Új privát üzeneted érkezett!

még az ASSO is elég jó
Vendég
 


Ja és amit Atizka írt, azt mondták nekem is. Speciális (ún supináló) sarkú cipőt kell választani, ami nem engedi a sarkat befelé fordulni. A Siesta, Salus, Supy, Dr Leo cipők mind ilyenek.

Kép
emi29
 
 


Köszi kányok!

Várom a további tippeket :)

a Salust néztem volna neten de épp fejlesztik a honlapot.
a siestát nem javasolták ennek az ugy nevezett izééé cipőnek azt énis hallottam..viszont azért az is jó persze.
a supi,supy,dr leo és még a deicmannban kapható elephant is elég jó..na de tudja fene akkor most melyiket vegye az ember lánya...:)
ugyan önállóan még nem áll..de mivel kinőtte a kocsicipőt gondoltam már nem veszek mégegyet hanem akkor kap egy rendes lábbelit és egy benti szandit :)

viszont anyagilag jól meg kell fontolnom...ugyh jól körül kell nézem jó minőség kell olcsón :)
Vendég
 

 
 

na szóval hogy a siesta nem supináló...én ezt olvastam...a többi igen.
Vendég
 


SZIASZTOK!

Köszi Emi, a leghosszabb alvás egyhuzamban 3 óra volt. Viszont reggel 7-kor még visszatudtunk aludni 10-ig, ez nagyon kellett, főleg a lelkemnek :wink:

Az a legrosszabb, hogy mindig találgatunk, hogy miért sírhat ennyire (biztos a foga, már megint/még mindig - biztos nagyon meleg van - most már lehet hogy fázik - tuti az orra van eldugulva......

Lituka, én úgy hallottam, hogy amíg csak tanulnak járni, addig nem kell cipő, elég a tapadós zokni, majd akkor kell bentre is szandál, ha már járnak. (Bár tudom, hogy ebben (is)megoszlanak a vélemények.
Kinti cipőnek mi múlt héten vettünk pont egy siesta kis bakancsot, nem akartunk ilyen drága cipőt venni,hisz csak arra kell, hogy ne fázzon, de le volt értékelve 4.990,-ft-ra, mert megszűnik az üzlet. Vettünk volna még nagyobb méretbe+szandált is ennyiért, de csak pici 16-17-18-as méretek voltak, 2 típusból volt 20-as.

Örülök,hogy sikerült végre megkapni a 3. prevenart..

Amúgy én semmit nem tudok a másik topikról, én is úgy tudtam, hogy zárt topicot csináltak.

Anetto, örülök,hogy minden rendben, és gratulálok a kisfiúhoz! Mi a védőnő(!) tanácsára egyszer adtunk Bálint vizébe kis citromot (mondván,hogy megjön az étvágya) és nagyon kipirosodott a feneke! Alig tudtuk helyrehozni, pedig se előtte-se utána nem volt csúnya a feneke.
Ja, nekünk is 6 fogunk van(pontosabban 5és fél)

Atizka, köszi az étrendetek leírását, és a tippeket cipő
ügyben.

Lekri, Mezsó, gabo örülök a jó éjszakának!

Kritta, volt már, hogy én is fülpálcikával szedtem ki Bálint orrából a beszárad trutyit, mikor csak pici volt az orrjáratnál, orrspray befúvás után, de olyan hisztit csapott annak is, hogy azóta inkább kiporszívózzuk, biztos ami biztos..

Lekri, ne is mondd a fánkokat, nagyon-nagyon szeretem őket!!

Ja, nekünk is nagyon jól bevált a bepanthen!

Kép
tim27
 
 


ja és igen még benntre nem nagyon kell neki de viszont nincs kinti cipőnk...mert kinőtte ezért kéne neki egy kinnti..
szóval akkor abból még nem muszáj ilyen drágát venni?

viszont állandóan állna..és áll is..ha nem vagyunk otthon is..mind1 hogy addig puhatalpú és bokát nem tartó cipőt adok rá???

mert akkor veszek neki egy sportcipőt azt tavasszal meg kap vmi ilyes supinálót...
Vendég
 


legjobb nekik a cipő nélküliség.még nem megy egyedül addig sokan nem is vesznek cipőt
Vendég
 


sport cipőbe nike van mind 2nek.bár kicsinek még csak dobozba :wink: :wink:
Vendég
 


Látom a cipő a téma.Mi Blankának decemberben már vettünk,de nem is néztünk ilyennek utána hogy szupináló talpú meg egyebek.Őszinte legyek nekünk nem is férne bele anyagilag,hogy ilyen húde hiper szuper cipőket megvegyünk.Amúgy is fősulin nekünk annyit tanítottak,hogy a lényeg,hogy ne kínai gyártmányú cipője legyen,és ne mások által levetett elhasznált,koptatott cipő.Most pumpóka stílusában erre én is csak annyit tudok mondani,hogy régen nem is törődtek ezzel a szupinálós dologgal/vagy már lehet nem is jól írom/,és felnőttünk.Ez is valami újdonság lehet.Bocsi csajok hogy ezt leírtam,de valahogy kiszaladt belőlem. :oops: De nem ítélek el senkit hogy ha van 7ezer meg kitudja hány ezer forintja ilyen márkás cipőket venni.Nekünk nincs.Remélem ti sem köveztek meg ezért. :oops: Blankának egyébként a Deichmann-ban vettünk kiscsizmát,és 2900ft volt.Szerintem az is teljesen jó.És nem érzem magam hanyaganyának mert nem néztem milyen talpa van.Egyébként nem látszik megdöntve sehol,tök egyenesnek tűnik.

Kép

Kép
mezsó
 
 


Ja és mi már azért vettünk neki rendes cipőt,mert kintre a kis kocsicipőt már vékonynak találtuk ebben a mínusz fokokban.Ez a csizma meg bélelt,szőrmés.

Kép

Kép
mezsó
 
 


Litu,
Hát nem könnyű dönteni az biztos :) Megértem, hogy miért veszel már most cipőt Máténak. Lilinek olyan az overálja, amihez nem lehet cipőt felvenni, nekem ezért nem volt sürgős még. Viszont szerintem 1 hónapon belül mi is megvesszük az első szandit.
Ha veszel benti szandit Máténak, majd arra figyelj, hogy a cipőhöz is fokozatosan kell szoktatni a kis lábát.

Timi,
sajnálom a nehéz éjszakákat :(
Hálás lehetek, hogy Lili ilyen jó alvó!
3. prevenár?? Én azt hittem, hogy abból csak 2 van :(
Mi 27-én kapjuk a másodikat.

Igen, van egy zárt topic, de nem itt a babaneten.. ahol olyan kismamik és nem kismamik beszélgetnek, akik közelebbről is ismerik egymást... vagy személyes találkozásnak, vagy blognak köszönhetően.

Kép
emi29
 
 


Na ezt találtam!

itt a puhatalpú cipőre esküsznek most akkor???

www.lilliputi.hu

A pediped™ cipőkről

A Pediped™ rugalmas bőr talpú cipői a mezitlábas viselet utáni legjobb választás, a kültéri kalandok egészséges és biztonságos átéléséhez.

E cipőben a gyermek szinte úgy érzi, mintha mezítláb járna, miközben a legjobb minőségű alapanyagoknak és technológiának köszönhetően tökéletes biztonságban tudhatjuk a kis lábat. A gyermek érzi a talaj egyenetlenségét, mely erősíti lábát, fejleszti egyensúlyát. Viselésével megelőzhető a legtöbb ortopéd láb betegség.
Kézzel varrt bőr talp, biztosítja a cipő tökéletes szellőzését, több rétegű párnázott talp gondoskodik a rázkódás csillapitásáról, miközben rendelkezik a puha talp minden előnyével.

ugy látom ez nehezebb döntés lesz mint gondoltam :)

de egyenlőre tényleg még nem akarok kemény talpú és bokáig felérőt..hisz még tényleg nem jár.
Vendég
 


anyatanya.hu ez a hely ahol a többiek vannak??Mert én fent vagyok ott egy csapatban,ahol kecskeméti anyukák vannak kizárólag,és azon az oldalon csak zárt csapatok működnek,mindenkinek külön üzifala van.

Amúgy tegnap megtaláltam végre azt az időszakot a topikunk lapjain amikor a nagy összeveszés volt...Háááttt csajok...alig ismertem erre a bandára. :?

Kép

Kép
mezsó
 
 


Mezsó,
én tökre egyetértek veled, hogy mi is felnőttünk supináló cipő nélkül... csak tudod engem pl még simán kizavart anyám nyáron a kertbe és egész nap ott rohangáltam mezitláb az egyenetlen talajon. Szerintem ennek köszönhetem, hogy a lábam egészségesen fejlődött. A fogadott tesómnak viszont, aki betonrengetegben nőtt fel, már komoly tartásproblémája van :( :(
Szóval ezért szeretnék minél jobb cipőt venni Lilinek, de megvárom amíg elindul és csak utána. Addig én is fölöslegesnek tartom.

Kép
emi29
 
 


Emi köszi cipőt már mindig hord..mármint ha megyünk vhová az elég sokat van a lábán.
bennt pedig zokniba van de otthon az új házban nem lesz padlófűtés és a zokni meg kevés lenne....

Mezsó: én nem tudom hogy milyet veszek még pont ezért kérdeztem :) nem a szupinálós a lényeg...csak szeretnék neki venni lehetőleg nem drágán vmi jó kis pipőt :)

szóval nem a flanc a lényeg...meg hogy márkás legyen de jó legyen az lényeges...
Vendég
 


Litu,
hidd el nem akarok beleugatni a dolgodba, de szerintem mindenképp szupináló sarkú cipőt keress.
Egyébként a pediped és Liliputi cipőkkel pont az a baj, hogy nem tartják a bokát és nem akadályozzák meg a bokasüllyedést, a szalagok megnyúlását, de ez csak az én véleményem.
Tényleg nehéz lesz dönteni...

Kép
emi29
 
 


Emi: ne mugatsz bele hisz én kérdeztem.

utánaolvastam és ezt azért mondják jónak mert a legjobb a mezítláb..és ez olyan mintha mezítláb lenne..szóval hogy pont azért jó...nem tudom nekem sokkal kényelmesebbnek tűnik mint a keménytalpú bokafogó cipők de persze nem értek hozzá.
a honlapon leírták miért jó...de persze gondolom a keménytalpasokra is oda van irva miért jó :)

mindenesetre még gondolkodom hogy most mi legyen..lehet kap tényleg egy olcsobb kocsicipőt még tavaszig azt kész..
itt a nike-ban most 70%os leárazás van...hátha találok vmit :)

ja és bocs h ekkora gondot csinálok itt a cipőkből...tiszta flancmacának hihetnek páran..pedig nem vagyok ám az...csak még sosem vettem babacipőt a kocsicipőnkön kivül :)
Vendég
 


emi,lituka: köszi hogy megértettetek! :wink:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Litu,
azok a cipőmárkák, amiket Atizkával felsoroltunk, mind puhatalpúak, csak magasított szárúak, így tartják a bokát.
Egyébként a helyedben egyenlőre én is még egy olcsóbbat keresnék, hiszen még úgyse tud járni, és azt is pillanatok alatt ki fogja nőni.
Tény, hogy a mezítlábazás a legjobb, de csak természetes terepen, azaz homokon, fűvön, vagy kavicson... betonon, parkettán, járólapon mezítláb járni tanulni már nem annyira szerencsés.

Kép
emi29
 
 


Sziasztok!

Ez a cipő kérdés bonyolult.. Én bevallom, nem tájékozódtam ennyire, de valamiért logikusnak tűnik, hogy puha bőrből legyen és a mezítlábazást utánozza.

Én Trudinak télre innen vettem kiscsizmát, ekkor még nem gondolva arra, hogy majd járni is fog egyszer :D . http://www.plateauproducts.hu/index.php ... izm%C3%A1k
Szóval ez csak egy újabb tipp, ha valaki nem tudná mire költeni a pénzét - de azért jó, hogy valahol félúton van az eddig felsorolt termékek között árban. Nagyon jó meleg, hordozáskor és babakocsiban is használjuk, és most a 0 vagy minusz fokokban sem hideg a lába utána.
Vendég
 


Sziasztok!

Látom cipőtéma :)

Most elmondom amit én tudok, és amit megtanultam.

Siestát ne!!!! 2 dolog is rossz benne: 1 a harántemelő, 2 a magas és kemény bokarész.

A harántemelő nem jó, mert a babáknak még nincs meg a boltozatuk, az az állástól, járástól, lábtornától alakul ki. Ha pedig ez a rész alá van támasztva, semmi oka nincs az izmoknak maguknak kialakítani.

A magas bokarész azért nem jó, mert jóformán börtönbe zárja a lábat. Épp attól erősödnek meg a szalagjai, meg az egész bokája, hogy a teste MEGTANULJA. Ha nme hagyjuk hogy megtanulja, nem fogja. Tudjátok, az a gyerek aki pótkerékkel biciklizik, nem fog tudn iegyensúlyozni.

A supináló cipő nagyon jó, befelé dőlő bokára. De miért is kellene egy egyenes bokát kifelé kényszeríteni??? Még csak nem is logikus...

Amit nekem sikerült kitapasztalnom így 3 gyerek után, hogy amíg nem jár, addig nagyon jók a bőr-gumi összetételű puhatalpú cipők.

A Pediped sztem azért nem jó, mert annak bőr a talpa, és az bezony csúszik a parkettán, kövön.

Lizi clarks-ot hord, és bezony használtat, mert egy használt cipő is lehet jó. Persze nagyon meg kell nézni, hogy nincs-e megtörve, oldala kitaposva, tlpa megsüllyedve. De ilyen piciknél nem szokott előfordulni.

És én inkább veszek egy alig használt márkás cipőt, mint egy új kínait....

Ja az elephanten-nek is vannak ilyen "első lépés" cipői.

Lizinek ilyen van:

http://teszvesz.hu/item527709531_19_es_ ... _cipo.html

Na nem osztom az észt :) És amit mondtam, az az én véleémnyem (meg az áltlaam megkérdezett orvosoké, gyógytornászoké...) :)

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Itt egy új is :)

http://teszvesz.hu/show_item.php?item=524632227

A clarksok nagyon jó cipők :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


De jó hogy ennyien reagáltatok a cipő kérdésre :)

tök jó mert igy sokkal könnyebb lesz dönteni mert van már aki tapasztalt...
vmiért a siesta nekem sem szimpi első cipőnek..nem vonom kétségbe hogy nem jó de most nem ilyenre van szükségem :)

a nextes ami van neki azt imádjuk..kár hogy kinőtte...

további ötleteket szívesen fogadok..

Virág: jó ez a kis bundás tyutyesz :)
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.19 15:38-kor.
Vendég
 


Én is kivi vagyok nagyon a többiek véleményére. Bár szinte biztos, hogy én Salust fogok Lilinek venni. Bízom a Heim Pál ortopédusaiban és gyógytornászában.

Kép
emi29
 
 


Pumpó,
igen a párom nővére dolgozik ott. Asszem a neurológián, de nem vagyok benne 100%-ig biztos. :oops: Majd megkérdezem. Csak arra emlékszem, hogy az ortopédia melletti vizsgálóban dolgozik.

Kép
emi29
 
 


Most csak erre tudok reagálni, cipőtémába nem vagyok otthon.

Emi: 3 prevenárt az kap, aki 6 hónapos kora előtt kapta az elsőt.
Aki 6 hónapos kor után kapja az elsőt, annak már csak kettő kell, plussz 2 éves korba az emlékeztető.
Csakhogy ne izgulj. :wink:

Edina


Kép
medina83
 
 


A liliputi cipőkről én is sok jót hallottam gyerekes ismerősöktől. olyan mintha mezítláb lenne benn. otthonra tuti veszek egyet Zsófinak majd tavasszal. barátnőm kislánya úgy szerette ezt a típusú cipőt, hogy ő ment oda "anya vegyük fel a cipőt!" asszem van nekik kinti cipőjük is. arról nincs infóm. de a bentit biztos kipróbálom. kb. 4500 ft. körül van.

emi! a Salus márkát hol lehet venni??? Nálunk van Siesta márkabolt. esetleg ott?

Az biztos, hogy ez megint egy nehéz kérdés! hiszen nagyon nem mindegy mit adok a gyerek lábára.... és baromi drágák! ki tudja mikor növi ki. lehet csak 1-2 hónapig hordja....

Mi ittbenn zokniban vagyunk. Kinti bundazsáknak meg van lábrésze, így nem kellet még cipő. Igaz még nem is áll fel.

Kép
gabo001
 
 


Zsu! hát én nem tudom.... mindig a bokát tartó cipőt mondják... most akkor mi van csajok????

azért szerintem a siesta is jó lehet. nagyon régi és jó magyar márka. igaz inkább kintre venném. bentre talán liliputit először.

Kép
gabo001
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.19 15:38-kor.
Vendég
 


Sziasztok!
Én is hozzászólok a cipőkhöz. Addig míg nem áll és jár önállóan felesleges az un. "merev" cipő. A baba lába és bokája úgy erősödik a legjobban, minél természetesebb közegben van. Nem tudom pontosan megfogalmazni, de szerintem értitek. Ha belerakom a lábiját egy olyan cipőbe ami már tartja teljesen a bokát anélkül, hogy még önállóan nem tud állni csak rontunk a helyzeten. Ezért inkább ha lehet minél többet legyen mezítláb ill. zokniban, főleg a lakásban. Nekünk is egyébként Asso és Salus cipőink voltak. Nem tudom miért, de én is ellene vagyok a Siestának, nekem nagyon megasnak tűnik a nyerge. Lehet venni használtan is, de meg kell nézni, hogy mennyire van jó állapotban, bár az első cipőcskéket még nem tudják elhordani a kis lurkók. Mi anno a Petrának vettünk újonnan, de Feli és Betti is azt használta később. Tudtam, hogy jó állapotban van. Most viszont Biusnak muszály lesz vennem, mivel ami volt azt eladtam már.

Emi! Medina már előttem jól leírta a Prevenárt. Bius is most fogja kapni a másodikat.

Még a levegőztetéshez: nekem anno a védőnöm azt mondta, hogy -5 fokig ki lehet nyugodtan vinni a picit, de inkább olyankor amikor tiszta a levegő. Ilyen párás időben, mint a mai nap is volt, nem ajánlja. Ilyenkor még én sem szeretek kimenni, csak nekem muszály.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Ígértem képeket nektek. Most is hozok párat, valamint holnap felrakom a hétvégi korcsolyás képeket is.
Kép Imádom a túró rudit
Kép
Kép

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Lekri!
Holnap megkeresem a lángos receptünket és átküldöm neked. Ezt el lehet rakni a fagyasztóba is, és akkor és annyit veszel elő a tésztából, amennyit akarsz.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Köszi a gratulákat.
Na, ma voltunk a Heim Pálba az arcával és a popsival és azt mondták, hogy hiperszuper érzékeny a bőre és a nyál meg a hideg meg a szárazság szétbabrálta a bőrét. Kenegetni kell. Olyan krémet is kaptunk amit asszem Mezsó te írtál, így akkor sudocremet nem veszünk, mert háromféle akármit is kaptunk és ha nem múlik egy hét múlva vissza kell menni.
Halljátok, ez a Heim Pál .... :shock: :shock: nagyon kemény, rengeteg gyerek, és a fele kisebbség. Nekem is jött egy tizenöt év körüli lány babakocsival :shock: , erre mit mond? Nem állnál arrább ba.d meg? Hú, féltem, hogy elkapunk ott valamit. Szerencsére szinte rögtön behívtak, de én nem mertem semmihez sem hozzáérni. Kemény.
Ja, és egy gyors helyreigazítás, mert félreértettétek Lekrit:
lekri írta:Anetto
gratula a kiskukacoshoz :lol: :lol: :lol:
megkérdezhetem mi van kiscicával?olvasni szoktalak titeket "oda át"


ez a másik topik a 2009 augusztusi babák - ott vagyunk mi együtt kiscicával :)
de tényleg poén, hogy pont engem is most simán beraktatok közéjük, pedig én voltam még anno nagyon a kimagyarázós dumájuk ellen, Nono Mary Marcianyu, stb. mellett... :)
Mary, én bizony az iwiwen sem látom a szlaszámot, püt majd írok.
Lituka, jó hogy feltetted a cipőkérdést, most ez tényleg biztos minden családnál aktuális...
Sétáltatni én ebben a hidegben nemtom kivinni, annyira sír odakint, ha mégis ki kell menni, már előre tök ideges vagyok, remélem gyorsan eljön a március :)

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


pumpóka: "pumpóka stílus"-->nem csak erre vagy jó!! :lol: De örülök,hogy tetszett,meg annak is hogy jól éreztem,hogy erre a cipős témára is hogy fogsz reagálni.Egyébként én nagyon szeretem az általad írt sorokat olvasni,mindig olyan jó kedvem lesz tőled. :wink: :D És köszi az infót Tescós pelenka ügyben,mi is szeretjük használni,ha 2ezerbe fog csak kerülni,azt hiszem mi is bespájzolunk majd belőle.Mikortól van ez az akció??Hozzánk mostanában nem jut el a Tescos újság,úgyhogy ezért vagyok olyan informálatlan. :cry:

liliputi cipő: köszi mindenkinek aki megemlítette,mert erre viszont nagyon felkeltettétek az érdeklődésemet!!Szerintem utána is fogok nézni.Ez tutkóra tényleg jó lehet! :)

kerekes:
nagyon édes Petra,és a lányaid is a képeken!! :wink:

anetto:
örülök,hogy nincs komolyabb gond akkor a Máté bőrével!Meg hogy ezek szerint nem mandarin allergia... :lol: Heim Pál tényleg durva lehetett! :shock: :shock: Amit én írtam az a hidrokortizolos krém azt hiszem ez a neve.Na most ne nézzetek hülyének ám,mert gyógyszertári kikevert,és legutóbb a recepten láttam a nevét,a tégelyre nincs ráírva.Csak tudom,hogy árulják tubusban is,gyárilag gyártva,de az drágább...Így is a tégely is tök pici a miénk,és ez is 800ft... :shock: :shock:

Blanka ma megint nagyon nehezen aludt el...7-9-ig ment az esti ordítós műsor,és 9kor valahogy megnyugodott,és azóta alszik.De nem tudom mostmár végképp miért csinálja,és nagyon de nagyon kivagyok,hogy nem tudok rajta segíteni!! :cry:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Nem is meséltem nektek ma hogy jártam...Van egy elég rég elhanyagolt fogam :oops: ,amire már fogorvos rá mondta az áment,hogy ki kell húzni,de tudtam,hogy car állapotban van,így mindig húztam halasztottam a dolgot.Igazából már annyira el van halva hogy nem is fáj,meg a belseje is üreges,szóval selejt az egész.És ma letört belőle egy pici darab reggeli közben,és csak a hiányt vettem észre a fogat nem,így valószínű lenyeltem...Nem nagy darab ami hiányzik,de akkoris lenyeltem,és nem voltam azóta még WC-n sem.Mondjuk csak kiürül belőlem,nem fogom analizálni.Ez még a kisebbik dolog,a baj hogy már előre félek a fogorvoshoz elmenni...Én tiszta para tudok lenni ha fogdokiról van szó.Attól meg pláne rettegek,hogy át ne passzoljon szájsebészetre vele... :? :cry:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Pumpó,
csütörtökön talizunk vele, akkor megkérdezem.Tényleg kicsi a világ :lol:

Medina,
köszi az infót a Prevenárról!
Akkor nekünk is csak kettő lesz :)

Zsuzsa,
nagyon cuki Bianka, de a nagytesók sem piskóták. Igazi szépségek mindannyian!

Gabo,
nem vagyok benne biztos, hogy Siesta márkaboltban kapsz Salus cipőt. Én a Heim Pálban fogom venni. Egyébként a honlapjuk ugyan - ahogy Litu is írta - szerkesztés alatt áll, de azért tartalmaz némi infot. Van egy telefonszám is, amin érdeklődni lehet.
http://www.saluscipo.hu/

Kép
emi29
 
 


Mezsó,
pedig jobb ezen minél hamarabb túlesni! Ne halogasd tovább és menj el fogorvoshoz!
Sajnálom, hogy Blanka nehezen aludt el :(
Kitartás!

Kép
emi29
 
 


kerekes: hűűű Petrát írtam Bianka helyett... :oops: :oops: jujj de ciki :oops: bocsi most láttam meg! :oops:

emi: hallottál biztos rajtam kívül még olyanról aki ennyire parázik a fogdokitól. :roll: Max 1hétre van szerintem szükségem,hogy megembereljem magam,mert azt ma beláttam,hogy ha letört belőle 1darab,akkor bizony az egész letörhet,és minél több törik le belőle annál kevesebb az esélye hogy sima fogorvos is ki bírja húzni. :cry: De na buta vagyok biztos,de én félek a fogdokitól,24/mindjárt 25 :lol: /éves léttemre. :oops: 8) :roll: Ez van.

Kép

Kép
mezsó
 
 


Sziasztok!

Most írok gyorsan, amíg a Marci alszik még.
Hát amin átmentünk a napokban...Leírom.

Az úgy kezdődött, hogy pénteken kelett menünk a Prevenás oltásra.
Apa itthon is maradt, hogy ebbe a kva hidegbe ne kelljen gyalog mennünk. A rendelő elött egy darab parkoló nem volt, csak sokkal sokkal messzebb, és hogy ne keljen a Marcival a hidegbe sétálgatni, megálltunk a járdán.
A dokinál minden ok volt. A méretei: 83cm, és még mindíg 12kg :)
Nagyon barátkozós volt, űlt a dokival szemben az asztalon és dumált neki :D
Gyorsan végeztünk, kb 10 perc, de mire kimentünk, már ott figyelt az autón a kerékbilincs! :x Még szerencse, hogy éppen ott voltak, pakolták a többi autóra is, így Apa elkapta őket, hogy vegyék le. Erre mi volt a válasz?! Majd megvárják elöbb, hogy az a másik az Audis jön-e, mert ha igen, akkor neki leveszik még féláron...20 percet vártunk, mire jól fehúztam magam, hogy ott ülünk a gyerekkel, ők meg semmit nem csinálnak, úgyhogy kézbe vettem a dolgokat. Mint egy dúvad mentem oda, hogy azonnal vegyék le, mert it üéünk a 8 hónapos gyerekkel a kocsiba.
15.000.-helyszini+3.000.- postai befizetés volt az ára. Tök jó! Miközben szedték le, hívta a páromat az Apja, hogy összetőrte az autót...Hát erre mit mondjak?
A szombat elég eseménytelenül telt(vagy csak már nekem tünik annak).
Vasárnap lement Apa, hogy beindítsa a kocsit, mert du cseréltek volna az Apjával, hog bevigye az ő autóját megcsinálni, és nehogy ne induljon be.
Mondanom sem kell, nem indult. Kb egy órán keresztül szarakodtak a bátyámmal, nem sikerült bebikázni. (közben volt egy kis közjáték Apósékkal, de az most nem lényeg) Miután nem sikerült. elmentek s vettek egy aksit 27.000.-
Végül kicserélték, és minden ok lett.
Viszont a hétfő!!!!! Hát azt nem kívánom senkinek!!!
Ugye már írtam, és láttátok a videón, hogy Marci próbálgat mászni. Még ugyan eléggé gyatrán megy (ment) neki, de próbálkozik. Du. eraktam a hálószobába aludni (pici kora óta ott alszik napközben, csak este alszik a saját ágyába). Elis aludt egy pillanat alatt. Gyorsan elszaladtam a mosdóba. Még 2 perc sem volt, elindúltam megnézni, hogy minden ok-e. Mire halottam egy nagy csattanást, és a Marci ordítását!!! Leesett az ágyról. :( Pedig nagyon körbepakoltam paplannal meg párnákkal. Hogy tudott 2 perc alatt felébredni, átmászni a kupacon, és leesni? Majdnem megállt a szivem! Ráadásul nekünk elég magas az ágyunk (40-50cm magas)
A homlokán lett egy piros dudor. Szegénykém nagyon sírt (meg én is), de hamar megvígasztalódott. Mire Apa hazaért (kb 30perc), már semmi baja nem volt. De akor is nagyon megijedtem! Utána egyfolyrába azt figyeltem, hogy minden rendbe-e
Természetesen a délutáni alvásnak ezzel lőttek, ami azt jelentette, hogy este mire megfűrdettem, megetettem, bealudt a vacsiján. Még a felét sem ette meg. Leraktam aludni.
11-fél 12 körül kezdődött a játék: először arra ébredt fel, hogy feltérdelt (mostanában ez a mániája), és nem tudta mi van. Vissza fektettem, elaludt. 10 perc után megint sírt. Kivettem, megnyugodott, vissza aludt. Utána már üvöltött, és a kezembe sem akart megmyugodni, adtam neki vizet. Ivott, megnyugodott, vissza aludt. Kb 20 perc után megint üvőltött. Bevittem magunk közé. ott mindíg megnyugszik, de ott sem volt jó neki.
Lényeg a léneg, hogy mire rájöttem, hogy az a baja, hogy éhes, már elmúlt egy óra. (még az a szerencs, hogy "jelbeszédde" magyaráz! :lol: Mostanába ha éhes, legyezgeti a száját. Olyan, mintha integetne, csak közben bigyózza a száját (nem tudom másként leírni :lol: )
Úgyhogy megetettem, megnyugodott, vissza aludt. Innen már nem ébredt fel, de olyan 20-30 percenként nyöszörgött. Nem aludtam semmit. Fél 6-kor meg jött a reggeli.
Aztán azzal szenvedtünk, hogy vissza szoktassam nappalra az ágyába, ami nem igazán tetszett neki, nem is aludt csak kétszer háromnegyed órát.

Viszont!!! Tegnap gyönyörűen elkezdett mászni!! Na nem tökéletes, mert közben még lehasal, meg ugrál, de olyan gyors! :shock:

És! Felült velem szemben(ezt sikerült lefényképeznem)

És! Felállt!!! :shock: Ha nem csúszott volna a zoknija a parkettán, teljesen felhúzta volna magát az ülőgarnitúrán, így most a derélszögig jutottunk!

Teljesen kész vagyok tőle!!! Mindent egy nap alatt akat megtanulni?! :D


Bocsi, ha sok lettem!
Most megpróbálok vissza olvasni, mert napok óta nem sikerült (és szerencsére írtatok jó sokat! :D ), aztán reagálok.

Íme a képek:

Kép
Kép
Kép (na jó, tudom még nem tökélrtes... :lol: :D )
Föl ült jobban is, de arról sajna lemaradtam, mert nagyon izgatta a fényképezőgép, és mindíg mikor meglátta el akart indulni felé :D

Kép
marcianya
 
 


Marcianya: De jó, hogy ismét látom ezt a tüneményt. :) Sajnálom, hogy ennyi rossz ért benneteket és hogy Marci is leesett. Jó hogy nem lett semmi baja. Ne hibáztasd magad, szerintem ez mindenkivel előfordult már. Legalábbis velem igen.
Szép nagy baba Marci. Húúúú! 12 kiló?? :shock: És nagyon ügyes is. Ati is most próbálgatja a felállást és a felülést. Mászni már szépen mászik, pedig azt mondják, hogy amelyik baba kúszik, az nem mászik. Na mi ezt megcáfoltuk. Neki mindkettő megy.
Nekünk is lentebb kellett rakni már az ágyát, mert majdnem kimászott.
Sajnálom az éjszakákat. :(

Rossz alvóknak: Nem lehet, hogy fázik a pici és azért nem alszik? Csak mert én úgy altattam régen Atit, hogy rugi + hálózsák (ujjatlan) + paplan. Mindig felkelt úgy éjfél körül és sírt. Nem akart visszaaludni. Most adok rá mindig még a rugira egy hosszúujjú polót és nem kel fel. Végig durmolja az éjszakát. Van hogy annyira jól alszik, hogy holkol. :lol:
Éjszakára mindig lentebb vesszük a fűtést, persze nincs nagyon hideg, úgy kb. 19, 20 fok, de mindig kitakarja magát felül. Ezért öltöztetem be így.

Edina


Kép
medina83
 
 


sziasztok

nálunk mióta nem eszik éjjel elég jó éjszakák vannak.álltalában 1x fel kel 1-3között.iszik pár kortyot és alszik.5-7között adok neki tápszert és van még,hogy vissza is alszik.ma 9előtt keltünk :)



ma nem kell főznöm.apa itthon lesz és csinál pacalt.imádom (pacalt)



na azt hiszem Kristóf hamarosan feláll.rajtunk már állandóan felhuzza magát,az előbb meg megkapaszkodot a relax fotelba és majdnem sikerült neki

ma visszük mérésre ha ez az ónos eső engedi?másnál is esik?


Marcianya
sajnálom,jó,hogy nem lett semmi baja.viszont ennyi rossz után mindig valami jó szokot jönni :wink: :lol: :lol:
annyira helyes a fiad és nekem nem pufi hanem tök arányosnak tünik.(tudod Levim ilyen volt,bár ő csak 1évesen) ti is ilyen magasak vagytok?

Medina
jó,hogy irtad,mert már akartam kérdezni kinél hány fok van bent a gyerkőcnél?Kristófnál 18-20fok között.de 20van már azt se szereti nagyon alváshoz.

most tengeri sós vizet párologtatok a lakásba és elmult a köhögése :lol: :lol:
Vendég
 


huh
apát is imádom :D :D :D de a pacalt is :wink: :wink:
Vendég
 


Lekri: Örülök, hogy jobbak az éjszakák. :) Ügyi Kristóf is.
Küldhetnél egy kis pacalt! :wink: Nyam-nyam! Én is nagyon szeretem!
A végén, hogy zárójelbe tetted a pacalt, olyan mintha csak azt szeretnéd, a párodat nem. :lol: Na de csak viccelek!!!! :)
Szerintem a 20 fok ideális. Nem kell hozzászoktatni őket a meleghez. Jobban alszanak, ha van levegő.

Egyébként mi a helyzet nállatok? Tudod a lány halála óta?
Szörnyű lehetett akkor. Gondolom ki se mertél menni nagyon sétálni.

Edina


Kép
medina83
 
 


Na pont írtál, mire én is! :lol: Szóval érted!

Edina


Kép
medina83
 
 


Most akkor megpróbálok reagálni.

Anetto, Klarka örülök, hogy minden rendben van a pocilakókkal! Klarka tényeg nem semmi így vizsgázni!!!
Anetto örülök, hogy írtál! Mi ugyanezért a problémáért mentünk, de a Madarász u.-i korházba. Hát az sem volt semmi! Már elég régóta közdünk a bőrével, mondhatni születéseóta. A dokibácsink írt föl egy szeroidos krémet, ami szépen elmulasztotta az arcáról, de a lábán és a popsiján is volt folt, azt nem akarta. Úgyhogy mi is mentünk a bőrgyógyászatra. Marcinak is hiperérzékeny a bőre, azt mondta a doktornéni, hogy nagyon enyhe ekcéma, amit állítólag ki fog nőni.

A cipő kérdés nem egyszerű! Én már próbáltam a iliputi cipőt, de olyan buci a Marci lába, hogy nem jó neki. Nagyon magas a rüsztje, úgyhogy nem könnyű cipőt venni neki.
Jó hogy szóbakerült a téma, mert teljesen tanácstalan vagyok.
Megnéztem a clarks cipőket, de szerintem rá kel próbálnom, mert csak a nagyon puha cipőkbe van esélyem belegyömöszölni a lábát.

Az evésről: Én is adtam már 7 hónapos bébiételt, amibe van túró, meg olyat is amibe joghúrt van, nem lett tőle baja.
Azt mondta a doki, hogy már adhatok neki minimális tejterméket, johurtot, túrót, sajtot, sőt még túrórudit is, persze szigorúan csoki nélkül. De hogy adjak neki túrórudit, ha nincs neki még foga?

Az avás mostanába nálunk sem egyszerű, főleg nappal nem akar aludni. De éjszaka is gyakran megébred. Eddig csak egyszer-kétszer kellett neki adaadnom a cumit, és már aludt is, de most mindíg vissza kell pakolnom, mert feltérdel.
Mindenkinek részvétem, ak szenved az alvással!

Mary írok, amint lesz időm! Persze megint nem akar az ágyába aludni, most is itt jatszik. Remélem sikerült megoldani az anyagigomdjaitokat. Tudom nem gyszerű!
Látod nálunk is mindíg van valami. (na azért ennyire nem komoly a helyzet!)

Na most már eldugultam, mert a végén már megint kiírtom a topic-ot!
Tuti elfelejtettem egy csomó mindent, amit akartam írni!

Kép
marcianya
 
 


:) miután elolvastam rájöttem :)

semit nem mondanak Nóra haláláról.állitólag majd most lesz a hónapba sajtó tájékoztató.de Decemberbe is ezt mondták.sétálni kimentünk végül is de csak világosba :)
Vendég
 


elnyamogja,szét olvad a szájába a rudi.meg csak kis falatkákat adj neki. :lol: :lol: :lol: imádni fogja
Vendég
 


Köszi a dícséreteket! :D

Medina lehet, hogy melege van. Mikor lerakom tuszta vít a feje, úgy megizzad vacsi közben. De mindíg betakarom. Biztos hülye vagyok (sőt most már tuti), de mindíg attól félek, hogy megfázik.Én egy hosszu ujjú rugdalózót adok rá, és betakarom paplannal. Ezzel még nem lenne baj, de behúzom az ajtaját, mert kint tv-zünk, és ne zavarja, de mostanában úgy fűtenek (panel), hogy többször is kinyitom az ajtaját, hogy menjen be levegő. Aztán mikor mi is lefekszünk, kinyitom teljesen, de így is val legalább 25-26 fok. Meg is nézem lejebb-e lehet venni a fűtést a szobájába.

Lekri én 156cm. vagyok, Apa kb 175-180. Az tuti, hogy nem ránk ütött! :lol:

mi már teljesen leraktuk a járókát, a kiságyat még nem, csak félig, de nem is tudom, hogy fogom kivenni az ágyából ha lerakjuk(pont a méreteim miatt), mert így is alig érem el.

Kép
marcianya
 
 


Kerekes
nagyon helyesek a csajok. :lol: :lol: a 2 nagy hasonlit egymásra és a 2 kicsi.
véletlenül vettél fel Msnre? :wink:

köszi a recit előre is
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: