Új privát üzeneted érkezett!

Voltam fent
Odahívták a dokim,alaposan megvizsgált,méhszáj teljesen zárt,vérzést ő minimálisnak mondja,ez a mennyiség nem gond,vszinű hajszálér a méhszáj körül,pihenés kell,sok türelem és Mg,és el fog állni.Elvitt UH-ba,minden rendben,lepény ugyanott,azt mondta nem fog leválni ha nincs erős görcs(abszolut nincs görcs) 2 hét múlva menjek hozzá,ha bármi van,hívjam(mondtam hogy fogom ) ja és megfordult a legény,faros.
Most kicsit több a pirosas folyás,de gondolom a vizsgálattól,le is fekszem.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi! Remélem tényleg elmúlik, és h meg is nyugszol egy kicsit!
Heg: császár után folyamatosan követik, ez így normális, de nem fog szétválni!!! Konkrétan van olyan ismerősöm, aki 5öt szült elég sűrű egymásutánban császárral! És bizony van, aki csaszi után rendesen szül! Ja, és a legfontosabb, én aztán igazán természetes út párti vagyok, de a csaszit arra találták ki, h veszélyes helyzetekben megmentsék egészségben az anyát és a kicsit is, tehát nem kudarc, hanem egy életmentő eljárás, ha jól alkalmazzák! Aki "csak úgy" kéri, az vagy pszichológiai eset, vagy simán lökött, és ráadásul rajta veszt, mert hát abból mégis nehezebb felállni utána!
Vigyázz magadra, mondd Tominak, h sokat kell pihenned, bizots, h megérti, a kis okos!!!

Barbcsi! :D Tudok azonosulni a karácsonyi bébikkel, a legnagyobbnak az időpontjával vacakoltak, Karácsony tájára várták végül, de sztem még az is korai volt, végül jan2án született, a második meg dec26ra volt kiírva, de rendesen kivárta a Karácsonyt, és dec 28án hajnalban született, így jan1én du engedtek haza, szóval a bátyja 2. szülinapját már pont itthon ünnepeltük :D !
claire
 
 


Évi, én is csatlakozom Claire-hez a császár kontra "sima" szülés témájában. Pedig egyértelmű, hogy én aztán csak áradozni tudok a második szülésemről :wink:

Úgy voltam vele, hogy nem fogom bánni, ha a második is császár, ha az életmentő, azaz van nyomós indoka. (Nem indok a doki kényelme, a tudatlansága, a járatlansága, vagy a császár utáni hüvelyi szüléssel kapcsolatos népszerű tévhitek áradata.)

A heg ellenőrzéséhez annyit fűznék hozzá, hogy nem nézik ám túl gyakran, csak a végén. És nekem akkor is azt mondta a dokim, hogy rendben, hogy alapállapotban megfelelő vastagságú, de a lényeg úgyis az, hogy a kontrakciókra hogyan reagál. Én azt mondogattam magamban, hogy mindent kibír az a heg :D És tényleg mindent kibírt - a 10 perces laza fájásoktól Bálint születéséig több, mint 24 óra telt el!

Egyébként hogy vagy? Lelkileg-fizikailag?

bekri
 
 

 
 

sziasztok
köszi,jól vagyok...a barnázás kitart... Olvastam amúgy hogy ez a vérezgetés gyakoribb császárral szülteknél,vagy akik átestek AB-n,a méhszáj "erőszakos" feltágítása kapcsán...ááh,gondolom akkor ez a vérzékenység kitart,és így nem kell strandban gondolkodni meg ilyenek..na de ez a legkisebb bajom :)
Tomit ma Miki elvitte anyámhoz,na ez az első ilyen eset,izgulok is nagyon...!!
Heg:igen tudom h a végén nézik,hát remélem ez a lepény is arrébb vándorol hamar.

A 3.gyerek kérdése azért kicsit kétségessé vált..ha nekem 3 terhességből 3 ilyen problémás...nem tetszik hogy alig tudok pl most is részt venni a fiam napjaiból...Mikire marad minden...áhhh.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi: pihenj sokat...

Barbcsi: tesóbaba nagyon helyes, nosztalgiázom :)

Ircsi: gratulálok a vegyespároshoz :)

limo: pocsolya itt is nagy kedvenc

Korinna: még mindig nem ok, hőemelkedése van, ma kezdtük a harmadik gyengélkedős hetet. Doktor néni du 1-re rendelt be minket vérvételre, vizeletet is kell vinni, meglátjuk, remélem ez már "csak" a lecsengés. Közben mi is benyeltük a bacikat, köhögünk, torkunk fáj... Lehet hogy emiatt nem gyógyul rendesen a kis csajszink.
bettinyo
 
 


Megjöttünk a Klinikákról. Hát nem lecsengés :( Megint antibio, most már anya-apa együtt gyógyszerezi magát Korinnával, mert mi is betegek vagyunk.
Mivel lehetne a kis immunrendszerét erősíteni szerintetek?
bettinyo
 
 


Betti
Jobbulást nektek!
Korinnánál néztek már immunglobulinszinteket?

Évi
Mi van veled????
Sógoromat is és egy itteni szülész is kérdeztem, vérezgetés, barnázás terhesség alatt NEM normális!!!! Valami oka kell, hogy legyen! Lehet akár egy fertőzés, hormonszint ingadozás... Lehetne nézetni egy hüvelyváladék tenyésztést, hüvelyváladékból fetalis fibronektint...
Pajzsmirigy-ellenőrzés mikor esedékes?
Hogy bírt egymással Tomi és anyukád? :wink:

Clarika
Nagyon ügyes Rékus a szobatisztasággal :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Barbcsi
A törpikéd és a kicsit nagyobbad is gyönyörű :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Betti jobbulást :(( sajnálom ezt az elhúzódó kórságot.

Ircsi,jól vagyok,(bár már a normális nyilallgatásokat is méhlepény leválásnak gondolom :roll: ) barnázok de nagyon minimális. Bizony nem normális,ezt mondta az én dokim is,hogy a vérzés terhesség alatt semmiképp sem normális,de olyan csekély mennyiségű és biztosan nem méhből jön,hogy vszinű hajszálér a méhszájnál vagy hámsérülés.Csak nehezen áll el a vérbőség miatt...mondjuk tényleg egyre csökkenő,de szinte egész nap fekszem.
3 nap alatt 3 UH és 3 manuális vizsgálat is volt (nem is csoda ha igy megpiszkáltak)úgyhogy,csak várok türelmesen,és dobálom be a Mg-t...
Pajzsmirigylabor jövő héten esedékes,kiváncsi is leszek,a jód mennyire kavart be.

Mamás nap remekül sikerült,sőt,nem is hittem volna,evett,aludt is(amit sose szokott)sétáltak,játszottak,vidáman jött haza,ezek szerint csak én hittem,nem tud nélkülem élni :oops: :oops: :oops: 8)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi! Mondtam neked, h okos fiú, tökre érti a helyzetet a maga szintjén. Lehet, h ha elmúlik a "veszély", akkor visszajön ez vmi nyafogásban, nyüglődésben, de most érti, h nem lehet. Egyébként is anyával lehet mindent megpróbálni, Mamának, Nagyinak meg szótfogadunk, ez is tök normális.
Az enyémek, még a mai napig is, van pl amit a nagyszülőknél megesznek, de itthon nem, pl Ádám a nyers paradicsomot, és nem azért, mert ott belé tömik, vagy ilyesmi, csak ott összekapja magát, nekünk meg előadja a válogatóst! :roll:

Ez a hüvelyváladék tényleg jó ötlet, nekem legutóbbi terhességnél vagy kétszer gyógyszit is kellett rá szedni, mert kitenyészett vmi cucc...

Bettinyo! Melyik Klinika, kinél?
Enyémek kapnak aloe öttyöt, meg amikor Nonó kicsit lepukkant, akkor kapott vmi immunerősítőt, amit ráadásul szeretnek, vmi immunotrofi :Dv vmi hasonló, majd megnézem. Különben az őszis aloés löttyöt is önszántukból isszák, szeretik . Meg most rákaptak a nagyobbak rágós gyerekvitaminjára, Nonó főként, néha kér, mintha nassolna :lol:. most biztos elég jó az immunrendszrük, mert ez a hülye kötóhártya gyula nekik múlt legjobban, pedig csak mosogattam forrlat vízzel, meg kamillával! (dokik szerint vírusos, ha jó az immunr. hamar elmúlik magától is.)
Vérképet nem csináltak neki? Amikor vashiányos , akkor is tud ilyen beteges lenni.
Jobbulást mind3matoknak!

Ircsi! Hogy vagy? rosszullétek? hormonszintek?(mellesleg én ilyenkor még csak egy hete tudtam, h ikrek!)
Ha rád gondolok, mindig annyira örülök, h mégis összejött még egy projekt!!!!
Nevek: egyik ikres topicban van egy Emi-Oli páros
:shock: ! És ott is van egy nagytesó!


Clarika!
:D :shock: döbbenet milyen ügyes a lányod!
Én még hozzá se láttam a szobatisztaság problémához :oops: , mostmár kivárom a tanév végét, mert amit az utóbbi időben lenyomtunk, abba ez em figyelemben, sem bili-közelsében nem fért bele, pedig már sokszor mondogatják! Na, majd most, h kitör a nyár!

Na, megyek: holnapi kis program: reggel ünneplőben elindítani 4 gyereket, de. bevásárlás a másik kettő kíséretében, 1kor évzáró, közben persze vmi ebéd a kicsiknek, 5től a két nagynak buli nálunk (10-12 kiskamasz....) terv:
foci a közeli erdei focipályán, remélem a párom tényleg hazaér kivételesen, és elviszi őket, aztán tábortűz, sütögetés a kertünkben! Megyek, sütök vmi sütit!

Claire
claire
 
 


Évi, már megint máshol jársz a gondolataidban. (Én is ilyen vagyok, sajna...) Még ne foglalkozz előre a harmadik terhességgel, amikor nyakig vagy a másodikban :wink:

Tomit meg jó felkészíteni a mamázásra. Ez egy olyan klassz dolog lehet, csak mindenkinek rá kell éreznie. Októberben kivel lesz Tomi, amikor szülsz?

Fölösleges előre izgulni, sosem tudhatod, mit hoz a jövő. Ircsi is váltig állította, hogy nem hiszi, hogy lesz még babája, aztán most meg kettő is ott csücsül a pocakjában. :D

Korinnának jobbulást, meg nektek is Betti! Anyósomék is az aloéban hisznek. Napégésre ugyanazt spricceltem, mint torokfájásra. :shock: De úgy tűnik, hatott. :roll:

Claire, ezt a rengeteg energiát! Jó bulizást! Most már az idő is szép lesz, azt jósolják. Szobatisztaság - én nyárra gondoltam, de már elvileg nyár van :lol: :lol:
Mindegy. Kristóf például télvíz idején lett szobatiszta, akkor érett meg rá.

bekri
 
 


sziasztok
gyakorlott anyukák,és honnan fogom tudni hogy érett rá...?(bili)
rá-rátesszük,de abszolut nem vágja mit kéne csinálni szerintem...kakis pelus nem zavarja,sőőőőt... 8)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Claire: Sote I. Balogh Lídia
Vérvétel és vizelet vizsgálat volt tegnap, mindjárt hívom a főnővért az eredményekért.
Aloera gondoltam, 2 hete az aftáira is aloe fogkrémet használtunk, 3 nap alatt elmúltak.

Ircsi: nem tudom hogy ezt nézik-e Korinnának, de az biztos hogy valamilyen immun-vizsgálatot kértek tegnap.

Évi: ügyes-okos Tomika.

Bili nálunk sincs napirenden, bár tegnap kétszer kellett pisit produkálnia vizsgálatokra. Bilit kifertőtlenítettem, gyermek alvázát betadinos oldattal lemostam is ráültettem. Mindkétszer kis sírás és bő tíz perc után volt pisi :) Amúgy nem erőltetem, mert láthatóan nem akarja. Viszont ha kakil akkor hangosan odaszól, hogy "anya nyomom" aztán mondja hogy pelust cserélni.

Na megyek hívom a klinikát.
bettinyo
 
 


Sziasztok!

Évi
Szerintem, azért volt el ilyen jól Tomi az anyukáddal, mert érzelmileg stabil... szerető környezetben van... :lol: :lol: :lol:

Claire
Jól vagyok! :lol: :lol: :lol:
Tartom a diétámat, szedem a metformint, szúrom az LMWH-t. DE alapvetően minden rendben van :lol: :lol: :lol:
Boldog a lelke, így a testem is jól működik :lol: :lol: :lol: Nincsenek pszichoszomatikus tüneteim :wink:

Szobatisztasággal még én se foglalkoztam. Éerettségi bankettre már biztosan nem pelenkásan fog menni Chloe sem :oops: :lol: :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Évi, nálunk Kristófnál úgy kezdődött, hogy megértett egy csomó dolgot ebben a témában. Elkezdett saját maga is érdeklődni, beszélni róla.

Én az érettséget csak utólag tudom megállapítani: amikor naponta 6-8szor kellett rajta ruhát cserélni, mert azt gondoltam, próbáljuk ki pelus nélkül, hátha érett már rá - na, akkor még nem volt érett. :roll:

Viszont amikor egyszer teljesen véletlenül beszélgettünk róla egy fél évvel később, hogy ha azt a pénzt összegyűjtenénk, amit pelusra költünk (azaz nem használna több pelust), akkor egyik pillanatról a másikra érett volt. :wink:

Nyilvánvaló, nem abban a konkrét pillanatban érett meg a dologra, csak akkor sikerült jó motivációt találni véletlenül. :D

Szerintem, annyit lehet tenni, hogy erőltetés nélkül időnként megpróbálni, kipróbálni a dolgot, előbb-utóbb be fog jönni :wink:

(Ja, Kristóf majdnem 3 évesen lett szobatiszta, viszont akkor teljes biztonsággal, kb. 3szor fordult elő baleset, azok is éjszaka)

bekri
 
 


Sziasztok!

Tobb het kihagyas utan ujra itttt :D

Ircsi: nagy grat a vegyes paroshoz,pocid szep , Chloe meg csodaszep!

Evi: remelem mar jobban vagy!?

Tundi: de edes coffffffika :)

Clarika: bakker, szobatiszta!????? Az de durva!!! Nagyon ugyesek vagytok!

Barbcsi: jaj, nagyon edeske kistesoka!! Egyel csak :) ezt en is muvelem, lassan 14 kg van rajtam!

Claire: uccso nap hogy ment??? Tuleltetek????

Bettinyo: Korinna h van?

Helyzet: jelentem vuzsga-portfolio vedes pipa, diploma oszto 7en

Sucer: hat sok erot meg minden a felujitashoz!! ILANG. Suli? Gergo "klonja es ikertesoja" hogy mukodik??? :) a ket pasi nagyon egyforma :)

N A G Y O N. M E L E G. V A N. S T O P!

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Halihó
ágyban párnák közt...hála istennek már csak éppen egy kis színes maszatolás...

A fiúk elmentek strandra,eredetileg közös program lett volna. De szerintem ezt elfelejthetem...remélem jól ellesznek(Siklós élményfürdő)

Ircsi,a szerető környezet az megvan,de hogy anyám stabil lenne,uhh bár az lenne,de tudnék mesélni...egy zárral se boldogul néha :roll: :roll: :roll: :roll: durva

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok,

Évi: sajnálom anyukát :( Pihenj sokat!

Mares: grat diplomához! Már a 30. betöltött hétnél jársz? Aztaa :shock: :D

Korinnának minden eredménye negatív :) viszont a hőemelkedése és a köhögése makacsul marad :( Doktor néni szerint postinfekcios hőemelkedés... Ötletem nincs mi tartja fent a hőemelkedést.
Nem akarok orvostól orvosig rángatni, de aggódom kicsit. No meg jönnek a szemfogak, arra is ráfoghatnánk, de Cataflam cseppek mellett 3. hete is magasabb a hője :(
bettinyo
 
 


Bettinyo!
Balogh Lídia jó! Jonatánt ő kezelte, sztem nagyon lelkiismeretes! Ha beszélsz vele, "Jonatán mamája üdvözli! " :D sztem eléggé bírt minket :wink:!
Én is szívesen elmondom, de tudok aloe-tudort :lol: nem nyomulós és ért hozzá, ha érdekel, akár hozzáértő orvosi vélemény is, szívesen elküldöm hozzád!

Ircsi! :D(az én lelkem is jól volt, amikor terhes voltam, lehet, h a munka volt sok :lol: :lol: :lol: )

Mares! ezer grat a végzéshez! Köszi, túl éltük, nagy fiam bizije nem szuper, a többié jó, a zenei is! Tenapi buli lement, ma a nagy elindult zenei táborba, a többivel kerület napja rendezvényen voltunk, meg vásárolni, egy szicíliai család modell nulla hozzánk képest. Ha nagyon idétlen családról láttok a you-tubon felvételt, akkor vki rögzített minket :lol: !
holnap még egy gyerekbuli....

Évi! egyértelmű, még nem érett rá. Ráadásul fiú, náluk ez általában később érik, tisztelet a kivételeknek mindkét oldalon! de le fog neki is esni, sokszor olyankor napok alatt abszolválják a dolgot! Nyugi, pihizz sokat!

Na, kicsit alább hagyott a meleg, meg a fejfájásom, elmegyünk futni egyet az apjukkal, aztán neki ugrok a holnapi buli előkészítésének...fasírtka, sütike, stb! Ha még élek, holnap este jövök! :D

Claire
claire
 
 


A testőrömmel :lol: :lol:
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Mares
Gratulálok!

Évi
Én se vagyok nagy barátságban a zárakkal, kulcsokkal :oops: :wink:
Szépek vagytok! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Claire
Sziciliai család :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Abban lehet élni!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Kép

Nálunk se mindig fenékig tejföl az élet :oops: :wink:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Claire: megrendeltem a berrys aloe-t :wink: Itt van a központjuk tőlünk 2 percre, de csak kedden kapom meg. Kitalálunk valamit, hogy szükség esetén én is tudjak menni érte ha kell.
Doktor nénit már említetted azt hiszem :)
bettinyo
 
 


Évi enyémek mind szük 3 évesen lettek szobatiszták, Dönci erre még ráhúzott... Hogy mikor érettek rá? Az én tapasztalataim akkor, amikor elkezdik mondani, hogy kaka vagy pisi van a pelenkában, mert ez már annak a jele, hogy feltünik nekik a difi és valamennyire már zavarja öket. Ilyenkor elöszedem a kis alsónemüket, amiktöl rendszerint el vannak varázsolva és akkor igyekeznek kiérdemelni öket és ezt alátámasztandó demonstratívan nem veszek pelenkát, ha elfogyott. Némi kis kezdeti nehézségek árán 1-3 napon belül mind rájött a dolog kényelmi részére és minden elözményes biliztetés és gyakorlás nélkül hipp-hopp szobatiszta lett.
Dödö még csak le se ül a bilire, egyik gyerekemet se hatotta soha meg, ha produkálni akarnak, rögtön úgy, mint a nagyok. Dödö is már mondja néha kaka, de annyira még nem zavarja, hogy ezzel meggyözzön. Majd ha tépi magáról ill. engem akar rögtön a filtercserére rávenni, na akkor megérett a szabad popsira. :)

Barbi
maass
 
 


Köszi a válaszokat

Ircsi :lol: :lol: :lol: anyám a laringoszkóppal se boldogulna,a pozitiv inotrop szerekről nem is beszélve :lol: :lol: :lol: :lol:
Méééér sír az a nagylány???

Lányok,lassan szeervezzük a 2.szülinapot!!!Kinek van kedve eljönni???? Claire,Bmaas,Sucer,Barbcsi,Woody?Bárki más??

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Jajj Évi! Nem is mondd!!!! Vki fékezze már meg az időt!!!

A jelenetet a Mammutban, tényleg filmre kellett volna venni!
Mire felküzdöttem amgunkat lifttel-babkocsival, addig a gyerekek felmentek mozgólépcsőn, és.....a hélium gázos lufiját Ádám felelngedte a plafonra. Próbáltuk lehalászni, kértem partvist a Mc Donaldsból :lol: , végül apja bakot tartott nekem, és fölugrásból megvolt!!!! :D hurrá, ezalatt Eszter engedte fel az övét!!!! azt végül vmi Mc Donladsos takarító eszközzel piszkáltuk le!!! :lol: Ok, elsétáltunk, szerencsérte végül abszolút nem jellemző módon visszamentünk kajálni a "meki"-be, ami azért volt mázli, mert kiderült, h amíg a lufit piszkáltuk, Dávid letette és ott felejtette az előtte vásárolt 2pár cipőt, és a mekis dolgozók begyűjtötték, és némi nyomra vezetés után visszakaptuk! Ezalatt vmelyik okos kiborított egy pohár kávét..... folytassam? Ha ezt filmen látod, azt hiszed, h élénk volt a forgatókönyv író fantáziája :lol:

Szobatisztaság: nálunk Nonó szól, ha kakil, sőt, ma a WCre is rá akart ülni, de kicit nagy volt neki, így némi próbálkozás után mondta, h "anya", így egyelőre ez meg maradt nekünk :D.
Joni is szól, viszont ha ki akarom cserélni a pelust, sokszor tiltakozik :roll:.

Évi! Jó a kis testőröd! :D

Ircsi! Nonó nagyon hasonló pofival szokta előadni a bánatot! :shock:

Claire
claire
 
 


Évi
Pozitiv inotropokat inkább hagyjuk :? :evil: Főleg, ha 2kg-s, 10 napos, 33. hétre született koraszülöttnek kell adni, aki mellette még PSVT-s és NEC miatt sűrgősen operálni kell :? :cry: :evil:
Chloenak éppen minden baja volt, csak maga se tudta, hogy mi is...
Azzal zökkentettem ki, hogy fényképezni kezdtem... :wink:

Claire
Elképzeltem a "filmet" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nagyon sokan nagyon eltűntek :cry: :evil:
Jó lenne mindenkiről legalább néhány szót hallani...olvasni...

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


hőőőőguta... ááááááááááááááááá

ennyire futotta ma....

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Na ma sem fogunk megfagyni! :evil:

Claire!....Mozgalmasan éltek! :) nálunk az én famíliám Flinstone családos, már hiányozna ha valami simán menne!

Mares!....Gratula újra a vizsgákhoz!

Évi!....Ilyen testőrséggel biztonságban vagy!!!

Ircsi!....Piszok vagy....megörökíted a hisztit, kamasz korában, hogy fogja utálni az ilyen képeket! :)

Szobatisztaság felé vezető út: Berci ma reggel kihozta a bilit a fürdőből, pelenka le (száraz volt) és belepisilt!!! Nem a pisilés a nagy újság, mert ha ráültettem akkor eddig is pisilt, hanem, hogy magától hozta. Persze negyed óra múlva bekakilt a pelusba, de azért egy pici lépésnek felírható.
Amúgy Bercit sem zavarja, ha kakis a pelus, sőt ha kérdezem, hogy van kaki? (ami ugye költői kérdés, a terjengő illatfelhő miatt) letagadja, és futás.

limo73
 
 


Limo
Majd a kamaszkori hisztit is megörökítem :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Én már a nagyfiamnál egyszer videóra vettem, hát, nem voltam népszerű! :lol:

Claire
claire
 
 


Sziasztok!!!!

Én is szoktam néha-néha olvasni benneteket se írni valahogy nem jutottam soha.

Látom szinte mindenkinek azonos gondjai vannak és aktuális téma a bili :lol: :lol: :lol: Petra reggel kéri ott issza meg a tejcsijet közben nagy pisi na meg néha délután ébredés után kéri de másképp nem. Én sem foglalkozom komolyan ezzel a témával, ha kéri kapja. Kaka nem megy a bilibe. Tegnap este kérte de nem sikerült, erre reggel az is volt nagy meglepetésemre.
Egyszer még sikerül és azt mondta csináltam gombócot :lol: :lol: :lol: aztán pár napig mondta, de nem jött semmi. Őt sem zavarja a pelusa. Sőt elrohan, elbújik ha kakás és szaladok utána, hogy kicseréljük.

Beszélni mi is beszélünk olyan húsvét óta. Nem csak ismétel, mindent mond és napok múltán is eszébe jutnak dolgok. Mondókákat rengeteget tud és ha kedve van mondja is őket. A mondókás könyvek a kedvencei és a képek alapján ismeri is már őket.

Sajnos nálunk sem tabu a tv :oops: :oops: :oops: o is a mesét nézi abból is ami neki tetszik, na meg a laptopon a Bogyó és Babóca a nyerő. Képes mind a 20 reszt megnézni egyszerre és utána meséli őket. Ja és pár napja azt mondta ő nem baba ő Gömbi :shock: :shock:

3 napja másik mesét is néz Bibi és Tina, valami Szabrinás lóval - na ezt nem nézi végig, mert hosszú de ma összeszidtam és mondta + mutatta pricc-pracc (ebbe a mesében valami varázsszó).

Nagyon kis eleven, nincs nyugtunk csak ha mesét néz vagy ha alszik.

Rólam: aki nem FB-os és nem tudja mi is babát várunk: Dávid már lassan 32 hetes (Maressel vagyok egyidős). Mozogni nehezen tudok már és a hasam már akkora, mint Petrával szülés tájékán. Első trimeszter nekem is rókás volt, rengeteg savam volt. Ekkor kapott rá Petra a tv-re. Tél volt, hideg és nekem semmi erőm sokat foglalkozni vele. Most meg már alig birok a játszótéren utána futkosni, leszedni a mászókáról, magas csúszdáról. Na de Apa sokat van vele és ha csak egy mód van rá ő is ott van velünk, én így csak ülők és nézem őket.

Barbcsi jó neked, hogy Bence így elfogadja a tesót. Petra képes ütni a hasamat ha sokat beszélünk a tesóról - nagyon féltékeny. Pl. a múlt héten éppen nagyokat mozgott a pici és felhúztam a pólóm sógornőmék, hogy lássák, hogy ficánkol. Petra felkapta a telefont és kis híján nekem vágta mondta nem kis tesó, nem nézni anya hasát. De olyan is volt, hogy lehúzta a pólóm és ütni akarta a hasam, ha apának mutattam. Úgyhogy kicsit tabu nálunk a téma.

Gratulálok a sok kismamának, könnyű babavárást!!!!

Babák csodaszépen fejlődnek és nagyon megnőttek.
melisch
 
 


Hú, Melish! Ez igen! Remélem mire meglesz a kistesó, Petra is megbarátkozik a gondolattal, meg a nyilván ellenállhatatlan kis jövevénnyel! Vajon honnan tudja, h milyen is lesz, és miért ilyen mérges?

Hogy bírod a meleget? Remélem tudsz pihenni és némi hűvöset csinálni! Ez már lassan a célegyenes! Drukkolok!

claire
claire
 
 


Melisch!.....A Bibis mesét a Berci is nézni, és utána Anyának el kell varázsolni a cumiját, a pricc-pracc varázsszóval! Nálunk a járműves mesék a favoritok: Chuggington, Thomas, Chuck, Roary. Vasárnap délelőtti programunk az volt, hogy lementünk az állomásra vonatokat nézni, meg az Árkádban a repülős kiállítást.
Kitartás ebben a melegben. Petra nem szeret babázni, esetleg azon keresztül barátkoztatni a tesóval? Vagy nincs ebben a témában valami mesefilm, ha már szeret tévézni? Könyvek vannak tudom, de azt ugye Te meséled, talán a "független" tévében ha látna valamit segítene.

limo73
 
 


Melisch,örülök h irtál,irj gyakrabban!!

Woodyról lenne jó tudni még!!!
Dia a blogot irja,ott követem...

Ma túlestünk az első kullancs encephalitis elleni oltáson.

Igy könnyű ám,
Kép

így meg nehezebb,
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Évi!.....Te is vetkőzhetsz! :wink: .....Tominak tartasz egy kis biológia órát!

Jaj tegnap este Berci ment bilizni, ismét magától....majd oda állt a wc fölé, és tornázott, hogy beleérjen (fölé érjen) a kukija, meg azt húzogatta, hogy úgy kell pisilni, mint Apa. :) Próbáltunk nem nagyon nevetni rajta.....nehogy leromboljuk az új tanulmányokat, de nagyon vicces volt!!

limo73
 
 


Limo írtam mailt

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Tegnap túléltem az év legszarabb napját, a szülinapomat. Ilyenkor mindig lelki beteg vagyok és este teljesen megkönnyebbültem, hogy vége.

Évi csinos a kis dinnyéd! :)

Én nem bírtam Dödöt beoltatni (meningo), képtelen voltam rá. Lehet hülyén hangzik, de nem hagy a félsz, no meg pont ennek az oltásnak az értelmét kétségbe vonom, mert csak a c ellen véd, de a c csak max. 25%-ban fordul elö az összes betegségre vetítve...
Ráadásul a védettség is rövid idejü, max. 3 év.

Évi szívesen ünnepelnék veled, de idén ez nem fog menni a ház miatt. Jövöre igyekszem újra jönni! :) Vagy esetleg ti jöttök!?

Bibis film nekünk is van, de én nagyon utálom, olyan gagyi nekem. A gyerekek szeretik, idönként meg is nézik. :)

Barbi
maass
 
 


Köszi, hogy szóltál!!!

limo73
 
 


Sziasztok!

Melisch: jaj, szegényem... de azért csak megszokja majd Petra! Nálunk Gergő felhúzza néha a pólómat, mutogatja, vagy oda akar bújni hasamhoz, este esti simi és esti puszi jár Áronnak :) aztán ki tudja, lehet, hogy mikor kint lesz ennyire nem lesz nagy ováció! jaj, meleg, ne is mondddddd kész vagyok

LimO: azta de édes lehet a kis ddrága!!!!! :) kukihuzogatós :) becartam ahogy olvastam :)

Évi: hát, én, bevallom, szoktam kevés ruhábam itthon lenni, jó, mondjuk bugyi-melltartó, de ennyi, nem bírom máshogy!

Mass: mostanság én is egyre rosszabbul viselem , mármint a szülcsinapokat, de azért jó az :)


Tegnapi doki látogatás eredménye:

én, mint a kis örömködő anyuka mentem fel, az sem idegesített, hogy szó szerint össze-vissza kaszaboltam magamat, mert próbáltam emlékezetből megborotválkozni, na többet sem ilyet, másrészt Gergő mindent végig akarta nézni, alig tudta anyukám kivinni :) szóval mentem fel, vittem pisit is, bár egy hete a védőnő megnézte,

Vérnyomi: 120/80 annak ellenére, hogy szinte futottam fel, szóval nem volt magas

Pisi: nézi, nézi az asszisztens, eredmény: kis cukor ( na jól indul mondom)

Kézi vizsgálat: hmmm, elnézést, egykicsit kellemetlen lesz, hosszas hmmmm-ögés, eredmény: megrövidült méhnyak, külső méhszáj 1re nyitva, kiskönyvben: C2 (1-1-0)

Most mi legyen? Doki felvázolta:

1.: terhes patológia
2.: pihenek otthon, nem emelek, és 4X2 500 mg-os magnézium

na bőgtem mint a záporeső.... 4 hete totálisan zárt voltam C0 volt... na mindegy.... pihenek és azért olvastam, ki lehet ezzel még sokáig is húzni!

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Melisch, gratulálok a jövevényhez, és én is nagyon bízom benne, hogy fel tudjátok oldani Petra feszültségét a kistestvérrel kapcsolatban. Nincs annál gyönyörűségesebb dolog, mint amikor egymást ölelgetik, szeretgetik a testvérek :D

Évi, nagyon szép a baba-albérlet :D És mekkora tetkód is van még mellé! Nem is emlékeztem rá, csak rémlett, hogy van. :oops: :lol: Már biztos írtad - mit ábrázol?

Limo, ez a pisilős-próbálkozós sztori irtó aranyos! Ilyenkor mindig eszembe jut, hogy az óvoda-bölcsőde milyen ideális hely ebből a szempontból :lol:

TV-zés: szerencsére nálunk Bálintot nem köti le, csak Kristóf nézi. Bálint inkább kijön a szobából és keres valami hasznosabb elfoglaltságot. Például kiszedi a mosógép csövét a kádból és elárasztja a fürdőszobát. Ezt kb. havonta egyszer eljátssza - és persze naná, hogy az ominózus esetekben elfelejtem csekkolni a csövet. Úgy utálom már :evil:

bekri
 
 


Mares, Gergővel is korábban kezdtél nyílni?
Nagyon gondolok rátok és remélem, minden rendben lesz még jó sokáig!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bekri
 
 


Bekri,ez épp két liliom :) d evan a derekamon és a lapockán is

Mares,sajnálom..jó duma a nem-emel...ennyi Mg,húúúha,én most 1500-2000-et szedek de harmas van tőle :( igy volt ez Tominál is
Inni iszol eleget????????????

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Bekri: Gergővel 33 hetesen voltam C1, 36 hetesen C2 és 38 hetesen szültem.... azért jó lenne,ha ott maradna még vagy 6-7 hétig!

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Mares, akkor ez így is lesz! Még 6-7 hétig Áron odabent, magnézium, kálcium, sok pihenés, nulla emelgetés... Inkább, mint a terhespatológia...

Évi, hát nem vagyok valami up-to-date... Miért liliomok?

bekri
 
 


Évi: nem vagyok egy nagy ivó, de a napokban sokat ittam! 4ezertől tutti nem lesz gondom nekem sem a "témával" :D

Bekri: csak uram kezd túlzásokba esni, feküdjek, nem emel. ma van a házassági évfordulónk, mentünk volna vacsizni, most lefújta, mert h én csak pihenjek este!..... nem vagyok betegn én!

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Nagyon szepek a kismanok!

Kép Kép

KépKép

Kép

Kép Kép
kfmares
 
 


Sziasztok!
Szülinapok: itt csak hallgasson a sok ifjú, majd az én koromban :lol: :lol: :lol: lehet dumálni!

Mares! No, para, inkább pihi! ezzel még nagyon sokáig lehet húzni, volt ismerősöm, aki ezt mind 3 nál eljátszotta, kinyílt közben egy kicsit, aztán úgy is maradt, még szülésnél is alig akart tovább nyílni. a 3.nál a doki már fel sem vette, azt sem mondta, h feküdjön, csak hogy "maga így szokta" :lol: . De Te azért feküdj, pihizz és nyugizz, (igyál egy kis bort :oops: sógornőm nőgyógyásza erre ezt "rendelte", sok benne a magnézium, meg kicsit ellazít. Na, nem sokat, csak egy-két kortyocskát) Legalább a koncintás belefér, boldog évfordulót, a vacsit majd pótoljátok!

Évi! szép kis dinnye!
Kullancs oltás: hú, utána kell néznem, h a nagyoké hol tart. a kicsik még nem kaptak.

Manók: cuki az egész banda, olyan jó lenne megint "élőben " látni Titeket! Aki Bp-en jár, mindenképp szóljon előtte, hátha sikerül vmit összehozni!

Barbi! Pedig majdnem sikerült az év leghosszabb nappalán születned!
Apropó, az ma van, mindenkinek szép napfordulót!

Claire
claire
 
 


Kép


óóóóóóóóóóó.... na most szorult össze a szívem!!! :( :( :(

Kép
gtunde75
 
 


Tündi ha tudnád hogy hiányoztok innen...

Maas :arrow: :arrow: miért a lelkibetegség a szülinaptól??? :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: