Új privát üzeneted érkezett!

Jaj, de jó!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D Gratula Mares!
Nem is lett óriásbébi, biztos csak hízni szeretett volna még kicsit odabent :D Isten hozta Áront!

Ircsi, welcome home :wink:

bekri
 
 


Bols :lol: :lol: :lol: :lol:

Limo
Bercibo olyan csibészke a képeken mindig :lol: :lol: :lol: :lol:
A szeme se áll jól :wink:
Én is ilyen kiskrapekot szeretnék :oops: :lol: :wink:

Évi
Paci és a Lovas :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Szép nagy pocakod van! Ádám luxuslakosztályt épít :lol: :wink:

Mi jól vagyunk. Találkoztunk Debrecenben egy csomó baráttal. Átruccantunk Sepsiszentgyörgyre is.
Chloe szövegel, vegyesen angol-magyar-német nyelven. A barátnőm fiaival nagyokat játszott, meg persze rosszalkodott :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Bébik jól vannak, növekszenek. Legalábbis a pocakom növekszik :wink:
És egyre többet mocorognak :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Na voltam dokinál,most megint más hírek,most 6 mm-re mérte a heget,ami szuper,azt mondja lehet múltkor azért tűnt vékonyabbnek mert épp volt egy kis méh összehúzódás(de mondjuk a klinikai gép jobb mint az övé) BPD 87 mm(ami 34-35.hetesnek megfelel...) szóval most megint úgy tűnik nincs akadálya a sima szülésnek,ha addig nem lesz változás. 2 hét múlva mennem kell,megint,leoltásra.
Mondta hogy szülés körül dől úgyis el minden,a heg hogy bírja,és a baba jól van e.És ha sikerül simán szülni akkor lesz egy betapintás a heg miatt,amihez altatni szoktak,de mondtam neki hogy én EDA-t kérek szóval azzal meg simán megy éberen is.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 

 
 

Ircsi - Gigivel egy fórumba járok :) emlegettünk is.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi
Doktornak teljesen igaza van... minden az adott időben fog eldőlni! Előre kár aggódni!

Én most úgy tervezem, hogy simán fogom megszülni a két babámat. Mindennap többsör elmondom nekik, hogy fejjel kell beállniuk a kijárathoz :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Biztos meg is fogadják a tanácsodat :-)

Évi, jól hangzik, amit írtál! Nekem az a benyomásom, jó kezekben vagy.

bekri
 
 


Sziasztok!

Én is itt, végre van egy kis időm.

Mares! Itt is sok szeretettel gratulálok Áronhoz!!! Sok boldogságot, sok tejcsit, látod kibújt Ő, csak túlságosan megfogadta a korábbi tanácsod, hogy maradjon még, amikor megijesztett, hogy előbb érkezik! :wink: Majd ha lesz időd, írd meg, milyen volt a szülés, Gergő mit szól kisöcsihez! (S bár már nem aktuális, nálunk Veszprémben betöltött 41. héten indítják a szülést, tovább nem várnak, utána már nagy a magzati elhalás esélye.)

Évi! Ez szuper hír, drukkolok, hogy sikerüljön a sima szülés, de az már egy jó pont, hogy a dokid is így áll hozzá! És a képek szuperek lettek, szépek vagytok!

Utólagosan is boldog szülinapot Sucer csemetéinek, Bols Petijéenk és Bévi Lilijének!!!

Béviékről tényleg jó lenne tudni valamit!!!

NKlári! Bence régóta rengeteget beszél, a 2 éves stástuszon kérdezte a védőnő, hogy 2-3 szavas mondatokat mond-e, mondtam, hogy annál többet, néha egyedül komplett párbeszédeket folytat, mondókákat, dalokat. :) De ez nem jelent semmit, van olyan ismerősöm, ahol 3 évesen kezdett el beszélni a kisfiú, addig csak pár szót, és az sem garancia, ha tesó sokat beszél, attól még ugyanabban a környezetben a másik lehet, hogy csak később fog, szerintem ne aggódj!!!

Sucer! Ez tényleg álommeló! Gratulálok! :)

Tündi! Én Ikrek vagyok nyilas aszcendenssel. Bence oroszlán, de neki is nyilas az aszcendense, Tomi szűz. De én is türelmetlen vagyok (és pesszimista is) sajnos, Tomi ellenben maga a nyugalom, tegnap Bence 50 percig hisztizett, én már kiabáltam a végére, mert a szép szó nem hatott (utálom magam érte :( ), ő teljesen nyugodtan tudta kezelni a helyzetet, Bence is lenyugodott szépen... Bennem is ezért vannak a negatív személyiségjegyek, mert gyerekkoromban ezt láttam, de küzdök ellene, mert nem szeretnék olyan lenni! A maximalizmus is ezért van, mert ezt várták el tőlem, és ettől nem tudok szabadulni, magammal szemben mindenben maximalista vagyok, ezért küzdöm folyamatosan a vajon jó anya vagyok-e érzéssel, viszont a családommal szemben nem, mert tudom, hogy ez hatalmas teher és ha valami nem működik jól, magamban keresem egyből a hibát.
Zoé mennyit változott, te jó ég!!! A nokedlis képen kész kishölgy!!! :)

Betti! Sajnálom ezt a sok sok betegséget, elhiszem, hogy kivagy! Remélem mihamarabb túl lesztek rajta!!! Nem lehet tudni, hogy esetleg vmi állhat-e a háttérben?

Limo! Hű mekkora nagyfiú Berci!! És csibész a képeken! Bence is szót fogad, ha olyan kedve van, de nagyon jól tudja, mi hogyan működik, mik a szabályok, pl. fog egy mesekönyvet, amit összefirkált már korábban, és azt mondja: Bence összefirkálta. Szabad ilyet? Nem szabad ilyet (mérgesen néz). :D Tegnap is valami rosszat akart csinálni, rászóltam, hogy: Bence! Mire ő mérgesen: Bence, azonnal hagyd abba! :roll: Valamit valamiért is megy, és megtanulta, hogy alvás előtt összepakolja a játékokat. :wink:

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


Rólunk is: múlt szerdán voltunk dokimnál, Dávid már 443 g, és biztosan kisfiú, premier plánban fütyit, heréket villantott (anyósom is bent volt, ismerik egymást az orvosommal, dokim meg is jegyezte, hogy aki eddig lányban reménykedett, az már végleg mondjon le róla :D), Bence kiabált, hogy ott a tesó, ott a tesó, mikor a szívhangját hallgattuk, teljesen ledöbbent, mi ez. :) Viszont mondtam neki, mostanában sokat keményedek, főleg nap végére, azért Bencével is bírni az iramot (bár hagy pihenni ügyesen), házimunka is. Megvizsgált, 3100 a méhszájam... :roll: Bencével ez a 31. héten volt... Kaptam 3x1 magnéziumot, jobb a békesség alapon, próbálok pihenni, kicsit megijedtem, mondtam is Dávidnak, tessék min. dec. 1-ig bent maradni, most ott a legjobb neki!

Sűrűek lesznek a következő hónapok, már készül a gázkazán terve, szept. 7-ig meglesz az engedéllyel együtt, utána szerelés, konyhába is be lesz vezetve, csak szagelszívó kell, remélem októberre készen leszünk. Okt. 6-án sógornőmnek lesz esküvője, a hosszú hétvégén pedig átcseréljük a szobákat... igaz már 31 hetes leszek, majd csak a ruhákat pakolom ki/be, de addigra lesz segítségünk, időnk, addig arra a 2-3 napra kint leszünk Bencével anyósoméknál... :roll: A gyerekszoba lesz a mi hálónk, az a legnagyobb szoba, át is festjük, lesz bordűr a falon, mi költözünk a vendégszobába, a vendégszoba a mostani gyerekszobába. Így jobban elférnek ők is, a nagy szekrényt teljesen bepolcozzuk nekik, az a szoba csendes is, hűvös is, a mostani a legmelegebb, legzajosabb, igaz Bencét egyáltalán nem zavarja szerencsére! Jó lenne ezzel is szülés előtt meglenni, mondtam Tominak.

Babaruhákat tegnap elkezdtem átválogatni, sok mindenünk van Bencéről, de azért kell még 1-2 téli ruha is, azok túl nagyok, és babakocsit is szeretnénk újat venni, mózesest, másképp nehéz lenne felhozni/levinni Dávidot, mégiscsak 42 meredek lépcső, Bencére is figyelni kell stb...

Évi, tesóvárás Bence nagyon várja a tesót, minden nap jön hozzám fél óránként biztosan, simogatja a pocim, hogy ott a tesó, köszön, mesél neki, mondja, hogy Bence majd megvigasztal, vigyáz a tesóra, segít anyának, ad a pocimra puszit, jaj de szép a tesó, látta a Bence a buksiját, fütyijét, kezét, lábát :D. Úgy alszik el, hogy simogatja, mindenkinek, aki jön hozzánk, mutatja az uh fotót a hűtőn, a szobában, hogy hol fog aludni. :wink: Mi próbáljuk őt felkészíteni, beszélgetünk vele arról, milyen lesz, hogy az elején majd sokat sír, de azért, mert másképp nem tudja elmondani, mi a baj, ilyenkor éhes/álmos/teli a pelus/fáj a pocija stb. Hagyni kell őt aludni (sok kisbabát látunk errefelé, ha megyünk játszani/focizni/boltba már megtanulta, hogy csendben kell lenni, felveszi a labdát, mondja, hogy pszt, alszik a baba, és csendesebben is beszél!), és akkor azalatt az idő alatt mi ugyanúgy tudunk vele játszani, mint eddig is, hogy majd együtt lesznek, míg a kórházban leszünk, addig Apával alszik, vigyáznak a lakásra, egymásra, de bejönnek minden nap megnézni minket. :) A vizsgálatokra is jön, egyrészt nem is tudnám hová tenni, másrészt így egy kicsit kézzel foghatóbb számára talán az egész. Összejárunk a kis barátaival, náluk most születtek tesók, megnézi őket, látja hogyan változnak meg dolgok ilyenkor, szóval próbáljuk őt felkészíteni arra, milyen lesz, ha már négyen vagyunk, barátnőimnél bevált ez a módszer! Tegnap odabújt a pocimhoz és azt mondta: szeretlek tesó! :wink: Annyira édesen törődik a kisbabákkal, kisöcsit is úgy várja, mondja, hogy segít, megvigasztalja, vele alszik majd, úgyhogy már kíváncsi vagyok, mi lesz, ha már négyen leszünk!
Biztosan lesznek nehézségek az elején, de majd csak megoldjuk valahogy és az az időszak is elmúlik egyszer, próbálok erre gondolni! :) Decemberben minden kiderül! :lol:

És ajándékot is hoz Dávid Bencének! Ircsi, Évi, Mares nálatok lesz ilyen? Többiek csináltak ilyet?

Képek Pocaklakóról és a kehidai fürdőzésről:

Kép

Kép

Kép

És újdonság: Nem kell találgatnunk, milye fáj, hanem elmondja! Vasárnap délután sírva ébredt, mindent végigkérdeztünk, végül a fáj valamid kérdésre igen választ kaptunk, és megmondta, hogy a foga, sőt megmutatta melyik! Úgyhogy pürésítve evett banánt almával, meg a brassóiból pici husit krumplival, kapott fájdalomcsillapítót is. És tényleg, másnapra hátul az a foga ki is bújt! :wink:

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


Bekri
Remélem, hogy most még szent az anyai szó! :wink:

Barbcsi
(S bár már nem aktuális, nálunk Veszprémben betöltött 41. héten indítják a szülést, tovább nem várnak, utána már nagy a magzati elhalás esélye.)

Ezzel vitatkoznék... ezt mondják ott... de a statisztikai adatok nem igazán ezt támasztják alá. :wink:

Barbcsi
Nálunk nem lesz ajándék...

Olyan jó nézegetni a képeket! A pici babáink már komoly nagy gyerekek lettek! :lol: :lol: :lol: :lol:
Mindegyik szép, okos, jó... :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Itt is ezt mondta a doki,akkorra a méhlepény már olyan mértékben elöregedik,hogy veszélyes a magzatra nézve.
Ha nálam minden oké lesz,41.hétig várnak.
Szerintem amúgy ez a helyes hozzáállás,hisz az első csupán a farfekvés miatt lett csaszi,ez pedig most nem áll fenn.

Maresék úton hazafelé :)

Barbcsi,nálunk egy APG könyvet hoz Ádám Tominak :)
Kistesó ügy,mi is mondjuk,mutatom a pici babákat,de ettől még biztosan más lesz ha tényleg itt lesz.
Legtöbb helyen döcögősnek olvasom az elején,főleg ha féltékeny az addig egyeduralkodó nagy..
De Tomi is tudja hol a tesó,mutatja,mondja :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Nagyon ég a gyomrom :( a Rennie semmit se ér,a Salvus víz se...

Ez mai,
Kép

ezt pedig most találta barátnőm a telefonján,tavaly tavaszi :)
Kép
micsoda manó :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi
Egy kis zantacot, vagy losecet nem próbáltál?
Tomi :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Zantac jó lenne,a kórházban is azt kaptam,de nincs sajna és vényköteles,majd próbálok szerezni.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


barbcsi: édes lehet Bence amilyen kis gondoskodó :)

A betegségekre semmit sem mondtak, 3 napja láztalan, remélem így is marad. Holnap kapja az utolsó adag antibiotikumot.

Gyomorégés: már nem is emlékszem milyen volt, csak azt tudom, hogy volt (nekem nem volt vészes szerencsére). No meg aztán ha kibújik a kistesó, akkor a 2 gyermekkel szimultán "birkózáshoz" képest semmi sem lesz egy "kis" gyomorégés ;)
bettinyo
 
 


Mares, gratula a kislegnyhez, nagyon édes kisbaba. :) Kitartás most neked, biztos nem lesz könnyű az első pár hét. Azért van valaki segítséged?

Évi, tök hihetetlen hogy már te is a 33. hétben vagy. Nagyon gyorsan megy az idő. Fotok szépek, Tomika pedig nagyon aranyos. :D Lovacskázás...ismerős, nálunk is nagy kedvenc. Mekkorákat tud kacagni,mikor ledobom a hátamról. Gyomorégés,nekem is volt, a végefelé szinte ülve aludtam.

Limo, Berci nagyon zsivány ezen a pancsizós képen. :) Boti is nagyot nőtt a nyáron, kb 14 kg és 90 cm. Bölcsis sírást sajnálom, remélem gyorsan visszaáll a dolog és újra megszereti. Mi most szüneteltetjük, majd februárban megpróbálom újra, legalábbis most ez a terv. Boti 6 hét után se szokott be, mondjuk ő csak heti 2 alkalommal járt. És utána, amikor elmentünk ismerősökhőz, az első 15 percben sírt és bújt az ölembe, félt hogy otthagyom. Igazából nem tudom mi volt a gond, valószínűleg a nyelv is, nem értette, vagy csak nem volt még rá érett. De lényeg, hogy megoldjuk, csak azokon a napokon dolgozok, amikor az apja nem.
Munkakereséshez további kitartást!

Betti, vajon mi lehet az oka ennek a sok betegségnek?! Szerintem a Béres csepp segíteni fog,bár az, hogy nemsokára kezditek a bölcsit biztos nem. Sajnos. :( De lehet hogy pont ott fog megerősödni az immunrendszere.

Barbcsi, nagyon aranyos Bence, ahogy meséled. De most akkor megint festetek-rámoltok? :roll:

Ircsi, jó hogy szerencsésen megérkeztetek. Hogy viselte Chloe a hosszú repülő útat? és a kánikulát?

Apropó kánikula, itt 12-14 fok van már napok óta, reggel és este pancsikor be kell kapcsolnom a fűtést. :cry: :cry: (bár gondolom unjátok már az állandó angliai időjárás jelentést :wink: )

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Klári
nklari80
 
 


Ircsi!....Köszi, bóknak veszem!....Tudsz valami tippet adni, hogyan, mivel érdemes Amerikába tőlünk csomagot küldeni? Párom unokatesója kiment Floridába melózni, és az Anyukája küldene neki egy kis hazait. Azt már tudjuk, hogy lutri, hogy felbontják-e a postai csomagot, mert akkor ugrik a Pick szalámija. (Ki van az "amerikai" kajától, azt mondja, neki a chips is édes, így most mindent vegetával eszik)

Barbcsi, Évi!.....Megfogtok birkózni a kistesós új időszakkal (Ircsit azért hagytam ki, mert ő talán kevesebbet foglalkozik a kérdéssel) A felkészítés helyes, de az igazi reakció úgyis majd élesben derül ki, ami meg szintén folyamatosan változni fog. Mondom én a nagy bölcs :oops: szóval ez csak vélemény.

Nklari!.....Bölcsi már kicsit jobb, közönhető volt ez annak is, hogy az egy hónapos szünet alatt képtelenek voltak kifesteni, egy csoportszobába voltak összevonva, vadidegen gondozókkal, de én is hülye voltam, hogy elvittem. A héten már rend van, egyedül van a csoportjuk, a régi dadusnénivel, néha még mondja, hogy nem akarok menni, mamához megyek, de ma reggel úgy rohant be, hogy hátra sem nézett.
Az angliai időjárás jelentést nem unom, csak irigy-irigy. Szoktam nézni az Autókereskedők c. műsort ott mindig olyan nagyon-nagyon zöld a fű. Tényleg olyan? Itt most sokat hűlt a levegő, de még pár fokot mindig mehetne lejjebb.

limo73
 
 


Limo
Én DHL-lel küldtem csomagot. Vagy simán postán, levélként feladva (talán 2 kg-ig mehet...)
Mondjuk, én nem sok csomagot küldtem :oops: :?

Kistesózás
Minek előre agyalni? Valahogy majd lesz... Nem tudhatjuk, hogy az okos nagy gyerekeink hogyan fognak reagálni... hogy milyen lesz a kicsi...
Majd ha ott tartunk már, hogy aktuális lesz a dolog, akkor majd valami lesz... :wink:

Klári
Úgy biztosan nagyon nehéz lehet Botinak, ha még a nyelv is idegen neki. Nem tanítod angolul? :roll:
Transzatlanti áraton éppen azért mentünk-jöttünk inkább este-éjszaka, mert akkor aludt nagyrészt. Egyébként meg volt mesenézés, játszottunk, ismerkedtünk a gépen a többiekkel... Kánikula meg nem zavart. Mi hozzá vagyunk edződve a jóidőhöz :lol: :lol: :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Időárás
Itt most Izsák a fő téma... :?

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ircsi!.....Érdekes nálunk is téma Izsák!!!....Készültségbe voltak, ha menniük kellene. Furcsa volt hallani, hogy már nem lehet tankolni, üresek a kutak, mindenki veszi a vizet, tankolta fel magát kp-val. Azt hiszem tegnap nem beszéltek, ma jelentkezniük kell, de a híradások szerint a szélén voltak. Hát a posta.....ku...drága, amit összerakott cucc, az kb. 15ezres posta költséggel megy el. Az érdekes az, hogy amit onnan küldtek levelet, még egy dollárba sem került légipostával, nálunk belföldön az ajánlott drágább.

limo73
 
 


Limo
Minket szerencsére elkerült Izsák, de a kórházban, itt a támaszponton készültség volt.
Közben meg áramkimaradások is voltak...

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Sziasztok!

Bekukk szopi utan...

Gyerekek nagyon szepek!! Marmint itt a forumban!

Ircsi: Izsak gondot okozhat? Pocifoto?

Barbcsi: remelem kisteso nalatok is odafigyel esszepen bent marad a kert ideig!

Evi: remelem h sima szules osszejon!

Tundi: nem kicsit valtozott Zoe :)))

Limo: Berci a kis fotogen :) pancsis sztak kep tittu :)


Ulve alszok,sebaj,imadom,Aron eszik-alszik,minimalis a hasfajasa.. Es birja a Gergo altal keltett zajokat :)

MINNDENKINEK KOSZONOM A SOK JO SZOT, JOKIVANAGOT

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


sziasztok!

Ircsi üdv újra itt!

huh, hát elméletileg szeptember 10-től dolgozok!!!! :D
sajnos bölcsiben hely nincs, de nem is lenne időm beszoktatni ennyi idő alatt, ezért mama vigyáz a gyerekre. még nem tudjuk, hogy milyen formában, mert ha oda kell hordanunk hozzájuk, akkor rengeteget kell utazni...
lehet, hogy ideköltöznek hétközben...
nem a legoptimálisabb megoldás, de ez van...

Kép
gtunde75
 
 


sziasztok
húúúha Tündi...az érdekes :?
Milyen munka? Remélem tökéletes lesz!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Mares
Hogy vagytok? Gergő mit szól Áronhoz? Milyen a kétgyerekes lét?

Évi
Már 34! :lol: :lol: :lol: :lol:
Mamarosan megérkezik Ádám is :lol: :lol: :lol:

Mi meg elértük a 25. hetet! Már életben lehet tartani a babáimat :lol:
Azért még nem akarok legalább 10 hétig szülni!!!!!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ircsi,igen,megy az idő...lassan zabszem :) épp hazahozós ruhát,táskát pakolok :wink:
Hétvégén kifestettünk,alakulunk.Toti elszórakoztat minket,nem kell unatkozni :lol:

Maes igen mesélj!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok!

Ircsi: milyen fura h odabent 2en vannak nalad,es hamarosan kint lesznek :) Remeelm Izsak jo lesz,es nem fenyeget titeket!

Tundi: hu, ez igen... Marmint a munka! Es milyen melo?

Ketgyerekes let: szoptatok es kozben Gergot vacsoraztatom bal kezzel mert masikon Aron :) nq vannak ilyen eletkepek :) Gergo szereti,puszilgatja,fulehez rakja az eppen leghangosabban szolo zenelojet :) Aron meg turi! Nyugisabb,mint Gergo,szerintem,foleg,ha tele a hasa! Azert melos a pici-meg kisebbossszealllitas, de mindketto imadnivalo!

Hasam van,tobbenn kerdik,h lesz baba? En meg,nem,mar megvan... :( remelem lassan visszamegy!

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Sziasztok!

Évi! Lehet Bencének is azt hoz Dávid, mert nagyon szereti azokat a könyveket. :)
Kistesó: biztosan más lesz, de azt vettem észre, ahol a nagyok be voltak vonva mindenbe a várandósság alatt, ott minimális volt a féltékenység vagy nem is volt, barátnőim is erről számoltak be. :wink: Igaz, tény, hogy nagyon függ a nagyobbik személyiségétől is, hogyan reagál a trónfosztásra. Mindenki azt mondja, arra kell odafigyelni, hogy ne legyen a pici érkezése után elhanyagolva, főleg a rokonok ne legyenek nagyon pici központúak, és ha a kicsit dicséred (pl. hogy milyen szép), akkor a nagyot is, és ha segíteni akar, ne utasítsd el. :)
Gyomorégést sajnálom! :( Nekem szombaton volt a tejtől rettenetesen, de a pattogatott kukorica és a citrom csodákra képes!
És milyen lett a festés? Hűűű, már tényleg mindjárt itt van Ádám is! :D

Betti! Ha jól emlékszem, talán Nektek volt balesetetek autóval, amikor bevizsgáltattátok a gyerekülést. Pénteken anyósomék autójába ment hátulról egy barom, nagy baja nem lett a kocsinak, de bent volt a gyerekülés, meg kéne nézetni, nem? Tudnál nekem segíteni, hol nézik meg és mennyiért?

Klári! Hát csak a mi hálónk lesz átfestve, csiszolni sem kell, csak mélyalapozózni, bordűr, falidekor, hogy gyerekszobás legyen, a többi jó úgy, ahogyan van, illetve a mostani gyerekszoba, ami vendég lesz, ott leszedjük a bordűrt és lefestjük a helyét azzal a színnel, amilyen a fal. :) Meg a bútorok költöznek, de ezt simán meg lehet csinálni egy 4 napos hétvége alatt. :wink:
Én nem unom az angol időjárás jelentést, csak irigykedem, mert hűvösebb időre vágyom egy kicsit!

Ircsi! Gondoltam is Rátok, hogy arra járt-e Izsák! Mikor mész uh-ra, mekkorák most a babák?

Mares! Én szoktam mondani Bencének, mikor hisztizik vagy jókedvében kiabál vagy hangosan játszik, hogy most szoktatod a tesót a frekvenciádra? :D :lol: Szerintem őket azért nem zavarja idekint, mert pocakban már hozzászoktak! Talán a többedik gyerekek már alkalmazkodóbbak lesznek, azt mondják. :) Pocid miatt ne bánkódj, Bence után nekem kellett 3-6 hónap, mire visszaállt, de értük megéri, nem? :wink: Képet rakjál kettejükről majd!

Tündi! Gratulálok a munkához!!! :) De ilyet, azt hittem ha dolgozik az ember, akkor szorítanak a bölcsiben helyet a gyerekének...

Nekünk meg 24. hét!!! Innentől már nem vetélés, hanem koraszülés, de Dáviddal megbeszéltem, dec. 1. előtt nem bújhat ki! :) Addig mindig lesz valami program, és ott a legjobb Neki!

Más: Ma gondoltam bele, hogy jövőre ilyenkor Bence megy az oviba... :shock: :roll: Pedig mintha nemrég született volna, és addigra már lesz egy 8-9 hónapos babánk is. :)

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


Sziasztok!

Újra itthon és néhány kép, ahogy ígértem...


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Szóval 3 tortával és nagy jövés-menés közepette ünnepeltünk.

Amikor csak tudunk a szabadban vagyunk, Peti immunis a melegre (nem értem, délben a legnagyobb melegben akar mindig motorozni :roll: ).

2 éves fiúnk státuszon 12,5kg és 87,5cm. Védőnő szerint tökéletes méretek :oops:.

Nálunk a beszéd még nem tökéletes, bár az utóbbi napokban rohamos a fejlődés. Igaz, későn kezdett Péter önállóan járni (és ez a két dolog összefügg ugye), így nem lepődtünk meg. Mára már a korosztályának megfelelően mondja a szavakat, egyszerű mondatokat (védőnő is megerősítette).

Ja és még mindig cicista a drágám! Betegek még nem voltunk (kopp-kopp-kopp), a hiszti is kezelhető (volt eddig). Tegnap megharapott, amin meglepődtem, de bocsánatot is kért.

Maradok vele itthon az óvodáig, megpróbáljuk túlélni ezt az anyagilag nem könnyű évet! Korom miatt már nem valószínű, h lesz még egy babánk, ezért kihasználom minden percét az együtt töltött időnek.

Bocs, h csak magunkról!

Mindenkit üdvözlök, a pocakosoknak boldog babavárást, a több-gyermekeseknek sok türelmet, mindenkinek jó egészséget!

bols70

Péter 3050g 52cm

Kép
bols70
 
 


sziasztok
Bols Petikéd is milyen nagy fiú!
(az én Tomim a legkisebb a skacok közt szerintem :) súlyra mindenképp,11.5)

Barbcsi szalad az idő!!
Én nem akarom elhinni hogy Ádám még 6 hetet bent lesz:(és nő!!!!
:shock: :shock: :shock: )
Kép
(na,kezdődik a kirbbantó mánia :lol: :lol: :lol: )

Bizony jövő ilyenkor ovi!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok!

Barbcsi: hát igen, Áron mindent elvisel, egyáltalán nem zavarják a zajok :)))) jaj, hurrá a 24. héthez!!!

Évi: de tökjó a pocid!!! :)

Kép --> egy cuppanós a pocakra

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


bols: nagyon helyes kispasi lett Peti :)

Évi: szép pocak

barbcsi: nem elkeserítésként, de ha balesetes az autó amiben benne volt a gyermekülés, akkor azt már nem nagyon kellene használni. Nekünk Besafe ülésünk volt-van, ezt Budaörsön vizsgálták be a márkakereskedőnél. Garancia elveszett bár az ülésnek ránézésre semmi baja sem lett és hát a "vizsgálat" is csak szemrevételezésből állt. A műszeres vizsgálatot valamelyik skandináv államban csinálták volna, de csakis önköltségen, amit nem vállaltunk be.
A szép vagy inkább elkeserítő, hogy volt akinek így is kellett az ülésünk eztán :? Mi meg odaadtuk (és vettünk egy másikat) és azóta is remekül funkcionál a régi ülés az új gazdájánál.

mares: naggyon helyesek a skacok :)

Tünde: mesélj a melóról kérlek!
bettinyo
 
 


Ha azt vesszük,hányan vesznek használtan autósülést,na azok biztos nem vizsgáltatják be szintén...a mai árak mellett :( mi is úgy kaptuk az ülést,családon belül.
Ez van...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


sziasztok!

Mares de éééééééééédesek együtt!!!! :) apa már talált valami melót?

Évi hűűűűűű! szép pocak!!!! :)

Barbcsi sztem nem lett baja az ülésnek, elég szomorú lenne, ha egy ilyen drága gyerekülés egy olyan balesetben, amikor az ülést magát nem is éri ütés, megsérülne...

Meló :arrow: egy kis vállalkozásnál, akik függönyöket importálnak és nagykereskednek vele + export leszek külkereskedelmi asszisztens hivatalosan, nem hivatalosan pedig 2-en leszünk az irodában, és minden adódó munkát el kell végezni... :wink:
helyileg ott van, ahol apa is dolgozik, így együtt tudunk járni (nem kis megtakarítás, hogy nem lesz plusz utiköltség)
egy fiatal házaspár a "főnökség", elég korrektnek tűntek a személyes találkozón.
Meglátjuk, valahol el kell kezdeni...

Kép
gtunde75
 
 


Zoé első aranyköpése:
turkált az orrában, és megkérdeztem, hogy mit csinál... erre ő:
"-Háááát, kiszedem a cuccaimat!" :D :D :D

Kép
gtunde75
 
 


barbcsi: egyet értek Tündével, ha nem történt nagy ütközés, akkor semmi gond nem lehet. A mienk sajnos más volt, totálkárosra tört az autó, felrobbant a műszerfal, szilánkok kerültek az ülésbe, és elpattant egy műanyag tartó az isofix talpon. De más látható baja nem lett, inkább "csak" esztétikai problémák látszottak.

Tünde: jól hangzik, kívánom a legjobbakat. A másik helyről kaptál valami visszajelzést?




“A kedves szavak rövidek és könnyen kiejthetőek, de a visszhangjuk valóban végtelen.”
bettinyo
 
 


Betti a másik helyre be se került, mert nem lett lefordítva... :)

Kép
gtunde75
 
 


Tündi: dejó! Mármint a munka! Igen, apa egy hónappal a Keszthelyről való hazajövetel után talált melót, a Vodafoine csapatát erősíti :) ... Zoé dumája nagyon csúcs :)

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Sziasztok! Eltűntem, és most is csak rohanvást, csak nagyon szeretnék gratulálni ÁRON-hoz!!!! A két gyerekes lét nagy változás, strapás is, de sztem jó! A többedik gyerekek pedig harc edzettebbek, és nagyon jól bírják a nagyoktól a kiképzést! :lol:

Pocakosok! örülök, hogy minden szépen alakul, tartsátok csak bent őket, amíg szükséges, Ircsi, ne is mondj ilyet, 25 hét, ahhoz sok ilyen sztorit ismerek! Szép nyugis 12 hetet még, jól elnyüzsögnek odabent, valahogy ikrekkel olyan, mintha nem is kétszer, hanem többször annyi végtagjuk lenne, nem? :lol: Évi! Nyugi!!!! Amúhy neked már egy hónap elég, de majd ő tudja, hidd el!

Betti, nem felejtettem el, igyekszem előkotorni és küldeni!

Tünde! grat a munkához, remélem beválik!

Én logisztikai irodává alakultam , és próbálom a gyerekeim összes elfoglaltságát koordinálni, minden hova beiratni őket, cuccaikat bekötni, stb, közben a legnagyobbéknak holnap lesz a bemutatója a MÜPA-ban annak a gyerekoperának, amiben zenél, szóval minden nagyon egyszerű :lol: és uncsi! (Pécsiek! Állítólag mennek majd vele Pécsre is, Britten: Noé bárkája).

Akit kihagytam, bocs, nem tudtam mindent elolvasni, majd "unalmas" óráimban igyekszem pótolni!
Sziasztok!Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Bols! Peti is milyen nagyfiú lett! Bencét sem zavarja, ha kánikula van, tuti délben akar kimenni, motorozni, játszóterezni, dehát nyári babák! :lol: Bence már csak délutáni alváshoz szopizik, ahhoz még egyenlőre ragaszkodik... Eddig az összeset fokozatosan magának építette le, az alváshoz már én, mivel nagy a pocim, keményedik is, fáj, érzékeny a cicim. Az estiről könnyen leszokott, pedig azt hittem, az lesz kemény menet, de kb. 1 hónapja feküdtünk az ágyon, ablak nyitva, hallottuk a tücsköket, mondtam neki, hogy altatódalt ciripelnek a Bencének, és elaludt rá! :) Azóta is velük alszunk, ha nem is hallja, akkor is mondja, hogy hallod a tücsköket anya? Altatódalt ciripelnek a Bencének, és már csukja is a szemét, csak mellé kell feküdni. :D

Évi! Azért még 2 hetet maradjon csak odabent Ádám mindenképp! :) Kíváncsi vagyok, ő vajon előbb fog-e jönni! Valahogy úgy érzem, hogy nálunk Dávid igen, annyi minden más, mint Bencénél volt, itt 42 lépcsőt azért fel-le min. 2x megmászunk egy nap, Bencét is kell emelgetni (12,89 kg), házimunka is az én reszortom, nincs annyi időm feküdni, pihenni, már most rosszabbul alszom, már most 3100 a méhszáj, már most keményedek, meg itt van ez az ínygyulladás is, Bencénél ilyen erősen nem volt, igaz Meridol szájvizet használok, és láthatóan jobb is, csak hát koraszülést okozhat, annyit álmodom ezzel. :( Azért is fűzöm annyira, hogy tessék bent maradni dec. 1-ig!!! De hát nem állhat meg az élet, anyáink, nagyanyáink is végigcsinálták ezt nem 1 gyerekkel! :wink: :roll:

Mares! Ez a kép nagyon nagyon jó!!! Már én is úgy várom! :oops:

Betti! Köszi az infókat! Hát ők vártak a körforgalomnál, és úgy ment beléjük hátulról egy autó, azt olvastam, ha 10 km/h felett történik az ütközés, akkor érdemes lecserélni.

Évi! Igen, sajnos a mai árak :(, ezért is kérdeztem, mert most nagyon nem jókor jönne, ha újat kéne vennünk... :? Használt ülés: csak az a baj ezzel, ha az eladó nem vallja be, hogy volt vele baleset, az marha nagy szemétség, mert ne adj' Isten, ha balesetezel, már nem védi meg úgy a gyereked, ahogyan kellene. :? Egyébként új hordozót nem veszünk mi sem kistesónak (és remélem ülést sem kell), Bencéét megkapja, hiszen nem volt vele baleset, lehet használni, csak most idegesít a gyerekülés, mindig mondani akartam, hogy inkább vegyék ki, ha Bence nincs ott, hagyják otthon, mert az ördög nem alszik, de csak nem lett baja! :(

Tündi! Munka jól hangzik, és tényleg sokat jelent, hogy együtt tudtok menni! :)
Zoé aranyköpés: nem semmi! :lol: :lol: :lol: :lol: Iyenkor maradjon komoly az ember! :D

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


Kép

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Mares
Nagyon jó a kép :lol: :lol: :lol:
Aranyos lehet Gergő, ahogy szeretgeti, puszilgatja Áront! :lol: :lol: :lol:

Tünde
Zoé :lol: :lol: :lol: :lol:
(az emilcímem ott van az aláírásban, MSN :wink: )

Barbcsi
Szerintem, ha az autó maga nem sérült nagyon, akkor az autósülés se sérült... vagy ha igen, akkor az a törésteszten hogy ment át? :roll: :?
UH-ra majd csak a 30. hét környékén megyek. Itt nem tekintik a terhességet betegségnek, szegény kismamáknak nem kell állandóan orvoshoz járniuk. :wink:
Babáim biztosan növögetnek, a pocakom legalábbis növekszik :wink:

Bols
Milyen nagyfiú már Peti is :lol: :lol: :lol:

Évi
Szép nagy pocakot növesztesz! :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:

Claire
Nem akarok én még szülni, csak egyszerűbb a várakozás, átláthatóbb, ha a 40 hetet rövidebb időszakokra osztom. Egy ilyen határkő a 25. hét. A 38-39. hétre terveztem be a szülést :oops: :lol: :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ircsi,magától nő :? :o franc se hitte.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Ircsi! Igen, ezzel én is így voltam. De közben nagyon szugeráltam, h normál időben jöjjenek :D ! Nem mertek anyával ellenkezni!

Barbcsi! Ne aggódj a koraszülésen, ezek amit írtál nem könnyítik az életet, de fiatal vagy, egészséges, án bízom benne, hogy a női szervezet úgy van összerakva, hogy ez belefér! :wink:
szájvíz helyett ajánlom neked az aloe first-öt, nekem erre nagyon bejött, és nincs mellékhatása!

Évi! A többedik gyakran nagyobb pocakot eredményez, főként ha nem nagy a korkülönbség, de azért vissza tud menni!

Tündi! A benyögésen én is röhögtem, páromnak is felolvastam! :lol:

Ircsi! Annyira helyes a lány, azzal a cicával!!!

Claire
claire
 
 


Kép

Kép
gtunde75
 
 


Sziasztok!

Eltűntem... mert végre átköltöztünk :D

Naggggyon jóóóó!!!

De semmire nincs időm, még mosdóban mosogatok, meg ilyenek.

Gyerekek jól vannak, élvezik az új helyet. Kristóf simán óvodázik, semmi sírás :) Bálint 12,4 kg és 99 centi. Mindenki azt hiszi, ő is óvodás :wink:

Bols, Évi, Ircsi, Mares, jó látni a fotókat!

Tünde, Bálint is rengeteget dumál, de még nem köp aranyat :oops: :wink: Zoé jófej!

bekri
 
 


Tündi! Óriási!!! :lol: :lol:

Bekri! gratula és kitartást a továbbiakhoz, minden ki fog alakulni!

Bálint 99 cm? Nagyon magas pasi!!!
claire
 
 


Sziasztok!

Tünde: szuper kép :)

bekri: Bálint is jó nagyra nőtt :)

2 éves státuszon Korinna 12 kg és 92 cm, jól fejlett és okos, ezt írták a státuszlapjára. Hétfőtől bölcsi, október 1-től nekem meg munka néz ki. Bár előre még nem iszom a medve bőrére, elég biztosnak tűnik.




“A kedves szavak rövidek és könnyen kiejthetőek, de a visszhangjuk valóban végtelen.”
bettinyo
 
 


Na alakul mindenki szépen,örülök!!

Nekem nem stimmel a pocakom,azt hiszem klinika lesz a vége ma délután,ha Miki végre hazaért.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Megjöttünk.
Minden okés,méhszáj zárt,a váróban még úgy keményedtem hogy Miki is csak lesett,aztán szünet,de most kezdi megint - jóslófájás,ezt gondoltam mivel rendszertelen,de több Mg-t nem javasol,inkább 3x1 Nospát.De kor alapján 2-3 nap múlva szülhetek :) méh teteje gyomorgödörben,ahogy vizsgált,mondta hogy jó nagy gyerek lesz.de mondjuk nekem Tominál még a szülőszobán is ezt mondták.
UH-n BPD 90,flow szivműködés rendben,A hegre nem mondott semmit de gondolom megnézte nem-e vékony/sérült...a heg fájdalma miatt kicsit töprengett hogy felvegyenek e de mondtam hogy ááá felesleges,vbejövök ha erősödik.Most inkább olyan feszítés odalent,ha éles,.kés-szerű lesz,azonnal menni kell.
Igaziból amiért felmentem,a heg,ugye fájogat,nehogy az legyen hogy jósló,jósló,aztán itthon kilukasztom...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi
Nyugalom!!!!! Hegszétválás az irodalom szerint olyan 1% alatti gyakoriságú!!!!
Pociméret alapján tényleg jó nagy baba várható! :wink:

És a 35. héten már simán lehet szülni! :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: