köszönöm a választ. Kellemes hétvégét.
Igili
igili
 
 


Igili! Liv!
Sajnos nem minden orvos elég felkészült....
A koleszetrin és a magas vérnyomás között van, de nem nagyon szoros összefüggés - fiatal korban különösen.
Toxémia nem, de magas vérnyomás kialakulhat a szülés után is, de az egy egészen más, szintén nem kellően ismert történet.
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri!
Én azért bízom az orvosokban! Amikor pedig baj van, akkor igazán senkire nem számíthat az ember csak rájuk és saját magára. A baj tényleg az, hogy van néhány "protekciós diplomás", akiknem nem az egészségügyben volna a helye. Nekem szerencsém volt, mert jó helyen voltam és még éppen időben, és ezért mindíg hálás leszek azoknak, akiknem a kislányomat köszönhetem! Az viszont, hogy Te válaszolsz a kétségbeesett kismamák kérdésére nagyon tiszteletre méltó. Nem is értem, honnan van erre időd és energiát. Én a magam részéről nagyon köszönöm! Kitartás! Még biztos foglak ostorozni néha talán hülye kérdésekkel. Persze csak ha nem baj.
Kellemes hétvégét!
Igili
igili
 
 


nincs hülye kérdés.
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Gyuri!

Az lenne a kérdésem, hogy elvileg a 140/90 utáni értéknél mondják azt, hogy már kóros a magas vérnyomás.
Nálam az a helyzet, hogy a systolés értékem már bőven elhagyta a 140-et (155 körül van általában) viszont a diastolés soha nem éri el a 90-et, az olyan 80-85 között mozog.
Ilyenkor mi a helyzet?
A vizeletemben nincs fehérje, viszont a kezem nagyon ödémás.
Csak a három tünet együtt jelent toxémiát, vagy elképzelhető, hogy az vagyok, vagy az kezd nálam kialakulni? Most vagyok 29 hetes.

Igili: Köszönöm szépen a válaszodat!

Lilló

lilló
 
 


Lillo!
Elvileg ez enyhe toxémia, szerinrem kezelést még nem de ellenőzést igényel. Én ilyenkor egy 24 órás ambuláns vérnyomásmérést csináltatnék (ABPM) és aszerint döntenék arról, hogy mi a teendő.
gyuri
Szeged
 
 


Lilló!
Nincs mit. Ha további kérdésed van, nyugodtan tedd fel.
Gyuri! Köszönöm!
Igili
igili
 
 


Kedves Gyuri,

ma 12+6 napos vagyok, vernyomasom jo, gyogyszer nelkul, 130/80 alatt van minden nap. Viszont a pulzusom eleg magas, nem ritka a 90-100 kozotti ertek sem, de mindig 80 folott van. Ez mennyire veszelyes? Kell valamit tenni vagy a vernyomas a fontos?

Koszonom,
Doodle
doodle
 
 


Gyuri, köszönöm szépen a választ! Holnap megyek a dokimhoz, és beszámolok Neki... Nem vagyok teljesen nyugodt Kép

lilló
 
 


Szia Lilló!
Mit mondott az orvos? Remélem minden rendben van! Írj, ha van időd.
Igili
igili
 
 


Igili!
Aranyos vagy, hogy érdeklődsz! Nem egyszerű az én sztorim.
Az orvos megmérte a vérnyomásomat, és teljesen normális volt 125/85, és közben voltam védőnőnél is, akit szintén megkértem, hogy mérje meg a vérnyomásomat (igen, jól olvastad, meg kell rá kérnem, mert magától nem méri meg soha, csak beír valamit), nála 120/80 lett Kép Úgy néz ki, hogy teljesen jó a vérnyomásom, csak a vérnyomásmérőnk nem jó, valószínűleg elkalibrálódott... Aznap mikor a védőnőhöz mentem megmértem, 160/90 volt, a védőnőnél 1 óra múlva 120/80?!
Szóval az orvosom biztatott, azt mondta, hogy ne idegeskedjek, hétfőn megyek, mert csináltat egy teljes labort (vér,vizelet), kedden megyek 4D-s uh-ra, ahol szerzek ismereteket a Kisfiam méreteiről is, közben sószegény diétán vagyok, lement rólam 3 nap alatt 2 kg (víz formájában) tehát most +12kg-nál tartok a 30 hetesen, és látványosan megy le rólam a víz, már a jegygyűrűm is feljön rám. Ráadásul most teljesen nyugodt vagyok Kép
A férjem is mondta, hogy amikor a dokimtól jövök tök kiegyensúlyozott vagyok, ha a védőnőtől akkor tiszta zizi. Asszem mostmár nem is megyek a védőnőhöz, mert ő paráztatott be, hogy toxaemiás vagyok, úgy hogy le se mérte a vérnyomásaimat, csak megkérdezte mindig, hogy mennyi... Még jó, hogy orvost jól választottam, kár hogy védőnőből az van, ami jut. Kép

Nagyon várom a keddet, amikor - remélem - meggyőződök róla, hogy a Kisfiam szépen növekszik, és semmi gond vele.

Remélem hamarosan megoldódik a Te problémád is, és jó egészségnek fogsz örvendeni! Sok boldogságot a Kislányodhoz!
Lilló

lilló
 
 


Sziasztok,

nem teljesen idevágó kérdés de tapasztalatból talán tudjátok. A Down-szűrésnél kapunk egy arányszámot (én most ezt a korábban elvégezhetőt csináltattam meg, 3 hormon alapján nézik) pl. 1:10 000. Ez ugye azt jelenti, hogy 1 a 10 000 -hez az esélye, hogy a magzat Down-kóros lesz. Igenám, de ennek a vizsgálatnak a sikeressége 96-97 százalékos (az AFP is kb. csak 95). Tehát a két valószínűséget össze kell szorozni? Vagy hogy jön ki belőle a tényleges valószínű arány?

Ha tudtok erről valamit, kérlek osszátok meg.
Köszi, mindenkinek alacsony vérnyomást kívánok!
Doodle
doodle
 
 


Doodle!
Ezek egymástól független mérési adatok. A hármas teszt alapján a Down valószínűsége nálad 1:10 000-hez. Ennél jobb arány nincs. Ebben a 3%-os hiba is benne van. Az AFP (a 16 hetes) nem erre való, annak találati biztossága nem 95%, hanem praktikusan nulla (0). És ha lehet nullával ne szorozz, mert nem lesz jó az eredmény.
gyuri
Szeged
 
 


Kedves Gyuri,

köszönöm, így már jobban tudom értelmezni a 3 hormonos teszt eredményét. Az AFP-t ezek szerint rosszul tudtam? Én úgy értettem, hogy az is a kromoszóma rendellenésegek valószínűségét teszteli, illetve a nyitott gerinc valószínűségét is megadja. Ha nem, akkor mire való az AFP?

Köszönöm!
Doodle
doodle
 
 


Lilló!
Remélem minden ok lesz! Majd számolj be a méretekről és eredményekről is.
Gyuri!
Létezik az, hogy reggel és délben 110/65-70, este pedig 120-130/80-90 a vérnyomásom? Tehát estére emelkedik. Miért? Vagy ez mindenkinél így van? A gyógyszer bevételének időpontjától független ez a mért eredmény. Mi a teendőm?

Köszönöm előre is a választ!

Igili
igili
 
 


Sziasztok!
Igili: olyan aranyos vagy, hogy így érdeklődsz... Megvolt az uh tegnap, nagyon nagy élmény volt. Minden rendben van a Babával, teljesen a korának megfelelől méretekkel bír, 1443 g, BPD: 76,2 mm, HC 275 mm, AC: 253 mm, FL: 56,5 mm, pontosan 30 hetes és nulla naposnak felelt meg tegnap, azaz 3 nappal több, mint amennyit mensi alapján számoltunk. Már teljesen kisbabás arca van. A vér-vizelet eredményem is meglesz a héten,holnap megyek érte, remélem ott is minden rendben. Kép

Nem tudja valaki véletlenül, hogy hol lehet bekalibráltatni a vérnyomásmérőt?

Köszi
Lilló

lilló
 
 


Igili!
Ezek mind tök normális értékek. Azért ismétlem már sokadszor az ABPM -t mert akkor látnád, hogy nincs két azonos vérnyomás érték, az a nap minden percében változik, és egy egy esetben akár magas is lehet (pl. szeksz, vagy más konfliktus), de attól még nem vagy beteg!
gyuri
Szeged
 
 


Ok. Akkor ezentúl bátran szekszelek :-)))
igili
 
 


megvoltamaijócselekedetem.
gyuri
Szeged
 
 


A párommal együtt örökké hálásak leszünk Neked. :-)))
Hol vannak a többiek? És hol vannak a vérnyomásaik? Mindenki eltűnk?!?
igili
 
 


Sziasztok,

en megvagyok, nem tuntem el, mindig benezek ide. Holnap leszek 15 hetes, vernyomasom teljesen jo, a pulzus 90 folott. Jol vagyok, csak meg minidg faradt es almos, pedig allitolag a 2. trimeszterben ennek mar nem kene igy lennie. Hanyni is szoktam meg, ez szinten nem "fair". Ugye? :-)
Udv mindenkienk,
Doodle
doodle
 
 


Szia!
Azt hittem mindenki eltünt. Örülök, hogy jól vagy. Hányadik hétnél tartasz?
Igili
igili
 
 


Sziasztok!

14 hetes terhes vagyok. A 8. hetes terhes gondozáson 130/80 vérnyomást mértek. Ezek után otthon két vérnyomás mérő is van a családban, azokkal mértem a vérnyomásom soha nem volt 125/75 fölött. A 13. hetes gondozáson (bár elég idegesen mentem) 135/80-at mért a védőnő amire azt mondta kicsit magas és a vizelet üledékben is volt egy kevés "valami" (nem tudom elolvasni a könyvben), de azt mondta ezzel nem foglalkozunk. Vettem magamnak egy vérnyomásmérőt 120/75 alatti értéket mutat ahányszor mérem. Aggódjak, higyjek vagy ne higyjek a mérőknek, hitelesek lehetnek az értékek? Mit tegyek?
muminn
 
 


Muminn!

Amíg a védőnő, vagy orvos nem mér 140/90 érték felettit, addig nyugi, mindenképp. Valszeg van benned egy kis fehér köpeny szindróma, aminek létezésében vagy hisz az orvos, vagy nem, orvosa válogatja. A lényeg, hogy vannak emberek, akik az orvosi ellenőrzéseket egy-egy vizsgaként élik meg, és ezért izgulnak, ezért felmegy a vérnyomásuk. Ha pedig magasat mérnek esetleg, egyszer-kétszer, akko rkell egy 24 h-s ABPM, ami igazolj a vagy a magas vérnyomást, vagy a fehér köpeny szindrómát. Kép

Boldog, és nyugodt terhességet

Panni
uran
 
 


Panni!
Van egy üres állásom a terhespathologián ...
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri!

Egészségügyi végzettség előfeltétel? Kép

Egyébként következő életemben valszeg orvossá válnék tanárság helyett, csak egy évvel később kerültem be egy kórházba, hoyg lássam, hogyan működik ez, és kedvet kapjak hozzá, minthogy döntöttem erről a kérdésről. Kép Bár néha elgondolkodom, hogy jó volt-e kihagyni ezt a lépést az életemből. Na elég volt az életem bemutatásából. Kép

Panni
uran
 
 


Panni!
Taní-tani, éppoly nehéz, mint gyógyí-tani. És talán hasonlóan felelőségteljes is.
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri!

Igazad van. Nem is a felelősség hiányzik, és nem is érzem úgy, hoyg túl egyszerű dolgom lenne. KépIgaz nem sokat tanítottam, egy szűk tanévet, amikor is Misi fiam kopogtatott.

Az egyik terület egy gyermek lelkének, pszichéjének egészségére vigyáz, a másik terület, inkább a testi egészségére. És egyik sem egzaktabb, kiszámíthatóbb a másiknál. Egyiknél sem lehet tudni biztosan, hogy egy lépés, amit megteszünk, helyes vagy helytelen, csak meg lehet tenni a lehetőségeknek, és a tudásunknak legmegfelelőbb lépést, aztán hagyni, hogy folyjon a víz a Dunán.
Ugyanúgy felelősségre vonják mindkettőt, ha valahol hibázik. Ugyanúgy segítenek az embereknek. Talán ezért érzem őgy, hogy ennyire közel állnak egymáshoz ezek a szakmák. Csak másból kell felvételizni. Kép

Panni
uran
 
 


Panni!
ha nagyon belegondolsz (szörnyű szó) akkor ez végül is minden emberi tevékenységre többé-kevésbé igaz. Még utcát is lehet jól és rosszul söpörni.
gyuri
Szeged
 
 


Gyuri!

Jól belefogtunk itt a filozófálásba. A különbség talán csak annyi, hogy utcaseprőt nem lehet választani, az adott, orvost, és tanárt visoznt az emberek előszeretettel válogatják, így kritikusabban is nézik őket. És az utcaseprőt nem vizsgáztatják, az orvost (meggyógyult-e a beteg) ill. a tanárt (felvételi, érettségi) viszont igen, és biztos van több ilyen terület, pl. mérnök (összedől-e a ház). És valljuk be a híradóba ritkán szól arról a fáma, hogy milyen tiszta az utca, mint arról, hogy összedőlt a ház. Bár az is igaz, ha nem lennének az utcaseprők, akkor nagy sz...-ban lennénk, szó szerint véve is.

Ezen kívül az ember már csak olyan, hogy az egészsége, főleg a gyeremekéé az első. Fontosabb mindennél, legalábbis jobb esetben. Kivéve pl. -bár ebbe nem gondolnak bele az anyukák- azmikor az anyuka inkább otthon van a gyerekkel (2-3 éves) egész nap, hogy lehetőleg minél többet gyurmázzanak, hadd ügyesedjen az a gyerek, és mondókáznak, hadd okosodjon, ahelyett, hogy kivinné egyet sétálni az erdőbe, a ligetbe,...
De előtte minden pénzt megadott a szülésznek, ... hogy egészséges gyereket szülhessen.

Na mindegy.
Panni
uran
 
 


Sziasztok, szia Igili!

Ma vagyok 16 hetes es minden OK, csak azt mondjatok meg nekem, hogy a folyamatos 90 feletti pulzus az normalis? A vernyomasom az teljesen rendben, 125/70 korul, de a pulzus az minidg 90 felett van. Nalatok az hogy van/volt?

Koszi, udv mindenkinek,
Doodle
doodle
 
 


Szia Doodle!
Nekem is mindig 90 feletti a pulzusom, de állítólag ez normális, mert több vért keringet ilyekor a szervezeted, többet dolgozik a szíved. Legalábbis a védőnő ezt mondta. De majd Gyuri úgyis kijavít, ha tévedek Kép
Tök jó, hogy minden rendben van Veletek, csak így tovább! Kép

lilló
 
 


Ejha! Egy csomót írtatok, amióta nem jártam felétek. Tényleg szuper, hogy mindenki jól van! Én a magam részéről nagyon tisztelem az utcaseprőket, sőt a WC-s néniket is (persze csak ha jól végzik a munkájukat)! Mindenkire szükség van! És hiába jó az orvos vagy a tanár, ha kilépsz az utcára és megesz a kosz...
Az a fontos, hogy a saját feladatát minden ember maximális lelkiismeretességgel lássa el, és akkor boldogabb lesz a világ. Ezt kívánom a gyerekeinknek és magunknak is.
ui: Ja, és persze VILÁGBÉKE :-)))
igili
 
 


Igili!

Remélem nm volt félreérthető, amit írtam, én is azt akartam mondani, hogy nagyon fontosak az utcaseprők, a kukások, .. és mindenki aki tenni akar azért, hoyg valami jobb legyen (ez akár az ő sorsa, akár a miénk, és mindezt úgy, hogy ezzel másnak nem árt.

Panni
uran
 
 


Szia Lilló,

köszi a nyugtatást, logikusan hangzik, amit mondasz. Tegnap voltam 16 hetes UH-n és AFP-n, úgy tűnik, egyelőre minden rendben. Fütyit nem láttunk, de ez még nem biztos, majd a 20. héten talán már jobban látszik.

Üdv mindenkinek,
Doodle
doodle
 
 


Doodle: én a 16 hetes UH-n tudtam meg, hogy kisfiam lesz, azóta sem változott a helyzet, bár a kislánynál könnyebb tévedni. Kép Egyébként mit szeretnétek?

Igazából nekem a vérnyomásom példaértékű - ahhoz képest meg pláne, hogy örökölt hyeprtóniával ugrottam neki a terhességnek. Most legutóbb (kedden) 130/80 volt. (Gyorsan le is kopogom!) A vizesedéssel nem tudok mit kezdeni. Egy ideig használt a krumplis diéta, meg a sómentes étrend, de lehet, hogy hozzászokott a szervezetem, vagy nem tudom, de megint felugrott egy kiló a héten. Még hét hetem van szülésig... Olyan jó lenne, ha nem vizesednék már tovább (most +15kg-nál vagyok). Ajánlották, hogy próbáljak ki erre valamilyen homeopátiás szert. Ti mit gondoltok erről? Használt valamelyikőtök már ilyet?

Gyuri: Mit gondolsz a homeopátiás szerekről? Mit tudok tenni, hogy ne vizesedjek tovább vagy hogy lemenjen néhány kiló víz az elkövetkező hét hétben úgy, hogy a Babának ne legyen semmi baja?

Uran: Nekem nagyon tetszett a filozofálgatásotok, szívesen olvastam Kép

Üdv.
Lilló

lilló
 
 


Panni!
Dehogy bántottál meg. És utcaseprő sem vagyok, csak ezt mindíg és mindehol el szoktam mondani. Remélem nincs harag!
A homeopátiás bogyókkal kapcs: én is szedtem, amikor terhesen belázasodtam meg köhögtem és segített. Azért az az igazság, hogy nem hiszek sajnos bennük. (Ez az én hibám, nem a bogyeszoké). Ha hiszel benne, akkor próbáld ki, bár vízhajtót terhességkor szigorúan tilos szedni, úgy tudom. Inkább várd meg Gyuri válaszát.
Mindenkinek kellemes hétvégét.
igili
 
 


Igili!

Persze, hogy nincs, csak azt hittem, valamit nem megfelelően írtam, és nem akartam, hogy valaki rosszul értse.

Vízhajtás elvileg minden szempontból tilos, kivéve, ha valami más miatt veszéleysebb a vizesedés, mint ha kezelik, de ez nőgyógyász feladata eldönteni.

Panni
uran
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: