Új privát üzeneted érkezett!

Melisch, nagy-nagy gratula!!! Szép méretek! Jó egészséget és sok boldogságot a 4 tagú családnak!!!

Claire, a gyerekek nagyon szépek, jók a képek!

bols70

Péter 3050g 52cm

Kép
bols70
 
 


Bettinyo: babikad mar kesz nagylany:) Merre voltatok az Adrian?

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Tünde: boldog szülinapot!

Mares: Olaszországban voltunk egy kis csendes halászfaluban. Hogy viseled a pocakosság utolsó heteit? Úgy szalad az idő...

Ircsi: az utolsó fotón már szépen alakul a pocid. Friss pocakkép esetleg?

Szobatisztaságról: még a közelben sincsen nálunk, bár tegnap kétszer is szólt hogy bepisiltem miközben a pelus rajta volt. Bilire nem akar ülni, wc-t nem (sem) erőltetem. Majd kialakul.

Claire: : gyönyörűek a gyerkők, nyaralás biztosan jó lehetett a Tisza tó partján.

Dia: Áron nagyon ügyes, egy csapásra elkezdett beszélni és villámgyorsan szobatiszta lett :shock: Félévi eredményekhez gratulálok, nem semmi a bizonyítványod.

Évi: Tomi is szereti a fagyit úgy látom :wink:

melisch: ha majd hazamentek és olvasol, akkor dobj egy képet a legifjabb családtagról majd :)

bols: Peti is biztosan nagyfiú lett, képet láthatunk róla?

barbcsi: friss hírek vannak a legkisebbről?

Nálunk még annyi változás van, hogy beadtuk végre az önkormányzat építési hatóságához a házunk terveit, most van elbírálás alatt. Lerágjuk a körmeinket, mert a döntéshozatali szerv nem a rugalmasságáról híres. És a májusban visszautasított álláslehetőséggel újfent megkeresett a cég, lazítottak a feltételeken, már nem kéne külföldre ingázni havi rendszerességgel. Meg is várnák míg a gyermek bölcsibe jár... Azon tanakodom, hogy ha a 8 óra helyett a 6 órás munkaidőt is le lehetne nyomni torkukon, akkor esetleg megfontolnám. Dilemma megint. Mit gondoltok?
bettinyo
 
 

 
 

Betti, de jó lehetett a nyaralás! Építési tervekhez szorítok. Munka nem hangzik így olyan rosszul. Mit is kellene csinálni pontosan?

Évi, Melisch írta korábban, hogy nem meri vállalni a sima szülést. Nincs orvos, aki ilyen esetben erőlteti. Egyszerűbb így.
Te hogy tervezed?

Bols, nem írsz pár szót magatokról?

Dia, Áron nagyon ügyi, és az is édes lehetett, amikor mondta éjjel: bepisijtem (szivecskés skype-os jel) :)

bekri
 
 


Bekri: köszi
Fiaid édesek, de már nem látom a fotóikat :(
Munka: pénzügyi terület egy multinál, maga a meló nem kedvenc, de valahol el kell kezdeni :?

Más. Ma nem éreztem magam valami fényesen, vert a víz, szédelegtem délelőtt, ebéd után meg úgy éreztem, hogy a szívem zakatol. Megmértem a vérnyomásom: 78/49 (87-es pulzussal) és 8,7-es cukrom volt kaja után 1 órával. Nem épp ideális. Hétfőn irány a diabetológia, mert semmi olyat nem ettem ami ezt a magas cukrot (metformin mellett) indokolja. Súlyom is rendben, 23,5-ös a BMI-m. Kicsit lehervasztott a dolog.
Ircsi mit gondolsz?
bettinyo
 
 


Betti köszönöm! :D
Meló :arrow: na így már nagyon jól hangzik! Valamittudhatsz, Te lány, hogy így tepernek utánad... hogy találtak meg amúgy? Vagy Te találtad őket?
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára gtunde75 2012.08.02 07:32-kor.

Kép
gtunde75
 
 


Tündi istne éltessen!
Pü-t megkaptad?Kicsit elcsúsztam már magammal is...

Bekri,ez komoly...? Hogy a kismama megmondhatja...? Ez engem nagyon meglep,azaz eszembe se jutott volna..
Én a természetes szülést szeretném,nagyon,egyre inkább,és eddig a jelek is kedvezőek - fejvégű a baba,lepény feljebb stb.
Azért ez egy igen nagy hasi műtét,másodjára még kedvezőtlenebb,a harmadikról nem is beszélve...
Persze más kérdés hogy mondják aki nem egy "tágulós" beindulós tipus,mint pl én akinek a szülőszobán is fent ült a gyomromban Tomi,nem ám méhszájnyilás...de meglátjuk!

Betti még képet!!
Ez a külfölre járás bölcsi alatt se tetszene nekem,de nagyon akarhatnak az tuti :) igy már kedvezőbb...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Betti, leszedtem a képeket az előbb, azért nem látod :roll:

Évi, az tök jó, remélem, minden klappolni fog a szülésnél, sok pozitív gondolat és nagy szerencse (vagy Gondviselés, akinek ez jobban tetszik) :wink:

Azt tapasztalom, hogy lassan változik a hozzáállás a vbac-hoz. Külföldön már rég kismillió tanulmány és vizsgálat egyértelműsítette, hogy elenyésző a hegszétválás kockázata a császár utáni hüvelyi szülésnél, de egyes orvosok Magyarországon még mindig ezzel riogatják a kismamákat - és sikerrel. :?
Tudom, a te orvosod nem tartozik közéjük, és az én második dokim sem - hála! :D

bekri
 
 


:twisted: Elveszett egy fél oldalnyi írás.

Tünde: én jelentkeztem, ők lecsaptak rám. Májusban visszamondtam, de nyitva hagytam a kiskaput, háááátha. Nem hittem benne, de mégis jött 2 hete az érdeklődés mailben és telefonon. Most náluk a labda.
Nem tudok semmi extrát, valószínűleg nem találnak jónak ígérkező embert megfelelő idegen nyelvtudással és szakmai tapasztalattal.

Évi: dokimnál sincsen programcsaszi, de úgy látom orvosfüggő a dolog. Barátnőm az első szülés rossz tapasztalatai után egyértelműen a programcsaszi mellett döntött, az orvosa pedig támogatta. És ugyanabban a kórházban szültünk, csak más orvosnál.
bettinyo
 
 


Én nem szeretném.Egyrészt az élmény miatt,(nézem gőzerővel a Szülőszobákat is,na de azért nem fordultam ki teljesen magamból,az EDA az alap :lol: :lol: :lol: )másrészt a babának is jobb(ha jobb,de azt úgyis figyelik ha nem) harmadrészt,iszonyúan fájt a hasam,nagyon nehéz volt mellette a gyereket ellátni,hát még kettőt,és hát gondolva a jövőre...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi: hát ha valaha lesz nekem második babám, akkor ugyanígy teszek :)
No lelépünk vidékre mamázni/papázni. Kellemes hétvégét!
bettinyo
 
 


Betti
Munkahelynek egy piros pont, hogy hajlanak a neked kedvezőbb feltételek felé...
Ha kellesz nekik, akkor rajtuk múlik a dolog...
Te szeretnéd ezt a munkát?
Rosszullét :cry: (lehet, hogy módosítani kell az étkezésen, vagy a gyógyszeren...)

Tünde
Boldog szülinapot!

Évi
Szülés módját nagyon meghatározza az, hogy igazából mit is szeretne a kismama. Ha valaki foggal-körömmel ragaszkodik a császárhoz, azt nem tudod észérvekkel rábeszélni a sima szülésre... viszont egy kismamát, aki szülni szeretne, alapos indok nélkül butaság lenne egy műtétre rábeszélni...

Én most is úgy állok az egészhez, hogy ha lehet, ha úgy vannak a körülények, akkor inkább simán szeretnék szülni. DE elfogadom, ha indokolt a császárt is!

Bekri
Egyre több olyanról is hallok, hogy előző császár után az ikreit szülte meg simán... :lol: :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Évi, a 4 kiló 59 centis bébi után nekem ugyanolyan nehéz volt ellátni a gyereket itthon, mint a császáros sebbel. :lol:

Ráadás következik...
én nem kaphattam fájdalomcsillapítót, hogy érezzem, ha gond lenne a heggel :arrow: tudjanak tolni a műtőbe.

Neked a doki mit mondott, hogy fog zajlani a szülés? Oxitocinra pl. nekem azt mondta, az sem lesz, nem terhelik a méhet semmivel, nehogy szétváljon a heg. És azt is előre mondta, hogy a szülés után vénás altatásban lesz betapintás.

Tök kíváncsi vagyok, lehet, Magyarországon belül is más a protokoll?

Nem akartalak kiábrándítani, ámbár, lehet, hogy sikerült... :oops:

Talán emlékszel, nekem az élmény mindent felülírt és kárpótolt a fájdalomért! A mai napig feldob!

Ircsi, igen, talán alakul a változás és a legjobb, hogy az ikreseket se ítélik rögtön császárra! Keresztfiaim is simán születtek!

bekri
 
 


Tök kíváncsi vagyok, lehet, Magyarországon belül is más a protokoll?


A protokollok arra jók, hogy van mit felülbírálni az adott helyzetnek megfelelően :lol: :wink:

Az orvos felelőssége az, hogy az adott helyzetnek legjobban megfelelő döntést meghozza, a beteggel megbeszélve a dolgokat... hogy mit és miért úgy csinál...

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Na ezekre fogok rákérdezni 2 hét múlva,köszi Bea.
Oxitocint már hallottam h nem kaphat,a betapintás is ismerős,na de az EDA...hmmmm

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Tomi már tegnap is csak 3/4 órát aludt,éjjel 2x felsirt,nem tudni miért,csak ha beteg akkor szokott v ha fáj valamije.Reggel kérdeztük,azt mondta fáj az arca,mutatta is.Talán a hátsó fogak? De utána jókedvű volt,eszik is,azonban du-i alvása a szokott 2.5-3 óra helyett szűk 1 óra és nagyon sírva kelt,most megint az arcát mondja.Ehh.Azt hiszem kap egy Nurofen kúpot estére.Most csak fekszik szegény,nincs jó kedve,bágyadt.
Miki készül buliba,korábban fürdet úgyis.Én meg ma nagyon terhes vagyok...

Betti jó hétvégét

Ircsi nálatok milyen az idő?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi
Nálunk szép napos, meleg az idő... időnként jön egy zápor, zivatar... özönvíz...

Hegszétválás
Nem mindig jár fájdalommal...

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 



Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


" Olyan nőnél, aki az előzetes császármetszés után 24 hónapon belül lesz várandós és vajúdik VBAC szándékával

· 30 évesnél idősebb nő esetén"
:? :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi
Erre mondom, hogy ezek a leírások, protokollok általánosságban beszélnek... a gyakorlatban meg mindig egyénileg, az adott helyzetnek megfelelően kell dönteni... aztán lehet saját protokollt írni :oops: :wink:

Ha még számolni tudok, akkor nálad a császár és a szülés között több, mint 24 hónap lesz!

Az életkor is egy mesterséges határ...

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Igen, van "néma hegszétválás" is...

Évi, engem minden doki körbekuncogott, amikor ezzel a 24 hónapos infóval jöttem. (Az első szülésem óta megfordultam pár rendelőben.) :wink: Azt mondták, ne mondjak olyat, hogy heges a méhem, az akkor volt heges, amikor műtötték és utána még néhány hétig/hónapig. Azóta nem heges. :D Jó tudni - gondoltam magamban :lol:

Évi, mostanában Bálint is többet rágcsálja a pelust, már kérdeztem is tőle, hogy viszket-e/fáj-e az ínye. Gyanús...

Ircsi, tesódnak volt császár után sima ikerszülése?
Mindjárt Te is félidős vagy :shock: :D

:cry:

Barbcsi, jól vagytok?

bekri
 
 


Most jönnek a hátsó fogak?

Ircsi,igen a szüléssel 26 hónap telik el,csak a teherbeeséssel nem,de végülis mindegy ism,ez nyilván eseti kérdés.EDA nélkül mondjuk én nem indulnék neki :oops: de majd most legalább lesz mit megbeszélni a dokival :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok!

Tünde: itt is NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT! Tegnap már nem jutottam ide....

Betti milyen magas ez a csajszi :shock: Nyaralás jó volt, örülök neki, most meg mamáztok. Szuper :)

Császár vs sima szüléshez:
nekem anno azt mondta a dokim, hogy ha simán beindul és megy szépen minden akkor nem tolják vissza a gyereket, hogy majd amott kiveszik, DE indítani nem tudja. Mondjuk enyém gyereknek eszében sem volt simán kijönni, be volt ugyan fordulva, de fájásom aztán nulla volt, még be ékelődve sem volt a feje.

Viszont láttam csütörtökön megint két sectiot. Az elsőnél alig bírták kiszedni a babát :shock: Küzdöttek rendesen. Nem tudom az okát, emrt nem a műtőben voltam benn (pedig megnéznék egyet olyan közelről is) hanem kint álltam az előkészítőben.

Évi igen, jöhetnek a fogacskák. Áronnál még nem tapasztalom, pedig egy-egy rosszabb éjszakát rá szoktam fogni, de mégsem az a ludas.

Melisch: tt is gratulálok neked a kisfiadhoz. Tündéri :)Majd ha erre jársz és lesz időd meg kedved, mesélhetnél :)

Gyerekeim még alszanak.....nekem meg annyi dolgom lenne......


Folyt. Köv.

királylány
 
 


Bettinyo: jo lehetett a kis olasz-pancsi :) ma milyen a vernyomasod??

Evi: Gergo mindig 10 korul ebredt,most jo ideje 7-8 kozott, delutan volt,hogy aludt 2,5 oorat most jo,ha 1et! Meleg,fogak,nem tudom,de nagyon hisztike is!!

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Évi
Egyénre szabott betegellátás!!!!! :wink:
Beszéld meg az orvosoddal! Mondd el, hogy te mit szeretnél, hogyan szeretnéd... aztán majd remélhetőleg ő elmondja a saját véleményét...
A kommunikáció nagyon fontos az orvos-beteg kapcsolatban!

Dia
Gyerek kibújásával nem lehetett várni?

Pl. az egyik barátnőm az krónikusan a 42. héten szült csak... az első gyerekénél indítottak a 40. hét betöltésénél... persze, hogy nem lett semmi, császárral kellett befejezni... következő terhességénél másik orvosa volt, az kivárt (ellenőrzések voltak, minden rendben volt), baba magától indult be, simán tudott szülni... és így volt a 3. gyereknél is :lol: :wink:

Bekri
A hugomnak először voltak az ikrei, simán szülte meg őket, aztán nem egészen 2 év múlva szülte meg a kisöcsit...
A hugim jóval vékonyabb, mint én... keskenyebb csípővel... ezért is bízok benne, hogy én is meg tudom majd simán szülni az ökröcskéimet :lol: :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ircsi mármint az enyémre gondolsz? Nem, azt mondta nulla az esélye, hogy ebinduljon. Már így is a túlhordás jelei mutatkoztak Áronon, na meg aztán kiderült valami fertőzést is összeszedett és ugye már eleve indolokt volt az első császár miatt. Nem az én dokim mondta kia végső döntést, hanem a főorvos, miután megvizsgált. Se fájás, se méhtevékenység nem mutatkozott a ctg-n sem. Sose.

Én nem csináltam belőle kérdést, elfogadtam a döntést. :wink:

királylány
 
 


Dia
Persze, ha indokolt akkor elfogadja az ember :wink:

Én azokat az előre eldöntötteket, teljesen panaszmentes eseteket kérdőjelezem meg... ahol inkább a kényelmi szempontok vannak előtérben... :wink:
Vitatkoznék a doktorral és nem mennék bele, ha pl. most eldöntené, hogy akkor dec. 6-án reggel 9-kor legyen nekem császár... :?

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ircsi: Áron születése előtt 3 nappal dőlt el, hogy műtét. Végig azt mondta, hogy semmi akadálya a sima szülésnek, ha beindul. Csak hát ugye nem indult......
Igen, a véleményem nekem is az, hogy indokolt esetben. Nekem mondjuk az sem szimpi, hogy a kismama megmondja ő császárral akar szülni (bár biztosan ezt is meg lehet érteni)

királylány
 
 


Tudod, a psziché... :wink:
Ha jó az orvos-beteg kapcsolat, és az orvos felelősségteljesen gondolkozik... és nem a könnyebb utat választja, akkor a terhesgondozás során akár meg lehet beszélni, hogy miért is ragaszkodik a műtéthez...

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Császár-vagy "sima":
próbáltam mindkettőt, mai napig normálra szavazok, amíg van rá lehetőség.
Nekem az első nem akart kibújni, én i sszeretem őket sokat hurcolni :D, indították, nem jött ki, 2 napra rá újra.....no comment. A legnehezebb szülésem volt, és a legjobban megviselődött gyerekem.
A második nagyon sima volt, jó sokára is mentem be :lol: :lol:.
Ikreimet is simán szültem, szerencsére az én dokim sem volt olyan, h csak azért parázzunk mert ikrek. Ircsi! Ne aggódj, igaziból ha jól halad a dolog, akkor simán kibújnak egymás után. Ráadásul nekem ők mindketten fejvégűek voltak, és úgy a 30, héten lekártyázták a sorrendet is. :D Azért oxitocint bekötöttek jó nagy adagban, mert a méh úgy ki volt tágulva, h szükségesnek látták. Nekem fontosabb volt a normál szülés, így elfogadtam.
A 2010es ikreimnél dokit kellett váltanom, de bizony szempont volt, h ne piszkáljon csak azért mert ikerk, ne fektessen be, stb, csak ha indokolt. a szülés el is indult, de gyenge fájás tevékenység, rengeteg oxitocin után már indokolt volt a császár. Én már az előző ikreknél is úgy mentem neki, h ha lehet megszülöm, ha szükséges, legyen császár.
Sok ikres sztorit ismerek, meg egyes szülést is, mindennel együtt minden kismamát lebeszélnék arról, h kvázi a kényelemért válassza a császárt. Se neki, se a babának nem olyan tuti az.Is hiszek benne, h olyan rég óta így csinálják a nők, h jó ez így, én EDA-t sem akartam, leginkább csak azt, h hagyjanak békén, és segítsenek, ha kell. szerencsére a dokim nagyon bízott bennem, ő az ikreknél is úgy volt, h szerinte menni fog az!!!ez is számít, h mit vállal be az orvos. Persze jó, ha olyan a doki, aki már ismer, de ez nem mindig adott. Nem éreztem kudarcnak a császárt, de örülök, h volt szülés élményem is, azért az nagyobb katarzis, meg jobban rajtad múlik a dolog, én meg kis önálló vagyoklol: :lol:! szerintem egészséges lelkülettel kell nekiállni, és a legjobbat kihozni a helyzetből, és ha ez a császár, de így egészséges a gyerek, akkor minden OK.

claire
claire
 
 


Én nem tudom milyen simán szülni, de aki kéri a császárt, mert szerinte az könnyebb az eszetlen. Nem volt más választásom, de a második császár után csillagokat láttam fényes nappal, annyira fájt a seb és sokkal nehezebben viseltem, pedig az első volt ám kutya.....

Ircsi na igen, orvos-beteg kapcsolat.....enyém doki normális volt, nem kényelmi szempontból döntött így hanem indokolt volt, őnála nem is lehet kívánságműsor hogy sima vs császár......

királylány
 
 


Császár-vagy "sima":
próbáltam mindkettőt, mai napig normálra szavazok, amíg van rá lehetőség.
Nekem az első nem akart kibújni, én i sszeretem őket sokat hurcolni :D, indították, nem jött ki, 2 napra rá újra.....no comment. A legnehezebb szülésem volt, és a legjobban megviselődött gyerekem.
A második nagyon sima volt, jó sokára is mentem be :lol: :lol:.
Ikreimet is simán szültem, szerencsére az én dokim sem volt olyan, h csak azért parázzunk mert ikrek. Ircsi! Ne aggódj, igaziból ha jól halad a dolog, akkor simán kibújnak egymás után. Ráadásul nekem ők mindketten fejvégűek voltak, és úgy a 30, héten lekártyázták a sorrendet is. :D Azért oxitocint bekötöttek jó nagy adagban, mert a méh úgy ki volt tágulva, h szükségesnek látták. Nekem fontosabb volt a normál szülés, így elfogadtam.
A 2010es ikreimnél dokit kellett váltanom, de bizony szempont volt, h ne piszkáljon csak azért mert ikerk, ne fektessen be, stb, csak ha indokolt. a szülés el is indult, de gyenge fájás tevékenység, rengeteg oxitocin után már indokolt volt a császár. Én már az előző ikreknél is úgy mentem neki, h ha lehet megszülöm, ha szükséges, legyen császár.
Sok ikres sztorit ismerek, meg egyes szülést is, mindennel együtt minden kismamát lebeszélnék arról, h kvázi a kényelemért válassza a császárt. Se neki, se a babának nem olyan tuti az.Is hiszek benne, h olyan rég óta így csinálják a nők, h jó ez így, én EDA-t sem akartam, leginkább csak azt, h hagyjanak békén, és segítsenek, ha kell. szerencsére a dokim nagyon bízott bennem, ő az ikreknél is úgy volt, h szerinte menni fog az!!!ez is számít, h mit vállal be az orvos. Persze jó, ha olyan a doki, aki már ismer, de ez nem mindig adott. Nem éreztem kudarcnak a császárt, de örülök, h volt szülés élményem is, azért az nagyobb katarzis, meg jobban rajtad múlik a dolog, én meg kis önálló vagyoklol: :lol:! szerintem egészséges lelkülettel kell nekiállni, és a legjobbat kihozni a helyzetből, és ha ez a császár, de így egészséges a gyerek, akkor minden OK.

claire
claire
 
 


Ircsi, miért számít ikerszülésnél, hogy valaki vékonyabb vagy keskenyebb a csípője?

Azt gondolnám, ikrek mindig kisebb súllyal, hosszal érkeznek egyenként (de össztömegük szép nagy, a végére biztos kicsit szét is nyomják a csípődet) - nem tudom jobban megfogalmazni :lol:

Nagyon érdekes lehet egy ikerszülés... Hogy melyikük jön előbb, hogy helyezkednek... a másik addig várakozik...türelmetlenkedik? :lol:


Második szülésnél én rábíztam magam a doki döntéseire - volt, hogy kicsit fura színe volt a magzatvíznek :oops: De mehetett ettől tovább a dolog. Amit tudtam, megtettem, a többi nem rajtam múlt :oops:

bekri
 
 


Dia!

Áronnak,
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok!

Huhh...most jutok a géphez. Anyósoméknál vltunk, ott tartottuk a fiúk Születésnapját. Semmi extra csak torta, de jó volt az idő, a kertben elszaladoztak a gyerekek.

A szülinapi ajándék: csúzda lesz. megrendeltem, csak el kell menni érte (itt helyben), közös ajándék mindenkitől, tesómék vettek még neki mesekönyvet meg logikai játékot. Majd állványt kell még csinálni acsúzdához, na meg ki kell sakkozni a helyét.


Évi nagyon szépen köszönöm a nevében, nagyon figyelmes vagy :)
Képet majd tezsek a blogba ha odajutok....

Folyt. Köv.

királylány
 
 


(és persze a férjednek is)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Dia: Boldog szuoinapot Aronnak!!!!

Kivancsi vagyok,h melyik babika szulinapjan fog Aronom kibujni :)

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Áronnak BOLDOG SZÜLINAPOT!

Ikerszülés: vannak bizonyos fekvések, ahogy nem igazán lehet őket megszülni, de amúgy már általában előbb lehet tudni, h ki jön előbb, lejjebb van, vagy csak az van fejjel, stb. Nekem az elsők mindketten fejfekvésűek voltak, mint két kis kifli, Eszter feje lejjebb volt. ez az egyik legjobb felállás, de ha az "A" iker fejjel van, akkor meg lehet szülni őket, mert a "B" jó eséllyel befordul, amikor a másik kibújt. Persze nem mindig, és van benne kockázat, ez az ideális eset.

Ami a méreteket illeti: nálunk : Eszter-Ádám páros: 3240gés 56cm- 3310gés 54 cm. Jonatán-Noémi páros: 3300g és 54 cm-2700g és 50 cm. És nem vagyunk történelmi eset, extra méret. Az ikrek, ha normál időre születnek, akkor a méreteik is normál méretek, csak gyakrabban koraszülöttek. Nem tudom, a csípőmet jobban vagy kevésbé nyomták szét, mint az egyes szülöttek, de a bordáimat kicsit kifeszegették :lol: . az összes szülésben kicsit szélesedtem :(persze lehet, h korral is jár, ellen próba nincs :D .

Mares! Hát a név-társát már lekéste :lol: !

Claire
claire
 
 


Áron, boldog szülinapokat még, sokat!

Claire, köszi a beszámolót! :D Keresztfiaimnak nem volt maradásuk, ők egy hónappal előbb jöttek, mindkettő 3 kiló alatt volt. Anyukájuk tök csinos, keskeny csípővel (most is).

Bordák: nekem is azok mentek szét nagyon, és a csípő is, még jobban. Hát, ez van :wink:

Most szaladás...

bekri
 
 


sziasztok

Na reggelünk gyorsan indult,8-ra mentünk dokihoz,a kullancs encephalitis 2.oltására. Mindjárt 2 éves statuszt is csinált,91 cm és 11400 gr. Csak kis sírás volt a doki láttán+a szuri miatt.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok!

Áronnak boldog szülinapot!

Mares: nem tudom nem mértem most vérnyomást. Dokinál viszont voltam, szerdán cukorterhelés és hormonokat néznek...

Látom a szülés téma sokakat megmozgatott :?

Kellemes, viharmentes hétfőt kívánok mindenkinek!
bettinyo
 
 


Claire: igen, lemaradtam :) sebaj :)

Bettinyo: remélem hamar segít rajtad a dokker!


Évi: húú.... Gergő akkor vasgyúró Tomihoz képest, nem csoda, hogy alig bírom el :))))

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Egy kis memoár,
Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Áronnak nagyon boldog szülinapot!
Kép

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Bekri
Csipőszélesség... következtetni lehet a medenceátmérőkre... Általában a szélesebb csípőjűeknél kevesebbszer fordul elő téraránytalanság, általában könnyebben kibújnak a babák...

Évi
Jó ez a memo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Elolvastam ismét a császármetszéses hivatalos protokollt...

"Megelőző császármetszés után alkalmazható epiduralis érzéstelenítés, mert használatával nem emelkedik a szövődmények kockázata"
http://www.kk.pte.hu/servlet/download?type=file&id=649

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Kép

Félidősek vagyunk :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Gratula a félidőhöz!!! De csini vagy!
Megy a focimeccs odabent?

Ircsi,igen,ebben ezt irja,remélem Pécsett is így gondolják :) lehet nem is kérném,nem tudom,de azért a lehetőség hiánya igencsak visszavetne...
Toxoplazmáról mit gondolsz,érdemes még vetetnem..? Elmaradt a 16.héten...Tomival neg.volt

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi
Hát talán.... ha már ott van a honlapjukon... :wink:
(a Pécsi Klinikai Központ honlapján van nagyon jól linkelhetően a protokoll... :wink: )


Toxoplazma
Ha téged megnyugtat, akkor vetessed le...

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Évi
Egyébként meg... tudod... "béna gyereknek az anyja rázza" :wink:
Hát nem ismersz anesztes doktort? Hogy ott ők mit szoktak? Hogy te mit szeretnél?

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: