Új privát üzeneted érkezett!

jaaaaj, de félre olvastam.... úgy értelmeztem, hogy az aug 12-i héten... nah, mind1, nekünk jobb lenne a szombat illetve majd még megbeszélem apával...

Kép
gtunde75
 
 


Tünde!

Ez valóban igaz, tényleg kapsz vagy kaphatsz segítséget szülés elött két hét és utána 4 hétig ingyen, császár esetében 6 hét. Én ezzel sose éltem, mert nem tudtam volna egy vadidegen jelenlétét a két szobás lakásunkban elviselni...
Indokolt esetben van ennek továbbfejlesztett változata is, családok, ahol a szülök betegek, mondjuk depisek, vagy tudomisén, ott évekig kapnak családápolót, aki súlyosságtól függöen 2-3x a héten vagy többször jön, süt-föz-takarít-hozza és viszi az almot, stb.
Pl. a fluggos "barátnöm" kiidegel, mert amúgy is van segítsége illetve sose törte össze magát háztartás terén, az öccse mindig náluk lóg és vigyáz a gyerekekre, a férje munka mellett mindent megcsinál, bevásárol, a szülei korrepetálják a gyerekeket, viszik mindenfelé, nyaralás, ruha-cipö-különóra, vigyáznak rájuk, ennek ellenére ö (!) most elsö körben fél évre minden napra 8 órás bejárónöt kap az államtól ingyen és bérmentve, mert szegény milyen leterhelt... Söt, a gyámügyi hivatal még egy egész családos nyaralást is fizet nekik teljes ellátással az északi tengernél 2 hétre... Nincs igazság a Földön! Elötte mennek a biztonság kedvéért családilag 4 hétre nyaralni, de szegényeknek még két hetet extra nyaralni kell. Én 10. éve vagyok non stop a családom szolgája, mi nem voltunk nyaralni, nekünk nincs családi és baráti hátterünk, nekünk soha senki nem segített, most építkezünk is, költözni és építeni is magunk teszünk, abba sincs segítség, de mindenki megnézi mire jutunk és adják az okos kommentárokat mellé, de soha senkinek nem jut eszébe kicsit besegíteni, pedig az ismerettségi köröm tele szakival...
Valamit nagyon rosszul csinálunk.
Immár több nehéz sorsú otthoni családot is támogatunk tárgyi és élelmiszersegélyekkel, ruházunk más családokat is, soroljam? Nekem nem kell olyan hü de nagy segítség, hamar regenerálódok, de néha annyira jól esne csak úgy leülni, hogy senki (!) nem akar tölem egy fél órára semmit! Vagy elmenni nyaralni akár panziómentesen... Olyan nagy vágyak ezek?
Most arra spórolok, hogy szombaton, mielött befut az újabb szállítmány építöanyag, le tudunk mennei a tóra fürödni. Jó lenne.

Évi ne gondolkodj túl sokat, menni fog a kettö szeretése is. Én nagyon szeretem az összesemet, nem tudok különbséget tenni köztük, bár a személyiségük mind más és más és ebböl kifolyólag más és más jellegü figyelmet igényelnek. Sajnos nem mindig fut igényeik kielégítésére, s ez engem nagyon nyomaszt, de igyekszem nem depis lenni emiatt is.
Azon se agyalj folyton, hogy mi hogy lesz és mi minden baj történhet még, mert a sok aggodalomtól nem tudod a terhességet kiélvezni. Ezért voltam mindig hálás a már meglévö gyerekemnek, mert a figyelemelterelés így mindig adva volt... Nem jó túl sok dolgot tudni és aggódni, mert belebolondul az ember. :)

Barbi
maass
 
 


Sziasztok!

Ircsi: kész NŐ Chloe! És igen, már nem babák :( .... túl önállóak lettek :))))

Évi: kérdésedre, vagy felvetésedre, hogy min agyalok napjában, hát amikor napi 8db ( 4gramm ) magnézium mellett is bekeményedik a hasam fekve, és este úgy vonszolom fel magamat a 2. emeletre, mint aki a 40. héten van, akkor egy kicsit elkeseredek :D de néha csak röhögök ! Az jobban kiakaszt, hogy tegnap a védőnő megint talált cukrot a pisimbe, és hogy a házi dokimmal gondoltam felíratni magnéziumot, amit a nődokim is írt, erre visszahívtak a rendelőből, hogy ez nagyon sok adag, és a dokim ezt papíron leírta, és ki a dokim, mert hogy ilyen adagot infúzióba szoktak adni! Erre kifejtettem, hogy mivel itthon nem tudom magam után cibálni az infúziós köcöléket, mert nem ott fekszek bent, ezért kell ennyi! Remélem felírja! Magnézium függő lettem!

Limo: de ügyes Berci! Na ezért is kár, hogy Gergőt nem veszik be :(

Bekir: igen, jó vacsi volt és még meleg sem volt már annyira... :)

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 

 
 

Mares
Ha ennyi magnézium nem használ, miért nem adnak mellé más gyógyszert is?
Ha van a vizeletedben cukor, vércukrot nem néztek? :roll:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ircsi: a terhelesesem elvileg tokjo lett: 5,2 a magnezium neha jo neha nem,ahogy melegszik az ido most talan rosszabb. Vagyis fekve lenne a legjobb neha :) :) Te hogy vagy?

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Sziasztok!
Tesók: én is aggódtam anno, mert annyira bele voltam esve Ábelbe, aztán kibújt Dávid, tök más volt, és én már, pedig nem vagyok egy csapodár lélek, de mindkettőbe bele voltam esve....
Az ikreknél meg azon aggódtam, h kettő picit egyszerre, de már kevésbé, és hát tényleg annyira más mindengyik, így mindet másért szereti az ember!
Évi! Fogod szeretni, és biztos nem lesz mindig tökééletes minden, erről én már nem is nyilatkozom. Mindig mindenkinek az igényeit fel sem ismerem talán, de nagyon igyekszem jó anya, és jó pár lenni. Talán ezt ők is érzik, remélem!

Féltékenység: csatlakozom a fenti hozzászólásokhoz, jó az, és a te stabil háttered az oka, ha mással is könnyen barátkozik! És a gyerekek antennái tényleg jók! Különben meg akármilyen az illető, hosszútávon Te, Ti , a család a legmeghatározóbb!!!!

Segítség: Bmaass! "túl jól csinálod", sajnos erről a típusról azt hiszik, h mindent megold, csodálják, de nem segítenek. Én nem panaszkodom, mert a családom tényleg mellettem áll, de még így is szoktam úgy járni. Azt bírom legjobban, amikor én vagyok a "mázlista", mert milyen jól bírom, néhányan egy pillanatig sem gondolnak bele, h mi meló van mögötte, még ha az ember nem is sír folyton. még sokszor a gyerekeimet is nehéz rázizzenteni, h egy ekkora családot működtetni nem piskóta, h nem a lábam lógatom otthon, és h talán ő is hozzátehetne vmit!

Egyébként nézzetek utána, mert van itthon is "Otthon segítünk" szolgálat, nem tudom mennyire lefedett az ország, de létezik, egyik barátnőmhöz szokott járni így segítség, és azt mondja jól jön neki, már eleve az segítség, h van még1 felnőtt a közelben vészhelyzet esetére, márpedig 4 fiúcskával van vészhelyzet!

Képek: jajj de helyes! Nálunk is nagyon tudnak bújni apjukhoz, a lányok persze ujjuk körül csavargatják, hahaha, igen , szerintem is egy speci viszony ez az apa-lánya, és iszonyú fontos!!! Persze az apa-fia is, csak máshogy!

Nyaralás, marha jó dolgunk van, csak a gyerekeim nem tudják! mi ezt a hetet anyósomék nyaralójában tölöttük, anyámmal és a 6 kölyökkel, sajnos az apjuk csak szombaton tudott kijönni. Nagyon jó volt, persze kellett velük veszekedni, meg volt 1-2 pitty-putty, de azért kikapcsol az ember az itthoni dologokból, meg a suli év után simulnak a gyerekek idegei is. A legnagyobb előtte volt zenei táborban, ma a második ment el 1 hétre az osztályával biciklitúrázni, holnaptól Eszter aerobic táborba jár....zajlik az élet.
Ha megjönnek a tesómék a jövő hét végén, utána megyünk 2 családosan+a szüleim a Tiszatóhoz, no ez kalandos lesz, nem ismerjük a helyet!
(korosztály 76-2évesig, összesen 14 fő :roll: no comment :D)
Aztán még lesznek edző táborok a nagyobbaknak, meg talán még megyünk vissza pár napra a fent említett telekre. Egyébként szuper gyerek táborok léteznek, csak iszonyú áron, főként, ha az ember nem 1 max 2 gyereket próbál táboroztatni.

Biztos nem reagáltam mindenre, bocs, moost megyek, mert túl nagy a csatazaj a medencében! (gyerekenek fel van álllítva egy felfújt medence, de miért kell ettől az egész hegynek zengenie???)

claire
claire
 
 


Nálunk teljes a káosz, tetőfokon az izgalom... délután szülinapozunk :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Annyira kiváncsi vagyok Chloe reakciójára!!!!! :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Na végre ideérek...


Ircsi!!!

Isten éltesse a nagylányt!Boldog születésnapot!

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Claire,végre..:)

Woodyt segit nekem vki nyomozni?Telefonszám?

Barbcsi merre jár?

Iszonyú ez a hőség :( :( :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi! Megvagyunk, rossz pénz nem vész el :D . Csak hát kint a nyaralóban olyan "nomád" viszonyok vannak, h még egy vacak internet sincs, én meg 5 napra nem gondoltam, h veszek mobil internetet :D . Nagyon jól esik egy kicsit távol lenni a technika ilyetén vívmányaitól :D !

Ircsi! BOLDOG SZÜLINAPOT! (Anno hogy meg voltam lepve, h ilyen korán érkezett a kisasszony!!!) Tényleg, most mivel bíztatnak, így, h ikrek? Mi a minimum, amíg ki kell húzni? Remélem nem hallgatod túl sokat, h "az ikrek mindig koraszülöttek, csenevészek és veszélyeztetettek!"
Amikor anno az első ikreimet vártam, annyi ilyen szöveget hallgattam végig, h miondtam elég, az enyéim tök normális gyerekek, csak éppen ketten vannak, nem egy történelmi eset, és be is jött!
(Legviccesebb az volt, amikor vki megbíztatott, aki csak hallotta, h ikrek, h ne aggódjak, olyan 3-4 éves korukra utolérik a korosztályukat, vigyorogtam magamban, h hát igen, az elmaradott 3300as újszülöttjeim :lol: :lol: :lol: )

Várjuk a szülinapi beszámolót!!

Claire
claire
 
 


Évi pü-ben küldtem a számot! :)

Ircsi nagyon boldog szülinapot a topic elsőszülöttjének!!!!
Kép

Kép
gtunde75
 
 


A topic Makrancos Katájának nagyon boldog második születésnapot kívánok :)
Kép

királylány
 
 


Sziasztok!

Először is, nagyon boldog 2. szülinapot Katusnak!!! Hát ez is eljött, szép sorban 2 évesek lesznek a gyerekeink... :roll: :wink:

Kép

Köszi, hogy kerestek, én próbálom utolérni magam, azért nem jöttem. még meg kell tanulnom beosztani az időm, hogy jusson a pihenésre, netezésre is, de mindig van mit tenni. :oops:

Jól vagyunk, szombaton megjártuk az ügyeletet Bencével, magas láz (39,1), lázcsillapító sem vitte 38 alá, és hasmenés, vírus a bűnös. Már jobban van, láza nincs, csak a hasmenés nem akar elmúlni. :( De kedve jó, iszik rendesen, igaz enni kevesebbet eszik, de gondolom a meleg is, majd megőrülünk tőle. Pocaklakóval jól vagyunk, sokat nőtt a pocim, +3 kg-nál járok, 12 hetes genetikai uh-n volt 65 mm, minden rendben vele. Nekem a lepény mellső fali, közel van a méhszájhoz, úgyhogy a házasélet tilos, de azt mondták, ahogyan nő a terhesség, feljebb fog húzódni, igyekszem nem aggódni ezen, és optimistának maradni. Jövő hétfőn megyünk uh-ra legközelebb, remélem megmutatja, mit rejt a lábai közt. :wink: Bár Bence nagyon mondogatja, hogy öcsi, múltkor lekiabált, mikor megkérdeztem, hogy és ha hugi lesz? Mire ő: Anya, nem! Öcsi lesz! :lol: :lol: Ha ő mondja... Fiúnevünk van, mindhármunknak ugyanaz tetszik: Dávid (megint sikerült olyat választani, ahol a névnap közel van a szülinaphoz, ugye dec. 30,ezt utólag néztük csak, de van márc. 1-jén is, így mindhárom fiúnak 1 hónapban lenne :D), ha lány, bajban leszünk a névvel, semelyikünknek sincs ötlete... :roll:

Később még jövök, ha Bence alszik, mert ahogy érzem, megint teli a pelus, mehetünk fürdeni.

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


Sziasztok,

Ircsi,
Isten éltesse szépséges Chloét a második születésnapján! Még nagyon sok boldog egészséges évet neki!

Barbcsi,
szegény Bence, jobbulást neki!

Kismamák, vigyázzatok mgataokra ebben a nagy melegben!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Chloénak nagyon boldog szülinapot, "füle érjen bokáig"!!!!!

Kismamák főleg, de mindenki vigyázzon magára!!!! Kánikula :cry: :cry: :cry: úúúúútálom!!!

limo73
 
 


Köszönjük :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép

Megvolt Chloe első zsúrja. Nagyon jó volt! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Claire
Semmivel nem bíztatnak... :lol: :wink:
Itt annnyira nem paráztatják a kismamákat. Járok terhesgondozásra, most 3 hetente megyek ellenőrzésre. Néznek UH-t, vérnyomást, vizeletet, súlyt... Kb. 2 havonta néznek labort... Amíg nincs gond, addig nem tekintik betegségnek a terhességet. Nincs már most eldöntve, hogy császár lesz és nincs kitűzve még az időpont se... :wink:
Panaszmentesen itt nem fektetnek be :wink:

Barbcsi
Bencének jobbulást!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ircsi,
nagyon szépek vagytok, jó rátok nézni! Bírom a pozitív kisugárzásodat!:)
Hajrá picúrkák, növekedjetek odabent jó sokáig! :)
Ja és az Oliver név nagyon szép! :wink: :wink: Na meg az Emily is!

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Sziasztok!

Köszönjük, remélem gyorsan meggyógyul, ma is volt már 2 híg széklete.

Évi! Nyugi, nyugi, nyugi!!! Lehet, hogy problémásak a terhességeid, de van már egy egészséges kisfiad, a második babád elvesztésénél nem adtad fel, utánajártál, mi okozhatta, kezelik, megfogant a 3. babád és 12 hét múlva legelőbb egészségesen fog megszületni!!! Nekem a lepényem van közel a méhszájhoz, de nem akarok arra gondolni, mi lesz, ha, mert nem lesz és kész! Az tanított meg engem erre, amikor egy ismerősömnek problémamentes volt a terhessége, mégis a végén kiderült, szívbeteg a babája... Ezzel nehezebb együttélni, mert nem tud ellene mit tenni, hiába szeretne, mi tudunk pl. a görcsök ellen Mg-mal, pihenéssel... Nem tudom, mi játszódhat le bennük, már komoly műtétje is volt a kisfiuknak, sokat járnak kontrollra, de mégis nagyon pozitívak, és vidáman telnek a napjaik, gyönyörű mosolygós a kisfiuk is, így könnyebb átvészelni a gondokat, előre kell nézni!!! Szóval fel a fejjel és lesz még 3. babátok is! :wink:

Mares! Bencével én a 31. héten kinyíltam, nekem is sokat kellett feküdni, magnézium, Pipolphen-t is kaptam, nem szabad kétségbe esni, én megbeszéltem minden nap vele, hogy csak a 36. hétig maradjon odabent, aztán látod, még 4 napot rá is húzott. :D Kitartás, minden ok lesz, ennyi Mg mellett!

Bili Tudja mi az, mire való, 1x már sikerült is neki belepisilni. De azóta nem, nem is erőltetem, néha megkérem tőle, mikor nincs pelusban, hogy ha érzi, hogy kell szóljon, és ráülünk a bilire. Szól is, de mellé még mindig jobban szeret, mint bele... Viszont sosem szabad leszidni érte, megdicsérem, hogy érezte az ingert, és megkérem, legközelebb a bilibe menjen. De még bőven van rá idejük! :) (nálunk anyósom sietteti... :?)

Melisch! Kistesóhoz gratulálok! Nekünk is a Dávid név tetszik, bár még nem tudjuk a nemét. :wink:

Kistesó féltékenység: most szereti Bence, igen. De nem tudhatom, mi lesz, ha megszületik a kistesó. Viszont azt tudom, egy-két dolgot hogyan szeretnék csinálni. Pl. majd születésekor hoz ajándékot Bencének, ha már itthon leszünk, nem fogom elküldeni, hogy csak a kicsivel lehessek, és úgy érezze, vele már nem is törődöm. Egy nemrég szült barátnőm módszere nagyon megtetszett: ahogyan mi is, egész terhesség alatt próbálták felkészíteni rá, milyen lesz, ha itt lesz a kistesó, vitték az uh-kra is, megfoghatta anya hasát, ha rúgott a tesó stb. Miután megszületett, megbeszélték, hogy az a jó mindenkinek, ha csendesen játszanak (nem kiabálnak, zenélnek hangosan,), nem járkálnak be a tesóhoz nyaggatni, mikor alszik, mert akkor anya nem tud vele lenni, a picivel kell lennie. És bejött, így mikor nem szoptat, pelust cserél anyuka, együtt tudnak lenni, nyomdáznak, rajzolnak, mesét olvasnak, kint vannak a kertben, nem érzi azt, hogy el van hanyagolva. Éjjel sem zavarják egymást, pedig a hasfájás miatt sokat sírt, és egy szobában alszanak a tesók.
Nálunk ez is szerencse, hogy sok barátunknál született kistesó, összejárunk, Bence is látja, hogyan mennek így a dolgok, mindig említem neki, neked is ilyen pici lesz a tesód, ilyen lesz. Jön velünk uhk-ra, imádja nézni a fotóit, újabban már simogatja is önmagától a pocim, puszit ad,múltkor kérdeztem tőle, mesélsz a tesónak? Hát azóta is leül mellém, fogja a pocim, mesél neki, mit csináltunk, mondja, hogy tesó nem válaszol, alszik. :D Bár eddig is imádta a pici babákat, ezért is vállaltuk most a tesót, de az még a jövő zenéje később mit fog szólni, mikor már itt lesz köztünk!!! De pozitív vagyok, és megteszek minden tőlem telhetőt, hogy mindketten érezzék, törődök velük és szeretem őket! Egyébként érdemes elolvasni a Beszélj úgy, hogy érdekelje, hallgasd úgy, hogy elmesélje! ill. a Testvérek féltékenység nélkül c. könyvet. Bencének meg megvettük az Anna, Peti Kistestvér érkezik c. könyvet (azt hiszem az Annakönyv, Kezdetekben is van talán a tesóról szó), szereti nagyon, mindig mondja, hogy Anna fogja Petit, Bence is majd tesót. :wink:

Ircsi! Régen raktál pocakfotót, olyan kíváncsi vagyok! Érzed már őket mocorogni? Én mintha pár napja Őt érezném, de még nem vagyok benne biztos, Bencének az első mozdulata elég határozott volt! :roll: :D
Bence is nagyon szereti Tomit, úgy örül, mikor hazaér, ugrik a nyakába! :wink:

Tündi! Zoé nem semmi a spenóttal! :D Szépek a virágok, amiket készítettél! Féltékenység: ugyanígy vagyok, anyósommal... Mindent megenged neki, persze, hogy ő a sláger olyankor, sajnos ha együtt vagyunk, és nem engedek meg valamit, nagyon jól tudja, kihez kell szaladni... :? Abból is elegem van, hogy akár nálunk, akár náluk, ők ketten játszanak és valamit bevesz a szájába Bence, azonnal rohan, hogy vegyük el tőle, vegyük el tőle. Múltkor már mondtam, hogy vegye el ő, mire: nem akarok gonosz lenni... :evil: Aha, én legyek a gonosz anya, ugyanez van, ha nem szeretném, ha több sütit enne, akkor mi van? Anyával kell ezt megbeszélned, nem a mamival. Ő nem engedi... Mindig lesi a tekintetem, mit szólok, ha az ő karjába fut... Mikor elkísért minket a vizsgálatokra, nem akartam egyedül menni Bencével, nehogy elájuljak, rá meg nem tudok vigyázni, akkor is nem foghattam a kezemben a saját fiam (ez mindig így van, csak neki szabad, még a lányának sem engedi...), hiába akart hozzám jönni, úgy kell kitépnem ilyenkor a kezéből, nem tetszett neki, hogy velem sétálgat a folyosón, míg vártunk... Úgy érzem, most is a várandósságom csak egy jó ok arra neki, hogy ne adja át az én karjaimba, játszhassa a szupermamit mindenki előtt, mert én megszűnök létezni, minden kérdésre ő válaszol egyből, ő naná, hogy jobban tudja... Nem az a bajom, hogy szereti az unokáját, ennek örülök, de túlzásokba esik, és bántanak bizonyos tettei, félmondatai. (pl. mikor mindent jobban tud nálam is, de még az orvosnál, védőnőnél is) Úgyhogy teljesen megértelek, engem is mardos a féltékenység, szombaton, mikor mentünk az ügyeletre, én busszal akartam menni, Tomi meg hívta őket, hogy vigyenek kocsival, jól össze is vesztünk, nem érti mekkora fájdalmat tud okozni bizonyos mozdulatokkal, mondatokkal anyukája, csak akkor, ha ő is ott van, és látja... (múltkor megértette, mikor hozzá akart menni Bence, de anyósom neki se akarta engedni)

Évi! A szülinapi meghívást nagyon szépen köszönjük, de mi is kihagyjuk! Anyagilag most nem állunk úgy, hogy ki tudjunk ruccanni valahova pár napra. A kazánra most sok pénz elmegy, de legalább ez is meglesz! :) Csak az EON-nak kell 63ezret fizetni a csatlakozásért, gázóráért, és akkor még nem beszéltünk a tervezésről, kivitelezésről, meg a kazán áráról, bár utóbbit részletre vesszük.

Sucer! Gratula Ilang bizonyítványához, nagyon ügyes! Köszönjük jól vagyunk, belaktuk egészen a lakást, és rájöttem, néha kevés a hely a sok cuccunknak, néha meg úgy el tud veszni minden. :D Múltkor a hajszárítót kerestük égen-földön, mire kiderült, csak becsúszott az ágyneműtartóba, mikor kinyitottam. :) Képek szuperek, Bence 3. mozdulata élete első fagyijánál az volt: ha megfordítom, vajon kiesik belőle? :lol: :lol:

Betti! Kórházat sajnálom! :( De mi történt? Most már huss el sok betegség!

Szülinap Hát én szeretném, ha nálunk lenne, de anyósomék erőlködnek, hogy ott legyen, csak nem értik meg, én akarok készülni. (terhes vagyok, nem beteg...) Nehezebb lenne oda kicipelni mindent... Lassan arra jutok, hogy semleges helyre megyünk, aztán lehet duzzogni... Ajándék: futóbicikliben gondolkodom, és Bence odavan a buszokért, járművekért, könyvekért, azokat kap, ruha is jól jönne, még tervezgetünk, de örülnék, ha megint meg lenne kérdezve, mire van szüksége a fiatalembernek. (én pl. nem szeretnék 4 kerekű bringát, a futóbiciklit szeretném, aztán jöhet majd a 2kerekű, tapasztaltaktól tudom)

Barbi! Én is ezt akartam mondani, biztosan "túl jól csinálod", azért nem kapsz segítséget. Egyébként meg mindig azok kapnak, akiknek mindenük megvan, csak jól sajnáltatják magukat. :(

Ircsi a szülinapos képek nagyon szuperek! Milyen torta volt? Látom teljes volt az öröme az ünnepeltnek! :wink:

Teszek fel uh-s fotót, ez a 12. heti genetikai uh, kettőt is kaptunk:
Kép

Itt egy 12 hetes pocakfotó (az összehasonlítás miatt):
Kép

és itt egy mai pocakfotó, szerintem látványos a változás :wink:
Kép

És zsivány Bence:
Kép

Kép

ez itt az én kardigánom :D
Kép

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


Chloe! Még nagyon sok boldog születésnapot!!!

Barbcsi, csinos az albérlet! Rossz volt olvasni, amiket írtál, kár, hogy észérvekkel nem lehet meggyőzni anyósodat. Nálunk már csak egy dolog van, ami nagyon elszomorít - a "sütit anya nem engedi" történetek már nem. Ez pedig az orrszívó használata. Ha belefullad a gyerek a takonyba, akkor sem... Mert akkor majd nem szereti őt a gyerek. Így ha én dolgozom, akkor nincs aki megcsinálja :? :? :?

Ajándék: nagyobb autósülés kellene, a Boribon-sorozatért rajong Bálint, ezért a legújabbat kérnénk, valamint saját konkrét kívánsága is van! Emlékezett rá, hogy Kristóf rollert kapott a 4. szülinapjára!!! Amikor egyszer megszólaltam a kocsiban, hogy Bálint, kinőtted az ülésedet, szülinapodra kapsz egy nagyobbat, akkor megrázta a fejét: "Nem, én rollert akarok!" :lol:

Fullasztó a hőség... És nem tudom, mikor költözünk... Ez egy pénznyelő... Már biztos írtam. :oops: Azért remélem, a 2012-es karácsonyt már ott ünnepeljük...

bekri
 
 


Barbcsi! szépen nő odabent, nőni kell az albérletnek is :D !
Figyeljetek? akár mit csinál nagymama, nagynéni, barátnő, stb, te vagy az anyja, és ez egy pótolhatatlan szerep, még akkor is, ha nem mindig hálás, mert bizony neked kell a határokat is megszabni!
tudjátok, mi egy házban élünk anyósomékkal és a sógoromékkal, és szerencsére kezdetek óta az a "szabály", hogy nem érdkele, h a nagyszülők mit engednek, mit nem, ha velem vannak, akkor én, ha a nagyszülőkkel,m akkor ők a főnökök. Ha a sógornőméknél, akkor ő. Persue már rájöttek, h ez hol előnyös, hol meg hátrányos, de azért remekül tudnak hozzá alkalmazkodni! És hga nálunk vannak, én is rászólok az unokatesókra, h nálunk ezt nem lehet, aztán ha nem tetszik, legfeljebb hazamegy. De persze ha asajátjaim panaszkodnak, h ezt vagy azut nem lehetett a sógornőmnél, nekik is azt mondom, h nem kötelező ott lenni, az az ő lakásuk, rá vagy bízva, akkor az van, amit ő jónak gondol. Általában működik.

Ez nem fotó, hanem egy kis részlet a nagy fiamék zenei tábor végén adott koncertjéből, szemből nézve jobbról az első Ábel, "csinosan" bekötött csuklóval!

http://www.youtube.com/watch?v=hKQokOSwSGw

Ja, Évi! Én nagyon szívesen mennék, de még igen cseppfolyós az augusztus, egész családosan bizots nem tudunk, esetleg én a picikkel meg anyámmal.... hát nem tudom, ha megteszed, h megírod a végső időpontot, akkor próbálkozom. Sajna kicsit messze vcagytok, nem érdemes egy napra....stb.

Claire
claire
 
 


Ircsi: Chloe csodaszep 2 eves nagylany,gratula!

Barbcsi: en csak a 36. hetet varom el Arontol :D Pocakod nagyonszep!!!! Bence milyen zsivany! Nagyonjofej!


Meeeelegvaaaaaaaaan nembbbbbbbirommmmm :D

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Ircsi!
Gyönyörű Chloe! Vidám 2. születésnapot és még nagyon sok BOLDOGAT!!!

bols70

Péter 3050g 52cm

Kép
bols70
 
 


Ircsi!Gyönyörű ez a kislány!!!

Claire,rendben!Tünditől függ leginkább h szombat e vagy vasárnap!

Barbcsi szépen kerekedsz!

Bols és ti hogy vagytok?

Bekri,roller

:)

Ez a hőség... :( :( :( :( :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Ircsi boldog szülinapot Chloe-nak, jó kis zsúr lehetett!
Vannak már az új környezetben is új kapcsolataid, beilleszkedtetek? Mennyire érint titeket az áramkimaradás/höség és társai?

Barbcsi csinos kis pocak. Annyira csini vékony vagy, megint lebabázol és meg se látszik, hogy szültél! Szerencsés alkat! :)

A barátnöd módszere az én módszerem is volt, pont így cselekedtünk mi is minden egyes újabb gyereknél. Amíg terhes voltam, együtt jártunk a dokihoz, majd amikor meglett a baba, a baba alapszükségleteit is a nagy igényeihez idomítottuk és be is vált a módszer, sose volt féltékenység vagy bármi más gond. Szoptazva is lehet a másiknak felolvasni, vagy legozni vele, vagy színezni, ha pelenkacsere, öt is felrakom a pelenkázóra, elöveheti a friss pelenkát, bekenheti a tesó popsiját és társai, szoptatáskor foghatja a cicit, fürdetéskor ö is fürödhet vele és a többi. A kisebbik jobban alkalmazkodik az adott szokásokhoz és lehetöségekhez, mint az ember gondolná, csak nem kell túlpezsegni és túlmisztifikálni a dolgot. :)

Mi is szenvedünk a felújítással. Lassan vizet kéne fakasztani, hogy be lehessen fejezni a fürdöt, konyhát és a wc-ket, de még mindig hiányzik ehhez pár apróság... Lassan vért izzadok, sok ez nekem fizikailag és lelkileg is. Megy az iskolai év végi hajtás is, millió dologra kell ügyelnem, nem elfelejteni, stb.
Mondjuk annyi jó most, hogy acélos 16-19 fok van, de folyamatosan esik, ami viszont megint nem egy élmény és ázik minden a házban a pincében...

Na léptem, vár az ovi.

Barbi
maass
 
 


Barbi! Küldünk néhány fokot innen jó? 5-8? :lol:
claire
 
 


Sziasztok!

Bekri! Köszi a dicséretet! :) Ha meg is tudom anyósom győzni, az is max 1-2 hétig tart, és kezdődik minden elölről. :( Az orrszívó nálunk is ugyanígy van, azt utálom ilyenkor a legjobban, hogy hiába mondom, Bence szereti, magának csinálja, ez rendesen kitisztítja az orrát, legalább kap levegőt, és hallhatta, soha nem üvöltött emiatt, mégis mindig ha erre kerül sor, olyan arcot vág Bence előtt, hogy félek, egyszer emiatt még gondunk lesz, mert elhiszi, ez valami rossz dolog, nem is szokott bejönni a szobába, nem is csinálná neki, csak törölgeti az orrát, amivel nullára megyünk, pláne ha totál be van dugulva. :?
Bálint jól megmondta, mit szeretne ajándékba! :lol: :lol: :lol: Hát, sajnos az építkezés ilyen, ezért sem tudom, bele merünk-e valaha vágni, pedig jó lenne. Remélem hamarosan már ott lesztek! Tényleg, hogy álltok?

Claire! Remélem jó nagyra növeszti majd még decemberig! :wink: Ezzel egyetértek, ha én nem vagyok ott, és anyósommal van, ő a főnök, úgysem tudom meg mi történik (bár Bence néha árulkodik :D), de azt azért mindig kérem, hogy egyen normálisat, aztán sütit, és lehetőleg vizet is igyon, ne csak gyümölcslevet, pláne ebben a melegben... De ha mindketten ott vagyunk, működjünk már együtt, mint egy jó csapat, ne arról szóljon, hogy így lehessen kivívni valamit a fiamtól. :?

Mares! Bent marad addig Áron, szurkolok!!! Bence igazi Bence :lol: :lol:, mit várhatnék tőle? :D Rólad pocakfotó?

Bols! Igen, hogy vagytok?

Évi! Köszi! :) Remélem nem bántottalak meg! Igen, ez a hőség brutális, csak 5-10 fokkal lenne kevesebb,boldog lennék! Már akartam kérdezni, hova mentek fotózásra? Mi majd egy barátnőmhöz, még általunk talált rá Dórira, és aztán ő meg segített neki megtanulni dolgokat, így már ő is fotózik, pont a múltkor írt, hogy szeretne minket fotózni (Bencét is, meg engem kismamaként :wink:), blogomban rátalálsz, Adri-fotó. :)

Barbi! Köszi, köszi! Azért örülnék, ha most pár kiló maradna rajtam, mondjuk lennék 45 szülés után, nem ártana. :D Örülök, hogy nálatok is bejött ez a módszer! Amúgy szerintem nem árt, ha megtanulnak alkalmazkodni egymáshoz, pici a nagyokhoz, nagyok a picihez, hisz az életben sem lesz ez másképp, az is csupa alkalmazkodások sora. :)
Küldhetnél abból a hűvösből most! És várhatóan mikorra lesztek kész a házzal?

Ircsi! Mizújs, hogy vagytok? Voltál már uh-n? Rég láttunk pocakfotót! :)

Én úgy izzadok, hogy megyek is zuhanyozni, míg Bence alszik, megirigyeltem tőle délelőtt. :D Ja, és jövő szerdán AFP-re mehetek. Hihetetlen, hogy kevesebb, mint 5 hét és én is félidős leszek! :roll:

Kép

Kép
barbcsi
 
 
 
 


Barbcsi! Az hagyján, hogy a terhesség, de a második gyerekkel az első évek is valahogy gyorsabban szaladnak, aztán ez már csak fokozódik :(!

Szerencsére nálunk a nagyszülők anno laktak együtt a saját szüleikkel, ezért eléggé igyekszenek betartani határokat, és együtt működni. Nyilván nem megy mindig minden gördülékenyen, de alapvetően nagy mázli, h mindkét nagyszülő párossal működik a dolog!

45 kg :shock:mindez hány cm-hez? (én utoljára gimnazista koromban voltam 40x kiló :( , bár az én magasságomhoz az már beteges is lenne). sztem nem fog rajtad maradni, van egy barátnőm, elég magas, 55 kiló amióta elérte felnőtt méreteit, 4x szült, és sztem még mindig annyi!

Claire
claire
 
 


Köszönjük!

Bols :lol: :lol: :lol:
Hogy vagytok???? Peti?

Barbcsi
Jól vagyunk :lol: :lol: :lol:
Heti 2 napot dolgozok. Jó, mert akkor felnőttek között vagyok, azt csinálom alapvetően, amit szeretek, és így nem esek ki a gyakorlatból sem :lol: :lol: :lol:
Bébikék meg biztosan jól vannak. Nem utal semmi jel arra, hogy bajuk lenne. Mozgást még nem éreztem, igaz, nem is figyelem magam árgus szemekkel :oops: :wink:

Barbi
Vannak kapcsolataink... munkatársak, szomszédok, más bölcsis gyerekek anyukái... :wink:
Hőség: ahogy olvasom, itt most nincs olyan meleg, mint Mo-n :wink:
Áramkimaradás nálunk nem nagyon volt eddig...
Ami nekem gondolkoznivaló, az a mértékegységek átváltása... :oops: Bár, már itt is vannak kezdeményezések az SI-re való áttérésre :?

Nagymama/anya
Nálunk azt mondogatták a régiek, hogy a szülő dolga a gyerek nevelése, a nagyszülőé meg a kényeztetése :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Ha visszagondolok a gyerekkoromra, nekünk is több dolog meg volt engedve a nagyszülőknél... nagyon szerettünk is ottlenni... bár, mi a szüleinkkel is nagyon jó viszonyban voltunk... :lol: :wink:
Én sajnálom, hogy Chloe életéből az a plusz kimarad, amit a nagyszülők jelentenek :? :cry:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Kép

Friss pocakkép :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ma olyan kellemes langymeleg idö van, 22 fok. Éppen nem esik, tök jó. :)

Barbi
maass
 
 


nah, ezt sem gondoltam volna... (ez a pécsi prof. a rákkutatásban elért eredményei miatt Nobel díj esélyes...fel vagyok iratkozva a hírlevelére, most ezt kaptam... )

http://drhummel.hu/2012/07/03/a-sorol-a ... usevesrol/

mindig is tudtam, hogy egészségesen élek!!! (sok só, szénsavas víz és hús hússal) :) csak ezt mások nem hiszik el nekem!!!

Kép
gtunde75
 
 


Gyerekem élvezi a nyarat :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


:DMa az enyémek is ezt csinálták, megpróbáltam némi málna befőzés és egyebek között felvenni videóra :roll: !
Pocak: szép!

Tünde! Érdekes mindenesetre. Én az arany középútban hiszek, meg abban, h ebben sem vagyunk egyformák, sztem nincs mindenki számára egyformán jó étkezési rend, sőt, egy embernek is kell időnként az életmódjával párhuzamosan változtatnia, lásd: erős sport, terhesség, kor, stb...
A linket köszi, én gyorsan kérdeztem is tőle ezt-azt! kiváncsi vagyok!

Claire
claire
 
 


Rékus kb egy hete éjjel-nappal SZOBATISZTA! :)
clarika
 
 


:shock:nem semmi! grat! :D
claire
 
 


:shock:
claire
 
 


Clarika
Nagyon ügyes Rékus :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hogy csináltátok?

Chloe még sehol sem tart a szobatisztaság terén... :?

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


sziasztok

Ircsi,nagyon édi a fürdőmanód :)

Clarika,ügyes. Jöhetsz gyakrabban is :wink:



Tomi se tart sehol se,de nem erőltetem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára evilany 2012.07.06 13:14-kor.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


vendégeink vannak! :D :D :D :D :D

Kép

Kép

Kép
gtunde75
 
 



Kép
gtunde75
 
 


Zoé és Rékus :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Évi
Hogy vagy?

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Kép

Kép

Kép
gtunde75
 
 


Ohhh az irigység fojtogat :) de amúgy jól :))))

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Lányok tudtok élni és micsoda bikinifigura, fenomenális! :)

Barbi
maass
 
 


Gyerekek cukik, anyukák csinosak, a koktél hideg, a medence fincsi, mi kell még? Éljen a nyár!!! :D

Claire
claire
 
 


:D :D :D :D :D :D :D :D :D

a koktélt apa szervírozta nekünk! :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
gtunde75
 
 


Mi ez a kihaltság? Mindenki csak szuszog a nagy melegben? A tesómék Fr o felől jöttek, marha erős esőzésben, kíváncsi leszek, mi jön abból ide!

Mi holnap elutazunk nyaralni a Tisza tóhoz, nem nagyon leszek net közelben, de mindenkinek szép nyarat addig is, nyugalmat, jó egészséget! Kicsikre, pocak lakókra és kismamákra vigyázni a nagy melegben különösen!!!

Claire
claire
 
 


Na, amit írta eltűnt! úgy látom mindenki hűsöl!
Mi holnap elutazunk nyaralni a Tisza tóhoz, kicsit izgulunk, mert még sosem nyaraltunk ott!
Mindenkinek addig is szép nyarat, egészséget! Kicsikre, pocak lakókra, kismamákra vigyázni a nagy melegben!

claire
claire
 
 


Tünde, Clarika
Nagyon jól néztek ki! :lol: :lol: :lol:
A képek alapján nagyon jó hangulat lehetett :lol: :wink:

Claire
Jó nyaralást!
Mi elég sokat jártunk le a Tisza-tóhoz. Debrecentől az elérhető távolságban volt. Elég sok nyarat töltöttünk Abádszalókon :lol: :wink:

És mintha kezdeném érezni az ökröcskéimet :lol: :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: