Új privát üzeneted érkezett!

Claire: igen, utána olastam... meg minden másnál van h korábban is ez van és nem a 31.héten... Csak Gergővel voltak fokozatok, C0-C1-C2.... aztán C2 után kettő héttel szülés... de persze megnéziumon élek jüó is az :)))))) na azért vacsi megvolt, mert nem hagytam annyiban: vettem kínai kaját-alkoholmentes pezsit és Gergőt letéve kint az erkélyen gyertyafényes vacsi :)

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Mares
Nyugi!
Összehasonlítgatni meg nem érdemes, hiszen mindenkinél, minden terhesség más!

Melish
Jó, hogy jelentkeztél!
Gratulálok a kistesóhoz!
Féltékenységet sajnálom! Lehet, hogy nálatok most nagyon rossz, hogy egybeesik a dackorszak, a kistestvér születése... :?

Évi
Szép vagy!

Nagyon édes a csipet-csapat :lol: :lol: :lol: :lol:

Barbi
Boldog születésnapot! :lol:

Mi jól vagyunk... és én még mindig inkább kövérnek nézek ki, nem terhesnek... :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


jááááááááááááááááj!!!!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=v6-qSoGY ... ture=share

Kép
gtunde75
 
 

 
 

Tünde
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nagyanyám mondogatta, hogy "edd meg, vagy a hasadra kenem".... :oops: :lol: :wink:
Zoé megoldotta egyedül...

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Tündi: :D azt hittem hogy a hajába is kerül :) de annyira édesen néz, hogy csak imádni lehet :)

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


büszkeségem... sk készítettem...
Kép
Kép

Kép
gtunde75
 
 


sziasztok!

most lelkizni és panaszkodni fogok egy kicsit:

hétvégén itt voltak apuék... ez nekem mindig idegtépő, de túléltem...
az a helyzet, hogy apu nője amolyan negédes, mindenkire állandóan mosolygó típus (persze a hátad mögött kibeszél, meg furkálódik, de most nem ez a lényeg)... zoét olyan majomszeretettel veszi körül, hogy már hányok tőle, persze a gyerek ezt élvezi, és én megszűnök létezni... annyira rossz, hogy fel sem tudom venni a gyereket egy puszira, mert már menne az Évihez... ilyenkor legszívesebben elbőgném magam...
lehet, hogy én vagyok hülye, de nehezen viselem ezt a szitut...
a párom azt mondja, hogy örüljek neki, legalább volt másfél nap nyugalmam, de ez nem így működik... szabályosan mardos a féltékenység!
nem tudom mit csináljak...

Kép
gtunde75
 
 


Sziasztok,

egy gyors bekukk :) .

Először is: Évi nagyon szépen köszönjük az invitálást a közös szülinapra, de szinte biztos, hogy nem jutunk el :(.

Évi,
hogy vagy? Javult már a helyzet? Azta milyen szép nagy dinnye pocid van! Tomi nagyon édes!

Melish,
gratula a hamarosan érkező kistesóhoz!

Mares,
Gergő ikertesókája jól van, sokat beszél, nagyon eleven, okos, érdeklődő, vidám, gondolom akárcsak Gergőd! Szép a pocakod!

Ircsi,
dehogy vagy kövér, növögetnek az ikrek odabent, rendezkednek, tologatják a bútorokat a szobáikban :wink: . El se hiszem, hogy Chloé szokott hisztizni!

Tünde,
valszeg 7 évvel ezelőtt ugyanezt éreztem mint amit most te! Nálunk anyósommal kapcsolatban voltak ilyen érzéseim, mint neked most. Azóta már másképp viszonyulok ehhez a kérdéshez. Nézd a dolog jó oldalát: szereti a gyerekedet és vmi olyat ad neki, amire szüksége van. Ez nem a te anyai érdemeidet csorbítja, hanem az Ő kis érzelemvilágát gazdagítja!
Attól még, hogy ragaszkodik hozzá, amikor ott van, nem jelenti azt, hogy az anyára már nincs szüksége, sőt! Olyannyira lelki biztonságban van (amit te teremtettél számára), hogy az idegenebb emberekkel is barátságos, nyílt és ragaszkodó tud lenni! Teljesen egészséges gyermeki lélekkel viszonyul az emberekhez és ez jó dolog! Kimutatja az érzéseit. És mégegy nagyon fontos dolog: a gyerekek intuiciói nagyon jól működnek. Egy érzelmileg stabil gyerek, egy ál, hamis érzésekkel felé közelítő embert nem fogad el, átlát a szitán. Simán lehet, hogy Apud párja komolyan szereti Zoét, az pedig egyáltalán nem baj. Magamból kiindulva, a féltékenységed azért irányul Évára, mert szimplán mint ember nem szívleled, innentől nem esik jól, hogy Zoé barátkozik vele. Hidd el, ebből most sokat tapasztalsz, mert a suliban is lesz olyan gyerek akivel oltári jóban lesz a lányod, te pedig ki nem állhatod, és igen, egy fokig jó pofát kell vágni hozzá. Remélem semmivel nem bántottalak meg! Szeretik a kislányodat, Ő is képes bízni, szeretni és ez csodás dolog! Föl a fejjel! :wink:

Ilang bizije kitűnő lett, a 7végéi élete első lovasversenyét megnyerte, Olivér egyre ügyesebben beszél, mi kell még?

Egy büszke, boldog anya, Sucer :)

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Sucer nem bántottál meg, és tökéletesen igazad van! ezt én is átlátom, de az érzelmeimnek nem tudok parancsolni...
ami még rossz az egészben, hogy a vér szerinti nagymamáihoz nem ragaszkodik annyira, mert ők normálisak, átlagosak, és nem ragasztanak az arcukra reggel egy bárgyú vigyort, hogy azt este mossák csak le onnan... de ez a nő, akinek vér szerint semmi köze hozzá, úgy vonzza, mint egy mágnes.
tudom, hogy nem tehetek ellene semmit, nem is fogok, de belül majd megesz a rosseb...

Kép
gtunde75
 
 


sziasztok
voltam ma dokinál,baba fejvégű,méjszáj zárt,de c 2000 --- 2 hete még 3000,nem tudom ez mennyire gáz...nem örülök...

Tündi,Tomi ha anyám itt van le se tojja a fejem...(pedig ha tudná amit én tudok...)nekem se esik jól,ugyanakkor,egyetértek,van egy nap nyugalmam/pihi....és a szeretet őszinte,akármilyen is...
Szép a munkád,miből van???
Mikor láthatunk ház-bemutatót?..

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Tünde
Nagyon jól néz ki az a dísz! Ügyes vagy! :lol: :lol: :lol:
Zoé egy egészséges, nyilt szívű, szerető légkörben nevelkedő kétéves... teljesen normális a reakciója :lol: :lol: :lol: :lol:
Chloe a bölcsis gondozó nénivel van még nagyon jó barátságban... :wink: DE ennek én pl. örülök, így tudok nyugodtan dolgozni, mert a gyerekemet biztos helyen tudom... tudom, hogy nem bánatos egész idő alatt, hogy elfogadja ott is az ennivalót... És olyan jó, mikor megyek érte és bújik hozzám :lol: :lol: :lol: :lol:
Hagyni kell, hogy ismerkedjenek, barátságot kössenek másokkal is... és még előny is lehet abból, ha van még néhány olyan személy, akihez ragaszkodik, akivel eltölthet pár órát, napot...

Sucer
Bízom benne, hogy az ökröcskéim még azért nem rendezték át olyan nagyon a lakásukat... majd néhány hónap múlva :oops: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Gratulálok Ilang bizonyítványához, a verseny megnyeréséhez!

Évi
Méhnyak rövidülése :cry:
Nagyon egyéni lehet ez! Van pl. ismerősöm, akinek már a 12. hét környékén 1 cm hosszú volt a méhnyaka, aztán a végén simán, a 38. héten szült... persze, nem ilyenkor, így kell hegyetmászni, nagytakarítást csinálni... olyan kímélő életmód javasolt inkább...
Most nézd a dolgokat a jó oldalukról! Neked is előnyös, hogy Tomi elvan anyukáddal! Téged tud anyukád tehermentesíteni, ha foglalkozik Tomival....

Mi jól vagyunk. Időnként a lelkem van oda... nem igazán szeretem a gyerekműtéteket... és mostanában elég sok kismacskát altattam... :oops: :cry: :cry: :cry:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Kép

Ilyenkor legyek féltékeny????? :oops: :wink:


Kép

Így is lehet aludni....

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ircsi,igen,én örülök is neki mert tudom ha bármi történne,ellenne mással is.Annyi minden adódhat :((
Méhnyak,igen,nem örülök de meglátjuk hogy alakul a következő pár hét,sok Mg és pihi mellett.Olvastam olyant is h szigorú pihenés fekvés szexmentesség,koraszülés előjele stb de olyant is hogy többedterhesség-gravitáció stb velejárója no para.
Azért egy két éves mellett az ember nem fekhet(hacsak nem muszáj)...pihenek,ha itt az apja,anyám,csütörtökön Tomi megy mamázni,napközben le ledőlök,mikor alszik,fekszem...

Chloe szép barna!!!

Műtétek :( :( :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


(elkeserít hogy nekem nem jut normális terhesség...!!)
A lelkifurka is,hogy Totát "hanyagolom"épp ebben az érzékeny korszakban...nem igy terveztem...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


ÉVI: DETTÓ, SAJNÁLOM... Gergővel semmi ilyen nem volt!

Tündi: volt nálunk is olyan, hogy Gergő simán nem engem, hanem a nővéremet választotta , ahogy ránk nézett, mert egy napig vele volt! Azt hittem felrobbanok... most meg alig tudok elszakadni tőle....

Ircsi: de jó képek! Milyen haja van Chloé-nak!

Sucer: beszél Olivér???? ne már!!! :( na akkor le vagyunk maradva :) ..Ilangnak grat a bizihez meg a pacizáshoz is! :)

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Ircsi: a pocakod alakulgat szépen, a fotókon határozottan látni a különbséget :wink: :wink: Kis manók altatása: Korinnát pénteken altatták, bent voltam vele, fogtam a kezét míg el nem aludt... Persze más a saját gyermeked altatása is, más ha pontosan tudod hogy mi történik és más lehet orvosként is. Azon nem csodálkozom, hogy rágja az ember lelkét a dolog :(

Évi: sok pihenés és lelkifurdi nélküli mindennapok, ezek segítenek általában...

Tünde: ismerős a helyzet, anyósommal ugyanez van, de nem kapom ki a kezei közül a gyereket... Közben meg esz a penész :(

sucer: gratulálok Ilangnak a remek bizonyítványhoz. Olivér is kis ügyes.

Rólunk: megint kórház volt, a toxikológián feküdtünk, aaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhh, ha lesz erőm elmesélem. A lényeg hogy rendben van most minden. A kisasszony nagyon tud, mert tegnap délután csak úgy a semmiből kitaccsolt 3x, azóta semmi. A múlt heti kórházzal és az előzményekkel max annyiban függhet össze, hogy begyűjtött valami bacit a kórházban. Lelkileg kicsit padlón vagyok az egy hónapja tartó betegeskedés miatt, de hiszem hogy innen most már csak fölfelé vezet az út...........
bettinyo
 
 


Betti...mi történt??Megvett vmit??? :shock: :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sucer!.....Gratula a bizihez, versenyhez, a kis locsi-fecsihez!!!....igazad van: mi kell még?

Betti!....most már tényleg irány fölfelé!!!!!!

Mares!....Pihenés, vigyázzatok.....pedig már úgy örültem, hogy jöttök a talikra.

Évi!.....Most pedig le foglak szúrni, remélem nem sértődsz meg rám. Tessék lazábban gondolkodni, sokkal lazábban. Tominál azon keseregtél, hogy császár lett, most meg már azon agyalsz, hogy neked nem jut "normális" terhesség. Véletlenül sem azt mondom, hogy kezdj el vagánykodni, és túra meg hasonlók....csak ezek a fránya lökött gondolatok. Megegyeztünk múltkor mi nem vagyunk az a bizonyos típus.....de attól még jók vagyunk. Vannak problémák, de megoldjátok, és rendben lesz minden. Tomival most nem tudsz játszózni, de tudsz neki sokat mesélni, tudtok autózni, építeni.....meg fogja tanulni, hogy anyával ezt lehet, apával azt, és őt ez egyáltalán nem zavarja. Szóval ne keseregj, mert azt sokkal jobban megérzi Tomi is és a kistesó is.

Tündi!.....Abszolút megértelek, féltékeny vagyok mindenkire :oops: de mi vagyunk a felnőttek, ezt kezelnünk kell. Nekem az egyik bölcsis néni nem szimpi, de Berci szereti, és egyetértek Ircsivel, tudom, hogy jó helyen, biztonságban van....és tényleg olyan érzékeny szenzorokkal rendelkeznek, hogy én megbízom benne, ha a Berci szereti anya is elfogadja, mert a gyereknek ez a jó. Aztán hétvégente sokszor engem le se ..... csak Apucika, de ha megüti magát azért hozzám rohan puszáért (mert az meggyógyít mindent) úgyhogy tudom, nem felejtett el. Másik eset: szintén egész nap Apa-Apa....este vele ment el aludni, na elöntött a féltékenység, aztán ahogy az apja leült az ágy mellé, közölte vele: Apa nem jó, Anya jó!!!
Tudják ők, hogy mi ott vagyunk a háttérbe, jól neveltük, neveljük őket és tényleg megbíznak bennünk.

Ircsi!.....Chloe változatlanul édes, és milyen kis fürtöske hátul a haja. ÉS NAPOKON BELÜL SZÜLINAP!!!!!!....és megkezdődnek a szülinapozások!!!

limo73
 
 


Évi eredetileg WCpapír gurigából lenne, de én vettem színes A/4-es vastag papírt és abból csináltam!
mindegy, hogy milyen a terhesség, ha szép, okos, egészséges gyerek lesz belőle!!! próbálj pozitívan hozzáállni!


Mares Z is beszél és még jó néhány baba itt, szép kerek sokszavas mondatokban. még a ragozással van némi problémánk... de én mindig azt érzem, hogy Te időről időre elfelejted, hogy Gergő és az augusztusi babák között van jópár hónap korkülönbség!!! továbbá ha valaki később kezd el beszélni, még nyerhet szavalóversenyt, vagy ha később kezd el járni, még lehet futásban világbajnok, stb... :D

Betti sajnálom!!! :( én vmi gyógyszerrel kapcsolatos dologra gondolok... :?

Ircsi olyan szép ez a kislány, és milyen jó látni az apjával hancúrozni... amikor itthon megy a hancúr, gyakran csak nézem őket fülig érő szájjal... olyan jó! remélem örökre így marad!!! szerintem egyébként nincs is bensőségesebb egy JÓ apa-lánya kapcsolatnál...

Kép
gtunde75
 
 


Félreértitek,nem a terhesség milyensége feltétlen,de az ember nem is ezt képzelte el mondjuk,hanem,ha elkezd nyílni a méhszáj...
tudom barom vagyok de a másik fórumon januárban az egyik lány ugye 23 hetesen vesztette el a babát és ez annyira bennem van :(
És igenis zavar hogy nem tudok vele aktivan játszani,hisz titeket is zavar pl ha más foglalkozik vele(csak..) persze túlteszem magam rajta,de nem örülök.

A normális terhesség alatt egy egészéges,normális lefolyású 9 hónapra gondolok...nem kevés magzatvizzel,bentfekvéssel,visszatartással,ödémával,magas vérnyomással,halálesettel,farfekvéssel,vetéléssel,pajzsmirigy alulmüködéssel,mély lepénnyel,vérzéssel,rövidülő méhnyakkal soroljam még?...járó állapotot....napi 10-12 szem gyógyszert szedek(hogy a magzatom életben maradjon...).... alig merek wc-re menni...igen ehhez is lehet alkalmazkodni,de a normális életviteltől igen messze van :?..............................................másokból pedig potyognak cigi pia terhelés stb akármi mellett.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


" Tominál azon keseregtél, hogy császár lett, most meg már azon agyalsz, hogy neked nem jut "normális" terhesség." :arrow: szerintem amúgy a kettő tökéletesen fedi egymást.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi
Nézd a dolgok jó oldalát! Te legalább normálisan teherbe tudsz esni... nekem még az sem adatott meg :cry:
Gyógyszerszedés nálam is van, ráadásul még injekciózom is magam... :oops: :?
Totát nem hanyagolod. Jó nem futkározol vele, de ki lehet találni nyugodalmas közös programot... Nálunk most nagy sláger a festés...Nagy ív csomagolópapírt leteszek a konyhában a földre (ott járólap van, arról könnyű feltörölni), gyereken egy szál pelus... és lehet alkotni... kicsit összekeni magát, nem baj... :wink:

Betti
Jobbulást! A lelkednek is!!!!
Mi törént? :roll: :roll: :roll: :roll:

Tünde
Nálunk Ádám és Chloe között mindig is nagy volt a szerelem :lol: :lol: :lol:
De ez így is van rendjén!
Nálatok is ezért (is) jó, hogy sikerült az összeköltözés... azért teljesen más, hogy apuka nálatok is ott van, a hétköznapok aktív részese lehet... :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Sucer, jó érezni a pozitív kisugárzást! Gratulálok Ilangnak!

Tünde, mivel ragasztottad fel a falra a kompozíciót?
Megértem a nehézségedet, nekem is volt ilyen, és teljes mértékben talán nem is múlt el, nem tudom. De az ész előbb-utóbb győzedelmeskedik a negatív érzelmek felett (többé-kevésbé :oops: :lol: )

Évi, lehet, hogy "másoknak" alkohol és dohányzás mellett is potyognak a gyerekek, de hidd el, hogy vannak ott történetek a háttérben... :cry: Lehet, hogy potyognak a gyerekek, de minimum lelkileg, érzelmileg sérülnek, s gyakran fizikailag is... :cry:

A terhességeid valóban nem problémamentesek, de időközben rájöttem, hogy alig van olyan nő, akinek ez megadatik. :oops:

És már csak pár hónap és szaladgálhatsz Tomival! De akkor megint lesz egyéb dolog, amin minden frissensült kétgyerekes anya aggódik. :oops: És ez így lesz örökkön-örökké :roll:

Nekem a legújabb dilemmám: a két gyermekem más, vajon "jól" szeretem-e őket? Megtalálom-e a különböző utakat, jól viszonyulok-e a különbségekhez? Generálom vagy elsimítom a testvérféltékenységet? :roll:

bekri
 
 


sziasztok
Ircsi,igen,tudom ezt is :cry:

Bekri,szerintem azért elég soknak megadatik,hála istennek..legalábbis az én környezetemben,beleértve a fórumokat is,szerintem 75-80% megvan
Ohhh a jól szeretés,azt ne is mondd,egy gyereknél is megvan,és elképzelni se tudom a kettőnél...félek Tota sérülésétől mikor elveszti egyeduralmát,félek Ádám kevésbé törődésétől stb :)
Ircsi te hogy vagy ezzel hárommal? :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


szerintem Ircsinek, ahogy kibújnak az ikrek, egy pillanatig sem lesz ideje azon filózni, hogy jól csinálja-e a dolgokat... :wink: :D

képzeljétek, beszélgettem anyuval bölcsi-ovi témában, mert itt helyben mindkettőnél 3-szoros a túljelentkezés, és pillanatnyilag gőzöm sincs, hogy hogy lesz, ha dolgozni fogok... erre anyu tök naivan megkérdezi, hogy a gyámhivatalnál nem utalnak ki segítséget?!?!
mondom miről beszélsz?!?!
állítólag németországban ha ilyen helyzetbe kerülsz, hogy pl dolgozni szeretnél, de nincs aki vigyázzon a gyerekre, akkor kiküldenek ingyen segítséget, vagy ha sok a pici, mint pl amilyen helyzet most Ircsiéknél fog fennállni, akkor küldenek embert, aki kitakarít, kivasal, bevásárol, stb... persze mindez ingyen...

Kép
gtunde75
 
 


Tündi,tényleg?..
A másik fórumon egy lány hamarosan szülni fogja a 2-dikat,(az első 1.5 éves)és épp az a dilemmája hogy nem tudja hogy fog szülni mert ott nem nagyon van gyerekfelvigyázó,akit felfogadnának és főleg éjjel is elérhető,se dúla,se szülésznő fogadás,igy nagyon úgy néz ki egyedül fog szülni,mondjuk nem tudom ő merre lakik de valahol"vidéken",én ajánlottam neki hogy vegyük fel a kapcsolatot a Moi-i dúlaszövetséggel,hátha tudnak vmit mondani,segíteni,kinti kapcsolat...de akkor ezek szerint ilyen is van...irom neki!
Nekem ez a dúlásdi bejön,most nézem a Szülőszobákat,és kimondottan tetszik.Mondjuk azt még mi se tudjuk mi hogy lesz ha pl éjjel megindul....szülök egyedül...?

Ircsi - igen.ezért raktam oda a fejecskét :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi!.....Látom megbántottalak, pedig absz. nem akartam!!!! Ajánlom olvasásra Eleanor H. Porter: Az élet játéka c. könyvet, már-már bugyuta optimizmusa van a főszereplő kislánynak, de érdemes elgondolkodni rajta.
Nekem "valós" pocakos ismerőseim nincsenek, de visszagondolva a mi babavárásunkra, szerintem itt is sokunknál voltak kisebb-nagyobb gondok.....nálam pl. csak annyi, hogy megszülöm a gyerekem (és nálam a császár is belefér) és életben marad vagy ismét tragédia! És bár ez ott lebegett a fejünk felett, de ha 9 hónapig ezen agyaltam volna, azt hiszem megbolondulok.

limo73
 
 


Limo,nem,csak próbáltam kisakkozni vajon én túlzom e el a 3-ból 3-nál gondokat.De biztos igen.
Tudom h mi lebegett nálatok,hála az égnek hogy semmi sem lett,de visszagondolva szintén hála az égnek nagyobb tragédiákra nem emlékszem,azt hiszem max 3-an voltunk kórházban is és hála istennek az is jó véggel.Azért harmincx-40-ből az nem olyan rossz.Kop kop...persze lehet csak az idő szépiti meg :)

Nyilván én sem agyalok ezen folyton,biztos nem tesz jót az sem,hogy tudom a betegségem (mert már az is van.......) mit okozhat,okozott,de azért lefoglal annyira Tota hogy más is járjon az eszemben.
Egyszerűen csak jólesett valahol leirni azt a mondatot,és mivel egykorú gyerekeink vannak,biztosan tudjátok,egy nap pl hányszor kell őket emelni,ki be tenni vhova,és ezalatt hányszor félek attól,mikor önt el a vér. Mert azért minden napra nincs segítségem,anyám jövöget heti 1-2x,de az is egy vagyon sajna,anyósom meg ugyan ideköltözött a szomszéd utcába ismét de ő sajnos annyira haragszik ránk amiért fizetjük a kölcsönét (pénzt persze nem ad,megy a havi 40 a lecsóba) hogy nem csönget fel amikor egy nap x-szer elmegy a ház előtt,vajon élünk e halunk e számára a család ezen része megszűnt létezni(hadd röhögjek)
Most épp azon agyalok,hogy az etetőszékbe miről mászassam be,mert be tudna,talán a létra...?Mert azért oké hogy etetem a kisasztalánál/kanapén,de ez nem maradhat igy még 3-4 hónapot,mert nagyon rossz szokásokat fog felvenni,meg elrohangál stb. Sima szék nem jó még,mert leesne annyit ugrál az asztalnál,meg fel se éri rendesen.

Császár,belefér,csak rossz az a kimaradt élmény,és ugye a jövőre nézve eléggé bekorlátol egy újabb műtét.

Megnéztem amúgy,Tominál a c2000 a visszatartós móka után lett,de az ugye már 34.hét volt,de a nyilvánvaló oka megvolt akkor is.Ha előrébb járnék úgy 6 héttel,akkor nyugodtabb lennék.(bár azért az se ideális,és vsz hetekig kórházasdi lenne a vége)

Na mindegy majd beszélgetünk szóban mert írásban sose úgy jön ki :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


hozhatnék én is példát a problémákra, ami a terhesség alatt volt, ugye nálunk a kromoszóma rendellenesség... nem tudtuk mi lesz belőle, mert ahogy a genetikus is megmondta, a biológiában nincs 100%... agyalhattam és izgulhattam volna végig a terhesség alatt rajta, hogy mi lesz, de nem tettem, mert akkor nem tudtam volna a várandósság szépségeit átélni... azért persze végig ott lebegett a fejem felett a dolog, de igyekeztem elhessegetni, többnyire sikeresen! :)

Kép
gtunde75
 
 


Tündi: igen, jobb, ha az ember nem agyal annyit .... én minden napnak és hétnek örülök , amit betöltök és Áron még bent van!

Bekri: még előtte, de már nekem is átfutott az agyamon, hogyan tudok 2 gyereket ugyanúgy imádni, de ha megérkezik Áron, tutti annyi dolog lesz, hogy majd csak sodródok az árral :)

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Sziasztok,

köszönöm a dicséreteket Ilangom nevében is, nagyon kedvesek vagytok! :)

Tünde,
teljesen megértelek, mint mondtam átéltem hasonlót, de küzdj meg magaddal, megéri. Csak nézz rá Zoédra, aki vidám és boldog, a többivel pedig ne foglalkozz! Érdekes amit Anyukád mondott a gyámhivatalról, én még ilyenről sohase hallottam.... :shock: . Szép a fali dekoráció! Mivel rögzítetted?

Évi,
föl a fejjel! Már csak pár hónap, és az emelgetésen, szülésen nem fogsz aggódni, csak a testvérféltékenységen, a napirend összehangolásán, hogy lesz-e elég tejed, stb. :) Igaza van Bekrinek, mindig van min rágódni. Teljesen igazad van, hogy aggódsz, de hidd el a sok történés körülötted segít elterelni a figyelmedet! Régóta nem látom a vonalzóidat, csak krix-krax van az aláírásodban, így nem tudom hányadik hétben is jársz? Milyen volt Mikiéknek a strand? Lemaradtam.

Mares,
ugyan már, méghogy nem beszél Gergő, semmiről se vagytok lemaradva, hisz fiatalabb Olivérnél! Olivér se tökéletesen mondja a dolgokat, de szépen halad, egyik napról a másikra indult be. A fiúknál amúgy is lassabb a verbális fejlődés (állítólag), így no para!!!

Bekri,
biztos jól csinálod a gyerekekkel, hisz kiegyensúlyozottak és boldogok! Mi kell még? Nincs tökéletes ember, így tökéletes anya se, a gyerekeidnek viszont biztos te vagy a legjobb!

Bettinyó,
sajnálom ezt a sok betegséget! Lehet tudni, hogy mi történt? Most már teljesen rendbe jött Korina?

Mass,
neked nagyon sok boldogot még! Mi tehet egy szülinapot ennyire boldogtalanná? Mi történt?

Barbcsi,
hogy vagytok? Belaktátok már az új otthont?

Mi jól vagyunk, ma voltunk a bölcsibe beköszönni, aztán az oviban is voltunk Ilang régi óvónénijeinél beszélgetni, addig Olivér játszott a gyerekekkel. Mint kiderült a közelmúltban rota vírus és bárányhimlő tizedelte a gyerekeket, így csak remélni tudom, hogy az udvari móka közben nem szedett össze Olivér semmit. :( Ilangom sporttáborozik, kész anyagi csőd.... kinőtte a melegítőjét, nem volt túracipője (tegnap a János hegyen voltak túrázni), holnap strandolnak (szerencsére fürdőruhája van bőven), de pénteken barlangászni mennek, ahova fejlámpa és váltás melegítőt kell vinni.... áhhh. Akinek már van nagyobb gyerkője az biztos tudja, de én csak most rázódom ebbe bele, hogy nagy gyerek, nagy gond. Persze nem olyan gond, de a táborok, a plusz felszerelések horror pénzekbe kerülnek. Erről Claire, vagy Mass biztos sokat tudna mesélni.

Testvérek szeretete: én is féltem mielőtt Olivér született, hogy mi lesz, hogy fogom őket szeretni, elég jól fogom-e őket szeretni. Aztán megérkezett, és szépen beállt minden. Mindkét gyerekem más, mindkettőt imádom és tűzbe mennék értük. Nincs különbség a szívemben, vhogy ha rájuk gondolok mindig egyben látom őket, sohasem külön. Nem tudom megmagyarázni, de természetesen jön, hogy az ember úgy és olyannak szereti őket ahogy vannak. Nincs különbség, legalábbis nálam.

Na megyek mert még ezer a dolgom a felújítás kapcsán.

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Tündi,igen,ezért fejtettem ki az előbb én is..... de azért megkérdezném Marest pl mennyire nyugodt a nap x %-ában... :? (mondjuk nem kérdem meg mert pontosan tudom..)
Ennél kisebb dolgok miatt is aggódik az ember lánya biza.

Vonlazók,Sucer köszi h irod,kijavítom majd. 24 hét 3 nap ma.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára evilany 2012.06.27 14:11-kor.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


és akkor pár kép, ha sikerül:
Kép

Kép

Kép

Kép

Üdv,
Sucer
Kép
Kép
sucer
 
 


Évi
Nyugalom! :lol: :lol: :wink:
Tessék valmivel lefogalni magad és nem butaságokon gondolkozni!!! Nem akarnál pl. nyelvet tanulni? :wink:
Szeretet: én ezen még nem agyaltam... egy biztos, nem fogom túlbonyolítani... Egy biztos... nagyon fogom szeretni az összes gyerekemet... :wink:
Féltékenység valamilyen szinten biztosan lesz, de több ismerősöm (sokgyerekesek) azt mondták, hogy nem kell nagy ideológiákat megfogalmazni... kell foglalkozni a kicsikkel és persze a nagyokkal is...
A hogy leszt nem lehet előre eltervezni, nem tudhatom, hogy milyen vérmérsékletüek lesznek a kicsik... nem tudom, hogy Chloe hogy fog reagálni... csak bízom abban, hogy mindegyik gyerekem érzi, tudja majd, hogy mindegyiküket szeretjük, hogy fontosak...
Etetőszék helyett miért nem veszel Tomi-méretű asztalt, széket... és akkor ahhoz oda tud ülni... :wink: És meg lehet tanítani ár egy 2 éves gyereket, hogy szépen leül az asztalkájához az étkezés idejére... Bölcsiben is leültetik a gyerekeket...

És nekem segítségem igazából csak Ádám lesz....

Limo
Az a könyv nagyon jó!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Pollyannaról példát vehetnénk, ahogy a nehézségei helyett inkább mindenben a szépet, a jót igyekszik meglátni! :lol: :lol: :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Ircsi,nyugodt vagyok,csak valahogy próbáltam leirni az "érveim"de asszem feladom,mert egy ártatlan mondatomat magyarázom túl 2 napja tudnám minek 8)
Kisasztala van,de felkel és elrohangál tőle evés közben,ezért nem jó megoldás.( nappaliban van elhelyezve,máshova nem fér,ezért sem jó sajna)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Ircsi,mindjárt szülinap!!!
Mik a tervek? :lol:
(és másoknál? Nálunk még nem sok,kap nyomdát,könyvet,és aki akarja megköszönti,bár gyanítom az anyám lesz és a barátnőmék max.Aug 11 pedig családi és kismama fotózás)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi
Tanítsad meg inkább arra Tomit, hogy evésnél igenis leülünk a kisasztalhoz, nem rohangálunk el! Az etetőszékbe bemászni szerintem neccesebb... balesetveszélyesebb... :cry:
És miért gond, hogy a nappaliban van? Pár morzsa? Egy 2 éves már tud ügyesen is enni! :wink: Már nem annyira babák! (sajnos) :wink:

Sucer
Nagyon jók a képek! :lol: :lol: :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Szülinap
Lesz torta, eljön néhány ismerős... és persze lesz ajándék is... :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


A szokás miatt gondoltam,megszokni,hogy az étkezőben étkezünk...majd alakul.

Testvéreiddel ünneplés??

Téééényleg,ficeregnek már ügyesen a manók?Mesélj!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Tesóimmal változó, hogy mikor tudunk összejönni...
Múlt héten voltunk 3 napot Chicagoban :wink:

Manókat még nem nagyon érzem :oops:
Biztosan nagyon ügyesen ficeregnek, de még nagyon el vannak bújva :lol: :wink:
Majd a jövő hétem megyek ellenőrzésre!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Kép

Kép

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


huh, lesütöttem 35 palacsintát... gyermekem közben 101 kiskutyát nézett... na ilyenkor abszolút nem bánom, hogy szeret mesét nézni! :wink: nyugodtan el is tudtam mosogatni és pakolni... :D

virágok rögzítése: egymáshoz ragasztóval, a falra pedig szöggel (a virágok közepén) történt

Kép
gtunde75
 
 


Mares, akartam írni, hogy klasszul megoldottátok az ünneplést! :wink:

Évi, sajnos, én is rontom a statisztikádat egy spontán vetéléssel :cry:

bekri
 
 


Évi írta:

"csak valahogy próbáltam leirni az "érveim"de asszem feladom,mert egy ártatlan mondatomat magyarázom túl 2 napja tudnám minek Cool "

:arrow: :arrow: :arrow: szerintem azért, hogy pörögjön a topik egy kicsit :lol:

bekri
 
 


Bekri,nem vezetek ám statisztikát,csak az együtt töltött 9 hónapunkra értettem hogy hála istennek komoly gond és tragédia nem árnyékolta be senkinél.

Ja most pörög :))

Claire?Barbcsi? WOOSDY?(ki tudja a számát,a g-re nem tudok belépni :( )

Tündi,egy közös szülinap ugye tervben van..? :oops: :wink:

Jaj,a fiam mamánál,de furi

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


"Arrow Arrow Arrow szerintem azért, hogy pörögjön a topik egy kicsit Laughing"

Így van!!!....legalább költözött ide egy kis élet!!! :wink:

Ircsi!!!.....Valamikor nagyon mélypontos állapotomban olvastam azt a könyvet. Tudatosan próbáltam kirángatni magam a gödörből. Sokszor nagyon rosszul ítéljük meg az életünket, nem a jó dolgokat vesszük észre, hanem rágódunk a rosszon, pedig sokkal könnyebb lehetne az életünk.

Évi!....Én is rögtön a kis asztalotokra gondoltam, rohangálás: első körbe a székre köss elé valamit, mint a hintákon a biztonsági lánc. Ha nem segít biztonsági hámmal bekötheted a székbe. Elég lesz pár alkalom és megszokja, hogy nincs rohangálás. Próbálj mindent úgy átalakítani, hogy az most passzoljon a te lehetőségeidhez. Pl. kisasztalka, kézmosás-fellépő. Meglátod Tomi venni fogja az akadályokat!

A bölcsinek sok köszönhető, ott kisszék (sámli) asztalka, nincs kecmec, leül-eszik! Így Berci már régóta otthon is rendes székről eszik, magasítással, egyedül.....és szinte pillanatok alatt megtanult egyedül enni. Csak levest nem tud enni még, az mindig az ölébe landol, mert ugye még elfordítja a kanalat, de majd az is menni fog.

Szülinap: mamák, szülő tesók, torta, ajándék (talán szerelős autó)

limo73
 
 


Évi naná! csak lassan jó lenne, ha adnátok egy időpontot!!! :oops: :wink:

Kép
gtunde75
 
 


Ja igen...aug 12 az vasárnap azon a héten....hmmm?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


hétközben szeretnétek? :shock:

Kép
gtunde75
 
 


Miért a vasárnap az hétközben van? :)
De ahogy ti jöttök Pécsre(ha jöttök) a szombat is bizti jó mindenkinek,próbáljuk megszerezni a tavalyi helyet ha az jó lesz

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: