Új privát üzeneted érkezett!

Kistestvér???? Gondolod örökbe is így örülne neki? :lol:

Hú nálunk akkora eső volt, hogy igazi árvíz volt az úton ahol alacsonyabb. a parkoló autóknak az ajtajáig ért a víz. Nagyon félelmetes volt látni.
Vendég
 


megkönnyebültem. :lol:
Vendég
 


örökbe, hihi. :)

Kép
ági_bp
 
 

 
 

most hirtelen több helyről is hallottam, hogy 4-5 év korkülönbséggel nem tudtak már együtt játszani a gyerkők :roll:

Kép
ági_bp
 
 


Egyébként nem fura hogy már ennyire akaratuk van? nem a hisztire gondolok, hanem hogy vágynak a játszótérre, meg olyan dolgok után, amit nem látnak de már emlékeznek. Hangi is szokta mondani, "mennye hinta" meg ha ott vagyunk is, nem abba ül amit én szeretnék, diktál.
Vendég
 


Ági akkor ez azt jelenti, hogy ma este sürgős programod van? :lol: :oops:
Vendég
 


Egyébként tényleg jobb a kis korkülönbség nekik. Mi meg majd valahogy átvészeljük.
Vendég
 


Áfi, eltűntél, drukkolhatunk? :lol:
Vendég
 


Áfi= Ági :oops:
Vendég
 


itt vagyok. :lol: :lol: te olyan vicces vagy.

Kép
ági_bp
 
 


Én is pötyögök, apa meg ment aludni, mielőtt lerágnád a 10 körmödet :wink:

Kép
ági_bp
 
 


Sziasztok
elaludt jöhetek
mia2007
 
 


ahogy olvastam mindenkinek lesz kistesója :D :D
mia2007
 
 


Ági, már irigykedtem. Nálunk még mindig -Eb van. :twisted:
Vendég
 


Nem is tudom, amúgy biztos van előnye/hátránya a kis és nagy korkülönbségnek is. Nálam a nagyobban pont az tetszene, hogyha két gyerkőcünk lesz "csak", akkor nem akarok olyan hamar túlleni mindkettőn, érted? Most még olyan jó a tudat, hogy még előttem egy pocakosság és egy kis bébi. :D Biztos majd vele is így elrepül...
Néha arra gondolok most lesznek ketten aztán jópár év múlva még egy harmadik :wink: egyébként Apa ma pont erre utalt, HA megtehetnénk anyagilag :?

Kép
ági_bp
 
 


Ha csak magamra és az érzésemre hagyatkoznék, én is várnék 5 évet. Amiért Te is, mert akkor megint kicsit újdonság lenne egy baba. Most félek hogy kicsit hogy taposómalom lesz (ha lesz) de sajna sok mindent mérlegre kell tenni. Igen az anyagiakat is, a koromat, meg hogy nem lehet tudni mikor sikerül... nem sorolom tudjátok.
Vendég
 


Én mindig úgy voltam,nem szeretnék nagy korkülönbséget,a nővérem és én köztem másfél év van,és nagyon jó tesók vagyunk.
Mi 2-3 évet tervezünk köztük,de az már majdnem itt van.
mia2007
 
 


Hajni, abszolút értem amit írsz. Én azt mondtam Tominak, ha nyernénk a lottón, akkor első dolgom, hogy mivel nem kellene munkahely, ezért a kistesótervbe azt abszolút nem kellene belekalkulálni, s egyből könnyebb volna. :roll:

Kép
ági_bp
 
 


Mia, igen. A 2 éves korkülönbség mindjárt itt van. Hihetetlen, nem? Most lett pozitív a tesztem!!!! (Zitával) :lol: :lol:

Kép
ági_bp
 
 


Azért abban sem vagyok biztos hogy nagy korkülönbséggel nem lehetnek jó testvérek. Én azt is imádnám ha anyáskodna meg babausgatná és nem kellenne folyton igazságot tenni köztük, éppen ki játszhat azzal a játékkal. De a munka tényleg nagyban beleszól.
Vendég
 


Lányok, elköszönök, Jó éjt! Etus kár, hogy nem ért ide :(

Kép
ági_bp
 
 


Hogy fogom birni a 2 gyereket,mindenből dupla,vagy tripla,egyformán tudjak mindegyikkel foglalkozni,én ezen is sokat rágodok,Emma elveszi az egész napomat,és mellé egy kisbaba.
mia2007
 
 


Jó éjt! Akkor megyek én is, holnap is rengeteg dolgom lesz.
Vendég
 


Persze, én sem hiszem, hogy attól nem jó testvérek mert nagy a korkülönbség! Csak ezt az együttjátszást hallottam most több embertől. Ill barinőméknél is 5 év van közte és huga között, és azt mondta gyerekként nem volt túl jó.

Kép
ági_bp
 
 


Az én bátyám másfél évvel idősebb és elmondhatom hogy bántalmazott gyerek voltam. Engem nagyon sokszor megvert. Persze mindig én kötözködtem, aztán mentem árulkodni, ha megvert. Ilyen kis béka voltam. :lol: :lol:
Vendég
 


Utoljára és véglegesen jó éjt!
Vendég
 


Ugy igyekeztem a kis dolgaimmal, hat aztan megis milyen keso van mire vegeztem... :( Na majd talan holnap! Nem adom fel! :)
Majd holnap reagalok is, most mindjart meghalok, olyan almos vagyok, megyek alukalni...

Agi: csak a TE kedvedert kiraktam ugyanugy is a blogot mint regen volt... :) Csak nem meg szoktad nezni?!? 8) :lol:

Jo ejt!!!!!!!

zetus8
 
 


Sziasztok!Éjszakai baglyok!!!

Én pedig a korán kelőek közé tartozom :lol:

Kistesó:Én is tapasztalati szinten úgy gondolom a 2-3év korkülönbség az ideális!Mi 4-en vagyunk tesók(anyu második házasságából van 2 öcsém)a nővérem 2évvel idősebb-vele igazi tesók vagyunk minden értelemben.a 2 öcsém 8 és 17 évvel fiatalabb.A nagyobbikka még úgyahogy de a kisebbikkel már nem olyan igazi testvéri a kapcsolat.Na nem azért mert nem szeretem őket,hanem mert nem is lakok otthon,teljesen más az életünk-érdeklődésünk stb........
Szerintem is nekünk nehéz majd a dolgokat átvészelni nekik sokkal jobb lesz így!
Már én is gondolkodtam és beszéltünk róla a párommal hogyan is fogom a szeretetemet-figyelmemet megosztani.Valahogy nekem Lotti az egész és nem szeretném ha nem így lenne....

Ez a szemészet dolog már engem is felcsigázott-lehet nekem is el kellenne vinnem?De én nem látok semmi gyanúsat!

Ja és a gondoskodás,vigyázgatás a 2 testvér között:Hát igen ez anyai szemmel nagyon szuper és sok segítség,de azért a testvéri szemmel nem mindig :wink: Voltak olyan esetek amikor ugye én már nagylány voltam :lol: és nem a tesómmal akartam játszótérezni hanem a barátnőimmel pletyizni.De azért anyu megkért,hogy játszak vele,vagy suli után menjek érte az oviba és akkor nem mindig tetszett mert én már másra vágytam volna! Na ezt kiveséztem :lol: :lol:

Kaptunk mi is ilyen tricikli szerüséget..azóta abba kell fel-le tologatni.Ami egy idő után kicsit unalamas számomra-de ő imádja!

KépKép
vicuska
 
 


Jó reggelt

Ági
Az etetőszéket még nem vittük vissza,elöszőr az volt a gond nem találatam a blokkot,de már megvan,tervezzük,ha van fejlemény ugyis leírom,

Jön hozzám ma a védönő,fél 10 fele.

Van a lakástól kb 2percre egy lerobbant játszótér,észrevettük,hogy elkezdték felújittani nagyon örülök neki,nem kell fél órát sétálni a másikhoz.
mia2007
 
 


Kép
Emma és Anya
mia2007
 
 


Szia Évi!

Tök jó, hogy tettél fel közös képet! Emma igazi csajos csaj :wink: és Te is nagyon helyes vagy! Milyen plusz kilókat emlegettél? :lol:

Rozi tegnap minta gyereket játszott, szóval megmutatta, hogy tud ilyen is lenni. Mostantól ez az etalon :lol: Pedig fel voltam készülve a legrosszabbakra, mert be voltunk zárva egész nap!

Évi, látszik az Eu játszótér átalakítás kezd működni nálatok! Hurrá! Állítólag év végére az összes játszót eukompatibilissé kell tenni, különben jön az úthenger!

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Örülök, hogy Vikó szemével minden rendben. Fogalmam sincs Rozi szemét, hogy vizsgálná meg a doki. Ahogy írjátok, hogy Hanga is milyen jó kislány szokott lenni, meg a többiek is, az az érzésem, hogy Rozi talán hisztisebb még a többieknél is! Az 1 éves orvosi vizsgálatot végig küzdötte. Üvöltött, kitépte a mérőszalagot az orvos kezéből, nem hagyta, hogy lefektessem stb. stb......... Apa kint várt minket és amikor meglátott, röhögött, hogy milyen megtépázott állapotba jöttem ki :twisted: Rozi ekkor már persze röhögött, semmi baja nem volt!

Mary, nekem is azt mondta az orvos, hogy a meningitist elég beadni majd télen, mert a tél végén szokott jelentkezni ez a betegség. Egyenlőre kiváltottam és betettem a hűtőbe, majd számolgatni kell, mert jön a 15-18 hós oltás is!

Ti, hogy áltok a15 hós oltással?

Hangával mi lehet? Érdekes, hogy egyszer jó a széklete , utána meg nem! Ha bacit nem tenyésztettek ki akkor, lehet, hogy a foga miatt?

Bea

Kép[/url]
június
 
 


A védőnő nálunk is volt és mondta, hogy jó lenne ha adnék valamilyen babatejet Rozinak. Mondom neki, hogy nem issza meg a tápszert és különben is amíg szopik nem akarom ezt erőltetni, mert ott az anyatej + eszik különböző tejtermékeket. Asszongya: az anyatej már nem olyan jó minőségű ilyenkor, jobb a tej :twisted: :roll:

Nem szóltam erre semmit, nagyon jóindulatú rendes nő, de megmaradt ez a 30 évvel ezelőtti szemlélete. Én még mindig úgy gondolom az anyatej jobb mindenféle bio tejtől , a mesterséges tápszerekről nem is beszélve!

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Rozi tegnap jól evett és éjszaka jól aludt! lehet, hogy van összefüggés? Mind1 ha van is, nem tudom megtömni napközben, eszik amennyit eszik! :?

Ha nyernénk a lottón én is bevállalnék még egy gyereket, de akkor is várnék pár évet! De sajna erre nem sok esély van :cry: Ha megnyerném a milliárdot adnék nektek is belőle, ezt nyugodtan vehetitek igéretnek! :wink:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Akkor most lekopok, mielőtt velem telik be az oldal! Valami munka után nézek!

Köszi mindenkinek a tudjátok mit :lol: :wink:

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Sziasztok!

Emelt családi pótlék 23.300 Ft.

Hajni, az alkatom pont olyan, mint a Tiéd. Egy pohár víz is meglátszik a hasamon. Régi discoba járás dettó. :?

Lányok, Ti mihez használjátok a rizstejet? Azt issza a baba vagy főzéshez? Ha rendszeresen használjátok, akkor miért nem csináljátok? Szerintem úgy olcsóbb lenne. Bár lehet, hogy nem jól gondolim. :oops:

Tesó: az öcsém 3 évvel fiatalabb, állandóan én vigyáztam rá. Nem örültem annak, hogy a kocsi korkülönbség miatt tudunk együtt játszani. :wink: Jobban örültem volna, ha a barátnőimmel lehetek.
Szerintem a kis korkül.-nek mindig az idősebb látja kárát. Mert ő az idősebb, jobban megérti, hogy adja oda, ne vegye el, csendben legyen...

Kép
anido
 
 


gondolim=gondolom
kocsi =kicsi :oops:

Kép
anido
 
 


Anido, te tudsz rizstejet csinálni? :shock:

Mikor jöttök nyaralni?

Bea

Kép[/url]
június
 
 


Sziasztok,
még spanyol földről 8) Hazamentek a barátnőmék, viszont megérkezett Anyum a kutyussal (spániel), mi maraddtunk a Marcussal :) Minden rendben velünk, azt leszámítva, hogy Marci is fogakat vár :cry:

68-oldalt olvasom, rengeteget írtatok, rizottót megkívántam, Marci is úgy várja a fogtündért mint Gergő, remélem ő már jobban van.
Puszi mindenkinek
kpetro78
 
 


Bea
Éredekes amit mondott az anytejról,szerintem is az anyatej mindennél jobb.
Amikor Emma született akkor ment el a másik nyugdíjba(én örültem neki,mert mindig beparáztatott feleslegessen,a dokim meg mondta minden oké,meg a kilók miatt is állandóan cseszegetett,pedig tényleg nem zabáltam tele magam,dehát éhezzek, ilyen tipus vagyok,5 hónapossan dagadt már a lábam,azt mondta ennyi idős terhessen,még nem lehet)
Az új egy fiatal csaj tavaly végzett nagyon lelkes,és segítőkész,biztos nincs annyira tapasztalata,de van mellette még védönő meg a dokink,aki nagyon normális.

Nekem annyira nem rajongott érte,én a fözeléket főztem vele,de próbálkozom tovább. :oops: :oops:

Kata jó nektek :D :D
mia2007
 
 


Még annyit akartam,még azt mondta a védönő,hogy már kapaszkodva feláll lassan vegyünk neki cipőt,hogy szokja,ez még nem korai,ti mikor adtatok cipöt elöszőr a babáitokra?
Előre is köszi
mia2007
 
 


Évi, nagyon aranyosak vagytok!

Doo, én is örülök, hogy Viki szemével minden rendben.
Én se nézek gyakran tévét, de Fábry-t azt szoktam. A legutóbbit is láttam. :wink:
Illetve mostanában kicsit rászoktam a Hal a tortán-ra. :roll:

Kistesó téma már nálunk is terítéken van. Igazából el kellene már kezdeni a próbálkozást, csak én halogatom kicsit, párom már nagyon szeretné.
Én is szívesen várnék még egy kicsit, annak ellenére, hogy én is azt gondolom, hogy a gyerekek szempontjából jobb a kis korkülönbség. Köztünk az öcsémmel 2 év, 2 hónap a különbség, mindig jó tesók voltunk/vagyunk, remélem leszünk is. :)
Párom és a bátyja között 4,5 év a különbség, testvéri kapcsolat alig van köztük. :?
De gondolom, ez nem csak a korkülönbségen múlik....

Évi,
Blankának én még nem vettem rendes cipőt, holott már több, mint 2 hónapja ácsorog stabilan és majdnem azóta már közlekedik is a bútorokba kapaszkodva. Itthon soha nincs rajta cipő, babakocsiban adok rá puha kocsicipőt.
Gondban is vagyok most egy kicsit, mert már kinövi azt az egyetlen darabot, ami még jó rá, már éppencsak jó. Vegyek már rendes cipőt? Mert ugye még mindig nem jár.... Kocsicipőt viszont már nem szeretnék venni. Persze ki tudja, lehet még két hónap vagy több is eltelik, mire elindul.... :roll:
mary74
 
 


Kata, kicsit irigy vagyok. :oops: Jó pihenést Nektek és kívánom, hogy Marcinak gyorsan bújjon ki a foga és ne kínozza szegényt!

Etus, a júniusiban mintha azt olvastam volna, hogy Bercel már jár. Itt is írtad, csak nem emlékszem? :oops: Vagy azokon az oldalakon van, amit én kihagytam és még mindig nem olvastam? :roll: Szóval, gratulálok Brecelnek!!! :D
mary74
 
 


Bocsánat! Brecel=BERCEL
mary74
 
 


Mary, szerintem vegyél rendes cipőt, most úgyis szandi kell, azt meg nem növi ki olyan hamar, mert ugye elől nem nyomja a lábbuját.

A testvérség rengeteg dolgon múlik, szerintem kár azon agyalni, mikor lenne a legjobb mert ha az ember sokat agyal rajta rájön hogy semmikor. Mert míg a másik a kicsi, azért nehéz, ha már iskolás, akkor nem játszanak együtt. Szerintem a legjobb időpont amikor Ő úgy dönt hogy jönni akar. :lol:

Anido, ez a rizstej otthon is elkészíthető? Ne cseppegtess nekünk félinfókat. :wink:

Évi szépek vagytok.

Kata, rendes vagy hogy spanyolföldön is gondolsz ránk. :lol: Marcinak rendes, kedves fogmanókat küldünk a gonoszak helyett.

Bea, nem válaszoltál: Ti hogy álltok a felújítással?
Vendég
 


tudom ám hogy a lábujj, nem két b és egy j. :lol:
Vendég
 


Bea, ne haragudj, de mosolyognom kellett az orvosos sztoridon. Elképzeltem milyen lehetsz megtépázva. :) Látod Ő is tud mintagyerek lenni. Így egy kicsit kitolt ugyan magával, ha mostmár ez lesz az etalon. :lol:
Vendég
 


Sziasztok Csajok!

Elköszönni jöttem, mindjárt indulunk, nem rég értünk haza az úszásról, még jó hogy tegnap már összecsomagoltam. :wink:

Kellemes, pihenéssel eltöltött hétvégét kívánok nektek! :lol: :lol:

Puszi mindenkinek.

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Sziasztok!

Anya:jó utat és kellemes időtöltést!

Mary:szerintem is már rendes cipőt/szandit vegyél!Már nemérdemes beruházni kocsicipőre(szerintem).Nekem pl Lotti egyik nap délután fogta magát és elindult :shock: Semmi vezetgetés-tanítgatás.Bár már nagyon rég állt és ment a bútorok-fal mentén de egyedül nem akart!

Ha felébredt megyünk a temetőbe viszünk virágot mert ma van a mamám 2. évfordulója,hogy meghalt... :cry: És ma van,hogy Lotti megfogant(legalábbis szerintem)Hiszek benne,hogy ha egy ember meghal a családba egy új születik lélekben!

Anidó:engem is érdekelne a rizstej készítés!?

Kata:én is irigy vagyok ám :roll: miért is vagytok ilyen sokáig?Valami ismerőshöz mentetek?Vagy csak úgy....És könnyű fogzást marcinak!!!

KépKép
vicuska
 
 


Na, a kistesó-korkülönbség témát jól kiveséztük :lol: Hajni, én is hiszek benne, hogy akkor jön a baba, mikor jönnie KELL, és akkor pontosan úgy lesz a legjobb. :wink: nekem mindig vannak A B C terveim egy dologra biztos ami biztos, ha ez lesz akkor így lesz, ha az lesz akkor meg úgy...és általában D jön be, amire nem is gondoltam és az a legjobb. Bár ezt sokszor csak utólag látja meg az ember, most nem konkrétan a gyerkőkre gondolok, hanem úgy általában.
Írtam tegnap is, kis és nagy korkülönbségnek is megvannak a maga előnyei és hátrányai is, tehát tökéletes vagy nincs vagy pedig mindegyik az :wink:

Szilvi, jó utat Nektek!! 8)

Vicuska, évforduló :( tényleg aznap fogant Lotti? akkor a veszteség mellett ajándékot kaptatok. Egyik nem pótolja a másikat, de mégis szép ha így történt.

Bea, ez szerintem is hülyeség, hogy lenne már jobb az embergyereknek a tehén teje? :shock: :roll: Embergyereknek az embertej a legjobb ha 1 éves akkor is. Biztos más az összetétele mint mikor pár hetesek voltak a babák, de a minősége :shock: attól még jó!! Ezért pénzt kapnak a védőnők meg gyerekdokik, hogy ezeket mondják ?? Szerencsére én védőnőm nem hozakodott elő ilyen hülyeségekkel. :roll:

Kép
ági_bp
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?