Új privát üzeneted érkezett!

Dbea, a TGYÁS összesen 6 hónap, amiből 4 hetet kivehetsz előre szülési szabadság címén. De így a szülés után már csak 5 hónapig jár. Da javítson ki valaki, ha tévedek.

Hoppá, Mimi! Micsoda értékes információ!!!! A gesztenye semlegesíti a cukrot :D még nem is hallottam. Ezek szerint tényleg bütetlenül lehet nyomatni a tejszínhabos gesztenyét?

Anett, de izgi! Drukkolok :)
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Gratulálok a kislányokhoz, kisfiúkhoz mindenkinek.

MA voltam az Istenhegyin, hogy megcsináltatom az Aft hát nem csinálták meg mert kiderült, hogy nagyon elszámoltak valamit és nekem volt igazam abban, hogy nem szabadott volna levenni az integrált második vérvételét akkor. Na szép kidobtam 15000Ft-ot az ablakon. NA ott egyből megnézettek uh-n Hajdú doktornőnél. Hála istennek mindent rendben talált de azt mondták fussak egy kört ott ahol csinálták az integráltat számoltassam át és ha nem megy akkor 4-es tesztet kell csinálni.

De mostmár 100% hogy fiú a csöppöm. és pont a korának megfelelő.
Én is félek azért egy kislány után, hogy milyen lesz. Nekem is a lányos táborhoz húzott a szívem lány nevem meg is volt de fiú nincs, nem nagyon tetszik egy sem. De a férjem meg vágyott egy fiúra és miatta meg reméltem, hogy kisfiú. De biztos megfogom szokni a ficskámat is.

Olyan édes volt csuklott. meg fejen állt. Olyan jó volt látni.
beusmimi
 
 


Kata: húúú kezd Igazi kismami hasad lenni, az enyém is rohamosan nő.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára beusmimi 2009.03.12 18:52-kor.
beusmimi
 
 

 
 

Bocsi lányok, hogy kétszer ment el, de szaraxik a babanet.

JA és a képek.Azt elfelejtettem
Kép

Kép Itt azt mutatja nono.
beusmimi
 
 


Anetto: megy a drukk a tesódnak.
beusmimi
 
 


Anett!Ezer drukk a tesókádnak!!!!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Anettoo
Írtam PÜ_t!
Drukk a tesódnak!

Szépek a babácskák!
Pocakok meg kerekednek :lol: :lol: :lol: :lol:

Bim-bam
Én is trappistából szoktam a rántott sajtot csinálni.
Vendég
 


Beus!
Nagyon édi bébi!
Gratula hozzá!És ne félj azért a fiútól.Vagyunk itt páran gyakorlott fiús anyukák :lol:

Anett!Húha,de izgi!!
Az én lányom is akkor jött,mikor Egyiptomban nyaralt a doki :lol: :lol:
De nem is gond,így kevesebb pénzből megúsztuk :wink:

mimi12
 
 


Nóci :lol: :lol: Gyere gyakrabban!!

Beusmimi :lol: :lol: :lol: Gratula Neked is a kiskukishoz!!Tök jók a képek, a miénk is hasonló lett!!

Adri :lol: okés, majd jelentkezem holnap, remélem, jók az eredmények...

Rilla :lol: Neked is holnap lesz integrált eredmény, igaz??Húúú...

Bori :lol: nekem is mennem kell EKG-ra, de mivel a körzetihez, halogatom, nehogy elkapjak valamit! SOk a nyavalyás influs... :roll:

Anettoo :lol: :lol: Megadrukk a tesódnak, lehet, hogy már meg is szült...De izgi!!!

szorítsatok, holnap lesz integrált eredmény, ja meg AFp.... :roll:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Anetto
Nagyon nagy drukk a tesódnak!
Várunk majd a hírekkel!!
Mimi
Beszéltem Párommal és Ő azt mondta,hogy ha eddig kibírtuk akkor most még ezt a pár hónapot kibírjuk, mert ő fél ettől,hogy a doki engedélyezte a házaséletet.
Azt mondta,hogy a lánya sokkal többet ér neki meg én mint az ,hogy kb30 percig jól érezze magát.......majd megoldjuk másképp és az jó neki :D
Azt hiszem Én is így nyugodtabb vagyok!!
És jó ez így :D
Beusmimi
Nagyon szép a képen a kicsi fiad :D
Gratulálok hozzá :D

Kép
noki&potyi
 
 


A fütyikezelésről már én is mindent hallottam. Állítólag egyéves koráig nem szabad hozzányúlni... Lehet ez?? Na, de ezen még ráérünk aug.-ban töprengeni, igaz?? 8) :lol: 8) :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Noki :lol: :lol: nagyon jó hírek!!!
mi is vigyázunk nagyon, pedig nem mondta a doki.. A baba mindent megér..., nem?? :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Madaran, Rilla
Nagyon mennek részemről holnapra a drukkokKép

Kép
noki&potyi
 
 


Sziasztok Lányok!

Bosszantó ez a net!!Kezdhettem előről írni az egész levelet!!!Kiugrott mielőtt befejezhettem volna!Régebben még csináltam azt, hogy a wordbe írtam a levelet, és úgy másoltam ide be, de most sajnos nincs fenn a gépen, mert még nem raktuk az Officet!!!

Anetto: Én is köszönöm neked ezt az ügyes kis táblázatot!!Aranyos vagy!!

Gratulálok minden Kismamának, aki már tudja, hogy a pici babája kisfiú vagy kislány!Már én is nagyon szeretném valamely tábort erősíteni!!!Mi csak március végén fogunk menni UH-ra!!!Nekem mondjuk van egy megérzésem, hogy hova is fogunk tartozni, de majd ha már tudunk valamit, akkor majd elmondom:)

Anetto, Ádibaba, Nócika:Nincs kedvetek kismama tornára járni a Flórba?!?Nekem nagy kedvem lenne hozzá, és olyan jó lenne pár ismerős, fórumozó arc!!! :wink: És erre még munka után is el tudnék menni, mert 17 órától van!!!

Noki&potyi:Gratula az eredményekhez!!!Örülök, hogy minden rendben volt a genetikán!!

Kép
bener
 
 


Madaran! Ez saját véleményem....Natinak 8hónaposan csinálták meg a fütyijét,mert a sok hormon amivel 9hónapig tömtek engem,az kicsapódott Neki....így a kis gombos szondával segítettek rajta....hááát mit ne mondjak...áááá inkább semmit....
Szóval ezt inkább a gyerek orvos mondja meg,hogy szabad,vagy nem húzogatni....mert árthatunk is ezzel,ha le van nagyon tapadva(Natinak nagyon le volt sajna és csomós volt,amit kitisztítottak)!-és ha nem biztos a gyerekorvos a dolgában....gyerek kórház sebészeten kell megmutatni....
Holnapra megy a drukk!!!

Noki férjed nagyon kis empatikus!!! :wink:
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Húú, Kandi, azért az nem lehetett könnyű, remélem, ilyesmi nem lesz. Így van, majd a doki megmondja...

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Nócika:
Én nagyon szívesen segítek neked az ellátások terén!!Azt hiszem van egy kis tapasztalatom ezen a téren!!:)

Ha megszületik a Kicsi 168 naptári napon keresztül szülési szabadságra vagy terhességi gyermekágyi segélyre vagy jogosult!!Ugyanazt jelenti a két megnevezés!!Ez persze nem feltétlenül kell, hogy a születés napján kezdődjön!Ez kezdődhet a szülés várható időpontja előtti 28 naptól is!!Ekkor szólsz a dokinak és ő úgy írja ki a beteglapot!!De akkor onnan ketyeg a szülési szabadság!A lejárta után a GYED következik, a Kicsi két éves koráig!!Majd a három éves koráig a GYES!

Ha munkaviszonyod van, és TB. kifizető hely, akkor a szülési szabadságot, és a GYED-t ő folyósítja!És tőle kell megigényelni, az erre megfelelő nyomtatványok kitöltésével!

Ha a munkáltatódnál nem működik TB. kifizetőhely, akkor is ott kell megigényelned a GYED-t és a szülési szabadságot, és hivatalból továbbítja a székhelye szerint illetékes Egészségbiztosítási Pénztárhoz!Ők közlik le az Egészségbiztosítási pénztár felé, hogy mennyi keresettel rendelkezel, és ez alapján fogod az ellátást kapni!!

Az anyasági támogatást, ami egy egyszeri kifizetés és a családi pótlékot, majd a későbbiekben a GYES-t , a Magyar Államkincstártól kell megigényelni!

Most megyek!!De hétvégén jövök és leírom neked, ha gondolod, hogy hova mit kell kitöltened!!És ha kérdésed van nyugodtan írj!!Szívesen segítek!!

Kép
bener
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anettoo 2009.07.08 02:33-kor.

Lilypie Fourth Birthday tickersLilypie Third Birthday tickersLilypie Pregnancy tickers
anettoo
 
 


Sziasztok!

Anett:megy a drukk a tesódnak!!!Várjuka hiureket.

A babavilágban látott dokiról (akinél a beusmimi volt)inkább nem irnék semmit.Ma kellett viszzamennem akontrollra én hüly vissza is mentem.Ott kezdődőtt,hohy kb 3 perc volt az uh.Erre közölte,hogy menjek el genetikai vizsgálatra az alacsony afp miatt, montam neki,hogy de nem nézté ott a súlyomat és ugy tudom az is gond.Erre a doi azt mondta ez nem számit, ill azt mota,hogy a belek echogénebbek.közöltem vele,hogy tegnp voltam az istenheygyin és ot mindent rendben találtak(főleg,hogy ott több mint 15 percig nézétk a babát).
Szóval ngony felidegesitettek,felhivtam adokimat,hogy kikérjwm avéleményét ést azt mndta ne izguljak az a lényge,hogy az istenhegyin minden okés volt.
Azt már nem is mondtam a dokinak,hogy az első af-s vérévtelen csak 15+néhány napos voltam.

Kuki:nekem a gyerekdoki azt mondta,hogy húzogassam Márknak.De erről a kérdésről mindenhol mást lehet olvasni.

Tesó:én pont ma voltam a védőnőnél és arról beszélgettünk,hogy a tesóra álltalában akkor figyleek ha Márk alszik ill. ste.Persze gondolok rá meg minden csak most itt van Márk és Ő igényli a foglalkozást.
Azt a kérését,hogy tudom-e majd őt is őgy szeretni mint Márkot már több embernek feltettem és azt mondtak,hogy igen.

Beus.gratula akisfiúhoz és örülök,hogy minden rednben vele.
Vendég
 


Anetto!

Drukkolok ezerrel tesódnak holnapra!!Aztán gyere és mesélj majd nekünk, hogy mi újság van vele!!!
Fütyi témára visszatérve!És mit mond a doki, hogy miért van ez a Máténál?!?

Kép
bener
 
 


Sziasztok!

Bener: Köszi, de én Ádival sem jártam, most meg nehéz lenne megoldani. De azért majd megbeszélünk egy talit valamikor, ha jobb idő lesz.


Névválasztás: Szerintem nagyon nehéz, hogy minden stimmeljen. Ne legyen rokonnak, ismerősnek, passzoljon a vezetéknévhez.
Ezek nálunk mind bejöttek így lett Ádám, az már a sok variálás után nem érdekelt hogy dec. 24-én a névnapja.
Az apjának márc.7. szülinap és névnap és felnőtt. :D


Kuki: Ádinak alig lehet hátrahúzni. Pedig mi mindig próbáltuk. Most nézte a doki, és azt mondta minden ok. Majd 2 évesen.


Baba mozgás: Hát nem is tudom én ahhoz képest hogy második alig érzem. Néha már parázok hogy valami baj van. Ezért is várom már az uh-ot.

Képzeljétek tegnap vettünk Ádinak bilit. Szerintem kicsi, úgyhogy majd veszek másikat. nem is gondoltam volna, hogy egy bili lehet kicsi. Annyi féle van, hogy alig tudtam választani. Még nem produkált bele, de imád ráülni.

Kép

Kép
ádibaba
 
 


Jó reggelt!

Sissi
Akkor neked nem jött be a doktor :cry:

Fütyi
Megkérdeztem a páromat, ő úgy tudja, hogy egy éves kor alatt nem szabad bántani. Utána is csak nagyon óvatosan. (gyereksebészeten sok kukit operálnak :wink: )

ÉS... eldőlt... Villőnk lesz :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Vendég
 


Ádibaba,
én Pöttyöt 16+1 hetesen éreztem először, úgy, hogy talán ő volt az. Igazán tuti a 17. hét környékén lett. Ha mellső fali a lepény (tudod, hogy hol van?) akkor még lehet, hogy később fogod.
Valaki írta, hogy a 2. gyerekét már 16, a 3-at csak 18 hetesen érezte a lepény miatt.

Ágota,
nem emlékszem: most csak névben sikerült megegyeznetek, vagy az már megvolt, csak kiderült, hogy fiú vagy lány?

Nekem már csak 5 nap!!! :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Anett!**Megy a drukk továbbra is!Vigyél Neki szőlő cukrot....sokat és citromot!!!

Sissi!**Te szegény,jól kiidegeltek Téged is...Én már előre félek!

Kuki téma ismét! ****Inkább orvos mondjon rá áment,mert Nekem anyosom kioktatott,hogy nem szabad 2évig hozzá nyúlni....szegény Nati extrém eset volt(miattam) ,de lehet torzult volna Neki a csomók miatt!Úgy képzeljétek el.....minta csirke nyak,ami tele van mirigyekkel a bőr alatt és deformált kissé a kitüremkedések miatt....
Ezért mondom....2 egyforma fütyi nincs...és sokszor a körzeti dokik félnek tőle,halogatják...inkább egy séta a sebészhez....megbeszélésre!
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Kuki témában nem nagyon vagyok otthon a párom nővérének a kisfiának a kukiját kétéves kora után tépték fel vagy mit csináltak vele mert nagyon le volt tapadva. Viszont Bátyámnak van két fia is azok állandóan nyúzták kiskorukban a sajátjukat és nekeik semmi baj vele. Szóval lehet, hogy a gyerekek maguknak csinálják akkor kevésbé tapad le. Fokozotosan nyúzzák az lehet jó. NA mindegy majd elválik remélem majd a tapasztalt anyucik segítenek majd nekünk ilyen dolgokban ha már ott leszünk. :D

Ma péntek 13.-a nekem szerencsés nap ugyanis Jázmin ezen a napon született. Vannak akik kisem mozdulnak annyira babonások. Ti hisztek az ilyenekben?

Én a kistesót már érzem jó ideje, de mostanában már nagyon erősen. Hát ez olyan jó. Nem is csodálkozom, hogy ennyire érzem amit művelt tegnap is az uh-n

Anett: mára is megy a druukk a tesódnak.

Kép[/
[url=http://www.noivonal.hu/]Kép

Kép
beusmimi
 
 


Sziasztok!

Juj ANdi!!Szegény Nati!!De még jó,hogy ilyen kicsin megcsinálták neki.ÉN azon vagyok kiakadva,mikor 2-3éves kor után csinálják meg.
AMúgy én is miodenütt azt olvasom,hogy 1-2éves korig nem szabad huzigálni.
Viszont van az ex védőnőnk akinek 2fia van,meg van 3fiugyerekes ismerős.A védőnő is azt mondta,igen ez a szakmai hozzá állás,hogy hagyni kell.DE!!! Ő kb 6hetes koruktól óvatosan huzigálta,de nem erőltetve,csak míg a bőr engedi,meg van valami vékony hártya is.Szóval míg az engedi csak addig szabad húzni,és állítólag 3-4hét után,tökéletesen működik :lol:
Van egy rokonunk akinek szeptemberi a kisfia.Ezt neki is mondtam,ő is rákérdezett a dokijuktól és a védőnőjüktől,és ők is neki azt mondták,hogy huzigálja csak,de óvatosan!!Neki most 6hós a fia,és neki is teljesen vissza lehet húzni,semmi letapadás semmi gond.
Viszont a szűkület az más.AZt ne erőltessük mi anyukák,mert ott kárt okozhatunk,de nagyot!!
De tényleg tényleg ahány szaki annyi vélemény.
Én mondjuk arra lennék kíváncsi,nagyanyáink ezt hogy oldották meg?? :lol:

Ági!
Villő??? AZ nagyon szép név!!
Nekünk egyenlőre a Hajnalka a nyerő.De még nagyon képlékeny a dolog.
A párom jött a Titanillával is.Mondtam,tök jó,mire a Szabi megtanulná a húgi nevét,addigra suliba menne :lol:

Sissi!
Ne törödj azzal a dokival!!Én úgy gondolom,hogy a Hajdú doktornő olyan szaktekintély,hogy inkább az ő véleményére hallgass!Mellesleg meg az alacsony AFP-t meg szokták ismételtetni,és nem gentikáta szalajsztani az embert.
ÁÁÁ én az ilyenektől úgy ki tudok akadni...

Banner!
Bár ok a Szabi 3éves,és azóta sok minden változott.
De nekem úgy rémlik,akkor a szülési szabi 6hét volt.a T-gyás meg 6hónap?
Meg talán itt írta valaki??Azt hiszem megváltoztt az is,hogy a melóhely kifizető hely legyen.Vagyis már nem lehet az,talán?
De szerintem mire mi szülünk,addigra még 100x változtatnak a dolgokon :roll:

mimi12
 
 


Juj, csajok, tegnap este olyan nagy dolog történt!
Pont a hasamon volt a párom a keze, amikor a picurkánk egy hatalmasat rúgott/boxolt! :) Úgy örültem, hogy végre egyértelműen jelzett, ráadásul úgy, hogy apa is érezte! Ő is úgy örült neki! :)
Szóval most már megint egy új szakaszba értem, amikor már nem csak tudok a bébikéről, de érzem is! Általában d.u. 3 és 4 között mozgolódik legjobban, és este 7 és 8 között. Csak tartsa meg ezt a jó szokását akkora is, amikor már a világon lesz! :)

bener, köszi a hasznos infókat! Reméljük, hogy nem nagyon fog változni! Amit mimi ír, az engem is érdekel, hogy valami változott a munkahelyi kifizetőhellyel kapcsolatban is - ez minket hogy érint?

beusmimi, én nem vagyok babonás, nem érdekel, hogy péntek 13. van!

Anett: megy a hajrá a tesódnak! Aztán értesíts minket a fejleményekről! :wink:

Kép

Kép
hmbori
 
 


Sziasztok!

Ma végre olyan jót aludtam már hosszú idő óta, hogy csak na!

Mimi! No para a te neved tuti nem fogom elfelejteni, ha netán mégis akkor az enyémről is el kell felejtkezzek! Szal remélem amnéziát csak nem kapok! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Linácska! nem nem emlékszel rosszul, de valahogy Én képtelen vagyok minden földi jót megtiltani magamtól! Egyébként megláttam a multkor a zöldségesnél az epret és olyan gyönyörű vörös volt, hogy vettem magamnak 15dkg! Megmostam és megettem cukorral! Utána megmértem és totál bennt voltam a határértékben! Pedig kristálycukorral ettem! Na ezt megmagyarázhatja valaki! És másnap mentem a diabetologiára és mondtam a doknömnek, hogy akkor hogy is van ez?? Aszongya nem érti! Na ha Ő nem érti akkor én hogy érteném??

Te Mimi! Te most ugracc a gesztenyével?? Vagy ez komoly???

Anetto! Igaz tegnap írtad a tesodnál a 10 perceseket! Mi ujsi vele?? Hol tart mostanában??? Ha még nem született meg a pici akkor nagyon szoritok neki, de remélem ennyi idő után azért már boldog anyuka!!!!!!!!!!!!!!!! :D

Beusmimi! Gratulálok a kisfiadhoz! És örülök, hogy minden rendben van!!!!!!!!!!!!!!

Madaran! Igyekszem gyakrabban jönni, mert különben is pláne igy a nevekkel hadilábon elég nehéz visszaolvasni és mindenre reagálni naon nehéz!!!!

Bener! Én szívesen benevezek veled egy kismami tornára! Te már utánajártál, hogy hogy mükszik?? Mettől meddig van?? Mert ha ugy van ahogy nekem sajna nincs buszom akkor necces, mert mivel nekem nincs jogsim csak apának ezért nekem körbe kell utazzam érte fél pestet! A baj, hogy én már rég akartam volna menni, de ittt nálunk Monoron nincs! Csak kismama uszás! Mondjuk az se rossz! És ez egyébként tudod, hogy ennek mi az anyagi vonzata??
Köszönöm, ha segitesz ebben a fránya ellátásos témában! Mondjuk nem bánom, ha elöre mindent meg tudnék csinálni, hogy apának csak be kelljen adnia a papirokat! Nagy segitség lenne! Köszönöm! Akkor végül is most semmi dolgom csak max beszerezhetem a papirokat ugye???

Én a kukitémában nem sokat tudok hozzátenni csak azt, hogy nálunk a családban csak fiúk születtek! És én azt hallottam meg anyu csecsemös növérke volt annó és Ő nekik ugy tanitották, hogy már az első fürcsinél fel kell huzni a bört, hogy a késöbbiekben elkerülhető legyen a mütét! És ez a mi családunkban bevált! Szal, ha kisfiam lesz valoszinű, hogy ezt fogom én is követni és nem, azt hogy ne nyuljunk hozzá! Szerintem lehet anyú ezt régen tanulta, de a fütyik nem változnak! Csak a modszerek! Minthogy az egyik védőnő a sogornöm első babájánál azt mondta szigoruan 3 óránként kaja mig a másodknál meg hadjuk a gyereket aludni nem kell felkelteni! Na ezt 1 és ugyanazon védőnő volt közel 6 év külömbséggel!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok!

Nekem is megjöttek az eredményeim!
AFP 33.5 ng/ml
MoM1 0.93
Hepatitis B vírus surface Ag kimutatása ELISA (Biomerieux) NEGATÍV
Integrált teszt:
A vizsgált markerek eredménye:
MS-AFP szint 28.30 iu/mL 1.21 MoM
uE3 szint 3.10 nmol/L 1.13 MoM
szabad ßhCG szint 6.60 Ng/mL 0.53 MoM
Inhibin-A szint 141.80 Pg/mL 1.03 MoM
Tarkóredő vastagsága 1.30 mm 0.88 MoM
PAPP-A szint 1310.0 miu/L 0.78 MoM
A szűrővizsgálat erdménye: NEGATÍV
Kockázat a Down-kór előfordulására: kevesebb mint 1:50 000
Kockázat a 18-as triszómia (Edwards-kór) előfordulására: kevesebb mint 1:50 000


Azt mondták hogy ez a lehető legjobb eredmény, mármint hogy kevesebb mint 1:50 000.
Most már én is nyugodt lehetek, annyira azért nem is voltam beparázva az eredmények miatt.

Beusmimi: szerintem a péntek 13. nem attól függ hogy ki mennyire babonás hanem attól hogy hogyan fogjuk fel ezt a napot. Ha valaki már reggel eldönti hogy nekem ma azért is jól fog menni minden szerintem akkor nem történik semmi negatív dolog. Viszont ha már reggel úgy kelünk ki az ágyból hogy hú péntek 13. van és mindenben balszerencsék lesz akkor az úgy is fog történni.

Anett tesójának megy a nagy drukk!

Kép
Vendég
 


Szia Piroska! Negem is pont ugyanez lett az integrált tezst eredményem! Az AFP még nem tudom! Majd telefonál a védőnő!
Egyébként a 13.-ával kapcsolatban meg teljesen egyetértek veled! Mindig ugy alakul a napod sezrintem ahogy Te szeretnéd!!!!!!!!!!!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika: képzeld nekem is úgy volt hogy majd telefonál a védőnő az AFP eredmény miatt. Hozzáteszem a múlthéten kellett volna meglennie, akkor beszéltem is a védőnővel és azt mondta hogy még nincs meg.
Ma meg kiderűlt hogy már a múlthéten megvolt az eredmény csak nem a védőnőnek ment hanem a terhetanácsadásra ahová az Integráltam eredménye is.
Remélem felétek nem így zajlanak a dolgok!

Kép
Vendég
 


Piroska! Nálunk nincs külön genetikai tanácsadás, hanem nálunk van egy nőgyogyászat azt azzal le is van rendezve! Az integrált tesztet én a bajcsyban csináltattam! Neked nem ment erről egy emil a sajtbanktól?? Nekem igen és onnan tudtam meg elöször, hogy jó lett az eredményem! Hál istennek mondjuk nálunk nincs a családban senkinek semilyen szervi se más betegsége szal reménykedem, hogy nmem én leszek az aki ezt elkezdi! De ááááá Tuti nem! Max annyira lesz lökött a gyerekem mint az anyja meg az apja! Bár az már rég rossz!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Nócika,
lehet, hogy te is úgy jársz, ahogy én, nekem úgy néz ki, terhesség alatt rendeződik a cukrom. A 6 hetes vérvételen 75g lötyivel 9,9 volt a terhelt, 12 hetesen ugyanez 6,9. Kajától mindig jó, de be is tartom az előírásokat, főleg reggel, mert állítólag reggel az egész éjszakai "éhezés" után reagál rosszabbul a szervezet.
De a 3 óránkénti kajálást azt mindig betartom, graham kenyeret eszem, cukor helyett fruktózt, durum tésztát, szóval az ilyen alapvető dolgokat. De ma megyek a tesóm szülinapjára, és igenis fogok sütit enni, de ez a kivétel.
Megkérdeztem, mi a reális veszélye ennek a cukordolognak. Elvileg kettő: Mivel a magzatnak van inzulinháztartása, ha néha felmegy, az nem gond, mert ő azt lerendezi, az ővé még jól működik :lol: Viszont ha folyamatosan magas, és ehhez szokik hozzá, akkor abban a pillanatban ahogy megszületik, nagyon leeshet neki a vércukorszintje, hisz nincs utánpótlás, és ez okozhat gondot, azért is nézik rögtön neki születés után.
A másik, hogy a méhlepény hamarabb öregszik, kevés tápanyaghoz jut a végén a baba, és koraszülést eredményezhet.

Anetto,
drukk a tesódnak. Nem babázik még???

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


[quote="nócika"]M írta:nócikaax annyira lesz lökött a gyerekem mint az anyja meg az apja! Bár az már rég rossz!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Egészséges önkritika... :?: :lol: :lol: :lol:
Ez aranyos! :lol:

Kép

Kép
hmbori
 
 


Megyek kókuszgolyót gyártani. A gyerekem ezt kívánta, én meg megígértem, hogy ha ügyes lesz a fülészeten, akkor kap. Remélem ügyes lesz, ha már így előre meggyártom.

Képzeljétek, volt tegnap szülői, és jól megszívtuk. A díjak úgy lesznek, hogy a nagyoknak egy, és a kicsiknek 4000 Ft-tal több. DEEE, nem a 3 éves kor lesz a határ, mint eddig, hanem a szobatisztaság :lol: Valamit ki kell találni szeptemberig, így is már olyan ciki, hogy a 2-2,5 éveseket, meg az én több mint 3 éves lányomat pelenkázzák.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska! Alapjáraton véve én is betartom amennyire tudom! Nem mondom, hogy nem szoktam vétkezni, mert akkor hazudnékl! DE amikor megyek ezekre a fránya vérvételekre akkor azok mindig jók! Bár nekem mindig kajoval nézték és nem azzal a glukozos borzasztó löttyel! Azzal csak 1x nézték ami nem most volt, hanem a terhességem elött! És ugy volt a 120 perces 9,2! Szal majd hétfön megyek a kombira ahol ugyanis visszanézik egy az egybe a 3 hónapot átlagba! Az előzőt karácsony után csinálták december 31.-én! Na ha az jó lett akkor bizom, hogy most se lesz rossz! Bár azért egy egészséges félsz van bennem! Neked sem kell inzulin ugye????
A kokusz golyot is szeretem! Küldesz??

Hmbori! Ez a való igazság! De a legnagyobb baj, ha a gyerekem még az én anyámékból is kap! Na Ők még a mai 50 évet betőltötték, de még mindig olyanok mint két tízenéves! De ez nem baj! Hisz én is és a tesom is felnöttünk! Mondjuk meg is van az eredménye! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Sziasztok !

Piroska
Gratulálok a csúcs eredményhez !!! :D

Nekem is most telefonáltak az Istenhegyi útról az Integrált eredmény miatt....NEGATÍV lett és jók az értékek.
Viszont az AFP-m nagyon car lett....2,35 Mom. :? :shock:
2,5 Mom-tól van a határeset, így javasolták az ultrahangot, de ugye genetikai ultrahang ígyis-úgyis van a 18-20. hét között.

Lett még valakinek ilyen magas AFP eredménye ?????

Kép
Kép
rilla_
 
 


Rilla,
miért szar az AFP, ha határon belül van???? És mit jelent, ha magas??? Az mire utal.

Nócika,
nem, nem kell inzulin, és remélem ki is birom így a végéig, mert azt nagyon nem szeretném. Inkább tényleg betartok mindent. Süti nélkül kibírom még azt a 21 hetet. Amúgy most már nekem is kajával nézték, két szelet Graham kenyeret ettem, és 4,6 lett.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Csajok,én csak ülök itt és olvasok.Annyira álmos vagyok,hogy az elmondhatatlan.
Rilla!
Neked spontán baba,vagy lombikos?
Mert itt mintha szóba jött volna,hogy a lombik is pl befolyásolhatja a dolgokat.
Ha spontán,akkor meg tul képp ki a biztos abban,mikor volt peteérése?Mert én nem figyeltem az enyémet :lol:
Szóval ezektől is függhet az eredmény.
Amúgy meg határon belül van,úgyhogy ne aggodj emiatt.Lehet pár nappal idősebb a babád,mint papírilag kéne,nem?
AZ AFP amúgy is egy megbízhatatlan car vizsgálat,csak sajnos kötelező.
AZ ultrahang sokkal többet ér!!

Nócika!El ne hidd már,hogy a gesztenye semlegesíti a cukrot :lol: :lol:
Csak néha kell bűnözni mindenkinek.Még nektek is,akiknek amúgy figyelni kell.
Én úgy gondolom,ha néha nem bűnöznétek,akkor begolyóznátok. :wink:

Piroska!
Azta,kilógsz a sorból te is a szuper eredménnyel.Mármint az AFP vel :lol: :lol:
Gratulálok,tényleg szuper a lehető leg jobb eredmény! :lol:

mimi12
 
 


Sziasztok Lányok.

Linácska: a magas Afp szint nyitott gerincre utalhat, ezt tegnap mondták az istenhegyin de pont előttem volt egy csajszi akinek magasabb volt picivel de uh-n nem látszott semmi.

Nekem újra leveszik az integrált második vérvételét mert mint kiderült csupán két héttel számolták el magukat, mert rosszul volt a uh-ra a dátum ráírva. Ezért lett minden eredményem kevesebb. De megyek kedden és már csütörtökön meg is lesz az eredmény. Nagyon remélem, hogy jók lesznek az értékek. Mondta a pasi, hogy örüljek mert még így is negatív az érték, de, hogy megnyugodjak inkább leveszik megint. De legalább korrektek voltak és felajánlották, hogy megcsinálják ismét és nem kelle érte fizetnem.

Üdv
Bea
beusmimi
 
 


Linácska! Én vérvétel elött egy zsömit szoktam enni mindenféle földi jóval megrakva! És igy szokott 5,5 körül lenni! A zsömi 30g ch-t tartalmaz és gondolom neked is annyit kell enni regelire is és vacsira is ebédre 60g ch-t és tízóraira és uzsira meg 25g ch-t! Neked is igy kell tartnai a dolgokat?? Vagy neked máshogy van beállitva??

Gesztenye! De hogy hittm el!! :lol: :lol: :lol: :lol: Na azért ennyire nem vok lökött! Pedig most, hogy igy mondod lehetne és akkor éjjel nappal falnám! :lol: :lol: :lol: :lol: Na ja! Most gondolj bele, ha nem bünöznék! Csoki meg nasi nélkül már rég megpusztultam volna! :lol:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Linacska
Jól írta Beusmimi, hogy a mags AFP nyitott gerincre utalhat, de remélem, hogy nálunk ilyenről szó sincs !!

Mimi
Nekem lombik babám van !
Miben befolyásolja a lombik az AFP-t ??

Kép
Kép
rilla_
 
 


Sziasztok!
Hú csajok annyit irtatok,hogy alig tudom olvasni ..már az elejét el is felejtettem :oops:

Anett megy a drukk ezerrel és problémamentes szülést kívánok de már lehet,hogy ezzel elkéstem :lol:

Rilla a magas afp tényleg a nyitott gerincre utalnak DE a tied nem magas.Nyugodj meg nem lesz semmi gáz :P

Piroska szupik az eredmények :lol:

Én a gesztenyepürét nem szeressem :? piszok vállógatós vagyok :?

Tegnap este elmenntem szoliba ..hát piszok jó esettKicsit féltem tölle de a dokit felhívtam és megnyugtattott.hogy nyugottan járhatok ésszel :lol:

Ma meg elmentem az ovodába :o kicsit körülnézetm beszélgettem a dadusokkal meg ilyenek :P mindjárt itt a május eleje :P
Ma vacsira tojásos velőt ütök apának össze..imádja Noli még nem evett remélem be jön neki :P
Ma este ha apa korábban jön haza elmegyek az Árkádba körülnézni gatyó ügyben hátha kapok :lol:

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Nócika,
én kevesebbet eszek. 20, 30, 50, 20, 30, 15. Elvileg így van beállítva. Az utolsó 15 van, hogy kimarad, viszont vacsira eszem a 30 helyett 40-et. Az ebédet nem szoktam számolni, de legtöbbször az sincs meg 50.
Én terhelés előtt csak 20-at eszem.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Bim-Bam! Hogy lehet nem szeretni a gesztenyepürét?????? Jaj pedig nem is tudja a te gyomrod, hogy mit hagy ki! :o :o :o :shock: :shock: :shock: :shock: :roll: :wink:
Milyen gatyot nézel az árkádban?? Nekem is kéne vennem egy jó kis kismami kagyot, de valahogy 10ezerért nem akarok venni! DE ha látsz olcsobban akkor szolj és én is körbenézek!

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Bim-Bam!Este ott vagyok nálatok és ha Noli nem eszi meg,akkor eszek helyette.....imádom....jó kis koleszterin bomba!


Fogászatot mindegyikötök elintézte már?Meddig kell elintézni?Én pont mielőtt terhes lettem,fejeztem be a szokásos körutakat...fél évente szoktam járni...maszek...muszáj mennem most ismét?
kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Tegnap le akkartam irni de elfelejtettem. :wink:
Irtátok a 3-4 gyereket..meg a 40 -es kort.Én mindig csodáltam azokat a nőket akik be mernek vállalni 2-nél több babát .Erre születni kell :lol: ,én nem tudom,hogy sajnos vagy nem de nem ebbe a csoportba tartozok :? Ne értsetek félre IMÁdOM a fiamat meg a kis Prüntyit minden gondolatom az ővék meg minden de én itt a 2-nál ezer°% ,hogy megállok.
Nincs bennem annyi +,hogy még be mernék vállalni a 3.at.
Vagyis nekem ez kevés..nem úgy értem,hogy tök jó meg minden csak nekem kell egy kis elismerés meg megbecsülés siker az élet más területén is De azért mondom ,hogy Becsülöm azokat a nőket akkik erre képesek ez belőllem hiányzik :cry:

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 


Kandy! Én a fogászaton túl vagyok! Azaz részben! Mert sajna van egy huzásra váro fogam amit szeretnék eltolni a szülés utánra! Nekem sajna penicilint kell bevenni minden huzás elött és azért! Egyébként én is maszekhoz járok! Nekem már benne is van a kiskönyvemben, hogy megjelentem! Egyébként én már a 8. héten lezongoráztam! :wink:

Kép

Kép

Kép
nócika
 
 


Kandi,
én még nem voltam fogászaton. Valamikor elmegyek. A lényeg, hogy írjon a kiskönyvedbe valamit.

Bim-bam,
most olvastam, hogy csak holnap az Óbudai C&A-ban mindenre 20% kedvezmény van. Ott szoktak lenni kismama cuccok viszonylag jó áron. Mi mondjuk majd Szegedre szaladunk el, az mégiscsak közelebb van, mint Óbuda. Bár Ferihegy sincs messze.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska csak az Óbudaiba?Az Árkádba is a C&A és a H&M akkarom megnézni.

Csilla

Kép
Kép
bim-bam
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?