Új privát üzeneted érkezett!

Susy: aha, meg én még szoktam beletenni fehérrépát (vagy zöldség vagy gyökér, nem tudom, hol hogy hívják :roll:) és zellert is. Meg pici sót, hogy íze legyen, de nélküle is hajaz a húslevesre...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Nesze neked alvás! Fél órát szunyált Zsófi. :evil: Én meg semmit, mert a kukásautó is az elmúlt negyed órában cirkált a környéken a kutyák nagy örömére. :evil:

Susy!
Itt is vannak gyümölcs ízű Hipp-es instant teák, de azoknak nincs sok köze a gyümihez, meg cukor is van bennük. Én a gyümiléből 2 decist veszek, pont azért, mert a fél liter nem fogy el 3 nap alatt. Persze így drágább... mondjuk volt már olyan is, hogy a negyedik napon is adtam neki.

Gabi!
Örülök, hogy jó tippet adtam! Aszem magamnak is. Én is bepróbálkozok a pirított hagymás főzivel.

Kép
Kép
lbernuska
 
 


Tesóm szerint:

Olaj mehet, de nem kell, és csak akkor van értelme, ha a kész kajáűba teszed a hidegen sajtoltat, nem pedig dinszteléshez használod.
Hagyma mehet, de csak ritkábban 3-4 naponta.
Lecsó is, de a paprika csak héj nélkül.
Nem hízós gyereknek banán-kúrát szoktak ajánlani - ha fogja nagyon, akkor szilvával.

Kép
zölddisznó
 
 

 
 

csak akkor van értelme, ha a kész kajáűba teszed a hidegen sajtoltat, nem pedig dinszteléshez használod.


Miért?

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabi!
Azért mert hő hatására a telítetlen zsírból telített lesz vagy fordítva. Lényeg, hogy hidegen jót tesz, hővel kezelve meg a fene se tudja...

Paprika héj nélkül: ez fizikai képtelenség. A paprika maga nem más, mint egy vastag héj. :-D

Kép
Kép
lbernuska
 
 


Na azt hiszem megyek a DM-be ajtó/fiók zárat venni. Gyermekem kinyitotta a tv alatti szekrényt.Ìme!
Kép

Ja és amíg a képpel tököltem nekiállt a virágföldnek!! :evil: :evil: Csak furi volt a nagy csend,mire odaértem már tiszta föld volt a szája,keze. Szóval tuti evett belöle! :shock: :shock: Szerintetek nem nagy gáz????
susy75
 
 


Susy!
Zsófi nálunk az alsó fiókokat húzkodja ki és tapizza a bennük lévő konyharuhákat. Egyszer már majdnem odacsukta az ujját. Virágföld témában nem vagyok otthon, nem tudom, hogy gáz-e.

Kaja téma további vesézgetése:
Mi van akkor, ha olajon pirítom a hagymát és ez a főzi alap, aztán a végén teszek még hozzá hidegen is olajat? Így már jó?

Gyerekem fél óra alvás után igencsak hisztis volt. Visszaaltattam.

Kép
Kép
lbernuska
 
 


Mert hevítéskor az értékes részei tönkremennek. Azért a hidegen sajtolt a jó.

Berni! Nincs szüksége rá. Lehet, de elég párolni a hagymát is.

Kép
zölddisznó
 
 


Bassssssszusssssss!!!!!!!!! Elhagytam a távirányítót!!!! Fél órája keresem, már a hűtőben és a sütőben is néztem!!!!!!! Hooooooool vaaaaaaaaan???????????????????????????????

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Kobi pelenkájában :)

Kép
zölddisznó
 
 


Jaaaaaaaaj, csak bekapcsoltam, mikor arra jártam, és elkezdtem uzsit csinálni Kobinak, és a Cool-on volt, és most kezdődik a Győzike, és nem tudok elkapcsolni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na, de legalább ki tudom kapcsolni, az az egy gomb van a tévén.... kicsit megnyugodtam.... de hol a távirányító????????????????

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Susy,hacsak nemvolt tápoldatozva vagy vegyszerezve, szerintem nem semmi gáz, Mini meg az utcai papucsomat szopogatta, méghozzá a talpát... nagy csend volt, mire odanéztem már az előszobában volt :D :shock:

Gabi,melyik távirányitót keresed?

folyt köv... csengettek...

Kép
Kép
zsiraf8
 
 


Megvaaaaaaaan! A spájzban volt a bio köles dobozának a tetején!!! De hogy került oda,mikor most rizst kutyulok a gyümihez?????
Még jó, hogy nem a fagyiban volt, mert a meggyet viszont onnan szedtem ki....

Zsiráf: a tévé távirányító....

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Musi! Hol vaaaaagy? Mi vaaaaaaaan?

Kép
zölddisznó
 
 


ismét nem volt sikerélményem, őszibarackot kapott csirkemellel. Namármost. Az őszi alapból favorit nálunk, de így, hogy hús is volt benne, megint csak nem kellett neki :evil: van olyan vega életmód, hogy valaki csak gyümölcsöket hajlandó fogyasztani? Mert a fiam ilyen szektatag lesz... :?

Hal:
Szerintem a halat csak azért nem javasolják korán, mert ugye szálka lehet benne. Nálunk a hal volt az, amit csak üvegesben mertem adni a szálka miatt. Egyszer Apu csinált Annának karácsonyra halászlevet afrikai törpeharcsából, zöldségekkel, és isteni volt .Abban a halban állítólag nincs szálka... :roll:

A csirkemáj mehet.

MUSH????

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mush: minden oké?

Mági: köszi! Ha a hallal csak "ennyi" a gond, akkor megnyugodtam, mi heti rendszerességgel esszük, sőt néha hetente többször, és apa nagyon tudja, melyik részében hol és mennyi szálka van és tudja úgy filézni, hogy ne legyen...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Na vettem fiók stoppot, tök jó. Még csak egyet ,de szerintem beszerzünk többet is belöle.

Olaj: nekünk alapból ugy mondták el anno a zöldség elkészítését a védönök, hogy kell bele olaj. Szóval én már a hozzátápi kezdete óta rakok a fözlékbe egy keveset. Repcét használok! :wink:

Mazsola kezd veszélyes lenni,pedig még nem is mászik,csak kúszik. Nem tudok itt lenni 2 percnél tovább, mert szemmel kell tartani. :shock: :shock:
Mi lesz velem ha már mászik is... :( :( :lol:

Ja a virág pár hónapja volt tápoldatozva!!! :? :?
susy75
 
 


Zsebi: tényleg mivel utaztatok? Szabi hogy viselte? Tudod gyűjtöm az infókat az olasz út miatt!!! :lol:
Vendég
 


Mágnes!
Másfajta husit se eszik meg? Vagy pl husis üveges kaja?
susy75
 
 


Helló!

Mági!
Fiad se húst, se semmilyen zöldséget nem hajlandó enni??? :shock: Hűűűű... Nincs ötletem! Tényleg és a kész bébiételeket sem bírod beleerőltetni? Védőnénidnek, dokinéninek nincs ötlete???

Zöldi!
Nem beszéltél telefonon Mush-sal? Mi van már velük???

Zsebi és akinek még van túrázós hátizsákja gyereknek!
Milyet ajánlotok? Augusztusi nyaraláshoz már szeretnénk venni egyet, hogy tudjunk kirándulni. Apa lesz a hordozó, szóval valami nagy méretű és strapabíró, kényelmes szerkezet kellene.

Ismét kaja téma:
Lehet, hogy 8 hós gyereknek még nincs szüksége a dinsztelt hagymára, de ezzel szerintem kicsit ehetőbbé, finomabbá tehető a kaja. Zsófi ezeket a sótlan borzadályokat megeszi, de azért látom a különbséget, amikor olyan bébiételt eszik, aminek megmelegítve emberi kaja illata van és az íze egy felnőtt számára is elfogadható. Utóbbit alig bírom lapátolni a szájába, annyira ízlik neki.

Kép
Kép
lbernuska
 
 


az üveges kajákat nem csipázza különösebben.. Próbáltam főzni répa-krumpli,répa-krumpli-alma,spenót-krumpli,krumpli-alma,őszi-pipimell variációt, ezek nem jöttek be... Üvegesből kapott gesztenye-alma-pipihusi,sütőtök-májat, és ezeket is köpte ki.... :?
A dokinéninek mondtam, az volt a reakció, hogy de a gyümölcsöket eszi? Amikor mondtam, hogy igen, akkor nem is érdekelte, hogy zöldség ,husi nem nagyon megy... :? :cry: Baja lehet, ha ennyire nem eszi ezeket???

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mush írt e-mailt a szombati talis társaságnak.

Kép
Kép
lbernuska
 
 


Mági!
Szerintem ne add fel a próbálkozást! Újíts be zöldségeket. Pl. cukkini-krumpli, karfiol-krumpli... hátha valamelyik ízleni fog neki. Mondjuk nálunk az elején az adu ász a répa volt, mert az édes, bármit kevertem hozzá, megette. De gondolom gyereke válogatja. Próbáltad sóval, só nélkül?

Kép
Kép
lbernuska
 
 


Sziasztok!

Gabi: Győzikét nézni muszájból…..ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!

Domi egész nap tiszta nyűg. :roll: :roll: :x Alig aludt. Játszottunk, pont beleláttam a szájába és kibújt a felső fogacska!!!!!!!!!!!! :lol:

Megnéztem az összes falusi turizmust és az összes "valamirevaló" szállodát nyugat-magyarországon. Sehol nincs hely. Nesze neked válság....

Szóval kiborultam, mondtam a férjemnek, hogy ne is menjünk sehova... :cry: Erre meglepett négy éjszakával Udine belvárosában egy kedves régi szállodában. :oops: :wink: Szóval lefoglaltam és jövő héten megyünk!!! Juhééééééééééé!

Kép
mannababoca
 
 


Mági: Esetleg azt próbáld meg, hogy édes répa-krumplihoz keversz egy kis friss almát és úgy összeturmixolod, Dominak ez a kedvence, tényleg nagyon finom....én is ezt eszem... :lol:

Kép
mannababoca
 
 


ZÖLDI!!!!! Mikor jöttök szombaton?

Kép
mannababoca
 
 


Zöldi! Küldtem privit!

Kép
mannababoca
 
 


Mágnes!
Tényleg próbáld esetleg mással. Vini szereti a brokkolit, karfiolt, cukkinit, céklát is! :wink:
susy75
 
 


Manna:
ezt a variációt próbáltam már, biztosra vettem, hogy ez majd bejön, de neeem.... :cry:

A brokkolit és karfiolt még nem mertem neki adni, de lehet, hogy megpróbálom, remélem nem fújja fel ... :? Csak az nem tiszta számomra, hogy mi van akkor ,ha ugye próbálkozom, nem jön be neki. Akkor mit adjak helyette rögtön utána? gyümit, vagy tápit? Aztán rászokik, hogy nem kell zöldséget enni, mert úgyis kap utána gyümölcsöt, ha nem eszi meg... (hiába második gyerek, Annámmal nem volt ilyen gondom, ő mindent megevett...óóó azok a szép idők...)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


sziasztok!!


most csak azért jövök h megosszam veletek Olim elkezdett mászni,és ezt most videóra is tudtam venni :lol: :lol:
tökre örülök neki :lol:
majd még jövök

solya051020
Káld
 
 
 


Sziasztok!

Most csak gyors, mert mindjárt kaja idő.

Mági: azért is kérdeztem, mert nálunk is ugyanez a helyzet. Gyümölcs bármilyen mennyiségben, főzelék képemben landol. Viszont ma tepsiben sütöttem krumplit - azt adtam a kezébe amíg Kinga kajált, na azt persze majszolta ezerrel. Solyáék is ugyanígy voltak a főzelékkel, és a múltkor írta hogy áttörés volt náluk, csak azt nem írta meg, hogy mit csinált.

Kép

Kép

Kép
habe
 
 


Hát szerintem nincs más hátra, mint minden nap próbálkozom, és reménykedem... csak tényleg az aggaszt, hogy mit adjak neki, ha nem kéri a főzeléket....

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mági:mi is ugyanígy jártunk Olival,semmit az ég világon nem evett csak gyümit meg cicit....aztán én rájöttem h nekünk a baj azzal van hogy íztelen a kaja,meg rossz sorrendben adom neki...vagyis én ezzel magyarázom..aztán lehet csak még nem volt megérve rá Oli..
nekem is Rékával ilyen gondom nen volt...gondolhatod milyen fura volt nekem is.szerintem pihiztesd egy kicsit a főzi evést aztán majd később hátha megeszi

solya051020
Káld
 
 
 


én is arra gondoltam, hogy ízetlen, sőt már arra is, hogy a főzeléket ugye langyosan adom, és lehet, hogy melegben nem kívánja a langyosat... Most pihizünk egy hetet, és megpróbálom újra... :roll:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


mági:nem akarok okoskodni de tényleg,és szerintem várjál egy pár napot,ne "kínozd" ha most nem kéri,aztán lehet egypár nap múlva meg úgy eszi mintha semmi nem történt volna..mint nálunk
én két hetet kihagytam kb

solya051020
Káld
 
 
 


hát akkor lehet, hogy kihagyok ennyi időt... Na meg az is lehet, hogy látja rajtam, hogy előre stresszelek az evésnél... Lehet, leszedálom magam kaja előtt.. :lol:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


körkérdés:van olyan akinek nem jelentkezett még a mikulás??
nekem eddig még nem,ez így normális?vagy lezdjek aggódni?mármint nem terhesség szempotjából aggódni hanem nincs vmi bajom???

solya051020
Káld
 
 
 


solya: küldhetek mikit???Fogigátló mellett 10 napja megvan, holnapra talán elmúlik, de ma szedtem be az utolsó fogibogyót, így pár nap múlva ismét vérzek majd... Ez aztán a tökéletes fogamzásgátlás! :wink:

Egyébknét ne aggódj, szomszédunknak már 2 éves volt a gyerek, még akkor sem jött meg (mondjuk terhes is lett, na de akkor már csak este szopott a kisfia). Simán belefér, hogy nem jött még meg.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


mági:én is tiszta idegbeteg voltam és lehet hogy azt is megérzik. :? aztán először mikor hajlandó volt enni akkor is apa érte el nála mert én úgy beidegesedtem rajta h megint nem eszik,h mondtam én befejztem.... :oops: :oops: és apának meg evett. :lol:

solya051020
Káld
 
 
 


mági:köszi elvagyok én nélküle is de még hogy :lol: :lol: csak gondoltam rékánál már nagyban volt erre az időre...

solya051020
Káld
 
 
 


Először a lényeg: úgy néz ki, hogy a hétvégi talira lesz zárt parkolási lehetőség (szomszéd telek üres és elkerített és a szembeszomszédé és felajánlotta az útszéle helyett), szóval senkinek (és nekünk se) nem kell azon parázni, hogy valaki kocsija nincs biztonságba naz út szélén...

És most a mai esténk. Tök vártam apát, mert lecsót akartam csinálni, hazajött, én meg épp nekikezdtem volna, közben ő felhívta az anyját (aki totál kikészül, ha két napig nem hall a kisfiáról), aki MÁSFÉL ÓRÁN KERESZTÜL panaszkodott neki ránk, hogy menyire nemtörődöm módon bántunk velük hétvégén, szarba se vettük őket, pedig ő a lelkét kiteszi, és hogy mennyire éget a feje a pasija előtt, hogy apa ott ette a dinnyét, és őket még csak meg se kínáltuk (ami mellesleg nem igaz...), és hogy a pasija azt mondta, hogy ide többet nem jön, és hogy anyósom az ő gyerekeinél nem ezt kapja (hű, érzem, ahogy kúszik fel bennem a pumpa...), és hogy ő feleslegesnek érzi magát (nyilván mert nem hívjuk kétnaponta hogy jöjjön unokázni és mi sem megyünk minden hétvégén, ami egyébként fizikai képtelenség lenne), és én miért nem tudok kedvesebb lenni vele, erőltessem már meg kicsit magam, és milyen megalázó volt az egész, én nem pattantam fel azonnal a plédről, mikor megérkeztek, párom meg egyenesen bement a házba, satöbbi satöbbi, mérgemben most nem jut eszembe minden :evil: :evil: :evil:
Na, ehhez azt kell tudni, hogy úgy jelentkeztek be, hogy egész napra, aztán pénteken már csak ebéd után lett belőle, mert meglepetés aranylakodalom-ebédre voltak hivatalosak. Sikerült délután 5-re ideérniük, és ahhoz képest, hogy ma kiderült, milyen szarul érezték magukat, végigédelegték a délutánt, anyósom pasija még azt is szorgalmazta, hogy segít megcsinálni a korlátot a lépcsőre és együtt méricskéltek párommal.
Hát, basszus, bocsánat, hogy engem nem úgy neveltek, hogy belebújjak a seggébe és rommá hálálkodjam magam, és öt percenként ismételgessem, hogy kösziköszi, mert hoztak öt szál répát meg ajándékot a gyereknek. Bocsánat, hogy a saját anyámat szívesebben láttam szülés után, mint egy nőt, akit csak 5 éve ismerek. Én nem vagyok az a 3 perc után "örök barátsági és vérszerződés" típus, és nem is tudom tettetni, baromira utálom a képmutatást és az alakoskodást, szóval ezt ne is várja el tőlem. Bocsánat, hogy nem utaztatom a gyereket kétnaponta 80 km-t, csak azért, hogy ő kiélhesse magát, mint nagymama (anyámék se látják sűrűbben, pont elég lekiismeretfurdi ez nekem, de ők legalább megértik...). Bocsánat, hogy nálunk a szűk családnál nem érzem szükségét, hogy egy délutáni összeröffenésre (mert ez nem volt több, ha ebédre jönnek, az persze más) előszedjem a fehér abroszt, az ezüst gyertyatartót, az ólomkristály borospoharakat meg a herendit, öltözzek pingvinnek, és ugráljam körbe őket.
És végül bocsánat, hogy a 20 km-re lakó sógornőmet (aki mellesleg a lánya!) jobban ismeri a gyerekem, és a gyerekem nevében is bocsánat, hogy mert neki látványosan örülni és a karját tárni felé, mikor megérkezett (nabasszus, kezd szakadni a cérna).

És halálosan hálás vagyok a páromnak, akinek mi vagyunk a legfontosabbak, és szerencsére tudja, hogy az anyja egy hisztis p*csa, és a mi pártunkra állt, és borzalmasan sajnálom, hogy ezeket (és még egy csomó mindent) vagdosta a saját anyja a fejéhez.
Na, bocsi tőletek is, de muszáj volt, mert vagy kiírom vagy sikítok...

Berni: pont ez jutott nekem is eszembe, hogy így legalább a valósághoz közelibb (és finom) ízeket kap Kobi. Mert az addig szép és jó, hogy egészséges cuccokat ad neki az ember, de a lehetőségeken belül legyen finom is (néhány üveges kajától nekem is hányhatnám van :twisted: )

Manna: irigy-irigy :wink: :)

Mági: sütőtök-alma? Egyébként olvasgattam a babaszakácskönyvet, és semmivel nem vagy elkésve :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gabilany79 2009.08.05 20:15-kor.

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Kubu!
Most olvastam bele a János kórházas topikba. Én is ott szültem és Gombos Kati volt a fogadott szülésznőm. :-D Dokid ki volt? Nekem a Balog.

Kép
Kép
lbernuska
 
 


Gabi!
Basszus, részvét anyós miatt! Igyál egy pohár bort és sz*rjál a világra!

Na, dr. Ház! Léptem...

Kép
Kép
lbernuska
 
 


Berni, most hogy mondod, vesztergombi van kidugózva a hűtőben...

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Gabi: részvét anyós miatt.

Solya: igen, ti papotok keresztelte Kendét :lol: Halál laza volt.
Miki még nálam sem járt (utoljára 2006.11.02.) de nem is hiányzik :lol: :lol:
Kaja: nálunk is volt kb. 2 hét kihagyás, és semmi változás. Idegeskedni nem szoktam rajra, csak mókás ahogy ül a székben, kapálózik utánam, illetve a cici után és kiabálja, hogy ada-ada. :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép
habe
 
 


Ja! És átléptem a 400-at :shock: :shock: :shock:
(Ez az eddig lefejt tejet jelenti literben)

Kép

Kép

Kép
habe
 
 


Na még bekukkantottam, mielőtt lefekszem!

Látom párótoknak gondja van a bébi etetéssel és van ahol nem az első gyermek. Nálunk pont fordítva van, Danim nagyon rossz evő volt és még az is. Most a napokban is tusát vívunk egy-egy étkezésért. Gergőm meg mindent megeszik, örül, ha hozom a kis edénykéjét, kapja a kaját, emellett még sok tejcit is iszik. Szóval Danival én a lehető legrosszabbakat megtapasztaltam evés terén (de tényleg mindent) és most meg van egy áldott gyermekem ebből a szempontból.
A lényeg, hogy nem feladni és lehetőleg higgadtan, nyugodtan nekiülni az étkezéseknek, mert a gyerek tényleg megérzi és ez nem csak akkor hat ki, hanem évek múlva is. Tapasztalatból mondom, hisz nálunk még így 2 évesen is problémánk van! De én már most vagyok a lesz-rom fázisban!



Lemaradtam!

Lesz tali valamikor, vagy már volt?? Hol lesz??

Na menek! Jó éjt!

Gabi
Kép
Kép
gabrielldaniell
 
 


Gabi: Vesztergombinak jó borai vannak!!! Igyál helyettem is!!!! :lol: :lol: Anyós meg bek...hatja!!!

Manna: de jó nektek!!! Irigy-irigy!!!

Mági: próbáld meg a patiszont. Nagyon édes és Márton imádja!!!!

Solya: gratula a kis mászóshoz!!! Enyim fiam még nem mászik! Lábtechnika már meg van, de valahogy a keze nem viszi előre. Helyette fenék az égnek, lába tök egyenes, sőt most már lábujjhegy helyett tele talppal nyomja ezt a pózt!!! :lol: Ti messze laktok Bükfürdőtől? Ha minden igaz október körül oda megyünk pár napra, ha nincs messze találkozhatunk!!! :wink:
Vendég
 


Mági: még annyi, hogy próbálj meg egy kis ízesítőt is beletenni!!! Petrezselyem, kapor, metélőhagyma.............

Gabidani: most hétvégén lesz Gabiéknál!!
Vendég
 


Lábtechnika már meg van, de valahogy a keze nem viszi előre. Helyette fenék az égnek, lába tök egyenes, sőt most már lábujjhegy helyett tele talppal nyomja ezt a pózt!!!

Nálunk is ugyan ez van! :lol: :lol:
susy75
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: