Új privát üzeneted érkezett!

Köszönjük a köszöntéseket, nem volt egy ünnepelnivaló nap. Dödö hétfön egy emeletnyit zuhant, a szemöldöke mentén landolt, agyalapi törése van, kórház, ct, soroljam? Nagyon ki vagyok bukva, nem tudom mit mondhatnék, mostanában folyamatosan ránk jár a baj, a föbérlönket is informáltuk, erre ö perrel fenyeget, ki akar minket lakoltatni, úgy, hogy tudja a késztöl kilométerekre vagyunk. Valahogy semmi se akar nekünk sikerülni...

Barbi
maass
 
 


Ez nagyon rosszul hangzik... És hogy van most Edö?

bekri
 
 


Maas,húha.együttérzésem,most mi a helyzet??
Főbérlőt nem is értem?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 

 
 

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok Lányok!


Szeretném megköszönni Évinek, hogy annak ellenére számon tartja a kislányom szülinapját, hogy már nagyon-nagyon régen nem jelentkeztem. Az is lehet, hogy nem is emlékeztek rám, vagy van aki nem is ismer. Sajnos ezután sem tudom megígérni, hogy gyakran jövök, de olvasni folyamatosan olvaslak Titeket, és együtt örülök, szomorkodok, izgulok veletek, csak épp a háttérből.

Barbi! Nagyon izgulok Dödö-ért, elég ijesztően hangzik ami vele történt. Szorítok, hogy ne legyen nagy baj. A kórházban mit mondtak, mire lehet számítani?

Melisch-nek gratula a kisfiához, és jó babázást kétgyerekes anyukaként!

Ircsi, Mares, Évi! Gratula nektek is! Kellemes, és aggódásmentes babavárást!

A szobatiszta babáknak is gratulálok, az én nagylányom nemrég múlt három éves, és kb. másfél hónapja szobatiszta, és éjszakára még mindig kell a pelus.

Claire! Továbbra is csodállak, hogy milyen jól bírod 6 gyerekkel, és mindig olyan pozitív vagy.

Bekri! Azokból, amit írni szoktál, abszolút nem az jött le nekem, hogy rosszul nevelnéd a gyerkőceidet, sőt, szerintem teljesen tudatosan, és törődve neveled őket, szóval ne mérgesítsd magad. Persze biztos idegtépő lehet, amikor beleszólnak a dolgaidba, és nem építő jelleggel.


A többieknek is további kitartást, és sok sok pozitívumot a kisgyerekes/ babázós időszakhoz! Én továbbra is olvaslak benneteket, hacsak el nem vonultok valami zárt fórumra.


Rólunk röviden: a 3 éves nagylányom, és a kétéves kislányom mellé december 28-án született még egy kislányom így a nagycsaládosok táborát gyarapítjuk. :-) Nagyon boldog vagyok a gyerkőceimmel, és persze az apjukkal, csak sajnos kevés idő marad magamra. De remélem idővel ez változni fog.


Vigyázzatok magatokra. Minden jót! Puszi a kétéveseknek! És a testvérkéiknek is!


Katka

Katka
KépKép
katka77
 
 


Húúú Katka akkor ti aztán nem apróztátok el!!!
A korkülönbség 1-1.5? Ezt igy is terveztétek..?
Gratulálok

Babakeksz Lilijét,Clarika Rékusát ,Nklari Botondját,Szamóca Mátéját éltesse az isten sokáig!!

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


sziasztok!

Boldog szülinapot a ma születetteknek is! :)

én ma nagyon el vagyok keseredve, nem tudom, hogy mit tegyek... úgy érzem csődöt mondtam...
nagyon kezd eldurvulni az én eddig tündérbogyó kislányom hisztije... a mai nap eddig kritikán aluli volt...
kért valamit, megcsináltuk, és elkezdett hisztizni, hogy nem kell az adott dolog... meg is ütött...

de most alvás közben isten tudja miért felébredt hisztizve... szaladok be hozzá, feszíti magát az ágyon, rúgja az ágytámlát... odamegyek, megölelem, hogy ringassam és lenyugtassam, erre megint elkezdett csapkodni... ekkor elhúzódtam az ágy végébe, ledőlt és aludt tovább... :shock: én mg ott ültem értetlenül, hogy most akkor mi volt ez, miért csinálta?

teljesen ki vagyok akadva, még sose volt ennyire durva, és fogalmam sincs, hogy mit tegyek, utána olvastam a neten, és mindenki mást mond... :(
néha csinál valamit, szólunk neki, hogy nem szabad, vigyorog és csinálja tovább. csakazértis. tök mindegy, hogy szépen, vagy mérgesen szólunk... egyik se használ...

Kép
gtunde75
 
 


Évi! Hát valóban igen gyorsan jöttek. Tulajdonképpen majdnem így terveztük, de inkább másfél-két év különbséget szerettünk volna. Szerencsés páros vagyunk, mindhárom esetben rögtön teherbe estem, így a próbálkozásra rászámolt néhány hónap kimaradt. Ráadásul Vikinek nyolc hónapra született, de teljesen fejlett, jó súlyú volt. És azóta sincs semmi baj vele.
Tündi! Csak annyit tudok sajna mondani, hogy kitartás. Türelem, szeretet. Erős akaratú kisasszony válik belőle az tuti. Ez később még jól fog jönni.
Barbcsi! Neked is boldog babavárást (tegnap kihagytalak véletlenül), és gratula az új otthonhoz.
Minden kétévesnek mégegyszer sok boldogat!

Katka
KépKép
katka77
 
 


Tünde, én ha megtiltok valamit Bálintnak, azt mondja: "Hülye anyuci"
Pedig sose mondott ilyet senki, magától rakta össze. És engem is szokott csapkodni...
De közben szokott szeretgetni is, ölelgetni, ezért nem esem kétségbe... Bocsánatot is szokott kérni, magától.

Nálunk is egy merő könyörgés a nap... És sose csinálja meg, amit kérek: vagy kinevet vagy néz rám... Régebben olyan jól megbeszéltünk mindent, most bevethetem az összes fegyveremet, semmi sem használ... Ha megkapja, amit szeretne, akkor sokszor hisztizik, hogy de ő nem is azt akarta...

(Nálunk egy dolog jön be: mivel mindig a bátyját akarja utánozni, már vérbeli taktikusként állok hozzá a feladathoz. Ha a bátyust megnyerem magamnak, akkor az öcsivel is sima ügy lesz... . mondjuk, ennek sok hátránya is van, pl. mindig ugyanazzal a játékkal "akarnak" mindketten játszani)

Azért vannak nektek is jó pillanataitok? :roll: Aggódom, nagyon szomorúnak tűnsz...

Katka, gratula, de jó!!!!

Szülinaposok, sok boldogat!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bekri 2012.08.12 22:19-kor.

bekri
 
 


Szóval: megjöttünk , gyorsan bekukkantottam!
Legfontosabb:
Barbi! mi a helyzet a kissráccal? ez nagyon rosszul hangzik!

Katka! Hú, gratulálok, és még te emelsz kalapot??? :shock:

Bekri! Nyugi! Tökéletes anya nincs, de anyósnak már volt módja bizonyítani! Tanácsokat adni lehet, véleménye mindenkinek lehet, de a Te gyereked a Te felelősséged, és a Te lelkiismereted kérdése! Nyilván normális ember a legjobb tudása, igyekezete szerint neveli és látja el a gyerekeit, ezt még akkor sem vitatnám el senkitől, ha esetleg egyes dolgairól tök mást gondolok!
Mellesleg én is nagyon gyakran ütök, és azt is vagy marha nagy ijedtség váltja ki, pl konnektor piszkálás, és az ember hirtelen odacsap, ezt nem tekintem verésnek. Vagy tényleg a tehetetlenség, ezt nálunk eddig a lassan 14 év alatt néhány pofonig terjedt vagy erős grabanc elkapásig, de még azt is megbántam, mert ez tényleg vmi tehetetlenség, és nincs igazán haszna. Néha kizökkenti a gyereket, de nem hiszem, h megéri.

Hiszti: nem akarok senkit bíztatni, biztos én is hülyemagyarázósanya vagyok, és félre neveltem őket, de sajna még a 13,5 éves is tud hisztizni :cry: persze más, mint a 2 éves, vagy a 4 éves hisztije, de nem jobb.....

Tünde! Sajnoa Joni is tud ütni, meg harapni is, én is mindig próbálom szeretgetéssel megoldani, de nem könnyű. Nekem anno pl a legnagyobbat nem lehetett ilyenkor megszeretgetni sem, amíg maga le nem higgadt! (És ez kb most is így van...) :(
Én akkor próbálom neki a saját szintjén elmagyarázni, h mi volt a gond, amikor lehiggadt.

Érvek: ja, visszadumálásban az enyémek is zsenik, és mindig nekik van igazuk, és " anya, olyan vagy, nem érted" és "ez nem igazság, mindig csak én, nekem és velem..." stb.

Pécsiek! sokat emlegettelek titeket, tavaly ilyenkor voltunk ott!
:)

Évi! Tominak szuper szülinapja lehetett, és ő is helyes, mint mindig!

Mares! pakolás, takarítás: nem is mondok semmit.....
fiút ne sürgesd, jó helyen van ott! :wink:

Kismamák! vigyázni magatokra! Állítólag újra jön a meleg!

Évi által emlegetett gyerekeknek: BOLDOG SZÜLINAPOT!

Klárik! BOLDOG NÉVNAPOT!

Eldugulok: Claire
claire
 
 


Bercibó Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


sziasztok!

Bercinek boldog szülinapot!!!! :)

Bekri persze, vannak gyönyörű pillanatok, és szerencsére az van többségben: amikor szorosan átölel, amikor pusziszkodik, amikor csak úgy magától kijelenti: szeretlek anyucika! :lol:
tegnap egyébként alaposan kialudta magát (fél 2-től 4-ig), és egész délután és este egy vidám kisangyal volt... szóval valószínű ez volt a gond.... de nagyon ijesztő volt és borzasztóan letaglózott...

köszönöm csajok a hozzászólásokat, jó olvasni, hogy nem csak én küzdök...
minden esetre tegnap azon gondolkoztam, hogy milyen jó lene, ha egy hétre beköltözne hozzánk egy gyerekpszichológus, és elmondaná élesben, hogy adott szituban hogy kell reagálni...

Kép
gtunde75
 
 


Tündi,nálunk szerencsére nincs (még?) hiszti,lekopogom,de vannak ilyen műsorok,anno néztem mikor még ráértem,pl.Vásott kölykök,Szuperdadus...
(elég amit Enikőtől látok húúúú :shock: :shock: :shock: )

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Nagyon boldog születésnapot kívánok a mostanában ünneplőknek, Kláriknak boldog névnapot! A nagy nyaralásban nincs időm visszaolvasni és hosszabban reagálni, elnézést érte.

Katka nektek gratulálok Vikihez :)

Edőnek mielőbbi teljes felépülést, Barbi neked meg nagyon sok erőt kívánok a kitartásoz.

Folyt. köv.

királylány
 
 


Sziasztok!

Szülinapos köszöntésekhez mi is csatlakozunk.
Megjöttünk előbb a Balcsiról, mert Korinna belázasodott. Semmi más nincsen csak láz 2,5 napja...

Maas: jobbulást nektek!!!

Tünde: Korinna is hisztizik időnként,de próbáljuk csírájában elfojtani (he-he) ami persze ritkán sikerül. Engem is megütött és meg is harapott már, ilyenkor jön a morcos nézés, sarokba állítás és gondolkodás. Már mondja: "DONDOLKODSZ, ROSSZAT CSINYÁLTÁL, MEGYEK BÜNTIBE"
Egy idő után jön, mondja hogy bocsi és puszit ad, aztán kezdődik elölről... Nem egyszerű.
bettinyo
 
 


Alexandrában Anna Peti Gergő könyvek -40% netes rendelés esetén
Én a boltba szoktam kérni,és akkor nincs postaköltség se.

Betti jobbulást Korinnának.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok!

Én is itt, bár futóban, bocsánat az eltűnésért, most kezdtük el élvezni a nyarat. :wink: A szüleim itt nyaraltak Balatonfüreden, lejártunk hozzájuk, utána 1 hétig nálunk voltak, aztán előrehozottan aug. 4-én tartottuk meg Bence szülinapját, most meg végre Tomi van szabadságon, szombaton Füreden voltunk a borheteken Bencével, nagyszülőkkel, holnap hármasban (három és felesben :D) megyünk Kehidára pancsolni egyet, aztán sajnos csütörtökön Tomi már dolgozik, de hétvégén vasútkiállítás, találkozunk barátnőmékkel, és nagyszülőkkel újra élményfürdőzés, úgyhogy nem unatkozunk. :)

Nagyon szépen köszönjük a köszöntéseket és minden eddigi szülinapos 2 évesnek boldog szülinapot kívánunk!!!

Kép

Évi! Jó, hogy írtad az Anna Peti könyveket, égen földön kerestem már, hol lehet olcsón megvenni, meg is rendeltük Bencének a Kistestvér érkezik címűt, kölcsönben már volt nálunk és nagyon tetszett neki!
Tetszik ez az éves összehasonlítás Tomiról! Szerintem a születésekor és a 2 éves nagyon nagyon hasonlít! :) Ilyenkor látni csak igazán, mennyit nőttek!!!

Barbi! Ez rosszul hangzik! :( De hogyan történt? Most hogyan van Edö? Főbérlő meg :evil:...

Katka! Szuper olvasni Rólatok! És gratulálok a kistesóhoz!!! :wink: Mesélj, amikor van időd! :)

Tündi! A hisztiről regényeket tudnék írni, ha ez nyugtat, és sokszor én is türelmetlen vagyok, vagy állok értetlenül, hogy hová tűnt az én vidám, kedves kisfiam? :( Tegnap délután pl. semmi nem volt jó neki, ha segíteni akartunk, az volt a baj, ha nem segítettünk, az, begurult, ha ledőlt a Lego-tornya, ha nem sikerült rátenni (ilyenkor dobálja is a játékait), begurult, hogy egyedül nem tudja tolni a fűnyírót, de segíteni sem engedett senkinek... Ilyenkor tehetetlennek érzem magam, mert semmi nem jó neki, hiába segítenék. Ugyanígy, ha rosszat csinál, szólhatunk szépen, szólhatunk csúnyán, csak nevet rajtunk vagy 1 percig szót fogad, ha meg elveszem tőle többszöri figyelmeztetés után pl. az ételt, amivel már csak játszott, az innivalót, amivel csak pancsolt, vagy a játékot, amit 50edszerre dob el, akkor jön a hangos, látványos hiszti (dobálja magát, üvölt, nem lehet hozzáérni, nehezen hallgat csak meg vagy nem is). Ilyenkor kell erősnek maradni, és nem engedni, ezt megtanultam, mert volt, hogy másfél óra hiszti után engedtem, de ebből csak az jön le nekik, hogy érdemes addig hisztizni, mert valaki megszán, ha nem engedünk, akkor abbahagyja, hiszen nincs értelme, a figyelemelterelés már nem válik be. Múltkor pl. Füreden az úttesten akart labdázni, ahol jöttek az autók, hát nem engedtük, Tomi kezében üvöltött, kapálózott a sétányig, mindenki minket nézett, de engem már nem izgat... Észrevettem, hogy a gyerekes szülők nem lepődnek ezen meg, együtt éreznek, akik meg nem gyerekesek vagy már idősebbek, mind úgy néznek ránk, mintha vagy kínoznánk szegény gyereket vagy "nem igaz, hogy nem lehet megnevelni". Aztán odaértünk a sétányra, tele volt csupa izgalmas dologgal, lestünk hajókat, hattyúkat, vitorlást, kavicsozott, eszébe nem jutott tovább hisztizni, míg amíg magyaráztuk neki, miért nem lehet az úton focizni, csak még inkább belelovallta magát, aztán felvettük és vittük kapálózva a sétányig, ahol fél perc alatt elfelejtett mindent. :wink:
Bence is tud ütni, harapni (utóbbit játékból is szokta vagy ha valamin begurul nagyon), de ugyanúgy ölelni, bújni, puszilni, szeretni is. Mindig, ha hozzámbújik, hogy szeretlek anyuci vagy mi van anyukám, elolvadok teljesen, és feledteti a rosszaságait. :roll:

Bekri! Most könnyen mondom, hogy ne is foglalkozz vele, felesleges ilyen emberekre energiát pazarolni, pedig tudom, milyen rossz, mikor piszkálják az embert, hogy de így neveld, úgy neveld, én már ennyi gyereket felneveltem, csak tudom... Mert nekem is rosszul esik, ilyenkor rossz anyának érzem magam, de tényleg mindenki a tőle telhető legjobban neveli a gyerekeit, mindenkinek másak az elvei, de attól még lehetnek jók, és erre gondolhatnának! Nem minden gyerek egyforma, mostanában én erre már csak azt szoktam mondani, hogy amíg ilyen vidám, barátságos, mosolygós, egészséges kisgyerek, addig talán úgy érzem, semmit nem rontottunk el, az meg, hogy milyen módon hisztizik, és hogyan kezeljük a mi dolgunk, életkori sajátosság náluk... A verés pedig nem megoldás! Pont az elmúlt hetekben olvastam, hogy sajnos veréssel nem lehet elérni semmit, mert lehet, hogy adott alkalommal használ, de legközelebb még nagyobbat kell ütni, hogy ugyanazt a hatást elérd, és ez csak fokozódik minden további alkalommal. :cry: Plusz azt tanulja meg, hogy ha valami problémája van, azt nem megbeszéljük a másikkal, hanem ütünk. :? Jó, én is csaptam már rá a kezére vagy a popsijára, ha pl. ventilátorba akart belenyúlni vagy a konnektorba, vészhelyzetekben, ahol nincs idő megkérni szépen/csúnyán, hanem azonnal kell cselekedni, de emberből vagyok, és ez talán mindenkinél előfordult már. :oops: Szóval fel a fejjel, szuperül neveled a gyerekeid!!! Egyébként szívesen ajánlok két könyvet, nemrég olvastam, tanulságos, és beválhat, csak legyen mindig türelme az embernek ehhez a módszerhez: Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje! A másik pedig: Testvérek féltékenység nélkül.

Klárik! Boldog nevetek napját utólagosan is!

Betti! Korinnának jobbulást!

Melisch! Itt is nagy gratula Dávidhoz, sok boldogságot, sok tejcsit kívánok! Petra mit szól kisöcsihez?

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


Rólunk: a 18 hetes genetikai uh 19+2-nél volt, szerencsére normális doki volt, több mint fél órán át vizsgált, minden testrészét megnézte Dávidnak, szívét, agyát, veséjét alaposan, sokáig, minden a legnagyobb rendben van vele hál' Istennek, így most már tényleg megnyugodtunk! Voltunk védőnőnél is, +5 kg-nál tartok, (1gyel több, mint anno Bencénél), vérnyomásom még mindig a habokban: 94/55, túl vagyunk a félidőn is. :wink: Most már aug. 4. óta kívülről is érezhető Dávid mozgása, elég erőteljesen tud Ő is rúgni. :D

Bence 12,89 kg és 88 cm, megdicsérte nagyon a védőnő, be nem áll a szája, nem 2-3 szavas mondatokat mond, hanem komplett párbeszédeket lefolytat, igazi pasis dumája van. :) :lol: Azt mondta, hogy a lába kicsit lúdtalpas és befelé fordul, de ez életkori sajátosság, annyit kell tenni, hogy idebent talpbetétes szandál legyen rajta, ha pedig strandon/füves területen vagyunk, akkor legyen mezítláb, bár utóbbi eddig is így volt. Összefüggéseket felismeri, mondja is, és olyan ügyes, most próbáltam már az alvásos szopiról leszoktatni (ugye 2x szokott alváshoz, a hajnaliról magától szokott le a nagy melegben, vizet kért inni, aztán aludt tovább, ha nincs fülledt idő, végig is alussza az éjszakát), este már nem mindig szopizik, újabban azt a módszert találtam ki, hogy fekszünk az ágyon és hallgatjuk a tücskök ciripelését. :D Ha megyünk aludni, lefekszik az ágyra, és mondja, hogy anya, hallod? Ciripelnek a tücskök, Bencének altatódalt. :wink: És mondja, hogy mi minden alszik, mutatja, hogy pszt!, aztán forgolódik párat, becsukja a szemét, és alszik, csak kell neki a kedvenc macija, plédje és kispárnája. :)

Szülinapjára kapott ruhákat, most az Anna Peti könyvet, motorhangot adó Ferrarit, autós játékszőnyeget, csuklós buszt, darus szállítós kamiont, kis állatos bőröndöt (húzni is tudja maga után, és a hátára is lehet tenni), nagy buborék fújót, és futóbiciklit, az nagy szám! Második alkalommal ült rajta, mikor le tudott róla szállni, és a nyeregre ült, harmadik alkalommal már fel is szállt rá egyedül! :D Többi gyerkőc mit kapott?
Tortánál volt nagy öröm, Tomival készítettünk neki busz tortát, úgy vigyázott rá! Most 10-én meg kistortát csináltam neki, karamell krémmel belül, és csokikrémmel bevonva. :)

És hoztam képeket is:

Kistesó legújabb sztárfotója:
Kép

Félidős pocak:
Kép

Szülinapos nagyfiú:
Kép

Busztortával hármasban:
Kép

Bringamanó:
Kép

Évi! Jó dátumot néztél ki! Mi Tomival azon viccelődtünk, hogy lehet nekünk akár 2012.12.12 is a dátum, ha Dávid így gondolja. :lol:

Mares! Na látod, ilyenek ezek a fiúk! Először jól beijesztenek, aztán meg elkényelmesednek a pocakban! Még biztosan szuper jól érzi magát odabent! :wink:

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


Barbcsi, helyesek vagytok :-) Jó, hogy ennyit együtt tudtok lenni és pihenni! Örülök, hogy Dáviddal minden rendben!

A könyvet ismerem, mindkettőt említettem itt a fórumon cirka 2 évvel ezelőtt :lol: :lol: :lol:

Nekem a másik oldalra kellene szakirodalom, bár abból is igyekszem... "Segítség, rokonok lettünk" :oops: :lol:

Berci, nagyon-nagyon sok boldog szülinapot kívánok még !

bekri
 
 


Jé, ezt a rokonost nem ismerem! Igaz,nem is kerestem ebben a témában. De azt hiszem, ez még a gyereknevelésnél is nehezebb, és rosszabbak a kilátások! Nem?

A másik kettőt igen, de a nagykönyv azért nem az élet!
:wink:

Barbcsi! Örülök, h minden rendben Dáviddal!
futó biciklin én is gondolkodtam, de egyelőre a motorozásnál tartanak. No, meg Nonó elég kicsi, még a legkisebbre állítható bicóhoz is :lol:!
Nagyon tetszik a torta, ügyik vagytok, egyszer mi is csináltunk egy hasonlót egy unokatesónak :D !az ilyenekkel csak az a baj, főként nagyobb korukban, h nem nagyin akarják felvágni, beáldozni
:lol:!

Nálunk több fordulós volt a szülinap, nagymama is csinált tortát, meg egyik nap a tesómék hoztak parfé tortát, szóval Joni remekül megtanulta a szót "tóta" , amire lelkesen szalad, és mutatja, h el kell fújni! Mi is csináltunk tortát nekik, Joninak , mivel nagy túró rudi kedvelő (túrorárá), ezért olyat csináltunk, túrókrém, bevonva csokival, szúrkodtunk bele valódi túró rudikat, így lett belőle fatörzs, még marcipán leveleket is tettünk rá, és rajta ült egy maci.
Nonó nagyon szereti a szőlőt, amúgy meg olyan, mint egy kisegér, főként Joni-maci mellett :lol: , ezért ő karamellás-szőlős töltelékű tortát kapott, volt rajta fondant bevonat (életem első ilyen kreációja), így olyan volt, mint egy nagy sajt! ezen ült egy egérke! :D Ebből láthatjátok, h pihent agyúak vagyunk :lol: !
tudom, igen, igyekszem majd képet tenni!

Mi holnap megyünk védőnénihez, 2 éves státuszra!

Jó éjt! Claire
claire
 
 


Boldog szülinapokat a kis ünnepelteknek! Képeket ne feledjétek!
Barbcsi nagyon csinos vagy, szuper torta!
Dödö olyan, mint mindig, az esés óta többet beszél... :)

Mi nyüglödünk az építkezéssel. Csak a baj szaporodik...

Barbi
maass
 
 


Barbi! De jó, h írtál! Már nagyon vártam!
És hol van most? Hazavihetted? Megfigyelés? Egyéb tünetek? minden OK?
Építkezés :( sosem egyszerű ügy, de hol van ez Dödöhöz képest!!!!
claire
 
 


halihó
megvolt a 31.hetes Uh
A gondozó orvosom nézett. Alapvetően minden rendben,Ádám fejvégű,lepény II.fokban érett,magzatvíz normál,kiváló flow.

Méretek.
BPD 8.0
HC 28.6
AC 27.6
FL 6.57

Becsült súlya: 1964 gr,ami nem kevés!! (Tomi 33+4-nél volt 2100 gr)

Ami kevésbé jó,a heg vastagsága 4.3 mm,és 4 alatt császár..
Úgyhogy a doki kicsit ingatta a fejét,hogy nagy(obb) baba,vékony heg...
Lehet hogy nem jön ez össze simán..akor viszont kicsit előbb lesz,38-39.hét...
(Csak röhej,mert -szerintük-naptár szerint ma vagyok 30+5,de igazi mensi szerint(mert 22-23 napos ciklusok voltak,és UH-n igazolódik a dolog) 31+2, a baba méretei meg még nagyobbak.(nekem mindegy,csak a heg miatt....)

Levették a toxoplazmát is,aztán csavarogtam a városban egyet.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok!


Tündi: hiszti, van nálunk is... és harapás is... és ha el merem húzni, na akkor még vadabbul jön néha.. de csak úgy a semmiből.... meg igen, van , hogy úgy ébred, nem lehet vígasztalni, dobálja magát az ágyban, még jó, hogy az utazóágy nem fából van és nem veri össze magát! De csak jobb lesz ez nem??? :shock:

Bettinyo: Korinna jobban van?

Barbcsi: hmm, csini vagy... nagyon :) És örülök, hogy Dáviddal minden okés! A torta szuper jó, ügyik vagytok! Jaja, Áron hesszel most odabent vagy mi!

Évi: hmmm, Áron 29+2nél lévő adatai:

BPD: 8
HC: 27,1
AC: 23,9
FL: 5,4

remélem ezek jó adatok !!

na ma doki fel5kor, remélem jókat mond!

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Mares,hát biztosan,főleg hogy vagy 2 hét van a két mérés közt :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi! :D Beszélj azzal a heggel, h most már álljon meg!
számolás...tudnék róla mesélni!

vigyázzatok magatokra, az a fő!
Mares! Ti is!

claire
claire
 
 


Claire,sajna valószinűnek érzem ,hogy a visszalevő hetek+a baba növekedése során ez már csak vékonyabb lesz...sóhaj.

Tegnapra :oops:
Zoénak:
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Dokinal:

- Intravenas vas szurika 5 db,mert a hemoglobin a min. 120 helyett 93,most kaptam is egyet
- C6-----> van ilyen ertek???? Na mindegy,doki finoman elejtette,hogy csutortokon ugyel es ha ugy gondoljuk az urammal,akkor aznap akrobatikazhatunk
- De ha rendszeres fajasok v viz elmenne,akkor menjek!

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


c6??? az igen,az 2-2-2 cm

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Evi: pedig az van a leleten szavakkal,h ujnyira nyitva es reszben kifejtetett cervix...------> mas ilyen ertekekkel megy szerintem szulni,nem? :) ma apanak vorosboros ( hogy a vasam jo legyen) esti osszebujast ajanlottam :p. ( doki megsugta,hogy csutortokon ugyel,es ha ugy gondoljuk a parommal,akkor ugy tornazzunk)

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Igen,ezt irom én is,nyitva a méhszáj,belső is.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Mares! fura ez a vas, nekem a végén már nagyon alacsony volt, szájon át már az emelt dózist kaptam, de a végén már azt mondták, most már majd szülés után helyreáll, fura nekem ,ez a pár nappal szülés előtt adott intravénás vas. de hát ők tudják! Mondjuk nem árt egy kis turbózás!

Várjuk a híreket!

Évi! Fel a fejjel! Lehet, h néha rossz is, h mindent meg lehet ma már mérni, monitorozni, stb. A barátnőm szülte az elsőt császárral, de a másodiknál nem mondta neki a doki az adatokat, azt mondta, majd meglátják, h beindul-e magától, hogy megy, stb. Végül az is császár lett, de a doki csak utólag mondta, h nem is baj, mert a heg el volt vékonyodva.

C
claire
 
 


Claire: en nem tudom,beadatom azt kesz... Baj csak nem lesz belole :)

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Boldog szülinapokat, utólag is, Zoé!

Évi, ne stresszelj előre, hidd el, hogy a természet sok mindenre rá tud cáfolni.

Mares, hajrá, biztos jól jön az a kis segítség, szülésnél sokat jelent majd :wink: Csütörtök már ma van :shock: :shock: :shock: Aztaaaa................

bekri
 
 


köszönjük!!!! :)

Kép
gtunde75
 
 


Mares: lehet, hogy már babázol Áronnal? :D

Barbcsi: szép pocak, szép család :)

Jelentem Korinna már nem lázas, de tele van pöttyökkel. 3 napos láz utána kiütések "nevű" vírust szedte össze. Megyünk ismét a Balcsira, remélhetőleg ezúttal nem kell majd megszakítani a hosszú hétvégénket. Mindenkinek szép napot! Maresnak meg drukk!
bettinyo
 
 


Ja és Zoénak és Rékusnak utólag boldogot!
bettinyo
 
 


Szülinapos Csajocák boldogat!!!!! ( Zoé és Rékus)...

Bettinyó: Gergő is 2 napig volt lázas de neki pötty nem volt, remélem most tovább tudtok Balcsizni!

Jelentem még nagy semmi... úgy fáj lent a csontom, hogy menni is caaar, de megyek, csinálom, teszek-veszek, talán lesz valami! Ma ügyeletes pont a dokim, jól is jönne!!!!

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Bekri neked mennyit mértek anno a hegre?

Mares drukk

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Mares: drukk! Vagy ünnepi gyerek lesz?

Bettinyo: 3napos láz, igen tipikus, ijesztő is tud lenni, és csak utólag a kiütéseknél derül ki, h ennyi volt :roll: , de legalább tudod, és azzal annak tényleg vége! A meleg meg úgyis jön, irány a Balcsi!

Évi! csatlakozom Tündihez!

Tündi! Lemaradtam:oops: ! Boldog szülinapot Zoénak!

Claire
claire
 
 


Csajpok: szerintem en ma se megyek szulni,,, Aron ugy ficankol odabent h csak na... :) pedig azt hittem,h talan majd ma...

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Claire itthon van a kisember, kímélni kell 6 hétig, pihenjen sokat és lehetöleg ne essen fejre. Nem is megy sehová, egész nap a lányok pesztrálják, míg mi dolgozunk. Minden nap átviszünk már apróságokat, noha még nem lakható a kuckó. De majd lesz valahogy, majd a párom varázsol, vagy marad a vödör és a gyertyafény...

Barbi
maass
 
 


Évi! csatlakozom Tündihez!

?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan pár sort, mielőtt felébred Botikám. Köszönjük szépen a köszöntéseket! Utólag is boldog névnapot Clárikának és Clairenek. :) És természetesen a napokban ünnepelő 2 éveseknek nagyon nagyon boldog szülinapot kívánok!

Nálunk vonatos torta volt, nem volt sok időm megcsinálni,de azért felismerhető és Botinak nagyon tetszett. A gyertyákat többször is meg kellet gyújtani neki,mert annyira élvezte hogy elfújhatja.
:lol: Kép

Közben visszajöttünk Angliába,nagyon szenvedünk, hideg van, esik az eső, nem tudok mit csinálni a gyerekkel a lakásban. :cry:

Mares,kitartás!!!

Barbi, huh,szegény Dödö, meg te is. Olyan gyorsan megvan a baleset, szerencse hogy nem lett semmi komoly baja.

Barbcsi, jó hogy írtál, gondoltam rád hogy vajon mi lehet kistesóval, de akkor minden rendben, szuper. Bence nagyon helyes. (és zsivány)

Tünde, tudom, mindenki ezt mondja, de türelem... ahogy olvasom Zoé is legalább olyan akaratos, erős egyéniség mint Boti, nem egyszerű kezelni. Mint ahogy írtad, a fáradtság a legfőbb ok. Nálunk van olyan, hogy napközben nem akar aludni, de már tök fáradt, semmi sem jó neki, ilyenkor befekszem vele az ágyba, "lefogom", mert szökni akar, persze üvölt pár percig, énekelek halkan valamit, próbálom becsukni a fülemet, hogy ne halljam a sírást és egyszer csak elalszik, mint akit fejbe vágtak. Szerencsére nem túl gyakran kell ezt csinálni, de így is megvisel, mert mindig arra gondolok, hogy én milyen béna vagyok, más gyereke ennyi idősen elalszik magától ha fáradt.
Olyan is volt-van hogy egy boltból kell kihoznom hisztizve, üvöltve... engem is megviselnek ezek a dolgok, de nagyon bízom benne hogy hamarosan kinővi.

Katka, gratulálok kistesóhoz, eseleg ha lesz időd egy képet felrakhatnál a gyerköcökről.

Betti, további jó pihizést!

Na,most mennem kell, szép napot mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Klári
nklari80
 
 


Nklari: torta nagyon szep. Volt! Ma nalunk is semmi sem jo npa volt! Nem reggelizett,ezert ehes volt,de enni sem akart,majd a vegen sos perec lett,arra legalabb ivott,de ha en ott vagyok anyukam ra se nezzen,mert visit,majd en hulye apjanak engedtem es meg elmentunk bevasarolni,mondvan majd uram eltologatja,a bevasarlas katasztrofa lett,majd lakasba mar en hoztam fel kezben,betettem szobajaba,uvoltott,kihoztam,azt hittem megnyugodott,majd enni nem akart es ismet uvolteni kezdett,mert nem O tette bele a tejbe a kakaot,na akkor vittem be agyaba,uvoltes,bbementem hozza,kivettem agybol,megitattam kakaoval,majd visszatettem,szobajabann van egy kinyithato agy,ledoltem O meg kidolt..... Tehat nalunk is vannak ilyen napok!!

Tundi: latod: a fenti is. Azt mutatja,hogy tudnak sajna ilyenek is lenni... Csak tudnam hol latta,hol tanulta!!!???? Es ilyenkor en is elkeseredek,hogy bena rosssz anya vagyok,raadasul szivtelen,hogy az uvolto gyereket bezarom kb.1 percre a szobajaba.....

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Nklari, te is milyen ügyes vagy! Micsoda torta!!! Isten éltesse Botit!

Mares, az nem baj, ha ficánkol, lehet, pont azért, mert keresi az átjárót :)

Évi, nem emlékszem, mennyit mért a doki. Nekem is 4 fölött volt, az tuti. :wink: De azt mondta, úgyis a méhösszehúzódások alatt kell figyelni, az nem igazán mérvadó, hogy "most" mi van.

Maass, gondolok rátok, mi is "cuccolgatunk" vagy mit csinálunk... :roll:

bekri
 
 


Évi! bocs, Bekrihez akartam csatlakozni, h a természet sokszor rácáfol az emberi számításokra!

Nklári! hát, akkor én is béna vagyok, egyedül elalvás :lol:, tudom, h van ilyen, de nekem a 6ból konkrétan egy sem volt ilyen, vagy max átmeneti időre :cry: tuti én vagyok a béna, de biztatásul annyit, h nagyobbacska korukban már sosem volt gond az alvás, persze volt este mese, ének ilyesmi, de alszanak rendesen. Sajna mostmár a nagyobbakkal inkább azért kell morogni, h feküdjenek le időben, ne kártyázzanak, zajongjanak, dumáljanak éjfélig... :lol: ez a kor is eljön! Nálunk a 2 kicsi max autóban, vagy babakocsiban alszik el úgy, h fáradt és elalszik, bent a lakásban nem! Leginkább szopizva szeretnek elaludni :roll: . Esténként szopiznak, és gyakran énekelek nekik, hátha előbb utóbb elég lesz az ének is :wink:.

Thomasos torta szuper! Ügyi vagy! Belül milyen volt? A bevonat miből van?
időjárás :( .

Megyek, mert lasagne-t ígértem vacsira, ugyanis ma még együtt a csapat, holnaptól szétszaladnak, holnap párom és Ábel karatetáborba megy, hétfőn a két középső lovas táborba, Dávid meg igaz Bp-en, de vizilabda edzőtáborba fog járni, szóval marad a két pici, meg én, majd megyünk bulizni :lol: !

claire
claire
 
 


Ma reggel héttöl güriztük, mint az állatok, levakoltunk két falat a házon, kiderült, hogy nem lesz elég a vakolat. :( Hazajöttünk, itthon várt az ügyvédi felszólítás a kilakoltatás indítványozásáról. A haverünk - ex-barátunk - is szivat, lerakta nagy kegyesen az állványt, amikor tudta nincsen munkásunk, meghagyta takarjuk le, de nekünk nincs mivel letakani és nem esik az esö sem, nem rozsdásodik, mert alu, szóval nem értem, mert ha egy ház fel van vele állványozva, akkor esik, akkor is éri... Na mindegy, mondtuk neki nem takartük le, hiszen fel lett vele állványozva. Nagyon elegem van, látástól mikulásig robotolunk, nincs idö a gyerekeinkre, s mindenki csak azt nézi, hogy tehetne még pluszba keresztbe.

Barbi
maass
 
 


Barbi: ez igen, mármint amit írtál :(..... remélem rendbe jönnek a dolgok!

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Barbi! Részvétem! Ezért fázik az ember minden építkezés, átépítés, felújítás történettől! (tegnap vettem észre, h az erkélyen feljött a járólap, a szélén persze, szóval majdnem leesett.így nem lesz elég a tervezett korlát újra festés... ebben az a szép, h nyár elején csinálták a sógorék teraszát, itt dolgozott egy brigád, végig élveztem a kő feltörését, stb, legalább megmutattam volna a szakembereknek.... mindegy, csak bosszantó!)

Viszont örömmel olvastam, h kisfiad jobban van! ez a kilakoltatás tök durva, és ráadásul tökre lelkifurdija van az embernek, h nem törődik a gyerekeivel....részvétem! :( :(

Mares! jól elvan a kis pasas?

C
claire
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: