Új privát üzeneted érkezett!

Mary, Isti se bír sokat a járókába, most van egy nagy szőnyege, azon játékok, és azon elvan, neki még ez elég terep, még messzebbre kevesebbszer merészkedik.... dehát ő még csak két napja mászik. Amúgy vele is kell foglalkozni, az, hogy ma hagy egy kicsit kibontakozni, ritkaság... :) Én ha mosogatok, akkor beültetem az etetőszékébe, mutogatom és mondom neki, hogy mit csinálok, miket mosogatok, és arra figyel. Meg van egy pihenőszéke, abban viszem ide-oda, ha mosok, teregetek, vasalok.... ezeket szereti nézni. Takarítás meg akkor folyik, ha az apukája is itthon van. Ő fél a porszívó hangjától, ezért egyedül nem tudom megcsinálni.

Főzni pedig bevallom én nem szoktam, párom hoz kaját onnan, ahol ő is eszik napközben, egy nagy céges konyha: Egyszerűen erre már nem jutna időm és energiám, úgyhogy ezt nem erőltetem. :oops: Amikor alszik, vagy én is pihenek vele, vagy végzek valami házimunkát, vagy netezek, olvasok, kikapcsolok...

Kép

Kép
nóna
 
 


A könyv ez:
http://bookline.hu/product/home.action?type=22&id=44525

majd írhatok még róla, csak Trudi is nagyon elkezdett pakolni...
Vendég
 


Ollem
na kaptatok már segitséget?vannak még segitő emberek?
NLC.t kipróbáltad?

séta
hát mi szinte menden nap sétálunk.kell a gyerekeknek a levegő.jól beöltöztetem őket és irány.ma is voltunk postán és boltban :lol: :lol:
Vendég
 

 
 

Séta: Mi is minden nap megyünk. Én is postán voltam ma, meg a szemétdíjat kellett befizetnem. Kb másfél óra lett a sétából, de Ati is jól be van öltöztetve.

Edina


Kép
medina83
 
 


FÁNK ÉS LÁNGOS recepteket fogadok priviben.remélem lesz aki megszán egy ......................... enGEM :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Nona,
Igen több fokozatban dönthető az ülésünk, de Lili már ül benne. Nem a legfelső fokozatra van állítva, hanem középre.

Virág,
de jó, hogy te is jöttél!

Kép
emi29
 
 


Az este összeröffentem a barátnőimmel egy kis "megbeszélésre".Megígértem a férjemnek,hogy pontban éjféli 12-kor otthon leszek.De a buli túl jól sikerült,koktél,tánc,még több koktél és az idő elszaladt.Végül hajnali háromra értem haza,mondanom sem kell,hulla részegen...
Épp becsuktam magam mögött az ajtót mikor a kurva kakukkos óra rákezdte:
KAKUKK,,,KAKUKK,,,KAKUKK,
Mivel tudtam hogy a férjem fel fog ébredni a zajra gyorsan én is rázendítettem.....
és kakukkoltam...még kilencszer.
"Megúsztam egy veszekedést"-gondoltam és büszkeséggel eltöltve eme zseniális ötletért-szép nyugodtan lefeküdtem a férjem mellé.Az utolsó gondolatom elalvás előtt az volt,hogy mennyire okos és fürge eszű vagyok,még a kritikus pillanatokban is feltalálom magam.
Másnap mikor a férjem reggeli közben megkérdezte,hánykor értem haza,lazán válaszoltam,hogy pontosan éjféli 12-kor,ahogy megigértem!Nem szólt semmit,sőt,még kételkedni sem látszott.
Na ezt megúsztam,CSODÁS!!!!...gondoltam...
...mikor megszólalt:
_Apropó,ki kéne cseréltetni a kakukkos órát!
-Igen?és miért szerelmem-kérdeztem remegve.
Mire ő:
-Hááát...az éjjel felébredtem mikor hármat kakukkolt és a fene tudja hogy miért vagy hogyan,de utánna azt kiabálta,hogy "BASSZA MEG!!!"...aztán még négyet kakukkolt és miután végig hányta a folyosót,másik hármat kakukkolt,miközben majd megszakadt a röhögéstől.Utánna még egy kakukk,majd botladozás közben rálépett a macskára és összetörte a telefonasztalt a nappaliban.Az utolsó kakukkot már mellettem az ágyban adta ki magából,aztán egy fingás kiséretében egyszerűen elaludt.Ennyi.Mit szólsz hozzá,drágám???
Vendég
 


az lemaradt ez vicc :)
Vendég
 


FÁNK ÉS LÁNGOS recepteket fogadok priviben.remélem lesz aki megszán egy ......................... enGEM Laughing Laughing Laughing
Vendég
 


Csajok!!Képzeljétek Blanka fél7 körül elkezdett nyűgösködni,és bevillant mi van ha ő átállt arra hogy fél7-re kész lefárad,elege van a napból és ennyi.Mert ez többször előfordult már.Na mondtam apjának gyorsan elvisszük fürdetni.Ez meg is történt,és megkapta az esti tápszer adagját,megette és ALSZIK!!!!!!!!!Egyből!!!!!Nuku ordítás,szenvedés!!ALSZIK!!Na de csak diszkréten merek örülni,mondhatnám úgy is hogy csak nyugtával dícsérem a napot,mert nem tudom még hogy ez a normális nagy alvás-e amit este szokás...Értitek?? :wink: De ha 1óra múlva is durmolni fog még... :D :D :D :D :D :D akkor 3.napra sikert hozott a Suttogó???Jó volna. :roll:

nóna: tök jó,hogy ilyen sokat tudtál ma jönni. :wink: Mi is ezt a nézetet vallottuk Blankával többnyire hogy csontig hatoló hideg van,nem megyünk sétálni.Kifejezetten rühellem azt a tortúrát amivel télen egy sétának neki indulás jár. :? És Blanka is utálja azt a millió réteg ruhát amit rárángatok.Na de!!!Ma valahogy megembereltem magam,és elmentünk délután boltba.Kb.a boltban bent töltött idővel,sétával együtt 2órát voltunk el,de szerintem jót tett neki nagyon!!Aludt is a szabad levegőn,és lehet hogy ezért is aludt most el könnyebben??Ki tudja?Nekünk van egy termó kertésznadrág szerűje,az alá adtam neki harisnyát,egy pulcsi volt még rajta,meg persze kombidressz,és a harisnyára zoknit is húztam,arra ment a kiscsizmája,így ment az overállba.Így volt ma kint.Autósüléssel hogy állunk??? :lol: Úgy hogy én azon háborgok már,hogy nincs autónk de mégis kell vegyünk,mert más a sajátjával szokott minket furikázni. :roll: Pl.Blanka a betegsége miatt havonta 1x megy Szegedre kontrollra.Ilyenkor após visz le minket,de akkoris kell hogy vegyünk autósülést sajna.Hordozóba már Blanka is necces hogy szállítva legyen.Beleférni belefér de kilóg a lába. :lol:

Kép

Kép
mezsó
 
 


ollem: na tök jó,hogy a Penny-s pelus is jó!Az hány ft??Én ma vettem Spar-os pelust,nem volt drága,pont annyi amennyibe a no name pelusok szoktak kerülni,és igazából először az tetszett meg benne,hogy Blanka méretében is 42db van 1 csomagban!!Úgy utálom,hogy Blanka ugye már majdnem 13kg,és ebből a nagy pelusokból mindig kevesebb vagy 1csomagban,és ráadásul drágábbak is!!De a Spar-os pelus 42db-os ami nekünk kell.És nagyon klassznak tűnik.Most raktam rá estére az elsőt,kíváncsi vagyok hogy tartja majd a pisit. :)

nóna: Blankus is utálja a sötétet,ő is sír ha úton vagyunk valahol,de szerencsére ő elalszik ha rázza a kocsi. :)

Kép

Kép
mezsó
 
 


na az tök jó MEZSÓ :)
Vendég
 


Sziasztok!

Felvevés-letevés: nem tudok hozzászólni Máté éjjel ha fenn van nem sír.igy nem is szoktam kivenni a kiságyban altatom vissza

Nóna Zsú jó hogy jötettek :)

ja és enyimgyereket sem mértem már 2 hónapja..ma ráálltam vele a mérlegre..10 kg :) én meg 61 :D azért a jólesik magamnak hogy lement már 25 kg rólam...hihetetlen :D

Istvánka nagyon aranyos :)

Medina: semmi baj ki igy gondolja ki ugy...:) nem bízom a zöldségesben de viszont sztem a bébiételekre odafigyelnek mert muszáj odafigyelniük hisz ellenőrzik őket...de mind1 is..ebben is tényleg ki igy ki ugy gondolja..én nem ítélem el aki maga főz..majd tavasszal már énis fogok ha lesz saját zöldségem.:)

ja és örülj hogy picifiad ennyit alszik..Máté pl két napja egész éjjel mászik a kiságyban és kapar..alszunk vagy 5-6 órát majd reggel fél8 óta ma pl egy fél órát aludt napközben...estig fürdésig semmit..én már ettől vagyok ki :)

Pumpi: imádom a hszeid meg téged is és teccsó gazdaságos Mukidat is :)

Suttogóról annyit hogy énis eladtam már mindkét kötetet mert annyira felidegesített..meg nem is volt rá szükség..

kerekes örülök hogy te is írtál :)

séta: pulcsi és gatyesz...rá az overál és még körbe csavarom pléddel és kesztyű és sapka és kapucni :)

autósülés: mi már 2 hónapja azt használjuk. sokkal kényelmesebb neki mióta stabilan ül és a kgja is megvolt már cseréltem is le.

Kritta: nagyon aranyosak vagytok :)

Nono: ... :D hát ez haláli :) de legalább már 3 pontig eljutottál :D csak igy tovább :)

Mary: remélem már holnap...

na hulla vagyok mennem kell apáért...ebben a hidegben...grrrrrrrrrrr...
Vendég
 


Mezsó!

A penny-s pelusból Boginak Maxi kell (7-16 kg) 2290 Ft vagy 2190 Ft azt hiszem és 50 db-os. És nagyon édes nyuszi van rajta! Elől hátul! És szerintem nagyon jó. Pisi talán egyszer folyott ki. Kaki azért szokott, de az csak akkor amikor nagyon híg és sok....amúgy tök jó!!!
örülök, hogy Blanka jól alszik!

Lekri!

Vannak még segítő emberek!!!

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


mezsó! akkor lehet, hogy a túlpörgés volt Blanka baja? a könyv azt is írja ha a babák túlpörögnek, nehezen alszanak el és éjjel is többször fennt vannak. ezért is fontos a napközbeni jó alvás. minél kipihentebb egy baba (nap közben) annál jobban alszik éjjel.
én még este 6 körül altatom egyet Zsófit, alszik is fél órát. így ráérünk fél 9-9 körül fürdetni, és reggel sem kukorékol 7-kor.

hát nem tudom, mindenki maga tudja, de nekem nagyon bejött a Suttogó könyv. Múltkor volt az egyik újságban, hogy sokan használják ezt a módszert, pl. Liptai, Várkonyi Andrea...stb. jó ez csak egy dolog tudom, de szerintem sok jó, és igaz dolog van benn. de nem akarok lavinát indítani ám!! ez csak az én véleményem! :P

Kép
gabo001
 
 


Lányok!! :D :D Blanka még mindig alszik! :D Előbb volt egy nyekergés mondjuk,de oda sem mentem...és most megint csend van. :roll: ez így okés nekem nagyon. :) Tegnap még nem gondoltam ám,hogy ma ez lesz. :D

ollem:
lehet egyszer azt is kipróbáljuk akkor. :D A penny-s 200ft-al olcsóbb és 8db-al több van benne.Spar-os is mintás. :D Cuki. :D

gabo: valami ilyesmire gondolunk mi is...többször volt már,hogy 6 fél7körül elaludt vagy ebben az időben nyűgös lett.Ma futott át az agyamon,hogy mi van ha fáradt?Ha neki fél7-ig tart a nap,és addig van energiája??Mégiscsak egész nap,kúszik-mászik,áll,ül egyebek...ezek több energiát emésztenek fel mint amikor még csak gurult.Nem? :) Lehet átállt egy olyan napirendre ami abból áll hogy fél7fürcsi és 7.00 alvás???Na majd meglátjuk.Fő hogy alszik végre.Amúgy Blanka napközben össze-vissza 1órát ha alszik általában...sajnos. :cry:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Ollem örülök :) :)
Levinél mi is a Pennyst használtuk és nagyon jó volt :) :)
Vendég
 


lituka! gartula a kilókhoz! fogyózol, vagy csak lement? Tornázol esetleg?

Séta: ilyen hidegben mi délelőtt megyünk max. 20 percet a boltig meg vissza. annyi bőven elég neki is.

Kép
gabo001
 
 


Sziasztok!

Nagyon helyes Istvánka!

Zsuzsófi, Nóna, Kerekes, Virág jó, hogy írtatok!

Pumpóka, nagyon édi baba Zsófi! Látom nagyon el van a fiúkkal!

Lekri, én tök komolyan azt hittem, hogy ez veled történt meg, kb. a vicc felénél jöttem rá,hogy nem :wink:

Mezsó, szorítok, hogy az éjszaka is így folytatódjon, ahogy az este, Blanka alvásával kapcsolatosan! Jó lenne, ha beállna ez a rendszer!

séta: Én az erkélyre teszem ki Bálintot, szigorúan max. 1 órára, jól beöltöztetve. Mivel most itt Pesten szmog riadó volt a napokban, így most oda sem vittem ki.

Autósülés: mi is december óta használjuk, és ő is nagyon szereti, bár el szokott aludni benne hamar. már nagyon kinőttük a hordozót, ideje volt váltani. Csak 2 bajom van vele: ha vásárolni megyünk már kézbe kell bevinni, nem lehet hordozóstul a bevásárló kocsiba tenni...plusz ha hazajöttünk hordozójába hagyhattuk addig, míg csizmát, kabátot levettük, ill. kezet mostunk, most a zsákjába nem tudom hova tenni...

Kép
tim27
 
 


Azért hagytam előbb abba így hirtelen, mert Bálint baba fél órás alvás után úgy gondolta, hogy felébred...plusz még az ujjamat is becsuktam az ajtóval együtt...



Emi, akartam már többször írni, hogy úgy örülök, hogy a másik topic ellenére írsz ide!!!


Lituka, hihetetlen,hogy Máté nem sír...Ez nem semmi! Igazi férfi!

Na, remélem az este folytatása nyugisabb lesz..Csak egyszer aludnám át az éjszakát..Na jó, kibékülnek egy egyszeri ébredéssel.

Többi fáradt anyukának is ébredés mentes jó éjszakát!! : :wink:

Kép
tim27
 
 


tim: jó hogy Bálintot ki tudod tenni az erkélyre is levegőzni!!Én is kibírnám tenni Blankát,mert erkély az van,de Blanka nem szeret egy helyben lenni,pláne ha be van bugyolálva,és le van kötözve a babakocsiban.Minimum amit elvár,hogy legalább a környezet folyamatosan változzék körülötte. :lol:

Kép

Kép
mezsó
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anettoo 2009.06.11 13:51-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anettoo 2009.06.11 13:51-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Kritta, köszi a hiányolást. Van, hogy csak olvasásra van időm, mostanában azért elég rendesen pörög a topik. Én már adok körtét, nincs tőle baja Emmának.

Tim,
akkor írom, hogy Emma kb. mikor és kb. mennyit eszik (bár így utólag látom, már nem annyira téma):
7óra 240ml táp
10 óra 140-160ml gyümölcs
13 óra 220-240ml főzelék
17 óra 140 ml tejpép és/vagy gyümölcs
21 óra 240ml táp

Próbáltad esetleg keverni a saját főztödet üvegessel? Mindig egy picit több saját, így hátha megszereti azt is.

Lituka!
Hát nem semmi terveid vannak. Én párszor voltam még gimis koromban fűszerpaprikát szedni (Kalocsa és környéke, ott rengeteg van), elég kemény munka és macerás (fűzni, szárítani, őrölni). De ha van hozzá kedved… A környéketeken van hely, ahol ledarálják?

Emi, jaj de édes Lili, ahogy tapsol!

Borsika! Nekem a Dm-es pelus nem annyira jött be, nem is tudom már miért, talán vastagnak találtam, viszont a Tescos igen, mi azt használjuk, az sem annyira vészes árban.

Gratulálok Biusnak a hízáshoz!

Borsika, Kritta! Nagyon helyesek vagytok a bébikkel együtt! Máté, Isti, Mukibaba is nagyon édes!

Nóna, egy időben Emma is sírt a sok ruha miatt a séta közben. Én sálat is szoktam tenni az arca elé, igazából nincs tippem, hogy mit csinálj, de azért levegőzni jó dolog, ha csak 15-20 percet is. A hideg minket nem zavar, tegnap csak a szmog miatt nem mentünk.
Érdekes, amit írsz a pelusokról, mert én a Pamperst éppen azért nem szeretem, mert nem gumis a derekánál, a Tescos viszont igen.

Nono! Szia! Miért törölted ki amit írtál????
Mi van veletek?

Mezso, hogy telt az éjszaka? Te ugye védőnő végezttségű vagy? Van valami protokoll féle, hogy a védőnők milyen gyakorisággal látogatják a babákat? Mi ritkán találkozunk a miénkkel…

Mary! Önkörmányzatnál próbálkoztatok valami segítséget kérni? (Alkalmankénti vagy rendszeres gyermekvédelmi támogatás???)

Anettoo, gratulálok a kisöcsihez! Így legalább nem kell annyi ruhát vennetek… És akkor majd a 3. bébi!

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Sziasztok,

Anetto örülök, hogy minden ok Veletek!!!!

Klarka jól vagytok?

Evés,
igen én is úgy tudom, hogy min. 500ml tejcsit kellene ennie még a miniknek, de Alma nem eszik ennyit, de hát ez van. Ő eszik 460ml tápszert és kb. 700g szilárdat (gyümi+főzi).

Séta,
mi megyünk szinte minden nap sétálni másfél-2 órát, ha hideg van, ha nem, max -10-be maradunk itthon. Jól beöltözünk: harisnya vastag zokni, bélelt naci, h. ujjú body, kardigán és vagy pulcsi és overall, aminek vancsízmája is.
Szerintem kell szokniuk a hideget, mert edzi az immunrendszerüket, és kevesebbet lesznek betegebbek, ha bírják a hideget! Az arcát mindig bekenem, mert kipirosodik a hidegtől.

Alvás,
hát nagy szerencsénk van, Alma pár napja 4-5 alszik, mint a bunda, 8-kor este letesszük és reggel 8-ig alszik! Nappal is alszik 2x, és a séta közben is kb. 3/4 órát.


Kijött a felső fogunk, de csak az egyik, nem egyszerre a kettő, van 3 fogunk!

Nono, miért nem írsz, ha itt vagy???? Annyian hiányoltak, köztük én is!

KépKép
kisfruzsi
 
 


Ja és gázmizéria:
itt Szlovákiában ma van már rendes távfűtés végre 3 napig csak 19 fok volt itthon!!!! Nagyon hideg volt! Jól hozzászoktunk a 22 fokhoz :lol:

KépKép
kisfruzsi
 
 


Sziasztok!

Kisfruzsi, köszi az érdeklődést!
Megvagyunk, csak most tanulok ezerrel, mert kb. 4 naponta vannak vizsgáim! Ez az utsó vizsgaidőszakom, aztán már csak államvizsga.

Baba jól van, nincs gond, a meglévők is:)

Majd még jövök napközben, de most beindítom a napot:)

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


reagálok amire tudok!

Jó, h újra írtatok Virág,Klarka,gabooAnettoo!!!!!!!!! Rakjatok friss képeket!

Virág egy ideig kevesebb tejem volt,de nem kellet se tápser se tejpép. :)

Nóna én is üdvözöllek!Jók a képetietek,a 8 kg az teljesen ideális nem kevés!Itt vannak még vékonyabb babák pl. Kerekes kislánya

Pumpó Jók m :) Muki képei


Köszi a dícsérő szavakat:Nóna,Emi,Lekri,Mezsó,Virág,Atizka!Fruzsi régebben tényleg tiszta apja volt :lol: és képzeljétek a szeme palaszürke maradt :lol: :lol: ami sz.tem Mo-on különlegessebb,mint a kék v. a barna

Zsuzsó örülök h beindult a varrrás és drukk a ház eladáshoz

Mezsó Drukkk az alváshoz! fruzsi most nappal alszik kevesebbet főleg de. a ocsiban meg nem hagyom csak max. 1 órát
:P

Lituka neked mi is a gond anyósékkal?

Atizka örülök h írtál! Rakjál képeket!

Mi is van,h nem mentünk sétálni,de nagyon jókat alszik és napi 1 óra azért kell sz.tam


Anetto örülök h jól vagytok és jó sok fogatok van!Az arcát pistos a nyál csípi ki!



[b]Kérdés!

Én most kezdem el mondani nem szabad Nálatok használ már v.mit?[/b]

Kép
kritta
 
 


Most a Tescoban (jan.8-tól) tök olcsó a Pampers

Szerintetek hülye vagyok h a napi orrváladékát ami sűrű nem leszívom,hanem kitörlöm fültisztítóval?

Kép
kritta
 
 


Még annyit h van egy barátnőm aki a nyugdíjas szüleivel lakik és együtt nevelik a 9,5 hónapos gyerekét .Az anyja egyedül vezeti a háztartást,az apja viszi le a kicsit sétálni.most a csaj kijelentette,h az ő gyerekéhez kell a 3 ember! Kicsit már idegesít :twisted:
Nem mondom meg neki inkább a véleményem,de én pl. decemberben szinte minden hétköznap tök egyedül voltam 9 órát és meg tudtam oldani! :lol:
Sőt még akinek több babája-gyereke van,dolgozik,nagy ház,állatok stb. :?

Kép
kritta
 
 


atizka! a Müllerben a Pampers gumis derekú! Én mindig ott veszem ezért! máshol tényleg nincs ilyen Pampers.

klarka! 2 gyerkő + egy a pocidban + vizsgák ??? Le a kalappal de komolyan!!!! :shock: :shock: :shock:

Nekünk is jó volt ismét az éjszaka. 2-kor megébredt, de csak cumi, és már aludt, fél 7-kor evett! :shock: majd háromnegyed 9-kor úgy kellet felébrsztenem, különben nagyon megcsúszunk a napirenddel! :P

Kisfruzsi! te Szlovákiában laksz? nem is tudtam! közel a magyar határhoz akkor? hú 19 fok nem semmi.... :(

na rohanok főzni Zsófinak. szerencsére nekünk ma nem kell. tegnap letudtam pár napra előre. egy főzelék+túrós tészta.... ez van most nem érek rá másra. ez kitart holnapig!! :wink:

Kép
gabo001
 
 


Sziasztok mamipajtik!

Mezsó,
milyen éjszakátok volt?

És nektek Timi??? Ti hányszor keltetek?

Klarka, Anettó örülök, hogy benéztetek és annak is, hogy mindannyian jól vagytok :lol:

Fruzsi,
gratula a 3. foghoz.

Lituka,
-25 Kg??? Nem semmi! Gratulálok!

Kritta,
hát én nem tudom...., de szerintem az orrszívóval jobban ki lehet szívni a trutyit, mint fülpiszkával.

Nálunk most kint -6 fok van... Töröm a fejem, hogy kivigyem-e Lilkut.. Gyűlölöm ezt a hideget. Ilyenkor mindig befordulok :( Legalább sütne kicsit a nap...

Suttogóra nekünk sem volt szükségünk. Vannak rossz éjszakáink, de szerencsére csak ritkán. Mondjuk Lili egy ideje velem alszik, és fogni kell a kezét, de egyenlőre nem bánom. Olyan gyorsan felnő...

Kép
emi29
 
 


Gaboo,
már az auchanban és a DM-ben is lehet gumis derekú pamperst venni. Legalábbis mi mindig ott vesszük és már egy ideje csak gumis derekút kapunk.

Kép
emi29
 
 


emi! köszi az infot! jó tudni!

kritta! mit csinál a szomszéd csaj akkor egész nap? mi is egyedül vagyunk egész nap....

nono! itt vagy.?... akkor gyere! :P

Kép
gabo001
 
 


sziasztok
csináltam fánkot.

hát a fánkocskáim elég válltozatosak(előszőr csináltam).van köztük lángos formáju,pogácsa formáju és talán 3 ami fánkra hasonlit.kézzel gyurtam,nyujtottam.de Levi szerint Finya-finom :lol: :lol: :lol: :lol:


emlékszem mikor Levi született mi anyóséknál laktunk(1éves és 1napos korában költöztünk külön).ott voltunk a gyerekre6an velem együtt.hát akkor el se tudtam volna képzelni,hogy hogy lehet 1 gyerekkel egyedül lenni.nálunk is volt,hogy más vitte sétálni.foglalkoztak vele sokat.nekem semmit nem kellett csinálni a gyereken kivül még is fáradtan zuhantam az ágyba esténként.

most meg 2 gyerek mellett még számitógépezni is van időm :wink: :wink: :wink: :wink: (alszanak)
meg lehet szokni a jót könnyen :wink: :wink: :wink:

Anetto
gratula a kiskukacoshoz :lol: :lol: :lol:
megkérdezhetem mi van kiscicával?olvasni szoktalak titeket "oda át"

most éjjel csak fél2kor kelt.ivott pár korty vízet és aludt 5.40ig.akkor megetetem és 7.30ig aludtunk
Vendég
 


Lituka: Azta! :shock: Nagyon ügyi vagy! 25 kiló?? Én 3 hónap alatt adtam le 7-et, igaz nekem már csak 5 van hátra. De ez keményebb lesz, mert már többet kell tornáznom. Az utolsó kilók a legnehezebbek mindig. Terhesség előtthöz képest már csak 2 kiló van rajtam. :)
Szép nagy baba Máté. Én is le fogom mérni majd Atit így. Ő kb. 9 kiló körül lehet. Utoljára december elején mérték, amikor megkapta az utolsó prevenárt. Akkor 8 kiló volt.

Spar-os pelus: Én is szoktam néha használni, nagyon jó. Az Aldi-s is ugyanolyan árban van és az is szupi.

Anetto: Gratula a sok foghoz! Biztos, hogy attól van a kiütés. Én is szoktam adni Atinak narancslevet, ha egy kicsit szipog, mert így másnapra már semmi baja és nem szokott kiütéses lenni. Ellenben mikor jött a foga!! Hűűű! :? Az kemény volt. Vegyél gyógyszertárban Sudokrémet. Nekünk ez jött be csak. Egy éjszaka alatt már rendbe hozza a popóját. Igaz elég drága, egy nagyobb dobozzal 2500 Ft.
Gratula az újabb trónörököshőz. És várunk téged a blogra! :)

Séta: Higgyétek el, akármilyen hideg van, jót tesz a levegő! Jobban alszik a gyerek, plussz ha meg van fázva egy kicsit, akkor is segít. A levegő mindig jó!!!

Kisfruzsi: Még jó, hogy nem sülyedt 19 fok alá! Örülök, hogy rendbe van már minden.

Edina


Kép
medina83
 
 


popsi,
nekünk a bepanthen eddig mindig bevált!!

KépKép
kisfruzsi
 
 


Az Aldis pelus az mennyi? Itt van olyan pelus, hogy Albert szerintem az ugyanaz, ugye?? Világos zacskós.. Albert Heim lánc az ALDI is, ha jól tudom.

KépKép
kisfruzsi
 
 


Nem, nem Albert! Nem tudom pontosan mennyibe kerül, nem akarok hülyeséget írni, de 43 Ft/db-ra jön ki. Ennek világoskék a csomagolása és egy nagy baba van rajta.

Edina


Kép
medina83
 
 


Kritta
hiába mondom Kristófnak,hogy nem szabad.nem érdekli.rám nevet és csinálja tovább.
Levi soha nem volt pakolos fajta.Kristóf már most minden tnyitogat és pakol.
Vendég
 


köszi Medina, akor az tényleg nem az!
De akkor annyiba kerül, mint a Dm-es vagy a tesco színes

KépKép
kisfruzsi
 
 


vagy január 15-ig a pampers a tescoban :lol:

KépKép
kisfruzsi
 
 


Hát mi a Libero akcióval jártunk jól. 400 Ft-os kupont adtak a Tesco-ba, gondoltam kihasználjuk és most kivételesen Liberot kap a gyerek. Hát a csaj véletlen 4000-et ütött be. De már csak itthon vettük észre, mert furcsáltam, hogy milyen keveset fizettünk ennyi mindenért és átnéztem a blokkot.
Sajnálom a csajt azért! :roll:

Edina


Kép
medina83
 
 


anetto: örülök,hogy jól vagytok.Bizti a fog csinálja a kiütéseket a popóján.Mi hidrokortizolos krémet használunk popókiütésre,gyerekorvos írta fel ez 800ft,és ez is nagyon jó,pedig nem Sudocrem.Narancs nekünk sem okozott még gondot.

atizka: kérdésed elől nem bújok el,pontosan utána kell nézzek,mert van rá protokoll,de 100%-osan nem tudom neked most visszaadni mit is ír a látogatások gyakoriságáról.De megnézem,és akkor jövök az infóval majd! :wink: Havonta 1x szerintem biztosan kellene...de azért nem jár ám,mert nem ellenőrzik olyan szigorúan biztos,mert gyakorlatban láttam már erre példát.Meg sajna egy lusta leleményes védőnő biztosan talál kibúvót rá miért nem megy látogatni.Nekem is elég béna védőnőm volt mikor ideköltöztünk Blanka születése után.1x volt kint mikor hazajöttünk a kórházból,és többet sem...9hónap alatt.De múlt hónapban új védőnőnk lett,mert az említett elment nyugdíjba,és ez az új már volt is kint,és ő mondta hogy szeretne havonta 1x mindenképp kijönni. :wink:

kisfruzsi: gratulálok az új fogacskához!! :wink:

klarka:
örülök,hogy minden rendben!!Drukkolok a vizsgákhoz! :)

kritta: mi már kb.1hónapja szajkózzuk ezt a nem szabad dolgot Blankának,háááttt....van hogy komoly hangon mondom neki,hogy nem szabad,és ő a szemembe kacag. :lol: Ilyenkor nehéz komolynak maradnom,mert ha én is elkezdek nevetni,akkor jól kinézünk.Az egész nem szabad dolog elveszti a jelentőségét.

gabo,lekri:
örülök a jó éjszakáknak! :wink:

lekri: örülök a finya-finom fánkoknak!! :lol: :lol: Annyit emlegetted a fánkokat hogy már én is nagyon ennék... :lol:

Éjszakánk nagyon jó volt,de majd később mesélek,mert most már nagyon sietek!!

Kép

Kép
mezsó
 
 


Bocsi rájöttem hogy már egy másik fórumban elmeséltem Blanka éjszakáját,ha nem baj bemásolom ide mégegyszer,és nem írom újból... :oops:

Blanka reggel 6-ig aludt,akkor felébredt mert kakilt,így volt egy peluscsere is,és odaadtam neki a reggeli tápszerét,és fél7-fél9-ig még visszaaludt!!! Wink Laughing Ez nála nagy szó,mert mostanában már ilyet se csinált hogy reggel a kajcsi után szinte egyből visszaaludt!!Régen szokása volt,de már egy ideje nem.És fél9-kor nyugtáztam hogy felkelt,de nem mentem oda az ágyához,mert nem reklamált,nem is szóltam hozzá,és képzeljétek én visszaaludtam,és ezt csak akkor vettem észre mikor párom fél10kor hazaért a melóból,hogy én aludtam,Blanka meg fél9-fél10-ig szórakoztatta magát az ágyban.Ő fent volt nem aludt,én meg aludtam!!Na ilyen aztán végképp sohasem volt még! Wink Ügyes az én lánykám ha akar na!!! Cool Embarassed Laughing Laughing És 11óta alszik megint!!Mondjuk mostmár mocorog,szerintem percek kérdése és felébred,de 1órát így akkoris aludt már. Wink

Kép

Kép
mezsó
 
 


védőnő: mivel én is védőnőként végeztem, ezért aki hozzánk jár védőnő sokmindent elmesél. sokat túlóráznak, mivel ugye itt is létszámleépítés volt, körzeteket vontak össze. így sokkal több gyerek, terhes...stb jutott rá. állandóan túlórázik. meg van határozva pontosan, hogy milyen korú gyermeket milyen gyakran kell látogatni, de hát idő az ugye nincs rá. így mindig a legproblémásabbakhoz megy először. sajnos hozzánk is ritkán jön, pedig néha jó lenne, főleg most a hozzátáplálás idején. annyi újdonság, változás van. gyerekorvos jön havonta, de szerintem a miénk túl óvatos már. 2 hónapja csak csirke/pulykamellet adok a főzelékhez. így én most elkezdtem a túrót önfejűleg...

Kép
gabo001
 
 


Szép Napot :)

Gaboo: fogyóztam mikor Máté 3 hónapos volt..de attól 5 kg mínuszom lett csak.nem tornázom de elég sokat sétálunk :)
szóval végülis lement magától :) de még 5öt szeretnék..azért asszem már küzdeni kell :)

Tim: igen..és hihetetlen szerencsés is vagyok hogy nem sírós..egy áldás :)

Atizka: palántában hozom el :) ja és én csak felnevelem leszedem fűzöm és szárítom :) darálni az Alföldön darálják le apósomék.Tőlük jött az ötlet.tudom hogy nehéz meló de mi mást csinálhatnék amiből pénz is van? paprika meg minden háztartásba kell.. ugyh megküzdök vele.újanyósom (zoli apukájának a felesége) pl libázik...500 libát nevel havonta..napi 4szer töi őket..kegyetlen munka de megéri..hisz másból ők sem tudnának megélni.ő a példakép igy mindent megteszek hogy nekem is sikerüljön kitartással megdolgozni a pénzért.nem akarok főnököt és minél tovább szeretnék Mátéval otthon lenni.

Kritta: sok sok dolog...most hosszú lenne újra elmesélni...lényeg hogy nagyon rossz embernek tartom őket...

Figyu mindenki kisbetűvel irja de miért kell titkolni hogy van egy másik topik???hisz mindenki tudja... nekik is itt van a babaneten az új?? mármint én ezen már nem akadok fenn...csak nem is tudtam hogy nyitott topikjuk van én azt hittem vmi zárt meghívós a dolog..

Medina: gratula neked is a fogyáshoz..:) ja én mindig igy mérem Mátét mert lusta vagyok elvinni a védőnőhöz.

Ma végre mi is megkaptuk a 3. prevenart


A nagy kérdésem főleg azokhoz akiknek van már több gyerkőc...milyen cipő márkát ajánlotok????
anyum a siestat javasolta..(egy vagyon) és nem tudom de sörgősen új cipőt kell beszereznem..kinőtte a nextes kocsicipőt és mivel már áll igy vmi jó cipő kéne neki :)

köszi :)
Vendég
 


Szép Napot :)

Gaboo: fogyóztam mikor Máté 3 hónapos volt..de attól 5 kg mínuszom lett csak.nem tornázom de elég sokat sétálunk :)
szóval végülis lement magától :) de még 5öt szeretnék..azért asszem már küzdeni kell :)

Tim: igen..és hihetetlen szerencsés is vagyok hogy nem sírós..egy áldás :)

Atizka: palántában hozom el :) ja és én csak felnevelem leszedem fűzöm és szárítom :) darálni az Alföldön darálják le apósomék.Tőlük jött az ötlet.tudom hogy nehéz meló de mi mást csinálhatnék amiből pénz is van? paprika meg minden háztartásba kell.. ugyh megküzdök vele.újanyósom (zoli apukájának a felesége) pl libázik...500 libát nevel havonta..napi 4szer töi őket..kegyetlen munka de megéri..hisz másból ők sem tudnának megélni.ő a példakép igy mindent megteszek hogy nekem is sikerüljön kitartással megdolgozni a pénzért.nem akarok főnököt és minél tovább szeretnék Mátéval otthon lenni.

Kritta: sok sok dolog...most hosszú lenne újra elmesélni...lényeg hogy nagyon rossz embernek tartom őket...

Figyu mindenki kisbetűvel irja de miért kell titkolni hogy van egy másik topik???hisz mindenki tudja... nekik is itt van a babaneten az új?? mármint én ezen már nem akadok fenn...csak nem is tudtam hogy nyitott topikjuk van én azt hittem vmi zárt meghívós a dolog..

Medina: gratula neked is a fogyáshoz..:) ja én mindig igy mérem Mátét mert lusta vagyok elvinni a védőnőhöz.

Ma végre mi is megkaptuk a 3. prevenart


A nagy kérdésem főleg azokhoz akiknek van már több gyerkőc...milyen cipő márkát ajánlotok????
anyum a siestat javasolta..(egy vagyon) és nem tudom de sörgősen új cipőt kell beszereznem..kinőtte a nextes kocsicipőt és mivel már áll igy vmi jó cipő kéne neki :)

köszi :)
Vendég
 


Lituka, cipő ügyben már beszéltem a gyógytornászunkkal. Leírom, amit ő mondott.
Szerinte a baba első cipője mindenképpen legyen un. szupinációs cipő, vagyis a sarkán a talprészt úgy alakítják ki, hogy egy picit kifelé döntse a bokát. Ez akadályozza meg a későbbi bokasüllyedést. Amiket ajánlott: Dr Leo, Dr Siesta, Elit Junior, Supy cipő. (Siestában kimondottan ezt a Dr Siesta változatot mondta, ilyet én neten nem nagyon találtam) A Salus márkájú cipők is jók.
Azért a sima Siesta cipők is biztos jók! Igaza van anyukádnak.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Litu,
Lili egyik nagynénje a Heim Pál gyermekkórházban dolgozik. A napokban megkértem, hogy kérdezze meg a Heim Pál ortopédiáján, hogy mikortól és milyen cipőt javasolnak. A Heim Pál egyik ortopédusa és gyógytornásza azt az infot adta, hogy akkor kell cipőt adni a babára, amikor már önállóan, stabilan tud kapaszkodás nélkül állni és járni. Nagyon fontos, hogy ne csak kint, hanem a lakásban is adjunk cipőt (szandit) a gyerekre, ha már rendesen közlekedik. Ők nem a Siestát, hanem a Salus cipőket javasolják, mert azokban nincs harántemelő. (A kórházban azt mondták, hogy pont a harántemelős cipőket hordó gyerekek közül kerül ki a legtöbb lúdtalpas.)
Ami még nagyon fontos, hogy nyáron minél többet hagyjuk a gyerkőt homokon, fűves, vagy kavicsos területen mezitláb szaladgálni.
A Salus cipők kicsit olcsóbbak, mint a Siesták. Egy szandi olyan 7000 Ft körül van.
Mi is mostanában fogunk Lilinek cipőt venni és mindenképpen ennél a márkánál maradunk.

Kép
emi29
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: