Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szita az agyam,és közben felvesz/letesz zajlik,így darabokban reagálok... :roll:

borsika: cuki a kép amit feltöltöttél magatokról!!! :) Nálunk paradicsomtól pirosat kakil Blanka :wink:

gabo:
köszi a bíztatást,egyenlőre kitartok,de nagyon kemény... :? Főleg mert miközben keservesen ordít folyton azon agyalok mit gondolhat rólam... :cry:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Igen nono én is várlak ám vissza ide!!!Csatlakozom litukához! :wink: Csajok én mindenkit elolvastam,de ezekhez a táplálásos kérdésekhez nincs erőm,energiám most hozzászólni. :oops: 8) Sorry! :cry:
Egyébként a babák táplálása szerintem úgy jó,ha mindenki a saját belátása alapján csinálja...és gyermekének ismeretében,és persze figyelembe véve családi hátteret,allergiák előfordulása egyebek...merthát ugye az allergia öröklődhet.

Közben Blanka lassul már... :) Vannak csendes percek,aztán megint elkezd ordítani.De ez már jó jel lehet...eddig szünet nélkül nyomta! :roll:

Kép

Kép
mezsó
 
 


gabo: ezt a felvesz/letesz dolgot lehet egyébként rosszul csinálni??Csak az az útja módja,hogy ordít,hagyom addig amíg van hozzá lelkem,bemegyek megnyugtatom,felveszem babusgatom,visszateszem és így tovább??Mert nem akar ez a csaj megnyugodni... :cry: el lehet rontani valahogy?

Kép

Kép
mezsó
 
 

 
 

Sziasztok!

Hát én sem jártam ezer éve errefelé ( illetve olvastam, csak nem nagyon volt időm reagálni), de most próbálnék újra bekapcsolódni. Én még új vagyok, ősszel csatlakoztam, talán vannak, akikkel még eddig nem is "találkoztam"... na de majd most. :)

Először is gyorsan Mezsónak akarom írni, hogy én is olvastam Suttogót, és én úgy emlékszem, hogy ha sír, akkor fel kell venni ( nem kell hagyni ordítani), és ha megnyugszik, rögtön letenni, majd ahányszor újra sír, újra ugyanez. Állítólag először rengetegszer el kell játszani, de pár éjszaka alatt hat. De nem szabad sírni hagyni, én úgy tudom...

Kép

Kép
nóna
 
 


Etetés-téma: ezzel most én is gondban vagyok, mert úgy tudom, napi mnimum 500 ml tej alapú folyadék kell a babának 1 éves koráig ( ezért talán nem is az a lényeg, hogy hányszor, hanem hogy mennyi tápit esznek), de én szoptatok, így nem tudom, hogy mennyi megy bele Istibe, de attól tartok, hogy nincs már nekem annyi tejem, hogy meglegyen ez a mennyiség. Ráadásul ő délelőtt kb. fél üveg gyümit, délben mondjuk max 1 üveg főzit, este meg nem egész egy adag tejpépet kap csaak ezen kívül, és baromira nem akar hízni... :( Pedig nagy súllyal született ( 3.76 kg), de már ősz eleje óta csak 8 kg körül mozog.. de nem hajlandó többet enni, ezt is úgy kell néha belediktálni. Ja, és ő is csak üveges bébikaját hajlandó...

Kép

Kép
nóna
 
 


Egyébként már ül, felül, feltérdel, belénk kapaszkodva felállogat, és tegnap mászni is elkezdett. De mindezeket nagyon rövid idő, kb. 1-2 hét alatt tette meg, karácsonykor vettük észre azt, hogy már megül egyedül, a többit azóta művelte... :) Ja, és azóta nem bírunk vele, minden este órákig küzdünk, hogy elaludjon, pedig előtte simán ment, most meg... kb. fél órája alszik :(

Kép

Kép
nóna
 
 


Sziasztok!

Csak jövök én is erre néha :)

Bocsi, hogy eltűntem, de sok dolgom van itthon, és ha van egy percem, akkor a hordozós-moshatópelenkás fórumra szoktam felnézni :) Most is egy rakat hordozó-rendelésem van, + még amit magamnak szeretnék varrni, szóval majd minden percem a gép előtt töltöm....mármint a varrógép előtt :)

Kölkök jól vannak, Lizi már 6 fogú, már mond szavakat :) Az anya (ana), apa(apppa), kaja (kaja,gaja), és a na szó simán felismerhető :)

Iszonyatosan nagy csibész, ugyanolyan ravasz, akaratos kis tyúk lesz mint a nővére, és ugyanúgy meg kell zabálni, mrt egy pillanat alatt leveszi az embert a lábáról :) Csajból van na :)

Lizi már mindent eszik, néhány extrém dologtól eltekintve, pl tejszín, gomba, aprómagvas gyümik, citrusfélék. Bár ez utóbbit már kostolgattuk...

Semmi baja nincs tőle.

Hogy mi mennyit költünk ak ölkökre? Eccerű, minden pénzünket :) De tényleg, elmegy a rezsi, a hitel, és a többi leginkább nekik megy kajára, ruhára, játékra, foglalkozásokra, stb.

Szerencsére mi is átálltunk egy szolidabb üzemmódra (nem feltélten a válság miatt, csak asszem besokalltam) ritkán megyünk boltba, akkor se veszünk meg minden amit mi v. a kölkök megkívánnak, átálltunk a mosható pelenkára (én még a törlőkendőt is mosom, ha nem kakis), nem veszünk súlyos ezrekért takarítószereket, majdne mmindent ecettel takarítok, stb. És jó, mert sokkal több pénzünk marad maradandó dolgokra .mostmár mondjuk az se lesz, mert gyűjtenünk kell gyorsan egy kis lét, mert megtaláltuk álmaink házikóját. Csak gyorsan el kellene adjuk a lakásunkat, már meg is hirdettük.

Na megyek is vissza a varrógéphez :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Nóna, hát ne mérjed :) Enyim gyerek az utolsó oltás óta nem volt mérésen, fogalmam sincs hogy hány kiló.... nem is érdekel :) Eszik, iszik, jókedvő, élénk, játszik, akkor mi a gond? Nem kell ennyire zsigorúan venni az 500 ml-t :) Úgyse tudsz többet beletukmálni, ha nem akar enni, nem?

Alvás: Nálunk továbbra is megy a leteszem pici nyekergés (2 perc, és nem sír, csak nyühög..) és alszik. Néha felkel még 11-12 felé, néha nem. Nem zavar, mert nem fekszünk korán, olyankor még játszik is néha 1 órát velünk (nekünk ez azért is szuper, mert így nem kel korán reggel, és nem kell elcipelnem a nagyokkal bölcsibe/oviba)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


nóna: üdv!!Mi még nem találkoztunk! :wink: Én nem úgy értettem ám,hogy konkrétan le se tojom ha sír. :wink: Picit mindig hagyom,mert ha 100%-ban úgy csinálnám ahogy írod,akkor nem is tudnék próbálkozni ezzel a módszerrel,mert Blanka folyamatosan sír.Baja van az ágyával vagy nem tudom.Passz...Nem volt ő ilyen,kb.karácsony óta csinálja,és a napokban telt be ott a pohár,amikor egyik nap hajnal negyed 2-ig nem aludt el.Akkor mondtam elég,és másnaptól csináljuk ezt a suttogós dolgot.Első nap 120perc volt az elalvási időtartam,ma pedig 90perc.Akkor csak jól csinálom tán... :roll: És nagyon nagyon mélyen alszik.Szerintem kifáradt a sok ordításban. :roll: Meg tudod ő annyira durván nem jól alvó,hogy nappal se igen alszik.Kb.1-max 2 órát,ha 3 akkor sokat mondok... :? Istvánka is szépen fejlődik ahogy olvasom amit írtál. :wink: Alvásgondok hasonlóak nálatok is... :cry: Eleinte mi is hagytuk majd csak elalszik,mert korábban ment is neki...mondom Karácsony óta valami nem ok,mert nem is bír valahogy elaludni.Hűűű de hosszú lettem.... :oops:

Kép

Kép
mezsó
 
 


zsuzsófi: nekem most tök jól esett olvasni amiket írtál!!Te komolyan! :wink: Nekem a szavaidból süt az energia,a jó kedv,pozitív hozzáállás az élet dolgaihoz!!Igazi optimista személyiségnek tűnsz! :wink: Gratula a 6foghoz,meg a szavakhoz amit Liza már mond. :D Fél12 és még varrsz? :wink: Ez ám az energia tényleg!!! :D :D :D

Kép

Kép
mezsó
 
 


Mezsó! Az az igazság, hogy én csak olvastam erről a Suttogó-módszerről, próbálni nem próbáltam, szóval nem is tudom, hogy nálunk mi lenne... amúgy nálunk is pont ugyanígy karácsony óta van ez a nemalvós-őrület, talán azért, mert azokban a napokban kicsit összezavarodott a napirendje, vagy mert ez az időszak egybeesik a hirtelen mozgásfejlődésével, és most minden de minden érdekli, teljesen hiperaktív lett :) Talán emiatt nem tud elaludni.

Zsuzsófi, amúgy igazad van, én is mindig arra jutok, amikor problémázom az evésen, súlyon ilyesmi, hogy végül hagyom a francba... de azért előtte aggódom egy sort rajta... :) MOndjuk nekünk a dokinénink se para, mindig azt mondja, hogy az egy dolog, ami a könyvekben van írva a babák fejlődéséről, csak az a gond, hogy a babák nem olvassák ezeket a könyveket... :) Az egyetlen tanácsa amit adott eddig az az volt, hogy sokat dícsérgessük mindenért, mert higgyem el, olyan lesz a baba, amit mondanak neki... szóval jófej.

Kép

Kép
nóna
 
 


Bolygó, amúgy nálunk is úgy van, hogy Isti velünk alszik, én is szoptatom éjjel ( bár órát nincs erőm nézni, de szerintem egyre gyakrabban :? ), és hát nem bírnám különben az éjszakázást, így is úgy kelek reggelente, hogy néha alig tudom kinyitni a szemem... pedig nem kelünk korán, bár én este sokáig fent vagyok, mert ilyenkor van időm másra is a fiamon kívül...

Kép

Kép
nóna
 
 


Kép

Egy kép a kisfiamról

Kép

Kép
nóna
 
 


Kép

És még egy...

Kép

Kép
nóna
 
 


Borsika: Én is úgy tudom, hogy kell ennyi tápszer nekik. Egy éves kor után már át lehet térni a reggeli és esti tápszerre, vagy csak estire.

Gaboo: Jó tudni a tojássárgáját. Tegnap én azt ettem és abból nem mertem adni Atinak.
Sütőtökös májat már evett.

Lituka: Szerintem ha jól megmosod a zöldségeket és gyümölcsöket, valamint vastagon megpucolod, akkor nem lesz baja tőle. Ati például nagyon szereti a paradicsomos krumplit egy kis oregánoval és vajjal dúsítva. Kb 5 perc alatt megvan az egész.
Az alma-banán is egy kedvenc, valamint a banán-körte. Szerintem a bébiételekre nem figyelnek annyira, mint én. Ez nem jelenti azt, hogy én nem szoktam adni neki bébiételt.
Na nem okoskodok!

Mezsó: Nem lesz egyszerű menet, de egy idő után megtérül a fáradtság. Atit magunk közé vettük, amikor beteg volt. Persze könnyen hozzászokott, aztán jött a hiszti. 3 napig csinálta. Mi felvettük, letettük, felvettük, letettük, stb… Ma már ugyanúgy az ágyában alszik és végig alussza az éjszakát.

Nóna: Ne izgulj a súlya miatt, biztos a sok mozgás miatt van. Ati is 8 kiló körül mozog, talán mostmár van 9, pedig rengeteget eszik, de annyit mozog, hogy rossz nézni is. Tündéri a kisfiad.

Zsú: Igen, mi is spórolunk már. A nappaliba lentebb vettük a fűtést, hamar lekapcsolom a lámpát, ha nem kell, a legtöbbször én főzök Atinak, mi sem veszünk meg mindenfélét, stb. Sajnos muszáj, jövőre mi is felújítani akarunk. Valamit valamiért….
Gratula a 6 foghoz és a szavakhoz. Ügyi kislányod van. Egyébként Ati is egy nagy gazfickó, tudja, hogy kell nézni az emberre, hogy megenyhüljön. :D

Alvás: Hát Ati meg túl sokat alszik. Délelőtt 1 óra, koradélután 1 óra, késő délután kb 2 óra egy huzamban. Mindig fel kell már ébresztenem, mert félek, hogy nem alussza át az éjszakát. Plussz, ha sétálni viszem, akkor is alszik, valamint ha vásárolni megyünk, akkor is. :shock: Brutális ez a gyerek. Az éjszakát végig alussza, este 9-től, reggel 7-ig alszik.

Tegnap megevett Ati fél szelet vajas kenyeret. Olyan édi volt ahogy majszolta és semmi baja nincs tőle.

Edina


Kép
medina83
 
 


nóna: én sem csináltam még ezt a suttogós módszert,de most annyira káosz Blanka elalvás terén,hogy mindenképp megszerettem volna ezt próbálni,hátha hat. :D Hát első ilyen este 120perc alatt aludt el,második este 90perc.Kíváncsi vagyok ma mi lesz majd,mert eddig az arányok azt mutatják hogy hat a dolog. :D :D Remélem!!Aranyos Istvánka nagyon!! :wink:

medina: én irigyellek Attila alvókája miatt! :wink: Séta közben Blanka is szokott aludni,szerintem olyankor ezt a friss levegő szokta tenni.De utána nagyon nem szeretem azt mikor sétából hazatérünk,és felébred.Annyira de annyira szokott ordítani olyankor is. :?

Kép

Kép
mezsó
 
 


jó reggelt
hát éjjel 4x kelt Kristóf inni de csak pár kortyot ivot.6.40kor evet egy kicsit.most talán alszik.
szerintem azért kelt 4x mert tegnap egy kajcsival kevesebbet evet és lehet tudot volna enni(nem sirt) de nem adtam neki mert akkor lehet vissza szokot volna :wink: :wink:

Medina
Levinek én is adtam már nnyi idősen ilyeneket.sőt natur joghurta tettem túrót és gyümit.az volt az uzsija heti 1-2x.imádta.Kristóf még nem éret meg annyira az ilyen dolgokra.huzza a száját és kiköpi.viszont tegnap az asztalról lekapot egy gerzd mandrint.észre se vettük csak fura arcot vágot :lol: :lol: :lol: sirt mikor kivettük a szájából.

Nóna
nagyon édes Istvánka :lol: :lol:

Zsuzsófi
hát rengeteg energiád van :shock: :shock: :shock:
örülök,hogy van sok megrendelésed :)

Mezsó
mi volt éjjel?
Vendég
 


száraz köhögésre mi a jó???????
Vendég
 


Sziasztok!

Hanyag fórumos bejelentkezett. Jelentem, visszaolvastam, de nem jegyzeteltem, igy tuti, megint kimarad valami. :(

Rengeteg babaképet és videot láttam, hihetetlen milyen ügyesek ezek a bébik!
Emi, Mary, Szössz, Nóna, Lekri, Kritta, Borsika, Lillus, imádnivalóak a bébik! Remélem, senkit nem hagytam ki.... :oops:

Örülök, hogy ritkán fórumozók is jelentkeztek, Tim, Rékahercegnő, Nóna, Mannogab, Medina, Ágic (szerintem megint a teljesség igénye nélkül, sorry)!

Amik megmaradtak témák csökevény agyamban (???).... :lol:

Alvást sajnálom, akinek nehezen megy. Muki is néha ébred, de mint irtam, nem kapkodom fel, mert akkor felélénkül!

Gyerekre költekezés... igen, énis költök, pedig rohadtul nincs miből, de ami kell az kell! Ha megtehetném, többet is költenék, nem sajnálnám! Én főzök is és néha kap bébiételt. Tejpép megy ezerrel, imádja, de most már kezdem felváltani lassan joghurttal és ilyesmikkel, bár a tejpépet én a fiúknak is adtam még egy évesen is, mivel tejmentes és semmi rossz nincsen benne.
A pelenkát eldobhatót használunk, képtelen lennék a textilt mosogatni, igyis napi egy mosás van, elég bőven!
Ruha kell, nincs mese, azzal spórolni nem lehet!
És hirtelen ha vki ránéz a 40ezer ft-ra, soknak tünik, de ha leülnék és elkezdenék számolgatni, valszeg kevesebb jönne ki (mi nem járunk úszni, stb.) de nem sokkal.... szerintem a 30-at ütjük mi is... ha csak a pelust nézem, az min. havi 5ezer (tecsós szines), törlőkendő, tejpép, tápszer, bébikaja, főzéshez hozzávaló zöldség-gyümi-husi-miegymás,ruha.... gond nélkül ott van... igy ez csak első ránézésre sok... ha utánaszámolok, majdnem meg is van...
Pedig akciókat nézek, nem vagyunk sem Pampers baba, sem Johnsson bébi.... :lol: mégis.... tecsó gazdaságos Muki aki mégsem oly gazdaságos! :lol:

Suttogóba nem vau bele, mert én mint már irtam régebben, legfeljebb gyújtósnak használnám, annyira rühellem!
Egyetértek azzal, hogy a gyerekek sajnos nem olvassák ezeket a könyveket.... :lol:

Mannogab!
Drukk a mütéthez!!!!! Túl lesztek rajta... tudom, könnyü mondani, nehezebb megélni...
És jelentkezz többet!!!

Mary!
Irj, mi újság veletek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Megyek, vár a mosogatás, még jövök ma.... (remélem)....

Keresek képet Mukiról, most van fent pár új....
Vendég
 


Marhául haragszom....
Kép

Barnussal...
Kép

Atival....
Kép

Bemásztam a szék alá, le a plédről, ez igy izgi...
Kép
Vendég
 


lekri: éjjel végig aludt Blanka egyszer sem ébredt meg,és reggel 7.30óta van fent.Eddigi sikerélményünk abban áll,hogy első nap 120perc alatt aludt el,a második nap azaz tegnap 90perc alatt sikerült elaludni,de ordítás az nem csökkent.Ugyanolyan kínok közepette ordítozva,hisztizve aludt el mint tegnap előtt,de már rövidebb idő alatt.Remélem ma még rövidebb időt vesz igénybe már,mert akkor megéri a fáradtság. :D

pumpóka: suttogóval én sem nagyon törődtem eddig,de most annyira káoszos lett Blanka elalvás terén,hogy jobb ötletem nem volt,hisz annyian emlegetik ezt a módszert.Gondoltam kipróbáljuk,hátha sikerül helyrerázni ezt az alvásos történetet.De az hogy most ezt kipróbáljuk még nem azt jelenti hogy ezután elolvasom majd ezt a könyvet,mert nem!!! :lol:

Kép

Kép
mezsó
 
 


pumpóka: jó husis baba Petra!! :wink: Tüneményes a képeken!! :)

Kép

Kép
mezsó
 
 


Kedves Lányok!

A Babanet szerkesztősége szeretettel várja a Látogatók történeteit a gyerekvárásról, családtervezésről, gyereknevelésről, szülésről, egészségügyről, családról, óvodáról, iskoláról, munkáról. Ha van olyan történeted, amely kacagtató vagy megható, megindító, elgondolkoztató vagy felháborító, esetleg reményt vagy megoldást adhat másoknak, ne habozzatok, hanem ragadjatok billentyűzetet és a kész írást küldjétek ide: szerkeszto@babanet.hu.

A történetek bekerülnek a Babanet Te Történeted rovatába, illetve a főoldalon is láthatók lesznek.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Kép

Fésülködünk

Kép

Kép

Kép

Lekri pont ilyen hajas képeket csináltunk hétvégén!Örülök h többet alszik Kiki. Ja azt mondják nem hasonlít rám Fruzsi. Azért kicsit igen.Ja rajtam 6 kg plussz van a teherbeeséshez képest,fogytam 4 kg-t nyár óta.Mondjuk szerencsére eloszlik :roll:

Köszi a körtére a visszajelzéseket én Frutapura alma-körtét adtam azt nyelte,mint a :lol: kacsa

Jót nevettem rajtad Pumoó :lol:

Most megyek,mert sajna Fruzsi krumpliját ottfelejtettem a gázon reggel a lábost kidobtam tök hülye vagyok! :oops:

Kép
kritta
 
 


Sziasztok!
Először is mindenkinek gratulálok, akinek névnapja, hófordulója, új fogacskája, felülése, mászása, ill. felállása volt így utólag is.
Én is jelt adok magunkról. Sajnos már közel egy hónapja nem jutottam ide, hogy írjak, de sajna még olvasni sem volt időm. Ünnepek előtt a sok munka, a szünetet pedig a gyerekekkel töltöttük többnyire gép nélkülözéssel. Most pedig beindul nekem igazán megint a munka. Nagyon nem várom ezt az időszakot.
Nem tudom mi folytán, de nekiálltunk hízni. Bár még csak 6300g a súlyúnk, de 3 hét alatt híztunk 400g-ot most, amikor az egész lakást körbemásszuk, rengeteget mozgunk. Kapaszkodva oldalazva lépegetünk. Mindent megeszünk, és még mindig napi 5-ször szopizunk.
Megpróbálok majd azért visszacsatlakozni a fórumra, mint azelőtt, de ígérni sajna nem tudom. Rakok majd fel ide is képet,de aki kiváncsi ránk, az a honlapunkon meg tudja nézni az új képeket addig is.

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


mezsó! szerintem kezd működni a suttogó nálad! nem könnyű, azt a könyv is leírja. Volt, hogy a nő (ő a Suttogó) több mint százszor vette fel a gyereket és tette le, mire elaludt! De ahogy írtad, mindennap kevesebbszer kellett! És nem sok napra kell gondolni! Állítólag pár nap alatt hatásos. Ja! és igen nem kell hagyni ordítani! a lényege, hogy a babád érezze, hogy nem hagyod el!!!!
én szeretem a könyvét a Tracy Hogg-nak. szerintem sok jó ötlet van benne, és ő már csak tudja, mert anyukákhoz jár házhoz segíteni a gondok megoldásában. ált. a nem alvás a legfőbb gond. de jó ötleteket ír pl. bolti hisztiről. én most pl. a vigasztárgy-ra próbálom "rászoktatni". ezt állítólag 8-9 hós kortól lehet. ez egy tárgy (nálunk puha plüss nyuszi lesz talán...), amihez odabújhat, ha anya nincs mindig kéznél, és vigaszt merít belőle.

Nálunk jó volt az éjjel. egyszer megébredt fél 3-kor, de visszaaltattam kaja nélkül, és fél 6-kor evett, majd fél 9-ig aludt!

Kép
gabo001
 
 


Lekri: Ari lehetett Kristóf feje. Hát igen, én érzem, hogy Ati megérett már az ilyenekre.

Pumpi: Ari a kis Mukid!

Kritta: Én rend szerint a vizét felejtem fenn. :oops: :) Arik vagytok! És milyen vékony vagy? :shock: Rajtam szerencsére már csak 2 kiló van a terhesség előtthöz képest. Még 5-öt szeretnék fogyni. Ma is tapostam fél órát már és még megyek majd sétálni Atival.

Edina


Kép
medina83
 
 


gabo: örülök,hogy te is úgy látod,hogy talán bejön ez a suttogó módszer nálunk.Az a helyzet viszont,hogy kénytelen vagyok picit ordítani hagyni Blankát,mert szünet nélkül csinálja...És hát na...én akkor nem 100-szor venném fel hanem 1000-szer,ha mindig felkapdosnám.De eddig nem csinálta ezt az elalvásos problémát nem tudom miért most kezdte el :?: :?: :?: :roll: Örülök a jó éjszakátoknak egyébként!!!

kritta: jók a képek! :wink:

Kép

Kép
mezsó
 
 


LÁnyok, egy kérdés:

Ti ebben a hidegben hogy viszitek sétálni a kicsiket? CSak mert én pl. tegnap sem vittem ki Istit, és sztem ma sem fogom. MAx kilépek vele kicsit a kertbe, de sétálni most nincs hangulatom vele. Ráadásul nála van, hogy 5 perc után elkezd ordítani a kocsiban, és akkor ki kell vennem, mert csak kapkodja a jéghideg levegőt, de már azért elég nehéz, főleg ha közben a kocsit is tolnom kell. Szóval nálunk néha amúgy is nehézkes a séta, sokszor olyan nehezen indulok el vele, főleg ebben az anorákos időszakban.

Na és az autósülésekkel mi a helyzet? Mi még a hordozójában visszük, de már alig fér bele, és érdekes módon, ha este sötétben ülünk autóba, és nem látja, hogy mi van körülötte, rövid időn belül vígasztalhatatlan ordításba kezd. Ez nálunk azért is különös gond, mert kétszer egy héten megyünk a szüleimhez napközben, és onnan sötétben jövünk haza, de ha épp nem alszik, akkor gáz van... ötlet? Vittük már nagykabátban, levetkőztetve, semmi nem használ. FElkapcsoltuk a belső világítást, nem jó. Egyedül időlegesen az segít, ha nyomkodom neki a kis állatos farmos játékát, ami énekel és világít, de az is csak időlegesen köti le. Van vkinek hasonló problémája?

Kép

Kép
nóna
 
 


Nóna: Én adok rá overált + egy régi vastag takaróból csináltunk neki zsákot, plusz még egy vékony pléd. Így egyáltalán nem fázik és tök jót alszik. Én is jól beöltözök és kb 1 órát kint szoktunk lenni. Igaz, ő szinte rögtön elalszik.

Autósülés: mi is most akarunk venni, mert neki is már szinte kicsi. A tesz-veszen néztem ki egy jót, 13 eFt-ért. Postaköltséggel együtt 15, de vadonatúj, úgyhogy szerintem megéri.
Ati a kocsiba is mindig alszik, úgyhogy a másik témához nem tudok hozzászólni.

Edina


Kép
medina83
 
 


Bocsánat: Egy vékonyabb paplanból vartunk zsákot, nem pokrócból. :)

Edina


Kép
medina83
 
 


tegnap voltunk egyik isminknél.beszélgettünk.az ő házuk 10négyzetméterrel nagyobb mint miénk.gáz számlájuk 95ft,fával tűzelnek az meg ingyen van nekik. a villanyszámlájuk 3500ft.baszus gázszámlánk 23000ezer a villany meg 20000.a többi csekk ost fog jönni
Vendég
 


Medina, köszi a választ. Mondjuk az nálunk is megoldás lenne talán, ha kb. alvásidőben vinném ki, talán aludna a kocsiban. Ezzel az az egyetlen gondom, hogy az alvásidejében van egy kis időm nekem is bármi másra, és ha azalatt sétálunk, akkor szinte semmi időm egyéb dolgokra... dehát valamit valamiért :) Az autóban alvásért irigyellek! :)

Mi majd most kapunk egy autósülést nagybátyáméktól, az ő kisfiáé volt, kíváncsi vagyok milyen lesz... remélem bejön. Nem tudom még milyen, annak örülnék, ha dönthető lenne a háttámlája, mert abban jobban tudna talán aludni... a hordozója is úgy áll, hogy amikor alszik, néha félrecsuklik-lekókad a feje szegénynek... szerintem az nem biztonságos.

Kritta, mostmár látom, hogy a lányod honnan örökölte a gyönyörű haját! :wink: Nem tudom, Veled találkoztam-e már itt, mert viszonylag új vagyok, ha nem, akkor szia Neked is! :)

Kép

Kép
nóna
 
 


Ja, és Kritta, méghogy nem hasonlít Rád a lányod! Hát szerintem meg nagyonis hasonlít... :wink:

Kép

Kép
nóna
 
 


Kritta
a lányod tiszta anyja de egyben tiszta apja is szerintem :lol: :lol: :lol: :lol: nagyon édes,helyes kiscsajszi
Vendég
 


Sziasztok,
Pumpó,
Nagyon jó súlyban van a lányod :)

Kritta,
gyönyörű kis család vagytok

Zsuzsa,
örülök, hogy jöttél, annak meg még inkább, hogy kis manőkened ilyen szépen gyarapodik :)

Séta,
hát ilyen hidegben én sem viszem ki Lilit. Még a kertbe sem :oops: Nálam -1 fok a vízválasztó. Az alatt nem sétálunk.
A hordozót mi már kari óta nem használjuk. Az új ülést sokkal jobban szereti Lili, mert jobban kilát belőle. Szerintem kényelmesebb is. Mondjuk a kocsiban ő is általában hamar elalszik :)

Kép
emi29
 
 


Lányok!
akiknek rosszak az éjszakái , esti elalvások...

Bogi amikor elkezdett mászni, felállni stb...neki is nehezen ment az elalvás, nem akart aludni, csak virgonckodott éjjel egyig majdnem minden nap . ez kb egy két hétig tartott. Éjjel többször ivott, cumit kért, hajnalba evett...volt hogy szinte éjjel 10 percenként ébredt...nyöszörgött...
Most az elmúlt napokban este negyed tíztől fél 9ig alszik. egyszer se ébred fel.
Amikor nehezen aludt el este ezeket csináltam.
Este fürcsi, aztán kaja. Fürdés 8 és fél 9 között. kaja után rögtön bevittem a kiságyba aludni. Jó éjt puszi és letettem aztán vártam...amikor sírni kezdett bementem felvettem hátha a böfi miatt sír. ilyenkor van mikor többször szokott és azért is sírhatnak a babák. Szóval felvettem, aztán pici ringatás, cumi és letettem...aztán megint jó éjt puszi. ha megint sírás volt akkor nem vettem ki, csak cumit adtam neki. Aztán kimentem. ha megint sírt, akkor esetleg megitattam. De nem vettem ki. aztán cumi vissza. kimentem. ha megint sírt, akkor felvettem, mert böfizhet a teától is. kicsi ringatás, cumi és letettem....aztán vártam .....ha megint rákezdett sírni akkor bementem. nem vettem ki csak visszafektettem...(mert persze ilyenkor már felállt az ágyban vagy felült.) betakartam, elmagyaráztam neki, hogy este van és aludni kell és anya és apa itt van kint a nappaliban és vigyázunk rá. Ilyenkor ismerve a gyerekem ha vigyorog ezerrel meg csapkod kezével lábával, akkor nem álmos....és kb 1 -1,5 óra mire elalszik....szóval ilyenkor úgy döntök, hogy kihozom a nappaliba és kifárasszuk....csinálok neki még 100 ml kaját amikor már látom hogy álmos és bealszik rajta....ha nem alszik el cumival...
ha dörzsöli a szemét, és álmosság jeleit látom nem viszem ki a nappaliba...

Remélem vkinek segítettem....ha valamit nem írtam le érthetően nyugodtan lehet kérdezni..

Pumpóka!

köszi a hiányolást.

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Emi, köszi a rekciót a séta-témára. Azért örülök, h. nem vagyok egyedül ezzel a hidegben nem sétálunk történettel.... bár nekem mindig lelkifurkám van, hogy nem kap elég friss levegőt a gyerekem :? Most is néztem, -5 fok körül van...

Kép

Kép
nóna
 
 


Mi sem sétálunk ilyen hidegben.
Bogi amúgy is utálja a babakocsit, nem szeret egy helyben lenni....
A járókában sincs el max pár percet. az már csoda ha 10 perce a járókában van...neki már a ház a járóka....hátránya hogy egész nap a nyomában kell legyek és olyan dolgokat mint pl. főzés, mosogatás ami közben nem tudok rá figyelni akkor csinálom, ha alszik vagy ha jó kedve van és járókába elmarad. amúgy meg egész nap mehetnéke van...

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Pumpoka, asszem Te írtad, hogy Tesco színes pelenkát használtok. Erről jutott eszembe, hogy én DM kuponnal a múltkor a Tescos árában tudtam venni 4 csomag Pampers pelust, jó sokáig kitart. Hozzáteszem, hogy amúgy szerintem a Tesco színes pelus is abszolút jó minőség, nedvszívásban és mindenhogy, én egyetlen egy dologban tartom jobbnak pl. a Pamperst, mert annak a rögzítőpántja rugalmas, és amikor a picur mozgolódik, tényleg annak megfelelően nyúlik, szerintem ezért talán kényelmesebb a babának. Úgyhogy amikor egy árra jönnek ki, én csak olyankor, és csak ezért választom a Pamperst. Ha van kuponod, érdemes utánaszámolni, néha meglepően olcsóra jön ki akciósan. Amúgy nekem még a Rosmannos is bejött, az asszem picit drágább a Tescosnál, de jó az is. Legalábbis szerintem.

Kép

Kép
nóna
 
 


Mary, és Te hogy sétálsz vele, ha nem szereti a babakocsit? CSak mert nálunk is z a helyzet... :(

Kép

Kép
nóna
 
 


Hát, ma nagyon jó napja van Istinek, ez a hozzászólásaim mennyiségéből is látszik :oops: Elvan, játszik egyedül, vigyorog, ezer éve nem volt ilyen, mostanában nyűgös napjainkat éljük. Be van dagadva az ínye mindenhol, és ömlik a nyála, talán már valamikor kijön az első fogacskája... merthogy neki sincs még :D

Kép

Kép
nóna
 
 


Emi, Nektek dönthetős az ülésetek, vagy már teljesen függőlegesen ül benne Lili?
Érdekes, hogy Isti már magától ül, sőt felül szépen, de azt vettem észre, hogy babakocsiban pl. mindig eldől séta közben, úgy elnyaklik valamelyik oldalra, néha még a keze is beszorul... :? Lehet, hogy csak a sok ruha miatt, mert úgy be van öltöztetve...

Kép

Kép
nóna
 
 


nóna írta:Mary, és Te hogy sétálsz vele, ha nem szereti a babakocsit? CSak mert nálunk is z a helyzet... :(


Ilyen hidegbe sehogy.

Amúgy meg tele hassal, jó kedvében és kb 20-30 percet. ennyit bír. és felültetve, mert csak így szeret.

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Én a Penny-be kapható BabyTime pelust használom. nagyon jó. és olcsó.

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


...
Vendég
 


Sziasztok!

Vagyok ám én is, csak egyrészről mostanság élem a vizsgaidőszakomat, másrsézről más topikokban merültem el (pl. hordozásról). Nem fogok tudni mindenkinek írni, de olvastalak benneteket folyamatosan, 1-2 témával kapcsolatban leírom, velünk mi van.

Étkezés:
Trudi még mindig igény szerint szopik, kivéve azt a napi pár órát, mikor iskolában vagyok. Szerencsére a hozzátáplálás is elég jól megy, igaz, töredékét eszi meg mennyiségben annak, amiket ti írtok, de szinte mindent megevett eddig, amit kapott. Úgy napi 60-100 ml körül eszik valami mást anyatejen kívül, aminek egy része főzelék husival, májjal, tojássárgájával, és gyümölcs, plusz az a pár falat, amit kifejezetten a mi tányérunkról kap. A hozzátápi időpontja nagyrészt fix, ebédkor mindig, a gyümölcs meg vagy délelőtt vagy délután, néha vacsirára is pár falat valami. A mostani kedvenc a főtt rizs gyümölccsel keverve, meg a májas répa és sütőtök. Kenyérfélét, kekszet még csak nagyon picit kapott, kóstolásszinten, tejterméket is csak nagyon picit, mert kíváncsi volt és adtunk neki a mienkből. Én mindent magam készítek neki, bár nem bio alapanyagokból, de én ebben mégis jobban bízom, mint a bolti készítményekben. Én bevallom, hogy nem vettem még semmilyen üvegeset boltban. Persze ezt mindenki úgy csinálja, ahogyan számára meggyőző.

Séta, öltözés:
A tél tényleg gond. Én babakocsival már nagyon régen közlekedtem, hordozok, azt pedig ő nagyon szereti. A nagymamák néha babakocsiznak, és nekik bizony néha kikéretőzik belőle. Hordozásnál vagy aláveszem őt kendőben a kabátnak, vagy csatos hordozóban kívülre teszem. Ha kívül van, akkor a kabát-overálos nadrág összeállítást sokkal jobban elviseli mint az egybe overált, úgyhogy mi áttértünk erre.

Suttogó:
Nekem nagyon nem jön be ez a könyv, úgy általában a szemlélete az, ami nem tetszik. Mondjuk emlékszem, Tracy is írta, hogy pl. az igény szerinti szoptatás nem fér össze az ő napirend elméletével. Természetesen megértem, ha valaki talál benne 1-2 jó ötletet a saját problémájára, akkor tetszeni fog neki.
Ha már nevelésről van szó, nekem ezek a könyvek szimpatikusak: Sears: Éjszakai gondoskodás, Liedloff: Kontinuum elmélet.

Az árakról egy gondolat:
Megdöbben ve tapasztalom (milyen kis naiv voltam ilyen szempontból), hogy minél nagyobb a pelenka, annál többe kerül darabja. Én eldobhatót használok, picit sajnálom, hogy nem vágtam bele a moshatózásba, de őgy éreztem, erre már nincs időm a napi teendők mellett.

Nagyon szép babákat láttam.
Kritta! Gyönyörű hajasbabád van! Jól emlékszem, hogy neked is tápszerezni kell? Miért?

Ollem!
Nagyon sajnálom, ami velete történik hitel ügyben, remélem, valahogyan mgoldódnak a gondjaitok.
Mi nagyon „félősek” vagyunk, ilyesmi okokból nem merünk ilyen nagyobb hiteleket felvenni (saját kocsink sincs emiatt, a családban használunk egyet).

Pumpóka!
Zsófi óriásinak tűnik. Nagyon édesek a fiúk, ahogyan tartják. Jól megvannak együtt?

Nóna!
Istvánnak milyen karakteres arca van!
Ezt megint néztem, hogy általában a fiúk milyen „felnőttesek”.

Nono!
Megvagy te is? Rólatok régen olvastam.
Vendég
 


Virág, igen, Istit néha én is olyan fiúsnak látom már, nem annyira babásnak... :) Amúgy a csatos hordozó az milyen? Azt háton kell vinni, nem? És az milyen árban van? Nekünk kengurunk van, az apja vitte benne Istit, amíg nem volt ilyen hideg, de most ennyi cuccba nem fér bele. Én amúgy nem nagyon bírom el így kenguruban cipelve. Amúgy abban Istinek sem volt semmi gondja.

Kép

Kép
nóna
 
 


Ja, Virág, Amúgy az éjszakai gondoskodást azt nem olvastam, milyen? de a Liedloff könyv nekem is szimpatikus.

Bocs, hogy mindent ilyen töredékekben írok, de közben még figyelek Istire is, itt elevenkedik körülöttem :)

Kép

Kép
nóna
 
 


Nóna!
Én kengurut nem próbáltam soha, pont azért, mert annyian írják, hogy egy bizonyos súly után kényelmetlen, nehéz. Nekünk Ergo van, ezzel lehetett elöl is vinni, míg könnyebb volt, vittem csípőn is, mot már általában háton. Ez az: http://www.ergobabycarrier.com/gallery/ , vagy a magyar oldal: http://www.happy-baby.hu/index.php?cPat ... ca34232d84
A liliputinak is van ilyen hordozója, az sokkal olcsóbb, és állítólag jó is (Csak ezt én akkor még nem ismertem, mikor ezt megvettük). http://www.liliputi.hu/index.php?m=prod ... t&catId=13
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: