Új privát üzeneted érkezett!

na, javítás: esetleg az Ő feneke, ezt akartam írni.

Kép
ági_bp
 
 


Ági
A kakival mi úgy vagyunk,Emmának is elég krémes a széklete,de nekünk nincs minden nap,ha egyik nap nincsen akkor a másik nap többszőr,amikor nem krémes akkor viszont csak bogyós,és akkor eléggé szenved vele.
Hajni
Ez nehéz kérdés,én tervezgetésbe nem vagyok jó,elterveztem amikor megszületik Emma külön szobába fog aludni,egy darabig ment is utána fél éjszaka nálunk aludt most már egész éjszaka,ott van.
Biztos neki is furcsa lesz az új környezet,én azt mondom,ha külön szeretnéd próbáld meg ,ha nem jön össze akkor is tud még veletek aludni,de ha úgy inditasz,hogy veletek alszik,akkor már nehezebb lesz visszaszoktatni,én nem tudom nálunk mikor fog külön aludni Emma.
mia2007
 
 


Ági, csak vicceltem. :lol:
Szerintem minden allergia veszélyes lehet, és mivel kicsik még nem is tudjuk mire lesznek, lehetnek azok. Akár antibiotikumra is, mint Blanka. Biztos ritka a nagyon súlyos allergia, de inkább legyen otthon.
Vendég
 

 
 

A rozi láb tényleg nagyon jó. :D :D
mia2007
 
 


Hm, lehet igazatok van és külön kéne elkezdeni aztán meglátjuk.

Ági, ugye nam haragszol? :oops: :oops:
Vendég
 


Hajni már miért haragudnék?? :wink: inkább a fejemmel viccelődj, hogy puha, mint a fenekemmel, mert azon én nem tudnék nevetni, ezen igen :wink:

Kép
ági_bp
 
 


Jaj, már azt hittem ezér tűntél el. Csak magamból indultam ki, mert rajtam megtalálta a gyermekem a legpuhább pontot, a hasamat. :roll: A feneked bizos tuti lett, ha ennyire szorgalmasan tornázol. Irigyellek.
Vendég
 


Jaj, én is elkalandoztam közben.
Most épp sütit ettem 11kor, úgyhogy ezt a témát ne feszegessük :lol: :lol:

megyek aludni, jó éjt. Nehogymá' lemozogjam itt az írással a sütis kalóriákat! :wink:

Kép
ági_bp
 
 


Csak még egy fontos kérdés: választottál már ruhát? ha már írtad bocsánat.
Vendég
 


na sziasztok!
már volt egy ébredésünk, miközben itt olvastam ésolyan keservesen sírt szegény cicám :cry: úgy értem, a cici sem nyugtatta meg első körben, hanem csak sírt-sírt fájdalmasan. de aztán viszonylag hamar megnyugodott. ez mondjuk abba az irányba billent h jobb, ha velem van.
eddig csak napközben hagytam másra. ált.1-2-3 órára, de májusban volt egy 8 órás távollétem is és bírta!!!de az is napközben volt. mamával tényleg jól egymásra vannak hangolva.

Ági, jó h írtad ezt a kaki témát: ez engem is zavart - jell a 2-3, de van h egy (ma pl), ill ritkán nulla is előfordul. néha bogyósabb/szilárdabb, de jellemzően gyurmásabb állagú. én dokitól rákérdeztem és azt mondta h szte ez nem gond. azért is merült fel bennem h őt a banán meghajthatja, mert amióta banánt nem evett, mintha szilárdabb lenne a széklete, de amikor megint kapott egyszer, akkor nagyob adag is volt a pelusban és hígabb is (már úgy értem, nem annyira szilárd). még annyit kérdezett az orvos h nincs-e olyan h nagyon nagy mennyiséget kakil, annyira h tele van vele a pelenka. velünk előfordul néha, de nem jellemző. én úgy könyveltem el magamban h anyatej miatt is, plusz nem egy székrekedős típus :roll: sztem ez is vmennyire hajlam kérdése is lehet...

Mary, köszi a receptet! bcsak ehetnénk már túrót! tök jó forgalma van a receptes topicnak! :shock: :) érdemes volt elindítani :lol:

ha vki tud tejfehérje és tojásmentes zöldséges, kenyérre kenhető uzsonnakrémeket, annak nagyon örülnék!!

sztem is a jobb oldali Marci :lol: kíváncsian várjuk a megfejtést! :wink:
Vendég
 


A védőnő mondta ne adjak még Emmának kenyeret meg tésztát,mindig azt mondta amikor megkéredeztem,mikor ehet már,hogy van annyi étel amit ehet várjak még vele, egy éves korig,amikor a héten volt mondta kenyret próbáljam meg.
Én hallgattam rá lehet nem kellett volna :roll: :roll:
Baba kekszet evett,abba viszont nem tudom már,hogy van-e valami.mást nem amibe van glutén.
mia2007
 
 


Hajni, nemtom, mi az okos megoldás. sztem hallgass a szívedre. olvasgatom a korlátok és kételyek című könyvet és abban írja a fószer h egy nevelési megoldás mindig adott szituban érvényes - ha az élet túlhaladja, még mindig ráérünk újat fabrikálni. pont egy ilyen altatásos sztorihoz írta a dolgot h az anya engedje-e a kicsit velük aludni, amikor éjszaka átbattyog a szülőkhöz. sztem most csak azzal foglalkozz h a jelen helyzet mit kíván - ti hogy tudjátok abban jól érezni magatokat. az új ház újabb helyzetet teremt majd megint - de sztem túl sok az ismeretlen változó, egyelőre úgysem fogod tudni levezetni az egyenletet. nemtom, ez így világos-e.
Vendég
 


Mia, de miért ne kellett volna h kenyeret adj neki?
Vendég
 


ja, vagy úgy érted h abban nem kellett volna h hallgass rá h ilyen sokáig ne adj? sztem az óvatosságtól még senkinek nem lett baja! ha jó étvágyú és tényleg tudsz neki sok zöldséget-gyümit adni, akkor sztem semmit nem veszítetek azzal, ha csak most kezditek a glutént.
Vendég
 


Visszajöttem, csak közben kalandoztam.
Teszek pancsizós képeket:

Kép

Kép
mary74
 
 


És még két kép:

A dédi óráit és zseblámpáját mindig meg kell szerelnem!!!

Kép

Kép
mary74
 
 


gabonafasírt receptje: menj be az intersparba, keresd meg a diétás és biotermékek polcát és vegyél le róla egy (asszem vegabond márkájú) bmilyen ízesítésű gabonafasírt port! :wink: 8) :lol: aztán a leírás szerint készítsd el, tálald és várd a hatást. :wink: :lol:

Mia, tortához puding dm-ből, étkezési zselatin pedig nagy kék tasakos horváth rozi (fűszer polcról!!)
Vendég
 


óvatosságból mondta hogy ne adjak neki,nem vettem észre hogy hiányzott volna neki,mert végülis nem válogatós,sokmindent megeszik,csak néha már én utáltam,hogy mindig majdnem ugyanazt ette,és jó lett volna valami változatosság.
mia2007
 
 


Évi, glutén kérdésben, én egyetértek Doo-val. Mi sem régóta eszünk gluténes dolgokat. Paradicsomot és tojásságáját is csak nemrég vezettük be. Tejterméket pedig még csak most fogom elkezdeni.
mary74
 
 


köszi a puding zselatin választ
édessek a képek :D :D

Mi is pancsiztunk ma,mondjuk neki ez már a negyedik pancsolása,úgy vettem észre most már nagyon élvezte,szerintem Emmánka kellett ennyi idő,hogy megszokja.
mia2007
 
 


jaj, képzeljétek: ma leöntötte a zokniját vízzel, erre kitettem száradni és a csupasz lábára adtam vissza a szandit. hát nem kidörzsölte az a nyavalyás asso?! :shock: :? :evil: dobom ki a kukába! jó, tudom, nem a szandi tehet róla, hanem én... :roll: :oops: rendes kis vízhólyagok lettek mind a két kisujján. :cry:

hngya téma: kertünkben rengeteg van és főleg óriás hangyák. minket még soha nem csíptek meg . apum szerint ezek nem is csípnek. a homokozónál is sok van, Viki meg fél is tőlük. de nagyszülők mondták neki h nem bántanak a hangyák, azóta mondogatja h "membá" (nem bánt), de azért kissé hátrébb húzódik. szegény Hanga, azért az a boly, az neki extra ijesztő lehetett!! :? és hár fájdalmas is... :(

lányom mostanában egyértelműen tudatosan és tök határozotan mondja egy csomó kérdésemre és egyáltalán bmire h NEM! nem kezdi kicsit túl korán a dackorszakot?! :shock: :roll: :x
Vendég
 


viszont azt nem értem,hogy akkor a natúr joghurtot,miért ehette,nagyon szorúlásos volt,és semmi nem segített és akkor mondta adjak joghurtot,azóta ritkán van szorulása :roll: :roll:

Tejterméket ehet,de glutént nem.
mia2007
 
 


ja és még Mia: ráadásul szopizik is és tényleg tök jó húsban van Emma! :D a kenyér meg mégiscsak hízlal azért.
én a védőnők helyében nem egyen szövegeket nyomnék mindenkinek, hanem testre szabottan próbálnék tanácsokat adni. lehet h tied is ezt tette, nem?

ja Etus, még azt akartam mondani h ha felmerül bennetek a lisztérzékenység lehetősége (Olivérnél, nem Bercelnél), akkor érdemes utánajárni. egy barinőmnek most huszonsok évesen derült ki h cöliákiás és gyakorlatilag a vérszegénységen kívül semmi egyéb panasza nem volt!! azt mondta h néha puffadt a hasa, de nem volt vészes és emiatt nem is ment volna dokihoz. csak elég macerás kivizsgáltatni ezt a nyavalyaságot...
Vendég
 


Mia, ha már úgyis csetelünk :wink: nem kérdezted meg soha h miért javasolja/nem javasolja ezt v azt?
Vendég
 


Sziasztok!!

Ma delutan Dunaharasztiban voltunk uncsitesomeknal, tok jo volt, bar BKV-val mentunk ki ebben a dogmelegben, hat nem reszleteznem, masfel ora volt az ut a Moszkva tertol... :twisted: De ott mar tok jol ereztuk magunkat, Bercel pancsolt, en babaztam egy 3 hetes babaval, szoval tok jo volt!:)

Kaka-tema: 1 hete, amiota Oliver dietazik, Bercel is legtobbszor teljes kiorlesu kenyeret kenyeret eszik, mert nem akarok neki kulon sutni... na azota o majdnem MINDEN kajalas utan kakil, szoval van hogy egy nap 5-6szor! Es szilardat... azert az durva. Mondjuk en alapvetoen szorulasos vagyok, de amiota teljes kiorlesu kenyeret eszunk csak, en is 3szor megyek nagywc-re / nap... na ez mondjuk olyan info ami gondolom nem annyira erdekelt benneteket, de hat most mar mindegy... :):):):):):) Agi, szerintem az anyatej miatt higabb Zita szeklete...

Hajni: Szegeny Hanga, csunya buta hangyak!!!! Nagyon eedes a kepeken, holnap megmutizom Bercelnek :wink:

Anido: rizstejet en leggyakrabban reggel meg este hasznalok, abbol csinalok gabonakasat gyumivel, meg abba aztatok kukoricapelyhet. De amikor Bercelnek sutok vmit (pl bananos muffint), abba csak zabpehelyliszt, rizstej, banan, meg 2 kanal cukor van. Szoval en suteshez is eleg gyakran azt hasznalom.

Mia: pudingot en a Sparban vettem, mert bezart a DM mire odaertem... zselatint meg nem raktam ra, mert rosszul lettem amikor meg akartam csinalni, mar csak az hianyzott a torta tetejerol. De feltem, hogy elrontom, es hiaba zaklattam emiatt Doo-t telefonon, feltem hogy elrontom, nagyon benaztam a hulye zselatinnal... :) Nem szeretem amikor csak kesobb latom az eredmenyt, amikor kiveszem a hutobol a sutit, es nem azonnal... na mindegy, szoval 2felet is csinaltam, de meg nem raktam ra. Akkor rakerestem a neten, hatha talalok vmi tuti tippet, amikoris veletlenul ratalaltam hogy mibol van a zselatin... majdnem hanyatt vagtam magam a szeken... ne nezzetek hulyenek, en kis vegetarianus vagyok, nem tudtam mibol van... :oops: :oops: Ahogy olvastam ezt a borjuhus+szor meg csont kifozve haaaaaaaat elment tole a kedvem, akkor akartam venni pektint vagy agar agart, ezek novenyi eredetuek, de bezart abio bolt mire odaertem, de mar megint mit akarok kihozni ebbol az egeszbol?????????? En tenyleg nem vagyok normalis, mar en is kiakadok magamon... :oops: Szoval: en zselatint azt nem raktam ra... :):):)

Agi: szerintem tok cuki lehet ahogy Zita rafarol a fejedre :):):) Bercel is ra szokott ulni reggelenkent a fejemre, de csak mert onnan akar lecsuszdazni...!

Eddig ugy altattuk el (szopi abbahagyasa utan) Bercelt, hogy odaadtuk neki a cumisuveget tele vizzel, azt megitta, es elaldut. Aztan mar nem aludt el, csak tekergett ossze-vissza, akkor az volt a taktika par napig, hogy Oliver odahuzta magahoz, en meg odabujtam, igy elaludt. Most mar igy se alszik el, meg tobbet tekereg, meg felul, meg elkezd menni az agyban, szoval pentek este ota megprobalom visszaszoktatni a kisagyaba. Marmint ott alszik ejjel, csak hogy ott is aludjon el... Elso 2 nap 1 oramba kerult, ma mar csak 40 percbe... haladunk! :) (odafekszem a kisagy melle, vegig ott vagyok vele, enekelek neki, ha neha sir, kiveszem es megszeretgetem... igazabol az a baja, hogy nehezen alszik el, mert alldogal egy jo darabig... amikor efekszik, akkor mar hamar elalszik...)

Mary: aranyos a kis pancsolo kislany!!!!!!!!! :)

Doo: regota keszulok szuper-recepteket felrakni, majd igyekszem... :)

na megyek alukalni, jo ejt!! :)

zetus8
 
 


Doo: jut eszembe van egy fini voroslencses-uszonnakrem-receptem, majd beirom a receptesbe!

zetus8
 
 


Amikor rákérdeztem,miért nem ehet akkor annyi volt a válasz,allergia miatt,inkább várjak vele az nem árt.
mia2007
 
 


Mia, végülis mindegy is már igaziból. az allergiát értem, csak azt nem én se h akkor a tejfehérje meg miért mehet :shock: de tényleg kár agyonragozni.

mi rozsos kenyeret eszünk áltakában. jó barnára sütöm, alig van benne fehr liszt...

igen, a zselatin állati eredetű. amíg vega voltam, én is kerültem... viszont engem is érdekelnek az alternatívák. beszerzés, elkészítés. ha csinálsz majd, feltétlenül számolj be!
Vendég
 


vagyis a lisztérzékenységtől tart
Nálam megint le van lassúlva a babnet
mia2007
 
 


én is ez amit nem értek,már okosabb lennék :roll: :roll:
mia2007
 
 


Jó éjszakát mentem aludni
mia2007
 
 


Kata: tenyleg, veled majdnem taliztunk a Margit szigeten!! Na ha hazajottetek Spanyolhonbol, MINDENKEPP el kell mennunk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Na tenyleg megyek aludni en is...

zetus8
 
 


Sziasztok!

Roziláb bókokat nagyon köszönöm, tolmácsolom az illetékesnek! :lol: Most vagizhatnék, hogy tőlem örökölte, de csak álmaimban vannak jó lábaim sajnos! :cry:

Kaja! Rozinak elég hamar (mármint a fogai számához képest) elkezdtem darabosat adni. Egyszerűen nem ette meg a turmixoltat. A husilevesből is turmixoltam össze sárgarépát, karalábét, husit és azt adtam neki, de így nem kellett. Ha csak kanállal feldarabolom és úgy adom tésztával, akkor imádja. Mindent csipetekbe adok neki és szeret így majszolni. Mondjuk mi is 11 hónaposan kezdtünk kenyeret enni, de azt nagyon szereti.

Épp a multkor gondoltam rá, hogy csak ebben a topicban szinte minden babának van, volt valamilyen allergiája. Pl. Rozi kajára eddig nem allergiás (hálisten a tojássárgáját is megúsztuk), de a summetrolimra az volt.

Elküldöm, mert Rozi bekakilt :lol:

Még folyt köv......

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Nekem nem úgy tünik mintha blanka meg lenne illetődve a pancsiban :lol: Nagyon aranyos, olyan Blankás arcot vág:wink:

Évi még neked akartam írni, hogy szegény Emma tényleg szörnyű lehetett ahogy leesett az ágyról! Nem próbáljátok ki a kiságypótkocsis verziót! Nekünk is Ági adta az ötletet és bevállt. Azóta nem parázok. Régebben írtam nekem is voltak ilyen vetődős éjszakai sztorijaim!

Hajni, én úgy veszem ki a szavaidból, hogy nem szeretnéd külön szobába tenni anyudéknál Hangát. Mivel TE nem éreznéd így jól magad, szerintem tedd a ti szobátokba. Amúgy is annyi újdonság jön az életébe, had legyen neki ennyi kedvezmény. Aztán nem állítom, hogy könnyű lesz különszoktatni, de biztosan sikerülni fog és ennyit megér a nyugalmad!

Linea szandija van a kisasszonynak! Meg vagyok vele elégedve jó benne a lába :lol: (mármint jól áll a bokája), és tegnap csupi lábra adtam fel neki, nem törte fel a lábát! Annyi negatívum, hogy már 3 naposan kezdett lepattogni a rózsaszín csattról a festék, ez mondjuk irritált egy nyolcezres szandinál :twisted: Gondolkodtam rajta, hogy visszaviszem, de minek cseréljem be egy ugyanilyenre, gondolom a többi is hasonló.

Rozi átállt az egy alvásra, így a délelőtti nyuginak vége!

Majd még akarok egy személyes dolgot , de nem tudom hogy mondjam el, lehet csak privibe, vagy úgy se :wink: :? :lol:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Bal oldali kisfiúra egy szavazat! :lol: Remélem nem tévesztettük össze a vőlegényt :wink:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Tényleg mi van a táblával? Etus :?: :lol:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


haho,
ha szemből nézzük a baloldali a Marci, a másik a Dávid, kis barátunk :lol: mindenki gyerek lelkű a topicban, ennek nagyon örülök :lol: :lol: :lol:
kpetro78
 
 


helló

Kata ti mikor ünneplitek Marci szülinapját?
mia2007
 
 


Kép
Tegnap a Mamánál pancsi közben
mia2007
 
 


Évi, gyönyörű ez a gyermek! Azok a hatalmas szemek!!!

Bea, Miskolcon hol lehet ilyen Linea szandit venni?
mary74
 
 


Kép

A naptejes flakon a legjobb
mia2007
 
 


Sziasztok!
Minden babó nagyon édes és szépséges!!!

A,B,C,D terv:ahogy te jobbnak látod,mert te ismered a gyereked.
Bár meg kell jegyeznem az élet produkál nem várt reakciót...Szombaton szülinapi kert partira voltunk hivatalosak.Elég későn indult be az igazi hangulat(este7 ami nekünk késő,nem a vendégváróknak)Szóval a párom mondta,hogy úgy maradna egy kicsit tovább,hiszen már hónapok óta nem voltunk este 8-9 től tovább sehol.Aludjon mamánál a kisasszony :( nagy nehezen rá is beszélt)Nem is volt gond,bár egy picit későn aludt el anyósomnál,mert nem értette miért van ott,még a kakaó sem kellett neki,de nem sírt :wink: Én egész éjjel nem tudtam ez miatt aludni-ő viszont aludt negyed nyolcig.Reggel mentünk érte és semmi nem látszódott rajta(mármint lelki trauma)DE:azóta olyan anyás lett és nyűgös,hogy el sem hiszem.Csak akkor boldog ha egy szobába van velem de csak ha ülök-mihelyst felállok elkezd könnyekkel sírni.Ma délelőtt 2.5 órát inkább egyhelyben ült a kanapén velem és olyan boldog volt :shock: Ha felálltam mert az ebédet meg kellett kevergetni csak úgy potyogtak a könnyei és fel kellett vennem és bújt belém :cry: Ja és tegnap este kézben kellett elringatnom amit mióta megszületett nem volt rá szükség.

KépKép
vicuska
 
 


Mia:szerintem már el lehet kezdeni/próbálni a kenyér bevezetését!Ha valamire allergiás akkor úgyis kiszűröd/meglátod!

Zetus:neked már sokszor akrtam írni,hogy szerintem te vagy a legkreatívabb és legmobilabb/beválalósabb anyuka köztünk!Na ezt csak azért írom mert annyi minden féle dologgal "kisérletezgetsz" és hipp-hopp ide egy kis vonatozás oda egy kis hévezés.Néha úgy gondolom lehet én vagyok egy kicsit túl aggódós/stresszelős :shock:

Hajni:külön alvás/együtt alvás:szerintem ez úgyis ott dől majd el!Mennyi ideig is fogtok ott maradni?Ha van hely és eddig is külön aludt akkor szerintem nyugodtan mehet külön..ha pedig nem jön be akkor marad az együtt alvás :wink:

KépKép
vicuska
 
 


Túl vagyunk a 15 hónapos oltáson. Szegény, nagyon sírt mikor megszúrták. :cry:
De a vizsgálat jól ment, bejött ez a megbezséljük, eljátszuk módszer. Ezelőtt Ő is sírt amint átlépték az Ő privát szféráját.

Vicuska, érdekes amit Lottiról írtál. Később jött ki rajta, hogy otthagytad. Gondolom, mostanában nem altadod máshol.
Egyébként Hanga a mai napig ilyen, Ő mindig rajtra kész amint én felállok. Egyedül nem marad még most sem egy szobában egyedül.

Nálatok van olyan hogy egyedül játszik egy másik szobában a gyerkő vagy csak pár méterrel odébb?

Blanka és Emma nagyon szépséges.

Köszönöm az alvással kapcsolatos válaszokat. Még nem tudom hol lesz, de remélem megtaáljuk a helyzethez képest a j megoldást. Szegény tényleg sok változás vár most rá. Erősítsetek meg, hogy egy -illetve két- környezetváltozás, nem olyan nagy törés, ha mi ott vagyunk mellette? :roll:

Doo, gabonafasírt tippet köszi, majd veszek.
Jaj, szegény Viki, jól feltörte a cipő a lábát.M ostmár csak meg kellenne óvni, hogy ne kaparja le a vízhólyagot. Tudsz most így cipőt adni rá?

Szegedi vagy soproni kolléganővel mire gonoltál?
Vendég
 


Sziasztok!

A két lány gyönyörű, én is úgy látom Blanka igazi hurrá nyaralunk feelingben pancsikolt :lol: Emmának nagyon különleges szemei vannak :shock: szépségesen kékek.
Mia, az szerintem sem baj, ha valamit "később" kap. Mi 10ésfél hósan kesztük a glutént, tejtermékek-tojássárgája, paradicsom 1 év után.

Kaksis hszeket köszi. Etus, Zita is elég sűrűn kap gabonapépet :roll: lehet attól? Na, végül felhívtam a védőnőt, mert szegénykém ma hajnali fél7kor már azzal ébredt, hogy kakilt :? de szerinte nem gond, ha nem fehér, nem zsíros, nem nyákos. Fogzástól lehet. Meg amúgy nem gyarapodna, ha valami "gond" lenne. Hm...sokkal okosabb nem lettem, és félek a gyerekdrtől sem leszek az, aki a full nyákos kakira sem tudott mit mondani, mert tök jól hízott közben és amúgy minden oké volt. :roll:
Tegnap 4X kakilt, és amit írtatok, h másnál is van több kaki, viszont szinte mindenkinél keményebb vagy gyurmás. Nálunk a gyurmás már keménynek számít.

Doo, már akartam írni, Zitát kezdetben hajtotta a banán, pedig elvileg az fog. Így én kipróbálás után jó darabig nem adtam. Utána nem vettem észre.

Vicuska, érdekes amit írsz. Vajon azzal van összefüggésben hogy otthagytad? Előtte jele sem volt egy ilyen ragaszkodós periódusnak? Szerintem most figyelj rá, hogy kielégüljön ez a fokozott anyaigénye, és biztosan hamarosan oldódni fog.
Csak furi, hogy közben nem sírt, mégis megviselhette. Talán inkább szorongott mamánál, mint kétségbe esett. :roll:

Hajni, nálunk is ritka h eljátszik máik szobában. ha egy helyen vagyunk, és épp olyan kedve van, játszik egy kicsit egyedül is, de ezt inkább apával, ha én ott vagyok, akkor inkább engem nyunyál.

Kép
ági_bp
 
 


ez a zselatín :? :? :? néha jobb a tudatlanság.

Kép
ági_bp
 
 


Ági, akkor nem vagyok egyedül. :wink: De azért időnként fel tud paprikázni ezzel hogy még mindig sírva tud követni, ha 5 m-rel odébb megyek a lakásba. Kint már sokkal bátrabb, mint itthon. Ezt végképp nem értem. Azt már megszoktam, hogy mindig a hátam mögött van, bár néha az is fárasztó, mert mindig megáll az ajtókba meg a keskeny helyeken, ahol se kikerülni, se haladni nem tudok. Néha már kiabálok vele, hogy "ne üvölts már mert eljövök a konyháig, erre mégjobban sír." Szerencsére ritkán mérgel fel ennyire, de most ez a zűrös időszak nem segíti a türelmem fejlődését.

Mennem kell, kész a fürdés, törlök. :wink:
Vendég
 


sziasztok

Emma se szeret egyedül mindehova jön utánam,úgy zuhanyzok áll a kád szélénél kapaszkodva,és ott vigyorog :D :D :D ha viszont nem akarom,hogy bejöjjön akkor amikor becsukom az ajtót üti a kis tenyerével,addig jó,mert tudom,hogy nem csinál rosszat.
mia2007
 
 


Hajni
Örülök,hogy Hanga túl van az oltáson,sajnálom szegényt hogy sírt :( :( de nagyon ügyes hogy a vizsgálatot ilyen jól viselte :D :D
mia2007
 
 


Hajni, nagyon ügyesek vagytok, Te is és Hanga is, hogy így megbeszéltétek az orvosi vizsgálaton történő dolgokat. :D

Blanka sem bír egyedül maradni 1-2 mp-nél tovább. :? Mindenhová követ. Gyakran még akkor is, ha apa itthon van és éppen együtt játszanak, azért a szeme csücskéből szemmel tart engem és ha "túl messzire" mennék, akkor intézkedik.
De ha ott ülök mellette, akkor egész jól el tud lenni.
Némi fejlődés van, mert mostmár néha tudok kicsit olvasni, miközben mellette ülök és Ő játszik. Előbb hagyom, hogy Ő megnézegesse az újságomat, kivárom a soromat. :lol: Persze nem teljesen ép állapotban kapom meg, de mostanában legalább már nem akarja direkt módon széttépni, inkább csak lapozgatja és gyűrögeti, de olvasható formában hagyja. :lol: És utána hagyja, hogy elolvassak egy-két cikket, mielőtt újra szüksége van rám egy kis dobolás, labdázás vagy építőkocka adogatás vagy mondóka olvasás, stb... céljából.

Pelenkázás terén újabb harcaink vannak. Most azzal bővült a repertoár, hogy letépi magáról a már feladott tépőzáras pelenkát, ha végre sikerül rávarázsolnom. (És ezt eljátszuk egymás után 5x-6x is, míg végre össze tudom kapcsolni a body-t.) Persze megértem, hogy ilyen melegben pelenkában létezni majdnem egész nap, biztosan nem kellemes. De azért nem vagyok biztos benne, hogy emiatt teszi, inkább csak újabb "móka".
mary74
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: