Új privát üzeneted érkezett!

de már szépen feltud ülni egyedül Kristóf.ez kimaradt most bepotolta.bár állásból még mindig nem megy igy néha esik olyat :( :( :(
Vendég
 


Sziasztok!


Elég nehéz napjaink voltak, nem tudtam jönni, most Isti alszik, próbálom kicsit pótolni.
Nálunk újdonság, h. Isti is tud tegnap óta pápázni... olyan édesen csinálja! :)

Állásból leülés: nálunk csak akkor van gond, ha Isti olyan helyen áll fel,ahol csak egy helyen - mondjuk a tetején - tud kapaszkodni. Ha a kiságyában vagy a járókában áll fel, ott tudja le föl pakolgatni a mancsait, így szépen le is tud ülni, kapaszkodás közben.

Érdekes, mi is HA tejpépet használunk, ugyanakkor már dr.néni mondta, h. próbálgathatjuk sajtot, joghurtot, túrót. A túró amúgy arra is jó, hogy kicsit szokjon a darabosabbhoz. Ez saját tapasztalat, mi próbáljuk, és Isti simán megeszi, pedig eddig a darabosoktól fullákolt. Érdemes kipróbálni, én megtöröm villával a túrót, és belekeverem gyümölcsbe, finom is nagyon, mint a túrókrém, csak picit darabosabb.

Kép

Kép
nóna
 
 


Hopp, közben Isti felébredt, itt bámult rám az ágyból négykézláb, észre sem vettem. :D

Kép

Kép
nóna
 
 

 
 

Hát akkor majd folytatom, csak még gyorsan annyit, hogy kaptam néhány jó könyv-ötletet:

Van egy könyvsorozat: Téli, Tavaszi, Nyári illetve Őszi Böngésző (ez négy külön könyv) nagyon jó szerintem, sokminden van benne, kicsit idősebbeknek való, csak azért írtam most, mert később el fogom felejteni.

Ezen kívül a picikkel való foglalkozáshoz: "Anya taníts engem!" illetve "Mozdulj rá!" c.-ű könyvek, az előbbiben mindenfajta fejlesztő játéklehetőségek, az utóbbiban pedig különböző mozgásokkal kísért mondókák, versek vannak, akit esetleg érdekel.

Kép

Kép
nóna
 
 


Sziasztok Mamipajtik!
Jó car idő van ma :( Legalább a hó esne :roll:

Nóna,
hű mekkora pocakod volt neked is! Isti nagyon édi kissrác

Eve,
köszi. Teljesen meggyógyult már Liza? Ugye jöttök szombaton úszni?

Lekri,
jobbulást... lehet, hogy a hidegfront miatt fáj a fejed.
Szavazat ment természetesen :lol:

Borsika,
Mi csak kettőt kapunk prevenárból ill, majd tizenvalahány hónaposan lesz még egy.

Sajt: én hetente kétszer adok Lilinek, a védőnő utasítására. A túrót még nem vezettem be, de azt is tervezem. Joghurtot, kefírt sem adtam még neki... most dobtam ki 4 doboz Humana babajoghurtot, mert lejárt a szavatossága. Kb két hónapja kaptuk, de még nem mertem odaadni neki :roll:

Kép
emi29
 
 


A Taníts engem c. könyv nekem is meg van és mostanában elég gyakran előveszem. Nagyon jó fejlesztő ötletek vannak benne. :lol:

Kép
emi29
 
 


Lekri,
ma a nemalvás ragadós lehet..Almát sikerült nagy harc árán fél 1-kor lefektetni, hogy el is aludjon, de 1-től már fent van megint...nem tudom visszalatatni...
Az idő rossz, tehát nem tudunk sétálni sem, nem lesz könnyű a mai nap :?

Emi,
Miért nem mersz neki adni joghurtot??? Lili már elég nagy hozzá szerintem.

Nóna,
a tápszer is HA, vagy még szopiztok? Mert ha HA tápszert eszik, akkor azt teljesen feleslegesen, ha már eszik savanyított tejtermékeket.

KépKép
kisfruzsi
 
 


Nóna,
látom akkor ti is tehetitek lejjebb a kiságyat :lol:
Én is úgy megsajnálom, mikor felébred és a rácsokon túlról kukkol kifelé :D

Képzeljétek, Bogi is már feltérdel, és ha mi fekszünk mellette, akkor felkapaszkodik rajtunk, már majdnem állásba. :D

"Anya, taníts engem" nekünk is megvan, jópofa, de mondjuk semmi olyat nem olvastam benne, amit most így józan paraszti ésszel ne csináltam vola már Bogival. (csak talán nálunk a rendszeresség hibádzik). Viszont az egyéves feletti gyerkőkre vonatkozó fejezetekbe is beleolvastam már, ott van pár jó, kreatív ötlet!

Nézem az iwiw-et :D

Köszi a husis és darabos-kaja tanácsokat. Én a rizzsel, kenyérrel még várok, mert ezekkel a fogkezdeményekkel még nehéz boldogulni :lol: A tejjel is megvárom szerintem az egy évet (én is hipoall. tápit adok neki, meg apja is kicsit érzékeny a tejre), de az egyéb tejtermékeket lassan elkezdem bevezetni fokozatosan.Sózni nem szoktam, max a zöldséget néha egy csipetnyi vegetában főzöm ki, az sós. És pici olajat is rakok bele.
Kölesgolyót megpróbáltuk, mert kinézte a szánkból, nagy fintorgás lett a válasz és jól belekente az ázott pépet a takarónkba. :lol:
Vendég
 


Lekri, gyorsan gyógyulj meg! Remélem nem influenza!

Isti nagyon helyes kissrác, olyan kis huncut nézése van, anyukája is nagyon csini.

Olvasgattam, kinek mit tanácsolt hozzátápi ügyben a gy.orvos, védőnő. Még véletlenül sem egyeznek meg. Tök jó, hogy mindenkinek mást mondanak. Így legyen okos az ember!

Zsuzsa, gratulálok a lányoknak a kitűnő bizonyítványhoz és Petrának a felvételihez.

Emi, mindig elfelejtem Lilit megdicsérni, nagyon édes a videón, ahogy berreg. Emmána is nagyon megy (bezzeg mást nem nagyon akar gagyogni), ma éppen evés közben is berreghetnékje volt, fújta mindenfelé a tököt.

Légzésfigyelőről én úgy tudom (és már itt is írta más is régebben), hogy 18 hónapos korig javasolják. Én is paraanya vagyok, így mindig bekapcsoljuk.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!
Lekri:visszajelöltelek,jobbulást!
Mi szorgalmasan járunk Dévény-tornára:már nagyon tudunk forogni.Eddig hetente egyszer,most már kétszer járunk.Tegnap átkutattam Kecskemétet műanyag játékhenger után.Persze mindenhol:Nemrég fogyott el.Az utolsó boltban találtunk végre:ezen fogunk megtanulni mászni.Még mindig nehéz elviselni Miki sírását.De muszáj.
Autósülés:mi 9-36 kg-ig vettük,és az anyósülés mögött van.Csak én a fölötte lévő kapaszkodóba felakasztottam a babakocsis játékát,ami lelóg hozzá, és elrángatja,csörgeti egész úton.
Mi is azért fejlődünk értelmileg:a tessék, kérem, köszönömöt érti, 4 könyvből kiválasztja azt,amelyiket mondom neki, és pár napja puszit is ad-nyitott szájjal.Olyan édes! :lol:
Viszont voltunk tegnap védőnéninél:nem dícsért meg:3 hó alatt csak fél kg-ot hízott Miki.8700 gramm és 74cm.Pedig alapvetően a bébikajákat eszik,főzök neki, a mi kajánkat csak megkóstoltatom vele.A rágás jól megy neki,csak mondta a védőnő,hogy ez még őt nem laktatja, inkább csak kíváncsi.
Ja!És hogy gyakran feszíti meg a lábát, vigyem el neurológushoz.Erre mondtam neki,hogy mivel rá sem tojt a fejünkre hónapok óta,akkor tudná,hogy tornázni járunk, pont emiatt is :evil: És a végső lökés a hölgytől:hát látszik,hogy első gyerekes anyuka!

Kép
ágnes27
 
 


Köszi csajok a darabos kaja reagálásokat! :P hát majd próbálkozunk mi is! asszem a túró jó ötlet!
Hát igen. nagyon eltérőek a babatáplálást illetően a tanácsok! pedig orvosok adják, mégsem egységes ahogy így olvasom! :shock:
a mi dokink is "semmit ne adjunk 1 éves korig" párti... :? csak husit a főzibe, na meg a gyümik. túró, sajt, jogh., hal, keksz, kifli 1 éves kor után. hét én nem várok vele addig. nekem az a véleményem, hogy inkább fokozatosan ismerje meg ezeket ne szinte egyszerre. sokat nem adok neki belőlük, de 9 hónaposan lassan-lassan bevezetem őket!

Zsófi egyébként kicsit beteg: hőemelkedése volt tegnap estére, meg éjjel. most mértem már csak 36,5 volt. azért kihívtam a dokit nézze meg! köhögés, nátha ilyenek nincsenek hála isten. nem tudom mi lehet. kicsit többször kakil...

na, megyek kicsit pihizek Zsófival én is. éjjel többször ránéztem. szegénykém nyögdécselt egész éjjel. azért aludt, csak nyugtalanul nagyon.

Kép
gabo001
 
 


na tudom mit szeretnék napok óta irni :) :)

ne aggodjon senki akinek valamibe is levan maradva manója.a gyerekek 3éves korukra érik utol átlagban egymást.de ekkor is lesznek kisebb eltérések.valaki verseket,mondokákat fog mondani valaki még nem.most még szembe tünő a "saját gyerek hiányossága".akkor ár nem fog.lesz olyan manó aki 10hónaposan egyedül fog menni.lesz aki csak 15hósan indul el.hadd fejlődjön minden gyermek a saját ritmusába ne erőltessük.

akkor ezt mondom én aki reggel óta tanitja Tofinak,hogy Bú-ő meg csak sikit :lol: :lol: :lol:
viszont a labdát elguritja és megy utána.utána megint elguritja,eldobja :lol: :lol:
Vendég
 


fiúk egymás közt :)

Kép Kép
Vendég
 


Brékó-Brékó itt a föld.ti hol vagyok? :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Ágnes
hát ez a dokinéni nemsemmi :evil:
De örülök, hogy beindult a adolog, hajrá Miki! :D
Vendég
 


Gabo,
ez tisztára olyan mint amit akkor produkálnak, ha a foguk jön. (mondjuk nálunk ilyen nem volt, de rengetegen meséltek hasonlót). Persze az orvostudomány nem fogadja el, hogy fognövekedés okozhat hőemelkedést, hasmenést.. Remélem semmi baj nincs!
A ti dokitok nem idősebb? Mert a mienk is "1 éves korig ne" párti, és ő már idősebb (az én gyerekdokim is ő volt).

Bogi is nagyon nyugtalan ma. Lehet, a tegnapi oltás helye fáj, vagy az ínye...
Hú és ma már elérte a konnektort, kihúzta belőle a párásító dugóját és mire észrevettem, már azt szopogatta... :oops: :oops: A felelőtlen anyuka!! :evil: Vajon hol kaphatok vakdugót? Nincs most kedvem nyakamba venni a várost emiatt, nem tudtok ajánlani egy netes oldalt ahol lehet rendelni és kihozzák? Ti hogy oldottátok meg?
Lehet, az lesz a vége, hogy csak akkor van szabadon, ha folyton sasolni tudom..
Vendég
 


sziasztok!

Először is köszi szépen a 2 nap pótszabival kapcsolatos reagálásokat. Nem akarok negatív lenni, de
- Úgy néz ki, hogy 2 szék között a pad alá estem, hisz kitöltve visszaküldtem a munkáltatómnak úgy, hogy a férjem veszi igénybe a 2 napot, ma meg közölték náluk, hogy nem veheti ki :evil:
Sajnos hiába jár, ha a maszekok így gondolják, akkor ez van...

- Az éjszakánk is pocsék volt 10-től 1ig aludtunk, aztán 1-től óránként kelt Bálint 7-ig, akkor szenvedtünk még egy sort 8-ig, végül fél10-kor ébredtünk...

- a darabos kajákkal nagyon hadilábon állunk, pár kanállal nagy nehezen elfogadott,de sajnos kijött belőle...Pedig sosem hányt még, sose jött vissza neki kaja. Félek, hogy a darabos ételhez szoktatás kemény menet lesz..

Ezek - és a "gyönyörű" időjárás - ellenére nem vagyok rossz kedvű. Annyit mosolyog Bálint, sokszor elég csak rá néznem és már mosolyog! :)

Nóna, nagyon csinos voltál/vagy, jó hogy ennyit tudtál írni!

Ágnes, nem semmi ez a védőnő...Nekünk a dokinőnk mondta egyszer oltás(!)után, mikor sírt a Bálint, hogy "kicsit hisztis"- anyukának kell kicsit erről leszoktatnia! Azt hittem nem hallok jól, mert amúgy nem ilyen bunkó

geni, 11.800,-Ft-ért vettük a kis sport kocsit a Bippa-ba, Pikolo a neve, nem nagy márka, de mi is sokat néztünk, és vagy kicsi kerekei voltak, vagy csak derékszögbe lehetett beültetni a gyereket, vagy nehéz volt, vagy éppen nem volt semmi védője felül, kupolája a kocsinak. Ezt pikk-pakk megvettük, szerintem elég jó.

Kép
tim27
 
 


Lekri
köszi a monológot, jó volt olvasni :D Hajrá a bú-hoz. Bogi is elgurítja a golyókat, de csak nézi. :lol: Várja, hogy visszagurítsam neki. És akkor megint elgurítja :lol:

És úgy néz ki elkezdődött a mindent-ledobós korszak. :? :? :?
Vendég
 


Bori,
mi a praktikerben vettük a vakdugókat, szerintem ilyet még a tescoban, auchanban is lehet venni. Szerintem keress rá a neten. Biztos találsz olyan oldalt, ahol meg lehet rendelni.

Fruzsi,
nem tudom, miért nem merek joghurtot adni neki, talán azért mert a védőnőm még nem bólintott rá... :roll: :roll:

Lekri,
Arik a srácok együtt.

Timi,
kitartás a darabos kaják bevezetéséhez. Menni fog az, majd meglátod, csak idő kérdése :)

Gabo,
Remélem nem beteg Zsófi.

Kép
emi29
 
 


gabo: nekem is az jutott eszembe mint borsikának.Nem lehet hogy Zsófinak a foga jön??Az is tud ilyeneket produkálni nem?Én úgy tudom...

lekri: édesek a srácaid a képeken. :wink: Nekem még mindig nagyon tetszik az a kis játszósátorszerűség ami előtt a hintaló áll. :) A fiúk szeretik?

Ágnes: ez az új védőnéni?? :evil: :evil: Ritka hülye!!! :evil: :evil: Hogy is mondhat neked ilyet? :evil:

Kép

Kép
mezsó
 
 


És akkor hírek a mi házunk tájékáról:

Nálunk nem rózsás a helyzet: apa munkája veszélyben.Tudjátok múltkor a baleset kapcsán meséltem,hogy újságot terjeszt Bács-Kiskun megyének északi részében.Na és úgy szokott indulni,hogy a nyomdában kb.fél4-4körülre rakják össze a pakkját,amit ugye el kell fuvaroznia.Ekkortájt indul rendszerint.És ma este eljött ide hozzánk házhoz a főnöke,hogy a boltosok panaszkodnak rá,hogy későn ér oda az újságokkal.../nyilván minden bolt nyitásra akarja a maga újságját/És azt mondta a főnöke,hogy holnap,holnapután ha nem ér oda reggel 6.00-ra Kunszentmiklósra,ami Kecskeméttől 100km-re van,akkor ki van rúgva.Na 100km az 2óra hossza hogy levezesse,és akkor még ebben nincs benne az hogy a boltoknál ki kell pakolni az újságokat,meg kell írni a menetlevelet...fél4hez ha hozzá adjuk a 2órát az fél6.A boltokat az pont 6.Na vagy sikerül odaérnie vagy nem...Ma reggel hajnal 5-re pakolták össze az újságjait a nyomdába.Ha most is ez lesz akkor repül a munkából.És akkor nagyon nem tudom mi lesz úgy velünk anyagilag,mert most ezzel a fizujával plusz az én támogatásaimmal is eléggé gázul szoktunk állni anyagilag... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

A másik amiről eddig nem írtam,mert beszélni se mertem róla,hogy most a legutóbbi vérzésem idején,érzékeny volt a bal mellem egy bizonyos területen,és felfedeztem ott 2-3 csomót legalább.Na mondanom sem kell jól beijedtem mint annak rendje meg a módja.Ezért is nem beszéltem itt nektek róla.Na!Ma elmentem mell UH-ra,mivel 25éveseknek még nem csinálnak mammográfiát.De a mell UH-on a mammográfiás centrum vezetőjét,és egyben főorvost fogtam ki.Aki megvizsgálta tapintással is a melleimet,meg UH-val is,és a hónomalját is,és szerencsére semmi kóros elváltozást nem talált! Azt mondta,hogy úgy gondolja az alapján amit látott UH-án,meg amit tapintott hogy azok tejmirigyek,amiket csomóként észleltem,megnagyobbodhatnak ez normális. Very Happy És mensi alatt érzékenyebbek. Very Happy Szóval mostmár nyugi van,nincs para. Very Happy Tudom hogy a bal mellemben vannak csomók,de csak tejmirigyek. :D :D :D :D :D :D

Kép

Kép
mezsó
 
 


Mezsó,
nagyon rámijesztettél, de a lényeg, hogy nincs semmi baj!!! Embered munkahelyéhez pedig drukkolok. De nagyon veszélyesen és elég igazságtalanul hangzik :x
Igazából azért drukkolok, hogy egészség legyen (akár ezzel a munkával, akár enélkül :oops: Ezt csak azért írom, mert nálunk már beütött a balszerencse munka téren..... :( De 4 havit megkap még, és az egyik ügyfél is rábízott még egy melót, az is 3-4 hó, szóval most azt mondta, a nyarat végiglazuljuk, aztán szeptembertől nekiáll keresni :lol: :lol: Azért persze parázok, hogy ne maradjunk éhkoppon.. de együtt vagyunk, Bogi is itt van és ez a lényeg :D )
Vendég
 


borsika: gondolom hogy rád/meg még mindenkire ráfogok/ijesztettem,de azért nem írtam le eddig ezeket a csomókat mert nem akartam feleslegesen ijesztgetni itt senkit sem.Most hogy megnyugtattak,hogy nincs gond,így meg azért írtam le,hogy bárki ezen a széles nagy világon,és ebben a népes topikban valami gyanúsat észlelne magán,akkor ne legyen rest,és kerekedjen fel legalább ilyen gyorsan és nézesse meg magát nehogy baja legyen!!!Tehát történetem inkább tanúlságnak,mintsem rémisztgetésnek lett szánva. :wink:
Na párodat is menesztették munkahelyéről? :cry: De ő legalább annyiban jól jár,hogy 4havit kap,meg amiket írtál.De én férjuramat ha kirúgják akkor töröld szemed szád,semmi juttatást nem fog kapni,mivel ez a seggfej/már elnézést/vállalkozó,és csak ahhoz ért,hogy hogy csináljon ki családokat,és hogy juttasson éhkoppra/hogy szavaiddal éljek/ egy kisbabás családot,ahol egyetlen jövedelem a férj keresete. :cry:
na nem siránkozok itt tovább...

Kép

Kép
mezsó
 
 


Hali!

Fruzsi - nem allergiás senki se a családban, azért kapott annó Liza HA-s tápszert, mert anyatej allergiája volt, aztán mivel HA a táp, így a pép is az lett. Most meg érzékeny az arcán a bőr a hidegre (cumizik, nyáladzik és kicsípi az arcát a hideg és a szél), így ennél maradtunk.

Emi - még nem gyógyult meg teljesen Liza, mert még mindig folyik az orra, de már csak 2x szívom neki. Nagyon szeretnénk usziba menni, remélem mostmár tudunk. Nem akarunk többet kihagyni, mert még a végén kitíltanak és a gyereknek se jó, hogy nem rendszeresen megyünk :roll:

Nóna - köszi a könyv tippeket! Az "Anya, taníts engem" meg van nekünk is, szoktam használni, szerintem jó, de az a másik is érdekesen hangzik, majd ha megjön a GYED akkor visszatérek a témára :wink: :oops:

Gabo - jobbulást Zsófiak, remélem nem komoly! (nekem is a fogzás jutott eszembe, hogy hátha attól van)

Ágnes - sajnálom, hogy neked is ilyen hülye védőnőd van! Nem is értem, hogy az aki ilyen szakmát választ, az hogy engedheti meg magának ezt a viselkedést. Mi is ritkán találkozunk a sajátunkkal, de akkor is kiakaszt mínusz idő alatt, hogy bármit kérdezek össze-vissza beszél (a legszebb, mikor először mentem hozzá és vette fel az adatokat, megkérdezte, hogy van-e a családban valami örökletes betegség, erre a férjem mondta, hogy a nagymamájának van, a védőnő reakciója pedig úgy ledöbbentett, hogy köpni-nyelni se tudtam : "az nem baj, úgyse közvetlen vérrokon" és persze vállrándítás :shock: :twisted: na de hagyom a témát, mert csak felbosszantom magam :? A lényeg, hogy Ti észre vettétek, hogy segítségre lehet szükség Mikinél és elmentetek. A sírást is sajnálom, tudom milyen, mert Liza is végig sírta az összes alkalmat, mikor mi is voltunk. Idén még nem jutottunk el és lehet, hogy nem is megyünk az anyagiak miatt, de a neurológián is azt mondták, hogy mostmár nem kell (csak tanácsolják, hogy ha belefér, mert nem árt minden gyereknek a rendszeres mozgáz és izom stimulálás, hát mi ezt most itthon oldjuk meg :roll: ) , így azért megnyugodott a lelkem.

Borsika - Boginak gratula a feltérdeléshez és felálláshoz. Liza is rajtunk kezdte :lol: mostmár viszont bárhol és bármikor feláll, úgyhogy kössed fel a gatyód!! :lol: :lol: Ledobálós korszak már nálunk is elkezdődött, és direkt élvezi, hogy 28x ledobja mi meg visszaadjuk, kis Kópé! Remélem a Párod hamar talál majd munkát, még jó, hogy kifizetik és a partner is tudott neki melót adni.

Mezsó - rosszul hangzik nagyon a fenyegetés a főnöktől, kívánom, hogy ne váltsa valóra! Ismerős, hogy ezek a vállalkozók mennyire bunkók és kihasználják, sakkban tartják az embereiket :cry:

Tim - nálunk épp ezért én fogom igénybe venni a +2 napot, mivel az én férjem is vállalkozónál van alkalmazásban és eddig (már 4 éve) egyik évben se vette ki az összes szabiját :roll:

Lekri - nagyon édik a fiúk, ahogy játszanak, igazi játékbirodalmuk van

Eve

KépKép
eve@liza
 
 


jó reggelt



azt hiszem sikerrel jártam Kristóf 3éjszaka,hogy nem kapot inni.első éjszaka fél2-fél3ig volt műsor.nem igazán sirt inkább csak nyekerget.tegnap fél2től 10perces nyöszörgés volt.kapot cumit és aldt is.ma éjjel fél2kor annyi volt,hogy nyííííííííííííííííííííííííííííííííííí.szemeim kipattantak és vártam műsort de semmi.aludt mint a bunda.fél5kor szokot elni.kap tápszert és alszik 7-8közöttig. remélem nem fog elromlani majd megint.



én viszont fél 5óta fent vagyok.ha fekszem akkor nagyon köhögök.eddig dobltam magam az ágyba de nem ment az alvás mert a köhögés fejfájás nem hagy békén.

:cry: :cry: :cry: :cry:

Mezsó
irtam a másikban neked :wink: :wink: :wink:

a sátrat szeretik a fik csak nagy és sok helyet foglal.a fiúk szobája meg kicsi.igy csak akkor vesszük elő ha játszani akarnak vele.van hozzá 150-200darab kis műanyag labda is
Vendég
 


Sziasztok!
Régen volt ilyen car éjszakánk.A kiscsávó elaludt este 8-kor, fennt volt fél 11-től 2-ig, majd 4-től fél 6-ig,azóta alszik.Azt sem vettem észre,hogy Api elment dolgozni.Most persze alszik :twisted: Én meg tiszta takony vagyok.
Hát igen.A védőnő nekünk most csak arra volt jó,hogy az önbizalmamat a sárba tiporta.
Lekri:gyógyulj meg!
Mezsó!Sajnálom!Remélem nem lesz semmi baj, és nem veszíti el a munkáját párod.Én is így voltam a csomókkal.Találtam, és kb másfél hónappal később kaptam a dokimhoz időpontot.Addig nem sokat aludtam,de csak zsírcsomók voltak.
Borsika!Gratula Boginak!

Kép
ágnes27
 
 


Na lányok jelentem párom nem ért oda a megbeszélt helyre 6.00-ra csak 6.30-ra.Várjuk mi lesz... :? :? :? :shock: :shock: :shock: Ez van...Azt mondta ő nagyon igyekezett,és én ezt el is hiszem neki. :roll: Ha kirúgja ma a főnöke,én egy pillanatra sem fogom érte hibáztatni csak azt nem tudom hogy akkor hogyan tovább... :cry: :cry:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Ágnes: neked is jobbulást!!/hűű tényleg sok a betegeskedő mostanában :cry: /

Kép

Kép
mezsó
 
 


Mezsó,
hát miattatok néztem most be, drukk megy, hogy mégse legyen gond! Tudom, milyen lehetetlen helyzet az, ha másokhoz van kötve, de rajta kérik számon.
Emberemnél is ez volt, pont a saját cége késett állandóan a kiszállítással, elrontották a rendeléseket, nem utalták a fizukat időben, stb. Így az ügyfelek kezdtek berágni, egyre kevesebb lett a megrendelés, így viszont nem hozták az éves tervet. A kifogás ellene: "túl erősen képviseli az ügyfelek érdekeit" :evil:
Ma adja be a fizetési igényét az egyik ügyfélnek arra a pár hónapra. Remélem, okés lesz, mert nem akart alá mondani, de fölé sem, hátha ajánlanak hosszabb távú melót is.

Akartam mé írni, de bogi megint rajtam gyakorol, a hajmba kapaszkodva próbál felállni..áááá

Majd jövök! Kiviszem kicsit levegőre. 8)
Vendég
 


Sziasztok!

Helyzetjelenteni jöttem másra mostanában nem nagyon van idő.
Bogival voltunk hétfőn tanácsadáson 7780 g a kisasszony! A doktornéni nagyon meg van vele elégedve. Azt mondta, hogy egy szava nem lehet rá. Gyönyörűen fejlődik!!! Én meg olyan büszke vagyok rá!!!
MA éjszakánk nagyon rossz volt. Két napja én is betegeskedem, torokfájás, orrfolyás ilyenek, hangom alig van....
na ma éjjel Bogin is kijött, pedig reméltem megússza....
Folyik az orra, láza nincs, de nagyon rosszul aludt éjjel. Nem is tudom hányszor keltem fel hozzá....még mindig alszik, most nyugodtan de éjjel nagyon rossz volt. háromnegyed 2 kor már annyira sírt, hogy csak kajával nyugodott meg, aztán reggel háromnegyed hétkor megint evett.
Anyámmal elvadultak a dolgok. hosszú lenne leírni....de nagyon csúnyán veszekedtünk ill. ő és a párom.

A képek egytől egyik nagyon aranyosak.

Bocsi, hogy nem reagálok, de visszaolvasni se nagyon tudtam mostanában...jó sokat írtatok!!!! Ami nem baj!!!

Ja nálunk éjszakai óta esik a hó...

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Ja majd hozni akarok egy két képet is , ha nem baj, de az a másik gépen van....mire az elindul....

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Igaz már nyerni úgysem fogunk (nem is ez a lényeg) de azért szavazatokat szívesen fogadunk!

Szavazni itt lehet

http://palyazat.picibaba.hu/2009-januar ... orrend=abc

és itt is itt vagyunk

http://palyazat.picibaba.hu/februari-pi ... orrend=abc

Nevünk azért kiírom

Nagy Boglárka


Köszi

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


ollem: szavazat ment Bogira!Sajnálom a rossz éjszakát,és hogy betegeskedtek,na meg anyukáddal a veszekedést is!!Ha tudsz gyere mesélni!!Jobbulást!Tök jó hogy nálatok a hó esik!!Itt tegnap óta az eső folyamatosan. :cry:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Kép Kép

Távirányitó függő Bogi.

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Mezsó,
Örülök, hogy csak tejmirigyeket találtak!!!! 5-6 éve én is elmentem egy melluhura és nem találtak semmit szerencsére...na azóta is megvan a kis csomó (amit senki, egy doki sem gondol semminek) és fájdalmas is általában. De nem nő és nem változik...nem tudom mi az. Még mammográfiát nem javasolnak, bár én már 31 leszek.


NAgyon sajnálom a férjedet és az egész családod a bunkó főnök miatt!!!! Remáélem nem rúgja ki, de ha tud akkor is keressen másik melót, mert ezek szerint akármiért kirúgja ez a barom, ha nem hibás akkor is....bár tudom, hogy most nem könnyű munkát találni.

Ollem,
ha tudsz gyere sűrűben, és írd le mi volt anyukáddal, szerintem segíthet, ha leírod. Ha nem akarod nyílvánosan priviben is lehet, engem érdekel (ahogy mindenkit), hogy mi van Veletek!
Bogira büszke is lehetsz!

minden betegeskedőnek jobbulást! Lekri, voltál orvosnál? Nem lehet, hogy influenza, már 2. napja fáj a fejed?! Láz?

KépKép
kisfruzsi
 
 


Borsika,
remélem nálatok is jól alakulnak a munkadolgok!

Látom Mary képein, hogy Bogin cipő van. Ti adtok cipőt a gyerekekre????

KépKép
kisfruzsi
 
 


kisfruzsi: mammográfiát elvileg 35 alatt nem végeznek sehol,nálunk tegnap pont hallottam hogy 37éves kor a határ.Addig csak akkor végeznek ha a mell UH indokolttá teszi.Szerencsére nekem nem tette azzá. :wink: Hát nekem is valami hasonlóak ezek a csomók mint amit te is leírtál a tiédről.A férjecskémet még mindig várom...jó volna ha már jönne,mert a tűk szúrkálják a popómat már nagyon!!! :shock: :shock: :? :?

Kép

Kép
mezsó
 
 


Nálatok nem nyűgösek a babók???Enyémnek még csak ordítás fért ki ma a torkán és már nagyon idegesít mert semmit nem bírok ellene tenni :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: eső szakad úgyhogy levegőzés kizárva,de ennek a gyermeknek ma semmi sem jó :evil:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Kisfruzsi!

Bogica most ébredt, de ha lesz időm, jövök. és ha tényleg akarjátok mesélek , hogy mi van anyámmal.

Ja Bogin azért van cipő, mert éppen indultunk a doki nénihez.
Amúgy zokniban van itthon.
Ezt a cipőt meg úgy kaptuk , fogalmam sincs , hogy milyen, mi féle....

Mezsó!

köszi a szavazatokat!

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Köszi az aggódásokat lányok!
Már jól van Zsófi. Nincs hőemelkedése sem. Tegnap délután hasmenése lett. 2x. azóta még nincs. dokinéni itt volt, csak tüneti terápia, plusz Normaflor-t adjak neki. (bélflórát helyreállító)
Ma sárgarépa+ krumpli. tegnap este is már azt evett. Foga, vagy vírus ki tudja. A torka nagyon piros volt tegnap: "jó kis vírusos torok" így mondta a doki. Szóval talán lecsengett...

borsika! a mi dokinénink inkább fiatal. mégis "1 éves korig semmit" párti. bár én inkább úgy látom az öregebb dokik lazábbak ilyen téren, hiszen ők még azt tanulták, hogy szinte mindent lehet már 1 év előtt is.

Rohanok főzni!!

Kép
gabo001
 
 


Mary
mesélj tényleg, hogy mi van, ha van kedved. Én is gyakran veszekszem anyummal, külön oda kell figyelnem, hogy utána ne bánjam meg nagyon. Gyakran "lemegyek alfába", mielőtt vele találkozom és koncentrálok, hogy ne kapjam fel a vizet. :D Nem vicc.
Szóval gyere, hátha tanulunk belőle vagy segíthetünk pár jó szóval.

Cipőt én is csak elmenetelhez adtam rá, de én inkább csak flancból :oops: :lol: , mivel nem jár. Ilyenkor meg inkább harisnya + két zokni az utcára.

Itt is esik. Pedig turiba akartam menni. De a gyereknek az nem levegőzés, ha ül a babakocsiban a nájlony alatt :lol: :lol: :roll:

Lassan kinövi az összes rugiját, nem tudok itthon mit ráadni :lol: :roll:
Vendég
 


Rakok pár képet,
ezek a "zöldségesek" :D
[img]

[img]

[img]

ez pedig a pucérkodás :D
[img]

[img]
ennél észrevette a fenti polcra pakolt játékait :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.05.03 21:44-kor.
Vendég
 


Jé, most, hogy így nézem a képeket, Bogi bal kézzel fog, mutat, kapaszkodik. Lehet, hogy balkezes? :lol: Sokáig mindent csak jobb kézzel csinált és én direkt használtattam vele a bal kezét is (na meg apjuk is, ő balkezes :lol: ) Meglátjuk... :lol:

Ti észrevettetek már ezzel kapcsolatban valamit?

Esetleg többgyerkős szülők, nálatok hogy alakult a kézhasználat?
Vendég
 


borsika: tündér Bogi baba!! :wink: A pucérkodós képek haláliak!!Na és a hagyma! :lol: :lol:

gabo:örülök,hogy lecsengőben Zsófi betegsége! :wink:

Képzeljétek párom főnöke azt mondta,hogy elégedett a mai teljesítményével,de még a holnapot meglátja és majd utána dönt. :evil: :evil: Hihetetlen hogy mekkora egy gané ember.Rettegésben tart minket. :evil: :evil: :evil: Undorító! :evil:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Nálunk Blankánál még nem látszik,hogy valamelyik kezét többször használná...Úgy pakolgatja,fog ahogyan éppen esik.Nincs még dominancia.

Kép

Kép
mezsó
 
 


Akartam már írni csak volt egy nagy vita,aztán kibékülés meg éjszaka még rossszul alszom a hátam fáj és nappal pótolom.
vas. óta itt van nálunk anyós és segít ,(nem tudok emelni)tök rendes csak mindig vitázom,tök kiállhatatalan vagyok[url](anyós mondta,h én nem akarok 2. gyereket (közben ez egy kicsit bonyolultabb kérdés)[/url]mert össze vagyunk szorulva a 1,5 szobába.muter is jön napi 3-4 órát kb. a gyerek tökre el van már kapatva.majd ordít jövő héten .Ez van! :x
Megjött a rendőrségi idézés
:shock:
Kaptunk oltást,70 cm és majdnem 8,5 kg a kisasszony :o

Mezsó Drukk a munkához és gyógyulj meg!

Borsika ari Bogi és ollem és lekri a ti kicsitek is


Tim
0 foggal mi még nem most fogunk darabosozni

Lekri Örülök h javulnak az éjszakáid

Fruzsi ma sokat volt fenn és tök macerás az egész ,mert anyós hozza oda én meg szenvedek a szoptatással :lol:

Kép
kritta
 
 


tejem az van most már több,mert nem ettem az volt a baj :?
Jár v.ki még Békés megyébe?

Nem iwiwezekgyakran,de ,ha akartok örülnék,ha bejelölnétek:Szélesné,Krisztina,Gyula

Nóna szépek vagytok, Geni jó h újra jelentkeztél te is xsara szép súlyotok van, meg gratula a 10.hónaphoz,
Kerekes ügyesek vagytok h minden esztek szinte

Én turmixolt céklát adok 1:1-ben krumplival+cs.mellel és 1 k.kanál nyers olíva olajjal (a kaki miatt) eddig nem volt olyan amit Fruzsi ne evett volna szívesen

Pumpó merre vagy?

Kép
kritta
 
 


kritta: ÉN NEM VAGYOK BETEG KÖSZÖNÖM!!!SZERENCSÉRE NEM!!!!EZ DERÜLT KI TEGNAP! :wink: Csak nyomatékot kívántam adni a szavaimnak azért írtam nagy betűvel!!Sajnálom hogy megint vita volt otthon nálatok!pumpó nem bírta kifizetni a net számlájukat,és ezért nem bír most jönni!Azt ígérte amint tud jön.

Kép

Kép
mezsó
 
 


Sziasztok,

Mezsó,
nekem is volt "csomóm" szülés után. Én is eléggé beparáztam, de szerencsére nálam is csak vaklárma volt. Egyébként nekem csak azért csináltak UH-t mert még szoptattam, ha nem szoptattam volna, akkor mammográfiára küldtek volna, pedig akkor még nem is voltam 30.
Párodat nagyon sajnálom. Szorítok, hogy ne küldjék el!

Bori,
megnéztem Bogger baba blogját. Az ijedős videó nagyon mókás volt. Jók a képek a kiscsajról!

A távírányít függő Bogi is nagyon édes!

Fruzsi,
mi még nem cipőzünk itthon. Kedden is azt mondta a védőnő, hogy várjak vele, amíg elindul.

kézzzeljétek Lili ma megtette az első önálló, kapaszkodás nélküli lépést :lol: Sajnos a második lépésnél mindig összecsuklik, de nagyon gyakorol :lol: :lol:

Kép
emi29
 
 


Sziasztok!

Olyan jó képeket tettetek föl, keresni fogok én is majd, azt hiszem, én is régen tettem már.


Lekri!
Nagyon jól néz ki a két fiú együtt, meg a a játékbirodalmuk is. ezek szerint jól eljátszanak együtt?

Borsika!
Ezeken a zöldséges képeken olyan jót nevettem!
A kézdominancia szerintem később alakul ki, valami úgy rémlik pszichológiatanulmányaimból (bár nem emlékszem pontosan, bevallom). Egyébként tényleg érdekes, hogy egy kézzel csinál mindent. Én is figyelem Trudit, ő vegyes, hol egyikkel, hol másikkal, nem tudnám még eldönteni, bal vagy jobbkezes lesz-e.

Mezsó!
Örülök, hogy kiderült, nincsen gond a melleddel! egyszer nekem is volt egy tejmirigyem pár éve begyulladva, szintén uh derítette ki (ezek a tejmirigyek) :roll: Sajnálom a párodat munkaügyileg, remélem, nem lesz komolyabb gondotok.

Kritta, jó, hogy jöttél!
Hát nem semmi lehet szoptatni, gyereket ellátni törött kézzel, kitartást kívánok hozzá! Meddig leszel gipszben?

Gabo!
Az én gyerekorvosom is hasonlóan gondolkodik: tejterméket egyáltalán ne adjak 1 éves korig (savanyítottat se), liszteset is rendszeresen csak 1 éves kor után. Én azért lassan a joghurtot, tejfölt, túrót el fogom kezdeni (a sajtról úgy tudom, nehezebben emészthető, azzal várni fogok).
A lisztre egyébként egy teljesen logikus érvet mondott, és nagyon diplomatikusan hozzátette, hogy ez az ő véleménye, és tudja, hogy sokféle nézet van: ugye ha valaki lisztérzékeny, az úgy fog kiderülni (vagyis ez is tünet), hogy lemarad a fejlődésben, mert kipusztulnak a bélbolyhok. Szerinte a baba szépen jól fejlődjön ki egy éves koráig, elég, ha majd akkor kiderül, mert akkor már nem lesz olyan hátrányban a többi gyerektől.

Ollem!
Bogi is nagyon édes baba, és nagyon szépen megnőtt! Trudi is távirányítófüggő :D

Geni!
Tényleg nagyon csinos vagy, és gyönyörűek vagytok Istivel ketten! Csuda egy frizurája van!

Atizka!
Nekem az a kép tetszik legjobban, ahol együtt néztek előre Emmával. Annyira hasonlít rád az arckifejezése. De a többi is jó nagyon.

Emi!
A berregő Lilit lejátszottam Trudinak, ideültettem a gép elé az ölembe, és akkora szemekkel nézte, néha hőzött neki egyet! Mintha értette volna ezt a babanyelvet!

Majd jövök képekkel...
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: