Új privát üzeneted érkezett!

A csecsemő mozgásfejlődése!
Olvasni való!

http://www.kismamablog.hu/mozgasfejlode ... sfejlodese

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Hogyan segíthetjük a mozgásfejlődést?

http://www.babaprojectproba.eoldal.hu/c ... s-segitese

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


borsika! te unatkozol otthon?? :shock: :shock:

ollem! tök jók ezek a cikkek! köszi! megnyugtató! Zsófim pl. gyönyörűen ül magától akármeddig, de még nem mászik. ő gondolom eddig az ülés tökéletesítésével volt elfoglalva! :P

tegnap óriási meglepi ért! kaptam 13. havit! hát van hová tenni az fix!! vettem csomó pelust, tápszert. délután meg elsétálunk még a Brendonba. kéne pár ruci is. az autósülést még csak nézegetjük.. de lassan kell már.

Kép
gabo001
 
 

 
 

Gabo!

Örülök, hogy tetszenek a cikkek!
És tényleg más ütemben fejlődnek a babák!
Bogi pl. 7 hónapos 3 napos volt amikor mászni kezdett aztán egy hét alatt felült, felállt. Most már lépeget kapaszkodni, egy kézzel is fel tud állni és leguggol, lehajol. Előfordul már, hogy egyik bútortól átkapaszkodik a másikig, amelyikek közel vannak egymáshoz. És pár másodpercig kapaszkodás nélkül is állt már párszor.
Mászást, felülést, felállást egy héten belül produkálta, azóta apróbb dolgokat. Most olyan mintha nem tanulna újat, csak tökéletesíti a megtanultakat, és pár kicsi dolgot tanul...

Marcianya Marcija is nagyon ügyes már, ő is hamar beindult!!! Szóval nem kell aggódni, fejlődnek a babáink csak mi vagyunk türelmetlenek.

Én is állandóan olvasom ezeket a cikkeket, már begyűjtöttem egy csomót.
Kíváncsi vagyok én is, hogy jól halad -e a Bogi stb. és hogyan segíthetek neki, hogy jó ütemben haladjon.

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Itt vagyok.
Úgy látszik megint bevállt a taktikám. Pedig a mostani hisztinél még könny is volt :lol:
De kihoztam a nappaliba, jól bebugyolátam, összebújtunk, és kettő perc alatt bekábult :lol: :D
Most szundizik az ágyikójába. Remélem jó sokat!

Szerintem is tök jók a cikkek, Marci pl. Úgy halad, ahogy a nagykönyvben meg van írva! :D És ha e szerint nézzük, akkor egy hónapon belül feláll. (de ha nem, akkor sincs semmi) :D

Kép
marcianya
 
 


borsika: igen tuti kihúzzák szerintem azt a fogamat,mert le van belőle egy darabka törve,és tiszta üreges a belseje... :? nincs mit beszélni már róla sajnos... :cry:

bolygó: az tök jó,ha lánykád álmában röhög!! :lol: Enyém is azt csinálná mennyivel könnyebbek lennének az éjszakák! :wink:

lekri: szobacsere bevált?

Kép

Kép
mezsó
 
 


pumpó:jobbulást neked továbbra is! :wink:

gabo: 13.micsodát kaptál meg?Tiszta mázlista vagy...nekünk is jól jönne már némi pénz!!!

Kép

Kép
mezsó
 
 


Szössz
szivesen :) :) sok sikert s gyors elintézéshez :) :)

Mezsó
annyira sikerült,hogy nem volt ébredés a mi esti zörgéseinkre de fél2kor és fél4kor ivott majd 4.45kor evet és 6.50kor kelt.
viszont most aludtunk 2órát ami jól esett bár én még birtam volna
Vendég
 


Ollem
irtam privit.rem.megkaptad :)
Vendég
 


lekri: hát azért ez is eredménynek számít nem? :) De ebből talán már látszik,hogy az ivászatoknak nem a zajok az okai...

Kép

Kép
mezsó
 
 


igen.annak a megszokás mert szinte mindig ebben az időben kel.

Levinek izlik a pizza amit sütöttem,pedig hát ........................,de mondogatja,hogy finom pizza anyu ügyes vagy és tapsol :) :) :)
Vendég
 


lekri: édes Levi :wink: pizza nyami!!! :lol: abból most én is ennék!!! 8)

Kép

Kép
mezsó
 
 


hallotátok?

egy euró 285, egy dollár pedig 220 forintba került. És nagyon drága a svájci frank is: 193 forint.
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Vendég
 


Gabo,
hát igen, én eléggé unom magam, na nem azért, mert nincs mit csinálni itthon, hanem mert elég értelmetlennek látom: takarítás, főzés, pelenkázás, bevsárlás, és kezdődik előlről....nem igazán nagy kihívás... :evil: :evil: A gyerekkel való foglalkozást élvezem, de a többi... :roll: csak mivel itthon vagyok, minden rám hárul, nem emelhetek kifogást. És miért is tenném, hiszen tényleg ráérek. Te hogy vagy ezzel?

Szóval nem raktok képeket? Hát jó.. :(

Hát ettől a belgiumi bölcsődés sztoritól kikadtam de nagyon... asszem a legjobb dolga a gyereknek itthon van, mégsem viszem bölcsibe, csak ha vissza kell mennem dolgozni.. :evil: :evil: :evil:
Vendég
 


kezd te a kép rakást:)
Vendég
 


Nah, akkor kezdem én :D

Egyre gyakrabban állok :)
Kép
Kukucs :lol:
Kép
Ezt most megkóstolom...
Kép

Kép
emi29
 
 


Sziasztok!

Hát én most ráérek...Marci alszik, Apa meg elűldözött a tv elöl (x-boxozik).

Nem semmi milyen árfolyamok vannak :shock: Jó lenne már történne valami! Meddig fognak fömenni a hitelek törlesztőrészetei így?!

Marci ma utánam jött a konyhába :D Háromszor kellett vissza pakolnom őt a nappaliba, de ahogy indultam kifele, már jött is :lol:
Nagyon élvezi, hogy mászik!

Na, ha Ti nem, majd rakok én kedvenc képet! :lol:
Anyuéknál a múlthét szombaton:

Kép
Kép
Kép Na jó, ezen végre én is rajta vagyok :lol:

Kép
marcianya
 
 


Emi és hol vagy Te?
Nem arról volt szó, hogy rolunk? :lol:

Mi van a belgiumi bölcsivel? Már megint valamiről lemaradtam?
Olvasok gyorsan vissza, hogy mit nem láttam.

Kép
marcianya
 
 


Jajjj! a lényeg lemaradt!!!: Nagyon nagyon helyes Lili!!! És milyen ügyesen áll!!!!

Kép
marcianya
 
 


Azt hittem, nem veszitek észre, hogy én egyiken sem vagyok rajta :lol: :lol:

Na jó, itt egy közös kép. Ez a legfrissebb:

Kép

Marcianyu,
Marci is ügyesen áll :)

Zsuzsa,
majd gyere és mesélj, milyen volt a felvételi. Mikor tudjátok meg az eredményt?

Kép
emi29
 
 


jaj de édesek :) :) nagyon ügyik :) :)

mai képek:
Kép Kép Kép imádom őket :)
Kép Kép :)
Vendég
 


de helyesek vagytok Emi együtt :) Marcianya is Marcival:)
Vendég
 


Kerkes Hogy sikerűlt Petrának a fevételi? Drukkoltam!

Emi Atya ég! Tök jól nézel ki! :shock: :D Hol volt benned Lili? Fú! Nagyon tetszik a hajad!

Köszönjük a dícséretet, de a kép csalóka, mert áll ugyan, de én állítottam fel. Most ez a mániája, hogy hozzám is odamászik, és felkéreckedik, de nem azért hogy felvegyem, hanem azért hogy felállítsam.
Ebbe a járókába először volt, még az uncsi tesóié volt, de nagyon tetszett neki (főleg, hogy ha lehuppant sem ütötte be magát, mert itthon fa járóka van, és ugye az azért kemény :lol: )

Kép
marcianya
 
 


Lekri háát azt hiszem, le sem tagadhatnád a fiukat!!! (gomdolom nem is akarod! :lol: :D ) Nagyon hasonlítanak rád!
Ha meg nem lenne ekkora korkülömbség lehetnének akár ikrek is! :D És hát azok a szemek!!! Az tuti, hogy pisilni fognak a csajok utánuk!!! :D Resssszkessetek lányos Anyukák!!!
És persze Te is jól nézel ki! :D

Kép
marcianya
 
 


Hú de jó, hú de jó! :D :D
Nagyon szépek vagytok!
Rakok én is mingyá'!

(Ja, Marcianya, a belga sztorit a híradóban keresd, itt nem merült fel, csak most hallottam.. diliházbol szökött, késelő...na hagyjuk :cry: :cry: :cry: )

Keresek képet.. kicsinyítek ...és jövök! :D
Vendég
 


MARCIANYA
AZT MONDJÁK tOFI HASONLIT RÁM.lEVIRE MÉG NEM MONDTÁK :)
uh bocsi a nagy Betűért :)
Vendég
 


Na megjöttem...közben rájöttem, hogy ez nem volt egyszerű kérés, mert babásból ugye kismillió "kedvenc" van, de olyan, amelyiken én is rajta vagyok...hát..."elfogadható" is alig akad... :roll: :D
De hamár ti is,... :D
akkor (kórházból hazajövetel napján)
Kép
és most (karácsony)
Kép
és talán ez az egyik kedvenc (október közepe, Margit-sziget):
Kép

Na várjuk a képeket a többiektől is! :D
Vendég
 


de jó a Margit szigetes. :) nagyon szépek vagytok

ha jó idő lesz szervezhetünk egy közös sétát a szigeten.a kivan benne? de nekem csak vasárnap jó :)
Vendég
 


Nagyon szépek vagytok!!!
Látom, csak ismételni tudom magam :D
És milyen ügyes Lili, Marci és Kristóf is!!! :shock: :D :D Gratula Nekik és a Mamiknak is!!

Lekri,
Tofinak becézitek Kristófot, édi!! :D
Vendég
 


Én benne vagyok, imádom a szigetet! gyakran járunk, télen-nyáron. (Mondjuk télen csak apjukkal a kocsi miatt, de szép, meleg időben nem bánom ha hosszabban kell sétálni, bkv-zni, még a lépcsőzést se bánom a babakocsival :D ). Lehet, ti addigra nem is fogtok babakocsizni, a babák majd rohannak mellettetek!! :wink: :lol: :lol:

Na, Bogi is fejlődik azért, az előbb feltérdelt itt mellettem és belecsimpaszkodott a ruhámba.. Néha még bele is gépel...na de azt nem szeretem :lol:
Vendég
 


a Tofit egy másik forumon mondták és nekem megtetszet :) :)Kristóf 8napja állt fel először.azóta le se lehet ültetni.de az a baj,hogy egyedül meg nem tud leülni igy esik is :( :( hidd el Bogi is hamarosan állni fog.én remélem minnél később indul el Tofi.Levim egyedül 13,5hósan indult el. viszont alig esett.nagy esése nem is volt mert csak akkor indult el amikor már biztonságosnak érezte
Vendég
 


sziasztok!

Nagyon jók a képek, jó ötlet volt Borsikától!

Most sajna rövid leszek, mert Bálint kemény 15 perc alvás után felébredt...

akkor a képek:
5 hónaposan:
Kép

7 hónaposan:
Kép

+ egy mostani, "friss":
Kép

még jövök vmikor!

Kép
tim27
 
 


sziasztok

kérhetek pár szavazatot

http://palyazat.picibaba.hu/februari-pirinyo/

kohut Kristóf

http://palyazat.picibaba.hu/februari-totyogo/
Kohut Levente

köszike :)


Emi Lilire mennek a szavazatok :) jól el is húzott :)
Vendég
 


Sziasztok!

Sok sok felsírással de ma 8óta alszik. :wink: Képeket majd válogatok én is,szépeket de most ma már nem,mert nem lenne hozzá türelmem! :)

emi: Lili baba édes nagyon!Látom ott virít nálatok is a könyvespolcon a Harry Potter!!Ki a nagy rajongója?Te? :wink: Szép karifátok volt!!

marcianya: neked is klasszak a felrakott képeid!Az uccsót nézvén nekem is az jutott eszembe amit odaírtál,hogy végre téged is látni! :lol:

borsika: ti is édesek vagytok nagyon! :wink:

tim: szintén csak dícsérni tudlak titeket is!! :wink:

Kép

Kép
mezsó
 
 


lekri: és Kristóf még mindig cuki nagyon!!Iszonyat szép szemei vannak,és nagyon vagesz a haja!!!Még mindig nagyon tetszik! 8) :lol: Dobok szavazatot rájuk! :wink: És szerintem benevezem mostmár holnap majd az én lánykámat is!! :wink: Miért holnap??Holnap lövetünk neki fülbevalót,és majd úgy csajosan teszem már fel,fülbevalóval! :wink: Kíváncsi vagyok hogy fogja majd kibírni a belövést!

Kép

Kép
mezsó
 
 


lekri: szavazatok mentek! :wink:

Hát most hogy kitalálták hogy 1sms egyszerre 5 szavazat,szerintem lesznek gyerkőcök akik nagyon meg fognak így ugrani...Én nem tartom ezt az sms-esdit jó ötletnek!! :?

Kép

Kép
mezsó
 
 


Huh csajok, de csinik vagytok, és milyen gyönyörűek a babák!!!

Borsika,
a hazajöveteles képen milyen pinduri volt Bogi. Nagyon édike!
A Margitszigetes is tök jó.
Én rengeteget jártam oda, mert viszonylag közel laktunk hozzá, amióta elköltöztünk egyszer sem voltunk, de tervezem, ha már Lili tud egyedül menni :) :)

Lekri,
Láttam a gyerkőidet és nyomtam is rájuk.
Köszi, hogy te sem feledkezel meg Liliről :)

Timi,
Bálint is olyan nagyfiús már pedig még csak most született...

Mezsó,
én vagyok HP rajongó és nagyon remélem, hogy egyszer majd Lili is az lesz :)

Marcianyu,
simán elfért bennem Lili ugyanis a terhességem alatt több, mint 20 kilót híztam :oops: :oops: Ráadásul Lili elég pinduri volt, mindössze 2850 gramm :lol: . Egyébként még mindig van rajtam 5 kiló. Meg is jegyezte valamelyik nap a párom, hogy hihetetlenül nagy maradt a fenekem :oops: :oops:
Egyébként ezt a frizurát utálom. Ne tudd meg, hogy szoktam kinézni reggel :lol: :lol: ....

Kép
emi29
 
 


Na, ez milyen jó ötlet :)

Lili, Marci, Kristóf, Bálint, Bori - Írtó édesek mind :)

Timi - Bálint nagyon jó pasi :D !!!!

Hoztam én is fotókat :)

2008 április - Alíz alszik :) Ezt azért szeretem, mert amikor alszik, most is ilyen az arca, olyan nyugodt, békés ... alig bírom ki pusziáradat nélkül :)

Kép


2008 április - Közös kép :) hihetetlen milyen pinduri volt :D

Kép


2008 július - 3 hónapos Hercegnő ... :)

Kép


2008 augusztus - A legédesebb 4 hónapos kimanó :)

Kép


2008 szeptember - 5 hónapos Baba és Boldog Anyuka :D

Kép

2008 november - Egyik kedvenc csini képem a Kisasszony első névnapjáról

Kép


2008 Karácsony :) Csajok

Kép

Egyik mostani kedvenc fotóm - 2008 december vége :) Már pár hete áll ...

Kép



ÉS egy napokban készült kép :)



Kép

Bocsánat, hogy sok volt .. de kb. még 50-szer ennyi kedvenc képem van Alízról :lol: :lol:

Kép
szösszenet
 
 


Óóóó ... meg kimaradt egy nagy kedvencem: A hisztis Alíz :D aki nem akarja, hogy családi kép készüljön rólunk .. ez most volt a szülinapunkon.

Kép


Ígérem, lelőttem magam ... :lol:

Kép
szösszenet
 
 


most csak ennyire van időm! ez mai termés! :P

Kép

Kép
gabo001
 
 


borsika! néha én is unom már a mindennapi taposómalmot.. bevásárlás, főzés, hiszti, játék, takarítás...stb. pláne ha fáradt is vagyok. de Zsófi mindent megér, olyan jó látni most, hogy ennyit nől, változik! én bölcsibe csak végszükség esetén adnám be. ha vissza kéne mennem dolgozni a pénz miatt. azért a nők sokszor sokkal többet dolgoznak szerintem mint a férfiak. a háztartás, gyereknevelés nem könnyű meló bizony... csak ők ezt nem tudják... :wink: mindig mondom a férjemnek, hogy csak 1 napig maradj itthon, utána sírva könyörögnél hadd mehess vissza dolgozni! :D

Szépek a babák egytől-egyig!!!
Na, most tényleg lépek Zsófimnak főzni kell!! cékla, krumpli, husi lesz a menü.

Kép
gabo001
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.19 14:57-kor.
Vendég
 


pumpóka: hűű micsoda kerek pofija van Mukidnak! :wink: Kis tündér!! :)

gabo,szössz: a ti manóitok is gyönyörűek!!

Mi ma voltunk fülbevalót lövetni :wink: Kis hős volt,nem sírt,csak hüppögött!!!Ügyi volt!Majd jövök egész alakos képekkel is,de most csak a fülbevalót mutizom. :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép
mezsó
 
 


Kép Kép Kép

most csak képeket rakok másra nincs időm!

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Sziasztok,
nagyon édik a babák, és csinik az anyukák!

Gaboo,
végre te is tettél fel képet Zsófiról.
Céklát Lili is szereti, de én mindig főzök hozzá egy kis almát is.

Mezsó,
Tényleg egy hős volt a lányod!
Várom az egész alakos és a közös képet is!

Mary,
Cuki ez a ruci Bogin :)

Kép
emi29
 
 


sziasztok



ma temetésre kellett volna mennünk.apa ismerőse 4éves kisfiát temeték ma.tudjátok miért halt meg a kis ártatlan.mert az apja részegen probálta,hogy mennyit megy az autó.180at ment.csak sajnos a kanyart nem vette be.az egész család ott ült a kocsiba.a kisfiú meghalt.az anya kómába volt és a 11éves gyerkőc mankóval jár.

nemtudtam elmenni.nem ismertem őket csak apa(kamionozik a pasi,igy ismerik egymást).apáék munkahelyéről sokan elmentek,köztük anyukámék is.én nem tudtam.nem birtam volna állni egy gyermek koporsója mellett és az apát bizti szemen köptem volna. : :( :(





bocsi,hogy ilyen negativat irok de most eleve ilyen a hangulatom.anyós nem vállalta be a Kristófót,hogy én elmehesek apával meg Levivel kamionozni hétfőn vagy kedden. na mindegy,szép lasssan megörülök itthon szerintem.a 7napból 5öt 3asba töltök a fiukkal.most még apa szombat vasárnap itthon de pár hét és már csak vasárnap lesz itthon.

az utcán ha SÉTálunk senki nem szól hozzánk.senki nem jön hozzánk hétköznap.annyira költöznék már,mert ezt egyre nehezebben viselem.
ma voltunk Bugyin.az utcán mindenki köszönt,beszélgettünk.sőt még zenebölcsibe is voltam Kristóffal.


minden manócska és anyuka nagyon szép. :) :)
bocsi a negativ üziért de most csak ilyenre futotta :( :(
Vendég
 


lekri: jujj hát lehet hogy én is szemen köptem volna egy ilyen apát...sajnálom szegény 4éves kisfiút! :cry: Hihetetlen.Nekem egyből az jutott eszembe,hogy miért ültek be az apjuk mellé,a nő a férje mellé???Hisz gondolom látták hogy részeg...Istenem mik vannak! :cry: Azt is sajnálom,hogy ennyire nagyon kezd téged idegesíteni az otthoni,Kiskunlacházi légkör...Hát ha sétálunk itt Kecsón,nekünk se sokan köszönnek oda. :roll: Meg itthon is az a helyzet,hogy apánk minden éjjel ugye elvan...hát nem is alszunk egymás mellett/ez nekem nagyon de nagyon hiányzik :cry: :cry: :cry: :cry: /,és nappal ha hazajön többnyire alszik.Itthon van,de csak alszik.És ezt én is nagyon nehezen viselem.És minden nap ilyen,mivel minden este dolgozik... :cry: Szóval értem ezt az érzést én is amiről írtál.Csak én nem 2fiúval vagyok együtt minden nap,hanem a csajszimmal,és a folyton alvó férjemmel.Nem egyszerű... :roll:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Lekri,
hát ez elég szörnyű. Remélem, jó hosszú időre lecsukják az apukát!!!
Nálunk egyébként hasonló a helyzet, mint Mezsóéknál. Az én párom is sokszor dolgozik éjszaka, nappal pedig rendszerint alszik, úgyhogy én is nagyon sokat vagyok egyedül Lilivel :(

Kép
emi29
 
 


Hát ez a történet szörnyű...

Na nálunk is hasonló a helyzet, pedig az én emberem nem is éjjel dolgozik.... :roll: :lol: :oops: (Nem tudom sírjak-e vagy nevessek??). Ő is, ha teheti, alszik, amint hazajön. Sokat gondolkodtam ezen, hogy vajon miért van, mostanában jöttem rá, hogy talán a fiatalkorát piheni ki, amikor úszó volt és napi 6 órát edzett a hét minden napján, hajnalban és du... Az alvás nem is zavarna, de ő utazni se nagyon akar, már sokfelé járt, neki a nyaralás az alvás a telken.. :roll: Én pedig úgy mennék a világba!!!! :evil: :evil:

Ja, és a "megőrülök itthon" szitu ismerős... de ezt már sokszor meséltem..

Képek nagyon nagyon cukik!! :D
Vendég
 


emi: tényleg hasonló nálatok a szitu mint nálunk? :roll: ez most jól esik nekem,mert tudom hogy akkor nem vagyok egyedül azzal a car érzéssel hogy éjjel Blanka+én vagyok csak itthon,és más is jól tudja milyen piszok rossz éjjelente magányosan aludni egy 2 személyes ágyon! :cry: Mégiscsak társas lény az ember!!!! :)

Kép

Kép
mezsó
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: