Új privát üzeneted érkezett!

Ircsi,tudom,bár elég ritka az oligohidramnion,a farfekvés,a mélyen fekvő lepény stb is :) szoktunk rajta viccelni,ezek beszerzésében profik vagyunk :) de nem aggódom,csak gondoltam,ne maradjunk így hétvégére.
De asszem éjszakára befigyel az a NoSpa.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Legzsiványabb
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Farfekvés és a mélyen tapadó lepény nem annyira ritka... :wink:
Nospával azért érdemes óvatosan bánni! Lazítja a méhszáj izmait is!
Így lehet, hogy tényleg 2-3 napon belül szülhetsz....
Tomi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 

 
 

Igen így a fórumokon sem,csak a cikkek szerint - farfekvés 3% (bár ez reálisnak tűnik) placenta previa 200 ból 1 és így tovább :)

Pocakfotó?????

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Akkor én más statisztikát néztem (szülészet tankönyv)
Farfekvés a 37-40. héten olyan 7%...korábbi időszakokban nagyobb!
Oligohidramnion: olyan 2-3%
Placenta praevia: 1-4% (terminus idején)

Ezek persze csak viszonylagos számok... az amnioncentesis 0,5-1%-ban okoz vetélést... azt magasnak tartjuk (és én pl. nem találkoztam olyan kismamával, akinél biztos, hogy az AC vezetett a vetéléshez...)

Pocakfotó majd hétvégén lesz friss :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Micsoda izgalmak!
Most gondoltam bele, hogy hol tartunk időben és Évi mikorra vagy kiírva :shock: Ádám hamarosan bármikor megérkezhet!

Bols, nagyon tetszenek a torták!

Bálintot mindenki óvodásnak nézi a magassága miatt, csak egy fejjel alacsonyabb a bátyjánál :shock:

bekri
 
 


Nyilván a te adataid jobbak,én a netes cikkekre gondoltam :lol:
fotót várom :)

Bea,apuka ilyen magas? Vagy kitől örölkölte?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Bekri
Majd összenőnek a gyerekeid :lol: :wink:

Évi
Hogy vagy?

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Kép

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Nagyon szépen alakul!!Blogot is néztem :)

Nemtom,folyamatos fájogat a hasam teteje (méh teteje,gyomor,nemtom mi) olyan izomláz szerű.De elvagyok.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi! Nyugi, pihi, jó lenne, ha maradna még egy kicsit, de már jó nagy, biztos szépen fejlett is!
Tomi tényleg nagy zsivány, nagyon cuki a pasi, mint mindig!

Ircsi! Szép, további jó pocak növesztést :lol: , könnyen beszélünk , mi?


A gyerekeim programja lassan összeáll, de még nem kiabálom el. dolgozik a logisztikai központ, azaz én!

Ábel fiaméknak megvolt a bemutatója a MÜPÁ-ban, egészen élvezhető kis darab volt. Évi! okt 5-én mennek Pécsre, nemtom hol lesz, NOÉ bárkája!
egy picike részlet itt látható a youtubon, a próbák alatt készült. Gyermekem a szélgép mellett ül, és éppen nem csinál semmit, csak figyel :lol:

http://www.youtube.com/results?search_q ... dfY5rW5i0w

Claire
claire
 
 


Claire, gratula a gyerekeknek! Bár nem ismertem föl a fiadat... Jó látni, hogy értelmes dolgokat is lehet csinálni...

Ircsi, nagyon jó kétbabás pocak!

Nálunk sok mindenki magas (én is eléggé), de való igaz, hogy férjem szűk családjában meg aztán mindenki.

Képzeljétek, ma pezsgőt bontottunk! 4 évnyi kitartó küzdelem után teljes a siker (kukac-téma) :D :lol: :lol:

bekri
 
 


Sziasztok!

Bekri!....Bálint sem piskóta, szép szál legény! Nem tudom visszakeresni, az agyam meg szita milyen kukac gond volt, és mit csináltak? Nálunk bár a doktornő azt mondja, meg fog ez oldódni, nem tudom...benne van a pakliban a letapadás. Szinte semmit nem változik, kb. 1/3-ig megy vissza a bőr.

Pocakosok szépek vagytok!!!

Ircsi!....Annak idején én is így osztottam el a terhes időszakot, x. hét innen már van esély, x. hét....itt már ez is ok., a 30 egynéhányadik hét után megnyugodtam, innen már tényleg nem lehet gond....nem is akart kibújni.

Nem akarom elkiabálni a bölcsi kérdés lassan rendeződik, már újra készül, hogy megy, semmi sírás, csak még délben van egy kis gond....még le sem nyeli az utolsó falatot, leteszi a kanalat, és hazamegyek....na akkor előfordul, hogy nyafog, ha kések egy kicsit. Most mondtam neki segítsen a Vera néninek lefektetni a többieket, mondja a Csonginak, hogy aludjon. Parancsolni nagyon szeret, talán ez kicsit eltereli a figyelmét.

limo73
 
 


Bekri! Hát nem is jelentős a felvételen a jelenléte, a 0:45 másodpercnél látszik legjobban, ül a kép jobb sarkánál :lol:
de igazad van, sztem az az egészben a legjobb, hogy itt töltik az idejüket, és még örülnek is neki, és nem "plázáznak". Tulképpen ezért lenne jó, ha sok helyre eljutnának a darabbal, főként iskolásokhoz, mert sztem sokkal meggyőzőbb, mintha a felnőttek mondják, hogy tanulj zenét kisfiam, vagy járj énekkarba, vagy sportolni, vagy mittoménmit. De ha más gyerekektől látja, akkor hátha...!

Kukac! :Djajj, de jó! Remélem még rossz emléke sem marad nagyon róla!

Limo
:D az jó, és bízhatsz benne, hogy majd az ovit simán veszi, mi meg majd akkor kezdjük a műsort!

Claire
claire
 
 


Bekri,kukac:szuper!!!!

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi
Tota :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nagyon komoly! Már nem baba, hanem komoly fiatalember! :wink:
Ádám?

Bekri :lol: :lol: :lol: :lol:

Limo
Berci majd rendet tesz a bölcsiben! Vera nénit is majd dirigálja :lol: :lol: :lol: :lol:

Édes, picurkáim kezdenek nagyon fájdalmasan, kellemetlenül mocorogni! :oops: :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Kukac: egyszerűen le volt tapadva és én nem akartam, hogy orvos segítsen (bocs Ircsi) :oops:

Fokozatosan jött föl neki, csak csigalassan. A gyerekdokik (3 is látta) mind elmondták, hogy lehet, hogy orvosolni kell majd, ha még mindig nem jött fel... (Lehet, úgy tűnik, nekem ez a hobbim, hogy cáfoljam az orvosi véleményeket, pedig tényleg nem :D )

És Bálintnál is csak épp látszik a nyílás, de most már tudom, csak türelmesnek kell lenni és van remény :wink:

bekri
 
 


Bekri! Nekem minden fiamnál csak nézegette a gyerekorvos, és mondta, h türelem, ápolgatás, és előbb-utóbb oldódott. Joninak nyúlt bele egy másik gydoki, a kórházban, pipa voltam, h szó nélkül, mert sztem neki is uúgy megoldódott volna. Ez sztem nem az orvosok ellen irányul, amibe nem kell belenyúlni, abba nem kell és kész. szerencsére ma már a gyerekorvosok többsége is inkább kivár.

Évi! Annyira fotogén ez a kisfiú, de komolyan! Vigyázz, nehogy gyereksztárt csináljanak belőle! :D

Ircsi! az a rengeteg kéz meg láb :roll: :roll:, mindig arra gondoltam, h mi van a 3-as 4-es ikresek pocakjában, amikor már 2 is állandóan változó terepasztalt csinál az ember hasából :lol: !

Mi ma úsztunk, Joni már bevetődik hozzám, anélkül, h fognám a kezét. De ma Nonó is élvezte, víz alá is önként ment :D és megtapsolják egymást :) . (Joni spkszor úgy szólítja Nonót, hogy "Nonóm, meg Nonókám"! annyira bírom őket! )

Claire
claire
 
 


Hát ööö ez úgy van hogy anya kattint 15-t abból jó lesz 1...főleg mivel állandóan fut,szalad,elfordul...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Bekri, ha lesz időd és kedved írhatnál a kukactémáról rszletesebben, akár privátban is,mert nálunk is gond van és itt azt mondják a dokik, hogy ne csináljak még vele semmit. :( Igazából én azt se tudom megmondani, hogy le van e tapadva a bőr vagy sem, mivel olyan kis szűk neki a nyílás,hogy nem is lehet felhúzni.

Évi, lehet hogy kell sok kattintgatás,meg egy jó gép is, de az alapanyag a lényeg, Tomika tényleg nagyon fotogén. :lol:

Claire, úszás tök jó lehet,nekünk még mindig nem sikrült eljutnunk.:(

Ircsi,múltkor kérezted,hogy tanítom e Botit angulol, hát úgy igazából nem. Eljárunk toddler club-okba, van 1-2 angol baratnő-ismerős, plusz mikor jövünk-megyünk azt hallja, azt gondoltam ez így az alapoknak elég, de valószínűleg tévedtem. :( 2.5 éves kortól elkezdheti a preschoolt, holnap megyek lefoglalni a helyét. Addig pedig kicsit tanítgatom, vagyis inkább arra gondoltam, hogy naponta kb egy órát angolul beszélek vele. Nem igazán tudom hogy hogy kéne csinálni.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Klári
nklari80
 
 


Bekri
Én a gyereksebészektől azt tanultam, hogy csak nagyon kivételes esetben kell hozzányúlni, amikor vizelési akadályt képez.

Claire
Aranyosak lehetnek :lol: :lol: :lol:

Évi
Hogy vagytok? Ádám?

Klári
Én úgy gondolom, hogy amikor közösségbe kerül, elég nagy trauma az, hogy anyától el kell szakadni... és ha még egy olyan nyelvi környezetbe kerül, amit nem is ért, nagyon frusztráló lehet neki!
Mi pl. kezdettől fogva beszélünk angolul is, sőt, zömében angolul, mert, hogy Chloenak a közösségben angolul kell megértetnie magát, a gondozó, a többi gyerek angol beszédét kell megértenie...
Ha úgy tervezitek, hogy Angliában megy Boti közösségbe, én minél többet beszélnék vele angolul!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ircsi,köszi,jól,bár a heg egyre többet fáj.Hétfőn 5 mm-nek mérte a doki,17én megyek 36 hetes UHra a klinikára.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi! Célegyenes! :D
claire
 
 


Évi, keményedésnél fáj a heg?

Ircsi, akkor úgy tűnik az ismeretségi körömben van pár példa arra, amit a gyereksebészektől tanultál :)

Klári, sokat segítesz Botinak, ha átkapcsolsz angolra. Persze, a gyerektől is függ. A nagyobbik fiam hallani sem akart egy mukkot sem angolul, a kisebbik meg mindent papagáj módjára utánoz és nagyon tetszik neki. :lol:

bekri
 
 


Bea,nem,mozgásnál is,ha pl hosszas ülés fekvés után felállok elindulok,ha pisilnem kell,ha hajolok :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Plusz keményedésnél.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi
És a hasfali heged fáj, vagy a méhen érzed a heget?

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Nem a kinti heg,hanem belülről érzem,sajna.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Vendégeink voltak :lol: Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Ezt így érzed? Nem azért, mert kétségbe vonom.
Ha már itt tartunk ennél a témánál... Nekem a császáros szülés után hónapokig volt a hegnél valami fájdalmam minden menzesz előtt. :?

bekri
 
 


Igen Bea hasonlót érzek.Nekem is volt mensinél is.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Nekem erre azt mondták a dokik, hogy a műtét során egy icipici rész a méhfalból kívülre került és az ott vérzik. Remélem, jól emlékszem és korrekt a fogalmazásom is. :?:

Aztán utána a második terhesség során elmúlt, ahogy jósolták a dokik. A második szülés óta nem is volt vele problémám.

Mit mond a dokid?

bekri
 
 


Bekri, Évi
Endometrium kerül atipusos helyre (a hasüreg bármely részére) a császármetszés során. Lényegében egy endometriosis alakul ki. Azokra az endometriumsejtcsoportokra is hat a havi hormonális változás...
Következő terhesség gyógyítja! És ha nincs egy következő sectio, akkor nem alakul ki újra...

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Igen, ezt mondták nekem is :-) Akkor még tudtam :-)

Hogy vagytok? Nálunk van egy kis orrfolyás :(

Mares, milyen a két fiúval boldogulni?

bekri
 
 


Vendégeink voltak :lol: Kép

Szuper volt a vendégség! Köszönjük!
limo73
 
 


Bekri!....Pénteken nálunk is volt egy kis orrfolyás, aztán szombatra az elmúlt, helyette úgy ömlött a nyála, hogy 3szor adtam rá új felsőt, délután mutogatta a fogát, de nem látszik semmi (még 3 fogica hiányzik)

limo73
 
 


Tomi jó beteg,magas láz,éjszakai örzés,kúpozás stb.
Huhh ez még a végére...

UH megvolt minden oké,becsült súly 2800 gr heg 6 mm
Kora ma 36 hét

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


szept 21-27 tescoban Anna Peti könyvek 1690 ft

Dia boldog neved napját!!


Ircsi a II kpf az mi?Merre néz az arca?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Kis helyzetjelentés rólunk is:
Nincs energiám olvasni, rohannak a napjaim, ki vagyok teljesen nyúlva.
Vasárnap befejeztük a ház teljes vakolását, annak ellenére, hogy félek a magasságtól. Az imént befejeztem a leendö fürdö padlócsempézését, holnap fúgázok, aztán kezdem a falat. Nagyon pepecs munka, én iszonyú türelmetlen vagyok ehhez, de ha én, akkor senki, tehát...
Felváltva a flúgos barátnömékhez (aki nem érti miért akarnánk minden nap fürdeni/tusolni, miért nem elég hetente!?) ill. a helyi uszodába járunk tisztálkodni.
Ez is baromi macerás.
Elrendeztük a héten a terepet is, konténer megpakolva és elszállítva, az összes szemét eltakarítva.
Csináltam gardrobot is, legletteltem, lecsiszoltam, lefestettem, a párom felfúrta és kész. A fürdö elökészítése se volt egyszerü, glettelés, csiszolás, alapozás, gumis szigeteléssel festés két rétegben és csak ezek után volt csempézhetö ill. kellett ajzatkiegyenlítö is. Közben iskolakezdés 3 gyereknek, tanévnyitó, anyagbeszerzés, szülöik, Imi tanárnöje már egy hét után elégedetlen és behívatott október elejére, pedig csütörtökön lesz szülöi, akkor is megmondhatná két mondatbam mi a baja. Regönek szombaton szülinapja lesz, arra is kéne valamit alkotni, bedöglött a költözés után a mosogatógépem, de öcsém elhozta a pesti gépünket, szóval így telnek dolgos napjaim. Meghalni sincs idöm, de valamilyen szinten mennie kell a háztartásnak is, mosni, takarítani, fözni, mosogatni mindig kell, még akkor is, ha nagyon nincs idö rá.

Barbi
maass
 
 


Ircsi a II kpf az mi?Merre néz az arca?


Kpf: koponya végű fekvés
Állás: magzat hátának viszonya az anya oldalához
I: bal oldalon
II: jobb oldalon

Ha neked II, akkor Ádám háta van a jobb oldaladon, az arca meg bal oldalon...

Babrbi
Ezt még olvasni is sok(k) :cry:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Barbi, le a kalappal előtted! A hideg is kirázott, amikor ezeket a munkafolyamatokat olvastam. Egy darabig ne legyen most már gondod ezekre!

Évi, ezek klassz hírek!!! Kivéve Tomika betegsége... Jobbulást!

Limo, hajrá fogacskák! Nekünk vagy fél éve kint van mind, de persze időnként beindulnak és nőnek, hogy ne legyen olyan unalmas az élet...

Most már az én torkom is kapar. Nem akarok beteg lenni, ki nem állhatom. Megyek is, hátha kialszom...

bekri
 
 


Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy finishben vagyunk. A fürdö után a wc jön, ugyanebben a felállásban, majd a földszint, ahol még se áram, se melegvíz, se falak, se padló, se semmi. Most azért kicsit kilátástalannak érzem a helyzetünket.
A költözés se volt mindennapi, 3 hét az autónkkal szállítva minden. Ez van.

Barbi
maass
 
 


Sziasztok!

Elveszett bárányka jelen, rámtört a nagytakarítási láz. :roll: Most még viszonylag egész jól megy, hajolni is megy több-kevesebb sikerrel, ha nincs hidegfront, annyit nem is keményedik a hasam, úgyhogy kihasználom. :) És most annyi minden összejött, a kazán tervre még mindig várunk :evil:, már felhívta Tomi a tervezőt, majd 2-3 hét múlva meglesz engedélyezéssel együtt, utána lehet kiviteleztetni. :? Pedig nem akarunk a közössel fűteni, jó lenne ha mihamarabb meglenne, bár egyenlőre jó idő van, még mikor 10 fok volt kint, sem fáztunk a lakásban. Jövő hétvégén megyünk Győrbe a szüleimhez, 6-án sógornőmék lagzija, 20-án szobákat cserélünk-rendezünk, mindig lesz valami.

Bekri! Örülök, hogy a kukac probléma megoldódott! Mi nemrég voltunk gyerekorvosnál a 2 éves státuszon, letapadva nincs neki, simán hátrahúzta, csak minimális szűkület van, de nem zavarja pisiléskor, nem kell vele semmit se tenni.

Évi! Tomi meggyógyult már? Tényleg olyan nagyfiús a képeken! Kistesóval örülök, hogy minden ok, már én is nagyon izgatott vagyok, mikor bújik ki Ádám! :)

Barbi! Nem semmi ezt még olvasni is! :shock: Kitartást!!!

Fogak Nekünk már csak a 2 felső leghátsó van hátra. :wink:

Bencének meg befelé dől a lába, úgyhogy most supinált cipőt kell venni rá. Vettünk is, salus-t, olcsóbb volt, mint a Linea, Siesta és társai. :roll: 24-es kellett neki, a nyári szandálja meg 22-es volt. :shock: Jól van, sokat beszél, eddig a Némóért rajongott, most nagy kedvenc a Madagaszkár, szokott rohangálni, táncolni a lakásban, miközben azt kiabálja, hogy riszálom úgyis úgyis. :D Új dacolós kedvence a csak azért is nem, meg ha rosszat csinál, megkérdezem, ezt most miért csinálta, a válasz: azért, mert... :roll: És utánoz, pl. tegnap lego-zott, de nem stabil alapra építette, ledőlt, és azt mondta, olyan hangsúllyal, ahogy én is szoktam: ugye, mondtam, ledőlt. :D Egyik nap apával "hisztiztem", akkor meg odajött hozzám, hogy: anya, nyugodj meg! nyugodj meg! ne kiabálj! Mindezt komolyan, majd nevetett egy nagyot, mert ugyanígy nyugtatom, ha ő hisztizik, szóval mostanában 2x is meggondolom, mit mondok neki. :roll:

Dáviddal és velem minden ok, hétfőn voltam dokinál, továbbra is 3100 a méhszájam, kenet levéve, Dávid szépen nő, fejjel lefelé van, pocija nagyobb az átlagnál, a combcsontja meg kisebb... De rendben van, védőnőnél is voltunk, +8 kg-nál tartok, annyi vagyok, mint Bencénél ilyenkor, csak most eggyel több kiló plusz, mert ennyivel kevesebbről indultam, szóval szépen követik egymást. :lol: Hallgattunk szívhangot is, Bencénél anno nem, olyan jó érzés volt, Bence is lerakta a játékokat a kezéből és odajött egyből! :D Vérnyomás szokásosan a béka sejhaja alatt, de már nem is csodálkozunk. És akkorákat tud rúgni, hogy csak na!

Hidegfrontot nem bírjuk, de legalább Bence alszik ilyenkor nagyokat, mert az utóbbi hetekben bojkottálta a délutáni alvásokat. .?

Bence meg pónilovagolt 2 hete! Azt hittem, felül rá, és le is akar szállni, de nem, egy egész focipályányi kört ment vele, és szépen tartotta magát, persze azért fogtuk, nehogy elengedje. Aztán leszállt, és a nagyobbal is menni akart! :D

Kép

Aztán most hétvégén volt Tomi szülinapja, kettesben voltak a fiúk szlalom versenyen itt Veszprémben, be lehetett menni oda, ahol szerelik az autókat, fel is találta magát egy pótkerékkel, utána meg felállt egy trélerre:

Kép

Azt hittem, nem fog neki tetszeni, de 3 órát ott voltak, pedig hangos is volt, de mondta Apának, hogy nem fél a bmw-től, annak volt a legnagyobb hangja.

És egy múlt heti pocakfotó:

Kép

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


sziasztok!

dolgozó nő jelentkezik!! :D :D :D :D :D

minden pocak gyönyörű!

betegeknek jobbulást! :?

szívfacsarodva néztem a pécsi babatalis képet!!! baromira hiányoztok!!!! :?

rólunk:
meló nagyon jó, első napokban könnyes szemmel indultam dolgozni, de aztán nem volt időm agyalni, így elég könnyen átvészeltük a változást...
Zoé a második és a harmadik nap sírt reggel, gondolom akkor esett le neki, hogy ez most már így lesz, de viszonylag könnyen megnyugtatta a mama, és többször nem volt gond...
jövő héttől megy családi napközibe, mert sajnos a papa nem hajlandó itt lenni hét közben, és azért a mama is 68 éves, szóval belegondoltunk, hogy mi van, ha történik itt vele valami napközben????
cipelni a gyereket minden nap 30 km-re a XVIII. kerületbe sem megoldás, és anyagilag kb ugyanannyi, mint a családi napközi, szóval nincs mese... meg talán neki is jobb, ha gyerekek között van...
meglátjuk.

más: képzeljétek, bekerültünk a youtube reklámozós rendszerébe, szóval ha valaki megnéz egy home videónkat és közben nem iktatja ki a reklámot, akkor elvileg pénzt kapunk!
:D
pl ezt:
http://www.youtube.com/watch?v=WQaoyUPmiio

vagy ezt:
http://www.youtube.com/watch?v=tgzKqoviJ_I

szóval pl ha valamelyik videóról úgy gondoljátok, hogy megnézitek és meg is osztjátok facebook-on, azzal segíthettek nekünk is! :wink:

ritkábban fogok tudni írni, mert az összes szabadidőmet a gyerekre szentelem, de azért sokszor olvaslak Titeket, és ha tudok, jövök is!!!

puszi!

Kép
gtunde75
 
 


Barbcsi: szép pocak :) Helyesek a fotók :)

Tünde: nagyon stramm csaj Zoé... Remélem meló bejön akkor, marad ilyen jó ahogy írtad.

Limo: fogak itt is jönnek, nyálzik Korinna és folyamatosan hátul rágja a "dudóját" :)

Ircsi: hogy vagytok? Pocaklakók mozgolódnak rendesen?

Évi: finishben remélem minden OK.

Itt minden rendben, Korinna bölcsis lett, 4 napot itthon volt minjárt az első hét végétől, gyógyszert is kapott. 2 nap bölcsi után megint náthás,de ezen kívül semmi gond nincsen, így megy továbbra is.
Ami viszont nem jó: székrekedése lett a bölcsiben. Ma is már a harmadik napot tapossuk és kaki sehol. Laevolac-ot adom neki a doki nénivel megbeszéltek szerint, próbálok minél több rostot megetetni vele, de már 2x kellett a glicerines kúphoz nyúlni, amihez hozzá lehet szokni :( Még kipróbáljuk a lenmagot és a korpát, lekvárt esélytelen adni neki, kiköpködi. Talán kamilla tea? Ha van ötletetek megköszönöm.




“A kedves szavak rövidek és könnyen kiejthetőek, de a visszhangjuk valóban végtelen.”
bettinyo
 
 


Barbi!.....Abba is belefáradtam, hogy ezt a sok munkát elolvastam....én meg lusta vagyok ablakot puculni :oops:

Barbcsi!.....Szépek vagytok és aranyosak! Bence tudja produkálni magát!

Tündi!....Te is hiányzol nekünk? Nem jártok itt valamikor? összehozhatunk egy "soronkívüli" talit is!
Zoéval nem lesz gond a napközibe, kisebb megrázkódtatás neki, mint neked. Mert szerintem engem jobban megviselt amikor mi kezdtük a bölcsit.

Betti!.....Nálunk "buba" rágás van. Van nagybuba, manócskás buba, gitáros meg kicsibuba.....és válogat, nem mindegy, hogy melyiket adom neki. Mondjuk most a nagy éppen eltűnt a lakásnak nevezett Bermuda háromszögbe.
Szorulás passz, Bercinél nem nagyon van. Ha előfordult, hogy nem volt kaki én kamillát adtam neki, de szerintem az csak enyhébb esetben használ. Iszik eleget a bölcsibe?

Készülünk az őszre:
Kép

Férfiak a konyhába:
Kép

Megérdemelt pihenés:
Kép

Mocizás:
Kép

limo73
 
 


Bettinyó, nekem van olyan ismerősöm, akinél a kisgyerek a bölcsiben/oviban nem tudott WC-zni. Nálatok is ez a helyzet, jól értettem? Ennek a következménye a szorulás?

Tüneti kezelésre joghurt korpával? Szegénykém!

Barbcsi, eszméletlen nagy a pocak hozzád képest :-)

Évi, hogy vagy?

Berci kész férfi :-)

Tündi, sok sikert a munkához!

Nekem sincs túl sok időm mostanában... :-(

bekri
 
 


Én is lelki alapúnak gondolom a szorulást :( . tüneti kezelés, aztán ha jobban beszokik, talán oldódik, de ez állítólag egy lelki típus, később is jó lesz figyelni rá.

Nálunk Joninak tegnap volt a "másod szülinapja", azaz tegnap volt 2 éve, hogy nagyon beteg lett, de túl élte! ezúton is köszönöm neketek az akkori rengeteg biztatást és drukkolást, és mindent, nagyon sokat jelentett, sose fogom elfelejteni :) !
Szívet melengető-szorongató látni ezt a csupa élet fickót, ráadásul most kezdett nagyon beszélni, állati aranyos. Ja, és mostanában derül ki, hogy a betegségéből, meg az akkori dolgokból egy csomó mindenre emlékszik. :shock: :shock:

Claire
claire
 
 


Limo: jók a fotók :) Nem hiszem, hogy eleget iszik a lányom a bölcsiben, mert előtte ilyen gondunk nem volt.

claire: örülök, hogy Jonival minden rendben van :) Lelki típus - pont a hétvégén foglalkoztam ezzel. Azt hiszem nagyon is igazad van.




“A kedves szavak rövidek és könnyen kiejthetőek, de a visszhangjuk valóban végtelen.”
bettinyo
 
 


Vagyok,de ez a k*cs*g fórum mindig ledob,aztán lusta vagyok kikeresni a jelszavam aztán izé...

Tündi,ti is hiányoztok. Bár az itteni talik is nyögvenyelősen jönnek össze,szegény Limo keres mindig,meg én is persze szivesen,de már menni nem nagyon tudok,meg minden du-ra zsufolódik mire Miki hazajön,akkor tudok bárhova menni,intézni,ezért a mai tali is halasztódik mert el kell menni megnézni egy babakocsit,meg egy tortát összedobi anyámnak holnapi szülinapra,megfőzni két adag bolognait a fagyóba,ha már a darált húst tegnap megvettem stb...
Clari sokat dolgozik,Mares ugye elfoglalt,Csillagnál sulik,ez az...

Amúgy jól vagyunk,épp visszaminösitettek tegnap 36 hetes körülinek,ami röhej mert múlt hét elején is annyi voltam (UH szerint,is,számolásom szerint meg nagyon is) nah,heg 5 mm,baba 2800,lepény II.fok,flow szuper.
Csak fizikailag nehéz,pl lemenni a gyerekkel,játszózás már szinte esélytelen,stb.
Szóóóóval,várunk,várunk,várunk...

Ilyenek vagyunk,egyik gyerekem:
Kép

másik gyerekem :lol:
Kép

Limo,ezek a képek nagyon szuperek!Berci egy zabálnivaló gengszter :)

Claire,a betegség,ne is mondd,mindig eszembe juttok!

Betti,szorulás :(

Bekri,jobban vagytok?

Ircsi,miujs? Képeket láttam :lol:
Gigi barátnőd babázik!!!! :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: