Új privát üzeneted érkezett!

Jobban vagyunk, köszi, bár még mindenki taknyos :evil:

Évi, tök jó a pocak a klaviatúra fölött :lol:

Claire, Isten éltesse Jonit még egyszer :D

Nálunk mostanság már kezd elviselhetetlen lenni a 2 éves dackorszak... :shock: Elég rutinosnak gondoltam magam - nagy hiba volt :oops: Néhány hónap után eljött a pillanat, hogy úgy érzem, elég volt, legyünk már túl rajta! :( Olyan szinten vagyunk, hogy ha azt mondjuk fekete, ő csak azért is, fehér illetve ha megkérjük valamire, gyorsan kicseréli a mondat alanyát.

Pl. Bálint, vegyük le a cipődet. Erre ő: Anya, vegyük le a cipődet. És mindegy, hogy én már rég papucsban vagyok, ő nem hajlandó levetni a cipőjét, inkább azt állítja, hogy ő is papucsban van :shock: Gondolja, hátha beveszem és maradhat rajta a cipő :lol:

Kompromisszum nincs, hiszti viszont ezerrel, a legapróbb dolgokon is. Van, amikor reggel bal lábbal kel fel és onnantól egész nap nem lehet a kedvére tenni, mindenben csak a negatívum ütközik ki... :roll: :roll: Extra nehézség: viszonylag sokat van sok felnőtt között, minimum egy felnőtt ilyenkor mindig ugrásra készen lesi a kívánságait.

Komolyan gondolkozom egy-két megoldáson...

bekri
 
 


Sziasztok!

na mire ide jutok,addigra ébred Áron... na majd szopi közben elolvasom... addig,


1 hónapos státusz :


- szuletesi suly: 3240
- szuletesi senti: 51
-hazahozatal suly: 2970
- 1 hos suly: 3600
-1 hos centi: 53,5

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Nagyon cuki! Szuperül fejlődik :D!
C
claire
 
 

 
 

Kicsivel lent,alszik a babakocsiban,nagy fent,apja szenved vele,nem aalszik...

Na most elfelejtettem,hogy kinek mit akartam...

Tundi: megertem h szabadidodben csak gyerekezni akarsz. Csaladi napkozi ott milyen arban van?

Evi: na itt a vege lassan,nagyon csuriban a kkezem,remelem kispasi lassan kitekint a nagyvilagba! Tomika nem is huncut,O mindig jo gyerek!! Konnyu lesz a 2 gyerekkel neked,ez tutti! :)

Barbcsi: hat,oregem,ismetelten nagyon szep pocakos vagy!! Bence meg vagaby ahogy lovagol!

Bekri: ( remelem neked akartam ezt): hat a hajam hullik neha Gergotol! Edes- aranyos,mindaddig,amig az van,amit O akar!! Ha nem,akkor meg mostansag repulnek a targyak... Aaaa el vagyok keseredve neha,h mit szurtam el!....

Limo: jo volt latni titeket! Ari lehet Berci,ahogy dirigal!! :)

Ircsi: nem is mondanam meg,hogy 2 baba van a pocakodban! Formas!

Nklari: engem sokan nyuznak,hogy azert valamit tudok inglisul,miert nem gagyogok a Gergohoz... Lehet elszurom,de nalunk csak a mesek mennek angolul... Majd korrepetalom a suliban :)))

8asszus, lassan 5 hete verzek... Igy megyek majd 6 hetes kontrollra is???

Claire: kis buvar gyerekek! Na igen,egeszsegesek,jol vannak nincs ennel fontosabb!!

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Nagyon jók a képek! Olyan nagyok lettek már a gyerekeink! Kész hölgyek, fiatalemberek :lol: :lol: :lol: :lol:
Már nem babásak...

Betti
Gyerekeknél sokszor valami lelki háttér van a székrekedés hátterében...
Hogy viselkedik Korinna a bölcsiben?
Szobatisztasággal hogy álltok?
Iszik elegendő folyadékot?

Claire
Joninak nagy puszi az újjászületésnapjára! :wink:

Évi
UH-s kormeghatározás sose pontos!!!! Visszaminősítés :roll: :roll: :?
Már a megtermékenyített petesejtek se egyformán osztódnak ua. idő alatt!!!!
Nálam a két baba kora eddig egyszer sem egyezett, és a valós kortól is volt mindig eltérés...Pedig mi szinte percre tudjuk, hogy mikor volt a megtermékenyülés :wink:
Gigiék :lol: :lol: :lol: :lol: (az apuka küldött át képeket, aztán meg MSN-n értekeztem Gigivel is :lol: :wink: )
Ilyen szüléssel én is ki lennék békülve :lol: Betöltött 37. hét, 3 kiló feletti babák, sima szülés :lol: :lol: :lol:

Bekri
Én az ilyen cipőlevétel nagyságú dolgokkal nem szoktam foglalkozni... :oops:
És ha nem figyelek rá, akkor magától megcsinálja...

Mares
Szépen fejlődik Áron :lol: :lol: :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Én se foglalkoznék, ha nem sülne bele a cipőbe, a kabátba, és nem folyna két hete az orra... Meg nem hordaná tele homokkal a lakást a cipővel és nem mászna be az ágyba vele... De hát máshol máshogy vannak a dolgok, nem vagyunk egyformák :wink:

bekri
 
 


Mares, nagyon jó, ügyesek vagytok Áronnal! És Gergőnél is biztosan le fog csengeni a dolog... Ahogy Bálintnál is. Nem hiszem, hogy én dramatizálom túl, vagy mindenki más a népes családból és ismeretségi körből, aki tényleg személyesen is érintkezésbe kerül a gyerekemmel? :roll: Fura lenne ez a nagy véletlen egybeesés... :shock:

bekri
 
 


Ircsi: szép pocak (blog) és Chloe is nagyon kislányos már. Dolgozol még?

Mares: a 6 hét gyermekágyi állapot állítólag normális. Kérdezz rá nyugodtan az orvosodnál, az a megnyugtató. Face-en láttam Gergő tornyos művét, édes lehetett :)

bekri: jobbulást, dackorszak :(

Korinna székrekedése itthon jobb, itthon maradt szerdától, mert nagyon köhögött megint. Itthon nem volt gond a kakival, a lelki okok nagyon is megállják a helyüket, ebben igazatok van. Kértem segítséget a bölcsihez, mert Korinna nagyon bizalmatlan a gondzó nénijével szemben. Nem engedte pl. hogy felvegyék majd másfél hétig, elutasított minden közeledést.
Sokat őröltem magamat, hogy jót teszek-e a bölcsivel, de a nehézségek ellenére úgy látom, hogy az első nehezebb nap után örömmel megy vissza.
Szobatisztasággal sehogy sem állunk, szól ha bepisilt a pelusba és mondja ha kaki készülődik kifelé. És ennyi.
Folyadék: itthon ügyelünk rá, tulképp nem is kell ügyelni, mert szépen iszik magától Korinna amikor úgy érzi. A bölcsiben szerintem keveset kap, de a gondozók nagy ívből tesznek rá, hogy mit kértem. Pedig nyomatékosan megkértem őket, hogy több folyadékot adjanak a lányunknak.

Bölcsi: nem tudom ki hogy van vele, de itt vannak dolgok :( Szólni nem merek morcosabban, pedig néha elkélne. Pl. 17 fokban 2 póló vastagságú felsőben (felül) és harisnya-melegítő kombóban (alul) szaladgált Korinna a bölcsi udvarán. Szóltam, hogy van bent elég változatos felső ruhatár készlet, csak válasszák ki a megfelelőt. Viszonzásul a gyereket aznap kicsi és szoros (vacak) pelenkában adták ki, pont nem abban amit beadtam. Mert időnként derogál elmenni a gyerek szekrényéig...
A ruhatáras dologra meg az volt a válasz, hogy a fogasra (!!!) legyek szíves felakasztani amit aznap látni szeretnék a gyermeken. Ha ez így folytatódik, akkor lehet, hogy kiveszem a bölcsiből és inkább viszem családi napközibe. Ha minden jól megy, akkor 3 hónapig kell igazán a bölcsi a munkám miatt. Jövő hétfőn kezdek én is.




“A kedves szavak rövidek és könnyen kiejthetőek, de a visszhangjuk valóban végtelen.”
bettinyo
 
 


Mares!.....Én is örültem, hogy találkoztunk!....és a többieknek mondom, Mares olyan vékony, hogy az csuda!

Tegnap eladtam egy régen vett szoknyámat, megjelent egy vékony nő, na gondoltam a szoknya nagy lesz rá, mert én sosem voltam ilyen vékony! Hát voltam! :oops: Teljes lelki katasztrófa!

Évi!....Sajnálom én is a talit, most mi sem tudtunk volna korábban menni, pont jöttek a kiságyért. Na ez is szép, mert az új ágyra amit kinéztem még tart a licit, így Berci matracon alszik. Ezzel nincs is gond, mert szépen megcsináltam neki, csakhogy hiába bástyázom körbe, lassan 30 centi magasan, átmászik rajta, ma reggel a szoba közepén találtuk meg. Már nem merünk bemenni, megállunk az ajtóba, bevilágít hol a gyerek. Mi lesz így? A leesésgátló nincs ilyen magas!

Betti!....Bölcsi!...Nálunk elég rendesek, mindig a saját pelusát használják, és a ruhákkal sincs gond, viszont Bercinek kevés a kaja, és ha elsőre nem raknak neki többet, a kérsz mégre mindig nem a válasz. Viszont ebéd után fél órával már éhes.

Ircsi!...Jó hallani rólatok is!

Nálunk most új gond van. Berci vasárnap este óta dadog, hol jobban, hol egyáltalán nem. Szerdán megy be a csoportjukba a bölcsi pszichológus, meg talán a logopédus, remélem megnyugtatnak, hogy nem komoly a dolog.

limo73
 
 


Limo: edes bagy,de kb.10 kg plussz bvan rajtam... :) na majd ha az nem lesz,akkor leszek en regi onmagam...

Bekri: remelem,hogy javulnak majd a dolgok,mert eddig a csaladbol mindenkitol azt kapom,hogy na,kellett ez nekem? Mert ok meg vartak volna a tesoval...

Bettinyo: na igen,epiteni,jatszani,jatszatni ( mas epitsen,csinaljon neki vmt) azt imad... De miert ilyenek a dadusok??? Ok meg pici gyerekek turelem kell hozzajuk,de ha nem birjak es nehez nekik elmenni a szekrenyig akkor miert dadusok? Meg ha adnanak Korinnanak inni talan kaki tema is jobb lenne

Mai bolcsis (csaaladi napkozis elmenyek): Hanna kkislanyt azert ma is megszorongatta,de mintha inkabb csak szeretetbol,apja ott volt helyileg vele,de nem mindig a szobaban,el is volt,neha eszbe kapott,hogy apa nincs,kis nyuhi,de engedi Andinak (gondozo) hogy felvegye es megnyugtassa... Jovo hettol ott marad ebed utanig mar egyedul,hat,kivancsi vagyok mennyit fog sirni...

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Mares, ne törődj vele, ki mit mond. A kutyafáját... Minden kornak megvan a maga szépsége (csúnyasága) :wink: Ahol nagyobbak a nagytesók, ott is vannak nehézségek, csak másmilyenek. Én mindig Claire-re gondolok ilyenkor, most akkor tőle is állandóan kérdezgethetik az emberek, hogy na, kellett ez a 6 gyerek neked? Egyébként nem is értem, hogy egyáltalán hogy hozakodnak ilyenekkel elő emberek.

Lehet, más a helyzeted, de engem pl. akkor is bántanak ezek a megjegyzések, ha viccesen akarják előadni őket.

Nekem a legdurvábbak: minek nekünk három gyerek, mert a kettővel se bírunk; nem csak megcsinálni kell a gyereket, fel is kell nevelni. De ezt már írtam korábban...

bekri
 
 


Hu, nehéz időszak a bölcsikezdés, nekem az ovikezdés is az volt, ezt utólag mondom, mert akkor nagyon igyekeztem tartani magam!

Korinnánál gondolom nem azon van a hangsúly, hogy mit szeretnél látni a gyereken... Viccesek a gondozók, ha így fogalmaznak... Nekik kell látni napközben, hogy milyen idő van, s aszerint kellene felöltöztetni a gyerekeket. :roll: Remélem, enyhül a szorulásos probléma is!

Berci dadogás: drukkolok, hogy ne legyen gond!

Egyébként én is gondolkozom azon, hogy heti egy délelőtt erejéig kipróbáljuk a családi napközit...

bekri
 
 


Limo!
amennyit én ehhez konyítok, a dadogás ebben az életkorban tök normális, mert már egy csomó dolgot mondana, de még annyira nem profi a beszédben, és ez így jelentkezik sokszor. Remélem nálatok is erről van szó!
Matrac: enyémek is azon alszanak, 2 kiságy matracon, némiképp körül bástyázva. Néha egymás hegyén-hátán :lol: , néha kicsit mellette , amikor elindulnak kifelé mászva, de közben visszaalszanak. :lol:

Mares persze, hogy vékony, miért volt másmilyen is ??? :lol:

Bea: jól mondod, van aki hülyének néz, h 6 gyerek, van aki tisztel érte, van aki irigyel. ez van. Én meg minden nehézség ellenére is boldog vagyok velük, haha.

Mellesleg, ami a korkülönbséget illeti:
Anno, a másodikat tervezve még különböző szempontú szakkönyveket is elolvastam az ideális korkülönbségről, (orvosi ajánlás, pszichológiai javallat, stb), majd leszűrtem a lényeget:
NINCS OLYAN!!! :D
1. minden korkülönbségnek vannak előnyei és hátrányai, akit érdekel, h szerintem melyiknek mi, szívesen elmondom, legalább is a saját tapasztalataimat.
2. nagyon sok tényezőn múlik, a gyerekek egyéniségén, nemén, a szülők temperamentumán, stb.
Végül, de nem utolsó sorban, amikor már úgyis ott van, akkora a korkülönbség, amekkora, akkor ki vagy segítve vele, ha még be is szól a sok okos rokon. Vagy segítsen, vagy hagyjon békén, már bocsánat a "kirohanásért". Ja, és nem tartozom senkinek beszámolóval, h miért akkor és miért annyi gyerekem van.
egyébként minden új dologba bele kell rázódni, Mares olyan talpra esett, meg fogja oldani, a gyerek is meg fogja szokni a kistesót
, biztos vagyok benne. Akkkor meg majd jönnek , h milyen jól eljátszanak, persze milyen jó, h kicsi a korkülönbség. Jó neked, h ilyen szép családod van, h együtt viheted őket ide-oda, stb. :roll:

Bölcsi: nehéz ügy, az enyémek nem voltak, még az ovi sem könnyű, de azért 3-4 évesen más az elszakadás már.
Sajnos a gondosságot bölcsije és gondozó nénije válogatja :( , és ez az ovikra is igaz. tudom, h nehéz bölcsi helyet találni, de ha a gyereket vmi normális időnél tovább frusztrálja a helyzet, ha sokáig ilyen pszicho-szomatikus tüneteket mutat, akkor érdemes utána nézni más lehetőségnek, szerintem.

Ircsi! köszi :D !
drukkolok, a szülési elképzelésekhez, Chloe is szépen született, remélem 2-vel is menni fog. engem mindig ijesztgettek az iker szüléssel, elmondanám, h az első szülésem volt a legnehezebb, nem az ikrek, már amelyik páros normálisan született!

Hiszti: nálunk Joni múltkor kikövetelte, h adjunk neki kést meg vajat, ráhagytam, egész renden szendvicset csinált, de komolyan, másnap azt vittük el a zene utánra.
:shock:fene tudja, eddig egyik sem akart 2 évesen szendvicset kenni. (OK, joni látta, h a nagyok uzsiját készítem.). Ilyenekben igyekszem engedni, és mint a fenti példa mutatja, időnként én mérem fel rosszul a helyzetet, és jól jön ki, ha engedek. És persze van amiben nem lehet... :roll: az nagyobb harc, de azt én is tapasztaltam, h ha nem erőszakoskodom, akkor sokszor előbb megcsinálja, vagy meggondolja magát. Nálunk ez az indulásnál szokott gond lenni, Nonó hozza a kis cuccát, főként ha hagytam, h ő válassza ki, és azt már lekártyáztuk :lol: (nőci!), Joni meg inkább játszik, és nem akar jönni. Ilyenkor elkezdek én is öltözni, indulunk Nonóval, erre Joni általában kapcsol és jön ő is, és már hagyja, h öltöztessem, stb. Persze nincs erre mindig idő...és türelem. :roll:
De amikor a nagyot próbálom meggyőzni, h meg kéne tanulni a tankönyvben lévő anyagot, és mindenre van vmi renmek ellenvetése, stb, .akkor időnként az előbbi küzdelem eltörpül...
Talán ezért lazább az ember a többedikkel.

Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Holnap kellene mennem dolgozni. Korinnával megbeszéltük, hogy megy a bölcsibe. Ma erre 37,7-es hőt mértem délelőtt 10kor, szemei csillognak, bágyadt. Hát ez van... :cry:




“A kedves szavak rövidek és könnyen kiejthetőek, de a visszhangjuk valóban végtelen.”
bettinyo
 
 


Claire!.....A sok netes cikkből amit elolvastam, valószínű (remélem), hogy életkori "szerzemény" Pl. ha suttogósat játszunk (próba, mert hogy az életkori dadogás suttogva nem jelentkezik) egyáltalán nem, hiszti és vitatkozás közben sem, egyéb esetekben meg hol igen, hol nem. Ma pl. Apa nekiállt virágot mosni a zuhanytálcába, ahová sikeresen beleborította, majd a kuka mellé öntötte a földet....na ezen műveleteket kísérte némi ku...élet....na drága kisfiúnk ezt 10 percen keresztül tökéletesen ismételgette.

Bölcsi!.....sok jót és sok rosszat fognak tanulni a közösségbe....készüljetek!!!! -de ez az oviba is így lesz!

limo73
 
 


Sziasztok!

Évi?????

Betti
Bölcsi :cry: :cry: :cry:
Hány gyerek jut egy gondozónőre? Van dajka is?
Hogy van Korinna?

Bekri
Hülyeségeket nem kell meghallani :wink:
Tudod, két füle van az embernek...egyiken be, a másikon egyből ki is!

Limo
Berci a fontos dolgokat egyből, dadogás nélkül ismételgeti :wink:

Mi jól vagyunk! Én élvezem, hogy itt nem betegként kezelnek... Várandós vagyok csak :lol: :wink:
Bébik növögetnek szépen, építik a lakásukat is :lol: :lol: :lol:
Chloe is eljátsza, hogy az ő hasában is kisbaba van... meg készülődünk halloweenre... most éppen jelmezt keresek neki... :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Évi????

Ircsi! Meddig dolgozol?
egyébkénz ezt bírtam az én dokimban is, amikor újat kellett keresnem, mondtam is neki, h ez az egyik szempont, amásik, h értsen az ikerterhességhez, és azt ne akarja feltétlenül császárral zárni :D ! BÁr úgy záródott, de azért ez végig meg volt, és én is élveztem, a rosszullétekkel együtt is. De az neked úgy tűnik nincs :D vagy csak nem vagy panaszkodós! :lol:

Claire
claire
 
 


sziasztok
2in1

Berci,dadogás: :( döbbenet.

Betti,hogy van Korinna?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Kép
Kép
Kép

Jó játék a tojástartó is :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Claire
Addig dolgozom, amíg odaférek a beteghez :lol: :wink:
Alapvetően jól érem magam...boldog vagyok :lol: :lol: :lol: :lol:
Az, hogy a gyerekeim éppen az agyamig tolják fel a gyomromat, hát a terhesség velejárója. Mikor terhes akartam lenni, akkor tudtam, hogy ilyesmik lesznek... ilyenek miatt miért panaszkodjak? :oops: :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Sziasztok!

na látom amit egyszer hajnalban írtam az nincs itt, lehet, hogy az ELKÜLD gomb előtt elaludtam ? :)

Limo: uramnak meséltem a párod elszólását és figyelmezettem, hogy ha ezután is csúnyán beszél akkor egyszer Gergő is így szólal meg... gondozók vagy védkőnő mit mond a dadogásra?

Claire: na igen, te egy csoda vagy számomra, hogy 6 picurka és még élő ember vagy és nem egy zombi :) mert néha én úgy érzem magamat...

Ircsi: az a jó, ha jól vagytok! na a képen olyan vagy, mintha Chloe tesója lennél! Szeretnék én is ilyen fiatalos lenni!!!!

Évi: aztán ha van valami akkor tessék ám jelezni!!!

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Ircsi,igaz igaz bár nem feltétlen mindig panasz,de jól jön egy jótanács vagy kibeszélni valamit.
Vonalzó:azta veletek is repül az idő!!!

Mares csinálj valamit,már 46 hetes terhes vagy :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mi egyben,ma hajnal óta szinte folyamatos menstruációs fájdalmak,derékba,néha felfelé húz,de sztem az idő.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok,

megvagyunk, tegnaptól munka. Korinna rendben van, hétfő reggelre semmi nem volt, mintha elfújták volna a vasárnapit. Bölcsiben evett jól, aludt jól, talán a kis lelke elengedett engem dolgozni :)
Le vagyok strapálva kissé, de egyelőre élvezem...

Ircsi: 1 gondozó nénire 6 gyermek jut, sokszor ennyi sem, mert állandóan hiányzik valaki.

Szépek a gyerkők. Tojástartó-kukac aranyos :) Na mentem fürdetni-fürödni-aludni.




“A kedves szavak rövidek és könnyen kiejthetőek, de a visszhangjuk valóban végtelen.”
bettinyo
 
 


Kép

Ekkorák vagyunk... :lol: :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ircsi, de jó! Nagyon klassz!

Évi, melyik napot is nézted ki szülésre? Elfelejtettem azt az ideális dátumot. :oops:

Bettinyó, szuper hírek! :D

bekri
 
 


sziasztok

Ircsi!!!! Szééép!

Miki 10.02-t nézte ki,én 12-t :) mert mindkettő jól hangzik: 2012.10.02. vagy 2012.10.12. elsőről lecsúsztunk, az elmúlt pár nap alapján azt hiszem a másodikat nem érjük meg egyben,na de,hittem én már sok mindent :))

Kép

sokat görcsölök,jóslók egyenlőre.És a hasam alja fáj,húzódik,de talán mégsem a heg,mert pl fájás közben abszolut nem fáj. Csak inkább terhelésre,pl hosszabb séta,akkor elkezd feszíteni,mint mikor régóta pisilni kell és feszül,görcsöl a hólyag.
ma a fiam mamázik,én kifekszem... 8)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Mares! :lol:Köszi! (egy néha zombi anya :lol: )

Ircsi! Szép pocak! A tojástartó kukac nálunk is bejátszott, nem egészen így, de jó lett.
Mivel 1-2 rohanós nap után végre ma itthon...
Tegnap: nem lehetett tudni, h meg lesz-e tartva az eső miatt a mezei futóverseny, amire a 4 nagyot vitte az iskola. így nem akartam kihagyni a kicsik úszását. ezért a nap a következőképp alakult:
reggel nagyokat összerakni, cuccuk annyi volt, h én vittem egy részét utánuk a suliba. Kicsikkel ki úszni Pilisvörösvárra. Hazafelé beléjük töltöttem némi éttermi főzeléket, aztán irány a Hűvösvölgyi nagyrét, ahol a 4 nagyobb futóversenyzett.... Ja, és utána mág Ádámot anyám elvitte nekem fogorvoshoz. És mivel Eszter nyert, ezért különleges vacsit is "kellett" csinálnom, igaz, kicsit besegítettek a félkész cuccok, meg Dávid fiam, de este volt lasagne , meg sali, meg sütöttem egy kis leveles tésztából almás-dejós sütit, magunknak, meg a sógornőmnek szülinapra. aztán egy kis péksüti-uzsit mára. No, ezért örülök a mai viszonylag üres napnak. Persze a gyerekeknek nem üres, csak nem én kellek hozzá :D

Évi! Én is szeretem a 12-es számot!
Ja, sztem ne izgulj nagyon, a vége felé így húzni nem csak az excsászárosoknak szokott, reméljük nem a heg!

Bettinyo! Az tök jó arány a böliben, remélem megszereti :) !

Claire
claire
 
 


Ki hogy van? Én a múltkor jól kipanaszkodtam magam, és meg is lett az eredménye :D Vicces, hogy mindkét gyerekem így működik (meg én is)... :oops:

bekri
 
 


Sziasztok! már zt hittem kihalunk :(
Mi megvagyunk, kértem a gastrora időpontot a kicsiknek, középsulit keresek a nagyoknak.

Évi?
Mares?
Barbcsi?
Ircsi?
Limo?
Tünde?
Bocs akit kihagytam, többiek?

Claire
claire
 
 


Mi megvagyunk :lol: :lol: :lol:
Pocakom nő ezerrel, dolgozom még és közben készülünk a hallooweenre :lol: :lol: :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Már olyan, mintha lenyletél volna egy halloween-tököt :lol: csak a pofát kell rárajzolni :lol: !

(Én egyszer terhesen pocakos bohócnak öltöztem vmi bulira :lol: )

claire
claire
 
 


Uff
Megvagyunk,hasam leszállt,arcom dagad,méhszáj nyílik,minden nap menetrend szerint 11-6 közt fájok keményedek görcsölök de nem eléggé :?
Hétfő terminus (ismét,átnézve az UH leleteket,ugye nekem van igazam) utána indítás.(az meg ugye,90% csaszi)


[img]http://2.bp.blogspot.com/-UHkhNIs4uXE/UHF2NjTZN3I/AAAAAAAALfM/HM6LlhhItY4/s400/szív.jpg[/img]

Kép

kis varázslóm épp nem-szeretem-anyát játszik,hát evvan

Kép

amúgy szövegel,énekel,mondókázik,fut szalad sok a dolga.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Jók vagytok Évi!
Indításra is lehet hüvelyi szülés, nyugi!
:)
claire
 
 


Halihó! Megvagyunk mi is, köszi, hogy hiányzok!

Berci dadogása ahogy jött úgy el is múlt. Úgyhogy mire a pszichológus megnézte, már nem volt gondja, de azért tegnap bement hozzájuk a gyógypedagógus is, játszott, beszélgetett vele, azt mondta teljesen rendben van. Tök, hogy a bölcsin belül ezt meg lehetett oldani, mert így semmit nem vett észre belőle.

Ircsi!....Pocakod alakul, a kukac aranyos. Mi most gesztenyézünk, azzal van tele a lakás!

Évi!.....Jó a fás kép! Mond a kis varázslódnak mondja Ádámnak csiribú-csiribá gyere elő! :)

Mares!....Utólag is boldogságos szülinapot!!!

Claire!.....Van olyan, hogy Te unatkozol? Le a kalappal!

limo73
 
 


Limo! Örülök a gyors megoldásnak! :D
Unatkozni nem szoktam, de amúgy is rossz konstrukció vagyok, mert amikor mégis nyugi lenne, tuti kitalálok, bevállalok vmit..... :wink:
:)
claire
 
 


Sziasztok!

Most kaptam az sms-t, jövök a szuper jó hírrel:

Gólyahír! 2012. 10. 11-én 19:46-kor Imhoff Ádám megérkezett. 4010 g és 53 cm.

Hát szép nagy méretekkel rendelkezik a fiatalember! :wink: Itt is hatalmas nagy gratula Éviéknek!!!!!!! Sok sok boldogságot, sok tejcsit, jó egészséget!! Én most úgy de úgy feldobódtam!!! :lol: :lol: :lol: :wink: :roll: :oops:

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


Évi szívből gratulálok :)

királylány
 
 


Egyébként köszönöm én is a hiányolást, jól vagyunk, én is ezerrel növesztem a pocim, hatalmasat nőtt megint, Dávid továbbra sem bírja a hidegfrontot, ma este már 2 nagyobb görcsön túl vagyok :(, azóta pihenek, és szerencsére semmi, azért még a decembert szeretném, ha megvárná a fiatalember. :roll:

Ma voltunk 4D uh-n, minden rendben Dáviddal, végigaludta (bár számítottam rá, olyankor szokott aludni), de nem akárhogy, a kezét a szemei elé tette, egyszer még mosolygott is, hogy na most jól megszívatlak titeket, mi? :D De lett olyan kép is, hogy elvette a kezét. :) BPD 76 mm, súlyra 1338 g-ra becsülte a gép. :wink:

Bence is jól van, megint akkorát nőtt, vagy csak nekem tűnik ez így? :roll: :oops: Hétvégén sógornőmék lagziján voltunk, negyed 12-ig bírta, büszkék vagyunk rá. Barátkozott mindenkivel, táncolt, fel-alá rohangált. :) Mikor ellopták a menyasszonyt, azt mondta, ellopták a nagynénit, jaj most mi lesz? :lol:

Hoztam képet is:

Apával a lagzin:
Kép

Lagzis Bence :D
Kép

28 hetes pocak:
Kép

Dávid 4D-s:

Kép

Kép

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


Évi: gratulálunk!
Sok boldogságot és jó egészséget!




“A kedves szavak rövidek és könnyen kiejthetőek, de a visszhangjuk valóban végtelen.”
bettinyo
 
 


Sziasztok!

Éviékről még hír Azt írta még: 11 óra eredménytelen vajúdás után, meconiumos vízből irtó vékony heggel császár. Tiszta Tomi!

Az a lényeg, hogy egészségesek mindketten, blogban már van kép Ádámról! :wink:

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


Hip-hip-hurrá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tudtam, hogy ügyes Ádám :) És jó a dátum is, nagypapám születésnapja!
Szép méretek, óriási nagy gratula Évi, nagyon büszke vagyok rátok! :)

bekri
 
 


Évi
Sok szeretettel gratulálok!!!! :lol: :lol: :lol:

Barbcsi
Helyes kiskrapek Dávid! :lol:
Te meg lenyeltél egy fél dinnyét :lol: :lol: :lol: :wink:


Én kezdek terhes lenni :?

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


:wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Évi na végre elérkezett a te idöd is, vége a várakozásnak! Gratulálok a nagyfiúhoz, minden szépet és jót nektek! Képeket amint lehet, ide is tegyél fel, mert a blogodhoz lejárt a meghívóm, nem tudok belépni sajna.

Barbi
maass
 
 


ÉVI!!!!!Gratulálok! Micsoda nagy fiú!!! Remélem jól vagytok, hamar kihevered a megpróbáltatásokat!
(Mellesleg a nővérem fia pont aznap volt 19 éves! nem rossz nap, igazán! :D )
:D :D :D
Várjuk a további híreket!

Barbcsi! :D
Mi is voltunk esküvőn, de a gyerekeink nélkül, de ott is volt kigyerek, azok is nagyon bírták, tudnak ezek bulizni :lol: :lol: :lol: !
Dávid szép lakást csinál :D , láthatóan élvezi az életet már most!


Ircsi! ez érthető, de azért élvezd ki a végét, már amennyire élvezhető! Döbbenet, h már Te is itt tartasz! :D

És szép lassan nagytesók lesznek a "babáink", csak nálunk maradtak ők a "kicsik"!

claire
claire
 
 


Évi!!! Gratulálok! Jó egészséget, sok boldogságot!

Barbcsi! Nagyon szépek vagytok!!!

bols70

Péter 3050g 52cm

Kép
bols70
 
 


Évi! Szívből gratulálok! Sok sok boldogságot kívánok! Várjuk a képeket. :)

Most csak ennyire futja az erőmből, bocsi, megyek alukálni.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Klári
nklari80
 
 


Barbcs: bakker,de jol nezel ki rajtam a korhaz ota ott ragadt a 10 kg...

Evi: itt a gratula Pocak kepek jok voltak es a kis varazslod is edes!

Ircsi: en egy babaval is tudtam terhesnek!

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Limo: dejo h dadogas jott es ment!

Mi: Gergo csaladi napkoziben van d.e, ennek eredmenye , jo nem ennek, de a lenyeg,hogy szombaton ful:orr-gege ugyeleten voltin,orra bedugulva,lazas,genny csorog torkban,fuleben savo,kapott antibiotikumot,meg ma is lazas,sot este es reggel nagyon forro volt,de nem tudok lazat merni neki mert uvolt. Remelem kicsi nem kapja el.

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Évi,
sok szeretettel gratulálunk Ádám baba érkezéséhez! Jó egészséget az egész családnak! :lol:

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: