Új privát üzeneted érkezett!

Bim-bam,
igen, csak az Óbudaiba, valami újranyitási akció.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Csajok, segítsetek légyszi, ha tudtok!
Ma megyek a körzetihez (EKG, meg beutalót kérek szemészetre - biztos, ami biztos), és a nődokim adott egy papírt, amin javasolja, hogy vegyen betegállományba.
A kérdés: a terhes betegállomány ugyanolyan, mint a rendes?
Merthogy nem akarnék már végleg táppénzre menni, csak 1-2 hét pihire. Vagyis pénzben ez mit jelentene, ugyanúgy kevesebbet kapok, mint a rendes táppénz alatt? :roll:
A másik: megmondhatom-e, hogy engem húsvét környékére írjon ki, most még ne? :wink:
Elég bonyolult (nekem), de hátha Ti értitek ezt... :?:
Előre is köszi!

Kép

Kép
hmbori
 
 


Na, akkor irány Óbuda!!!!! :) Én bizony benézek a C&A-ba :lol:

Én még a kiskönyvem kézhezvétele előtt voltam a fogorvosnál, és bizony nem fogok azért elmenni hozzá még egyszer, hogy pecsételjen. A védőnő szerint nem is kötelező, csak ajánlott.

Hétfőn megyek uh-ra, már alig várom!
Délután meg elviszem Milut "aprók tánca" nevű népitáncos-zenés-mondókázós programra :) Nagyon kíváncsi vagyok fog -e neki tetszeni! Napok óra olyan hülye idő van, kint süt a nap de fúj az orkánszél, nem bírok ki 20 percnél többet :( Milánnak meg muszáj valamit mozognia, mert ő nem egy szobagyerek :roll:
Vendég
 

 
 

Bori, a terhes állomány ugyanolyan táppénz, mintha beteg lennél. Én úgy tudom (legalább is nálunk nem divat), hogy 1-2 hétre írnak ki, hanem veszélyeztetett terhes címszóval végleg otthon kell maradnod.
Nyugodtan megbeszélheted mikortól nem akarsz dolgozni, ebben egy orvos sem akadékoskodik (max. említsd meg, hogy nagyon stresszes a melód), azonnal ki fognak írni!
Vendég
 


de jó az előbb már a jég is esett :twisted: :twisted:

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Itt éppen az elöbb szakadt kb 10 percig a borsó nagyságú jég, de most már a nap süt. Persze az orkánerejű szél itt is megvan
Kész vagyok ettől az időtöl :roll:

Tök jó, hogy így beindult a topik :lol:

Anetto megadrukkolok a tesódnak, gyere a hírekkel majd :wink:

Bori, mi nagyon egyszerre járunk. Babácskánk tegnap este elemében volt, így az apukája tegnap érezte először. Olyan boldog volt, vagy 16* elmondta, hogy érezte.

Képzeljétek, éjjel azt álmodtam, hogy akkora gyereket fogok szülni, hogy szegénykém mikor hazahoztuk nem fért bele a kiságyba :roll: :lol: :shock:

Noki, nekünk sincs etye-petye apával. Mi is levagyunk tiltva. Majd ha már nagyon nem bírom írok neked pü-et, aztán kölcsönösen jól kisírjuk egymásnak magunkat :cry: :lol:

Bener, olyan szuper, hogy itt vagy mint szakértő. Nagyon várom a leírásodat :lol:

Ma voltam a terhestanácsadóban a táppénzes papíromért, összefutottam a védőnővel, és nézet nekem szívhangot, olyan rendes volt.

Rilla ne aggódj az afp miatt ez még teljesen jó!

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Bori,
a "terhes táppénz" is ugyanolyan, mint a rendes, csak más kódot írnak rá, de ez tök mindegy.
Amit most adott a nőgyógyászod, azt havonta meg kell ismételnie, vagyis egy ilyen papírral egy hónapra írhat ki a háziorvos. Azt, hogy mikortól, szerintem megmondhatod, de tényleg ha egyszer elmegy az ember, akkor már szülésig ott szokott maradni. Amúgy van oka, amiért a nőgyógyász mondta a táppénzt???

Én ma akkora ebédet csaptam.... sütöttem tojásrántottát :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Voltam tegnap kismamajógán, gondoltam megosztom veletek a tapasztalatokat.
Nagyon kedvesen fogadtak, körbekérdeztek mindenféle egészségügyi problémáról, gondról, állapotról, hogy a jóga során nehogy gond legyen.
Jó volt, hogy annyi terhes lány, nő vett körül, ilyen a hétköznapokban nem fordul elő velem, körülöttem senki, még csak fejben sem tervez babát :lol:
Kb. másfél órás volt az óra, az elején légzéssel kezdtünk, aztán a karok, vállak után nyújtottuk a medence izmait, a gázizmokat, végül a lábainkat is. Aztán a végén volt egy betakarózós, pihizős 10-15 perc :lol:
Voltak már 30pár hetes lányok is, teljesen megdöbbentem, hogy ők is mennyire tudták csinálni a gyakorlatokat, köröztek a csípőjükkel, teljesen könnyedén mozogtak :o
Nekem nagyon tetszett, megyek még többször is, mert a mostani szobabiciklizést, lépcsőzést már nem tudom sokáig csinálni :lol:
Szerintem érdemes kipróbálni, ha valakit érdekel.

Fogászaton még én sem voltam, de időpontot már kértem. A fogorvosom azt mondta, hogy a 40 hét alatt kétszer kell elmenni megnézetni a fogakat, a terhességi fogínygyulladás megelőzése miatt, én eddig azt hittem, hogy elég egyszer elmenni.

Anett, tesódnak nagyon szurkolok :lol:

Bea

Kép


Kép
dbea
 
 


Irdab, igen, úgy látszik, most behoztalak! :) (Csak a héten éreztem először a babácskát, ezért külön örülök, hogy apuci is elég hamar megérezhette!)

Linacska, kérdezte az asszisztens, hogy akarok-e táppénzre menni, akkor hirtelen gondoltam egyet, és mondtam, hogy igen, de csak 1-2 hétre. Mondták is, hogy persze egy kis húsvéti pihenés... :) Mert amúgy dolgozni kb. június közepéig tervezek, de most majd tényleg jól jönne egy kis pihi.

De van még valami, amit nem értek. :oops:
Minden hónapban megkapjuk a bérpapírt, amin rajta van az éves kivehető és kivett szabi, valamint a betegszabadság is, ami eddig még nem változott, minden évben 15 nap. De ha most elmegyek 2 hétre, akkor már csak 5 napom marad? És mi van a szülési szabadsággal - ezek szerint az nem számít bele, a 15 napon kívül van... Szerintetek hogy van ez :?:

Kép

Kép
hmbori
 
 


Sziasztok
Gratulálok a szép eredményekhez Rilla, Piroska!!!
Irdab
Várom nagyon a priv üzenetet :D


Ma nagyon front van ,mert annyira fáj a fejem ,hogy azt elmondani nem is tudom.......vagy lehet attól ,hogy holnap jönnek anyósomék :D:D:D

Kép
noki&potyi
 
 


Na én meg voltam a táp pénzes papírkámért.Annyira dühítő!!!Ma nem nézte meg a papírjaimat a dokim,majd menjek vissza hétfőn,mert akkor van terhesrendelés.ÁÁá na mindegy.
Mondjuk ami tény,ott védőnő van mellette,itt meg sima nővér.Lehet emiatt is szereti jobban a terheseket a terhesrendelésen.
No de lagalább már megismer a doki :lol:

Rilla!
Nézegetem neked az AFP-ről az írásokat.
Én azt tudom,hogy pl ha az Istenhegyire mész,ott megkérdezik.Nekem az uh-s papíron is rajta van erre vonatkozó kérdés!
Amit eddig kibogarásztam,hogy ha valakinek korionbiopsziája volt,akkor magasabb az érték,mert ohatatlanúl keveredig a magzat vére az anyai vérrel.
Én nem tudom,valami hasonló lombiknál nem e áll fent???
Nekem nagyon rémlik!!!
No meg,mikortól számítják neked a terhességet?
Mert ugyi nekem az utolsó mensi első napjától.De a lombikosoknál ez már kilőve!!Nem tudom milyen stádiumban ültették vissza,de ha jól tudom az sem mindegy!!
Azért itt napok is számítanak!!!Ha előbb mész alacsonyabb lehet,ha később akkor magasabb.

FOGÁSZAT!!
Csajok,én már írtam nem kötelező!!Tényleg csak ajánlott!AMúgy én sem voltam :oops:
Sőt körzeti dokinál sem voltam,pedig el kéne már mennem.

mimi12
 
 


[quote="hmbori"]
írta:
hmboriDe van még valami, amit nem értek. :oops:
Minden hónapban megkapjuk a bérpapírt, amin rajta van az éves kivehető és kivett szabi, valamint a betegszabadság is, ami eddig még nem változott, minden évben 15 nap. De ha most elmegyek 2 hétre, akkor már csak 5 napom marad? És mi van a szülési szabadsággal - ezek szerint az nem számít bele, a 15 napon kívül van... Szerintetek hogy van ez :?:

Bori!
A kötelező éves szabi és a szülési szabi az tök más.
A szülési szabit a szülés várható időpontja előtt x nappal már ki lehet venni.Mehetsz szülni melóból is,de ki is veheted x idővel előtte.
De tényleg utána kell ezeknek nézni,mert mindig minden változik.

mimi12
 
 


Bori,
az a 15 nap, amit a papírodon látsz, azt betegszabadságnak hívják, és mindig az adott évi táppénz első 15 napját jelenti, amit a munkáltató fizet. A 16. naptól már a TB. Ezért tüntetik fel a bérpapírodon. Ezek szerint még nem voltál beteg az évben :lol:
Ja, és ha elmész két hétre, plusz a húsvét hétfő, akkor már meg is van a 15 nap, mert táppénzt (első 15 napban betegszabi néven) hétvégére is kap az ember, fizetést meg nem. És csak munkanapra írhatnak ki újra keresőképesnek. És mivel táppénzt hétvégére is kap az ember, meg TB-t nem vonnak belőle csak adót, így nem is olyan sokkal kevesebb, mint a fizetés. Az alapjába az elmúlt fél év átlagkeresete számít, vagyis ha ebben kaptál mondjuk prémiumot, az is benne van. Én Lilinél úgy jártam, hogy a prémiumok miatt több volt a táppénzem, mint a fizetésem, és az önsegélyező még ki is egészítette havi netto 45000-el. Na most sajnos ettől az évtől ez a kiegészítés megszűnt.

Még valami: Aki még dolgozik: Lehet kötni jövedelemkiesés biztosítást, amit táppénz, munkahely elvesztése... esetén fizet, havi 50-120 ezer ft közötti összeget. Én akartam, csak sajnos GYES alatt nem lehetett megkötni, meg táppénz alatt sem lehet, de aki még tud, szerintem érdemes. Havi 2-3 ezer forint, aztán ha születik a baba jól jön az a kis plusz.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


sziasztok

vagyok, csak leginkább olvasó üzemmódban :D
gyerekem meggyógyult, csak úgy simán lázas volt 5 napig, meg egy kicsit folyt az orra, orvos nem adott rá semmit és tényleg meggyógyult :lol: már újra ment bölcsibe, csak a főhaverokat meg fölvették év közben oviba (ilyet sem hallottam, hogy márciusban kezdeni, elvileg ott már vmiféle tanrend is van, nem?), szóval egy kicsit szomorkás a héten...

hmbori: az első 15 nap a fizetésed 80%a pénzben és a munkáltató fizeti, majd utána a többi 70% és annak az 1/3-a terheli a mkaadódat, a többi az államot... ha meg csak húsvét környékén akarod kiíratni magad, akkor majd egy aktuális papírt vigyél nőgyógyitól, ha most akarsz beteg lenni, akkor meg legyél influenzás (papíron!), aztán vissza melózni :) a szülési szabadság más, a gyerek két éves koráig jár, bér nélkül (persze közben kapszt tgyást meg gyedet), de nem a mkáltatónak kerül pénzébe

rilla: nekem is magas az AFP, 2,15, amivel szintén beparáztattak. viszont nekem 17+3 naposan vették le, ezért is lehet magasabb. de most hívtam a Kárpát utcai 4d ultrahangos rendelőt, hgoy adjanak időpontot, erre pont a szonográfus vette fel és azt mondta, hogy régi a vizsgálat alapelve és ha előtte való 2 napban ettél kolbászt, bablevest, stb, akkor annak a magas fehérjetartalma is megemelheti a szintet :!: :!: szóval ne aggódj! (ennek ellenére azért mi már hétfőn megkukucsoljuk a babát, a hivatalos orvos csak 23-ára tudott időpontot adni az uhra, addig meg izguljon a kismama, mi? :x

remélem jövő héten már én is bekékülök/rózsaszínedem, mostanában kezd mindegy lenni, csak egészséges legyen 8)

Orsi
Kép
Kép
spulni
 
 


Bori, 15 nap betegszabadságnál a betegséged idejére járó juttatást a munkahelyed fizeti 15 napig a 16. naptól meg a TB.
Összeadódnak a napok, ha egyszer beteg voltán 5 napot, aztán a következő hónapban 3-mat, az a 15-ből már 8 napot jelent. Ha elmész két hétre, akkor 5 nap marad, ha azt is letöltöd, akkor már nem kerülsz nekik semmibe :)
Ez igazán csak a munkahelynek fontos nyilvántartás, neked semmit sem számít!
Remélem érthetően írtam...

És ahogy ezt Madaran szépen kifejtette, a szülési szabadság = TGYÁS, csak a szülés előtti 4 hétre vonatkozik, mint szülésre való felkészülés.
Vendég
 


Orsi,
ha hiszed, ha nem, pont azt mondtam apának, hogy ahogy közeledik az UH időpontja kezd egyre mindegy lenni, hogy fiú vagy lány. Most már csak egy egészséges babót akarok látni, az tök mindegy, hogy mi van a lába között.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Hú látom egyszerre hárman is megírtuk :)
Asszem Linácska fejtette ki a legpontosabban.

Spuli a 80% stimmel, csak az az előző félévi ÁTLAGbér alapján, amiben jutalom, 13. havi, túlórapénz, meg egyebek is benne vannak. Tehát ez bizony lehet magasabb, mint a fizetés, én is így jártam :)
Vendég
 


Én is kérdezhetek?

Ha már ennyire tudtok :lol:
A tgyest a szülés után is meg lehet igényelni?
És az ugye fél év. Én január közepétől vagyok táppénzen, és az érdekel, ha a tgyest megigényelem, akkor átcsúszok vele 2010-re.
Akkor a Gyest a 2009-es évemből számolják ki, vagy a 2008-as évemből, ahól végig dolgoztam?
Szóval, hogy éri meg nekem, átcsusszak 2010-re a tgyes-el, vagy nem?
Előre is köszi

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


Egyébként visszatérve a péntek 13-ra: nem hiszem, hogy van összefüggés, de reggelre lelopták az autónkról az összes ablaktörlő lapátját :twisted: Még jó, hogy reggel az eső is esett...

Linácska: én még utánaolvasnék a jövedelemkiesés biztosításnak, mert nem tartom elklépzelhetetlennek, hogy terhesekre nem köthető... Csak onnan merült fel, hogy holnap utazunk el Tirolba "síelni", kötöttünk nekem is utasbiztosítást, de az apróbetűben megtaláltam, hogy nem terjed ki "a terhességgel - annak bármely szakaszával - kapcsolatban bekövetkező biztosítási eseményre" Pedig nekem pont ez lett volna a lényeg... :evil:

Elköszönök tőletek, mindenkinek kellemes hétvégét és következő hetet, valószínűleg nem leszek internetközelben.

Bea

Kép


Kép
dbea
 
 


[quote="linacska"]
írta:
linacska
Még valami: Aki még dolgozik: Lehet kötni jövedelemkiesés biztosítást, amit táppénz, munkahely elvesztése... esetén fizet, havi 50-120 ezer ft közötti összeget. Én akartam, csak sajnos GYES alatt nem lehetett megkötni, meg táppénz alatt sem lehet, de aki még tud, szerintem érdemes. Havi 2-3 ezer forint, aztán ha születik a baba jól jön az a kis plusz.


Na én most először erre reagálok gyorsan.
A páromnak van ilyen biztosítása.Még múlt évben sikerült megkötnie.A kolléganője 1hónappal utána akarta,és őt már vissza utasították.
Nem tudom mennyire igaz??
Állítólag csak 2 biztosító foglalkozik ezzel,és teljesen veszteségesek,és nem is igen kötnek már új biztosítást.
Ugyan is közben recesszió lett és több 10ezren kerültek utcára,köztük sokaknak volt ilyen biztosítása.
Jelenleg úgy áll a helyzet(állítólag),hogy ha a páromat kirúgnák,közel nem biztos,hogy fizetne neki a biztosító :cry:
Viszont aki tudja tényleg fizesse,mert nem nagy összegről van szó,talán 2000ft körül van havonta?

mimi12
 
 


Ja és a Tgyás meg Gyedbe már belezavarodtam :lol:
Innen sok mindent ki lehet bogarászni.De mivel nem napra készek,így nem biztos,hogy pont úgy is van/lesz mint ahogy épp írják.
http://www.magyarorszag.hu/

mimi12
 
 



mimi12
 
 


Köszönöm....akkor nem izgulok...vagyis....fölöslegesen nem burcsázok be a fogorvoshoz....majd ha jobb idő lesz....pont már KCS bennem volt,mikor befejeztem a fogorvoshoz járó köröket...

Piroska !!!Gratulálok a jó eredményhez!

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Látom, ez az AFP borzolja a kedélyeket :wink:
Az UH-k miatt irigy vagyok, én még több mint 2 hét múlva megyek :oops:

Madaran
Márc. 23-án megyek. Remélem, megmutatja magát a Picur...

Név
Még nincs eldöntve... nagyon sok variáció felmerült már.

Mimi
Azért egy lánynál is adódhat probléma az alsó részen... :wink:
Senki nem foglalkozott itt a korommal, hogy 30 évesen várom az első babámat :lol: :wink:
Vendég
 


[quote="earhart"]
írta:
earhartMimi
Azért egy lánynál is adódhat probléma az alsó részen... :wink:
Senki nem foglalkozott itt a korommal, hogy 30 évesen várom az első babámat :lol: :wink:

Persze,de hidd el,sokkal kevesebb.Pedig mindenütt azt hangoztatják,hogy a lányoknál jobban kell figyelni.
Hát a Szabival több gond van.Pedig vele igazán nincs is ilyen téren gond.

Kata!Te szerencsés helyen élsz.Ott szerintem nem foglalkoznak a korral.
Örülj neki!!Mert tényleg néha már felháborító ami itt megy ,e téren.

Ma is mentem a dokihoz a papírjaimért.
És nem is a dokival van gond.Inkább a nővérkékkel,akik mellette dolgoznak.
Isten biza lekezelően lenézően beszélnek,és szinte csak nem mondják az ember képébe,hogy felelőtlen,mert vissza utasítja a hasba szúrást.
És tényleg!!!
Anyumnak említettem amit itt dumáltunk.Vagyis a nagyanyáink potyogtattak 6-10gyereket,akár 45évesen is.És egészségesek voltak(genetikailag)és a kutyának eszébe nem jutott cseszegetni ezért őket.
No de!! Sokat nyom anyagilag az ilyen vizsgálat az egészségügyön.
De majd felnövünk mi is egyszer! :wink:

mimi12
 
 


Mimi
Kislánynál a jó kis lágy babakaki nem megy bele a nuncusába? Meddig töröljek be? Meddig kell kenőcsözni?
(fiúknál mintha kevesebb lenne a luk, a redő :wink: )

Bizonyos szempontokból jó itt élni... viszont vannak más dolgok, amiket Mo-n könnyebb elintézni.
Itt pl. nem indok az abortuszra, ha beteg a baba. Csak az anya életveszélyes állapota esetén lehetséges...
Vendég
 


Kata!
Nekem a lányommal nem volt gond a kakival.Azért annyira nem megy ám az bele :wink:
Viszont a fiúknak is be tud ám gyulladni a kukacuk,és sokkal nehezebb kencézni törülgetni.

Igen tudom,hogy nálatok az abortuszra is külön indok kell.Van amit értek,és van amit nagyon elítélek emiatt.
De míg az emberek nem lázadnak miatt,addig nem is fognak tenni az egyház döntése ellen.

mimi12
 
 


Sziasztok!
Nálunk is megvan az integrált eredménye, minden negatív!!! :lol: :lol: Viszont a pontos eredményeket majd szerdán kapom meg, akkor megyünk genetikaira is!! Azaz nem sokára újra látjuk bb-t!!Juhéjj!!

Ez az idő tényleg kiborító. Délelőtt tök fájt a fejem. Most meg én is aludtam egy akkorát!!!hmmm :roll:

Ágota :lol: A legszebb név, amit választottatok!! Nálunk is favorit a lánynevek között!! De ugye idebenn kukis van! :wink:
egyébként mi még nem döntöttünk, a Vajk egyre jobban tetszik, főleg ha pont 20-án születne!!!

Kandi :lol: én már voltam fogászaton, és persze ínygyulladásom van, úgyhogy spéci fogkérmet kaptam rá: meridol. Majd pár hónap múlva újra megyek. MÁs baj nincs, hála Istennek, de szerintem érdemes elmenni, így nyugodtabb az ember lánya!! :wink:

Adri :lol: nem semmi az álom! :lol: a kiságyról!!! Jót vigyorogtam.. én is gyakran álmodom babával, különböző méretűekkel, tök jó, nem? A múltkor azt álmodtam, hogy szoptatnom kellene, és nem tudom, hogy kell!!!
ja, a jógát-tornát is csak szerdán tudom megkérdezni. nem hiszem hogy gond lenne, bár a vetéléses előzmény lehet, hogy kizáró ok?

C&A.. én tök jó rucikat vettem kedden. Pl. egy olyan felsőt, amin két babatappancs van!!! Írtó cuki! A gyerekeknek is tök tetszett a suliban! Még a tankiniért visszanézek, meg nagyon jó kardigánokat láttam, az sem lenne rossz...

Dbea :lol: Köszi az infót a jógáról, nagyon vonzó, én is szerenék járni... :roll:

Anettoo :lol: Mi a helyzet a tesóddal????? Gyere, oszt mesélj!!!
ja, a köv. uh nekünk márc. 18. genetikai

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Mimi
Látszik, hogy nincs még gyakorlatom :wink:

Madaran
Gyere hozzánk, itt szép napos idő van, pedig lassan vége a nyárnak
(vasárnap már kezdődik a "téli" időszámítás) :cry:
Vendég
 


[quote="earhart"] írta:earhartlassan vége a nyárnak
(vasárnap már kezdődik a "téli" időszámítás) :cry:

És akkor 20 fog lesz,mi? :lol:
Tényleg,milyen idő van ott télen?

mimi12
 
 


Linácska
A múlt heti UH-n látszódott, hogy kislány :wink:

Mimi
Igaz, hogy szép név :wink:
És nem minden második kislány kapja...

Bori
Én is élvezem, mikor mozgolódik Villő
:lol:

13.
Nekem rosszul indult a nap, fájt a fejem. Délelőtt havazott :evil:

Rilla
Én gyorsan elmennék egy UH-ra!
(azt nem hallottam, hogy lombiknál magasabb az AFP... az enyém teljesen jó volt...)

Kandi
Én olyan 3-4 havonta járok fogászatra. Gyógypillantás, esetleg fogkő leszedés. (akinek a barátnője fogorvos
:wink: )

Kata
Majd együtt kitapasztaljuk itt, hogy hogyan és mit kell a kislányokkal
:lol: :wink:
Jól gondolom, hogy te is lányt szeretnél?

Madaran
:lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Anett!!
Tényleg,mi van a tesóddal??

Madaran!
A Vajk szerintem nagyon szép név!
Jaj én is ezerrel nézam ám a neveket.De olyan nehéz.AZ igazság az,hogy én Magyar név párti vagyok,ha nem akkor is olyat szeretnék ami nem túl sűrű.
Most egyenlőre a Hajnalkánál tartunk.A többi ami nekem még elmenne,a páromnak nem tetszik,vagy ami neki az nekem nem :lol:

mimi12
 
 


[quote="mimi12"] írta:mimi12
[quote="earhart"] írta:earhartlassan vége a nyárnak
(vasárnap már kezdődik a "téli" időszámítás) :cry:

És akkor 20 fog lesz,mi? :lol:
Tényleg,milyen idő van ott télen?


Fogorvoshoz menős :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Vendég
 


[quote="ágota80"] írta:ágota80
[quote="mimi12"] írta:mimi12
[quote="earhart"] írta:earhartlassan vége a nyárnak
(vasárnap már kezdődik a "téli" időszámítás) :cry:

És akkor 20 fog lesz,mi? :lol:
Tényleg,milyen idő van ott télen?


Fogorvoshoz menős :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Haha.De vicces maga kérem :lol: :lol:
Pocsék a helyesírásom,de ellenőrzi a mozilla.Viszont azért van hibája!!!ÉS ezen javíthatnának.Nem gondolat olvasó :lol: :lol:
Vagyis a fog az helye neki.Csak a buta nem tudta,hogy én fok-ra gondolok.
Még ilyet :roll: :lol: :lol: :lol:

mimi12
 
 


Mimi
Én is vagy 3-szor olvastam el, mire rájöttem, hogy mit akarsz :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Beszéltünk itt a fogorvosról is :wink:
Vendég
 


Mimi, Ágota
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mimi
A leghidegebb olyan 5-15 fok itt...
Tavalyelőtt még hó is esett... :wink: (egyből olvadt is el)
Vendég
 


Úgy bevacsoráztam, hogy mozdulni sem tudok :lol:
Megkívántam a kőrözöttet, vettem friss kiflit, zöldpaprikát, paradicsomot, lila hagymát... most úgy érzem, menten kidurranok :? naaaagyon rossz :(
Vendég
 


Képzeljétek a szülinapon ittam egy pohár kólát. Annyira megkívántam, hogy nagyon. Aztán meg órákig lelkiismeretfurdalásom volt. Cukros is, szénsavas is, na meg kóla is. Hát normális vagyok én????? :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Ma végül felhivtam az istenhegyit,hogy mit jelnt a leleten az echogénebb belek kifejezés.Hála istennek pont bennt volt az a doki akinál szerdán voltam.Teljesen megnyugtatoot,hog nem kell semmilyen kromoszoma vizsgálat.

Most annyira elegem lett a Péterfys uh-ól,hogy megnéztem itt Óbudán is lehet ua. a céggel csináltatni a 4d-t igy tuti ide fogunk menni.Legalább csak gyalogolnunk kell addig. :D
Elég lesz a2 kötelezőre odamenni.

Mindenkienk gratulálok a negativ eredménykehez!!!ű

Én ma moziban voltam a bnőmmel majd kártyáztunk itthon.Márk anyuéknál alszik és csak holnap ebédre megyünk érte.
Most már lassan én is megyek alduni csak még annyira nem vagyok álmos. :)
Vendég
 


Jó reggelt!

Ma megint tiszta paramami vagyok. Tegnap este óta görcsölget a hasam, meg a derekam, meg ráz a hideg. Csak azt nem tudom eldönteni, hogy most a hasam, vagy a beleim. Reggelizek, aztán beveszek Magne B6-ot.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Jó reggelt, én ma arra keltem, hogy begörcsölt a vádlim. Mondhatom nagyon "jó" volt. Apa feszítette ki, meg maszírozta szét. Utánna persze a lábraállni is alig bírtam. Nagyon fájt. Csak azt nem tudom, hogy mitől, már így is annyi magne B6-ot, meg panangint szedek a haskeményedésemre. Lehet, hogy még így sem eleget?

Adri

Kép

Kép
irdab
 
 


jó reggelt csajok!
végre tavaszias az idő!!!
asszem, ma megint pakolászni fogok a kisszobában. Mióta bent az ágy, szanaszét van minden... :?

Linácska :lol: Pihenj, Pihenj!!!A magne B-6 biztosan jó! És igyál jó megleg teát!!

Adri :lol: Néha nekem is begörcsöl, mást én sem tudok, mint a magnézium...Vagy egy kis séti apival :wink:

Kata :lol: azért valami nyárvégi fotót küldhetnél!! a tengerben még lehet fürcsizni???

anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


megleg=meleg :oops:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Irdab,
valószínű nem Pötty görcsölgetett, hanem a beleim, mert ma reggel már négyszer voltam wc-n. Lehet, hogy tegnap sokat ettem a szülinapon??? Pedig a tortát ki is hagytam.
Most már egész jó, de a Magne B6-ot bevettem.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anettoo 2009.07.08 02:36-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Jó reggelt!

Linácska!
Tuti a beled görcsöl,ha már 4x voltál wc-n.A magne B6-al is ilyenkor óvatosan.Mert nekem valami rémlik,hogy az is okozhat hasmasit?

Sissi!Szerintem ne parázz az idióta uh miatt.Biztos minden rendben van.csak kellett valaki akit rémísztgethetnek.

Adri!Nekem is néha begörcsöl a vádlim.
Bár(kop-kop)!! A Szabival végig szedtem a magne B-t,vele nem is görcsölt,az elvesztett babával is szedtem.
Most meg nem szedek,mert úgy döntöttem jó lesz az majd ha tényleg kell!És eddig olyan vészes vádligörcsöm nem is volt.
Amúgy nekem olyankor az volt a jó,ha rá álltam a lábamra.
Még kálciumot is lehet szedni,mert az is közre játszhat azt hiszem a izom csont dolgokban.

mimi12
 
 


Jó reggelt!

Linácska
Jobbulást!

Irdab
Kalciumot szedsz? Annak a hiánya is okozhat görcsöket, meg a kálium-hiány is...

Kata
Szeretném én azt a telet....

Itt most világít a nap, de hideg van :cry:
Vendég
 


Jó reggelt!

Linácska.jobbulást! Remélem haamr rendbe jössz.

Anett:én már nem csináltatok ujabb afp-t.
Szólj ha mewgint szurkolni kell a tesódnak.

Én is megyek ma a c&a ba remélem találok vmi jó felsőt.Itt süt a nap,de nem tudom milyen idő vanm.Reméle már tényleg közelediok a tavasz.
Vendég
 


Köszi, már jobb, bár hogy reggeliztem, kicsit megint elkezdte, de ez megnyugtató, mert így biztos, hogy a beleim. Amúgy úgy érzem, hogy a méhem kitüremkedett a beleim között, és kinyomta őket két oldalra, mert ott érzem.
Mi nem leszünk ma, megyünk lassan lovagolni Lilivel, aztán anyunál ebéd, aztán Szeged Cora meg C&A.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


sziasztok

mi is fent vagyunk már, mert 7.15kor becsöngettek a viacolort (kerti járdát) rakó fickók, hogy milyen mintába kérem.... :evil: basszus, azért mert nekik szombaton is dolgozni kell, mi is kelljünk fel :?: :!: persze a gyerek sikítva ébredt, úgy megijedt :twisted:

cscsi: az előző év átlagát elvileg tudtam, csak mivel nálam nem játszik a második gyerek miatt, ezért teljesen kimaradt..

a jövedelemkieséses-biztosítás jó ötlet, kár, hogy csak most tudtam meg...

tegnap/tegnapelőtt én is kész voltam, ez a nagy szél tisztára átfújta a fejem, egyfolytában lüktetett... és be is vettem egy fél gyógyszert, mert migrénes vagyok, igy meg gyorsabban túl voltam rajta - gyerek meg icereg, úgyhogy remélhetőleg ő sem bánta :)

linácska, kólatéma: én iszom, napi kb 1 litert mert csak ezt kívánom... :roll:

madaran: babatappancsos felsőm nekem is van, sárga, de még nagy :D

sissi: irigyellek, hogy tudsz gyereknélküli programot szervezni - nálunk csak anyós él, ő meg nagyon el van varázsolva, gyereket nem lehet rábízni sajnos.... egy kicsit parázom is, hogy kettővel mennyire lesz energiám, türelmem mindig :roll:

ja, és tegnap kismamafelsőt vettem fel, máté meg megdícsért, hogy csinos vagyok :lol: annyira jó egy kispasi a háznál :D :D

köv. uh (fizetős) 03.16 hétfő, (állami) 23-a, szóval majd tobzódni fogok :lol:

kérdezni akartam, hogy aki tudja a nemét, az már vásárolt vmi nagyonkéket vagy nagyonrózsaszint :?: :?:

Orsi
Kép
Kép
spulni
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?