Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Már nálunk is esik az ónos eső. :( Úgyhogy előre félek, hogy miként szedem össze a három nagyot félórás különbségekkel, és persze más helyszínekről. Még jó hogy Biust nem kell vinnem. Ilyenkor nagyon jó, hogy a párom itthon dolgozik, és bármikor fel tud jönni a lakásba.

Marcianya! Gratula a mászáshoz és az üléshez. Velünk is történt már sajna hasonló helyzet, de mi a Heim Pál kh-ban voltunk. Tegnap viszont mikor visszavittem Felit a suliba, mert mentek bábszínházba egy ürge beállt mögénk a kocsijával. 15 percet vártunk, mire kinézett az Önkormányzattól (vele szemben van a sulink), és semmi bocsánat és egyéb nélkül arrébb gurult két autónyit. Nem ám beáll utána az én helyemre a parkolóba, minek azt, hadd bosszankodjon a másik autós is.
Én a túrórudiról leszedem a csokit, és késsel kis falatkákat vágok, azt adom a szájába. Ők nem rágnak még sokáig, hanem majszolnak. Hidd el nagyon sokminden darabos dolgot megesznek már így (pl. vajaskenyér).

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Szia Marcianya!!!

Jaj ez a fiú egyszerűen zabálnivaló!!!! És milyen kis ügyes már! A hétvégédet és az az utáni napokat nem irigylem, amit írtál. Marha idegölő lehetett, főleg, hogy leesett a kis Marci az ágyról. De szerencsére semmi baj nem lett!

Alvóruha,
Alma is most plüss rugiban és hzsákban alszik és nagyon jókat! Nem tudom, hogy ennek köszönhető-e vagy sem. Előtte h.ujjú bodyban és h.zsákban szunyát, de most hidegebb van azért.

Anetto,
én szerintem totál lemaradtam: Kiscica babát vár?

Tényleg, akartam kérdezni, hogy akkor szedsz-e most valami terhesvitamint? És két kiságy lesz otthon???

KépKép
kisfruzsi
 
 


Lekri!
Nem véletlenül vettelek fel. Már régóta akartam, csak most jutottam el odáig, hogy beraktalak a partnerekhez.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 

 
 

Persze! Tudom már, hogy mit felejtettem el!
Nagyon édesek a babák! Úgy szeretem nézni a képeket!

Kerekes köszi a gratulációt! :D Én biztos beszóltam volna a pasinak!

És köszönöm mindenkinek a túrórudis hsz-t!

Kiscica Neked is köszi a dícséretet! :)

Kép
marcianya
 
 


Nálunk is esik ónos eső vagy hódara vagy hó. mikor éppen mi. tiszta csúszós minden!! nem is tudtunk kimenni boltba se! talán ebéd után már lehet. egy kis levegő kell mindkettőnknek.

alvás: Zsófi hosszúújjú body+hosszúújjú rugi+ vastag hálózsákban alszik. jó meleg a keze neki éjjel, így biztos nem fázik.

marcianya! a mozg. fejlődés idején is vannak bizony ilyen alvásproblémák. ezek megszűnnek idővel, ahogy ügyesedik már. éjjel véletlenül átfordul, feltérdel, feláll. megijed, esetleg nem tudja hogyan kell még leülni/lefeküdni. ezért van.
ez magától el fog múlni.

mezsó! sajnálom a nehéz elalvást! felvesz/leteszt nem csináltad tegnap? a liliputi cipőkről nekem ódákat zengtek. én biztos veszek egy bentit először. olyan puha, mintha mezítláb lenne. van honlapjuk is. nagyon ari színekben, mintákban lehet rendelni, én már néztem.

azt én sem tudtam, hogy Kiscica is babát vár tényleg?

Kép
gabo001
 
 


Gaboo, köszi! Én is erre gondoltam. De hát nehéz tudomásul venni éjjel :lol: ( bocs, javítottam, mert teljesen értelmetlen volt amit írtam)
Találtam videót a telefonomon. Marci így jelzi, ha már éhes:
http://uk.youtube.com/watch?v=8CyNYiaGh34

A hasáért mindent! :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára marcianya 2009.01.14 11:31-kor.

Kép
marcianya
 
 


marcianya: jó sok minden rossz történt veletek!!Sajnálom hogy Marci lepottyant.Blanka is volt hogy leesett már ágyról,és ő magasabbról mint 50cm,és parkettára,és nagyot.Én is sírtam,de neki sem lett baja!!Örülök,hogy Marcinak se lett baja.És ügyi nagyon hogy hirtelen ennyi mindent kezdett csinálni!Ari a képeken! :wink:

medina: Blanka bizti nem fázik,és azért nem bír aludni.23 fok van a lakásban,és kis keze se hideg.Azt lehetne érezni ha fázna,gondolom azért hideg lenne keze,pofija,orra.

gabo: fent vagyok 1-2 fórumon ezen kívül,és sok anyuka mondta már nekem,hogy Blanka lehet nem eszik eleget és éhes,és ezért nem bír elaludni,és ezért ébred meg.Tegnap is próbáltam a suttogót de nem vezetett eredményre.

Kép

Kép
mezsó
 
 


Mezsó örülök, hogy Blankának sem lett semmi baja az eséstől! Marci is a parkettára esett, és még azt sem tudom, hogy sikerült így, mert hason volt, az ajtóval szemben, és a jobb szemöldöke fötött a homlokán lett egy piros csík, meg egy pupli. De nagyon gyorsan elmúlt, estére mát alig látszott, reggelre meg egyáltalán nem.

Remélem ti is úl lesztek már az éjszakázáson! Jó lenne már aludni egy jót! Nem? :lol:
Atya ég!!! Már elmúlt 10 hónapos Blanka?! Szörnyű, hhy hogy öregszenek!!! :D Lassan egy éves!

Kép
marcianya
 
 


Éjjelünk jelentem a legpocsékabb volt ami csak lehetett.1kor,2kor,3kor is megébredt Blanka.1kor egyszerűen visszaaludt,2kor evett is Shocked ,3kor pedig nem bírtam sehogy sem visszaaltatni,csak mellettem tudott elaludni 4.15kor,és csak fél8ig aludt azóta fent van!!! Shocked Shocked Több fórumon is szoktam fent lenni,és elég sok anyuka szerint Blankának még nem adok elegendő tápértékű kajcsit,és lehet hogy éhezik/számomra a hajnal2kor történő evészete ezt igazolja/.Ma már reggelire tápszert kapott+egy kicsivel később adtam neki körtepürét babakeksszel/az egész üveg körtepürét benyomta még rá Shocked Shocked Shocked /.Megpróbálom kicsit jobban megtömni,hátha tényleg ez a baj!!!

Kép

Kép
mezsó
 
 


Mára már be is fejezem, met megint sokat írtam.
El is dugultam, már csak olvasni jövök! :lol: :oops:

Kép
marcianya
 
 


Hát ja,jó lenne végre aludni...Hát igen,mindjárt 1éves Blanka.Én sem hiszem! :wink:

Kép

Kép
mezsó
 
 


marcianya: nehogy ne írj!!!!!!Szerintem itt mindenki szívesen olvas mindenkit bármekkora mennyiségben. :wink: Nehogy csak olvass,írj is!! :wink:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Mezsó Nem semmi mennyiséget eszik a kislányod!!! És lehet, hogy tényleg éhes?
Köszi, hogy marasztalsz, csak nem akartam már megint teleírni a fórumot! :lol:

Kép
marcianya
 
 


Jaaaaa, értem már akkor, hogy miért értettétek félre a másik topikos témát...
Nem tudtátok Kisscicát... :oops:
Azt hittem, hogy tudjátok, mert Lekri is írta.
Nem tudom, hogy miért nem mesélte el...lehet, hogy nem szokott mostanság írogatni ide? Vagy meg akarta várni a 12.hetet?
Bocsi Kisscica :oops:

Nagyon cukik a képek meg a videók.
Marcianya sajnálom ezt a sok rosszat. Nálunk is mindig van valami, nekünk se ment most a kocsink, nálunk is aksiprobléma volt, de szerencsére az céges, úgyhogy ingyenes csere volt és itt volt a saját, amivel mentünk helyette.
Mezsó - hátsó fogad? Csináltatsz helyette újat? Nem lesz olcsó mulatság. Férjem most kapott egy új fogat: 250eFt volt. :( Lehet, hogy olcsóbban is meg lehet úszni, elég drága magándokihoz járunk. Tavaly a terhesség alatt nekem is csináltak pár tömést ill. egy gyökérkezelést és 300eFt volt. Most még a bölcsességfogamat kellene kihúzatni, de férjem is annyira szenvedett a húzás után, hogy így várandósság alatt tuti nem csinálok ilyeneket.
Én tisztára leizzadok mire megeszik egy babakekszet, annyira fosok, hogy nagyot rág és nem tudja lenyelni, állandóan a szájába nyúlkálok. Tök gáz...ti nem féltek? Vajaskenyeret kipróbáltam én rágcsálni, elég jól elmálik, de azt sem merem adni.
Segítsetek már meggyőzni, hogy még egy gyerek sem fulladt meg benne. :)
Na, meg az evészet, állandóan minden tiszta kaja, ha eszünk, nálatok is, vagy csak Máté ilyen izgága evés közben? Pedig már mindenféle műanyag ruhát vettem neki, hogy ne a saját cucca legyen olyan, de mindig kibabrál velem.
Olvastam, hogy szinte napközben mindenki normális kaját ad már a gyerekeknek, de ha mentek valahova több órára akkor is? Viszitek magatokkal a kajcsit? Én naponta csak egyszer adok neki szilárdat. Lehet, hogy azért is eszik ennyit éjszaka mondjuk.
Viszont most kipróbáltam, hogy csak vizet adok neki éjszaka, jófej kisfiam van, akkor ha azt kap, azt iszik, megivott belőle ma éjszaka úgy 200ml-t. Aztán persze hajnalban 5 percenként felült és sírt, éhes volt, csak adtam neki tápszert.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Mezsó,
igen az könnyen lehet, hogy nappal nem eszik eleget Blanka. Próbáld jól megetetni,m főleg így, hogy el is fogadja!

KépKép
kisfruzsi
 
 


Hát Anetto én nem tudlak megnyugtatni, mert én is ugrásra készen állok, amikor Alma kekszet eszik, vagy banánt majszol :lol:
Alma régóta 2x kap csak tápit, és ha megyünk valahova mindig viszek magammal gyümi és főzelék bébikaját. Ha otthon vagyunk én kotyvasztok :lol:
Én nem tudtam Kiscicát :shock: Gratula neki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

KépKép
kisfruzsi
 
 


sziasztok!

Marcianya, nagyon aranyos lehet Marci, ahogy jelzi, hogy éhes!! (Mindjárt meg is nézem a videót)
Sajnálom nagyon ezeket a pech szériákat, de fel a fejjel, ez után csak jobb jöhet!! :lol:

Mezsó, sajnálom,hogy ilyen rossz volt az éjszakátok, én is arra gyanakszom, hogy Bálint nem eszik eleget nappal, bár 2-3 napja nagyon szépen eszik, és így is 3-4-szer tuti felkel.
Az a baj, hogy ő is mindjárt 4kézlábra áll/felül/és már áll fel, miközben csukva van a szeme :shock: Ja, és közben nyöszörög, sír...

Anetto, én a banánt engedtem meg eddig, hogy harapja, de u.így ugrásra készen várom, mikor kell elsősegélyt alkalmazni :wink: bár tényleg most már itt lenne az ideje, hogy szokják a darabos kaját!
Örülök, hogy minden rendben van nálatok! Tudjátok már a piciny nevét? Az emelgetéssel hogy állsz?

Kiscicának nagyon gratulálok, alaposan megleptetek a hírrel!!

Hát nem könnyű ez a cipő kérdés!! Úgy látszik ebben is nagyon sokféle véleménnyel találkozik az ember!

Mi most párologtatót szeretnénk venni, mert kedves férjuram eltörte a mostaninak a tartályát (épp az éjszaka közepén, miközben Bálintot hurcibálta-véletlen megbotlott benne..) és nagyon sokba kerülne megjavíttatni.
Jó lenne vmi nagyon halk, mert ez elég hangos volt (ufesa)

Kép
tim27
 
 


Sziasztok!

Pumpó, megkérdeztem párom tesóját és az EEG-n dolgozik.

Marcianyu,
nagyon beindult Marci! Gratulálok!

Mezsó,
Sajnálom a hiper rossz éjszakát. Remélem minél hamarabb rájöttök, hogy mi okozza!

Evés: szerencsére nálunk nincs gond a szilárd ételek evésével. Gyönyörűen megeszi Lili a banánt, kekszet, alma szeletet is. Persze én is mindig ott vagyok mellette, amikor szilárd kaját majszol, de eddig még sose nyelt félre (kopp, kopp, kopp)

Kép
emi29
 
 


többen írjátok a párologtatót. Nálunk pont fordított a helyzet...
amikor megvettük ezt a lakást kicseréltetük a régi fapanel ablakokat műanyagra, mert nagyon rossz állapotban voltak és szerettük volna, ha nem fűtünk az utcára (itt szabályozható a fűtés és csak azután fizetünk amennyit fogyasztottunk), na az első tél még hagyján, de most, hogy ilyen hideg van és csak 1x szellőztetek egy nap, hát van pára bőven! mi meg Henkel párastoppot használunk, hogy ne legyen túl sok pára itthon.

A vitaminokat azért kérdeztem Anetto, mert mi úgy döntöttünk a férjurammal, hogy rábízzuk a természetre a kistesó kérdést mostmár és nem teszünk ellene... :oops: :lol: . Igaz én szeretnék lefogyni előtte és fogyózok is, de ha sikerül azonnal abba is hagyom! Arra gondoltam, hogy vitamint nem bizti, hogy szedek előre, de folsavat nem ártana, nem?

KépKép
kisfruzsi
 
 


uuuuuhhhhhhhhhhhhh mennyit irtatok :shock: :shock: :shock:

sajnálom,hogy eljárt a szám de azt hittem tudják a többiek is :( :( :( :(

Kerekes
azt hittem véletlen félre nyomtál :wink: :lol:

még szeetttem volna irni de lassan megyünk mérésre.de ezt szeretném megmutatni
ma egésznap ez megy,tiszta anya matrica.akárhova megyek jön utánam,amit szeretek nagyon de néha fárasztó:) :

Kép Kép
Vendég
 


Anetto Marci is már csak hajnalba és vacsorára eszik viszont ha megyünk valahová (persze kivéve Anyuék és Anyósomék), akkor tápszert viszek magammal, azt mégis csak könnyebb beletuszkolni.
Mi is úszunk mindíg a kajába, pedig én óriás méretű pártedlit rakok rá, és az ölébe teszek egy textil pelust, de teljesen mindegy, mert olyan mintha semmi nem lenne rajta.
Én nem nagyon merek neki odaadni semmit, hogy "harapja" mert én is attól félek, hogy megfullad. Szombaton csináltam sütőtököt, azt csak addíg ette, amíg a sajátomból kapartam neki darabokat, letúrmixoltam, úgy nem ette.
És öklendezik a főztömtől, csak bébiételt tudok adni neki.
Pedig jó lenne, ha átállna a házikosztra, mert anyagilag meg amúgysem mindegy.

És gratulálok én is Kiscicának!!!

Kép
marcianya
 
 


jaj de csalókák a képek,nem áll még.
egésznap mellette kell lennem mert mindenhol probálkozik(1x sikerült de eldölt) és félek,hogy el esik.
Vendég
 


Na akkor Pumpóka kívánsága számomra parancs: :lol: :lol: :lol:

Kép Körömvágás Kép ülök

Előbb állt, mint ült :lol:

KépKép
kisfruzsi
 
 


Lekri,

Anyamatrica :lol: :lol: :lol: ez nagyon tetszett!!!!!!!!!!!!

KépKép
kisfruzsi
 
 


Még 2 kép aztán bedugulok, tényleg....de ezt nézzétek meg:

Kép újszülött Kép 8 hónaposan

KépKép
kisfruzsi
 
 


anetto: nem teljesen a hátsó fogam,de nem is elől van,így ha kihúzzák nem fog látszódni.Sajna már ez lesz a 3.hiányzó fogam. :cry: :oops: :cry: Én ilyen rossz fogazatú vagyok.Sajna csináltatni nem lesz pénzünk újat,eddig se volt,erre a célra majd külön kell spórolnunk pénzt.Most minden más kiadás fontosabb az én fogaimnál.Annyi mázlim az van,hogy a hiányzó 2fogam sem látszik...Kipp-kopp szerencsére az elől lévő fogaimmal eddig soha nem volt semmi gondom. :) Ha megyünk valahová több órára akkor mi is üveges babakajcsit szoktunk vinni./ha anyósékhoz,vagy az én szüleimhez megyünk akkor ők mindig szoktak főzni Blankának valamilyen kajcsit,így oda sosem viszünk semmit/

kisfruzsi: tök jó!!!Ráálltok a kistesóra??Máris? :) Akkor lehet hogy nemsokára te is pocakos leszel újból?

tim: Blanka is tényleg így szokta!! :lol: :lol: Úgy kel fel,és áll fel az ágyba az éjjel közepén,hogy csukva van a szeme,és csetlik nyaklik a feje,mert nem bírja tartani. :lol: Haláli... :lol:Én jókat szoktam nevetni rajta!! :oops:

lekri: Kristófnak még mindig nagyon szépek a szemei!! :wink: Nekem nagyon tetszik a kispasid! 8) :lol:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Lekri, nagyon szép baba a kis anyamatricás Kristóf!

Fruzsi, Alma is nagyon édi! Azok a kerek, nagy szemek! Hát igen, hatalmas fejlődésen mennek keresztül!
Azta!!!! Akkor nem sokára bővül a kismamák köre?? Ez tök jó!!!

Akkor eddig három 2. kisbabás topic anyukánk van, ugye? És nemsokára jön a 4.!!!

Pumpóka, gondoltam rád tegnap, mikor mutogatták a tv-ben azt a kis majmot, mert MUKI-nak hívják! Olyan aranyos volt!

Kép
tim27
 
 


Sziasztok!

Próbáltam gyorsan visszaolvasni, és reagálok is majd, de most egy gyors kérdés:

Mi a fenét lehet csinálni akkor, ha a gyermekem nyüszítős-nyafogós hangon végignyünyörgi az egész evését, úgy kell beletuszkolni, nyüszít, aztán nytja a száját, és nyüszítve nyeli le, és ez evés közben folyamatosan csak fokozódik. Komolyan mondom, legtöbbször két-három bébiételt i kinyitok, összevissza kutyulom, és így végül nagy nehezen belemegy kb. 3/4üveg... de egy kínlóás, és rendszerint én eszem meg a kajái felét, amit meghagy. Mivel az én főztömből egy falatot sem hajlandó megenni, ez így egyrészt eléggé borsos árban van, főleg hogy a fele kárbavész, másrészt minden kajálás végére olyan ideges vagyok, hogy sírni tudnék... ez az előbb csúcsosodott ki az ebédnél, ezért jöttem ide ilyen elkeseredetten tanácsot kérni.

ISti amúgy 8 kg körül van, ahogy írtam, ami így önmagában nem hangzik kevésnek, csakhogy közel 4 kiloval született, kb. 4 hós korára ezt megduplázta, ehhez mérten 8 és fél hósan ez a súly fura, és ezért kéne, hogy egyen. Ja, és inni sem hajlandó egyetlen kortyot sem, csak szopizik, de azt is egyre kevésbé hajlandó, és egyre kevesebb is van.

:( :( :(

Kép

Kép
nóna
 
 


Ja, és minden kajálást úgy kezdünk, hogy alig tudja kivárni, hogy megmelegítsem a kajáját, teljesen kikészül, hogy nem kapja meg azonnal.... aztán eszik 5 falatot. Délben kezdtük anno az ebédet, mostmár fél 3-nál tartunk, hátha nem éhes... de sose éhes???

Régebben nem volt ez, mindent megevett simán, amit adtam.

Kép

Kép
nóna
 
 


na voltunk mérésen

Kistóf 8,7kg és 74cm.pont egy hónapja 8,6kg volt és 72cm.ugyhogy szinte semmit nem hízot de nőt 2cm-et :lol: :lol: :lol:
pénteken megkapjuk a Prenevár 2.oltását végre.

Alma baba imádni való :) :)
Vendég
 


Nóna és tápszert eszik rendesen? Mióta tart a kaj sztrájk??? Vagy mindig ilyen rosszul evett????

Lelri,
az igen 2 cm 1 hó alatt!!! Almát nem mérték a kórház óta szerintem, ja de a kardológián még a nyáron.

KépKép
kisfruzsi
 
 


Sziasztok!

Mindjárt visszaolvasok csak gyorsan írok Nónának.
Nóna: nállunk Ruben már nagyon rég óta szépen eszik kanállal szilárdabb főziket, gyümiket stb: ,de mostanában ő is szórakozik néha ha nem túl éhes pár kanál után elfodítja a fejét. Én egyszerűen úgy szoktam beletömni a kajcsit hogy elterelem a figyelmét, a telefonomon van kb 5-6 szám amit lejátszok neki és amíg ő néz-hallgatja, tömöm a szájában és ő szorgalmasan nyeli, vagy mondom neki hogy "hogy csinál a kutya-cica-béka stb " na ezt mindig megeszi!!! De meddig? És a végére minden elfogy.

Kép
geni
 
 


Alma jól eszik, de ált. neki is kell mondogatni: mondd, hogy Á, meg brrrrr jön a hami repülő :lol: :lol:
ilyeneket találok ki és eddig bevált, kivéve, amikor jött a foga, na akkor hiába, nem evett szinte semmit

KépKép
kisfruzsi
 
 


Kép

gondoltam hozok egy képet...

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Jaj de édes Bogi!!!!

KépKép
kisfruzsi
 
 


Kép

Még egy kép...

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Kisfruzsi!
köszi Bogica nevében is!

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Köszi lányok a válaszokat!

Kisfruzsi, most esett le, talán nálunk is ez van... még nincs egy foga sem, de már hetek óta be van dagadva az ínye, felül és alul is, a dokinéni mondta is, hogy valszleg több foga fog jönni egyszerre... és hát az alvókája is elromlott mostanában... akkor talán ez a gond....? Amúgy Isti nem eszik tápszert, szopizik, de egyre kevesebbet, nem tudom elég-e neki, néha arra gondolok, lehet, hogy kéne neki tápszer? Doki néni csak annyit mondott, hogy az természetes, hogy egyre kevesebbet fog szopni... csak azt nem tudom, így hogy lesz meg neki a szükséges tejmennyiség. Amíg csak szopott, rohamosan hízott.

Geni, én is próbálom elterelni a figyelmét, általában úgy, hogy adok a kezébe egy kanalat, azt rendszeresen a szájába teszi ki-be, és én ilyenkor próbálom beelőzni a saját kanalammal... :) Ez időnként bejön.

Kép

Kép
nóna
 
 


Huh, mennem kell, mert Isti idekéretőzött az ölembe, és mindjárt elorozza a laptopot... :) Majd még jövök, nemsoká alszik, akkor próbálok reagálni is a témákra.

Kép

Kép
nóna
 
 


Kép

régebbi fürdős kép

Kép

Kép
nóna
 
 


Kép

és egy evős ( még mielőtt elromlott...) angyalarcú kisördög

Kép

Kép
nóna
 
 


Tényleg angyalarcú Isti!!! Nagyon szép kisfiú!

KépKép
kisfruzsi
 
 


Sziasztok lányok!
Ne haragudjatok a zavarásért, csak egy kérdésem volna. A legkisebbem 2008. áprilisi és hmm, hogy is mondjam, a mozgásfejlődése hagy némi kivánnivalót maga után. igazából csak forgoldódik. Pénteken viszem dévényes vizsgálatra. Amikor időpontot kértem, a nő azt mondta, hogy ez rendben van. Én értem, hogy esetleg ez normális, de akkor mégis hogy lehet, hogy lén nem ismerek olyan egészséges gyereket, aki ilyenkor még minimum nem kúszott volna magabiztosan. Ti igen?

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Bali!
Az enyém még csak nem is forgolódik!És nem mászik!
Mi is voltunk dévényes tornán tegnap-készülj fel lelkileg.Szegény kicsim azt a fél órát végigüvöltötte-sírta-sivította.Hááát!Majd meglátjuk.Jól megmasszírozták,az biztos,és a csajszi mutatta is,hogy a nyak-hát izmok milyen kemények,azokat masszírozta,és mondta is,hogy ez biztos nagyon fáj a kicsinek.

Kép
ágnes27
 
 


:cry: :cry:

Livi

Gergő (13), Nándi (6),Nóci(ca) (4)
bali78
 
 


Livi!
Az én babám kicsit koraszülött volt, emiatt azért aggódtunk. Meg úgy 4-5 hónapos koráig szinte semmit nem csinált (itt már szinte mindenki forgott addigra). Nálunk a gyerekorvos a 6 hós kort jelölte meg, hogy ha addig sem forogna, akkor elküld egy konduktorhoz, hogy nézzék meg. De nem lett rá szükség, mert hirtelen, 5-6 hós kora között mindent behozott: forgott, kúszott, 6 és fél hósan mászott, 7 hósan fölállt.

Annyit tudok, hogy ha mászni 8-10 hós kor között kezd el, az normális.
Gyerekorvos mit mond?
Vendég
 


Livi, én kisfiam is nemrég még csak forgolódott, aztán most elkezdett felülni, mászni, feltérdelni, nagyon gyorsan egymás után. És van egy ismerős pár, akinek szintén ennyi idős kislánya van, és ő is csak forgolódik még. Nagyon különbözően fejlődnek.

Kisfruzsi, köszönjük a dícséretet, nagyon aranyos vagy! :)

Mary, a kislányod annyira édes, ezt mindig megállapítom, tündériek a képei, olyan kis kópé rajtuk, kismanós... nagyon tetszik nekem! :)

Próbálok reagálni a mai dolgokra, gyorsan, amíg van egy kis időm, mert Isti alszik...

Kép

Kép
nóna
 
 


Bocs, már nem nagyon tudom név szerint, de a témákat nagyjából megjegyeztem, úgyhogy részben általánosságban reagálok, sorry! :oops:

Én a sétától azért tartok ebben a hidegben, mert Isti minden átmenet nélkül szokta beordítani magát időnként a séta közepén, és hát amikor csak úgy kapkodja a -5-10 fokos levegőt, az engem aggaszt...

Pampers pelus: asszem Pumpoka írta, hogy annak nem gumis a dereka... hátul tényleg nem az, viszont oldalt a pántja igen, és nagyon rugalmas... a régi Pampers nem volt ilyen, de az újak már igen. A Tescosnak asszem a derekának a hátulja gumis, nem? Mert az oldala az nem, legalábbis amit én vettem.

MArcianyu, az esést sajnálom, már sokmindenkitől hallottam, engem is figyelmeztettek, h. vigyázzak, mert Isti is a nagyágyon alszik... :? Ő egyáltalán nem alszik kiságyban, és most kezdett hirtelen mászni, úgyhogy ettől tartok én is, nem tudom hogy lehet kiküszöbölni...

Kép

Kép
nóna
 
 


Tegnap voltunk tanácsadáson, ott mondta doki, hogy mostmár adhatok majd túrót, joghurtot, babakekszet ( ami nem cukros, a Hippről jót hallottam).

Istinek most eléggé kiszáradt a bőre, doki a Babé fürdetőt ajánlotta, meg testápolót, csak azért írom, hátha vkinek van hasonló problémája.

Szilárd kaják: nekünk sincs fogunk, de Isti majszolt már banánt, kiflicsücsköt... persze én is árgus szemekkel figyeltem, a banán okozott is némi fennakadást, de a kiflicsücsökkel minden rendben volt. Simán elnyamnyogja fog nélkül is, gyakorlatilag pépesre nyálazza...

:D

Kép

Kép
nóna
 
 


Isti,Bogi képek nagyon jók és aranyosak a gyerekek : :)

Livi
nekem a nagyobbik fiam nagyon lusta "nagy" baba volt. ő 7,5hós koráig semmit nem csinált aztán 1hónap alatt mindent.
én is állandóan aggodtam. szoktam egy másik fórumra is irkálni és ott is van még 1-2 babó aki csak forog. :wink: :wink: :wink: szerintem se gond.


Ollem
elküldöd privibe a cimed?
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: