Új privát üzeneted érkezett!

...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anettoo 2009.07.08 02:36-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Anettoo :lol: köszi a táblit!!! :lol:
akkor azért még nem is baj, ha a tesód egyben. Még van pár hét...

Spulni :lol: ez enyém barna, és tök jó :wink: mindenkit mosolyra fakaszt!!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


rilla:
Az afp-d nem nagyobb a hatarerteknel, de azert nem eppen alacsony. Nekem 3,6 volt, amikor nyitott volt a babam gerince. :( Ez azert joval magasabb a tiednel. En biztosan elmennek a helyedben minel elobb uh-ra, mar csak megnyugtatas miatt is.

Olvasok meg vissza, csak ez elsore megutotte a szememet. :oops:
Timi mai beszolasai:
Allandoan mondogattunk neki, hogy fujja az orrat, erre bement egy anyag zsepiert es elkezdte fujni, majd kijott es buszken kozolte "kijott orrodbol takony." :lol: :lol:
A masik ma reggel meg elegge hasmarsos nagy mennyisegut kakilt, hogy le kelett zuhanyozni a feneket, mert maskepp nem gyoztem... Erre amikor meglatta a pelust kozolte "Huha csokis." :lol: :lol: :lol:

baratodildi
 
 

 
 

[quote="baratodildi"][ írta:baratodildib]rilla:
Az afp-d nem nagyobb a hatarerteknel, de azert nem eppen alacsony. Nekem 3,6 volt, amikor nyitott volt a babam gerince. :( Ez azert joval magasabb a tiednel. En biztosan elmennek a helyedben minel elobb uh-ra, mar csak megnyugtatas miatt is.

Olvasok meg vissza, csak ez elsore megutotte a szememet. :oops:


Én még mindig nézegetem a google-t emiatt.
AMit sikerült kibogarásznom.Hogy a lombikosok jelentősen több hormont kapnak,mint a spontán terhesek.És emiatt eleve az AFP cart sem érhet.Nyílváán van akinek tökéletes eredménye lesz,de lehet,hogy van akinek megnyomja rendesen az eredményt.
Másfelől bár én spontán terhes vagyok,és annyira nem vagyok képben,csak olvasgatok.
De szerintem az is nagyon nem mindegy,hogy milyen fejlődési fázisban ültetik vissza az embriót.
Ha jól tudom,van olyan,hogy x nap után??No akkor már eleve nem annyi az annyi.
Ennél az idióta vizsgálatnál 2-3napok is számíthatnak!!!

mimi12
 
 


Sziasztok!

Csak bejelentkezem, hogy jól vagyunk! Látom azért itt hétvégén is elég nagy a sürgés! Mi voltunk ma apával tescoba vásárolni és vettünk a babonak kiskádat meg 4 badyt! Szépek nagyon, de mind kék szinű! Nekem bejön, mert én kisfiut szeretnék, de apa választotta mindet aszonta lány lesz ugyis és neki ezek tetszenek! Mondjuk azért mert kék szinüek szerintem ha kiscsaj lesz is akkor is jó lesz neki!

Én egyébként tervezem, hogy mihamarabb megvan az afp-m és akkor keddhez 1 hétre megyek uhura! Egyébként mi van, ha nem a 18. héten lesz meg az uhu az afp miatt?? Mert nincs kész??? Mert csak akkor rendel nálunk ez a dokibácsi! Bár rendel másnapokon is de pont ez nem csak kedden! Szal szerintetek ez baj???

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


rilla:
Ja meg, ami eszembe jutott, hogy ha volt verzesed a terhesseg alatt kb 2-3 hettel az afp elott barmikor, akkor azt is siman megemelheti a szintet... :roll:

baratodildi
 
 


Sziasztok!

Na 3 nap után csak ide jutok végre...Úgy összesűrűsödteka dolgok,hogy csak na...
Elkezdtük bontani a hálószobát..még jó,hogy eddig nem dől ránk,és hogy micsoda iszonyat bűz van...pedig eddig nem éreztük,de ahogy felszedte apa a lamináltat+az alatta lévő cuccost...sírni tudnék komolyan mondom..és hol van még a vége a felújításnak..neeeeeeeeeeeeeeee.....

Ma meg szülinapozni megyünk 4órára,egy kicsit kikapcsolódunk :wink:

Linácska,jó,hogy jobban vagy.Jó csvaragást mára! :) vásárolj jó sok mindent!:)
Cola..én nagyon rá vok cuppanva...de a lightot iszom :? Igen nehezen tudok neki ellenállni...

Spulni,mi még nem vettünk semmit,majd ha midnen a helyén lesz már,akkor majd nekiállunk vásárolgatni!:)

Nócika,szerintem egy kiscsajnak lehetnek kék cuccai...de egy kisfiúra rózsaszínt adni.az már érdekesebb :P :D
A 18hetes uh-hoz kell az afp?Nekem addigra tuti nem lesz eredményem...kedden veszik le az afp-t és 31én megyek uh-ra.

Madaran,jó pakolászást!:) Biztos klassz a poló amit vettél :wink:

Anett,pipatali,tök jó :D Ezek szerint nagy pipás a férjed.Tesódnak továbbra is megy a drukk!:)

Sissi,tök jó,hogy ott aludhat Márk a mamánél.Nálunk ilyen szóba sem jöhet..Apa nem engedi....

Irdab,vádli görcs,huu de nagyon car...volt egy párszor Lucussal,szerencsére most még elkerült...

Kata,jó kis tél lesz nálatok 5-15 fokkal! :) Azt ki lehet azért bírni :)

Kép
Kép
tundi24
 
 


nokica:
Azt szoktak mondani, hogy a 18-tol a 20. hetig minden jo erre a genetikai uh-ra. En sem tudtam varni, mar kedden voltam...

baratodildi
 
 


Sziasztok!Szép napot mindegyikötöknek!
Én már tegnap este óta ,szigorú ágynyugalomban vagyok...ugyanis tegnap este barnás trutyi jött belőlem...hasam nem görcsölt...nagyon beparáztam...kimostam magam bevettem 1000mg Mg-ot és 1000mg C vitamint....és figyeltem magam....persze az idegeskedéstől elkezdtem görcsölni...de a Mg hamar segített!
Doktornő azt mondta,ha továbbra is lesz szaladjak be a kórházba...bárki megnéz....na és azóta semmi....normális a h.váladékom!Nem görcsölök!
Persze apa készültségben volt egész éjjel....már azt hittem vége...ennyi.....de el tudtam aludni....
Lehet attól szerintetek,hogy sokat cipekedtem tegnap egész nap?
Ma el akartam menni valahova 4d-s Uh-ra....de sehol nincs,ill. nem találtam,ami mára azonnal fogadna...
Szóval pihenek ezerrel...tegnap sokat főztem,na meg még éjjel kivettem a fagyasztóból kész kaját....nem tudtam,hogy alakul a mai napom!

Na jók legyetek!!!Majd jelentkezek!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Kandi,ne izgulj nem lesz semmi gond sem!!!!Pihengess.
Nekem sem Lucánál,sem pedig most kistesónál nem találtak semmi okot a barnázásra...
Lucával pont így 16hetesen volt...eskűvő előtt 1 nappal :? gondolhatod,díszítettük a termet,én meg rohantam a dokihoz a magánrendelésére,hogy nézzen meg....de nem talált semmit sem szerencsére.
Nálad is biztos minden rendben van!!!

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziaztok!

Apa ma is dolgozik úgyhogy szétunom itthon egyedül az agyam :cry:
Na jó nem vagyok egyedül, mert itt a pocaklakóm meg a macsek :lol:
Remélem azért nálam jobban telik mindenkinek a napja :lol:

Tündi: voltál tegnap Cegléden?
Csak azért kérdem mert nem futottunk össze. Én még az elsők között bementem :lol:

Kép
Vendég
 


Piroska,igen voltam.Negyed 10körül értem oda...Akkor te korábban voltál,ugye?
Megkaptam a beutalókat..de ekkora cécót..na de többet nem kell már mennem oda szerencsére,megpróbálják a leletemet is idekérni.
Legalábbis a védőnő hétfőn még megnézi a beutalót..és intézkedik,hogy a vérvételre se ceglédre keljen mennem....Mert abonyban is veszik...
Csak a ceglédi dokik abonyban nem látják el azt a kismamát aki szolnokra jár,mert hát nemigen van olyan aki meg lenne velük elégedve...

Kép
Kép
tundi24
 
 


Kandi!
Pihenj sokat!!Bizony lehet a cipekedéstől.Lehet megemelted magad.
Ejnye bejnye,tessék vigyázni!!
Amúgy a Szabival én is kb 16hetesen barnáztam(együttlét után).Aztán kiderült,hogy melsőfali mélyen tapadt volt a lepény.De utána már nem volt semmi gond.

Nócika!
Most gondolj bele! Nekem van egy 14éves lányom.AZ ő cumóit mind elajándékoztam,elhorda a húgom 3lánya...szóval azokból nem sok maradt a Szabira.
A Szabinak mindent újra be kellett szerezni,a babakocsitól kezdva a rucikig.
No most úgy néz ugyi ki,hogy kiscsaj van a pocakban.Hát én bizony nem fogok új rucikat venni kb 1éves koráig.Na jó azért persze,lesz neki,mert közben a húgom is szült egy 3. kiscsajt aki nyáron lesz 3éves.Szóval tőle fogunk bőven örökölni.
De ha a Szabiból indulok ki.Ma is gilisztát gyüjtött,és a feje is sáros volt.
Na ha a húgi is hasonló lesz,akkor jó lesz neki itthonra a Szabi kinőtt rucija koszolni :lol:

mimi12
 
 


Sziasztok!

Anett:Igen csak én megyek vissza de nem Afp-re hanem integrált második vérvételére újból. Nem én akartam hanem visszahívtak.

Én már vásároltam a tesónak. A Nextben 2.darabos rugit az egyikre az van írva, hogy i love mummy a másikra ugyanez csak daddyvel. Olyan édes de fehér szóval semleges. De akkor még nem volt 100%, hogy fiú mostmár az. :D . Jöhetnek a kékek. Megyek a börzére és kiárúsítom Jázmin dolgait. Mindent ágyneműtől a kiskádig mert csupa rózsaszín minden.
Majd a rugikról teszek fel képet.

Kandi: pihizz sokat biztos nem lesz semmi baj.

Én ma kertészkedtem egy kicsit rendbe raktuk a párommal a füvünket mert tél előtt kicsit elhanyagoltuk. Hát most izomláza van a karomnak a fű szellőztető huzigálásától :( De olyan jól esett a sok punnyadás után. Lassan meg elkezdhetem az új házon pucolni az ablakokat mert már a lenti szint majdnem kész van most kezdünk majd Lamináltozni mi is. Hát nem lesz kis munka de Májusban költözni akarunk. A fenti szinten meg most jön a gipszkartonozás, falazás. Meg ilyesmi.
De már alig várom hogy költözzünk.Mert Jázmint még a pici születése előtt szeretném a szobájába szoktatni.


Kép[/
[url=http://www.noivonal.hu/]Kép

Kép

Üdv
Bea
beusmimi
 
 


Sissi, te mikor voltál a C&A-ban? Én 10-11 körül :) Vettem egy jó kismamanadrágot, de annyian álltak sorba a pénztárnál, hogy majdnem otthagytam.

Kandi, pihenj! Az emelgetés nem volt jó ötlet, szerintem is simán lehet ettől :( Remélem minden rendben lesz!
Vendég
 


Tündi,
hát voltunk vásárolgatni, bele sem merek gondolni, hogy mennyit vásárolgattunk... egy kerti garnitúrával kezdtük :oops:
Viszont a szegedi C&A elég gáz, nekem mentünk kismamagatyáért, de csak azt nem kaptunk. Összesen két állván 9m-es cucc volt, és olyan rossz szabásúak, hogy csak na. Persze Lili és apa kapott cuccokat, én ma beértem egy cipővel.

Elvileg kell AFP eredmény a 18 heti UH-hoz, amit a 18-20 hét között csinálnak. Ahova én megyek, ott mondták, hogy inkább betöltött 19. hét után szeretnék nézni. Lilit is akkor nézték, most néztem a papíron. Így lesz összehasonlítási alap, mert mindkettőt 19+3-on nézik.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Mi 12 után voltunk,de nem vettünk semmit. Kismama nadrgot vettema tsz-veszen felsőt pedig az egyik fórumos társam ajánlott.Egyébként olyat szerettem volna a in kis tappancsok vannak.De olyat meg nem találtam.

Spulni:mivel nekünk a tesó is ksfiú ruhát biztos nem kell vennem.Márk ruhai most a bnőmnél vannak(akinek tavaly juniusban született a 2. kisfia)Igy azokat visszakapjuk.
De úgy néz ki,hogy Márknmál sem kell ruhára költenünk,mert a héten összeszámoltam 28 rövid nadrágja :oops: van.

Kandi:pihenj amennyit tudsz, biztos nincs gond a babával.
Mikor mész uh-ra?

Tümdi:Márk imád anyumáknál lenni (igy legalább 2-3 hetente 1szer mi is pihenünk. Mondjuk apósnak ill. a párom nagynénjének már nem engedném ezt.
Anyós pedig egy évben kb 2-3 szor látja.
Ma voltunk apósnál, (Ő se sűrűn jön hozzánk utoljára karácsonykor látta az unokáját) apa tesóját simán lenénizte.

A bnőm anyukáját bezzeg mamázza. Mondjuk Őt úgy mint anyumékat hetente látja.

Remékem holnap is szép idő lesz,mert apával tervezünk egy jó kis sétát vhova a hegyekbe. Márk is élvezné szerintem.
Vendég
 


Sziasztok!

Rég voltam, így alig győzök visszaolvasni, hogy mennyi mindent írtatok. Kis gyorshír rólunk, mielőtt még mindent alaposan végigolvasok. Tegnap voltunk UH-n, elvileg ugye 19+4-nél, mert ahogyan Linacskánál, nálunk is a betöltött 19. hét után javasolták a genetikai szűrést. Szerencsére a gyerkőcnél minden rendben, most már 100%, hogy fiú, azzal viszont jól meglepett minket, hogy a biometriai adatai alapján 21+3-nál tartunk. :shock: Kérdeztem a szonográfust, hogy ez OK-e, azt mondta, hogy nem nagyon szokott ilyen lenni, mert a babák kb a 25. hétig majdnem ugyanakkorák, és csak utána kezdenek el különböző ütemben nőni. Azért remélem, hogy nem lesz a gyerkőc óriásbébi,úgy látszik, nagyon akar nőni. Mindenesetre minden rendben vele, szóval aggódni nem aggódom azért annyira :)

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


[quote="mimi12"] írta:mimi12
[quote="baratodildi"][ írta:baratodildib]rilla:
Az afp-d nem nagyobb a hatarerteknel, de azert nem eppen alacsony. Nekem 3,6 volt, amikor nyitott volt a babam gerince. :( Ez azert joval magasabb a tiednel. En biztosan elmennek a helyedben minel elobb uh-ra, mar csak megnyugtatas miatt is.

Olvasok meg vissza, csak ez elsore megutotte a szememet. :oops:


Én még mindig nézegetem a google-t emiatt.
AMit sikerült kibogarásznom.Hogy a lombikosok jelentősen több hormont kapnak,mint a spontán terhesek.És emiatt eleve az AFP cart sem érhet.Nyílváán van akinek tökéletes eredménye lesz,de lehet,hogy van akinek megnyomja rendesen az eredményt.
Másfelől bár én spontán terhes vagyok,és annyira nem vagyok képben,csak olvasgatok.
De szerintem az is nagyon nem mindegy,hogy milyen fejlődési fázisban ültetik vissza az embriót.
Ha jól tudom,van olyan,hogy x nap után??No akkor már eleve nem annyi az annyi.
Ennél az idióta vizsgálatnál 2-3napok is számíthatnak!!!


Lombikos babánál nagyon könnyű kiszámítani a pontos kort... ott pontosan ismert a megtermékenyítés ideje és az számít nem az, hogy hány naposan ültették vissza az embriókat... :wink:
Vendég
 


Flake,
gratulálok az egészséges kisfiúhoz. Csak egy halvány ötlet: cukrodat nézték???? Mert ha az nem jó, akkor előfordulhat, hogy nagyobb a baba, jobban hízik. Bár nem hiszem, hogy mondjuk a combcsontja ettől jobban nőne.

Sissi,
én már egyszer megengedtem anyósnak is a pesztrálást, két éjszakát is ott aludt. Pénteken vittük, vasárnap hoztuk. Ott csak attól félek, hogy autóba rajkák, és elmennek valahova, mert ugye 50 felett tanultak meg vezetni, és hát hogy is mondjam....
Anyunál már volt négy éjszakát is két héten keresztül most oviszünetben.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Kandi
Vigyázz magatokra!

Mi még nem kezdtünk el vásárolgatni...
Vendég
 


SZép Március 15-ét mindenkinek!!!

HÁt, a tegnapi pakolásból semmi nem lett, mert kimentünk inkább a kertbe (idén először) szőlőt meg gyümölcsfákat metszeni! Tök jó volt. Sütött a nap, egyáltalán nem fújt a szél. Próbáltam a fűszernövényeimet is rendbe tenni, de az már annyira nem esett jól... :roll: Estére úgy elfáradtam, hogy a derekam miatt alig bírtam lábon maradni...Úgyhogy legközelebb óvatosabb leszek...

Kandi :D Nagyon vigyázz magadra, semmi cipekedés!! Kaptál hétfőre valahová időpontot??

én mindig azt hittem, hogy a genetikai 19-20. héten van, erre engem jövő hét szerdára hívtak --töltöm a 18-at...Szerintetek?? Persze, jobb, ha előbb látnak, de lehet, hgoy kétszer megyek majd?

Tünde :lol: a Takkoban találtatok valamit Lucának? Itt annyi édes holmi van, csak csorgott a nyálam. Főleg kiscsajoknak :wink:

Végül is mi egész jól állunk szerintem pakolásilag. Már csak a bútor meg a kiegészítők vannak hátra. Szőnyegen gondolkodom, lehet, hogy egyből olyat veszek, amin város van utakkal, tudjátok, amin lehet autókat tologatni később... :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Flake :D :D VÉgre bejelentkeztél, már kerestünk!!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Lenne egy kérdésem azokhoz, akik nem az első gyereküket várják. Nektek a férjetek hogy viszonyul a terhességetekhez?????? Én néha annyira el vagyok keseredve, hogy csak na. Lilivel a tenyerén hordozott, óvott-féltett mindentől. Most meg nagyjából le vagyok szarva. Most is tök ideg voltam, mert két napja alig mozog Pötty, próbáltuk a szívhangját is meghallgatni, de nem igazán találtam meg. Ő is hallgatta, minden szar hangra közölte, hogy ez az, mikor tudom, hogy nem az, és ha azt hallom, az elég egyértelmű. Erre közölte, hogy különben is három naponta szokott mozogni, és miért nem jó az. Aztán besértődött azon, hogy mondtam, hogy márcsak tudom, hogy mikor szokott mozogni, meg hogy nem három naponta szokott, mert ha jól emlékszem én szoktam terhes lenni. Annyira más, és annyira rosszul esik a hozzáállása.... :(

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Ági!Értem :lol: Mármint a lombikos babák korát :lol:
Csak ott pl azt nem tudom,hogy emiatt csalhat e az AFP.Mint a corionbiopsziánál.Ott valami olyasmit olvastam,hogy a vér keveredés miatt csalhat.

Genetikai uh.Mi 18+2naposan voltunk.Én is úgy tudom,hogy 18-20hetes kor közt kell elvileg menni.
Nekem az Istenhegyin nem is kérték az AFP eredményt.Mondtam mennyi lett,meg kérdezték voltam e kombinálton,és az mennyi lett?
Annak is mondtam az eredményét és azt mondták az jó.De meg sem nézték,mert amit látnak az többet számít egy vérvételnél :wink:

Madaran!Nekem is sikerült 3x3métert gereblyéznem tegnap :lol:
Aztán kéne lassan fűszermagot ültetni.De idén maradok a petrezselyemnél és a bazsalikomnál.Tavaly annyi bazsalikom nőtt ki a kertben,hogy még mindig van a mélyhűtőben.
No meg paradicsom magokat kéne itt a lakásban elültetni,és azt pár hét múlva ki lehetne majd ültetni a kertbe.Még lesz tök,és ennyi.Ezek nem olyan igényesek,és a mi kezünk alatt is ehető lesz :lol:

mimi12
 
 


Linácska!!
Az első gyereket,mindig más várni mint a többediket. :wink:

mimi12
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát nálunk apa úgynúgy simizi és puszilgatja a hasam mint Jázminnál. És ő is mindennep meghallgatja a szívhangját babucinak. Sosem hagyná ki az uh-kat mindíg jön velem és ha megyek az orvosomhoz akkor sem marad itthon sőt be jöhet a vizsgálatra is, és be is jön. Szóval nekem nem lehet panaszom a páromra. HA úgy van akkor inkább kivesz szabit és kisérget. Jázminnal amikor cukros voltam minden hétfőn kellett járnom a vérvételre másnap meg vizsgálatra a tétényibe bevitt és hahahozott minden nap. Már alig várja, hogy ő is érezze, hogy mocizik. Minden nap ráteszi a kezét a pocómra, hogy na nem mocizik még.

Lányok nekem még mindíg izom lázam van remélem hamar elmúlik.

Én is 18+4 nél megyek genetikai uh-ra. Már alig várom a márc 27.-ét, hogy lássam megint babucit. Meg már a dokimat is, másfél hónapja nem voltam dokinál.

Üdv
Bea
beusmimi
 
 


Beus,
orvoshoz, meg UH-ra a férjem is jön velem, azzal nincs gond. De pl. két hete Lilit kellett vinni fülészetre, ahol igencsak le kell fogni, nem pocakosan sem birom már mindig, de így meg végképp nem jó, hogy ugrál rajtam. Itthon volt, de nem jött el. Pusztán lustaságból. Mondjuk most pénteken már jött, hatott a múlt heti sértődésem szerintem. Két hete szegény asszisztens fogta le a lányom.
Ilyenekre gondolok igazából, hogy semmiben nem segít. Bár ez lehet, hogy baba nélkül is így lenne. :(
Na nem panaszkodom, csak rosszul esik.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska
Sajnálom, hogy a párod így áll hozzátok :cry:

Mimi
A lombik nem befolyásolja elvileg az AFP-t.
Vérzés, inzulin függő diabetes, testsúly befolyásolja... és ikreknél nem is használható...
Vendég
 


Ági,
azért annyira nem panaszkodom, de néha tényleg rosszul esik, hogy csak ül a laptop előtt, és ennyi. Aztán néha rájön, és akkor segít.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Ági :wink:
Köszi!!
Amúgy csak úgy érdekelnek ezek a dolgok..

Linácska!
SZerintem a párod ilyen is volt,csak lehet most érzékenyebb vagy,és jobban figyelsz olyan dolgokra,amik előtte nem érdekeltek.

Nálunk amúgy sokat segít a párom.Jön velünk hoz visz,és mindig telóznom kell,hogy na mi volt,mit mondtak.
Viszont neki munkahelye van,és nem teheti meg,hogy mindig kivesz szabit,de azért ha lehet megoldja :wink:
AZ elvesztett babánál ő is sokat nézte a hasamat,sokat simogatta.Szerintem most nem meri.Lehet fél a korai kötödéstől,és ezt meg is értem.
Pont ma kérdeztem rá,hogy mondta e már a kollégáinak??
És mondta,hogy még nem merte......

mimi12
 
 


Mimi,
nálunk is ugyanez a helyzet. Ugye az elvesztett babát pont a házassági évfordulónkon mondtam el neki, tisztára örült, sírt, és tartott 2-3 hétig a boldogság.
Most mikor pozitív lett a teszt, akkor közölte, hogy majd akkor hiszi, ha erősödik (amúgy nagyon romantikus volt, épp a lányom hányását takarította :lol: ), aztán majd ha UH-n látszik, utána majd ha dobog a szive, utána majd ha 12 hetes lesz. Most már, hogy hasam is van, mondta, hogy na kezdi elhinni, hogy babás vagyok, de nagyon sokáig nem merte beleélni magát.
Amúgy ő is dolgozik, csak vezető beosztásban, és jobban megteheti, hogy mondjuk reggel nem ér be pont 9-re, vagy hamarabb eljön, már mondta mindenkinek, hogy augusztusban ő megy szabira...
Szerdán UH-ra 7:45-re megyünk, és pont du. 2-től megy Fehérvárra 3 napra, szóval ez most nagyon jól jött ki.
Na megyek, alszom egyet Lilivel...

Nócika,
képzeld el, délelőtt tízórainak ettem két kókuszgolyót, én csináltam, tehát tudom, hogy darabjában minimum 10g CH van, meg 3 dl tejet is tejeskávénak jó sok tejszínhabbal (igaz diétással), és kereken 5.0 lett a cukrom. Szerintem totál helyrejött a terhességtől.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linacska,

én is a cukorra gyanakodtam rögtön, ahogyan meghallottam, hogy nagyobb a baba, de ott leragadtam, hogy nem súlyban nagyobb a kelleténél, hanem tényleg combcsont, BPD, ilyesmi. Ráadásul állítólag jellemző a cukros babákra, hogy a haskörfogat nagyobb arányában a hosszhoz képest, ez nálunk nincsen így. Na mindegy, egy kicsit azért aggaszt a dolog, bár a szonográfus nem tűnt riadtnak. Azt mondta, az is simán számít, hogy én 175 cm vagyok, apja szintén, lehet, hogy egyszerűen nagyobb lesz a gyerkőc is.

A párok reakcióira nem nagyon tudok mit írni. Nálunk nekem ez az első baba, a páromnak viszont nem, így nem tudom összehasonlítani, hogy ez vajon jelent-e különbséget. Apu eljön minden vizsgálatra, ott van, részt vesz aktívan az eseményekben, sőt, mivel első alkalommal nem volt ott a szülésnél, így most fel sem merült az, hogy kihagyná. Viszont nem is látok nagy elborulásokat (ezt nem tudom hogyan mondjam másként) attól a ténytől, hogy terhes vagyok. Persze nálunk ez korábban sem volt. Azt viszont nagyon látom, hogy a munkatársak és a barátok előtt büszke arra, hogy nemsokára lesz egy fia. Szerintem valszeg igaza van Miminek abban, hogy ilyenkor inkább talán mi vagyunk érzékenyebbek, plusz az ember hajlamos arra, hogy összehasonlítgasson reakciókat, pedig meggyőződésem, hogy még a nők is nagyon különbözően reagálnak a terhességükre.

Adri

Kép
Kép
flake76
 
 


Linácska,nálunk is kicsit háttérbe szorul a kistesó,meg hogy terhes vagyok..Valahogy másképp áll apa a dologokhoz,mint Lucával..Néha én is szóvá teszem,hogy pl anno munka előtt és munka után első volt a pocivizit,köszönés,puszi a pocaklakónak..de most valahogy természetesebbnek veszi ezt az állapotot vagy nem is tudom,hogy fogalmazzam meg...
De lehet mi reagálunk máskép a dolgokra....

Flake,nálunk Luca minden uh-n 2 héttel nagyobb volt.És végülis 3770g-el született.Nekem még a cukorral is voltak gondok,de a profilnál minden jó volt,és Luca eredménye is tökéletes volt!

Kép
Kép
tundi24
 
 


Mimi,holnap megkérdezem majd a nőcit,akinél kellett jelentkezni az uh-ra,hogy mehetek-e ha nem lesz kész addig az afp eredménye.
Lucával tudom,hogy készen volt már amikor mentem..De itt nem tudom mennyi idő alatt lesz kész az eredmény...

Kép
Kép
tundi24
 
 


És ezzel már mióta tartozom :oops:
Kép

Kép
Kép
tundi24
 
 


Tündi!
Azt nézem,hogy 16+2 napos vagy.Szerintem simán kész lesz az eredmény!!
Másfelől,ha 18+2-3 naposan mész uh-ra,az sem gond.

Méretek.Háát :lol: :lol: :lol: :lol:
Emlékszem,a Szabival mikor mentünk a 33. heti uh-ra.Ide mér oda mér,ezt nézi azt nézi.Majd közli,hogy kb most 3300gr a picurkánk :lol: :lol:
37hétre 390-el született,és az összes papíromat elkérték,hogy tuti biztos nem e elszámolás volt e??De nem!!Vagy ha mégis max 1héttel,de nem 3héttel.
AZ első uh-ra mikor mentem,még nem látta a doki hüvelyivel sem,annyira kicsi terhes voltam.Mondta,hogy 1hét múlva menjek vissza,és akkor ha jólrémlik 6hetes lehettem,és teljesen megfelelő mérettel.
Viszont én is 170cm vagyok,a nagypapám 190 volt a kislányom magasabb nálam,a párom 184.
Ezek amagzati méretek,csak átlagok.AZért a genetika is bele szól a dolgokba,és nem statisztikai adatok szerint nőnek a bébok.
Én amúgy ki vagyok néha az ilyeneken.
Pont 1éve feküdtem a kórházban..... :(
Volt egy szobatársam,aki cukros volt és 2hónapja feküdt bent,mert le kicsizték a babáját,és minden nap infúziót kapott.
A csaj jó ha volt 160cm.Kis alacsonyka volt.Már miért kellett volna,hogy 4kilós gyereke szülessen???
No de ott az uh-n a statisztikát nézték és jól bent tartották... :roll:

mimi12
 
 


Mimi,
én olyan 36 hetesen voltam UH-n, amikor is azt mondták, hogy hát nem lesz egy nagy gyerek, olyan 2900g most. Én meg mondtam, hogy na majd megnő idekint. 40+1-en befektettek, és ott csináltak még egy UH-t 3650, és rá 10 órára megszületett a 3950-es lányom. Mi lett volna, ha nagy? :lol: Pedig én csak 160 cm vagyok, a párom 180, szóval férfiben azért nem olyan extra magas.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska!Akkor jól benézték Lilit az uh-n :lol:
Van egy volt osztálytársnőm.Ő talán nincsis 16cm,és az első lánya 4,5körül volt a második majdnem 5kiló.
Én nem tudom,hogy fért el benne ekkora gyerek?? :lol:
Szeretett volna még gyereket,de a dokija azt monda,téraránytalanság miatt nem ajánlja.Mivel vélhetően a harmadik 5kiló felett lett volna :lol:
De tök jó,mert akkor számíthatsz te is kb 20-50dkg-val nagyobb gyerekre :lol:

mimi12
 
 


Mimi,
szerintem Pötty nem lesz nagyobb, mert Lilivel nem diétáztam, Pöttyel meg ugye igen. Mondjuk Lilivel sem zabáltam, ösztönösen nem kívántam a csokit, meg társait. Szerintem, legalábbis bízom benne, hogy 3500-zal megúszom. Amúgy azt mondták, nem a kiló számít, hanem a fejkörfogat. Na most ugye Lili a feje mellett a kezét is hozta, szóval körfogat az volt rendesen. A többi már kicsusszant.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Én is beköszönök. Jó sokat írtatok az elmúlt pár napban, volt mit olvasnom :)!

Nekünk első baba lesz és ami a páromat illeti, szerintem még nem tudatosodott benne, hogy gyereke lesz. A héten megyünk uh-ra (pénteken 4d-re, előtte genetikai) és ha ott látni fogja, talán jobban felfogja majd. Nálunk pl. hassimizés, puszilgatás nincs. Gondolom, ha nagyobb lesz, ő is érzi, hogy mocorog és rúgdos, akkor aktívabb lesz e téren. A vizsgálatokra egyébként mindig elkísér, így e téren nem lehet okom panaszra :).

Ma nálunk nagyon szép tavaszias idő volt, be is nyomtam egy nagy adag fagyit :).

Kép
angelita
 
 


Hello csajok!
hÚ, nálunk a férjem mindig a hasamra teszi a kezét, beszél hozzá, újabban énekel is!!! Mindenhová elkísér, úgyhogy nem lehet okom panaszra....

a babaexporól hallottatok???
Jövő hét végén lesz!!!


http://www.babaexpo.hu/

Megy valaki??? érdemes egyáltalán ilyenre kimenni?? én lehet, hogy rábeszélem apit!!! :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Tündi :lol: :lol: ari a baba a képen!!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Madaran,
én egyszer voltam babaexpo-n, de nagyon nem bírtam a tömeget. Használt cuccokat nem akartam venni, aki meg kiállító volt, és új dolgokat kínált, az meg nem volt olcsóbb, mint a boltban. Úgyhogy megvettük a mellszívót, és már sarkon is fordultunk. Igaz akkor már olyan 6-7 hónapos terhes voltam, de tényleg ott lökdösődtek az emberek, csomóan ugye babakocsival voltak, nem tudom, nekem nem jött be.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Madaran!
Én szeretem az expót,de csak azért mert szerretek turizni.
Tényleg zömében használt cuccok vannak,és rengeteg ember.
Szerintem majd a kövire érdemesebb lesz kimenni.Az valamikor ősszel lesz.
Mi pl ott vettünk etetőszéket,meg olyan hempergőt,cumisüveget.
Viszont sokat nem spóróltunk.Ugyan ezeket a neten vaterán itt ott is meg lehet venni,lehet még olcsóbban is.
De mondom,áén meg pont a tömeget meg annak a hangulatát bírom.
AMúgy meg szerintem annyira neméri meg kimenni.

mimi12
 
 


Mimi,
én a turit sem birom. És őszintén, nem az a bajom, hogy használt ruhák vannak benne, hanem egyszerűen nincs türelmem hozzá. Ha Lilinek kell egy-két ovis cucc, inkább megkérem a barátnőmet, ő hetente egy csomó cuccot vesz ott.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok, csak gyors bekukk, így a nap végén.

Itt ma egész nap esett az eső :evil: , de tegnap szupi idő volt, így én is nyomtam egy fagyit :wink:

Apa, folyamatosan dumál a pocakomhoz, és puszilgatja, meg szeretgeti. Ahova csak tud, eljön velem :lol:

Linácska, szerintem mond el a férjednek az érzéseidet. Mondjuk, én ilyen megbeszélős párti vagyok. És mindig bevált :wink:

Mandaran, én imádok turizni. A szomszád asszonyom pont most szólt, hogy Tb-án most nyílt a Dózsakertben egy angol turis, ahol kimondottan kismamaruhák, és babaruhák vannak. Mivel rádióban hallotta, most nyomozom, hogy pontosan hol is van.

Asszem Noki, nekem is van előtejem :shock:

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Ja, Adri gondolom meglepődtetek a méreteken :lol:

Nekem anyukám 152 cm-es, és én 4800 g-al születtem. Apukám 7 kg-al született, és annó a bába mondta neki, hogy ha lehet, akkor többet nem kéne már szűlnie :shock:
Én 162 cm-er vagyok, az Uram 184 cm, és Ő 3800 g-al született.
Szerintetek nekem milyen kilátásaim vannak ezek után?

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Irdab,
hát ezekből az adatokból nem lehet messzemenő következtetést levonni. Én pl. 3400-zal, apa 3300-zal született, és lett egy 3950-es lányunk.
A barátnőm olyan 165 cm, de kb. 90 kiló, a férje jó magas, és a lányuk 2800-zal született 40+2-re.
A férjem kolleganője olyan 120 kilósan kezdte a terhességet, a férje magas, bár normális testalkatú, 3. gyerek, cukorral küzdött a csajszi, a kislány meg 37-38 hetesen született 2750-nel. Szóval szerintem semmit nem jelent, hogy ki mekkora volt születésekor.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anettoo 2009.07.08 02:38-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?