Új privát üzeneted érkezett!

lányok és a hiszti az igazi hiszti még csak most fog elkezdődni.majd mikor 2évesen hisztiznek akkor majd arra gondoltok ilyen hisztis még soha nem volt.mert ezek a mostanik még nem igazik.
Leviből kiindulva :wink: :wink:
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.19 14:59-kor.
Vendég
 


Mezsó, a glicerines kúp vény nélküli, és ha egy picit is be tudod neki tolni, olyan ingert csinál, hogy azonnal jön ki minden...

Kép

Kép
nóna
 
 

 
 

És egy ötlet, amit ma kaptam a védőnőtől: a sok élménytől felspannolt, nyugtalanul vagy egyáltalán nem alvó babáknak létezik egy homeopátiás szer: coffeatosta ( ch 15), 3-4 napig kell 2x5 bogyót adni nekik, vízben higítva.

Kép

Kép
nóna
 
 


nyugodtan panaszkodj utána könnyebb a lelked.(nálam ez van)

hát remélem hamar meggyógyultok.de a párod nem értem.nagyon szerelmes lehetsz ha ezeket tűröd. :wink: :wink: :wink:
a barátnőd tök rendes,hogy át ment.ha nálunk lebetegednék akkor nem is tudom mi lenne.senki nincs a környéken aki segitene.max apa szabival.ezért szeretnénk már költözni nagyon 8) 8)
Vendég
 


Sziasztok!

Csak néhány dologra reagálnék:
Csőrös poharat mi használunk, Emma ügyesen iszik belőle, de ha Zsófi rendes pohárból is szépen iszik, akkor szerintem ne erőltesd. Igazából én azért adtam neki, mert ha megyünk valahová, akkor az egyszerűbb, mint a másik. Mi Nuby-t használunk, DM-ből való, szilikonos, jobban tetszett, mint az Avent.

Járás"segítő": Lituka, a helyedben ezt a pénzt inkább másra költeném. A többiek már leírták miért, nagyon egyetértek velük. Örülök, hogy rendeződtök a férjeddel, ha már beköltöztök az új házba, biztos még jobb lesz, most azért ez az állapot (költözés, anyagiak...)stresszes lehet neki is.

Kritta, örülök, hogy ennél komolyabb baj nem lett, bár ez is nagyon rossz, és gyors felépülést kívánok!

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Pumpóka jobbulást neked (lelkileg is).

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Gabo, Neked is köszi az ötletet alváshoz. Csőrös pohár: nekünk van több, most kezdi Isti érteni, mire való, eddig semmiből nem ivott. Annyiból jó, hogy ha nem otthon vagytok, és szomjas, azt nehézkes sima pohárból adni. Sztem ha használod, mellette azért adj neki sima pohárból is, és akkor szerintem nem felejti el.

Kép

Kép
nóna
 
 


Lituka, járássegítő: mi kaptunk karácsonyra, én a fogantyúját odakötöttem a járókához, és Isti előtte ülve játszik az elején lévő játékokkal ( pörgettyű, fogaskerék, sipoló gombok, kis műanyag telefon). Erre biztos, hogy jó, leköti egy ideig, járni még nem próbáltunk vele, de lehet, hogy nem is fogunk, így is amikor kapaszkodva feláll, lépeget, még a fix tárgyak mellett is elesik. El tudom képzelni, hogy balesetek legyenek belőle, ha tolja, mert igazából semmi nem tartja vissza, csak a négy kerék van, és ha a tolókarnak nekitámaszkodik, azonnal elgurul. Sztem ez akkor jó tologatásra, ha a baba már stabilan és biztosan tud járni, és nem kapaszkodik bele, hanem csak tolja, mint egy babakocsit. Arra pont jó.

Kép

Kép
nóna
 
 


Na szóval jó, csak nem arra kell használni, amire kitalálták. :)

Kép

Kép
nóna
 
 


Pumpoka, jobbulást! Tudom, ez nem vígasztal, de sok férfi ilyen "érzéketlen" ezekben a helyzetekben, nem egy hasonlót hallottam már. Lehet, egyszerűen csak nem látják, mennyire van rosszul a másik, vagy azt hiszik, hogy a nő úgyis erős, mindent megold, szóval nem veszik észre mikor van igazán szükség segítségre. Lehet, hogy a párod is egyszerűen csak ilyen "figyelmetlen".

Kép

Kép
nóna
 
 


Helló!

Mire beértem Győrbe és még nem is olvastam a hszeiteket már lemondtam a járássegítőről...:)
de azért köszi a hozzászólásokat.

Pumpi kitartás !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

megint rohanóban csak annyi hogy a TESCOBAN:

sálak sapkák stb 200-300 Ft..
a Beba 3as 900 Ftal olcsobb most..2100 Ft 3000 helyett
ja és nem vettem nike kocsicipőt sem..
egy padinit vettem 1300 Ft ért az egyik cipőboltban..és Tesco színes pelust...(mostmár mi is gazdaságos pelusozók vagyunk)

na ezeket a akciókat akartam gyors leirni..ja de a Beba2 es vmivel olcsobb pár száz ftal tuti.


na rohanok a házhoz....ezer a dolog még...
Vendég
 



Kép
gabo001
 
 


szerintem tök jók ezek a kiscipők! persze majd a gyakorlatban kiderül, de ismerőseim akik használják nagyon szeretik.

Kép
gabo001
 
 


Gaboo én rendeltem ilyet, de vissza kellett kűldenem, mert szük volt a bebújójánál (de szép magyar szó :lol: :oops: ), vagy minek hívják, és nem tudtam ráadni a Marci lábára.
De nagyon kedvesek voltak kicserélték egy pedipedre, szép kék tépőzáras, az is itt figyel a szekrénybe. Sajna az sem jó.
A kis buci lábára nagyon nehéz cipőt találni. A zoknijai is mind szűkek, már olyan nagyokat kell vennem neki, hogy ne vágják szét a lábát :?
Én azt ajánom, hogy próbáljátok föl, mielött megveszitek.
Van a II.ker.-be egy bolt, ahol forgamazzák.
Pumpi nagyon sajnálom, hogy ilyen a párod. Sajna tényleg tudnak nagyon érzéketlenek lenni :x
Remélem gyorsan meggyógyultok!!! Még szerencse, hogy vlt aki elhozza Attilát.
Vigyázz magatokra! És amennyit tudsz pihenj!

Még lenne mit írniom, de mennem kell, hiszti van!

Kép
marcianya
 
 


Sziasztok,

Kritta,
örülök, hogy otthon vagy! Jobbulást!

Járássegítő:
Lili mikulásra kapott, azt nem mondom, hogy az a kedvenc játéka, de szokta használni. Van, hogy magától odamászik hozzá feláll és lökdösi, olyankor tudom, hogy sétálni szeretne :lol: . Szerintem ez azoknak a babáknak való, akik már ügyesen tudnak kapaszkodva lépegetni és nem szabad hagyni, hogy felügyelet nélkül sétáljon vele a gyerek, mert akkor simán előfordulhatnak balesetek.

Zsiráfos játékunk is van. Nah azt imádja. Már be tudja kapcsolni, tudja, hogy hova kell dobni a golyót, szóval nekünk az nagyon bejött :lol:

Litu, engem lehet, hogy érdekel az a bébitaxi, mert szeretnék kintre egyet, de előtte muszáj tárgyalnom a párommal, mert most minde forintnak megvan a helye :cry: Ma vagy, holnap jelzem, hogy hogyan döntöttünk.

Pumpó, nagyon sajnálom. Vigyázz magadra és jobbulást nektek!

Kép
emi29
 
 


Ági,
Miki baba nagyon cuki :) Sajnálom, hogy linkre mentetek tornára. Még jó, hogy szóltál az oltás miatt :roll:

Mary,
Boldog hófordulót Boginak. Milyen hosszú haja van már a lánykának :)

Kép
emi29
 
 


Hát, nem győzök csodálkozni, a kisfiam ma kétszer simán elaludt napközben, este pedig fürdés és szopi után 8-kor bealudt... nahát! :) Vajon lesz ennek folytatása is...? Nagyon jó lenne! :)

Kép

Kép
nóna
 
 


nóna: most gyorsan csak a te hsz-edre reagálok,mert másra nincs időm...én se győzök Blankán csodálkozni!!Ő is napközben 2órát aludt,és fürcsi vacsi után 8ra ágyba került,és 8.15 óta alszik.Igaz egyszer már felsírt,de hamar visszaaludt utána!!Hihetetlen ez most nekem is!! :lol: Hajrá Blanka!!Hajrá Isti!!Így anyucik picit talán lélegzethez jutnának!! :lol: :lol: :wink:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Mezsó, a gyerkőcök összebeszéltek! Ez tök jó! MAradjon Így! :D

Kép

Kép
nóna
 
 


Hát enyém gyerkőc egyenlőre még alszik,de már elég sokszor felsírdogált... :? :? :? bezzeg mire én is ágyba kerülök addigra,tutira ő meg felébred majd!!!!

Kép

Kép
mezsó
 
 


Nóna, Mezsó!

Bogi is ma 2 és fél órát aludt. ilyen se sokszor van.
Most altatja magát. remélem már alszik.

Emi!

Neked is köszi a hófordulós köszöntést.
És hát igen már jó hosszú Bogi haja, azon a képen még kócos is volt, mert előtte ébredt, csak még játszottunk az ágyunkban.

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


pumpó: gyere nyugodtan továbbra is,akkoris ha csak panaszkodsz,hisz erre vagyunk!!Meghallgatjuk egymást! :wink: Jobbulást nálatok mostmár gyakorlatilag mindenkinek!!Szegényke hát kijut a rosszból nálatok bőven! :cry: Férjurad meg... :cry: borzasztó ahogy viselkedik! :cry:

nóna: akartam már írni korábban hogy köszi a homeós tippet,lehet holnap felkajtatom,és kipróbáljuk!Te kipróbálod Istinél?

Kép

Kép
mezsó
 
 


Lekri - Tőled szeretnék kérdezni. (mert olvasóban azért vagyok, csak mi teljesen el vagyunk havazódva a párommal, ill. a gazdasági válság, a növekvő hiteleink minket is kiakasztanak)
Írtad, hogy az illetéket nektek is duplán számolták . .a 250/205 helyett 500/500-at .. és hogy egy hónapodba telt elintézni.
Nos, ugyanebben a cipőben járunk.
Kétszer rótták ki az illetéket ugyanarra az ingatlanra... mi is befizettük egy összegben, de még mindig ott a nem létező tartozás ..
És jön az adóvisszaigénylés, és ha még addig ott lesz, akkor visszatartják a pénzünket jogtalanul.
Te milyen módon intézted ilyen (viszonylag) gyorsan?
Hogyan? Mit írtál? Kit hívtál?
Nagyon köszi ha segítesz!

Kép
szösszenet
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, csak próbálok tanulni a vizsgákra - sajnos szó szerint csak "próbálok", mert Trudi annyira eleven, hogy nagyon sok fegyelmet igényel. De látom, ez mindenkinél is így van :D Köszi mindenkinek a drukkokat a vizsgáimhoz :D

Azért egy pár témához, amiket írtatok:

Lekri!
Nagyon átéreztem, amit írtál az előző terhességedről. Most én is hasonlóan voltam, csak később kezdődött a gond. És hála istennek mindkettőnknek megvan a babája :D

Ollem!
Látom a képeken, hogy Bogi is pakolós baba lett!


Pumpi!
Nektek gyógyulást kívánok! Hát nem semmi 3 gyerekkel, hát még így, hogy betegség is van.

Alvás:
Trudinak is drámai módon lecsökkent a nappali alvásigénye, de szerencsére ebből csak estére szokott gond lenni. Ha esetleg egyáltalán nem sikerül aludnia napközben, akkor úgy 4-5 óráig bírja, utána teljes "ölbenbabaság" van. A másik variáció, hogy alszik 2-3x 20 percet, és olyan, mintha tényleg elég lenne neki, úgyhogy én nem erőltetem jobban. Főlg azért sem, mert ha mégis besikerül egy nagyobb délutáni alvás, akkor jó későn alszik el este - mint ma is, fél 11-kor :shock:
Időnként én is nagyon kivagyok az éjszakai ébredésektől, de én sírni semmiképpen nem hagyom, akkor sem, ha hulla fáradt vagyok. Bocs mindenkitől, ha bárkit megbántok ezzel, de nekem meggyőződésem, hogy ez a kis ember ha sír, ha úgy tényleg tudatlanul felsír éjjel, akkor nekem anyai ösztöneim szerint meg kell vigasztalnom őt. Pont most olvasok egy könyvet arról, hogy a túl sokáig sírni hagyott babák mindenféle stresszhormonok hatásának vannak kitéve, ami akadályozza a későbbi érzelmi fejlődésüket, és ebben az életkorban az agyuk még nem képes arra, hogy megnyugtassák saját magukat, maximum beletörődnek a helyzetükbe, azért hagyják abba a sírást.

Egyéb hisztik:
Bizony én is kiáltottam már rá, de utána olyan rosszul éreztem magam, ahogy ijedten, szomorúan nézett vissza rám. Úgyhogy megpróbálom elterelni a figyelmét valami mással, vagy mókázni egyet, csiklandozni, énekelni egyet neki, és ezek általában bejönnek (csak néha túl fáradt vagyok hozzá :( ) Ha valamit nem szabad, azt igyekszem nem azonnal elvenni tőle, hanem kicsit megnézzük, esetleg kézbe veszi (ha nem veszélyes), aztán visszatesszük. Úgy látom, így jobban elfogadja, mintha teljesen tiltanám.

Járássegítő:
Én még nem vettem ilyesmit, csak nézegetek. Találtam egy-két szimpatikusat, de most elbizonytalanodtam attól, amiket írtatok. Majd még jobban utánanézek a dolognak.

Evés:
Érdekes, hogy többen írjátok, hogy nem eszik meg a babák a darabosat. Én kb. 8 hónapos kora óta adok neki úgy dolgokat, de azért kezdtem el, mert a teljesen pépeset elkezdte visszautasítani, a darabos meg kellett neki. Szóval én semmit nem csnáltam, ez magától alakult így. Talán majd minen baba megérik rá. Érdekes, mert foga még mindig csak 2 van, de nagyon szépen elnyammogja a félig pépes-félig darabosat. kenyeret, kiflivéget még csak 1 hete adok neki, mert 8 hónaposan ahogyan próbáltam, attól még öklendezett - talán mert szárazabb. Most már azt is szereti.

Csőrös poharat mi is használunk, de csak azért, mert ha elmegyünk valahová, akkor azzal egyszerűbb - és most már néha vízre is szüksége van, ha sok mást eszik, mintha a szopi már nem lenne elég.
Vendég
 


jó reggelt

Szössz

nálunk ugy volt,hogyugye kijött az első illeték.kértük a kedvezményt.ezután kijött a 2. illeték rá valamennyi időre pedig az,hogy megkaptuk az engedményt.akkor bementünk személyesen.azt hiszem akkor még a Fogarasi uton volt az irodájuk.ott egy nagyon "kedves" hölgy volt aki "állitólag" elintézet mindent,mehetünk haza.kértünk részletfizetést amit meg is kaptunk,de pénzhez jutottunk és inkább kifizettük. igy azt hittük minden oké.vártuk vissza az adóvisszatéritést mert a párom elég sokat kap vissza.csak nem jött meg.felhivtam őket.akkor mondták,hogy tartozásunk van igy vissza tartják.
na akkor telefonálgattam de mivel indenhol csak leráztak igy bementünk személyesen az új irodába(megkeresem a cimet)
ott mondták,hogy el kellett volna intézni a többszöri illeték utám a dolgainkat.mondtam,hogy mi voltunk bent a Fogarasin.mondta a csaj,hogy tuti nem voltunk mert nincs fel jegyezve. de ráb@sztak mert amit ott kaptunk akkor "jegyző" könyvet azt megtartottam.igy látták,hogy mi tényleg voltunk bent csak a csaj nem csinált semmit(az akkori)
na szóval ez a mostani csaj elrendezet mindent és haza küldött.itthon 2hét mulva telefonáltam,hogy akkor most mi van mert én megkaptam a párom nem.az ővét még mindig vissza tartják.kérdeztem hova mehetnénk be személyesen.azt mondták sehova-adtak tel.számokat kb 1hét telefonálgatásba tellett mire kiderült,hogy én is meg ők is 2különböző dologról dumálunk :evil: :evil: :evil: :evil:

az volt a lényeg,hogy ugye kértük a részletfizetést és közben mégis kifizettük.igy a tartozásunk megmarad addig még az illeték le nem megy.de közben ugye,hogy kifizettük igy volt bent + pénz is ami pont annyi volt amennyit apa kapot vissza adóvisszatérités ként.igy azért tartották vissza.

szerintem tök értelmetlen a sztori de komolyan egy félreértés miatt volt az egész.

szerintem próbáld meg személyesen elintézni.megkeresem ma az új cimüket.jobb,mint telefonon mert ott csak "dobálják" az embert.ha telefonon probálod akkor a számot is megnézem.


Hungária krt.179-187
itt van az új irodájuk.telefon:467-7600---de ha ide telefonálsz akkor legyen előted az ügyszámod és az ügyintéződ neve.

ha valami értelmetlen kérdezz nyugodtan :) :) :) :)

na átpakolom fiúkat.cserélnekszobát :)
Vendég
 


Sziasztok!
Csak gyorsan bejelentkezem, Bius alszik. Ma megkaptuk a 2. prevenart és az 1. menjugate oltást is. Szegénykém így is tiszta nyűgös már napok óta, kiváncsi vagyok mi lesz ezek után. Egyébként minden oké velünk.
Még 1 nap van hátra Petra központi írásbeli felvételijéig, úgyhogy orrba-szájba készülünk, nézzük át és oldjuk meg újra és újra az előző 8 éve felvételi tesztjeit (matek és magyar). Csak most félünk, hogy nagyon nehéz lesz, mivel csak írásbeli van, a szóbelit eltörölték. Kérlek drukkoljatok nekünk, hogy holnap sikerüljön. (Még jó, hogy csak 4 könnyű órájuk lesz, és így nem fárad ki 2-re, mikor lesz a teszt.)

Holnap jövök, ha hazaértünk a gimiből majd. Most is készítem elő neki a délutáni anyagot, amit még át kell néznünk sokadszorra, hogy rögzüljön teljesen a logikai menet.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Kerekes, drukkolok!
Csak belegondoltam - nagy gyerek, nagyobb gond.
Vendég
 


Sziasztok,
sajnos most nincs sok időm, visszaolvasni sem tudtam :oops: :oops: Csak azt szeretném kérni, hogy szavazzatok továbbra is Lilire. Bár nagyon elhúzott a csaj, de a jelenleg 3. helyezett kislányra olyan sok szavazat érkezik tegnap óta, hogy ha így folytatja, két-három napon belül simán átveszi a vezetést. (A mi 30-unkhoz képest ő tegnap 88-at kapott :( )
Úgyhogy lécci, lécci, lécci szavazzatok

http://palyazat.picibaba.hu/kicsi-masza ... d=szavazat

Már csak 10 nap van hátra a versenyből..
Nagyon köszi mindenkinek!!!

Délután majd jövök kommentelni :) Most várom a védőnénit :)

Kép
emi29
 
 


Zsuzsa,
nagyon szorítok nektek+++++++++++++
Szegény Petra :( , nem lennék most a helyében, de biztos sikerülni fog neki :)

Kép
emi29
 
 


kerekes: drukkok mennek Petrának!+++++ :)

emi: szavazat ment Lilire! :wink:

lekri: mi a helyzet a szobák megcserélésével?Sikerült már véghez vinni? :wink: Kíváncsi vagyok lesz-e eredménye!! :wink:

Mi ma voltunk tanácsadáson,mert úgy volt megkapja Blanka a 2.Prevenart...de elfogyott az oltóanyag,úgyhogy azt mondta a doki érdeklődjünk jövő héten,mert akkor elvileg már lesz!De azért méreckedtünk: 13.33kg,és 81cm Blanka!!! :lol: :lol: Ne szőrnyülködjetek!! :wink: :wink: 8) :lol: :lol:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Sziasztok!
Megjöttünk a Dévény-tornáról.Hát nem semmi volt.Kegyetlen sírás,üvöltés.Áááá!Nem is tudom,hogy hogy bírtam ki.De a hölgy szerint nincs óriási baj,hamarosan mászni fog.
Mezsó!Locskai Mariannak hívják,akihez járunk.
Köszönjük a babadícséreteket!
Drukkolok Kerekes!
Pumpi!Gyógyuljatok!Zoli! :evil:

Kép
ágnes27
 
 


Ágnes: sajnálom,hogy megint ordítással telt a torna. :cry: Reméljük hamarosan lesz neki eredménye!Azért kérdeztem kihez jártok,mert mi is jártunk Blankával,de mi nem a Locskai Mariannhoz.És nálunk határozottan jókedvűen teltek ezek a tornák! :roll: Semmi ordítás nem volt.De biztos probléma függő is,hogy kinek mi a gondja baja.Blanka izmai túl lazák voltak,azt kellett felerősítenie...És hány forintért jártok,mennyi perces egy óra?

Kép

Kép
mezsó
 
 


Sziasztok csajok!

elkezdtem visszaolvasni, de látom, ez még hosszú menet lesz, mert pont olyan témák vannak, amik minket is foglalkoztatnak!!!! (ja, nem csoda, egyidősek a kölkök.. :lol: )

De félre a tréfát, Lituka, nálunk is őrült rossz helyzet volt még pár napja, most javult, de egyre gyakoribbak a veszekedések. Ha még olvasol minket írj már, akár priviben is, hátha tudunk egymásnak segíteni. Én úgy érzem, mi most kicsit javulóban vagyunk és minden el fogok követni, hgy megmentsem a házasságunkat. (na nem "mindent", ha ő nem akarná, nem tudnék ugye mit tenni, de mivel mindig én csinálom a hisztit, ezért moderálni fogom magam, az a minimum). Nálatok mi a helyzet??

A másik ilyen téma a bölcsi!!!
Marcianya, mik a fejlemények? Én is ősztől akartam beadni Bogit, de szintén azt hallottam, hogy most már 2010-re lehet csak jelentkezni... Meddig is jár a gyed? 2 év? Mert ha az unalomtól idegileg meg nem zakkanok, akkor csak a pénz miatt nem fogok visszamenni, melóban se keresnék sokkal többet, a 8 óra távollétért meg nem éri meg. Te mit dolgoztál?

Járássegítő, egyetértek Nónával, nekünk is van, és bár ennek a kereke lefixálható (ha vesztek csak ilyet vegyetek), azért, ha elvesztené az egyensúlyát, oldalra is el tud dőlni. Mondjuk az ugyanaz, mintha állna és pl a kiságyba kapaszkodna. De amúgy egy nagy színes, zenéló játék és Bogi imádja.

Lituka, egyébként a fotón lévő is fékezhetőnek tűnik nekem, szóval nem gurul ki a gyerek alól. (persze erre garanciát nem vállalok :D ) Nekünk ajándék volt és örülök neki, de biztos nem jutott volna eszembe magamtól, hogy vegyek ennyiért.

Tesco színes pelus nálunk is bejött, már nem tudom ki ajánlotta, de köszönöm neki!!! :D

Mary,
BOGINAK BOLDOG HÓFORDULÓT!!! :D
nálunk is ugyanez a cirkusz van pelenkázáskor, egy kézzel lefogom, a másikkal öltöztetem.. Meg 2-3 naponta új játékot készítek oda, amit cask pelenkázás közben kap meg arra a 3-4 percre, így háton egy darabig nyugton van.

Kisfruzsi,
hű amit írtál a bio dolgokról nem semmi. :shock: Én ilyesmire nem is gondoltam.
Gratula a disszertációdhoz! :!: :!: Mi volt a címe/téma? Nagyon ügyi vagy, hogy a pici mellett maradt erre energiád! Nakem csak egy szakdolit kéne írni (igaz a harmadikat), de egyszerűen képtelen vagyok odaülni…A témát is már most unom, keresni kéne újat…

Anettoo, engem is érdekelne a „bio válasz”! :D

Pumpi,
telek helyzet nálunk is hasonló, mi össz 3 napot voltunk tavaly, azelőtt is kb annyit. De örököltem a nyaralót, és a szívem szakadna meg, ha eladnánk… Viszont tavaly ismerősök kölcsönkérték 1-2 hónapra. És bár a rezsit sztem mi fizetjük majd így is (persze előtte megnézem, mennyit termeltek), mert tonnányi babaholmit kaptunk tőlük és azért menne cserébe, én így szeretném viszonozni. De a lényeg, hogy van ilyen, hogy bérbeadni nyaralót, és idén is tervezzük. Meg lehet próbálni. Persze nem vadidegennek.

Na olvasok tovább vissza :D

Ja, magunkról pár szó: Bogi kezd igazán 'gyerek' lenni, úgy értem, egyre inkább partner a játékban, mászik rajtunk, kacarászik, ha utánozzuk ahogy csuklik vagy tüsszent, visszagurítja a golyót, ha odagurítom elé (ezt órákig képes lenne játszani..).. stb. Kádban is már jól eljátszik magában a kis cuccaival. Ja és kijött az első fogacska és látszik a második.
Vendég
 


Sziasztok!

NA most gyorsan jöttem, Isti kicsit alszik - ma is már a másodikat! :)

Mezsó, nálunk ugyanígy telt az este-éjjel, többszöri felsírással, nyugtalansággal. MA délelőtt szoptatás után nem engedtem "felkelni", hanem betakargattam, énekeltem neki - ahogy Marcianyu javasolta nekem :) - és kb. fél óra után ugyan, de elaludt! ÉS igen, ki fogom próbálni a homeos bogyót, ma vettem meg, állítólag arra kifejezetten jó, ha a baba amiatt alszik nyugtalanul, mert sok új élmény éri napközben, sokat mozog, stb... ami nálunk is van. Egy próbát megér, 3-4 nap alatt hatnia kell, addig kell adni.

Virág, a sírással ugyanígy vagyok - soha nem hagyom. Nem bírom. :)

Kép

Kép
nóna
 
 


Hát tényleg nem semmi izgalom 10 évesen felvételizni, biztos ügyeskedni fog Petra. Hová jelentkezik?

Ágnes! Valahogy muszáj kibírni a tornát, tudom milyen rossz érzés neked is. De biztos használni fog! Egyébként a múltkor néztem azt a kis videot, amit Mary linkelt be, a 8 hónapos baba mozgásáról (Liptai féle műsor, a címét nem tudom). Ott azt mondta a Dévényes gyógytornász csaj, hogy nem fáj. Szerintem meg igenis fáj. Főleg, ha egy izom kötött vagy le van tapadva.

Még a múltkor elfelejtettem megköszönni Mezsónak és Gabónak a válaszait a védőnők látogatásával kapcsolatban. Tudom, hogy a miénknek is nagy a körzete, de azért ahol első baba van, talán kicsit többször megjelenhetne. Hónapok óta nem volt...

Borsika, "házasságmentéshez" drukkolok.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok!

Nem tudom mennyi időm van a fiam felkeléséig,most bepótolja a déli alvását.. :shock:

Olvastam az utolsó 1-2oldalt és mosolyogtam,tényleg ilyen időszakuk /kunk van
-néha csodásan viselkedik eszik játszik alszik csupa nevetés (már 6hós kora óta ügyesen felül, mászik ,7hósan felállt azóta járkálgatunk)
-aztán van hogy egész nap hisztizik :shock: nyöszörög és néha én is hangosabban szólok rá :oops:
-éjszakai alvásunk 4hónapos koráig fantasztikus volt, 5-6-ig szó nélkül aludt most kétszer kel de van hogy négyszer :shock: :cry: (egyik szopi a többi víz vagy simogatás esetleg cumi)
- Elaludni szinte csak szopin alszik( jó mert a déli délutáni esti szopik tökéletes időben vannak,) vagy ölben ringatva, próbáltam az egyedüli elalvásra szokatni de lelkileg kikészít
-Bio ételekről engem is érdekel a válasz Anetto, azt szeretném adni neki de így elgondolkodtam, jól eszik darabosat is a két fogacskájával ,én viszont "féltem" így alig eszik újakat csak a szokásos házi gyümölcsök és itthon termelt zöldség..pedig már annyi dolgot ehetne sajtot túrót is, de nem bízom a bolti minőségben, bébiételek nem igazán tetszenek neki.Azt sem tudom jobb az üveges kaja vagy a piacról beszerzett alapanyag egyiket sem tudom milyen :(
-Házasságunk jó de kisseb zördülések itt is előfordulnak, nem veszekszünk csak pl én neheztelek rá mert nem azt csinálja amit én gondolok :roll: :oops: , kicsit terheltek feszültebbek vagyunk.
jól ömlesztve írtam mindent, de az olvasás alatt döbbentem rá mennyire egyforma "gondok" vannak az egyidős csemetéseknél
Vendég
 


Lekri - Nagyon köszönöm!
Mivel hasonló a storynk, így értek mindent :lol: :lol: :lol: :lol:
Tavaly Szabi adóvisszatéritését is visszatartották .. és mivel nekünk is elég sok, és elég angy szarban vagyunk, így mindenképp intézkednem kell addig.
Én faxoltam, telefonáltam, ajánlva küldtem levelet ... jövő héten akkor személyesen meglátogatom őket.
Amúgy ugyanígy jártam .. írtam kérelmet az APEH-nál kaptam pecsétet rá .. stb .. aztán közölték, hogy nem is kérelmeztem még az ügy vizsgálását ... Úgyhogy most küldtem nekik a fénymásolatot a múltkori kérelmemről is ... tetü egy banda.
Remélem legkésőbb februárban sikerül elintéznem.
De ezek szerint van remény :D Csak menni kell utána ..
Köszi a sok infot :)

Majd próbálok visszaolvasni, csak ma is 3 órát tanítottam délután .. délelőtt meg egy percre nem áll meg Alíz .. mindent pakol, mindenhova feláll, hihetetlen rendetlenséget csinál 5 perc alatt :lol:

Kép
szösszenet
 
 


Mezsó,
voltál végül fogorvosnál? Akkortájt voltam itt utoljára, mikor írtad, hogy menni kéne. Csak mert én is nagyon rossz fogakkal vagyok megáldva, értem mit érzel… Nekem is kettő hiányzik, anyutól kaptam ajándékba a hidakat az esküvőmre (én nem tudtam volna kifizetni az tuti).

Szösszenet,
mit tanítasz?
Vendég
 


Borsika - Matekot tanítok (főleg) általános iskolásoknak, de vannak középsulis srácaim is (ők nálam ragadtak az évek során).
Tanítok nyelvtant és irodalmat is, de arra elvétve van igény ... leginkább matekozom.

(a visszaolvasás nem fog menni, de megpróbálok ritka-üzemmódban de bekapcsolódni...)

Kép
szösszenet
 
 


Sziasztok!

visszaolvastam,de hihetetlenül le vagyok most szívva...

Blanka alszik 3/4 9óta,de már többször felsírt. :cry: Előbb ki is kellett vegyem,mert borzasztóan felriadt...simi nem volt elég! :cry:

borsika: nem mentem még el...nem volt merszem :oops: ,de muszáj lenne mostanában összeszedni magamat,mert hát magától nem húzódik ki... :roll: Sajnálom hogy nálatok is összezördülések vannak pároddal!

nóna: várom a homeós tapasztalataidat! :wink:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Ágnes: Nem mászott Isti, azért kellett Dévény-tornára menni? Sajnálom, hogy rosszul viselte.

A védőnő nálunk még csak 2x járt, 1 hós koráig. Azóta nem jött, én megyek méricskélni-oltatni. No comment... :twisted:

Kerekes: Drukk Petrának!!!

Virág: Bogi is darabosat eszik, a pépes cuccokat utálja!

Nappali alvás: mostanában Bogi alig alszik 1,5 órát, nemhogy többet!!! A 1,5 óra a max. És ezt is 3-4 x-i alkalommal!!!
Éjjel viszont, ha fel is kel szopni, de rögtön visszaalszik, pár perc szopi után! Felsírni nem nagyon szokott álmában, a múltkor is arra lettem figyelmes, hogy röhög álmában. Olyan édi volt! :o :lol:

Többre nincs sajna időm, de igyekszem gyakrabban jönni, bár Bogi az ölemben nem sokáig van el itt a gépnél. Írni meg pláne nem lehet a kisasszonytól... (Már ide van téve a billentyűzet elé egy használaton kívüli, hogy azt üsse, mikor gépezünk. :lol: )

Bolygó
Kép

Kép
bolygó
 
 


Bolygó, Isti az enyém, nem Ágnesé! :lol:

LÁnyok, nálunk egyszer sem volt a védőnő még! :shock:

Kép

Kép
nóna
 
 


Sziasztok!

Litu! Csak neked szeretném írni, hogy én te helyedben még nem adnám el a babytaxit. Fogja még használni eleget, te fogod megunni hidd el!!! :lol: Tapasztalatból tudom, Danim se akarta az elején, aztán lett kinti-benti is.

mennem kell majd jelentkezem.

pussza

KépKép
Kép
xsara
Érd
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.19 15:00-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnap nem tudtam jönni, Marci semmit nem aludt egész nap.
Még azt is megpróbátam, hogy uzsira tápszert adtam neki, háátha attol majd. Be is aludt, egész pontosan 10 percet.. :?
Azt hiszem ezért nem aludt, fejben ezt gyakorolta:

http://uk.youtube.com/watch?v=etVylFGUses

Pedig féltem, hogy nem fog "rendesen" mászni, de úgy látszik neki több idő kell, hogy minden újj dolgot tökéletesítsen.. :lol: :D

Próbálok vissza olvasni, de most is itt rumlizik.

Kép
marcianya
 
 


Ágnes,
örülök, hogy minden rendben és mielőbbi kúszás-mászást!!! Bogim se mászik még a szó szoros értelmében, négykézláb van, de többnyire visszaejti a hasát, mikor előreindul és csak húzza magát előre.. Majd belejönnek!!

Mary,
köszi neked a videot amit feltettél (a 9 hónapos mozgásfejlődéséről), tökre megnyugtatott. Ott ki sem írták, hogy már állnia, lépegetnie kéne. Tudom sokan már itt tartanak, és kicsit irigykedem is, de a lényeg, hogy nem vagyunk elmaradva semmivel. Inkább ti húztatok el!! :D :D

Zsuzsa,
drukkolok én is nektek délutánra!! Szegényke biztos izgul, pedig a vizsgázást is meg lehet szeretni. Remélem, mielőbb belejön és majd jól kiosztja a tanárokat! Az írásbeli viszont általában nem egy nagy élmény, le kell tudni azt kész… Kitartást!

Atizka,
köszi a drukkot! Belehúztam. :D

Mezsó,
na ha nem mentél még el, akkor megkérdezném, hogy tuti ki kell húzni? Mert én felelőtlenül kihúzattam kettőt az sztk-n, mert sajnáltam a pénzt a magándokimra, aztán csak visszamentem hozzá, hogy a hidakat megcsináltassam, és az meg sokkal többe volt, mintha gyökérkezelte volna… Mondta is, hogy máskor ne hagyjam, hogy csak úgy kihúzgálják őket… Nem lehet a tiedet megmenteni?

Na, elhúzok, kezdem a kis mindennapos depi elleni rutinomat:
gyógytea, torna, aztán ki a levegőre (turiba :D ). Ezzel igyekszem megmenteni a házasságomat, hogy délután jókedvű legyek, ha ember hazajön. :D
Vendég
 


Mégegy:
én mint későnjövő annyira keveseteket ismerem, képről is alig, hátmég élőben!

Nincs kedvetek feltenni, mondjuk a kedvenc babás képet magatokról? Akár szülés utánit is. :D

Aztán ha szebb idő lesz, majd tali, de addig is. ..
Kezdhetem én is a sort, de nem magamat akarom mutogatni, hanem kíváncsi vagyok! :D
Vendég
 


Na itt vagyok megint.
Marci már egy fél órája alszik.
Olyan jó sokat írtatok, hogy szerintem már megint elfelejtem a felét annak amit akarnék írni :lol:

Pumpóka írtam pü-t. Megkaptad?
Remélem jobban vagy már, sajnálom, hogy ílyen betegek vagytok. És még csak most jön az infulenza...
Én előre félek! Az előző takonykór is 3 hétig tartott a Marcinál. :(

Hááát látom sok helyen nem túl fényes a helyzet Apával...
Én most próbálok pozitív lenni, és kicsit összeszedni magunk. (Ugyan tegnap megint volt egy kis hiszti, de ezt most Anyósom kavarta, és szerencsére sikerült nem összevesznünk rajta!)
Drukkolok mindenkinek, hogy túl legyen/legyünk ezen a nehéz időszakon!!!

Hát sikerült engen is lebeszélni a járás segítőről, én bevallom ebbe nem is gondoltam bele.

Nóna minden rosszindulat nélkül, ez a homeós bogyó nem tompítja le a gyereket? Én azért félnék tőle, mert ez nem olyan mintha lenyugtatóznánk őket?(Tökre nem értek hozzá, csak kérdezem!)
Én azt hiszem maradok a módszeremnél (nappaliba csöndben ücsörgés összebújva, és nagyon halan énekelgetek neki. Ez mostanában beválik)
Örülök, hogy nálatok is használt!

Ja drukkolok Petrának!!! És elfelejtettem írni, hogy mindíg szavazok Lilire, és Bogira!!!!

Ágnes sajnálom a sírást a tornán! Szegényem, úgy sajnálom! De biztos használni fog! És hátha legközelebb már jobb lesz!!

Na, azt hiszem, ennyire emlékszem..

Kép
marcianya
 
 


Borsika Marci egy-két hét alatt tökéletesítemma a mászását!
A mult héten még ő is lehasalt jözben, és utána húzta magát, aztán tegnap egyszercsak elkezdett mászni!!!! Én azóta meg sem áll!!! Most már eszébe sem jut letenni a pocakját, rájött, hogy így gyorsabban halad. Percről percre ügyesebb!!!! :D :D :D
Pedig be voltam tojva, hogy nem fejlődik rendesen!

Ja, bőlcsi: sajna semmi változás! Már egy csomót felhívtam itt is a III.ker-be, de csak 2010-re ígérték, és a XIII.ker-be meg sehol nem állnak szóba velünk, mert nem ott lakunk! Úgyhogy abszolúlt passz!
Majd fel kéne hívnom az aquincum-i bőlcsit, aztán ha az sem akkor a békásit. De bevallom nincs hozzá kanalam! Majd hétfőn...

Kép
marcianya
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: